1 nėštumo savaitė

Vaikelis 1 nėštumo savaitę

Jei kyla įtarimų, kad pastojote, bet pradedate skaityti nuo pirmos nėštumo savaitės, greičiausiai nežinote, kaip apskaičiuojamos nėštumo savaitės.

Nieko baisaus – tai yra dažna „naujokų“ klaida! Kad ir kaip keistai tai skambėtų, nėštumo savaitės pradedamos skaičiuoti dar iki pastojojimo – nuo pirmos mėnesinių ciklo dienos.

Apvaisinimas ir pastojimas paprastai įvyksta apie 12-16-ą mėnesinių ciklo dieną, t.y. antros nėštumo savaitės pabaigoje arba trečios nėštumo savaitės pradžioje.

Būtent tuo metu yra vaisingos ciklo dienos ir įvyksta ovuliacija – jei ciklas yra „standartinis“ ir trunka 28 dienas, ovuliacija įvyksta apie 14-tą mėnesinių ciklo dieną. Kuo ilgesnis mėnesinių ciklas, tuo vėliau būna vaisingos dienos. Ir atvirkščiai.

Kodėl skaičiuojama būtent taip? Jei moteris nematuoja bazinės kūno temperatūros ir nestebi kitų vaisingumo duomenų, nustatyti tikslią ovuliacijos datą yra sudėtinga, todėl atskaitos tašku imama vaisingojo ciklo pradžia – pirma paskutinių mėnesinių data, o nėštumo trukmė „pailgėja“ apie 14 dienų.

Jei tiksli ovuliacijos data yra žinoma, gydytojas, nustatydamas numatomą gimdymo datą, vadovaujasi būtent ja.

Vėliau, atlikus ultragarso tyrimą, pastojimo data gali būti patikslinta: pirmosiomis savaitėmis vaisiaus vystymosi etapai ir tempai yra labai panašūs, tad apvaisinimo data nustatoma gana tiksliai.

Taigi, pirmąją nėštumo savaitę moteris dar nėra pastojusi, jos organizmas dar tik pradeda ruoštis nėštumui – prasideda naujas mėnesinių ciklas. Jei to mėnesinių ciklo metu moteris pastotų, pirmoji mėnesinių diena būtų laikoma pirmąja nėštumo diena.

Darbelis 1 nėštumo savaitei

Jei planuojate pastoti, bet dar nepradėjote vartoti folio rūgšties (vitamino B9), būtų pats laikas pradėti tai daryti.

Folio rūgštis yra labai svarbi medžiaga vaisingumui bei vaisiaus vystymuisi, ji padeda ląstelėms dalintis ir augti, padeda išvengti daugelio defektų ir apsigimimų.

Folio rūgšties yra maisto produktuose: jei suaugęs žmogus maitinasi sveikai, su maistu jis gauna pakankamą šios medžiagos kiekį.

Tačiau planuojant nėštumą ir pastojus šio vitamino poreikiai yra didesni, todėl rekomenduojama jo vartoti papildomai: po 400 µg per dieną planuojant nėštumą ir po 600 µg per dieną pastojus.

❤❤❤ Planuojame 2018 metų žirniukus ❤❤❤

 1. User has not uploaded an avatar
  Anzelikaa90 prieš 4 min.

  binemy parašė:
  šitą pilnai suprantu, bet visiškai buvau nusistačiusi prieš nėštumą sau pastaruoju metu, tai mokslai, tai darbas, tai dar kažkas, o kai su viena diena nusprendi kad…

  Linkiu jums dideles dideles sekmes kuo greiciau isvisti II NT kad butu ryski juostele ne vaiduoklis koks kaip man va i diena po 5 testus darausi vistiek bijau nes visur vaiduokliai ir mm tik poryt

 2. Amota
  Amota prieš 3 min.

  Binemy, nesupratau Jus nescia ar ne?
  Jei nescia tai begat ryt i vaistine ir perkat 800 foli, paprasta, nes ji tikrai lieps vartoti, o jei reikes dar kokiu papildu gersit ir juos (ko daznai iki 12sav nerekomenduoja visgi, tik foli).
  Jei dar ne nescia, tai pirmadieni lekiat i vaistine ir pradedat 400 foli gerti.
  Nesuprantu tokiu "aj negeriu, tai nieko viena diena nepakeis"... folis ne karve kainuoja, isvis centus, o vaisiui padeda vystytis, ir ne bet kaip, o smegenims pagrinde, kaip galima to nenoret savo busimam vaikui?

 3. User has not uploaded an avatar
  Anzelikaa90 prieš 3 min.

  binemy parašė:
  tai taip, ne visos pradės gerti tus 3 mėn prieš. nes juk kitom išvis tas nėštumas būna staigmena. kas be ko geriau iš anksčiau manau, bet manau visi tie dalykai su…

  Tai taip zinoma jus teisi

 4. User has not uploaded an avatar
  Karosiukas prieš 1 min.

  binemy parašė:
  aš taip pat girdėjau kad 3men iki pastojimo nes vaisiui geriau, bet jau kad nepradėjau, palauksiu ir daktarės nes tu folio ruošties pilna. kiek žiūrėjau geriausi…

  Aš iš kauno. Negalvojau kad taip greit pastosiu, dar tik planavau eiti pas gine bendrai apziurai, nespejau
  Nepulkit taip dėl tos folio rugśties. Yra kaip yra dabar.Visdelto gydytoja patars kaip elgtis, nei kad db pulti pirkti betkokia. Viskas bus gerai.

 5. binemy
  binemy prieš 50 sek.

  Anzelikaa90 parašė:
  Linkiu jums dideles dideles sekmes kuo greiciau isvisti II NT kad butu ryski juostele ne vaiduoklis koks kaip man va i diena po 5 testus darausi vistiek bijau nes …

  labai ačiū!!! 💋 aš taip tikejausi iš pirmo karto kai vėlavo mm 😥 bet tikėkimės ilgai laukti neteks 😍
  tai jums dar tik vaiduokliauja? bandėte kelių rūšių testukus? nes atsimenu anksčiau lyg bitutė kasetiniai vis vaidokliavoo. po nervukus tampė 😥⚘ linkiu kuo ryškesnių juostelių! ❤❤