Pieno nutraukimas (469)

pieno nutraukimas Pieno nutraukimas. istock.com/Pilin_Petunyia

Pientraukiu gali greitai nutraukti pieną ir turėti jo atsargų tam atvejui, kai nebūsi su kūdikiu. Jeigu netrukus planuoji grįžti į darbą, įgudusi nusitraukti pieną galėsi ir toliau maitinti juo mažylį ir taip palaikyti su juo ryšį nebūdama šalia. Net jei ir liksi vaiko priežiūros atostogų, turėti nutraukto pieno yra patogu – galėsi palikti jį ateinančiai auklei ar tėčiui. Be to, pientraukio naudojimas gali paskatinti pieno gamybą, palengvinti nemokančio paimti krūties neišnešioto kūdikio maitinimą, sumažinti pritvinkusių krūtų skausmą.

Kai kurioms moterys teigia, kad rankiniai pientraukiai yra paprasti naudoti ir yra ekonomiškesnis sprendimas, jeigu tik retkarčiais prireikia nedidelio kiekio pieno. Tačiau dauguma moterų teikia pirmenybę elektriniam pientraukiui. Juos lengviau naudoti, pienas nutraukiamas greičiau. Elektrinį pientraukį galima nusipirkti kūdikiams skirtų prekių parduotuvėse. Jeigu dirbi, galbūt labiau tiks nešiojamas modelis.

Nutrauktą pieną reikia laikyti maitinimui skirtuose buteliukuose arba specialiuose maišeliuose. Kad ir kokia tai būtų pakuotė, neužmiršk ant indelių užrašyti pieno nutraukimo datos. Šaldytuve laikomą pieną reikia suvartoti per 72 valandas. Jeigu pieną užšaldai šaldiklyje, jis gali būti laikomas iki trijų mėnesių.

Naujausi komentarai

 1. jurgitele32
  jurgitele32 prieš 2 mėn.

  Boružėlytė parašė:
  Gulatės abu nuogi į lovą ir bandot bandot bandot - įvairiom pozom, išspaudžiant kažkiek pienuko, kad susidomėtų, nelaukiat, kol peralksta ir verkia, bet žindot su p…

  Na dar problema pas mane speneliai idube. Su anspeniu bandziau dusta.
  Su pientraukiu issitraukiu spenelius po keliu min jie vel tokie. Jauciu turesiu vargo su maitinimu. Jis dabar suvalgo 40 ml o norma dides. Kaip reiks taurele maitinti..

 2. Boružėlytė
  Boružėlytė prieš 2 mėn.

  jurgitele32 parašė:
  Na dar problema pas mane speneliai idube. Su anspeniu bandziau dusta.
  Su pientraukiu issitraukiu spenelius po keliu min jie vel tokie. Jauciu turesiu va…

  Mano speneliai plokšti buvo, žindymas buvo labai skausmingas. Man labiausiai gelbėjo krūtų gaubtukai (dar vadinami pieno surinkėjais). Juos nešiodavau tarp žindymų. Šalia kitos pagalbos, suformuodavo žindymo spenį labai gerai. Rekomenduoju.

  Kad pientraukiu suformuoti speneliai greit grįžta į savo pradinę būseną, tai normalu. Prireiks laiko, pakol prasitampys vidinės membranos.

  O dėl didėjančių normų - na, kuo greičiau pereisit prie maitinimo tiesiai iš krūties, tuo trumpiau reiks vargintis... ir kuo jaunesnis naujagimis sugrąžinamas prie krūties, tuo teoriškai turėtų būti lengviau (dar "nepamiršo").

 3. Persyte
  Persyte prieš 2 mėn.

  Piena nutraukinejau 2 men. Ir is buteliuko maitinau suneli, nes pamates kruti jis verkdavo iki pamelynavimo. Taciau nenustojau siulyti kruties ir viena diena jis pradejo traukti. Pradziai buvo tik pazaidimas, taciau as stengiausi ir jis stengesi ir mums pavyko. Dabar pilnai matinu krutine.
  Kokius is to nuaitraukinejimo laikotarpio matau pliusus: visada zinojau kiek suvalgo, visada valge nustatytais laiko intervalais, kadangi nutrauinedavai abi krutis nesusidare guzai ir pan., isivaziavo pieno gamyba, vaikas negrauze speneliu, kas butu apstabde naturalu maitinima.
  Minusai: moralinis aplinkos spaidimas, kodel nemaitini pati, didelis kantrybes isbandymas nutaukinejant piena, ypac nakti ar kaip vaikas neramus, nepalaikomas rysys su vaiku.
  Todel patariu stengtis uzkurti pieno gamyba ir nenustoti siulyti vaikui kruties, t.y plikos, su antspeniu ir pan. Ir visada zinoti, kad JUS pati geriausia ir sauniausia mama ! 😀

 4. jurgitele32
  jurgitele32 prieš 2 mėn.

  Ačiū už komentarus. Bandysim

 5. Misterija
  Misterija prieš 2 mėn.

  O galima maišyti atsildyta pieneli? Jei pvz du po 50 ml užšaldyta, tai atsildzius galima supilti į vieną buteliuką ir duoti ar reikia atskirai?