Žaidimų erdvė kieme: kaip sukurti įdomų laisvalaikį vaikui?

Reklaminis partnerio turinys
Vaikas mediniame namelyje pučia muilo burbulus pikselstock | Shutterstock.com

Ilgėjant dienoms, už lango vis labiau lepina nuostabūs orai ir kviečia vaikus bėgti į lauką. Didžiausias tėvelių noras – ko gero, smagus, turiningas ir naudingas vaikų laisvalaikis, kuriuo jie mėgautųsi. Norisi ne tik žaidimų ir „lakstynių“, bet kažko naujo, prasmingo ir įdomaus. Juk geriausiai ugdymo tikslai pasiekiami per linksmą laisvalaikį, geriausiai – žaidimą, į kurį gali būti įtraukta visa šeima.

Šiuolaikinės technologijos – kaip greitas maistas

Planšetinis kompiuteris, televizorius, išmanusis telefonas ir visas išmaniosios įrangos turinys – animaciniai filmukai, vaizdo klipai, kompiuteriniai žaidimai – skirta tik greitam vaiko užėmimui, tai lengviausias būdas nukreipti jo dėmesį, išvengti įvairių jo klausimų ir rasti laiko sau, tačiau ilgainiui toks būdas gali lemti vaiko priklausomybę išmaniajam turiniui, gali net imti blogėti jo fizinė ir psichologinė sveikata. Nederėtų pamiršti ir vaiko socialinių įgūdžių. Tyrimais nustatyta, kad vaikas, praleidžiantis daug laiko prie išmaniųjų įrenginių, gali tapti uždaresnis, vengti žmonių, gali rastis miego problemų. Tėveliai ypač budrūs turėtų būti dar tik besiformuojant vaiko gyvenimo būdo įpročiams, kai jis pradeda megzti ir mokytis palaikyti socialinius ryšius bendraudamas, žaisdamas su kitais vaikais. Svarbiausiu vaiko raidos vystymosi etapu tėvams, siekiantiems užauginti kūrybišką, nepriklausomą, socialiai drąsų žmogų, neliks nieko kito, kaip ieškoti prasmingų ir naudingų laisvalaikio leidimo būdų.

Laisvalaikis gryname ore – puikus vaiko imunitetas

Puiku, jei vaiko saviraiškai skleistis ir pakankamam fiziniam aktyvumui užtikrinti galėtume leisti jam būti lauke nuo vienos iki trijų valandų. Gryname ore sukūrę vaiko žaidimų erdvę galėtume visiškai išlaisvinti jo kūrybiškumą ir užtikrinti puikią savijautą bei stiprų imunitetą. Būdamas lauke visiškai aktyvus vaikas treniruoja stambiąją ir smulkiąją motoriką, jis geba geriau susikoncentruoti, gerėja ir jo kognityviniai gebėjimai. Be to, būdamas gryname ore ir fiziškai aktyvus vaikas grūdinasi, tampa atsparesnis ligoms, mat uždarose patalpose, kad ir kokios jos higieniškos, greičiau sklinda įvairūs virusai. Ko gero, ne veltui Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja net 3 val. visiško judumo vaikams iki penkerių metų. Žinoma, geriausia tą judumo poreikį palaikyti gryname ore.

Mergaitė žaidžia prie namelio

Vaiko svajonė – asmeninė žaidimų erdvė

Mokyti kažko naujo, plėsti vaiko akiratį ir ugdyti pasaulio pažinimą galima labai įvairiai. Vienas iš būdų – sukurti jo saviraišką itin puikiai galinčią atskleisti asmeninę žaidimų erdvę, kur jis jaustųsi savo erdvės šeimininku, gebančiu laisvai reikšti emocijas, priimti sprendimus, mokytis žaisdamas. Tačiau kas geriausiai galėtų paspartinti vaiko socialinį lavinimąsi ir atvirumą pasaulio pažinimui, patenkinti jo laisvą ugdymosi poreikį per smagius žaidybinius elementus? Yra galimybė sukurti asmeninę – vaiko svajonių – erdvę, pasirūpinti jo įdomiu, svarbiausia – prasmingu ir naudingu laisvalaikiu.

