34 nėštumo savaitė

34 nėštumo savaitė

Vaikelis 34 nėštumo savaitę

Kantalupa (toks melionas). Vaikelio svoris pasiekė 2 kg 100 g, jis yra beveik 45 cm ūgio.

Ant liežuvio jau susiformavę skonio svogūnėliai, tad vaikutis jau galėtų atskirti saldų skonį nuo rūgštaus.

Jo centrinė nervų sistema vis dar bręsta, tačiau plaučiai jau gerai išsivystę. Tai būtų didelis privalumas tuo atveju, jei vaikelis paskubėtų ateiti į pasaulį anksčiau: 99% šią savaitę gimusių kūdikių išgyvena. Be to, dauguma jų išvengia rimtesnių ar ilgalaikių nepilno išnešiojimo nulemtų sutrikimų.

Dauguma mažylių šiuo metu jau būna įsitaisę žemyn galva, nors gali būti ir taip, kad jis apsivers dar kelis kartus iki gimdymo. Būna ir tokių atvejų, kai kūdikis padėtį pakeičia likus vienai kitai dienai iki gimdymo.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 34 nėštumo savaitę

Faktas

Mažiausias gimstamumas per pastaruosius 60 metų Lietuvoje užfiksuotas 2021 metais. Minėtais metais gimė vos 24,1 tūkst. mažylių.

Paskutiniu metu galite jaustis šiek tiek pavargusi. Ir tai yra visiškai suprantama, turint omenyje visus kūno patirtus pokyčius. Sumažinkite tempą ir pataupykite jėgas gimdymo dienai.

Jei tenka daug vaikščioti, stenkitės dėvėti pilvą prilaikantį nėščiųjų diržą, kuris padeda tolygiau paskirstyti svorį.

Dažniausiai nėščiosios širdies, kraujagyslių ir nervų sistemos prisitaiko prie kūne vykstančių pokyčių, tačiau kartais jos nespėja to padaryti, ir dėl to gali imti svaigti galva.

Svaigulį gali sukelti daugelis priežasčių: per staigus atsistojimas, mažas cukraus kiekis kraujyje, sunki anemijos (mažakraujystės) forma, perkaitimas.

Kai kurioms nėščioms moterims galva ima svaigti atsigulus ant nugaros, kai sulėtėja širdies ritmas ir sumažėja kraujospūdis. Toks galvos svaigimas praeina pakeitus pozą.

Taip pat galite pastebėti raudonų niežtinčių mazgelių (eriteminių papulių) ant pilvo. Šis bėrimas gali išplisti šlaunų ir sėdmenų srityse. Greičiausiai tai nepavojinga, nėštumui būdinga būklė, vadinama PUPPP (angl. pruritic urticarial papules and plaques of pregnancy).

Tačiau, kad būtumėte tikra, diagnozę turėtų patvirtinti nėštumą prižiūrintis gydytojas. Taip pat būtinai kreipkitės į medikus, jei pajusite viso kūno niežulį, net jei bėrimo nėra. Tai gali būti ženklas, kad sutriko kepenų veikla ir prasidėjo intrahepatinė nėščiųjų cholestazė.

Taip pat skaitykite

Darbelis 34 nėštumo savaitei

Pasiruoškite planą „B“. Gali nutikti taip, kad gimdysite anksčiau nustatyto termino arba dėl komplikacijų ligoninėje užsibūsite ilgiau nei tikėjotės.

Bent vienam draugui ar kaimynui palikite atsarginius raktus: jei ko nors prireiktų, bet niekas iš namiškių negalėtumėte skubiai grįžti namo, bus kam atrakinti duris.

Jei dėl kokių nors priežasčių (komandiruotės, ligos ar panašiai) vyras ar kiti artimieji negalės būti šalia jūsų nuolat, susitarkite, kad prireikus būtų kam prisiimti kasdienius rūpesčius:

 • pasirūpinti vyresniaisiais vaikais;
 • nuvežti vaikus į darželį, mokyklą ar būrelius ir parvežti namo;
 • pasirūpinti naminiais gyvūnais, palaistyti gėles, paimti paštą;
 • pakeisti jus darbe (jei dirbate) ar kitur, kur turite pareigų.

Turėkite šių žmonių sąrašą piniginėje ir mobiliajame telefone, kad gimdymui prasidėjus galėtumėte be panikos su jais susisiekti.

2023 metų vasario mėnesio mažyliai 💖👣💙

 1. Tokia prieš 1 d.

  Miglena parašė:
  Mano prižiūrinti ginekologė ir kineziterapiautė sakė diržas vienas iš geriausių "vaistų" nuo tokių skausmų. Bent jau man tikrai padeda (nuolatinis diržo nešiojimas …

  Tai va zinok kur teisybe , man sake kiekviena diena jo negert, nes jis dar gali itakot ir gimdos apsitraukimus ir vaiko kaulejimui...

 2. Miglena
  Miglena prieš 1 d.

  saulute322 parašė:
  Kokį kalcį geriat?

  Man gydytoja buvo išrašius Calcigran, bet tuo metu vaistinėj jų nebuvo, tai įsiūlė tokį su akcija:


  Antrą kartą jo nepirkčiau, nes labai neskaniai geriasi, geriau bent jau man tabletėm

  Tokia parašė:
  Tai va zinok kur teisybe , man sake kiekviena diena jo negert, nes jis dar gali itakot ir gimdos apsitraukimus ir vaiko kaulejimui...

  Na dėl kaulėjimo ir sakė nuo 34sav nebegert. Bet tiesa- sunku kažką ir suprast kai skirtingi gydytojai skirtingai šneka

 3. User has not uploaded an avatar
  UOGA18 prieš 1 d.

  Siulyte parašė:
  Siaubas, man 30+3 priaugau jsu 13 kg, pradžia buvo su 70 kg, bet šiandien gydytoja sakė normalus prieaugis. O svoris aųga, nors kasdien sužingsniuoju po 10000 ir va…

  Na as deja nei sportuoju, nei daug kur vaikštau, mityba prisižiūriu, bet noriu saldaus tai ir sukertu torčiuko gabaliuka, tikrai kcal neskaičiuoju bet ir nevalgau kasdien tortus o kai dsktaro užklausiau ka man daryti ksd vaikas didelis ir pilva vos pavelku gal laikytis dietos ar pan sake nieko cia nepadarysi genai tokie svarbu tyrimai padaryti cukraus ir pan

 4. User has not uploaded an avatar
  mamute. prieš 23 val.

  UOGA18 parašė:
  Na as deja nei sportuoju, nei daug kur vaikštau, mityba prisižiūriu, bet noriu saldaus tai ir sukertu torčiuko gabaliuka, tikrai kcal neskaičiuoju bet ir nevalga…

  Man rytoj 30 sav ,priaugau 4.5 kg😊bet tai sakė normalu nes ir taip turiu viršsvorio🙈o lelius 27sav.+4 svėrė 1072 gr😊

 5. Aurielka
  Aurielka prieš 14 val.

  mamute. parašė:
  Man rytoj 30 sav ,priaugau 4.5 kg😊bet tai sakė normalu nes ir taip turiu viršsvorio🙈o lelius 27sav.+4 svėrė 1072 gr😊

  Aš ir esu labai mažai priaugusi, tai pati džiaugiuos, kad lengviau yra pačiai 🤣🤣 o lelius 27+3 svere 1050 gr.🎈