1 nėštumo savaitė

Vaikelis 1 nėštumo savaitę

Jei kyla įtarimų, kad pastojote, bet pradedate skaityti nuo pirmos nėštumo savaitės, greičiausiai nežinote, kaip apskaičiuojamos nėštumo savaitės.

Nieko baisaus – tai yra dažna „naujokų“ klaida! Kad ir kaip keistai tai skambėtų, nėštumo savaitės pradedamos skaičiuoti dar iki pastojojimo – nuo pirmos mėnesinių ciklo dienos.

Apvaisinimas ir pastojimas paprastai įvyksta apie 12-16-ą mėnesinių ciklo dieną, t.y. antros nėštumo savaitės pabaigoje arba trečios nėštumo savaitės pradžioje.

Būtent tuo metu yra vaisingos ciklo dienos ir įvyksta ovuliacija – jei ciklas yra „standartinis“ ir trunka 28 dienas, ovuliacija įvyksta apie 14-tą mėnesinių ciklo dieną. Kuo ilgesnis mėnesinių ciklas, tuo vėliau būna vaisingos dienos. Ir atvirkščiai.

Kodėl skaičiuojama būtent taip? Jei moteris nematuoja bazinės kūno temperatūros ir nestebi kitų vaisingumo duomenų, nustatyti tikslią ovuliacijos datą yra sudėtinga, todėl atskaitos tašku imama vaisingojo ciklo pradžia – pirma paskutinių mėnesinių data, o nėštumo trukmė „pailgėja“ apie 14 dienų.

Jei tiksli ovuliacijos data yra žinoma, gydytojas, nustatydamas numatomą gimdymo datą, vadovaujasi būtent ja.

Vėliau, atlikus ultragarso tyrimą, pastojimo data gali būti patikslinta: pirmosiomis savaitėmis vaisiaus vystymosi etapai ir tempai yra labai panašūs, tad apvaisinimo data nustatoma gana tiksliai.

Taigi, pirmąją nėštumo savaitę moteris dar nėra pastojusi, jos organizmas dar tik pradeda ruoštis nėštumui – prasideda naujas mėnesinių ciklas. Jei to mėnesinių ciklo metu moteris pastotų, pirmoji mėnesinių diena būtų laikoma pirmąja nėštumo diena.

Darbelis 1 nėštumo savaitei

Jei planuojate pastoti, bet dar nepradėjote vartoti folio rūgšties (vitamino B9), būtų pats laikas pradėti tai daryti.

Folio rūgštis yra labai svarbi medžiaga vaisingumui bei vaisiaus vystymuisi, ji padeda ląstelėms dalintis ir augti, padeda išvengti daugelio defektų ir apsigimimų.

Folio rūgšties yra maisto produktuose: jei suaugęs žmogus maitinasi sveikai, su maistu jis gauna pakankamą šios medžiagos kiekį.

Tačiau planuojant nėštumą ir pastojus šio vitamino poreikiai yra didesni, todėl rekomenduojama jo vartoti papildomai: po 400 µg per dieną planuojant nėštumą ir po 600 µg per dieną pastojus.

❤❤❤ Planuojame 2022 metų žirniukus ❤❤❤

 1. saulėtoji0 prieš 47 min.

  Ustepaniukaite parašė:
  Gal kaikuriom irgi buvo kad pries mm nustojo skaudeti pilvo apacia ir krutine ir nesulauket mm? Nes man labai keista budavo tik prasidejus aprimsta krutine o pilvo …

  man visą laiką prieš mm krūtinę skaudėjo, tačiau paskutinius 2 ciklus jau nebe

 2. User has not uploaded an avatar
  Ugnė19 prieš 42 min.

  saulėtoji0 parašė:
  man visą laiką prieš mm krūtinę skaudėjo, tačiau paskutinius 2 ciklus jau nebe

  Man skaudejo tikrai ja labai nei priliesi nieko bet kai snd pakilo gk i auksta padeti praejo ir skausmas jos.

 3. Pavasarė
  Pavasarė prieš 34 min.

  Amarila parašė:
  Negaliu teigti, kad būtent ji kiaušintakiai buvo pratekami, tai kaip ir neturėjo daryti įtakos. Po to vitaminų, antioksidantų nemažai gėriau pagal knygą "It star…

  Manau, viskas kartu ir susidėjo ☺️ puikiai! Aukite sėkmingai ir toliau 😍

 4. Amarila
  Amarila prieš 22 min.

  Pavasarė parašė:
  Manau, viskas kartu ir susidėjo ☺️ puikiai! Aukite sėkmingai ir toliau 😍

  Dėkui 🌺

 5. Grante 30 prieš 20 min.

  Sveikutes, niekada ov neseku, bet gegužės 3d turejom myliuka, o 4-5dienomis kairio sono skausmai užėjo, ar gali buti, kad ov ivyko tada? Nes mm 18-19d turetu buti