40 nėštumo savaitė

40 nėštumo savaitė

Vaikelis 40 nėštumo savaitę

Sunku tiksliai pasakyti, kokio ūgio ir svrio bus naujagimis - net ir modernią įrangą turintys medikai dažnai apsirinka ne vienu šimtu gramų, tačiau vidutinis 40-ą nėštumo savaitę gimęs naujagimis sveria apie 3 kg 600 g ir būna apie 52 cm ūgio.

Čia galite pasitikrinti, į kokią kategoriją patenka Jūsų vaikas: Vaikų ūgio ir svorio lentelės.

Didžiausia vaikelio kūno dalis yra galva, tačiau kaukolės kaulai vis dar paslankūs ir galės susispausti, kad galvutė pralįstų gimdymo takais.

Vaikelis kasdien auga, plaukai ir nagučiai taip pat auga ilgyn: dauguma tėvų nustemba, kokie ilgi ir aštrūs jie būna vos kūdikiui gimus. Būtų gerai juos nukirpti – kad naujagimis neapsidraskytų veiduko.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 40 nėštumo savaitę

Faktas

Nors statistinė tikimybė gimdyti turėtų būti vienoda, daugiausia vaikų gimsta antradieniais, mažiausia – savaitgalio dienomis.

Net ir tuomet, kai ovuliacijos data numatoma tiksliai ir patikimai, kai kurių moterų nėštumas trunka ilgiau, ir specialistai negali pasakyti, kodėl taip nutinka.

Tad ypatingai panikuoti nereikia, tačiau būtina žinoti apie galimas užsitęsusio nėštumo rizikas ir laiku imtis priemonių, jei mamai ar mažyliui iškiltų pavojus.

Iki vaikelis bus laikomas pernešiotas dar liko pora savaičių, tačiau norėdamas įsitikinti, kad vaikelis laikosi gerai, 40-41 savaitę nėštumą prižiūrintis gydytojas gali atlikti specialų tyrimą, vadinamą vaisiaus biofiziniu profiliu (BP).

BP yra išsamus ultragarso tyrimas, kai įvertinami vaisiaus judesiai, kvėpavimas, raumenų tonusas (ar vaikelis sugniaužia ir atgniaužia pirštukus, ištempia ir lanksto galūnes), vaisiaus vandenų tūris.

Atliekant tyrimą apie 20 minučių ar ilgiau gali būti stebimas vaikelio širdies ritmas. Jei yra kokių nors nėštumo komplikacijų, BP stebėjimą medikai greičiausiai pradėjo jau anksčiau. 

Gali būti paskirtas ir modifikuotas BP, kuriuo tiriamas vaisiaus širdies darbas ir vaisiaus vandenys.

Šie tyrimai paprastai atliekami du kartus per savaitę. Jei vaisiaus tyrimai kelia nerimą, – pavyzdžiui, yra per mažai vaisiaus vandenų ar pastebimas placentos veiklos sutrikimas – medikai gali nuspręsti skatinti gimdym ar paskirti cezario pjūvio operaciją.

Toliau bus tikrinamas gimdos kaklelis: jo padėtis, minkštumas, tai, kiek jis atsivėręs, parodo, kada prasidės gimdymas ir koks jis bus. Jei nepradėsite gimdyti savaime, gimdymą medikai greičiausiai nuspręs skatinti tarp 41 ir 42 savaitės.

Darbelis 40 nėštumo savaitei

Daugeliui mamų paskutiniosios nėštumo dienos slenka ypatingai lėtai, o visos mintys sukasi tik apie gimdymą. Kad laikas slinktų greičiau, įsitaisykite patogiai ir žiūrėkite filmus, skaitykite knygas, žurnalus, pasivaikščiokite kur netoliese ar tiesiog nusnūskite: gimęs vaikelis sujauks įprastą dienotvarkę, tad ko jau ko, bet miego tikrai nebus per daug.

Nors naujagimiai miega net 16-18 valandų per parą, bent jau pirmąjį mėnesį ilgesnį nei 3-4 valandų trunkantį miegą galite pamiršti: tarp šių trumpų numigimų bus įvairiausių reikalų: pamaitinti, pakeisti sauskelnes, nuraminti, pasupti ir taip toliau.

Taip pat skaitykite

2021 spalio mažiukai

 1. User has not uploaded an avatar
  Kara14 prieš 14 min.

  Ugniki parašė:
  O kaip su makštimi, ketvirtadienį pas gydytoja bet nekantrauju sužinoti ar čia normalu. Būna kartais protarpiais taip sugelia makštį, arba kaip su adata duria m…

  Man irgi kartais ziauriai suduria. Ypac einant. As tai nzn kas normalu, bet kol nera dideliu skausmu, nekraujuoju, vaikutis juda, tol galvoju, kad normalu. Turbūt ten viskas uzspausta ir visokiu nemaloniu pojūčių yra.

 2. Ugniki
  Ugniki prieš 9 min.

  Egle28 parašė:
  Tai vadinasi 'lightning' sensation.
  Toks kaip zaibas duoda per gimdos kakleli.

  Man seniau budavo trumpalaikis , pora kartu stipriai su duodavo, bet prieš kelias dienas buvau mieste ir nuo vienos vietos iki kitos koks max 10 min ir taip sudelgė einant kad sunerimau, bet sustojus neskaudėdavo , todėl įdomu .

 3. Ugniki
  Ugniki prieš 6 min.

  Kara14 parašė:
  Man irgi kartais ziauriai suduria. Ypac einant. As tai nzn kas normalu, bet kol nera dideliu skausmu, nekraujuoju, vaikutis juda, tol galvoju, kad normalu. Turbūt t…

  Nu aš irgi taip galvoju, nors kūdikio judesių neskaičiuoju , būna dienų mažiau juda būna daugiau, bet kol neskauda mirtinai ar kraujas nebėga irgi per daug nestresuoju, bet tarkim suskaudus kažkur kur atrodo nu keista jog skauda ir t.t. galvoju gal kažkas ne taip, čia bėgti tikrinti. Bet tada pagalvoju kiek man skaudėjo visur po truputį , tai nespėčiau lakstyti į ligonine😄

 4. Egle28
  Egle28 prieš 5 min.

  Ugniki parašė:
  Man seniau budavo trumpalaikis , pora kartu stipriai su duodavo, bet prieš kelias dienas buvau mieste ir nuo vienos vietos iki kitos koks max 10 min ir taip sudelg…

  Kai eisit pas gydytoja pasikonsultuokit, veliau parasykit ka sake.
  Nemanau, kad tas skausmas turi trukti labai ilgai. Vos 1-2 minutes normalu, nebent tuo paciu metu atsidarineja kaklelis..

 5. Agnė_33
  Agnė_33 prieš 1 min.

  Ugniki parašė:
  Ar ir jums neštumo gale paskausta kirkšnis. Šiandien vakarop pradėjo skaudėti ne nuolat , bet vaikštant , judant . Ar verta nerimauti ar čia dar vienas nėštumui …

  Man jau kokius du mėn. skauda kairės kojos kirkšnį vaikštant ar kitaip judant, normalu

  Ugniki parašė:
  O kaip su makštimi, ketvirtadienį pas gydytoja bet nekantrauju sužinoti ar čia normalu. Būna kartais protarpiais taip sugelia makštį, arba kaip su adata duria m…

  Tokius diegliukus ir aš turiu, vėlgi - normalu Tik pas mane tie sudūrimai itin trumpi 1-2 sekundes tetrunka

Forumas gyvai
JonVytė JonVytė prieš 3 min.