1 nėštumo savaitė

Vaikelis 1 nėštumo savaitę

Jei kyla įtarimų, kad pastojote, bet pradedate skaityti nuo pirmos nėštumo savaitės, greičiausiai nežinote, kaip apskaičiuojamos nėštumo savaitės.

Nieko baisaus – tai yra dažna „naujokų“ klaida! Kad ir kaip keistai tai skambėtų, nėštumo savaitės pradedamos skaičiuoti dar iki pastojojimo – nuo pirmos mėnesinių ciklo dienos.

Apvaisinimas ir pastojimas paprastai įvyksta apie 12-16-ą mėnesinių ciklo dieną, t.y. antros nėštumo savaitės pabaigoje arba trečios nėštumo savaitės pradžioje.

Būtent tuo metu yra vaisingos ciklo dienos ir įvyksta ovuliacija – jei ciklas yra „standartinis“ ir trunka 28 dienas, ovuliacija įvyksta apie 14-tą mėnesinių ciklo dieną. Kuo ilgesnis mėnesinių ciklas, tuo vėliau būna vaisingos dienos. Ir atvirkščiai.

Kodėl skaičiuojama būtent taip? Jei moteris nematuoja bazinės kūno temperatūros ir nestebi kitų vaisingumo duomenų, nustatyti tikslią ovuliacijos datą yra sudėtinga, todėl atskaitos tašku imama vaisingojo ciklo pradžia – pirma paskutinių mėnesinių data, o nėštumo trukmė „pailgėja“ apie 14 dienų.

Jei tiksli ovuliacijos data yra žinoma, gydytojas, nustatydamas numatomą gimdymo datą, vadovaujasi būtent ja.

Vėliau, atlikus ultragarso tyrimą, pastojimo data gali būti patikslinta: pirmosiomis savaitėmis vaisiaus vystymosi etapai ir tempai yra labai panašūs, tad apvaisinimo data nustatoma gana tiksliai.

Taigi, pirmąją nėštumo savaitę moteris dar nėra pastojusi, jos organizmas dar tik pradeda ruoštis nėštumui – prasideda naujas mėnesinių ciklas. Jei to mėnesinių ciklo metu moteris pastotų, pirmoji mėnesinių diena būtų laikoma pirmąja nėštumo diena.

Darbelis 1 nėštumo savaitei

Jei planuojate pastoti, bet dar nepradėjote vartoti folio rūgšties (vitamino B9), būtų pats laikas pradėti tai daryti.

Folio rūgštis yra labai svarbi medžiaga vaisingumui bei vaisiaus vystymuisi, ji padeda ląstelėms dalintis ir augti, padeda išvengti daugelio defektų ir apsigimimų.

Folio rūgšties yra maisto produktuose: jei suaugęs žmogus maitinasi sveikai, su maistu jis gauna pakankamą šios medžiagos kiekį.

Tačiau planuojant nėštumą ir pastojus šio vitamino poreikiai yra didesni, todėl rekomenduojama jo vartoti papildomai: po 400 µg per dieną planuojant nėštumą ir po 600 µg per dieną pastojus.

❤❤❤ Planuojame 2022 metų žirniukus ❤❤❤

1. paukstukke
    paukstukke prieš 59 min.

Labas rytas
    MM dar neparejo, bet dar ne vakaras jau galvojau sprogsiu vakar vakare, nes buvo keli raudoni taskiukai, bet gi dar laukiu 😀
    Į darbą po pietu, bet taaaip tingiu, kad nafik 😂😂😂

2. miško_uogytė
    miško_uogytė prieš 28 min.

Labas rytas ☀️ siandien 8 dpo, neistveriau ir prasitestavau, testas baltut baltutelis 😕 o dar tikejau kazka pamatyti 🤦

Inat prieš 21 min.

Merginos pasakykite, jei taip ir nebuvo piko ant ot, šiandien jau pradėjo blankti juostele, o vakar pagal kalendoriu pikas...gali ,kad dar bus ov ,ar jau kito ciklo laukti?

4. LiLa94
    LiLa94 prieš 1 min.

Inat parašė:

Kalendorius pasako tik teoriškai kada turėtų būti ov.
    • Galėjote nepagauti piko.
    • Ov juostelės (ne ov metu) gali būti ir blankios ir kiek ryškesnės. Bent man ov pradeda ryškėti tik prieš 4-6 valandas prieš piką.
    • Dar sulauksite piko ☺️

Labai padeda susigaudyti BKT matavimas. Ten jau aiškiai matyti ar buvo ovuliacija ar ne. Testuokitės toliau, gal jau greit pasirodys OV.

5. Falsee
    Falsee prieš 57 sek.

Kaip ir siandien/ryt ivyks ov, o vyrui korona 🤦😭