9 nėštumo savaitė

9 nėštumo savaitė

Vaikelis 9 nėštumo savaitę

Vyšnia. Vaikelis yra šiek tiek daugiau nei 2 cm ilgio, yra maždaug vyšnios dydžio ir sveria apie 2 gramus.

Mažylis vis labiau ir labiau panašėja į žmogutį: embrioninė uodegytė jau visiškai nunykusi, pagrindinės kūno dalys susiformavusios, vaikutis gali pajudinti visas galūnes. Pirštų galiukai jau šiek tiek storesni – dabar čia formuojasi jo pirštų pagalvėlės.

Akių vokai jau visiškai uždengė akutes, tačiau mirksėti mažylis pradės dar negreit: vokai bus sulipę iki 27 nėštumo savaitės. Vaikutis jau turi ir ausų spenelius, o iki šios savaitės pabaigos baigs formuotis vidinė ausis. Viršutinė lūpa taip pat visiškai susiformavusi, o burna, nosis ir šnervės tampa vis labiau apibrėžtos.

Dabar, kai pagrindinės kūno dalys susiformavusios, svorio augimas ir organų vystymasis įgauna pagreitį. Širdis jau padalyta į keturias kameras (du skilvelius ir du prieširdžius), pradeda formuotis širdies vožtuvai. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 9 nėštumo savaitę

Faktas

Gimdo vis vyresnės moterys: vidutinis gimdančių pirmąjį savo vaiką gimdyvių amžius buvo: 2000 m. – 24 metai, 2005 m. - 27,5 metai, 2010 m. - 28,9 metai, 2015 m. - 29,5 metai.

Nors į figūrą priglundančią suknelę šiuo metu įsisprausti vis dar neturėtų būti sunku, galite jaustis papilnėjusi per liemenį (ypač jei tai nebe pirmas nėštumas).

Emocijos vis dar gali šokinėti į kraštutinumus: nuo ekstazės, kad turėsite vaikelį, iki visiškos nevilties suabejojus, ar sugebėsite tinkamai pasirūpinti mažyliu.

Nesijaudinkite! Daugelis būsimų tėvų nerimauja dėl to, bet vėliau dauguma tvirtina, kad rūpintis mažyliu yra paprasčiau, nei jie tikėjosi, o vaiko gimimas yra geriausia, ką jie kada nors yra patyrę.

Šiuo metu gali daug labiau pūsti pilvą. Taip nutinka, nes ankstyvojo nėštumo metu padidėjęs hormono progesterono kiekis atpalaiduoja lygiuosius raumenis, taip pat ir virškinamojo trakto.

Šis raumenų atpalaidavimas sulėtina virškinimo procesus, o tai ir sukelia didesnį dujų kaupimąsi, pilvo burbuliavimą, pūtimą ir kitus nemalonius pojūčius. Labiausiai jie būna juntami gausiau ir sočiau pavalgius.

Darbelis 9 nėštumo savaitei

Kad su būsimu kūdikiu užsimegztų kuo tampresnis ryšys, nėštumo ir gimdymo psichologijos specialistai ragina kasdien skirti laiko pamąstyti apie būsimą kūdikį, apie būsimus gyvenimo pokyčiais ir suprasti, kokiais norite būti tėvais.

Tačiau nepersistenkite: psichologų teigimu, perdėtos pastangos, labai dideli lūkesčiai ir per daug aiškus įsivaizdavimas "kaip viskas turi būti" daro meškos paslaugą. Kai realybė pasirodo ne tokia rožinė (arba tiesiog kitokia, nei norėta), dauguma ką tik iškeptų tėvų pradeda manyti, kad kaip tėvai jie yra niekam tikę, praranda pasitikėjimą savimi ir puola į depresiją.

Kaip kurti ryšį su būsimu kūdikiu? Vieni pakankamai greitai įsijaučia į būsimų tėvų vaidmenį ir ryšio su kūdikiu kūrimas jiems vyksta tarsi savaime, kitiems prireikia laiko (ir pastangų).

