28 nėštumo savaitė

28 nėštumo savaitė

Vaikelis 28 nėštumo savaitę

Pekino kopūstas. 28 nėštumo savaitę vaikelio svoris gali viršyti 1 kg, jo ūgis nuo viršugalvio iki kulnų – apie 38 cm (jis yra maždaug pekino kopūsto dydžio).

Vaikelis ir toliau kaupia riebalinį sluoksnį, taip toliau ruošdamasis gyvenimui ne gimdoje. Ant kūnelio beveik nebeliko lanugo plaukelių, tačiau galvutę jau gali puošti vešli ševeliūra.

Jei ne praeitą, tuomet šią savaitę mažylis pradės mirksėti, nors tai daugiau refleksas nei sąmoningi akių vokių judesiai.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 28 nėštumo savaitę

Faktas

Naujai iškeptų tėčių hormonų balansas pasikeičia: testosterono (vyriškojo hormono) kiekis sumažėja, o estrogenų (moteriškųjų hormonų) – padidėja. Šis reiškinys siejamas su naujagimio priežiūra

Jei jūsų kraujo rezus faktorius yra neigiamas (Rh-), Jums paskirs Rh imunoglobulino injekciją.

Dėl jos organizmas nepradės gaminti antikūnų, kurie gali patekti į naujagimio kraujotakos sistemą ir sukelti eritrocitų hemolizę (irimą).

Jei naujagimio Rh bus teigiamas (Rh+), tuoj po gimdymo jums bus suleista dar vieną Rh imunoglobulino dozė.

Kojose gali atsirasti nemalonūs pojūčiai: blauzdų dilgčiojimas, tempimas, „skruzdėlių bėgiojimas“, dėl kurio kyla nenumaldomas noras pajudinti kojas.

Šis nemalonus pojūtis yra žinomas kaip neramių kojų sindromas (NKS). Niekas tiksliai nežino, dėl kokių priežasčių jis atsiranda, bet nėštukes jis dažnai vargina.

Taip pat skaitykite

Darbelis 28 nėštumo savaitei

Susirinkite informaciją apie vaikų gydytojus iš draugų, bendradarbių, kaimynų ar jus šiuo metu prižiūrinčio gydytojo.

Pagal galiojančią tvarką, mažylis bus priskirtas apylinkės pediatrui pagal gyvenamąją vietą. Jei šis gydytojas jums tinka, tuomet viskas puiku. Jei ne, visada turite teisę registruotis pas kitą gydytoją, tačiau pasidomėkite, ar tai nekainuos papildomai.

Pasinaudokite proga ir poliklinikoje išsiaiškinkite, kam reikės pranešti apie gimusį kūdikį ir kokia tvarka jis bus lankomas grįžus namo.

2020 m. Gegužiukai 🙂

 1. User has not uploaded an avatar
  laukine-kriause prieš 3 val.

  As turejau is Norvegijos parveztu sauskelniu tai mano sunui labai netiko iskart isbere vystyklu dermatitu ir teko ilgai ir nuobodziai gydyt. Tada vel pradejom naudot is musu prekybos centru ir viskas palaipsniui susitvarke. Matyt netiko
  Man irgi sonkaulius buna tempia suduria ypac viena puse. Bet pakeitus padeti atslugsta😉

 2. User has not uploaded an avatar
  Spindulys prieš 3 val.

  Desinej pusej kai sonkauliai pradeda skaudet turiu atsigult, tada iskart praeina kolkas sako jog vaikutis galvyte i virsu yra.

 3. User has not uploaded an avatar
  monini prieš 3 val.

  Laba visoms. Mes po apžiūros, tikrai sesė pagal echo 27sav.+4d., svoris 1089g, širdelė tvarkoje (pradžioje buvo kažkokių abejonių). Dėl diabeto, ginė sako, kad 6.2 dar nerodo, turėtų būti ~7.8, blogai poliklinkoje padarė, kad neėmė po val., bet čia miestelių "privalumas", savos taisyklės.
  Dėl daiktelių, vežimą pirkom jau prieš mėnesį, nes pasitaikė geras variantas, o pradžiai užsisakiau merino porą komplektėlių, kepurytę ir vilnones kojinytes, daugiau nieko. Lovytė nuo pirmagimės visiem ta pati. Jau gerokai pasitrynusi, bet man ji pati mieliausia 😊😍

 4. sandibela
  sandibela prieš 1 val.

  monini parašė:
  Laba visoms. Mes po apžiūros, tikrai sesė pagal echo 27sav.+4d., svoris 1089g, širdelė tvarkoje (pradžioje buvo kažkokių abejonių). Dėl diabeto, ginė sako, kad 6…

  Mes siendien visa seimynele taip pat buvome issamiam echoskopui del diabeto, tai viskas gerai vaikeliui 🥰. Dydis panasus i jusu 27+3d svoris 1016gramu ❤️.

 5. seimyna5 prieš 1 val.

  Krissss parašė:
  Sveikos dėl sauskelnių: ar perkate/pirksite Lietuvoje ar atvežtas iš užsienio? Teko girdėti, jog iš užsienio tiek kokybė, tiek kainos geresnės🤔

  Pirkau norvegijoje