40 nėštumo savaitė

40 nėštumo savaitė

Vaikelis 40 nėštumo savaitę

Sunku tiksliai pasakyti, kokio ūgio ir svrio bus naujagimis - net ir modernią įrangą turintys medikai dažnai apsirinka ne vienu šimtu gramų, tačiau vidutinis 40-ą nėštumo savaitę gimęs naujagimis sveria apie 3 kg 600 g ir būna apie 52 cm ūgio.

Čia galite pasitikrinti, į kokią kategoriją patenka Jūsų vaikas: Vaikų ūgio ir svorio lentelės.

Didžiausia vaikelio kūno dalis yra galva, tačiau kaukolės kaulai vis dar paslankūs ir galės susispausti, kad galvutė pralįstų gimdymo takais.

Vaikelis kasdien auga, plaukai ir nagučiai taip pat auga ilgyn: dauguma tėvų nustemba, kokie ilgi ir aštrūs jie būna vos kūdikiui gimus. Būtų gerai juos nukirpti – kad naujagimis neapsidraskytų veiduko.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 40 nėštumo savaitę

Faktas

Nors statistinė tikimybė gimdyti turėtų būti vienoda, daugiausia vaikų gimsta antradieniais, mažiausia – savaitgalio dienomis.

Net ir tuomet, kai ovuliacijos data numatoma tiksliai ir patikimai, kai kurių moterų nėštumas trunka ilgiau, ir specialistai negali pasakyti, kodėl taip nutinka.

Tad ypatingai panikuoti nereikia, tačiau būtina žinoti apie galimas užsitęsusio nėštumo rizikas ir laiku imtis priemonių, jei mamai ar mažyliui iškiltų pavojus.

Iki vaikelis bus laikomas pernešiotas dar liko pora savaičių, tačiau norėdamas įsitikinti, kad vaikelis laikosi gerai, 40-41 savaitę nėštumą prižiūrintis gydytojas gali atlikti specialų tyrimą, vadinamą vaisiaus biofiziniu profiliu (BP).

BP yra išsamus ultragarso tyrimas, kai įvertinami vaisiaus judesiai, kvėpavimas, raumenų tonusas (ar vaikelis sugniaužia ir atgniaužia pirštukus, ištempia ir lanksto galūnes), vaisiaus vandenų tūris.

Atliekant tyrimą apie 20 minučių ar ilgiau gali būti stebimas vaikelio širdies ritmas. Jei yra kokių nors nėštumo komplikacijų, BP stebėjimą medikai greičiausiai pradėjo jau anksčiau. 

Gali būti paskirtas ir modifikuotas BP, kuriuo tiriamas vaisiaus širdies darbas ir vaisiaus vandenys.

Šie tyrimai paprastai atliekami du kartus per savaitę. Jei vaisiaus tyrimai kelia nerimą, – pavyzdžiui, yra per mažai vaisiaus vandenų ar pastebimas placentos veiklos sutrikimas – medikai gali nuspręsti skatinti gimdym ar paskirti cezario pjūvio operaciją.

Toliau bus tikrinamas gimdos kaklelis: jo padėtis, minkštumas, tai, kiek jis atsivėręs, parodo, kada prasidės gimdymas ir koks jis bus. Jei nepradėsite gimdyti savaime, gimdymą medikai greičiausiai nuspręs skatinti tarp 41 ir 42 savaitės.

Darbelis 40 nėštumo savaitei

Daugeliui mamų paskutiniosios nėštumo dienos slenka ypatingai lėtai, o visos mintys sukasi tik apie gimdymą. Kad laikas slinktų greičiau, įsitaisykite patogiai ir žiūrėkite filmus, skaitykite knygas, žurnalus, pasivaikščiokite kur netoliese ar tiesiog nusnūskite: gimęs vaikelis sujauks įprastą dienotvarkę, tad ko jau ko, bet miego tikrai nebus per daug.

Nors naujagimiai miega net 16-18 valandų per parą, bent jau pirmąjį mėnesį ilgesnį nei 3-4 valandų trunkantį miegą galite pamiršti: tarp šių trumpų numigimų bus įvairiausių reikalų: pamaitinti, pakeisti sauskelnes, nuraminti, pasupti ir taip toliau.

Taip pat skaitykite

2021 liepinukai❤️

 1. monikuti.kelp
  monikuti.kelp prieš 4 val.

  Samantela parašė:
  Kaip mano vyras sako ar namie ar Palangoj kažkur būsi, tas pats beveik. Pasiimsim visko ko reikia mažylei, vonelę ir tą imsim. O ir vieta ten pats centras, šalia va…

  Jo.... turėjau du gimdymus, vieną su skatinamaisiais, kitą be..... norėtųsi ir man šį kart vėl be jų! 🤦‍♀️
  O aš kaip tik..... liepos mėn prabūsiu namie, jokių atostogų ir pan! Visada liepos mėn atostogaudavome, dabar atostogas perkėlėm į rugpjūčio galą! 🙈☺ kadangi man sunkus tas pogimdyvinis dėl pienuko, dega krūtinės ir pan. Be vaistų niekaip! O ir su antru kraujavimas prasidėjo po poros sav....žodžiu! Kaip yra sakoma, po gimdymo gimdyvė mėnesį yra viena koja "grabe" 😂😂😂😂 reikia save saugoti! O ir močiutės šalia, mažų kas jei kažkas.....vaikus pasiimti galės! Žodžiu, aš ta, kai man reikės tikrai ramybės liepos mėn! Nei svečių norėsiu nei ko! 🙈😂 man reikia laiko.... pavydu, kas gali kalnus jau nuversti po gimdymo 🙈😂

 2. Braškė90
  Braškė90 prieš 3 val.

  Spurguspurga parašė:
  Bliamba , bet praeita savaite darem viskas ok buvo.Cia ziuriu daug kam sutine. Nu matyt del visa pikta reik pasidaryt.o kazka kita dar jutot blogo? Nes as kaip ir k…

  Žinokit ir aš neturėjau kitų nusiskundimų. Ir baltymas buvo irgi nesenai darytas, nerasta jo visai, pakartojus po 3-jų dienų rado 0,75. Čia nepasakysi kaip kas. Geriau pasitikrinti. 😏 Nes bent mano atveju tai tas tinimas ir baltymas vos manęs nepražudė. Tuo labiau, kad būtent daugiavaisis neštumas ir turi didžiausią įtaką preeklampsijai. 😏

 3. Junique
  Junique prieš 2 val.

  Gali buti nuo karscio. Bet geriau pasitikrinciau

 4. stebuklolaukiant
  stebuklolaukiant prieš 31 min.

  Sveikos merginos, ar buvo kam gimdos dugnas, kad neatitiktu savaiciu? Man turetu buti 36cm, bet pamatavus 32nustate. Pazymejo, kad dar pataikau i kreive, ir daugiau nieko nepaminejo... Pilvas mano nera didelis, seniau dar echo ziuredavo, atitikdavo vaisius savaites, bet paskutinius du kartus jau tik matuodavo dugna ir sirdeles klausydavo.

 5. Rosy
  Rosy prieš 17 min.

  kozanostra parašė:
  Mes irgi su seima esam uzsirezervave apartamentus liepos pabaigai🙂as irgi tokios nuomones koks skirtumas ar namie vaikas bus ar Palangoje🙂ir vyresnelis labai laukia…

  Aš ir nematau skirtumo kur naujagimis bus, jei tam yra sąlygos. Labiau baugina keliojė. Autokėdutėje naujagimiui rekomenduojama būti apie.pusvalandį per dieną