40 nėštumo savaitė

40 nėštumo savaitė

Vaikelis 40 nėštumo savaitę

Sunku tiksliai pasakyti, kokio ūgio ir svrio bus naujagimis - net ir modernią įrangą turintys medikai dažnai apsirinka ne vienu šimtu gramų, tačiau vidutinis 40-ą nėštumo savaitę gimęs naujagimis sveria apie 3 kg 600 g ir būna apie 52 cm ūgio.

Čia galite pasitikrinti, į kokią kategoriją patenka Jūsų vaikas: Vaikų ūgio ir svorio lentelės.

Didžiausia vaikelio kūno dalis yra galva, tačiau kaukolės kaulai vis dar paslankūs ir galės susispausti, kad galvutė pralįstų gimdymo takais.

Vaikelis kasdien auga, plaukai ir nagučiai taip pat auga ilgyn: dauguma tėvų nustemba, kokie ilgi ir aštrūs jie būna vos kūdikiui gimus. Būtų gerai juos nukirpti – kad naujagimis neapsidraskytų veiduko.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 40 nėštumo savaitę

Faktas

Nors statistinė tikimybė gimdyti turėtų būti vienoda, daugiausia vaikų gimsta antradieniais, mažiausiai – savaitgalio dienomis.

Net ir tuomet, kai ovuliacijos data numatoma tiksliai ir patikimai, kai kurių moterų nėštumas trunka ilgiau, ir specialistai negali pasakyti, kodėl taip nutinka.

Tad ypatingai panikuoti nereikia, tačiau būtina žinoti apie galimas užsitęsusio nėštumo rizikas ir laiku imtis priemonių, jei mamai ar mažyliui iškiltų pavojus.

Iki vaikelis bus laikomas pernešiotas dar liko pora savaičių, tačiau norėdamas įsitikinti, kad vaikelis laikosi gerai, 40-41 savaitę nėštumą prižiūrintis gydytojas gali atlikti specialų tyrimą, vadinamą vaisiaus biofiziniu profiliu (BP).

BP yra išsamus ultragarso tyrimas, kai įvertinami vaisiaus judesiai, kvėpavimas, raumenų tonusas (ar vaikelis sugniaužia ir atgniaužia pirštukus, ištempia ir lanksto galūnes), vaisiaus vandenų tūris.

Atliekant tyrimą apie 20 minučių ar ilgiau gali būti stebimas vaikelio širdies ritmas. Jei yra kokių nors nėštumo komplikacijų, BP stebėjimą medikai greičiausiai pradėjo jau anksčiau. 

Gali būti paskirtas ir modifikuotas BP, kuriuo tiriamas vaisiaus širdies darbas ir vaisiaus vandenys.

Šie tyrimai paprastai atliekami du kartus per savaitę. Jei vaisiaus tyrimai kelia nerimą, – pavyzdžiui, yra per mažai vaisiaus vandenų ar pastebimas placentos veiklos sutrikimas – medikai gali nuspręsti skatinti gimdym ar paskirti cezario pjūvio operaciją.

Toliau bus tikrinamas gimdos kaklelis: jo padėtis, minkštumas, tai, kiek jis atsivėręs, parodo, kada prasidės gimdymas ir koks jis bus. Jei nepradėsite gimdyti savaime, gimdymą medikai greičiausiai nuspręs skatinti tarp 41 ir 42 savaitės.

Darbelis 40 nėštumo savaitei

Daugeliui mamų paskutiniosios nėštumo dienos slenka ypatingai lėtai, o visos mintys sukasi tik apie gimdymą. Kad laikas slinktų greičiau, įsitaisykite patogiai ir žiūrėkite filmus, skaitykite knygas, žurnalus, pasivaikščiokite kur netoliese ar tiesiog nusnūskite: gimęs vaikelis sujauks įprastą dienotvarkę, tad ko jau ko, bet miego tikrai nebus per daug.

Nors naujagimiai miega net 16-18 valandų per parą, bent jau pirmąjį mėnesį ilgesnį nei 3-4 valandų trunkantį miegą galite pamiršti: tarp šių trumpų numigimų bus įvairiausių reikalų: pamaitinti, pakeisti sauskelnes, nuraminti, pasupti ir taip toliau.

Taip pat skaitykite

2022 m. Gruodinukai!❄️

 1. Aggie2
  Aggie2 prieš 1 val.

  Cia biski irgi ne i tema.. Mano trimete vakar buvo aplankyt brolio 😍 tai meile is pirmo zvilgsnio.. Taip miela 💕nei manes nereikejo, nei tecio.. Namo norejo tik broli pasiimti, net graudziai nuverke 😬💕

 2. User has not uploaded an avatar
  Eglė V prieš 51 min.

  bellaaa parašė:
  Sveikos busimos ir jau esamos mamytes,
  Prisiduodam ir mes. Gruodžio 7d mums gime sunelis. Termino data gruodžio 10d. Antr…

  Sveikinu! Taip tikrai, visi baisumai pasimiršta, kai tik išgirsti gimusio kūdykio verksmą.

 3. Dolytė prieš 45 min.

  Eglė V parašė:
  Na va, prisiduodu ir aš. Šiandien 12:29 gimė mūsų Vytis. 3310g ir 54 cm. Nors trečias gimdymas, bet pats baisiausias. 1:45 nubėjo vandenys (kad jų bus tiek daug nes…

  Tai va, kad gimdymo pabaigos niekas negali nuspėti.... svarbiausia, kad viskas ok ir greičiau atsigauti

 4. User has not uploaded an avatar
  Trusawka prieš 30 min.

  Eglė V parašė:
  Na va, prisiduodu ir aš. Šiandien 12:29 gimė mūsų Vytis. 3310g ir 54 cm. Nors trečias gimdymas, bet pats baisiausias. 1:45 nubėjo vandenys (kad jų bus tiek daug nes…

  Sveikinimai,man trecias irgi buvo labai sunkus,bet galvojau del 12 metu pertraukos.Linkiu atsigaut greiciau ir didziausi sveikinimai🌹🍼🧸🎊

 5. katyciuke
  katyciuke prieš 23 min.

  Sveikinu pagimdziusias mamytes🎈🎈🎈sveikatytės jums ir jūsų mažyliams♥️