9 nėštumo savaitė

9 nėštumo savaitė

Vaikelis 9 nėštumo savaitę

Vyšnia. Vaikelis yra šiek tiek daugiau nei 2 cm ilgio, yra maždaug vyšnios dydžio ir sveria apie 2 gramus.

Mažylis vis labiau ir labiau panašėja į žmogutį: embrioninė uodegytė jau visiškai nunykusi, pagrindinės kūno dalys susiformavusios, vaikutis gali pajudinti visas galūnes. Pirštų galiukai jau šiek tiek storesni – dabar čia formuojasi jo pirštų pagalvėlės.

Akių vokai jau visiškai uždengė akutes, tačiau mirksėti mažylis pradės dar negreit: vokai bus sulipę iki 27 nėštumo savaitės. Vaikutis jau turi ir ausų spenelius, o iki šios savaitės pabaigos baigs formuotis vidinė ausis. Viršutinė lūpa taip pat visiškai susiformavusi, o burna, nosis ir šnervės tampa vis labiau apibrėžtos.

Dabar, kai pagrindinės kūno dalys susiformavusios, svorio augimas ir organų vystymasis įgauna pagreitį. Širdis jau padalyta į keturias kameras (du skilvelius ir du prieširdžius), pradeda formuotis širdies vožtuvai. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 9 nėštumo savaitę

Faktas

Gimdo vis vyresnės moterys: vidutinis gimdančių pirmąjį savo vaiką gimdyvių amžius buvo: 2000 m. – 24 metai, 2005 m. - 27,5 metai, 2010 m. - 28,9 metai, 2015 m. - 29,5 metai.

Nors į figūrą priglundančią suknelę šiuo metu įsisprausti vis dar neturėtų būti sunku, galite jaustis papilnėjusi per liemenį (ypač jei tai nebe pirmas nėštumas).

Emocijos vis dar gali šokinėti į kraštutinumus: nuo ekstazės, kad turėsite vaikelį, iki visiškos nevilties suabejojus, ar sugebėsite tinkamai pasirūpinti mažyliu.

Nesijaudinkite! Daugelis būsimų tėvų nerimauja dėl to, bet vėliau dauguma tvirtina, kad rūpintis mažyliu yra paprasčiau, nei jie tikėjosi, o vaiko gimimas yra geriausia, ką jie kada nors yra patyrę.

Šiuo metu gali daug labiau pūsti pilvą. Taip nutinka, nes ankstyvojo nėštumo metu padidėjęs hormono progesterono kiekis atpalaiduoja lygiuosius raumenis, taip pat ir virškinamojo trakto.

Šis raumenų atpalaidavimas sulėtina virškinimo procesus, o tai ir sukelia didesnį dujų kaupimąsi, pilvo burbuliavimą, pūtimą ir kitus nemalonius pojūčius. Labiausiai jie būna juntami gausiau ir sočiau pavalgius.

Darbelis 9 nėštumo savaitei

Kad su būsimu kūdikiu užsimegztų kuo tampresnis ryšys, nėštumo ir gimdymo psichologijos specialistai ragina kasdien skirti laiko pamąstyti apie būsimą kūdikį, apie būsimus gyvenimo pokyčiais ir suprasti, kokiais norite būti tėvais.

Tačiau nepersistenkite: psichologų teigimu, perdėtos pastangos, labai dideli lūkesčiai ir per daug aiškus įsivaizdavimas "kaip viskas turi būti" daro meškos paslaugą. Kai realybė pasirodo ne tokia rožinė (arba tiesiog kitokia, nei norėta), dauguma ką tik iškeptų tėvų pradeda manyti, kad kaip tėvai jie yra niekam tikę, praranda pasitikėjimą savimi ir puola į depresiją.

Kaip kurti ryšį su būsimu kūdikiu? Vieni pakankamai greitai įsijaučia į būsimų tėvų vaidmenį ir ryšio su kūdikiu kūrimas jiems vyksta tarsi savaime, kitiems prireikia laiko (ir pastangų).

Kartais, nepaisant visų pastangų, tėvai pajuntą besąlygišką meilę tik tuomet, kai paima ant rankų gimusį kūdikį. O kartais ir dar vėliau – praėjus keliems mėnesiams po gimdymo, atslūgus pogimdyminei įtampai ir apsipratus su nauja gyvenimo rutina.

Ryšį su kūdikiu kurti galima pačiais įvairiausiai būdais: kalbantis – taip vaikelis pamažu pradeda atpažinti mamos ir tėčio balsą, glostant pilvuką ir reaguojant į mažylio judesius (tiesa, tai galėsite daryti kiek vėliau).

Taip pat tiesiog galvojant apie jį, domintis nėštumo eiga ir įsivaizduojant kaip po truputį jis auga ir vystosi, ruošiant kūdikiui kraitelį. Kad ir ką bedarytumėte, svarbiausia yra likti savimi ir nedaryti nieko per prievartą.

Pavyzdžiui, jei kalbindama pilvuką nesijaučiate natūraliai, neverskite savęs to daryti: mažylis jūsų balsą išmoks atpažinti ir jums kalbantis su kitais žmonėmis.

Taip pat skaitykite:

2020 m. liepos mėnesio mažyliai

 1. Tiara
  Tiara prieš 1 val.

  shine parašė:
  O kiek pas jus ir kitas progesteronas butu idomu suzinoti 😏 Gal tikrai be reikalo stresuoju

  Pas mane praita savaite penktadieni buvo 54, o antradieni 61

 2. MamaRut
  MamaRut prieš 1 val.

  Lurtia parašė:
  OMG OMG OMG... pirma kart snd buvau pas gine, viskas ok, plaka 2 mazos sirdutes 🤩🤗😍 toliau seka tyrimai, vel savotiskas nerimas... apart to, kad norejau vaiku, dvi…

  O dievai kaip nerealu! Sveikinimai ❤️

 3. MamaRut
  MamaRut prieš 1 val.

  Mėlyna parašė:
  Labai ačiū už atsakymą! Tik pas mane truputį paini situacija aš į vieną darbą grįžau pusę etato, į kitw negrįžau, tai neaišku pagal ką skaičiuotų.…

  Tiesiog sodroje pasirinksite palankesni varianta ir tiek svarbu iki kol 3metai sueis vaikui pagimdyti kita kad gautumet tas pacias ismokas

 4. User has not uploaded an avatar
  Mėlyna prieš 1 val.

  Patsy parašė:
  Tada nežinau kaip jūsų atveju bus. Gal Sodra pakonsultuoti galėtų, bet kiek aš su jom susidūrus tai man daugiau klausimų tik kyla po jų atsakymų

  Tai va, kad ten jų sistema kažkoks kosmosas 😳 mėginsiu pasiskambinti, tik jaučiu taip apsuks kad niekas neaišku bus.

 5. penelope123
  penelope123 prieš 51 min.

  Lurtia parašė:
  OMG OMG OMG... pirma kart snd buvau pas gine, viskas ok, plaka 2 mazos sirdutes 🤩🤗😍 toliau seka tyrimai, vel savotiskas nerimas... apart to, kad norejau vaiku, dvi…

  Sveikinimai 💐🎉 anksti juosteles pasirode?

  Mėlyna parašė:
  Labai ačiū už atsakymą! Tik pas mane truputį paini situacija aš į vieną darbą grįžau pusę etato, į kitw negrįžau, tai neaišku pagal ką skaičiuotų.…

  As puse etato grizus i darba, sake skaiciuoja pagal sena, jei pasirenki skaiciuoti pagal palankesni atlyginima