34 nėštumo savaitė

Vaikelis 34 nėštumo savaitę

Kantalupa (toks melionas). Vaikelio svoris pasiekė 2 kg 100 g, jis yra beveik 45 cm ūgio.

Ant liežuvio jau susiformavę skonio svogūnėliai, tad vaikutis jau galėtų atskirti saldų skonį nuo rūgštaus.

Jo centrinė nervų sistema vis dar bręsta, tačiau plaučiai jau gerai išsivystę. Tai būtų didelis privalumas tuo atveju, jei vaikelis paskubėtų ateiti į pasaulį anksčiau: 99% šią savaitę gimusių kūdikių išgyvena. Be to, dauguma jų išvengia rimtesnių ar ilgalaikių nepilno išnešiojimo nulemtų sutrikimų.

Dauguma mažylių šiuo metu jau būna įsitaisę žemyn galva, nors gali būti ir taip, kad jis apsivers dar kelis kartus iki gimdymo. Būna ir tokių atvejų, kai kūdikis padėtį pakeičia likus vienai kitai dienai iki gimdymo.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 34 nėštumo savaitę

Faktas

Per pastaruosius 30 metų Lietuvoje mažiausiai kūdikių gimė 2002 metais – vos 30 014.

Paskutiniu metu galite jaustis šiek tiek pavargusi. Ir tai yra visiškai suprantama, turint omenyje visus kūno patirtus pokyčius. Sumažinkite tempą ir pataupykite jėgas gimdymo dienai.

Jei tenka daug vaikščioti, stenkitės dėvėti pilvą prilaikantį nėščiųjų diržą, kuris padeda tolygiau paskirstyti svorį.

Dažniausiai nėščiosios širdies, kraujagyslių ir nervų sistemos prisitaiko prie kūne vykstančių pokyčių, tačiau kartais jos nespėja to padaryti, ir dėl to gali imti svaigti galva.

Svaigulį gali sukelti daugelis priežasčių: per staigus atsistojimas, mažas cukraus kiekis kraujyje, sunki anemijos (mažakraujystės) forma, perkaitimas.

Kai kurioms nėščioms moterims galva ima svaigti atsigulus ant nugaros, kai sulėtėja širdies ritmas ir sumažėja kraujospūdis. Toks galvos svaigimas praeina pakeitus pozą.

Taip pat galite pastebėti raudonų niežtinčių mazgelių (eriteminių papulių) ant pilvo. Šis bėrimas gali išplisti šlaunų ir sėdmenų srityse. Greičiausiai tai nepavojinga, nėštumui būdinga būklė, vadinama PUPPP (angl. pruritic urticarial papules and plaques of pregnancy).

Tačiau, kad būtumėte tikra, diagnozę turėtų patvirtinti nėštumą prižiūrintis gydytojas. Taip pat būtinai kreipkitės į medikus, jei pajusite viso kūno niežulį, net jei bėrimo nėra. Tai gali būti ženklas, kad sutriko kepenų veikla ir prasidėjo intrahepatinė nėščiųjų cholestazė.

Taip pat skaitykite

Darbelis 34 nėštumo savaitei

Pasiruoškite planą „B“. Gali nutikti taip, kad gimdysite anksčiau nustatyto termino arba dėl komplikacijų ligoninėje užsibūsite ilgiau nei tikėjotės.

Bent vienam draugui ar kaimynui palikite atsarginius raktus: jei ko nors prireiktų, bet niekas iš namiškių negalėtumėte skubiai grįžti namo, bus kam atrakinti duris.

Jei dėl kokių nors priežasčių (komandiruotės, ligos ar panašiai) vyras ar kiti artimieji negalės būti šalia jūsų nuolat, susitarkite, kad prireikus būtų kam prisiimti kasdienius rūpesčius:

 • pasirūpinti vyresniaisiais vaikais;
 • nuvežti vaikus į darželį, mokyklą ar būrelius ir parvežti namo;
 • pasirūpinti naminiais gyvūnais, palaistyti gėles, paimti paštą;
 • pakeisti jus darbe (jei dirbate) ar kitur, kur turite pareigų.