Medinis žaidimų namelis – lyg iš mėgstamiausios pasakos 

Vaikai, kaip kažkada tėvai, svajoja apie savo „namus“, kuriuose galėtų kurti savo pasaulį, tačiau ne apie bet kokius namus – o medyje: iš mėgstamiausios savo pasakų knygos, iš Robinzono Kruzo filmų. Toks – vaiko – namas niekada neatsibos, leis atsiskleisti gražiausioms emocijoms, juolab kad prie jo galutinio rezultato prisidės pats vaikas: tai ne tik teiks naudos jo raidai, bet ir leis pasireikšti vaizduotei, kūrybiškumui. Puiku, jei kūrybiniame procese dalyvaus visa šeima: kad namelis puoštų aplinką, su jo mažaisiais šeimininkais išsirinks spalvą ir nudažys, visi kartu įrengs jo vidų, kad būtų gera būti viduje. Nepamirštamos akimirkos – garantuotos!

Pilkas vaikų namelis

Medinis žaidimų namelis: svarbiausia – saugumas

Didžiausias prioritetas, pasirinkus kieme statyti tokį statinį, – saugumas. Namelis gali būti bet kokio tipo – tiek medyje, tiek ant žemės ar netgi pastatytas ant kojų, vis tiek neišdildomas įspūdis vaikui išliks, ko gero, visam gyvenimui, taps pačiu maloniausiu vaikystės prisiminimu.

Namelio projektavimas ir statymas – nepaprastai įtraukus ir neabejotinai įdomus procesas, kuriame šeima gali dalyvauti savarankiškai, žinoma, atsižvelgdama į pagrindinę sąlygą – statinio saugumą. Tiesa, tokį namelį pastatyti užtruks, reikės ypač kruopščiai išsianalizuoti techninius niuansus, be to, anksčiau nesusidūrus su „statybomis“ nepamiršti ir profesionalų konsultacijų. Ėmusis nepasvertų sprendimų ir statant tokį namelis remiantis vien intuicija, statinys, pūstelėjus stipresniam vėjui, gali tapti nuolaužų krūva arba netvirtos konstrukcijos lemti kitas skaudžias pasekmes.

Nėra laiko statyboms, norisi greito, tačiau visiškai profesionalaus rezultato, kuriuo vaikas būtų patenkintas? Visada galite rinktis tai, ką siūlo profesionalai. Iš gausybės vaikų žaidimų aikštelių bei medinių žaidimų namelių tikrai išsirinksite tą vienintelį, vaiko išsvajotą statinį laimingai ir prasmingai vaikystei. O labiausiai džiugina žinia, kad vaiko smalsumą galėsite patenkinti ir jį nustebinti jau po kelių dienų!

Medinis žaidimų namelis – investicija į kokybišką vaiko laisvalaikį

Kodėl reikėtų rinktis medinį žaidimų namelį vaikui? Priežastys – akivaizdžios.

Kartu – visa šeima. Bendrų šeimos akimirkų kasdien, rodos, tiek mažai. Užsiėmę namelio projektu, būsite kartu linksmybių, šėlionių, kūrybiškumo procese: statysite, kursite, dažysite, galvosite, kaip įrengti, net kartu gersite gardžiausią arbatą!

Saugiai ir prie namų. Vaikas visada bus šalia, jūsų akiratyje, mat namelis, ko gero, bus įkurtas čia pat – asmeninėje pievoje. Jam nereikės lakstyti ieškant bičiulių, bičiuliai patys susiras.

