Dažnai užduodami klausimai (DUK)

Prisijungimas

Ką daryti, jei pamiršau slaptažodį?

Jei pamiršote slaptažodį, inicijuokite slaptažodžio keitimą: per www.tevu-darzelis.lt/priminti-slaptazodi

Ką daryti, jei pamiršau prisijungimo vardą (slapyvardį)?

Jei pamiršote prisijungimo vardą, junkitės su el. pašto adresu, kuriuo registravotės TD.

Ką daryti, jei pamiršau registracijos el. pašto adresą?

Jei pamiršote registracijos TD el. pašto adresą, įveskite slapyvardį. Jei neprisimenate ir slapyvardžio, susisiekite su mumis.

Kodėl negaliu prisijungti su Facebook paskyra?

Jei negalite pasijungti su Facebook paskyra, greičiausiai TD ir FB prisiregistravote skirtingu el. pašto adresu. Kad galėtumėte prisijungti su FB paskyra, paskyros el. pašto adresas turi būti pakeistas, t.y. el. pašto adresas FB ir TD turi sutapti.

Ką daryti, jei viską suvedu teisingai, tačiau prisijungti nepavyksta?

Jei nepavyksta prisijungti, nors viską suvedate gerai, greičiausiai streikuoja Jūsų naršyklė (žr. skiltį techniniai nesklandumai).

Forumas

Kaip ištrinti uždarą grupę?

Uždaros grupės trinamos tik tuo atveju, jei grupėje nelieka nė vieno nario ir ji tampa neaktyvi. Administratorius, norintis, kad grupė būtų ištrinta, turi pašalinti iš jos visus jos narius ir pasišalinti pats. Neaktyvios grupės su 0 narių ištrinamos automatiškai.

Kaip atvirą grupę padaryti uždara?

Atvirų pokalbių grupių padaryti uždaromis nėra galimybių, taip pat ir todėl, kad ne visi atviros grupės dalyviai ir stebėtojai yra pageidaujami vienoje ar kitoje uždaroje grupėje. Todėl, norint bendrauti patikimų dalyvių rate, uždarą grupę reikia kurti nuo nulio.

Kurti uždarą grupę

Kuo skiriasi atviros forumo temos, uždaros grupės ir slaptos grupės?

Atvirų forumo temų arba atvirų pokalbių grupių komentarai yra matomi visiems puslapio lankytojams, komentarus rašyti gali visi registruoti vartotojai. Atviros forumo temos arba atviros pokalbių grupės yra randamos Google ir kitų paieškos sistemų.

Uždarų grupių komentarus skaityti ir rašyti gali tik jų nariai. Norint tapti uždaros grupės nariu reikia spausti mygtuką „Prašytis į grupę“ ir palaukti, kol grupės administratorius patvirtins prašymą. Uždaros grupės nėra randamos Google ir kitų paieškos sistemų.

Slaptų grupių komentarus skaityti ir rašyti gali tik jų nariai. Norint tapti slaptos grupės nariu reikia gauti grupės administratoriaus kvietimą. Slaptos grupės nėra randamos Google ir kitų paieškos sistemų.

Paskyra

Kaip pasikeisti slapyvardį, nuotrauką, kitus nustatymus? 

Tai galite padaryti pasijungę prie savo paskyros, kortelėje „Nustatymai“.

Ką daryti, jei mano paskyra blokuota?

Jei Jūsų paskyra blokuota, greičiausiai vienaip ar kitaip pažeidėte forumo taisyklesbendravimo forume etiketą arba dėl Jūsų buvo gautas pagrįstas skundas. Informaciją apie blokavimo priežastį ir nurodymus, ką daryti toliau, turėjote gauti el. paštu, kuriuo registravotės į TD. Jei tokio laiško negavote, susisiekite su mumis.

Kaip panaikinti paskyrą?

Jei norite panaikinti paskyrą, prisijunkite prie prie savo paskyros, dalyje „Nustatymai“ spauskite „Panaikinti paskyrą“ ir sekite instrukcijas.

