17 nėštumo savaitė

17 nėštumo savaitė

Vaikelis 17 nėštumo savaitę

Kriaušė. Vaikelio ūgis šią savaitę padidės iki 12-13 cm, o svoris – iki 140 g (maždaug tiek sveria kriaušė). Vaisius auga. Dabar jis sveria daugiau nei placenta!

Vaikelį su placenta jungianti virkštelė yra vis tvirtesnė ir storesnė.  Po plonyte kūdikio oda pradeda kauptis rudasis riebalinis audinys, būtinas kūno temperatūros palaikymui, todėl pilnavertė mityba šiuo metu yra labai svarbi.

Vaikelio skeletas iki šiol buvo elastingas kremzlinis darinys. Nuo šiol kremzlės po truputį pradės kietėti ir pamažu virs kaulais. Šis procesas tęsis ir po gimimo: naujagimio skeletą sudaro apie 300 kaulų ir kremzlių, kai kurios jų, vaikui augant, sukietėja, kitos susijungia, todėl suaugusio žmogaus skelete kaulų yra mažiau – tik 206.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 17 nėštumo savaitę

Faktas

JAV ir Australija yra vienintelės išsivysčiusios šalys, kurios negarantuoja mokamų motinystės atostogų.

Turbūt pagaunate save nesąmoningai glostant pilvuką? Tai puikus įprotis! Nėščiosios tai daro labai dažnai. Toks įprotis yra sietinas su prisirišimu ir noru apsaugoti kūdikį.

Dėl pasislinkusio svorio centro (jis šiek tiek pakilo aukštyn ir pasistūmė į priekį) vaikščiodama vis dažniau galite prarasti pusiausvyrą.

Aukštakulnius kurį laiką geriau pamiršti ir avėti patogius batus be kulno ar su žema plačia pakulne – taip sumažinsite riziką suklupti ir pargriūti.

Venkite veiklos, kurios metu yra pavojus susižeisti pilvą: net ir nedidelis kamuoliukas (pavyzdžiui, lauko teniso) gali būti pavojingas.

Vairuodama, užsisekite saugos diržą taip, kad jo apatinė juosta būtų po pilvuku ir maksimaliai priglustų prie klubų, o viršutinė juosta būtų virš pilvuko. Nesisegti diržo yra bloga mintis: daugelio eksperimentų patvirtinta, kad teisingai užsegtas diržas pilvukui pakenkti negali.

Darbelis 17 nėštumo savaitei

Pradėkite sudarinėti galimų vaikelio vardų sąrašą. Tai gali būti smagus žaidimas (net jei manote, kad vardo rinkimą geriau atidėti ir išrinkti po gimimo).

Jei į galvą ateinantys vardai atrodo netinkami, arba jei norite kažko itin originalaus, panagrinėkite, kokie vardai buvo populiariausi pastaraisiais metais.

Pavyzdžiui, kartu su partneriu galite sudaryti patinkančių vardų sąrašą (po 10 vardų kiekvienas). Pasikeiskite sąrašais ir išbraukite iš antrosios pusės sudaryto sąrašo tuos vardus, kurie jums nepatinka. Netrukus turėsite sąrašą tokių, kurie patinka jums abiems.

Kai kurios poros susitaria dėl pagrindinių vardo rinkimo taisyklių: pavyzdžiui, vardas būtinai turi prasidėti tam tikra raide, būti trumpas arba  - atvirkščiai - ilgas, būti lietuviškas ar tarptautinis.

❤❤❤ Planuojame 2024 metų žirniukus ❤❤❤

  1. kiviukas
    kiviukas prieš 7 val.

    Austina parašė:
    O kaip manot ar liuteninė fazė nėra pas mane per trumpa, kad galėtų įsitvirtinti nėštumas? Pas mane du paskutinius ciklus ji truko po 11 dienų. 🤔 ovuliacija vyksta …

    Na tokia kiek trumpesnė, bet gal nėra didelės bėdos, nes teoriškai ji gali trukti 12-16 dienų, kažkas tokio

  2. Rugpjūtė11
    Rugpjūtė11 prieš 7 val.

    Vedi parašė:
    Pritarčiau jūsų minčiai, kad galimai dėl pasilpusio imuniteto. Teko girdėti, neesu tikra ar tikrai taip, bet pagalbinio apvaisinimo metu, keliant embrioną vaistų pa…

    Jūs visiškai teisi, kažkuriam podcaste esu apie tai nugirdusi ir aš. Bet tikrai žinau kad yra atvejų kad net kai tiria nevaisingumą atranda kad organizmas su stipriu imunitetu atmeta embrioną kaip svetimkūnį ir dėl to negali pastoti, bet čia retesni atvejai, ir tikrai nėra taip kad su stipriu imunitetu negalima pastot, čia tiesiog manau yra vyraujantis tam tikras organizmo tipas kuriam būdinga tai

  3. _Karamelė_
    _Karamelė_ prieš 6 val.

    Dabar skaitau Jūsų pamastymus apie pastojimą ir imunitetą. Juokas, bet aš šią teoriją sau buvau pritaikius kai pastojau su pirmagimiu 😄 Didžiojo plano stažą turėjome apie 1+ metus. Jau dėliojausi planą tyrimams. Sėkmingo ciklo pradžioje, dar esant mm, prasirgau inkstų uždegimu, geriau antibiotikus. Sutapimas ar ne, bet kai pergalvojau, kas buvo kitaip... tai tik nusilpęs imunitetas 🫣 😅

  4. miško_uogytė
    miško_uogytė prieš 5 val.

    AL2023 parašė:
    Pasakysiu savo juokinga istorija truputuka🙃kaip ir tinka jūsų pamastimui kad nuo daznumo nieks nepriklauso🤣neskaiciavau ovuliaciju niekada na ir ta menesi buvo tik …

    Aš su vienu myliuku per mėnesį buvau pastojusi 3 kartus. 2 kartus su ov testais, pasimylėjus piko dieną, bet buvo nesivystantys nėštumai. Po to 8 mėnesius bandėm reguliariai mylintis kas 2-3 dienas, ov piko dieną ir sekančią, per tą laiką nebuvo jokio kibimo ir sutapimas ar ne bet 3 kartą pastojau velgi su vienu myliuku ir sugebėjau net nebandydama pataikyti nesekant ovuliacijos

  5. Oole
    Oole prieš 3 val.

    Iewu parašė:
    Aš kažkur skaičiau irgi merginų istorijas, kad mūsų vyrų sprema jau nebėra kaip jauniklių ir, kad jai reikia atsinaujinti, ir mylintis kas antrą dieną spermiukai bū…

    Mes šį ciklą irgi bandom būtent taip . Susilaikymas - savaitė. Nes iki tol kasdien, ar kas antrą dieną - vaisiaus nedavė ...Nepavyks - ilgiau nebelauksim, kreipsimės į vaisingumo kliniką tyrimams ...