33 nėštumo savaitė

33 nėštumo savaitė

Vaikelis 33 nėštumo savaitę

Ananasas. Šią savaitę tavo vaikelis sveria maždaug 1 kg 900 g, jo ūgis nuo kulnų iki viršugalvio –  apie 44 cm, taigi jis yra maždaug sunokusio ananaso dydžio.

Dabar kietėja dauguma vaikelio kaulų, tačiau kaukolę sudaro atskiri paslankūs kaulais. Dėl šios paslankios sistemos vaiko galvutė gali susispausti ir pralįsti palyginti siaurais gimdymo takais.

Kol užgimsta, galvutė patiria didelį spaudimą ir pradžioje būna kūgio formos. Tai visiškai normalu, nepavojinga ir laikina. Netrukus po gimdymo kūdikio galvutė suapvalėja, tačiau kaukolės kaulai visiškai suauga tik maždaug 9–18 gyvenimo mėnesį.   

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 33 nėštumo savaitę

Faktas

Daugiausiai vaikų pagimdė moteris iš Rusijos. 1725–1765 metais ji 27 kartus buvo nėščia ir pagimdė net 69 vaikus. Nepaisant šių nuopelnų, istorijoje išliko ne jos, o tik jos vyro – Fiodoro Vasiljevo – vardas.

Apytiksliai 33 nėštumo savaitę gali pasireikšti dar vienas nėštumo metu jaučiamas nemalonus pojūtis: pirštų, delnų ir riešų dilgčiojimas arba tirpimas. Dauguma nėščiųjų šiuos imptomus pajunta naktį arba tuoj pabudusios ryte.

Tai - taip vadinamas riešo kanalo sindromas. Visi kūno audiniai, taip pat ir riešų, pabrinko. Dėl to gali padidėti spaudimas riešo kanale – šis kanalas yra kaulinis „tunelis“, kuriuo eina nervai. Užspaudus juos, riešai ima stingti, juos gali dilgčioti ar skaudėti.

Kaip profilaktinė priemonė nuo įplyšimų gimdant gali būti rekomenduojamas tarpvietės (zonos aplink makštį) masažą. Ne visoms moterims šis metodas yra priimtinas ir ne visais atvejais jis padeda, tačiau jei norėtumėt jį išbandyti – dabar pats laikas pradėti. Štai kaip tai reikėtų daryti:

 • Nusiplaukite rankas, įsitaisykite patogiai pusiau gulomis, kojas laikyti plačiai.
 • Užsipilkite ant delnų geros kokybės aliejaus, ištepkite juo delnus, pirštus ir tarpvietę. Geriausiai tiktų vitaminu E praturtintas aliejus.
 • Įkiškite nykščius į makštį, apytiksliai 2,5–3,5 cm, iki arba šiek tiek giliau pirmojo krumplio. Spauskite nykščius į šonus ir kartu žemyn link tiesiosios žarnos. Švelniai, bet tvirtai tęskite tempimą, kol pajusite šilumą arba dilgčiojimą. Laikykite taip ištemptą makštį (nejudindama) maždaug porą minučių, kol dilgčiojimas pradės silpnėti.
 • Lėtais, švelniais judesiais masažuokite apatinę makšties kanalo sritį skirtingomis kryptimis, tempdama nykščiais makšties audinius į šonus, kaip per gimdymą juos temps vaikelis. Darykite tai apie tris–keturias minutes.

Šį masažą reikia daryti švelniai, nes šios srities audiniai yra jautrūs, šiurkštūs judesiai gali sukelti patinimą arba palikti kraujosruvas (mėlynes).

Darydama šį masažą, venkite spausti šlaplę (šlapimo angą), nes tai gali ją sudirginti ar net sukelti infekciją.

Darbelis 33 nėštumo savaitei

Išskalbkite kūdikio drabužėlius ir patalynę. Nesvarbu, ar juos pirkote naujus, ar padėvėtus, ar gavote dovanų, išskalbkite juos visus.

Tai, kas liesis prie kūdikio odos, turi būti švaru, be to, būtina pašalinti visus ant medžiagos galinčius būti dirgiklius. Rinkitės švelnias skalbimo priemones, be kvapiklių, tinkamas jautriai odai (geriausia hipoalergenines).

2019 m. gegužinukai

 1. .Lėlytė.
  .Lėlytė. prieš 32 min.

  .Lėlytė. parašė:
  Mano d prasideda 6,30 ,baigiasi 22 dar ir kariauju su vaiku kol nueina praustis ir miegot

 2. .Lėlytė.
  .Lėlytė. prieš 30 min.

  Zivilekkk parašė:
  Mano vaikas jaucia ultragarsa - ima duotis kaip isprotejes. Kai ejau 12 savaiciu, net daranti gydytoja stebejos, kaip jis buvo pasiutes. Tik nuima davikli - nurimst…

  Vandenį jis užšildytų tik po pusės valandos nežymiai , nemanau, kad tiek jum žiūri....

 3. salta-arbata
  salta-arbata prieš 28 min.

  Zivilekkk parašė:
  Isgasdinta ankstuku Geguzinuku temoje - pagaliau ir as pajudinau reikalus del pasiruosimo iki tol visi daiktai buvo dezese ir pakuotese. Siandien susideja…

  Bet ar ne jūs rašėte, kad dar dirbate? Gal jūs dirbat laisvu grafiku, kad tiek darbų paprastą diebą padarite?

 4. User has not uploaded an avatar
  Zivilekkk prieš 22 min.

  salta-arbata parašė:
  Bet ar ne jūs rašėte, kad dar dirbate? Gal jūs dirbat laisvu grafiku, kad tiek darbų paprastą diebą padarite?

  Man siandien iseigine po darbo dienos turiu laiko nebent dusui ir lovai

 5. User has not uploaded an avatar
  Zivilekkk prieš 20 min.

  .Lėlytė. parašė:
  Vandenį jis užšildytų tik po pusės valandos nežymiai , nemanau, kad tiek jum žiūri....

  As ir nesakiau, kad jis super duper pavojingas. Tiesiog atsiminiau laida, kuria ziurejau dar budama paaugle. Ten labai idomiai aiskino apie tai, kaip prietaisai veikia vaisiu