Kūdikio kraitelis

Nors pagunda pirkti mažučius rūbelius ir apsirūpinti jais metams į priekį gali būti didelė, pasielgsite protingiau, jei pradžiai susipirksite tik pačius būtiniausius daiktus. Vaikutis auga labai greitai, tad gali būti ir taip, kad kai kurių rūbelių net nespėsit pamatuoti. Atsiminkite, kad jei tik prireiks, garderobą visuomet galėsite papildyti. Taigi, pataupykite pinigėlius ugdymui skirtiems žaislams, knygelėms, būreliams ar mokyklėlėms (laikas netruks prabėgti!). Sąraše pateikiami tikrai reikalingi ir „antro būtinumo“ daiktai. Visi kiti dalykai yra daugiau prabangos reikalas, ir tai jau judviejų noro ir galimybių reikalas, pirkti juos ar ne.

Kokių daiktų prireiks važiuojant į gimdymo namus, rasi interaktyviame sąraše Gimdyvės krepšelis.

Drabužiai (56-62 dydžio) ir avalynė
Kepurėlės 2-3 vnt.
Natūralaus pluošto, su išorinėmis siūlėmis.
Būtina
Smėlinukai ilgomis ir/ ar trumpomis rankovėmis 4 vnt.
Būtina. Kokie smėlinukai pravers – ilgom ar trumpom – rankovėm, priklauso nuo sezono (žiemą smėlinukų trumpomis rankovėmis tikrai neprireiks). Galima iškart pirkti didesnius nei 56 dydžio, geriau atsegamus nei velkamus per galvą. Kad mažylis nenusidraskytų, pravers smėlinukai su pailgintomis rankovėmis ("pirštinėmis"). Beje, turėk omeny, kad skalbiant medvilniniai rūbeliai šiek tiek susitraukia, tad tikrai verta pirkti bent šiek tiek didesnio dydžio drabužėlius.
Būtina
Šliaužtinukai 4 vnt.
Tikrai nepirk daugiau, naujagimiai neišsitepa, ir pamainai užteks turėti 1-2 ( jei kartais suterliotų atsirūgdamas ar panašiai).
Būtina
Kojinėlės 4 vnt.
Medvilninės. Šaltuoju sezonu pravers pora vilnonių kojinėlių.
Vokelis
Nors kurį laiką galėsi jį naudoti kaip antklodėlę ar dekį.
Nebūtina
Miegmaišis
Nebūtinas, bet tikrai labai patogus daiktas. Jo viršus yra lyg liemenė, o kojytės šiltai paslėptos „maiše“. Todėl miegodamas kūdikis nenusispardo užkloto ir nesušąla, taip pat jis labai patogus žindant (ypač naktį).
Nebūtina
Marškinėliai 3 vnt.
Nebent nori turėti kokių puošnesnių apvilkti ant viršaus, bet tokiu atveju puikiai tinka ir plonas megztukas (priklauso nuo sezono).
Nebūtina
Kelnytės
Viena vilnonių kelnių pora ir dvejos medvilninės. Vilnonių vasarą gali ir neprireikti.
Seilinukai
Naujagimių seilinukai yra mažesni, tad kai mažylis pradės valgyti tikrą maistą jie jau nebetiks. Dabar vietoj seilinuko gali drąsiai naudoti marliuką.
Nebūtina
Pirštinėlės 2 vnt.
Geriau turėk smėlinukus su prailgintomis rankovėmis („pirštinėmis") ar didesnio dydžio marškinėlius.
Nebūtina
Pižamytės 2 vnt.
Kai kurie tėvai mano, kad pižama būtina, tačiau naujagimis iš esmės tik miega ir valgo, taigi vargu ar verta skirstyti drabužius į „dieninius“ ir „naktinius“.
Nebūtina
Minkšti batukai
Tiksliau nereikalinga. Naujagimiui batų nereikia, tad jų gali prireikti tik jei norite papuošti mažylį kokia ypatinga proga.
Nebūtina
Apatiniai marškinėliai trumpomis rankovėmis 3 vnt.
Priklauso nuo sezono, žiemą apskritai jų nereikia. Galima pakeisti smėlinukais. Nebent bus labai karšta vasara ir savo naujagimį laikysi vienais plonyčiais marškinėliais.
Nebūtina
Apatiniai marškinėliai ilgomis rankovėmis 3 vnt.
Galima pakeisti smėlinukais.
Nebūtina
Vaiko kambarys
Lopšys su čiužiniu
Lopšį tavo mažylis išaugs greičiau nei per pusmetį, taigi vargu ar verta investuoti.
Nebūtina
Lovytė su čiužiniu
Tavo mažylis šioje lovytėje gali miegoti iki 3-4 metų. Būtų gerai, kad kilnotųsi lovytės dugnas ir nusileistų bei pasikeltų kraštai.
Būtina
Patalynės komplektai 2-3 vnt.
Paklodė, užvalkaliukai.
Būtina
Šilta antklodė
Nebūtina, nebent bus labai šalta žiema, o jūsų namai menkai šildomi. Kaip alternatyva galėtų būti miegmaišis ir plona antklodė.
Nebūtina
Plona antklodė Būtina
Vystymo stalas
Tai nėra būtinas daiktas, tačiau taip bus daug patogiau ir praktiškiau, nes sauskelnes keisti reikės kas 2-4 valandas ir neturėdama paruoštos vietos vystymui, kaskart gaiši laiką. Taip pat tiks komoda su vystymo stalu ant viršaus – tai praktiškas baldas, nes ne tik turėsi po ranka visus pervystymui reikalingus daiktus, bet ir turėsi kur sudėti vaikučio rūbelius. Kai mažylis nebenešios sauskelnių, vystymo stalą bus galima nuimti, o komodą galėsi naudoti ir toliau.
Nebūtina
Vystyklai arba vienkartiniai neperšlampami patiesaliukai 4 vnt.
Būtina Flanelinių arba medvilninių vystyklų prireiks patiesti pervystant. Alternatyva vystyklams gali būti vienkartiniai patiesaliukai.
Būtina
Gultukai ar linguojančios kėdutės
Nebūtina, bet labai patogu. Tai namams skirta minkšta kėdutė – gultukas. Dirbdama buities darbus galėsi kūdikį saugiai laikyti šalia savęs ir su juo bendrauti.
Nebūtina
Vežimėlis
