9 nėštumo savaitė

9 nėštumo savaitė

Vaikelis 9 nėštumo savaitę

Vyšnia. Vaikelis yra šiek tiek daugiau nei 2 cm ilgio, yra maždaug vyšnios dydžio ir sveria apie 2 gramus.

Mažylis vis labiau ir labiau panašėja į žmogutį: embrioninė uodegytė jau visiškai nunykusi, pagrindinės kūno dalys susiformavusios, vaikutis gali pajudinti visas galūnes. Pirštų galiukai jau šiek tiek storesni – dabar čia formuojasi jo pirštų pagalvėlės.

Akių vokai jau visiškai uždengė akutes, tačiau mirksėti mažylis pradės dar negreit: vokai bus sulipę iki 27 nėštumo savaitės. Vaikutis jau turi ir ausų spenelius, o iki šios savaitės pabaigos baigs formuotis vidinė ausis. Viršutinė lūpa taip pat visiškai susiformavusi, o burna, nosis ir šnervės tampa vis labiau apibrėžtos.

Dabar, kai pagrindinės kūno dalys susiformavusios, svorio augimas ir organų vystymasis įgauna pagreitį. Širdis jau padalyta į keturias kameras (du skilvelius ir du prieširdžius), pradeda formuotis širdies vožtuvai. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 9 nėštumo savaitę

Faktas

Gimdo vis vyresnės moterys: vidutinis gimdančių pirmąjį savo vaiką gimdyvių amžius buvo: 2000 m. – 24 metai, 2005 m. - 27,5 metai, 2010 m. - 28,9 metai, 2015 m. - 29,5 metai.

Nors į figūrą priglundančią suknelę šiuo metu įsisprausti vis dar neturėtų būti sunku, galite jaustis papilnėjusi per liemenį (ypač jei tai nebe pirmas nėštumas).

Emocijos vis dar gali šokinėti į kraštutinumus: nuo ekstazės, kad turėsite vaikelį, iki visiškos nevilties suabejojus, ar sugebėsite tinkamai pasirūpinti mažyliu.

Nesijaudinkite! Daugelis būsimų tėvų nerimauja dėl to, bet vėliau dauguma tvirtina, kad rūpintis mažyliu yra paprasčiau, nei jie tikėjosi, o vaiko gimimas yra geriausia, ką jie kada nors yra patyrę.

Šiuo metu gali daug labiau pūsti pilvą. Taip nutinka, nes ankstyvojo nėštumo metu padidėjęs hormono progesterono kiekis atpalaiduoja lygiuosius raumenis, taip pat ir virškinamojo trakto.

Šis raumenų atpalaidavimas sulėtina virškinimo procesus, o tai ir sukelia didesnį dujų kaupimąsi, pilvo burbuliavimą, pūtimą ir kitus nemalonius pojūčius. Labiausiai jie būna juntami gausiau ir sočiau pavalgius.

Darbelis 9 nėštumo savaitei

Kad su būsimu kūdikiu užsimegztų kuo tampresnis ryšys, nėštumo ir gimdymo psichologijos specialistai ragina kasdien skirti laiko pamąstyti apie būsimą kūdikį, apie būsimus gyvenimo pokyčiais ir suprasti, kokiais norite būti tėvais.

Tačiau nepersistenkite: psichologų teigimu, perdėtos pastangos, labai dideli lūkesčiai ir per daug aiškus įsivaizdavimas "kaip viskas turi būti" daro meškos paslaugą. Kai realybė pasirodo ne tokia rožinė (arba tiesiog kitokia, nei norėta), dauguma ką tik iškeptų tėvų pradeda manyti, kad kaip tėvai jie yra niekam tikę, praranda pasitikėjimą savimi ir puola į depresiją.

Kaip kurti ryšį su būsimu kūdikiu? Vieni pakankamai greitai įsijaučia į būsimų tėvų vaidmenį ir ryšio su kūdikiu kūrimas jiems vyksta tarsi savaime, kitiems prireikia laiko (ir pastangų).

