1 nėštumo savaitė

Vaikelis 1 nėštumo savaitę

Ar žinote, kad nėštumo savaitės pradedamos skaičiuoti dar iki pastojimo  – nuo pirmos mėnesinių ciklo dienos?

Apvaisinimas ir pastojimas paprastai įvyksta apie 12-16-ą mėnesinių ciklo dieną, t.y. antros nėštumo savaitės pabaigoje arba trečios nėštumo savaitės pradžioje. Tuo metu moters ciklo dienos yra vaisingos ir įvyksta ovuliacija.

Kodėl skaičiuojama būtent taip? Jei moteris nematuoja bazinės kūno temperatūros ir nestebi kitų vaisingumo duomenų, nustatyti tikslią ovuliacijos datą yra sudėtinga. Būtent todėl atskaitos tašku imama vaisingojo ciklo pradžia – pirma paskutinių mėnesinių data, o nėštumo trukmė „pailgėja“ apie 14 dienų.

Jei tiksli ovuliacijos data yra žinoma, gydytojas, nustatydamas numatomą gimdymo datą, vadovaujasi būtent ja. Vėliau, atlikus ultragarso tyrimą, pastojimo data gali būti patikslinta.

Taigi, pirmąją nėštumo savaitę moteris dar nėra pastojusi, jos organizmas dar tik pradeda ruoštis nėštumui – prasideda naujas mėnesinių ciklas. Jei to mėnesinių ciklo metu moteris pastotų, pirmoji mėnesinių diena būtų laikoma pirmąja nėštumo diena.

Darbelis 1 nėštumo savaitei

Jei planuojate pastoti, pats laikas yra pradėti vartoti folio rūgštį (vitamino B9).

Folio rūgštis yra labai svarbi medžiaga vaisingumui bei vaisiaus vystymuisi, ji padeda moteriai išvengti daugelio defektų ir apsigimimų, o vaisiaus ląstelėms - dalintis ir augti.

Moterims rekomenduojama vartoti po 400 µg folio rūgšties per dieną planuojant nėštumą ir po 600 µg per dieną pastojus.

❤❤❤ Planuojame 2023 metų žirniukus ❤❤❤

1. Lauritele
    Lauritele prieš 2 val.

Mostly_cloudy parašė:
    Na, tikrai ovuliacija jau buvo, šypsenėlės nebėra.

Aš kaip tik irgi nusipirkau dar pora OV testų, važiuoju susitvarkyt nagų ir grįžus pasidarysiu žiūrėsiu ar yra koks skirtumas ar ne 😁

O jums linkiu sėkmės skaičiuojant DPO!

2. Vera Verto
    Vera Verto prieš 2 val.

MineMi1 parašė:
    O kaip spermogros tyrimo atsakymai su tuo geriausių?

Oligoastenospermija.. per mažai judrių ir per mažas kiekis.. kažkaip visą laiką savyje problemų ieškojau, jų aišku ir buvo, bet kai dabar ir pas vyrą, tai išvis ne pyragai.

3. Mostly_cloudy
    Mostly_cloudy prieš 2 val.

Lauritele parašė:

Žinok nesitikiu nieko iš šio ciklo, pasidariau dėl to, kad nesuprantu bazinės temperatūros ir vakar echo rezultatų, manau nepilnavertė ovuliacija kažkokia, jei ir ovuliavo, tai kažkoks nupezelis, na nieko, bus dar tų ciklų kaip sakoma . Kantriai laukiu kas bus ir neieškosiu simptomų, nebent jau žiauriai akivaizdūs būtu kuo netikiu ir jau tokie kur su niekuo kitu nesumaišysi. Nenoriu sėdėt ir triedaliot, o gal tas nėštumą reiškia, o gal tas, nes sakau man nepatinka ovuliacija per anksti, pas mane tiap nebūna, pas mane būna 15-17 CD, tikrai ne 13tą ir echo rezultatai, ginė liko nesupratus ar nebuvo folikulų jokių ar tik tik buvo ovuliacija ir dėl to net negali pasakyt geltonkūnį matė ar taip WTF ten kas. Tai va, nuleido ant žemės, sakė susitiksim kitą ciklą tikriausiai ir prieš einant pasidaryti hormonus ir prolaktiną.

4. Lauritele
    Lauritele prieš 1 val.

Mostly_cloudy parašė:

Linkiu kad būtų atviekščiai 😁
    Sakoma nutinka kai mažiausiai tikiesi 😁🙏

5. Mostly_cloudy
    Mostly_cloudy prieš 1 val.

Lauritele parašė:
    Linkiu kad būtų atviekščiai 😁
    Sakoma nutinka kai mažiausiai tikiesi 😁🙏

Tikėkis geriausio, bet ruoškis blogiausiam, tada mažiau skauda.