17 nėštumo savaitė

17 nėštumo savaitė

Vaikelis 17 nėštumo savaitę

Kriaušė. Vaikelio ūgis šią savaitę padidės iki 12-13 cm, o svoris – iki 140 g (maždaug tiek sveria kriaušė). Šiuo metu vaisius paaugo tiek, kad sveria daugiau nei placenta!

Vaikelį su placenta jungianti virkštelė tampa vis tvirtesnė ir storesnė. Apytiksliai šiuo metu po plonyte kūdikio oda pradeda kauptis rudasis riebalinis audinys, būtinas kūno temperatūros palaikymui, todėl pilnavertė mityba šiuo metu yra labai svarbi.

Vaikelio skeletas iki šiol buvo elastingas kremzlinis darinys. Nuo šiol kremzlės po truputį pradės kietėti ir pamažu virs kaulais. Šis procesas tęsis ir po gimimo: naujagimio skeletą sudaro apie 300 kaulų ir kremzlių, kai kurios jų, vaikui augant, sukietėja, kitos susijungia, todėl suaugusio žmogaus skelete kaulų yra mažiau – tik 206.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 17 nėštumo savaitę

Faktas

JAV ir Australija yra vienintelės išsivysčiusios šalys, kurios negarantuoja mokamų motinystės atostogų.

Turbūt pagaunate save nesąmoningai glostant pilvuką? Tai puikus įprotis! Nėščiosios tai daro labai dažnai, tai rodo prisirišimą ir norą apsaugoti kūdikį.

Dėl pasislinkusio svorio centro (jis šiek tiek pakilo aukštyn ir pasistūmė į priekį) vaikščiodama vis dažniau galite prarasti pusiausvyrą.

Aukštakulnius kurį laiką geriau pamiršti ir avėti patogius batus be kulno ar su žema plačia pakulne – taip sumažinsite riziką suklupti ir pargriūti.

Venkite tokios veiklos ar sporto rūšių, kur yra pavojus susižeisti pilvą: net ir nedidelis kamuoliukas (pavyzdžiui, lauko teniso) gali būti pavojingas.

Vairuodama užsisekite saugos diržą taip, kad apatinė juosta eitų po pilvuku ir būtų maksimaliai prigludusi prie klubų, o viršutinė juosta eitų virš pilvuko. Nesisegti diržo yra prasta mintis: daugelio eksperimentų patvirtinta, kad teisingai užsegtas diržas pilvukui pakenkti negali.

Darbelis 17 nėštumo savaitei

Pradėkite sudarinėti galimų vardų sąrašą. Net jei manote, kad vardo rinkimą geriau atidėti ir išrinkti po gimimo, tai gali būti smagus žaidimas. Būdų, kaip rinkti vardą gali būti įvairių.

Jei į galvą šaunantys vardai atrodo netinkami, arba jei nenorite, kad, be jūsų vaiko, klasėje būtų dar trys, vadinami tokiu pačiu vardu, panagrinėkite, kokie vardai buvo populiariausi pastaraisiais metais.

Pavyzdžiui, abu galite sudaryti patinkančių vardų sąrašą (po 10 kiekvienas). Pasikeiskite sąrašais ir išbraukite iš antrosios pusės sudaryto sąrašo tuos vardus, kurie jums nepatinka. Taip turėsite sąrašą tokių, kurie patinka jums abiems.

Kai kurios poros susitaria dėl pagrindinių vardo rinkimo taisyklių: pavyzdžiui, vardas būtinai turi prasidėti tam tikra raide, būti trumpas arba  - atvirkščiai - ilgas, būti lietuviškas ar tarptautinis.

2018 m. Gruodinukai

 1. User has not uploaded an avatar
  mururu prieš 18 val.

  mururu parašė:
  Sveikos

  Teko patirti "gresiančio" pojūtį..
  Pas genetikus irgi nugasdino, darė papildomus tyrimus, tai tik vakar paaiškėjo kad bent jau didžiųjų blogybių nėra. Bet reikia kartoti ultragarsą. Ir šiaip, gyvenu tausojančio režimo ritmu, tas aišku gerai;) daugiau privalumų namie

 2. User has not uploaded an avatar
  pienes.pukas prieš 17 val.

  Sveikos, priimkite ir mane i grupe 13,5 sav

 3. User has not uploaded an avatar
  Gandrai. prieš 17 val.

  Sveikutes 😉 ar einate kuri i kokius nesciuju kursus? Jogas, masazus ir pan? Ar cia dar per anksti? 🤔

 4. User has not uploaded an avatar
  sima_1 prieš 15 val.

  Pelėdaitė parašė:
  Klausimas!!!!!!!!!!!!!! kur darysites 18sav echoskopa ir pas ka su siuntimu KAUNE? Pavelavau registruotis ir neber vietu krikscioniskuose gimdymo namuose tomis dien…

  Sveiki, aš iš tyliųjų skaitytojų, bet pamačiau klausimą, aš echo su siuntimu dariausi ir darysiu sekantį 18-20sav Mažylio GN. Kitą savaitę registruos kaip tik liepai. Su siuntimu nemokamai

 5. Pelėdaitė
  Pelėdaitė prieš 14 val.

  sima_1 parašė:
  Sveiki, aš iš tyliųjų skaitytojų, bet pamačiau klausimą, aš echo su siuntimu dariausi ir darysiu sekantį 18-20sav Mažylio GN. Kitą savaitę registruos kaip tik liepa…

  Dekui!!!!:)))