40 nėštumo savaitė

Vaikelis 40 nėštumo savaitę

Sunku tiksliai pasakyti, kokio ūgio ir svrio bus naujagimis - net ir modernią įrangą turintys medikai dažnai apsirinka ne vienu šimtu gramų, tačiau vidutinis 40-ą nėštumo savaitę gimęs naujagimis sveria apie 3 kg 600 g ir būna apie 52 cm ūgio.

Čia galite pasitikrinti, į kokią kategoriją patenka Jūsų vaikas: Vaikų ūgio ir svorio lentelės.

Didžiausia vaikelio kūno dalis yra galva, tačiau kaukolės kaulai vis dar paslankūs ir galės susispausti, kad galvutė pralįstų gimdymo takais.

Vaikelis kasdien auga, plaukai ir nagučiai taip pat auga ilgyn: dauguma tėvų nustemba, kokie ilgi ir aštrūs jie būna vos kūdikiui gimus. Būtų gerai juos nukirpti – kad naujagimis neapsidraskytų veiduko.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 40 nėštumo savaitę

Faktas

Nors statistinė tikimybė gimdyti turėtų būti vienoda, daugiausia vaikų gimsta antradieniais, mažiausia – savaitgalio dienomis.

Net ir tuomet, kai ovuliacijos data numatoma tiksliai ir patikimai, kai kurių moterų nėštumas trunka ilgiau, ir specialistai negali pasakyti, kodėl taip nutinka.

Tad ypatingai panikuoti nereikia, tačiau būtina žinoti apie galimas užsitęsusio nėštumo rizikas ir laiku imtis priemonių, jei mamai ar mažyliui iškiltų pavojus.

Iki vaikelis bus laikomas pernešiotas dar liko pora savaičių, tačiau norėdamas įsitikinti, kad vaikelis laikosi gerai, 40-41 savaitę nėštumą prižiūrintis gydytojas gali atlikti specialų tyrimą, vadinamą vaisiaus biofiziniu profiliu (BP).

BP yra išsamus ultragarso tyrimas, kai įvertinami vaisiaus judesiai, kvėpavimas, raumenų tonusas (ar vaikelis sugniaužia ir atgniaužia pirštukus, ištempia ir lanksto galūnes), vaisiaus vandenų tūris.

Atliekant tyrimą apie 20 minučių ar ilgiau gali būti stebimas vaikelio širdies ritmas. Jei yra kokių nors nėštumo komplikacijų, BP stebėjimą medikai greičiausiai pradėjo jau anksčiau. 

Gali būti paskirtas ir modifikuotas BP, kuriuo tiriamas vaisiaus širdies darbas ir vaisiaus vandenys.

Šie tyrimai paprastai atliekami du kartus per savaitę. Jei vaisiaus tyrimai kelia nerimą, – pavyzdžiui, yra per mažai vaisiaus vandenų ar pastebimas placentos veiklos sutrikimas – medikai gali nuspręsti skatinti gimdym ar paskirti cezario pjūvio operaciją.

Toliau bus tikrinamas gimdos kaklelis: jo padėtis, minkštumas, tai, kiek jis atsivėręs, parodo, kada prasidės gimdymas ir koks jis bus. Jei nepradėsite gimdyti savaime, gimdymą medikai greičiausiai nuspręs skatinti tarp 41 ir 42 savaitės.

Darbelis 40 nėštumo savaitei

Daugeliui mamų paskutiniosios nėštumo dienos slenka ypatingai lėtai, o visos mintys sukasi tik apie gimdymą. Kad laikas slinktų greičiau, įsitaisykite patogiai ir žiūrėkite filmus, skaitykite knygas, žurnalus, pasivaikščiokite kur netoliese ar tiesiog nusnūskite: gimęs vaikelis sujauks įprastą dienotvarkę, tad ko jau ko, bet miego tikrai nebus per daug.

Nors naujagimiai miega net 16-18 valandų per parą, bent jau pirmąjį mėnesį ilgesnį nei 3-4 valandų trunkantį miegą galite pamiršti: tarp šių trumpų numigimų bus įvairiausių reikalų: pamaitinti, pakeisti sauskelnes, nuraminti, pasupti ir taip toliau.

Taip pat skaitykite

2017 m. Lapkritinukai

 1. LadyD
  LadyD prieš 24 min.

  Gal kuri turit BB soft gultuka ? kaip kokybe? ar skiriasi medziagu kokybes tarp soft, bliss

 2. MeLiNaKia
  MeLiNaKia prieš 24 min.

  ana.ana parašė:
  Labai didziuojuisi skaitydama kad nenuleidziat ranku ir nenueinat lengviausiu budu su misinuku. O koki

  As nezinau bet misinulo labai nenoriu duoti... nu man sintetika ir viskas... jei pasiryzau buti mama tai turiu pasiryzti ir maitinti vaika nenaudoju antspeniu naudoju tik multimam kompresus kolkas nes dar pakenciamas skausmas tie kompresai atrodo man uzsaldo spenelius po nutraukimo ar maitinimo

 3. MeLiNaKia
  MeLiNaKia prieš 22 min.

  Babe parašė:
  Va va, ka as ir sakau, tie papukai stebuklo menas! 😄 Bet ir as labai labai noriu pati maitint, teks padirbet pientraukį turit ar rankytem nusitraukiat?

  Rankytem darbuojuosi na tikiuosi ilgai nereiks darbuotis jomis siaip labai lengvai man melzesi su rankom 😂 Ir neskauda ir bega greit

 4. MeLiNaKia
  MeLiNaKia prieš 20 min.

  Kiaupienė parašė:
  Kažkaip mano aplinkoje nei viena nemaitino savo pienu... nu galvojų šakis, misija neįmanona kol su viena bendradarbe nepasišnekėjau. Abu savo mažius maiti…

  Is vis pagalvokit kelis dalykus kuo gerai yra mamos pienas:
  Nekainuoja pinigu 😂
  Ir yra beproto sveikai ir naturalu ☺️
  Tada susimastai ar verta deti pastangas ar eit lengviausiu keliu ;)

 5. User has not uploaded an avatar
  leliuone prieš 12 min.

  ririki parašė:
  Poliklinikoj tai nemokamai paeme sita tyrima

  O as poliklonikoj mokejau 12€, idomiai