33 nėštumo savaitė

Vaikelis 33 nėštumo savaitę

Ananasas. Šią savaitę tavo vaikelis sveria maždaug 1 kg 900 g, jo ūgis nuo kulnų iki viršugalvio –  apie 44 cm, taigi jis yra maždaug sunokusio ananaso dydžio.

Dabar kietėja dauguma vaikelio kaulų, tačiau kaukolę sudaro atskiri paslankūs kaulais. Dėl šios paslankios sistemos vaiko galvutė gali susispausti ir pralįsti palyginti siaurais gimdymo takais.

Kol užgimsta, galvutė patiria didelį spaudimą ir pradžioje būna kūgio formos. Tai visiškai normalu, nepavojinga ir laikina. Netrukus po gimdymo kūdikio galvutė suapvalėja, tačiau kaukolės kaulai visiškai suauga tik maždaug 9–18 gyvenimo mėnesį.   

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 33 nėštumo savaitę

Faktas

Daugiausiai vaikų pagimdė moteris iš Rusijos. 1725–1765 metais ji 27 kartus buvo nėščia ir pagimdė net 69 vaikus. Nepaisant šių nuopelnų, istorijoje išliko ne jos, o tik jos vyro – Fiodoro Vasiljevo – vardas.

Apytiksliai 33 nėštumo savaitę gali pasireikšti dar vienas nėštumo metu jaučiamas nemalonus pojūtis: pirštų, delnų ir riešų dilgčiojimas arba tirpimas. Dauguma nėščiųjų šiuos imptomus pajunta naktį arba tuoj pabudusios ryte.

Tai - taip vadinamas riešo kanalo sindromas. Visi kūno audiniai, taip pat ir riešų, pabrinko. Dėl to gali padidėti spaudimas riešo kanale – šis kanalas yra kaulinis „tunelis“, kuriuo eina nervai. Užspaudus juos, riešai ima stingti, juos gali dilgčioti ar skaudėti.

Kaip profilaktinė priemonė nuo įplyšimų gimdant gali būti rekomenduojamas tarpvietės (zonos aplink makštį) masažą. Ne visoms moterims šis metodas yra priimtinas ir ne visais atvejais jis padeda, tačiau jei norėtumėt jį išbandyti – dabar pats laikas pradėti. Štai kaip tai reikėtų daryti:

 • Nusiplaukite rankas, įsitaisykite patogiai pusiau gulomis, kojas laikyti plačiai.
 • Užsipilkite ant delnų geros kokybės aliejaus, ištepkite juo delnus, pirštus ir tarpvietę. Geriausiai tiktų vitaminu E praturtintas aliejus.
 • Įkiškite nykščius į makštį, apytiksliai 2,5–3,5 cm, iki arba šiek tiek giliau pirmojo krumplio. Spauskite nykščius į šonus ir kartu žemyn link tiesiosios žarnos. Švelniai, bet tvirtai tęskite tempimą, kol pajusite šilumą arba dilgčiojimą. Laikykite taip ištemptą makštį (nejudindama) maždaug porą minučių, kol dilgčiojimas pradės silpnėti.
 • Lėtais, švelniais judesiais masažuokite apatinę makšties kanalo sritį skirtingomis kryptimis, tempdama nykščiais makšties audinius į šonus, kaip per gimdymą juos temps vaikelis. Darykite tai apie tris–keturias minutes.

Šį masažą reikia daryti švelniai, nes šios srities audiniai yra jautrūs, šiurkštūs judesiai gali sukelti patinimą arba palikti kraujosruvas (mėlynes).

Darydama šį masažą, venkite spausti šlaplę (šlapimo angą), nes tai gali ją sudirginti ar net sukelti infekciją.

Darbelis 33 nėštumo savaitei

Išskalbkite kūdikio drabužėlius ir patalynę. Nesvarbu, ar juos pirkote naujus, ar padėvėtus, ar gavote dovanų, išskalbkite juos visus.

