28 nėštumo savaitė

Vaikelis 28 nėštumo savaitę

Pekino kopūstas. 28 nėštumo savaitę vaikelio svoris gali viršyti 1 kg, jo ūgis nuo viršugalvio iki kulnų – apie 38 cm (jis yra maždaug pekino kopūsto dydžio).

Vaikelis ir toliau kaupia riebalinį sluoksnį, taip toliau ruošdamasis gyvenimui ne gimdoje. Ant kūnelio beveik nebeliko lanugo plaukelių, tačiau galvutę jau gali puošti vešli ševeliūra.

Jei ne praeitą, tuomet šią savaitę mažylis pradės mirksėti, nors tai daugiau refleksas nei sąmoningi akių vokių judesiai.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 28 nėštumo savaitę

Faktas

Naujai iškeptų tėčių hormonų balansas pasikeičia: testosterono (vyriškojo hormono) kiekis sumažėja, o estrogenų (moteriškųjų hormonų) – padidėja. Šis reiškinys siejamas su naujagimio priežiūra

Jei jūsų kraujo rezus faktorius yra neigiamas (Rh-), Jums paskirs Rh imunoglobulino injekciją.

Dėl jos organizmas nepradės gaminti antikūnų, kurie gali patekti į naujagimio kraujotakos sistemą ir sukelti eritrocitų hemolizę (irimą).

Jei naujagimio Rh bus teigiamas (Rh+), tuoj po gimdymo jums bus suleista dar vieną Rh imunoglobulino dozė.

Kojose gali atsirasti nemalonūs pojūčiai: blauzdų dilgčiojimas, tempimas, „skruzdėlių bėgiojimas“, dėl kurio kyla nenumaldomas noras pajudinti kojas.

Šis nemalonus pojūtis yra žinomas kaip neramių kojų sindromas (NKS). Niekas tiksliai nežino, dėl kokių priežasčių jis atsiranda, bet nėštukes jis dažnai vargina.

Taip pat skaitykite

Darbelis 28 nėštumo savaitei

Susirinkite informaciją apie vaikų gydytojus iš draugų, bendradarbių, kaimynų ar jus šiuo metu prižiūrinčio gydytojo.

Pagal galiojančią tvarką, mažylis bus priskirtas apylinkės pediatrui pagal gyvenamąją vietą. Jei šis gydytojas jums tinka, tuomet viskas puiku. Jei ne, visada turite teisę registruotis pas kitą gydytoją, tačiau pasidomėkite, ar tai nekainuos papildomai.

Pasinaudokite proga ir poliklinikoje išsiaiškinkite, kam reikės pranešti apie gimusį kūdikį ir kokia tvarka jis bus lankomas grįžus namo.

2018 m. sausio mėn. mamukai

 1. Debesėlis_ prieš 14 min.

  gintigin parašė:
  Tarkim aš labai gerbiu mamas, kurios tiesiog pasako nezindziau, nes nenorėjau, pavargau ir t.t., nes jos sako tiesa o tas pasakymas neturėjau pieno yra klaidinan…

  Būtent, tas išankstinis buteliuko pirkimas jau yra žingsnis ir psichologinis nusiteikimas, kad nežindysiu. Iš esmės pabandysiu, bet jei nepavyks - duosiu mišinuką.
  Neus prieš mišinukus ir pačios vaikas juos ragavo, bet niekada ir neslėpiau kodėl nebemaitinu pati

 2. Debesėlis_ prieš 11 min.

  Libre parašė:
  Bet jeigu mama patiria stresa, gal is tikruju pienelis nebesigamina?... gal ne tik liaukos visada kaltos buna

  Aš teigiu, kad visos pieno turi (išskyrus patalogijas) ir jis gaminasi paklausos pasiūlos principu. Pienas gaminasi mūsų smegenyse. Todėl psichologines problemas reikia spręsti, kad netrukdytų žindyti vaiko. Viskas susiveda į mūsų požiūrį, norus, o ne tai "neturiu pieno".

 3. gintigin
  gintigin prieš 9 min.

  Libre parašė:
  Bet jeigu mama patiria stresa, gal is tikruju pienelis nebesigamina?... gal ne tik liaukos visada kaltos buna

  Patiriant stresą pienas gaminasi kaip gaminesis, jei aišku yra zindoma tiesiog pienas gali sunkiau tekėti ar pasunkeja pieno atleidimo refleksas plius kūdikis jaučia mamos emocijas, todėl gali būti irzlus zisdamas, o irzlus vaikas žindant dažniausiai yra iškart nurasomas tam, jog trūksta pieno, neprivalgo

 4. Amanda92 prieš 7 min.

  Pamenu kaip mano mama pamate pastovejusi mano piena buteliuke(nusitraykinejau dvi dienas piena, nes speneliai buvo ziauriai nugrauzti) ir sako: gali nebezindyti, nes tavo pienas blogas. Mano buvo toks pat, tai sesele iskarto pasake, kad galiu nebemaitinti, nes vaikas vandieniu nepasisotins. ir blemba taip subalamutino mane, galvoju gal rimtai tas pienas kazkoks kitoks turetu buti, na bet paciu laiku paprotino mane Ir tos savokos, kad neturiu pieno, arba krutine minksta, sumazejo pieno, tai juokingos 🙂 Atrodo visokiuose facebook laiko randa pasedeti, bet apie zindyma pasidometi laiko neranda 🙂 Kaip ir del streso pienelis nedingsta, tik apmazeja jo gamyba

 5. Debesėlis_ prieš 13 sek.

  Amanda92 parašė:
  Pamenu kaip mano mama pamate pastovejusi mano piena buteliuke(nusitraykinejau dvi dienas piena, nes speneliai buvo ziauriai nugrauzti) ir sako: gali nebezindyti, ne…

  Dažnai ior gydytojai supainioja. Pamenu su savo sūnumi buvau pas pavaduojančią pediatrę, tai ji mane barę, kad vaikas pe mažai priaugo per antrą mėnesį (200-300 g), nors ir preiš tai, kai kitū po vieną kg augdavo, mano po kelis šimtus gramų. Tada man liepė nebemaitinti ir pirkti mišinuką.
  Pamenu, tada galvoju: na nesamonė, tūkstančius metų žmonija kažkaip išgyveno be mišinukų, o dabar aš "neturiu pieno". Tuo kartu neskubėjau klausyti gydytojos patarimo ir girdyti mišiniu, jo ir neprireikė, nes kaip tik tą mėnesį vaikas priaugo 1200 g.
  Išvada, kad ir vaikai skirtingi, skirtingai svorį augina, todėl tomis lentelėmis nereikia aklai tikėti.