33 nėštumo savaitė

Vaikelis 33 nėštumo savaitę

Ananasas. Šią savaitę tavo vaikelis sveria maždaug 1 kg 900 g, jo ūgis nuo kulnų iki viršugalvio –  apie 44 cm, taigi jis yra maždaug sunokusio ananaso dydžio.

Dabar kietėja dauguma vaikelio kaulų, tačiau kaukolę sudaro atskiri paslankūs kaulais. Dėl šios paslankios sistemos vaiko galvutė gali susispausti ir pralįsti palyginti siaurais gimdymo takais.

Kol užgimsta, galvutė patiria didelį spaudimą ir pradžioje būna kūgio formos. Tai visiškai normalu, nepavojinga ir laikina. Netrukus po gimdymo kūdikio galvutė suapvalėja, tačiau kaukolės kaulai visiškai suauga tik maždaug 9–18 gyvenimo mėnesį.   

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 33 nėštumo savaitę

Faktas

Daugiausiai vaikų pagimdė moteris iš Rusijos. 1725–1765 metais ji 27 kartus buvo nėščia ir pagimdė net 69 vaikus. Nepaisant šių nuopelnų, istorijoje išliko ne jos, o tik jos vyro – Fiodoro Vasiljevo – vardas.

Apytiksliai 33 nėštumo savaitę gali pasireikšti dar vienas nėštumo metu jaučiamas nemalonus pojūtis: pirštų, delnų ir riešų dilgčiojimas arba tirpimas. Dauguma nėščiųjų šiuos imptomus pajunta naktį arba tuoj pabudusios ryte.

Tai - taip vadinamas riešo kanalo sindromas. Visi kūno audiniai, taip pat ir riešų, pabrinko. Dėl to gali padidėti spaudimas riešo kanale – šis kanalas yra kaulinis „tunelis“, kuriuo eina nervai. Užspaudus juos, riešai ima stingti, juos gali dilgčioti ar skaudėti.

Kaip profilaktinė priemonė nuo įplyšimų gimdant gali būti rekomenduojamas tarpvietės (zonos aplink makštį) masažą. Ne visoms moterims šis metodas yra priimtinas ir ne visais atvejais jis padeda, tačiau jei norėtumėt jį išbandyti – dabar pats laikas pradėti. Štai kaip tai reikėtų daryti:

 • Nusiplaukite rankas, įsitaisykite patogiai pusiau gulomis, kojas laikyti plačiai.
 • Užsipilkite ant delnų geros kokybės aliejaus, ištepkite juo delnus, pirštus ir tarpvietę. Geriausiai tiktų vitaminu E praturtintas aliejus.
 • Įkiškite nykščius į makštį, apytiksliai 2,5–3,5 cm, iki arba šiek tiek giliau pirmojo krumplio. Spauskite nykščius į šonus ir kartu žemyn link tiesiosios žarnos. Švelniai, bet tvirtai tęskite tempimą, kol pajusite šilumą arba dilgčiojimą. Laikykite taip ištemptą makštį (nejudindama) maždaug porą minučių, kol dilgčiojimas pradės silpnėti.
 • Lėtais, švelniais judesiais masažuokite apatinę makšties kanalo sritį skirtingomis kryptimis, tempdama nykščiais makšties audinius į šonus, kaip per gimdymą juos temps vaikelis. Darykite tai apie tris–keturias minutes.

Šį masažą reikia daryti švelniai, nes šios srities audiniai yra jautrūs, šiurkštūs judesiai gali sukelti patinimą arba palikti kraujosruvas (mėlynes). Darydama šį masažą, venkite spausti šlaplę (šlapimo angą), nes tai gali ją sudirginti ar net sukelti infekciją.

Darbelis 33 nėštumo savaitei

Išskalbkite kūdikio drabužėlius ir patalynę. Nesvarbu, ar juos pirkote naujus, ar padėvėtus, ar gavote dovanų, išskalbkite juos visus.

Tai, kas liesis prie kūdikio odos, turi būti švaru, be to, būtina pašalinti visus ant medžiagos galinčius būti dirgiklius. Rinkitės švelnias skalbimo priemones, be kvapiklių, tinkamas jautriai odai (geriausia hipoalergenines).

Reklama

2017 m. BALANDŽIO mėn. būsimos mamytės

 1. User has not uploaded an avatar
  Jolantyte1984 prieš 5 val.

  Pas mus dabar buvo gaisrine atvaziavus, net trys masinos nors didelio gaisro nebuvo, nes pries gulant i lova as su dukra ir mano mama isgirdome traskesi.Mama pirma galvojo, kad ten krebzda pele, bet is tikro ne pele tai vyras pradejo klausytis kur tas garsas yra ir buvo prie sienos po plintusais apacioj, po grindim tas krebzdesys buvo ir uzuodem dumu kvapa tai jis isarde plintusus ir pamate kad kibirksciuoja tai issikvietem gaisrine.Atjungem elektra tai krebzdesys buvo ir kibirkstis.Atvaziavo jie, bet pavojaus nemate ir nebe buvo to krebzdesio ir kibirksties.Bet del saugumo eletra atjungem.

 2. LaReine
  LaReine prieš 4 val.

  rosasita parašė:
  tos kurioms saremiai pasireiske nugaros skausmu,sakykit ar taai atrodo kaip saremiai ,ta prasme spazmais skauda ar istisai. Labai pradejo pusiauji skaudet ,bet skau…

  Man saremiai su pirmu buvo tik nugaroj. Tai skausmas panasus i menesiniu bet spazmais , ne nuolatinis. Suima- praeina-suima- praeina. Pilve nicnieko nejauciau visa laika. Tai saremiu metu trindavau rankom nugara ir net oda nutrynus buvau... Jei skausmas nuolatinis manau tikrai ne saremiai, gal ka pasitempet ar pan...

 3. LaReine
  LaReine prieš 4 val.

  Vikirem parašė:
  Mamukai,ar cia dar daug tokiu,kurios nesusidejot tasiu ir net nenusipirkot tu reikalingu daiktu?

  Si ta turiu nusipirkus, nemazai liko is pirmo vaiko, bet sau gimdymui neturiu nicnieko mano galva ner dar kur skubet. Per kovo men nusipirksiu, o balandzio men ir tase susidesiu. Pamenu su pirmu lagaminas anksti sudetas lb buvo - tai tik dulkems rinkti..

 4. User has not uploaded an avatar
  piau prieš 52 min.

  Vikirem parašė:
  Mamukai,ar cia dar daug tokiu,kurios nesusidejot tasiu ir net nenusipirkot tu reikalingu daiktu?

  As irgi dar daug ko neturiu, tik ka sese atidave.. rubeliai,pientraukis,apklotukai tai dar yra del ko sukt galva

 5. sir2te
  sir2te prieš 40 min.

  O as zadejau kita savaite detis ir de tai guliu ligoninej vandenukas bega niekaip neuzmiegu neiseina