33 nėštumo savaitė

33 nėštumo savaitė

Vaikelis 33 nėštumo savaitę

Ananasas. Šią savaitę tavo vaikelis sveria maždaug 1 kg 900 g, jo ūgis nuo kulnų iki viršugalvio –  apie 44 cm, taigi jis yra maždaug sunokusio ananaso dydžio.

Dabar kietėja dauguma vaikelio kaulų, tačiau kaukolę sudaro atskiri paslankūs kaulais. Dėl šios paslankios sistemos vaiko galvutė gali susispausti ir pralįsti palyginti siaurais gimdymo takais.

Kol užgimsta, galvutė patiria didelį spaudimą ir pradžioje būna kūgio formos. Tai visiškai normalu, nepavojinga ir laikina. Netrukus po gimdymo kūdikio galvutė suapvalėja, tačiau kaukolės kaulai visiškai suauga tik maždaug 9–18 gyvenimo mėnesį.   

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 33 nėštumo savaitę

Faktas

Daugiausiai vaikų pagimdė moteris iš Rusijos. 1725–1765 metais ji 27 kartus buvo nėščia ir pagimdė net 69 vaikus. Nepaisant šių nuopelnų, istorijoje išliko ne jos, o tik jos vyro – Fiodoro Vasiljevo – vardas.

Apytiksliai 33 nėštumo savaitę gali pasireikšti dar vienas nėštumo metu jaučiamas nemalonus pojūtis: pirštų, delnų ir riešų dilgčiojimas arba tirpimas. Dauguma nėščiųjų šiuos imptomus pajunta naktį arba tuoj pabudusios ryte.

Tai - taip vadinamas riešo kanalo sindromas. Visi kūno audiniai, taip pat ir riešų, pabrinko. Dėl to gali padidėti spaudimas riešo kanale – šis kanalas yra kaulinis „tunelis“, kuriuo eina nervai. Užspaudus juos, riešai ima stingti, juos gali dilgčioti ar skaudėti.

Kaip profilaktinė priemonė nuo įplyšimų gimdant gali būti rekomenduojamas tarpvietės (zonos aplink makštį) masažą. Ne visoms moterims šis metodas yra priimtinas ir ne visais atvejais jis padeda, tačiau jei norėtumėt jį išbandyti – dabar pats laikas pradėti. Štai kaip tai reikėtų daryti:

 • Nusiplaukite rankas, įsitaisykite patogiai pusiau gulomis, kojas laikyti plačiai.
 • Užsipilkite ant delnų geros kokybės aliejaus, ištepkite juo delnus, pirštus ir tarpvietę. Geriausiai tiktų vitaminu E praturtintas aliejus.
 • Įkiškite nykščius į makštį, apytiksliai 2,5–3,5 cm, iki arba šiek tiek giliau pirmojo krumplio. Spauskite nykščius į šonus ir kartu žemyn link tiesiosios žarnos. Švelniai, bet tvirtai tęskite tempimą, kol pajusite šilumą arba dilgčiojimą. Laikykite taip ištemptą makštį (nejudindama) maždaug porą minučių, kol dilgčiojimas pradės silpnėti.
 • Lėtais, švelniais judesiais masažuokite apatinę makšties kanalo sritį skirtingomis kryptimis, tempdama nykščiais makšties audinius į šonus, kaip per gimdymą juos temps vaikelis. Darykite tai apie tris–keturias minutes.

Šį masažą reikia daryti švelniai, nes šios srities audiniai yra jautrūs, šiurkštūs judesiai gali sukelti patinimą arba palikti kraujosruvas (mėlynes).

Darydama šį masažą, venkite spausti šlaplę (šlapimo angą), nes tai gali ją sudirginti ar net sukelti infekciją.

Darbelis 33 nėštumo savaitei

Išskalbkite kūdikio drabužėlius ir patalynę. Nesvarbu, ar juos pirkote naujus, ar padėvėtus, ar gavote dovanų, išskalbkite juos visus.

