34 nėštumo savaitė

Vaikelis 34 nėštumo savaitę

Kantalupa (toks melionas). Vaikelio svoris pasiekė 2 kg 100 g, jis yra beveik 45 cm ūgio.

Ant liežuvio jau susiformavę skonio svogūnėliai, tad vaikutis jau galėtų atskirti saldų skonį nuo rūgštaus.

Jo centrinė nervų sistema vis dar bręsta, tačiau plaučiai jau gerai išsivystę. Tai būtų didelis privalumas tuo atveju, jei vaikelis paskubėtų ateiti į pasaulį anksčiau: 99% šią savaitę gimusių kūdikių išgyvena. Be to, dauguma jų išvengia rimtesnių ar ilgalaikių nepilno išnešiojimo nulemtų sutrikimų.

Dauguma mažylių šiuo metu jau būna įsitaisę žemyn galva, nors gali būti ir taip, kad jis apsivers dar kelis kartus iki gimdymo. Būna ir tokių atvejų, kai kūdikis padėtį pakeičia likus vienai kitai dienai iki gimdymo.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 34 nėštumo savaitę

Faktas

Mažiausias gimstamumas per pastaruosius 60 metų Lietuvoje užfiksuotas 2021 metais. Minėtais metais gimė vos 24,1 tūkst. mažylių.

Paskutiniu metu galite jaustis šiek tiek pavargusi. Ir tai yra visiškai suprantama, turint omenyje visus kūno patirtus pokyčius. Sumažinkite tempą ir pataupykite jėgas gimdymo dienai.

Jei tenka daug vaikščioti, stenkitės dėvėti pilvą prilaikantį nėščiųjų diržą, kuris padeda tolygiau paskirstyti svorį.

Dažniausiai nėščiosios širdies, kraujagyslių ir nervų sistemos prisitaiko prie kūne vykstančių pokyčių, tačiau kartais jos nespėja to padaryti, ir dėl to gali imti svaigti galva.

Svaigulį gali sukelti daugelis priežasčių: per staigus atsistojimas, mažas cukraus kiekis kraujyje, sunki anemijos (mažakraujystės) forma, perkaitimas.

Kai kurioms nėščioms moterims galva ima svaigti atsigulus ant nugaros, kai sulėtėja širdies ritmas ir sumažėja kraujospūdis. Toks galvos svaigimas praeina pakeitus pozą.

Taip pat galite pastebėti raudonų niežtinčių mazgelių (eriteminių papulių) ant pilvo. Šis bėrimas gali išplisti šlaunų ir sėdmenų srityse. Greičiausiai tai nepavojinga, nėštumui būdinga būklė, vadinama PUPPP (angl. pruritic urticarial papules and plaques of pregnancy).

Tačiau, kad būtumėte tikra, diagnozę turėtų patvirtinti nėštumą prižiūrintis gydytojas. Taip pat būtinai kreipkitės į medikus, jei pajusite viso kūno niežulį, net jei bėrimo nėra. Tai gali būti ženklas, kad sutriko kepenų veikla ir prasidėjo intrahepatinė nėščiųjų cholestazė.

Taip pat skaitykite

Darbelis 34 nėštumo savaitei

Pasiruoškite planą „B“. Gali nutikti taip, kad gimdysite anksčiau nustatyto termino arba dėl komplikacijų ligoninėje užsibūsite ilgiau nei tikėjotės.

Bent vienam draugui ar kaimynui palikite atsarginius raktus: jei ko nors prireiktų, bet niekas iš namiškių negalėtumėte skubiai grįžti namo, bus kam atrakinti duris.

Jei dėl kokių nors priežasčių (komandiruotės, ligos ar panašiai) vyras ar kiti artimieji negalės būti šalia jūsų nuolat, susitarkite, kad prireikus būtų kam prisiimti kasdienius rūpesčius:

• pasirūpinti vyresniaisiais vaikais;
  • nuvežti vaikus į darželį, mokyklą ar būrelius ir parvežti namo;
  • pasirūpinti naminiais gyvūnais, palaistyti gėles, paimti paštą;
  • pakeisti jus darbe (jei dirbate) ar kitur, kur turite pareigų.

Turėkite šių žmonių sąrašą piniginėje ir mobiliajame telefone, kad gimdymui prasidėjus galėtumėte be panikos su jais susisiekti.

💖💖2022 m. rugpjūtinukai 💖💖

1. būsimamamyt
    būsimamamyt prieš 3 val.

Kukumuku parašė:
    Tai viskas gerai, tokie karsciai, vaikelis, vandenys, musu paciu organizmas, cia visiska norma yra. As pati apie 3 litrus dabar isgeriu

Pirmas nėštumas viskas naujo tiek man tiek mano organizmui..Prieš tai kažkaip nebuvo kažkokio tai streso dėl svorio, bet dabar pažiūrėjus į veidrodį tai jauciausi tikrai kaip karvė 😅 ypač kai visą gyveni sveri iki 55 kg, o dabar 70 kg. Bet žinoma ko tik nepadarysi ir neiškentėsi dėl mažylio 💙
    Tad mamytės visos laikykitės!

2. Bimbambu
    Bimbambu prieš 3 val.

megani parašė:
    Sveikos😉 Ar galėtumėt apie vežimėlius ką nors patarti? Aš pati dairausi 3 in 1. Kokius turite arba ruošiatės pirkti?

Aš iCandy turiu. Kiek domejausi, vieni geriausiu atsiliepimu, lengvas, patogus ir kompaktiskas. Minusas- tikrai brangus, uz pilna kaina buciau nepirkus. As gavau dovanu

3. Inga Ch prieš 2 val.

Na čia labai laikinas dalykas tas svoris beveik viskas po gimdymo nukris, vėliau žindymas daug svorio atima, plius nemiegotos naktys, ir svorio kaip nebūta 😁🤷‍♀️

būsimamamyt parašė:

4. linnutia
    linnutia prieš 48 min.

megani parašė:

Pirmajai turėjau 3in1, puikus pravažumas, pripučiami ratai, labai didelis lopšys, miegojo net iki metų jame 😁 Paskui kažkaip nebepatiko sportinė dalis, nebuvo kur laikyti lopšio su auto kėdute ir pirkau tik sportinį. Sakiau antram tikrai nepirksiu 3in1, ieškosiu 2in1 lopšio su auto kėdute, bet pagal savo norus nieko gero neradau. Tiesa, jau žadėjau pirkti Stokke Trailz lopšį ir Cybex kėdutę, bet Stokke rėmas toks kaip plastiko visas pasirodė, tai nepatiko traškėjimas. Mes gyvenam soduose, daug žvyrkelio, duobių, tai visgi išsirinkau tvirtą, super minkštą 3in1 Camarelo Zeo.

5. Purifa33
    Purifa33 prieš 22 min.

Stokke xplory 🥰
    Su pirmu turejau ir su antru neradau nieko geresnio kaip tik toks pat🥰