28 nėštumo savaitė

28 nėštumo savaitė

Vaikelis 28 nėštumo savaitę

Pekino kopūstas. 28 nėštumo savaitę vaikelio svoris gali viršyti 1 kg, jo ūgis nuo viršugalvio iki kulnų – apie 38 cm (jis yra maždaug pekino kopūsto dydžio).

Vaikelis ir toliau kaupia riebalinį sluoksnį, taip toliau ruošdamasis gyvenimui ne gimdoje. Ant kūnelio beveik nebeliko lanugo plaukelių, tačiau galvutę jau gali puošti vešli ševeliūra.

Jei ne praeitą, tuomet šią savaitę mažylis pradės mirksėti, nors tai daugiau refleksas nei sąmoningi akių vokių judesiai.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 28 nėštumo savaitę

Faktas

Naujai iškeptų tėčių hormonų balansas pasikeičia: testosterono (vyriškojo hormono) kiekis sumažėja, o estrogenų (moteriškųjų hormonų) – padidėja. Šis reiškinys siejamas su naujagimio priežiūra

Jei jūsų kraujo rezus faktorius yra neigiamas (Rh-), Jums paskirs Rh imunoglobulino injekciją.

Dėl jos organizmas nepradės gaminti antikūnų, kurie gali patekti į naujagimio kraujotakos sistemą ir sukelti eritrocitų hemolizę (irimą).

Jei naujagimio Rh bus teigiamas (Rh+), tuoj po gimdymo jums bus suleista dar vieną Rh imunoglobulino dozė.

Kojose gali atsirasti nemalonūs pojūčiai: blauzdų dilgčiojimas, tempimas, „skruzdėlių bėgiojimas“, dėl kurio kyla nenumaldomas noras pajudinti kojas.

Šis nemalonus pojūtis yra žinomas kaip neramių kojų sindromas (NKS). Niekas tiksliai nežino, dėl kokių priežasčių jis atsiranda, bet nėštukes jis dažnai vargina.

Taip pat skaitykite

Darbelis 28 nėštumo savaitei

Susirinkite informaciją apie vaikų gydytojus iš draugų, bendradarbių, kaimynų ar jus šiuo metu prižiūrinčio gydytojo.

Pagal galiojančią tvarką, mažylis bus priskirtas apylinkės pediatrui pagal gyvenamąją vietą. Jei šis gydytojas jums tinka, tuomet viskas puiku. Jei ne, visada turite teisę registruotis pas kitą gydytoją, tačiau pasidomėkite, ar tai nekainuos papildomai.

Pasinaudokite proga ir poliklinikoje išsiaiškinkite, kam reikės pranešti apie gimusį kūdikį ir kokia tvarka jis bus lankomas grįžus namo.

2021 m. Rugpjūtinukai

 1. User has not uploaded an avatar
  mama12345678 prieš 5 val.

  Issi parašė:
  23mm buvo praeita savaite. Realiai jeigu ne maziau nei 25mm tai dazniausiai jokiu vaistu neskiria, tik magni, bryophyllum, viskas, kas naturalu. Na bent jau kur as …

  O kaip jums tikrino kaklelio ilgi?

 2. User has not uploaded an avatar
  Spindulelis12 prieš 5 val.

  Šypsena2021 parašė:
  Man tikrino 16sav kai darė skaną ir buvo paskirta 24sav patikrinimas. Jūs gal geriau pasiprašykite ir patikrins jeigu neramu.

  O dare vaginaliniu budu? Man kaip dare ligonineje, nes buvau nuvaziavusi del tu kietejimu, tai sake ilgas. Bet nepasake kiek cm nieko, zejo per pilvo sienele.
  Jo turiu kqip tik vizita 25 diena, tai pasiprasysiu kad patikrintu

 3. User has not uploaded an avatar
  Šypsena2021 prieš 5 val.

  Man tyrė vaginaliniu būdu abu kartus

 4. User has not uploaded an avatar
  Issi prieš 4 val.

  mama12345678 parašė:
  O kaip jums tikrino kaklelio ilgi?

  Tik vaginaliniu, nes jis tiksliausias.

 5. Bartoša13
  Bartoša13 prieš 3 val.

  Šypsena2021 parašė:
  Šiuo metu 2cm , uk gyvenu šiuo metu

  Pas mane kaklelis sutrumpejas 2cm ir prasiveres 1.6cm irgi buvo gimdos susitraukimai antradieni buvau issiusta i santariškes pora dienu pagulejau pabrandino mazutes musu plautukus , skyre vaistuku nuo susitraukimo pageriau viena vakara pailsejau ir viskas ketvirtadieni isleido namo tausojantis rezimas, nesinervint, nestresuoti ir viskas . Nelabai panikuoju kiek isnesiosiu tiek kaip dievas nuspres taip ir bus aisku tikiuosi nors menesiuka dar koki iki liepos pratempti