28 nėštumo savaitė

Vaikelis 28 nėštumo savaitę

Pekino kopūstas. 28 nėštumo savaitę vaikelio svoris gali viršyti 1 kg, jo ūgis nuo viršugalvio iki kulnų – apie 38 cm (jis yra maždaug pekino kopūsto dydžio).

Vaikelis ir toliau kaupia riebalinį sluoksnį, taip toliau ruošdamasis gyvenimui ne gimdoje. Ant kūnelio beveik nebeliko lanugo plaukelių, tačiau galvutę jau gali puošti vešli ševeliūra.

Jei ne praeitą, tuomet šią savaitę mažylis pradės mirksėti, nors tai daugiau refleksas nei sąmoningi akių vokių judesiai.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 28 nėštumo savaitę

Faktas

Naujai iškeptų tėčių hormonų balansas pasikeičia: testosterono (vyriškojo hormono) kiekis sumažėja, o estrogenų (moteriškųjų hormonų) – padidėja. Šis reiškinys siejamas su naujagimio priežiūra

Jei jūsų kraujo rezus faktorius yra neigiamas (Rh-), Jums paskirs Rh imunoglobulino injekciją.

Dėl jos organizmas nepradės gaminti antikūnų, kurie gali patekti į naujagimio kraujotakos sistemą ir sukelti eritrocitų hemolizę (irimą).

Jei naujagimio Rh bus teigiamas (Rh+), tuoj po gimdymo jums bus suleista dar vieną Rh imunoglobulino dozė.

Kojose gali atsirasti nemalonūs pojūčiai: blauzdų dilgčiojimas, tempimas, „skruzdėlių bėgiojimas“, dėl kurio kyla nenumaldomas noras pajudinti kojas.

Šis nemalonus pojūtis yra žinomas kaip neramių kojų sindromas (NKS). Niekas tiksliai nežino, dėl kokių priežasčių jis atsiranda, bet nėštukes jis dažnai vargina.

Taip pat skaitykite

Neramių kojų sindromas nėštumo metu

Darbelis 28 nėštumo savaitei

Susirinkite informaciją apie vaikų gydytojus iš draugų, bendradarbių, kaimynų ar jus šiuo metu prižiūrinčio gydytojo.

Pagal galiojančią tvarką, mažylis bus priskirtas apylinkės pediatrui pagal gyvenamąją vietą. Jei šis gydytojas jums tinka, tuomet viskas puiku. Jei ne, visada turite teisę registruotis pas kitą gydytoją, tačiau pasidomėkite, ar tai nekainuos papildomai. Išsiaiškinkinkite, ar po gimdymo jus namuose lankys patronažinė seselė. 

2017 m. Spalio mėnesio mažyliai :)

 1. User has not uploaded an avatar
  Inochka prieš 48 min.

  Maljork parašė:
  As jokiu negeriu tu vitaminu kraujas geras, viskas gerai tai ir apsieinu su vaisiais ir uogom....nu pagimdysiu tai reiks nusipirkt.

  As geriau Pregnacare pirmus 3 men., veliau nustojau gerti ir iskart pablogejo kraujas ir magnio trukt pardejo/ Tai dabar geriu vel Pregnacare, Gelezi ir Magni.

 2. User has not uploaded an avatar
  jakshto prieš 26 min.

  Lesik parašė:
  Tikrai didelis prieaugis per 2 sav., aš tiek pat priaugau per 5 sav., dkatrė pasakė labai daug, nes tai yra 2 mėn. norma

  Aš per 6 sav. priaugau 4 kg, daktarė nieko nesakė, bet aš norėčiau mažiau kad būtų. Bet nežinau iš kur jie, nevalgau nei saldumynų, nei pyragų...Tikriausiai taip reikia organizmui, nežinau.

 3. User has not uploaded an avatar
  Inochka prieš 15 min.

  mazapelyte parašė:
  Tikrai nebutinai sutvarkius mityba ima ir pasikeicia.. ko tik nedariau su pirma..
  Turejau beveik mazakraujyste teko gert feroglobina rodos (rozines tabletes) tai ta…

  geriu as dabar Tardyferon bet jokiu problemu su viduriu uzketejimu neturiu. Valgau daug braskiu ir tresniu gal del to

 4. mistera
  mistera prieš 14 min.

  akcumis parašė:
  O kaip mamytes jauciates tos kurio antras ar trecias nestumas,nes man antras pilvelis ir mazesnis tokiu laiku nei su pirmu nestumu,bet sunkesnis man antras nestumas…

  man ir sis sunkesnis nestumas, pilvelis atrodo panasus tokiu metu buvo daugiau pavaiksciojus kirksnis skauda, kas su pirmu vaikuciu buvo tik paskutiniais menesiais, jauciuosiu labiau pavargus, bet cia ir but kitaip manau negali, nes dar reikia su vyresneliu uzsiimt, o tada niekas netrukde, galejau kiek norejau gulet, ir labai karsciu nepakeliu, spaudimas nukrenta ir silpna darosi tiesa, sikart tikrai leciau auga svoris, tai labai tikiuosi maziau priaugt svorio nei su pirmu vaikeliu

 5. User has not uploaded an avatar
  Inochka prieš 3 min.

  Birute.St. parašė:
  Aš šiandien irgi buvau pas gydytoją, tai šlapimo tyrimas geras, Hb-125, gerokai pakritęs, nes gegužės 1d. buvo 136, bet gydytoja geležies gerti dar nerekomendavo, s…

  o ka man daryti tada su HB 109 Norma gi yra 120 tai ir gelezies gerti jums nereikia, mano jau nenormoje todel ir skire man gerti gelezi