40 nėštumo savaitė

40 nėštumo savaitė

Vaikelis 40 nėštumo savaitę

Sunku tiksliai pasakyti, kokio ūgio ir svrio bus naujagimis - net ir modernią įrangą turintys medikai dažnai apsirinka ne vienu šimtu gramų, tačiau vidutinis 40-ą nėštumo savaitę gimęs naujagimis sveria apie 3 kg 600 g ir būna apie 52 cm ūgio.

Čia galite pasitikrinti, į kokią kategoriją patenka Jūsų vaikas: Vaikų ūgio ir svorio lentelės.

Didžiausia vaikelio kūno dalis yra galva, tačiau kaukolės kaulai vis dar paslankūs ir galės susispausti, kad galvutė pralįstų gimdymo takais.

Vaikelis kasdien auga, plaukai ir nagučiai taip pat auga ilgyn: dauguma tėvų nustemba, kokie ilgi ir aštrūs jie būna vos kūdikiui gimus. Būtų gerai juos nukirpti – kad naujagimis neapsidraskytų veiduko.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 40 nėštumo savaitę

Faktas

Nors statistinė tikimybė gimdyti turėtų būti vienoda, daugiausia vaikų gimsta antradieniais, mažiausia – savaitgalio dienomis.

Net ir tuomet, kai ovuliacijos data numatoma tiksliai ir patikimai, kai kurių moterų nėštumas trunka ilgiau, ir specialistai negali pasakyti, kodėl taip nutinka.

Tad ypatingai panikuoti nereikia, tačiau būtina žinoti apie galimas užsitęsusio nėštumo rizikas ir laiku imtis priemonių, jei mamai ar mažyliui iškiltų pavojus.

Iki vaikelis bus laikomas pernešiotas dar liko pora savaičių, tačiau norėdamas įsitikinti, kad vaikelis laikosi gerai, 40-41 savaitę nėštumą prižiūrintis gydytojas gali atlikti specialų tyrimą, vadinamą vaisiaus biofiziniu profiliu (BP).

BP yra išsamus ultragarso tyrimas, kai įvertinami vaisiaus judesiai, kvėpavimas, raumenų tonusas (ar vaikelis sugniaužia ir atgniaužia pirštukus, ištempia ir lanksto galūnes), vaisiaus vandenų tūris.

Atliekant tyrimą apie 20 minučių ar ilgiau gali būti stebimas vaikelio širdies ritmas. Jei yra kokių nors nėštumo komplikacijų, BP stebėjimą medikai greičiausiai pradėjo jau anksčiau. 

Gali būti paskirtas ir modifikuotas BP, kuriuo tiriamas vaisiaus širdies darbas ir vaisiaus vandenys.

Šie tyrimai paprastai atliekami du kartus per savaitę. Jei vaisiaus tyrimai kelia nerimą, – pavyzdžiui, yra per mažai vaisiaus vandenų ar pastebimas placentos veiklos sutrikimas – medikai gali nuspręsti skatinti gimdym ar paskirti cezario pjūvio operaciją.

Toliau bus tikrinamas gimdos kaklelis: jo padėtis, minkštumas, tai, kiek jis atsivėręs, parodo, kada prasidės gimdymas ir koks jis bus. Jei nepradėsite gimdyti savaime, gimdymą medikai greičiausiai nuspręs skatinti tarp 41 ir 42 savaitės.

Darbelis 40 nėštumo savaitei

Daugeliui mamų paskutiniosios nėštumo dienos slenka ypatingai lėtai, o visos mintys sukasi tik apie gimdymą. Kad laikas slinktų greičiau, įsitaisykite patogiai ir žiūrėkite filmus, skaitykite knygas, žurnalus, pasivaikščiokite kur netoliese ar tiesiog nusnūskite: gimęs vaikelis sujauks įprastą dienotvarkę, tad ko jau ko, bet miego tikrai nebus per daug.

Nors naujagimiai miega net 16-18 valandų per parą, bent jau pirmąjį mėnesį ilgesnį nei 3-4 valandų trunkantį miegą galite pamiršti: tarp šių trumpų numigimų bus įvairiausių reikalų: pamaitinti, pakeisti sauskelnes, nuraminti, pasupti ir taip toliau.

Taip pat skaitykite

2019 m. Liepinukai :)

 1. rožine
  rožine prieš 2 val.

  SabinaG parašė:
  Sveiki ar dalyvaus Jūsų antrosios pusės /vyrai gimdime? Gal galite nurodyti savo pasirinkimo "už" ir "prieš". Ačiū

  Planuoja nedalyvauti, nei pats labai nori nei man ten jo reik tai tiesiog nei už nei prieš esu pirmame dalyvavo,bet kad kažkuo labai padėjo nepasakyčiau dabar ir pati labiau viena noriu buti nematau reikalo jam važiuoti kartu

  Shaltupe parašė:
  Dalyvaus. Vyro pasirinkimas, nes jis nori pamatyti užgimstant mūsų lėlytę, labai jau užsidegęs nukirpti virkštelę (truputį viską romantizuoja ir idealizuoja). Aš no…

  Realiai vyro labiau reikia ir padeda tik per stumima ne per sąremius 😀 bet ne kiekvienas gali/nori išbūti iki galo

 2. Banana2
  Banana2 prieš 1 val.

  Shaltupe parašė:
  Tai aš sakiau eisiu ir tuo atveju, jeigu bus viskas gerai. Nes svarbu ne tik ar mamai gerai zindyti, svarbu ir tai - ar vaikeliui patogu žįsti krūtį. Per daug pamok…

  Dar būnant ligoninei reikia kviestis ir žindymo specialistės ir akušerės kurios viską parodo 😊 per daug pamokų nebus, o ligoninei busim min 3 dienas, per tas dienas galit N kartu kviestis jas dėl zindymo

 3. altyna
  altyna prieš 52 min.

  O mano nedalyvaus, nes neperneša ligoninių, kraujo ir visa kita. Bet sutarėm kad per sarėmius pabus, o paskui išeis. Matau, kaip jis jautriai resguoja į tokius dslykus tai tikrai nenoriu, kad jis man ten nualptų dar 😀

 4. altyna
  altyna prieš 16 min.

  O dėl miego tai joo, pvz šiąnakt užmigau gal 4 ryto, ir viresnėlis dar kartu miegojo tai nelabai leido miegoti 🙈 o kaip mamos kurios nepirmakartės, kur miega jūsų vyresnėliai, mano 3,5 metukų ir miegojo jau savo lovytei šalia mūsų lovos, bet dabar kadangi aš nemiegu vartausi po 100 kartų į valandą tai vyras išėjo miegoti į kitą kambarį, vaikutis vėl su manim miega..

 5. User has not uploaded an avatar
  Violetiik prieš 5 min.

  SabinaG parašė:
  Sveiki ar dalyvaus Jūsų antrosios pusės /vyrai gimdime? Gal galite nurodyti savo pasirinkimo "už" ir "prieš". Ačiū

  Mano vyras dalyvaus, net neįsivaizduojame kartu, kad galėtų būti kitaip. Mes visą nėštumą kartu išgyvenome, kiekvieną savaitę skaičiavome, vyrui buvo labai įdomu kokio dydžio kiekvieną savaitę yra vaikelis. Ir dabar jis vis paglosto, pabučiuoja pilvuką ir klausia mažojo gyventojo kada jau padimatysime tai mes būsime kartu nuo pat pradžios iki pabaigos ir ligoninėje vyras planuoja kartu su manimi gulėti.