33 nėštumo savaitė

33 nėštumo savaitė

Vaikelis 33 nėštumo savaitę

Ananasas. Šią savaitę tavo vaikelis sveria maždaug 1 kg 900 g, jo ūgis nuo kulnų iki viršugalvio –  apie 44 cm, taigi jis yra maždaug sunokusio ananaso dydžio.

Dabar kietėja dauguma vaikelio kaulų, tačiau kaukolę sudaro atskiri paslankūs kaulais. Dėl šios paslankios sistemos vaiko galvutė gali susispausti ir pralįsti palyginti siaurais gimdymo takais.

Kol užgimsta, galvutė patiria didelį spaudimą ir pradžioje būna kūgio formos. Tai visiškai normalu, nepavojinga ir laikina. Netrukus po gimdymo kūdikio galvutė suapvalėja, tačiau kaukolės kaulai visiškai suauga tik maždaug 9–18 gyvenimo mėnesį.   

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 33 nėštumo savaitę

Faktas

Daugiausiai vaikų pagimdė moteris iš Rusijos. 1725–1765 metais ji 27 kartus buvo nėščia ir pagimdė net 69 vaikus. Nepaisant šių nuopelnų, istorijoje išliko ne jos, o tik jos vyro – Fiodoro Vasiljevo – vardas.

Apytiksliai 33 nėštumo savaitę gali pasireikšti dar vienas nėštumo metu jaučiamas nemalonus pojūtis: pirštų, delnų ir riešų dilgčiojimas arba tirpimas. Dauguma nėščiųjų šiuos imptomus pajunta naktį arba tuoj pabudusios ryte.

Tai - taip vadinamas riešo kanalo sindromas. Visi kūno audiniai, taip pat ir riešų, pabrinko. Dėl to gali padidėti spaudimas riešo kanale – šis kanalas yra kaulinis „tunelis“, kuriuo eina nervai. Užspaudus juos, riešai ima stingti, juos gali dilgčioti ar skaudėti.

Kaip profilaktinė priemonė nuo įplyšimų gimdant gali būti rekomenduojamas tarpvietės (zonos aplink makštį) masažą. Ne visoms moterims šis metodas yra priimtinas ir ne visais atvejais jis padeda, tačiau jei norėtumėt jį išbandyti – dabar pats laikas pradėti. Štai kaip tai reikėtų daryti:

 • Nusiplaukite rankas, įsitaisykite patogiai pusiau gulomis, kojas laikyti plačiai.
 • Užsipilkite ant delnų geros kokybės aliejaus, ištepkite juo delnus, pirštus ir tarpvietę. Geriausiai tiktų vitaminu E praturtintas aliejus.
 • Įkiškite nykščius į makštį, apytiksliai 2,5–3,5 cm, iki arba šiek tiek giliau pirmojo krumplio. Spauskite nykščius į šonus ir kartu žemyn link tiesiosios žarnos. Švelniai, bet tvirtai tęskite tempimą, kol pajusite šilumą arba dilgčiojimą. Laikykite taip ištemptą makštį (nejudindama) maždaug porą minučių, kol dilgčiojimas pradės silpnėti.
 • Lėtais, švelniais judesiais masažuokite apatinę makšties kanalo sritį skirtingomis kryptimis, tempdama nykščiais makšties audinius į šonus, kaip per gimdymą juos temps vaikelis. Darykite tai apie tris–keturias minutes.

Šį masažą reikia daryti švelniai, nes šios srities audiniai yra jautrūs, šiurkštūs judesiai gali sukelti patinimą arba palikti kraujosruvas (mėlynes).

Darydama šį masažą, venkite spausti šlaplę (šlapimo angą), nes tai gali ją sudirginti ar net sukelti infekciją.

Darbelis 33 nėštumo savaitei

Išskalbkite kūdikio drabužėlius ir patalynę. Nesvarbu, ar juos pirkote naujus, ar padėvėtus, ar gavote dovanų, išskalbkite juos visus.

Tai, kas liesis prie kūdikio odos, turi būti švaru, be to, būtina pašalinti visus ant medžiagos galinčius būti dirgiklius. Rinkitės švelnias skalbimo priemones, be kvapiklių, tinkamas jautriai odai (geriausia hipoalergenines).

Reklama

2018 m. rugsėjo mažiausieji

 1. Liustra prieš 3 val.

  Cukriuke parašė:
  O

  Per internetine bankininkyste prisijungsit ir susitvarkysit 😊😊😊

 2. Garbi
  Garbi prieš 2 val.

  Cukriuke parašė:
  Sveikos mamos, papasakokit man žaliai nes visai pasimečiau🤔 vakar gyd. Isleido i dekretines pranešiau darbovietei ir šiandien norėčiau važiuoti į sodra ir susitvark…

  Jei daktare uzpilde dekreta, tai i sodra vaziuojant nereikia darbovietes. Aisku, viska patogiausia pildyti internetu, bet pirmam kartui gali buti sudetinga susigaudyti. Bet kokiu atveju, jei turite el.bankininkyste-per ja prisijunkite ir paskambinkite i sodra-jums viska susakys kaip ka pildyt, ir nereikes niekur vaziuoti 😉

 3. User has not uploaded an avatar
  Razinė prieš 2 val.

  Joly27 parašė:
  Sveikos 😊 smagu visos ruošiatės laukiat, jau nebedaug liko ir aš begalo noriu pamatyti savo mažiukė ;) o kol laukiu ruošiu jos kambari pasirodysiu ir aš kaip nud…

  Na jūs ir šaunuolė!!

 4. Joly27
  Joly27 prieš 2 val.

  Razinė parašė:
  Na jūs ir šaunuolė!!

  Razinė parašė:
  Na jūs ir šaunuolė!!

  Ačiū

 5. User has not uploaded an avatar
  Zivile34 prieš 10 min.

  misevita parašė:
  NPD nenuimtas jis skiriasi nuo atlyginimo dydzio, nuimtas PNPD uz vaikus kur buvo pradzioj po 60 € paskui po 100€ jei kartu su vyru augini

  misevita parašė:
  NPD nenuimtas jis skiriasi nuo atlyginimo dydzio, nuimtas PNPD uz vaikus kur buvo pradzioj po 60 € paskui po 100€ jei kartu su vyru augini

  lilija.lite parašė:
  Maisot, teveliam nuimtas PNPD 😊

  Ačiū labai, jau tikrai perkaitau per tuos remontus ir norą kuo greičiau pamatysi savo dar vieną stebuklėlį visas aplamai norėčiau taip stipriai apkabint, tiek nebedaug mums beliko ir kaip gera buvo būti kartu, beliko vos nepilni du mėn manau čia visoms ir sūpuosim savo angelus :)))