34 nėštumo savaitė

34 nėštumo savaitė

Vaikelis 34 nėštumo savaitę

Kantalupa (toks melionas). Vaikelio svoris pasiekė 2 kg 100 g, jis yra beveik 45 cm ūgio.

Ant liežuvio jau susiformavę skonio svogūnėliai, tad vaikutis jau galėtų atskirti saldų skonį nuo rūgštaus.

Jo centrinė nervų sistema vis dar bręsta, tačiau plaučiai jau gerai išsivystę. Tai būtų didelis privalumas tuo atveju, jei vaikelis paskubėtų ateiti į pasaulį anksčiau: 99% šią savaitę gimusių kūdikių išgyvena. Be to, dauguma jų išvengia rimtesnių ar ilgalaikių nepilno išnešiojimo nulemtų sutrikimų.

Dauguma mažylių šiuo metu jau būna įsitaisę žemyn galva, nors gali būti ir taip, kad jis apsivers dar kelis kartus iki gimdymo. Būna ir tokių atvejų, kai kūdikis padėtį pakeičia likus vienai kitai dienai iki gimdymo.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 34 nėštumo savaitę

Faktas

Per pastaruosius 30 metų Lietuvoje mažiausiai kūdikių gimė 2002 metais – vos 30 014.

Paskutiniu metu galite jaustis šiek tiek pavargusi. Ir tai yra visiškai suprantama, turint omenyje visus kūno patirtus pokyčius. Sumažinkite tempą ir pataupykite jėgas gimdymo dienai.

Jei tenka daug vaikščioti, stenkitės dėvėti pilvą prilaikantį nėščiųjų diržą, kuris padeda tolygiau paskirstyti svorį.

Dažniausiai nėščiosios širdies, kraujagyslių ir nervų sistemos prisitaiko prie kūne vykstančių pokyčių, tačiau kartais jos nespėja to padaryti, ir dėl to gali imti svaigti galva.

Svaigulį gali sukelti daugelis priežasčių: per staigus atsistojimas, mažas cukraus kiekis kraujyje, sunki anemijos (mažakraujystės) forma, perkaitimas.

Kai kurioms nėščioms moterims galva ima svaigti atsigulus ant nugaros, kai sulėtėja širdies ritmas ir sumažėja kraujospūdis. Toks galvos svaigimas praeina pakeitus pozą.

Taip pat galite pastebėti raudonų niežtinčių mazgelių (eriteminių papulių) ant pilvo. Šis bėrimas gali išplisti šlaunų ir sėdmenų srityse. Greičiausiai tai nepavojinga, nėštumui būdinga būklė, vadinama PUPPP (angl. pruritic urticarial papules and plaques of pregnancy).

Tačiau, kad būtumėte tikra, diagnozę turėtų patvirtinti nėštumą prižiūrintis gydytojas. Taip pat būtinai kreipkitės į medikus, jei pajusite viso kūno niežulį, net jei bėrimo nėra. Tai gali būti ženklas, kad sutriko kepenų veikla ir prasidėjo intrahepatinė nėščiųjų cholestazė.

Taip pat skaitykite

Darbelis 34 nėštumo savaitei

Pasiruoškite planą „B“. Gali nutikti taip, kad gimdysite anksčiau nustatyto termino arba dėl komplikacijų ligoninėje užsibūsite ilgiau nei tikėjotės.

Bent vienam draugui ar kaimynui palikite atsarginius raktus: jei ko nors prireiktų, bet niekas iš namiškių negalėtumėte skubiai grįžti namo, bus kam atrakinti duris.

Jei dėl kokių nors priežasčių (komandiruotės, ligos ar panašiai) vyras ar kiti artimieji negalės būti šalia jūsų nuolat, susitarkite, kad prireikus būtų kam prisiimti kasdienius rūpesčius:

 • pasirūpinti vyresniaisiais vaikais;
 • nuvežti vaikus į darželį, mokyklą ar būrelius ir parvežti namo;
 • pasirūpinti naminiais gyvūnais, palaistyti gėles, paimti paštą;
 • pakeisti jus darbe (jei dirbate) ar kitur, kur turite pareigų.

Turėkite šių žmonių sąrašą piniginėje ir mobiliajame telefone, kad gimdymui prasidėjus galėtumėte be panikos su jais susisiekti.

Reklama

2018 m. Balandinukų grupė ❤️

 1. Mamyciuke6
  Mamyciuke6 prieš 1 val.

  S olkina parašė:
  Labas rytas, gal galetumet parodyti kaip atorod tas maniezas. Mes irgi tokio ieskom, tik vat, nzn ar pasiteisina toks pirkinys)

  As siaip labai Graco norejau, bet sitas uz lab gera kaina pasitaike ir patiko, tai nugriebiau

 2. User has not uploaded an avatar
  DaimondD prieš 1 val.

  Laba ryta, gal zinote ar motinystes ismoka sumoka iskart visa? Nes prisijungus prie sodros puslapio rodo paskaiciuota suma, o moketina uz vadari suma 200€ tai nejaugi dalimis ir mokes? Ar kazka netaip supratau..

 3. User has not uploaded an avatar
  AZelb prieš 1 val.

  Praėjusią savaitę mūsų mergina taip pilvelį užsisiautėjo, spardė kažkur į dubenį, kol man koja aptirpo, net nustėrau pajutusi tirpimą tada antradienį turėjom vizitą pas ginę nu ir per ultragarsą pasakė, kad gražuolė daugiau nei savaite laiko didesnė, negu turėtų būti, sveria jau virš 2,4 kg, tai taip ir pagalvojau, kad aišku iš kur ta jėga pas ją dar džiaugiuosi kad šonkaulių nespardo, o tai visai kaip bokso kriaušė jausčiausi

 4. pajūrio kopa
  pajūrio kopa prieš 54 min.

  DaimondD parašė:
  Laba ryta, gal zinote ar motinystes ismoka sumoka iskart visa? Nes prisijungus prie sodros puslapio rodo paskaiciuota suma, o moketina uz vadari suma 200€ tai nejau…

  visa is kart sumoka uz 126 dienas

 5. Neringa53
  Neringa53 prieš 40 min.

  jurgitux668 parašė:
  Sveikis mamytės šnd buvau pas gine savo,tai pasiskundžiau jog niežti kūna,bet jokių tepalų nenaudoju tik erzina dar labiau,tai paeme kraujuka iš venos,sake gali …

  Tai cia ta nesciuju chlostaze man taip yra. Taip pat vaistus vartoju.