40 nėštumo savaitė

40 nėštumo savaitė

Vaikelis 40 nėštumo savaitę

Sunku tiksliai pasakyti, kokio ūgio ir svrio bus naujagimis - net ir modernią įrangą turintys medikai dažnai apsirinka ne vienu šimtu gramų, tačiau vidutinis 40-ą nėštumo savaitę gimęs naujagimis sveria apie 3 kg 600 g ir būna apie 52 cm ūgio.

Čia galite pasitikrinti, į kokią kategoriją patenka Jūsų vaikas: Vaikų ūgio ir svorio lentelės.

Didžiausia vaikelio kūno dalis yra galva, tačiau kaukolės kaulai vis dar paslankūs ir galės susispausti, kad galvutė pralįstų gimdymo takais.

Vaikelis kasdien auga, plaukai ir nagučiai taip pat auga ilgyn: dauguma tėvų nustemba, kokie ilgi ir aštrūs jie būna vos kūdikiui gimus. Būtų gerai juos nukirpti – kad naujagimis neapsidraskytų veiduko.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 40 nėštumo savaitę

Faktas

Nors statistinė tikimybė gimdyti turėtų būti vienoda, daugiausia vaikų gimsta antradieniais, mažiausia – savaitgalio dienomis.

Net ir tuomet, kai ovuliacijos data numatoma tiksliai ir patikimai, kai kurių moterų nėštumas trunka ilgiau, ir specialistai negali pasakyti, kodėl taip nutinka.

Tad ypatingai panikuoti nereikia, tačiau būtina žinoti apie galimas užsitęsusio nėštumo rizikas ir laiku imtis priemonių, jei mamai ar mažyliui iškiltų pavojus.

Iki vaikelis bus laikomas pernešiotas dar liko pora savaičių, tačiau norėdamas įsitikinti, kad vaikelis laikosi gerai, 40-41 savaitę nėštumą prižiūrintis gydytojas gali atlikti specialų tyrimą, vadinamą vaisiaus biofiziniu profiliu (BP).

BP yra išsamus ultragarso tyrimas, kai įvertinami vaisiaus judesiai, kvėpavimas, raumenų tonusas (ar vaikelis sugniaužia ir atgniaužia pirštukus, ištempia ir lanksto galūnes), vaisiaus vandenų tūris.

Atliekant tyrimą apie 20 minučių ar ilgiau gali būti stebimas vaikelio širdies ritmas. Jei yra kokių nors nėštumo komplikacijų, BP stebėjimą medikai greičiausiai pradėjo jau anksčiau. 

Gali būti paskirtas ir modifikuotas BP, kuriuo tiriamas vaisiaus širdies darbas ir vaisiaus vandenys.

Šie tyrimai paprastai atliekami du kartus per savaitę. Jei vaisiaus tyrimai kelia nerimą, – pavyzdžiui, yra per mažai vaisiaus vandenų ar pastebimas placentos veiklos sutrikimas – medikai gali nuspręsti skatinti gimdym ar paskirti cezario pjūvio operaciją.

Toliau bus tikrinamas gimdos kaklelis: jo padėtis, minkštumas, tai, kiek jis atsivėręs, parodo, kada prasidės gimdymas ir koks jis bus. Jei nepradėsite gimdyti savaime, gimdymą medikai greičiausiai nuspręs skatinti tarp 41 ir 42 savaitės.

Darbelis 40 nėštumo savaitei

Daugeliui mamų paskutiniosios nėštumo dienos slenka ypatingai lėtai, o visos mintys sukasi tik apie gimdymą. Kad laikas slinktų greičiau, įsitaisykite patogiai ir žiūrėkite filmus, skaitykite knygas, žurnalus, pasivaikščiokite kur netoliese ar tiesiog nusnūskite: gimęs vaikelis sujauks įprastą dienotvarkę, tad ko jau ko, bet miego tikrai nebus per daug.

