34 nėštumo savaitė

34 nėštumo savaitė

Vaikelis 34 nėštumo savaitę

Kantalupa (toks melionas). Vaikelio svoris pasiekė 2 kg 100 g, jis yra beveik 45 cm ūgio.

Ant liežuvio jau susiformavę skonio svogūnėliai, tad vaikutis jau galėtų atskirti saldų skonį nuo rūgštaus.

Jo centrinė nervų sistema vis dar bręsta, tačiau plaučiai jau gerai išsivystę. Tai būtų didelis privalumas tuo atveju, jei vaikelis paskubėtų ateiti į pasaulį anksčiau: 99% šią savaitę gimusių kūdikių išgyvena. Be to, dauguma jų išvengia rimtesnių ar ilgalaikių nepilno išnešiojimo nulemtų sutrikimų.

Dauguma mažylių šiuo metu jau būna įsitaisę žemyn galva, nors gali būti ir taip, kad jis apsivers dar kelis kartus iki gimdymo. Būna ir tokių atvejų, kai kūdikis padėtį pakeičia likus vienai kitai dienai iki gimdymo.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 34 nėštumo savaitę

Faktas

Per pastaruosius 30 metų Lietuvoje mažiausiai kūdikių gimė 2002 metais – vos 30 014.

Paskutiniu metu galite jaustis šiek tiek pavargusi. Ir tai yra visiškai suprantama, turint omenyje visus kūno patirtus pokyčius. Sumažinkite tempą ir pataupykite jėgas gimdymo dienai.

Jei tenka daug vaikščioti, stenkitės dėvėti pilvą prilaikantį nėščiųjų diržą, kuris padeda tolygiau paskirstyti svorį.

Dažniausiai nėščiosios širdies, kraujagyslių ir nervų sistemos prisitaiko prie kūne vykstančių pokyčių, tačiau kartais jos nespėja to padaryti, ir dėl to gali imti svaigti galva.

Svaigulį gali sukelti daugelis priežasčių: per staigus atsistojimas, mažas cukraus kiekis kraujyje, sunki anemijos (mažakraujystės) forma, perkaitimas.

Kai kurioms nėščioms moterims galva ima svaigti atsigulus ant nugaros, kai sulėtėja širdies ritmas ir sumažėja kraujospūdis. Toks galvos svaigimas praeina pakeitus pozą.

Taip pat galite pastebėti raudonų niežtinčių mazgelių (eriteminių papulių) ant pilvo. Šis bėrimas gali išplisti šlaunų ir sėdmenų srityse. Greičiausiai tai nepavojinga, nėštumui būdinga būklė, vadinama PUPPP (angl. pruritic urticarial papules and plaques of pregnancy).

Tačiau, kad būtumėte tikra, diagnozę turėtų patvirtinti nėštumą prižiūrintis gydytojas. Taip pat būtinai kreipkitės į medikus, jei pajusite viso kūno niežulį, net jei bėrimo nėra. Tai gali būti ženklas, kad sutriko kepenų veikla ir prasidėjo intrahepatinė nėščiųjų cholestazė.

Taip pat skaitykite

Darbelis 34 nėštumo savaitei

Pasiruoškite planą „B“. Gali nutikti taip, kad gimdysite anksčiau nustatyto termino arba dėl komplikacijų ligoninėje užsibūsite ilgiau nei tikėjotės.

Bent vienam draugui ar kaimynui palikite atsarginius raktus: jei ko nors prireiktų, bet niekas iš namiškių negalėtumėte skubiai grįžti namo, bus kam atrakinti duris.

Jei dėl kokių nors priežasčių (komandiruotės, ligos ar panašiai) vyras ar kiti artimieji negalės būti šalia jūsų nuolat, susitarkite, kad prireikus būtų kam prisiimti kasdienius rūpesčius:

 • pasirūpinti vyresniaisiais vaikais;
 • nuvežti vaikus į darželį, mokyklą ar būrelius ir parvežti namo;
 • pasirūpinti naminiais gyvūnais, palaistyti gėles, paimti paštą;
 • pakeisti jus darbe (jei dirbate) ar kitur, kur turite pareigų.

