1 nėštumo savaitė

Vaikelis 1 nėštumo savaitę

Jei kyla įtarimų, kad pastojote, bet pradedate skaityti nuo pirmos nėštumo savaitės, greičiausiai nežinote, kaip apskaičiuojamos nėštumo savaitės.

Nieko baisaus – tai yra dažna „naujokų“ klaida! Kad ir kaip keistai tai skambėtų, nėštumo savaitės pradedamos skaičiuoti dar iki pastojojimo – nuo pirmos mėnesinių ciklo dienos.

Apvaisinimas ir pastojimas paprastai įvyksta apie 12-16-ą mėnesinių ciklo dieną, t.y. antros nėštumo savaitės pabaigoje arba trečios nėštumo savaitės pradžioje.

Būtent tuo metu yra vaisingos ciklo dienos ir įvyksta ovuliacija – jei ciklas yra „standartinis“ ir trunka 28 dienas, ovuliacija įvyksta apie 14-tą mėnesinių ciklo dieną. Kuo ilgesnis mėnesinių ciklas, tuo vėliau būna vaisingos dienos. Ir atvirkščiai.

Kodėl skaičiuojama būtent taip? Jei moteris nematuoja bazinės kūno temperatūros ir nestebi kitų vaisingumo duomenų, nustatyti tikslią ovuliacijos datą yra sudėtinga, todėl atskaitos tašku imama vaisingojo ciklo pradžia – pirma paskutinių mėnesinių data, o nėštumo trukmė „pailgėja“ apie 14 dienų.

Jei tiksli ovuliacijos data yra žinoma, gydytojas, nustatydamas numatomą gimdymo datą, vadovaujasi būtent ja.

Vėliau, atlikus ultragarso tyrimą, pastojimo data gali būti patikslinta: pirmosiomis savaitėmis vaisiaus vystymosi etapai ir tempai yra labai panašūs, tad apvaisinimo data nustatoma gana tiksliai.

Taigi, pirmąją nėštumo savaitę moteris dar nėra pastojusi, jos organizmas dar tik pradeda ruoštis nėštumui – prasideda naujas mėnesinių ciklas. Jei to mėnesinių ciklo metu moteris pastotų, pirmoji mėnesinių diena būtų laikoma pirmąja nėštumo diena.

Darbelis 1 nėštumo savaitei

Jei planuojate pastoti, bet dar nepradėjote vartoti folio rūgšties (vitamino B9), būtų pats laikas pradėti tai daryti.

Folio rūgštis yra labai svarbi medžiaga vaisingumui bei vaisiaus vystymuisi, ji padeda ląstelėms dalintis ir augti, padeda išvengti daugelio defektų ir apsigimimų.

Folio rūgšties yra maisto produktuose: jei suaugęs žmogus maitinasi sveikai, su maistu jis gauna pakankamą šios medžiagos kiekį.

Tačiau planuojant nėštumą ir pastojus šio vitamino poreikiai yra didesni, todėl rekomenduojama jo vartoti papildomai: po 400 µg per dieną planuojant nėštumą ir po 600 µg per dieną pastojus.

❤❤❤ Planuojame 2019 metų žirniukus ❤❤❤

 1. Merdzinuke prieš 13 min.

  TheHappiest parašė:
  Uoj, tikrai, merginos. Kažkaip net visai ne gražu ir ne miela🤷‍♀️ sry, bet kaip nukrypimas 🙄

  Cia pasirodo visiska norma. bus grazi istorija...

 2. Kikimar
  Kikimar prieš 9 min.

  Merdzinuke parašė:
  Bet Jusu matymas kur kas grazesnis nei kitu matomas? Maziau to skysto trizniojimo... lovyte nusiperki ir nepastoji 10 metu, sedi putota i ta lovyte ziuredama? Tikra…

  Ne ne, tik nepradėkit pykti - gal nepavyko aiškiai išsireikšti: tikrai mano matymas nėra už kitų gražesnis. Neperšu niekam nieko. Tiesiog rašau, palaikydama TikintiStebuklu, nes mūsų matymai, kaip suprantu, sutampa

 3. User has not uploaded an avatar
  Illusion prieš 7 min.

  manau visos skirtingai mastome ir skirtingos esame, as asmeniskai pati neskubu nieko pirkti is anksto.. dabar toks viso ko pasirinkimas, kad nereikia pirkti visko pries n laiko, viska gali susipirkti labai greitai, iki tol galima dometis, ieskoti ir pan. jeigu ilgai laukciau leliuko, mane tokie daiktai skaudintu ir juos pamacius imciau grauztis.. bet cia manau diskusija be rezultato, nes kas vienam priimtina, kitam gali buti visai nepriimtina..

 4. Kikimar
  Kikimar prieš 5 min.

  Illusion parašė:
  manau visos skirtingai mastome ir skirtingos esame, as asmeniskai pati neskubu nieko pirkti is anksto.. dabar toks viso ko pasirinkimas, kad nereikia pirkti visko …

  Būtent

 5. Justina_Marija
  Justina_Marija prieš 41 sek.

  Illusion parašė:
  manau visos skirtingai mastome ir skirtingos esame, as asmeniskai pati neskubu nieko pirkti is anksto.. dabar toks viso ko pasirinkimas, kad nereikia pirkti visko …

  Būtent. Kiekvienam savo. Mums jos pirkinis nieko nekainavo, ir nieko nepakeitė. Žmogus pasielgė kaip tinkamas, taip kaip norisi jam. Bjauriausias dalykas visoje šitoje diskusijoje tai žmogaus menkinimas. Jokia forma jis man nėra priimtinas, jokia. Moteris pasidžiaugė, pasidalino. Tebūnie. Negi čia kažkam tikrai taip trukdo? Niekaip nesuvokiu.