28 nėštumo savaitė

28 nėštumo savaitė

Vaikelis 28 nėštumo savaitę

Pekino kopūstas. 28 nėštumo savaitę vaikelio svoris gali viršyti 1 kg, jo ūgis nuo viršugalvio iki kulnų – apie 38 cm (jis yra maždaug pekino kopūsto dydžio).

Vaikelis ir toliau kaupia riebalinį sluoksnį, taip toliau ruošdamasis gyvenimui ne gimdoje. Ant kūnelio beveik nebeliko lanugo plaukelių, tačiau galvutę jau gali puošti vešli ševeliūra.

Jei ne praeitą, tuomet šią savaitę mažylis pradės mirksėti, nors tai daugiau refleksas nei sąmoningi akių vokių judesiai.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 28 nėštumo savaitę

Faktas

Naujai iškeptų tėčių hormonų balansas pasikeičia: testosterono (vyriškojo hormono) kiekis sumažėja, o estrogenų (moteriškųjų hormonų) – padidėja. Šis reiškinys siejamas su naujagimio priežiūra

Jei jūsų kraujo rezus faktorius yra neigiamas (Rh-), Jums paskirs Rh imunoglobulino injekciją.

Dėl jos organizmas nepradės gaminti antikūnų, kurie gali patekti į naujagimio kraujotakos sistemą ir sukelti eritrocitų hemolizę (irimą).

Jei naujagimio Rh bus teigiamas (Rh+), tuoj po gimdymo jums bus suleista dar vieną Rh imunoglobulino dozė.

Kojose gali atsirasti nemalonūs pojūčiai: blauzdų dilgčiojimas, tempimas, „skruzdėlių bėgiojimas“, dėl kurio kyla nenumaldomas noras pajudinti kojas.

Šis nemalonus pojūtis yra žinomas kaip neramių kojų sindromas (NKS). Niekas tiksliai nežino, dėl kokių priežasčių jis atsiranda, bet nėštukes jis dažnai vargina.

Taip pat skaitykite

Darbelis 28 nėštumo savaitei

Susirinkite informaciją apie vaikų gydytojus iš draugų, bendradarbių, kaimynų ar jus šiuo metu prižiūrinčio gydytojo.

Pagal galiojančią tvarką, mažylis bus priskirtas apylinkės pediatrui pagal gyvenamąją vietą. Jei šis gydytojas jums tinka, tuomet viskas puiku. Jei ne, visada turite teisę registruotis pas kitą gydytoją, tačiau pasidomėkite, ar tai nekainuos papildomai.

Pasinaudokite proga ir poliklinikoje išsiaiškinkite, kam reikės pranešti apie gimusį kūdikį ir kokia tvarka jis bus lankomas grįžus namo.

2019 m. Rugsėjo mėn. Mažyliai

 1. Sugar15
  Sugar15 prieš 12 val.

  DiDi9 parašė:
  Gal mergaitei kokį vardą turite pasiūlyti? Patinka trumpesni

  Visai grazus mergaitemsMėta, Melisa, Alisa, Vytautė
  Berniukams Adas, Danielius, Dainius

 2. J-A-A
  J-A-A prieš 12 val.

  olimpa parašė:
  Nes dabar visa diena vandeningos tokios tai net neramu pasidare 😐

  Aš siūlyčiau nuvažiuoti iki ligonines. Nes kažkam tai normalu o kažkam ir lašelis panika sukėle

 3. akvilytia prieš 11 val.

  ju_vyšnia parašė:
  O tai jeigu pagimdysiu savo laiku, prąsitesus toms VGA yra koks Realus skirtumas-gerumas? Ačiū

  Na tada imasi kiti menesiai vidurkio skaiciavinui. Pvz jei iseinat 07.01 i gimdymo atostogas tada ismoka skaiciuoja is 18.06.01-19.05.31, o kei iseinat i dekreta 08.01 tada ismoka skaiciuojasi is 18.07.01-18.06.30.
  Na o su VPA tada taip: jei dekretas nuo liepos pirmos i VPA iseisite mazdaug 19.11.01 ir ismoka skaiciuosis is 18.10.01-19.09.30., o jei i dekreta nuo rugpjucio tada VPA prasides apie 19.12.01 ir ismoka skaiciuosis is 18.11.01-19.10.31.

 4. User has not uploaded an avatar
  L.ra prieš 11 val.

  Sarutina parašė:
  Buna man žinokit kad drebteli, be vienkartinių negaliu eit niekur. Bet buna su baltom išskyroms

  Man pries kokias 3 sav buvo taip tai net i klinikas vaziavau issigandus, kad vandenys bega... Eini atrodo šlapios kelnaitės visos. Bet nuramino, kad tikrai ne vandenys o tiesiog karštu oru išskyrų būna daugiau sake tiesiog iklotukus dėtis

 5. olimpa
  olimpa prieš 9 val.

  L.ra parašė:
  Man pries kokias 3 sav buvo taip tai net i klinikas vaziavau issigandus, kad vandenys bega... Eini atrodo šlapios kelnaitės visos. Bet nuramino, kad tikrai ne vande…

  Lauksiu rytojaus.tikiuosi cia karstis ir hormonai.