33 nėštumo savaitė

33 nėštumo savaitė

Vaikelis 33 nėštumo savaitę

Ananasas. Šią savaitę tavo vaikelis sveria maždaug 1 kg 900 g, jo ūgis nuo kulnų iki viršugalvio –  apie 44 cm, taigi jis yra maždaug sunokusio ananaso dydžio.

Dabar kietėja dauguma vaikelio kaulų, tačiau kaukolę sudaro atskiri paslankūs kaulais. Dėl šios paslankios sistemos vaiko galvutė gali susispausti ir pralįsti palyginti siaurais gimdymo takais.

Kol užgimsta, galvutė patiria didelį spaudimą ir pradžioje būna kūgio formos. Tai visiškai normalu, nepavojinga ir laikina. Netrukus po gimdymo kūdikio galvutė suapvalėja, tačiau kaukolės kaulai visiškai suauga tik maždaug 9–18 gyvenimo mėnesį.   

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 33 nėštumo savaitę

Faktas

Daugiausiai vaikų pagimdė moteris iš Rusijos. 1725–1765 metais ji 27 kartus buvo nėščia ir pagimdė net 69 vaikus. Nepaisant šių nuopelnų, istorijoje išliko ne jos, o tik jos vyro – Fiodoro Vasiljevo – vardas.

Apytiksliai 33 nėštumo savaitę gali pasireikšti dar vienas nėštumo metu jaučiamas nemalonus pojūtis: pirštų, delnų ir riešų dilgčiojimas arba tirpimas. Dauguma nėščiųjų šiuos imptomus pajunta naktį arba tuoj pabudusios ryte.

Tai - taip vadinamas riešo kanalo sindromas. Visi kūno audiniai, taip pat ir riešų, pabrinko. Dėl to gali padidėti spaudimas riešo kanale – šis kanalas yra kaulinis „tunelis“, kuriuo eina nervai. Užspaudus juos, riešai ima stingti, juos gali dilgčioti ar skaudėti.

Kaip profilaktinė priemonė nuo įplyšimų gimdant gali būti rekomenduojamas tarpvietės (zonos aplink makštį) masažą. Ne visoms moterims šis metodas yra priimtinas ir ne visais atvejais jis padeda, tačiau jei norėtumėt jį išbandyti – dabar pats laikas pradėti. Štai kaip tai reikėtų daryti:

 • Nusiplaukite rankas, įsitaisykite patogiai pusiau gulomis, kojas laikyti plačiai.
 • Užsipilkite ant delnų geros kokybės aliejaus, ištepkite juo delnus, pirštus ir tarpvietę. Geriausiai tiktų vitaminu E praturtintas aliejus.
 • Įkiškite nykščius į makštį, apytiksliai 2,5–3,5 cm, iki arba šiek tiek giliau pirmojo krumplio. Spauskite nykščius į šonus ir kartu žemyn link tiesiosios žarnos. Švelniai, bet tvirtai tęskite tempimą, kol pajusite šilumą arba dilgčiojimą. Laikykite taip ištemptą makštį (nejudindama) maždaug porą minučių, kol dilgčiojimas pradės silpnėti.
 • Lėtais, švelniais judesiais masažuokite apatinę makšties kanalo sritį skirtingomis kryptimis, tempdama nykščiais makšties audinius į šonus, kaip per gimdymą juos temps vaikelis. Darykite tai apie tris–keturias minutes.

Šį masažą reikia daryti švelniai, nes šios srities audiniai yra jautrūs, šiurkštūs judesiai gali sukelti patinimą arba palikti kraujosruvas (mėlynes).

Darydama šį masažą, venkite spausti šlaplę (šlapimo angą), nes tai gali ją sudirginti ar net sukelti infekciją.

Darbelis 33 nėštumo savaitei

Išskalbkite kūdikio drabužėlius ir patalynę. Nesvarbu, ar juos pirkote naujus, ar padėvėtus, ar gavote dovanų, išskalbkite juos visus.

Tai, kas liesis prie kūdikio odos, turi būti švaru, be to, būtina pašalinti visus ant medžiagos galinčius būti dirgiklius. Rinkitės švelnias skalbimo priemones, be kvapiklių, tinkamas jautriai odai (geriausia hipoalergenines).

2021 Rugsėjo mažiukai

 1. slapukeb
  slapukeb prieš 11 val.

  asimona parašė:
  Gal kvailokas klausimas pasirodys kas jau turit atžalų, bet neturiu supratimo

  Neimkite i ligonine ciulptuko. Kai vaikutis ismoks taisyklingai zisti, tada ir paduosite ciulptuka jau namie. Nesidarykit meskos paslaugos, nes ciulptukas mokina apimti tik speneli, be aureoles... Kt priezastis, kad uzsivestu pienukas reikes daznai glausti prie kruties, o ciulptukas apgautu vaikuti, tad reciau zystu, veliau pienas pasirodytu...

 2. _Bri_
  _Bri_ prieš 9 val.

  Aušrytėlė parašė:
  Kaip mamytės su jūsų pilvukų "aukštumu" ar "žemumu"? Kiek kolegių darbe turiu tiek ir nuomonių🤣bando nuspėti ką turėsiu. Vienos sako,kad pilvas aušktai tai bus merg…

  Trecias nestumas trecia kart pilvukas lygiai toks pat apvalus kaip kamuoliukas ir aukstai, dvi panos ir dabar berniukas 😁

  As kiek esu girdejus tai sakydavo su berniuku pilvas zemai ir svoris mamos visas i pilva eina, o su mergaitem pilvas aukstai, iskart po krutine, ir mama visa stambeja 😁😁

 3. charlee23
  charlee23 prieš 9 val.

  _Bri_ parašė:
  Trecias nestumas trecia kart pilvukas lygiai toks pat apvalus kaip kamuoliukas ir aukstai, dvi panos ir dabar berniukas 😁

  mano tai abu nestumai vienodi sakyciau kas liecia pilva bet pirmai mergyte db berniuka laukiu

 4. Melda
  Melda prieš 8 val.

  Ar mergaitė ar berniukas viskas priklauso nuo moters kūno formų..ir nuo to kaip vaikutis yra įsitaisęs pilvuke.. O visi tie būrimai... Jei beria, tai mergaitė, jei neberia berniukas... Nesąmonė, tai yra hormonai.. Dvi pažįstamos laukėsi vienu metu, abi lieknos ir pilvai buvo vienodi, o gimė skirtingos lytis

 5. User has not uploaded an avatar
  Lapute771 prieš 2 val.

  Sveikos o yra tokiu mamyciu, kurios nei ant vieno sono miegot negali? kazkas pas mane 3diena pasikeite, atsigulu ant kaires puses, pradeda po min krutet, suprantu kad nepatinka jam. Atsigulu ant desinio sono, dar intensyviau juda. Belieka tik miegojimas ant nugaros, kas 3nakti is eiles lb vargina 😂 ir siaip suletejo vaikas siom dienom. Vos kelis kart per diena pajuda🙄