1 nėštumo savaitė

Vaikelis 1 nėštumo savaitę

Jei kyla įtarimų, kad pastojote, bet pradedate skaityti nuo pirmos nėštumo savaitės, greičiausiai nežinote, kaip apskaičiuojamos nėštumo savaitės.

Nieko baisaus – tai yra dažna „naujokų“ klaida! Kad ir kaip keistai tai skambėtų, nėštumo savaitės pradedamos skaičiuoti dar iki pastojojimo – nuo pirmos mėnesinių ciklo dienos.

Apvaisinimas ir pastojimas paprastai įvyksta apie 12-16-ą mėnesinių ciklo dieną, t.y. antros nėštumo savaitės pabaigoje arba trečios nėštumo savaitės pradžioje.

Būtent tuo metu yra vaisingos ciklo dienos ir įvyksta ovuliacija – jei ciklas yra „standartinis“ ir trunka 28 dienas, ovuliacija įvyksta apie 14-tą mėnesinių ciklo dieną. Kuo ilgesnis mėnesinių ciklas, tuo vėliau būna vaisingos dienos. Ir atvirkščiai.

Kodėl skaičiuojama būtent taip? Jei moteris nematuoja bazinės kūno temperatūros ir nestebi kitų vaisingumo duomenų, nustatyti tikslią ovuliacijos datą yra sudėtinga, todėl atskaitos tašku imama vaisingojo ciklo pradžia – pirma paskutinių mėnesinių data, o nėštumo trukmė „pailgėja“ apie 14 dienų.

Jei tiksli ovuliacijos data yra žinoma, gydytojas, nustatydamas numatomą gimdymo datą, vadovaujasi būtent ja.

Vėliau, atlikus ultragarso tyrimą, pastojimo data gali būti patikslinta: pirmosiomis savaitėmis vaisiaus vystymosi etapai ir tempai yra labai panašūs, tad apvaisinimo data nustatoma gana tiksliai.

Taigi, pirmąją nėštumo savaitę moteris dar nėra pastojusi, jos organizmas dar tik pradeda ruoštis nėštumui – prasideda naujas mėnesinių ciklas. Jei to mėnesinių ciklo metu moteris pastotų, pirmoji mėnesinių diena būtų laikoma pirmąja nėštumo diena.

Darbelis 1 nėštumo savaitei

Jei planuojate pastoti, bet dar nepradėjote vartoti folio rūgšties (vitamino B9), būtų pats laikas pradėti tai daryti.

Folio rūgštis yra labai svarbi medžiaga vaisingumui bei vaisiaus vystymuisi, ji padeda ląstelėms dalintis ir augti, padeda išvengti daugelio defektų ir apsigimimų.

Folio rūgšties yra maisto produktuose: jei suaugęs žmogus maitinasi sveikai, su maistu jis gauna pakankamą šios medžiagos kiekį.

Tačiau planuojant nėštumą ir pastojus šio vitamino poreikiai yra didesni, todėl rekomenduojama jo vartoti papildomai: po 400 µg per dieną planuojant nėštumą ir po 600 µg per dieną pastojus.

❤❤❤ Planuojame 2020 metų žirniukus ❤❤❤

 1. User has not uploaded an avatar
  Solva prieš 13 val.

  Ačiū merginos, na nenuleidžiu ranku. Jau įsigijau testa bandysiu ryt ryte. Jei pavyks tai nežinau bus tik stebuklas, nes mums patarė daryti pagalbini

 2. User has not uploaded an avatar
  Leyils prieš 13 val.

  Solva parašė:
  Ačiū merginos, na nenuleidžiu ranku. Jau įsigijau testa bandysiu ryt ryte. Jei pavyks tai nežinau bus tik stebuklas, nes mums patarė daryti pagalbini

  Pas mus taip pat yra vyro problemos ir greiciausiai taip pat laukia pagalbinis, bet niekas per galva neduos kad pabandysit naturaliai pastoti, nenusiminkit ir nenuleiskit ranku 💪

 3. User has not uploaded an avatar
  casidi prieš 12 val.

  Laurone parašė:
  Man irgi šiandien 7dpo ir dienos kiek letai eina 🙈 galvojau rytoi jau pabandyt jautriausia pasidaryt.

  O kaip smagu galėsim vienodai laukt,nekanttaut ir tikėtis stebuklo

 4. saundstorm5
  saundstorm5 prieš 10 val.

  Na o mes su vyru pasikalbeje nusprendem dar atidet menesiui. Ov tik kita savaite, bet praleisim si cikla. Nes pagal skaiciuokle rodo, kad terminas butu rugsejo 6 d, o mes kaip tik nenorim tokio laiko, norim kad pirma dukryte butu bent jau isejus i darzeli ir t.t. Tai po svenciu tik planuosim

 5. User has not uploaded an avatar
  Agne26 prieš 2 val.

  Kylasaulė parašė:
  is kart po ovuliacijos tapo jautresne ir dabar is vis lb jautri

  Mantaip pat anksciau laiko pradejo jautret njsiemu liemenele tai iskart skauda kai neprilaiko ir laisvos🙄 tai ir nežinau daryt testa ankstyva ar laukti 17 d mm....