Turėkite šių žmonių sąrašą piniginėje ir mobiliajame telefone, kad gimdymui prasidėjus galėtumėte be panikos su jais susisiekti.

2022 m. Kovinukai❤️

 1. Sararasa
  Sararasa prieš 10 val.

  egle.jj parašė:
  Sveikos. Mane domina jūsų nėštumą prižiūrinčių gydytojų požiūris į maisto papildus, rekomendavo juos gerti profilaktiškai ar ne? Nes mano ginekologė nuo pat pradžių…

  Nuo pradžių geriau folį su vit D. Dabar geriu tik vit D profilaktiškai. O magnį sakė jei yra poreikis,gerti iki nėštumo pabaigos.Daugiau vitaminų nerekomendavo,nes kas per daug tas nesveika,sakė.Tai magnį gėriau kokį mėnesi su keliom poros dienų pertraukom.Jį gėriau dėl mėšlungio ir skausmų klubuose, kojose,kirkšnyse,bet nlb padėjo, kol nepasitiesiau miegojimui čiužinuko.Ir žinoma laaabai dažnai vartausi,kai tik jau pajaučiu kad pradeda skaudėt.

 2. BusimaMamaa
  BusimaMamaa prieš 9 val.

  Labas mamytės, pasidalinsiu ir aš savo patirtimi, gal kam, pagelbės ar nuramins ♥️

  Pirmąjį vaikelį stebėjaus VGN, norėjau ir antrąjį nėštumą ten,pas tą pačia gydytoja... dėja,ji nebedirba tam skyriuje ir VGN priima tik nuo 12sav,o aš kai skambinaus buvo 5-6sav.
  Na ką, nusprendžiau eit į polikliniką,kaip ir dauguma manau mamyčių.
  Pasirinkau atrodo gerą gydytoja, taip atsiliepimai teigė... stebėjimas poliklinikoje, laaabai skiriasi nuo ligoninėje: echoskopuot manęs niekad nenorėjo, realiai pirmą vizitą ir paskui gal tik viduryje nėštumo, pask jos, nėra tikslo,jei viskas gerai. Svorį irgi, kažkaip ne iškart sekė, na o visi kiti tyrimai, lyg ir pagal planą.
  Viskas atrodo ėjo neblogai iki 27sav., tada patepliojo mane rausvai, aš nuvažiavau į vgn,ten mane paguldė, padarė tyrimus, rado uždegimą, per žemą hemoglobiną. Skirė vaistų ir trečią dieną paleido. Po sav.,vizitas pas mano gydytoja poliklinikoj, trūko gal 5min, ale ligoninėj ištirta,praechoskopuota ir pan. Nors tikėjaus echo,tepinėlio pakartojimo, kažkokių įžvalgų ir pan. Juolab, jau lb sunku buvo, tempimai, dusimai, kietėjimai..
  Na ok, kitas vizitas po 3sav, atėjau, pamatavo dugną gimdos, pasikalbėjom,skyrė geležį. Sakau, o echo ar nebus, sako o reikia? Sakau,na jau seniai nedarėm. Sako,kada darėm (galvoju ar aš turiu tai žinoti)?. Sakau pask tris kartus nedarėm. Sako,ok gull jei reikia. Sakau,na lb didelis pilvas, labai man sunku, jau db atrodo gimdyčiau, dūstu.
  Ir štai ji mane echoskopuoja... kviečia seselę, abi išskaičiuoja vandenų indeksą,kad jis jau ribinis.
  Imu nerimaut, nieko nepaaiškina, sako po dviejų sav ateisi pakartotinam echo ir matysim, jei didėja į ligoninę važiuosi išsitirt, jei mažėja, viskas ok.
  Namie žinoma prisiskaičiau siaubų, vienintelė vieta čia...mane nuraminot.
  Po dviejų sav atvažiavusi patikrai, ji mane echoskopuoja ir akis išpūtus sako, galimas indeksas 25 (buvo virš 24 pas mane), o db jau virš 31. Vos nepasiverkiau...kai paklausus jos,dėl ko tų vandenų gali būt daug - apsigimimas, infekcija, virusas ir pan.
  Dėkui D gavau vizitą kitą ryta VGN.
  VGN gydytoja išgirdusi indeksą, išsigando, sako gulk žiūrėsim (jau pasiruošus ir tašę į guldymą buvau), echoskopuoja mane ir sako, tai kad viskas čia gerai, vaisius normalus (nors nepaminėjau,prigasdino poliklinikoj kad lb didelis), vandenų norma, indeksas galimas 20, o pas mane virš 16. Mane nuramino 10 kartų, sakė nebesinervuot ....
  Reziumė, tą pačią akimirką persirašiau ten stebėtis iki galo...
  Ir ką noriu pasakyti mamytės, nežinau ar aparatūra, ar kompetencija, bet tikrai nereikia pasitikėti vienos gydytojos nuomone ir labiau pasitikėti savo nuojauta. ♥️
  Aš tikrai streso patyriau nemažai... tikiu toliau bus ramiau. Nors mano nėštumo pabaiga, tikrai labai fiziškai nelengva, kietėja gimda, spaudžia,veržia, maudžia, viduriai kietėja,dūstu, kojas kankina neramus sindromas, pastovėti max pusvalandį galiu... daugumoj guliu, sėdžiu, jaučiuos lb niekam tikus 🥴🥴🥴🥴
  Bet suprantu, kad toks organizmas. Ir žinau, kad gimimas atpirks viską 💙

