15 nėštumo savaitė

15 nėštumo savaitė

Vaikelis 15 nėštumo savaitę

Obuolys. Jūsų mažojo obuoliuko ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų jau siekia 10 cm, jis sveria apie 50-60 gramų.

Ultragarso metu galėtumėte pamatyti, kaip kilnojasi mažylio krūtinė: jis įkvepia ir iškvepia vaisiaus vandenis. Toks "pratimas" padeda vystytis plaučių oro maišeliams.

Vaisiaus vandenis vaikelis taip pat nuryja: taip jis treniruojasi gerti mamos pieną. Nuryti vandenys patenka į šalinimo sistemą, tada vėl į gimdą. Jie ne tik saugo mažylį nuo išorės poveikio, bet ir leidžia jam po truputį adaptuotis prie naujų gyvenimo sąlygų.

Šiuo metu pradeda formuotis kūdikio skonio receptoriai. Atlikti tyrimai rodo, kad jis jau gali jausti skonį mamos suvalgyto maisto, patekusio į jį supančius vaisiaus vandenis. Todėl, valgydama sveiką maistą, būsimoji mama gali padėti suformuoti vaiko polinkį į tokią mitybą. Įrodyta, kad ilgiau valgant tam tikrą maistą, skonio receptoriai prie jo pripranta ir smegenys vertina jį kaip skanų – net ir tuo atveju, jei pirmas kąsnis anaiptol nepasirodė gardus.

Nors vaikelis vis dar negali pramerkti akių, jis gali jausti dienos šviesą. Jei į pilvą nukreiptumėte intensyvios šviesos spindulį, greičiausiai jis bandytų paslėpti akis nuo šviesos šaltinio.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 15 nėštumo savaitę

Faktas

Berniukų Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, gimsta šiek tiek daugiau nei mergaičių. 1 000 gimusių mergaičių tenka apie 1 053 naujagimių berniukų.

Iki šios dienos dažniausiai priaugama apie 2–2,5 kg svorio. Bet, jei priaugote šiek tiek daugiau ar mažiau, nesijaudinkite. Šis rodiklis yra labai individualus.

Gali būti, kad jums pasireikš dar vienas, kiek netikėtas nėštumo simptomas: užgulusi nosis ir sloga. Veikiausiai, iškart pagalvosite, kad tai peršalimas. Bet yra didelė tikimybė, kad tai tik dar vienas nėštumo hormonų sukeltas šalutinis poveikis. Padidėjęs estrogenų kiekis skatina gleivinės paburkimą ir gleivių išsiskyrimą. Šis simptomas yra be galo dažnas. Jis vadinasi nėštumo sloga.

Taip pat skaitykite:

Kai kurioms moterims iš nosies gali ir kraujuoti – dėl to taip pat kalti hormonai, padidėjęs kraujo tūris organizme, paburkusi nosies gleivinė bei išsiplėtusios nosies kraujagyslės.

Darbelis 15 nėštumo savaitei

Pasidomėkite, kur yra artimiausios, gymdymus priimančios ligoninės. Pasikalbėkite su draugais, pažįstamais, nėštumą prižiūrinčiu gydytoju – galbūt jie kurią nors parekomenduos.

Naujausius atsiliepimus ir įspūdžius iš gimdymo įstaigų bei juose dirbančius gydytojus taip pat rasite TD forumo rubrikoje KUR GIMDYTI?

Dauguma ligoninių rengia parengiamuosius nėščiųjų kursus, kuriose papasakoja apie atvykimo tvarką, lankymo valandas bei patikslina, kokius daiktus reikėtų atsivežti iš namų.

Taip pat yra ir nepriklausomų mokyklėlių, rengiančių specializuotas pasakaitas (pavyzdžiui, naujagimio priežiūros ar žindymo temomis), kurios gali trukti nuo vienos dienos iki kelių savaičių paskaitų ciklo.

❤❤❤ Planuojame 2025 metų žirniukus ❤❤❤

 1. s890507s
  s890507s prieš 1 val.

  Gabi023 parašė:
  Na čia jau jums nepritarsiu. Dirbu su vaikais turinčiais spec poreikių, tai ir tų autistų visokių būna. Kur tiesiog gyvena savo pasaulyje gal ir nieko, bet kur būna…

  Aš iš savo patirties kalbu turiu vaika autistuka ir ne nepasakytum Kad jis autistiškas vaikas aprt to kad y varda neatsisaukdavo kai mazas budavo kad kalba velavo atejo laikas pradejo kalbeti ir y varda reaguoja visada . O del sunkesnio autizmo laipsnio sutinku sunku tikriausiai negaliu pakomentuoti tikrai, bet iki siol tokiu nesu sutikus ar maciusi tai man del to keista kad zmones bijo tureti autistiska vaika. Mes nei bienas nuo to nesame apsaugotas, o ir jokie genetiniai tyrimai to neparodys nestumo metu.

 2. SlaptojiPrincesė
  SlaptojiPrincesė prieš 1 val.

  Lapė__ parašė:
  Kas dar su manim nelaukia mm rugpjucio pradzioj?🙉

  Aš 🙈

 3. User has not uploaded an avatar
  Gab342 prieš 1 val.

  s890507s parašė:
  del dauno sindromo suprantu kad pergyvenate bet kodel bijote autizmo? autizmas gi ne invalidas vaikas jis lygiai toks pat normalus kaip ir visi vaikai tik tiek kad …

  Džeizė parašė:
  Kai kurie autistai tikrai yra neigalus.. o ne mato pasauli kitaip. Cia su Jumis ir as nesutiksiu. Realiai visi mes pasauli matome ir savaip ir kitaip.

  Paantrinsiu, ir nepritarsiu, dirbu ikimokyklinio ugdymo mokytoja, tad patikėkite formų ir sunkumo laipsnių yra įvairių... Todėl niekada negali žinoti, ar tai bus lengvas šios ligos laipsnis ar ne, ir be to gali būti įvairių kitų greta einančių spec. ugdymosi poreikių, nes labai dažnai pasitaiko, kad ne vien šis sutrikimas būna, dar greta eina ir kitų, todėl ir vaikai skiriasi.

 4. Džeizė
  Džeizė prieš 48 min.

  Gab342 parašė:
  Paantrinsiu, ir nepritarsiu, dirbu ikimokyklinio ugdymo mokytoja, tad patikėkite formų ir sunkumo laipsnių yra įvairių... Todėl niekada negali žinoti, ar tai bus le…

  Tai as Jums ir pritariu ir tikrai suprantu autizmo baime. 😢

 5. Lapė__
  Lapė__ prieš 32 min.

  SlaptojiPrincesė parašė:
  Aš 🙈

  Ar uztaiket ant ov? As uztaikiau tik, viena syk,ir dar po poros dienu isejo, bet nezinau ar pavyko🙈