Žilvinas Žitkus iš „TV pagalbos“ tėvystės laukė ilgai: asmeninė patirtis

„Turėjau gyvenime tris bandymus sukurti laimingą šeimą“ „Turėjau gyvenime tris bandymus sukurti laimingą šeimą“

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt kartu pristato jau 20-ąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.

Simonas Urbonas, tinklalaidės vedėjas ir trijų vaikų tėtis, su ištikimiausiais mūsų tinklalaidės „Tėvai paprastai“ žiūrovais sveikinosi jau tiek daug kartų. Ir visais šiais kartais daugiausia apie tėvystę diskutavome su mamomis.

Šįkart apie tėvystę kalbamės su tėčiu Žilvinu Žitkumi. Kaip jaučiasi tėtis, kai ilgai laukia galimybės tapti tėčiu ir tai prilygsta stebuklui? Kalbamės apie tėvystės džiaugsmus ir netikėtumus, bet kitaip: paliesdami tikėjimą, viltis, svajones, laimę. Ką šiandien Žilvinui reiškia būti tėčiu?

Laidoje taip pat svečiuojasi ir diskutuoja mūsų nuolatinė viešnia, bendramintė ir bičiulė, šeimų konsultantė Renata Cikanaitė.

Plačiau skaitykite:

Kodėl tėvystės teko laukti ilgai?

„Turėjau gyvenime tris bandymus sukurti laimingą šeimą, – sako Žilvinas, – ir priduria, kad pirmi du nepavyko.“ Vyras atskleidžia, kad pirmoje šeimoje gyvenimas buvo gražus, abu mylėjo vienas kitą, tačiau atsirado noras pirmiausia susitvarkyti buitį. Pamačius, kad dauguma draugų aplink jau susukę pilnus lizdus, atėjo natūralus noras susilaukti vaikų. Tačiau nei natūraliai, nei pasitelkus pagalbinį apvaisinimą nieko neišėjo.

Žilvinas Žitkus iš „TV pagalbos“ „Tėvai paprastai“ atskleidė, kad susitvarkius buitį labai laukė, kol pagaliau taps tėčiu:

„Pirmą kartą gyvenime išdaviau žmogų“

Žilvinas prisipažįsta, kad „kiauliškai ir savanaudiškai“, nepavykus susilaukti vaikų, išdavė pirmąją šeimą. Dabar, sako, kai ta pabaiga laiminga, atrodo, kad tas kelias kažkur vedė. Vyras šiandien abejoja, kad jei būtų pavykę susilaukti vaikų, būtų įvykę skyrybos, veikiausiai tų „kitų“ bandymų kurti šeimą nė nebūtų buvę.

Visgi sėkmė susilaukti kūdikio aplankė šeimą sukūrus trečią kartą. Tačiau ir šiuo atveju patirti trys nesėkmingi nėštumai, nutrūkę suėjus trečiam nėštumo mėnesiui.

Visą tinklalaidę apie tėvystės džiaugsmus, nesklandumus, ilgesingą laukimą ir viltį sulaukti stebuklo žiūrėkite mūsų „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

0:28 – pašnekovių ir temos pristatymas

01:09 – kas Žilvinui yra tėvystė

03:20 – kodėl ilgai nepavyko tapti tėčiu?

08:04 – ilgas laukimas – gyvenimo pamoka

11:31 – tėvystė brandžiame amžiuje

14:03 – vaiko netektis: skaudžiau moteriai ar vyrui?

18:32 – kaip neprarasti vilties

22:56 – tėvystės mitai

26:56 – kodėl vaikas nevertina, ką turi?

34:45 – kur kreiptis pagalbos

Susiję straipsniai

Galimybė tapti tėčiu kartais prilygsta stebuklui: Žilvino Žitkaus istorija

Paklaustas, kodėl tapti tėčiu buvo taip sudėtinga, Žilvinas atsiduso: „Gyvenime turėjau tris bandymus sukurti laimingą šeimą.“

MAMOS ISTORIJA. „Diagnozė – nevaisingumas: to nepamiršiu niekada“

Šiandien kalbu, nes noriu įkvėpti visas būsimas mamas, kurios laukia. Laukia ir tiki. Arba laukia, tačiau praradusios viltį. Mamos, jūs – ne vienos.

Tėvystės pripažinimas civilinėje metrikacijoje

Nuo 2023 m. sausio 1 d. įsigaliojo supaprastinta tvarka, kuomet tėvystę galima pripažinti pateikiant prašymą civilinės metrikacijos įstaigai.