Skelbimai

Kodėl nepavyksta įkelti nuotraukos?

Nuotraukos gali nepavykti įkelti dėl dviejų pagrindinių priežasčių: nuotrauka neatitinka techninių reikalavimų arba streikuoja jūsų naršyklė (žr. skiltį techniniai nesklandumai).

Techniniai reikalavimai nuotraukoms:

 • Minimalūs ir rekomenduojami nuotraukos išmatavimai: 400 px × 400 px;
 • Maksimalus vienos nuotraukos „svoris“: 3 MB;

Kodėl mano skelbimas buvo atmestas ir ką man daryti?

Jei skelbimas buvo atmestas, jį reikėtų pakoreguoti. Dažniausios skelbimų atmetimo priežastys yra tokios:

 • Skelbimas yra paskelbtas netinkamoje kategorijoje;
 • Antraštė, aprašymas, nuotraukos prieštarauja viena kitam.
 • Nepateikiama esminė informacija apie prekes ar paslaugas (esminė informacija turi būti pateikta tekstu ar nuotraukomis, nuorodos į kitus šaltinius laikoma papildoma informacija ir neatlieka aprašymo/ nuotraukų funkcijos).
 • Nurodoma kaina yra nepagrįstai maža ar klaidinanti (pavyzdžiui, nurodoma vieno daikto kaina, kai pagrindinėje nuotraukoje yra keli daiktai).
 • Nuotraukos yra nekokybiškos;
 • Nuotraukos yra retušuotos ar papildytos paveiksliukais ar tekstais;
 • Nuotraukos yra sudarytos iš kelių nuotraukų (koliažai);
 • Nuotraukos yra „skolintos“;
 • Nuotraukose drabužiai aprengti ant lėlių;
 • Nuotraukose daiktai itin netvarkingi (purvini, suglamžyti ir pan).

Ką daryti, jei susidūriau su nesąžiningu pirkėju/ pardavėju?

Sukčiavimo ar nesąžiningos veiklos atveju pasistengsime padėti tiek, kiek leidžia įstatymai ir mūsų techninės galimybės, tačiau turėkite omenyje, kad „Tėvų Darželis“ neatsako už parduodamų prekių kokybę, apmokėjimą bei pristatymą. Jei iškilo problema arba turite klausimų, susisiekite su mumis..

Techniniai nesklandumai

Ką daryti jei TD veikia neįprastai?

Jei „Tėvų Darželis“ veikia neįprastai, jei nepavyksta prisijungti, greičiausiai streikuoja Jūsų naršyklė. Tokiu atveju reiktų atlikti šiuos veiksmus:


Jei aukščiau išvardinti veiksmai nepadės, susisiekite su mumis.

5 pagrindinės TD forumo taisyklės

 1. Nuomonę dėstykite be įžeidimų. Nuomonių įvairovė yra labai gerai – tai padeda įvertinti visus, visus prieš ir priimti geriausią sprendimą. Viskas ko reikia – išsakyti ją tinkamu būdu – nežeminant, nemoralizuojant, nesipiktinant. Jei norisi išsilieti nerenkant žodžių, tai galite padaryti temoje „Pasipykim“ - vienintelėje forumo temoje, kurioje ši taisyklė negalioja.
 2. Būkite supratingi ir nesivelkite į konfliktus. Į „Tėvų Darželį“ užsuka įvairaus amžiaus, išsilavinimo ir socialinių grupių žmonių. Tikrai ne visi jie turi gerus bendravimo įgūdžius. Geras Jūsų pavyzdys gali išmokyti žmones bendrauti, tačiau jei komentarai peržengia ribas, jei asmuo elgiasi neadekvačiai, nesivelkite į diskusijas ir praneškite moderatoriams pažymėdami komentarus , per „Susisiekite su mumis“ formą arba el. paštu [email protected].
 3. Laikykitės bendravimo forume etiketo. Visos forumo etiketo taisyklės skirtos tam, kad bendravimas būtų sklandesnis, malonesnis ir naudingesnis. Daugiau apie forumo etiketą.
 4. Reklamuokitės reklamai skirtose pozicijose. Skelbimai, paskelbti skelbimams neskirtose temose ar temų grupėse, taip pat šališki atsiliepimai (paslėpta reklama) yra trinami be įspėjimo. Daugiau apie tai, kur ir kaip reklamuotis Skelbimų taisyklėse.
 5. Uždarose grupėse (UG) galioja grupės admino nustatytos taisyklės. Vienintelė sąlyga - jos turi neprieštarauti LR įstatymams. TD administracija atsako už techninį UG saugumą – t.y., kad grupės viduje skelbiama informacija bus matoma tik grupės nariams. Visa kita – grupės dalyvių patikimumo klausimas.

