Pieno nutraukimas (486)

pieno nutraukimas Pieno nutraukimas. istock.com/Pilin_Petunyia

Pientraukiu gali greitai nutraukti pieną ir turėti jo atsargų tam atvejui, kai nebūsi su kūdikiu. Jeigu netrukus planuoji grįžti į darbą, įgudusi nusitraukti pieną galėsi ir toliau maitinti juo mažylį ir taip palaikyti su juo ryšį nebūdama šalia. Net jei ir liksi vaiko priežiūros atostogų, turėti nutraukto pieno yra patogu – galėsi palikti jį ateinančiai auklei ar tėčiui. Be to, pientraukio naudojimas gali paskatinti pieno gamybą, palengvinti nemokančio paimti krūties neišnešioto kūdikio maitinimą, sumažinti pritvinkusių krūtų skausmą.

Kai kurioms moterys teigia, kad rankiniai pientraukiai yra paprasti naudoti ir yra ekonomiškesnis sprendimas, jeigu tik retkarčiais prireikia nedidelio kiekio pieno. Tačiau dauguma moterų teikia pirmenybę elektriniam pientraukiui. Juos lengviau naudoti, pienas nutraukiamas greičiau. Elektrinį pientraukį galima nusipirkti kūdikiams skirtų prekių parduotuvėse. Jeigu dirbi, galbūt labiau tiks nešiojamas modelis.

Nutrauktą pieną reikia laikyti maitinimui skirtuose buteliukuose arba specialiuose maišeliuose. Kad ir kokia tai būtų pakuotė, neužmiršk ant indelių užrašyti pieno nutraukimo datos. Šaldytuve laikomą pieną reikia suvartoti per 72 valandas. Jeigu pieną užšaldai šaldiklyje, jis gali būti laikomas iki trijų mėnesių.

Naujausi komentarai

 1. Mi-Mi
  Mi-Mi prieš 5 mėn.

  avietuke parašė:
  Nea. Mano mergytė gimė plabiniu cp, gavo apgar 10/10, bet tiesiog nevalgo o nuo tokio valgymo su mano pienu ir nepriauga nieko

  O ji zinda pati ar tik is buteliuko?

 2. avietuke
  avietuke prieš 5 mėn.

  Mi-Mi parašė:
  O ji zinda pati ar tik is buteliuko?

  Pirmas savaites žindo pati, bet kai neaugo svoris pradėjau traukti ir skaičiuoti kiek išgeria, tada iki antro mėnsio buvo maitinama su buteliuko, dbr mamos pienas nutrauktas visiškai jai.

 3. User has not uploaded an avatar
  vika2012 prieš 2 mėn.

  Sveikos mamytes..gal kas patarsit ar padesit..noriu kur isvaziuoti ar pan ir reikia nusitraukti pienuka o tai sunkiai pavyksta. Traukiu su pientraukiu jis vos bega tik kartais o kaip paspaudziu su pirstais bega kuo puikiaisiai. Ka daryti?taip niekur negalim toli nuvaziuoti ar panasiai nes tuoj maitinti reikia..o pienuku neturiu nusitraukus..

 4. viktrija.93
  viktrija.93 prieš 2 mėn.

  vika2012 parašė:
  Sveikos mamytes..gal kas patarsit ar padesit..noriu kur isvaziuoti ar pan ir reikia nusitraukti pienuka o tai sunkiai pavyksta. Traukiu su pientraukiu jis vos bega …

  tai rankom traukit, man pientraukia irgi netrauke

 5. User has not uploaded an avatar
  LauraBuu prieš 1 mėn.

  Sveikos mamytes! Norėjau paklausti patarimo. Auginu 3men dukryte ir jau visa menesi vargstam su maitinimu. Ji nebeima kruties, tik parodau, pradeda verkti, nusisuka, nors ir labai alkana buna. Turiu bėgti nusitraukinet ir duoti is buteliuko. Galvoju, kad del to kaltas buteliukas, kuri retkarciais nusitraukusi piena duodavau vyrui pamaitint dukryte vidurnakti (kad kartais bent 4h is eiles pamiegociau). Bet tai ne kiekviena diena ir ji jau buvo iprarusi gerai zisti is kruties. Bandziau "prijunkinti" vel prie kruties, daug kontakto "oda su oda", kuo maziau itampos jai ir pan. Bet nieko nesigavo, kruti ima tik kai ant ranku uzmigdau ir apsnudusiai isiulau, dar nakti, nes apsimiegojusi. Sakykit, gal kam panasiai buvo ir ka tada darete? Labai pavargau jau, bijau, kad teks prie misinuku pereiti, jei pieno prades mazet ?