17 nėštumo savaitė

17 nėštumo savaitė

Vaikelis 17 nėštumo savaitę

Kriaušė. Vaikelio ūgis šią savaitę padidės iki 12-13 cm, o svoris – iki 140 g (maždaug tiek sveria kriaušė). Šiuo metu vaisius paaugo tiek, kad sveria daugiau nei placenta!

Vaikelį su placenta jungianti virkštelė tampa vis tvirtesnė ir storesnė. Apytiksliai šiuo metu po plonyte kūdikio oda pradeda kauptis rudasis riebalinis audinys, būtinas kūno temperatūros palaikymui, todėl pilnavertė mityba šiuo metu yra labai svarbi.

Vaikelio skeletas iki šiol buvo elastingas kremzlinis darinys. Nuo šiol kremzlės po truputį pradės kietėti ir pamažu virs kaulais. Šis procesas tęsis ir po gimimo: naujagimio skeletą sudaro apie 300 kaulų ir kremzlių, kai kurios jų, vaikui augant, sukietėja, kitos susijungia, todėl suaugusio žmogaus skelete kaulų yra mažiau – tik 206.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 17 nėštumo savaitę

Faktas

JAV ir Australija yra vienintelės išsivysčiusios šalys, kurios negarantuoja mokamų motinystės atostogų.

Turbūt pagaunate save nesąmoningai glostant pilvuką? Tai puikus įprotis! Nėščiosios tai daro labai dažnai, tai rodo prisirišimą ir norą apsaugoti kūdikį.

Dėl pasislinkusio svorio centro (jis šiek tiek pakilo aukštyn ir pasistūmė į priekį) vaikščiodama vis dažniau galite prarasti pusiausvyrą.

Aukštakulnius kurį laiką geriau pamiršti ir avėti patogius batus be kulno ar su žema plačia pakulne – taip sumažinsite riziką suklupti ir pargriūti.

Venkite tokios veiklos ar sporto rūšių, kur yra pavojus susižeisti pilvą: net ir nedidelis kamuoliukas (pavyzdžiui, lauko teniso) gali būti pavojingas.

Vairuodama užsisekite saugos diržą taip, kad apatinė juosta eitų po pilvuku ir būtų maksimaliai prigludusi prie klubų, o viršutinė juosta eitų virš pilvuko. Nesisegti diržo yra prasta mintis: daugelio eksperimentų patvirtinta, kad teisingai užsegtas diržas pilvukui pakenkti negali.

Darbelis 17 nėštumo savaitei

Pradėkite sudarinėti galimų vardų sąrašą. Net jei manote, kad vardo rinkimą geriau atidėti ir išrinkti po gimimo, tai gali būti smagus žaidimas. Būdų, kaip rinkti vardą gali būti įvairių.

Jei į galvą šaunantys vardai atrodo netinkami, arba jei nenorite, kad, be jūsų vaiko, klasėje būtų dar trys, vadinami tokiu pačiu vardu, panagrinėkite, kokie vardai buvo populiariausi pastaraisiais metais.

Pavyzdžiui, abu galite sudaryti patinkančių vardų sąrašą (po 10 kiekvienas). Pasikeiskite sąrašais ir išbraukite iš antrosios pusės sudaryto sąrašo tuos vardus, kurie jums nepatinka. Taip turėsite sąrašą tokių, kurie patinka jums abiems.

Kai kurios poros susitaria dėl pagrindinių vardo rinkimo taisyklių: pavyzdžiui, vardas būtinai turi prasidėti tam tikra raide, būti trumpas arba  - atvirkščiai - ilgas, būti lietuviškas ar tarptautinis.

2020 m. sausio mėnesio mažyliai :)

 1. Kodeliukas
  Kodeliukas prieš 27 min.

  Aš tai manau CP turėtų būti galimybe pasirinkti 😊 nors pacia nesvarbu kad gąsdina mintis apie gimdymą, tikrai be reikalo CP nesirinkciau... vis dėl to tai yra operacija, po kurios, kaip ir po bet kurios operacijos yra gyjimo laikas, o gimdymui mūsų kūnas ruošiasi visus tuos mėnesius... Bet kaip ir sakau manau turi būt teise suteikta pasirinkt 😊

 2. raskaester
  raskaester prieš 19 min.

  O jei pirmas buvo cp, antrą yra galimybė pačiai gimdyti ar taip pat darys cp?

 3. User has not uploaded an avatar
  Jurgita-pu prieš 8 min.

  Kalbant apie cp... buvau nusiteikusi gimdyti pati, neimti epiduro, nes esu pakankamai kantri skausmui. Na ir gavosi taip, kad dare extra cp (net nepatyriau kas yra saremiai). Po metu pastojau ir dabar gimdymo bijau kaip nzn ko. Su gydytoja dar nekalbejom ar leis paciai ar ne. Kol kas placenta zemai, dar manau priklausys nuo rando plonumo.

 4. Juste115115
  Juste115115 prieš 8 min.

  Mariia parašė:
  As irgi geriu ir sultys ir limonado bet daugiausia tai vandeni geriu

  Aš dažniausiai sumanau kokio gazuoto Sprite tarkim, bet taip stipriai, išgeriu 3 gurkšnius ir atiduodu visą butelį vyrui man pakanka Kavą 1 kartą į dieną, jau antrą savaitę geriu kavą su pienu be CUKRAUS, nesinori man jo ir į košę jau nededu

 5. Kristinukas prieš 7 min.

  raskaester parašė:
  O jei pirmas buvo cp, antrą yra galimybė pačiai gimdyti ar taip pat darys cp?

  Negaliu sakyt kad visad leidzia. Bet leidzia. Zinau kas po truputi daugiau nei metai gimde po cp ir viskas ok. Drauge po 6 metu nuo cp pagimde pati. Manau daktarai ivertina galimybes ir nusprendzia leisti ar ne. Po dvieju cp tai lyg 3 jau buna tik cp