34 nėštumo savaitė

34 nėštumo savaitė
Reklama

Vaikelis 34 nėštumo savaitę

Kantalupa (toks melionas). Vaikelio svoris pasiekė 2 kg 100 g, jis yra beveik 45 cm ūgio.

Ant liežuvio jau susiformavę skonio svogūnėliai, tad vaikutis jau galėtų atskirti saldų skonį nuo rūgštaus.

Jo centrinė nervų sistema vis dar bręsta, tačiau plaučiai jau gerai išsivystę. Tai būtų didelis privalumas tuo atveju, jei vaikelis paskubėtų ateiti į pasaulį anksčiau: 99% šią savaitę gimusių kūdikių išgyvena. Be to, dauguma jų išvengia rimtesnių ar ilgalaikių nepilno išnešiojimo nulemtų sutrikimų.

Dauguma mažylių šiuo metu jau būna įsitaisę žemyn galva, nors gali būti ir taip, kad jis apsivers dar kelis kartus iki gimdymo. Būna ir tokių atvejų, kai kūdikis padėtį pakeičia likus vienai kitai dienai iki gimdymo.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Reklama

Tavo kūnas 34 nėštumo savaitę

Faktas

Per pastaruosius 30 metų Lietuvoje mažiausiai kūdikių gimė 2002 metais – vos 30 014.

Paskutiniu metu galite jaustis šiek tiek pavargusi. Ir tai yra visiškai suprantama, turint omenyje visus kūno patirtus pokyčius. Sumažinkite tempą ir pataupykite jėgas gimdymo dienai.

Jei tenka daug vaikščioti, stenkitės dėvėti pilvą prilaikantį nėščiųjų diržą, kuris padeda tolygiau paskirstyti svorį.

Dažniausiai nėščiosios širdies, kraujagyslių ir nervų sistemos prisitaiko prie kūne vykstančių pokyčių, tačiau kartais jos nespėja to padaryti, ir dėl to gali imti svaigti galva.

Svaigulį gali sukelti daugelis priežasčių: per staigus atsistojimas, mažas cukraus kiekis kraujyje, sunki anemijos (mažakraujystės) forma, perkaitimas.

Kai kurioms nėščioms moterims galva ima svaigti atsigulus ant nugaros, kai sulėtėja širdies ritmas ir sumažėja kraujospūdis. Toks galvos svaigimas praeina pakeitus pozą.

Taip pat galite pastebėti raudonų niežtinčių mazgelių (eriteminių papulių) ant pilvo. Šis bėrimas gali išplisti šlaunų ir sėdmenų srityse. Greičiausiai tai nepavojinga, nėštumui būdinga būklė, vadinama PUPPP (angl. pruritic urticarial papules and plaques of pregnancy).

Tačiau, kad būtumėte tikra, diagnozę turėtų patvirtinti nėštumą prižiūrintis gydytojas. Taip pat būtinai kreipkitės į medikus, jei pajusite viso kūno niežulį, net jei bėrimo nėra. Tai gali būti ženklas, kad sutriko kepenų veikla ir prasidėjo intrahepatinė nėščiųjų cholestazė.

Taip pat skaitykite

Darbelis 34 nėštumo savaitei

Pasiruoškite planą „B“. Gali nutikti taip, kad gimdysite anksčiau nustatyto termino arba dėl komplikacijų ligoninėje užsibūsite ilgiau nei tikėjotės.

Bent vienam draugui ar kaimynui palikite atsarginius raktus: jei ko nors prireiktų, bet niekas iš namiškių negalėtumėte skubiai grįžti namo, bus kam atrakinti duris.

Jei dėl kokių nors priežasčių (komandiruotės, ligos ar panašiai) vyras ar kiti artimieji negalės būti šalia jūsų nuolat, susitarkite, kad prireikus būtų kam prisiimti kasdienius rūpesčius:

 • pasirūpinti vyresniaisiais vaikais;
 • nuvežti vaikus į darželį, mokyklą ar būrelius ir parvežti namo;
 • pasirūpinti naminiais gyvūnais, palaistyti gėles, paimti paštą;
 • pakeisti jus darbe (jei dirbate) ar kitur, kur turite pareigų.

Turėkite šių žmonių sąrašą piniginėje ir mobiliajame telefone, kad gimdymui prasidėjus galėtumėte be panikos su jais susisiekti.

2021 liepinukai❤️

 1. Anželika J
  Anželika J prieš 11 val.

  Pukeliuk parašė:
  Nu va tikrai, aš irgi prisiskaičiau visko internete, net baisu pasidare. Nieko nebuvo, idealūs visi tyrimai vis buvo, o čia tik šast ir ketonai iššoko. Na irgi galv…

  Tikrai viskas ok, aš dabar prieš tyrimą gal savaitę save stebėjau, rašiausi vandens suvartojimą, tai siekė nuo 2,2 iki net 2,6 l, gal tikrai mažai to pusantro, kiekvienas skirtingai organizmas reaguoja

 2. User has not uploaded an avatar
  Meleonas prieš 11 val.

  Pukeliuk parašė:
  Sveikos, kaip jum su tyrimais šlapimo? Man visada geri, viskas normose buvo arba nerasta, o šįkart pasidariau ir žodziu gaunu atsakyma kad ketonų rasta 1,5mmol/l. A…

  Pukeliuk parašė:
  Sveikos, kaip jum su tyrimais šlapimo? Man visada geri, viskas normose buvo arba nerasta, o šįkart pasidariau ir žodziu gaunu atsakyma kad ketonų rasta 1,5mmol/l. A…

  Man nėštumo pradžioj nuolatos rasdavo, nes vėmiau nemažai. Organizmui skysčių trūksta, gerkit daugiau gryno vandens ir viskas bus gerai.

 3. Stelaa
  Stelaa prieš 10 val.

  Junique parašė:
  Bet problema, kad daznai buna sako nieko nejaucia mamos, tik baltymas parodo.... Aisku, jeigu stebi, kad viskas kontroliuojama, tai man irgi sake, kad buna tiesiog …

  tai va šendien dar neikarto neapsvaigo galva stebesiu kaio bus per savaitgali 🤔😉

 4. Stelaa
  Stelaa prieš 10 val.

  Pukeliuk parašė:
  Sveikos, kaip jum su tyrimais šlapimo? Man visada geri, viskas normose buvo arba nerasta, o šįkart pasidariau ir žodziu gaunu atsakyma kad ketonų rasta 1,5mmol/l. A…

  pas.mane buvo bet 0.5 tai lieoe daugiau vandens gerti bet tai buvo pačioj pradžioje 🤔

 5. Pilo
  Pilo prieš 10 val.

  Auritukas parašė:
  Sveikos merginos, na ka, savaitėlę dekrete pabuvau ir jau turiu savo mažytę.. nesulaukėm deje mes liepos mėnesio, dėl prasidėjusios preeklampsijos teko daryti extra cp.. na bet bent kol kas viskas yra gerai, turiu labai mažytę mergytę, tikra coliukė 🥰</blockquot
  Sveikinimai. Pati maitinat? Vyrui šoko nebuvo kad taip viskas greit?