28 nėštumo savaitė

28 nėštumo savaitė

Vaikelis 28 nėštumo savaitę

Pekino kopūstas. 28 nėštumo savaitę vaikelio svoris gali viršyti 1 kg, jo ūgis nuo viršugalvio iki kulnų – apie 38 cm (jis yra maždaug pekino kopūsto dydžio).

Vaikelis ir toliau kaupia riebalinį sluoksnį, taip toliau ruošdamasis gyvenimui ne gimdoje. Ant kūnelio beveik nebeliko lanugo plaukelių, tačiau galvutę jau gali puošti vešli ševeliūra.

Jei ne praeitą, tuomet šią savaitę mažylis pradės mirksėti, nors tai daugiau refleksas nei sąmoningi akių vokių judesiai.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 28 nėštumo savaitę

Faktas

Naujai iškeptų tėčių hormonų balansas pasikeičia: testosterono (vyriškojo hormono) kiekis sumažėja, o estrogenų (moteriškųjų hormonų) – padidėja. Šis reiškinys siejamas su naujagimio priežiūra

Jei jūsų kraujo rezus faktorius yra neigiamas (Rh-), Jums paskirs Rh imunoglobulino injekciją.

Dėl jos organizmas nepradės gaminti antikūnų, kurie gali patekti į naujagimio kraujotakos sistemą ir sukelti eritrocitų hemolizę (irimą).

Jei naujagimio Rh bus teigiamas (Rh+), tuoj po gimdymo jums bus suleista dar vieną Rh imunoglobulino dozė.

Kojose gali atsirasti nemalonūs pojūčiai: blauzdų dilgčiojimas, tempimas, „skruzdėlių bėgiojimas“, dėl kurio kyla nenumaldomas noras pajudinti kojas.

Šis nemalonus pojūtis yra žinomas kaip neramių kojų sindromas (NKS). Niekas tiksliai nežino, dėl kokių priežasčių jis atsiranda, bet nėštukes jis dažnai vargina.

Taip pat skaitykite

Darbelis 28 nėštumo savaitei

Susirinkite informaciją apie vaikų gydytojus iš draugų, bendradarbių, kaimynų ar jus šiuo metu prižiūrinčio gydytojo.

Pagal galiojančią tvarką, mažylis bus priskirtas apylinkės pediatrui pagal gyvenamąją vietą. Jei šis gydytojas jums tinka, tuomet viskas puiku. Jei ne, visada turite teisę registruotis pas kitą gydytoją, tačiau pasidomėkite, ar tai nekainuos papildomai.

Pasinaudokite proga ir poliklinikoje išsiaiškinkite, kam reikės pranešti apie gimusį kūdikį ir kokia tvarka jis bus lankomas grįžus namo.

2022 m. Vasarinukai 🥰

 1. User has not uploaded an avatar
  Vaivužeeeeee prieš 10 val.

  Simonly parašė:
  Nezinau kas blogiau ar kai megina speti ar kai isvis nemato na bet svarbu sveikas vaikas, kad butu

  Man sako gal berniukas bet nezinau tiksliai nenoriu suklaidint,o gal ten virkstele buvo.. sako ateisi 33sav tada jau matysiu tikrai🤭

 2. Vectra
  Vectra prieš 9 val.

  linaeve parašė:
  Oj man iš vaistinės irgi neigiamą rodė, o pgr gavau pasidaryt irgi tik po kelių dienų. Mano sesė dabar buvo labai pradėjus sloguotis, temp minimaliai pakilus buvo, …

  Pries savaite vaikui rode is vaistines "vaiduokli". Pasidarem pgr-neigiamas. Na aisku bus matyt po mano pgr. Nagu laka dbe uzuodziau, bet tik ji. Acetono pvz nejauciu🤦🏻‍♀️

 3. User has not uploaded an avatar
  Simonly prieš 9 val.

  Vaivužeeeeee parašė:
  Man sako gal berniukas bet nezinau tiksliai nenoriu suklaidint,o gal ten virkstele buvo.. sako ateisi 33sav tada jau matysiu tikrai🤭

  Na nebeilgai liko kol suzinosit mano nuojauta sako, kad dar vienas vaikinukas bus, bet galiu klysti buciau pagerbta vyru namie, dar plius du sunys ir tie patys patinai

 4. Ausra Adele
  Ausra Adele prieš 6 val.

  As persirgau covidu pries savaite, auksta temperatura nekrito ilgai, 9toj dienoj pagulde i ligonine, tai lasaline ir antibiotikai pagelbejo 👍 o kiek paracetamolio isgerta, net baisu... Labai neramina, kad vaikiukui nebutu pakenkta.... Ir israse 4 sav injekcijas leistis del kraujo kresejimo (+venu varikoze) 😖 ar kuri susiduret su tuo?

 5. User has not uploaded an avatar
  Atytė prieš 4 val.

  Gal yra merginu, kurios iki metu galo dar keliaus kažkur? Į užsieni?