40 nėštumo savaitė

40 nėštumo savaitė
Reklama

Vaikelis 40 nėštumo savaitę

Sunku tiksliai pasakyti, kokio ūgio ir svrio bus naujagimis - net ir modernią įrangą turintys medikai dažnai apsirinka ne vienu šimtu gramų, tačiau vidutinis 40-ą nėštumo savaitę gimęs naujagimis sveria apie 3 kg 600 g ir būna apie 52 cm ūgio.

Čia galite pasitikrinti, į kokią kategoriją patenka Jūsų vaikas: Vaikų ūgio ir svorio lentelės.

Didžiausia vaikelio kūno dalis yra galva, tačiau kaukolės kaulai vis dar paslankūs ir galės susispausti, kad galvutė pralįstų gimdymo takais.

Vaikelis kasdien auga, plaukai ir nagučiai taip pat auga ilgyn: dauguma tėvų nustemba, kokie ilgi ir aštrūs jie būna vos kūdikiui gimus. Būtų gerai juos nukirpti – kad naujagimis neapsidraskytų veiduko.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Reklama

Tavo kūnas 40 nėštumo savaitę

Faktas

Nors statistinė tikimybė gimdyti turėtų būti vienoda, daugiausia vaikų gimsta antradieniais, mažiausiai – savaitgalio dienomis.

Net ir tuomet, kai ovuliacijos data numatoma tiksliai ir patikimai, kai kurių moterų nėštumas trunka ilgiau, ir specialistai negali pasakyti, kodėl taip nutinka.

Tad ypatingai panikuoti nereikia, tačiau būtina žinoti apie galimas užsitęsusio nėštumo rizikas ir laiku imtis priemonių, jei mamai ar mažyliui iškiltų pavojus.

Iki vaikelis bus laikomas pernešiotas dar liko pora savaičių, tačiau norėdamas įsitikinti, kad vaikelis laikosi gerai, 40-41 savaitę nėštumą prižiūrintis gydytojas gali atlikti specialų tyrimą, vadinamą vaisiaus biofiziniu profiliu (BP).

BP yra išsamus ultragarso tyrimas, kai įvertinami vaisiaus judesiai, kvėpavimas, raumenų tonusas (ar vaikelis sugniaužia ir atgniaužia pirštukus, ištempia ir lanksto galūnes), vaisiaus vandenų tūris.

Atliekant tyrimą apie 20 minučių ar ilgiau gali būti stebimas vaikelio širdies ritmas. Jei yra kokių nors nėštumo komplikacijų, BP stebėjimą medikai greičiausiai pradėjo jau anksčiau. 

Gali būti paskirtas ir modifikuotas BP, kuriuo tiriamas vaisiaus širdies darbas ir vaisiaus vandenys.

Šie tyrimai paprastai atliekami du kartus per savaitę. Jei vaisiaus tyrimai kelia nerimą, – pavyzdžiui, yra per mažai vaisiaus vandenų ar pastebimas placentos veiklos sutrikimas – medikai gali nuspręsti skatinti gimdym ar paskirti cezario pjūvio operaciją.

Toliau bus tikrinamas gimdos kaklelis: jo padėtis, minkštumas, tai, kiek jis atsivėręs, parodo, kada prasidės gimdymas ir koks jis bus. Jei nepradėsite gimdyti savaime, gimdymą medikai greičiausiai nuspręs skatinti tarp 41 ir 42 savaitės.

Darbelis 40 nėštumo savaitei

Daugeliui mamų paskutiniosios nėštumo dienos slenka ypatingai lėtai, o visos mintys sukasi tik apie gimdymą. Kad laikas slinktų greičiau, įsitaisykite patogiai ir žiūrėkite filmus, skaitykite knygas, žurnalus, pasivaikščiokite kur netoliese ar tiesiog nusnūskite: gimęs vaikelis sujauks įprastą dienotvarkę, tad ko jau ko, bet miego tikrai nebus per daug.

Nors naujagimiai miega net 16-18 valandų per parą, bent jau pirmąjį mėnesį ilgesnį nei 3-4 valandų trunkantį miegą galite pamiršti: tarp šių trumpų numigimų bus įvairiausių reikalų: pamaitinti, pakeisti sauskelnes, nuraminti, pasupti ir taip toliau.

Taip pat skaitykite

2022 m. Liepinukai ❤️

 1. Sara_ prieš 1 val.

  Kyra111 parašė:
  Na jei jau apie mikrolax galvoju vadinas nepadeda 😃

  Galima naudoti

 2. Purifa33
  Purifa33 prieš 1 val.

  Kyra111 parašė:
  Na jei jau apie mikrolax galvoju vadinas nepadeda 😃

  Nežinau, negaliu žinoti ką jus galvojat. Man padėjo magnis tai ir pasidalinau.
  Patart bandai vėl negerai... Siaubas ...

 3. User has not uploaded an avatar
  Gintarixe prieš 35 min.

  Sveikos, mamos : ) kas po cp, kaop sekasi atsigauti? Ar KK leliuką ilgam atskiria?

 4. Viktorinaa
  Viktorinaa prieš 16 min.

  Geltonziede parašė:
  Sveikinimai! ☺
  O kaip jaučiatės jūs pati? Ar sunkus mėnuo buvo? 😊

  Aistuze parašė:
  Mano irgi maža krutinė. Buvo kas sakė, kad neišmaitinsiu. Visiška netiesa. Mano krūtiningos draugės vos po kelias savaites išmaitino, nes vis mastitas metėsi. Aš ma…

  Mėnesis tai sakyčiau labai įdomus 😃 kelios savaitės buvo sunkios emociškai, kol persilaužiau, tai ir nuverkiau ne vieną posmelį, hormonai kaip reikiant siautė🙈 atrodo pilvą vaikui pučia, tai aš kalta, pabėrė, vėl kažką ne taip padariau ir t.t.t. bet ir vyras nežmoniškai daug padėjo ir va taip mokomės po truputį būti tėvais 😊

  Gintarixe parašė:
  Sveikos, mamos : ) kas po cp, kaop sekasi atsigauti? Ar KK leliuką ilgam atskiria?

  Aš po CP, tai jaučiuosi jau pilnai atsigavusi, nei skausmų, nei kraujavimų, nieko. Retais kartais pasijaučia rando vietoje šioks toks tempimas. O šiaip jau tos pačios dienos vakarą stovėjau ant kojų ir vaikščiojau palatoje 😊
  Dukrytė buvo naujagimių skyriuje, kol aš gulėjau intensyvioj terapijoj po operacijos kelias valandas. Bet per tą laiką buvo atnešę ją ir pamaitinti, pamatyti😊 o po to perkėlė mane į palatą ir netrukus ją atvežė 😊

 5. Lady1
  Lady1 prieš 10 min.

  jura0517 parašė:
  Sveikinimai visoms mamytėms supuojančioms savo mažiukus!!
  Gal kas gali pasidalinti kokia situacija Santariskiu klinikose? Kaip reikalai dėl …

  Jokių testų nereikia. Koridoriuose su kauke, o gimdykloj - be