33 nėštumo savaitė

33 nėštumo savaitė

Vaikelis 33 nėštumo savaitę

Ananasas. Šią savaitę tavo vaikelis sveria maždaug 1 kg 900 g, jo ūgis nuo kulnų iki viršugalvio –  apie 44 cm, taigi jis yra maždaug sunokusio ananaso dydžio.

Dabar kietėja dauguma vaikelio kaulų, tačiau kaukolę sudaro atskiri paslankūs kaulais. Dėl šios paslankios sistemos vaiko galvutė gali susispausti ir pralįsti palyginti siaurais gimdymo takais.

Kol užgimsta, galvutė patiria didelį spaudimą ir pradžioje būna kūgio formos. Tai visiškai normalu, nepavojinga ir laikina. Netrukus po gimdymo kūdikio galvutė suapvalėja, tačiau kaukolės kaulai visiškai suauga tik maždaug 9–18 gyvenimo mėnesį.   

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 33 nėštumo savaitę

Faktas

Daugiausiai vaikų pagimdė moteris iš Rusijos. 1725–1765 metais ji 27 kartus buvo nėščia ir pagimdė net 69 vaikus. Nepaisant šių nuopelnų, istorijoje išliko ne jos, o tik jos vyro – Fiodoro Vasiljevo – vardas.

Apytiksliai 33 nėštumo savaitę gali pasireikšti dar vienas nėštumo metu jaučiamas nemalonus pojūtis: pirštų, delnų ir riešų dilgčiojimas arba tirpimas. Dauguma nėščiųjų šiuos imptomus pajunta naktį arba tuoj pabudusios ryte.

Tai - taip vadinamas riešo kanalo sindromas. Visi kūno audiniai, taip pat ir riešų, pabrinko. Dėl to gali padidėti spaudimas riešo kanale – šis kanalas yra kaulinis „tunelis“, kuriuo eina nervai. Užspaudus juos, riešai ima stingti, juos gali dilgčioti ar skaudėti.

Kaip profilaktinė priemonė nuo įplyšimų gimdant gali būti rekomenduojamas tarpvietės (zonos aplink makštį) masažą. Ne visoms moterims šis metodas yra priimtinas ir ne visais atvejais jis padeda, tačiau jei norėtumėt jį išbandyti – dabar pats laikas pradėti. Štai kaip tai reikėtų daryti:

 • Nusiplaukite rankas, įsitaisykite patogiai pusiau gulomis, kojas laikyti plačiai.
 • Užsipilkite ant delnų geros kokybės aliejaus, ištepkite juo delnus, pirštus ir tarpvietę. Geriausiai tiktų vitaminu E praturtintas aliejus.
 • Įkiškite nykščius į makštį, apytiksliai 2,5–3,5 cm, iki arba šiek tiek giliau pirmojo krumplio. Spauskite nykščius į šonus ir kartu žemyn link tiesiosios žarnos. Švelniai, bet tvirtai tęskite tempimą, kol pajusite šilumą arba dilgčiojimą. Laikykite taip ištemptą makštį (nejudindama) maždaug porą minučių, kol dilgčiojimas pradės silpnėti.
 • Lėtais, švelniais judesiais masažuokite apatinę makšties kanalo sritį skirtingomis kryptimis, tempdama nykščiais makšties audinius į šonus, kaip per gimdymą juos temps vaikelis. Darykite tai apie tris–keturias minutes.

Šį masažą reikia daryti švelniai, nes šios srities audiniai yra jautrūs, šiurkštūs judesiai gali sukelti patinimą arba palikti kraujosruvas (mėlynes).

Darydama šį masažą, venkite spausti šlaplę (šlapimo angą), nes tai gali ją sudirginti ar net sukelti infekciją.

Darbelis 33 nėštumo savaitei

Išskalbkite kūdikio drabužėlius ir patalynę. Nesvarbu, ar juos pirkote naujus, ar padėvėtus, ar gavote dovanų, išskalbkite juos visus.

Tai, kas liesis prie kūdikio odos, turi būti švaru, be to, būtina pašalinti visus ant medžiagos galinčius būti dirgiklius. Rinkitės švelnias skalbimo priemones, be kvapiklių, tinkamas jautriai odai (geriausia hipoalergenines).

2020 m. Balandinukai ❤️

 1. User has not uploaded an avatar
  Swipy prieš 12 val.

  Patrici_ja parašė:
  Ar dar kamnors skauda riesai? 😭 as negaliu sulenkti, pasiremti ar isvis pajudinti 😭 ypatingai kairi riesa skauda

  Tėvų darželio 33 sav. aprašytas šitas dalykas...

 2. Patrici_ja
  Patrici_ja prieš 4 val.

  Swipy parašė:
  Tėvų darželio 33 sav. aprašytas šitas dalykas...

  Joooo, skaiciau 🙈 bet man jau kokias 2-3 sav kaip skauda 😭

 3. Peach prieš 4 val.

  Rosita00 parašė:
  Sveikos. Norėjau paklausti ar verta sunerimti. Mano panelyte nuo atradienio kai buvo ekokskopas sakė kad viskas gerai, bet tie judesiai nesispardymo daugiau o razym…

  Mano ponulis sėdi, klausiai akušerės dėl judesių, nes spardo labai žemai, sakė viskas ok, o kur jam kitur spardyt.. Būna nusisuka, tai jaučiu tik kad šliaužioja palei odą, guzas važinėja ant pilvo😂 kol judesiai yra juntami viskas ok tikrai. Ir judesių intensyvumą jau gali riboti vietos trūkumas, leliukai pilvuose jau po porą kg, nebe 500g😊

 4. User has not uploaded an avatar
  Pumpurelius prieš 3 val.

  Is po nakties atsikėliau su dovana ant lupos... Nestumo pradžioj irgi turėjau herpesa ir labai pergyvenau kad nepakenktu, dabar vel bijau, kokiu pasrkmiu gali turėti tokiu nestumo metu? ☹️Gal kuri irgi kovojat su ta bjaurastim?

 5. Toresda
  Toresda prieš 3 val.

  Pumpurelius parašė:
  Is po nakties atsikėliau su dovana ant lupos... Nestumo pradžioj irgi turėjau herpesa ir labai pergyvenau kad nepakenktu, dabar vel bijau, kokiu pasrkmiu gali turėt…

  as po nakties pries pora dienu irgi atsikeliau su herpesu ant lupos🤯 tepiau arbatmedzio aliejumi ir vandenilio peroksidu