33 nėštumo savaitė

33 nėštumo savaitė

Vaikelis 33 nėštumo savaitę

Ananasas. Šią savaitę tavo vaikelis sveria maždaug 1 kg 900 g, jo ūgis nuo kulnų iki viršugalvio –  apie 44 cm, taigi jis yra maždaug sunokusio ananaso dydžio.

Dabar kietėja dauguma vaikelio kaulų, tačiau kaukolę sudaro atskiri paslankūs kaulais. Dėl šios paslankios sistemos vaiko galvutė gali susispausti ir pralįsti palyginti siaurais gimdymo takais.

Kol užgimsta, galvutė patiria didelį spaudimą ir pradžioje būna kūgio formos. Tai visiškai normalu, nepavojinga ir laikina. Netrukus po gimdymo kūdikio galvutė suapvalėja, tačiau kaukolės kaulai visiškai suauga tik maždaug 9–18 gyvenimo mėnesį.   

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 33 nėštumo savaitę

Faktas

Daugiausiai vaikų pagimdė moteris iš Rusijos. 1725–1765 metais ji 27 kartus buvo nėščia ir pagimdė net 69 vaikus. Nepaisant šių nuopelnų, istorijoje išliko ne jos, o tik jos vyro – Fiodoro Vasiljevo – vardas.

Apytiksliai 33 nėštumo savaitę gali pasireikšti dar vienas nėštumo metu jaučiamas nemalonus pojūtis: pirštų, delnų ir riešų dilgčiojimas arba tirpimas. Dauguma nėščiųjų šiuos imptomus pajunta naktį arba tuoj pabudusios ryte.

Tai - taip vadinamas riešo kanalo sindromas. Visi kūno audiniai, taip pat ir riešų, pabrinko. Dėl to gali padidėti spaudimas riešo kanale – šis kanalas yra kaulinis „tunelis“, kuriuo eina nervai. Užspaudus juos, riešai ima stingti, juos gali dilgčioti ar skaudėti.

Kaip profilaktinė priemonė nuo įplyšimų gimdant gali būti rekomenduojamas tarpvietės (zonos aplink makštį) masažą. Ne visoms moterims šis metodas yra priimtinas ir ne visais atvejais jis padeda, tačiau jei norėtumėt jį išbandyti – dabar pats laikas pradėti. Štai kaip tai reikėtų daryti:

 • Nusiplaukite rankas, įsitaisykite patogiai pusiau gulomis, kojas laikyti plačiai.
 • Užsipilkite ant delnų geros kokybės aliejaus, ištepkite juo delnus, pirštus ir tarpvietę. Geriausiai tiktų vitaminu E praturtintas aliejus.
 • Įkiškite nykščius į makštį, apytiksliai 2,5–3,5 cm, iki arba šiek tiek giliau pirmojo krumplio. Spauskite nykščius į šonus ir kartu žemyn link tiesiosios žarnos. Švelniai, bet tvirtai tęskite tempimą, kol pajusite šilumą arba dilgčiojimą. Laikykite taip ištemptą makštį (nejudindama) maždaug porą minučių, kol dilgčiojimas pradės silpnėti.
 • Lėtais, švelniais judesiais masažuokite apatinę makšties kanalo sritį skirtingomis kryptimis, tempdama nykščiais makšties audinius į šonus, kaip per gimdymą juos temps vaikelis. Darykite tai apie tris–keturias minutes.

Šį masažą reikia daryti švelniai, nes šios srities audiniai yra jautrūs, šiurkštūs judesiai gali sukelti patinimą arba palikti kraujosruvas (mėlynes).

Darydama šį masažą, venkite spausti šlaplę (šlapimo angą), nes tai gali ją sudirginti ar net sukelti infekciją.

Darbelis 33 nėštumo savaitei

Išskalbkite kūdikio drabužėlius ir patalynę. Nesvarbu, ar juos pirkote naujus, ar padėvėtus, ar gavote dovanų, išskalbkite juos visus.

Tai, kas liesis prie kūdikio odos, turi būti švaru, be to, būtina pašalinti visus ant medžiagos galinčius būti dirgiklius. Rinkitės švelnias skalbimo priemones, be kvapiklių, tinkamas jautriai odai (geriausia hipoalergenines).

2019 m. Rugpjūčio mėnesio mažyliai

 1. Nėėėštukė
  Nėėėštukė prieš 5 val.

  Arela parašė:
  O pas ką lankotės? Ir kokia ten tvarka? Šeimos gydytojo siuntimo reik ar mokama kaip privačiai? Mano gydytoja susirgo ir jau nebegrįš į darbą, tai turiu extra ieško…

  Sakykit, o kokia jusu gydytoja? Nes ir maniske serga jau ilgai. Gal pas ta pacia lankomes, tik as dar nezinau kokiu naujienu :/

 2. User has not uploaded an avatar
  Marja prieš 53 min.

  Sveikos.
  Dėl dekretinių pildymo manau paprasčiausias variantas - prisijungus prie Sodros asm paskyros paskambinti ‘1883 ir susipildyti su vadybininko pagalba jei būtų klausimų.

 3. Penelopė
  Penelopė prieš 52 min.

  Lucky parašė:
  Neturiu darbdavio paskutinius tris menesius gavau nedarbo draudimo išmoką (ji įsiskaiciuoja į stažą)

  Viskas nuo ko mokami mokesčiai sodrai sumuojasi į vidurki darbo užmokesčio. Atėmus vieną mėnesį prieš išėjimą į dekretines. Taip pat ir vaiko priežiūros atostogas mano atveju pateikiau 3 d. O pinigėlius 13d gavau.

 4. Lucky
  Lucky prieš 36 min.

  Marja parašė:
  Sveikos.
  Dėl dekretinių pildymo manau paprasčiausias variantas - prisijungus prie Sodros as…

  As jau viską uzsipildziau ir pateikiau, dabar laukiu skaiciavimu

 5. Lucky
  Lucky prieš 34 min.

  Penelopė parašė:
  Viskas nuo ko mokami mokesčiai sodrai sumuojasi į vidurki darbo užmokesčio. Atėmus vieną mėnesį prieš išėjimą į dekretines. Taip pat ir vaiko priežiūros atostogas :…

  Žinau aš rašiau, kad neturiu darbdavio dėl to, kad mano atveju nereikia laukt kol jis pateiks duomenis