34 nėštumo savaitė

Vaikelis 34 nėštumo savaitę

Kantalupa (toks melionas). Vaikelio svoris pasiekė 2 kg 100 g, jis yra beveik 45 cm ūgio.

Ant liežuvio jau susiformavę skonio svogūnėliai, tad vaikutis jau galėtų atskirti saldų skonį nuo rūgštaus.

Jo centrinė nervų sistema vis dar bręsta, tačiau plaučiai jau gerai išsivystę. Tai būtų didelis privalumas tuo atveju, jei vaikelis paskubėtų ateiti į pasaulį anksčiau: 99% šią savaitę gimusių kūdikių išgyvena. Be to, dauguma jų išvengia rimtesnių ar ilgalaikių nepilno išnešiojimo nulemtų sutrikimų.

Dauguma mažylių šiuo metu jau būna įsitaisę žemyn galva, nors gali būti ir taip, kad jis apsivers dar kelis kartus iki gimdymo. Būna ir tokių atvejų, kai kūdikis padėtį pakeičia likus vienai kitai dienai iki gimdymo.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 34 nėštumo savaitę

Faktas

Per pastaruosius 30 metų Lietuvoje mažiausiai kūdikių gimė 2002 metais – vos 30 014.

Paskutiniu metu galite jaustis šiek tiek pavargusi. Ir tai yra visiškai suprantama, turint omenyje visus kūno patirtus pokyčius. Sumažinkite tempą ir pataupykite jėgas gimdymo dienai.

Jei tenka daug vaikščioti, stenkitės dėvėti pilvą prilaikantį nėščiųjų diržą, kuris padeda tolygiau paskirstyti svorį.

Dažniausiai nėščiosios širdies, kraujagyslių ir nervų sistemos prisitaiko prie kūne vykstančių pokyčių, tačiau kartais jos nespėja to padaryti, ir dėl to gali imti svaigti galva.

Svaigulį gali sukelti daugelis priežasčių: per staigus atsistojimas, mažas cukraus kiekis kraujyje, sunki anemijos (mažakraujystės) forma, perkaitimas.

Kai kurioms nėščioms moterims galva ima svaigti atsigulus ant nugaros, kai sulėtėja širdies ritmas ir sumažėja kraujospūdis. Toks galvos svaigimas praeina pakeitus pozą.

Taip pat galite pastebėti raudonų niežtinčių mazgelių (eriteminių papulių) ant pilvo. Šis bėrimas gali išplisti šlaunų ir sėdmenų srityse. Greičiausiai tai nepavojinga, nėštumui būdinga būklė, vadinama PUPPP (angl. pruritic urticarial papules and plaques of pregnancy).

Tačiau, kad būtumėte tikra, diagnozę turėtų patvirtinti nėštumą prižiūrintis gydytojas. Taip pat būtinai kreipkitės į medikus, jei pajusite viso kūno niežulį, net jei bėrimo nėra. Tai gali būti ženklas, kad sutriko kepenų veikla ir prasidėjo intrahepatinė nėščiųjų cholestazė.

Taip pat skaitykite

Darbelis 34 nėštumo savaitei

Pasiruoškite planą „B“. Gali nutikti taip, kad gimdysite anksčiau nustatyto termino arba dėl komplikacijų ligoninėje užsibūsite ilgiau nei tikėjotės.

Bent vienam draugui ar kaimynui palikite atsarginius raktus: jei ko nors prireiktų, bet niekas iš namiškių negalėtumėte skubiai grįžti namo, bus kam atrakinti duris.

Jei dėl kokių nors priežasčių (komandiruotės, ligos ar panašiai) vyras ar kiti artimieji negalės būti šalia jūsų nuolat, susitarkite, kad prireikus būtų kam prisiimti kasdienius rūpesčius:

• pasirūpinti vyresniaisiais vaikais;
  • nuvežti vaikus į darželį, mokyklą ar būrelius ir parvežti namo;
  • pasirūpinti naminiais gyvūnais, palaistyti gėles, paimti paštą;
  • pakeisti jus darbe (jei dirbate) ar kitur, kur turite pareigų.

Turėkite šių žmonių sąrašą piniginėje ir mobiliajame telefone, kad gimdymui prasidėjus galėtumėte be panikos su jais susisiekti.

2019 m. Kovinukai :)

1. A444
    A444 prieš 10 val.

odzo1 parašė:
    as bandau ilsetis, judesius maziuko gerai jauciu jau jei iki ryt nepageres vaziuosiu pas daktare, nu bet taip neramina visokie negalavimai

Jei vaziuosit parašykit būtinai ka jums sake..

2. Jolanta_ort
    Jolanta_ort prieš 2 val.

Adora parašė:
    Kaip mane prajuokino si foto!!😁😁😁🤦‍♀️
    Kaip pas jus reikalai su sexiuku?

Na, pas mus noras niekur nedingo aišku atrast patogią poziciją vis sunkiau, bet kažkaip dar randam kaip pasidžiaugt vienas kitu

3. clicky
    clicky prieš 23 min.

Adora parašė:
    merginos,o jus veikia siuo metu hormonai?
    as visai nesusitvarkau su savim.... esu didele shopoholike,kasdien po pardes duod…

Man viskas gerai. Kartais gal užeina tokia nuotaika ant paverkimo, bet šiaip gan rami esu. Sau nieko jau kuris laikas neperku ir nepergyvenu. Tiesiog nėra tikslo išlaidaut ant neštukiu rūbų del likusio 1.5 mėn, žiemai turiu ką rengtis o pavasariui irgi nemažai visko turiu, ko trūks tą dasipirksiu po gimdymo. Namus irgi pati susitvarkau, nes man užejas tas lizdo sukimo sindromas, aš viską šveičiu ir man turi būt idealu, jeigu kokį taškelį pamatau, tai turiu iškarto nuvalyt, nes neduos gyvent o blogai nuotaikai užklupus, padeda susitikimas su draugem ar tiesiog kava ir pyragaitis mieste

4. clicky
    clicky prieš 20 min.

akari parašė:
    Ir as jau du kartus sapnavau gimdyma, tai abu kartai buvo, kad vaikas praktiskai iskrit. Tai labai tikiuosi, kad gimdymas ir bus toks lengvas

Man noro irgi nėra, arba jis būna kol abu reikaluose, o nusidirbus darbus tai noriu tik ‘meilužį’ pasikišus po pilvu gulėt ir pati nemoku atsipalaiduot, kažkaip vis apie vaiką galvoju bet vyras supranta, tai tuo labai džiaugiuosi

5. Laeta
    Laeta prieš 16 min.

liepa1 parašė:
    O kaip jaučiat,kad kietėja?

bent mane toks jausmas apima, lyg nutirpinetu pilvukas, susyla staigiai staigiai, iskart ciumpu-kietas kaip akmuo. Atleidzia greitai. Buna, kad ir gulint,buna, kad paejus. Bet as per diena viena pak magne diasporal isgeriu profilaktiskai, nes man nesukelia diskomforto, kiek zinau, magni isvis reikia nutraukti nuo 36 sav, o gimda yra raumuo ir po truputi "treniruojasi" saremiams, susitraukineja, tai jei neskauda, taipir turi buti