40 nėštumo savaitė

Vaikelis 40 nėštumo savaitę

Sunku tiksliai pasakyti, kokio ūgio ir svrio bus naujagimis - net ir modernią įrangą turintys medikai dažnai apsirinka ne vienu šimtu gramų, tačiau vidutinis 40-ą nėštumo savaitę gimęs naujagimis sveria apie 3 kg 600 g ir būna apie 52 cm ūgio.

Čia galite pasitikrinti, į kokią kategoriją patenka Jūsų vaikas: Vaikų ūgio ir svorio lentelės.

Didžiausia vaikelio kūno dalis yra galva, tačiau kaukolės kaulai vis dar paslankūs ir galės susispausti, kad galvutė pralįstų gimdymo takais.

Vaikelis kasdien auga, plaukai ir nagučiai taip pat auga ilgyn: dauguma tėvų nustemba, kokie ilgi ir aštrūs jie būna vos kūdikiui gimus. Būtų gerai juos nukirpti – kad naujagimis neapsidraskytų veiduko.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 40 nėštumo savaitę

Faktas

Nors statistinė tikimybė gimdyti turėtų būti vienoda, daugiausia vaikų gimsta antradieniais, mažiausia – savaitgalio dienomis.

Net ir tuomet, kai ovuliacijos data numatoma tiksliai ir patikimai, kai kurių moterų nėštumas trunka ilgiau, ir specialistai negali pasakyti, kodėl taip nutinka.

Tad ypatingai panikuoti nereikia, tačiau būtina žinoti apie galimas užsitęsusio nėštumo rizikas ir laiku imtis priemonių, jei mamai ar mažyliui iškiltų pavojus.

Iki vaikelis bus laikomas pernešiotas dar liko pora savaičių, tačiau norėdamas įsitikinti, kad vaikelis laikosi gerai, 40-41 savaitę nėštumą prižiūrintis gydytojas gali atlikti specialų tyrimą, vadinamą vaisiaus biofiziniu profiliu (BP).

BP yra išsamus ultragarso tyrimas, kai įvertinami vaisiaus judesiai, kvėpavimas, raumenų tonusas (ar vaikelis sugniaužia ir atgniaužia pirštukus, ištempia ir lanksto galūnes), vaisiaus vandenų tūris.

Atliekant tyrimą apie 20 minučių ar ilgiau gali būti stebimas vaikelio širdies ritmas. Jei yra kokių nors nėštumo komplikacijų, BP stebėjimą medikai greičiausiai pradėjo jau anksčiau. 

Gali būti paskirtas ir modifikuotas BP, kuriuo tiriamas vaisiaus širdies darbas ir vaisiaus vandenys.

Šie tyrimai paprastai atliekami du kartus per savaitę. Jei vaisiaus tyrimai kelia nerimą, – pavyzdžiui, yra per mažai vaisiaus vandenų ar pastebimas placentos veiklos sutrikimas – medikai gali nuspręsti skatinti gimdym ar paskirti cezario pjūvio operaciją.

Toliau bus tikrinamas gimdos kaklelis: jo padėtis, minkštumas, tai, kiek jis atsivėręs, parodo, kada prasidės gimdymas ir koks jis bus. Jei nepradėsite gimdyti savaime, gimdymą medikai greičiausiai nuspręs skatinti tarp 41 ir 42 savaitės.

Darbelis 40 nėštumo savaitei

Daugeliui mamų paskutiniosios nėštumo dienos slenka ypatingai lėtai, o visos mintys sukasi tik apie gimdymą. Kad laikas slinktų greičiau, įsitaisykite patogiai ir žiūrėkite filmus, skaitykite knygas, žurnalus, pasivaikščiokite kur netoliese ar tiesiog nusnūskite: gimęs vaikelis sujauks įprastą dienotvarkę, tad ko jau ko, bet miego tikrai nebus per daug.

