17 nėštumo savaitė

Vaikelis 17 nėštumo savaitę

Kriaušė. Vaikelio ūgis šią savaitę padidės iki 12-13 cm, o svoris – iki 140 g (maždaug tiek sveria kriaušė). Šiuo metu vaisius paaugo tiek, kad sveria daugiau nei placenta!

Vaikelį su placenta jungianti virkštelė tampa vis tvirtesnė ir storesnė. Apytiksliai šiuo metu po plonyte kūdikio oda pradeda kauptis rudasis riebalinis audinys, būtinas kūno temperatūros palaikymui, todėl pilnavertė mityba šiuo metu yra labai svarbi.

Vaikelio skeletas iki šiol buvo elastingas kremzlinis darinys. Nuo šiol kremzlės po truputį pradės kietėti ir pamažu virs kaulais. Šis procesas tęsis ir po gimimo: naujagimio skeletą sudaro apie 300 kaulų ir kremzlių, kai kurios jų, vaikui augant, sukietėja, kitos susijungia, todėl suaugusio žmogaus skelete kaulų yra mažiau – tik 206.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 17 nėštumo savaitę

Faktas

JAV ir Australija yra vienintelės išsivysčiusios šalys, kurios negarantuoja mokamų motinystės atostogų.

Turbūt pagaunate save nesąmoningai glostant pilvuką? Tai puikus įprotis! Nėščiosios tai daro labai dažnai, tai rodo prisirišimą ir norą apsaugoti kūdikį.

Dėl pasislinkusio svorio centro (jis šiek tiek pakilo aukštyn ir pasistūmė į priekį) vaikščiodama vis dažniau galite prarasti pusiausvyrą.

Aukštakulnius kurį laiką geriau pamiršti ir avėti patogius batus be kulno ar su žema plačia pakulne – taip sumažinsite riziką suklupti ir pargriūti.

Venkite tokios veiklos ar sporto rūšių, kur yra pavojus susižeisti pilvą: net ir nedidelis kamuoliukas (pavyzdžiui, lauko teniso) gali būti pavojingas.

Vairuodama užsisekite saugos diržą taip, kad apatinė juosta eitų po pilvuku ir būtų maksimaliai prigludusi prie klubų, o viršutinė juosta eitų virš pilvuko. Nesisegti diržo yra prasta mintis: daugelio eksperimentų patvirtinta, kad teisingai užsegtas diržas pilvukui pakenkti negali.

Darbelis 17 nėštumo savaitei

Pradėkite sudarinėti galimų vardų sąrašą. Net jei manote, kad vardo rinkimą geriau atidėti ir išrinkti po gimimo, tai gali būti smagus žaidimas. Būdų, kaip rinkti vardą gali būti įvairių.

Jei į galvą šaunantys vardai atrodo netinkami, arba jei nenorite, kad, be jūsų vaiko, klasėje būtų dar trys, vadinami tokiu pačiu vardu, panagrinėkite, kokie vardai buvo populiariausi pastaraisiais metais.

Pavyzdžiui, abu galite sudaryti patinkančių vardų sąrašą (po 10 kiekvienas). Pasikeiskite sąrašais ir išbraukite iš antrosios pusės sudaryto sąrašo tuos vardus, kurie jums nepatinka. Taip turėsite sąrašą tokių, kurie patinka jums abiems.

Kai kurios poros susitaria dėl pagrindinių vardo rinkimo taisyklių: pavyzdžiui, vardas būtinai turi prasidėti tam tikra raide, būti trumpas arba  - atvirkščiai - ilgas, būti lietuviškas ar tarptautinis.

2018 m. VASARIO mėnesio mažyliai

 1. Isabelle
  Isabelle prieš 13 val.

  Mano dirzas taip pat labai panasus i nuotraukoje esanti. Per dirza eina 4 vertikalus strypeliai. Manau plastikiniai, nes lengvai lenkiasi. Plius standi medziaga ir gumos suverzimui reguliuoti. Nera juostos virs pilvo. Nesioju tiek kiek reikia. Bet as ilgai nestoviu. Pirma puse dienos apsidirbu viska, likusia puse daugiau ilsiuosi.

 2. LatteMachiatto prieš 5 val.

  Avokad parašė:
  Jus siauliuose zadate i impulsa eiti? Gal ir neblogai buti prisijungti

  Vilniuje

 3. User has not uploaded an avatar
  zhizu prieš 2 val.

  LatteMachiatto parašė:
  Vilniuje

  O kiek kainuoja tik baseina lankyti?

 4. Muna-
  Muna- prieš 1 val.

  Praeitą savaitę pagaliau ir mes pamatėm savo gyventoją. Kruta, spardosi kaip priklauso. Tik šią savaitę, taip čia nelaiku, užpuolė peršalimas. Gerklę iškart nuėmė skalavimas su druska, nosiai irgi druskos tirpalas, toliau daug arbatų su imbieru ir citrina, vitaminas c... Kaip dar gydotės?

 5. Mardzinija prieš 24 min.

  Muna- parašė:
  Praeitą savaitę pagaliau ir mes pamatėm savo gyventoją. Kruta, spardosi kaip priklauso. Tik šią savaitę, taip čia nelaiku, užpuolė peršalimas. Gerklę iškart …

  As irgi sitaip gydziausi praeita nestuma na dar siltas pienas su sviestu lengvina atsikosijima ir gerklei kazkiek padeda