15 nėštumo savaitė

Vaikelis 15 nėštumo savaitę

Obuolys. Jūsų mažojo obuoliuko ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų jau siekia 10 cm, jis sveria apie 50-60 gramų.

Ultragarso metu galėtumėte pamatyti, kaip kilnojasi mažylio krūtinė: jis įkvepia ir iškvepia vaisiaus vandenis. Toks "pratimas" padeda vystytis plaučių oro maišeliams.

Vaisiaus vandenis vaikelis taip pat ir nuryja: taip jis treniruojasi gerti mamos pieną. Šie nuryti vaisiaus vandenys patenka į šalinimo sistemą, iš kur ir vėl patenka į gimdą.

Taigi, vaisiaus vandenys ne tik saugo mažylį nuo išorės poveikio, bet ir leidžia jam po truputį adaptuotis prie naujų gyvenimo sąlygų.

Dabar pradeda formuotis kūdikio skonio receptoriai. Atlikti tyrimai rodo, kad vaikelis jau gali jausti mamos suvalgyto maisto skonį, kurio patenka į vaisių supančius vaisiaus vandenis.

Todėl, valgydama sveiką maistą būsimoji mama gali padėti suformuoti vaiko polinkį į tokią mitybą. Įrodyta, kad ilgiau valgant tam tikrą maistą skonio receptoriai prie jo pripranta ir smegenys vertina jį kaip skanų – net ir tuo atveju, jei pirmas kąsnis anaiptol nepasirodė gardus.

Nors vaikelis vis dar negali pramerkti akių, jis gali justi dienos šviesą. Jei į pilvą nukreiptumėte intensyvios šviesos spindulį, greičiausiai jis bandytų paslėpti akis nuo šviesos šaltinio.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 15 nėštumo savaitę

Faktas

Berniukų Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, gimsta šiek tiek daugiau nei mergaičių. 1000 gimusių mergaičių tenka apie 1053 naujagimių berniukų.

Iki šios dienos greičiausiai priaugote 2–2,5 kg svorio. Jei priaugai šiek tiek daugiau ar mažiau – nesijaudinkite. Kiekviena moteris priauga svorio skirtingu tempu.

Gali būti, kad jums pasireikš dar vienas kiek netikėtas nėštumo simptomas: užgulusi nosis ir sloga. Nors pirma mintis bus, jog tai - peršalimo ženklas, greičiausiai tai bus dar vienas nėštumo hormonų sukeltas šalutinis poveikis.

Padidėjęs estrogenų kiekis skatina gleivinės paburkimą ir gleivių išsiskyrimą. Tai toks dažnas nėštumo simptomas, kad medikai jam turi specialų terminą: nėštumo sloga.

Taip pat skaitykite:

Kai kurioms moterims iš nosies gali ir kraujuoti – dėl to taip pat kalti hormonai, padidėjęs kraujo tūris organizme, paburkusi nosies gleivinė bei išsiplėtusios nosies kraujagyslės.

Darbelis 15 nėštumo savaitei

Pasidomėkite, kur yra artimiausios ligoninės, priimančios gimdymus. Pasikalbėkite su draugais, pažįstamais, nėštumą prižiūrinčiu gydytoju – galbūt jie ką parekomenduos.

Naujausius atsiliepimus ir įspūdžius iš gimdymo įstaigų bei juose dirbančius gydytojus taip pat rasite TD forumo rubrikoje KUR GIMDYTI?

Dauguma ligoninių rengia ir parengiamuosius nėščiųjų kursus, kuriose taip pat papasakoja apie atvykimo tvarką, lankymo valandas bei patikslina, kokius daiktus reikėtų atsivežti iš namų.

Taip pat yra ir nepriklausomų mokyklėlių, rengiančių specializuotas psakaitas, pavyzdžiui, naujagimio priežiūros ar žindymo temomis, kurios gali trukti nuo vienos dienos iki kelių savaičių paskaitų ciklo.

2018 m. lapkričio stebuklai ❤

neringuuut prieš 1 val.

Ingrid30 parašė:
    Susizinojau, kad privalo.Jei paprasai.Buvau emergcency, ka tik grizau.Dave paklausyti,nuotabus jausmas.😍

O zinosiu as buvau 16 savaiciu privaciai skane, tai ramiai laukiu dabar 20 savaites

2. Liepos dukra
    Liepos dukra prieš 1 val.

Susimasčiau. O geriate ar 400 mg ar 295.7 mg. Pasirodo visą laiką gėriau silpnesnį. Pereit ant stipresnio, nes liepė iki 20 sav?

3. Asttutia
    Asttutia prieš 32 min.

Ledinukėė parašė:
    Jie tyrimus turi tau atsiusti i pasta.
    Man taip aiskino jordmor.

Nieko nedave jie. Cia jie grybauja, nes gavau laiska tik su kraujo grupe. Daugiau nieko. Ir kai sakiau kad jordmor reik sako mes turim kazka suvele. Tai nzn.
    As isvis dabar daktara savo pasikeiciau nes grybauja. Buvo angina gyde nuo skrandzio rugstingumo. Paskui po 3dienu ir pokalbio su jordmor kraujo tyrimus padare tada gavau gydyma. Tai man cia atmestinai atrodo. Ziuresiu ka naujas daktaras

Pumpum prieš 12 min.

Liepos dukra parašė:

400, kartais po du lapelius jei labiau maudzia

5. bitutute prieš 44 sek.

Sveikos, tik dabar prisėdau parašyti. Kadangi mane vis kankino skausmeliai pilvo, turiu hematomą ir placenta zemai, tai nuvariau į ginekologini, kad pažiūrėtų. Nu ir ką, lelius juda, kojas tik kilnoja, sirdute plaka. Viskas jam puiku. Hematoma tik ciut ciut sumazejusi, bet kažkaip užsiminė kad arti kaklelio yra ir gali greit pradėti valytis. Nu būtų viena laimė. Nes per tą hematomą nesimatė, kokia tikra situacija yra su placenta, ar yra pakilusi ar ne. O kodėl skauda, nq sakė gal dėl to, kad pakilnojau leliu savo 10 kg. Nieko ji nematė per echo rimtesnio. Toliau tausojantis režimas. Tikiuosi greit praeis tie skausmai ir nebus kažkas su šlapimo takais ar pan. Nes pas gine savo eisiu tik birželio 5.