34 nėštumo savaitė

Vaikelis 34 nėštumo savaitę

Kantalupa (toks melionas). Vaikelio svoris pasiekė 2 kg 100 g, jis yra beveik 45 cm ūgio.

Ant liežuvio jau susiformavę skonio svogūnėliai, tad vaikutis jau galėtų atskirti saldų skonį nuo rūgštaus.

Jo centrinė nervų sistema vis dar bręsta, tačiau plaučiai jau gerai išsivystę. Tai būtų didelis privalumas tuo atveju, jei vaikelis paskubėtų ateiti į pasaulį anksčiau: 99% šią savaitę gimusių kūdikių išgyvena. Be to, dauguma jų išvengia rimtesnių ar ilgalaikių nepilno išnešiojimo nulemtų sutrikimų.

Dauguma mažylių šiuo metu jau būna įsitaisę žemyn galva, nors gali būti ir taip, kad jis apsivers dar kelis kartus iki gimdymo. Būna ir tokių atvejų, kai kūdikis padėtį pakeičia likus vienai kitai dienai iki gimdymo.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 34 nėštumo savaitę

Faktas

Per pastaruosius 30 metų Lietuvoje mažiausiai kūdikių gimė 2002 metais – vos 30 014.

Paskutiniu metu galite jaustis šiek tiek pavargusi. Ir tai yra visiškai suprantama, turint omenyje visus kūno patirtus pokyčius. Sumažinkite tempą ir pataupykite jėgas gimdymo dienai. Jei tenka daug vaikščioti, stenkitės dėvėti pilvą prilaikantį nėščiųjų diržą, kuris padeda tolygiau paskirstyti svorį.

Dažniausiai nėščiosios širdies, kraujagyslių ir nervų sistemos prisitaiko prie kūne vykstančių pokyčių, tačiau kartais jos nespėja to padaryti, ir dėl to gali imti svaigti galva. Svaigulį gali sukelti daugelis priežasčių: per staigus atsistojimas, mažas cukraus kiekis kraujyje, sunki anemijos (mažakraujystės) forma, perkaitimas.

Kai kurioms nėščioms moterims galva ima svaigti atsigulus ant nugaros, kai sulėtėja širdies ritmas ir sumažėja kraujospūdis. Toks galvos svaigimas praeina pakeitus pozą.

Taip pat galite pastebėti raudonų niežtinčių mazgelių (eriteminių papulių) ant pilvo. Šis bėrimas gali išplisti šlaunų ir sėdmenų srityse. Greičiausiai tai nepavojinga, nėštumui būdinga būklė, vadinama PUPPP (angl. pruritic urticarial papules and plaques of pregnancy).

Tačiau, kad būtumėte tikra, diagnozę turėtų patvirtinti nėštumą prižiūrintis gydytojas. Taip pat būtinai kreipkitės į medikus, jei pajusite viso kūno niežulį, net jei bėrimo nėra. Tai gali būti ženklas, kad sutriko kepenų veikla ir prasidėjo intrahepatinė nėščiųjų cholestazė.

Taip pat skaitykite

Darbelis 34 nėštumo savaitei

Pasiruoškite planą „B“. Gali nutikti taip, kad gimdysite anksčiau nustatyto termino arba dėl komplikacijų ligoninėje užsibūsite ilgiau nei tikėjotės. Bent vienam draugui ar kaimynui palikite atsarginius raktus: jei ko nors prireiktų, bet niekas iš namiškių negalėtumėte skubiai grįžti namo, bus kam atrakinti duris. Jei dėl kokių nors priežasčių (komandiruotės, ligos ar panašiai) vyras ar kiti artimieji negalės būti šalia jūsų nuolat, susitarkite, kad prireikus būtų kam prisiimti kasdienius rūpesčius:

 • pasirūpinti vyresniaisiais vaikais;
 • nuvežti vaikus į darželį, mokyklą ar būrelius ir parvežti namo;
 • pasirūpinti naminiais gyvūnais, palaistyti gėles, paimti paštą;
 • pakeisti jus darbe (jei dirbate) ar kitur, kur turite pareigų.

Turėkite šių žmonių sąrašą piniginėje ir mobiliajame telefone, kad gimdymui prasidėjus galėtumėte be panikos su jais susisiekti.

Reklama

2017 m. birželio mėnesio mamukai :)

 1. Jurgitukasss
  Jurgitukasss prieš 1 val.

  laurora parašė:
  taip taip. ne visoms is karto po gimdymo upes pieno buna. kai pagalvojus, kitoms ir pastangu jokiu nereikia - viskas prisirpe ir per krastus liejasi. o kitoms reiki…

  Ten pirma menesi duot papuli nusiraminimui sake iki 6savaiciu vaikas gali kabet ant papulio bet ne pastoviai valgyt, jam gali but kaip ciulptukas... o gal ka ne taip supratau

 2. Meyta
  Meyta prieš 1 val.

  Jurgitukasss parašė:
  Tai kiekvienas vaikiujas skirtingas, manau jau mes prie jų taikysimės pirmais mėnesiais

  As ir turbut viena busiu, nes neturim kam dukrytes palikti, nebent kol darzely, bet jei gimdymas nakti, tai viena ir vaziuosiu. Sikart turiu tiksla mokama palata pasiimt, tikiuosi, kad bus.

 3. Meyta
  Meyta prieš 1 val.

  O del vaiko nuolatinio nesiojimo ar kabojimo ant papo, tai as po pirmos jau kitos nuomones. Saviskei buvau ir maistas, ir soske, tai jau po savaites pradejau verkt kruvinom asarom negi turesiu metus guleti su ikistu papu burnon, ned tik istrauki ir verkia. Na pirmas vaikas buvo, dabar as tos nuomones, kad laiminga mama-laiminga seima ir mama visu pirma yra zmogus, tad kaip visi semetos ar vitkauskai teigia, kad pirmus metus gyvent tik vaiko kvepavimu ir save pamirst, tai kai patys pagimdys ir pagyvens, tada jais patikesiu

 4. Martynėlis
  Martynėlis prieš 56 min.

  Savišvietai www.gyvybe.lt/_old/mm/zindymas.html

  Man kažko gerklę skauda. Ir dar bambą labai niežti! Bet taip siaubingai, kad noris nusidraskyti

 5. Mona_S
  Mona_S prieš 45 min.

  Teressa parašė:
  Man ir pagal rajoną tipo priklauso 2 ligoninė, pažįstama ginė sako pasiimk siuntimą atvaryk ir padarys nekainuos, o mano ginė sako turiu rašyt siuntime patologiją g…

  Atroj buvau su siuntimu dėl vaiko padėties ir siuntime įrašė dėl to tyrimo, tai padarė echo ir prie to pačio paėmė tyrimą nemokamai kitų atveju būčiau važiavusi į aušros g.