Vilkolakį primenanti katė - laikojas

Laikojas (angl. lykoi) - JAV išvesta nauja kačių veislė, kuri savo išvaizda primena mistišką ir kraupų vilkolakį, tačiau elgiasi lyg mielas ir ištikimas šuo.


Laikojų veislės katės yra trumpaplaukės naminės katės, turinčios ypatingą geno mutaciją, lemiančią išskirtinės spalvos ir struktūros kailiuką. Laikojų kailis gerokai retesnis arba net visai išplikęs ties akimis, nosimi, ausimis, nevienodai tankūs ir kūną dengiantys plaukeliai. Kintant metų laikams šios katės labai šeriasi, net gerokai praplinka, tačiau vėliau kailiukas ir vėl atauga.

 

Veislės autoriais laikomi Johnny Gobble ir jo žmona Brittney Gobble bei Patti Thomas, kuri užaugino pirmus du šios veislės kačiukus. Ši veislė buvo oficialiai užregistruota labai neseniai, o varžytis parodose laikojai gali nuo 2017-ųjų pavasario.

Nepaisant neįprastos ir net bauginančios išvaizdos, šie katinėliai labai draugiški, meilūs savo šeimininkams ir kitiems gyvūnams. Laikojai labai prieraišūs, reikalauja dėmesio ir švelnumo, yra žaismingi ir aktyvūs, tad veisėjai dažnai sako, kad tai katė su šuns siela.
 

Susiję straipsniai

Pavasariniai efemerai: anksčiausiai pražystantys Lietuvos augalai

Ar žinote, kurios gėlės prasiskleidžia pirmosios? Kviečiame su jomis susipažinti!

Pagrindiniai patarimai, kuriuos būtina žinoti naujam šuns šeimininkui

Parsinešti namo pūkuotą padarėlį – miela ir malonu. Bet neverta pamiršti, kad tai gali būti nemenkas išbandymas tiek jums, tiek gyvūnui, tiek šeimai.

Ką daryti, jei šuo bijo vaiko?

Vaikas ir šuo – puikus tandemas. Jei sąlygos tinkamos, jie gali užmegzti stiprią, tvirtą ir ilgalaikę draugystę.