1 nėštumo savaitė

Vaikelis 1 nėštumo savaitę

Ar žinote, kad nėštumo savaitės pradedamos skaičiuoti dar iki pastojimo  – nuo pirmos mėnesinių ciklo dienos?

Apvaisinimas ir pastojimas paprastai įvyksta apie 12-16-ą mėnesinių ciklo dieną, t.y. antros nėštumo savaitės pabaigoje arba trečios nėštumo savaitės pradžioje. Tuo metu moters ciklo dienos yra vaisingos ir įvyksta ovuliacija. 

Kodėl skaičiuojama būtent taip? Jei moteris nematuoja bazinės kūno temperatūros ir nestebi kitų vaisingumo duomenų, nustatyti tikslią ovuliacijos datą yra sudėtinga. Būtent todėl atskaitos tašku imama vaisingojo ciklo pradžia – pirma paskutinių mėnesinių data, o nėštumo trukmė „pailgėja“ apie 14 dienų.

Jei tiksli ovuliacijos data yra žinoma, gydytojas, nustatydamas numatomą gimdymo datą, vadovaujasi būtent ja. Vėliau, atlikus ultragarso tyrimą, pastojimo data gali būti patikslinta.

Taigi, pirmąją nėštumo savaitę moteris dar nėra pastojusi, jos organizmas dar tik pradeda ruoštis nėštumui – prasideda naujas mėnesinių ciklas. Jei to mėnesinių ciklo metu moteris pastotų, pirmoji mėnesinių diena būtų laikoma pirmąja nėštumo diena.

Darbelis 1 nėštumo savaitei

Jei planuojate pastoti, pats laikas yra pradėti vartoti folio rūgštį (vitaminą B9).

Folio rūgštis yra labai svarbi medžiaga vaisingumui bei vaisiaus vystymuisi, ji padeda išvengti daugelio defektų ir apsigimimų.

Moterims rekomenduojama vartoti po 400 µg folio rūgšties per dieną planuojant nėštumą ir po 600 µg per dieną pastojus.