Gudrauti ir bandyti apeiti šias taisykles yra beprasmiška – pasiliekame teisę jas taikyti plačiai ir lanksčiai. Šių taisyklių, taip pat LR įstatymų nesilaikantys nariai gali būti perspėjami arba blokuojami. Moderatorius gali, bet neprivalo komentuoti savo sprendimą dėl blokavimo.

Forumo etiketas

Užsukote paskaityti apie ratus, prirašyta apie batus? Skubate perskaityti 10 naujų atsakymų, o ten, pasirodo, tik šypsenėlės ? Kalbatės apie atostogų planus, o kažkas įsikiša su pasiūlymu įsigyti išaugtų rūbelių? Štai kodėl bendravimo forume etiketo laikymąsis yra naudingas visiems forumo dalyviams! O etiketas yra toks:

 • Diskutuokite į temą. Pokalbių grupėse galite kalbėtis apie viską nuo A iki Z, tačiau teminės diskusijos yra skirtos temai, nurodytai pavadinime.
 • Bendraukite pozityviai. Prisiminkite, kad niekas negimė žinodamas visko, ir jei neturite ūpo patarti ar atsakyti į „kvailą klausimą“, tiesiog jį apeikite.
 • Bendraukite mandagiai. Forume galioja įprastos bendravimo taisyklės, tad venkite keiksmažodžių, epitetų, tujinimų ir kitų chamizmo apraiškų.
 • Nešiukšlinkite forumo. Keliose temose pasikartojančios žinutės yra trinamos be įspėjimo. Prašymams balsuoti ir užpildyti apklausas yra skirtos specialios temos. Juos taip pat galite skelbti grupėse, kuriose nuolat bendraujate, jei grupės nariai tam neprieštarauja. Iš teminių diskusijų prašymai balsuoti/ dalyvauti apklausose yra trinami, net jei yra susiję su aptariama tema.
 • Venkite mažaverčių komentarų. Mažaverčiais yra laikomi komentarai, kuriuose tik šypsenėlės, „ir aš taip manau“, „kaip gražu“, „nu geras“, „nežinau“ ir pan.
 • Asmeninius dalykus aptarkite asmeniškai. Jei klausimas yra aktualus tik dviems (pvz. susitikimo, sandorio detalės ar pan.), aptarkite jį per asmenines žinutes, nes tai kitiems tiesiog neįdomu.
 • Nerašykite to, ką jau parašė kiti. Jei kažkas jau pasveikino/ palinkėjo/ pagyrė, prisijunkite spausdami nykštį pirmam tokiam komentarui, parašykite asmeninę žinutę arba pridėkite palinkėjimą/ padėką prie išsamesnio savo pasisakymo. „Ačiū“, „Sveikinu“ yra tikrai puikūs žodžiai, bet ne tuomet, kai forume jų yra keli puslapiai iš eilės.
 • Pasistenkite rašyti be klaidų. TD forumas yra forumas tėvams, ir tuo turėtų būti viskas pasakyta.

