Pieno nutraukimas (490)

pieno nutraukimas Pieno nutraukimas. istock.com/Pilin_Petunyia

Pientraukiu gali greitai nutraukti pieną ir turėti jo atsargų tam atvejui, kai nebūsi su kūdikiu. Jeigu netrukus planuoji grįžti į darbą, įgudusi nusitraukti pieną galėsi ir toliau maitinti juo mažylį ir taip palaikyti su juo ryšį nebūdama šalia. Net jei ir liksi vaiko priežiūros atostogų, turėti nutraukto pieno yra patogu – galėsi palikti jį ateinančiai auklei ar tėčiui. Be to, pientraukio naudojimas gali paskatinti pieno gamybą, palengvinti nemokančio paimti krūties neišnešioto kūdikio maitinimą, sumažinti pritvinkusių krūtų skausmą.

Kai kurioms moterys teigia, kad rankiniai pientraukiai yra paprasti naudoti ir yra ekonomiškesnis sprendimas, jeigu tik retkarčiais prireikia nedidelio kiekio pieno. Tačiau dauguma moterų teikia pirmenybę elektriniam pientraukiui. Juos lengviau naudoti, pienas nutraukiamas greičiau. Elektrinį pientraukį galima nusipirkti kūdikiams skirtų prekių parduotuvėse. Jeigu dirbi, galbūt labiau tiks nešiojamas modelis.

Nutrauktą pieną reikia laikyti maitinimui skirtuose buteliukuose arba specialiuose maišeliuose. Kad ir kokia tai būtų pakuotė, neužmiršk ant indelių užrašyti pieno nutraukimo datos. Šaldytuve laikomą pieną reikia suvartoti per 72 valandas. Jeigu pieną užšaldai šaldiklyje, jis gali būti laikomas iki trijų mėnesių.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  LauraBuu prieš 4 mėn.

  Sveikos mamytes! Norėjau paklausti patarimo. Auginu 3men dukryte ir jau visa menesi vargstam su maitinimu. Ji nebeima kruties, tik parodau, pradeda verkti, nusisuka, nors ir labai alkana buna. Turiu bėgti nusitraukinet ir duoti is buteliuko. Galvoju, kad del to kaltas buteliukas, kuri retkarciais nusitraukusi piena duodavau vyrui pamaitint dukryte vidurnakti (kad kartais bent 4h is eiles pamiegociau). Bet tai ne kiekviena diena ir ji jau buvo iprarusi gerai zisti is kruties. Bandziau "prijunkinti" vel prie kruties, daug kontakto "oda su oda", kuo maziau itampos jai ir pan. Bet nieko nesigavo, kruti ima tik kai ant ranku uzmigdau ir apsnudusiai isiulau, dar nakti, nes apsimiegojusi. Sakykit, gal kam panasiai buvo ir ka tada darete? Labai pavargau jau, bijau, kad teks prie misinuku pereiti, jei pieno prades mazet ?

 2. Simmil
  Simmil prieš 2 mėn.

  Sveikos, kokius gerus patartumete termosus (is patirties) motinos pienui laikyti? Norint kur iseiti su mazyliu ir kad nebutu problema pamaitinti/pasildyti mp, nes maitinu nutrauktu mp.

 3. avietuke
  avietuke prieš 2 mėn.

  Simmil parašė:
  Sveikos, kokius gerus patartumete termosus (is patirties) motinos pienui laikyti? Norint kur iseiti su mazyliu ir kad nebutu problema pamaitinti/pasildyti mp, nes m…

  Nešildydavau mp, gerdavo visi trys kambario temperatūros

 4. User has not uploaded an avatar
  Elivoj prieš 2 mėn.

  Simmil parašė:
  Sveikos, kokius gerus patartumete termosus (is patirties) motinos pienui laikyti? Norint kur iseiti su mazyliu ir kad nebutu problema pamaitinti/pasildyti mp, nes m…

  Aš pasiimdavau termose karšto vandens ir indelyje įstačius pieno buteliuką pašildydavau

 5. RutaPt
  RutaPt prieš 1 mėn.

  avietuke parašė:
  Nešildydavau mp, gerdavo visi trys kambario temperatūros

  Mūsiškis taip pat kambario temperatūros geria