17 nėštumo savaitė

17 nėštumo savaitė

Vaikelis 17 nėštumo savaitę

Kriaušė. Vaikelio ūgis šią savaitę padidės iki 12-13 cm, o svoris – iki 140 g (maždaug tiek sveria kriaušė). Šiuo metu vaisius paaugo tiek, kad sveria daugiau nei placenta!

Vaikelį su placenta jungianti virkštelė tampa vis tvirtesnė ir storesnė. Apytiksliai šiuo metu po plonyte kūdikio oda pradeda kauptis rudasis riebalinis audinys, būtinas kūno temperatūros palaikymui, todėl pilnavertė mityba šiuo metu yra labai svarbi.

Vaikelio skeletas iki šiol buvo elastingas kremzlinis darinys. Nuo šiol kremzlės po truputį pradės kietėti ir pamažu virs kaulais. Šis procesas tęsis ir po gimimo: naujagimio skeletą sudaro apie 300 kaulų ir kremzlių, kai kurios jų, vaikui augant, sukietėja, kitos susijungia, todėl suaugusio žmogaus skelete kaulų yra mažiau – tik 206.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 17 nėštumo savaitę

Faktas

JAV ir Australija yra vienintelės išsivysčiusios šalys, kurios negarantuoja mokamų motinystės atostogų.

Turbūt pagaunate save nesąmoningai glostant pilvuką? Tai puikus įprotis! Nėščiosios tai daro labai dažnai, tai rodo prisirišimą ir norą apsaugoti kūdikį.

Dėl pasislinkusio svorio centro (jis šiek tiek pakilo aukštyn ir pasistūmė į priekį) vaikščiodama vis dažniau galite prarasti pusiausvyrą.

Aukštakulnius kurį laiką geriau pamiršti ir avėti patogius batus be kulno ar su žema plačia pakulne – taip sumažinsite riziką suklupti ir pargriūti.

Venkite tokios veiklos ar sporto rūšių, kur yra pavojus susižeisti pilvą: net ir nedidelis kamuoliukas (pavyzdžiui, lauko teniso) gali būti pavojingas.

Vairuodama užsisekite saugos diržą taip, kad apatinė juosta eitų po pilvuku ir būtų maksimaliai prigludusi prie klubų, o viršutinė juosta eitų virš pilvuko. Nesisegti diržo yra prasta mintis: daugelio eksperimentų patvirtinta, kad teisingai užsegtas diržas pilvukui pakenkti negali.

Darbelis 17 nėštumo savaitei

Pradėkite sudarinėti galimų vardų sąrašą. Net jei manote, kad vardo rinkimą geriau atidėti ir išrinkti po gimimo, tai gali būti smagus žaidimas. Būdų, kaip rinkti vardą gali būti įvairių.

Jei į galvą šaunantys vardai atrodo netinkami, arba jei nenorite, kad, be jūsų vaiko, klasėje būtų dar trys, vadinami tokiu pačiu vardu, panagrinėkite, kokie vardai buvo populiariausi pastaraisiais metais.

Pavyzdžiui, abu galite sudaryti patinkančių vardų sąrašą (po 10 kiekvienas). Pasikeiskite sąrašais ir išbraukite iš antrosios pusės sudaryto sąrašo tuos vardus, kurie jums nepatinka. Taip turėsite sąrašą tokių, kurie patinka jums abiems.

Kai kurios poros susitaria dėl pagrindinių vardo rinkimo taisyklių: pavyzdžiui, vardas būtinai turi prasidėti tam tikra raide, būti trumpas arba  - atvirkščiai - ilgas, būti lietuviškas ar tarptautinis.

2019 m. Vasario mėn. mažyliai

 1. PeČius
  PeČius prieš 6 val.

  TylusLaukimas parašė:
  Na man matosi labai aiškiai. Darbe einant kasmetinių atostogų buvo klausiančių ar einu į dekretą, brokerė pakomentavo matanti, kad greitai papilnės šeima :D…

  O ne Jus kazkada anksciau nuotrauka buvo idejus? Nu tikrai kad nustebt galima, o ir svoris lygtais kazkuom issiskiriantis nebuvo.

  Man atrodo kad as su praeitu, tokiu metu, bent jau vakarais tai tikrai pilvesne atrodziau, tik i ryta viskas subliuksdavo

 2. Vakario mama prieš 6 val.

  EgleDai parašė:
  Na i darba dar einu, namu ruosa, maisto pirkimas, bet nesijauciu pavargus, todel manau nuo maisto pucia pilva, nes per diena prisivalgau, o i wc rimtesniam reikalu…

  Na tikrai yra skirtumas kai pučia pilvą ir kai gimda spazmuoja

 3. User has not uploaded an avatar
  TylusLaukimas prieš 6 val.

  Vakario mama parašė:
  Na tikrai yra skirtumas kai pučia pilvą ir kai gimda spazmuoja

  Aišku yra! Ten apie pilvuko pakietėjimą rašė narė, kas manau daug kam būna, nes išpučia pilvus. Na, o spazmavimas gimdos tai baisiai nemalonu ir ne į viso pilvo pakietėjimą panašu, o į spazmus. Tai apie skirtingus dalykus kalba ir eina

 4. User has not uploaded an avatar
  TylusLaukimas prieš 6 val.

  PeČius parašė:
  O ne Jus kazkada anksciau nuotrauka buvo idejus? Nu tikrai kad nustebt galima, o ir svoris lygtais kazkuom issiskiriantis nebuvo.

  Dėjau, mano pilvas tikrai jau ne mažas, o svorio turiu tik +3-3.5 kg. visoms skirtingai

 5. User has not uploaded an avatar
  Allionka prieš 4 val.

  Sveikutės būsimos mamytės, gal kuri susidūrėte, antra para žema temperatūra, vakar buvo 36,1, šiandien 35,6, jaučiuosi nuolat pavargusi, ar reikėtų nerimauti?