Vaisiaus vandenys: kada ir kodėl nubėga? (132)

Vaisiaus vandenys

Plėvę, kurioje laikosi vaisiaus vandenys, sudaro kolageno ląstelių audinys. Šio audinio patvarumas gali sumažėti dėl hormonų veiklos, jis gali neatlaikyti padidėjusio gimdos spaudimo ar plyšti prasidėjus gimdymo sąrėmiams. Kai plėvė nebeatlaiko, vandenys nubėga. Nubėgus vandenims, neužilgo (bet vargu ar tuojau pat) turėtų prasidėti gimdymas. Tačiau būna ir taip, kad rimti sąrėmiai prasideda anksčiau, nei nubėga vandenys.

Filmuose turbūt ne kartą teko matyti, kad vaisiaus vandenys nubėga labai dramatiškomis aplinkybėmis – vidury gatvės ar tokioje aplinkoje, kur daug žmonių, o gimdymas prasideda vos ne iškart po to. Tačiau taip netikėtai vandenmaišis plyšta mažiau nei 15 moterų iš šimto. Be to, balutė retai kada būna tokia didelė – paprastai sušlampa tik kelnaitės. Dažnai vaisiaus vandenų nutekėjimą būna sunku atskirti nuo šlapimo nelaikymo (dažnos nėštukių bėdos, kylančios dėl spaudimo šlapimo pūslei). Vienaip ar kitaip, panikuoti nereikia: po vandenų nubėgimo gali praeiti net ir kelios valandos, kol prasidės pirmieji sąrėmiai. Jei vandenys nubėgo arba įtari, kad jie šiek tiek prateka, tuojau pat paskambink savo gydytojui arba akušerei (be panikos!).

Naujausi komentarai

 1. Ruciuka
  Ruciuka prieš 9 mėn.

  skaistepa parašė:
  Vaistinese yra pirkti spec paketai kurie pagal spalva parodo ar tai vandenys ar ne

  O kaip tie iklotai vadinasi?

 2. Lina Ru
  Lina Ru prieš 9 mėn.

  karusele123 parašė:
  Sveikos man į kelnaites nubėga po lašeli vandenų. Bent jau aš manau kad tai vandenys. Ką man daryti? Pirmas nėštumas, neisivaizduoju.

  Nera cia ka isivaizduoti, pasikonsultuokite su savo gyd ir viskas

 3. Stilla
  Stilla prieš 8 mėn.

  Ruciuka parašė:
  O kaip tie iklotai vadinasi?

  Galbut radai uk tuos paketus? Man taip pat idomu.

 4. Wassermelone
  Wassermelone prieš 8 mėn.

  juzeta parašė:
  Merginos ar turetoj kuri perdaug vandenu ar gerai pagimet ar nepagimdet anksciau ar vaikucui viskas buvo gerai.

  Turejau per daug vandenu su abiems vaikuciais. Su pirmaja vandenys nubego iki termino likus 5 dienoms, gimdymo veikla buvo sustojusi, tad teko leisti skatinamuosius ir nuo pradziu leido epidura. Su antruoju vandenys nubego 10 dienu iki termino, gimdymo veikla vyko, bet per letai, vel leido skatinamuosius, taciau pasiryzau be epiduro gimdyti. Tai po visko sakiau vyrui - trecias tik su cezariu Bet abu vaikai gime sveiki ir normalaus svorio, pilnai isnesioti, mano ciklas visad budavo trumpesnis. Zodziu, nusiteikit, kad gimdymas gali buti visoks. Aisku, linkiu kuo lengvesnio ;)

 5. Ruciuka
  Ruciuka prieš 8 mėn.

  Stilla parašė:
  Galbut radai uk tuos paketus? Man taip pat idomu.

  neradau