Žindymas

Kūdikis atsisako žįsti, arba krūties streikas: ką daryti?

Net ir sėkmingai žindant pasitaiko įvairių krizių. Viena iš jų – kūdikis laikinai gali atsisakyti krūties. Tai vadinamasis krūties streikas.

Žindymo nauda moters sveikatai

Žindymas ne tik padeda aprūpinti naujagimius ir kūdikius maisto medžiagomis, išgyventi, bet ir kuria stiprų ryšį tarp motinos ir kūdikio.

Ar žindymas didina intelekto koeficientą?

Žindymo nauda įrodyta daugelyje mokslinių tyrimų. Žindymas teikia daug privalumų tiek kūdikiams, tiek mamoms.

Kodėl kai kurios moterys nusprendžia nežindyti?   (2)

Kai kurioms mamoms apsispręsti žindyti lengva, tačiau kitoms apsisprendimą dažnai apsunkina sveikatos, informacinės, fizinės ar emocinės kliūtys.

Motinos pieno nutraukimas: kaip, kada, kodėl?   (513)

Pientraukiu ar tiesiog rankomis galite greitai nusitraukti pieno ir turėti jo atsargų, kai negalėsite pažindyti kūdikio.

Donorinio motinos pieno bankas   (385)

Tinkamai paruoštas motinų donorių pienas yra antras geriausias maistas mažyliui po biologinės motinos pieno.

Žindymo nutraukimas: kaip lengvai atjunkyti vaiką?   (2103)

Pasitaiko atvejų, kad kūdikiai ar vaikai savaime atsisako motinos pieno, bet tokie atvejai – ypač reti. Tad kaip neskausmingai nutraukti žindymą?

Savaiminis pieno tekėjimas iš krūtų   (57)

Pieno tekėjimas iš krūtų ne žindymo metu, nors ir kelia diskomfortą, nėra neįprastas ir neturėtų kelti nerimo.

Mastitas: kaip jo išvengti ir kaip gydyti?   (431)

Mastitas yra labai skausmingas krūties uždegimas, kuris dažniausiai pasitaiko praėjus kelioms savaitėms po gimdymo.

Kūdikis nuolat „kaba“ ant krūties: ką daryti?

Kūdikis „kabėti“ ant krūties gali dėl daugybės priežasčių. Supratus to priežastis, bus lengviau su tokiomis situacijomis tvarkytis.

Kūdikis atpila. Kada sunerimti?   (133)

Kūdikių atpylimas yra būdingas daugumai mažylių – 50-60% kūdikių iki 6 mėn. amžiaus atpila bent kartą per parą.

Papildomi skysčiai žindomam kūdikiui

Ar žindomiems kūdikiams reikalingi papildomi skysčiai? Trumpas, tačiau aiškus atsakymas - ne.

Žindymas susirgus ir vartojant vaistus   (13)

Nepaisant to, kad dauguma vaistų yra saugūs žindomam mažyliui, žindymo periodu rekomenduojama laikytis šių vaistų vartojimo taisyklių.

Pieno gaminasi per mažai: ar tikrai?   (56)

Tam tikrais atvejais pieno gali gamintis per mažai ar visai nesigaminti, tačiau labai dažnai tokia išvada būna klaidinga. Kodėl?

Kūdikis atsisako imti vieną krūtį

Dažnai kūdikiui iš tiesų „nepatinka“ ne krūtis, o žindymo poza. Tai gali nutikti dėl anatominių mamos ar kūdikio kūno ypatybių ir kitų priežasčių.

Krūtyse gaminasi per daug pieno: ką daryti?

Kai pieno gaminasi per daug, labai svarbu imtis teisingų veiksmų, kad pagerintumėte tiek savo savijautą, tiek padėtumėte kūdikiui patogiai pasisotinti

Naujagimio žindymas: nuo 1-osios paros iki 2-iejų savaičių   (321)

Pirmas dvi paras žindyti reiktų taip dažnai, kaip reikalauja kūdikis, bet ne mažiau kaip 8-10 kartų per parą.

Patogiausios žindymo pozos (su paveiksliukais)   (32)

Nėra vienos patogiausios ir geriausios žindymo pozos, kiekviena žindymo padėtis turi savų privalumų ir trūkumų.

Įdubę speneliai ir žindymas   (18)

Įdubusius ar plokščius spenelius turinčios moterys dažnai sunerimsta - ar pavyks žindyti kūdikį?

„Nugraužti“, skausmingi speneliai   (189)

Jei kūdikis nugraužia spenelius, jei žindymo metu jaučiate diskomfortą ar skausmą, reiškia, kažką reikia daryti kitaip.

Kūdikis kandžioja spenelį: kaip sudrausminti?

Yra keletas priežasčių, kodėl kūdikiai žindomi įkanda.

Žindymas viešoje vietoje   (1330)

Kūdikio maitinimas krūtimi viešoje vietoje. Žindymo viešoje vietoje patarimai.

Žindyvės mityba   (523)

Kūdikio irzlumas, pilvuko diegliai ar pūtimas, bėrimai, gali būti ženklas, kad kūdikiui netinka tam tikros medžiagos.