9 nėštumo savaitė

Vaikelis 9 nėštumo savaitę

Vyšnia. Vaikelis yra šiek tiek daugiau nei 2 cm ilgio, yra maždaug vyšnios dydžio ir sveria apie 2 gramus.

Mažylis vis labiau ir labiau panašėja į žmogutį: embrioninė uodegytė jau visiškai nunykusi, pagrindinės kūno dalys susiformavusios, vaikutis gali pajudinti visas galūnes. Pirštų galiukai jau šiek tiek storesni – dabar čia formuojasi jo pirštų pagalvėlės.

Akių vokai jau visiškai uždengė akutes, tačiau mirksėti mažylis pradės dar negreit: vokai bus sulipę iki 27 nėštumo savaitės. Vaikutis jau turi ir ausų spenelius, o iki šios savaitės pabaigos baigs formuotis vidinė ausis. Viršutinė lūpa taip pat visiškai susiformavusi, o burna, nosis ir šnervės tampa vis labiau apibrėžtos.

Dabar, kai pagrindinės kūno dalys susiformavusios, svorio augimas ir organų vystymasis įgauna pagreitį. Širdis jau padalyta į keturias kameras (du skilvelius ir du prieširdžius), pradeda formuotis širdies vožtuvai. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 9 nėštumo savaitę

Faktas

Gimdo vis vyresnės moterys: vidutinis gimdančių pirmąjį savo vaiką gimdyvių amžius buvo: 2000 m. – 24 metai, 2005 m. - 27,5 metai, 2010 m. - 28,9 metai, 2015 m. - 29,5 metai.

Nors į figūrą priglundančią suknelę šiuo metu įsisprausti vis dar neturėtų būti sunku, galite jaustis papilnėjusi per liemenį (ypač jei tai nebe pirmas nėštumas).

Emocijos vis dar gali šokinėti į kraštutinumus: nuo ekstazės, kad turėsite vaikelį, iki visiškos nevilties suabejojus, ar sugebėsite tinkamai pasirūpinti mažyliu. Nesijaudinkite! Daugelis būsimų tėvų nerimauja dėl to, bet vėliau dauguma tvirtina, kad rūpintis mažyliu yra paprasčiau, nei jie tikėjosi, o vaiko gimimas yra geriausia, ką jie kada nors yra patyrę.

Šiuo metu gali daug labiau pūsti pilvą. Taip nutinka, nes ankstyvojo nėštumo metu padidėjęs hormono progesterono kiekis atpalaiduoja lygiuosius raumenis, taip pat ir virškinamojo trakto. Šis raumenų atpalaidavimas sulėtina virškinimo procesus, o tai ir sukelia didesnį dujų kaupimąsi, pilvo burbuliavimą, pūtimą ir kitus nemalonius pojūčius. Labiausiai jie būna juntami gausiau ir sočiau pavalgius.

Darbelis 9 nėštumo savaitei

Kad su būsimu kūdikiu užsimegztų kuo tampresnis ryšys, nėštumo ir gimdymo psichologijos specialistai ragina kasdien skirti laiko pamąstyti apie būsimą kūdikį, apie būsimus gyvenimo pokyčiais ir suprasti, kokiais norite būti tėvais.

Tačiau nepersistenkite: psichologų teigimu, perdėtos pastangos, labai dideli lūkesčiai ir per daug aiškus įsivaizdavimas "kaip viskas turi būti" daro meškos paslaugą. Kai realybė pasirodo ne tokia rožinė (arba tiesiog kitokia, nei norėta), dauguma ką tik iškeptų tėvų pradeda manyti, kad kaip tėvai jie yra niekam tikę, praranda pasitikėjimą savimi ir puola į depresiją.

Kaip kurti ryšį su būsimu kūdikiu? Vieni pakankamai greitai įsijaučia į būsimų tėvų vaidmenį ir ryšio su kūdikiu kūrimas jiems vyksta tarsi savaime, kitiems prireikia laiko (ir pastangų).

