33 nėštumo savaitė

Vaikelis 33 nėštumo savaitę

Ananasas. Šią savaitę tavo vaikelis sveria maždaug 1 kg 900 g, jo ūgis nuo kulnų iki viršugalvio –  apie 44 cm, taigi jis yra maždaug sunokusio ananaso dydžio.

Dabar kietėja dauguma vaikelio kaulų, tačiau kaukolę sudaro atskiri paslankūs kaulais. Dėl šios paslankios sistemos vaiko galvutė gali susispausti ir pralįsti palyginti siaurais gimdymo takais.

Kol užgimsta, galvutė patiria didelį spaudimą ir pradžioje būna kūgio formos. Tai visiškai normalu, nepavojinga ir laikina. Netrukus po gimdymo kūdikio galvutė suapvalėja, tačiau kaukolės kaulai visiškai suauga tik maždaug 9–18 gyvenimo mėnesį.   

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 33 nėštumo savaitę

Faktas

Daugiausiai vaikų pagimdė moteris iš Rusijos. 1725–1765 metais ji 27 kartus buvo nėščia ir pagimdė net 69 vaikus. Nepaisant šių nuopelnų, istorijoje išliko ne jos, o tik jos vyro – Fiodoro Vasiljevo – vardas.

Apytiksliai 33 nėštumo savaitę gali pasireikšti dar vienas nėštumo metu jaučiamas nemalonus pojūtis: pirštų, delnų ir riešų dilgčiojimas arba tirpimas. Dauguma nėščiųjų šiuos imptomus pajunta naktį arba tuoj pabudusios ryte.

Tai - taip vadinamas riešo kanalo sindromas. Visi kūno audiniai, taip pat ir riešų, pabrinko. Dėl to gali padidėti spaudimas riešo kanale – šis kanalas yra kaulinis „tunelis“, kuriuo eina nervai. Užspaudus juos, riešai ima stingti, juos gali dilgčioti ar skaudėti.

Kaip profilaktinė priemonė nuo įplyšimų gimdant gali būti rekomenduojamas tarpvietės (zonos aplink makštį) masažą. Ne visoms moterims šis metodas yra priimtinas ir ne visais atvejais jis padeda, tačiau jei norėtumėt jį išbandyti – dabar pats laikas pradėti. Štai kaip tai reikėtų daryti:

 • Nusiplaukite rankas, įsitaisykite patogiai pusiau gulomis, kojas laikyti plačiai.
 • Užsipilkite ant delnų geros kokybės aliejaus, ištepkite juo delnus, pirštus ir tarpvietę. Geriausiai tiktų vitaminu E praturtintas aliejus.
 • Įkiškite nykščius į makštį, apytiksliai 2,5–3,5 cm, iki arba šiek tiek giliau pirmojo krumplio. Spauskite nykščius į šonus ir kartu žemyn link tiesiosios žarnos. Švelniai, bet tvirtai tęskite tempimą, kol pajusite šilumą arba dilgčiojimą. Laikykite taip ištemptą makštį (nejudindama) maždaug porą minučių, kol dilgčiojimas pradės silpnėti.
 • Lėtais, švelniais judesiais masažuokite apatinę makšties kanalo sritį skirtingomis kryptimis, tempdama nykščiais makšties audinius į šonus, kaip per gimdymą juos temps vaikelis. Darykite tai apie tris–keturias minutes.

Šį masažą reikia daryti švelniai, nes šios srities audiniai yra jautrūs, šiurkštūs judesiai gali sukelti patinimą arba palikti kraujosruvas (mėlynes). Darydama šį masažą, venkite spausti šlaplę (šlapimo angą), nes tai gali ją sudirginti ar net sukelti infekciją.

Darbelis 33 nėštumo savaitei

Išskalbkite kūdikio drabužėlius ir patalynę. Nesvarbu, ar juos pirkote naujus, ar padėvėtus, ar gavote dovanų, išskalbkite juos visus.

Tai, kas liesis prie kūdikio odos, turi būti švaru, be to, būtina pašalinti visus ant medžiagos galinčius būti dirgiklius. Rinkitės švelnias skalbimo priemones, be kvapiklių, tinkamas jautriai odai (geriausia hipoalergenines).

Reklama

2017 m. birželio mėnesio mamukai :)

 1. tauriuke
  tauriuke prieš 6 val.

  ninon parašė:
  Išmano matyt irgi :DD Nes man daktare irgi taip ir pasake, kad belieka laukti, pasidarbuokit su vyru, kad greiciau butu, užtikrintas būdas Nors tada jau senai tu…

  Na na, as irgi girdejau ir ISBANDZIAU absoliuciai visus budus, kokius tik imanoma, issikviesti savo pirmagime su vyru kadangi niekada ir nebuvom padare pertraukos, draugavom kaip iprastai, tai akivaizdu, kad nesuveike. Pagal numatyta data kraustemes i didesni buta, tai tikrai pavargau nezmoniskai, nes kroviau daiktus, vaiksciojau, tupinejau visa diena ... O mazoji nesibelde. Tada kai jau laikas eme tikseti po 40+ sav, ko tik nedariau, vaziavom braskiu i braskyna valgyti, hahahha, atsimenu kai draugai sutikti klause, tai kada tau gimdyt??? Sakau, tikiuosi siandien! Pilna burna braskiu o is tiesu tai cia nebent mums pacioms, nusiraminimui, tie visi prietarai turbut

 2. miglelyte
  miglelyte prieš 6 val.

  Ehc mamytės, nuėjau į toleta rimtam reikaliukui ir taip sunkokai gavosi net suskaudo ir tada ant popieriaus pamačiau taškiuka kraujo net karštis išmušė , pilvukas jaučiasi gerai leliukas pajuda. Bet kažkaip sunerimau ar Jums taip nebuna?

 3. Ieva B
  Ieva B prieš 6 val.

  miglelyte parašė:
  Ehc mamytės, nuėjau į toleta rimtam reikaliukui ir taip sunkokai gavosi net suskaudo ir tada ant popieriaus pamačiau taškiuka kraujo net karštis išmušė , pilvukas j…

  Tai čia nuo užkėtėjusių vidurių, arba vidinis hemarojus arba įplyšo truputį

 4. Akimirka prieš 6 val.

  miglelyte parašė:
  Ehc mamytės, nuėjau į toleta rimtam reikaliukui ir taip sunkokai gavosi net suskaudo ir tada ant popieriaus pamačiau taškiuka kraujo net karštis išmušė , pilvukas j…

  Buvo, kai užkietėdavo viduriai ir sunkiai gaudavosi.. kraujagyslė trūko stumimo metu..bet nusivalai ir daugiau nebuvo kraujo. Šiuo metu lyg viduriai susitvarkė ir neblogai kolkas gaunasi

 5. miglelyte
  miglelyte prieš 5 val.

  Ieva B parašė:
  Tai čia nuo užkėtėjusių vidurių, arba vidinis hemarojus arba įplyšo truputį

  Akimirka parašė:
  Buvo, kai užkietėdavo viduriai ir sunkiai gaudavosi.. kraujagyslė trūko stumimo metu..bet nusivalai ir daugiau nebuvo kraujo. Šiuo metu lyg viduriai susitvarkė ir …

  Ar reiktu kažkur kreiptis? Ar palaukt sekančio rimtesnio apsilankymo tolete? Man čia taip pirma kart, Trečiadieni pas gine reiks pasikonsultuot, kažkaip neramu pasidarė