Skelbimų taisyklės

 1. Skelbimams yra skirta speciali vieta. Skelbimus kelti galima TD Skelbimuose ir TD Skelbimų lentynėlėje forume. Kitur paskelbti skelbimai trinami be įspėjimo.
 2. Komercinius skelbimus dėti draudžiama. Skelbimų platformoje tvirtinami tik asmeninės paskirties, ne pasipelnymo tikslais įdėti skelbimai. Bet kokie komerciniai skelbimai, komercinės veiklos užuominos ir tokios veiklos sklaida netoleruotina. Domina reklamos galimybės? Prašytume užpildyti formą – Reklamos paslaugų užklausa.
 3. Skelbimo galiojimo laikas yra ribotas. Skelbimai forume galioja galioja dvi savaites nuo paskelbimo datos. Skelbimo galiojimo laiką pratęsti galima prisijungus prie savo paskyros. Nepratęsti skelbimai trinami automatiškai. Skelbimai SKELBIMŲ dalyje, jei daikto nepavyksta parduoti, turi būti atnaujinami kas 3 mėnesius.
 4. Skelbimų įkėlimas yra nemokamas. Papildomos skelbimų paslaugos (jei tokių pageidaujama) apmokestinamos reklamos įkainiuose nustatyta tvarka.
 5. Skelbimų skaičius neribojamas. Skelbimų skaičius vienam vartotojui yra neribotas, tačiau dubliuoti (pasikartojantys) ar savo esme panašūs skelbimai yra trinami be įspėjimo.
 6. Visa esminė informacija turi būti skelbime. Visa esminė informacija apie paslaugas ar daiktus turi būti skelbimo tekste ir/ arba nuotraukose. Skelbimai, kurių pagrindinis informacijos šaltinis yra nuorodos į kitus šaltinius yra trinami be įspėjimo.
 7. Nuotraukos turi atitikti reikalavimus. Skelbimo nuotraukos turi būti kokybiškos ir darytos skelbimų autoriaus. „Skolintas“ panašių daiktų nuotraukas naudoti galima tik kaip papildomas ir jei dėl jų naudojimo nėra pažeidžiamos autorinės teisės. Pagrindinė nuotrauka negali būti sudaryta iš kelių nuotraukų, retušuota, papildyta tekstu ar paveiksliukais, drabužiai negali būti apvilkti ant lėlių.
 8. Kaina turi būti nurodoma korektiškai. Jei pagrindinėje skelbimo nuotraukoje yra keli daiktai, kaina turi būti nurodoma už visus pagrindinėje nuotraukoje esančius daiktus (daiktų skaičius papildomose nuotraukose – neribojamas). Draudžiama nurodyti klaidinančią kainą – pavyzdžiui, mažesnę kainą, nei norima (pvz., 1 EUR, kai iš tiesų prašoma kaina yra 5 ar 10 EUR).
 9. Skelbimai papildomai yra talpinami portale skelbimai.lt. Visi įkelti skelbimai automatiškai, nemokamai, papildomai yra talpinami skelbimų portale skelbimai.lt
 10. Atsakomybė. „Tėvų Darželis“ neatsako už parduodamų prekių kokybę, apmokėjimą bei pristatymą. Siekiant apsisaugoti nuo sukčiavimo atvejų, pardavėjams rekomenduojame prekes išsiųsti gavus apmokėjimą. Pirkėjams rekomenduojame prieš pervedant pinigus už prekes patikrinti pardavėjo paskyrą, registracijos datą, veiklą forume. Sukčiavimo atveju informacija apie nesąžiningą pirkėją/ pardavėją gali būti perduota teisėsaugos institucijoms įstatymų numatyta tvarka.

