1 nėštumo savaitė

Vaikelis 1 nėštumo savaitę

Jei kyla įtarimų, kad pastojote, bet pradedate skaityti nuo pirmos nėštumo savaitės, greičiausiai nežinote, kaip apskaičiuojamos nėštumo savaitės.

Nieko baisaus – tai yra dažna „naujokų“ klaida! Kad ir kaip keistai tai skambėtų, nėštumo savaitės pradedamos skaičiuoti dar iki pastojojimo – nuo pirmos mėnesinių ciklo dienos.

Apvaisinimas ir pastojimas paprastai įvyksta apie 12-16-ą mėnesinių ciklo dieną, t.y. antros nėštumo savaitės pabaigoje arba trečios nėštumo savaitės pradžioje.

Būtent tuo metu yra vaisingos ciklo dienos ir įvyksta ovuliacija – jei ciklas yra „standartinis“ ir trunka 28 dienas, ovuliacija įvyksta apie 14-tą mėnesinių ciklo dieną. Kuo ilgesnis mėnesinių ciklas, tuo vėliau būna vaisingos dienos. Ir atvirkščiai.

Kodėl skaičiuojama būtent taip? Jei moteris nematuoja bazinės kūno temperatūros ir nestebi kitų vaisingumo duomenų, nustatyti tikslią ovuliacijos datą yra sudėtinga, todėl atskaitos tašku imama vaisingojo ciklo pradžia – pirma paskutinių mėnesinių data, o nėštumo trukmė „pailgėja“ apie 14 dienų.

Jei tiksli ovuliacijos data yra žinoma, gydytojas, nustatydamas numatomą gimdymo datą, vadovaujasi būtent ja.

Vėliau, atlikus ultragarso tyrimą, pastojimo data gali būti patikslinta: pirmosiomis savaitėmis vaisiaus vystymosi etapai ir tempai yra labai panašūs, tad apvaisinimo data nustatoma gana tiksliai.

Taigi, pirmąją nėštumo savaitę moteris dar nėra pastojusi, jos organizmas dar tik pradeda ruoštis nėštumui – prasideda naujas mėnesinių ciklas. Jei to mėnesinių ciklo metu moteris pastotų, pirmoji mėnesinių diena būtų laikoma pirmąja nėštumo diena.

Darbelis 1 nėštumo savaitei

Jei planuojate pastoti, bet dar nepradėjote vartoti folio rūgšties (vitamino B9), būtų pats laikas pradėti tai daryti.

Folio rūgštis yra labai svarbi medžiaga vaisingumui bei vaisiaus vystymuisi, ji padeda ląstelėms dalintis ir augti, padeda išvengti daugelio defektų ir apsigimimų.

Folio rūgšties yra maisto produktuose: jei suaugęs žmogus maitinasi sveikai, su maistu jis gauna pakankamą šios medžiagos kiekį.

Tačiau planuojant nėštumą ir pastojus šio vitamino poreikiai yra didesni, todėl rekomenduojama jo vartoti papildomai: po 400 µg per dieną planuojant nėštumą ir po 600 µg per dieną pastojus.

❤❤❤ Planuojame 2022 metų žirniukus ❤❤❤

 1. OhSophie prieš 3 val.

  Pamenu kažkas minėjo jaučianti metalo skonį burnoje, labai įdomu būtų sužinoti ar pasitvirtino 🥰

 2. Blizgutiss
  Blizgutiss prieš 36 min.

  Gabi95 parašė:
  Merginos Jūs visažines pasidariau Progestorona ir Prolaktina 9 diena po OV ,nes neišejo 7d Po OV pasidaryti , zinau kada OV vyko nes sekiau OV testukais. Ar geri t…

  As tik noriu pakomentuoti teiginį dėl to, kad zinot, jog įvyko ov- ov testai nieko nesako apie tai, ar tikrai įvyko ov. Jie rodo tik lh hormoną. Tai gali būti pikas, bet ov neįvykti.

 3. User has not uploaded an avatar
  Tiesiog Olga prieš 12 min.

  OhSophie parašė:
  Nu smagumėlis, o kodėl daug vilčių nededate? Manau šansai puikūs. Abi mm lauksime panašiu metu, pažiūrėsim, gal 2 nurašyti ciklai bus sėkmingi 😅

  Nu bijau prisisvajot nes bkt ryte sian 36.8 tik

 4. Gane
  Gane prieš 11 min.

  Lukre parašė:
  Pasipasakokit kokiam kely dabar esat link pastojimo. Kokius tyrimus darotės, kokių tyrimų laukiat? Gal kažkas nieko nesitiriat, tiesiog laukiat?

  Turėjau nesivystantį 2019 metų pabaigoje. Kadangi turiu hipotirozę tai išsiderino visa skydliaukė, po persileidimo tth sukilo virš 7. Tuomet ilgą laiką atsigavinėjau psichologiškai ir atsistatinėjau skydliaukę. Viską atsistačiau į vietas 2020 m. rudenį tuomet ir nusibrėžėm ribą, kas jei iki 2021 m. vasario mėnesio nepastosiu, kreipsimės į vaisingumo gydytoją. Taip ir nutiko. Atlikau visus reikiamus tyrimus, kuriuos nurodė vaisingumo gydytoja. Lpl nebuvo rasta, hormonai normose, amh 3. Viskas visumoje, kaip ir neblogai. Taip pat dariausi pratekamumo tyrimą, paaiškėjo, kad neaiški kairė pusė, bet kadangi pratekamumo tyrimas nėra 100 proc. patikimumo su gydytoja sutarėm, kad stimuliacijas darysime, o jei užaugs folikulai tik dešinėje pusėje, bandysime iui. Vyras darėsi spermogramą, atsakymai ne kokie buvo. Tuomet pradėjo vartoti profertilį ir po mėnesio prieš vykstant pas andrologę pakartojo spermogramą. Rezultatai pagerėjo, bet gydytoja sakė, kad per mėnesį nuo vitaminų taip pagerėti nelabai galėjo. Kadangi buvome sirgę covidu tai tikėtina, kaip gydytoja sakė, kad pirmą kartą darant spermogramą jai įtakos turėjo liga.
  Kovo mėnesį pradėjom stimuliacijas ir jas tęsiam iki dabar. Kibimo nebuvo. Praeitą ciklą atlikome iui. Vakar sulaukiau mm ir vėl pradėsim stimuliacijas. Per šio ciklo vizitą jau kalbėsimės su gydytoja dėl tolimesnių veiksmų ir pagalbinio. 😊 Amžius gal ir leistų dar šiek tiek bandyti, bet nebenorime ilgai užsižaisti su stimuliacijomis. 😊

 5. User has not uploaded an avatar
  Efke prieš 3 min.

  Gane parašė:
  Turėjau nesivystantį 2019 metų pabaigoje. Kadangi turiu hipotirozę tai išsiderino visa skydliaukė, po persileidimo tth sukilo virš 7. Tuomet ilgą laiką atsigavinėja…

  Man vis kirba mintyse klausimas, kodel labai norincioms pastot tenka tokie kryziaus keliai... man jau mintyse klinika vaisingumo irgi sukasi, bet ginekologe liepe palaukti iki lapkricio gruodzio.. ir kodel gyvenime viskas taip sunkiai turi buti :))
  man mm ryt/poryt, testai tusti, eisiu ieskot kokiu dar vitaminu mums prisipirkti..