9 nėštumo savaitė

9 nėštumo savaitė

Vaikelis 9 nėštumo savaitę

Vyšnia. Vaikelis yra šiek tiek daugiau nei 2 cm ilgio, yra maždaug vyšnios dydžio ir sveria apie 2 gramus.

Mažylis vis labiau ir labiau panašėja į žmogutį: embrioninė uodegytė jau visiškai nunykusi, pagrindinės kūno dalys susiformavusios, vaikutis gali pajudinti visas galūnes. Pirštų galiukai jau šiek tiek storesni – dabar čia formuojasi jo pirštų pagalvėlės.

Akių vokai jau visiškai uždengė akutes, tačiau mirksėti mažylis pradės dar negreit: vokai bus sulipę iki 27 nėštumo savaitės. Vaikutis jau turi ir ausų spenelius, o iki šios savaitės pabaigos baigs formuotis vidinė ausis. Viršutinė lūpa taip pat visiškai susiformavusi, o burna, nosis ir šnervės tampa vis labiau apibrėžtos.

Dabar, kai pagrindinės kūno dalys susiformavusios, svorio augimas ir organų vystymasis įgauna pagreitį. Širdis jau padalyta į keturias kameras (du skilvelius ir du prieširdžius), pradeda formuotis širdies vožtuvai. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 9 nėštumo savaitę

Faktas

Gimdo vis vyresnės moterys: vidutinis gimdančių pirmąjį savo vaiką gimdyvių amžius buvo: 2000 m. – 24 metai, 2005 m. - 27,5 metai, 2010 m. - 28,9 metai, 2015 m. - 29,5 metai.

Nors į figūrą priglundančią suknelę šiuo metu įsisprausti vis dar neturėtų būti sunku, galite jaustis papilnėjusi per liemenį (ypač jei tai nebe pirmas nėštumas).

Emocijos vis dar gali šokinėti į kraštutinumus: nuo ekstazės, kad turėsite vaikelį, iki visiškos nevilties suabejojus, ar sugebėsite tinkamai pasirūpinti mažyliu.

Nesijaudinkite! Daugelis būsimų tėvų nerimauja dėl to, bet vėliau dauguma tvirtina, kad rūpintis mažyliu yra paprasčiau, nei jie tikėjosi, o vaiko gimimas yra geriausia, ką jie kada nors yra patyrę.

Šiuo metu gali daug labiau pūsti pilvą. Taip nutinka, nes ankstyvojo nėštumo metu padidėjęs hormono progesterono kiekis atpalaiduoja lygiuosius raumenis, taip pat ir virškinamojo trakto.

Šis raumenų atpalaidavimas sulėtina virškinimo procesus, o tai ir sukelia didesnį dujų kaupimąsi, pilvo burbuliavimą, pūtimą ir kitus nemalonius pojūčius. Labiausiai jie būna juntami gausiau ir sočiau pavalgius.

Darbelis 9 nėštumo savaitei

Kad su būsimu kūdikiu užsimegztų kuo tampresnis ryšys, nėštumo ir gimdymo psichologijos specialistai ragina kasdien skirti laiko pamąstyti apie būsimą kūdikį, apie būsimus gyvenimo pokyčiais ir suprasti, kokiais norite būti tėvais.

Tačiau nepersistenkite: psichologų teigimu, perdėtos pastangos, labai dideli lūkesčiai ir per daug aiškus įsivaizdavimas "kaip viskas turi būti" daro meškos paslaugą. Kai realybė pasirodo ne tokia rožinė (arba tiesiog kitokia, nei norėta), dauguma ką tik iškeptų tėvų pradeda manyti, kad kaip tėvai jie yra niekam tikę, praranda pasitikėjimą savimi ir puola į depresiją.

Kaip kurti ryšį su būsimu kūdikiu? Vieni pakankamai greitai įsijaučia į būsimų tėvų vaidmenį ir ryšio su kūdikiu kūrimas jiems vyksta tarsi savaime, kitiems prireikia laiko (ir pastangų).

