17 nėštumo savaitė

17 nėštumo savaitė

Vaikelis 17 nėštumo savaitę

Kriaušė. Vaikelio ūgis šią savaitę padidės iki 12-13 cm, o svoris – iki 140 g (maždaug tiek sveria kriaušė). Šiuo metu vaisius paaugo tiek, kad sveria daugiau nei placenta!

Vaikelį su placenta jungianti virkštelė tampa vis tvirtesnė ir storesnė. Apytiksliai šiuo metu po plonyte kūdikio oda pradeda kauptis rudasis riebalinis audinys, būtinas kūno temperatūros palaikymui, todėl pilnavertė mityba šiuo metu yra labai svarbi.

Vaikelio skeletas iki šiol buvo elastingas kremzlinis darinys. Nuo šiol kremzlės po truputį pradės kietėti ir pamažu virs kaulais. Šis procesas tęsis ir po gimimo: naujagimio skeletą sudaro apie 300 kaulų ir kremzlių, kai kurios jų, vaikui augant, sukietėja, kitos susijungia, todėl suaugusio žmogaus skelete kaulų yra mažiau – tik 206.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 17 nėštumo savaitę

Faktas

JAV ir Australija yra vienintelės išsivysčiusios šalys, kurios negarantuoja mokamų motinystės atostogų.

Turbūt pagaunate save nesąmoningai glostant pilvuką? Tai puikus įprotis! Nėščiosios tai daro labai dažnai, tai rodo prisirišimą ir norą apsaugoti kūdikį.

Dėl pasislinkusio svorio centro (jis šiek tiek pakilo aukštyn ir pasistūmė į priekį) vaikščiodama vis dažniau galite prarasti pusiausvyrą.

Aukštakulnius kurį laiką geriau pamiršti ir avėti patogius batus be kulno ar su žema plačia pakulne – taip sumažinsite riziką suklupti ir pargriūti.

Venkite tokios veiklos ar sporto rūšių, kur yra pavojus susižeisti pilvą: net ir nedidelis kamuoliukas (pavyzdžiui, lauko teniso) gali būti pavojingas.

Vairuodama užsisekite saugos diržą taip, kad apatinė juosta eitų po pilvuku ir būtų maksimaliai prigludusi prie klubų, o viršutinė juosta eitų virš pilvuko. Nesisegti diržo yra prasta mintis: daugelio eksperimentų patvirtinta, kad teisingai užsegtas diržas pilvukui pakenkti negali.

Darbelis 17 nėštumo savaitei

Pradėkite sudarinėti galimų vardų sąrašą. Net jei manote, kad vardo rinkimą geriau atidėti ir išrinkti po gimimo, tai gali būti smagus žaidimas. Būdų, kaip rinkti vardą gali būti įvairių.

Jei į galvą šaunantys vardai atrodo netinkami, arba jei nenorite, kad, be jūsų vaiko, klasėje būtų dar trys, vadinami tokiu pačiu vardu, panagrinėkite, kokie vardai buvo populiariausi pastaraisiais metais.

Pavyzdžiui, abu galite sudaryti patinkančių vardų sąrašą (po 10 kiekvienas). Pasikeiskite sąrašais ir išbraukite iš antrosios pusės sudaryto sąrašo tuos vardus, kurie jums nepatinka. Taip turėsite sąrašą tokių, kurie patinka jums abiems.

Kai kurios poros susitaria dėl pagrindinių vardo rinkimo taisyklių: pavyzdžiui, vardas būtinai turi prasidėti tam tikra raide, būti trumpas arba  - atvirkščiai - ilgas, būti lietuviškas ar tarptautinis.

2020 m. Balandinukai ❤️

 1. Coda
  Coda prieš 6 val.

  Andreja2019 parašė:
  As 20val gimdykloj prabuvau kol isstumiau...dar ir kirpo ir siuvo... ir koki gera menesi sedet normaliai negalejau. buvo kazkoks kosmaras. Jegu nebeturejau paeiti.…

  Negimdžiusioms geriau tokiu patirčiu neskaityti 😄😉

 2. Coda
  Coda prieš 6 val.

  Latentimage parašė:
  Tiek baisių istorijų apie tuos gimdymus, kad mums negimdžiusioms akys ant kaktos šoksta 😀 gal kas papasakosit kokią pozytyvesnę istoriją!! Aš taip bijau gimdyti, n…

  Va ką ir sakau, nu neskaitykit ar ne imkit taip rimtai į širdį 🤗 nes tikrai visoms skirtingai.
  Aš su pirmu bijojau irgi iki kokiu 30 savaičių, kol vieną dieną su mama bekalbant ji sako, o ko tu bijai jai net nežinai kas bus? Užteko tu žodžiu man 😊 tiesiog ėmusi žiūrėti į tai natūraliau, kad bus kaip lemta. O blogus pasakojimus išvis pro ausis praleisdavau 😄 nes tu kur gazdino tai oi kiek buvo. Arba oi ilsėkis paskui nebus kada ir t.t nu man nieko panašaus nebuvo nei su vienu.

 3. emma12
  emma12 prieš 5 val.

  Coda parašė:
  Va ką ir sakau, nu neskaitykit ar ne imkit taip rimtai į širdį 🤗 nes tikrai visoms skirtingai.

  Aš nei su pirmu bijojau nei su antru bijau , nebent komplikacijų bijau. Man sunkiau nėštumas 9 mėn negu gimdymas na man 9 h, kitoms ilgiau. Pagimdai , biški pavargsti ir viskas, o 9 mėn su pilvu, su pykinimu , su dujom pilve , su ištinusiom kojom , su pilvo niežėjimu , su lakstymu į tulika naktį 5 kartus , su skaudančiais klubais , su blogu miegu , kitoms ir kitokių problemų kaip aukštas kraujo spaudimas,man žemas , plius dar depresija bent jau man nėštumo gale , dar su paruošiamaisiai sarėmiais du mėn, o vajergau , sakiau gimdyt galiu kiek tik reikia , bet kasnors išnešiokit už mane. Dar spuogai man dasidėjo, plaukai kaip ir pirmu taip antru nėštumu nušiuro , antakiai praretėjo., pilvas apžėlo , dantys sujautrėjo , papai ištino . Antram nėštumui jau teko pasiruošt nes pirmas buvo toks. Į drabužius neįlindau . Galėtu būt taip , pastojai , savaitę panešiojai ir jau gimdai.

 4. User has not uploaded an avatar
  Greta63 prieš 2 val.

  Laura UK parašė:
  Man 13+4 nuo pykinimo geriu vaistus, daugiau nieks nepadeda, dar maziau pykina kai valgau kas 2 val po truputi ir neleidziu skrandziui tusciam but, nes jei tik tusc…

  Aš tai pat laukiu 🤗 tik vat biski neramu nes skaičiau internete kad jei smarkiai pykina vaikeliui negerai bet gal ir netiesa rašo nežinau.

 5. Mintt
  Mintt prieš 1 val.

  emma12 parašė:
  Šalta gal buvo nuo skausmo ir kraujo netekimo , man po gimdymo akyse temo , o šalta per sarėmius pasidarė , tai apklojo apkamšė mane , paskui per stumima karšta. Aš…

  O manęs klausė gal norim pasiimt placentą ir po medžiu pasisodint
  Su vaiku man ta pati situaxija, kur reikės dukrytę palikt, nes ir aš ir vyras nori kartu būt. Tai greičiausiai mano mama važiuos 100km iki mūsų, kad pasiimtų... bet čia žinit kaip būna, žmonės planuoja, Dievas juokiasi :)))