Vilma apie sprendimą negimdyti: „Tai atrodė išeitis“

Vaiko tėvas ėmė dvejoti ir sakyti „o gal mes čia darom klaidą“ Vaiko tėvas ėmė dvejoti ir sakyti „o gal mes čia darom klaidą“

Iš „Tėvai paprastai“ studijos – jau 73-iasis tėčio Simono Urbono ir – šį kartą – pašnekovių pokalbis, tačiau kitokia nei įprastai – itin jautria ir skaudžia – tema: nėštumo nutraukimas. Kalbamės su Zita Tomiliniene, Krizinio nėštumo centro vadove, ir Vilma Ramašauskaite – moterimi, patyrusia krizinį nėštumą ir nusprendusia negimdyti.

Kodėl Vilma nusprendė negimdyti? Ką turėjo išgyventi moteris po procedūros? Ar jai pavyko susitaikyti su šia netektimi? Pagaliau – ar įmanoma tai pamiršti? Vilma atvira: „Po to, kai žengsite šį žingsnį, jūsų gyvenimas niekada nebus toks, koks buvo.“

„Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti: „Tėvų darželio“ portale čia, TV3 platformoje čia ir „TV3 Play“ platformoje čia, o ketvirtadieniais, tuo pačiu metu, 19 val., – kaip iki šiol – „Tėvų darželio“ „Youtube“ kanale čia.

Plačiau skaitykite:

„Pasakiau vaikelio tėvui, jis irgi buvo pasimetęs“

Kai sužinojo, jog laukiasi, Vilmai atrodė, kad nėra jokios ateities. Viršų ėmė įvairiausi jausmai, ir jie visi buvo nemalonūs. Moteris sako, kad tuo metu jai svarbiausia buvo, ką kiti pagalvos ar pasakys. Slėpdama situaciją, ji apie nėštumą nepranešė niekam, tik kūdikio tėvui, nes jautė, kad visuomenė vis tiek svarstys, „kaip ji čia nesugebėjo apsisaugot“.

Laida apie abortaZita Tomilinienė, Simonas Urbonas, Vilma Ramašauskaitė

Vaiko tėvo sesuo rėkė: „Nesigadink sau gyvenimo“

Iš pradžių lyg ir pritaręs, tuo metu ir vaiko tėvas ėmė dvejoti, sakyti, kad „o gal mes čia darom klaidą“. Jis mėgino susisiekti su savo seserimi, paklausti patarimo. Moteris aiškiai prisimena, kaip mylimojo sesuo rėkė į ragelį: „Nesigadink sau gyvenimo, kiek tu ją laiko pažįsti?“ Vilma iškart suprato, kad su vaikeliu gali likti viena.

Plačiau skaitykite:

„Jausmų po „operacijos“ nebuvo jokių“

Vilma sako, kad gydytojai nėštumo nutraukimą įvardijo kaip „operaciją“, po kurios liko tik tuštuma, su kuria moteriai tenka gyventi iki šiol. Vilma įspėja kitas moteris: „Po to, kai jūs sužinot, kad laukiatės, nebebus taip, kaip buvo.“ Jeigu prieš abortą, sako ji, man rūpėjo, ką žmonės pagalvos apie „mergą su vaiku“, tai po jo kirbėjo klausimas „o ką dabar aš žmonėms pasakysiu, ir kaip dabar yra gėda“. Šalia gėdos atsirado dar ir kaltė.

Apie taikias skyrybas, vaikų auklėjimą ir ateitį – „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje su Sergejumi Maslobojevu ir Daiva Babilevičiene:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

01:13 – krizinis nėštumas

04:49 – Vilmos istorija

09:02 – nesinori pasakoti

12:53 – baimė prarasti gyvenimą

18:32 – vyras nenori vaiko

24:04 – atveda tėvai

29:24 – Vilma liko viena

35:57 – laukimas, kol pasimirš

41:28 – atleidimas sau

47:05 – kalbėti neverkiant

53:15 – Dievas atsiųs jėgų

56:01 – viltis būti mama

Susiję straipsniai

Chirurginis nėštumo nutraukimas (abortas)

Statistikos duomenimis, pastaraisiais metais Lietuvoje kasmet nutraukiama apie 3 tūkst. nėštumų.

Nėštumo nutraukimas po 12 savaitės dėl vaisiaus patologijos

Kaip daugelis žino, oficialiai Lietuvoje galima nutraukti iki 12 sav. nėštumą. Medikamentais gali būti nutraukiamas ne didesnis nei 9 sav. nėštumas.

Gimdos abrazija: kodėl ir kaip ji atliekama?

Gimdos abrazija dažniausiai yra siejama su persileidimu arba abortu, tačiau iš tikrųjų procedūra dažniausiai atliekama visai kitais tikslais.