9 nėštumo savaitė

9 nėštumo savaitė

Vaikelis 9 nėštumo savaitę

Vyšnia. Vaikelis yra maždaug vyšnios dydžio (šiek tiek daugiau nei 2 cm ilgio) ir sveria apie 2 gramus.

Mažylis vis labiau darosi panašus į žmogutį: embrioninės uodegytės jau nėra, pagrindinės kūno dalys susiformavusios. Pirštų galiukai jau šiek tiek storesni – dabar čia formuojasi jo pirštų pagalvėlės. Vaikutis jau gali pajudinti visas galūnes. 

Mažylio akių vokai jau dengia akutes, bet mirksėti jis pradės dar negreitai: po 27 nėštumo savaitės. Vaikutis jau turi ir ausų spenelius, o iki šios savaitės pabaigos susiformuos ir jo vidinė ausis. Viršutinė lūpa taip pat visiškai susiformavusi, o burna, nosis ir šnervės tampa vis labiau apibrėžtos.

Dabar, kai pagrindinės kūno dalys susiformavusios, svorio augimas ir organų vystymasis įgauna pagreitį. Širdį jau sudaro keturios kameros (du skilveliai ir du prieširdžiai), pradeda formuotis širdies vožtuvai. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 9 nėštumo savaitę

Faktas

Gimdo vis vyresnės moterys. Vidutinis gimdančių pirmąjį savo vaiką gimdyvių amžius buvo: 2001 m. – 24 metai, 2015 m. – 27 metai, o 2019 m. – jau 28 metai.

Nors į aptemptą suknelę šiuo metu įsisprausti vis dar neturėtų būti sunku, galite jaustis priaugusi svorio liemens srityje (ypač jei tai ne pirmas Jūsų nėštumas).

Emocijos vis dar gali šokinėti: nuo ekstazės, kad turėsite vaikelį, iki visiškos nevilties, suabejojus, ar sugebėsite tinkamai juo pasirūpinti.

Nesijaudinkite! Daugelis būsimų tėvų nerimauja, bet vėliau tvirtina, kad rūpintis mažyliu yra paprasčiau, nei tikėjosi, o vaiko gimimas yra geriausia, ką jie kada nors yra patyrę.

Šiuo metu gali pūsti pilvą. Taip nutinka, nes ankstyvojo nėštumo metu padidėjęs hormono progesterono kiekis atpalaiduoja lygiuosius ir virškinamojo trakto raumenis.

Todėl virškinimo procesai sulėtėja, kas sukelia didesnį dujų kaupimąsi, pilvo burbuliavimą, pūtimą ir kitus nemalonius pojūčius. Labiausiai jie būna juntami gausiau ir sočiau pavalgius.

Darbelis 9 nėštumo savaitei

Kad su būsimu kūdikiu užsimegztų kuo tampresnis ryšys, nėštumo ir gimdymo psichologijos specialistai ragina kasdien skirti laiko pamąstymui apie būsimą kūdikį, apie būsimus gyvenimo pokyčiais ir suprasti, kokiais norite būti tėvais.

Bet nepersistenkite: psichologų teigimu, perdėtos pastangos, labai dideli lūkesčiai ir per daug aiškus įsivaizdavimas kaip viskas turi būti gali padaryti meškos paslaugą. Kai realybė pasirodo ne tokia rožinė (arba tiesiog kitokia, nei tikėtasi), dauguma ką tik iškeptų tėvų pradeda manyti, kad kaip tėvai jie yra niekam tikę, praranda pasitikėjimą savimi ir puola į depresiją.

Kaip kurti ryšį su būsimu kūdikiu? Vieni pakankamai greitai įsijaučia į būsimų tėvų vaidmenį ir ryšio su kūdikiu kūrimas jiems vyksta tarsi savaime, kitiems prireikia laiko (ir pastangų).

Kartais, nepaisant visų pastangų, tėvai pajuntą besąlygišką meilę tik tuomet, kai paima ant rankų gimusį kūdikį. O kartais ir dar vėliau – praėjus keliems mėnesiams po gimdymo, atslūgus pogimdyminei įtampai ir apsipratus su nauja gyvenimo rutina.

