17 nėštumo savaitė

Vaikelis 17 nėštumo savaitę

Kriaušė. Vaikelio ūgis šią savaitę padidės iki 12-13 cm, o svoris – iki 140 g (maždaug tiek sveria kriaušė). Šiuo metu vaisius paaugo tiek, kad sveria daugiau nei placenta!

Vaikelį su placenta jungianti virkštelė tampa vis tvirtesnė ir storesnė. Apytiksliai šiuo metu po plonyte kūdikio oda pradeda kauptis rudasis riebalinis audinys, būtinas kūno temperatūros palaikymui, todėl pilnavertė mityba šiuo metu yra labai svarbi.

Vaikelio skeletas iki šiol buvo elastingas kremzlinis darinys. Nuo šiol kremzlės po truputį pradės kietėti ir pamažu virs kaulais. Šis procesas tęsis ir po gimimo: naujagimio skeletą sudaro apie 300 kaulų ir kremzlių, kai kurios jų, vaikui augant, sukietėja, kitos susijungia, todėl suaugusio žmogaus skelete kaulų yra mažiau – tik 206.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 17 nėštumo savaitę

Faktas

JAV ir Australija yra vienintelės išsivysčiusios šalys, kurios negarantuoja mokamų motinystės atostogų.

Turbūt pagaunate save nesąmoningai glostant pilvuką? Tai puikus įprotis! Nėščiosios tai daro labai dažnai, tai rodo prisirišimą ir norą apsaugoti kūdikį.

Dėl pasislinkusio svorio centro (jis šiek tiek pakilo aukštyn ir pasistūmė į priekį) vaikščiodama vis dažniau galite prarasti pusiausvyrą.

Aukštakulnius kurį laiką geriau pamiršti ir avėti patogius batus be kulno ar su žema plačia pakulne – taip sumažinsite riziką suklupti ir pargriūti.

Venkite tokios veiklos ar sporto rūšių, kur yra pavojus susižeisti pilvą: net ir nedidelis kamuoliukas (pavyzdžiui, lauko teniso) gali būti pavojingas.

Vairuodama užsisekite saugos diržą taip, kad apatinė juosta eitų po pilvuku ir būtų maksimaliai prigludusi prie klubų, o viršutinė juosta eitų virš pilvuko. Nesisegti diržo yra prasta mintis: daugelio eksperimentų patvirtinta, kad teisingai užsegtas diržas pilvukui pakenkti negali.

Darbelis 17 nėštumo savaitei

Pradėkite sudarinėti galimų vardų sąrašą. Net jei manote, kad vardo rinkimą geriau atidėti ir išrinkti po gimimo, tai gali būti smagus žaidimas. Būdų, kaip rinkti vardą gali būti įvairių.

Jei į galvą šaunantys vardai atrodo netinkami, arba jei nenorite, kad, be jūsų vaiko, klasėje būtų dar trys, vadinami tokiu pačiu vardu, panagrinėkite, kokie vardai buvo populiariausi pastaraisiais metais.

Pavyzdžiui, abu galite sudaryti patinkančių vardų sąrašą (po 10 kiekvienas). Pasikeiskite sąrašais ir išbraukite iš antrosios pusės sudaryto sąrašo tuos vardus, kurie jums nepatinka. Taip turėsite sąrašą tokių, kurie patinka jums abiems.

Kai kurios poros susitaria dėl pagrindinių vardo rinkimo taisyklių: pavyzdžiui, vardas būtinai turi prasidėti tam tikra raide, būti trumpas arba  - atvirkščiai - ilgas, būti lietuviškas ar tarptautinis.

2018 m. Balandinukų grupė ❤️

 1. User has not uploaded an avatar
  Karaliūtė prieš 19 min.

  zlauryna parašė:
  Tai as ir galvoju, noretusi nusikirpti truputi, bet vis dvejoju

  eisiu galiuku siand kirptis

 2. Sakura.
  Sakura. prieš 17 min.

  latte... parašė:
  Kiek girdejau vaiko atmintis/isiminti sunkiau jeigu nestumo metu kerpa plaukus...kadangi auginu plaukus ir spejau apsikirpti iki nestumo tai ir nezinau kiek tie…

  Baikit moterys nesamonem tiket bet aisku kiekvienos pasirinkimas

 3. User has not uploaded an avatar
  Dziaugsmelis000 prieš 15 min.

  Sakura. parašė:
  O kas gali nutikt nestumo metu pakirpus plaukus? Ar cia tas prietaras, kad vaikui prota nukirpsi as ir su pirmu nestumu kirpau ir daziau, ir dabar taip pat dara…

  Man tokie juokingi tie bobuciu prietarai... isvis nesu prietaringa gyvenime, o nestumo metu tikrai neapsikrausiu dar ir prietarais nesu grozio proceduru fanatike, nu bet prisiziuret tikrai reikia. Su saiku zinoma, bet tiktai reikia del savrs va vakar pedikiura pasidariau, tokios grazios pedutes, naguciai - taip nuotaika pakelia

 4. User has not uploaded an avatar
  Dziaugsmelis000 prieš 15 min.

  Jelena89 parašė:
  o sakykite, jus uzpakaliuka ir pilvuka jau teates nuo striju? kuom jei tepates? aliejuku ar? as linkusi skilineti tdl man aktualu, patarkite

  As kokosu alieju naudoju nezinau, ar pades, bet geriau jau pabandyti

 5. Sakura.
  Sakura. prieš 10 min.

  Dziaugsmelis000 parašė:
  Man tokie juokingi tie bobuciu prietarai... isvis nesu prietaringa gyvenime, o nestumo metu tikrai neapsikrausiu dar ir prietarais nesu grozio proceduru fanatike…

  Na as suprantu, kad galbut reikia ziuret ka valgai, kokia kosmetika naudoji, nepervargt, pozityviai mastyt. Bet tiket tokiom jokiais moksliniais tyrimais nepagristom pievom kaip pakirpus plaukus vaikui atmintis streikuos arba jei megsi ar nersi virkstele aplink vaiko kakla apsisuks...
  As rimtai galvojau kad siais laikas zmones issivadavo nuo situ nesamoniu