40 nėštumo savaitė

40 nėštumo savaitė

Vaikelis 40 nėštumo savaitę

Sunku tiksliai pasakyti, kokio ūgio ir svrio bus naujagimis - net ir modernią įrangą turintys medikai dažnai apsirinka ne vienu šimtu gramų, tačiau vidutinis 40-ą nėštumo savaitę gimęs naujagimis sveria apie 3 kg 600 g ir būna apie 52 cm ūgio.

Čia galite pasitikrinti, į kokią kategoriją patenka Jūsų vaikas: Vaikų ūgio ir svorio lentelės.

Didžiausia vaikelio kūno dalis yra galva, tačiau kaukolės kaulai vis dar paslankūs ir galės susispausti, kad galvutė pralįstų gimdymo takais.

Vaikelis kasdien auga, plaukai ir nagučiai taip pat auga ilgyn: dauguma tėvų nustemba, kokie ilgi ir aštrūs jie būna vos kūdikiui gimus. Būtų gerai juos nukirpti – kad naujagimis neapsidraskytų veiduko.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 40 nėštumo savaitę

Faktas

Nors statistinė tikimybė gimdyti turėtų būti vienoda, daugiausia vaikų gimsta antradieniais, mažiausia – savaitgalio dienomis.

Net ir tuomet, kai ovuliacijos data numatoma tiksliai ir patikimai, kai kurių moterų nėštumas trunka ilgiau, ir specialistai negali pasakyti, kodėl taip nutinka.

Tad ypatingai panikuoti nereikia, tačiau būtina žinoti apie galimas užsitęsusio nėštumo rizikas ir laiku imtis priemonių, jei mamai ar mažyliui iškiltų pavojus.

Iki vaikelis bus laikomas pernešiotas dar liko pora savaičių, tačiau norėdamas įsitikinti, kad vaikelis laikosi gerai, 40-41 savaitę nėštumą prižiūrintis gydytojas gali atlikti specialų tyrimą, vadinamą vaisiaus biofiziniu profiliu (BP).

BP yra išsamus ultragarso tyrimas, kai įvertinami vaisiaus judesiai, kvėpavimas, raumenų tonusas (ar vaikelis sugniaužia ir atgniaužia pirštukus, ištempia ir lanksto galūnes), vaisiaus vandenų tūris.

Atliekant tyrimą apie 20 minučių ar ilgiau gali būti stebimas vaikelio širdies ritmas. Jei yra kokių nors nėštumo komplikacijų, BP stebėjimą medikai greičiausiai pradėjo jau anksčiau. 

Gali būti paskirtas ir modifikuotas BP, kuriuo tiriamas vaisiaus širdies darbas ir vaisiaus vandenys.

Šie tyrimai paprastai atliekami du kartus per savaitę. Jei vaisiaus tyrimai kelia nerimą, – pavyzdžiui, yra per mažai vaisiaus vandenų ar pastebimas placentos veiklos sutrikimas – medikai gali nuspręsti skatinti gimdym ar paskirti cezario pjūvio operaciją.

Toliau bus tikrinamas gimdos kaklelis: jo padėtis, minkštumas, tai, kiek jis atsivėręs, parodo, kada prasidės gimdymas ir koks jis bus. Jei nepradėsite gimdyti savaime, gimdymą medikai greičiausiai nuspręs skatinti tarp 41 ir 42 savaitės.

Darbelis 40 nėštumo savaitei

Daugeliui mamų paskutiniosios nėštumo dienos slenka ypatingai lėtai, o visos mintys sukasi tik apie gimdymą. Kad laikas slinktų greičiau, įsitaisykite patogiai ir žiūrėkite filmus, skaitykite knygas, žurnalus, pasivaikščiokite kur netoliese ar tiesiog nusnūskite: gimęs vaikelis sujauks įprastą dienotvarkę, tad ko jau ko, bet miego tikrai nebus per daug.

Nors naujagimiai miega net 16-18 valandų per parą, bent jau pirmąjį mėnesį ilgesnį nei 3-4 valandų trunkantį miegą galite pamiršti: tarp šių trumpų numigimų bus įvairiausių reikalų: pamaitinti, pakeisti sauskelnes, nuraminti, pasupti ir taip toliau.

Taip pat skaitykite

2020 m. Spalinukai ❤

 1. User has not uploaded an avatar
  Mig.. prieš 3 val.

  kaktuse90 parašė:
  ne tai kad nelyst bet atrodo jeigu kaklelis ' taip arti' tai turetu matytis, as ne krapstyt noriu, man siaip idomu anatomiskai. neieskojau info google, gal is patir…

  Aš anksčiau apsičiuopdavau tą kaklelį. Dabar ir fiziškai sunku, bet šiaip dabar nebėra to guzelio. O tiesiog minkštas toks su maža duobele. Tai tipo jis minkštas ir sutrumpėjas.🤷‍♀️ nes kuri laiką stebėjau . O vėliau nenorėjau jau žiūrėti, nes ir sekso atsisakiau. Nes man tą mažakraujystė ir pilvas labai kietėja. Norėjau bent iki 37 savaitės panešioti. Tad nepastebėjau, kada jis išnyko .

 2. monkeviciene.indre
  monkeviciene.indre prieš 3 val.

  Halkaas parašė:
  Kiek priaugot?

  Pries savaite buvo 12kg, manau jau bus koks 13-14, o kaip jums?

 3. User has not uploaded an avatar
  Laimushke prieš 1 val.

  Aš irgi prisiduodu! Mūsų berniukas gimė 09-28 16:47h,didesnis nei prognozavo - 3200g, placenta sakė ir rodė buvo labai gera, ne 4 laipsnio😑Gimdymas buvo ilgas ir sunkus, tikiuosi jums taip nebus! Sėkmės laukiančioms❤😊⚘

 4. User has not uploaded an avatar
  egletba prieš 1 val.

  Laimushke parašė:
  Aš irgi prisiduodu! Mūsų berniukas gimė 09-28 16:47h,didesnis nei prognozavo - 3200g, placenta sakė ir rodė buvo labai gera, ne 4 laipsnio😑Gimdymas buvo ilgas ir su…

  Sveikinimai!!! 💕

 5. Beatrissss
  Beatrissss prieš 59 min.

  Laimushke parašė:
  Aš irgi prisiduodu! Mūsų berniukas gimė 09-28 16:47h,didesnis nei prognozavo - 3200g, placenta sakė ir rodė buvo labai gera, ne 4 laipsnio😑Gimdymas buvo ilgas ir su…

  Sveikinimai!!! Linkiu kuo greiciau sustipreti