33 nėštumo savaitė

33 nėštumo savaitė

Vaikelis 33 nėštumo savaitę

Ananasas. Šią savaitę tavo vaikelis sveria maždaug 1 kg 900 g, jo ūgis nuo kulnų iki viršugalvio –  apie 44 cm, taigi jis yra maždaug sunokusio ananaso dydžio.

Dabar kietėja dauguma vaikelio kaulų, tačiau kaukolę sudaro atskiri paslankūs kaulais. Dėl šios paslankios sistemos vaiko galvutė gali susispausti ir pralįsti palyginti siaurais gimdymo takais.

Kol užgimsta, galvutė patiria didelį spaudimą ir pradžioje būna kūgio formos. Tai visiškai normalu, nepavojinga ir laikina. Netrukus po gimdymo kūdikio galvutė suapvalėja, tačiau kaukolės kaulai visiškai suauga tik maždaug 9–18 gyvenimo mėnesį.   

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 33 nėštumo savaitę

Faktas

Daugiausiai vaikų pagimdė moteris iš Rusijos. 1725–1765 metais ji 27 kartus buvo nėščia ir pagimdė net 69 vaikus. Nepaisant šių nuopelnų, istorijoje išliko ne jos, o tik jos vyro – Fiodoro Vasiljevo – vardas.

Apytiksliai 33 nėštumo savaitę gali pasireikšti dar vienas nėštumo metu jaučiamas nemalonus pojūtis: pirštų, delnų ir riešų dilgčiojimas arba tirpimas. Dauguma nėščiųjų šiuos imptomus pajunta naktį arba tuoj pabudusios ryte.

Tai - taip vadinamas riešo kanalo sindromas. Visi kūno audiniai, taip pat ir riešų, pabrinko. Dėl to gali padidėti spaudimas riešo kanale – šis kanalas yra kaulinis „tunelis“, kuriuo eina nervai. Užspaudus juos, riešai ima stingti, juos gali dilgčioti ar skaudėti.

Kaip profilaktinė priemonė nuo įplyšimų gimdant gali būti rekomenduojamas tarpvietės (zonos aplink makštį) masažą. Ne visoms moterims šis metodas yra priimtinas ir ne visais atvejais jis padeda, tačiau jei norėtumėt jį išbandyti – dabar pats laikas pradėti. Štai kaip tai reikėtų daryti:

 • Nusiplaukite rankas, įsitaisykite patogiai pusiau gulomis, kojas laikyti plačiai.
 • Užsipilkite ant delnų geros kokybės aliejaus, ištepkite juo delnus, pirštus ir tarpvietę. Geriausiai tiktų vitaminu E praturtintas aliejus.
 • Įkiškite nykščius į makštį, apytiksliai 2,5–3,5 cm, iki arba šiek tiek giliau pirmojo krumplio. Spauskite nykščius į šonus ir kartu žemyn link tiesiosios žarnos. Švelniai, bet tvirtai tęskite tempimą, kol pajusite šilumą arba dilgčiojimą. Laikykite taip ištemptą makštį (nejudindama) maždaug porą minučių, kol dilgčiojimas pradės silpnėti.
 • Lėtais, švelniais judesiais masažuokite apatinę makšties kanalo sritį skirtingomis kryptimis, tempdama nykščiais makšties audinius į šonus, kaip per gimdymą juos temps vaikelis. Darykite tai apie tris–keturias minutes.

Šį masažą reikia daryti švelniai, nes šios srities audiniai yra jautrūs, šiurkštūs judesiai gali sukelti patinimą arba palikti kraujosruvas (mėlynes).

Darydama šį masažą, venkite spausti šlaplę (šlapimo angą), nes tai gali ją sudirginti ar net sukelti infekciją.

Darbelis 33 nėštumo savaitei

Išskalbkite kūdikio drabužėlius ir patalynę. Nesvarbu, ar juos pirkote naujus, ar padėvėtus, ar gavote dovanų, išskalbkite juos visus.

Tai, kas liesis prie kūdikio odos, turi būti švaru, be to, būtina pašalinti visus ant medžiagos galinčius būti dirgiklius. Rinkitės švelnias skalbimo priemones, be kvapiklių, tinkamas jautriai odai (geriausia hipoalergenines).

2019 m. Kovinukai :)

 1. Lena prieš 7 val.

  Crazy Plant Lady parašė:
  Kaip ten sako, jei gali ką pakeisti, tai kam nervintis, o jei negali nieko pakeisti, nu tai kam nervintis?

  Gyliai kvepuoju 😁😁😁😁

 2. RMrb
  RMrb prieš 7 val.

  kopa parašė:
  Ir aš šiandien Lidle nusipirkau sau naktinius ir pižamą maitinimui pritaikytą. Labai norėjau ir liemenėlės, bet neradau bent jau E dydžio kad būtų 🙄😔…

  Mano siaip 80E labiau, kiek matavus, bet tiko sita 80D, pvz h&m 80D jau vercias virsun

 3. kopa
  kopa prieš 6 val.

  RMrb parašė:
  Mano siaip 80E labiau, kiek matavus, bet tiko sita 80D, pvz h&m 80D jau vercias virsun

  Nu brač, tai mano tada jau nebe E, jei per mažas, velnią griebtų 😭😭😭

 4. RMrb
  RMrb prieš 6 val.

  kopa parašė:
  Nu brač, tai mano tada jau nebe E, jei per mažas, velnią griebtų 😭😭😭

  Malonumas nekoks tos didejancios krutines.. jau kai pagimdziau tai neberadau jokios tinkancios raides nes apimtys netiko tai tik labiau kaip sportines pirkau maitinanciai, ir dabar bus tas pats, nes sie tiks neilgam

 5. kopa
  kopa prieš 5 val.

  RMrb parašė:
  Malonumas nekoks tos didejancios krutines.. jau kai pagimdziau tai neberadau jokios tinkancios raides nes apimtys netiko tai tik labiau kaip sportines pirkau maitin…

  Man visada buvo bėda su dydžiais, nes apimtis maža, bet dabar nebe linksma :)) sportinės tikrai gelbėja!