28 nėštumo savaitė

Vaikelis 28 nėštumo savaitę

Pekino kopūstas. 28 nėštumo savaitę vaikelio svoris gali viršyti 1 kg, jo ūgis nuo viršugalvio iki kulnų – apie 38 cm (jis yra maždaug pekino kopūsto dydžio).

Vaikelis ir toliau kaupia riebalinį sluoksnį, taip toliau ruošdamasis gyvenimui ne gimdoje. Ant kūnelio beveik nebeliko lanugo plaukelių, tačiau galvutę jau gali puošti vešli ševeliūra.

Jei ne praeitą, tuomet šią savaitę mažylis pradės mirksėti, nors tai daugiau refleksas nei sąmoningi akių vokių judesiai.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 28 nėštumo savaitę

Faktas

Naujai iškeptų tėčių hormonų balansas pasikeičia: testosterono (vyriškojo hormono) kiekis sumažėja, o estrogenų (moteriškųjų hormonų) – padidėja. Šis reiškinys siejamas su naujagimio priežiūra

Jei jūsų kraujo rezus faktorius yra neigiamas (Rh-), Jums paskirs Rh imunoglobulino injekciją.

Dėl jos organizmas nepradės gaminti antikūnų, kurie gali patekti į naujagimio kraujotakos sistemą ir sukelti eritrocitų hemolizę (irimą).

Jei naujagimio Rh bus teigiamas (Rh+), tuoj po gimdymo jums bus suleista dar vieną Rh imunoglobulino dozė.

Kojose gali atsirasti nemalonūs pojūčiai: blauzdų dilgčiojimas, tempimas, „skruzdėlių bėgiojimas“, dėl kurio kyla nenumaldomas noras pajudinti kojas.

Šis nemalonus pojūtis yra žinomas kaip neramių kojų sindromas (NKS). Niekas tiksliai nežino, dėl kokių priežasčių jis atsiranda, bet nėštukes jis dažnai vargina.

Taip pat skaitykite

Darbelis 28 nėštumo savaitei

Susirinkite informaciją apie vaikų gydytojus iš draugų, bendradarbių, kaimynų ar jus šiuo metu prižiūrinčio gydytojo.

Pagal galiojančią tvarką, mažylis bus priskirtas apylinkės pediatrui pagal gyvenamąją vietą. Jei šis gydytojas jums tinka, tuomet viskas puiku. Jei ne, visada turite teisę registruotis pas kitą gydytoją, tačiau pasidomėkite, ar tai nekainuos papildomai.

Pasinaudokite proga ir poliklinikoje išsiaiškinkite, kam reikės pranešti apie gimusį kūdikį ir kokia tvarka jis bus lankomas grįžus namo.

2017 m. Lapkritinukai

 1. Sunrise
  Sunrise prieš 5 val.

  ernestooox parašė:
  Ir man visais galais visokiu jausmu pilna... ir as geriausiai jauciuos lovoje😄 jei kur eit tai greit ir pareit ir netoli ir tai pilva tempia, ilgai sedet negaliu, p…

  O diržą nešiojat? Gal kažkiek palengvintų?
  Aš beveik visad guliu o kai vaikštau po namus uzsidedu diržą, kažkaip lengviau, nors buna kad pamirštu užsidėti tai tada kaip jus rasot irgi delnais prilaikau :)))

 2. agnieta.m
  agnieta.m prieš 4 val.

  Sunrise parašė:
  O diržą nešiojat? Gal kažkiek palengvintų?
  Aš beveik visad guliu o kai vaikštau po namus uzsidedu diržą, kažkaip lengviau, no…

  man tai su nugara ragas..vos paeinu,lauzia tiesiog..turbut teks pirkt dirza gal bus geriau👀

 3. ernestooox
  ernestooox prieš 4 val.

  Na dirzo neturiu, bet kogero busiu priversta nusipirkt... tikejaus isvenkt jo bet turbut nesigaus😀 kad man tik pries kokia savaitele pradejo tempt, kai pilvas pradejo greiciau aukt, bet dabar tai jau laaabai smarkiai tampo 😒

 4. User has not uploaded an avatar
  Ambiente prieš 4 val.

  ernestooox parašė:
  Ir man visais galais visokiu jausmu pilna... ir as geriausiai jauciuos lovoje😄 jei kur eit tai greit ir pareit ir netoli ir tai pilva tempia, ilgai sedet negaliu, p…

  Va, cia grynai apie mane parasete
  Dar man plius ir nervai nelaiko, ziauriai nervina visi ir viskas
  Siaip tikrai esu rami kaip akmuo, bet dabar per 5 sek mane gali is kantrybes isvest 😖
  Siandien mano tevai pasieme prie juros mano vyresneli. Vyrui baigesi atostos, tai tyliai sau pagalvojau kad pagaliau jie visi nuo manes atstos ir gausiu ramybe taip issvajota 😂

 5. grazina0801
  grazina0801 prieš 2 val.

  simoote parašė:
  As jau prisiskaiciau , bet vis galvojau kad i kazka alergija, bet berimo jokio ner, pilvo pacio neniezti tai strijas atmeciau. Bet idomu gal kam irgi yra toks niezu…

  simoote parašė:
  Sveikos, jau kelinta diena kankina delnu pedu,aplink spenelius niezuliukas, ir ypac vakare gal kuriai irgi panasiai yra?

  na as irgi esu skaicius kad jei noezti delnus ir padus nestumo metu tai ko gero susije su kepenim.pasakykit gyd, istirs, sius kraujo tirymams. man tai nei nezti nei ka, bet skauda pastoviai po desine krutim tai psakiau gyd sake kad kepenys turbut, tai dare kraujo tiryma, atsakimo dar nezinau..
  del to nezejimo gal dar gali but tas turkiskas virusas, jis plinta oro laseliniu budu, mano dvieju metuku berniukas siuo metu apsirges, tai jam niezti padukus i r sian ziuriu jau ant delnu ir atsirade tokios demeles rausvos.bet sitiem simptomam budinga temperatura.