28 nėštumo savaitė

Vaikelis 28 nėštumo savaitę

Pekino kopūstas. 28 nėštumo savaitę vaikelio svoris gali viršyti 1 kg, jo ūgis nuo viršugalvio iki kulnų – apie 38 cm (jis yra maždaug pekino kopūsto dydžio).

Vaikelis ir toliau kaupia riebalinį sluoksnį, taip toliau ruošdamasis gyvenimui ne gimdoje. Ant kūnelio beveik nebeliko lanugo plaukelių, tačiau galvutę jau gali puošti vešli ševeliūra.

Jei ne praeitą, tuomet šią savaitę mažylis pradės mirksėti, nors tai daugiau refleksas nei sąmoningi akių vokių judesiai.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 28 nėštumo savaitę

Faktas

Naujai iškeptų tėčių hormonų balansas pasikeičia: testosterono (vyriškojo hormono) kiekis sumažėja, o estrogenų (moteriškųjų hormonų) – padidėja. Šis reiškinys siejamas su naujagimio priežiūra

Jei jūsų kraujo rezus faktorius yra neigiamas (Rh-), Jums paskirs Rh imunoglobulino injekciją.

Dėl jos organizmas nepradės gaminti antikūnų, kurie gali patekti į naujagimio kraujotakos sistemą ir sukelti eritrocitų hemolizę (irimą).

Jei naujagimio Rh bus teigiamas (Rh+), tuoj po gimdymo jums bus suleista dar vieną Rh imunoglobulino dozė.

Kojose gali atsirasti nemalonūs pojūčiai: blauzdų dilgčiojimas, tempimas, „skruzdėlių bėgiojimas“, dėl kurio kyla nenumaldomas noras pajudinti kojas.

Šis nemalonus pojūtis yra žinomas kaip neramių kojų sindromas (NKS). Niekas tiksliai nežino, dėl kokių priežasčių jis atsiranda, bet nėštukes jis dažnai vargina.

Taip pat skaitykite

Neramių kojų sindromas nėštumo metu

Darbelis 28 nėštumo savaitei

Susirinkite informaciją apie vaikų gydytojus iš draugų, bendradarbių, kaimynų ar jus šiuo metu prižiūrinčio gydytojo.

Pagal galiojančią tvarką, mažylis bus priskirtas apylinkės pediatrui pagal gyvenamąją vietą. Jei šis gydytojas jums tinka, tuomet viskas puiku. Jei ne, visada turite teisę registruotis pas kitą gydytoją, tačiau pasidomėkite, ar tai nekainuos papildomai. Išsiaiškinkinkite, ar po gimdymo jus namuose lankys patronažinė seselė. 

2017 m. Rugpjūtinukai ❤️

 1. Orchi28
  Orchi28 prieš 5 val.

  deimantuoskius parašė:
  Na jeigu IR bus didelis,tai jus niekaip to nesustabdysit. Man IR midwife vis sako,kad bus vel dickis vyriokas,tai jau tam IR nusiteikiau. Mano brolio zmona pagimde …

  Oho tikrai dideli leliai 6kg nepaguodet aisku kad pati nieko neitakosiu koks uzaugs ten pilvely toks vistiek teks gimdyti nervuosiuos ar ne kitaip nebus...beja koju tinimui man labai padeda tepalas lioton 1000 gine rekomendavo kaskokios medziagos naturalios jame yra kuri atpalaiduoja kraujotaka ir pan nes man pedos per ciurnas tinsta tai pateplioju padeda

 2. deimantuoskius
  deimantuoskius prieš 5 val.

  zalia pieva parašė:
  https://www.ortopedija.lt/parduotuve/busimoms-mamytems/relaxsan-kojines-iki-keliu-su-mikrofibra-rudos-spalvos/

  Aciu 😊

  Orchi28 parašė:
  Oho tikrai dideli leliai 6kg nepaguodet aisku kad pati nieko neitakosiu koks uzaugs ten pilvely toks vistiek teks gimdyti nervuosiuos ar ne kitaip nebus...beja k…

  Reikes pabandyti 😊

 3. Zemuogaite
  Zemuogaite prieš 3 val.

  ilonag1 parašė:
  Gal berniuko laukiates? Nes kai laukiausi dukros,be dirzo niekur nejau,buvo labai patogu,nes pilvukas apvalus ir labiau i sonus buvo,o su sunum negalejau nesiot,nes…

  Taip, berniuko. Kai uzsidedu atrodo kad spaudzia kaip jus ir sakot