17 nėštumo savaitė

17 nėštumo savaitė

Vaikelis 17 nėštumo savaitę

Kriaušė. Vaikelio ūgis šią savaitę padidės iki 12-13 cm, o svoris – iki 140 g (maždaug tiek sveria kriaušė). Šiuo metu vaisius paaugo tiek, kad sveria daugiau nei placenta!

Vaikelį su placenta jungianti virkštelė tampa vis tvirtesnė ir storesnė. Apytiksliai šiuo metu po plonyte kūdikio oda pradeda kauptis rudasis riebalinis audinys, būtinas kūno temperatūros palaikymui, todėl pilnavertė mityba šiuo metu yra labai svarbi.

Vaikelio skeletas iki šiol buvo elastingas kremzlinis darinys. Nuo šiol kremzlės po truputį pradės kietėti ir pamažu virs kaulais. Šis procesas tęsis ir po gimimo: naujagimio skeletą sudaro apie 300 kaulų ir kremzlių, kai kurios jų, vaikui augant, sukietėja, kitos susijungia, todėl suaugusio žmogaus skelete kaulų yra mažiau – tik 206.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 17 nėštumo savaitę

Faktas

JAV ir Australija yra vienintelės išsivysčiusios šalys, kurios negarantuoja mokamų motinystės atostogų.

Turbūt pagaunate save nesąmoningai glostant pilvuką? Tai puikus įprotis! Nėščiosios tai daro labai dažnai, tai rodo prisirišimą ir norą apsaugoti kūdikį.

Dėl pasislinkusio svorio centro (jis šiek tiek pakilo aukštyn ir pasistūmė į priekį) vaikščiodama vis dažniau galite prarasti pusiausvyrą.

Aukštakulnius kurį laiką geriau pamiršti ir avėti patogius batus be kulno ar su žema plačia pakulne – taip sumažinsite riziką suklupti ir pargriūti.

Venkite tokios veiklos ar sporto rūšių, kur yra pavojus susižeisti pilvą: net ir nedidelis kamuoliukas (pavyzdžiui, lauko teniso) gali būti pavojingas.

Vairuodama užsisekite saugos diržą taip, kad apatinė juosta eitų po pilvuku ir būtų maksimaliai prigludusi prie klubų, o viršutinė juosta eitų virš pilvuko. Nesisegti diržo yra prasta mintis: daugelio eksperimentų patvirtinta, kad teisingai užsegtas diržas pilvukui pakenkti negali.

Darbelis 17 nėštumo savaitei

Pradėkite sudarinėti galimų vardų sąrašą. Net jei manote, kad vardo rinkimą geriau atidėti ir išrinkti po gimimo, tai gali būti smagus žaidimas. Būdų, kaip rinkti vardą gali būti įvairių.

Jei į galvą šaunantys vardai atrodo netinkami, arba jei nenorite, kad, be jūsų vaiko, klasėje būtų dar trys, vadinami tokiu pačiu vardu, panagrinėkite, kokie vardai buvo populiariausi pastaraisiais metais.

Pavyzdžiui, abu galite sudaryti patinkančių vardų sąrašą (po 10 kiekvienas). Pasikeiskite sąrašais ir išbraukite iš antrosios pusės sudaryto sąrašo tuos vardus, kurie jums nepatinka. Taip turėsite sąrašą tokių, kurie patinka jums abiems.

Kai kurios poros susitaria dėl pagrindinių vardo rinkimo taisyklių: pavyzdžiui, vardas būtinai turi prasidėti tam tikra raide, būti trumpas arba  - atvirkščiai - ilgas, būti lietuviškas ar tarptautinis.

2019 m. Rugpjūčio mėnesio mažyliai

 1. Raseliukas
  Raseliukas prieš 40 min.

  leila123 parašė:
  Pas mane priekinėje, kiek žinau skirtumo mediciniškai lyg ir nėra ar priekinėje ar galinėje, svarbu ne žemai . Tik kam priekinėje sienoje vėliau pajaučia judesius :…

  Pas mane knygelei raso: placentos likaluzacija gimdoje-uzpakalinej sienoje, zemai. Tai cia skaitosi zemai zemai, ar apsivercia vaizdas ir skaitosi aukstai?

 2. Mamulė_Mamulė
  Mamulė_Mamulė prieš 39 min.

  leila123 parašė:
  Pasakėm vyro mamai šiandien kaip su vyru sakom, reakcijos jokios, kaip sėdėjo ant kėdės ir valgė vakariene, taip ir toliau valgė . Turi anūke jau, tai matyt vien…

 3. Medeina1984
  Medeina1984 prieš 36 min.

  Mamulė_Mamulė parašė:
  Pasakem vyro mamai kad laukiam leliuko naujo - tai nuejo siurbt kambario ir 15 min apie siurbli pasakojo. as jai duosiu pora dienu kol atsipeikes. bet …

  Vat mes ir nesakom kol kas ir neplanuojam sakyt. Kaip minėjau, nėra šiltas priėmimas žmogus, nepasidžiaugs anei kiek, mes žinom. Ech, tos anytos.

 4. User has not uploaded an avatar
  leila123 prieš 29 min.

  Medeina1984 parašė:
  Vat mes ir nesakom kol kas ir neplanuojam sakyt. Kaip minėjau, nėra šiltas priėmimas žmogus, nepasidžiaugs anei kiek, mes žinom. Ech, tos anytos.

  Aš tikėjausi šiltesnės reakcijos, bet ai... džiaugiuosi, kad vyro palaikymą turiu. Jis pats sako, na su tavo tėvais palyginus, tai reakcijos jokios, bet sako nieko tokio, nes dažnai neplanuojam lankytis aš neutraliai į daug ką pas anyta žiūriu ir tiesiogiai su ja konfliktų nekeliu. Dukra jos, pavyzdžiui, pas savo anyta niekada nevažiuoja, nors gyvena labai arti nuo mamos... Bet mama vis sako, juk anukelei čia geriau, čia jos žaislai ir t.t. Tai aš turiu kozirį, jeigu pradės zysti, kad retai ar atvažiuojam, sakysiu iš jūsų dukros išmokau kaip dažnai anyta lankyt

 5. User has not uploaded an avatar
  leila123 prieš 28 min.

  Raseliukas parašė:
  Pas mane knygelei raso: placentos likaluzacija gimdoje-uzpakalinej sienoje, zemai. Tai cia skaitosi zemai zemai, ar apsivercia vaizdas ir skaitosi aukstai?

  Nežinau šito, manau jeigu būna kam negerai gal pasako pasisaugoti labiau,ar santykių vengti ir t. T.