Folio rūgšties maisto papildai ir nėštumas (175)

Folio rūgšties papildai nėštumo metu

Didelis folio rūgšties kiekis koreguoja nevisavertės mitybos trūkumus, dėl kurių gali atsirasti vaikelio nervų sistemos vystymosi problemų. Jei ketvirtą savaitę po apvaisinimo, kai vystosi nervinis vamzdelis, moters kraujyje nepakanka folio rūgšties, yra tikimybė, kad kūdikis gims su nervinio vamzdelio defektu, tokiu kaip paralyžius ar spina bifida (spina bifida yra įskilas stuburas, su įgimtu plyšiu). Būtent iš nervinio vamzdelio vystosi smegenys bei stuburo nervų kanalas. Folio rūgšties gausu duonoje, grūduose, apelsinų sultyse bei ankštinėse daržovėse. Vis dėlto daugeliui moterų sunku gauti reikiamą folio rūgšties kiekį vien su maistu, todėl rekomenduojama gerti folio rūgšties maisto papildus.

Jei kūdikis yra planuotas, būtų geriausia, jei multivitaminus, kurių sudėtyje yra bent 400 µg folio rūgšties, pradėtum gerti dar prieš pastodama. Deja, maždaug pusė visų nėštumų yra neplanuoti, todėl kai kurios moterys net nežino, jog laukiasi, tuo metu, kai formuojasi ir užsiveria būsimojo vaikelio nervinis vamzdelis.

Vitaminai, ypač folio rūgštis, yra svarbūs sveikam nėštumui. Tačiau dauguma moterų sako, kad vitaminų rijimas prisideda prie rytinio pykinimo. Jei esi viena iš jų, pasinaudok šiais patarimais:

 • Gerk vitaminus valgio metu arba prieš eidama miegoti. Gerdama vitaminus rytais, ypač ant tuščio skrandžio, gali suerzinti skrandį.
 • Padalyk tabletę pusiau – mažesnius gabaliukus lengviau nuryti.
 • Rinkis vitaminus be kalcio (kalcio tūris yra didelis, todėl ir vitaminų su kalciu tabletės daug didesnės). Kalcio normą patogiau gauti vartojant kramtomuosius kalcio papildus.
 • Paprašyk, kad gydytojas paskirtų tau kramtomuosius vitaminus nėščiosioms. Taip pat tiktų mažos arba plėvele dengtos tabletės.

Naujausi komentarai

 1. bebriuke83
  bebriuke83 prieš 1 mėn.

  Kodeliukas parašė:
  Pastaruoju metu pradėjau daug skirtingu vaistų gert ir bandau suprasti kas galejo itakot odos bėrimą 😔😔😔 visiškai kaip paaugle jaučiuosi 😐😔

  Dar hormonai gali įtakoti.

 2. kristute1
  kristute1 prieš 1 mėn.

  Kodeliukas parašė:
  Sveikos, o gali būti, kad dėl per didelio folio kiekio pradeda berti?

  Kitų b grupės vitaminų nevartojat?

 3. User has not uploaded an avatar
  Kodeliukas prieš 1 mėn.

  kristute1 parašė:
  Kitų b grupės vitaminų nevartojat?

  Nop, šiuo metu iš vitaminų/papildu vartoju tik cycle balance ir svarstau ar papildomai dar gert folio , nes pradžioje geriau folio rūgšti, tada ir foli ir cycle balance, o dabar tik cycle balance

 4. Monyte
  Monyte prieš 1 mėn.

  Kodeliukas parašė:
  Pastaruoju metu pradėjau daug skirtingu vaistų gert ir bandau suprasti kas galejo itakot odos bėrimą 😔😔😔 visiškai kaip paaugle jaučiuosi 😐😔

  Aš buvau pajutus spuogų atsiradimą, ko niekada praktiškai neturėjau, klausiau daktarės, tai sakė, jog viskas dėl hormonų.

 5. - Pagrandukas -
  - Pagrandukas - prieš 1 mėn.

  Kodeliukas parašė:
  Sveikos, o gali būti, kad dėl per didelio folio kiekio pradeda berti?

  be jokios abejones, nes geriant netinkamus sintetinius papildus zarnynas uzsitersia, o zarnyno pagalbos sauksmas -per oda ;)
  Sintetine folio rugstis labiau pavojinga, nei naudinga.