15 nėštumo savaitė

15 nėštumo savaitė

Vaikelis 15 nėštumo savaitę

Obuolys. Jūsų mažojo obuoliuko ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų jau siekia 10 cm, jis sveria apie 50-60 gramų.

Ultragarso metu galėtumėte pamatyti, kaip kilnojasi mažylio krūtinė: jis įkvepia ir iškvepia vaisiaus vandenis. Toks "pratimas" padeda vystytis plaučių oro maišeliams.

Vaisiaus vandenis vaikelis taip pat ir nuryja: taip jis treniruojasi gerti mamos pieną. Šie nuryti vaisiaus vandenys patenka į šalinimo sistemą, iš kur ir vėl patenka į gimdą.

Taigi, vaisiaus vandenys ne tik saugo mažylį nuo išorės poveikio, bet ir leidžia jam po truputį adaptuotis prie naujų gyvenimo sąlygų.

Dabar pradeda formuotis kūdikio skonio receptoriai. Atlikti tyrimai rodo, kad vaikelis jau gali jausti mamos suvalgyto maisto skonį, kurio patenka į vaisių supančius vaisiaus vandenis.

Todėl, valgydama sveiką maistą būsimoji mama gali padėti suformuoti vaiko polinkį į tokią mitybą. Įrodyta, kad ilgiau valgant tam tikrą maistą skonio receptoriai prie jo pripranta ir smegenys vertina jį kaip skanų – net ir tuo atveju, jei pirmas kąsnis anaiptol nepasirodė gardus.

Nors vaikelis vis dar negali pramerkti akių, jis gali justi dienos šviesą. Jei į pilvą nukreiptumėte intensyvios šviesos spindulį, greičiausiai jis bandytų paslėpti akis nuo šviesos šaltinio.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 15 nėštumo savaitę

Faktas

Berniukų Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, gimsta šiek tiek daugiau nei mergaičių. 1000 gimusių mergaičių tenka apie 1053 naujagimių berniukų.

Iki šios dienos greičiausiai priaugote 2–2,5 kg svorio. Jei priaugai šiek tiek daugiau ar mažiau – nesijaudinkite. Kiekviena moteris priauga svorio skirtingu tempu.

Gali būti, kad jums pasireikš dar vienas kiek netikėtas nėštumo simptomas: užgulusi nosis ir sloga. Nors pirma mintis bus, jog tai - peršalimo ženklas, greičiausiai tai bus dar vienas nėštumo hormonų sukeltas šalutinis poveikis.

Padidėjęs estrogenų kiekis skatina gleivinės paburkimą ir gleivių išsiskyrimą. Tai toks dažnas nėštumo simptomas, kad medikai jam turi specialų terminą: nėštumo sloga.

Taip pat skaitykite:

Kai kurioms moterims iš nosies gali ir kraujuoti – dėl to taip pat kalti hormonai, padidėjęs kraujo tūris organizme, paburkusi nosies gleivinė bei išsiplėtusios nosies kraujagyslės.

Darbelis 15 nėštumo savaitei

Pasidomėkite, kur yra artimiausios ligoninės, priimančios gimdymus. Pasikalbėkite su draugais, pažįstamais, nėštumą prižiūrinčiu gydytoju – galbūt jie ką parekomenduos.

Naujausius atsiliepimus ir įspūdžius iš gimdymo įstaigų bei juose dirbančius gydytojus taip pat rasite TD forumo rubrikoje KUR GIMDYTI?

Dauguma ligoninių rengia ir parengiamuosius nėščiųjų kursus, kuriose taip pat papasakoja apie atvykimo tvarką, lankymo valandas bei patikslina, kokius daiktus reikėtų atsivežti iš namų.

Taip pat yra ir nepriklausomų mokyklėlių, rengiančių specializuotas psakaitas, pavyzdžiui, naujagimio priežiūros ar žindymo temomis, kurios gali trukti nuo vienos dienos iki kelių savaičių paskaitų ciklo.

2022 m. Gegužiukai

 1. Vasaros mergaitė
  Vasaros mergaitė prieš 12 val.

  RasaMoc parašė:
  Su maitinimusi man irgi bėda, artodo pavalgius, bet nedavalgius, lyg pykina, lyg persivalgius, lyg dar kažko noriu. Ir ištisinis jausmas, lyg būčiau po baliaus 🙈…

  Mes likimo draugės, po pietų kokia valandą gerai jaučiuosi ir tada prasideda lyg alkana lyg pykina, lyg vimdo ir nesuprasi kas darosi... Tai aš pvz jau kai pradeda tokie dalykai darytis ties kokia 21h tai nevalgau geriau einu išsivemti ir tada miegoti...

 2. User has not uploaded an avatar
  Incikas prieš 9 val.

  [email protected] parašė:
  Sveiki dėl galvos skausmo, gal per mažai skysčių išgeriat? Jei negalit gert vandens, bandykit ieškot kitų būdų, aš atradau, kad man su 100% granatų sultimis maišyta…

  as zinokit Borjomi geriu 2-3 litrai, tai skysciu tikrai pakanka. As gyvenu anglijoj tai cia zinokit pas juos taip turi tipo but, man net bilieteni reikejo issireikalaut per pykcius 🙈 sako cia neliga 🤦‍♀️ as labai tai suprantu... tikiuosi greitu metu bent biski apmazes .... aciu labai uz patarimus visoms. Siaip ir saldainiu su imbieru turiu ir dziuveseliu ...zodziu daug ka isbandziau jau 😁😊 nelabai kas man padeda...😭 na teks kenteti ir tiketis, kad greitu metu palengves 😊

 3. Ožiaragė09
  Ožiaragė09 prieš 9 val.

  Sveikos, kaip kovojat su rūgštimi? Jau pavargau... mėnuo laiko, kaip iškritus iš gyvenimo, daug kas bandyta 🙈 Paskutiniom dienom išvis nieko nepavyksta suvalgyt - išvemiu, geriausiu atveju puse banano.🤦🏼‍♀️ išanksto AČIŪ už pasidalinimus- bandysiu viską, nes jau nevilty.. 😐

 4. User has not uploaded an avatar
  Monicute1 prieš 8 val.

  [email protected] parašė:
  Sveiki dėl galvos skausmo, gal per mažai skysčių išgeriat? Jei negalit gert vandens, bandykit ieškot kitų būdų, aš atradau, kad man su 100% granatų sultimis maišyta…

  Man tai rūgštelė tikrai mažina pykinimą, jei negera, suvalgau obuolį ar šilauogių, kažkiek tikrai padeda👌

 5. User has not uploaded an avatar
  Ssss02 prieš 8 val.

  RasaMoc parašė:
  Su maitinimusi man irgi bėda, artodo pavalgius, bet nedavalgius, lyg pykina, lyg persivalgius, lyg dar kažko noriu. Ir ištisinis jausmas, lyg būčiau po baliaus 🙈…

  Man lygiai taip pat. Jau pavargau guostis vyrui, kad persivalgiau negaliu pajudėti, o po 5min prašau, kad atneštu kažką saldaus. man pirmas nėstumas tai nebūčiau pagalvojus, kad būna tokie blogumai.
  Ir tikrai panašus jausmas kaip pagirios 😅