33 nėštumo savaitė

33 nėštumo savaitė

Vaikelis 33 nėštumo savaitę

Ananasas. Šią savaitę tavo vaikelis sveria maždaug 1 kg 900 g, jo ūgis nuo kulnų iki viršugalvio –  apie 44 cm, taigi jis yra maždaug sunokusio ananaso dydžio.

Dabar kietėja dauguma vaikelio kaulų, tačiau kaukolę sudaro atskiri paslankūs kaulais. Dėl šios paslankios sistemos vaiko galvutė gali susispausti ir pralįsti palyginti siaurais gimdymo takais.

Kol užgimsta, galvutė patiria didelį spaudimą ir pradžioje būna kūgio formos. Tai visiškai normalu, nepavojinga ir laikina. Netrukus po gimdymo kūdikio galvutė suapvalėja, tačiau kaukolės kaulai visiškai suauga tik maždaug 9–18 gyvenimo mėnesį.   

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 33 nėštumo savaitę

Faktas

Daugiausiai vaikų pagimdė moteris iš Rusijos. 1725–1765 metais ji 27 kartus buvo nėščia ir pagimdė net 69 vaikus. Nepaisant šių nuopelnų, istorijoje išliko ne jos, o tik jos vyro – Fiodoro Vasiljevo – vardas.

Apytiksliai 33 nėštumo savaitę gali pasireikšti dar vienas nėštumo metu jaučiamas nemalonus pojūtis: pirštų, delnų ir riešų dilgčiojimas arba tirpimas. Dauguma nėščiųjų šiuos imptomus pajunta naktį arba tuoj pabudusios ryte.

Tai - taip vadinamas riešo kanalo sindromas. Visi kūno audiniai, taip pat ir riešų, pabrinko. Dėl to gali padidėti spaudimas riešo kanale – šis kanalas yra kaulinis „tunelis“, kuriuo eina nervai. Užspaudus juos, riešai ima stingti, juos gali dilgčioti ar skaudėti.

Kaip profilaktinė priemonė nuo įplyšimų gimdant gali būti rekomenduojamas tarpvietės (zonos aplink makštį) masažą. Ne visoms moterims šis metodas yra priimtinas ir ne visais atvejais jis padeda, tačiau jei norėtumėt jį išbandyti – dabar pats laikas pradėti. Štai kaip tai reikėtų daryti:

 • Nusiplaukite rankas, įsitaisykite patogiai pusiau gulomis, kojas laikyti plačiai.
 • Užsipilkite ant delnų geros kokybės aliejaus, ištepkite juo delnus, pirštus ir tarpvietę. Geriausiai tiktų vitaminu E praturtintas aliejus.
 • Įkiškite nykščius į makštį, apytiksliai 2,5–3,5 cm, iki arba šiek tiek giliau pirmojo krumplio. Spauskite nykščius į šonus ir kartu žemyn link tiesiosios žarnos. Švelniai, bet tvirtai tęskite tempimą, kol pajusite šilumą arba dilgčiojimą. Laikykite taip ištemptą makštį (nejudindama) maždaug porą minučių, kol dilgčiojimas pradės silpnėti.
 • Lėtais, švelniais judesiais masažuokite apatinę makšties kanalo sritį skirtingomis kryptimis, tempdama nykščiais makšties audinius į šonus, kaip per gimdymą juos temps vaikelis. Darykite tai apie tris–keturias minutes.

Šį masažą reikia daryti švelniai, nes šios srities audiniai yra jautrūs, šiurkštūs judesiai gali sukelti patinimą arba palikti kraujosruvas (mėlynes).

Darydama šį masažą, venkite spausti šlaplę (šlapimo angą), nes tai gali ją sudirginti ar net sukelti infekciją.

Darbelis 33 nėštumo savaitei

Išskalbkite kūdikio drabužėlius ir patalynę. Nesvarbu, ar juos pirkote naujus, ar padėvėtus, ar gavote dovanų, išskalbkite juos visus.

Tai, kas liesis prie kūdikio odos, turi būti švaru, be to, būtina pašalinti visus ant medžiagos galinčius būti dirgiklius. Rinkitės švelnias skalbimo priemones, be kvapiklių, tinkamas jautriai odai (geriausia hipoalergenines).

2021 metų sausinukai ❤️🌸

 1. User has not uploaded an avatar
  lguc prieš 19 val.

  Krissti1 parašė:
  Nesuprantu, kodėl iškart nusprendėte, kad tyrimų nesidarėme 🤷‍♀️ Tyrimai padaryti tik pajutus simptomus. Dabar saviizoliacijoje sėdime ir sėdėsime iki gruodžio 5 d…

  Tiesą pasakius, sumaišiau su kita nare, kuri rašė, kad "rodos persirgau" Todėl ir paklausiau, kad pasitikslinti, nieko neteigiau. Bet kokiu atveju, labai nuoširdžiai linkiu sveikatos

 2. Po_saule
  Po_saule prieš 13 val.

  enguwhite parašė:
  Sveikos. Siandien mano vyras pagaliau prisiruose pasirupinti dovana man mazylio gimimo proga. Pries vestuves specialiai daremes klasikinius ziedus. Jau seniai kurpi…

  Idomi mintis del ziedo mes irgi daremes klasikinius, tai mano mintis buvo isistatyti pirma akmeneli vedubu sukakties proga kai bus 10 metu, po to, kai 20 ir t.t. 😄 tai dar laukt 5 metelius iki pirmojo akmenuko 😄😄💍 O vaiko gimimo proga pas mane tradicija - naujas Pandora karoliukas ant apyrankes nuo vyro manau bus geles kaip ir su pirmagimiu. Siaip nieko nesitikiu. Supranta jis ir taip tuos motiniskus vargus ir daug man padeda buityje ir su sunum daug uzsiima. Visada viska dareme kartu. Tad ir nesitikiu kazkokios papildomos dovanos uz tai, kad gimdau vaikus 😂 (kazkaip keistai nuskambejo, net keista paciai jau sakyt vaikus - daugiskaita).

 3. User has not uploaded an avatar
  Ievukassss prieš 12 val.

  enguwhite parašė:
  Sveikos. Siandien mano vyras pagaliau prisiruose pasirupinti dovana man mazylio gimimo proga. Pries vestuves specialiai daremes klasikinius ziedus. Jau seniai kurpi…

  Kazkaip man net keista kad galima kazko prasyti, juk vaikelis abieju, manau gausiu max geliu ir tiek. Juk neprivalo vyras nieko dovanoti man atrodo. Tada ir mes jiems kazka turim padovanot kad suteike galimybe tapti mama

 4. MaGZ prieš 11 val.

  Ievukassss parašė:
  Kazkaip man net keista kad galima kazko prasyti, juk vaikelis abieju, manau gausiu max geliu ir tiek. Juk neprivalo vyras nieko dovanoti man atrodo. Tada ir mes jie…

  pgl mane niekas nieko niekam neprivalo Bet sutikim, kiekvienai butu labai malonu, jei vyras nustebintu nors ir su mazyte, bet dovana 🥰

 5. zivile1993
  zivile1993 prieš 2 val.

  enguwhite parašė:
  Sveikos. Siandien mano vyras pagaliau prisiruose pasirupinti dovana man mazylio gimimo proga. Pries vestuves specialiai daremes klasikinius ziedus. Jau seniai kurpi…

  Mes net Kalėdų proga vienas kitam nelabai ką šiais metais galvojam, nes nujaučiu, kad jis irgi termino nelauks, kaip ir vyresnėlė tai gausis kalėdinė dovana