33 nėštumo savaitė

33 nėštumo savaitė

Vaikelis 33 nėštumo savaitę

Ananasas. Šią savaitę tavo vaikelis sveria maždaug 1 kg 900 g, jo ūgis nuo kulnų iki viršugalvio –  apie 44 cm, taigi jis yra maždaug sunokusio ananaso dydžio.

Dabar kietėja dauguma vaikelio kaulų, tačiau kaukolę sudaro atskiri paslankūs kaulais. Dėl šios paslankios sistemos vaiko galvutė gali susispausti ir pralįsti palyginti siaurais gimdymo takais.

Kol užgimsta, galvutė patiria didelį spaudimą ir pradžioje būna kūgio formos. Tai visiškai normalu, nepavojinga ir laikina. Netrukus po gimdymo kūdikio galvutė suapvalėja, tačiau kaukolės kaulai visiškai suauga tik maždaug 9–18 gyvenimo mėnesį.   

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 33 nėštumo savaitę

Faktas

Daugiausiai vaikų pagimdė moteris iš Rusijos. 1725–1765 metais ji 27 kartus buvo nėščia ir pagimdė net 69 vaikus. Nepaisant šių nuopelnų, istorijoje išliko ne jos, o tik jos vyro – Fiodoro Vasiljevo – vardas.

Apytiksliai 33 nėštumo savaitę gali pasireikšti dar vienas nėštumo metu jaučiamas nemalonus pojūtis: pirštų, delnų ir riešų dilgčiojimas arba tirpimas. Dauguma nėščiųjų šiuos imptomus pajunta naktį arba tuoj pabudusios ryte.

Tai - taip vadinamas riešo kanalo sindromas. Visi kūno audiniai, taip pat ir riešų, pabrinko. Dėl to gali padidėti spaudimas riešo kanale – šis kanalas yra kaulinis „tunelis“, kuriuo eina nervai. Užspaudus juos, riešai ima stingti, juos gali dilgčioti ar skaudėti.

Kaip profilaktinė priemonė nuo įplyšimų gimdant gali būti rekomenduojamas tarpvietės (zonos aplink makštį) masažą. Ne visoms moterims šis metodas yra priimtinas ir ne visais atvejais jis padeda, tačiau jei norėtumėt jį išbandyti – dabar pats laikas pradėti. Štai kaip tai reikėtų daryti:

 • Nusiplaukite rankas, įsitaisykite patogiai pusiau gulomis, kojas laikyti plačiai.
 • Užsipilkite ant delnų geros kokybės aliejaus, ištepkite juo delnus, pirštus ir tarpvietę. Geriausiai tiktų vitaminu E praturtintas aliejus.
 • Įkiškite nykščius į makštį, apytiksliai 2,5–3,5 cm, iki arba šiek tiek giliau pirmojo krumplio. Spauskite nykščius į šonus ir kartu žemyn link tiesiosios žarnos. Švelniai, bet tvirtai tęskite tempimą, kol pajusite šilumą arba dilgčiojimą. Laikykite taip ištemptą makštį (nejudindama) maždaug porą minučių, kol dilgčiojimas pradės silpnėti.
 • Lėtais, švelniais judesiais masažuokite apatinę makšties kanalo sritį skirtingomis kryptimis, tempdama nykščiais makšties audinius į šonus, kaip per gimdymą juos temps vaikelis. Darykite tai apie tris–keturias minutes.

Šį masažą reikia daryti švelniai, nes šios srities audiniai yra jautrūs, šiurkštūs judesiai gali sukelti patinimą arba palikti kraujosruvas (mėlynes).

Darydama šį masažą, venkite spausti šlaplę (šlapimo angą), nes tai gali ją sudirginti ar net sukelti infekciją.

Darbelis 33 nėštumo savaitei

Išskalbkite kūdikio drabužėlius ir patalynę. Nesvarbu, ar juos pirkote naujus, ar padėvėtus, ar gavote dovanų, išskalbkite juos visus.

Tai, kas liesis prie kūdikio odos, turi būti švaru, be to, būtina pašalinti visus ant medžiagos galinčius būti dirgiklius. Rinkitės švelnias skalbimo priemones, be kvapiklių, tinkamas jautriai odai (geriausia hipoalergenines).

2021 gegužinukai ❤

 1. Agatux
  Agatux prieš 1 val.

  Domignes mama parašė:
  Mūsų širdelės darbas irgi kažkoks ne toks... 😔😥 Labai silpna tonų diagrama... Įtaria gal deguonies pritrūksta... Siunčia į perinatologijos centrą... 🤷‍♀️

  Mane dabar kas dvi savaites tikrina del gresiancio prieslaikinio gimdymo. Kiekviena karta daro echo ir ziuri gimdos kakleli, vandenis ir leliuka. Is si karta pastebejo, kad kazkas blogai su sirdies ritmu. Gyd sako, kad tikriausiai isaugs, bet kita sav einu pas specialista, kuris ziures ar keiciasi situacija. Iki 28savaites visi echo idealus buvo 🥺

  Labai suprantu jusu nerima ir liudesi. Ir baisiausia, kad mes pacios nieko negalim padaryt. Belieka melstis (jei nors truputi tikit), siusti teigiamas mintis ir tiketis, kad viskas bus gerai...

 2. Ger2
  Ger2 prieš 1 val.

  Domignes mama parašė:
  Ar jūsų leliukai juda kai naktį pargrįžtate iš wc ir atsigulat?ar būna kad taip ir užmiegat jiems nejudant? 🙄🤔 Ar ryte kai nubundat, leliukas iškart juda ar būna ka…

  Visaip buna, kartais grizus is wc spurda, kartais ne, kartais siaip nakti pabudus jauciu, kad duodasi🙂 taip pat ir rytais skirtingai. Nebutinai jie pabunda tada, kada ir mes🙂

 3. User has not uploaded an avatar
  kondro prieš 30 min.

  Domignes mama parašė:
  Ar jūsų leliukai juda kai naktį pargrįžtate iš wc ir atsigulat?ar būna kad taip ir užmiegat jiems nejudant? 🙄🤔 Ar ryte kai nubundat, leliukas iškart juda ar būna ka…

  Kai einu į wc, niekad neprabunda ir miega toliau, o rytais keliasi arba 6 ir vis užmiega ir prabunda, arba tik tada kai aš keliuosi 😁 o visą naktį ramuma būna

 4. ErikutesSar
  ErikutesSar prieš 14 min.

  Sejlia parašė:
  O darė tyrimus vitaminų stokos? nes man kai pradėjo džiūti paskyre išsitirti geležį ir dar du kažkokius, jau nebepamenu

  Jo geležies truko bet paskui pageriau sake nieko viskas gerai jau vitaminu neščioms tikrai geriu bet spaudimas vakarais labai žemas kaipkada viskas taip sukasi galva kaip akmuo o nakti nemiegu max 1h ismiegu del koju kas su tom negerai visai nesuprantu skausmas nezmoniskas turiu du vaikus bet taip tikrai dar nebuvo zombeju akyse o dar kur Gegužis..🤦‍♀️

 5. Slapuke2
  Slapuke2 prieš 8 min.

  Domignes mama parašė:
  Ar jūsų leliukai juda kai naktį pargrįžtate iš wc ir atsigulat?ar būna kad taip ir užmiegat jiems nejudant? 🙄🤔 Ar ryte kai nubundat, leliukas iškart juda ar būna ka…

  Naktį grįžus iš wc retai juda, dažniau po grįžimo atsigulus man gimda sukietėja trumpam. O rytais atsikėlus būna visaip: kartais juda, kartais ne. Smarkiausiai kruta vakarais.