28 nėštumo savaitė

28 nėštumo savaitė

Vaikelis 28 nėštumo savaitę

Pekino kopūstas. 28 nėštumo savaitę vaikelio svoris gali viršyti 1 kg, jo ūgis nuo viršugalvio iki kulnų – apie 38 cm (jis yra maždaug pekino kopūsto dydžio).

Vaikelis ir toliau kaupia riebalinį sluoksnį, taip toliau ruošdamasis gyvenimui ne gimdoje. Ant kūnelio beveik nebeliko lanugo plaukelių, tačiau galvutę jau gali puošti vešli ševeliūra.

Jei ne praeitą, tuomet šią savaitę mažylis pradės mirksėti, nors tai daugiau refleksas nei sąmoningi akių vokių judesiai.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 28 nėštumo savaitę

Faktas

Naujai iškeptų tėčių hormonų balansas pasikeičia: testosterono (vyriškojo hormono) kiekis sumažėja, o estrogenų (moteriškųjų hormonų) – padidėja. Šis reiškinys siejamas su naujagimio priežiūra

Jei jūsų kraujo rezus faktorius yra neigiamas (Rh-), Jums paskirs Rh imunoglobulino injekciją.

Dėl jos organizmas nepradės gaminti antikūnų, kurie gali patekti į naujagimio kraujotakos sistemą ir sukelti eritrocitų hemolizę (irimą).

Jei naujagimio Rh bus teigiamas (Rh+), tuoj po gimdymo jums bus suleista dar vieną Rh imunoglobulino dozė.

Kojose gali atsirasti nemalonūs pojūčiai: blauzdų dilgčiojimas, tempimas, „skruzdėlių bėgiojimas“, dėl kurio kyla nenumaldomas noras pajudinti kojas.

Šis nemalonus pojūtis yra žinomas kaip neramių kojų sindromas (NKS). Niekas tiksliai nežino, dėl kokių priežasčių jis atsiranda, bet nėštukes jis dažnai vargina.

Taip pat skaitykite

Darbelis 28 nėštumo savaitei

Susirinkite informaciją apie vaikų gydytojus iš draugų, bendradarbių, kaimynų ar jus šiuo metu prižiūrinčio gydytojo.

Pagal galiojančią tvarką, mažylis bus priskirtas apylinkės pediatrui pagal gyvenamąją vietą. Jei šis gydytojas jums tinka, tuomet viskas puiku. Jei ne, visada turite teisę registruotis pas kitą gydytoją, tačiau pasidomėkite, ar tai nekainuos papildomai.

Pasinaudokite proga ir poliklinikoje išsiaiškinkite, kam reikės pranešti apie gimusį kūdikį ir kokia tvarka jis bus lankomas grįžus namo.

2020 m. Kovo zuikiai :)

 1. User has not uploaded an avatar
  Orinta1 prieš 7 val.

  Laura86S parašė:
  Orinta1, kaip jus su mazyliu jauciates?

  Na kol kas neblogai. Siandien pasake kad nera 4 lygio kraujosruvu smegenelese kaip buvo pries tai sake, tai labai tas nudziugino, bet rytoj musu laukia atvirojo arterinio latako operacija, tai po jos turetu buti dar geriau😊 aisku dabar labai neramu kaio cia kas bus, bet tikiu viskas bus gerai😊

 2. User has not uploaded an avatar
  Zhiuli prieš 7 val.

  Orinta1 parašė:
  Na kol kas neblogai. Siandien pasake kad nera 4 lygio kraujosruvu smegenelese kaip buvo pries tai sake, tai labai tas nudziugino, bet rytoj musu laukia atvirojo art…

  o jetau. o kur tas latakas yra?

 3. User has not uploaded an avatar
  Laura86S prieš 7 val.

  Orinta1 parašė:
  Na kol kas neblogai. Siandien pasake kad nera 4 lygio kraujosruvu smegenelese kaip buvo pries tai sake, tai labai tas nudziugino, bet rytoj musu laukia atvirojo art…

  Na gydytojai zino ka daro, ir tikrai viskas bus gerai☺

 4. User has not uploaded an avatar
  Orinta1 prieš 6 val.

  Zhiuli parašė:
  o jetau. o kur tas latakas yra?

  Prie sirdutes, bet jos nelies

 5. User has not uploaded an avatar
  Orinta1 prieš 6 val.

  Laura86S parašė:
  Na gydytojai zino ka daro, ir tikrai viskas bus gerai☺

  Aisku, jei zinotu kad bus blogai net nedarytu jos