34 nėštumo savaitė

34 nėštumo savaitė

Vaikelis 34 nėštumo savaitę

Kantalupa (toks melionas). Vaikelio svoris pasiekė 2 kg 100 g, jis yra beveik 45 cm ūgio.

Ant liežuvio jau susiformavę skonio svogūnėliai, tad vaikutis jau galėtų atskirti saldų skonį nuo rūgštaus.

Jo centrinė nervų sistema vis dar bręsta, tačiau plaučiai jau gerai išsivystę. Tai būtų didelis privalumas tuo atveju, jei vaikelis paskubėtų ateiti į pasaulį anksčiau: 99% šią savaitę gimusių kūdikių išgyvena. Be to, dauguma jų išvengia rimtesnių ar ilgalaikių nepilno išnešiojimo nulemtų sutrikimų.

Dauguma mažylių šiuo metu jau būna įsitaisę žemyn galva, nors gali būti ir taip, kad jis apsivers dar kelis kartus iki gimdymo. Būna ir tokių atvejų, kai kūdikis padėtį pakeičia likus vienai kitai dienai iki gimdymo.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 34 nėštumo savaitę

Faktas

Per pastaruosius 30 metų Lietuvoje mažiausiai kūdikių gimė 2002 metais – vos 30 014.

Paskutiniu metu galite jaustis šiek tiek pavargusi. Ir tai yra visiškai suprantama, turint omenyje visus kūno patirtus pokyčius. Sumažinkite tempą ir pataupykite jėgas gimdymo dienai.

Jei tenka daug vaikščioti, stenkitės dėvėti pilvą prilaikantį nėščiųjų diržą, kuris padeda tolygiau paskirstyti svorį.

Dažniausiai nėščiosios širdies, kraujagyslių ir nervų sistemos prisitaiko prie kūne vykstančių pokyčių, tačiau kartais jos nespėja to padaryti, ir dėl to gali imti svaigti galva.

Svaigulį gali sukelti daugelis priežasčių: per staigus atsistojimas, mažas cukraus kiekis kraujyje, sunki anemijos (mažakraujystės) forma, perkaitimas.

Kai kurioms nėščioms moterims galva ima svaigti atsigulus ant nugaros, kai sulėtėja širdies ritmas ir sumažėja kraujospūdis. Toks galvos svaigimas praeina pakeitus pozą.

Taip pat galite pastebėti raudonų niežtinčių mazgelių (eriteminių papulių) ant pilvo. Šis bėrimas gali išplisti šlaunų ir sėdmenų srityse. Greičiausiai tai nepavojinga, nėštumui būdinga būklė, vadinama PUPPP (angl. pruritic urticarial papules and plaques of pregnancy).

Tačiau, kad būtumėte tikra, diagnozę turėtų patvirtinti nėštumą prižiūrintis gydytojas. Taip pat būtinai kreipkitės į medikus, jei pajusite viso kūno niežulį, net jei bėrimo nėra. Tai gali būti ženklas, kad sutriko kepenų veikla ir prasidėjo intrahepatinė nėščiųjų cholestazė.

Taip pat skaitykite

Darbelis 34 nėštumo savaitei

Pasiruoškite planą „B“. Gali nutikti taip, kad gimdysite anksčiau nustatyto termino arba dėl komplikacijų ligoninėje užsibūsite ilgiau nei tikėjotės.

Bent vienam draugui ar kaimynui palikite atsarginius raktus: jei ko nors prireiktų, bet niekas iš namiškių negalėtumėte skubiai grįžti namo, bus kam atrakinti duris.

Jei dėl kokių nors priežasčių (komandiruotės, ligos ar panašiai) vyras ar kiti artimieji negalės būti šalia jūsų nuolat, susitarkite, kad prireikus būtų kam prisiimti kasdienius rūpesčius:

 • pasirūpinti vyresniaisiais vaikais;
 • nuvežti vaikus į darželį, mokyklą ar būrelius ir parvežti namo;
 • pasirūpinti naminiais gyvūnais, palaistyti gėles, paimti paštą;
 • pakeisti jus darbe (jei dirbate) ar kitur, kur turite pareigų.

Turėkite šių žmonių sąrašą piniginėje ir mobiliajame telefone, kad gimdymui prasidėjus galėtumėte be panikos su jais susisiekti.

2020 m. Kovo zuikiai :)

 1. Zazzaa
  Zazzaa prieš 12 val.

  Mano atveju tiketina, kad bus paskirtas planinis cp ir jei taip bus, negaliu neatsidekoti, nes gydytoja labai rupinasi mano nestumu. Jei gimdyciau naturaliai ir papulciau pas kita gydytoja gimdyt, tada tikriausiai tik aciu pasakyciau 😊

 2. VAIVAaironas1
  VAIVAaironas1 prieš 11 val.

  MaLina parašė:
  Vyras gimdykloj akušerei bandė dar tada 100 Lt įduot, tai sakė, ko čia mėtotės, aš už jūsų žmoną nepagimdysiu, o pinigų patikėkit dar jums reikės. Tai paskui irgi j…

  super pritariu tau

 3. Jelena89
  Jelena89 prieš 1 val.

  MaLina parašė:
  Vyras gimdykloj akušerei bandė dar tada 100 Lt įduot, tai sakė, ko čia mėtotės, aš už jūsų žmoną nepagimdysiu, o pinigų patikėkit dar jums reikės. Tai paskui irgi j…

  Mazai kiso reiskias nenorejo del 100 lt ranku teptis

 4. User has not uploaded an avatar
  MaLina prieš 1 val.

  Jelena89 parašė:
  Mazai kiso reiskias nenorejo del 100 lt ranku teptis

  Kad ir be to 100 buvau apšokinėta, prižiūrėta kuo puikiausiai 😊

 5. Mommy1
  Mommy1 prieš 9 min.

  Aš esu labai PRIEŠ kyšius, nes teko labai nusvilt. Aišku ne nėštumas, o kita operacija buvo atlikta ir prieš operaciją daktaras paėmė 100€ (internete skaitėme atsiliepimus, kad be pinigų pas jį geriau neit, tai mano vyro mama įkišo jam tą 100€). Ir galiausiai visa operacija kainavo 240€, nes pasirodo daktarėlis kai dave pildyti dokus mano vyrui, tai dave pasirašyt popiergali, kuriame parasyta kad pats susipirks priemones operacijai. Prisipažinsiu, šoko būsenoj ir pripumpuota vaistais aš irgi neskaitau kiekvieno lapo atidžiai. Na žodžiu- pagalvojom ne pinigai esmėj, svarbu viskas po to tvarkoj butu du sveikata. Bet ką jūs galvojat.. po pusės metų vėl reikia tos pačios operacijos Tai ačiū- pasimokėm, kad davus pinigų ne visada gali būti užtikrintas jog viskas bus gerai ;)