Folio rūgšties maisto papildai ir nėštumas (235)

Folio rūgšties papildai nėštumo metu

Didelis folio rūgšties kiekis koreguoja nevisavertės mitybos trūkumus, dėl kurių gali atsirasti vaikelio nervų sistemos vystymosi problemų.

Jei ketvirtą savaitę po apvaisinimo, kai vystosi nervinis vamzdelis, moters kraujyje nepakanka folio rūgšties, yra tikimybė, kad kūdikis gims su nervinio vamzdelio defektu, tokiu kaip paralyžius ar spina bifida (spina bifida yra įskilas stuburas, su įgimtu plyšiu).

Būtent iš nervinio vamzdelio vystosi smegenys bei stuburo nervų kanalas. Folio rūgšties gausu duonoje, grūduose, apelsinų sultyse bei ankštinėse daržovėse. Vis dėlto daugeliui moterų sunku gauti reikiamą folio rūgšties kiekį vien su maistu, todėl rekomenduojama gerti folio rūgšties maisto papildus.

Jei kūdikis yra planuotas, būtų geriausia, jei multivitaminus, kurių sudėtyje yra bent 400 µg folio rūgšties, pradėtum gerti dar prieš pastodama. Deja, maždaug pusė visų nėštumų yra neplanuoti, todėl kai kurios moterys net nežino, jog laukiasi, tuo metu, kai formuojasi ir užsiveria būsimojo vaikelio nervinis vamzdelis.

Vitaminai, ypač folio rūgštis, yra svarbūs sveikam nėštumui. Tačiau dauguma moterų sako, kad vitaminų rijimas prisideda prie rytinio pykinimo. Jei esi viena iš jų, pasinaudok šiais patarimais:

 • Gerk vitaminus valgio metu arba prieš eidama miegoti. Gerdama vitaminus rytais, ypač ant tuščio skrandžio, gali suerzinti skrandį.
 • Padalyk tabletę pusiau – mažesnius gabaliukus lengviau nuryti.
 • Rinkis vitaminus be kalcio (kalcio tūris yra didelis, todėl ir vitaminų su kalciu tabletės daug didesnės). Kalcio normą patogiau gauti vartojant kramtomuosius kalcio papildus.
 • Paprašyk, kad gydytojas paskirtų tau kramtomuosius vitaminus nėščiosioms. Taip pat tiktų mažos arba plėvele dengtos tabletės.

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 5 mėn.

  Man folio rūgštis jau baigsis 13 sav, pas gine eisiu 14sav, idomu ar galiu jau nebegert? Nes ji buvo minejus jog gerti iki 12 sav tikrai, o po to sake gali gerti ir iki kito vizito t y 14sav. Dabar nežinau ką daryt, ar verta man dar dasipirkt tos rūgšties kad pagert iki ėjimo pas ja? Be to, po to geret kokius vitaminus ar nebūtina?

 2. Monyte
  Monyte prieš 5 mėn.

  Agn33 parašė:
  Man folio rūgštis jau baigsis 13 sav, pas gine eisiu 14sav, idomu ar galiu jau nebegert? Nes ji buvo minejus jog gerti iki 12 sav tikrai, o po to sake gali gerti ir…

  Aš geriu folio rūgštį visą nėštumą ir vitaminą d. Pagal kraujo tyrimus kitų vitaminų man netrūko, todėl jokių kompleksinių negėriau.

 3. User has not uploaded an avatar
  Vilesta prieš 5 mėn.

  Agn33 parašė:
  Man folio rūgštis jau baigsis 13 sav, pas gine eisiu 14sav, idomu ar galiu jau nebegert? Nes ji buvo minejus jog gerti iki 12 sav tikrai, o po to sake gali gerti ir…

  Man pvz irgi sakė gert iki 13 sav, bet kai nuėjau sakė ai gali visą nėštumą taj manau ir gersiu visa nėštumą, plius geriu mumomega žuvų taukus

 4. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 5 mėn.

  O gal kuriai gine nėščiosios knygutėje buvo pažymėjus, kad vartojo foline rūgštį iki pastojimo? Blemba dabar žiūriu, kad pažymėta, jog vartojo, o aš prieš pastojant sakiau jai, kad nevartojau.

 5. User has not uploaded an avatar
  rutytea prieš 3 mėn.

  Sandy20 parašė:
  Sveikos,kokiomis dozemis geriat folio rugsti? nes nuejus pas ginekologe isgirdau kad turiu isgerti net 10 tableciu per para,tokia doze tai normalu? anot jos turi bu…

  10 tablečių?! 😲 Siaubas! Aš epilepsija sergu, o man daktarė ir tai sakė gert 5 tabletės per dieną po 1 mg.
  Tai jums, tai omg... 10 tablečių 😲🤦‍♀️