40 nėštumo savaitė

40 nėštumo savaitė

Vaikelis 40 nėštumo savaitę

Sunku tiksliai pasakyti, kokio ūgio ir svrio bus naujagimis - net ir modernią įrangą turintys medikai dažnai apsirinka ne vienu šimtu gramų, tačiau vidutinis 40-ą nėštumo savaitę gimęs naujagimis sveria apie 3 kg 600 g ir būna apie 52 cm ūgio.

Čia galite pasitikrinti, į kokią kategoriją patenka Jūsų vaikas: Vaikų ūgio ir svorio lentelės.

Didžiausia vaikelio kūno dalis yra galva, tačiau kaukolės kaulai vis dar paslankūs ir galės susispausti, kad galvutė pralįstų gimdymo takais.

Vaikelis kasdien auga, plaukai ir nagučiai taip pat auga ilgyn: dauguma tėvų nustemba, kokie ilgi ir aštrūs jie būna vos kūdikiui gimus. Būtų gerai juos nukirpti – kad naujagimis neapsidraskytų veiduko.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 40 nėštumo savaitę

Faktas

Nors statistinė tikimybė gimdyti turėtų būti vienoda, daugiausia vaikų gimsta antradieniais, mažiausia – savaitgalio dienomis.

Net ir tuomet, kai ovuliacijos data numatoma tiksliai ir patikimai, kai kurių moterų nėštumas trunka ilgiau, ir specialistai negali pasakyti, kodėl taip nutinka.

Tad ypatingai panikuoti nereikia, tačiau būtina žinoti apie galimas užsitęsusio nėštumo rizikas ir laiku imtis priemonių, jei mamai ar mažyliui iškiltų pavojus.

Iki vaikelis bus laikomas pernešiotas dar liko pora savaičių, tačiau norėdamas įsitikinti, kad vaikelis laikosi gerai, 40-41 savaitę nėštumą prižiūrintis gydytojas gali atlikti specialų tyrimą, vadinamą vaisiaus biofiziniu profiliu (BP).

BP yra išsamus ultragarso tyrimas, kai įvertinami vaisiaus judesiai, kvėpavimas, raumenų tonusas (ar vaikelis sugniaužia ir atgniaužia pirštukus, ištempia ir lanksto galūnes), vaisiaus vandenų tūris.

Atliekant tyrimą apie 20 minučių ar ilgiau gali būti stebimas vaikelio širdies ritmas. Jei yra kokių nors nėštumo komplikacijų, BP stebėjimą medikai greičiausiai pradėjo jau anksčiau. 

Gali būti paskirtas ir modifikuotas BP, kuriuo tiriamas vaisiaus širdies darbas ir vaisiaus vandenys.

Šie tyrimai paprastai atliekami du kartus per savaitę. Jei vaisiaus tyrimai kelia nerimą, – pavyzdžiui, yra per mažai vaisiaus vandenų ar pastebimas placentos veiklos sutrikimas – medikai gali nuspręsti skatinti gimdym ar paskirti cezario pjūvio operaciją.

Toliau bus tikrinamas gimdos kaklelis: jo padėtis, minkštumas, tai, kiek jis atsivėręs, parodo, kada prasidės gimdymas ir koks jis bus. Jei nepradėsite gimdyti savaime, gimdymą medikai greičiausiai nuspręs skatinti tarp 41 ir 42 savaitės.

Darbelis 40 nėštumo savaitei

Daugeliui mamų paskutiniosios nėštumo dienos slenka ypatingai lėtai, o visos mintys sukasi tik apie gimdymą. Kad laikas slinktų greičiau, įsitaisykite patogiai ir žiūrėkite filmus, skaitykite knygas, žurnalus, pasivaikščiokite kur netoliese ar tiesiog nusnūskite: gimęs vaikelis sujauks įprastą dienotvarkę, tad ko jau ko, bet miego tikrai nebus per daug.

Nors naujagimiai miega net 16-18 valandų per parą, bent jau pirmąjį mėnesį ilgesnį nei 3-4 valandų trunkantį miegą galite pamiršti: tarp šių trumpų numigimų bus įvairiausių reikalų: pamaitinti, pakeisti sauskelnes, nuraminti, pasupti ir taip toliau.

Taip pat skaitykite

2018 m. rugsėjo mažiausieji

 1. User has not uploaded an avatar
  maraziuke prieš 3 val.

  Rotuse1 parašė:
  Vyro parašykit kad langus nuvalytu. Aš nevaliau pati. Bijojau kad neiskrisciau 😂

  As ir mastau, kad reiktu, kad vyras langus isvalytu, bent jau antram aukste

 2. nestuke95
  nestuke95 prieš 3 val.

  Arinaa parašė:
  O kaip pati jaučiatės? Tai spėju pilvelis taip pat nemažas

  Oj zinokit sunku jau be galo, labaaai esam dideli, ridenuosi kaip statinaite visur.. o ir leliukas labai aktyvus, diena nakti spardo taip, kad maza nepasirodo 😏

  Sri lanka parašė:
  Man irgi minėjo, kad lelius bus didesnis, kai buvo 36 savaičių, atiko 38 savaičių. ir svėrė 3271 g, tai kažkaip neramina, kaip reikės pagimdyti, nes dar per tą laik…

  Oj kaip linkiu, kad ir pasimatytumet jei norit!😍 man ir cezari siule bet tik po 2 sav tai jau vaikelis butu dar didesnis, tai pasironkau naturaliai bandyti, na blogiausiu atveju visvien extra cp darytu

 3. Pupsi
  Pupsi prieš 2 val.

  Arinaa parašė:
  Aš šian dariausi bus atsakymai mėnesio gale, keista kad negreit, o iš esmės kiek pavojinga ši diagnozė? šiaip labai daug kam pasitaiko.

  man su pirmu nestumu buvo uzaugus ta bakterija nieko baisaus, suleidzia tuos vaistukus ir viskas. Atvaziavus tik reik nepamirst pasakyt o daugiau- nefiguravo tai niekur ir vaikui itakos nebuvo

 4. renata renata
  renata renata prieš 2 val.

  Kristinele86 parašė:
  Pasidariau siandien tyrimus, tai padideje alt, ast ir sarmine fosfotaze, o bilirubinai geri. Tai kurie cia parodo cholestaze?

  Man atrodos alt ir ast sitie. O kada pas gydytoja?

 5. renata renata
  renata renata prieš 2 val.

  Kristina415 parašė:
  Na as siandien jau tase susikroviau spintoj pasidejau fsio ramu.
  Bet ir kaip Ramuneellee noriu langus issivalyt kad viskas butu jau grazu o ir ramu…

  Va ir as langus noriu issivalyti tik vis delsiu, kad po tokio zygio neprasidetu veikla😀