17 nėštumo savaitė

17 nėštumo savaitė

Vaikelis 17 nėštumo savaitę

Kriaušė. Vaikelio ūgis šią savaitę padidės iki 12-13 cm, o svoris – iki 140 g (maždaug tiek sveria kriaušė). Vaisius auga. Dabar jis sveria daugiau nei placenta!

Vaikelį su placenta jungianti virkštelė yra vis tvirtesnė ir storesnė.  Po plonyte kūdikio oda pradeda kauptis rudasis riebalinis audinys, būtinas kūno temperatūros palaikymui, todėl pilnavertė mityba šiuo metu yra labai svarbi.

Vaikelio skeletas iki šiol buvo elastingas kremzlinis darinys. Nuo šiol kremzlės po truputį pradės kietėti ir pamažu virs kaulais. Šis procesas tęsis ir po gimimo: naujagimio skeletą sudaro apie 300 kaulų ir kremzlių, kai kurios jų, vaikui augant, sukietėja, kitos susijungia, todėl suaugusio žmogaus skelete kaulų yra mažiau – tik 206.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 17 nėštumo savaitę

Faktas

JAV ir Australija yra vienintelės išsivysčiusios šalys, kurios negarantuoja mokamų motinystės atostogų.

Turbūt pagaunate save nesąmoningai glostant pilvuką? Tai puikus įprotis! Nėščiosios tai daro labai dažnai. Toks įprotis yra sietinas su prisirišimu ir noru apsaugoti kūdikį.

Dėl pasislinkusio svorio centro (jis šiek tiek pakilo aukštyn ir pasistūmė į priekį) vaikščiodama vis dažniau galite prarasti pusiausvyrą.

Aukštakulnius kurį laiką geriau pamiršti ir avėti patogius batus be kulno ar su žema plačia pakulne – taip sumažinsite riziką suklupti ir pargriūti.

Venkite veiklos, kurios metu yra pavojus susižeisti pilvą: net ir nedidelis kamuoliukas (pavyzdžiui, lauko teniso) gali būti pavojingas.

Vairuodama, užsisekite saugos diržą taip, kad jo apatinė juosta būtų po pilvuku ir maksimaliai priglustų prie klubų, o viršutinė juosta būtų virš pilvuko. Nesisegti diržo yra bloga mintis: daugelio eksperimentų patvirtinta, kad teisingai užsegtas diržas pilvukui pakenkti negali.

Darbelis 17 nėštumo savaitei

Pradėkite sudarinėti galimų vaikelio vardų sąrašą. Tai gali būti smagus žaidimas (net jei manote, kad vardo rinkimą geriau atidėti ir išrinkti po gimimo).

Jei į galvą ateinantys vardai atrodo netinkami, arba jei norite kažko itin originalaus, panagrinėkite, kokie vardai buvo populiariausi pastaraisiais metais.

Pavyzdžiui, kartu su partneriu galite sudaryti patinkančių vardų sąrašą (po 10 vardų kiekvienas). Pasikeiskite sąrašais ir išbraukite iš antrosios pusės sudaryto sąrašo tuos vardus, kurie jums nepatinka. Netrukus turėsite sąrašą tokių, kurie patinka jums abiems.

Kai kurios poros susitaria dėl pagrindinių vardo rinkimo taisyklių: pavyzdžiui, vardas būtinai turi prasidėti tam tikra raide, būti trumpas arba  - atvirkščiai - ilgas, būti lietuviškas ar tarptautinis.

❤❤❤ Planuojame 2023 metų žirniukus ❤❤❤

 1. User has not uploaded an avatar
  kamileval prieš 1 val.

  Livi parašė:
  Po 2 persileidimų- stebuklėlis kabinasi ir vėl, gera matyti, kad jau progresuojam,nes praeituose testuose tik 1-2 budavo. tik vis ta baimė lydi, ko pasekoje, tureci…

  Sveikinimai🤍

 2. Gikante
  Gikante prieš 53 min.

  Sveikinimai sulaukusioms //🥰tvirtu zirniuku 🌸

 3. User has not uploaded an avatar
  Juri prieš 53 min.

  Snaigėx parašė:
  Man livsane nepatinka nt, jie sunkiai ryškėja, netinka vaiduokliam. Man net ovitrelles didelės hcg koncentracijos normaliai nerodė.. kai kiti testai šaukė vienodai …

  Na taip, galbūt. Aš ir jų nesuprantu. Išdžiuvimas tai kai juostelė pasirdo po laiko. Bet kai ji pasirodo po minutės kitos.... Tai kas čia. Visa laimė aš pati labai ramiai į viską reaguoju.

 4. User has not uploaded an avatar
  Aamelija prieš 53 min.

  Atėnee parašė:
  Ir man ta pacia diena turi but 🤔 tai bet atrodo sirdis jaucia,bet kai ateina ta diena nuvilia,as gal bandysiu kita sav pasidaryt 😊

  Na man vakar ov pikas buvo tai dar man laukti ir laukti 😊
  As ir kas menesi laukiu ir tiek prisivajoju.. lyg ir nereiktų, bet ai galvoju ar taip ar taip visvien nusivilsiu sulaukus mm, tai bent graziai pasvajosiu apie ateiti 😁 visvien ateis ta dziugi diena

 5. Atėnee prieš 15 min.

  Aamelija parašė:
  Na man vakar ov pikas buvo tai dar man laukti ir laukti 😊
  As ir kas menesi laukiu ir tiek prisivajoju.. lyg ir nereiktų, bet ai galvoju a…

  Tikrai taip 💯💯💯