Ryšį su kūdikiu kurti galima pačiais įvairiausiais būdais: kalbantis – taip vaikelis pamažu pradeda atpažinti mamos ir tėčio balsą, glostant pilvuką ir reaguojant į mažylio judesius (tiesa, tai galėsite daryti kiek vėliau).

Taip pat tiesiog galvojant apie jį, domintis nėštumo eiga ir įsivaizduojant kaip po truputį jis auga ir vystosi, ruošiant kūdikiui kraitelį. Kad ir ką bedarytumėte, svarbiausia yra likti savimi ir nedaryti nieko per prievartą.

Pavyzdžiui, jei kalbindama pilvuką nesijaučiate natūraliai, neverskite savęs to daryti: mažylis jūsų balsą išmoks atpažinti ir jums kalbantis su kitais žmonėmis.

Taip pat skaitykite:

❤❤❤ Planuojame 2024 metų žirniukus ❤❤❤

 1. kiviukas
  kiviukas prieš 7 val.

  Austina parašė:
  O kaip manot ar liuteninė fazė nėra pas mane per trumpa, kad galėtų įsitvirtinti nėštumas? Pas mane du paskutinius ciklus ji truko po 11 dienų. 🤔 ovuliacija vyksta …

  Na tokia kiek trumpesnė, bet gal nėra didelės bėdos, nes teoriškai ji gali trukti 12-16 dienų, kažkas tokio

 2. Rugpjūtė11
  Rugpjūtė11 prieš 7 val.

  Vedi parašė:
  Pritarčiau jūsų minčiai, kad galimai dėl pasilpusio imuniteto. Teko girdėti, neesu tikra ar tikrai taip, bet pagalbinio apvaisinimo metu, keliant embrioną vaistų pa…

  Jūs visiškai teisi, kažkuriam podcaste esu apie tai nugirdusi ir aš. Bet tikrai žinau kad yra atvejų kad net kai tiria nevaisingumą atranda kad organizmas su stipriu imunitetu atmeta embrioną kaip svetimkūnį ir dėl to negali pastoti, bet čia retesni atvejai, ir tikrai nėra taip kad su stipriu imunitetu negalima pastot, čia tiesiog manau yra vyraujantis tam tikras organizmo tipas kuriam būdinga tai

 3. _Karamelė_
  _Karamelė_ prieš 7 val.

  Dabar skaitau Jūsų pamastymus apie pastojimą ir imunitetą. Juokas, bet aš šią teoriją sau buvau pritaikius kai pastojau su pirmagimiu 😄 Didžiojo plano stažą turėjome apie 1+ metus. Jau dėliojausi planą tyrimams. Sėkmingo ciklo pradžioje, dar esant mm, prasirgau inkstų uždegimu, geriau antibiotikus. Sutapimas ar ne, bet kai pergalvojau, kas buvo kitaip... tai tik nusilpęs imunitetas 🫣 😅

 4. miško_uogytė
  miško_uogytė prieš 6 val.

  AL2023 parašė:
  Pasakysiu savo juokinga istorija truputuka🙃kaip ir tinka jūsų pamastimui kad nuo daznumo nieks nepriklauso🤣neskaiciavau ovuliaciju niekada na ir ta menesi buvo tik …

  Aš su vienu myliuku per mėnesį buvau pastojusi 3 kartus. 2 kartus su ov testais, pasimylėjus piko dieną, bet buvo nesivystantys nėštumai. Po to 8 mėnesius bandėm reguliariai mylintis kas 2-3 dienas, ov piko dieną ir sekančią, per tą laiką nebuvo jokio kibimo ir sutapimas ar ne bet 3 kartą pastojau velgi su vienu myliuku ir sugebėjau net nebandydama pataikyti nesekant ovuliacijos

 5. Oole
  Oole prieš 4 val.

  Iewu parašė:
  Aš kažkur skaičiau irgi merginų istorijas, kad mūsų vyrų sprema jau nebėra kaip jauniklių ir, kad jai reikia atsinaujinti, ir mylintis kas antrą dieną spermiukai bū…

  Mes šį ciklą irgi bandom būtent taip . Susilaikymas - savaitė. Nes iki tol kasdien, ar kas antrą dieną - vaisiaus nedavė ...Nepavyks - ilgiau nebelauksim, kreipsimės į vaisingumo kliniką tyrimams ...