28 nėštumo savaitė

28 nėštumo savaitė

Vaikelis 28 nėštumo savaitę

Pekino kopūstas. 28 nėštumo savaitę vaikelio svoris gali viršyti 1 kg, jo ūgis nuo viršugalvio iki kulnų – apie 38 cm (jis yra maždaug pekino kopūsto dydžio).

Vaikelis ir toliau kaupia riebalinį sluoksnį, taip toliau ruošdamasis gyvenimui ne gimdoje. Ant kūnelio beveik nebeliko lanugo plaukelių, tačiau galvutę jau gali puošti vešli ševeliūra.

Jei ne praeitą, tuomet šią savaitę mažylis pradės mirksėti, nors tai daugiau refleksas nei sąmoningi akių vokių judesiai.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 28 nėštumo savaitę

Faktas

Naujai iškeptų tėčių hormonų balansas pasikeičia: testosterono (vyriškojo hormono) kiekis sumažėja, o estrogenų (moteriškųjų hormonų) – padidėja. Šis reiškinys siejamas su naujagimio priežiūra

Jei jūsų kraujo rezus faktorius yra neigiamas (Rh-), Jums paskirs Rh imunoglobulino injekciją.

Dėl jos organizmas nepradės gaminti antikūnų, kurie gali patekti į naujagimio kraujotakos sistemą ir sukelti eritrocitų hemolizę (irimą).

Jei naujagimio Rh bus teigiamas (Rh+), tuoj po gimdymo jums bus suleista dar vieną Rh imunoglobulino dozė.

Kojose gali atsirasti nemalonūs pojūčiai: blauzdų dilgčiojimas, tempimas, „skruzdėlių bėgiojimas“, dėl kurio kyla nenumaldomas noras pajudinti kojas.

Šis nemalonus pojūtis yra žinomas kaip neramių kojų sindromas (NKS). Niekas tiksliai nežino, dėl kokių priežasčių jis atsiranda, bet nėštukes jis dažnai vargina.

Taip pat skaitykite

Darbelis 28 nėštumo savaitei

Susirinkite informaciją apie vaikų gydytojus iš draugų, bendradarbių, kaimynų ar jus šiuo metu prižiūrinčio gydytojo.

Pagal galiojančią tvarką, mažylis bus priskirtas apylinkės pediatrui pagal gyvenamąją vietą. Jei šis gydytojas jums tinka, tuomet viskas puiku. Jei ne, visada turite teisę registruotis pas kitą gydytoją, tačiau pasidomėkite, ar tai nekainuos papildomai.

Pasinaudokite proga ir poliklinikoje išsiaiškinkite, kam reikės pranešti apie gimusį kūdikį ir kokia tvarka jis bus lankomas grįžus namo.

2018 m. rugsėjo mažiausieji

 1. Liustra prieš 1 val.

  Pupsi parašė:
  Svarbiausia, kad prieš pusantrų metų viską dariau, bet nepamenu

  As irgi 😂😂😂

 2. Naktis prieš 1 val.

  Pupsi parašė:
  Mamukai, klausimas: kai išeinam į dekretą, gydytojas parašo, suveda duomenis į sistemą, mes tą pačią dieną sodroj parašom prašymą (arba internetu), o darbdavys gaun…

  Man sake,kad kai isleis i dekreta paskambint i darboviete. O paskui kai gims lelyte tada darbe kazka pasirasyti.

 3. User has not uploaded an avatar
  Hellionn prieš 1 val.

  Symphony parašė:
  butinai reik kepuryciu, leliuko siluma per pakausi iseina. manidkus liepos men gime, palatoj silta ir to kepuryte dejom

  Matyt kaip koks gydytojas rekomenduoja. Sunus taip pat liepos men gimes, net kalbu apie kepuryte nebuvo 😀

 4. Naktis prieš 1 val.

  As vaiku dar neturiu,su naujagimiais mazai kontakto buvo,kiek va sesuo.Bet siaip pagalvojus taip jei namie 26 silumos,tai kam ta kepuryte,bet jei vesu tai manau reikia.Leliukas jautrus realiai turetu buti,juk buvo tokioj aplinkoj,kad visad vienoda temperatura,nei vejalio kazkokio,nei ko.Naujagimiu sako ausytes jautrios,tai pradzioj as saviske tikrai saugosiu.Zinoma nesakau,kad tos kurios nededa kepuryciu nesaugo O tas kiekis kepuryciu,tai priklauso nuo mamos.Juk vienos kiekviena diena perrengia kudikius,kitos tik tada kai susitepa rubelius.

 5. Zvaigz_dute
  Zvaigz_dute prieš 8 min.

  Pupsi parašė:
  Mamukai, klausimas: kai išeinam į dekretą, gydytojas parašo, suveda duomenis į sistemą, mes tą pačią dieną sodroj parašom prašymą (arba internetu), o darbdavys gaun…

  To paties norejau paklaust, o kol pirmajam nera 2 metu reik vistiek sodroj pildyt prasyma ar automatiskai viskas, nee vis dar iki vakar vpa buvau, tik pinigai ant vyro perrasyti.