40 nėštumo savaitė

40 nėštumo savaitė

Vaikelis 40 nėštumo savaitę

Sunku tiksliai pasakyti, kokio ūgio ir svrio bus naujagimis - net ir modernią įrangą turintys medikai dažnai apsirinka ne vienu šimtu gramų, tačiau vidutinis 40-ą nėštumo savaitę gimęs naujagimis sveria apie 3 kg 600 g ir būna apie 52 cm ūgio.

Čia galite pasitikrinti, į kokią kategoriją patenka Jūsų vaikas: Vaikų ūgio ir svorio lentelės.

Didžiausia vaikelio kūno dalis yra galva, tačiau kaukolės kaulai vis dar paslankūs ir galės susispausti, kad galvutė pralįstų gimdymo takais.

Vaikelis kasdien auga, plaukai ir nagučiai taip pat auga ilgyn: dauguma tėvų nustemba, kokie ilgi ir aštrūs jie būna vos kūdikiui gimus. Būtų gerai juos nukirpti – kad naujagimis neapsidraskytų veiduko.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 40 nėštumo savaitę

Faktas

Nors statistinė tikimybė gimdyti turėtų būti vienoda, daugiausia vaikų gimsta antradieniais, mažiausia – savaitgalio dienomis.

Net ir tuomet, kai ovuliacijos data numatoma tiksliai ir patikimai, kai kurių moterų nėštumas trunka ilgiau, ir specialistai negali pasakyti, kodėl taip nutinka.

Tad ypatingai panikuoti nereikia, tačiau būtina žinoti apie galimas užsitęsusio nėštumo rizikas ir laiku imtis priemonių, jei mamai ar mažyliui iškiltų pavojus.

Iki vaikelis bus laikomas pernešiotas dar liko pora savaičių, tačiau norėdamas įsitikinti, kad vaikelis laikosi gerai, 40-41 savaitę nėštumą prižiūrintis gydytojas gali atlikti specialų tyrimą, vadinamą vaisiaus biofiziniu profiliu (BP).

BP yra išsamus ultragarso tyrimas, kai įvertinami vaisiaus judesiai, kvėpavimas, raumenų tonusas (ar vaikelis sugniaužia ir atgniaužia pirštukus, ištempia ir lanksto galūnes), vaisiaus vandenų tūris.

Atliekant tyrimą apie 20 minučių ar ilgiau gali būti stebimas vaikelio širdies ritmas. Jei yra kokių nors nėštumo komplikacijų, BP stebėjimą medikai greičiausiai pradėjo jau anksčiau. 

Gali būti paskirtas ir modifikuotas BP, kuriuo tiriamas vaisiaus širdies darbas ir vaisiaus vandenys.

Šie tyrimai paprastai atliekami du kartus per savaitę. Jei vaisiaus tyrimai kelia nerimą, – pavyzdžiui, yra per mažai vaisiaus vandenų ar pastebimas placentos veiklos sutrikimas – medikai gali nuspręsti skatinti gimdym ar paskirti cezario pjūvio operaciją.

Toliau bus tikrinamas gimdos kaklelis: jo padėtis, minkštumas, tai, kiek jis atsivėręs, parodo, kada prasidės gimdymas ir koks jis bus. Jei nepradėsite gimdyti savaime, gimdymą medikai greičiausiai nuspręs skatinti tarp 41 ir 42 savaitės.

Darbelis 40 nėštumo savaitei

Daugeliui mamų paskutiniosios nėštumo dienos slenka ypatingai lėtai, o visos mintys sukasi tik apie gimdymą. Kad laikas slinktų greičiau, įsitaisykite patogiai ir žiūrėkite filmus, skaitykite knygas, žurnalus, pasivaikščiokite kur netoliese ar tiesiog nusnūskite: gimęs vaikelis sujauks įprastą dienotvarkę, tad ko jau ko, bet miego tikrai nebus per daug.

Nors naujagimiai miega net 16-18 valandų per parą, bent jau pirmąjį mėnesį ilgesnį nei 3-4 valandų trunkantį miegą galite pamiršti: tarp šių trumpų numigimų bus įvairiausių reikalų: pamaitinti, pakeisti sauskelnes, nuraminti, pasupti ir taip toliau.

Taip pat skaitykite

2019 m. Gruodžio mamytės ❤️

 1. User has not uploaded an avatar
  Aurineja prieš 10 min.

  Miško uoga parašė:
  Epiduras nuimti gali tik saremiu skausmus,bet ne pacio gimdymo,tuo metu jau turi buti pranykes jo veikimas,nes del tos priezasties ir buna gimsta vangus vaikai,nev…

  Man rodos vangumui itakos neturi, cia del to kad neisstumsi tiesiog vaiko nes nieko nejausi, bent as taip is gyd supratau. Zinau kad labai sunkus stumimas buna, ir tada jau ir pilva spaudzia ir pan jei epiduras veikia.

 2. Miško uoga prieš 9 min.

  Mėtall parašė:
  Bet epiduro procedūrą leidžiama ne iki 2 cm atsidarymo tik ? 🤔

  Ne.pirmakartem berods 3-4 ar 3-5cm., antrakartems ir t.t. net iki 8 cm.

