1 nėštumo savaitė

Vaikelis 1 nėštumo savaitę

Ar žinote, kad nėštumo savaitės pradedamos skaičiuoti dar iki pastojimo  – nuo pirmos mėnesinių ciklo dienos?

Apvaisinimas ir pastojimas paprastai įvyksta apie 12-16-ą mėnesinių ciklo dieną, t.y. antros nėštumo savaitės pabaigoje arba trečios nėštumo savaitės pradžioje. Tuo metu moters ciklo dienos yra vaisingos ir įvyksta ovuliacija. 

Kodėl skaičiuojama būtent taip? Jei moteris nematuoja bazinės kūno temperatūros ir nestebi kitų vaisingumo duomenų, nustatyti tikslią ovuliacijos datą yra sudėtinga. Būtent todėl atskaitos tašku imama vaisingojo ciklo pradžia – pirma paskutinių mėnesinių data, o nėštumo trukmė „pailgėja“ apie 14 dienų.

Jei tiksli ovuliacijos data yra žinoma, gydytojas, nustatydamas numatomą gimdymo datą, vadovaujasi būtent ja. Vėliau, atlikus ultragarso tyrimą, pastojimo data gali būti patikslinta.

Taigi, pirmąją nėštumo savaitę moteris dar nėra pastojusi, jos organizmas dar tik pradeda ruoštis nėštumui – prasideda naujas mėnesinių ciklas. Jei to mėnesinių ciklo metu moteris pastotų, pirmoji mėnesinių diena būtų laikoma pirmąja nėštumo diena.

Darbelis 1 nėštumo savaitei

Jei planuojate pastoti, pats laikas yra pradėti vartoti folio rūgštį (vitamino B9).

Folio rūgštis yra labai svarbi medžiaga vaisingumui bei vaisiaus vystymuisi, ji padeda moteriai išvengti daugelio defektų ir apsigimimų, o vaisiaus ląstelėms - dalintis ir augti.

Moterims rekomenduojama vartoti po 400 µg folio rūgšties per dieną planuojant nėštumą ir po 600 µg per dieną pastojus.

❤❤❤ Planuojame 2023 metų žirniukus ❤❤❤

 1. User has not uploaded an avatar
  Efaa prieš 2 val.

  Ievacka parašė:
  nes man 5dpo ir tokios nesamones islindo siandien

  Jeigu įtariat kažką pasidarykit testą🤷‍♀️

 2. User has not uploaded an avatar
  Ievacka prieš 2 val.

  Efaa parašė:
  Jeigu įtariat kažką pasidarykit testą🤷‍♀️

  dar anksti jiems daryt tuos nt 😁

 3. B3auty
  B3auty prieš 1 val.

  Ievacka parašė:
  ar kam buvo kad pavalgius uz kokia 5min burnoj sleikstulys atsiranda?? man iki mm dar toli jos turetu but 7-8d pagal programele. bet va siandien slykstu. suvalgiau …

  Aš Jūsų vietoje pasidaryčiau geležį pakartotinai. Nes pavalgius- metalo skonis signalizuoja apie geležies stygių. Sakau iš savo patirties, o prieš tai geležis buvo norma, per tris mėn pakrito labai stipriai 🤷‍♀️ O nėštumo požymiams dar labai anksti, nors gali visko būti, nes kartais organizmas labai jautriia reaguoja į hormonų pokyčius. 🥰 Žinoma linkiu, kad čia būtų ženklas, bet geležį tikrai pasidaryčiau 😊🌺

 4. User has not uploaded an avatar
  mama0929 prieš 1 val.

  Ievacka parašė:
  ar kam buvo kad pavalgius uz kokia 5min burnoj sleikstulys atsiranda?? man iki mm dar toli jos turetu but 7-8d pagal programele. bet va siandien slykstu. suvalgiau …

  Nestumo pojunciams dar gerokai per anksti ❤️

 5. Rasa_sunset prieš 1 val.

  mama0929 parašė:
  Nestumo pojunciams dar gerokai per anksti ❤️

  Kiekviena jaucia skirtingai pas pajutau iki mm likus +-5 d