Padidėjęs plaukuotumas nėštumo metu (35)
Nėštumo metu dažna moteris pastebi, kad pagerėja plaukų būklė, bet padidėja ir kūno plaukuotumas, nepageidaujamų plaukelių padaugėja ir jie auga storesni bei tamsesni.
Kodėl nėštumo metu padidėja plaukuotumas?
Nėštumo metu pasikeičia hormonų koncentracija, lemianti įvairius kūno ir savijautos pokyčius. Pasikeitęs plaukuotumas siejamas su dviejų hormonų koncentracijos padidėjimu:
- Androgenai. Dėl vyriškųjų hormonų androgenų koncentracijos padidėjimo kūno plaukeliai auga storesni, ilgesni, tamsesni, jie ima dygti net ir tose vietose, kur jų paprastai nebūdavo: panosėje, ant skruostų, krūtinės, pilvo ir pan.
- Estrogenai. Dėl moteriškųjų hormonų estrogenų koncentracijos padidėjimo tiek kūno, tiek ir galvos plaukų augimo ciklas pasikeičia: plaukai auga ir ramybės fazėje būna ilgiau, o slenka rečiau.
Ar padidėjęs kūno plaukuotumas nėštumo metu yra blogai?
Padidėjęs plaukuotumas nėštumo metu yra visiškai normalu, tačiau reikėtų susirūpinti, jeigu gausus plaukuotumas, labai tamsūs, vešlūs, neįprastose kūno vietose išaugę plaukeliai neišslenka praėjus metams po gimdymo.
Padidėjęs moterų kūno plaukuotumas ne nėštumo metu yra siejamas su Kušingo sindromu, policistinių kiaušidžių sindromu, akromegalija ir kt. ligomis.
Ar didesnis plaukuotumas parodo būsimo vaikelio lytį?
Egzistuoja prietaras, kad kuo labiau padidėja kūno plaukuotumas (kartais net įvardijamos konkrečios vietos, pavyzdžiui, jeigu plaukeliai gausiai auga ant pilvo) nėštumo metu, tuo didesnė tikimybė, kad gims berniukas.
Mokslininkų teigimu tai tėra mitas, nes padidėjusiu plaukuotumu skundžiasi dauguma besilaukiančių moterų, nepriklausomai nuo to, kokios lyties naujagimio jos susilaukia.
Ar plaukuotumas išliks po gimdymo?
Hormonų koncentracija pradeda po truputį normalizuotis iškart po gimdymo, todėl moterys gan greitai pastebi, kad plaukuotumas ima keistis. Sumažėjęs kūno plaukuotumas moteris džiugina, o kuokštais slenkantys galvos plaukai – gąsdina.
Baimintis nereikėtų, nes gausesnis plaukų slinkimas po gimdymo yra normalu. Atsinaujinant įprastam plaukų augimo ir slinkimo ciklui, išslenka visi nėštumo metu „užsilaikę“ plaukai. Plaukų slinkimą šiek tiek padidina stresas, nuovargis, kurio netrūksta auginant naujagimį.
Plaukų augimo, ramybės ir slinkimo fazės turėtų normalizuotis ir jie turėtų atgauti iki nėštumo buvusią išvaizdą per pirmuosius metus po gimdymo.
Tai kad su mergaite pirmą man ant pilvo tik rūda juosta buvo o va su šitų nėštumų tokie jau juodi ir ilgi plaukai.....Kad siaubas baisų.tai pažiūrėsime kaip bus