40 nėštumo savaitė

Vaikelis 40 nėštumo savaitę

Sunku tiksliai pasakyti, kokio ūgio ir svrio bus naujagimis - net ir modernią įrangą turintys medikai dažnai apsirinka ne vienu šimtu gramų, tačiau vidutinis 40-ą nėštumo savaitę gimęs naujagimis sveria apie 3 kg 600 g ir būna apie 52 cm ūgio.

Čia galite pasitikrinti, į kokią kategoriją patenka Jūsų vaikas: Vaikų ūgio ir svorio lentelės

Didžiausia vaikelio kūno dalis yra galva, tačiau kaukolės kaulai vis dar paslankūs ir galės susispausti, kad galvutė pralįstų gimdymo takais.

Vaikelis kasdien auga, plaukai ir nagučiai taip pat auga ilgyn: dauguma tėvų nustemba, kokie ilgi ir aštrūs jie būna vos kūdikiui gimus. Būtų gerai juos nukirpti – kad naujagimis neapsidraskytų veiduko.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 40 nėštumo savaitę

Faktas

Nors statistinė tikimybė gimdyti turėtų būti vienoda, daugiausia vaikų gimsta antradieniais, mažiausia – savaitgalio dienomis.

Net ir tuomet, kai ovuliacijos data numatoma tiksliai ir patikimai, kai kurių moterų nėštumas trunka ilgiau, ir specialistai negali pasakyti, kodėl taip nutinka. Tad ypatingai panikuoti nereikia, tačiau būtina žinoti apie galimas užsitęsusio nėštumo rizikas ir laiku imtis priemonių, jei mamai ar mažyliui iškiltų pavojus.

Iki vaikelis bus laikomas pernešiotas dar liko pora savaičių, tačiau norėdamas įsitikinti, kad vaikelis laikosi gerai, 40-41 savaitę nėštumą prižiūrintis gydytojas gali atlikti specialų tyrimą, vadinamą vaisiaus biofiziniu profiliu (BP).

BP yra išsamus ultragarso tyrimas, kai įvertinami vaisiaus judesiai, kvėpavimas, raumenų tonusas (ar vaikelis sugniaužia ir atgniaužia pirštukus, ištempia ir lanksto galūnes), vaisiaus vandenų tūris. Atliekant tyrimą apie 20 minučių ar ilgiau gali būti stebimas vaikelio širdies ritmas. Jei yra kokių nors nėštumo komplikacijų, BP stebėjimą medikai greičiausiai pradėjo jau anksčiau. 

Gali būti paskirtas ir modifikuotas BP, kuriuo tiriamas vaisiaus širdies darbas ir vaisiaus vandenys. Šie tyrimai paprastai atliekami du kartus per savaitę. Jei vaisiaus tyrimai kelia nerimą, – pavyzdžiui, yra per mažai vaisiaus vandenų ar pastebimas placentos veiklos sutrikimas – medikai gali nuspręsti skatinti gimdym ar paskirti cezario pjūvio operaciją.

Toliau bus tikrinamas gimdos kaklelis: jo padėtis, minkštumas, tai, kiek jis atsivėręs, parodo, kada prasidės gimdymas ir koks jis bus. Jei nepradėsite gimdyti savaime, gimdymą medikai greičiausiai nuspręs skatinti tarp 41 ir 42 savaitės.

Darbelis 40 nėštumo savaitei

Daugeliui mamų paskutiniosios nėštumo dienos slenka ypatingai lėtai, o visos mintys sukasi tik apie gimdymą. Kad laikas slinktų greičiau, įsitaisykite patogiai ir žiūrėkite filmus, skaitykite knygas, žurnalus, pasivaikščiokite kur netoliese ar tiesiog nusnūskite: gimęs vaikelis sujauks įprastą dienotvarkę, tad ko jau ko, bet miego tikrai nebus per daug.

Nors naujagimiai miega net 16-18 valandų per parą, bent jau pirmąjį mėnesį ilgesnį nei 3-4 valandų trunkantį miegą galite pamiršti: tarp šių trumpų numigimų bus įvairiausių reikalų: pamaitinti, pakeisti sauskelnes, nuraminti, pasupti ir taip toliau.

