17 nėštumo savaitė

17 nėštumo savaitė

Vaikelis 17 nėštumo savaitę

Kriaušė. Vaikelio ūgis šią savaitę padidės iki 12-13 cm, o svoris – iki 140 g (maždaug tiek sveria kriaušė). Šiuo metu vaisius paaugo tiek, kad sveria daugiau nei placenta!

Vaikelį su placenta jungianti virkštelė tampa vis tvirtesnė ir storesnė. Apytiksliai šiuo metu po plonyte kūdikio oda pradeda kauptis rudasis riebalinis audinys, būtinas kūno temperatūros palaikymui, todėl pilnavertė mityba šiuo metu yra labai svarbi.

Vaikelio skeletas iki šiol buvo elastingas kremzlinis darinys. Nuo šiol kremzlės po truputį pradės kietėti ir pamažu virs kaulais. Šis procesas tęsis ir po gimimo: naujagimio skeletą sudaro apie 300 kaulų ir kremzlių, kai kurios jų, vaikui augant, sukietėja, kitos susijungia, todėl suaugusio žmogaus skelete kaulų yra mažiau – tik 206.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 17 nėštumo savaitę

Faktas

JAV ir Australija yra vienintelės išsivysčiusios šalys, kurios negarantuoja mokamų motinystės atostogų.

Turbūt pagaunate save nesąmoningai glostant pilvuką? Tai puikus įprotis! Nėščiosios tai daro labai dažnai, tai rodo prisirišimą ir norą apsaugoti kūdikį.

Dėl pasislinkusio svorio centro (jis šiek tiek pakilo aukštyn ir pasistūmė į priekį) vaikščiodama vis dažniau galite prarasti pusiausvyrą.

Aukštakulnius kurį laiką geriau pamiršti ir avėti patogius batus be kulno ar su žema plačia pakulne – taip sumažinsite riziką suklupti ir pargriūti.

Venkite tokios veiklos ar sporto rūšių, kur yra pavojus susižeisti pilvą: net ir nedidelis kamuoliukas (pavyzdžiui, lauko teniso) gali būti pavojingas.

Vairuodama užsisekite saugos diržą taip, kad apatinė juosta eitų po pilvuku ir būtų maksimaliai prigludusi prie klubų, o viršutinė juosta eitų virš pilvuko. Nesisegti diržo yra prasta mintis: daugelio eksperimentų patvirtinta, kad teisingai užsegtas diržas pilvukui pakenkti negali.

Darbelis 17 nėštumo savaitei

Pradėkite sudarinėti galimų vardų sąrašą. Net jei manote, kad vardo rinkimą geriau atidėti ir išrinkti po gimimo, tai gali būti smagus žaidimas. Būdų, kaip rinkti vardą gali būti įvairių.

Jei į galvą šaunantys vardai atrodo netinkami, arba jei nenorite, kad, be jūsų vaiko, klasėje būtų dar trys, vadinami tokiu pačiu vardu, panagrinėkite, kokie vardai buvo populiariausi pastaraisiais metais.

Pavyzdžiui, abu galite sudaryti patinkančių vardų sąrašą (po 10 kiekvienas). Pasikeiskite sąrašais ir išbraukite iš antrosios pusės sudaryto sąrašo tuos vardus, kurie jums nepatinka. Taip turėsite sąrašą tokių, kurie patinka jums abiems.

Kai kurios poros susitaria dėl pagrindinių vardo rinkimo taisyklių: pavyzdžiui, vardas būtinai turi prasidėti tam tikra raide, būti trumpas arba  - atvirkščiai - ilgas, būti lietuviškas ar tarptautinis.

2018 m. rugpjūčio džiaugsmukai

 1. Ingutis.
  Ingutis. prieš 3 val.

  Cherry lady parašė:
  Vat palaikau:)) kaip adekvati mama uzgult vaika. Nebent prikalusi..bet tada reikia proto turet..juk dar alkoholiu kvepuotu i vaika. Nuo pat zmoniu atsiradimo vaik…

  Nu turiu tokią baimę ir viskas Nevartoju nieko, tikrai bet su kūdikiu miegoti nesugebu ir bijau... Tiesiog taip yra. Bet, kaip jau sakiau, ir neprireikė, nes dukrytė irgi su manim miegot poreikio neturėjo
  Kiekvienam savaip, viai skirtingai viską suprantam ir darom, ir patys jus skirtingai užauginti esam Kažkam taip tinka, kažkam ne, kažkam ir katės baisiai nepatinka Tik padiskutuot ir apsikeisti nuomonėm ir patirtim galim

 2. kavita
  kavita prieš 3 val.

  Emi ly parašė:
  O kokio pločio Jūsų lova?

  Nera karalisko dydzio
  160cm plotis.
  Siaip visad miegu prisiglaudusi prie vyro, bet kai pastojau labai vartausi, manau, pagalve - iseitis 😊

  Cherry lady parašė:
  Pasiteisins 120% as jau kokia savaite su tokia miegu:)) man dar pracercia kai maxyle paryciais pas mus atbega ir pradeda stumbytis )))

  As ir manau kad pasiteisins

 3. Nyana
  Nyana prieš 2 val.

  As dicki lovytej migdydavau,bet nakti kai prabusdavo,isikeldavau pas save,ikisdavau papuli ir miegodavom kartu dabar turbut bus tas pats.lova didele,su vyru ir taip ne visad viens kita randam joje 😂 tai tilpsim visi trys. Nors vyro daznai nebuna,tai su maziuku daugiau dviese parpsim kazkaip man paciai ramiau kai leliukas salia..

 4. linelemmm
  linelemmm prieš 1 val.

  Ingutis. parašė:
  Čia šitoj temoj vakar užėjo diskusija apie rujojančias kates, kažkam labai nepatiko ir pradėjo vėliavint visus tuos komentarus. Tai šiandien adminai ištraukė visą t…

  Supratau...

 5. aldzenj
  aldzenj prieš 1 val.

  Edita.du parašė:
  Sakykit gal kas zino kur Vilniuje galima nuriti privaciai echo pasidaryt?

  As ne is vilniaus tai tikrai negaliu jums patarti ... tikiuos vilnietes pakomentuos ir patars 😁