Žaidimai su vaikais mažina stresą ir stiprina šeimos ryšius

Reklaminis partnerio turinys
Tėtis su dukra žaidžia LEGO LEGO

LEGO inicijuotas tyrimas parodė, kad reguliarūs žaidimai su vaikais padeda jiems pasijusti laimingesniems ir stiprinti šeimos tarpusavio ryšius. Be to, daugiau ir dažniau žaidžiant su savo šeimos nariais, stiprėja atsparumas stresui ir vaikų socialiniai gebėjimai.

Kodėl žaidimas yra naudingas vaikams?

Tyrimą atlikusios agentūra „Edelman Intelligence“ tyrėjai, atkreipia dėmesį į tai, kad vaikams žaisti kartu su šeimos nariais yra ne tik smagu.

Žaidimai lavina vaikų pasitikėjimą savimi, bendravimą, kūrybiškumą ir kritinį mąstymą.

Tokias išvadas tyrėjai padarė išanalizavę daugiau kaip 12 tūkst. tėvų, kurių vaikų amžius varijuoja nuo 18 mėnesių iki 12 metų, duomenis.

Kodėl žaidimas yra naudingas tėvams?

Apklausos duomenimis, šeimos, kurios kartu žaidžia 5 ar daugiau valandų per savaitę, yra laimingesnės negu tos, kurios kartu žaidžia mažiau nei 5 valandas.

Net 86 proc. tėvų teigia, kad žaidimas padeda jiems sumažinti stresą ir atsipalaiduoti po ilgos darbo dienos.

95 proc. apklaustų tėvų teigė, kad reguliarūs žaidimai su vaikais labiau nei kitos veiklos padeda sustiprinti tarpusavio ryšius, pamiršti kasdienius rūpesčius ir geriau suprasti, kokių bendravimo sunkumų turi jų vaikai.

Ir vaikams, ir tėvams pritrūksta laiko žaisti

Tyrėjai teigia, kad vaikams dažnai pritrūksta laiko, atskiros erdvės ir tėvų leidimo žaisti. Tyrimo duomenimis, 17 proc. apklaustų tėvų vaikai yra per daug užsiėmę ir neturi laiko žaisti.

Įdomu tai, kad tarp vaikų ir tėvai dažnai kyla įtampa bandant susitarti dėl žaidimų pobūdžio ir taisyklių.

Net 61 proc. apklaustųjų teigia, kad jie nuolat susiduria su trikdžiais, kuriuos sukelia darbas, namų ruoša ir socialiniai tinklai – dėl to tėvai negali reguliariai skirti laiko žaidimams su vaikais arba sunkiai susikaupia bendrų žaidimų metu.

LEGO tyrimo infografikas

Atlikto tyrimo rezultatus LEGO sutalpino į puikų infografiką tam, kad kuo daugiau tėvų juos pastebėtų ir būtinai rastų laiko pažaisti su savo vaikais.