33 nėštumo savaitė

33 nėštumo savaitė

Vaikelis 33 nėštumo savaitę

Ananasas. Šią savaitę tavo vaikelis sveria maždaug 1 kg 900 g, jo ūgis nuo kulnų iki viršugalvio –  apie 44 cm, taigi jis yra maždaug sunokusio ananaso dydžio.

Dabar kietėja dauguma vaikelio kaulų, tačiau kaukolę sudaro atskiri paslankūs kaulais. Dėl šios paslankios sistemos vaiko galvutė gali susispausti ir pralįsti palyginti siaurais gimdymo takais.

Kol užgimsta, galvutė patiria didelį spaudimą ir pradžioje būna kūgio formos. Tai visiškai normalu, nepavojinga ir laikina. Netrukus po gimdymo kūdikio galvutė suapvalėja, tačiau kaukolės kaulai visiškai suauga tik maždaug 9–18 gyvenimo mėnesį.   

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 33 nėštumo savaitę

Faktas

Daugiausia vaikų pagimdė moteris iš Rusijos. 1725–1765 metais ji 27 kartus buvo nėščia ir pagimdė net 69 vaikus. Nepaisant šių nuopelnų, istorijoje išliko ne jos, o tik jos vyro – Fiodoro Vasiljevo – vardas.

Apytiksliai 33 nėštumo savaitę gali pasireikšti dar vienas nėštumo metu jaučiamas nemalonus pojūtis: pirštų, delnų ir riešų dilgčiojimas arba tirpimas. Dauguma nėščiųjų šiuos imptomus pajunta naktį arba tuoj pabudusios ryte.

Tai - taip vadinamas riešo kanalo sindromas. Visi kūno audiniai, taip pat ir riešų, pabrinko. Dėl to gali padidėti spaudimas riešo kanale – šis kanalas yra kaulinis „tunelis“, kuriuo eina nervai. Užspaudus juos, riešai ima stingti, juos gali dilgčioti ar skaudėti.

Kaip profilaktinė priemonė nuo įplyšimų gimdant gali būti rekomenduojamas tarpvietės (zonos aplink makštį) masažą. Ne visoms moterims šis metodas yra priimtinas ir ne visais atvejais jis padeda, tačiau jei norėtumėt jį išbandyti – dabar pats laikas pradėti. Štai kaip tai reikėtų daryti:

 • Nusiplaukite rankas, įsitaisykite patogiai pusiau gulomis, kojas laikyti plačiai.
 • Užsipilkite ant delnų geros kokybės aliejaus, ištepkite juo delnus, pirštus ir tarpvietę. Geriausiai tiktų vitaminu E praturtintas aliejus.
 • Įkiškite nykščius į makštį, apytiksliai 2,5–3,5 cm, iki arba šiek tiek giliau pirmojo krumplio. Spauskite nykščius į šonus ir kartu žemyn link tiesiosios žarnos. Švelniai, bet tvirtai tęskite tempimą, kol pajusite šilumą arba dilgčiojimą. Laikykite taip ištemptą makštį (nejudindama) maždaug porą minučių, kol dilgčiojimas pradės silpnėti.
 • Lėtais, švelniais judesiais masažuokite apatinę makšties kanalo sritį skirtingomis kryptimis, tempdama nykščiais makšties audinius į šonus, kaip per gimdymą juos temps vaikelis. Darykite tai apie tris–keturias minutes.

Šį masažą reikia daryti švelniai, nes šios srities audiniai yra jautrūs, šiurkštūs judesiai gali sukelti patinimą arba palikti kraujosruvas (mėlynes).

Darydama šį masažą, venkite spausti šlaplę (šlapimo angą), nes tai gali ją sudirginti ar net sukelti infekciją.

Darbelis 33 nėštumo savaitei

Išskalbkite kūdikio drabužėlius ir patalynę. Nesvarbu, ar juos pirkote naujus, ar padėvėtus, ar gavote dovanų, išskalbkite juos visus.

Tai, kas liesis prie kūdikio odos, turi būti švaru, be to, būtina pašalinti visus ant medžiagos galinčius būti dirgiklius. Rinkitės švelnias skalbimo priemones, be kvapiklių, tinkamas jautriai odai (geriausia hipoalergenines).

2022 m. Gruodinukai!❄️

 1. User has not uploaded an avatar
  bateliai prieš 6 val.

  Bergamote parašė:
  Tai, kad daugumai pirmieji metai darzelyje sunkus, vaikai daug serga.Nebent pas jus kazkas isskirtinio, sunkios ligos. Kiek su draugem kalbejau ta pati sako. Ir ne…

  Tai va maniškis 4 su puse, o kaip serga nuo 2, taip ir tebeserga. Jau šiek tiek mažiau, trumpiau, lengviau ir tuo be galo džiaugiuosi. Jeigu nereikia vartoti antibiotikų, aš jau rašau 10 ligai Bronchitas ir plaučių uždegimas pakaitom, antibiotikai kas mėnesį, alergijos, visa puokštė gražiausia.

 2. User has not uploaded an avatar
  bateliai prieš 6 val.

  Aggie2 parašė:
  Nera taip blogai, kaip skamba.. I darzelius priima nuo 10 savaiciu. Kaina valstybiniu darzeliu apie 80€-350€, priklausomai nuo seimos pajamu. Darzelis duoda saus…

  Wow, skamba tikrai labai labai gerai 👍🏻 kaip koks svajonių darželis. Čia ne visuose privačiuose taip vaikais pasirūpina

 3. Bergamote
  Bergamote prieš 5 val.

  bateliai parašė:
  Tai va maniškis 4 su puse, o kaip serga nuo 2, taip ir tebeserga. Jau šiek tiek mažiau, trumpiau, lengviau ir tuo be galo džiaugiuosi. Jeigu nereikia vartoti antibi…

  O jej tikrai nekazka... antibiotikus viena karta tik teko gerti per visa laika. O daugiau tai tokios ligos persalimas, nosis, temperatura. Tai keletas dienu su paracetamoliu ir praeina pfu pfu pfu, kad neprisiskalbeti :)) ir gripas yra buves, tai siek tiek sunkiau buvo, bet visumoj nera ko skustis. Vaikai serga dazniau nei suauge tai teks praeiti tai visoms

 4. @meduolė
  @meduolė prieš 3 val.

  Labas 😊 kokia faina ir graži diskusija išsirutuliojo. Aš irgi surašiau mintis tikrai be kažkokio pašiepimo ar pykčio, kaip žinutėmis kartais gali ne taip persiduoti emocija. Bet esmė, kad visos parašėme panašiai tą patį. Yra n istrijų, n gyvenimų. Ir visi variantai yra teisingi ten, kur žmonės laimingi ❤️ aš pvz turiu labai artimą draugę visiškai namų šeimininkę su keturiais vaikais namie. Vyras išlaiko šeimą, ji nedirba. Aš esu visiška priešingybė versle. Ir mes kiek kartų esam ir juokęsi viena iš kitos ir svajojom, kaip būtų įdomu vietom apsikeisti. Ir t.t. ir pan. Ir tikrai yra ir ko pasimokyti vienai iš kitos. Taigi tai yra labai įdomūs procesai.
  Žiauriai faina kičk ilgų gražių, pilnų minčių žinučių prirašėte 🎈

 5. User has not uploaded an avatar
  Ciagyvenameile prieš 12 min.

  Kokio dydzio vilnones kojinytes turite naujagimiui? Daug kur raso 8cm, turiu 10 cm, kazin ar tiks🤔