33 nėštumo savaitė

33 nėštumo savaitė

Vaikelis 33 nėštumo savaitę

Ananasas. Šią savaitę tavo vaikelis sveria maždaug 1 kg 900 g, jo ūgis nuo kulnų iki viršugalvio –  apie 44 cm, taigi jis yra maždaug sunokusio ananaso dydžio.

Dabar kietėja dauguma vaikelio kaulų, tačiau kaukolę sudaro atskiri paslankūs kaulais. Dėl šios paslankios sistemos vaiko galvutė gali susispausti ir pralįsti palyginti siaurais gimdymo takais.

Kol užgimsta, galvutė patiria didelį spaudimą ir pradžioje būna kūgio formos. Tai visiškai normalu, nepavojinga ir laikina. Netrukus po gimdymo kūdikio galvutė suapvalėja, tačiau kaukolės kaulai visiškai suauga tik maždaug 9–18 gyvenimo mėnesį.   

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 33 nėštumo savaitę

Faktas

Daugiausiai vaikų pagimdė moteris iš Rusijos. 1725–1765 metais ji 27 kartus buvo nėščia ir pagimdė net 69 vaikus. Nepaisant šių nuopelnų, istorijoje išliko ne jos, o tik jos vyro – Fiodoro Vasiljevo – vardas.

Apytiksliai 33 nėštumo savaitę gali pasireikšti dar vienas nėštumo metu jaučiamas nemalonus pojūtis: pirštų, delnų ir riešų dilgčiojimas arba tirpimas. Dauguma nėščiųjų šiuos imptomus pajunta naktį arba tuoj pabudusios ryte.

Tai - taip vadinamas riešo kanalo sindromas. Visi kūno audiniai, taip pat ir riešų, pabrinko. Dėl to gali padidėti spaudimas riešo kanale – šis kanalas yra kaulinis „tunelis“, kuriuo eina nervai. Užspaudus juos, riešai ima stingti, juos gali dilgčioti ar skaudėti.

Kaip profilaktinė priemonė nuo įplyšimų gimdant gali būti rekomenduojamas tarpvietės (zonos aplink makštį) masažą. Ne visoms moterims šis metodas yra priimtinas ir ne visais atvejais jis padeda, tačiau jei norėtumėt jį išbandyti – dabar pats laikas pradėti. Štai kaip tai reikėtų daryti:

 • Nusiplaukite rankas, įsitaisykite patogiai pusiau gulomis, kojas laikyti plačiai.
 • Užsipilkite ant delnų geros kokybės aliejaus, ištepkite juo delnus, pirštus ir tarpvietę. Geriausiai tiktų vitaminu E praturtintas aliejus.
 • Įkiškite nykščius į makštį, apytiksliai 2,5–3,5 cm, iki arba šiek tiek giliau pirmojo krumplio. Spauskite nykščius į šonus ir kartu žemyn link tiesiosios žarnos. Švelniai, bet tvirtai tęskite tempimą, kol pajusite šilumą arba dilgčiojimą. Laikykite taip ištemptą makštį (nejudindama) maždaug porą minučių, kol dilgčiojimas pradės silpnėti.
 • Lėtais, švelniais judesiais masažuokite apatinę makšties kanalo sritį skirtingomis kryptimis, tempdama nykščiais makšties audinius į šonus, kaip per gimdymą juos temps vaikelis. Darykite tai apie tris–keturias minutes.

Šį masažą reikia daryti švelniai, nes šios srities audiniai yra jautrūs, šiurkštūs judesiai gali sukelti patinimą arba palikti kraujosruvas (mėlynes).

Darydama šį masažą, venkite spausti šlaplę (šlapimo angą), nes tai gali ją sudirginti ar net sukelti infekciją.

Darbelis 33 nėštumo savaitei

Išskalbkite kūdikio drabužėlius ir patalynę. Nesvarbu, ar juos pirkote naujus, ar padėvėtus, ar gavote dovanų, išskalbkite juos visus.

Tai, kas liesis prie kūdikio odos, turi būti švaru, be to, būtina pašalinti visus ant medžiagos galinčius būti dirgiklius. Rinkitės švelnias skalbimo priemones, be kvapiklių, tinkamas jautriai odai (geriausia hipoalergenines).

2020 m. Lapkričio mėnesio mažyliai :)

 1. User has not uploaded an avatar
  jurgga prieš 1 val.

  marciusita parašė:
  Sveikos visos, as jau viską susipirkus, pfu pfu ačiū D. Na nebent kažką pamiršau dar tik va tašių niekaip neprisiruosiu susideti i ligoninę. Nu pravalas konkretus…

  Kaip miela, nuostabios ir siltos nuotraukos😍☺️

 2. saundstorm5
  saundstorm5 prieš 1 val.

  marciusita parašė:
  Sveikos visos, as jau viską susipirkus, pfu pfu ačiū D. Na nebent kažką pamiršau dar tik va tašių niekaip neprisiruosiu susideti i ligoninę. Nu pravalas konkretus…

  Grazu 😏👍🌷

 3. Sniegena_
  Sniegena_ prieš 43 min.

  Erdv parašė:
  O jum knygeles nepildo? Gi ten yra grafa kur zymisi kokia vaisiaus padetis. Paziurekit, kiekvieno apsilankymo metu gydytoja turi pazymeti

  Pildo, bet ten irasyta nepatikslinta, bet kitaip ir but negali, nes tikrai niekad neziurejo nei rankom ciupinedama, nei kazkaip kitaip, nes pagal ja, kaip suprantu, dar anksti

 4. Erdv
  Erdv prieš 32 min.

  Sniegena_ parašė:
  Pildo, bet ten irasyta nepatikslinta, bet kitaip ir but negali, nes tikrai niekad neziurejo nei rankom ciupinedama, nei kazkaip kitaip, nes pagal ja, kaip suprantu,…

  Kaip idomiai... man nuo pat pirmu apsilankymu iraso, tik tiek, kad pradzioje rasydavo nepastovi

 5. User has not uploaded an avatar
  raggazina prieš 31 min.

  strikalius parašė:
  Gal kurios gimdys pirmos spalio pabaigoje agn ir galės informuoti kaip ten tvarka dėl Koronės

  bateliai parašė:
  Aš irgi neužsiimu visiškai naujų drabužėlių skalbimu 🙈 ypač kai užsisakius internetu viskas pakuotėse atkeliauja. Tik iš antrų rankų gautus ar nuo pirmo vaiko užsig…

  Labai keista keista kad neskalbiat, nes bet kokiu atbeju tie rūbeliai masinės gamybos siūti, medžiaga prikaupia ir dulkelių ir bakterijų, nesvarbu kad supakuota.. čia kaip ir su riešutais fasuotais. Prieš valgant reikia plauti, nesvarbu kad pirkote supakuotus