40 nėštumo savaitė

40 nėštumo savaitė

Vaikelis 40 nėštumo savaitę

Sunku tiksliai pasakyti, kokio ūgio ir svrio bus naujagimis - net ir modernią įrangą turintys medikai dažnai apsirinka ne vienu šimtu gramų, tačiau vidutinis 40-ą nėštumo savaitę gimęs naujagimis sveria apie 3 kg 600 g ir būna apie 52 cm ūgio.

Čia galite pasitikrinti, į kokią kategoriją patenka Jūsų vaikas: Vaikų ūgio ir svorio lentelės.

Didžiausia vaikelio kūno dalis yra galva, tačiau kaukolės kaulai vis dar paslankūs ir galės susispausti, kad galvutė pralįstų gimdymo takais.

Vaikelis kasdien auga, plaukai ir nagučiai taip pat auga ilgyn: dauguma tėvų nustemba, kokie ilgi ir aštrūs jie būna vos kūdikiui gimus. Būtų gerai juos nukirpti – kad naujagimis neapsidraskytų veiduko.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 40 nėštumo savaitę

Faktas

Nors statistinė tikimybė gimdyti turėtų būti vienoda, daugiausia vaikų gimsta antradieniais, mažiausia – savaitgalio dienomis.

Net ir tuomet, kai ovuliacijos data numatoma tiksliai ir patikimai, kai kurių moterų nėštumas trunka ilgiau, ir specialistai negali pasakyti, kodėl taip nutinka.

Tad ypatingai panikuoti nereikia, tačiau būtina žinoti apie galimas užsitęsusio nėštumo rizikas ir laiku imtis priemonių, jei mamai ar mažyliui iškiltų pavojus.

Iki vaikelis bus laikomas pernešiotas dar liko pora savaičių, tačiau norėdamas įsitikinti, kad vaikelis laikosi gerai, 40-41 savaitę nėštumą prižiūrintis gydytojas gali atlikti specialų tyrimą, vadinamą vaisiaus biofiziniu profiliu (BP).

BP yra išsamus ultragarso tyrimas, kai įvertinami vaisiaus judesiai, kvėpavimas, raumenų tonusas (ar vaikelis sugniaužia ir atgniaužia pirštukus, ištempia ir lanksto galūnes), vaisiaus vandenų tūris.

Atliekant tyrimą apie 20 minučių ar ilgiau gali būti stebimas vaikelio širdies ritmas. Jei yra kokių nors nėštumo komplikacijų, BP stebėjimą medikai greičiausiai pradėjo jau anksčiau. 

Gali būti paskirtas ir modifikuotas BP, kuriuo tiriamas vaisiaus širdies darbas ir vaisiaus vandenys.

Šie tyrimai paprastai atliekami du kartus per savaitę. Jei vaisiaus tyrimai kelia nerimą, – pavyzdžiui, yra per mažai vaisiaus vandenų ar pastebimas placentos veiklos sutrikimas – medikai gali nuspręsti skatinti gimdym ar paskirti cezario pjūvio operaciją.

Toliau bus tikrinamas gimdos kaklelis: jo padėtis, minkštumas, tai, kiek jis atsivėręs, parodo, kada prasidės gimdymas ir koks jis bus. Jei nepradėsite gimdyti savaime, gimdymą medikai greičiausiai nuspręs skatinti tarp 41 ir 42 savaitės.

Darbelis 40 nėštumo savaitei

Daugeliui mamų paskutiniosios nėštumo dienos slenka ypatingai lėtai, o visos mintys sukasi tik apie gimdymą. Kad laikas slinktų greičiau, įsitaisykite patogiai ir žiūrėkite filmus, skaitykite knygas, žurnalus, pasivaikščiokite kur netoliese ar tiesiog nusnūskite: gimęs vaikelis sujauks įprastą dienotvarkę, tad ko jau ko, bet miego tikrai nebus per daug.

Nors naujagimiai miega net 16-18 valandų per parą, bent jau pirmąjį mėnesį ilgesnį nei 3-4 valandų trunkantį miegą galite pamiršti: tarp šių trumpų numigimų bus įvairiausių reikalų: pamaitinti, pakeisti sauskelnes, nuraminti, pasupti ir taip toliau.

Taip pat skaitykite

2020 m. Vasario mėnesio mažyliai :)

 1. Realiste
  Realiste prieš 41 min.

  Teres.aa parašė:
  Sveikinimai 💐💐💐 Tai kaip supratau jums cp pagrinde dėl streptekoko?

  Ne, del III laipsnio plysimo pirmojo gimdymo metu 😊
  Nenorejau isgasdint, kateterio statymas nebaisus. Man kaklelio tikrinimas maziau malonus nei to kateterio idejimas. Tikrai greit viskas ten, nesijaudinkit

 2. User has not uploaded an avatar
  Liblo prieš 27 min.

  Confirmed parašė:
  Smagu skaityti kai atsiliepimai geri..
  Bet dar labiau pradėjau bijoti CP nes ir kateteri stato į pūslę, nieko nežinojau a…

  Kam tas kateteris į pūslę? 😑😑😑

 3. User has not uploaded an avatar
  Pirmąkart prieš 25 min.

  Liblo parašė:
  Kam tas kateteris į pūslę? 😑😑😑

  Na tai yra įprasta procedūra, juk operacija. Po jos apie 12 val negalima keltis, dėl to ir yra įvedamas kateteris į wc negalėsit gi nueiti

 4. Agnile
  Agnile prieš 10 min.

  Teres.aa parašė:
  Sveikinimai 💐💐💐 Tai kaip supratau jums cp pagrinde dėl streptekoko?

  CP dėl teigiamo streptokoko tikrai nedaro Tada antibiotikus lašina ir vaikeliui po gimdymo taip pat suduodama dozė

  Kas dėl kateterio, statė man jį su pirmagime, na, nėr malonu, bet man žymiai skaudžiau buvo kaklo tikrinimas ir atsivėrimo nei ten tas pakrapštymas 30 sek. klitoryje.

 5. Agnile
  Agnile prieš 3 min.

  Tęsiant skalbiklių temą, turiu dar vieną atradimą visoms parekomenduoti, jau iš tikro ne pirmą kartą naudoju rūbams ar sunkiai išimamoms dėmėms namuose, kainuoja pigiau grybo (pirkt yra maximoj, iki ir pan.), o efektas kaip Dievažin ko! Baliklis be chloro! Nei Vanish, nei dar kas jam neprilygsta! Pvz nuo vasaros niekaip atplaut vežimėlio baltos odos ir kraštų negalėjau su niekuo (pirkau dėvėtą vežimą ir buvo neišvalytas, bet superine kaina gavau jį), jau norėjau vežt pas profus valymui, bet prisiminiau šitą gėrį, ką jūs sau galvojat, blizga it naujas po plovimo. Gražu žiūrėt! Ir nebaisu, kad kažkur išbalins plėmais kaip koks ACE, ar, kad suvarys medžiagą. Žodžiu, liux dalykas!