40 nėštumo savaitė

40 nėštumo savaitė

Vaikelis 40 nėštumo savaitę

Sunku tiksliai pasakyti, kokio ūgio ir svrio bus naujagimis - net ir modernią įrangą turintys medikai dažnai apsirinka ne vienu šimtu gramų, tačiau vidutinis 40-ą nėštumo savaitę gimęs naujagimis sveria apie 3 kg 600 g ir būna apie 52 cm ūgio.

Čia galite pasitikrinti, į kokią kategoriją patenka Jūsų vaikas: Vaikų ūgio ir svorio lentelės.

Didžiausia vaikelio kūno dalis yra galva, tačiau kaukolės kaulai vis dar paslankūs ir galės susispausti, kad galvutė pralįstų gimdymo takais.

Vaikelis kasdien auga, plaukai ir nagučiai taip pat auga ilgyn: dauguma tėvų nustemba, kokie ilgi ir aštrūs jie būna vos kūdikiui gimus. Būtų gerai juos nukirpti – kad naujagimis neapsidraskytų veiduko.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 40 nėštumo savaitę

Faktas

Nors statistinė tikimybė gimdyti turėtų būti vienoda, daugiausia vaikų gimsta antradieniais, mažiausia – savaitgalio dienomis.

Net ir tuomet, kai ovuliacijos data numatoma tiksliai ir patikimai, kai kurių moterų nėštumas trunka ilgiau, ir specialistai negali pasakyti, kodėl taip nutinka.

Tad ypatingai panikuoti nereikia, tačiau būtina žinoti apie galimas užsitęsusio nėštumo rizikas ir laiku imtis priemonių, jei mamai ar mažyliui iškiltų pavojus.

Iki vaikelis bus laikomas pernešiotas dar liko pora savaičių, tačiau norėdamas įsitikinti, kad vaikelis laikosi gerai, 40-41 savaitę nėštumą prižiūrintis gydytojas gali atlikti specialų tyrimą, vadinamą vaisiaus biofiziniu profiliu (BP).

BP yra išsamus ultragarso tyrimas, kai įvertinami vaisiaus judesiai, kvėpavimas, raumenų tonusas (ar vaikelis sugniaužia ir atgniaužia pirštukus, ištempia ir lanksto galūnes), vaisiaus vandenų tūris.

Atliekant tyrimą apie 20 minučių ar ilgiau gali būti stebimas vaikelio širdies ritmas. Jei yra kokių nors nėštumo komplikacijų, BP stebėjimą medikai greičiausiai pradėjo jau anksčiau. 

Gali būti paskirtas ir modifikuotas BP, kuriuo tiriamas vaisiaus širdies darbas ir vaisiaus vandenys.

Šie tyrimai paprastai atliekami du kartus per savaitę. Jei vaisiaus tyrimai kelia nerimą, – pavyzdžiui, yra per mažai vaisiaus vandenų ar pastebimas placentos veiklos sutrikimas – medikai gali nuspręsti skatinti gimdym ar paskirti cezario pjūvio operaciją.

Toliau bus tikrinamas gimdos kaklelis: jo padėtis, minkštumas, tai, kiek jis atsivėręs, parodo, kada prasidės gimdymas ir koks jis bus. Jei nepradėsite gimdyti savaime, gimdymą medikai greičiausiai nuspręs skatinti tarp 41 ir 42 savaitės.

Darbelis 40 nėštumo savaitei

Daugeliui mamų paskutiniosios nėštumo dienos slenka ypatingai lėtai, o visos mintys sukasi tik apie gimdymą. Kad laikas slinktų greičiau, įsitaisykite patogiai ir žiūrėkite filmus, skaitykite knygas, žurnalus, pasivaikščiokite kur netoliese ar tiesiog nusnūskite: gimęs vaikelis sujauks įprastą dienotvarkę, tad ko jau ko, bet miego tikrai nebus per daug.

Nors naujagimiai miega net 16-18 valandų per parą, bent jau pirmąjį mėnesį ilgesnį nei 3-4 valandų trunkantį miegą galite pamiršti: tarp šių trumpų numigimų bus įvairiausių reikalų: pamaitinti, pakeisti sauskelnes, nuraminti, pasupti ir taip toliau.

Taip pat skaitykite

2018 m. gegužės mėn. stebuklai

 1. User has not uploaded an avatar
  Dlight2 prieš 1 val.

  titulka parašė:
  Nesukit galvos del to svorio. Man sian irgi pirma kart pasake svori 2,2 kg tai pagal norma mazesnis 33 sav bet pats nestumas didesnis 35. Kadangi paklaida gana dide…

  Nu jo pagal viska. Tai mano keliom dienom atsilieka pagal echoskopa. Jei neklystu nuo mm skiriasi 2dienom. Bet gimdymo data- menesiniu

 2. User has not uploaded an avatar
  titulka prieš 1 val.

  Dlight2 parašė:
  Nu jo pagal viska. Tai mano keliom dienom atsilieka pagal echoskopa. Jei neklystu nuo mm skiriasi 2dienom. Bet gimdymo data- menesiniu

  Tai va kad labai cia statistiskai viskas. Mano pvz data pagal menesines birzeli bet ciklas visad 25d tad aisku kad ir pastojimo.data ankstesne TD skaiciuokle gana tiksli kiek man atrodo. Aisku jeigu planuotas vaikas galima ir pagal conception date paskaiciuot. O beveik visi gyd sako kad tiksliausiasyra pirmas ekoskopas ir dar nepamirstam kad vos 5 proc realiai pagimdo numatyta diena

 3. User has not uploaded an avatar
  Dlight2 prieš 1 val.

  titulka parašė:
  Tai va kad labai cia statistiskai viskas. Mano pvz data pagal menesines birzeli bet ciklas visad 25d tad aisku kad ir pastojimo.data ankstesne TD skaiciuokle gana t…

  As pirma 10d anksciau pagimdziau. Tai kai jau pilvas pakris zinosiu kad jau greit😀 svarbu isnesiotas ir nepernesiotas😀 tik svoris kazkaip didelis pasirode leliaus. Nes pries 2 sav buvau tai ale buvo 2410, o siandien 2890. Paklaida buna kazkokia 🤔

 4. User has not uploaded an avatar
  pasaaka prieš 1 val.

  Dlight2 parašė:
  As pirma 10d anksciau pagimdziau. Tai kai jau pilvas pakris zinosiu kad jau greit😀 svarbu isnesiotas ir nepernesiotas😀 tik svoris kazkaip didelis pasirode leliaus.…

  O mano jau 3.300 plius paklaida sake 500g.tai jau baisu kad bus kokie kg kol gimdysiu 😯

 5. dinute@
  [email protected] prieš 47 min.

  Kaknevičienė parašė:
  Jausmas toks lyg būčiau dviračiu gerai pasivažinėjus. 😂