28 nėštumo savaitė

28 nėštumo savaitė

Vaikelis 28 nėštumo savaitę

Pekino kopūstas. 28 nėštumo savaitę vaikelio svoris gali viršyti 1 kg, jo ūgis nuo viršugalvio iki kulnų – apie 38 cm (jis yra maždaug pekino kopūsto dydžio).

Vaikelis ir toliau kaupia riebalinį sluoksnį, taip toliau ruošdamasis gyvenimui ne gimdoje. Ant kūnelio beveik nebeliko lanugo plaukelių, tačiau galvutę jau gali puošti vešli ševeliūra.

Jei ne praeitą, tuomet šią savaitę mažylis pradės mirksėti, nors tai daugiau refleksas nei sąmoningi akių vokių judesiai.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 28 nėštumo savaitę

Faktas

Naujai iškeptų tėčių hormonų balansas pasikeičia: testosterono (vyriškojo hormono) kiekis sumažėja, o estrogenų (moteriškųjų hormonų) – padidėja. Šis reiškinys siejamas su naujagimio priežiūra

Jei jūsų kraujo rezus faktorius yra neigiamas (Rh-), Jums paskirs Rh imunoglobulino injekciją.

Dėl jos organizmas nepradės gaminti antikūnų, kurie gali patekti į naujagimio kraujotakos sistemą ir sukelti eritrocitų hemolizę (irimą).

Jei naujagimio Rh bus teigiamas (Rh+), tuoj po gimdymo jums bus suleista dar vieną Rh imunoglobulino dozė.

Kojose gali atsirasti nemalonūs pojūčiai: blauzdų dilgčiojimas, tempimas, „skruzdėlių bėgiojimas“, dėl kurio kyla nenumaldomas noras pajudinti kojas.

Šis nemalonus pojūtis yra žinomas kaip neramių kojų sindromas (NKS). Niekas tiksliai nežino, dėl kokių priežasčių jis atsiranda, bet nėštukes jis dažnai vargina.

Taip pat skaitykite

Darbelis 28 nėštumo savaitei

Susirinkite informaciją apie vaikų gydytojus iš draugų, bendradarbių, kaimynų ar jus šiuo metu prižiūrinčio gydytojo.

Pagal galiojančią tvarką, mažylis bus priskirtas apylinkės pediatrui pagal gyvenamąją vietą. Jei šis gydytojas jums tinka, tuomet viskas puiku. Jei ne, visada turite teisę registruotis pas kitą gydytoją, tačiau pasidomėkite, ar tai nekainuos papildomai.

Pasinaudokite proga ir poliklinikoje išsiaiškinkite, kam reikės pranešti apie gimusį kūdikį ir kokia tvarka jis bus lankomas grįžus namo.

2019 m. balandinukai

 1. Raspberrydust
  Raspberrydust prieš 3 val.

  egls parašė:
  O man neleido. Sakė nėra bloga situacija,tai palaukti kol pagimdysiu. Bet aš breketus nesioju ir man taip norisi to švaros jausmo,nebegaliu😂ir dar skaudėti pradėjo …

  Aš dariausi ir dar apatiniams vaistus leido

 2. User has not uploaded an avatar
  Skorpijo prieš 3 val.

  egls parašė:
  Arba darote burnos higiena nėštumo metu?

  Visada darausi, ir dabar eisiu uz keliu sav. Nes po gimdymo, sunkoka priga nutaikut. O mano dantys baisiai greit apsinesa akmenukais.

  Dovs parašė:
  As tai skaiciau, kad antra trimestra viska galima su dantukais daryti, tai ir tvarkiausi. Kadangi pieno produktu nevartoju, noretusi kalcio pagert, bet pamirsau gyd…

  As geriu kalci, dakatare kau seniai israse. Ten tokios visai skanios kramtomos tabletes apelsinu skonio.

 3. Reemigrante
  Reemigrante prieš 2 val.

  Dovs parašė:
  As tai skaiciau, kad antra trimestra viska galima su dantukais daryti, tai ir tvarkiausi. Kadangi pieno produktu nevartoju, noretusi kalcio pagert, bet pamirsau gyd…

  vartoju kalci del skaudejusio uodegikaulio...greit sutvarke... bet ne kasdien..kaip ir magni,pagal poreiki...

 4. User has not uploaded an avatar
  Dovs prieš 1 val.

  Man kadangi sulasino gelezi , tai siek tiek bijau savo nuoziura, nes raso kalcis trukdo jos isisavinimui. O skambint ir trukdyt nesinori.

 5. Saulėė
  Saulėė prieš 1 val.

  As norejau darytis higiena, bet stomatologe nerekomendavo, tai ir nesidariau.