1 nėštumo savaitė

Vaikelis 1 nėštumo savaitę

Jei kyla įtarimų, kad pastojote, bet pradedate skaityti nuo pirmos nėštumo savaitės, greičiausiai nežinote, kaip apskaičiuojamos nėštumo savaitės.

Nieko baisaus – tai yra dažna „naujokų“ klaida! Kad ir kaip keistai tai skambėtų, nėštumo savaitės pradedamos skaičiuoti dar iki pastojojimo – nuo pirmos mėnesinių ciklo dienos.

Apvaisinimas ir pastojimas paprastai įvyksta apie 12-16-ą mėnesinių ciklo dieną, t.y. antros nėštumo savaitės pabaigoje arba trečios nėštumo savaitės pradžioje.

Būtent tuo metu yra vaisingos ciklo dienos ir įvyksta ovuliacija – jei ciklas yra „standartinis“ ir trunka 28 dienas, ovuliacija įvyksta apie 14-tą mėnesinių ciklo dieną. Kuo ilgesnis mėnesinių ciklas, tuo vėliau būna vaisingos dienos. Ir atvirkščiai.

Kodėl skaičiuojama būtent taip? Jei moteris nematuoja bazinės kūno temperatūros ir nestebi kitų vaisingumo duomenų, nustatyti tikslią ovuliacijos datą yra sudėtinga, todėl atskaitos tašku imama vaisingojo ciklo pradžia – pirma paskutinių mėnesinių data, o nėštumo trukmė „pailgėja“ apie 14 dienų.

Jei tiksli ovuliacijos data yra žinoma, gydytojas, nustatydamas numatomą gimdymo datą, vadovaujasi būtent ja.

Vėliau, atlikus ultragarso tyrimą, pastojimo data gali būti patikslinta: pirmosiomis savaitėmis vaisiaus vystymosi etapai ir tempai yra labai panašūs, tad apvaisinimo data nustatoma gana tiksliai.

Taigi, pirmąją nėštumo savaitę moteris dar nėra pastojusi, jos organizmas dar tik pradeda ruoštis nėštumui – prasideda naujas mėnesinių ciklas. Jei to mėnesinių ciklo metu moteris pastotų, pirmoji mėnesinių diena būtų laikoma pirmąja nėštumo diena.

Darbelis 1 nėštumo savaitei

Jei planuojate pastoti, bet dar nepradėjote vartoti folio rūgšties (vitamino B9), būtų pats laikas pradėti tai daryti.

Folio rūgštis yra labai svarbi medžiaga vaisingumui bei vaisiaus vystymuisi, ji padeda ląstelėms dalintis ir augti, padeda išvengti daugelio defektų ir apsigimimų.

Folio rūgšties yra maisto produktuose: jei suaugęs žmogus maitinasi sveikai, su maistu jis gauna pakankamą šios medžiagos kiekį.

Tačiau planuojant nėštumą ir pastojus šio vitamino poreikiai yra didesni, todėl rekomenduojama jo vartoti papildomai: po 400 µg per dieną planuojant nėštumą ir po 600 µg per dieną pastojus.

❤❤❤ Planuojame 2020 metų žirniukus ❤❤❤

 1. CannaLilly
  CannaLilly prieš 1 val.

  Normalu po persileidimo ciklo nereguliarumas iki 6men. Po sio laiko papastai viskas stoja i savo tvarka(nebutinai tokia kokia buvo iki tol).

 2. User has not uploaded an avatar
  leila123 prieš 54 min.

  Brigita1994 parašė:
  Sveikos jungiuosi prie jusu😊 mano nėštumas turėtu buti apie 6sav🤰🏻Pas daktare vyksiu birželio 6😊 norejau paklausti ar jum yra kokiu nors nestumo požymiu be jautriu …

  Nepykino visai manęs

 3. Paprashaika
  Paprashaika prieš 47 min.

  black panther parašė:
  Oj pas mane po persileidimo visiskai viskas isibalansavo praeitas ciklas net iki 52cd isitempe, sitas 35cd, o dabar jau 6diena toks nemazas kraujavimas, kai iprasta…

  Anksti persileidimas buvo, gydytoja pažiūrėjo, kad gleivinė po jo graži, tai sakė nedaryt pertraukų 🤷‍♀️ šiaip jau po tiek laiko planavimo šį mėnesį nieko kaip ir nesekėm, paleidom sava eoga. Kaip bus, taip
  Juokavom su vyru, kad sodros patikslintas atsakymas man dar davė porą mėnesių papildomo laiko planavimams, tai kažkaip ir nervintis mažiau ėmiau

 4. Koheta
  Koheta prieš 27 min.

  leila123 parašė:
  Nepykino visai manęs

  Jums pasisekė, nes mane pradėjo pykinti jau nuo 6 sav. ir panašu, kad greit nesibaigs

 5. black panther
  black panther prieš 17 min.

  Koheta parašė:
  Jums pasisekė, nes mane pradėjo pykinti jau nuo 6 sav. ir panašu, kad greit nesibaigs

  Paguosiu, tik tuom, kad mane per visus nestumus pykindavo 6-8dienos iki mmm dienos. O jau nuo 4.5savaites gulejau patologiniame. Nes staigiai krito svoris. Tai man pats geriausias atsakymas del nestumo, nes testai net vaiduokliuko nemete dar😂