9 nėštumo savaitė

9 nėštumo savaitė

Vaikelis 9 nėštumo savaitę

Vyšnia. Vaikelis yra maždaug vyšnios dydžio (šiek tiek daugiau nei 2 cm ilgio) ir sveria apie 2 gramus.

Mažylis vis labiau darosi panašus į žmogutį: embrioninės uodegytės jau nėra, pagrindinės kūno dalys susiformavusios. Pirštų galiukai jau šiek tiek storesni – dabar čia formuojasi jo pirštų pagalvėlės. Vaikutis jau gali pajudinti visas galūnes. 

Mažylio akių vokai jau dengia akutes, bet mirksėti jis pradės dar negreitai: po 27 nėštumo savaitės. Vaikutis jau turi ir ausų spenelius, o iki šios savaitės pabaigos susiformuos ir jo vidinė ausis. Viršutinė lūpa taip pat visiškai susiformavusi, o burna, nosis ir šnervės tampa vis labiau apibrėžtos.

Dabar, kai pagrindinės kūno dalys susiformavusios, svorio augimas ir organų vystymasis įgauna pagreitį. Širdį jau sudaro keturios kameros (du skilveliai ir du prieširdžiai), pradeda formuotis širdies vožtuvai. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 9 nėštumo savaitę

Faktas

Gimdo vis vyresnės moterys. Vidutinis gimdančių pirmąjį savo vaiką gimdyvių amžius buvo: 2001 m. – 24 metai, 2015 m. – 27 metai, o 2019 m. – jau 28 metai.

Nors į aptemptą suknelę šiuo metu įsisprausti vis dar neturėtų būti sunku, galite jaustis priaugusi svorio liemens srityje (ypač jei tai ne pirmas Jūsų nėštumas).

Emocijos vis dar gali šokinėti: nuo ekstazės, kad turėsite vaikelį, iki visiškos nevilties, suabejojus, ar sugebėsite tinkamai juo pasirūpinti.

Nesijaudinkite! Daugelis būsimų tėvų nerimauja, bet vėliau tvirtina, kad rūpintis mažyliu yra paprasčiau, nei tikėjosi, o vaiko gimimas yra geriausia, ką jie kada nors yra patyrę.

Šiuo metu gali pūsti pilvą. Taip nutinka, nes ankstyvojo nėštumo metu padidėjęs hormono progesterono kiekis atpalaiduoja lygiuosius ir virškinamojo trakto raumenis.

Todėl virškinimo procesai sulėtėja, kas sukelia didesnį dujų kaupimąsi, pilvo burbuliavimą, pūtimą ir kitus nemalonius pojūčius. Labiausiai jie būna juntami gausiau ir sočiau pavalgius.

Darbelis 9 nėštumo savaitei

Kad su būsimu kūdikiu užsimegztų kuo tampresnis ryšys, nėštumo ir gimdymo psichologijos specialistai ragina kasdien skirti laiko pamąstymui apie būsimą kūdikį, apie būsimus gyvenimo pokyčiais ir suprasti, kokiais norite būti tėvais.

Bet nepersistenkite: psichologų teigimu, perdėtos pastangos, labai dideli lūkesčiai ir per daug aiškus įsivaizdavimas kaip viskas turi būti gali padaryti meškos paslaugą. Kai realybė pasirodo ne tokia rožinė (arba tiesiog kitokia, nei tikėtasi), dauguma ką tik iškeptų tėvų pradeda manyti, kad kaip tėvai jie yra niekam tikę, praranda pasitikėjimą savimi ir puola į depresiją.

Kaip kurti ryšį su būsimu kūdikiu? Vieni pakankamai greitai įsijaučia į būsimų tėvų vaidmenį ir ryšio su kūdikiu kūrimas jiems vyksta tarsi savaime, kitiems prireikia laiko (ir pastangų).

Kartais, nepaisant visų pastangų, tėvai pajuntą besąlygišką meilę tik tuomet, kai paima ant rankų gimusį kūdikį. O kartais ir dar vėliau – praėjus keliems mėnesiams po gimdymo, atslūgus pogimdyminei įtampai ir apsipratus su nauja gyvenimo rutina.

Ryšį su kūdikiu kurti galima pačiais įvairiausiais būdais: kalbantis – taip vaikelis pamažu pradeda atpažinti mamos ir tėčio balsą, glostant pilvuką ir reaguojant į mažylio judesius (tiesa, tai galėsite daryti kiek vėliau).

Taip pat tiesiog galvojant apie jį, domintis nėštumo eiga ir įsivaizduojant kaip po truputį jis auga ir vystosi, ruošiant kūdikiui kraitelį. Kad ir ką bedarytumėte, svarbiausia yra likti savimi ir nedaryti nieko per prievartą.

Pavyzdžiui, jei kalbindama pilvuką nesijaučiate natūraliai, neverskite savęs to daryti: mažylis jūsų balsą išmoks atpažinti ir jums kalbantis su kitais žmonėmis.

Taip pat skaitykite:

❤❤❤ Planuojame 2023 metų žirniukus ❤❤❤

 1. laubur
  laubur prieš 4 val.

  vazi parašė:
  O mano vyras gavo dar blogesnius tyrimus, jokie gydymai nepadeda, vis blogėja ir blogėja, tai net neprisileidžia manęs...

  Eina sau 😔

  vazi parašė:
  Buvo 2mln, dabar 0.3. Sunki oligoastenospermija... mioxy tyrimas išvis tragiškas... bijom, kad ivf net nepavyks su tokia oksidacine pažaida... laukiam pasielio bero…

  Gal vaistai netinkami paskirti,kad dar labiau sumažėjo 🤔 na neprispeliosim mes.lauksim kartu su jumis žinių iš daktaru ❤️

 2. vazi prieš 4 val.

  Kristinaluna838 parašė:
  O bandė protefil vyryškus vitaminus? O be to gal aukštas testeronas kiša koja ?

  Jau metus geria, manau čia jau ne papildai padės, kažkur yra bėda....

 3. Sensacija
  Sensacija prieš 4 val.

  Merginos kurios atlikot LPL tyrima profilaktiskai del saves is slapimo per kiek laiko gavot rezultatus? Nes idomiai sake iki 7dd🤔

 4. User has not uploaded an avatar
  popins. prieš 3 val.

  Managa parašė:
  As tai atsidariau vyno.. siandien 53cd, tyrimus dariaus. Progesteronas lyg folikulinej fazej, o menesiniu nematyt... Sedziu, geriu ir galvoju ar susirgsiu gal netik…

  Sveika.
  Man du ciklai is eiles irgi sugrybavo, dabar trecias ir bus matyt, kaip. Pries tai visa laika buvo kaip laikrodukas 32cd, o issitempe viena karta iki 47dienu kita karta iki 40 dienu. 🙈 Tai gavosi, kad kova net nesirgau... Matyt, kartais taip buna.🤷

 5. Moska
  Moska prieš 3 val.

  Sensacija parašė:
  Merginos kurios atlikot LPL tyrima profilaktiskai del saves is slapimo per kiek laiko gavot rezultatus? Nes idomiai sake iki 7dd🤔

  Panašiai vat per savaitę ir buvo atsakymas 🤔