28 nėštumo savaitė

28 nėštumo savaitė

Vaikelis 28 nėštumo savaitę

Pekino kopūstas. 28 nėštumo savaitę vaikelio svoris gali viršyti 1 kg, jo ūgis nuo viršugalvio iki kulnų – apie 38 cm (jis yra maždaug pekino kopūsto dydžio).

Vaikelis ir toliau kaupia riebalinį sluoksnį, ruošdamasis gyvenimui ne gimdoje. Ant kūnelio beveik nebeliko lanugo plaukelių, tačiau galvutę jau gali puošti vešli ševeliūra.

Šiomis savaitėmis mažylis pradeda mirksėti, nors kol kas tai yra veikiau refleksas, nei sąmoningi akių vokių judesiai.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 28 nėštumo savaitę

Faktas

Naujai iškeptų tėčių hormonų balansas pasikeičia: testosterono (vyriškojo hormono) kiekis sumažėja, o estrogenų (moteriškųjų hormonų) – padidėja. Šis reiškinys siejamas su naujagimio priežiūra.

Jei jūsų kraujo rezus faktorius yra neigiamas (Rh-), Jums paskirs Rh imunoglobulino injekciją.

Dėl jos organizmas nepradės gaminti antikūnų, kurie gali patekti į naujagimio kraujotakos sistemą ir sukelti eritrocitų hemolizę (irimą).

Jei naujagimio Rh bus teigiamas (Rh+), tuoj po gimdymo jums bus suleista dar vieną Rh imunoglobulino dozė.

Kojose gali atsirasti nemalonūs pojūčiai: blauzdų dilgčiojimas, tempimas, „skruzdėlių bėgiojimas“, dėl kurio kyla nenumaldomas noras pajudinti kojas.

Šis nemalonus pojūtis yra žinomas kaip neramių kojų sindromas (NKS). Niekas tiksliai nežino, dėl kokių priežasčių jis atsiranda, bet nėštukes jis dažnai vargina.

Taip pat skaitykite

Darbelis 28 nėštumo savaitei

Susirinkite informaciją apie vaikų gydytojus iš draugų, bendradarbių, kaimynų ar jus šiuo metu prižiūrinčio gydytojo.

Pagal galiojančią tvarką, mažylis bus priskirtas apylinkės pediatrui pagal gyvenamąją vietą. Jei šis gydytojas jums tinka − puiku. Jei ne, visada turite teisę registruotis pas kitą gydytoją (bet būtinai pasidomėkite, ar tai nekainuos papildomai).

Pasinaudokite proga ir poliklinikoje išsiaiškinkite, kam reikės pranešti apie gimusį kūdikį ir kokia tvarka jis bus lankomas grįžus namo.

2023 metų gegužinukai

 1. User has not uploaded an avatar
  pupkius prieš 6 val.

  Matrioskaa parašė:
  O kuria jums vieta daugiausia skauda?

  Man arba pilvo apačią visą arba dažniausiai pilvo apačią kairę pusę. Bet man su šiuo nėštumu viską skaudą😆aš "kaltinu"sėdimą darbą,bet ir daugiau pajudėjus būna skauda.

 2. Matrioskaa
  Matrioskaa prieš 6 val.

  pupkius parašė:
  Man arba pilvo apačią visą arba dažniausiai pilvo apačią kairę pusę. Bet man su šiuo nėštumu viską skaudą😆aš "kaltinu"sėdimą darbą,bet ir daugiau pajudėjus būna ska…

  Man irgi būna toks maudžia skauda žemai pilvo apacia😩

 3. User has not uploaded an avatar
  Natty34 prieš 4 val.

  rimantuja parašė:
  KNYGOS. Gal kuri busima ar esama mamyte atradote gera, istrigusia knyga apie pirmus vaikelio metus? 🤗 Suprantu, kad visi vaikučiai auga skirtingai, bet gal atradot …

  Man si labai patiko: The Happiest Baby on the Block by Harvey Karp

 4. kordute
  kordute prieš 3 val.

  Man irgi buna pamaudzia pilvo apacia. Kartais tikrai tai buna del uzkietejusiu viduriu. O kartais tiesiog galbut del to, jog viskas ten keiciasi. Kazkaip labai nesureiksminu tokiu paskaudenimu. Kartais buna ir skrandi paskauda

 5. yunona prieš 3 val.

  rimantuja parašė:
  KNYGOS. Gal kuri busima ar esama mamyte atradote gera, istrigusia knyga apie pirmus vaikelio metus? 🤗 Suprantu, kad visi vaikučiai auga skirtingai, bet gal atradot …

  Man patiko Helen Moon Branginkite pirmas savaites