1 nėštumo savaitė

Vaikelis 1 nėštumo savaitę

Jei kyla įtarimų, kad pastojote, bet pradedate skaityti nuo pirmos nėštumo savaitės, greičiausiai nežinote, kaip apskaičiuojamos nėštumo savaitės.

Nieko baisaus – tai yra dažna „naujokų“ klaida! Kad ir kaip keistai tai skambėtų, nėštumo savaitės pradedamos skaičiuoti dar iki pastojojimo – nuo pirmos mėnesinių ciklo dienos.

Apvaisinimas ir pastojimas paprastai įvyksta apie 12-16-ą mėnesinių ciklo dieną, t.y. antros nėštumo savaitės pabaigoje arba trečios nėštumo savaitės pradžioje.

Būtent tuo metu yra vaisingos ciklo dienos ir įvyksta ovuliacija – jei ciklas yra „standartinis“ ir trunka 28 dienas, ovuliacija įvyksta apie 14-tą mėnesinių ciklo dieną. Kuo ilgesnis mėnesinių ciklas, tuo vėliau būna vaisingos dienos. Ir atvirkščiai.

Kodėl skaičiuojama būtent taip? Jei moteris nematuoja bazinės kūno temperatūros ir nestebi kitų vaisingumo duomenų, nustatyti tikslią ovuliacijos datą yra sudėtinga, todėl atskaitos tašku imama vaisingojo ciklo pradžia – pirma paskutinių mėnesinių data, o nėštumo trukmė „pailgėja“ apie 14 dienų.

Jei tiksli ovuliacijos data yra žinoma, gydytojas, nustatydamas numatomą gimdymo datą, vadovaujasi būtent ja.

Vėliau, atlikus ultragarso tyrimą, pastojimo data gali būti patikslinta: pirmosiomis savaitėmis vaisiaus vystymosi etapai ir tempai yra labai panašūs, tad apvaisinimo data nustatoma gana tiksliai.

Taigi, pirmąją nėštumo savaitę moteris dar nėra pastojusi, jos organizmas dar tik pradeda ruoštis nėštumui – prasideda naujas mėnesinių ciklas. Jei to mėnesinių ciklo metu moteris pastotų, pirmoji mėnesinių diena būtų laikoma pirmąja nėštumo diena.

Darbelis 1 nėštumo savaitei

Jei planuojate pastoti, bet dar nepradėjote vartoti folio rūgšties (vitamino B9), būtų pats laikas pradėti tai daryti.

Folio rūgštis yra labai svarbi medžiaga vaisingumui bei vaisiaus vystymuisi, ji padeda ląstelėms dalintis ir augti, padeda išvengti daugelio defektų ir apsigimimų.

Folio rūgšties yra maisto produktuose: jei suaugęs žmogus maitinasi sveikai, su maistu jis gauna pakankamą šios medžiagos kiekį.

Tačiau planuojant nėštumą ir pastojus šio vitamino poreikiai yra didesni, todėl rekomenduojama jo vartoti papildomai: po 400 µg per dieną planuojant nėštumą ir po 600 µg per dieną pastojus.

❤❤❤ Planuojame 2019 metų žirniukus ❤❤❤

 1. L.A.P.Ė.
  L.A.P.Ė. prieš 14 min.

  merginukeee parašė:
  Ne i do mu 🙈

  negaliu susilaikyt😂

 2. LoyalWarrior
  LoyalWarrior prieš 14 min.

  LeSnaige parašė:
  Sveikos. Gal yra dar bet nemieganciu? Gal yra kuriai taip buve? atejo man mmm ir taip negera,pykina,galva plysta,padai net dregni,nugara syrakinta,ir kresuliais tok…

  O tai jūs neseniai tik mm susirgot tokiom? Kuo skuriasi nuo įprastų mm? Tik tu gali žinoti kas tau normalu. Man normalu būna pirmą mm dieną gulėt lovoj ir raitytis iš skausmo ir bandyt kvėpuoti, kai visos jėgos atrodo išeina.
  Dabar per paskutinius pusę metų pagerėjo kai pradėjau gerti cyclebalance.

 3. merginukeee
  merginukeee prieš 13 min.

  L.A.P.Ė. parašė:
  negaliu susilaikyt😂

  Kam laikytis... ne visi turi humoro jausma

 4. LoyalWarrior
  LoyalWarrior prieš 12 min.

  L.A.P.Ė. parašė:
  negaliu susilaikyt😂

 5. User has not uploaded an avatar
  manilė prieš 52 sek.

  LeSnaige parašė:
  Sveikos. Gal yra dar bet nemieganciu? Gal yra kuriai taip buve? atejo man mmm ir taip negera,pykina,galva plysta,padai net dregni,nugara syrakinta,ir kresuliais tok…

  Nežinau bet man čia įprastos mėnesines su tokiais simptomais kas mėnesį 🤷🏻‍♀️😀