17 nėštumo savaitė

17 nėštumo savaitė

Vaikelis 17 nėštumo savaitę

Kriaušė. Vaikelio ūgis šią savaitę padidės iki 12-13 cm, o svoris – iki 140 g (maždaug tiek sveria kriaušė). Šiuo metu vaisius paaugo tiek, kad sveria daugiau nei placenta!

Vaikelį su placenta jungianti virkštelė tampa vis tvirtesnė ir storesnė. Apytiksliai šiuo metu po plonyte kūdikio oda pradeda kauptis rudasis riebalinis audinys, būtinas kūno temperatūros palaikymui, todėl pilnavertė mityba šiuo metu yra labai svarbi.

Vaikelio skeletas iki šiol buvo elastingas kremzlinis darinys. Nuo šiol kremzlės po truputį pradės kietėti ir pamažu virs kaulais. Šis procesas tęsis ir po gimimo: naujagimio skeletą sudaro apie 300 kaulų ir kremzlių, kai kurios jų, vaikui augant, sukietėja, kitos susijungia, todėl suaugusio žmogaus skelete kaulų yra mažiau – tik 206.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 17 nėštumo savaitę

Faktas

JAV ir Australija yra vienintelės išsivysčiusios šalys, kurios negarantuoja mokamų motinystės atostogų.

Turbūt pagaunate save nesąmoningai glostant pilvuką? Tai puikus įprotis! Nėščiosios tai daro labai dažnai, tai rodo prisirišimą ir norą apsaugoti kūdikį.

Dėl pasislinkusio svorio centro (jis šiek tiek pakilo aukštyn ir pasistūmė į priekį) vaikščiodama vis dažniau galite prarasti pusiausvyrą.

Aukštakulnius kurį laiką geriau pamiršti ir avėti patogius batus be kulno ar su žema plačia pakulne – taip sumažinsite riziką suklupti ir pargriūti.

Venkite tokios veiklos ar sporto rūšių, kur yra pavojus susižeisti pilvą: net ir nedidelis kamuoliukas (pavyzdžiui, lauko teniso) gali būti pavojingas.

Vairuodama užsisekite saugos diržą taip, kad apatinė juosta eitų po pilvuku ir būtų maksimaliai prigludusi prie klubų, o viršutinė juosta eitų virš pilvuko. Nesisegti diržo yra prasta mintis: daugelio eksperimentų patvirtinta, kad teisingai užsegtas diržas pilvukui pakenkti negali.

Darbelis 17 nėštumo savaitei

Pradėkite sudarinėti galimų vardų sąrašą. Net jei manote, kad vardo rinkimą geriau atidėti ir išrinkti po gimimo, tai gali būti smagus žaidimas. Būdų, kaip rinkti vardą gali būti įvairių.

Jei į galvą šaunantys vardai atrodo netinkami, arba jei nenorite, kad, be jūsų vaiko, klasėje būtų dar trys, vadinami tokiu pačiu vardu, panagrinėkite, kokie vardai buvo populiariausi pastaraisiais metais.

Pavyzdžiui, abu galite sudaryti patinkančių vardų sąrašą (po 10 kiekvienas). Pasikeiskite sąrašais ir išbraukite iš antrosios pusės sudaryto sąrašo tuos vardus, kurie jums nepatinka. Taip turėsite sąrašą tokių, kurie patinka jums abiems.

Kai kurios poros susitaria dėl pagrindinių vardo rinkimo taisyklių: pavyzdžiui, vardas būtinai turi prasidėti tam tikra raide, būti trumpas arba  - atvirkščiai - ilgas, būti lietuviškas ar tarptautinis.

2020 m. Lapkričio mėnesio mažyliai :)

 1. User has not uploaded an avatar
  Agnese prieš 4 val.

  D.J. parašė:
  O koks jusu kraujospudis?

  Kiek stengiausi pasekti kelias dienas tai buvo 118/71; 131/65; 120/65; 134/66; 143/67 didziausias buvo paskui vel apie 130 o siandien prie tinimo netgi normalus 122/72....

 2. D.J.
  D.J. prieš 3 val.

  Agnese parašė:
  Kiek stengiausi pasekti kelias dienas tai buvo 118/71; 131/65; 120/65; 134/66; 143/67 didziausias buvo paskui vel apie 130 o siandien prie tinimo netgi normalus 122…

  Tai dar visai neblogas spaudimas, leidziama iki 130 virsutinis. Man buvo preeklampsija, nuo 32sav kazkur jau ginekologe per apsilankyma iskviete greitaja ir iaveze i ligonine, bet tada rado spaudima 180 virsutini, iki tol lyg per pasilankymus budavo didesni, bet namuose kaip ir neblogas. Kol kas kol jusu dar neea labai aukstas manau mazyliui neturetu kenkti, svarbiausia issitirti ar baltymo slapime neatsiranda

 3. saundstorm5
  saundstorm5 prieš 1 val.

  D.J. parašė:
  Tai dar visai neblogas spaudimas, leidziama iki 130 virsutinis. Man buvo preeklampsija, nuo 32sav kazkur jau ginekologe per apsilankyma iskviete greitaja ir iaveze …

  Vaistus israso, kai buna daugiau nei 140/90

 4. User has not uploaded an avatar
  Laukime18 prieš 56 min.

  strikalius parašė:
  Sveiki. Dėl paskaitų neštukėms ir aš domėjausi , bet dar niekur nemačiau Vilniuje. Jei kur pamatysiu , kad atnaujino neštukių kursus, įkelsiu nuorodą. Bus matyt pa…

  Jeigu planuojat kas gimdyt Santarose, tai jie mokymus organizuodavo ir leisdavo aplankyt patalpas (na čia priš karantiną), bet reik tikėtis, kad atnaujins

 5. User has not uploaded an avatar
  strikalius prieš 27 min.

  Illusion parašė:
  Man labai patiko Vilniaus gimdymo namuose paskaitos,tik nežinau,kada atnaujins jas

  Man būtų tolokai vykti į VGN. Laukiu gal antakalnyje ar Santarose atnaujins neštukių kursus.🙂