17 nėštumo savaitė

17 nėštumo savaitė

Vaikelis 17 nėštumo savaitę

Kriaušė. Vaikelio ūgis šią savaitę padidės iki 12-13 cm, o svoris – iki 140 g (maždaug tiek sveria kriaušė). Vaisius auga. Dabar jis sveria daugiau nei placenta!

Vaikelį su placenta jungianti virkštelė yra vis tvirtesnė ir storesnė.  Po plonyte kūdikio oda pradeda kauptis rudasis riebalinis audinys, būtinas kūno temperatūros palaikymui, todėl pilnavertė mityba šiuo metu yra labai svarbi.

Vaikelio skeletas iki šiol buvo elastingas kremzlinis darinys. Nuo šiol kremzlės po truputį pradės kietėti ir pamažu virs kaulais. Šis procesas tęsis ir po gimimo: naujagimio skeletą sudaro apie 300 kaulų ir kremzlių, kai kurios jų, vaikui augant, sukietėja, kitos susijungia, todėl suaugusio žmogaus skelete kaulų yra mažiau – tik 206.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 17 nėštumo savaitę

Faktas

JAV ir Australija yra vienintelės išsivysčiusios šalys, kurios negarantuoja mokamų motinystės atostogų.

Turbūt pagaunate save nesąmoningai glostant pilvuką? Tai puikus įprotis! Nėščiosios tai daro labai dažnai. Toks įprotis yra sietinas su prisirišimu ir noru apsaugoti kūdikį.

Dėl pasislinkusio svorio centro (jis šiek tiek pakilo aukštyn ir pasistūmė į priekį) vaikščiodama vis dažniau galite prarasti pusiausvyrą.

Aukštakulnius kurį laiką geriau pamiršti ir avėti patogius batus be kulno ar su žema plačia pakulne – taip sumažinsite riziką suklupti ir pargriūti.

Venkite veiklos, kurios metu yra pavojus susižeisti pilvą: net ir nedidelis kamuoliukas (pavyzdžiui, lauko teniso) gali būti pavojingas.

Vairuodama, užsisekite saugos diržą taip, kad jo apatinė juosta būtų po pilvuku ir maksimaliai priglustų prie klubų, o viršutinė juosta būtų virš pilvuko. Nesisegti diržo yra bloga mintis: daugelio eksperimentų patvirtinta, kad teisingai užsegtas diržas pilvukui pakenkti negali.

Darbelis 17 nėštumo savaitei

Pradėkite sudarinėti galimų vaikelio vardų sąrašą. Tai gali būti smagus žaidimas (net jei manote, kad vardo rinkimą geriau atidėti ir išrinkti po gimimo).

Jei į galvą ateinantys vardai atrodo netinkami, arba jei norite kažko itin originalaus, panagrinėkite, kokie vardai buvo populiariausi pastaraisiais metais.

Pavyzdžiui, kartu su partneriu galite sudaryti patinkančių vardų sąrašą (po 10 vardų kiekvienas). Pasikeiskite sąrašais ir išbraukite iš antrosios pusės sudaryto sąrašo tuos vardus, kurie jums nepatinka. Netrukus turėsite sąrašą tokių, kurie patinka jums abiems.

Kai kurios poros susitaria dėl pagrindinių vardo rinkimo taisyklių: pavyzdžiui, vardas būtinai turi prasidėti tam tikra raide, būti trumpas arba  - atvirkščiai - ilgas, būti lietuviškas ar tarptautinis.

2022 m. Lapkritinukai 🍂

 1. User has not uploaded an avatar
  aistoska prieš 1 d.

  Sveikinimai visoms šnd sulaukusioms gerų naujienų 🥰😇

 2. LaurIt
  LaurIt prieš 1 d.

  O pas mane paskutinės mm 01-27, bet pasirodo vėlesnis pastojimas įvyko ir gimdymo data turėtų būti apie 11.10.

 3. Lauramamyte
  Lauramamyte prieš 2 val.

  [email protected]ė parašė:
  Sveikos, gal galite pasidalinti kur darėtės ultragarso tyrimus ? Privačiai ir ne tik.

  Labai rekomenduoju Gerovės kliniką Vilniuje❤️

 4. User has not uploaded an avatar
  gvakamole prieš 1 val.

  ☺️

 5. vasare17
  vasare17 prieš 1 val.

  Lauramamyte parašė:
  Labai rekomenduoju Gerovės kliniką Vilniuje❤️

  O aš kaip tik nerekomenduoju nes 7 sav apžiūrėjo atmestinai. Daktarė klausos ką sakai, bet rašo ne tokius duomenis 🤦‍♀️ man užrašė ne tokią paskutinę mėnesinių datą, neteisingai paskaičiavo nėštumo savaites, bet labai greitai per 20 min uždirbo virš 100 eur