28 nėštumo savaitė

28 nėštumo savaitė

Vaikelis 28 nėštumo savaitę

Pekino kopūstas. 28 nėštumo savaitę vaikelio svoris gali viršyti 1 kg, jo ūgis nuo viršugalvio iki kulnų – apie 38 cm (jis yra maždaug pekino kopūsto dydžio).

Vaikelis ir toliau kaupia riebalinį sluoksnį, taip toliau ruošdamasis gyvenimui ne gimdoje. Ant kūnelio beveik nebeliko lanugo plaukelių, tačiau galvutę jau gali puošti vešli ševeliūra.

Jei ne praeitą, tuomet šią savaitę mažylis pradės mirksėti, nors tai daugiau refleksas nei sąmoningi akių vokių judesiai.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 28 nėštumo savaitę

Faktas

Naujai iškeptų tėčių hormonų balansas pasikeičia: testosterono (vyriškojo hormono) kiekis sumažėja, o estrogenų (moteriškųjų hormonų) – padidėja. Šis reiškinys siejamas su naujagimio priežiūra

Jei jūsų kraujo rezus faktorius yra neigiamas (Rh-), Jums paskirs Rh imunoglobulino injekciją.

Dėl jos organizmas nepradės gaminti antikūnų, kurie gali patekti į naujagimio kraujotakos sistemą ir sukelti eritrocitų hemolizę (irimą).

Jei naujagimio Rh bus teigiamas (Rh+), tuoj po gimdymo jums bus suleista dar vieną Rh imunoglobulino dozė.

Kojose gali atsirasti nemalonūs pojūčiai: blauzdų dilgčiojimas, tempimas, „skruzdėlių bėgiojimas“, dėl kurio kyla nenumaldomas noras pajudinti kojas.

Šis nemalonus pojūtis yra žinomas kaip neramių kojų sindromas (NKS). Niekas tiksliai nežino, dėl kokių priežasčių jis atsiranda, bet nėštukes jis dažnai vargina.

Taip pat skaitykite

Darbelis 28 nėštumo savaitei

Susirinkite informaciją apie vaikų gydytojus iš draugų, bendradarbių, kaimynų ar jus šiuo metu prižiūrinčio gydytojo.

Pagal galiojančią tvarką, mažylis bus priskirtas apylinkės pediatrui pagal gyvenamąją vietą. Jei šis gydytojas jums tinka, tuomet viskas puiku. Jei ne, visada turite teisę registruotis pas kitą gydytoją, tačiau pasidomėkite, ar tai nekainuos papildomai.

Pasinaudokite proga ir poliklinikoje išsiaiškinkite, kam reikės pranešti apie gimusį kūdikį ir kokia tvarka jis bus lankomas grįžus namo.

2019 m. Birželinukai :)

 1. Rienka
  Rienka prieš 3 val.

  Dvyniukė parašė:
  Pradejau gert gelezi du kartus per diena ir galva tokia sunki, toks kaip blogumas. Galvoju gal cia nuo gelezies... niekam taip nebuvo? gal pabandyti…

  Po vieną tabletę, 27mg geriy. Turiu mažakraujystę, bet viduriai kietėjo ir geriu kas antrą.. Buvau vėl kasdien pradėjus gerti, bet ir vėl atsisveikinau su wc, tad vėl kas antrą geriu dėl blogumo tai mano daktarė sakė ją pradėti vartoti po 22 savaitės, kiek pamenu sakė, kad nepykintų. Aš pradėjau anksčiau ir nejutau blogumo jokio,bet jūs gal reaguojat kitaip

 2. Zydra
  Zydra prieš 2 val.

  Mano hemoglobinas 112, tai daktare liepe nesciosiom skirtus vitaminus nusipirkti..

 3. User has not uploaded an avatar
  Bitė Maja prieš 1 val.

  Kokiose parduotuvėse Vilniuje galima apžiūrėti vežimėlius be babycity? 🙂

 4. User has not uploaded an avatar
  rudojji prieš 1 val.

  Merginos, ar toms kurioms nustatė GD nebūna taip, kad pavalgius po kokių 15 min pradeda prakaitas mušti? net ir nejudant ? ar čia man nuo ko kito? aš apskritai nėštumo metu daug prakaituoju , o jūs ?

 5. Rienka
  Rienka prieš 45 min.

  rudojji parašė:
  Merginos, ar toms kurioms nustatė GD nebūna taip, kad pavalgius po kokių 15 min pradeda prakaitas mušti? net ir nejudant ? ar čia man nuo ko kito? aš apskr…

  Va man taip yra.. Ir vis kai pavalgau bijau, kad prasidės, nes tada atrodo viskas lips lauk. Kaip prieš vėmimą.. Rankos aptirpsta bet. Palaukiu biški, tada vandens ir geriau biški.