34 nėštumo savaitė

Vaikelis 34 nėštumo savaitę

Kantalupa (toks melionas). Vaikelio svoris pasiekė 2 kg 100 g, jis yra beveik 45 cm ūgio.

Ant liežuvio jau susiformavę skonio svogūnėliai, tad vaikutis jau galėtų atskirti saldų skonį nuo rūgštaus.

Jo centrinė nervų sistema vis dar bręsta, tačiau plaučiai jau gerai išsivystę. Tai būtų didelis privalumas tuo atveju, jei vaikelis paskubėtų ateiti į pasaulį anksčiau: 99% šią savaitę gimusių kūdikių išgyvena. Be to, dauguma jų išvengia rimtesnių ar ilgalaikių nepilno išnešiojimo nulemtų sutrikimų.

Dauguma mažylių šiuo metu jau būna įsitaisę žemyn galva, nors gali būti ir taip, kad jis apsivers dar kelis kartus iki gimdymo. Būna ir tokių atvejų, kai kūdikis padėtį pakeičia likus vienai kitai dienai iki gimdymo.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 34 nėštumo savaitę

Faktas

Per pastaruosius 30 metų Lietuvoje mažiausiai kūdikių gimė 2002 metais – vos 30 014.

Paskutiniu metu galite jaustis šiek tiek pavargusi. Ir tai yra visiškai suprantama, turint omenyje visus kūno patirtus pokyčius. Sumažinkite tempą ir pataupykite jėgas gimdymo dienai. Jei tenka daug vaikščioti, stenkitės dėvėti pilvą prilaikantį nėščiųjų diržą, kuris padeda tolygiau paskirstyti svorį.

Dažniausiai nėščiosios širdies, kraujagyslių ir nervų sistemos prisitaiko prie kūne vykstančių pokyčių, tačiau kartais jos nespėja to padaryti, ir dėl to gali imti svaigti galva. Svaigulį gali sukelti daugelis priežasčių: per staigus atsistojimas, mažas cukraus kiekis kraujyje, sunki anemijos (mažakraujystės) forma, perkaitimas.

Kai kurioms nėščioms moterims galva ima svaigti atsigulus ant nugaros, kai sulėtėja širdies ritmas ir sumažėja kraujospūdis. Toks galvos svaigimas praeina pakeitus pozą.

Taip pat galite pastebėti raudonų niežtinčių mazgelių (eriteminių papulių) ant pilvo. Šis bėrimas gali išplisti šlaunų ir sėdmenų srityse. Greičiausiai tai nepavojinga, nėštumui būdinga būklė, vadinama PUPPP (angl. pruritic urticarial papules and plaques of pregnancy).

Tačiau, kad būtumėte tikra, diagnozę turėtų patvirtinti nėštumą prižiūrintis gydytojas. Taip pat būtinai kreipkitės į medikus, jei pajusite viso kūno niežulį, net jei bėrimo nėra. Tai gali būti ženklas, kad sutriko kepenų veikla ir prasidėjo intrahepatinė nėščiųjų cholestazė.

Taip pat skaitykite

Darbelis 34 nėštumo savaitei

Pasiruoškite planą „B“. Gali nutikti taip, kad gimdysite anksčiau nustatyto termino arba dėl komplikacijų ligoninėje užsibūsite ilgiau nei tikėjotės. Bent vienam draugui ar kaimynui palikite atsarginius raktus: jei ko nors prireiktų, bet niekas iš namiškių negalėtumėte skubiai grįžti namo, bus kam atrakinti duris. Jei dėl kokių nors priežasčių (komandiruotės, ligos ar panašiai) vyras ar kiti artimieji negalės būti šalia jūsų nuolat, susitarkite, kad prireikus būtų kam prisiimti kasdienius rūpesčius:

 • pasirūpinti vyresniaisiais vaikais;
 • nuvežti vaikus į darželį, mokyklą ar būrelius ir parvežti namo;
 • pasirūpinti naminiais gyvūnais, palaistyti gėles, paimti paštą;
 • pakeisti jus darbe (jei dirbate) ar kitur, kur turite pareigų.

Turėkite šių žmonių sąrašą piniginėje ir mobiliajame telefone, kad gimdymui prasidėjus galėtumėte be panikos su jais susisiekti.

Reklama

2017 m. Rugpjūtinukai ❤️

 1. Gretamargareta
  Gretamargareta prieš 1 val.

  siaud parašė:
  Gal todėl kad ne internetu pildėt prašymą..

  Internetu viska pildziau. Reikes dar karta vakare prisijungt gal bus atsiunte netycia

 2. pupa19
  pupa19 prieš 1 val.

  KarolinaVA parašė:
  Mane tai sitie pamaudenimai gasdina kad gimdymas anksciau neprasidetu. Bet ar paruosiamieji turi itakos net nenumanau. Antradieni pas gydytoja reiks isklausinet :is…

  kai minejau nugara, kazkaip nieko nesake. bet cia dar neparosiamieji? As net nezinau kaip atrodo paruosiamieji..mh o snd net diena skauda ta nugara tai kas bus nakti

 3. Bonit prieš 54 min.

  KarolinaVA parašė:
  Man irgi prasidejo neramiu koju sindromas, vkr puse nakties spardziau debesis kaip kokia nesveika, ir tik padedu ir vel spiriu ir vel judinu, net vyras pabego i kit…

  As pakelus kojas guliu kartais padeda

 4. siaud prieš 53 min.

  Gretamargareta parašė:
  Internetu viska pildziau. Reikes dar karta vakare prisijungt gal bus atsiunte netycia

  Na tada tikrai turit gauti. Pažiūrėkit prisijungus ten kur Žinutės.

 5. KarolinaVA
  KarolinaVA prieš 35 min.

  pupa19 parašė:
  kai minejau nugara, kazkaip nieko nesake. bet cia dar neparosiamieji? As net nezinau kaip atrodo paruosiamieji..mh o snd net diena skauda ta nugara tai kas bus nakt…

  Man gydytoja aiskino kad paruosiamieji yra kai pradeda mausti nugara ir pilvuka kaip pries menesines. Tai man uzeina va toks skausmas, tai as manau kad paruosiamieji, nors esu pirmakarte tai lb sunku suprast tuos visus skausmelius