40 nėštumo savaitė

40 nėštumo savaitė

Vaikelis 40 nėštumo savaitę

Sunku tiksliai pasakyti, kokio ūgio ir svrio bus naujagimis - net ir modernią įrangą turintys medikai dažnai apsirinka ne vienu šimtu gramų, tačiau vidutinis 40-ą nėštumo savaitę gimęs naujagimis sveria apie 3 kg 600 g ir būna apie 52 cm ūgio.

Čia galite pasitikrinti, į kokią kategoriją patenka Jūsų vaikas: Vaikų ūgio ir svorio lentelės.

Didžiausia vaikelio kūno dalis yra galva, tačiau kaukolės kaulai vis dar paslankūs ir galės susispausti, kad galvutė pralįstų gimdymo takais.

Vaikelis kasdien auga, plaukai ir nagučiai taip pat auga ilgyn: dauguma tėvų nustemba, kokie ilgi ir aštrūs jie būna vos kūdikiui gimus. Būtų gerai juos nukirpti – kad naujagimis neapsidraskytų veiduko.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 40 nėštumo savaitę

Faktas

Nors statistinė tikimybė gimdyti turėtų būti vienoda, daugiausia vaikų gimsta antradieniais, mažiausia – savaitgalio dienomis.

Net ir tuomet, kai ovuliacijos data numatoma tiksliai ir patikimai, kai kurių moterų nėštumas trunka ilgiau, ir specialistai negali pasakyti, kodėl taip nutinka.

Tad ypatingai panikuoti nereikia, tačiau būtina žinoti apie galimas užsitęsusio nėštumo rizikas ir laiku imtis priemonių, jei mamai ar mažyliui iškiltų pavojus.

Iki vaikelis bus laikomas pernešiotas dar liko pora savaičių, tačiau norėdamas įsitikinti, kad vaikelis laikosi gerai, 40-41 savaitę nėštumą prižiūrintis gydytojas gali atlikti specialų tyrimą, vadinamą vaisiaus biofiziniu profiliu (BP).

BP yra išsamus ultragarso tyrimas, kai įvertinami vaisiaus judesiai, kvėpavimas, raumenų tonusas (ar vaikelis sugniaužia ir atgniaužia pirštukus, ištempia ir lanksto galūnes), vaisiaus vandenų tūris.

Atliekant tyrimą apie 20 minučių ar ilgiau gali būti stebimas vaikelio širdies ritmas. Jei yra kokių nors nėštumo komplikacijų, BP stebėjimą medikai greičiausiai pradėjo jau anksčiau. 

Gali būti paskirtas ir modifikuotas BP, kuriuo tiriamas vaisiaus širdies darbas ir vaisiaus vandenys.

Šie tyrimai paprastai atliekami du kartus per savaitę. Jei vaisiaus tyrimai kelia nerimą, – pavyzdžiui, yra per mažai vaisiaus vandenų ar pastebimas placentos veiklos sutrikimas – medikai gali nuspręsti skatinti gimdym ar paskirti cezario pjūvio operaciją.

Toliau bus tikrinamas gimdos kaklelis: jo padėtis, minkštumas, tai, kiek jis atsivėręs, parodo, kada prasidės gimdymas ir koks jis bus. Jei nepradėsite gimdyti savaime, gimdymą medikai greičiausiai nuspręs skatinti tarp 41 ir 42 savaitės.

Darbelis 40 nėštumo savaitei

Daugeliui mamų paskutiniosios nėštumo dienos slenka ypatingai lėtai, o visos mintys sukasi tik apie gimdymą. Kad laikas slinktų greičiau, įsitaisykite patogiai ir žiūrėkite filmus, skaitykite knygas, žurnalus, pasivaikščiokite kur netoliese ar tiesiog nusnūskite: gimęs vaikelis sujauks įprastą dienotvarkę, tad ko jau ko, bet miego tikrai nebus per daug.

Nors naujagimiai miega net 16-18 valandų per parą, bent jau pirmąjį mėnesį ilgesnį nei 3-4 valandų trunkantį miegą galite pamiršti: tarp šių trumpų numigimų bus įvairiausių reikalų: pamaitinti, pakeisti sauskelnes, nuraminti, pasupti ir taip toliau.

