33 nėštumo savaitė

33 nėštumo savaitė

Vaikelis 33 nėštumo savaitę

Ananasas. Šią savaitę tavo vaikelis sveria maždaug 1 kg 900 g, jo ūgis nuo kulnų iki viršugalvio –  apie 44 cm, taigi jis yra maždaug sunokusio ananaso dydžio.

Dabar kietėja dauguma vaikelio kaulų, tačiau kaukolę sudaro atskiri paslankūs kaulais. Dėl šios paslankios sistemos vaiko galvutė gali susispausti ir pralįsti palyginti siaurais gimdymo takais.

Kol užgimsta, galvutė patiria didelį spaudimą ir pradžioje būna kūgio formos. Tai visiškai normalu, nepavojinga ir laikina. Netrukus po gimdymo kūdikio galvutė suapvalėja, tačiau kaukolės kaulai visiškai suauga tik maždaug 9–18 gyvenimo mėnesį.   

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 33 nėštumo savaitę

Faktas

Daugiausiai vaikų pagimdė moteris iš Rusijos. 1725–1765 metais ji 27 kartus buvo nėščia ir pagimdė net 69 vaikus. Nepaisant šių nuopelnų, istorijoje išliko ne jos, o tik jos vyro – Fiodoro Vasiljevo – vardas.

Apytiksliai 33 nėštumo savaitę gali pasireikšti dar vienas nėštumo metu jaučiamas nemalonus pojūtis: pirštų, delnų ir riešų dilgčiojimas arba tirpimas. Dauguma nėščiųjų šiuos imptomus pajunta naktį arba tuoj pabudusios ryte.

Tai - taip vadinamas riešo kanalo sindromas. Visi kūno audiniai, taip pat ir riešų, pabrinko. Dėl to gali padidėti spaudimas riešo kanale – šis kanalas yra kaulinis „tunelis“, kuriuo eina nervai. Užspaudus juos, riešai ima stingti, juos gali dilgčioti ar skaudėti.

Kaip profilaktinė priemonė nuo įplyšimų gimdant gali būti rekomenduojamas tarpvietės (zonos aplink makštį) masažą. Ne visoms moterims šis metodas yra priimtinas ir ne visais atvejais jis padeda, tačiau jei norėtumėt jį išbandyti – dabar pats laikas pradėti. Štai kaip tai reikėtų daryti:

 • Nusiplaukite rankas, įsitaisykite patogiai pusiau gulomis, kojas laikyti plačiai.
 • Užsipilkite ant delnų geros kokybės aliejaus, ištepkite juo delnus, pirštus ir tarpvietę. Geriausiai tiktų vitaminu E praturtintas aliejus.
 • Įkiškite nykščius į makštį, apytiksliai 2,5–3,5 cm, iki arba šiek tiek giliau pirmojo krumplio. Spauskite nykščius į šonus ir kartu žemyn link tiesiosios žarnos. Švelniai, bet tvirtai tęskite tempimą, kol pajusite šilumą arba dilgčiojimą. Laikykite taip ištemptą makštį (nejudindama) maždaug porą minučių, kol dilgčiojimas pradės silpnėti.
 • Lėtais, švelniais judesiais masažuokite apatinę makšties kanalo sritį skirtingomis kryptimis, tempdama nykščiais makšties audinius į šonus, kaip per gimdymą juos temps vaikelis. Darykite tai apie tris–keturias minutes.

Šį masažą reikia daryti švelniai, nes šios srities audiniai yra jautrūs, šiurkštūs judesiai gali sukelti patinimą arba palikti kraujosruvas (mėlynes).

Darydama šį masažą, venkite spausti šlaplę (šlapimo angą), nes tai gali ją sudirginti ar net sukelti infekciją.

Darbelis 33 nėštumo savaitei

Išskalbkite kūdikio drabužėlius ir patalynę. Nesvarbu, ar juos pirkote naujus, ar padėvėtus, ar gavote dovanų, išskalbkite juos visus.

Tai, kas liesis prie kūdikio odos, turi būti švaru, be to, būtina pašalinti visus ant medžiagos galinčius būti dirgiklius. Rinkitės švelnias skalbimo priemones, be kvapiklių, tinkamas jautriai odai (geriausia hipoalergenines).

2019 m. Gruodžio mamytės ❤️

 1. User has not uploaded an avatar
  I. J prieš 6 val.

  Dovilė Ker. parašė:
  manęs net neklausė ar noriu, pasakė kad lapkričio 5d darysim ir tiek ;) bet kokiu atveju daryčiaus ar būtų privalomas ar nea ;) kiek žinau jei randa tą bakteriją ta…

  Manes irgi niekas neklausė, sake ateisi pasidarysim. Net jei butu davus pasrinkti, buciau dariusi vistiek, jau geriau zinoti kaip kas, nes gimdymo namuose klausia apie sia bakterija ir leidžia antibiotikus

 2. User has not uploaded an avatar
  Ginte313 prieš 6 val.

  Manau privalomas tas tyrimas, nes man taip pat gydytoja tiesiog informavo, tada ir tada darom del streptokoko, jokios pasirinkimo laisves😁

 3. User has not uploaded an avatar
  tiputapu_ prieš 6 val.

  Asvija parašė:
  Ar kas nors domejotes apie Streptokoko B bakterijos tyrima? Skaiciau, kad iki 40% moteru yra jo nesiotojos, moteriai tai nekenksminga, bet labai pavojinga leliukui…

  Aš supratau, kad privalomas

 4. Savrina
  Savrina prieš 5 val.

  Sveikos,
  Su abiem vaikais streptokoko tyrimas buvo teigiamas, jau saremiu metu pajungia laseline su penicilinu, labai apriboja judesius, pirma gimdziau antakalnyje tai net keltis is lovos neleido, kadangi reikejo, kad nejudinciau rankos, nes vis ten nustodavo begt tie vaistai. Tyrimai ir 2013 ir 2015 buvo privalomi, dabar BE gydytoja net neuzsimine apie juos, bet klausiu sekanti karta butinai, lb pavojinga kudikiui, nes slinkdamas gimdymo takais jis gali uzsikresti.

 5. User has not uploaded an avatar
  AsBurbulas prieš 2 val.

  Asvija parašė:
  Ar kas nors domejotes apie Streptokoko B bakterijos tyrima? Skaiciau, kad iki 40% moteru yra jo nesiotojos, moteriai tai nekenksminga, bet labai pavojinga leliukui…

  Man su pirmu nestumu dare si tytima ir buvo streptokokas, todel gimdymo metu leidu vaistus.