Turėkite šių žmonių sąrašą piniginėje ir mobiliajame telefone, kad gimdymui prasidėjus galėtumėte be panikos su jais susisiekti.

Reklama

2017 m. Lapkritinukai

 1. VDvar prieš 5 val.

  ernestooox parašė:
  O jus jau gavot merliukus? Jie viengubi ar storesni?

  Dar negavau, tik vakar uzsisakiau, ir man sius i uzsieni, tai uztruks savaitele

 2. Happy@
  Happy@ prieš 4 val.

  BusiMamyte parašė:
  As dabar va svarstau ar su tuo plastikiniu gultuku, ar su poroloniniu. Manau, bet kokiu atveju su vyru maudysim leliuka. Bet kaip patogiau, tikriausiai kiekvienai s…

  As turejau paralonini, lb patogu nes neslysta. Ir didesniam i vonia dejau

 3. aqva
  aqva prieš 4 val.

  MamaRut parašė:
  Pas mus kedute va tokia is 3in1 nezinau kaip bus bet atrodo labai patogi siaip mazai teks naudot manau, nes masina sugedo mano nepataisomai tai labai daug nevazi…

  Pas mane ir kedutej yra naujagimio skirtas paminkstinimas.

 4. aqva
  aqva prieš 3 val.

  BusiMamyte parašė:
  Mamytes, o noriu paklausti kokias voneles pirkot? Su gultukais plastikiniais ar be gultuku?

  BusiMamyte parašė:
  As dabar va svarstau ar su tuo plastikiniu gultuku, ar su poroloniniu. Manau, bet kokiu atveju su vyru maudysim leliuka. Bet kaip patogiau, tikriausiai kiekvienai s…

  As manau su poroloniniu patogiau.ne kiek sau,bet kiek paciam vaikuciui.as pirmaji savo madziau su poroloniniu.o dabartes nusipirkau semmper gultuka triju padeciu.jai nepatiks tada vel pirksiu paralonini.

 5. MaNav@
  MaNav@ prieš 3 val.

  Karina19 parašė:
  Sveikos. SOS!!! Gelbėkit kaip vėl išsinaikinti pienligę nes 11 sav. Turejau bet išsigydžiau. Dabar 31 sav. Ir vel ta velniava mane užpuolė ir nežinau ką daryti neno…

  aš labai dažnai "draugavau " su pienlige. mano patarimai, skalbkit savo apatinius su neutralu, lyginkit arba džiovinkit, nenaudokit jokiu prausimosi priemoniu, tik vanduo, o per diena praustis n kartu irgi negerai nes nera natūralios terpes. bet čia tik iš mano varpinės. kitoms gal kiti būdai veikia. aš išmečiau visas putas viska tfu tfu tfu neatėjo daugiau ta draugė pas mane.

  BusiMamyte parašė:
  As dabar va svarstau ar su tuo plastikiniu gultuku, ar su poroloniniu. Manau, bet kokiu atveju su vyru maudysim leliuka. Bet kaip patogiau, tikriausiai kiekvienai s…

  mes nusipirkom dėvėtą, šiandien pamačiau kitas ir kitokios noriu 😀😀😀 bet nekeisiu, per brangu. įdėklo nebuvo, pirkau papildomai, sesuo patarė plastmasinį tik dėl to kad vaikiuko rankytės už pažastukų laikysis ir tas patogu jei maudot viena. jei padeda vyras tai galit nei to nei ano neturėt. bet ant paraloninio to kempinės pavidalo sako lelius slysta. bet čia manau kiekviena pagal save. jei netiks plastikas tas man pačiai kempinė tikrai ne problema įsigyt.