Privatumo politika

Bendrosios nuostatos


 1. Šios UAB „All Media Digital“,į.k. 304903117, Kalvarijų g. 135, LT-08221 Vilnius, el. pašto adresas [email protected], (toliau – Bendrovė) privatumo politikos (toliau Privatumo politika) tikslas – reglamentuoti tevu-darzelis.lt svetainės (toliau – Svetainė) lankytojų asmens duomenų tvarkymą Bendrovėje, užtikrinant Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo) (toliau – Reglamentas) bei kitų įstatymų bei teisės aktų, reglamentuojančių asmens duomenų tvarkymą ir apsaugą, laikymąsi ir tinkamą įgyvendinimą.
 2. Naudodamiesi Bendrovės Svetaine bei suteikdami Bendrovei savo asmens duomenis, Jūs sutinkate su šios Privatumo politikos nuostatomis. Svetainės lankytojai laikomi susipažinę su Privatumo politika, kai registruodamiesi Svetainėje paspaudžia mygtuką „Registruotis“. Jei Lankytojas nesutinka su šia Privatumo politika, Lankytojas neturi teisės naudotis jokiomis Svetainės paslaugomis. Bendrovė turi teisę bet kada vienašališkai pakeisti Privatumo politiką. Jei Lankytojas po Privatumo politikos pakeitimų paskelbimo naudojasi Svetainėmis ir (ar) Paslaugomis, laikoma, kad jis sutinka su visais pakeitimais. Lankytojui nesutinkant su pakeistu Privatumo politikos turiniu, jis praranda teisę naudotis Paslaugomis, o taip pat privalo nedelsiant panaikinti savo registraciją Svetainėje.
 3. Bendrovė Jūsų asmens duomenis tvarko teisėtais, sąžiningais ir skaidriais būdais bei tikslais, taikydama tokias technines ir organizacines priemones, kurios apsaugo duomenis nuo neteisėto duomenų tvarkymo, netyčinio praradimo, sunaikinimo ar sugadinimo.
 4. Jūsų duomenys gali būti perduoti duomenų tvarkytojams, kurie Bendrovei teikia paslaugas ir tvarko asmens duomenis Bendrovės vardu ta apimtimi ir tikslais, kuriems esate davę sutikimą bendrovei. Asmeniniai duomenys taip pat gali būti perduoti teisėsaugos institucijoms, jei tam yra teisinis pagrindas. Kitiems tretiesiems asmenims su Jūsų duomenys gali būti perduoti tik su jūsų sutikimu ir/arba įstatymų numatyta tvarka.
 5. Svetainės Privatumo politika netaikoma svetainėms, į kurias patenkama per Svetainėje esančias nuorodas. Tokioms svetainėms galioja tų svetainių nustatytos naudojimosi taisyklės ir privatumo politika.

Kokius Jūsų asmens duomenis ir kokiais pagrindais tvarkome?


