17 nėštumo savaitė

17 nėštumo savaitė

Vaikelis 17 nėštumo savaitę

Kriaušė. Vaikelio ūgis šią savaitę padidės iki 12-13 cm, o svoris – iki 140 g (maždaug tiek sveria kriaušė). Šiuo metu vaisius paaugo tiek, kad sveria daugiau nei placenta!

Vaikelį su placenta jungianti virkštelė tampa vis tvirtesnė ir storesnė. Apytiksliai šiuo metu po plonyte kūdikio oda pradeda kauptis rudasis riebalinis audinys, būtinas kūno temperatūros palaikymui, todėl pilnavertė mityba šiuo metu yra labai svarbi.

Vaikelio skeletas iki šiol buvo elastingas kremzlinis darinys. Nuo šiol kremzlės po truputį pradės kietėti ir pamažu virs kaulais. Šis procesas tęsis ir po gimimo: naujagimio skeletą sudaro apie 300 kaulų ir kremzlių, kai kurios jų, vaikui augant, sukietėja, kitos susijungia, todėl suaugusio žmogaus skelete kaulų yra mažiau – tik 206.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 17 nėštumo savaitę

Faktas

JAV ir Australija yra vienintelės išsivysčiusios šalys, kurios negarantuoja mokamų motinystės atostogų.

Turbūt pagaunate save nesąmoningai glostant pilvuką? Tai puikus įprotis! Nėščiosios tai daro labai dažnai, tai rodo prisirišimą ir norą apsaugoti kūdikį.

Dėl pasislinkusio svorio centro (jis šiek tiek pakilo aukštyn ir pasistūmė į priekį) vaikščiodama vis dažniau galite prarasti pusiausvyrą.

Aukštakulnius kurį laiką geriau pamiršti ir avėti patogius batus be kulno ar su žema plačia pakulne – taip sumažinsite riziką suklupti ir pargriūti.

Venkite tokios veiklos ar sporto rūšių, kur yra pavojus susižeisti pilvą: net ir nedidelis kamuoliukas (pavyzdžiui, lauko teniso) gali būti pavojingas.

Vairuodama užsisekite saugos diržą taip, kad apatinė juosta eitų po pilvuku ir būtų maksimaliai prigludusi prie klubų, o viršutinė juosta eitų virš pilvuko. Nesisegti diržo yra prasta mintis: daugelio eksperimentų patvirtinta, kad teisingai užsegtas diržas pilvukui pakenkti negali.

Darbelis 17 nėštumo savaitei

Pradėkite sudarinėti galimų vardų sąrašą. Net jei manote, kad vardo rinkimą geriau atidėti ir išrinkti po gimimo, tai gali būti smagus žaidimas. Būdų, kaip rinkti vardą gali būti įvairių.

Jei į galvą šaunantys vardai atrodo netinkami, arba jei nenorite, kad, be jūsų vaiko, klasėje būtų dar trys, vadinami tokiu pačiu vardu, panagrinėkite, kokie vardai buvo populiariausi pastaraisiais metais.

Pavyzdžiui, abu galite sudaryti patinkančių vardų sąrašą (po 10 kiekvienas). Pasikeiskite sąrašais ir išbraukite iš antrosios pusės sudaryto sąrašo tuos vardus, kurie jums nepatinka. Taip turėsite sąrašą tokių, kurie patinka jums abiems.

Kai kurios poros susitaria dėl pagrindinių vardo rinkimo taisyklių: pavyzdžiui, vardas būtinai turi prasidėti tam tikra raide, būti trumpas arba  - atvirkščiai - ilgas, būti lietuviškas ar tarptautinis.

2020 m. liepos mėnesio mažyliai

 1. Lina.Slekiene
  Lina.Slekiene prieš 5 val.

  lore1mice2 parašė:
  Dar nebūtinai ir turi matytis, mažylis dar tik kriaušės dydžio, su gimda, placenta vandeniu bus šiek tiek daugiau, bet tikrai dar ne labai daug, gimda vos vos p…

  Aha taip būtent ir matosi, "papūsta" labai nedaug, dar biški riebaliuko nedaug yra ant pilvo priekio, tai vis stengiuosi pastumti į šoną 😂 Keletą papildomų kilogramų priaugau prieš nėštumą, tai db stengiuosi vakarienės nepadauginti 😋 Ačiū Visoms už info!! 😊😊

 2. Gileda
  Gileda prieš 5 val.

  laurutytee parašė:
  Sakykite o kokį būtent bio-oil aliejuką naudojate? ;)

  Tai kad jis tik toks ir yra vienos rusies Bio oil 😊 nors maciau dbr ir jau atsirado tokio kaip zele pavidalo,bet jis labiau patepti tik sausas vietas.

 3. audrulyte
  audrulyte prieš 3 val.

  Man tai rytais pilvas būna normalus. Toks kaip iki neštumo. Bet vakare....😯🥴😀 Jeigu rūbai aptempti tai iškart visi suprastų.... Kaip jis taip per dieną išsipučia....🙈🙈🙈

 4. User has not uploaded an avatar
  Grepuz prieš 2 val.

  audrulyte parašė:
  Man tai rytais pilvas būna normalus. Toks kaip iki neštumo. Bet vakare....😯🥴😀 Jeigu rūbai aptempti tai iškart visi suprastų.... Kaip jis taip per dieną išsipučia...…

  Man lygiai tas pats! Iki pietų pilvas kaip ir buvo iki nėštumo, na o pietų, vakare- labai išsipūtęs! 😀

 5. vaida244
  vaida244 prieš 38 min.

  vasarele1986 parašė:
  sakykite, o su pirmuoju turbūt darė cezarį?

  Taip padare cezari ekstra. Reikejo paciai gimdyti bet po 30 valandu ispjove nes vaikas nekaip I la ala galvytes neistate o sarwmiai mane jau buvo nukankibe iki Tokio lygio kad nebebuciau fiziskai pajegusi isstumti. Ne gavau nei epiduro nieko.