Tai, kas liesis prie kūdikio odos, turi būti švaru, be to, būtina pašalinti visus ant medžiagos galinčius būti dirgiklius. Rinkitės švelnias skalbimo priemones, be kvapiklių, tinkamas jautriai odai (geriausia hipoalergenines).

Reklama

2017 metų gruodinukai ❤❤❤

 1. Greta_xx
  Greta_xx prieš 5 val.

  Babe parašė:
  Man irgi pora kart per diena taip zagsi, sake cia super gerai yra, nes leliukas turi ryjimo refleksa

  Aciu uz atsakyma, nuraminot ir net pradziuginot🤗

 2. Jovita181
  Jovita181 prieš 5 val.

  Catsim parašė:
  Dziugu girdeti:)) nes kai kitu pasiklausau, jauciuos ne mama, o monstras 😆😆

  As kai laukiausi pirmo,tai irgi sakiau kad miegos tik savo lovyteje ir t.t ir panašiai😊 bet kazkaip viskas deliojosi savaime, pirmus menesius miegojo tik su mum, buvau po cezario, sunku atsikelti buvo maitinti, pirma atsimenu letai ant sono pasiverti tada po biski kazkaip atsikeli visa susirietus😊 o paskui visaip tai savo lovyteje puse nakties,paskui pasiimu i musu lova. Nuo pusantrų kazkur nupirkom jam lova,bet ji pristumta prie musu, kartais ismiega iki ryto, kartais paryciais atsikrausto pas mus😊 nori tas vaikas miegot kai ji apsikabini,ypac jei serga, as dziaugiuosi... ateis laikas kai mum ju reikes o jie jau savo reikalais, ir nereikes tu mielumu jiems😊 ir paciai kaip gerai apkabint ta mieganti stebukla😊

 3. User has not uploaded an avatar
  Styrna prieš 4 val.

  Jovita181 parašė:
  As kai laukiausi pirmo,tai irgi sakiau kad miegos tik savo lovyteje ir t.t ir panašiai😊 bet kazkaip viskas deliojosi savaime, pirmus menesius miegojo tik su mum, bu…

  Labai graziai pasaket💜👍 maniske irgi pradzioj salia miegojo, o dabar pristumta su vienu nuimtu lovytes krastu.. Ir salia ir atskirai.. Laikas bega kaip pasiutes ir vaikai greitai auga!! Tad branginkim kiekviena ju augimo akimirka☺️

 4. Arundati
  Arundati prieš 4 val.

  Jovita181 parašė:
  As kai laukiausi pirmo,tai irgi sakiau kad miegos tik savo lovyteje ir t.t ir panašiai😊 bet kazkaip viskas deliojosi savaime, pirmus menesius miegojo tik su mum, bu…

  aš irgi sakiau, kad nuo mėnesio i jo kambarį nešiu...ir buvau labai kategoriška, kad vaikas nuo mažumės turi muegot savo kambary..tas kategoriškumas tęsėsi iki metų...miegojo mūsų kambary bet savo lovytėj...paskui nuėmėm vieną šoną ir prisistūmėm..ir nors nupirkom didelė fainą lovą i jo kambarį, jo ten negrūdam...miega vis dar mūsų kambary..viskam savas laikas..mano kategoriškumai kazkaip greitai baigėsi...o ir kaip sakot ypač kai serga...o ir šiaip..kol jis taip dalinasi savo meile ir kol jam mūsų reik šalia tol ir džiaugiamės..nes tas etapas nesitęs amžinai 😊😍

 5. Jovita181
  Jovita181 prieš 4 val.

  Styrna parašė:
  Labai graziai pasaket💜👍 maniske irgi pradzioj salia miegojo, o dabar pristumta su vienu nuimtu lovytes krastu.. Ir salia ir atskirai.. Laikas bega kaip pasiutes ir …

  As ir taip manau, paskui tai pas mociute gal liks pabut, gal pats nebenores pas tevus😊 as kaifuoju dabar, kol vaikui esam reikalingi kaip oras, nu tos visos emocijos nesumeluotos ir visos sypsenos tikros 100%😊 kas gali but geriau...