9 nėštumo savaitė

9 nėštumo savaitė

Vaikelis 9 nėštumo savaitę

Vyšnia. Vaikelis yra šiek tiek daugiau nei 2 cm ilgio, yra maždaug vyšnios dydžio ir sveria apie 2 gramus.

Mažylis vis labiau ir labiau panašėja į žmogutį: embrioninė uodegytė jau visiškai nunykusi, pagrindinės kūno dalys susiformavusios, vaikutis gali pajudinti visas galūnes. Pirštų galiukai jau šiek tiek storesni – dabar čia formuojasi jo pirštų pagalvėlės.

Akių vokai jau visiškai uždengė akutes, tačiau mirksėti mažylis pradės dar negreit: vokai bus sulipę iki 27 nėštumo savaitės. Vaikutis jau turi ir ausų spenelius, o iki šios savaitės pabaigos baigs formuotis vidinė ausis. Viršutinė lūpa taip pat visiškai susiformavusi, o burna, nosis ir šnervės tampa vis labiau apibrėžtos.

Dabar, kai pagrindinės kūno dalys susiformavusios, svorio augimas ir organų vystymasis įgauna pagreitį. Širdis jau padalyta į keturias kameras (du skilvelius ir du prieširdžius), pradeda formuotis širdies vožtuvai. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 9 nėštumo savaitę

Faktas

Gimdo vis vyresnės moterys: vidutinis gimdančių pirmąjį savo vaiką gimdyvių amžius buvo: 2000 m. – 24 metai, 2005 m. - 27,5 metai, 2010 m. - 28,9 metai, 2015 m. - 29,5 metai.

Nors į figūrą priglundančią suknelę šiuo metu įsisprausti vis dar neturėtų būti sunku, galite jaustis papilnėjusi per liemenį (ypač jei tai nebe pirmas nėštumas).

Emocijos vis dar gali šokinėti į kraštutinumus: nuo ekstazės, kad turėsite vaikelį, iki visiškos nevilties suabejojus, ar sugebėsite tinkamai pasirūpinti mažyliu.

Nesijaudinkite! Daugelis būsimų tėvų nerimauja dėl to, bet vėliau dauguma tvirtina, kad rūpintis mažyliu yra paprasčiau, nei jie tikėjosi, o vaiko gimimas yra geriausia, ką jie kada nors yra patyrę.

Šiuo metu gali daug labiau pūsti pilvą. Taip nutinka, nes ankstyvojo nėštumo metu padidėjęs hormono progesterono kiekis atpalaiduoja lygiuosius raumenis, taip pat ir virškinamojo trakto.

Šis raumenų atpalaidavimas sulėtina virškinimo procesus, o tai ir sukelia didesnį dujų kaupimąsi, pilvo burbuliavimą, pūtimą ir kitus nemalonius pojūčius. Labiausiai jie būna juntami gausiau ir sočiau pavalgius.

Darbelis 9 nėštumo savaitei

Kad su būsimu kūdikiu užsimegztų kuo tampresnis ryšys, nėštumo ir gimdymo psichologijos specialistai ragina kasdien skirti laiko pamąstyti apie būsimą kūdikį, apie būsimus gyvenimo pokyčiais ir suprasti, kokiais norite būti tėvais.

Tačiau nepersistenkite: psichologų teigimu, perdėtos pastangos, labai dideli lūkesčiai ir per daug aiškus įsivaizdavimas "kaip viskas turi būti" daro meškos paslaugą. Kai realybė pasirodo ne tokia rožinė (arba tiesiog kitokia, nei norėta), dauguma ką tik iškeptų tėvų pradeda manyti, kad kaip tėvai jie yra niekam tikę, praranda pasitikėjimą savimi ir puola į depresiją.

Kaip kurti ryšį su būsimu kūdikiu? Vieni pakankamai greitai įsijaučia į būsimų tėvų vaidmenį ir ryšio su kūdikiu kūrimas jiems vyksta tarsi savaime, kitiems prireikia laiko (ir pastangų).

Kartais, nepaisant visų pastangų, tėvai pajuntą besąlygišką meilę tik tuomet, kai paima ant rankų gimusį kūdikį. O kartais ir dar vėliau – praėjus keliems mėnesiams po gimdymo, atslūgus pogimdyminei įtampai ir apsipratus su nauja gyvenimo rutina.

Ryšį su kūdikiu kurti galima pačiais įvairiausiai būdais: kalbantis – taip vaikelis pamažu pradeda atpažinti mamos ir tėčio balsą, glostant pilvuką ir reaguojant į mažylio judesius (tiesa, tai galėsite daryti kiek vėliau).

