Vilkolakį primenanti katė - laikojas

Laikojas (angl. lykoi) - JAV išvesta nauja kačių veislė, kuri savo išvaizda primena mistišką ir kraupų vilkolakį, tačiau elgiasi lyg mielas ir ištikimas šuo.


Laikojų veislės katės yra trumpaplaukės naminės katės, turinčios ypatingą geno mutaciją, lemiančią išskirtinės spalvos ir struktūros kailiuką. Laikojų kailis gerokai retesnis arba net visai išplikęs ties akimis, nosimi, ausimis, nevienodai tankūs ir kūną dengiantys plaukeliai. Kintant metų laikams šios katės labai šeriasi, net gerokai praplinka, tačiau vėliau kailiukas ir vėl atauga.

 

Veislės autoriais laikomi Johnny Gobble ir jo žmona Brittney Gobble bei Patti Thomas, kuri užaugino pirmus du šios veislės kačiukus. Ši veislė buvo oficialiai užregistruota labai neseniai, o varžytis parodose laikojai gali nuo 2017-ųjų pavasario.

Nepaisant neįprastos ir net bauginančios išvaizdos, šie katinėliai labai draugiški, meilūs savo šeimininkams ir kitiems gyvūnams. Laikojai labai prieraišūs, reikalauja dėmesio ir švelnumo, yra žaismingi ir aktyvūs, tad veisėjai dažnai sako, kad tai katė su šuns siela.
 

Susiję straipsniai

Pavasariniai efemerai: anksčiausiai pražystantys Lietuvos augalai

Ar žinote, kurios gėlės prasiskleidžia pirmosios? Kviečiame su jomis susipažinti!

Kaip ilgiau išlaikyti skintas gėles ir jų puokštes?

Ką daryti, kad galėtume kuo ilgiau džiaugtis gražiai, šviežiai atrodančiomis gėlėmis? Dalinamės naudingais patarimais!

Per kiek laiko sudygsta sėklos?

Kiek dienų teks laukti, kol sudygs įvairių daržovių ir prieskoninių žolelių sėklos?