Folio rūgšties maisto papildai ir nėštumas (146)

Didelis folio rūgšties kiekis koreguoja nevisavertės mitybos trūkumus, dėl kurių gali atsirasti vaikelio nervų sistemos vystymosi problemų. Jei ketvirtą savaitę po apvaisinimo, kai vystosi nervinis vamzdelis, moters kraujyje nepakanka folio rūgšties, yra tikimybė, kad kūdikis gims su nervinio vamzdelio defektu, tokiu kaip paralyžius ar spina bifida (spina bifida yra įskilas stuburas, su įgimtu plyšiu). Būtent iš nervinio vamzdelio vystosi smegenys bei stuburo nervų kanalas. Folio rūgšties gausu duonoje, grūduose, apelsinų sultyse bei ankštinėse daržovėse. Vis dėlto daugeliui moterų sunku gauti reikiamą folio rūgšties kiekį vien su maistu, todėl rekomenduojama gerti folio rūgšties maisto papildus.

Jei kūdikis yra planuotas, būtų geriausia, jei multivitaminus, kurių sudėtyje yra bent 400 µg folio rūgšties, pradėtum gerti dar prieš pastodama. Deja, maždaug pusė visų nėštumų yra neplanuoti, todėl kai kurios moterys net nežino, jog laukiasi, tuo metu, kai formuojasi ir užsiveria būsimojo vaikelio nervinis vamzdelis.

Vitaminai, ypač folio rūgštis, yra svarbūs sveikam nėštumui. Tačiau dauguma moterų sako, kad vitaminų rijimas prisideda prie rytinio pykinimo. Jei esi viena iš jų, pasinaudok šiais patarimais:

 • Gerk vitaminus valgio metu arba prieš eidama miegoti. Gerdama vitaminus rytais, ypač ant tuščio skrandžio, gali suerzinti skrandį.
 • Padalyk tabletę pusiau – mažesnius gabaliukus lengviau nuryti.
 • Rinkis vitaminus be kalcio (kalcio tūris yra didelis, todėl ir vitaminų su kalciu tabletės daug didesnės). Kalcio normą patogiau gauti vartojant kramtomuosius kalcio papildus.
 • Paprašyk, kad gydytojas paskirtų tau kramtomuosius vitaminus nėščiosioms. Taip pat tiktų mažos arba plėvele dengtos tabletės.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Egle01 prieš 6 mėn.

  Sveikos mamytes. Man 27 sav. Zemas hemoglobinas. Tai gine liepe gert gelezi 2 x1 ir folio rugsti 3x2 tai iseina 6 tabl per diena. Ar kam teko po tiek daug vartot?

 2. TORRI prieš 6 mėn.

  Egle01 parašė:
  Sveikos mamytes. Man 27 sav. Zemas hemoglobinas. Tai gine liepe gert gelezi 2 x1 ir folio rugsti 3x2 tai iseina 6 tabl per diena. Ar kam teko po tiek daug vartot?

  Neteko, bet nieko keisto nematau, nes folio rugstis padeda isisavint gelezi.

 3. - Pagrandukas -
  - Pagrandukas - prieš 6 mėn.

  Egle01 parašė:
  Sveikos mamytes. Man 27 sav. Zemas hemoglobinas. Tai gine liepe gert gelezi 2 x1 ir folio rugsti 3x2 tai iseina 6 tabl per diena. Ar kam teko po tiek daug vartot?

  Puikiausiai ir greitai atstatysit hemagl. vartodama SPATONE naturalu papilda (kuris nesukelia jokiu viduriu uzkietejimu ar kt nemaloniu paslainiu pozymiu), taippat gerdama naturalias granatu sultis, taipogi - spinatai, burokeliai, kt gelezies turintys produktai. Folio gausu zaliose salotose, darzovese, kt.
  Neskubekit su tabletemis........

  Folatas - taippat TIK naturalus, ne sintetinis (kuris kaupiasi organizme ir perdozavimas pavojingas).

  p.s. koks hemaglobinas, kiek zemas?

 4. lapsa
  lapsa prieš 6 mėn.

  Egle01 parašė:
  Sveikos mamytes. Man 27 sav. Zemas hemoglobinas. Tai gine liepe gert gelezi 2 x1 ir folio rugsti 3x2 tai iseina 6 tabl per diena. Ar kam teko po tiek daug vartot?

  Jei liepe

  as geriau po 5.jei liepe ,tai gerkit butinai