Pieno nutraukimas (494)

pieno nutraukimas Pieno nutraukimas. istock.com/Pilin_Petunyia

Pientraukiu gali greitai nutraukti pieną ir turėti jo atsargų tam atvejui, kai nebūsi su kūdikiu. Jeigu netrukus planuoji grįžti į darbą, įgudusi nusitraukti pieną galėsi ir toliau maitinti juo mažylį ir taip palaikyti su juo ryšį nebūdama šalia. Net jei ir liksi vaiko priežiūros atostogų, turėti nutraukto pieno yra patogu – galėsi palikti jį ateinančiai auklei ar tėčiui. Be to, pientraukio naudojimas gali paskatinti pieno gamybą, palengvinti nemokančio paimti krūties neišnešioto kūdikio maitinimą, sumažinti pritvinkusių krūtų skausmą.

Kai kurioms moterys teigia, kad rankiniai pientraukiai yra paprasti naudoti ir yra ekonomiškesnis sprendimas, jeigu tik retkarčiais prireikia nedidelio kiekio pieno. Tačiau dauguma moterų teikia pirmenybę elektriniam pientraukiui. Juos lengviau naudoti, pienas nutraukiamas greičiau. Elektrinį pientraukį galima nusipirkti kūdikiams skirtų prekių parduotuvėse. Jeigu dirbi, galbūt labiau tiks nešiojamas modelis.

Nutrauktą pieną reikia laikyti maitinimui skirtuose buteliukuose arba specialiuose maišeliuose. Kad ir kokia tai būtų pakuotė, neužmiršk ant indelių užrašyti pieno nutraukimo datos. Šaldytuve laikomą pieną reikia suvartoti per 72 valandas. Jeigu pieną užšaldai šaldiklyje, jis gali būti laikomas iki trijų mėnesių.

Naujausi komentarai

 1. RutaPt
  RutaPt prieš 3 mėn.

  avietuke parašė:
  Nešildydavau mp, gerdavo visi trys kambario temperatūros

  Mūsiškis taip pat kambario temperatūros geria

 2. User has not uploaded an avatar
  Laukiam Labai prieš 1 mėn.

  Sveikos, noriu paklausti. Siandien turejau trumpam iseiti, kudiki palikau su mama ir nutrauktu pienu, taciau kudikis ismiegojo ir pieno neprireike, per kiek laiko ta nutraukta piena reikia suvartoti? Pienas buvo is saldytuvo.

 3. Boružėlytė
  Boružėlytė prieš 1 mėn.

  Laukiam Labai parašė:
  Sveikos, noriu paklausti. Siandien turejau trumpam iseiti, kudiki palikau su mama ir nutrauktu pienu, taciau kudikis ismiegojo ir pieno neprireike, per kiek laiko t…

  Jei nebuvo išimtas iš šaldytuvo, galite laikyti savaitę. Arba dėkite į šaldiklį - ten gali būti 3-6 mėnesius.

 4. User has not uploaded an avatar
  Laukiam Labai prieš 1 mėn.

  Boružėlytė parašė:
  Jei nebuvo išimtas iš šaldytuvo, galite laikyti savaitę. Arba dėkite į šaldiklį - ten gali būti 3-6 mėnesius.

  O jei buvo išimtas?

 5. Boružėlytė
  Boružėlytė prieš 1 mėn.

  Laukiam Labai parašė:
  O jei buvo išimtas?

  Kambario temperatūroje galima laikyti 6-8 valandas. Kai kur rašo, kad nesuvartojus MP galima padėti atgal į šaldytuvą. Aš taip nedaryčiau. Na, nebent apskritai trūksta pienuko ir jis per didžiulius vargus sukauptas. Neišgertą pienuką galima sunaudoti į vonelę prausimui.