28 nėštumo savaitė

Vaikelis 28 nėštumo savaitę

Pekino kopūstas. 28 nėštumo savaitę vaikelio svoris gali viršyti 1 kg, jo ūgis nuo viršugalvio iki kulnų – apie 38 cm (jis yra maždaug pekino kopūsto dydžio).

Vaikelis ir toliau kaupia riebalinį sluoksnį, taip toliau ruošdamasis gyvenimui ne gimdoje. Ant kūnelio beveik nebeliko lanugo plaukelių, tačiau galvutę jau gali puošti vešli ševeliūra.

Jei ne praeitą, tuomet šią savaitę mažylis pradės mirksėti, nors tai daugiau refleksas nei sąmoningi akių vokių judesiai.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 28 nėštumo savaitę

Faktas

Naujai iškeptų tėčių hormonų balansas pasikeičia: testosterono (vyriškojo hormono) kiekis sumažėja, o estrogenų (moteriškųjų hormonų) – padidėja. Šis reiškinys siejamas su naujagimio priežiūra

Jei jūsų kraujo rezus faktorius yra neigiamas (Rh-), Jums paskirs Rh imunoglobulino injekciją.

Dėl jos organizmas nepradės gaminti antikūnų, kurie gali patekti į naujagimio kraujotakos sistemą ir sukelti eritrocitų hemolizę (irimą).

Jei naujagimio Rh bus teigiamas (Rh+), tuoj po gimdymo jums bus suleista dar vieną Rh imunoglobulino dozė.

Kojose gali atsirasti nemalonūs pojūčiai: blauzdų dilgčiojimas, tempimas, „skruzdėlių bėgiojimas“, dėl kurio kyla nenumaldomas noras pajudinti kojas.

Šis nemalonus pojūtis yra žinomas kaip neramių kojų sindromas (NKS). Niekas tiksliai nežino, dėl kokių priežasčių jis atsiranda, bet nėštukes jis dažnai vargina.

Taip pat skaitykite

Darbelis 28 nėštumo savaitei

Susirinkite informaciją apie vaikų gydytojus iš draugų, bendradarbių, kaimynų ar jus šiuo metu prižiūrinčio gydytojo.

Pagal galiojančią tvarką, mažylis bus priskirtas apylinkės pediatrui pagal gyvenamąją vietą. Jei šis gydytojas jums tinka, tuomet viskas puiku. Jei ne, visada turite teisę registruotis pas kitą gydytoją, tačiau pasidomėkite, ar tai nekainuos papildomai.

Pasinaudokite proga ir poliklinikoje išsiaiškinkite, kam reikės pranešti apie gimusį kūdikį ir kokia tvarka jis bus lankomas grįžus namo.

2021 m. gruodinukai

1. Karalaite
    Karalaite prieš 21 val.

O man sake negerti jokiu vitaminu, nei tu pregnancare nei elevit ir pns, jei kraujo tyrimai geri, nes seimos gydytoja yra sakius kad gali vaikui isaukti alergijas, na pvz jei jums nieko netruksta medziagu o geriate vitaminus, einu ir privačiai papildomai ir i poliklinika, nai viena gyd nepatre gerti bereiklaingai vitaminu jei kraujas normos ribose, tai su pirmu geriau 3ciam trimestre tardyferon gelezi, del zemo hemoglobino ir disporal lyg magni dar, nes pilvas kietejo, svarbiausia subalansuota mityba, nepamiršt sveikosios piramides😁

2. Sweetme
    Sweetme prieš 20 val.

Karalaite parašė:

Viskas logiska isties 😁 su ta sveika mityba tai juk taip sunku, man pvz dabar norisi bulkuciu, makaronu 😁🤦🏾‍♀️ Apie salotas net nesinori galvot, todel ir lenda mintys ar visko uztenka organizmui 🙂

3. Tirli pirli
    Tirli pirli prieš 19 val.

Ar ir jūsiškiai mėgsta susisukt į kamuoliuką? 😃 mano pilvo gyventojuj patinka taip gulėt ir pilvą tokį man padaryt 😁

4. Daphne
    Daphne prieš 19 val.

Tirli pirli parašė:

Maniškis ryte ir taip daro 🤭

5. Munhunhu
    Munhunhu prieš 11 val.

Tirli pirli parašė:

Rytais man dažnai būna vienam šone susisukės po nakties, tai arba dešinėj arba kairėj kamuoliuks 😁