Tai, kas liesis prie kūdikio odos, turi būti švaru, be to, būtina pašalinti visus ant medžiagos galinčius būti dirgiklius. Rinkitės švelnias skalbimo priemones, be kvapiklių, tinkamas jautriai odai (geriausia hipoalergenines).

2018 m. lapkričio stebuklai ❤

 1. Arijja
  Arijja prieš 1 val.

  Pumpum parašė:
  Gal kas planuojat skiepytis nuo gripo? Niekad nesiskiepyjau, bet imunitetas toks silpnas dabar, viskas kimba is eiles, galvoju pagimdysiu, susirgsiu dar vaika uzkre…

  Kazin ar skiepas nuo gripo pades imunitetui, nes visgi tai yra tam tikra doze praeitu metu gripo viruso, kuris neaisku ar pades nuo siometinio. Geriau manau paieskok budu kaip stiprint imuniteta

 2. User has not uploaded an avatar
  Pumpum prieš 1 val.

  Arijja parašė:
  Kazin ar skiepas nuo gripo pades imunitetui, nes visgi tai yra tam tikra doze praeitu metu gripo viruso, kuris neaisku ar pades nuo siometinio. Geriau manau paiesko…

  Na jei pasidometumet, tai kiekvienais metais yra kuriamos naujos gripo vakcinos, reziume su tuo, kad senoji siu metu gripui bus nebetinkama, kadangi gripas mutuoja. Ir pacio viruso vakcinoj nera, tik negyvos viruso daleles, kurios padetu atpazint virusa jei su juo susidurtum. Imuniteto aisku tai nepakels, bet jei susirgciau tai tiketina lengviau persirgciau. Klausimas tik ar pirma pagimdyt ar skiepytis spalio men, kada pasirodo vakcinos. Kazkaip linkstu link spalio, nes kol prisiruosi pasiskiepyt jau tas gripas pilnumoj siautes. Reik tik issisveikt dabar vel. Antra kart susergu per dvi savaites, kosmosas.

 3. Fibukas
  Fibukas prieš 32 min.

  Pumpum parašė:
  Na jei pasidometumet, tai kiekvienais metais yra kuriamos naujos gripo vakcinos, reziume su tuo, kad senoji siu metu gripui bus nebetinkama, kadangi gripas mutuoja.…

  Is mano aplinkos visi skiepyjesi sirgo sunkiau nei nesiskiepije. Nieks nezino kaip mutuos virusas, todel butent ir kuria pagal praeitu metu virusa. Nemokamai skiepija nescias. Pagimdzius uz skiepa jau reiktu moket

 4. User has not uploaded an avatar
  tuojtuoj prieš 31 min.

  Pumpum parašė:
  Na jei pasidometumet, tai kiekvienais metais yra kuriamos naujos gripo vakcinos, reziume su tuo, kad senoji siu metu gripui bus nebetinkama, kadangi gripas mutuoja.…

  Skiepytis reikia dar bunant nesciai, nes tada doze apsaugos gaus ir kudikis, taip man aiskino gydytoja. Ji rekomenduoja tai daryti apie 35 sav. As skiepysiuos beje, nestukems sis skiepas nemokamas

 5. AstaGri
  AstaGri prieš 1 min.

  Pumpum parašė:
  Na jei pasidometumet, tai kiekvienais metais yra kuriamos naujos gripo vakcinos, reziume su tuo, kad senoji siu metu gripui bus nebetinkama, kadangi gripas mutuoja.…

  Bet jus suprantat, kad skiepas apsaugos tik nuo tu gripo virusu, nuo kuriu bus vakcina suleista vakcina. Tokiu atveju rinkites bent jau mokama keturvalente vakcina, kuri bus bent jau efektyvi nuo gripo. Be to, vakcina saugos pagrinde nuo komplikaciju, tad jei uzsikresit, vis tiek sirgsit. Pernai metu (ir siu metu) nemokamos vakcinos efektyvumas yra iskalbingas (raudon linija) :