1 nėštumo savaitė

Vaikelis 1 nėštumo savaitę

Jei kyla įtarimų, kad pastojote, bet pradedate skaityti nuo pirmos nėštumo savaitės, greičiausiai nežinote, kaip apskaičiuojamos nėštumo savaitės.

Nieko baisaus – tai yra dažna „naujokų“ klaida! Kad ir kaip keistai tai skambėtų, nėštumo savaitės pradedamos skaičiuoti dar iki pastojojimo – nuo pirmos mėnesinių ciklo dienos.

Apvaisinimas ir pastojimas paprastai įvyksta apie 12-16-ą mėnesinių ciklo dieną, t.y. antros nėštumo savaitės pabaigoje arba trečios nėštumo savaitės pradžioje.

Būtent tuo metu yra vaisingos ciklo dienos ir įvyksta ovuliacija – jei ciklas yra „standartinis“ ir trunka 28 dienas, ovuliacija įvyksta apie 14-tą mėnesinių ciklo dieną. Kuo ilgesnis mėnesinių ciklas, tuo vėliau būna vaisingos dienos. Ir atvirkščiai.

Kodėl skaičiuojama būtent taip? Jei moteris nematuoja bazinės kūno temperatūros ir nestebi kitų vaisingumo duomenų, nustatyti tikslią ovuliacijos datą yra sudėtinga, todėl atskaitos tašku imama vaisingojo ciklo pradžia – pirma paskutinių mėnesinių data, o nėštumo trukmė „pailgėja“ apie 14 dienų.

Jei tiksli ovuliacijos data yra žinoma, gydytojas, nustatydamas numatomą gimdymo datą, vadovaujasi būtent ja.

Vėliau, atlikus ultragarso tyrimą, pastojimo data gali būti patikslinta: pirmosiomis savaitėmis vaisiaus vystymosi etapai ir tempai yra labai panašūs, tad apvaisinimo data nustatoma gana tiksliai.

Taigi, pirmąją nėštumo savaitę moteris dar nėra pastojusi, jos organizmas dar tik pradeda ruoštis nėštumui – prasideda naujas mėnesinių ciklas. Jei to mėnesinių ciklo metu moteris pastotų, pirmoji mėnesinių diena būtų laikoma pirmąja nėštumo diena.

Darbelis 1 nėštumo savaitei

Jei planuojate pastoti, bet dar nepradėjote vartoti folio rūgšties (vitamino B9), būtų pats laikas pradėti tai daryti.

Folio rūgštis yra labai svarbi medžiaga vaisingumui bei vaisiaus vystymuisi, ji padeda ląstelėms dalintis ir augti, padeda išvengti daugelio defektų ir apsigimimų.

Folio rūgšties yra maisto produktuose: jei suaugęs žmogus maitinasi sveikai, su maistu jis gauna pakankamą šios medžiagos kiekį.

Tačiau planuojant nėštumą ir pastojus šio vitamino poreikiai yra didesni, todėl rekomenduojama jo vartoti papildomai: po 400 µg per dieną planuojant nėštumą ir po 600 µg per dieną pastojus.

❤❤❤ Planuojame 2019 metų žirniukus ❤❤❤

 1. Garela221 prieš 2 val.

  Gal kuri žinot ką reiškia, kai gimdos sienelė korėta? Echoskopo metu tik tiek pasakė, o kai paklausiau čia gerai ar blogai, atsakė, kad tai gydytojos darbas paaiškinti. Gal kuri buvot su tuo susidūrusi ir galit plačiau papasakoti man? Nes internete įvedus tai oho kiek visko išmeta, o tikslaus nieko.

 2. coliuuuke
  coliuuuke prieš 1 val.

  Iškilo man toks klausimas... tos kurios stebit OV matuojant BKT ir OT, kuo labiau pasitikėtumėt? Pvz šoktelėjo BKT ir laikosi, bet darant visas dienas iki jos OT sunkiai vaiduokliavo...

 3. svajonese
  svajonese prieš 1 val.

  Eglainis parašė:
  Sian siandienos testas darytas diena, ejau pas gine sake dar netikrins, vakar visa diena pravemiau, sleikstulys kylo, bet gine mane nustebino nezinau kaip jos skai…

  mano pirmas nestumas pagal skaiciuokles velavo o pagal daktares skaiciavima buvo didesnis ☺ aisku kad daktare buvo teisi nes paskui pagal eho viskas atitiko pagal ja,o skaiciuokles ir toliau klydo. kaip ir su ov skaiciuoklem visos man rode skirtingai kiek buvau parsisiuntus tai is visu viena atitiko kuri ir suimtomais sutapo bus matyt kita men kiek tikslu tai 😀😀 pasikliaukit gyd o per eho viska patvirtins ☺

 4. Mūsų_laukimas prieš 42 min.

  Labas vakaras, planuotojos, gal kuri po histerosalpingografijos galėtų asmenine patirtim pasidalint? atskiro forumo neradau

 5. auks33
  auks33 prieš 4 min.


  Gal gali kuri supranta pasakyt ar viskas mazdaug gerai?