28 nėštumo savaitė

28 nėštumo savaitė

Vaikelis 28 nėštumo savaitę

Pekino kopūstas. 28 nėštumo savaitę vaikelio svoris gali viršyti 1 kg, jo ūgis nuo viršugalvio iki kulnų – apie 38 cm (jis yra maždaug pekino kopūsto dydžio).

Vaikelis ir toliau kaupia riebalinį sluoksnį, ruošdamasis gyvenimui ne gimdoje. Ant kūnelio beveik nebeliko lanugo plaukelių, tačiau galvutę jau gali puošti vešli ševeliūra.

Šiomis savaitėmis mažylis pradeda mirksėti, nors kol kas tai yra veikiau refleksas, nei sąmoningi akių vokių judesiai.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 28 nėštumo savaitę

Faktas

Naujai iškeptų tėčių hormonų balansas pasikeičia: testosterono (vyriškojo hormono) kiekis sumažėja, o estrogenų (moteriškųjų hormonų) – padidėja. Šis reiškinys siejamas su naujagimio priežiūra.

Jei jūsų kraujo rezus faktorius yra neigiamas (Rh-), Jums paskirs Rh imunoglobulino injekciją.

Dėl jos organizmas nepradės gaminti antikūnų, kurie gali patekti į naujagimio kraujotakos sistemą ir sukelti eritrocitų hemolizę (irimą).

Jei naujagimio Rh bus teigiamas (Rh+), tuoj po gimdymo jums bus suleista dar vieną Rh imunoglobulino dozė.

Kojose gali atsirasti nemalonūs pojūčiai: blauzdų dilgčiojimas, tempimas, „skruzdėlių bėgiojimas“, dėl kurio kyla nenumaldomas noras pajudinti kojas.

Šis nemalonus pojūtis yra žinomas kaip neramių kojų sindromas (NKS). Niekas tiksliai nežino, dėl kokių priežasčių jis atsiranda, bet nėštukes jis dažnai vargina.

Taip pat skaitykite

Darbelis 28 nėštumo savaitei

Susirinkite informaciją apie vaikų gydytojus iš draugų, bendradarbių, kaimynų ar jus šiuo metu prižiūrinčio gydytojo.

Pagal galiojančią tvarką, mažylis bus priskirtas apylinkės pediatrui pagal gyvenamąją vietą. Jei šis gydytojas jums tinka − puiku. Jei ne, visada turite teisę registruotis pas kitą gydytoją (bet būtinai pasidomėkite, ar tai nekainuos papildomai).

Pasinaudokite proga ir poliklinikoje išsiaiškinkite, kam reikės pranešti apie gimusį kūdikį ir kokia tvarka jis bus lankomas grįžus namo.

2024 metų kovo mėnesio mažyliai

 1. User has not uploaded an avatar
  tiputapu_ prieš 13 val.

  Aš ir galvoju. Jau kartą kvietė kas nori asmeniškiau susirašinėti, dabar vėl kam nauja?

 2. User has not uploaded an avatar
  tiputapu_ prieš 13 val.

  Geriau papasakokite, kaip sekasi su virusais kovoti? Man apart visų įprastinių peršalimo simptomų, labai stipriai skaudėjo galvą, buvo pakilusi temp 38 ir daugiau. Skaičiau, kad reiktų virš 38 jau paracetamolio. Aišku savaitgalį su gyd. nepasikonsultuosi, bet laimei pradėjo pagaliau gerėti... Ar jau taip su 38 ir mušate?

 3. User has not uploaded an avatar
  RebekaTea prieš 11 val.

  Sveikos,
  as visiskai ''zalia'' siam internetiniam puslapi, visur isnarsiau bet niekaip neradau kur kitam forume paklaust tai rasau cia Susiduriu su panikos priepoliais, ir regis kas diena vis dazniau ir stipriau. Apibudinant savijauta lyg staiga kas sirdi ir plaucius uzspaustu, tarsi suzinotum kad tave is darbo atleido ar namai sudege, ar eitum i svarbiausia egzamina ir zinai kad nepasiruosei (nezinau, kaip kitaip apibudint :D) . Kudikis labai planuotas ir lauktas, jauciuosi pasiruosusi ir be galo laukiu gimimo, nera jokiu negatyviu minciu, panikos priepoliai uzeina visikai netiketai, nesvarbu ar tieisog valgau, dirbu, filma ziuriu.. gal kas panasiai susidure? pas daktare sausio 7d. skaiciuoju dienas iki tol nes nu baisu darosi, kad dazneja ir ilgeja tas jausmas, jei niekas nesikeis atrodo iki gimimo is tos busenos nebeislipsiu..

 4. Netuke
  Netuke prieš 1 val.

  RebekaTea parašė:
  Sveikos,
  as visiskai ''zalia'' siam internetiniam puslapi, visur isnarsiau bet niekaip ner…

  Kai buvo bedu su nerimu leido sedatif pc gerti,bet as dirbau su savo galva ir vaistu neprireike,priepuoliai neatsiranda is niekur,vistiek juos kazkas issaukia.Nereikia dabar susnervuoti,gal susinervavote vakar,uzvakar,viskas atsiliepia sveikatai.Daugiau ilsetis,guleti,kvepuoti ir bandyti nurimti.

 5. User has not uploaded an avatar
  Gaga prieš 46 min.

  Sveikos busimos mamytes😀 nesupykit , kad trugdai. Bet gal kuri dar neturite transporto😀 tiesiog parduodame savo transporta, naudota vos kelis menesius. Vezimeli 3in1 Kinderkraft B-Tour. Turime kita, o šis užima vieta😀