34 nėštumo savaitė

Vaikelis 34 nėštumo savaitę

Kantalupa (toks melionas). Vaikelio svoris pasiekė 2 kg 100 g, jis yra beveik 45 cm ūgio.

Ant liežuvio jau susiformavę skonio svogūnėliai, tad vaikutis jau galėtų atskirti saldų skonį nuo rūgštaus.

Jo centrinė nervų sistema vis dar bręsta, tačiau plaučiai jau gerai išsivystę. Tai būtų didelis privalumas tuo atveju, jei vaikelis paskubėtų ateiti į pasaulį anksčiau: 99% šią savaitę gimusių kūdikių išgyvena. Be to, dauguma jų išvengia rimtesnių ar ilgalaikių nepilno išnešiojimo nulemtų sutrikimų.

Dauguma mažylių šiuo metu jau būna įsitaisę žemyn galva, nors gali būti ir taip, kad jis apsivers dar kelis kartus iki gimdymo. Būna ir tokių atvejų, kai kūdikis padėtį pakeičia likus vienai kitai dienai iki gimdymo.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 34 nėštumo savaitę

Faktas

Per pastaruosius 30 metų Lietuvoje mažiausiai kūdikių gimė 2002 metais – vos 30 014.

Paskutiniu metu galite jaustis šiek tiek pavargusi. Ir tai yra visiškai suprantama, turint omenyje visus kūno patirtus pokyčius. Sumažinkite tempą ir pataupykite jėgas gimdymo dienai. Jei tenka daug vaikščioti, stenkitės dėvėti pilvą prilaikantį nėščiųjų diržą, kuris padeda tolygiau paskirstyti svorį.

Dažniausiai nėščiosios širdies, kraujagyslių ir nervų sistemos prisitaiko prie kūne vykstančių pokyčių, tačiau kartais jos nespėja to padaryti, ir dėl to gali imti svaigti galva. Svaigulį gali sukelti daugelis priežasčių: per staigus atsistojimas, mažas cukraus kiekis kraujyje, sunki anemijos (mažakraujystės) forma, perkaitimas.

Kai kurioms nėščioms moterims galva ima svaigti atsigulus ant nugaros, kai sulėtėja širdies ritmas ir sumažėja kraujospūdis. Toks galvos svaigimas praeina pakeitus pozą.

Taip pat galite pastebėti raudonų niežtinčių mazgelių (eriteminių papulių) ant pilvo. Šis bėrimas gali išplisti šlaunų ir sėdmenų srityse. Greičiausiai tai nepavojinga, nėštumui būdinga būklė, vadinama PUPPP (angl. pruritic urticarial papules and plaques of pregnancy).

Tačiau, kad būtumėte tikra, diagnozę turėtų patvirtinti nėštumą prižiūrintis gydytojas. Taip pat būtinai kreipkitės į medikus, jei pajusite viso kūno niežulį, net jei bėrimo nėra. Tai gali būti ženklas, kad sutriko kepenų veikla ir prasidėjo intrahepatinė nėščiųjų cholestazė.

Taip pat skaitykite

Darbelis 34 nėštumo savaitei

Pasiruoškite planą „B“. Gali nutikti taip, kad gimdysite anksčiau nustatyto termino arba dėl komplikacijų ligoninėje užsibūsite ilgiau nei tikėjotės. Bent vienam draugui ar kaimynui palikite atsarginius raktus: jei ko nors prireiktų, bet niekas iš namiškių negalėtumėte skubiai grįžti namo, bus kam atrakinti duris. Jei dėl kokių nors priežasčių (komandiruotės, ligos ar panašiai) vyras ar kiti artimieji negalės būti šalia jūsų nuolat, susitarkite, kad prireikus būtų kam prisiimti kasdienius rūpesčius:

 • pasirūpinti vyresniaisiais vaikais;
 • nuvežti vaikus į darželį, mokyklą ar būrelius ir parvežti namo;
 • pasirūpinti naminiais gyvūnais, palaistyti gėles, paimti paštą;
 • pakeisti jus darbe (jei dirbate) ar kitur, kur turite pareigų.

Turėkite šių žmonių sąrašą piniginėje ir mobiliajame telefone, kad gimdymui prasidėjus galėtumėte be panikos su jais susisiekti.

Reklama

2017 m. birželio mėnesio mamukai :)

 1. tauriuke
  tauriuke prieš 6 val.

  ninon parašė:
  Išmano matyt irgi :DD Nes man daktare irgi taip ir pasake, kad belieka laukti, pasidarbuokit su vyru, kad greiciau butu, užtikrintas būdas Nors tada jau senai tu…

  Na na, as irgi girdejau ir ISBANDZIAU absoliuciai visus budus, kokius tik imanoma, issikviesti savo pirmagime su vyru kadangi niekada ir nebuvom padare pertraukos, draugavom kaip iprastai, tai akivaizdu, kad nesuveike. Pagal numatyta data kraustemes i didesni buta, tai tikrai pavargau nezmoniskai, nes kroviau daiktus, vaiksciojau, tupinejau visa diena ... O mazoji nesibelde. Tada kai jau laikas eme tikseti po 40+ sav, ko tik nedariau, vaziavom braskiu i braskyna valgyti, hahahha, atsimenu kai draugai sutikti klause, tai kada tau gimdyt??? Sakau, tikiuosi siandien! Pilna burna braskiu o is tiesu tai cia nebent mums pacioms, nusiraminimui, tie visi prietarai turbut

 2. miglelyte
  miglelyte prieš 6 val.

  Ehc mamytės, nuėjau į toleta rimtam reikaliukui ir taip sunkokai gavosi net suskaudo ir tada ant popieriaus pamačiau taškiuka kraujo net karštis išmušė , pilvukas jaučiasi gerai leliukas pajuda. Bet kažkaip sunerimau ar Jums taip nebuna?

 3. Ieva B
  Ieva B prieš 6 val.

  miglelyte parašė:
  Ehc mamytės, nuėjau į toleta rimtam reikaliukui ir taip sunkokai gavosi net suskaudo ir tada ant popieriaus pamačiau taškiuka kraujo net karštis išmušė , pilvukas j…

  Tai čia nuo užkėtėjusių vidurių, arba vidinis hemarojus arba įplyšo truputį

 4. Akimirka prieš 6 val.

  miglelyte parašė:
  Ehc mamytės, nuėjau į toleta rimtam reikaliukui ir taip sunkokai gavosi net suskaudo ir tada ant popieriaus pamačiau taškiuka kraujo net karštis išmušė , pilvukas j…

  Buvo, kai užkietėdavo viduriai ir sunkiai gaudavosi.. kraujagyslė trūko stumimo metu..bet nusivalai ir daugiau nebuvo kraujo. Šiuo metu lyg viduriai susitvarkė ir neblogai kolkas gaunasi

 5. miglelyte
  miglelyte prieš 5 val.

  Ieva B parašė:
  Tai čia nuo užkėtėjusių vidurių, arba vidinis hemarojus arba įplyšo truputį

  Akimirka parašė:
  Buvo, kai užkietėdavo viduriai ir sunkiai gaudavosi.. kraujagyslė trūko stumimo metu..bet nusivalai ir daugiau nebuvo kraujo. Šiuo metu lyg viduriai susitvarkė ir …

  Ar reiktu kažkur kreiptis? Ar palaukt sekančio rimtesnio apsilankymo tolete? Man čia taip pirma kart, Trečiadieni pas gine reiks pasikonsultuot, kažkaip neramu pasidarė