28 nėštumo savaitė

28 nėštumo savaitė

Vaikelis 28 nėštumo savaitę

Pekino kopūstas. 28 nėštumo savaitę vaikelio svoris gali viršyti 1 kg, jo ūgis nuo viršugalvio iki kulnų – apie 38 cm (jis yra maždaug pekino kopūsto dydžio).

Vaikelis ir toliau kaupia riebalinį sluoksnį, taip toliau ruošdamasis gyvenimui ne gimdoje. Ant kūnelio beveik nebeliko lanugo plaukelių, tačiau galvutę jau gali puošti vešli ševeliūra.

Jei ne praeitą, tuomet šią savaitę mažylis pradės mirksėti, nors tai daugiau refleksas nei sąmoningi akių vokių judesiai.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 28 nėštumo savaitę

Faktas

Naujai iškeptų tėčių hormonų balansas pasikeičia: testosterono (vyriškojo hormono) kiekis sumažėja, o estrogenų (moteriškųjų hormonų) – padidėja. Šis reiškinys siejamas su naujagimio priežiūra

Jei jūsų kraujo rezus faktorius yra neigiamas (Rh-), Jums paskirs Rh imunoglobulino injekciją.

Dėl jos organizmas nepradės gaminti antikūnų, kurie gali patekti į naujagimio kraujotakos sistemą ir sukelti eritrocitų hemolizę (irimą).

Jei naujagimio Rh bus teigiamas (Rh+), tuoj po gimdymo jums bus suleista dar vieną Rh imunoglobulino dozė.

Kojose gali atsirasti nemalonūs pojūčiai: blauzdų dilgčiojimas, tempimas, „skruzdėlių bėgiojimas“, dėl kurio kyla nenumaldomas noras pajudinti kojas.

Šis nemalonus pojūtis yra žinomas kaip neramių kojų sindromas (NKS). Niekas tiksliai nežino, dėl kokių priežasčių jis atsiranda, bet nėštukes jis dažnai vargina.

Taip pat skaitykite

Darbelis 28 nėštumo savaitei

Susirinkite informaciją apie vaikų gydytojus iš draugų, bendradarbių, kaimynų ar jus šiuo metu prižiūrinčio gydytojo.

Pagal galiojančią tvarką, mažylis bus priskirtas apylinkės pediatrui pagal gyvenamąją vietą. Jei šis gydytojas jums tinka, tuomet viskas puiku. Jei ne, visada turite teisę registruotis pas kitą gydytoją, tačiau pasidomėkite, ar tai nekainuos papildomai.

Pasinaudokite proga ir poliklinikoje išsiaiškinkite, kam reikės pranešti apie gimusį kūdikį ir kokia tvarka jis bus lankomas grįžus namo.

Airijos nėštukės 2018-2019 m.

 1. User has not uploaded an avatar
  SandyV prieš 1 sav.

  EvieV parašė:
  Mes irgi neislaukem ir ejom anksciau. Nuostabus jausmas, dar mums ten dave video irasus tris, tai kas dien ziuredavau iki kito scano ar planavote seimos paga…

  Na kaip ir planavome, bet vistiek keistas jausmas. Mes telefonu nusifilmavome tai irgi ziurime kasdien

 2. EvieV
  EvieV prieš 1 sav.

  Gileda parašė:
  Iki 3 men geriau tik folio rugsti ir vit D3. O nuo trecio pradejau vitaminus gerti,tai galima sakyti iki galo panasiai ir geriau as juos. Gelezis visa nestuma buvo …

  Kaip mazyle, ar rami? gal i kokius idomius uzsiemimus vaikstot ar planuojat? Mes neseniai suzinojom kad taip pat laukiam mergytes

  SandyV parašė:
  Na kaip ir planavome, bet vistiek keistas jausmas. Mes telefonu nusifilmavome tai irgi ziurime kasdien

  O galiu paklausti kur jums leido filmuoti? Mums 3 scanuose neleido, tik vienoj klinikoj uz papildoma mokesti irase patys..

  Kokie pojuciai, ar prasidejo jau kazkas?

 3. Fotografebarak
  Fotografebarak prieš 1 sav.

  SandyV parašė:
  Merginos, kokius vitaminus vartojat nestumo metu? man ginekologe sake kad folio rugsti ir vitamina b,d3 vartoti iki 12 savaiciu, o paskuo pregnacy care, taciau sia…

  Geriau folio rūgštį ir vitaminą d pradžioje, vėliau nieko...

 4. EvieV
  EvieV prieš 6 d.

  Fotografebarak parašė:
  Geriau folio rūgštį ir vitaminą d pradžioje, vėliau nieko...

  Kaip jusu arbuziukas?

 5. Fotografebarak
  Fotografebarak prieš 3 d.

  EvieV parašė:
  Kaip jusu arbuziukas?

  Arbuziukas gerai, o aš jau puskuoju... nes Arbuziukas jau visas arbūzas! o jus?