Kartais, nepaisant visų pastangų, tėvai pajuntą besąlygišką meilę tik tuomet, kai paima ant rankų gimusį kūdikį. O kartais ir dar vėliau – praėjus keliems mėnesiams po gimdymo, atslūgus pogimdyminei įtampai ir apsipratus su nauja gyvenimo rutina.

Ryšį su kūdikiu kurti galima pačiais įvairiausiai būdais: kalbantis – taip vaikelis pamažu pradeda atpažinti mamos ir tėčio balsą, glostant pilvuką ir reaguojant į mažylio judesius (tiesa, tai galėsite daryti kiek vėliau).

Taip pat tiesiog galvojant apie jį, domintis nėštumo eiga ir įsivaizduojant kaip po truputį jis auga ir vystosi, ruošiant kūdikiui kraitelį. Kad ir ką bedarytumėte, svarbiausia yra likti savimi ir nedaryti nieko per prievartą.

Pavyzdžiui, jei kalbindama pilvuką nesijaučiate natūraliai, neverskite savęs to daryti: mažylis jūsų balsą išmoks atpažinti ir jums kalbantis su kitais žmonėmis.

Taip pat skaitykite:

2020 m. Lapkričio mėnesio mažyliai :)

 1. User has not uploaded an avatar
  padauzaaa2 prieš 8 val.

  Gintarė Vit parašė:
  As dabar duosiu tame apie svori 🙈🤦‍♀️ manau labai aktualus dalykas.. Kiek sveriate siuo metu? As kai pagalvoju man paranoja.. Norejau visad vaiku ir tik po pirmojo …

  Man db 8 savaites tai prieš pusantros svėriaus by o 54.100 snd pasusveriau 53.400
  Oilvelis po truputi matosi ryte ne o vakare išlenda 😁

 2. User has not uploaded an avatar
  padauzaaa2 prieš 8 val.

  Milka33 parašė:
  Aš matau jau bėda, kad liemeniu reikėtų patogesniu. Gal sportinių ar jau žiūrėti kaip maitinanciai. Gal kur esat apziureja internete? Nes nėra kur nusipirkti.…

  Aš su sportinė vaikštau žiauriai patogu 😀

 3. redhair prieš 7 val.

  mano svoris su pirmu buvo 59, priaugau apie 19kg. bet praktiskai puse pranyko pagimdzius, nes daug vandenu ir vaikas 4,5kg buvo. i dekreta isejus paskutinius du men isbandinejau pyragus visokius, ir masterchef bespoksant uzkandziavau lovoj paskui nukrito svoris i pradini, depresija buvo uzpuolus, ir santykius nekokius turejau db 66 kg prasedejus namie menesi ir ryjus beleka dzeve dzeve, taip tikejaus mazesniu svoriu pradet nestuma, bo nujauciu kad turbut valgysiu visokius sokoladus nes situ namie niekada netruksta ugis 168.

 4. irena86
  irena86 prieš 25 min.

  avizinis_sausainis parašė:
  Su pirmu nestumu startavau su 62kg(buvo man idealus svoris, nes svoris man labai jautri tema) baigiau su betods 84kg.nelimitavau saves, manes nepykino, i trasa ejo …

  Man taspats per pirma nestuma gryzo visi 7kg ir daba laukiuosi tai maniskis ir sako maziute o kokia tu busi burbulis ugis 1.48 svoris dabar 72 o tik 8 sav da🙆‍♀️🙆‍♀️🙆‍♀️🙆‍♀️🙆‍♀️🙆‍♀️🙆‍♀️

 5. Audigrija
  Audigrija prieš 20 min.

  Su pirma priaugau 12 kg. Po gimdymo gal 5 nukrito, bet paskui staigiai grįžo. Ir niekaip ne grįžau į pradinį nėštumo svorį. Aišku labai savęs nespaudžiau. Dabar šiek tiek neramu, bet žinau, kad po šito nėštumo, reiks susiimti jau 😁 paneigiau mitą, kad žindant svoris krenta 😁