40 nėštumo savaitė

40 nėštumo savaitė

Vaikelis 40 nėštumo savaitę

Sunku tiksliai pasakyti, kokio ūgio ir svrio bus naujagimis - net ir modernią įrangą turintys medikai dažnai apsirinka ne vienu šimtu gramų, tačiau vidutinis 40-ą nėštumo savaitę gimęs naujagimis sveria apie 3 kg 600 g ir būna apie 52 cm ūgio.

Čia galite pasitikrinti, į kokią kategoriją patenka Jūsų vaikas: Vaikų ūgio ir svorio lentelės.

Didžiausia vaikelio kūno dalis yra galva, tačiau kaukolės kaulai vis dar paslankūs ir galės susispausti, kad galvutė pralįstų gimdymo takais.

Vaikelis kasdien auga, plaukai ir nagučiai taip pat auga ilgyn: dauguma tėvų nustemba, kokie ilgi ir aštrūs jie būna vos kūdikiui gimus. Būtų gerai juos nukirpti – kad naujagimis neapsidraskytų veiduko.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 40 nėštumo savaitę

Faktas

Nors statistinė tikimybė gimdyti turėtų būti vienoda, daugiausia vaikų gimsta antradieniais, mažiausia – savaitgalio dienomis.

Net ir tuomet, kai ovuliacijos data numatoma tiksliai ir patikimai, kai kurių moterų nėštumas trunka ilgiau, ir specialistai negali pasakyti, kodėl taip nutinka.

Tad ypatingai panikuoti nereikia, tačiau būtina žinoti apie galimas užsitęsusio nėštumo rizikas ir laiku imtis priemonių, jei mamai ar mažyliui iškiltų pavojus.

Iki vaikelis bus laikomas pernešiotas dar liko pora savaičių, tačiau norėdamas įsitikinti, kad vaikelis laikosi gerai, 40-41 savaitę nėštumą prižiūrintis gydytojas gali atlikti specialų tyrimą, vadinamą vaisiaus biofiziniu profiliu (BP).

BP yra išsamus ultragarso tyrimas, kai įvertinami vaisiaus judesiai, kvėpavimas, raumenų tonusas (ar vaikelis sugniaužia ir atgniaužia pirštukus, ištempia ir lanksto galūnes), vaisiaus vandenų tūris.

Atliekant tyrimą apie 20 minučių ar ilgiau gali būti stebimas vaikelio širdies ritmas. Jei yra kokių nors nėštumo komplikacijų, BP stebėjimą medikai greičiausiai pradėjo jau anksčiau. 

Gali būti paskirtas ir modifikuotas BP, kuriuo tiriamas vaisiaus širdies darbas ir vaisiaus vandenys.

Šie tyrimai paprastai atliekami du kartus per savaitę. Jei vaisiaus tyrimai kelia nerimą, – pavyzdžiui, yra per mažai vaisiaus vandenų ar pastebimas placentos veiklos sutrikimas – medikai gali nuspręsti skatinti gimdym ar paskirti cezario pjūvio operaciją.

Toliau bus tikrinamas gimdos kaklelis: jo padėtis, minkštumas, tai, kiek jis atsivėręs, parodo, kada prasidės gimdymas ir koks jis bus. Jei nepradėsite gimdyti savaime, gimdymą medikai greičiausiai nuspręs skatinti tarp 41 ir 42 savaitės.

Darbelis 40 nėštumo savaitei

Daugeliui mamų paskutiniosios nėštumo dienos slenka ypatingai lėtai, o visos mintys sukasi tik apie gimdymą. Kad laikas slinktų greičiau, įsitaisykite patogiai ir žiūrėkite filmus, skaitykite knygas, žurnalus, pasivaikščiokite kur netoliese ar tiesiog nusnūskite: gimęs vaikelis sujauks įprastą dienotvarkę, tad ko jau ko, bet miego tikrai nebus per daug.

