Folio rūgšties maisto papildai ir nėštumas (154)

Folio rūgšties papildai nėštumo metu

Didelis folio rūgšties kiekis koreguoja nevisavertės mitybos trūkumus, dėl kurių gali atsirasti vaikelio nervų sistemos vystymosi problemų. Jei ketvirtą savaitę po apvaisinimo, kai vystosi nervinis vamzdelis, moters kraujyje nepakanka folio rūgšties, yra tikimybė, kad kūdikis gims su nervinio vamzdelio defektu, tokiu kaip paralyžius ar spina bifida (spina bifida yra įskilas stuburas, su įgimtu plyšiu). Būtent iš nervinio vamzdelio vystosi smegenys bei stuburo nervų kanalas. Folio rūgšties gausu duonoje, grūduose, apelsinų sultyse bei ankštinėse daržovėse. Vis dėlto daugeliui moterų sunku gauti reikiamą folio rūgšties kiekį vien su maistu, todėl rekomenduojama gerti folio rūgšties maisto papildus.

Jei kūdikis yra planuotas, būtų geriausia, jei multivitaminus, kurių sudėtyje yra bent 400 µg folio rūgšties, pradėtum gerti dar prieš pastodama. Deja, maždaug pusė visų nėštumų yra neplanuoti, todėl kai kurios moterys net nežino, jog laukiasi, tuo metu, kai formuojasi ir užsiveria būsimojo vaikelio nervinis vamzdelis.

Vitaminai, ypač folio rūgštis, yra svarbūs sveikam nėštumui. Tačiau dauguma moterų sako, kad vitaminų rijimas prisideda prie rytinio pykinimo. Jei esi viena iš jų, pasinaudok šiais patarimais:

 • Gerk vitaminus valgio metu arba prieš eidama miegoti. Gerdama vitaminus rytais, ypač ant tuščio skrandžio, gali suerzinti skrandį.
 • Padalyk tabletę pusiau – mažesnius gabaliukus lengviau nuryti.
 • Rinkis vitaminus be kalcio (kalcio tūris yra didelis, todėl ir vitaminų su kalciu tabletės daug didesnės). Kalcio normą patogiau gauti vartojant kramtomuosius kalcio papildus.
 • Paprašyk, kad gydytojas paskirtų tau kramtomuosius vitaminus nėščiosioms. Taip pat tiktų mažos arba plėvele dengtos tabletės.

Naujausi komentarai

 1. Liustra prieš 1 m.

  Skirtumas yra stiprume folio rugsties ? nes ju buna ivairiu - 400, 800, dar 1000 budavo kazkada ? nestukei pirma trimestra 400 pakanka ?

 2. karolinitike
  karolinitike prieš 1 m.

  Man gydytoja sake gert folio rugsti iki 12savaiciu ?

 3. JustinaMin prieš 1 m.

  Folio rugšti 800 gėriau ir nepastojus ir pastojus.

 4. Liustra prieš 1 m.

  Na, rekomendacijos yra 400-600mcg, jei nera faktoriu, lemianciu padidejusi poreiki ? cia tiksliausiai paskirt gydytoja gali, atsizvelgdama i ligos istorija ir esama bukle ?

 5. JustinaMin prieš 1 m.

  Marr parašė:
  Na, rekomendacijos yra 400-600mcg, jei nera faktoriu, lemianciu padidejusi poreiki ? cia tiksliausiai paskirt gydytoja gali, atsizvelgdama i ligos istorija ir esama…

  Buvau pas gydytoja ir nei ji nei vaistineje apie stipruma niekas nieko nesake. Kadangi dienos norma 2tabletės tai as geriu 1 stipresne ir gaunasi tas pats kas 2kart po 400 gert