Taip pat skaitykite

2017 m. Kovo mėnesio būsimos mamytės

 1. User has not uploaded an avatar
  IruteL prieš 6 val.

  bumbumbum29 parašė:
  Aciu uz issamu aprasyma, jau viena cp turejau, tai zinau kaip vyksta, aktualu buvo kai su siuntimu vaziuoji. Ar reikalinga kokia registracija, ar greit operuoja po …

  Nereikia registruotis - tiesiai į priėmimą su siuntimu. Mane su planiniu trečiu CP paguldė 14d, o operavo 16d, nes 15d jau buvo suplanuotos dvi planinės (vieną ekstra operavo 14d vakare, bet mano datos vistiek nepaankstino). Klaipėdoj namo išleidžia 3d po CP, jei abiem su vaiku viskas gerai, tai nei karto ilgiau ir negulėjau

  Dabar kovo 3d turiu važiuot, nes bus 39sav, o per savaitgalį planinės operacijos turbūt nedarys, tai teks ilgiau pagulėt... Būtų nieko tokio, jei nereiktų palikt šeimos, kai vyras po kojos traumos + operacijos vaikšto su ramentais, o name gyvenam, tai malkas nešt, šunį šert reiks 1 mokinukas, 1 darželinukas (neleis į darželį tom dienom) ir vienas naminukas - valgyt irgi teks gamint... Baisoka, kaip čia jie tvarkysis, tai jau geriau viskas prasidėtų wavaime anksčiau ir ligoninėj trumpiau užtrukčiau

 2. User has not uploaded an avatar
  IruteL prieš 6 val.

  elze1 parašė:
  Bet aš labkausi pas šeimos gydytoją, tai turbūt ji ir parašys siuntimą

  Man planiniam CP siuntimą parašė šeimos gydytoja

 3. Paulina_89
  Paulina_89 prieš 6 val.

  Eglužėlė parašė:
  Mamytės, jau kelinta diena makšty jaučiu tokius dūrius, lyg su adata kas badytų. Kartais taip stipriai suduria, kad vos ašaros neišspaudžiu. Kas tai?

  Man jau kokia savaite tokie pojuciai. Manau cia dilgciojimai kurie atsiranda del artejancio gimdymo.

 4. sondritaa
  sondritaa prieš 4 val.

  Eglužėlė parašė:
  Mamytės, jau kelinta diena makšty jaučiu tokius dūrius, lyg su adata kas badytų. Kartais taip stipriai suduria, kad vos ašaros neišspaudžiu. Kas tai?

  As irgi nuolat jauciu tuos dursciojimus, matyt statosi vaikelis i vieta vis zemiau , pasimuisto ir jauciam taip.. Tikekimes,kad ilgai uz usu netampys musu :))

 5. Laumuze prieš 54 min.

  Vėl nemiga... kasryt tradiciškai kiek po 4 nesimiega... paskui posmą nusnaudžiu apie 6, jei mažoji leidžia, bet kažkokia nesąmonė su tuo miegu dabar...
  Ir galvojau, kad šiąnakt gimdysiu - tokie stiprūs buvo susitraukimai pilvo apačioj... Bet rimo, nurimo ir va, vėl laukimas...

  IruteL parašė:
  Dabar kovo 3d turiu važiuot, nes bus 39sav, o per savaitgalį planinės operacijos turbūt nedarys, tai teks ilgiau pagulėt... Būtų nieko tokio, jei nereiktų palikt še…

  O tai jei nedarys operacijos per savaitgalį, o vaikelis irgi neskuba, Jūs negalit pasiskambinti į ligoninę ir paaiškinusi situaciją sutarti, kad atvažiuosit pirmadienio ryte?
  Man su vidurinėle buvo planinis - nuvažiavau šeštadienį ryte patikrai ir galgimdymui, bet išsiuntė namo ir sakė atvažiuot pirmadienį.
  Gal Jum ir tas įmanoma?

  Eglužėlė parašė:
  Mamytės, jau kelinta diena makšty jaučiu tokius dūrius, lyg su adata kas badytų. Kartais taip stipriai suduria, kad vos ašaros neišspaudžiu. Kas tai?

  Toks dilgčiojimas - tai mažylis įsistatinėja plius gali būti psruošiamieji sąrėmiai.
  Niekp - jie ateina ir praeina... Viskas čia gerai