9 nėštumo savaitė

9 nėštumo savaitė
Reklama

Vaikelis 9 nėštumo savaitę

Vyšnia. Vaikelis yra šiek tiek daugiau nei 2 cm ilgio, yra maždaug vyšnios dydžio ir sveria apie 2 gramus.

Mažylis vis labiau ir labiau panašėja į žmogutį: embrioninė uodegytė jau visiškai nunykusi, pagrindinės kūno dalys susiformavusios, vaikutis gali pajudinti visas galūnes. Pirštų galiukai jau šiek tiek storesni – dabar čia formuojasi jo pirštų pagalvėlės.

Akių vokai jau visiškai uždengė akutes, tačiau mirksėti mažylis pradės dar negreit: vokai bus sulipę iki 27 nėštumo savaitės. Vaikutis jau turi ir ausų spenelius, o iki šios savaitės pabaigos baigs formuotis vidinė ausis. Viršutinė lūpa taip pat visiškai susiformavusi, o burna, nosis ir šnervės tampa vis labiau apibrėžtos.

Dabar, kai pagrindinės kūno dalys susiformavusios, svorio augimas ir organų vystymasis įgauna pagreitį. Širdis jau padalyta į keturias kameras (du skilvelius ir du prieširdžius), pradeda formuotis širdies vožtuvai. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Reklama

Tavo kūnas 9 nėštumo savaitę

Faktas

Gimdo vis vyresnės moterys: vidutinis gimdančių pirmąjį savo vaiką gimdyvių amžius buvo: 2000 m. – 24 metai, 2005 m. - 27,5 metai, 2010 m. - 28,9 metai, 2015 m. - 29,5 metai.

Nors į figūrą priglundančią suknelę šiuo metu įsisprausti vis dar neturėtų būti sunku, galite jaustis papilnėjusi per liemenį (ypač jei tai nebe pirmas nėštumas).

Emocijos vis dar gali šokinėti į kraštutinumus: nuo ekstazės, kad turėsite vaikelį, iki visiškos nevilties suabejojus, ar sugebėsite tinkamai pasirūpinti mažyliu.

Nesijaudinkite! Daugelis būsimų tėvų nerimauja dėl to, bet vėliau dauguma tvirtina, kad rūpintis mažyliu yra paprasčiau, nei jie tikėjosi, o vaiko gimimas yra geriausia, ką jie kada nors yra patyrę.

Šiuo metu gali daug labiau pūsti pilvą. Taip nutinka, nes ankstyvojo nėštumo metu padidėjęs hormono progesterono kiekis atpalaiduoja lygiuosius raumenis, taip pat ir virškinamojo trakto.

Šis raumenų atpalaidavimas sulėtina virškinimo procesus, o tai ir sukelia didesnį dujų kaupimąsi, pilvo burbuliavimą, pūtimą ir kitus nemalonius pojūčius. Labiausiai jie būna juntami gausiau ir sočiau pavalgius.

Darbelis 9 nėštumo savaitei

Kad su būsimu kūdikiu užsimegztų kuo tampresnis ryšys, nėštumo ir gimdymo psichologijos specialistai ragina kasdien skirti laiko pamąstyti apie būsimą kūdikį, apie būsimus gyvenimo pokyčiais ir suprasti, kokiais norite būti tėvais.

Tačiau nepersistenkite: psichologų teigimu, perdėtos pastangos, labai dideli lūkesčiai ir per daug aiškus įsivaizdavimas "kaip viskas turi būti" daro meškos paslaugą. Kai realybė pasirodo ne tokia rožinė (arba tiesiog kitokia, nei norėta), dauguma ką tik iškeptų tėvų pradeda manyti, kad kaip tėvai jie yra niekam tikę, praranda pasitikėjimą savimi ir puola į depresiją.

Kaip kurti ryšį su būsimu kūdikiu? Vieni pakankamai greitai įsijaučia į būsimų tėvų vaidmenį ir ryšio su kūdikiu kūrimas jiems vyksta tarsi savaime, kitiems prireikia laiko (ir pastangų).

