Vaiko auklėjimas

Vaiko adaptacija darželyje – kaip ją palengvinti?   (908)

Adaptacinis laikotarpis darželyje priklauso tiek nuo vaiko amžiaus, tiek nuo individualių jo savybių ir gebėjimo prisitaikyti.

Kaip įpratinti vaiką tvarkytis namuose?

Iš tiesų, tvarkytis galite pradėti nuo pat kūdikystės. Pradėkite nuo to, kad kas vakarą prieš miegą kartu susitvarkote žaisliukus.

Rytas su vaiku: be chaoso ir vėlavimų   (11)

Aiškus planas, kas, ką ir kada daro, kas už ką atsakingas, yra efektyviausias būdas išvengti rytinio chaoso.

Kaip atpratinti vaiką nuo čiulptuko?

Jeigu vaikas jau priprato prie čiulptuko, tai įtikinkite jo atsisakyti sulaukus maždaug 2-3-ejų metukų.

10 žaidimų smulkiosios motorikos lavinimui (su nuotraukomis)

10 užduotėlių smulkiąją vaikų motoriką galima sėkmingai lavinti kiekvienuose namuose randamomis priemonėmis.

Smulkiosios motorikos lavinimo įtaka kalbiniams įgūdžiams   (1)

Smulkiosios motorikos lavinimas yra ypatingai svarbus kalbos tobulėjimui, nes suaktyvina už kalbą atsakingų smegenų centrų darbą.

Vaikas skriaudžiamas auklės ar darželyje: kaip atpažinti ženklus?

Smurtas prieš vaiką palieka gilius randus visam gyvenimui, tad jį svarbu pastebėti kuo anksčiau. Kokie ženklai parodo netinkamą suaugusiųjų elgesį?

Vaikui isterijos priepuolis - ką daryti?   (266)

Geriausias būdas suvaldyti pykčio priepuolius yra užbėgti „ožiukams“ už akių.

Vaiko isterijos priepuoliai („ožiukai“)   (1313)

Kas yra vaiko isterijos priepuoliai ir dėl ko jie kyla?

Kaip auklėti nemušant vaiko?   (44)

Dauguma tėvų fizinių bausmių griebiasi tik todėl, kad nežino, kaip kitaip drausminti ir auklėti. Bet būdų tikrai yra!

Vaikas parduotuvėje: kaip apsipirkti be streso?

Ką daryti, kad apsipirkimas su vaiku būtų naudinga patirtis vaikui ir mažesnis išbandymas tėvams? Skaitykite čia!

Vaikas ir kompiuteris: drausti ar leisti?   (31)

Rūpestingiems tėvams svarbu žinoti ne tik apie teigiamą kompiuterio įtaką vaiko vystymuisi, bet ir apie galimą žalą.

Kaip ugdyti vaiko skoningumą drabužiams?   (114)

Kad vaikas atrodytų stilingai, visų pirma saikingai naudokite ryškius, vaikiškos pop kultūros personažais puoštus drabužėlius.

Vaiko auklėjimas: ikimokyklinis amžius (3–5 metai)

Apie svarbiausius ikimokyklinio vaiko amžiaus aspektus.

Vaiko auklėjimas: mokyklinis amžius (5–13 metų)

Straipsnyje rasite tris svarbiausius vaiko raidos aspektus, į kuriuos reikia atsižvelgti šiame amžiaus tarpsnyje.

Vaiko auklėjimas: paauglystė (14–18 metų)   (11)

Apie vaiko identitetą ir kaip susitriprinti tėvų ir paauglio tarpusavio ryšį šiame vaiko raidos etape.

Pozityvus auklėjimas: kodėl jo rezultatai geresni?

Visi santykio su vaiku „statybiniai blokai“, kuriuos padėjote ankstesniais metais, vėlesniais metais įgyja didžiulę reikšmę.

Vaiko teisės: ką turi žinoti tėvai   (316)

Vaikų auklėjimas pripažįstant jų teises yra nauja idėja, nes daugelis tėvų buvo auklėjami naudojant fizines bausmes.

Fizinės ir psichologinės smurtinės bausmės   (8)

Daugelis tėvų tikisi, kad fizinės bausmės vaikams bus gera pamoka, tačiau mokslinių tyrimų rezultatai rodo priešingai.

Pozityvios tėvystės pagrindai   (5)

Tai toks auklėjimo modelis, kuomet tėvai pirmenybę teikia ne bausmėms už netinkamą elgesį, o tinkamo vaiko elgesio skatinimui.

Fizinės bausmės vaikams: kodėl jų turime atsisakyti?   (488)

Fizinė bausmė vaikui yra tėvų bandymas koreguoti vaiko elgesį sukeliant vaikui fizinį skausmą.

Kaip ugdyti vaiko savitvardą   (22)

Savitvardos lavinimo procesas prasideda vos gimus ir tęsiasi visą mūsų gyvenimą.

Kūdikio auklėjimas

Yra dalykų, kuriuos darydama padidinsi tikimybę, jog paūgėjęs vaikas mokės gerai elgtis.

Kaip sudrausminti kūdikį   (19)

Ar kūdikius reikia drausminti? Žinoma. Patarimai kaip tai daryti.

Kūdikis pradėjo kandžiotis - ką daryti?   (7)

Kai kanda, skauda. Tačiau neįtikėtina, kad dar metų neturintis mažylis kąstų iš pykčio.

Kūdikio pykčio protrūkiai   (123)

Kaip išmokti su šiais pykčio priepuoliais tvarkytis?