Nors naujagimiai miega net 16-18 valandų per parą, bent jau pirmąjį mėnesį ilgesnį nei 3-4 valandų trunkantį miegą galite pamiršti: tarp šių trumpų numigimų bus įvairiausių reikalų: pamaitinti, pakeisti sauskelnes, nuraminti, pasupti ir taip toliau.

Taip pat skaitykite

2019 m. gegužinukai

 1. User has not uploaded an avatar
  shypsenyte prieš 1 val.

  Laaiminga parašė:
  Mane ta pati baime kamuoja su pirmuoju jauciau nuolatinius lengvus paruosiamuosius, kad pripratus prie ju net nefiksavau jog gal jau kitokie, atrode nereguliarus…

  Tai va plemba! Vienos sako oj tikrai yra skirtumas,neimanoma sumaisyti,tikrai zinosi ir tada ateina tokia kaip jus ir pareiškia,kad nieko nesuprato na aisku jei ne per valanda pagimdai geriau su 5cm nuvaziuoti nei su 2, bet vis tiek vakar iki 2nemiegojau,pragulejau su skausmais ir taip tokejausi nu gaal jau,atsikeliau kaip niekur nieko jau net vyrui sakau atsibodo skauda skauda ir nieko daugiau nevyksta

 2. Laaiminga
  Laaiminga prieš 59 min.

  shypsenyte parašė:
  Tai va plemba! Vienos sako oj tikrai yra skirtumas,neimanoma sumaisyti,tikrai zinosi ir tada ateina tokia kaip jus ir pareiškia,kad nieko nesuprato na aisku jei …

  Man va taip skaudejo du menesius iki vaiko gimimo tai matyt organizmas buvo jau susigyvenes su tuo jausmu...
  Dabar gera savaite kaip skausmeliai tokie. ziuresim koks dabar scenarijus laukia

 3. User has not uploaded an avatar
  shypsenyte prieš 54 min.

  Laaiminga parašė:
  Man va taip skaudejo du menesius iki vaiko gimimo tai matyt organizmas buvo jau susigyvenes su tuo jausmu...

  As tai neatsimenu nuo kada,zinau tik kad jau stipresni skausmai,anksciau labiau maudimas buvo,o dabar skauda. Va ir vel..ir taip kiekviena vakara,kiekviena ryta 🤔 o kiek laiko nzn,nes man visa nestuma ka nors skauda,sakau gal gimdyti bus lengviau,priprates organizmas prie skausmo na,o jum tai galiu paguosti,sikart du menesius tikrai neskaudes :DD ilindau i jusu profili paziureti,kiek jums laiko,pasirodo musu terminas tas pats

 4. Laaiminga
  Laaiminga prieš 33 min.

  shypsenyte parašė:
  As tai neatsimenu nuo kada,zinau tik kad jau stipresni skausmai,anksciau labiau maudimas buvo,o dabar skauda. Va ir vel..ir taip kiekviena vakara,kiekviena ryta 🤔 o…

  Siandien einu pas gydytoja, ziuresim ka sakys, nes vaikelis i didesne puse, tai pagal viska gal ir anksciau tiketis.. nors pirmasis irgi buvo 4,1kg bet gime savo laiku kaip rode pats pirmasis echoskopas. Dabar tik tikiuosi, kad brolis nesugalvos kad reikia dalintis vienu gimtadieniu ir nesibels geguzes 2 bet cia jau nesuplanuosi ir nepasirinksi..

 5. User has not uploaded an avatar
  shypsenyte prieš 24 min.

  Laaiminga parašė:
  Siandien einu pas gydytoja, ziuresim ka sakys, nes vaikelis i didesne puse, tai pagal viska gal ir anksciau tiketis.. nors pirmasis irgi buvo 4,1kg bet gime savo la…

  As i Mazyly ruosiuosi,turiu siuntima..ziuresiu ka sakys,bet mane del kitu bedu siuncia. Tikiuosi,kad nesugalvos pasiguldyti ir grisiu namo praneskit kaip pas gyd seksis