17 nėštumo savaitė

Vaikelis 17 nėštumo savaitę

Kriaušė. Vaikelio ūgis šią savaitę padidės iki 12-13 cm, o svoris – iki 140 g (maždaug tiek sveria kriaušė). Šiuo metu vaisius paaugo tiek, kad sveria daugiau nei placenta!

Vaikelį su placenta jungianti virkštelė tampa vis tvirtesnė ir storesnė. Apytiksliai šiuo metu po plonyte kūdikio oda pradeda kauptis rudasis riebalinis audinys, būtinas kūno temperatūros palaikymui, todėl pilnavertė mityba šiuo metu yra labai svarbi.

Vaikelio skeletas iki šiol buvo elastingas kremzlinis darinys. Nuo šiol kremzlės po truputį pradės kietėti ir pamažu virs kaulais. Šis procesas tęsis ir po gimimo: naujagimio skeletą sudaro apie 300 kaulų ir kremzlių, kai kurios jų, vaikui augant, sukietėja, kitos susijungia, todėl suaugusio žmogaus skelete kaulų yra mažiau – tik 206.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 17 nėštumo savaitę

Faktas

JAV ir Australija yra vienintelės išsivysčiusios šalys, kurios negarantuoja mokamų motinystės atostogų.

Turbūt pagaunate save nesąmoningai glostant pilvuką? Tai puikus įprotis! Nėščiosios tai daro labai dažnai, tai rodo prisirišimą ir norą apsaugoti kūdikį.

Dėl pasislinkusio svorio centro (jis šiek tiek pakilo aukštyn ir pasistūmė į priekį) vaikščiodama vis dažniau galite prarasti pusiausvyrą.

Aukštakulnius kurį laiką geriau pamiršti ir avėti patogius batus be kulno ar su žema plačia pakulne – taip sumažinsite riziką suklupti ir pargriūti.

Venkite tokios veiklos ar sporto rūšių, kur yra pavojus susižeisti pilvą: net ir nedidelis kamuoliukas (pavyzdžiui, lauko teniso) gali būti pavojingas.

Vairuodama užsisekite saugos diržą taip, kad apatinė juosta eitų po pilvuku ir būtų maksimaliai prigludusi prie klubų, o viršutinė juosta eitų virš pilvuko. Nesisegti diržo yra prasta mintis: daugelio eksperimentų patvirtinta, kad teisingai užsegtas diržas pilvukui pakenkti negali.

Darbelis 17 nėštumo savaitei

Pradėkite sudarinėti galimų vardų sąrašą. Net jei manote, kad vardo rinkimą geriau atidėti ir išrinkti po gimimo, tai gali būti smagus žaidimas. Būdų, kaip rinkti vardą gali būti įvairių.

Jei į galvą šaunantys vardai atrodo netinkami, arba jei nenorite, kad, be jūsų vaiko, klasėje būtų dar trys, vadinami tokiu pačiu vardu, panagrinėkite, kokie vardai buvo populiariausi pastaraisiais metais.

Pavyzdžiui, abu galite sudaryti patinkančių vardų sąrašą (po 10 kiekvienas). Pasikeiskite sąrašais ir išbraukite iš antrosios pusės sudaryto sąrašo tuos vardus, kurie jums nepatinka. Taip turėsite sąrašą tokių, kurie patinka jums abiems.

Kai kurios poros susitaria dėl pagrindinių vardo rinkimo taisyklių: pavyzdžiui, vardas būtinai turi prasidėti tam tikra raide, būti trumpas arba  - atvirkščiai - ilgas, būti lietuviškas ar tarptautinis.

2019 m. lapkritinukai

Papedlapis prieš 7 val.

Šiandien per vieną kartelį tokia užkanda: jogurtas, agurkėliai rauginti su sūriu ir duona, trys persimonai, bandelė au cinamonu
    Kg stovi vietoj, kaip buvo antsvoris taip ir liko

2. Sanem
    Sanem prieš 7 val.

Aš irgi pastaruoju metu kazkokias nesamones valgau 😂 tortilijas idarytas suriu, mesyte ir padaziuku, pakepu sulankstyta keptuveje ir valgau 😁 netgi kokiu pringles nusiperku, nors šiaip niekada nebuvau tu nesamoniu megeja. Kaip ir kitoms, labai norisi suraus maisto (kokia Maggi sriuba su makaronais - mano kunui atgaiva). Bet cia gal del nukritusio spaudimo druskos norisi 😊 o i sveika maista, kokia vistiena su makaronais ir salotomis net nenoriu ziureti (nors pirma trimestra visada pietums ta valgiau), o dabar vyras, kai pasidaro net pykina, kaip smirdi 😫

3. Viki01
    Viki01 prieš 6 val.

O aš šią savaitę pradėjau džiaugtis gyvenimu pagaliau! 😅 Tik dabar ėmiau gan normaliai valgyti. Na mėsos dar nelabai galiu: kokio kotletuko ar keptos paukštienos niekaip neįsidėčiau į burną. Nors seniau mėgau tikrai. Bet jau pradedu valgyti kelis kart per dieną ir nebepykina 😊 Šiandien irgi keptų bulvių dvi porcijas sukapojau, su burokėlių mišraine. 😊 Taip valgau ir galvoju: Jėėėzau kaip skanu! Kaip seniai man buvo skanu! 😅 O šiaip apskritai norisi sūriau, net į kefyrą druskytės deduosi. Seniau sūriai nevalgiau niekada. Kokių keistenybių dar kol kas neužsimanau, džiaugiuosi ir dėkoju Dievui kad apskritai jau valgau žmoniškai 😂

liucyy1 prieš 2 val.

Jurgute parašė:
    As ir laukiu birželio 12😍 gal ir pasakys, nes kiek echo turėjau nesakė, ir didįjį turėjau nieko nesakė, gal nesimato dar, tai vis galvoju gal jau 12 susizinosiu 😍😍😍…

kokiam mieste lankotes ? ir kokios kainos jei ne paslaptis?

5. Dom.
    Dom. prieš 31 min.

As irgi grizau i normalu gyvenima, atsirado energija, ko nebuvo pastarasias savaites, dingo visi pykinimai ir silpnumai, pagaliau valgau sveikai, labai noriu daug salotu, bulviu atsivalgiau jau mesos norisi maziau, apie saldumynus net pagalvot negaliu. Jauciu, kad pagaliau gyvent galiu