17 nėštumo savaitė

Vaikelis 17 nėštumo savaitę

Kriaušė. Vaikelio ūgis šią savaitę padidės iki 12-13 cm, o svoris – iki 140 g (maždaug tiek sveria kriaušė). Šiuo metu vaisius paaugo tiek, kad sveria daugiau nei placenta!

Vaikelį su placenta jungianti virkštelė tampa vis tvirtesnė ir storesnė. Apytiksliai šiuo metu po plonyte kūdikio oda pradeda kauptis rudasis riebalinis audinys, būtinant kūno temperatūros palaikymui, todėl pilnavertė mityba šiuo metu yra labai svarbi.

Vaikelio skeletas iki šiol buvo elastingas kremzlinis darinys. Nuo šiol kremzlės po truputį pradės kietėti ir pamažu virs kaulais. Šis procesas tęsis ir po gimimo: naujagimio skeletą sudaro apie 300 kaulų ir kremzlių, kai kurios jų, vaikui augant, sukietėja, kitos susijungia, todėl suaugusio žmogaus skelete kaulų yra mažiau – tik 206.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 17 nėštumo savaitę

Faktas

JAV ir Australija yra vienintelės išsivysčiusios šalys, kurios negarantuoja mokamų motinystės atostogų.

Turbūt pagaunate save nesąmoningai glostant pilvuką? Tai puikus įprotis! Nėščiosios tai daro labai dažnai, tai rodo prisirišimą ir norą apsaugoti kūdikį.

Dėl pasislinkusio svorio centro (jis šiek tiek pakilo aukštyn ir pasistūmė į priekį) vaikščiodama vis dažniau galite prarasti pusiausvyrą.

Aukštakulnius kurį laiką geriau pamiršti ir avėti patogius batus be kulno ar su žema plačia pakulne – taip sumažinsite riziką suklupti ir pargriūti.

Venkite tokios veiklos ar sporto rūšių, kur yra pavojus susižeisti pilvą: net ir nedidelis kamuoliukas (pavyzdžiui, lauko teniso) gali būti pavojingas.

Vairuodama užsisekite saugos diržą taip, kad apatinė juosta eitų po pilvuku ir būtų maksimaliai prigludusi prie klubų, o viršutinė juosta eitų virš pilvuko. Nesisegti diržo yra prasta mintis: daugelio eksperimentų patvirtinta, kad teisingai užsegtas diržas pilvukui pakenkti negali.

Darbelis 17 nėštumo savaitei

Pradėkite sudarinėti galimų vardų sąrašą. Net jei manote, kad vardo rinkimą geriau atidėti ir išrinkti po gimimo, tai gali būti smagus žaidimas. Būdų, kaip rinkti vardą gali būti įvairių.

Jei į galvą šaunantys vardai atrodo netinkami, arba jei nenorite, kad, be jūsų vaiko, klasėje būtų dar trys, vadinami tokiu pačiu vardu, panagrinėkite, kokie vardai buvo populiariausi pastaraisiais metais.

Pavyzdžiui, abu galite sudaryti patinkančių vardų sąrašą (po 10 kiekvienas). Pasikeiskite sąrašais ir išbraukite iš antrosios pusės sudaryto sąrašo tuos vardus, kurie jums nepatinka. Taip turėsite sąrašą tokių, kurie patinka jums abiems.

Kai kurios poros susitaria dėl pagrindinių vardo rinkimo taisyklių: pavyzdžiui, vardas būtinai turi prasidėti tam tikra raide, būti trumpas arba  - atvirkščiai - ilgas, būti lietuviškas ar tarptautinis.

2017 m. Spalio mėnesio mažyliai :)

 1. max_mara
  max_mara prieš 41 min.

  mondemur parašė:
  Sveikos . Man jau myntis sukasi galvoja kiek mazyliui rubeliu pirkti ir kokio didzio

  Mano dukra gime 3,145kg, tai mums prireke net ir pacio maziausio 50dydzio ir juos gal kokias 2-3sav nesiojo, 56 d. nesiojo iki 1,5-2 men turbut. Bet as nemegstu rengt vaiko per dideliais rubais ir lankstyt rankoves. zinau, kad kitos ir 56 nevisada perka, pradeda ir nuo 62d.. Mes pirmuju rubeliu daug nepirkom, neprireike ju daug, nes guli tas leliukas kaip meduolis, nei seilejos, net atpylinejo o ir siaip siulyciau labai i ateiti neuzsipirkt rubeliu, pradesit rengt, matysit, kokius rubelius jums patogiau rengti, kiek ju reikia.

 2. 3diamonds
  3diamonds prieš 34 min.

  Ana Viktoria parašė:
  O kokius Jus vaistus nuo vemimo geriat?

  Man anglijoje visokių vis išrašo. Vieninteliai kurie tinka ondansetrone.

  max_mara parašė:
  Mano gydytojos nuomone, vienintelis preparastas visiškai moksliški ištirtas ir įrodytas jo teigiamas poveikis yra imbieras. Pati ta Neurorubin esu gėrusi nuo nugaro…

  Man ir būna nuo streso kad vemiu. Tai dabar vaikai kaip šilkiniai mamos klauso ir padeda kad tik mama laiminga būtų.
  O imbieras man nepasiteisino. Vien nuo jo kvapo bloga baisiausiai.

 3. User has not uploaded an avatar
  Kayode prieš 24 min.

  2mam parašė:
  Oi kaip ačiū, kad pasidalinot patirtimi, ramiau kad ne man vienai taip, nes jau galvojau kad čia nenormalu, reik tirtis :)) linkiu visoms greit atsigaut ir pamiršt…

  Mane šią savaitę labai pykino. Pora kartu teko grįžti namo iš darbo.
  Reikalas tas kad šiomis dienomis patiriu daug streso.
  Prie pykinimo prisidėjo košmarai, padažnėjęs kvėpavimas, galvos sukimasis.
  Tai turėtų praeiti. Kai nusiraminsiu:] o pati save žinau kad nusiramink tik pamačiusi rezultatą savo planų.

 4. max_mara
  max_mara prieš 18 min.

  3diamonds parašė:
  Man anglijoje visokių vis išrašo. Vieninteliai kurie tinka ondansetrone.

  Aš imbiero visai nevalgau, tai pirkau imbiero tabletes, tai staigiai nurydavau aišku, visai nenuėmė to vėmimo, bet gal šiek tiek ir pamačyjo. Ir dabar geriu, sako apskritai gerina skrandžio darbą, rūgštingumą ir t.t.

 5. User has not uploaded an avatar
  Kayode prieš 16 min.

  Prieš maždaug mėnesį man sutiko rankos pirštas. Vienas. Skaudėjo.
  Nors patinimai pirma trimestrą yra pavojingi aš ne panika vau ir nejau pas jokius gydytojus. perskaičiau kad tai gali būti skysčių trūkumas druskų per didelis kiekis kune ir prisiverčiau gerti viena litrą vandens per dieną. Neskaitant arbatelių kompoto ar kavos ir limonadu kurias dar išgeri pertraukų metu. Gryno vandens. Man kaip mat pirštas susitraukė į normalų.

  Beje naktį pasisioji, išgeri tiek pat kiek pasisioji. Ryte atsikelti, stiklinė vandens. Ir jokių fast food. Cipsu, ar gazirovkiu.
  Mano tėvas paaiškino kaip benzolio įpucia į bet kokį gazuotas gėrimą, ir kodėl tas benzolio ir dujos kenkia vaikui.