 3. User has not uploaded an avatar
  Meškute27 prieš 9 min.

  Mamuliukai ? Kuriuos nuskausminamuosius rinksites kad jau tema apie tsi prasidejo jog epiduras iki 7 cm atsiverimo dar tsikomas ir tt.. ir butinai paminekite miesta kuriame ruošiates!
  Pagrindiniai skausma malsinantys medikamentai yra sie:

  1)Analgetikai- isnyksta skausmo jutimas, bet nesutrikdoma motorika. Tai i raumenis (sedmenis) arba i vena svirksciami vaistai, kai pradeda atsiverti gimdos kaklelis, ir jeigu yra narkotiniai, veikia migdomai. Neigiamas poveikis, jog ju suleidus negaletumete vaiskcioti, nes netvirtai stovetumete ant koju, jaustumetes apsnudusi ir blogiau save kontroliuojanti. Jei suleidziama likus nedaug laiko iki gimdymo naujagimis gali buti vangus, veliau susirasti kruti, kvepavimas buti prislopintas, del to prireiktu deguonies. Poveikis kudikiui trunka ilgiau nei motinai,nes jo organizmas yra nesubrendes ir medikamenta salina blogiau.

  2)Anestetikai- isnyksta skausmo jutimas ir motorika. Dar kitaip vadinama:
  *Epidurine nejautra- medikamntai suleidziami i gimdyves stubura- epidurini tarpa.
  *Spinaline nejautra- suleidziami i nugaros smegenu skysti.
  *Gaktos nervo nejautra- vaistai suleidziami i maksti.
  *Epidurine nejautra. Suleidus vaistu skausmo nebejauciama po 10 minuciu. Tai gali padaryti tik anesteziologas. I epidurini tarpa apatineje nugaros dalyje tarp slanksteliu, zemiau nugaros smegenu, yra ivedama adata ir pro ja ikisamas kateteris. Vaistai gali buti leidziami periodiskomis isnjekcijomis arba lb mazomis dozemis. Anestetikai kartu slopina slapimo pusles darba, tad i ja reikia ivesti kateteri, kad isteketu slapimas. Minusai: sie medikamentai gali apsunkinti stanginimasi gimdymo pabaigoje, taip pat susilpneja ar nutirpsta pacientes kojos. Is nemaloniu simtomu- galvos skausmas, kuris gydomas "kraujo plomba".
  Vaikscioti netrukdanti epidurine nejautra. Siuo atveju skausmo jutimas dingsta, bet kojos nenutirpsta. Moteris geriau stanginasi.
  *Spinaline nejautra.Ji panasi i epidurine, tik siuo atveju adata ivedama tiesiai i smegenu skysti. Ju suleidus greitai pasalinamas skausmas ir apmarinama apatine kuno dalis. Sis metodas lb tinka jei nejautra reikia sukelti lb greitai, pvz pries cezario operacija. Minusai: gali atsirasti galvos sakusmas, kuris salinamas "kraujo lopineliu".
  *Gaktos nervo blokada. Sis metodas taikomas gimdymo metu, kai pradetas isstumti vaisius. Vaistai suleidziami i maksties sriti smeigiama adata. Apmarinama tik tarpvietes sritis, bet saremiai jauciami. Dazniausiai sis metodas naudojamas traukiant vaisiu replemis arba atliekant vakuumine ekstrakcija. Vaistu veikimo periodas gana ilgas, tad gyd. gali speti ikirpti ir susiuti tarpviete.

  3) Raminamieji vaistai- atpalaiduoja raumenis irr kartu mazina itampa, daznai skiriami su narkotiku, kad sustiprintu ju efekta.

  4)Bendroji nejautra- naudojant duju ir deguonies misini kai butinai to reikia, dazniausiai atliekant cezario pjuvio operacija. Minusai: atsibudusi moteris yra mieguista, toki pati poveiki daro ir kudikiui.

  5)Transkutaline elektrine nervu stimuliacija (TENS)- atiekama nestipriais elektros impulsais blokuojant skausmo signalu perdavima smegenims. Taip pat impulsai skatina endorfinu, naturaliu organizmo analgetiku,issiskyrima. Tinka naudoti pirmojo gimdymo etapo pradzioje.

  6)Naturalios skausma malsinancios priemones- masazas, silti kompresai, vizualizacija, hipnoze, refleksoterapija, akupunktura, silta vonia.

 4. Miško uoga prieš 8 min.

  Aurineja parašė:
  Man rodos vangumui itakos neturi, cia del to kad neisstumsi tiesiog vaiko nes nieko nejausi, bent as taip is gyd supratau. Zinau kad labai sunkus stumimas buna, ir …

  Per mokymus sake,kad kai epiduras jei per velai suleistas,prasideda uzburtas ratas.stumimo nebuna,tada reikia leisti skatinancius.ir prasideda leidimai vaistai del vaistu, viskas uzsitesia,tada galima ir vaiko hipoksija.

 5. User has not uploaded an avatar
  Aurineja prieš 3 min.

  Miško uoga parašė:
  Per mokymus sake,kad kai epiduras jei per velai suleistas,prasideda uzburtas ratas.stumimo nebuna,tada reikia leisti skatinancius.ir prasideda leidimai vaistai del …

  Daug ko gali per gimdyma nutikt ir be epiduro/ne del epiduro.