33 nėštumo savaitė

33 nėštumo savaitė

Vaikelis 33 nėštumo savaitę

Ananasas. Šią savaitę tavo vaikelis sveria maždaug 1 kg 900 g, jo ūgis nuo kulnų iki viršugalvio –  apie 44 cm, taigi jis yra maždaug sunokusio ananaso dydžio.

Dabar kietėja dauguma vaikelio kaulų, tačiau kaukolę sudaro atskiri paslankūs kaulais. Dėl šios paslankios sistemos vaiko galvutė gali susispausti ir pralįsti palyginti siaurais gimdymo takais.

Kol užgimsta, galvutė patiria didelį spaudimą ir pradžioje būna kūgio formos. Tai visiškai normalu, nepavojinga ir laikina. Netrukus po gimdymo kūdikio galvutė suapvalėja, tačiau kaukolės kaulai visiškai suauga tik maždaug 9–18 gyvenimo mėnesį.   

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 33 nėštumo savaitę

Faktas

Daugiausiai vaikų pagimdė moteris iš Rusijos. 1725–1765 metais ji 27 kartus buvo nėščia ir pagimdė net 69 vaikus. Nepaisant šių nuopelnų, istorijoje išliko ne jos, o tik jos vyro – Fiodoro Vasiljevo – vardas.

Apytiksliai 33 nėštumo savaitę gali pasireikšti dar vienas nėštumo metu jaučiamas nemalonus pojūtis: pirštų, delnų ir riešų dilgčiojimas arba tirpimas. Dauguma nėščiųjų šiuos imptomus pajunta naktį arba tuoj pabudusios ryte.

Tai - taip vadinamas riešo kanalo sindromas. Visi kūno audiniai, taip pat ir riešų, pabrinko. Dėl to gali padidėti spaudimas riešo kanale – šis kanalas yra kaulinis „tunelis“, kuriuo eina nervai. Užspaudus juos, riešai ima stingti, juos gali dilgčioti ar skaudėti.

Kaip profilaktinė priemonė nuo įplyšimų gimdant gali būti rekomenduojamas tarpvietės (zonos aplink makštį) masažą. Ne visoms moterims šis metodas yra priimtinas ir ne visais atvejais jis padeda, tačiau jei norėtumėt jį išbandyti – dabar pats laikas pradėti. Štai kaip tai reikėtų daryti:

 • Nusiplaukite rankas, įsitaisykite patogiai pusiau gulomis, kojas laikyti plačiai.
 • Užsipilkite ant delnų geros kokybės aliejaus, ištepkite juo delnus, pirštus ir tarpvietę. Geriausiai tiktų vitaminu E praturtintas aliejus.
 • Įkiškite nykščius į makštį, apytiksliai 2,5–3,5 cm, iki arba šiek tiek giliau pirmojo krumplio. Spauskite nykščius į šonus ir kartu žemyn link tiesiosios žarnos. Švelniai, bet tvirtai tęskite tempimą, kol pajusite šilumą arba dilgčiojimą. Laikykite taip ištemptą makštį (nejudindama) maždaug porą minučių, kol dilgčiojimas pradės silpnėti.
 • Lėtais, švelniais judesiais masažuokite apatinę makšties kanalo sritį skirtingomis kryptimis, tempdama nykščiais makšties audinius į šonus, kaip per gimdymą juos temps vaikelis. Darykite tai apie tris–keturias minutes.

Šį masažą reikia daryti švelniai, nes šios srities audiniai yra jautrūs, šiurkštūs judesiai gali sukelti patinimą arba palikti kraujosruvas (mėlynes).

Darydama šį masažą, venkite spausti šlaplę (šlapimo angą), nes tai gali ją sudirginti ar net sukelti infekciją.

Darbelis 33 nėštumo savaitei

Išskalbkite kūdikio drabužėlius ir patalynę. Nesvarbu, ar juos pirkote naujus, ar padėvėtus, ar gavote dovanų, išskalbkite juos visus.

Tai, kas liesis prie kūdikio odos, turi būti švaru, be to, būtina pašalinti visus ant medžiagos galinčius būti dirgiklius. Rinkitės švelnias skalbimo priemones, be kvapiklių, tinkamas jautriai odai (geriausia hipoalergenines).

2020 m. Vasario mėnesio mažyliai :)

 1. laima995
  laima995 prieš 5 val.

  Slepke parašė:
  Makiažą irgi darė?

  Ne, makiaza pati dariaus

 2. User has not uploaded an avatar
  Confirmed prieš 4 val.

  Merginos ką perkates iš vaistines mažyliams?

 3. Berniukųmama
  Berniukųmama prieš 57 min.

  Confirmed parašė:
  Merginos ką perkates iš vaistines mažyliams?

  Aš susirašiau ko man reiks iš vaistinės tai bepanthen tepaliukas, vaistai nuo pilvo pūtimo, tada jūros vandenukas, panthenol putos nuo nudegimo, tada paracetamol žvakutės, vibrucol žvakutės. Kas liečia mažiuką daugiau kaip ir nieko neplanuoju pirkt🤔

 4. User has not uploaded an avatar
  Confirmed prieš 48 min.

  Berniukųmama parašė:
  Aš susirašiau ko man reiks iš vaistinės tai bepanthen tepaliukas, vaistai nuo pilvo pūtimo, tada jūros vandenukas, panthenol putos nuo nudegimo, tada paracetamol žv…

  Kokius nuo pilvo putimo planuojate pirktis ? O vonios reikmenys? Aš pasiskambinau savo kosmetologei dėl mažylės priemonių,pati jį prieš metus pasigimde lelytė tai sakė nuo 3mėn tik pradėjo naudoti priemonės,atsiuntė nuotraukas kokias priemones naudoja. Tik kremuka sakė būtinai nuo šalčio nusipirkti,tai irgi rekomendavo.
  Aš užsisakiau tą traukeja snargliuku,Kur pačiai reikia traukti,man labiausiai pasiteisines pirkinys buvo,tai ir lasiukus tos pačios firmos įdėjau. Aš naudosiu ne bepanthen o sudocrema užpakaliui jei reikės.. nepagalvojau visai apie žvakutės,tai irgi reikės įdėti į krepšį..
  P.s. O kam putos nuo nudegimo? Turiu aš jas namie,su vaikais visada verta turėti tokį dalyką bet su mažiuku 🤔

  Gal kuri pirko moony iš brillante.lt?! Kokie atsiliepimai ?

 5. Berniukųmama
  Berniukųmama prieš 3 min.

  Confirmed parašė:
  Kokius nuo pilvo putimo planuojate pirktis ? O vonios reikmenys? Aš pasiskambinau savo kosmetologei dėl mažylės priemonių,pati jį prieš metus pasigimde lelytė tai s…

  Pradžiai nereikia jokių ypatingų priemonių tai nusipirksiu papraščiausią muiliuką bekvapį vaikišką. O po to jau su laiku žiūrėsiu. Bepanthen būtent tepalas ne kremas tai aš jį naudojau ir nuo šalčio berniukams man pasiteisino. Toks universalus. Putas tas paskolinau ir jų ne atgavau tai reikia nusipirkti vėl kad būtų. Nuo pūtimo pilvo man žiauriai patiko efacol atrodo vadinasi🤔 tai ir dabar tokius pat pirksiu😊 tą snargliukų traukėją aš turiu tai man nereikia, bet iš tikrųjų man pats greičiausias ir geriausias daiktas buvo vadinama kriaušė. Tai jei nerasiu namie tai dar tą nusipirksiu🙂