Nors naujagimiai miega net 16-18 valandų per parą, bent jau pirmąjį mėnesį ilgesnį nei 3-4 valandų trunkantį miegą galite pamiršti: tarp šių trumpų numigimų bus įvairiausių reikalų: pamaitinti, pakeisti sauskelnes, nuraminti, pasupti ir taip toliau.

Taip pat skaitykite

2017 m. Rugsėjinukai❤

 1. P@nda
  P@nda prieš 2 val.

  As geriu tardiferona po2tab i diena. Nuo 95 iki106 per18d.pakilo, dar geriu burokeliu sultis. Liepe iki pat gimdimo taip ir toliau varyt.

 2. P@nda
  P@nda prieš 2 val.

  Siandien taip realiai sapnavau, kad vandienys nubego, sakau nei su viena nebuvo nubege kaip cia daba nubudus apsiciupinejau net ar ne slapia

 3. orxideja9891
  orxideja9891 prieš 2 val.

  ARSa parašė:
  Sėkmingo susitikimo ir lauksime geru žiniu :)))

  Na va po vizito, tai kaklelis pradejes trumpet galvyte laabai zemai.bet dar uzdara ten ziurejo rankiniu budu leliukas didelis neturetu buti vaje vaje kaip gerai bet tais echo tiket ar ne nezinau.. sake savaite leidzia pernesiot tikekimes nereiks jokiu skatinimu...

 4. Liepsa
  Liepsa prieš 1 val.

  orxideja9891 parašė:
  Na va po vizito, tai kaklelis pradejes trumpet galvyte laabai zemai.bet dar uzdara ten ziurejo rankiniu budu leliukas didelis neturetu buti vaje vaje kaip…

  Kokio ilgio kaklelis pas jus?

 5. Jilita
  Jilita prieš 24 min.

  Sunshine_ parašė:
  Labas, merginos, kokius termometrus naudojate arba planuojate naudoti mazyliu kuno temperaturai matuoti? As galvoju pirkti bekontakti. Kokia jusu patirtis?

  Aš kiek girdėjau galima su paprastu suaugusiems skirtu termometru matuoti kūdikiams temperatūrą. Ar tai netiesa?

  Šilo_uoga parašė:
  Kreipiuosi jau į mamas su gimdymo patirtim. Jau antrą dieną iš eilės mano mažylė pasidarius vangi, judesius jaučiu, bet gana retokai ir labai nestiprius, lyg tingin…

  O kaip pavalgai ko nors nejuda? Maniškis, tai juda dažniausiai, kai ką nors suvartoju Gimdžiusios draugės sakė, kad prieš gimdymą vaikas aprimsta... Kaupiasi matyt išėjimui į pasaulį

  ilonag1 parašė:
  Sveiki,as geriu po 1 i diena ir po menesio paliko nuo 106 iki 115-117 nepamenu tiksliai skaiciuko 🤔

  Dėkoju labai labai, kad parašėte Nes man viena ginekologė sakė gerti vieną tabletę per parą, o kita - dvi... Tai susimėčiau... Skaičiau, kad tik po vieną galima visiems... Toliau gersiu po vieną ir viskas Turėtų pakilti ir mūsų hemoglobinas

  Ugne86 parašė:
  Buvo liepusi gerti technofer 1 kartą/d., bet nukrito hb iki 93 net 😔, tai sugrįžau atgal prie paprasto tardyferono 2k/d. Kiti gydytojai rekomenduoja, kad išgerto ge…

  Įdomu kaip mums organizmas reaguos... Niekada nesu gėrusi technoFer kapsulių... Pirmadienį bus vizitas pas ginekologę su kraujo tyrimu, tada ir paaiškės viskas

  P@nda parašė:
  As geriu tardiferona po2tab i diena. Nuo 95 iki106 per18d.pakilo, dar geriu burokeliu sultis. Liepe iki pat gimdimo taip ir toliau varyt.

  Mano paskutinį kartą hemoglobinas buvo 109... Pradžioje iš vis tik 86... O jūs gal jaučiatės kitaip, kai vartojat geležį? ar nėra jokio pakitimo prieš vartojimą ir vartojant?