Kartais, nepaisant visų pastangų, tėvai pajuntą besąlygišką meilę tik tuomet, kai paima ant rankų gimusį kūdikį. O kartais ir dar vėliau – praėjus keliems mėnesiams po gimdymo, atslūgus pogimdyminei įtampai ir apsipratus su nauja gyvenimo rutina.

Ryšį su kūdikiu kurti galima pačiais įvairiausiai būdais: kalbantis – taip vaikelis pamažu pradeda atpažinti mamos ir tėčio balsą, glostant pilvuką ir reaguojant į mažylio judesius (tiesa, tai galėsite daryti kiek vėliau).

Taip pat tiesiog galvojant apie jį, domintis nėštumo eiga ir įsivaizduojant kaip po truputį jis auga ir vystosi, ruošiant kūdikiui kraitelį. Kad ir ką bedarytumėte, svarbiausia yra likti savimi ir nedaryti nieko per prievartą.

Pavyzdžiui, jei kalbindama pilvuką nesijaučiate natūraliai, neverskite savęs to daryti: mažylis jūsų balsą išmoks atpažinti ir jums kalbantis su kitais žmonėmis.

Taip pat skaitykite:

2020 m. Vasario menesio mažyliai :)

 1. Daina85
  Daina85 prieš 11 val.

  mamukas31 parašė:
  sveikos, as su tokia situacija turiu varine spirale, 4m, ir... pastojau, siandien buvau echo, tai rodo 6sav ir 3d. ar kuri gal susidurusi su tuo? man gydytojas paai…

  Nelabai supratau jusu,sakote kad dare echo rodo 6.3 sav po to nerodo vaisiaus?jei tokiame laike nerodo tai gali buti negimdyvinis nestumas,as tiek ilgai nelaukciau eiciau dar karta tikrintis

 2. User has not uploaded an avatar
  mamukas31 prieš 10 val.

  pats daktaras pasake, kad nestumas gimdoje, tai as jo ir nesupratau, nes ir isvadose parase, kad nestumas yra bet vaisiaus nesimato, tai as nesu specialiste, ir nesuprantu tokiu dalyku

 3. User has not uploaded an avatar
  Laurita888 prieš 10 val.

  mamukas31 parašė:
  pats daktaras pasake, kad nestumas gimdoje, tai as jo ir nesupratau, nes ir isvadose parase, kad nestumas yra bet vaisiaus nesimato, tai as nesu specialiste, ir nes…

  Jums turbut dar per mazas nestumas dar nera atsiradusio embriono tik puslyte sirdele turetu pradeti plakti savaites 2 begyje nesijaudinkite man 5 savaiteje nieko taip pat nemate.

 4. User has not uploaded an avatar
  mamukas31 prieš 10 val.

  Laurita888 parašė:
  Jums turbut dar per mazas nestumas dar nera atsiradusio embriono tik puslyte sirdele turetu pradeti plakti savaites 2 begyje nesijaudinkite man 5 savaiteje nieko …

  kogero, raminu save visaip, nes ta nezinomybe varo is proto, nes as pati savom akim maciau tokia pacia puslyte kaip ir pirmaji nestuma, nes kai pirma karta laukiausi, man dare echo 5 ir poto 7 savaiciu, tai kai atejau 7 savaiciu, jau buvo didelis pipiras tai tikiuosi labai kad ir sikart bus tas pats.. tik sakau suglumino tie daktaro zodziai, kad gemalo kolkas nematau

 5. User has not uploaded an avatar
  Laurita888 prieš 9 val.

  mamukas31 parašė:
  kogero, raminu save visaip, nes ta nezinomybe varo is proto, nes as pati savom akim maciau tokia pacia puslyte kaip ir pirmaji nestuma, nes kai pirma karta laukiaus…

  Stresas gali tik pakenkti, kaip man gine sake maziau viduriuokit daugiau ilsekites ir megaukitez gyvenimu juk cia gamtos atranka bus lemta bus nebus ir nieko nepakeisit o dabar megaukites gyvenimu;) mintis nukreipkite kazkuo uzsiimdama ar maloniai praleidziant laika kaip sakoma lepinkite save ir seima🥳