Taip pat skaitykite

2021 Vasarinukai 👶❤️

 1. User has not uploaded an avatar
  Austinys prieš 1 val.

  Vilmaana parašė:
  Sveikos, norejau paklausti ar geležies negeriat nėštumui einant į pabaigą? Nes šiandien uzklausiau savo ginekologės, tai ji atsakė, jog nieko gert papildomai nerei…

  Negeriu, paskutinio kraujo tyrimo metu buvo labai geras hemoglobinas, ginekologė net pagyrė 😊 valgau nemažai veršienos, jautienos, ėrienos - pradėjus dukros maitininą ir mūsų mityba į gerą pasikeitė 🤭 čia šiaip, pasigyriau, atsiprašau

 2. User has not uploaded an avatar
  Nerko prieš 59 min.

  laurasadz parašė:
  As kazkaip neprisidejau daug trejos kelnes, 3ejos maikes, apatiniai, koines, du ranksluosciai, dantu pasta su sepetuku, pakrovejas, rinkinys po gimdymo, pakis pa…

  Hmmm puodelis. Pamiršau ... ir tašytės jau pilnos 🤣 kaži įrankių nereik 🧐 aš rūbų sau nebais ką ėmiau - pižamą, chalatą ir apatinius. Jei matysiu kad bėda ir trūksta ko - tai atveš vyras ar vaikai 🤓
  Vyrui iš vis nieko nededam. Neplanuojam, kad pasiliks būt kartu tik tiek kiek leis po gimdymo tas kelias h.

 3. Cukrinukė prieš 32 min.

  Gitamer parašė:
  @cukrinukė
  Kaip jums sekas ar jau paguldė?

  Ačiū 🤗🙂 Taip paguldė. Bandysiu surašyti kaip viskas vyko trumpai :
  Įėjimas į Kauno akušerijos ginekologijos skyriu yra va čia ( įdėsiu foto ) tikrai aiškiai matosi pavadinimas
  Paskambinate pasakote ko atvykote, gali tekti šiek tiek palaukti ir ileidzia į vidų
  Patikrina vaisiaus širdies tonusą, kiek iš savo išsilavinimo supratau ,tai širdies cardiograma vaikelio
  Surašo visus popierius iš knygelės duomenis, paiima Covid testą ir paguldo į 2 ar 3 aukšta ( nepasakysiu tiksliai)
  Čia tokia palatą kad esame aš ir dar viena moteris nėštukė ( abi laukiam testo atsakymų) 🙆‍♀️
  Kai bus atsakymas nuves į skyrių kur jau paguldys.
  Čia švari tvarkinga palata yra dušas tualetas.
  Davė pietus nors sakė kad nepriklauso, tai nzn kaip čia gaunasi
  Nors atsakymo nėra bet man jau paeeme kraują iš venos ir sysiaus tyrimą darysiu paliko indeli tai irgi nzn kaip čia gaunasi 😁
  Buvo atėjusi daktarė rezidente pasake ką darys toliau ( kiek supratau kad esu paguldyta patikrai, kad neskatins, na paaiškės dar rytoj po ginekologes patikros)
  Su manimi kur yra moteris tai jai tik pasakė kad rytoj skatinti pradės, jos pilvelis daug didesnis jau laikas ...bet krauju jai neėmė. Tai čia pagal kiekvienos situacija ko gero.
  Tai va tiek pirmi įspūdžiai apie KAUNĄ 🤗

 4. User has not uploaded an avatar
  Nėštukė321 prieš 6 min.

  Vilmaana parašė:
  Sveikos, norejau paklausti ar geležies negeriat nėštumui einant į pabaigą? Nes šiandien uzklausiau savo ginekologės, tai ji atsakė, jog nieko gert papildomai nerei…

  Aš geriu geležį, nes hemoglobinas pakritęs, tai ginekologė sakė pagerti.

 5. User has not uploaded an avatar
  Nėštukė321 prieš 5 min.

  laurasadz parašė:
  Pas mus kiek pamenu lyg ne visad budavo, tai del to isedesiu

  O gal žinote, ar Antakalnyje chalatus duoda?