Kartais, nepaisant visų pastangų, tėvai pajuntą besąlygišką meilę tik tuomet, kai paima ant rankų gimusį kūdikį. O kartais ir dar vėliau – praėjus keliems mėnesiams po gimdymo, atslūgus pogimdyminei įtampai ir apsipratus su nauja gyvenimo rutina.

Ryšį su kūdikiu kurti galima pačiais įvairiausiai būdais: kalbantis – taip vaikelis pamažu pradeda atpažinti mamos ir tėčio balsą, glostant pilvuką ir reaguojant į mažylio judesius (tiesa, tai galėsite daryti kiek vėliau).

Taip pat tiesiog galvojant apie jį, domintis nėštumo eiga ir įsivaizduojant kaip po truputį jis auga ir vystosi, ruošiant kūdikiui kraitelį. Kad ir ką bedarytumėte, svarbiausia yra likti savimi ir nedaryti nieko per prievartą.

Pavyzdžiui, jei kalbindama pilvuką nesijaučiate natūraliai, neverskite savęs to daryti: mažylis jūsų balsą išmoks atpažinti ir jums kalbantis su kitais žmonėmis.

Taip pat skaitykite:

2019 m. Rugsėjo mėn. Mažyliai

 1. gretaxs
  gretaxs prieš 2 val.

  Aleada84 parašė:
  Labas rytas mamytes! Norejau paklaut,gal ka nors is jusu jau i perenotalini centra siuncia ar pas ginetikus?

  Mane su pirmais dviem siunte dabr mzn jai nestumas isilaikys tai vasario 5 einu pas gyd tai zesim😉

 2. lavala
  lavala prieš 1 val.

  Aleada84 parašė:
  O kiek savaiciu bus pas jus? Zinau kad iki 12-13sav reikia!

  Ir bus mazdaug 12-13savaite.

 3. User has not uploaded an avatar
  Aleada84 prieš 1 val.

  gretaxs parašė:
  Mane su pirmais dviem siunte dabr mzn jai nestumas isilaikys tai vasario 5 einu pas gyd tai zesim😉

  As tai su pirmu vaiku papoliau tik 24 sav.del vaisiaus vistimosi sutrikimu. O su dukra tai 12 sav.pas genetike o poto visa nestuma perenotaliniam stebejo

 4. Kristina787
  Kristina787 prieš 36 min.

  Jei šia savaite dariausi HCG kada ji kartoti? 🤔 ar daryti dar karta tik HCG ar ir HCG ir progesteroną? kaip patartumet? Ir ar iš rezultatų bus aiškų, kad vystosi? negali buti taip, kad ten tuscia puslyte o rodys gerus rezultatus? neramina mane labai, nes pries pusmeti kai laukiaus mane ir pykino ir buvo visi nestumo pozymiai nuejau pas gyd. o jis pamate tik tuscia puslyte 😯 nors pozymiai nebuvo dinge... echo eisiu darytis 01 28d galvoju pries vizita gal kazkiek aiskiau butu. Nes toks jausmas , kad man vel bus ta pati situacija kaip pirma karta, nes krutine liko tik stangri bet ne be tokia skausminga, nuovargio, mieguistumo ,isvis nebejauciu... nors dar preita savaite luzdavau vakare 20 val. miegoti, pulvas atrodo biski buvo pradejes lyg dideti dabar jau nebe.... as tiek pergyvenu , kad negaliu ta nezinomybe varo is proto 😢😢😢

 5. Irstul
  Irstul prieš 30 min.

  Kristina787 parašė:
  Jei šia savaite dariausi HCG kada ji kartoti? 🤔 ar daryti dar karta tik HCG ar ir HCG ir progesteroną? kaip patartumet? Ir ar iš rezultatų bus aiškų, kad vystosi? n…

  Pagal jusu nestumo laika,manau neverta darytis hcg,is jo nieko nepamatysit.. Hcg auga ir kai nestumas nesivysto. Deja. Toki nestuma stebeti tik Echoskopu. O prg galit pasidaryti is tikro.