Jei taupot pinigus, verta pagalvoti apie naudotą vežimėlį arba iš kart apie sportinį vežimėlį, tik tokį kuris iš sėdimos pozicijos visiškai išsitiesia į gulimą. Tik tokiu atveju, pirmam pusmečiui tau reikės dar ir sauskelnių krepšio.
Būtina
Automobilinė kėdutė
Būtina 0+ arba 0-1 grupės. Naudotų autokėdučių ieškok mūsų forume.
Būtina
Miegmaišis, pritaikytas automobilio kėdutei
Nebūtina, bet labai patogus šaltuoju sezonu, jei naudoji automobilio kėdutę. Didžiausias šio miegmaišio privalumas – nereikia vaiko daug prirengti. Tuomet, pavyzdžiui, atėjusį prekybos centrą, reikia tik prasegti miegmaišį ir mažylis nebekaista. Tai labai patogu, nes be reikalo nežadinsi snaudžiančio mažylio (būtent taip dažniausiai nutinka nurengiant žieminius rūbelius). Šis miegmaišis taip pat tinka ir guldant vaiką į vežimėlį.
Nebūtina
Maitinimui
Čiulptukas
Visų pirma tai – tėvų sprendimas, ar auginti vaiką su čiulptuku, ar be jo. Tačiau tai priklauso ir nuo mažylio: būna, kad mažylis nurimsta tik su čiulptuku, kiti jo net neima į burną.
Buteliukai 3-4 vnt.
Tiek reikės, kad spėtum juos išplauti ir sterilizuoti. Jei maitinsi krūtimi, pirmojo buteliuko gali prireikti tik kai vaikui sueis 6 mėnesiai.
Žindukai ant buteliukų 3-4 vnt.
Tokia pati situacija, kaip ir su buteliukais.
Marlės palutės 10 vnt.
Dabar bus reikalingi kaip apsauga atpilant, vėliau labai pravers jei paaugęs mažylis sirgs sloga.
Tepalas speneliams
Būtina, bent jau pirmuosius mėnesius. Vėliau, kai mažylis išmoks teisingai žįsti, o tavo speneliai apsipras su šia pareiga, jo nebereiks.
Būtina
Mažas šviežias kopūstas šaldytuve :)
Bet tikrai pravers, jei kartais mažylis gerai neištrauks pieno ir tavo krūtys pradės kaisti. Dėk nuplikytą kopūsto lapą ant skaudamos ir medumi pateptos vietos ir palaikyk kiek galima ilgiau (tik nedenk spenelio!). Jokiu būdu nepraleisk maitinimo iš tos krūties, kad ir koks skausmingas tuo momentu jis būtų.
Nebūtina
Žindymo pagalvė
Nebūtina, bet labai patogu. Tai tokia didelės pasagos formos pagalvė, kurią žindydama apsijuosi apie liemenį ir vieną jos galą pasikiši po ranka, laikančia kūdikį.
Nebūtina
Higienos priemonės
Vonelė
Būtina, įprastai būna 79x40x29 cm dydžio, bet pirkite iškart šiek tiek didesnę, nes tokią tavo mažylis greit išaugs.
Būtina
Vonios termometras
Reikalingas pamatuoti, ar tinkama vandens temperatūra. Paprastai jo reikia nepatyrusiems tėveliams, ir kiek įgudę vandens temperatūrą tėveliai „matuoja“ įkišę savo alkūnę (jei nejaučiate šilumos ar šalčio, reiškia vaikutį tokiame vandenyje galima maudyti).
Kempinė (geriau natūralaus pluošto)
Su kempinėle švelniai ir lengvai apiplausi, nors dažnai mamos išsiverčia ir be jos.
Nebūtina
Žirklutės nagučiams (specialios)
Skiriasi nuo paprastų mažų - manikiūrinių žirklučių tuo, kad turi bukus galus, taigi jei kerpant nagučius mažylis netyčia suspurdės, nesužeisi jo.
Būtina
Nosies aspiratorius
Nebūtina, bet praverčia. Tai tokia nedidelė į klizmutę panaši pompa nosies gleivėms pašalinti. Vaikas pats nosį išsipūsti sugebės tik būdamas maždaug 2 metų, tad jei gleives ištrauksi, mažiukui bus lengviau kvėpuoti ir jis greičiau pasveiks.
Nebūtina
Drėgnos servetėlės
Su jomis greita ir patogu apvalyti užpakaliuką, tad keisdama sauskelnes užtruksi trumpiau. Tačiau jei mažylis išsituštino, geriau apiplauk jį vandeniu, o servetėles naudok tik ekstra atveju (pavyzdžiui išvykoje). Šios servetėlės taip pat praverčia, kai mažylis išsitepa ar atpila – apvalyti veiduką, rankas.
Būtina
Pataisų milteliai (talkas)
Juos naudoja tam, kad nešustų mažylis. Ir tai yra tik viena iš galimų priemonių.
Sauskelnės arba vystyklai
Gali rinktis vienkartines sauskelnes arba daugkartinius skalbiamus vystyklus.
Būtina
Muiliukas arba prausiklis
Skirtas maudymui. Šiuo atveju rinkis specialų, pritaikytą kūdikiams.
Būtina
Higieniniai vatos pagaliukai
Ausims valyti tinka ir susuktos marlės galiukas. Taip, beje, yra ir žymiai saugiau – tikrai nesužeisi ausytės, jei kūdikis smarkiau krustelėtų.
Nebūtina
Vaistinėlė
Kremas nuo iššutimų
Jį naudosi tik tuomet, kai mažylis pašus ir odelė paraus. Kita alternatyva - talkas. Žiūrėk, kas tau labiau priimtina ir ką geriau toleruoja tavo mažylis
Spiritas ir kalio permanganato tirpalas bambutei
Pasiklausk ligoninėj iš anksto, ką rekomenduoja naudoti bambutės priežiūrai.
Termometras
Patogiausi termometrai, matuojantys temperatūrą ausyje, taip pat distanciniai termometrai (nors ir labai brangūs).
Lašiukai nuo pilvo pūtimo
Nesibaimink, jie kūdikiui nekenkia, o skausmus tikrai palengvina.
Būtina
Kita
Skalbimo priemonės
Geriau skalbti hipoalerginiais skalbikliais.
Žaislai
Jų nepirk, vistiek lankytojai ateis su dovanom :)
Mano daiktai

