40 nėštumo savaitė

40 nėštumo savaitė

Vaikelis 40 nėštumo savaitę

Sunku tiksliai pasakyti, kokio ūgio ir svrio bus naujagimis - net ir modernią įrangą turintys medikai dažnai apsirinka ne vienu šimtu gramų, tačiau vidutinis 40-ą nėštumo savaitę gimęs naujagimis sveria apie 3 kg 600 g ir būna apie 52 cm ūgio.

Čia galite pasitikrinti, į kokią kategoriją patenka Jūsų vaikas: Vaikų ūgio ir svorio lentelės.

Didžiausia vaikelio kūno dalis yra galva, tačiau kaukolės kaulai vis dar paslankūs ir galės susispausti, kad galvutė pralįstų gimdymo takais.

Vaikelis kasdien auga, plaukai ir nagučiai taip pat auga ilgyn: dauguma tėvų nustemba, kokie ilgi ir aštrūs jie būna vos kūdikiui gimus. Būtų gerai juos nukirpti – kad naujagimis neapsidraskytų veiduko.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 40 nėštumo savaitę

Faktas

Nors statistinė tikimybė gimdyti turėtų būti vienoda, daugiausia vaikų gimsta antradieniais, mažiausia – savaitgalio dienomis.

Net ir tuomet, kai ovuliacijos data numatoma tiksliai ir patikimai, kai kurių moterų nėštumas trunka ilgiau, ir specialistai negali pasakyti, kodėl taip nutinka.

Tad ypatingai panikuoti nereikia, tačiau būtina žinoti apie galimas užsitęsusio nėštumo rizikas ir laiku imtis priemonių, jei mamai ar mažyliui iškiltų pavojus.

Iki vaikelis bus laikomas pernešiotas dar liko pora savaičių, tačiau norėdamas įsitikinti, kad vaikelis laikosi gerai, 40-41 savaitę nėštumą prižiūrintis gydytojas gali atlikti specialų tyrimą, vadinamą vaisiaus biofiziniu profiliu (BP).

BP yra išsamus ultragarso tyrimas, kai įvertinami vaisiaus judesiai, kvėpavimas, raumenų tonusas (ar vaikelis sugniaužia ir atgniaužia pirštukus, ištempia ir lanksto galūnes), vaisiaus vandenų tūris.

Atliekant tyrimą apie 20 minučių ar ilgiau gali būti stebimas vaikelio širdies ritmas. Jei yra kokių nors nėštumo komplikacijų, BP stebėjimą medikai greičiausiai pradėjo jau anksčiau. 

Gali būti paskirtas ir modifikuotas BP, kuriuo tiriamas vaisiaus širdies darbas ir vaisiaus vandenys.

Šie tyrimai paprastai atliekami du kartus per savaitę. Jei vaisiaus tyrimai kelia nerimą, – pavyzdžiui, yra per mažai vaisiaus vandenų ar pastebimas placentos veiklos sutrikimas – medikai gali nuspręsti skatinti gimdym ar paskirti cezario pjūvio operaciją.

Toliau bus tikrinamas gimdos kaklelis: jo padėtis, minkštumas, tai, kiek jis atsivėręs, parodo, kada prasidės gimdymas ir koks jis bus. Jei nepradėsite gimdyti savaime, gimdymą medikai greičiausiai nuspręs skatinti tarp 41 ir 42 savaitės.

Darbelis 40 nėštumo savaitei

Daugeliui mamų paskutiniosios nėštumo dienos slenka ypatingai lėtai, o visos mintys sukasi tik apie gimdymą. Kad laikas slinktų greičiau, įsitaisykite patogiai ir žiūrėkite filmus, skaitykite knygas, žurnalus, pasivaikščiokite kur netoliese ar tiesiog nusnūskite: gimęs vaikelis sujauks įprastą dienotvarkę, tad ko jau ko, bet miego tikrai nebus per daug.

Nors naujagimiai miega net 16-18 valandų per parą, bent jau pirmąjį mėnesį ilgesnį nei 3-4 valandų trunkantį miegą galite pamiršti: tarp šių trumpų numigimų bus įvairiausių reikalų: pamaitinti, pakeisti sauskelnes, nuraminti, pasupti ir taip toliau.

Taip pat skaitykite

2019 m. Kovinukai :)

 1. korejuk
  korejuk prieš 1 val.

  B.I.T.Ė. parašė:
  "kūdikis daug miega ir valgo".
  Norėčiau tokio kūdikio. Tikiuosi bent su antru pasiseks 😂😂

  Tikiuosi ir man su antru pasiseks 😂

 2. A444
  A444 prieš 1 val.

  Akvilėeė parašė:
  Man taip pat būna, išsigąstu net 🙄 man 34sav, tai jaučiu apie porą sav, su pirmu vaiku irgi taip buvo, bet vėlesniam nėštume, 37-38sav..

  O sakykite tas skausmas įtakojo kaklelio vėrimąsi? Kelių savaičių pagimdėte pirmą vaikutį?

 3. Naujokelee
  Naujokelee prieš 17 min.

  A444 parašė:
  Ooo, koks didelis jau tikrino kaklelį? Lb nemalonu?

  Kaklelio netikrino, nes jau skaitosi isnesiotas ir nemazas leliukas, tai sake jau jei ir trumpas kaklelis cia nieko nepakeisi ir jei prasides gimdymas tai prasides nes tikrine anksciau 25sav. Buvo 3cm. Tai dabar ir ziureti nenorejo vien del to, kad nesuskatintu gimdymo

 4. User has not uploaded an avatar
  vbvikte5 prieš 14 min.

  Mane irgi jau pradėjo kankinti rūgštys, tai šiandien nusipirkau borjomi ir agliuko tablėčių, tikiuosi padės. Nėra, kad labai kiltų, bet nemalonus jausmas stovi skrandyje...

 5. Naujokelee
  Naujokelee prieš 14 min.

  Urtė... parašė:
  Oho, net nežinojau, kad čia dėl to. O kaži neperaksti jei aš jaučiu tokius sudūrimus? Pas ginę tik kitą savaitę, o jaučiu jau gerą savaitę ir aš. Pilvelio gyventoja…

  Man nuo 35 sav. Toki durimai uzeina tai kuo daugiau ilsetis reikia buna, kad nedarau nieko visa diena ilsiuosi ir kita diena jau jokiu durimu nejauciu 😊