TAIP PAT SKAITYKITE:
Ryšys su kūdikiu nėštumo metu

Kartais, nepaisant visų pastangų, tėvai pajuntą besąlygišką meilę tik tuomet, kai paima ant rankų gimusį kūdikį. O kartais ir dar vėliau – praėjus keliems mėnesiams po gimdymo, atslūgus pogimdyminei įtampai ir apsipratus su nauja gyvenimo rutina.

Ryšį su kūdikiu kurti galima pačiais įvairiausiai būdais: kalbantis – taip vaikelis pamažu pradeda atpažinti mamos ir tėčio balsą, glostant pilvuką ir reaguojant į mažylio judesius (tiesa, tai galėsite daryti kiek vėliau).

Taip pat tiesiog galvojant apie jį, domintis nėštumo eiga ir įsivaizduojant kaip po truputį jis auga ir vystosi, ruošiant kūdikiui kraitelį. Kad ir ką bedarytumėte, svarbiausia yra likti savimi ir nedaryti nieko per prievartą.

Pavyzdžiui, jei kalbindama pilvuką nesijaučiate natūraliai, neverskite savęs to daryti: mažylis jūsų balsą išmoks atpažinti ir jums kalbantis su kitais žmonėmis.

2017 metų gruodinukai ❤❤❤

 1. sandrute06
  sandrute06 prieš 41 min.

  agnieska203 parašė:
  O kiek laiko pilvelį maudė? Ar vis dar maudžia? Nors tas maudimas tai nieko, gyvent netrukdo, bet vat prisigalvot visko bijau tai vis save raminu, kad gimda didėja …

  Man taip stipriau iki 3 mėn tai tikrai maudė, dabar irgi vis pamaudžia, be dabar kai prasideda maudimas magni geriu ir iškart aprimsta. ;)

  Ina1 parašė:
  Labas rytas siandien pasisveriau tai nustebau nes -3kg, ar tai gali buti normalu?

  Normalu, pas mane irgi -3 ;)

  Ina1 parašė:
  Na pykina mane bet nevemiu, ir pavalgau bent 2 kartus, bet vat saldumynu visiskai nevalgau tai gal del to

  Aš irgi saldumynų atsisakiau visai. :))

 2. sandrute06
  sandrute06 prieš 38 min.

  Rolė parašė:
  Taip dziaugiaus...ir issivemiau katik.. Bet toks jausmas kad ne del nestumo.. O del kazkokio nerimo priepuolio.. Ar cia taip gali buti del kazkokiu hormonu pasikeit…

  Man vyras pasakė, kad reik pašnekėti, tai širdis kulnuose, sėdžiu ir drebu, ko anksčiau niekada nebūdavo.
  Mes tiesiog tapom jautrios visoms emocijoms.
  Jei pykstame tai lb lb, jei grandinames, tai iki ašarų ir t.t.
  Viskas čia su mumis gerai, mes gi nėščios

 3. pinger
  pinger prieš 31 min.

  Rolė parašė:
  Taip dziaugiaus...ir issivemiau katik.. Bet toks jausmas kad ne del nestumo.. O del kazkokio nerimo priepuolio.. Ar cia taip gali buti del kazkokiu hormonu pasikeit…

  Manyciau, kad kalti estrogenai As dar nesilaukdama pradejau juos vartot nuo mmm dienos, tai zinokit nerimo, panikos priepuoliai "apie nieka" uzeidavo dar net nesilaukiant.. bjaurus reikalas, bet viskas del tu hormonu. Laikykites

 4. Ina1
  Ina1 prieš 23 min.

  sandrute06 parašė:
  Man taip stipriau iki 3 mėn tai tikrai maudė, dabar irgi vis pamaudžia, be dabar kai prasideda maudimas magni geriu ir iškart aprimsta. ;)

  As ne pati atsisakiau saldumynu as i juos tiesiog ziuret negaliu net

 5. Vaidatute
  Vaidatute prieš 13 min.

  Sveikinu visas mamytes siandien buvau pas gydytoja patikrino ir sake,kad jau 7sav. kaip nescia