17 nėštumo savaitė

Vaikelis 17 nėštumo savaitę

Kriaušė. Vaikelio ūgis šią savaitę padidės iki 12-13 cm, o svoris – iki 140 g (maždaug tiek sveria kriaušė). Šiuo metu vaisius paaugo tiek, kad sveria daugiau nei placenta!

Vaikelį su placenta jungianti virkštelė tampa vis tvirtesnė ir storesnė. Apytiksliai šiuo metu po plonyte kūdikio oda pradeda kauptis rudasis riebalinis audinys, būtinas kūno temperatūros palaikymui, todėl pilnavertė mityba šiuo metu yra labai svarbi.

Vaikelio skeletas iki šiol buvo elastingas kremzlinis darinys. Nuo šiol kremzlės po truputį pradės kietėti ir pamažu virs kaulais. Šis procesas tęsis ir po gimimo: naujagimio skeletą sudaro apie 300 kaulų ir kremzlių, kai kurios jų, vaikui augant, sukietėja, kitos susijungia, todėl suaugusio žmogaus skelete kaulų yra mažiau – tik 206.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 17 nėštumo savaitę

Faktas

JAV ir Australija yra vienintelės išsivysčiusios šalys, kurios negarantuoja mokamų motinystės atostogų.

Turbūt pagaunate save nesąmoningai glostant pilvuką? Tai puikus įprotis! Nėščiosios tai daro labai dažnai, tai rodo prisirišimą ir norą apsaugoti kūdikį.

Dėl pasislinkusio svorio centro (jis šiek tiek pakilo aukštyn ir pasistūmė į priekį) vaikščiodama vis dažniau galite prarasti pusiausvyrą.

Aukštakulnius kurį laiką geriau pamiršti ir avėti patogius batus be kulno ar su žema plačia pakulne – taip sumažinsite riziką suklupti ir pargriūti.

Venkite tokios veiklos ar sporto rūšių, kur yra pavojus susižeisti pilvą: net ir nedidelis kamuoliukas (pavyzdžiui, lauko teniso) gali būti pavojingas.

Vairuodama užsisekite saugos diržą taip, kad apatinė juosta eitų po pilvuku ir būtų maksimaliai prigludusi prie klubų, o viršutinė juosta eitų virš pilvuko. Nesisegti diržo yra prasta mintis: daugelio eksperimentų patvirtinta, kad teisingai užsegtas diržas pilvukui pakenkti negali.

Darbelis 17 nėštumo savaitei

Pradėkite sudarinėti galimų vardų sąrašą. Net jei manote, kad vardo rinkimą geriau atidėti ir išrinkti po gimimo, tai gali būti smagus žaidimas. Būdų, kaip rinkti vardą gali būti įvairių.

Jei į galvą šaunantys vardai atrodo netinkami, arba jei nenorite, kad, be jūsų vaiko, klasėje būtų dar trys, vadinami tokiu pačiu vardu, panagrinėkite, kokie vardai buvo populiariausi pastaraisiais metais.

Pavyzdžiui, abu galite sudaryti patinkančių vardų sąrašą (po 10 kiekvienas). Pasikeiskite sąrašais ir išbraukite iš antrosios pusės sudaryto sąrašo tuos vardus, kurie jums nepatinka. Taip turėsite sąrašą tokių, kurie patinka jums abiems.

Kai kurios poros susitaria dėl pagrindinių vardo rinkimo taisyklių: pavyzdžiui, vardas būtinai turi prasidėti tam tikra raide, būti trumpas arba  - atvirkščiai - ilgas, būti lietuviškas ar tarptautinis.

2017 metų gruodinukai ❤❤❤

 1. VDvar prieš 8 val.

  Man siandien siaubingai istino pedos 😳 Net issigandau. Bet tikiuosi, kad cia del poros valandu praleistu stovint vietoje. Tikiuosi ryte bus praeje... nes jau spejau prisiskaityt apie preeklampsija.

 2. Vikten
  Vikten prieš 2 val.

  Manga parašė:
  Sveikos. Ar buvo kurioms gydytoja/as išrašęs gerti vienu metu 2 rūšių antibiotikus, radus bakteriją (E. Coli) šlapimo pasėlyje? Mano atveju Ospamox ir Furadonins.…

  Sveika. Man buvo israse tik Ospamox

 3. JustinaMilda
  JustinaMilda prieš 1 val.

  VDvar parašė:
  Man siandien siaubingai istino pedos 😳 Net issigandau. Bet tikiuosi, kad cia del poros valandu praleistu stovint vietoje. Tikiuosi ryte bus praeje... nes jau spejau…

  Palaikykit kojas iškėlusi, pailsekit.

 4. PoPalme
  PoPalme prieš 21 min.

  VDvar parašė:
  Aš visus pakviečiau pyrago su kava, ir priminiau, kaip kadaise man visi aiškino, kad lengviausia naują kalbą mokytis bendraujant su vaikais. Tai sakiau va, nepadeda…

  Hihi, nu taip! Švedų kalbą ir aš moku, darbas privertė 🙈 Bijau tik pamiršt per dekretą ir neštumą...

 5. Catsim prieš 2 min.

  VDvar parašė:
  Man siandien siaubingai istino pedos 😳 Net issigandau. Bet tikiuosi, kad cia del poros valandu praleistu stovint vietoje. Tikiuosi ryte bus praeje... nes jau spejau…

  Man apskritai bedele su konu venomis, nes stoviu su aukstakulniais zudikais ilgais vakarais, tai buna ir man tinimu. Gydytoja leido naudot Lioton. Ir zinoma, pakelkite aukstai kojas:))