28 nėštumo savaitė

28 nėštumo savaitė

Vaikelis 28 nėštumo savaitę

Pekino kopūstas. 28 nėštumo savaitę vaikelio svoris gali viršyti 1 kg, jo ūgis nuo viršugalvio iki kulnų – apie 38 cm (jis yra maždaug pekino kopūsto dydžio).

Vaikelis ir toliau kaupia riebalinį sluoksnį, ruošdamasis gyvenimui ne gimdoje. Ant kūnelio beveik nebeliko lanugo plaukelių, tačiau galvutę jau gali puošti vešli ševeliūra.

Šiomis savaitėmis mažylis pradeda mirksėti, nors kol kas tai yra veikiau refleksas, nei sąmoningi akių vokių judesiai.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 28 nėštumo savaitę

Faktas

Naujai iškeptų tėčių hormonų balansas pasikeičia: testosterono (vyriškojo hormono) kiekis sumažėja, o estrogenų (moteriškųjų hormonų) – padidėja. Šis reiškinys siejamas su naujagimio priežiūra.

Jei jūsų kraujo rezus faktorius yra neigiamas (Rh-), Jums paskirs Rh imunoglobulino injekciją.

Dėl jos organizmas nepradės gaminti antikūnų, kurie gali patekti į naujagimio kraujotakos sistemą ir sukelti eritrocitų hemolizę (irimą).

Jei naujagimio Rh bus teigiamas (Rh+), tuoj po gimdymo jums bus suleista dar vieną Rh imunoglobulino dozė.

Kojose gali atsirasti nemalonūs pojūčiai: blauzdų dilgčiojimas, tempimas, „skruzdėlių bėgiojimas“, dėl kurio kyla nenumaldomas noras pajudinti kojas.

Šis nemalonus pojūtis yra žinomas kaip neramių kojų sindromas (NKS). Niekas tiksliai nežino, dėl kokių priežasčių jis atsiranda, bet nėštukes jis dažnai vargina.

Taip pat skaitykite

Darbelis 28 nėštumo savaitei

Susirinkite informaciją apie vaikų gydytojus iš draugų, bendradarbių, kaimynų ar jus šiuo metu prižiūrinčio gydytojo.

Pagal galiojančią tvarką, mažylis bus priskirtas apylinkės pediatrui pagal gyvenamąją vietą. Jei šis gydytojas jums tinka − puiku. Jei ne, visada turite teisę registruotis pas kitą gydytoją (bet būtinai pasidomėkite, ar tai nekainuos papildomai).

Pasinaudokite proga ir poliklinikoje išsiaiškinkite, kam reikės pranešti apie gimusį kūdikį ir kokia tvarka jis bus lankomas grįžus namo.

2024 m ❤️Rugsėjo Mažyliai❤️

 1. User has not uploaded an avatar
  Nėštukeeee2024 prieš 2 mėn.

  Sveikos būsimos mamytes, norėjau pasiteirauti, per vaisiaus ultragarso tyrimą, kokį nustatė smegenelių dydį, kai vaisiui 20 ir 4 dienos?

 2. User has not uploaded an avatar
  Redita33333 prieš 2 d.

  Ingesiukas parašė:
  Sveikos merginos, pagimdžiau Gegužės pabaigoje, turiu likusių dalykų, kurie pravertė ligoninėje, gal kažką sudomins? 😊

  Kaip leliukas?

 3. User has not uploaded an avatar
  Ingesiukas prieš 2 d.

  Redita33333 parašė:
  Kaip leliukas?

  Ačiū, viskas gerai, augam 😊 Čia žiūriu merginos gal nepatenkintos kad įdėjau skelbimą 🙂nieko blogo nenoriu, tiesiog liko po gimdymo, kas reikalinga man buvo ligoninėje😊

 4. User has not uploaded an avatar
  Jura@ prieš 9 val.

  Ingesiukas parašė:
  Ačiū, viskas gerai, augam 😊 Čia žiūriu merginos gal nepatenkintos kad įdėjau skelbimą 🙂nieko blogo nenoriu, tiesiog liko po gimdymo, kas reikalinga man buvo ligonin…

  Sveika! Sveikinu! Domina 🤗

 5. User has not uploaded an avatar
  Redita33333 prieš 2 val.

  Ingesiukas parašė:
  Ačiū, viskas gerai, augam 😊 Čia žiūriu merginos gal nepatenkintos kad įdėjau skelbimą 🙂nieko blogo nenoriu, tiesiog liko po gimdymo, kas reikalinga man buvo ligonin…

  Smagų girdėti kad viskas gerai, keliu sav gimė ir kiek svėrė?