34 nėštumo savaitė

Vaikelis 34 nėštumo savaitę

Kantalupa (toks melionas). Vaikelio svoris pasiekė 2 kg 100 g, jis yra beveik 45 cm ūgio.

Ant liežuvio jau susiformavę skonio svogūnėliai, tad vaikutis jau galėtų atskirti saldų skonį nuo rūgštaus.

Jo centrinė nervų sistema vis dar bręsta, tačiau plaučiai jau gerai išsivystę. Tai būtų didelis privalumas tuo atveju, jei vaikelis paskubėtų ateiti į pasaulį anksčiau: 99% šią savaitę gimusių kūdikių išgyvena. Be to, dauguma jų išvengia rimtesnių ar ilgalaikių nepilno išnešiojimo nulemtų sutrikimų.

Dauguma mažylių šiuo metu jau būna įsitaisę žemyn galva, nors gali būti ir taip, kad jis apsivers dar kelis kartus iki gimdymo. Būna ir tokių atvejų, kai kūdikis padėtį pakeičia likus vienai kitai dienai iki gimdymo.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 34 nėštumo savaitę

Faktas

Per pastaruosius 30 metų Lietuvoje mažiausiai kūdikių gimė 2002 metais – vos 30 014.

Paskutiniu metu galite jaustis šiek tiek pavargusi. Ir tai yra visiškai suprantama, turint omenyje visus kūno patirtus pokyčius. Sumažinkite tempą ir pataupykite jėgas gimdymo dienai. Jei tenka daug vaikščioti, stenkitės dėvėti pilvą prilaikantį nėščiųjų diržą, kuris padeda tolygiau paskirstyti svorį.

Dažniausiai nėščiosios širdies, kraujagyslių ir nervų sistemos prisitaiko prie kūne vykstančių pokyčių, tačiau kartais jos nespėja to padaryti, ir dėl to gali imti svaigti galva. Svaigulį gali sukelti daugelis priežasčių: per staigus atsistojimas, mažas cukraus kiekis kraujyje, sunki anemijos (mažakraujystės) forma, perkaitimas.

Kai kurioms nėščioms moterims galva ima svaigti atsigulus ant nugaros, kai sulėtėja širdies ritmas ir sumažėja kraujospūdis. Toks galvos svaigimas praeina pakeitus pozą.

Taip pat galite pastebėti raudonų niežtinčių mazgelių (eriteminių papulių) ant pilvo. Šis bėrimas gali išplisti šlaunų ir sėdmenų srityse. Greičiausiai tai nepavojinga, nėštumui būdinga būklė, vadinama PUPPP (angl. pruritic urticarial papules and plaques of pregnancy).

Tačiau, kad būtumėte tikra, diagnozę turėtų patvirtinti nėštumą prižiūrintis gydytojas. Taip pat būtinai kreipkitės į medikus, jei pajusite viso kūno niežulį, net jei bėrimo nėra. Tai gali būti ženklas, kad sutriko kepenų veikla ir prasidėjo intrahepatinė nėščiųjų cholestazė.

Taip pat skaitykite

Darbelis 34 nėštumo savaitei

Pasiruoškite planą „B“. Gali nutikti taip, kad gimdysite anksčiau nustatyto termino arba dėl komplikacijų ligoninėje užsibūsite ilgiau nei tikėjotės. Bent vienam draugui ar kaimynui palikite atsarginius raktus: jei ko nors prireiktų, bet niekas iš namiškių negalėtumėte skubiai grįžti namo, bus kam atrakinti duris. Jei dėl kokių nors priežasčių (komandiruotės, ligos ar panašiai) vyras ar kiti artimieji negalės būti šalia jūsų nuolat, susitarkite, kad prireikus būtų kam prisiimti kasdienius rūpesčius:

 • pasirūpinti vyresniaisiais vaikais;
 • nuvežti vaikus į darželį, mokyklą ar būrelius ir parvežti namo;
 • pasirūpinti naminiais gyvūnais, palaistyti gėles, paimti paštą;
 • pakeisti jus darbe (jei dirbate) ar kitur, kur turite pareigų.

Turėkite šių žmonių sąrašą piniginėje ir mobiliajame telefone, kad gimdymui prasidėjus galėtumėte be panikos su jais susisiekti.

Reklama

2017 m. BALANDŽIO mėn. būsimos mamytės

 1. naktuke
  naktuke prieš 2 val.

  jurmale parašė:
  Tai turėtų būti maždaug ritminis tuksėjimas, retesnis nei širdies plakimas, vienoj vietoj... žodžiu, taip "užsiparinau", kad užsirašiau privačiam skanui... pagoogli…

  tikrai nesinervuokit, nors is patirties galiu pasakyti, kad ne viska tie echoskopai pamato. Kazkada nepamate net rimto dalyko, nors kas menesi tikrino vaika. O cia stemple pamatyt bet jeigu jum ramiau bus bandykit nueit. O svarbiausia neskaitykit internete. As apie simfizita tiek prisikaiciau viena vakara, kad blioviau kaip vaikas atsigulus po savaites pas gydytoja nuejau, aisku labai kazkaip nenuramino ji manes, bet bent jau ir taip baisiai nenupiese kaip google nupiesia

 2. User has not uploaded an avatar
  sugaryy1 prieš 1 val.

  naktuke parašė:
  tikrai nesinervuokit, nors is patirties galiu pasakyti, kad ne viska tie echoskopai pamato. Kazkada nepamate net rimto dalyko, nors kas menesi tikrino vaika. O cia …

  Turi simfizita?kiek cm?

 3. naktuke
  naktuke prieš 51 min.

  sugaryy1 parašė:
  Turi simfizita?kiek cm?

  nezinau kiek cm, bet jau daugiau nei 1 kiek supratau is gydytojos reakcijos ir padvigubino osteocare doze. Tai nezinau nezinau kaip cia bus viskas

 4. User has not uploaded an avatar
  sugaryy1 prieš 16 min.

  naktuke parašė:
  nezinau kiek cm, bet jau daugiau nei 1 kiek supratau is gydytojos reakcijos ir padvigubino osteocare doze. Tai nezinau nezinau kaip cia bus viskas

  Man šiandien daktarė sakė,kad iki 2cm dar nėra kritinė,nes aš irgi turiu.

 5. Loreta1234
  Loreta1234 prieš 6 min.

  Patarkit ką daryti. Vis dažniau jaučiu kad pilvas labai sukietėja. Iš pradžių galvojau kad vaikiukas įsiremia, bet vat Šiandien atrodo kad sukietėja pats pilvas... Atsistoju eit ir jaučiu kaip ima lyg traukti pilvą ir jis toks kietas pasidaro, kad net nepatogu eiti, atrodo varžo judesius. Kai atsigulus, pilvukas vėl suminkštėja. Kas čia yra? Gal kokio magnio trūksta? Negeriau jo išvis per nėštumą.