15 nėštumo savaitė
Vaikelis 15 nėštumo savaitę
Obuolys. Jūsų mažojo obuoliuko ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų jau siekia 10 cm, jis sveria apie 50-60 gramų.
Ultragarso metu galėtumėte pamatyti, kaip kilnojasi mažylio krūtinė: jis įkvepia ir iškvepia vaisiaus vandenis. Toks "pratimas" padeda vystytis plaučių oro maišeliams.
Vaisiaus vandenis vaikelis taip pat nuryja: taip jis treniruojasi gerti mamos pieną. Nuryti vandenys patenka į šalinimo sistemą, tada vėl į gimdą. Jie ne tik saugo mažylį nuo išorės poveikio, bet ir leidžia jam po truputį adaptuotis prie naujų gyvenimo sąlygų.
Šiuo metu pradeda formuotis kūdikio skonio receptoriai. Atlikti tyrimai rodo, kad jis jau gali jausti skonį mamos suvalgyto maisto, patekusio į jį supančius vaisiaus vandenis. Todėl, valgydama sveiką maistą, būsimoji mama gali padėti suformuoti vaiko polinkį į tokią mitybą. Įrodyta, kad ilgiau valgant tam tikrą maistą, skonio receptoriai prie jo pripranta ir smegenys vertina jį kaip skanų – net ir tuo atveju, jei pirmas kąsnis anaiptol nepasirodė gardus.
Nors vaikelis vis dar negali pramerkti akių, jis gali jausti dienos šviesą. Jei į pilvą nukreiptumėte intensyvios šviesos spindulį, greičiausiai jis bandytų paslėpti akis nuo šviesos šaltinio.
Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.
Tavo kūnas 15 nėštumo savaitę
Faktas
Berniukų Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, gimsta šiek tiek daugiau nei mergaičių. 1 000 gimusių mergaičių tenka apie 1 053 naujagimių berniukų.
Iki šios dienos dažniausiai priaugama apie 2–2,5 kg svorio. Bet, jei priaugote šiek tiek daugiau ar mažiau, nesijaudinkite. Šis rodiklis yra labai individualus.
Gali būti, kad jums pasireikš dar vienas, kiek netikėtas nėštumo simptomas: užgulusi nosis ir sloga. Veikiausiai, iškart pagalvosite, kad tai peršalimas. Bet yra didelė tikimybė, kad tai tik dar vienas nėštumo hormonų sukeltas šalutinis poveikis. Padidėjęs estrogenų kiekis skatina gleivinės paburkimą ir gleivių išsiskyrimą. Šis simptomas yra be galo dažnas. Jis vadinasi nėštumo sloga.
Kai kurioms moterims iš nosies gali ir kraujuoti – dėl to taip pat kalti hormonai, padidėjęs kraujo tūris organizme, paburkusi nosies gleivinė bei išsiplėtusios nosies kraujagyslės.
Darbelis 15 nėštumo savaitei
Pasidomėkite, kur yra artimiausios, gymdymus priimančios ligoninės. Pasikalbėkite su draugais, pažįstamais, nėštumą prižiūrinčiu gydytoju – galbūt jie kurią nors parekomenduos.
Naujausius atsiliepimus ir įspūdžius iš gimdymo įstaigų bei juose dirbančius gydytojus taip pat rasite TD forumo rubrikoje KUR GIMDYTI?
Dauguma ligoninių rengia parengiamuosius nėščiųjų kursus, kuriose papasakoja apie atvykimo tvarką, lankymo valandas bei patikslina, kokius daiktus reikėtų atsivežti iš namų.
Taip pat yra ir nepriklausomų mokyklėlių, rengiančių specializuotas pasakaitas (pavyzdžiui, naujagimio priežiūros ar žindymo temomis), kurios gali trukti nuo vienos dienos iki kelių savaičių paskaitų ciklo.
8dpo, dingo visi jausti jausmai.. maudimai ir pan. tik krūtinė šiandien skaudi, o daugiau nieko. Kažin jau čia nekoks ženklas? 🙃