17 nėštumo savaitė

17 nėštumo savaitė

Vaikelis 17 nėštumo savaitę

Kriaušė. Vaikelio ūgis šią savaitę padidės iki 12-13 cm, o svoris – iki 140 g (maždaug tiek sveria kriaušė). Šiuo metu vaisius paaugo tiek, kad sveria daugiau nei placenta!

Vaikelį su placenta jungianti virkštelė tampa vis tvirtesnė ir storesnė. Apytiksliai šiuo metu po plonyte kūdikio oda pradeda kauptis rudasis riebalinis audinys, būtinas kūno temperatūros palaikymui, todėl pilnavertė mityba šiuo metu yra labai svarbi.

Vaikelio skeletas iki šiol buvo elastingas kremzlinis darinys. Nuo šiol kremzlės po truputį pradės kietėti ir pamažu virs kaulais. Šis procesas tęsis ir po gimimo: naujagimio skeletą sudaro apie 300 kaulų ir kremzlių, kai kurios jų, vaikui augant, sukietėja, kitos susijungia, todėl suaugusio žmogaus skelete kaulų yra mažiau – tik 206.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 17 nėštumo savaitę

Faktas

JAV ir Australija yra vienintelės išsivysčiusios šalys, kurios negarantuoja mokamų motinystės atostogų.

Turbūt pagaunate save nesąmoningai glostant pilvuką? Tai puikus įprotis! Nėščiosios tai daro labai dažnai, tai rodo prisirišimą ir norą apsaugoti kūdikį.

Dėl pasislinkusio svorio centro (jis šiek tiek pakilo aukštyn ir pasistūmė į priekį) vaikščiodama vis dažniau galite prarasti pusiausvyrą.

Aukštakulnius kurį laiką geriau pamiršti ir avėti patogius batus be kulno ar su žema plačia pakulne – taip sumažinsite riziką suklupti ir pargriūti.

Venkite tokios veiklos ar sporto rūšių, kur yra pavojus susižeisti pilvą: net ir nedidelis kamuoliukas (pavyzdžiui, lauko teniso) gali būti pavojingas.

Vairuodama užsisekite saugos diržą taip, kad apatinė juosta eitų po pilvuku ir būtų maksimaliai prigludusi prie klubų, o viršutinė juosta eitų virš pilvuko. Nesisegti diržo yra prasta mintis: daugelio eksperimentų patvirtinta, kad teisingai užsegtas diržas pilvukui pakenkti negali.

Darbelis 17 nėštumo savaitei

Pradėkite sudarinėti galimų vardų sąrašą. Net jei manote, kad vardo rinkimą geriau atidėti ir išrinkti po gimimo, tai gali būti smagus žaidimas. Būdų, kaip rinkti vardą gali būti įvairių.

Jei į galvą šaunantys vardai atrodo netinkami, arba jei nenorite, kad, be jūsų vaiko, klasėje būtų dar trys, vadinami tokiu pačiu vardu, panagrinėkite, kokie vardai buvo populiariausi pastaraisiais metais.

Pavyzdžiui, abu galite sudaryti patinkančių vardų sąrašą (po 10 kiekvienas). Pasikeiskite sąrašais ir išbraukite iš antrosios pusės sudaryto sąrašo tuos vardus, kurie jums nepatinka. Taip turėsite sąrašą tokių, kurie patinka jums abiems.

Kai kurios poros susitaria dėl pagrindinių vardo rinkimo taisyklių: pavyzdžiui, vardas būtinai turi prasidėti tam tikra raide, būti trumpas arba  - atvirkščiai - ilgas, būti lietuviškas ar tarptautinis.

❤️❤️ 2018 metų birželinukai❤️❤️

 1. Liusina prieš 4 val.

  Saulė17 parašė:
  Pas manęs pirmas tyrimas buvo tth 17suvirš.bet čia klaida bet iš tiesų nusprendė jį nedirbt, tik nežinau ant kiek... Dėl to nėštumo pradžioje rankos nekilo nieko …

  As naudojau tikroksina gal 2,5 metų po 50-75 mg, skydliauke buvo tingine, kai pastojau tth nedidėja o mažėja, reiškia ji pagaliau atsibudo ir pradėjo dirbti tikiuosi greitai nutraukti isvis vaistų naudojimą. O jūs stebėkite tth ar nedidėja, nes didelis pakilimas nėra gerai Geriau naudokit didesne doze su gydytojo leidimu. Tirtis reik kas 4 sav.nestuno metu jeigu turit problemų su tth.

 2. User has not uploaded an avatar
  waikiki1 prieš 4 val.

  vilija.c parašė:
  Gal kas turit širdies permušinėjimus? man šiuo metu dažnokai permušinėja širdį. Įdomu, ar tai neturi įtakos vaisiaus vystymuisi...?

  man irgi permušimai yra dėl skydliaukės ir nėštumo metu paskirto 25 mg tiroksino. gydytoja butinai liepe I trimestra ji gerti, o jei plakimas trukdys gyventi, II trimestro pradzioj pasikartoti tyrimą ir sumazinti tiroksina - gerti kas 2-3 dieną. Man net kartais atrodo, kad oro trūksta.. Bet noriu bent iki 15-16 sav kaip nors ištempti, o po to jau bus matyt, kaip su tuo tiroksinu bus. Idealu būtų iki 18-20 sav.

  kai nesilaukiau, del sirdies plakimo man endokrinologe buvo siulius sirdies lasu pagerti ar valerjono

 3. Liusina prieš 4 val.

  waikiki1 parašė:
  man irgi permušimai yra dėl skydliaukės ir nėštumo metu paskirto 25 mg tiroksino. gydytoja butinai liepe I trimestra ji gerti, o jei plakimas trukdys gyventi, II tr…

  Toks jūsų tth? Reik tirtis kas 4 sav.ir doze koreguoti.

 4. User has not uploaded an avatar
  waikiki1 prieš 4 val.

  Liusina parašė:
  Toks jūsų tth? Reik tirtis kas 4 sav.ir doze koreguoti.

  mano buvo 2,73, negeriant vaistu. Gydytoja sake, kad pirmo trimestro metu rekomenduojama norma iki 2,5, tad paskyre 25 mg.

 5. Liusina prieš 4 val.

  waikiki1 parašė:
  mano buvo 2,73, negeriant vaistu. Gydytoja sake, kad pirmo trimestro metu rekomenduojama norma iki 2,5, tad paskyre 25 mg.

  Nėra lb didelis kaip I trimestro metu. Tirkitės kas 4 sav. ir koreguokit dozes su gydytojo rekomendacija.