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Petelnė prieš 1 m.

  Kinders parašė:
  Biški neitema turbut mamos patarkit mūsų vaikui yra 9 dienos ir duodam aptamili nutri-biotik,nes nuo ligonines pradejom gert ši , o dabar duodam aptamil comfrt. Ir …

  Kokius antibiotikus geriate? Dauguma jų yra be jokių problemų suderinami su žindymu, galima pasitikrinti https://e-lactancia.org/.

 2. Pocahontas_ prieš 1 m.

  Šnarpšt parašė:
  Kokius antibiotikus geriate? Dauguma jų yra be jokių problemų suderinami su žindymu, galima pasitikrinti https://e-lactancia.org/.

  Pritariu!!

 3. User has not uploaded an avatar
  Kinders prieš 1 m.

  Pocahontas_ parašė:
  Pritariu!!

  Na yra vieni antibijotikai 3 kaertus vartojami Augmentin
  veliau vartoju corinfar ryte viena
  ir torasemide.
  Antibijotikai maza rizika ir corinfar , o torasemide žema rizika . tai noriu tikrai jam duot savo bet bijau .

 4. User has not uploaded an avatar
  Petelnė prieš 1 m.

  Kinders parašė:
  Na yra vieni antibijotikai 3 kaertus vartojami Augmentin
  veliau vartoju corinfar ryte viena

  Torasemide rizikingas dėl to, kad gali mažinti pieno kiekį. Jei dar ir krūties neduosite, dėl paklausos nebuvimo vėliau galit turėti didelių problemų vėl grįžtant prie maitinimo krūtimi. Jūsų vietoje tikrai nežaisčiau su jokiais mišinukais, nes ir jums pačiai, ir kūdikiui bus daug naudingiau, jei žindysite.

 5. User has not uploaded an avatar
  Kinders prieš 1 m.

  Šnarpšt parašė:
  Torasemide rizikingas dėl to, kad gali mažinti pieno kiekį. Jei dar ir krūties neduosite, dėl paklausos nebuvimo vėliau galit turėti didelių problemų vėl grįžtant p…

  Tai čia jei maitinsiu krutimi nieko blogo , nes aš turiu pastoviai nusitraukt nu ne pastoviai bet reik , o daktarai sske neduot kruties kol vartoju , bet širdis labai nori savo sūnui duot pirmagemis bijau pakenkt