40 nėštumo savaitė

Vaikelis 40 nėštumo savaitę

Sunku tiksliai pasakyti, kokio ūgio ir svrio bus naujagimis - net ir modernią įrangą turintys medikai dažnai apsirinka ne vienu šimtu gramų, tačiau vidutinis 40-ą nėštumo savaitę gimęs naujagimis sveria apie 3 kg 600 g ir būna apie 52 cm ūgio.

Čia galite pasitikrinti, į kokią kategoriją patenka Jūsų vaikas: Vaikų ūgio ir svorio lentelės

Didžiausia vaikelio kūno dalis yra galva, tačiau kaukolės kaulai vis dar paslankūs ir galės susispausti, kad galvutė pralįstų gimdymo takais.

Vaikelis kasdien auga, plaukai ir nagučiai taip pat auga ilgyn: dauguma tėvų nustemba, kokie ilgi ir aštrūs jie būna vos kūdikiui gimus. Būtų gerai juos nukirpti – kad naujagimis neapsidraskytų veiduko.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 40 nėštumo savaitę

Faktas

Nors statistinė tikimybė gimdyti turėtų būti vienoda, daugiausia vaikų gimsta antradieniais, mažiausia – savaitgalio dienomis.

Net ir tuomet, kai ovuliacijos data numatoma tiksliai ir patikimai, kai kurių moterų nėštumas trunka ilgiau, ir specialistai negali pasakyti, kodėl taip nutinka. Tad ypatingai panikuoti nereikia, tačiau būtina žinoti apie galimas užsitęsusio nėštumo rizikas ir laiku imtis priemonių, jei mamai ar mažyliui iškiltų pavojus.

Iki vaikelis bus laikomas pernešiotas dar liko pora savaičių, tačiau norėdamas įsitikinti, kad vaikelis laikosi gerai, 40-41 savaitę nėštumą prižiūrintis gydytojas gali atlikti specialų tyrimą, vadinamą vaisiaus biofiziniu profiliu (BP).

BP yra išsamus ultragarso tyrimas, kai įvertinami vaisiaus judesiai, kvėpavimas, raumenų tonusas (ar vaikelis sugniaužia ir atgniaužia pirštukus, ištempia ir lanksto galūnes), vaisiaus vandenų tūris. Atliekant tyrimą apie 20 minučių ar ilgiau gali būti stebimas vaikelio širdies ritmas. Jei yra kokių nors nėštumo komplikacijų, BP stebėjimą medikai greičiausiai pradėjo jau anksčiau. 

Gali būti paskirtas ir modifikuotas BP, kuriuo tiriamas vaisiaus širdies darbas ir vaisiaus vandenys. Šie tyrimai paprastai atliekami du kartus per savaitę. Jei vaisiaus tyrimai kelia nerimą, – pavyzdžiui, yra per mažai vaisiaus vandenų ar pastebimas placentos veiklos sutrikimas – medikai gali nuspręsti skatinti gimdym ar paskirti cezario pjūvio operaciją.

Toliau bus tikrinamas gimdos kaklelis: jo padėtis, minkštumas, tai, kiek jis atsivėręs, parodo, kada prasidės gimdymas ir koks jis bus. Jei nepradėsite gimdyti savaime, gimdymą medikai greičiausiai nuspręs skatinti tarp 41 ir 42 savaitės.

Darbelis 40 nėštumo savaitei

Daugeliui mamų paskutiniosios nėštumo dienos slenka ypatingai lėtai, o visos mintys sukasi tik apie gimdymą. Kad laikas slinktų greičiau, įsitaisykite patogiai ir žiūrėkite filmus, skaitykite knygas, žurnalus, pasivaikščiokite kur netoliese ar tiesiog nusnūskite: gimęs vaikelis sujauks įprastą dienotvarkę, tad ko jau ko, bet miego tikrai nebus per daug.

Nors naujagimiai miega net 16-18 valandų per parą, bent jau pirmąjį mėnesį ilgesnį nei 3-4 valandų trunkantį miegą galite pamiršti: tarp šių trumpų numigimų bus įvairiausių reikalų: pamaitinti, pakeisti sauskelnes, nuraminti, pasupti ir taip toliau.

Taip pat skaitykite

2017 m. BALANDŽIO mėn. būsimos mamytės

 1. OlgaBor
  OlgaBor prieš 3 val.

  Vikirem parašė:
  Kalbant apie remontus,tai as sian baigiau cackinti dickes kambary,tai poto issizergus gulejau ryt pereisiu i leliuko kambary,ten viskas dar po remontu balta,bus r…

  Labai grazu 👌

 2. OlgaBor
  OlgaBor prieš 3 val.

  Giintarė9 parašė:
  Mamos įdomu man jūsų nuomonė. Neduoda ramybės man vienas klausimas... Kas auginate šunis. Turiu šunį, labai mylim, išlepinta, nu man kaip vaikas. šuniui jau 9 me…

  Nereikia niekam atidot, leliukai kai gimsta tai nebuna jau iskart jautrus labai, net girdi ir mato nelabai gerai, tai kad pripras jusu lelius prie suns 😃

 3. User has not uploaded an avatar
  kriste0506 prieš 3 val.

  Vikirem parašė:
  Kalbant apie remontus,tai as sian baigiau cackinti dickes kambary,tai poto issizergus gulejau ryt pereisiu i leliuko kambary,ten viskas dar po remontu balta,bus r…

  Labai grazus kambarys. O kur lipduka vardini uzsakinejot?

 4. Ei_Jovita
  Ei_Jovita prieš 2 val.

  Mano kraujo tyrimai buvo daryti 2 k.pagal plana. Po paskutinio tyrimo buvo praeje tikrai daugiau nei menuo, bet jokiu nauju tyrimu pries epidura nereikejo.

 5. User has not uploaded an avatar
  mimimukas prieš 2 val.

  OlgaBor parašė:
  Nereikia niekam atidot, leliukai kai gimsta tai nebuna jau iskart jautrus labai, net girdi ir mato nelabai gerai, tai kad pripras jusu lelius prie suns 😃

  Pritariu.Jei pripratinsit leliu prie tylos,tai aisku kad reguos.Reik elgtis taip,kaip ir pries leliu.P.s as siurbliuodavau palei lovyte,ne nereguodavo,nes nepratinau prie tylos