28 nėštumo savaitė

28 nėštumo savaitė

Vaikelis 28 nėštumo savaitę

Pekino kopūstas. 28 nėštumo savaitę vaikelio svoris gali viršyti 1 kg, jo ūgis nuo viršugalvio iki kulnų – apie 38 cm (jis yra maždaug pekino kopūsto dydžio).

Vaikelis ir toliau kaupia riebalinį sluoksnį, taip toliau ruošdamasis gyvenimui ne gimdoje. Ant kūnelio beveik nebeliko lanugo plaukelių, tačiau galvutę jau gali puošti vešli ševeliūra.

Jei ne praeitą, tuomet šią savaitę mažylis pradės mirksėti, nors tai daugiau refleksas nei sąmoningi akių vokių judesiai.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 28 nėštumo savaitę

Faktas

Naujai iškeptų tėčių hormonų balansas pasikeičia: testosterono (vyriškojo hormono) kiekis sumažėja, o estrogenų (moteriškųjų hormonų) – padidėja. Šis reiškinys siejamas su naujagimio priežiūra

Jei jūsų kraujo rezus faktorius yra neigiamas (Rh-), Jums paskirs Rh imunoglobulino injekciją.

Dėl jos organizmas nepradės gaminti antikūnų, kurie gali patekti į naujagimio kraujotakos sistemą ir sukelti eritrocitų hemolizę (irimą).

Jei naujagimio Rh bus teigiamas (Rh+), tuoj po gimdymo jums bus suleista dar vieną Rh imunoglobulino dozė.

Kojose gali atsirasti nemalonūs pojūčiai: blauzdų dilgčiojimas, tempimas, „skruzdėlių bėgiojimas“, dėl kurio kyla nenumaldomas noras pajudinti kojas.

Šis nemalonus pojūtis yra žinomas kaip neramių kojų sindromas (NKS). Niekas tiksliai nežino, dėl kokių priežasčių jis atsiranda, bet nėštukes jis dažnai vargina.

Taip pat skaitykite

Darbelis 28 nėštumo savaitei

Susirinkite informaciją apie vaikų gydytojus iš draugų, bendradarbių, kaimynų ar jus šiuo metu prižiūrinčio gydytojo.

Pagal galiojančią tvarką, mažylis bus priskirtas apylinkės pediatrui pagal gyvenamąją vietą. Jei šis gydytojas jums tinka, tuomet viskas puiku. Jei ne, visada turite teisę registruotis pas kitą gydytoją, tačiau pasidomėkite, ar tai nekainuos papildomai.

Pasinaudokite proga ir poliklinikoje išsiaiškinkite, kam reikės pranešti apie gimusį kūdikį ir kokia tvarka jis bus lankomas grįžus namo.

2021 metų sausinukai ❤️🌸

 1. User has not uploaded an avatar
  birutyte1993 prieš 22 val.

  evelyncikas parašė:
  Gal vaikas aktyvesnis vakare o diena poilsiauja ? 🤔 šiuo laikotarpiu dar nereiktų sekti judesių , jie sekami vėlesniame nėštume, tačiau pabandykite išgerti kavos ga…

  Na jis spardosi truputi, bet švelniai labai

 2. User has not uploaded an avatar
  birutyte1993 prieš 22 val.

  Ačiū už patarimus, pasižiūresiu kaip bus toliau, gal veltui pergyvenu

 3. User has not uploaded an avatar
  Nessi prieš 19 val.

  birutyte1993 parašė:
  Ačiū už patarimus, pasižiūresiu kaip bus toliau, gal veltui pergyvenu

  Ir man buna dienu kai lelius ramesnis. Atrodo tik keli judesiukai per diena. Bet po to atsigriebia. Apspardo gerai ir vel ramu..

 4. Krisias
  Krisias prieš 5 val.

  Sveikos merginos, turiu klausima apie pilvo, o tiksliau bambos išvaržos formavimąsi. Jaučiamas maudimas šalia bambos lyg tempimas... Kaip jūsų pilvo raumenys laikosi ir kaip su bamba reikalai?

 5. User has not uploaded an avatar
  Nessi prieš 4 val.

  Man tik sonus dar patraukia karts nuo karto. Aplink bamba lyg ir jokiu skausmeliu nepastebejau