Dar daugiau buvimo lauke. Išspręsite pagrindinę problemą arba atribosite vaiką nuo išmaniojo įrenginio ar televizoriaus ekrano – jis pats veršis į lauką, į savo „namus“. Svarbiausia – patenkinsite Pasaulio sveikatos organizacijos rekomenduojamą vaiko judumo poreikį. Fiziškai aktyvesnis – vadinasi, sveikesnis vaikas.

Kad ir koks oras – smagu. Uždaras namelis, su visais būtinais atributais, – stogu, durimis ir langais, – visiškai apsaugotas net nuo prasčiausių oro sąlygų, kurios mūsų šalyje itin dažnos. Pramogos nesibaigs net lyjant!

Ryšių kūrimas – tinkama socializacija. Labai svarbu, kad vaikas bendrautų su savo bendraamžiais, megztų socialinius ryšius, mokytųsi juos palaikyti ir laisvėtų emociškai. Į tokį namelį niekada nereikės keliskart kviesti svečių – jie prašysis patys.

Erdvė kūrybai ir kūrybiškumui. Vaikai norės jame daryti viską – piešti, skaityti, žaisti... Ir mokytis net tokių dalykų, kurie namuose „ne tokie įdomūs“. Svarbiausia namelio funkcija – didinti vaiko kūrybiškumą ir fantaziją. Žaidimų ir pramogų scenarijai – patys įvairiausi.

Vaiko užimtumas – ilgam. Toks svajonių namelis neatsibos vaikui nei po dvejų, nei po aštuonerių metų, jis galės jame kurti savo pasaulį, ko gero, iki pat dešimtojo gimtadienio. Kitaip nei pavieniai žaislai, kurie greitai nustumiami į kampą, toks statinys, vaikui atstojantis jo namus, nepaprastai įvairiapusis, leis laisvalaikį leisti taip, kaip tik sumanys vaikas.

Pareigingumas ugdomas nuo mažens. Tai – jo namai, o namus reikia prižiūrėti ir jais rūpintis: valyti, tvarkyti, priimti ir užimti svečius. Tai ne tik pramoga vaikui, bet ir atsakomybė, kurią ugdyti nuo mažų dienų – itin svarbu.

Puošia ir pagyvina aplinką. „Nuspalvinę“ jį mėgstamomis spalvomis, papuošite sodą, kiemą ar kitą atvirą erdvę. Solidus spalvingas atributas kieme pagyvins aplinką, be to, permainas tikrai pastebės ir kaimynai.

Žaidimų namelyje – visos įmanomos pramogos

Namelyje jo savininkas gali gerti arbatą, skaityti pasakas, mokytis piešti, žaisti stalo žaidimus, bendrauti, fantazuoti, svajoti. Jis gali daryti viską, ką daro tikruose namuose, tik dar smagiau, mat aplink – gyva gamta! O pasirinkus didesnį namelį ir pietų miegas bus saldesnis. Kaip tėvai kadaise – taip ir vaikai dabar improvizuos parduotuvę, ligoninę, žais šeimą, apsigyvens „pasakų pilyje“ ar buvos nepasiekiamose tvirtovėse – visiška fantazijos laisvė ir neaprėpiama erdvė kūrybai. Rudenį čia bus gera atsinešti spalvotų lapų puokštes, o žiemą, kad užsuktų Kalėdų Senelis, – puošti eglutę. Tai pramogų erdvė, kurioje įdomios linksmybės, pamokos ir žaidimai nesibaigia niekada.

Norite, kad vaikai prasmingai, kūrybiškai ir įdomiai leistų laiką? Išrinkite jam jo svajonių namelį – erdvę, kurioje prasidės gražiausia ir niekada nesibaigsianti vaikystės pasaka. 

Puiki naujiena! Iki pat gegužės 9 d., išsirinkus norimą prekę vaikų žaidimų karalystėje www.4iq.lt, taikomas nemokamas pristatymas visiems užsakymams, suvedus nuolaidos kodą TD2021.