34 nėštumo savaitė

Vaikelis 34 nėštumo savaitę

Kantalupa (toks melionas). Vaikelio svoris pasiekė 2 kg 100 g, jis yra beveik 45 cm ūgio.

Ant liežuvio jau susiformavę skonio svogūnėliai, tad vaikutis jau galėtų atskirti saldų skonį nuo rūgštaus.

Jo centrinė nervų sistema vis dar bręsta, tačiau plaučiai jau gerai išsivystę. Tai būtų didelis privalumas tuo atveju, jei vaikelis paskubėtų ateiti į pasaulį anksčiau: 99% šią savaitę gimusių kūdikių išgyvena. Be to, dauguma jų išvengia rimtesnių ar ilgalaikių nepilno išnešiojimo nulemtų sutrikimų.

Dauguma mažylių šiuo metu jau būna įsitaisę žemyn galva, nors gali būti ir taip, kad jis apsivers dar kelis kartus iki gimdymo. Būna ir tokių atvejų, kai kūdikis padėtį pakeičia likus vienai kitai dienai iki gimdymo.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 34 nėštumo savaitę

Faktas

Per pastaruosius 30 metų Lietuvoje mažiausiai kūdikių gimė 2002 metais – vos 30 014.

Paskutiniu metu galite jaustis šiek tiek pavargusi. Ir tai yra visiškai suprantama, turint omenyje visus kūno patirtus pokyčius. Sumažinkite tempą ir pataupykite jėgas gimdymo dienai.

Jei tenka daug vaikščioti, stenkitės dėvėti pilvą prilaikantį nėščiųjų diržą, kuris padeda tolygiau paskirstyti svorį.

Dažniausiai nėščiosios širdies, kraujagyslių ir nervų sistemos prisitaiko prie kūne vykstančių pokyčių, tačiau kartais jos nespėja to padaryti, ir dėl to gali imti svaigti galva.

Svaigulį gali sukelti daugelis priežasčių: per staigus atsistojimas, mažas cukraus kiekis kraujyje, sunki anemijos (mažakraujystės) forma, perkaitimas.

Kai kurioms nėščioms moterims galva ima svaigti atsigulus ant nugaros, kai sulėtėja širdies ritmas ir sumažėja kraujospūdis. Toks galvos svaigimas praeina pakeitus pozą.

Taip pat galite pastebėti raudonų niežtinčių mazgelių (eriteminių papulių) ant pilvo. Šis bėrimas gali išplisti šlaunų ir sėdmenų srityse. Greičiausiai tai nepavojinga, nėštumui būdinga būklė, vadinama PUPPP (angl. pruritic urticarial papules and plaques of pregnancy).

Tačiau, kad būtumėte tikra, diagnozę turėtų patvirtinti nėštumą prižiūrintis gydytojas. Taip pat būtinai kreipkitės į medikus, jei pajusite viso kūno niežulį, net jei bėrimo nėra. Tai gali būti ženklas, kad sutriko kepenų veikla ir prasidėjo intrahepatinė nėščiųjų cholestazė.

Taip pat skaitykite

Darbelis 34 nėštumo savaitei

Pasiruoškite planą „B“. Gali nutikti taip, kad gimdysite anksčiau nustatyto termino arba dėl komplikacijų ligoninėje užsibūsite ilgiau nei tikėjotės.

Bent vienam draugui ar kaimynui palikite atsarginius raktus: jei ko nors prireiktų, bet niekas iš namiškių negalėtumėte skubiai grįžti namo, bus kam atrakinti duris.

Jei dėl kokių nors priežasčių (komandiruotės, ligos ar panašiai) vyras ar kiti artimieji negalės būti šalia jūsų nuolat, susitarkite, kad prireikus būtų kam prisiimti kasdienius rūpesčius:

 • pasirūpinti vyresniaisiais vaikais;
 • nuvežti vaikus į darželį, mokyklą ar būrelius ir parvežti namo;
 • pasirūpinti naminiais gyvūnais, palaistyti gėles, paimti paštą;
 • pakeisti jus darbe (jei dirbate) ar kitur, kur turite pareigų.

Turėkite šių žmonių sąrašą piniginėje ir mobiliajame telefone, kad gimdymui prasidėjus galėtumėte be panikos su jais susisiekti.

Reklama

2017 m. Rugsėjinukai❤

 1. avietuke
  avietuke prieš 2 val.

  Liepsa parašė:
  Tiksliausias yra pagal ankstyvųji echoskopa. Pagal mmm nėra tikslu, nes tu nežinai kaip ta mėnesį turėjo būti ovuliacija, nesvarbu ar reguliaru ar ne. Ankstyvas ech…

  Nėštumas skaičiuojamas ne pagal ovuliaciją

  Man ir šiai dienai nėštumo laikas atitinka ir pagal mm ir pagal echo..

  Bet gydytojai žiūri pagal menesines, pagal echo skaičiuoja tuo atveju kai nėra žinoma tiksli mėnesinių diena, ar kai jų nebuvo iš vis.. tada pagal echoskopą sprendžia apie vaisiaus išsivvystymą ir nustatynėją apytikslią gimdymo datą, kitu atveju remiasi mm

 2. User has not uploaded an avatar
  xanaka prieš 1 val.

  Laba sakykitvar kas pasinaudojo benu vaistines nezinau kaip pavadinti gal akcija – BENU vaistinės kūdikio dėžutė. Gal kas isigijo? Kas toje dezuteje ar verta dometis?

 3. avietuke
  avietuke prieš 1 val.

  xanaka parašė:
  Laba sakykitvar kas pasinaudojo benu vaistines nezinau kaip pavadinti gal akcija – BENU vaistinės kūdikio dėžutė. Gal kas isigijo? Kas toje dezuteje ar verta dome…

  Meginėliai, reklamos ir tiek tokio pat tipo dėžutę duoda ir gimdymo namuose ir nereikia pirkti už tam tikrą sumą tik tam tikras prekes

 4. Vega_
  Vega_ prieš 1 val.

  Na siaip jei skiriasi pagal12 sav. echo vaisiaus dydis nuo mmm, tai ir gimdymo data keicia jei neklystu, jei dvieju savaiciu skirtumas yra. Tokiu atveju rizika pernesiot yra.

 5. User has not uploaded an avatar
  Didžiule prieš 44 min.

  Liutuukee parašė:
  Tai va isidesiu del visa ko;) niekur nedings namie sunaudosiu;)

  O as naudojau slapias serveteles sau po tuštinimosi. Kadangi plyšau baisiai, tai su sausu popierium nelabai ir norėjosi ten braukyt.