 3. Gin84
  Gin84 prieš 9 val.

  BusimaMamaa parašė:
  Labas mamytės, pasidalinsiu ir aš savo patirtimi, gal kam, pagelbės ar nuramins ♥️

  Tikrai be kokia patirtis,linkiu kad toliau viskas klostytusi kur ka geriau🌷 ir as daznai jauciuosi kad pati turiu visko prasyti ir net paprasius negaunu ,manau daug kur taip yra,tiesiog darba dirba kad ji daryti ir tiek ,pasigilinti nelabai nori, jei butu man galimybe buciau tikrai nestuma priZiurejusi privacioje klinikoje bet Deja musu mieste tokiu galimybiu nera tai tik rekomenduojamus visus ekoskopus dariausi privacioje klinikoje

 4. Eleonora
  Eleonora prieš 5 val.

  BusimaMamaa parašė:
  Labas mamytės, pasidalinsiu ir aš savo patirtimi, gal kam, pagelbės ar nuramins ♥️

  Šaunuolė esat kad nenuleidžiat ranku ir pati stengiates ne vieno gydytojo nuomone pasikliauti. Savo kailiu taip pat isitikinau,kad reikia ir paciai dometis,ziureti,ieskoti, gerai kad pas gera atsidavusi gydytoja pakliuni,o jei ne tai niekas kitas uz tave tai nepadarys,o pasekmes del neapdairumu tai jau tenka paciai isgyventi ,ne daktaram. Nebedaug liko,stiprybes 🙂

 5. BusimaMamaa
  BusimaMamaa prieš 2 val.

  Eleonora parašė:
  Šaunuolė esat kad nenuleidžiat ranku ir pati stengiates ne vieno gydytojo nuomone pasikliauti. Savo kailiu taip pat isitikinau,kad reikia ir paciai dometis,ziureti,…

  Ačiū. Lb pritariu Jums, kad šiais laikais yra nemažai gydytoju, kurie į tokį darbą žiūri, kaip į konvejerį... liūdna, bet lb daug specialistų gerų Lietuva prarado,jie svetur.
  Na bet, 9 mėnesiai ne visas gyvenimas, o su pasekmėm gyvent gyvenimą...tad visom linkiu nenuleist ūpo ir rankų po verdikto arba neesant tinkamai priežiūrai, visada yra alternatyvos 😊🍀