28 nėštumo savaitė

Vaikelis 28 nėštumo savaitę

Pekino kopūstas. 28 nėštumo savaitę vaikelio svoris gali viršyti 1 kg, jo ūgis nuo viršugalvio iki kulnų – apie 38 cm (jis yra maždaug pekino kopūsto dydžio).

Vaikelis ir toliau kaupia riebalinį sluoksnį, taip toliau ruošdamasis gyvenimui ne gimdoje. Ant kūnelio beveik nebeliko lanugo plaukelių, tačiau galvutę jau gali puošti vešli ševeliūra.

Jei ne praeitą, tuomet šią savaitę mažylis pradės mirksėti, nors tai daugiau refleksas nei sąmoningi akių vokių judesiai.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 28 nėštumo savaitę

Faktas

Naujai iškeptų tėčių hormonų balansas pasikeičia: testosterono (vyriškojo hormono) kiekis sumažėja, o estrogenų (moteriškųjų hormonų) – padidėja. Šis reiškinys siejamas su naujagimio priežiūra

Jei jūsų kraujo rezus faktorius yra neigiamas (Rh-), Jums paskirs Rh imunoglobulino injekciją.

Dėl jos organizmas nepradės gaminti antikūnų, kurie gali patekti į naujagimio kraujotakos sistemą ir sukelti eritrocitų hemolizę (irimą).

Jei naujagimio Rh bus teigiamas (Rh+), tuoj po gimdymo jums bus suleista dar vieną Rh imunoglobulino dozė.

Kojose gali atsirasti nemalonūs pojūčiai: blauzdų dilgčiojimas, tempimas, „skruzdėlių bėgiojimas“, dėl kurio kyla nenumaldomas noras pajudinti kojas.

Šis nemalonus pojūtis yra žinomas kaip neramių kojų sindromas (NKS). Niekas tiksliai nežino, dėl kokių priežasčių jis atsiranda, bet nėštukes jis dažnai vargina.

Taip pat skaitykite

Darbelis 28 nėštumo savaitei

Susirinkite informaciją apie vaikų gydytojus iš draugų, bendradarbių, kaimynų ar jus šiuo metu prižiūrinčio gydytojo.

Pagal galiojančią tvarką, mažylis bus priskirtas apylinkės pediatrui pagal gyvenamąją vietą. Jei šis gydytojas jums tinka, tuomet viskas puiku. Jei ne, visada turite teisę registruotis pas kitą gydytoją, tačiau pasidomėkite, ar tai nekainuos papildomai.

Pasinaudokite proga ir poliklinikoje išsiaiškinkite, kam reikės pranešti apie gimusį kūdikį ir kokia tvarka jis bus lankomas grįžus namo.

2018 m. Liepos stebuklai

1. Eglučiuku
    Eglučiuku prieš 3 val.

Kaip fainiai
    Kiek daug trigubų džiaugsmų
    Baltu pavydu aplietų linkėjimų visom su dviem ir daugiau pilve laikykit mažius viduj kuo ilgiau

2. Xmamux prieš 3 val.

Eglučiuku parašė:
    Kaip fainiai
    Kiek daug trigubų džiaugsmų

Jus tai ziuriu irgi sauniai sukates broliuko ar sesutes laukiat?

Gugoo prieš 2 val.

Xmamux parašė:
    Bet pas Jus 3 tai dar daugiau spaudimo.. ka sako gyd? Senai saugot kakleli?

Realiai tik 2 savaite, buvo 25, tai gydytojas sake viskas ok, o va praeita treciadieni jau 18. Vaikstau i stacionara santariskese, kaip ir nesake kad labai bloga situacija, bet as stengiuosi gulineti.

4. Eglučiuku
    Eglučiuku prieš 2 val.

Xmamux parašė:
    Jus tai ziuriu irgi sauniai sukates broliuko ar sesutes laukiat?

Broliuko
    Na norint dviejų, o kada nors gal ir trečio - nėra kada miegoti dar kai gandrai po vieną skraido.. tai reik suktis

5. Lapkritina
    Lapkritina prieš 2 val.