33 nėštumo savaitė

Vaikelis 33 nėštumo savaitę

Ananasas. Šią savaitę tavo vaikelis sveria maždaug 1 kg 900 g, jo ūgis nuo kulnų iki viršugalvio –  apie 44 cm, taigi jis yra maždaug sunokusio ananaso dydžio.

Dabar kietėja dauguma vaikelio kaulų, tačiau kaukolę sudaro atskiri paslankūs kaulais. Dėl šios paslankios sistemos vaiko galvutė gali susispausti ir pralįsti palyginti siaurais gimdymo takais.

Kol užgimsta, galvutė patiria didelį spaudimą ir pradžioje būna kūgio formos. Tai visiškai normalu, nepavojinga ir laikina. Netrukus po gimdymo kūdikio galvutė suapvalėja, tačiau kaukolės kaulai visiškai suauga tik maždaug 9–18 gyvenimo mėnesį.   

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 33 nėštumo savaitę

Faktas

Daugiausiai vaikų pagimdė moteris iš Rusijos. 1725–1765 metais ji 27 kartus buvo nėščia ir pagimdė net 69 vaikus. Nepaisant šių nuopelnų, istorijoje išliko ne jos, o tik jos vyro – Fiodoro Vasiljevo – vardas.

Apytiksliai 33 nėštumo savaitę gali pasireikšti dar vienas nėštumo metu jaučiamas nemalonus pojūtis: pirštų, delnų ir riešų dilgčiojimas arba tirpimas. Dauguma nėščiųjų šiuos imptomus pajunta naktį arba tuoj pabudusios ryte.

Tai - taip vadinamas riešo kanalo sindromas. Visi kūno audiniai, taip pat ir riešų, pabrinko. Dėl to gali padidėti spaudimas riešo kanale – šis kanalas yra kaulinis „tunelis“, kuriuo eina nervai. Užspaudus juos, riešai ima stingti, juos gali dilgčioti ar skaudėti.

Kaip profilaktinė priemonė nuo įplyšimų gimdant gali būti rekomenduojamas tarpvietės (zonos aplink makštį) masažą. Ne visoms moterims šis metodas yra priimtinas ir ne visais atvejais jis padeda, tačiau jei norėtumėt jį išbandyti – dabar pats laikas pradėti. Štai kaip tai reikėtų daryti:

 • Nusiplaukite rankas, įsitaisykite patogiai pusiau gulomis, kojas laikyti plačiai.
 • Užsipilkite ant delnų geros kokybės aliejaus, ištepkite juo delnus, pirštus ir tarpvietę. Geriausiai tiktų vitaminu E praturtintas aliejus.
 • Įkiškite nykščius į makštį, apytiksliai 2,5–3,5 cm, iki arba šiek tiek giliau pirmojo krumplio. Spauskite nykščius į šonus ir kartu žemyn link tiesiosios žarnos. Švelniai, bet tvirtai tęskite tempimą, kol pajusite šilumą arba dilgčiojimą. Laikykite taip ištemptą makštį (nejudindama) maždaug porą minučių, kol dilgčiojimas pradės silpnėti.
 • Lėtais, švelniais judesiais masažuokite apatinę makšties kanalo sritį skirtingomis kryptimis, tempdama nykščiais makšties audinius į šonus, kaip per gimdymą juos temps vaikelis. Darykite tai apie tris–keturias minutes.

Šį masažą reikia daryti švelniai, nes šios srities audiniai yra jautrūs, šiurkštūs judesiai gali sukelti patinimą arba palikti kraujosruvas (mėlynes). Darydama šį masažą, venkite spausti šlaplę (šlapimo angą), nes tai gali ją sudirginti ar net sukelti infekciją.

Darbelis 33 nėštumo savaitei

Išskalbkite kūdikio drabužėlius ir patalynę. Nesvarbu, ar juos pirkote naujus, ar padėvėtus, ar gavote dovanų, išskalbkite juos visus.

Tai, kas liesis prie kūdikio odos, turi būti švaru, be to, būtina pašalinti visus ant medžiagos galinčius būti dirgiklius. Rinkitės švelnias skalbimo priemones, be kvapiklių, tinkamas jautriai odai (geriausia hipoalergenines).

Reklama

2017 m. Rugpjūtinukai ❤️

 1. Gretutea2013 prieš 51 min.

  pupa19 parašė:
  Del streptokoko? As irgi eisiu po dveju savaiciu, kazkaip bijau ant tos kedes lirma karta nestumo metu gal neuzklibins stipriai ten

  Aha, del streptokoko. Bet pas mus, ji siuncia i ligonine. Bent draugei taip buvo, neseniai gimde. ;) bet baisu ant tos kedes lipti. Ne del to kad kazkas nutiks. Bet siaip ;f

 2. Errrikiux
  Errrikiux prieš 40 min.

  Vuojan parašė:
  kurios praėjot avet paskaitą.. sakė, kad po gimdymo, per 10-15 min, reikia pridėt vaiką prie krūtinės pamaitinimui.. kiek čia tiesos yra? kaip jūs planuojat daryti …

  Man pirmagimi is kart uzdejo ant krutines ir uz kokiu 2-3min padejo jam surast speneli jis iskart ir issiurbe 😊 po to kas dvi val menesi laiko, o po menesio, mazdaug kas tris valandas diena ir nakti pagal poreiki ( t.y. kada atsibunda pats), laikiaus tokio grafiko nes mabiskis neatsibusdavo valgyt is vis, buvo bedele, tai ji liepe man jau ligoninej kad zadinciau butinai, nes ji vis giliau ir giliau imigdavo, ir pati pirma nakti ismiegojo 6val as laukiau kol atsibus valgyt, nes buvau taip prisiskaicius, atejo sesute klaust kada valge, kai pasakiau, net pasisiause, eme ji zadibt rai galu gale zadibo tryse, masazavo, nuoga isrenge, langa atidare spali, galu gale ikiso i vandeni, tai jis vos ne vos pasmerkė pora gurksniu patrauke ir toliau miega, tao man reikejo ji visad zadint, kas dvi valandas zadindavau koki pusvalando, dar puse val valgydavo ir taip visa men, po to sake nakti nebezadint, tai jis eme pats keltis kas kojias 4-5 val nakti, o diena palaikiau kas 3val maitinima, neaiprasydavo, bet kai duodavau papa moelai imdavo, po to nuo 3men pagal poreiki maitinau jau pats prase kai norejo 😊

 3. Ausrita7
  Ausrita7 prieš 4 min.

  Alisute parašė:
  o aš dar tik kūdikiui kraitelį įpusėjau pirkti, kažkaip tempiau tempiau, kol tris kart nepatvirtino, kad berniukas ar pirkot ir kas su patirtimi ar pasiteisino …

  Pirmai dukrai naudojau tuos marškinukus, bet nepatiko, nes ji susiraito, tai dabar pirkau bodžiukus kur atsisega priekis, nes pirmom dienom kol įgusiu vėl rengti, tai manau bus labai patogu😉

 4. Ausrita7
  Ausrita7 prieš 3 min.

  Nu kai nueini į tuos leliukų skyrius, tai galo nėra😂😥😍🤗

 5. ZariSha
  ZariSha prieš 4 sek.

  Ausrita7 parašė:
  Nu kai nueini į tuos leliukų skyrius, tai galo nėra😂😥😍🤗

  Grazus rubeliai)