 1. Registruotis Svetainėje ir leisti tvarkyti savo duomenis jūs turite teisę tik tuo atveju, jei jums yra 16 ir daugiau metų. Jaunesni nei 16 metų asmenys registruotis svetainėje galite tik tuo atveju, jei turi raštišką tėvų sutikimą duomenų tvarkymui Svetainėje.
 2. Duomenys, kuriuos Jūs pateikiate registruodamiesi Svetainėje ir ja naudodamiesi, yra pateikiami laisva Jūsų valia ir jie skirti tik jūsų reikmėms ir/ar bendravimui socialiniame tinkle palengvinti. Visus šiuos duomenis jūs galite matyti prisijungę prie paskyros ir užėję į savo paskyros nustatymus. Šie Jūsų asmens duomenys yra saugomi Bendrovės iki atskirų duomenų ar paskyros ištrynimo jūsų iniciatyva, bet ne ilgiau kaip 5 metus nuo paskutinio jūsų prisijungimo prie paskyros. Suėjus šiam terminui, visi su paskyra susieti asmeniniai duomenys iš duomenų bazės ištrinami automatiškai, paliekant tik viešai skelbtas žinutes forumo pokalbių temose ir grupėse.
 3. Bendrovė taip pat kaupia ir tvarko duomenis, kuriuos prisijungiant prie svetainės siunčia jūsų įrenginys: prisijungimų ir veiksmų IP adresai ir laikai, vartotojo naudojama naršyklė ir jos versija, duomenis apie naudojimąsi Svetaine. Šie duomenys naudojami statistinės analizės, techninio svetainės tobulinimo tikslais, taip pat reklamos tinkinimo tikslais ir yra renkami slapukų (angl. cookies) ar panašiomis technologijomis. Atsisakyti slapukų galite ištrynę naršyklės slapukus ir/ar pakeitę savo naršyklės nustatymus. Šie duomenys, išskyrus IP adresus, yra saugomi ne ilgiau kaip dvejus metus nuo veiksmo atlikimo. IP adresai saugomi 90 dienų po viešai skelbiamų įrašų ištrynimo iš viešos prieigos (pavyzdžiui, vartotojo įkelti komentarai ir skelbimai). Daugiau informacijos apie slapukus, jų valdymą ir savo pageidavimus dėl trečiųjų šalių profiliavimo eikite į www.youronlinechoices.com/lt.
 4. Tiesioginės rinkodaros tikslias (naujienlaiškių, priminimų, pranešimų, partnerių pasiūlymų siuntimui) jūsų asmenius duomenis naudojami tik tuo atveju, jei yra jūsų sutikimas naudoti duomenis tiesioginės rinkodaros tikslais. Sutikimą duoti/ atšaukti galite prisijungę prie savo paskyros.
 5. Svetainė nėra atsakinga už Lankytojo viešai (forume, skelbimų aplinkoje) ar per Svetainės sistemą asmeniškai tretiesiems asmenims (per asmenines žinutes) perduodamos asmeninės informacijos apsaugą. Lankytojas turi vengti atskleisti savo asmeninę informaciją (tikrą vardą, asmens kodas, adresą, elektroninio pašto adresą, duomenis apie vaikus, sveikatą, politines pažiūras, religinius įsitikinimus ir pan.) tretiesiems asmenims, o pasirinkus tokius duomenis atskleisti, įvertintini galimas tokių asmeninių duomenų atskleidimo pasekmes.

Duomenų subjektų teisės


 1. Kaip duomenų subjektas (duomenų savininkas), jūs galite bet kada prisijungti prie savo paskyros ir keisti/ trinti savo paskyroje esančius duomenis, įskaitant ir sutikimus tvarkyti jūsų duomenis. Taip pat galite panaikinti pačią paskyrą kartu su visais joje esančiais duomenimis.
 2. Jei Jums kyla klausimų dėl jūsų asmeninių duomenų tvarkymo, jei norite juos keisti, koreguoti ar sunaikinti, norite gauti duomenų kopiją ar perkelti juos kitur, jei norite pareikalauti, kad Bendrovė apribotų arba nutrauktų Jūsų asmens duomenų tvarkymą, savo prašymą turite pateikti iš to el. pašto adreso, kuriuo Svetainėje yra registruota Jūsų paskyra, kadangi kitų duomenų identifikuoti duomenų subjekto Bendrovė neturi.
 3. Lankytojo prašymas atšaukti asmens duomenų tvarkymą privalo būti įvykdytas ne vėliau kaip per penkias darbo dienas nuo prašymo nutraukti Lankytojo duomenų tvarkymą gavimo. Atsakymai į Lankytojo paklausimus dėl duomenų tvarkymo pateikiami kuo greičiau, bet ne vėliau kaip per 30 (trisdešimti) dienų nuo paklausimo ir/ar visų reikalingų duomenų iš Lankytojo gavimo dienos. Neatlygintinai duomenys Lankytojui teikiami vieną kartą per kalendorinius metus.
 4. Jei manote, kad Jūsų, kaip duomenų subjekto, teisės yra pažeistos, galite pateikti skundą Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai.
 5. Klausimai ir bet kokie prašymai susiję su Privatumo politika, turėtų būti siunčiami elektroninio pašto adresu [email protected].