28 nėštumo savaitė

Vaikelis 28 nėštumo savaitę

Pekino kopūstas. 28 nėštumo savaitę vaikelio svoris gali viršyti 1 kg, jo ūgis nuo viršugalvio iki kulnų – apie 38 cm (jis yra maždaug pekino kopūsto dydžio).

Vaikelis ir toliau kaupia riebalinį sluoksnį, ruošdamasis gyvenimui ne gimdoje. Ant kūnelio beveik nebeliko lanugo plaukelių, tačiau galvutę jau gali puošti vešli ševeliūra.

Šiomis savaitėmis mažylis pradeda mirksėti, nors kol kas tai yra veikiau refleksas, nei sąmoningi akių vokių judesiai.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 28 nėštumo savaitę

Faktas

Naujai iškeptų tėčių hormonų balansas pasikeičia: testosterono (vyriškojo hormono) kiekis sumažėja, o estrogenų (moteriškųjų hormonų) – padidėja. Šis reiškinys siejamas su naujagimio priežiūra.

Jei jūsų kraujo rezus faktorius yra neigiamas (Rh-), Jums paskirs Rh imunoglobulino injekciją.

Dėl jos organizmas nepradės gaminti antikūnų, kurie gali patekti į naujagimio kraujotakos sistemą ir sukelti eritrocitų hemolizę (irimą).

Jei naujagimio Rh bus teigiamas (Rh+), tuoj po gimdymo jums bus suleista dar vieną Rh imunoglobulino dozė.

Kojose gali atsirasti nemalonūs pojūčiai: blauzdų dilgčiojimas, tempimas, „skruzdėlių bėgiojimas“, dėl kurio kyla nenumaldomas noras pajudinti kojas.

Šis nemalonus pojūtis yra žinomas kaip neramių kojų sindromas (NKS). Niekas tiksliai nežino, dėl kokių priežasčių jis atsiranda, bet nėštukes jis dažnai vargina.

Taip pat skaitykite

Darbelis 28 nėštumo savaitei

Susirinkite informaciją apie vaikų gydytojus iš draugų, bendradarbių, kaimynų ar jus šiuo metu prižiūrinčio gydytojo.

Pagal galiojančią tvarką, mažylis bus priskirtas apylinkės pediatrui pagal gyvenamąją vietą. Jei šis gydytojas jums tinka − puiku. Jei ne, visada turite teisę registruotis pas kitą gydytoją (bet būtinai pasidomėkite, ar tai nekainuos papildomai).

Pasinaudokite proga ir poliklinikoje išsiaiškinkite, kam reikės pranešti apie gimusį kūdikį ir kokia tvarka jis bus lankomas grįžus namo.

❤❤❤ Planuojame 2023 metų žirniukus ❤❤❤

1. Lauritele
    Lauritele prieš 1 val.

Mostly_cloudy parašė:
    Na, tikrai ovuliacija jau buvo, šypsenėlės nebėra.

Aš kaip tik irgi nusipirkau dar pora OV testų, važiuoju susitvarkyt nagų ir grįžus pasidarysiu žiūrėsiu ar yra koks skirtumas ar ne 😁

O jums linkiu sėkmės skaičiuojant DPO!

2. Vera Verto
    Vera Verto prieš 56 min.

MineMi1 parašė:
    O kaip spermogros tyrimo atsakymai su tuo geriausių?

Oligoastenospermija.. per mažai judrių ir per mažas kiekis.. kažkaip visą laiką savyje problemų ieškojau, jų aišku ir buvo, bet kai dabar ir pas vyrą, tai išvis ne pyragai.

3. Mostly_cloudy
    Mostly_cloudy prieš 55 min.

Lauritele parašė:

Žinok nesitikiu nieko iš šio ciklo, pasidariau dėl to, kad nesuprantu bazinės temperatūros ir vakar echo rezultatų, manau nepilnavertė ovuliacija kažkokia, jei ir ovuliavo, tai kažkoks nupezelis, na nieko, bus dar tų ciklų kaip sakoma . Kantriai laukiu kas bus ir neieškosiu simptomų, nebent jau žiauriai akivaizdūs būtu kuo netikiu ir jau tokie kur su niekuo kitu nesumaišysi. Nenoriu sėdėt ir triedaliot, o gal tas nėštumą reiškia, o gal tas, nes sakau man nepatinka ovuliacija per anksti, pas mane tiap nebūna, pas mane būna 15-17 CD, tikrai ne 13tą ir echo rezultatai, ginė liko nesupratus ar nebuvo folikulų jokių ar tik tik buvo ovuliacija ir dėl to net negali pasakyt geltonkūnį matė ar taip WTF ten kas. Tai va, nuleido ant žemės, sakė susitiksim kitą ciklą tikriausiai ir prieš einant pasidaryti hormonus ir prolaktiną.

4. Lauritele
    Lauritele prieš 37 min.

Mostly_cloudy parašė:

Linkiu kad būtų atviekščiai 😁
    Sakoma nutinka kai mažiausiai tikiesi 😁🙏

5. Mostly_cloudy
    Mostly_cloudy prieš 13 min.

Lauritele parašė:
    Linkiu kad būtų atviekščiai 😁
    Sakoma nutinka kai mažiausiai tikiesi 😁🙏

Tikėkis geriausio, bet ruoškis blogiausiam, tada mažiau skauda.