40 nėštumo savaitė

Vaikelis 40 nėštumo savaitę

Sunku tiksliai pasakyti, kokio ūgio ir svrio bus naujagimis - net ir modernią įrangą turintys medikai dažnai apsirinka ne vienu šimtu gramų, tačiau vidutinis 40-ą nėštumo savaitę gimęs naujagimis sveria apie 3 kg 600 g ir būna apie 52 cm ūgio.

Čia galite pasitikrinti, į kokią kategoriją patenka Jūsų vaikas: Vaikų ūgio ir svorio lentelės

Didžiausia vaikelio kūno dalis yra galva, tačiau kaukolės kaulai vis dar paslankūs ir galės susispausti, kad galvutė pralįstų gimdymo takais.

Vaikelis kasdien auga, plaukai ir nagučiai taip pat auga ilgyn: dauguma tėvų nustemba, kokie ilgi ir aštrūs jie būna vos kūdikiui gimus. Būtų gerai juos nukirpti – kad naujagimis neapsidraskytų veiduko.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 40 nėštumo savaitę

Faktas

Nors statistinė tikimybė gimdyti turėtų būti vienoda, daugiausia vaikų gimsta antradieniais, mažiausia – savaitgalio dienomis.

Net ir tuomet, kai ovuliacijos data numatoma tiksliai ir patikimai, kai kurių moterų nėštumas trunka ilgiau, ir specialistai negali pasakyti, kodėl taip nutinka. Tad ypatingai panikuoti nereikia, tačiau būtina žinoti apie galimas užsitęsusio nėštumo rizikas ir laiku imtis priemonių, jei mamai ar mažyliui iškiltų pavojus.

Iki vaikelis bus laikomas pernešiotas dar liko pora savaičių, tačiau norėdamas įsitikinti, kad vaikelis laikosi gerai, 40-41 savaitę nėštumą prižiūrintis gydytojas gali atlikti specialų tyrimą, vadinamą vaisiaus biofiziniu profiliu (BP).

BP yra išsamus ultragarso tyrimas, kai įvertinami vaisiaus judesiai, kvėpavimas, raumenų tonusas (ar vaikelis sugniaužia ir atgniaužia pirštukus, ištempia ir lanksto galūnes), vaisiaus vandenų tūris. Atliekant tyrimą apie 20 minučių ar ilgiau gali būti stebimas vaikelio širdies ritmas. Jei yra kokių nors nėštumo komplikacijų, BP stebėjimą medikai greičiausiai pradėjo jau anksčiau. 

Gali būti paskirtas ir modifikuotas BP, kuriuo tiriamas vaisiaus širdies darbas ir vaisiaus vandenys. Šie tyrimai paprastai atliekami du kartus per savaitę. Jei vaisiaus tyrimai kelia nerimą, – pavyzdžiui, yra per mažai vaisiaus vandenų ar pastebimas placentos veiklos sutrikimas – medikai gali nuspręsti skatinti gimdym ar paskirti cezario pjūvio operaciją.

Toliau bus tikrinamas gimdos kaklelis: jo padėtis, minkštumas, tai, kiek jis atsivėręs, parodo, kada prasidės gimdymas ir koks jis bus. Jei nepradėsite gimdyti savaime, gimdymą medikai greičiausiai nuspręs skatinti tarp 41 ir 42 savaitės.

Darbelis 40 nėštumo savaitei

Daugeliui mamų paskutiniosios nėštumo dienos slenka ypatingai lėtai, o visos mintys sukasi tik apie gimdymą. Kad laikas slinktų greičiau, įsitaisykite patogiai ir žiūrėkite filmus, skaitykite knygas, žurnalus, pasivaikščiokite kur netoliese ar tiesiog nusnūskite: gimęs vaikelis sujauks įprastą dienotvarkę, tad ko jau ko, bet miego tikrai nebus per daug.

Nors naujagimiai miega net 16-18 valandų per parą, bent jau pirmąjį mėnesį ilgesnį nei 3-4 valandų trunkantį miegą galite pamiršti: tarp šių trumpų numigimų bus įvairiausių reikalų: pamaitinti, pakeisti sauskelnes, nuraminti, pasupti ir taip toliau.

Taip pat skaitykite

2017 m. gegužės mėnesio būsimos mamytės

 1. sunray901119
  sunray901119 prieš 1 val.

  gynteux parašė:
  Manęs neklausė noriu epidūro ar ne.

  bet kaip idomiai jei yra galimybe nusiskausminti turi klausti nes cia yra musu pasirinkimas,

 2. A.u.r.a.
  A.u.r.a. prieš 43 min.

  sunray901119 parašė:
  bet kaip idomiai jei yra galimybe nusiskausminti turi klausti nes cia yra musu pasirinkimas,

  Kaip tik vakar buvau kursuose apie gimdyma. Tai, bent jau Siauliuose, gydytojas sprendzia ar tau reikia epiduro. Kaip supratau is jos pasakymo, gali prasyti, bet jei gydytojas nutars, kad nereikia, tai ir negausi.

 3. Mesdu
  Mesdu prieš 37 min.

  A.u.r.a. parašė:
  Kaip tik vakar buvau kursuose apie gimdyma. Tai, bent jau Siauliuose, gydytojas sprendzia ar tau reikia epiduro. Kaip supratau is jos pasakymo, gali prasyti, bet je…

  Lygiai taip pat ir pas mus,bet net atvirksciai! Jei sake matys kad reikia,tai ir darys,o jei ne nedarys! Ir dar pridure gyd. ne tarybiniai laikai,kad tuek kankinti!🙂 As pati kategoriskai pries epidiura,bet jei pasakys,kad reikia vadinasi reikia,o nieko cia nezinosi gal net pati prasysiu.. isvis nei viena nezinome kas ir kaip gali pasisukti🙂 Dar ziurekit ir neplanuotas cezaris buna🙂

 4. A.u.r.a.
  A.u.r.a. prieš 3 min.

  Taip, kad nutarti daryti irgi gali. Jei gimdymas ilgas ir skausmingas.

 5. RūtaG.
  RūtaG. prieš 16 sek.

  Merė Džein parašė:
  Tai tą 027/a ir reikia įrašyt

  Tai formos nr. ir yra tas ,registracijos nr'? Gal ir logiška būtų, kad pagal jį patikrintų duomenis apie nėštumą, bet aš sakiau savivaldybėje šiandien ryte dar, kad tik tą formą turiu, o man sako reikia nurodyt registracijos numerį, o tokio nėra ant to lapelio