Taip pat tiesiog galvojant apie jį, domintis nėštumo eiga ir įsivaizduojant kaip po truputį jis auga ir vystosi, ruošiant kūdikiui kraitelį. Kad ir ką bedarytumėte, svarbiausia yra likti savimi ir nedaryti nieko per prievartą.

Pavyzdžiui, jei kalbindama pilvuką nesijaučiate natūraliai, neverskite savęs to daryti: mažylis jūsų balsą išmoks atpažinti ir jums kalbantis su kitais žmonėmis.

Taip pat skaitykite:

❤❤❤ Planuojame 2022 metų žirniukus ❤❤❤

 1. neila444
  neila444 prieš 4 val.

  Mergaitės sakykite iš kur perkate OV testus? Būtent kurie geresni? Ačiū ☺️ bandysiu ateinančiam ciklui nusipirkti ir pasibandyti esu šitam reikale visiškai žalia☺️

 2. leila123
  leila123 prieš 4 val.

  kuku777 parašė:
  sveikos. o pastojus butinai turi skaudeti krutine? po sunelio gimimo buvau iskarto vel pastojusi tik nesekmingai tai pamenu visiskai nejautri krutine buvo. dabar ve…

  Tikrai nebūtinai

 3. Believer
  Believer prieš 3 val.

  Lukre parašė:
  Pasipasakokit kokiam kely dabar esat link pastojimo. Kokius tyrimus darotės, kokių tyrimų laukiat? Gal kažkas nieko nesitiriat, tiesiog laukiat?

  Oj kaip nenoriu kartotis, nes bijau atsibosti visoms 🙈 tai sorry iškart 🌷bet norisi skaudžia patirtimi pasidalinti..

  Mes labai ansksti pradėjome tyrimus, aš po pirmo nesėkmingo ciklo pradėjau naudoti ov testus(ov vyksta puikiai iki dabar), po 2-to mėn issityre vyras- viskas ok (pakartojus kovą irgi ok), po kokio 5-to mėn atlikau hormonu tyrimus, viskas ok (skydliaukė irgi), lpl tyrimus, teigiamos chlamidijos ir parvum, tas zarazas isgydem, bet parvum tik vėliau, nes gydytojai sakė nereikia. Po 7-to mėn atlikau pratekamumo tyrimą - išvada pratekami, tada jau 8-tas mėnesis pradėjom kelionę su naprotechnologijos metodais, tada isgydem ir parvum bakterija ir helicobacter pylori bakterija, kelem progesteroną, gerinom vaisingų gleivių kokybe, vartojom vitaminus, leidausi vaistus į pilvą vis laukėm ir laukėm, nes organizmas puikiai reagavo.. tada vasario mėn pasiėmiau siuntimą į Kauno RMC (vaisingumo klinika) bet taip pat buvau su napro, kol galiausiai ten atlikome pratekamuma ir paaiškėjo kad galimai kiausintakiu patalogija ir birželį turėjau laparaskopija, po jos paaiškėjo kad mano kiaušintakiai pažeisti ir kaip reikia nefunkcionuoja, kas akivaizdu nes pastojimo taip ir nebuvo.. dabar jau beliko tik pagalbinis apvaisinimas... Visa tai užtruko kažkur metai ir beveik aštuoni mėnesiai.. o prieš metus pratekamumo tyrimas nuteikė kitaip... kas pasirodo buvo klaida nes tos zarazos man pakenkė.. nepamiršiu kaip prieš tris metus su pilvo skausmais per priėmimus laksčiau ir niekas nieko nerado, o nurašė ant šlapimo takų infekcijos.. kas nebuvo man panašu.. aišku čia galėčiau plėstis bet yra kaip yra 🙂 taigi mano patarimas gal verta atlikti laparaskopija, kad neprarasti dar daugiau laiko...
  Kai pagalvoji kiek tu tyrimų visokių yra, tikrai anksčiau neplanuojant nėštumo nesugalvojau kažkokių tyrimų atlikti kai savijauta gera, gaila, kad jie neįtraukti į profilaktiką kai pasekmės būna skaudžios... tai tik mano skaudi patirtis

 4. OhSophie prieš 3 val.

  Tiesiog Olga parašė:
  Nenusiminkit viskas bus gerai, svarbu kad vaikas pasveiktu, numtomos mm 10 diena ☺️ daug vilciu irgi nededu i su cikla

  Nu smagumėlis, o kodėl daug vilčių nededate? Manau šansai puikūs. Abi mm lauksime panašiu metu, pažiūrėsim, gal 2 nurašyti ciklai bus sėkmingi 😅

 5. OhSophie prieš 2 val.

  Pamenu kažkas minėjo jaučianti metalo skonį burnoje, labai įdomu būtų sužinoti ar pasitvirtino 🥰