34 nėštumo savaitė

34 nėštumo savaitė

Vaikelis 34 nėštumo savaitę

Kantalupa (toks melionas). Vaikelio svoris pasiekė 2 kg 100 g, jis yra beveik 45 cm ūgio.

Ant liežuvio jau susiformavę skonio svogūnėliai, tad vaikutis jau galėtų atskirti saldų skonį nuo rūgštaus.

Jo centrinė nervų sistema vis dar bręsta, tačiau plaučiai jau gerai išsivystę. Tai būtų didelis privalumas tuo atveju, jei vaikelis paskubėtų ateiti į pasaulį anksčiau: 99% šią savaitę gimusių kūdikių išgyvena. Be to, dauguma jų išvengia rimtesnių ar ilgalaikių nepilno išnešiojimo nulemtų sutrikimų.

Dauguma mažylių šiuo metu jau būna įsitaisę žemyn galva, nors gali būti ir taip, kad jis apsivers dar kelis kartus iki gimdymo. Būna ir tokių atvejų, kai kūdikis padėtį pakeičia likus vienai kitai dienai iki gimdymo.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 34 nėštumo savaitę

Faktas

Per pastaruosius 30 metų Lietuvoje mažiausiai kūdikių gimė 2002 metais – vos 30 014.

Paskutiniu metu galite jaustis šiek tiek pavargusi. Ir tai yra visiškai suprantama, turint omenyje visus kūno patirtus pokyčius. Sumažinkite tempą ir pataupykite jėgas gimdymo dienai.

Jei tenka daug vaikščioti, stenkitės dėvėti pilvą prilaikantį nėščiųjų diržą, kuris padeda tolygiau paskirstyti svorį.

Dažniausiai nėščiosios širdies, kraujagyslių ir nervų sistemos prisitaiko prie kūne vykstančių pokyčių, tačiau kartais jos nespėja to padaryti, ir dėl to gali imti svaigti galva.

Svaigulį gali sukelti daugelis priežasčių: per staigus atsistojimas, mažas cukraus kiekis kraujyje, sunki anemijos (mažakraujystės) forma, perkaitimas.

Kai kurioms nėščioms moterims galva ima svaigti atsigulus ant nugaros, kai sulėtėja širdies ritmas ir sumažėja kraujospūdis. Toks galvos svaigimas praeina pakeitus pozą.

Taip pat galite pastebėti raudonų niežtinčių mazgelių (eriteminių papulių) ant pilvo. Šis bėrimas gali išplisti šlaunų ir sėdmenų srityse. Greičiausiai tai nepavojinga, nėštumui būdinga būklė, vadinama PUPPP (angl. pruritic urticarial papules and plaques of pregnancy).

Tačiau, kad būtumėte tikra, diagnozę turėtų patvirtinti nėštumą prižiūrintis gydytojas. Taip pat būtinai kreipkitės į medikus, jei pajusite viso kūno niežulį, net jei bėrimo nėra. Tai gali būti ženklas, kad sutriko kepenų veikla ir prasidėjo intrahepatinė nėščiųjų cholestazė.

Taip pat skaitykite

Darbelis 34 nėštumo savaitei

Pasiruoškite planą „B“. Gali nutikti taip, kad gimdysite anksčiau nustatyto termino arba dėl komplikacijų ligoninėje užsibūsite ilgiau nei tikėjotės.

Bent vienam draugui ar kaimynui palikite atsarginius raktus: jei ko nors prireiktų, bet niekas iš namiškių negalėtumėte skubiai grįžti namo, bus kam atrakinti duris.

Jei dėl kokių nors priežasčių (komandiruotės, ligos ar panašiai) vyras ar kiti artimieji negalės būti šalia jūsų nuolat, susitarkite, kad prireikus būtų kam prisiimti kasdienius rūpesčius:

 • pasirūpinti vyresniaisiais vaikais;
 • nuvežti vaikus į darželį, mokyklą ar būrelius ir parvežti namo;
 • pasirūpinti naminiais gyvūnais, palaistyti gėles, paimti paštą;
 • pakeisti jus darbe (jei dirbate) ar kitur, kur turite pareigų.

Turėkite šių žmonių sąrašą piniginėje ir mobiliajame telefone, kad gimdymui prasidėjus galėtumėte be panikos su jais susisiekti.

2020 m. Lapkričio mėnesio mažyliai :)

 1. Arielle
  Arielle prieš 2 val.

  ViktorijaT parašė:
  Na aš iš tiesų diasporal magnį kiekvieną vakarą geriu jau turbūt mėnesį laiko 🙄 pilvas būna kietas beveik visą laiką, minkštesnis tik jei gulineju daugiau 🤷‍♀️ Priž…

  As ir turiu pastoviai kieta pilva , buna dienu jog kartais taip lengva, toks lengvas, nei kietas nei tempia.Nu bet deja is 7 dienu kokia viena🤦‍♀️ Ziauriai vargina.Praeita sav vaziavau i ligonine del gimdos susitraukinejimu , ne del kieto pilvo.Kaklelis nesutrumpejes, sake jei toliau gimda taip susitraukines vel atvaziuot.
  Ir nuo tos apziuros 5 dienas pilvas vel kaip akmuo , nors guliu nko nedarau 🤷‍♀️
  Bet susitraukinejimai suretejo.
  Nestumas- kazkokia mistika man🤦‍♀️

 2. Arielle
  Arielle prieš 2 val.

  Pasidalinsiu vienu metodu , kuris man padejo po gimdymo kai prakirpo.Cia nuo skausmo.Zdz visada ligoninej buvau su tinklinem kelnaitem, ir duodavo isidet salta paketa , is saldiklio .Man jis nuimdavo skaudma.Kai isvazinejau is ligonines sesute patare namie taip uzsisaldyt , kai labai skaudes tarpviete.
  Toks budas tarkim jei be medikamentu
  Man suveike😊

 3. Ramshe
  Ramshe prieš 2 val.

  Laisva parašė:
  Alytuje čia 😆🤦‍♀️
  Nu žinokit ne, sakė parengiamieji būna po 37 savaitės tik 😆🤦‍♀️ o kas dabar man, n…

  "Šiuos sąrėmius kai kurios moterys ima jausti nuo nėštumo vidurio, kitos - prieš pat gimdymą, o trečios tvirtina nežinančios, kas tai yra." Apie paruošiamuosius čia. Tai tikrai nebūtinai 37 savaite pradedama jausti 🙈

 4. Arielle
  Arielle prieš 2 val.

  Ramshe parašė:
  "Šiuos sąrėmius kai kurios moterys ima jausti nuo nėštumo vidurio, kitos - prieš pat gimdymą, o trečios tvirtina nežinančios, kas tai yra." Apie paruošiamuosius čia…

  Pritariu, ir kai gimda dideja tai ir tie saremiai, gimdos kietejimai, ar paruosiamieji ,darosi vis stipresni .

 5. Arielle
  Arielle prieš 2 val.

  Laisva parašė:
  Alytuje čia 😆🤦‍♀️
  Nu žinokit ne, sakė parengiamieji būna po 37 savaitės tik 😆🤦‍♀️ o kas dabar man, n…

  Brolio zmona gimde liepos pabaigoj, nakty uzejo gimdymas, pasisauke sesele, nes jau ji gulejo su atidaru kakleliu savaite laiko.
  O sesute sako neatrodo , kad gimdytum, sako tai kaip dbr man jum irodyt, nu ten irgi su cirkais.Prikele is miegu moteriske matomai.
  Lyg kaune 2-oj ligoninej🤷‍♀️