17 nėštumo savaitė

Vaikelis 17 nėštumo savaitę

Kriaušė. Vaikelio ūgis šią savaitę padidės iki 12-13 cm, o svoris – iki 140 g (maždaug tiek sveria kriaušė). Šiuo metu vaisius paaugo tiek, kad sveria daugiau nei placenta!

Vaikelį su placenta jungianti virkštelė tampa vis tvirtesnė ir storesnė. Apytiksliai šiuo metu po plonyte kūdikio oda pradeda kauptis rudasis riebalinis audinys, būtinant kūno temperatūros palaikymui, todėl pilnavertė mityba šiuo metu yra labai svarbi.

Vaikelio skeletas iki šiol buvo elastingas kremzlinis darinys. Nuo šiol kremzlės po truputį pradės kietėti ir pamažu virs kaulais. Šis procesas tęsis ir po gimimo: naujagimio skeletą sudaro apie 300 kaulų ir kremzlių, kai kurios jų, vaikui augant, sukietėja, kitos susijungia, todėl suaugusio žmogaus skelete kaulų yra mažiau – tik 206.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 17 nėštumo savaitę

Faktas

JAV ir Australija yra vienintelės išsivysčiusios šalys, kurios negarantuoja mokamų motinystės atostogų.

Turbūt pagaunate save nesąmoningai glostant pilvuką? Tai puikus įprotis! Nėščiosios tai daro labai dažnai, tai rodo prisirišimą ir norą apsaugoti kūdikį.

Dėl pasislinkusio svorio centro (jis šiek tiek pakilo aukštyn ir pasistūmė į priekį) vaikščiodama vis dažniau galite prarasti pusiausvyrą.

Aukštakulnius kurį laiką geriau pamiršti ir avėti patogius batus be kulno ar su žema plačia pakulne – taip sumažinsite riziką suklupti ir pargriūti.

Venkite tokios veiklos ar sporto rūšių, kur yra pavojus susižeisti pilvą: net ir nedidelis kamuoliukas (pavyzdžiui, lauko teniso) gali būti pavojingas.

Vairuodama užsisekite saugos diržą taip, kad apatinė juosta eitų po pilvuku ir būtų maksimaliai prigludusi prie klubų, o viršutinė juosta eitų virš pilvuko. Nesisegti diržo yra prasta mintis: daugelio eksperimentų patvirtinta, kad teisingai užsegtas diržas pilvukui pakenkti negali.

Darbelis 17 nėštumo savaitei

Pradėkite sudarinėti galimų vardų sąrašą. Net jei manote, kad vardo rinkimą geriau atidėti ir išrinkti po gimimo, tai gali būti smagus žaidimas. Būdų, kaip rinkti vardą gali būti įvairių.

Jei į galvą šaunantys vardai atrodo netinkami, arba jei nenorite, kad, be jūsų vaiko, klasėje būtų dar trys, vadinami tokiu pačiu vardu, panagrinėkite, kokie vardai buvo populiariausi pastaraisiais metais.

Pavyzdžiui, abu galite sudaryti patinkančių vardų sąrašą (po 10 kiekvienas). Pasikeiskite sąrašais ir išbraukite iš antrosios pusės sudaryto sąrašo tuos vardus, kurie jums nepatinka. Taip turėsite sąrašą tokių, kurie patinka jums abiems.

Kai kurios poros susitaria dėl pagrindinių vardo rinkimo taisyklių: pavyzdžiui, vardas būtinai turi prasidėti tam tikra raide, būti trumpas arba  - atvirkščiai - ilgas, būti lietuviškas ar tarptautinis.

2017 m. Rugpjūtinukai ❤️

1. Ausrita7
    Ausrita7 prieš 8 val.

Busima.mama parašė:
    Kalcis tikrai nepakenks;) as tai geriu Elevit nestukems papildus,ten visko sudetyje yra kol kas man uztenka😊

O va pregnecare plus būtent kalcio nėra, nes kažkaip aiškino ginekologė, kad kalcis ir magnis vienoje tabletėje neisisavina, tai tenka vartoti jį atskirai.

2. Busima.mama
    Busima.mama prieš 8 val.

Ausrita7 parašė:

Gali buti nenusimanau apie tai😊 nestukes turi maza pasirinkima ka gali gerti;) nes kiek teko anksciau dometis yra geru papildu sportininkams buten kas liecia sanariu traskejima😉 bet siuo metu manau jie netinkami butu.

3. Coda
    Coda prieš 6 val.

zalia pieva parašė:
    Nesam bandę tinklinio gultuko, bet turėjom tą paprasto audinio, kuris nugaros daly dar šiek tiek pastorintas. Tai žinokit rudeniop-žiemą jau įtiesdavom kokį pleduką…

Tinklelis geresnis tuom kad neblunka , ir geriau skalbiasi , man taip sake , drauge turi viena tinklini kita paprasta , tai sako tas paprastas po keliu skalbimu stipriai nubluko, tai gal tada rinktis spalva sviesia geriau . Bet as dar nezinau koki pirksiu , tiesiog garsiai pamastau

Princess R prieš 5 val.

linaskuodiene parašė:
    Tikiuos viskas pagal plana taip nemalonu

taip ir bus daugiau pozityvo :*

5. linaskuodiene
    linaskuodiene prieš 5 val.

Princess R parašė:
    taip ir bus daugiau pozityvo :*