Kartais, nepaisant visų pastangų, tėvai pajuntą besąlygišką meilę tik tuomet, kai paima ant rankų gimusį kūdikį. O kartais ir dar vėliau – praėjus keliems mėnesiams po gimdymo, atslūgus pogimdyminei įtampai ir apsipratus su nauja gyvenimo rutina.

Ryšį su kūdikiu kurti galima pačiais įvairiausiai būdais: kalbantis – taip vaikelis pamažu pradeda atpažinti mamos ir tėčio balsą, glostant pilvuką ir reaguojant į mažylio judesius (tiesa, tai galėsite daryti kiek vėliau).

Taip pat tiesiog galvojant apie jį, domintis nėštumo eiga ir įsivaizduojant kaip po truputį jis auga ir vystosi, ruošiant kūdikiui kraitelį. Kad ir ką bedarytumėte, svarbiausia yra likti savimi ir nedaryti nieko per prievartą.

Pavyzdžiui, jei kalbindama pilvuką nesijaučiate natūraliai, neverskite savęs to daryti: mažylis jūsų balsą išmoks atpažinti ir jums kalbantis su kitais žmonėmis.

Taip pat skaitykite:

❤❤❤ Planuojame 2021 metų žirniukus ❤❤❤

 1. User has not uploaded an avatar
  Mažylė1 prieš 1 val.

  Katt parašė:
  Nu va, prasodėjo mėnesinės (o kas pamena vakar dienos tyrimus HCG 10.2, PRG 11). Tai įdomu ar kabinos, bet pabėgo, ar nieko net nebuvo, nes tas 10 HCG toks ribinis.…

  😔

 2. Pukotuke
  Pukotuke prieš 45 min.

  Mažylė1 parašė:
  Nu sakot prg tyrimą gavot ats tik po mėnesio ir tai gal ne jūsų tai buvo rezultatas. O ir ginekologė kalbėjo apie tęsimą vaistų, kurių nevartojat

  Sorry be taip supratau. Nezinau, gal ir mano buvo rezultatai, tik ji nusisnekejo del nereguliariu mm ir letrozole, nes mano mm gan reguliarios ir as nevartoju jokio letrozolio
  Dabar jiem atostogos tai nedasiskambinsiu

 3. Dejma
  Dejma prieš 44 min.

  Diadema_M parašė:
  atejo mano nelabosios dviem dienom anksciau. nu ka bkt matuot nustoju. ilsesimes

  Laikykis... 😞
  Pastarieji mėnesiai man sunkūs buvo.. Šį jau irgi nieko neskaičiavau, Ov tik pagavau su Bkt ir viskas. Jau atsibodę buvo... Ir visai netikėtai.. Aišku, dar bijau džiaugtis, bet, o gal...Pagaliau..

  Manau, kad kitas ciklas, būtinai bus Tavo!

  sokolado spalva parašė:
  Moterys gelbėkit, tikrąja to žodžio prasme skęstu!!!! Vakar patepliojo, o jau šiandien kaip dėjo tai dėjo. Į oro uostą už 10 min. O aš iš tūliko išeit negaliu. Taip…

  Ojoj... Man praeitą ciklą taip! Skausmai nerėgėti, jūra, o dar kai iškrito vos ne 7cm skresmens Bet truko tik tris dienas. Neįsivaizduoju, kas čia įtakojo tokį ciklą. Bet apsivalė konkrečiai.. Kitą ciklą ir pakibo kažkas. Gal taip ir turėjo būti 🙈

  Aš po du paketus dėdavausi, kad per ilgį pavaryt. Nes neįmanoma kitaip buvo..

  Laikykis. Manau, kitą ciklą jums abiems bus sėkmingai

 4. Sweet
  Sweet prieš 26 min.

  sokolado spalva parašė:
  Tiksliai, reiks oro uoste nusipirkt!

  Jei skestat negalima deti tamponu

 5. User has not uploaded an avatar
  Meilytė13 prieš 20 min.

  Vakar vakaro ir šiandien ryto Clear choice