Nors naujagimiai miega net 16-18 valandų per parą, bent jau pirmąjį mėnesį ilgesnį nei 3-4 valandų trunkantį miegą galite pamiršti: tarp šių trumpų numigimų bus įvairiausių reikalų: pamaitinti, pakeisti sauskelnes, nuraminti, pasupti ir taip toliau.

Taip pat skaitykite

2018 m. Liepos stebuklai

 1. Liepa321
  Liepa321 prieš 4 val.

  Aiste13 parašė:
  Beje siek tiek pakeiciant apie vaikuciu sedejima, skersavima ir cp tema... ka mastot apie "kisene" , "vokeli" ar kaip kitaip issireikst. Tos kurios Lietuvoje?

  Nesukit galvos ir toliau. Pagimdysit puikiai be jokiu vokeliu - nenusiteikit.

 2. Pumpurė
  Pumpurė prieš 4 val.

  Soniaa parašė:
  Prišnekėjot apie tuos pinigus, pasijutau tokia nevykėlė, kad tokį skūpą vyrą turiu. Užbambėjau, išsiliejau ir vėl susipykom.🤨

  As labai panasiai jauciuosi.. Ir tave puikiai auprantu.. Nuo namu 200metru jeigu nueinu su vaiku. realiai parkeli ir viskas.. O dabar isvis esu pataloginiam.. Vaikas taaaip skaudziai musasi kad kiekvienu kartu i pusle ir rodos apsisiosiu.. Greiciau dabar jau greiciau laukiu.. Nors ir neterminas.. Laikykimes!

 3. Zivilliuke
  Zivilliuke prieš 1 val.

  Aiste13 parašė:
  Nesupykit kad taip issireiksiu, plius ir pati is pradziu kaip ir masciau apie ta apgrezima nes juk ir gyd priziuri o ir gimdymas skaudus reikalas todel gi sakiau is…

  Na zinot as to cp taip paniškai bijojau kad naktim košmarus sapnavau . As tais laikais forumų neskaiciau uztai ir pasiryžau apsukimui. Daktarai labai gražiai ta procedūra nupasakoja. Bet šiaip po to esu skaičius kad labai daug moterų apvercia lengvai ir sėkmingai.

 4. Zivilliuke
  Zivilliuke prieš 1 val.

  Dia15 parašė:
  O kiek savaitėliu jums buvo kai bande apversti ? Nes as kaip ir galvojau bandyti leisti spversti jei pats to nepadarys ...bet va nebezinau kas geriau

  Buvo lygiai 37 savaites. Jūsų atveju jau trečias vaikutis . Man kadangi pirmas buvo tai aš labai pergyvenau kad ateiti nebegalėsiu daugiau gimdyt ir man automatiškai cp darys. Bet va si pati bandysiu. Nors kazkaip galvoju kad vistiek pasibaigs cp.

 5. User has not uploaded an avatar
  karole123456 prieš 47 min.

  Aiste13 parašė:
  Beje siek tiek pakeiciant apie vaikuciu sedejima, skersavima ir cp tema... ka mastot apie "kisene" , "vokeli" ar kaip kitaip issireikst. Tos kurios Lietuvoje?

  Net neturiu tokios minties kazkam kazka duoti, tai butu cp ar naturalus gimdymas, bet kokiu atveju cia yra ju darbas, jie uz tai gauna alga, o vaikeli bet kokiu atveju jie priimti privalo ar tu duotum 300euru ar tu neduotum visiskai. Kaip vienas sirdies chirurgas pasakes yra operuojant mano teti, mes dirbam, gaunam alga, ka prapjovem ta uzsiusim, o ar bus įdėta i kisene nuo to siuvimas nesiskirs. Aisku nekalbant apie tarimasi, cia visai kas kita, bet vaziuojant tada kaip viskas prasideda tikrai ne. Uz tuos pinigelius geriau leliukui pampiu kalna nupirkti