17 nėštumo savaitė

17 nėštumo savaitė

Vaikelis 17 nėštumo savaitę

Kriaušė. Vaikelio ūgis šią savaitę padidės iki 12-13 cm, o svoris – iki 140 g (maždaug tiek sveria kriaušė). Šiuo metu vaisius paaugo tiek, kad sveria daugiau nei placenta!

Vaikelį su placenta jungianti virkštelė tampa vis tvirtesnė ir storesnė. Apytiksliai šiuo metu po plonyte kūdikio oda pradeda kauptis rudasis riebalinis audinys, būtinas kūno temperatūros palaikymui, todėl pilnavertė mityba šiuo metu yra labai svarbi.

Vaikelio skeletas iki šiol buvo elastingas kremzlinis darinys. Nuo šiol kremzlės po truputį pradės kietėti ir pamažu virs kaulais. Šis procesas tęsis ir po gimimo: naujagimio skeletą sudaro apie 300 kaulų ir kremzlių, kai kurios jų, vaikui augant, sukietėja, kitos susijungia, todėl suaugusio žmogaus skelete kaulų yra mažiau – tik 206.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 17 nėštumo savaitę

Faktas

JAV ir Australija yra vienintelės išsivysčiusios šalys, kurios negarantuoja mokamų motinystės atostogų.

Turbūt pagaunate save nesąmoningai glostant pilvuką? Tai puikus įprotis! Nėščiosios tai daro labai dažnai, tai rodo prisirišimą ir norą apsaugoti kūdikį.

Dėl pasislinkusio svorio centro (jis šiek tiek pakilo aukštyn ir pasistūmė į priekį) vaikščiodama vis dažniau galite prarasti pusiausvyrą.

Aukštakulnius kurį laiką geriau pamiršti ir avėti patogius batus be kulno ar su žema plačia pakulne – taip sumažinsite riziką suklupti ir pargriūti.

Venkite tokios veiklos ar sporto rūšių, kur yra pavojus susižeisti pilvą: net ir nedidelis kamuoliukas (pavyzdžiui, lauko teniso) gali būti pavojingas.

Vairuodama užsisekite saugos diržą taip, kad apatinė juosta eitų po pilvuku ir būtų maksimaliai prigludusi prie klubų, o viršutinė juosta eitų virš pilvuko. Nesisegti diržo yra prasta mintis: daugelio eksperimentų patvirtinta, kad teisingai užsegtas diržas pilvukui pakenkti negali.

Darbelis 17 nėštumo savaitei

Pradėkite sudarinėti galimų vardų sąrašą. Net jei manote, kad vardo rinkimą geriau atidėti ir išrinkti po gimimo, tai gali būti smagus žaidimas. Būdų, kaip rinkti vardą gali būti įvairių.

Jei į galvą šaunantys vardai atrodo netinkami, arba jei nenorite, kad, be jūsų vaiko, klasėje būtų dar trys, vadinami tokiu pačiu vardu, panagrinėkite, kokie vardai buvo populiariausi pastaraisiais metais.

Pavyzdžiui, abu galite sudaryti patinkančių vardų sąrašą (po 10 kiekvienas). Pasikeiskite sąrašais ir išbraukite iš antrosios pusės sudaryto sąrašo tuos vardus, kurie jums nepatinka. Taip turėsite sąrašą tokių, kurie patinka jums abiems.

Kai kurios poros susitaria dėl pagrindinių vardo rinkimo taisyklių: pavyzdžiui, vardas būtinai turi prasidėti tam tikra raide, būti trumpas arba  - atvirkščiai - ilgas, būti lietuviškas ar tarptautinis.

2021 balandžio stebuklėliai ❤

 1. Sandrienė
  Sandrienė prieš 3 mėn.

  Junkitės būsimos balandinukų mamytės!

  2021 balandžio stebuklėliai ❤ (Archyvas iki 2020.10.29)

 2. Driuliki
  Driuliki prieš 1 val.

  neziniuke123 parašė:
  Nestukės, kas dėl slogos gydymo. Nusipirkit inchaliatorius, jie brangūs, bet gali būt kad prireiks ir vaikuciam gydyt ;) mūsų šeimoje pats geriausias gelbėtojas nuo…

  neziniuke123 parašė:
  Gydoma, negydoma, mum gelbeja ;)

  Gal ir negydoma, bet esant didelei slogai ar uzsikisusiai nosytei pabūti vonioje atsuktu kranu, kad gautų drėgmės ir sekretas lengviau išeitų. Taigi ta pačia funkcija atlieka inhaliatorius. Dukrytei naudoju, sau kažkaip nedašilo 🙄😄 dabar irgi naudosiu 😄👏

 3. Brouček
  Brouček prieš 55 min.

  @BRam10

  Per pirma nestuma jo, darydavo per kiekviena vizita echo. Einu i ta pacia klinika, tai manau ir si nestuma taip pat bus.

 4. User has not uploaded an avatar
  BRam10 prieš 51 min.

  Brouček parašė:
  @BRam10

  o kur lankaisi? Man nelabai patinka mano ginekologe, vis masciau persirasyti kitur nestumo prieziurai, bet nezinau kur😅

 5. Brouček
  Brouček prieš 35 min.

  BRam10 parašė:
  o kur lankaisi? Man nelabai patinka mano ginekologe, vis masciau persirasyti kitur nestumo prieziurai, bet nezinau kur😅

  As gyvenu Cekijoj , labai patenkinta esu nestumo prieziura.. Visus tyrimus, echoskopus daro patys ginekologijos klinikoje ir niekur kitur vaiksciot nereikia.