40 nėštumo savaitė

Vaikelis 40 nėštumo savaitę

Sunku tiksliai pasakyti, kokio ūgio ir svrio bus naujagimis - net ir modernią įrangą turintys medikai dažnai apsirinka ne vienu šimtu gramų, tačiau vidutinis 40-ą nėštumo savaitę gimęs naujagimis sveria apie 3 kg 600 g ir būna apie 52 cm ūgio.

Čia galite pasitikrinti, į kokią kategoriją patenka Jūsų vaikas: Vaikų ūgio ir svorio lentelės

Didžiausia vaikelio kūno dalis yra galva, tačiau kaukolės kaulai vis dar paslankūs ir galės susispausti, kad galvutė pralįstų gimdymo takais.

Vaikelis kasdien auga, plaukai ir nagučiai taip pat auga ilgyn: dauguma tėvų nustemba, kokie ilgi ir aštrūs jie būna vos kūdikiui gimus. Būtų gerai juos nukirpti – kad naujagimis neapsidraskytų veiduko.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 40 nėštumo savaitę

Faktas

Nors statistinė tikimybė gimdyti turėtų būti vienoda, daugiausia vaikų gimsta antradieniais, mažiausia – savaitgalio dienomis.

Net ir tuomet, kai ovuliacijos data numatoma tiksliai ir patikimai, kai kurių moterų nėštumas trunka ilgiau, ir specialistai negali pasakyti, kodėl taip nutinka. Tad ypatingai panikuoti nereikia, tačiau būtina žinoti apie galimas užsitęsusio nėštumo rizikas ir laiku imtis priemonių, jei mamai ar mažyliui iškiltų pavojus.

Iki vaikelis bus laikomas pernešiotas dar liko pora savaičių, tačiau norėdamas įsitikinti, kad vaikelis laikosi gerai, 40-41 savaitę nėštumą prižiūrintis gydytojas gali atlikti specialų tyrimą, vadinamą vaisiaus biofiziniu profiliu (BP).

BP yra išsamus ultragarso tyrimas, kai įvertinami vaisiaus judesiai, kvėpavimas, raumenų tonusas (ar vaikelis sugniaužia ir atgniaužia pirštukus, ištempia ir lanksto galūnes), vaisiaus vandenų tūris. Atliekant tyrimą apie 20 minučių ar ilgiau gali būti stebimas vaikelio širdies ritmas. Jei yra kokių nors nėštumo komplikacijų, BP stebėjimą medikai greičiausiai pradėjo jau anksčiau. 

Gali būti paskirtas ir modifikuotas BP, kuriuo tiriamas vaisiaus širdies darbas ir vaisiaus vandenys. Šie tyrimai paprastai atliekami du kartus per savaitę. Jei vaisiaus tyrimai kelia nerimą, – pavyzdžiui, yra per mažai vaisiaus vandenų ar pastebimas placentos veiklos sutrikimas – medikai gali nuspręsti skatinti gimdym ar paskirti cezario pjūvio operaciją.

Toliau bus tikrinamas gimdos kaklelis: jo padėtis, minkštumas, tai, kiek jis atsivėręs, parodo, kada prasidės gimdymas ir koks jis bus. Jei nepradėsite gimdyti savaime, gimdymą medikai greičiausiai nuspręs skatinti tarp 41 ir 42 savaitės.

Darbelis 40 nėštumo savaitei

Daugeliui mamų paskutiniosios nėštumo dienos slenka ypatingai lėtai, o visos mintys sukasi tik apie gimdymą. Kad laikas slinktų greičiau, įsitaisykite patogiai ir žiūrėkite filmus, skaitykite knygas, žurnalus, pasivaikščiokite kur netoliese ar tiesiog nusnūskite: gimęs vaikelis sujauks įprastą dienotvarkę, tad ko jau ko, bet miego tikrai nebus per daug.

Nors naujagimiai miega net 16-18 valandų per parą, bent jau pirmąjį mėnesį ilgesnį nei 3-4 valandų trunkantį miegą galite pamiršti: tarp šių trumpų numigimų bus įvairiausių reikalų: pamaitinti, pakeisti sauskelnes, nuraminti, pasupti ir taip toliau.

Taip pat skaitykite

2017 m. Liepos m. Mamukai :)

 1. User has not uploaded an avatar
  Terax prieš 7 val.

  Ar Jus kuri pirkotes clogin putas?

 2. User has not uploaded an avatar
  melynake24 prieš 2 val.

  Terax parašė:
  Ar Jus kuri pirkotes clogin putas?

  Taip manau daugelis cia yra nusipirkusiu

 3. Tesalija
  Tesalija prieš 52 min.

  Aiva. parašė:
  O įdomu ką daryti, jei neplanuotai į Santariškes pakliūni prasidėjus gimdymui ir tokių naktinių neturi?

  As jokiu spec naktiniu neturiu. Kadangi spintoje turiu keleta ivairiu naktinuku ant sleikuciu, tai esant reikalui bet kada galima panaudoti..

  Tomita parašė:
  Tai kad nebera lubu. Tik vyro tam menesiui tevystes atostogu yra lubos. Vaiko prieziuros atostogoms-nebe. Nuo siu metu sausio lyg ;) cia is sodros psl: Motinystės i…

  Nestumo ir gimdymo atostogoms - 126 k.d. lubu nera,
  O vaiko prieziuros atostogoms lubos yra

  Terax parašė:
  Ar Jus kuri pirkotes clogin putas?

  Taip. Pirkau. Cia forume labai isgirtos.

 4. Mintty
  Mintty prieš 32 min.

  sandaliuke parašė:
  Gerkit aviečių lapų arbatą dar

  Geriu 😃 du pakelius arbatos i 1litro asoteli uzbplikau ir per diena salta isgeriu geriau gerias nei vanduo

  Gyvate30 parašė:
  Man taip pat neisistato galvytes 😔.neramu ir man kas kaip bus kai saremei prasides,bet tikiuosi geriausio 😊

  Na jums dar tikrai yra laiko tikekimes kad isistatys. bet jei galvyte neisistacius geriau kad saremiai prasidetu nei vandenys nubegtu (aisku nepasirinksi ) vien del tos virksteles iskritimo. Bet man su pirmaja tai saremiai prasidejo o paruosiamieji is vis nezinojau kas yra per dalykas.

 5. Judita.Zv
  Judita.Zv prieš 18 min.

  Mintty parašė:
  Geriu 😃 du pakelius arbatos i 1litro asoteli uzbplikau ir per diena salta isgeriu geriau gerias nei vanduo

  Nu pasakok, kaip vakar vakaras?