9 nėštumo savaitė

9 nėštumo savaitė

Vaikelis 9 nėštumo savaitę

Vyšnia. Vaikelis yra šiek tiek daugiau nei 2 cm ilgio, yra maždaug vyšnios dydžio ir sveria apie 2 gramus.

Mažylis vis labiau ir labiau panašėja į žmogutį: embrioninė uodegytė jau visiškai nunykusi, pagrindinės kūno dalys susiformavusios, vaikutis gali pajudinti visas galūnes. Pirštų galiukai jau šiek tiek storesni – dabar čia formuojasi jo pirštų pagalvėlės.

Akių vokai jau visiškai uždengė akutes, tačiau mirksėti mažylis pradės dar negreit: vokai bus sulipę iki 27 nėštumo savaitės. Vaikutis jau turi ir ausų spenelius, o iki šios savaitės pabaigos baigs formuotis vidinė ausis. Viršutinė lūpa taip pat visiškai susiformavusi, o burna, nosis ir šnervės tampa vis labiau apibrėžtos.

Dabar, kai pagrindinės kūno dalys susiformavusios, svorio augimas ir organų vystymasis įgauna pagreitį. Širdis jau padalyta į keturias kameras (du skilvelius ir du prieširdžius), pradeda formuotis širdies vožtuvai. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 9 nėštumo savaitę

Faktas

Gimdo vis vyresnės moterys: vidutinis gimdančių pirmąjį savo vaiką gimdyvių amžius buvo: 2000 m. – 24 metai, 2005 m. - 27,5 metai, 2010 m. - 28,9 metai, 2015 m. - 29,5 metai.

Nors į figūrą priglundančią suknelę šiuo metu įsisprausti vis dar neturėtų būti sunku, galite jaustis papilnėjusi per liemenį (ypač jei tai nebe pirmas nėštumas).

Emocijos vis dar gali šokinėti į kraštutinumus: nuo ekstazės, kad turėsite vaikelį, iki visiškos nevilties suabejojus, ar sugebėsite tinkamai pasirūpinti mažyliu.

Nesijaudinkite! Daugelis būsimų tėvų nerimauja dėl to, bet vėliau dauguma tvirtina, kad rūpintis mažyliu yra paprasčiau, nei jie tikėjosi, o vaiko gimimas yra geriausia, ką jie kada nors yra patyrę.

Šiuo metu gali daug labiau pūsti pilvą. Taip nutinka, nes ankstyvojo nėštumo metu padidėjęs hormono progesterono kiekis atpalaiduoja lygiuosius raumenis, taip pat ir virškinamojo trakto.

Šis raumenų atpalaidavimas sulėtina virškinimo procesus, o tai ir sukelia didesnį dujų kaupimąsi, pilvo burbuliavimą, pūtimą ir kitus nemalonius pojūčius. Labiausiai jie būna juntami gausiau ir sočiau pavalgius.

Darbelis 9 nėštumo savaitei

Kad su būsimu kūdikiu užsimegztų kuo tampresnis ryšys, nėštumo ir gimdymo psichologijos specialistai ragina kasdien skirti laiko pamąstyti apie būsimą kūdikį, apie būsimus gyvenimo pokyčiais ir suprasti, kokiais norite būti tėvais.

Tačiau nepersistenkite: psichologų teigimu, perdėtos pastangos, labai dideli lūkesčiai ir per daug aiškus įsivaizdavimas "kaip viskas turi būti" daro meškos paslaugą. Kai realybė pasirodo ne tokia rožinė (arba tiesiog kitokia, nei norėta), dauguma ką tik iškeptų tėvų pradeda manyti, kad kaip tėvai jie yra niekam tikę, praranda pasitikėjimą savimi ir puola į depresiją.

Kaip kurti ryšį su būsimu kūdikiu? Vieni pakankamai greitai įsijaučia į būsimų tėvų vaidmenį ir ryšio su kūdikiu kūrimas jiems vyksta tarsi savaime, kitiems prireikia laiko (ir pastangų).

Kartais, nepaisant visų pastangų, tėvai pajuntą besąlygišką meilę tik tuomet, kai paima ant rankų gimusį kūdikį. O kartais ir dar vėliau – praėjus keliems mėnesiams po gimdymo, atslūgus pogimdyminei įtampai ir apsipratus su nauja gyvenimo rutina.

Ryšį su kūdikiu kurti galima pačiais įvairiausiai būdais: kalbantis – taip vaikelis pamažu pradeda atpažinti mamos ir tėčio balsą, glostant pilvuką ir reaguojant į mažylio judesius (tiesa, tai galėsite daryti kiek vėliau).

Taip pat tiesiog galvojant apie jį, domintis nėštumo eiga ir įsivaizduojant kaip po truputį jis auga ir vystosi, ruošiant kūdikiui kraitelį. Kad ir ką bedarytumėte, svarbiausia yra likti savimi ir nedaryti nieko per prievartą.

Pavyzdžiui, jei kalbindama pilvuką nesijaučiate natūraliai, neverskite savęs to daryti: mažylis jūsų balsą išmoks atpažinti ir jums kalbantis su kitais žmonėmis.

Taip pat skaitykite:

❤❤❤ Planuojame 2021 metų žirniukus ❤❤❤

 1. Amarila
  Amarila prieš 3 min.

  Mažylė1 parašė:
  Gerai, kad paklausei☺️, aš labai mėgstu kavą, jinai man labai labai skani, negaliu be jos gyventi ir man reikia to poveikio... 😉 Net dabar, rašydama, geriu kavą... …

  Gera motyvacija 😊 na aš dabar 2 normalios, 1 decaf

 2. Mažylė1
  Mažylė1 prieš 1 min.

  O man tas sapnas taip svajingai veikia... 🥰 Ar ir jūs sapnuojate, kad laukiatės? Sapnavau paskutinį kartą vaikus gal prieš metus - vaikelį jau naujagimį, gražų, sveiką, laimingą berniuką 🙂

 3. User has not uploaded an avatar
  Ievusiokas prieš 1 min.

  Mažylė1 parašė:
  Pirmą kartą girdėjau, dėkui, pasiskaičiau ☺️ nemačiau, kad būtų naudinga siekiant pastoti, daugiau nuo kitų ligų.

  Na man taip gine sake tai zadu ismegint ir dar yra tokiu vaistu kur leidzia i pilva nuo 5 iki 10 kartu reikia daryt, turbut del ov, bet vis nepasiryztu kazkokia baime turiu, kad bus blogiau, gal esat kazka panasaus bandzius? ☺️

 4. Amarila
  Amarila prieš 1 min.

  Mažylė1 parašė:
  Yra žalioji kava, esat bandžiusi? Arba žalioji arbata, galit mėginti kavos mažinti po truputį ir pakeisti į žaliąją kavą arba arbatą, arba kavą be kofeino😉…

  Žalia arbata netinka - ji irgi blogina geležies rodiklius. Ta žalia kava nzn - nebus jos kapsulėmis. Manau reikia be kofeino nusipirkti, kad nesijausčiau blogai gerdama

 5. Mažylė1
  Mažylė1 prieš 27 sek.

  Amarila parašė:
  Gera motyvacija 😊 na aš dabar 2 normalios, 1 decaf

  Jau labai gerai! 🙂 Svarbiausia po truputį mažinti, kad nebūtų dar blogiau, kad nebūtų streso organizmui. Nors aš iškart nuo 5 puodelių iki 2😁😁😁