15 nėštumo savaitė

15 nėštumo savaitė

Vaikelis 15 nėštumo savaitę

Obuolys. Jūsų mažojo obuoliuko ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų jau siekia 10 cm, jis sveria apie 50-60 gramų.

Ultragarso metu galėtumėte pamatyti, kaip kilnojasi mažylio krūtinė: jis įkvepia ir iškvepia vaisiaus vandenis. Toks "pratimas" padeda vystytis plaučių oro maišeliams.

Vaisiaus vandenis vaikelis taip pat ir nuryja: taip jis treniruojasi gerti mamos pieną. Šie nuryti vaisiaus vandenys patenka į šalinimo sistemą, iš kur ir vėl patenka į gimdą.

Taigi, vaisiaus vandenys ne tik saugo mažylį nuo išorės poveikio, bet ir leidžia jam po truputį adaptuotis prie naujų gyvenimo sąlygų.

Dabar pradeda formuotis kūdikio skonio receptoriai. Atlikti tyrimai rodo, kad vaikelis jau gali jausti mamos suvalgyto maisto skonį, kurio patenka į vaisių supančius vaisiaus vandenis.

Todėl, valgydama sveiką maistą būsimoji mama gali padėti suformuoti vaiko polinkį į tokią mitybą. Įrodyta, kad ilgiau valgant tam tikrą maistą skonio receptoriai prie jo pripranta ir smegenys vertina jį kaip skanų – net ir tuo atveju, jei pirmas kąsnis anaiptol nepasirodė gardus.

Nors vaikelis vis dar negali pramerkti akių, jis gali justi dienos šviesą. Jei į pilvą nukreiptumėte intensyvios šviesos spindulį, greičiausiai jis bandytų paslėpti akis nuo šviesos šaltinio.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 15 nėštumo savaitę

Faktas

Berniukų Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, gimsta šiek tiek daugiau nei mergaičių. 1000 gimusių mergaičių tenka apie 1053 naujagimių berniukų.

Iki šios dienos greičiausiai priaugote 2–2,5 kg svorio. Jei priaugai šiek tiek daugiau ar mažiau – nesijaudinkite. Kiekviena moteris priauga svorio skirtingu tempu.

Gali būti, kad jums pasireikš dar vienas kiek netikėtas nėštumo simptomas: užgulusi nosis ir sloga. Nors pirma mintis bus, jog tai - peršalimo ženklas, greičiausiai tai bus dar vienas nėštumo hormonų sukeltas šalutinis poveikis.

Padidėjęs estrogenų kiekis skatina gleivinės paburkimą ir gleivių išsiskyrimą. Tai toks dažnas nėštumo simptomas, kad medikai jam turi specialų terminą: nėštumo sloga.

Taip pat skaitykite:

Kai kurioms moterims iš nosies gali ir kraujuoti – dėl to taip pat kalti hormonai, padidėjęs kraujo tūris organizme, paburkusi nosies gleivinė bei išsiplėtusios nosies kraujagyslės.

Darbelis 15 nėštumo savaitei

Pasidomėkite, kur yra artimiausios ligoninės, priimančios gimdymus. Pasikalbėkite su draugais, pažįstamais, nėštumą prižiūrinčiu gydytoju – galbūt jie ką parekomenduos.

Naujausius atsiliepimus ir įspūdžius iš gimdymo įstaigų bei juose dirbančius gydytojus taip pat rasite TD forumo rubrikoje KUR GIMDYTI?

Dauguma ligoninių rengia ir parengiamuosius nėščiųjų kursus, kuriose taip pat papasakoja apie atvykimo tvarką, lankymo valandas bei patikslina, kokius daiktus reikėtų atsivežti iš namų.

Taip pat yra ir nepriklausomų mokyklėlių, rengiančių specializuotas psakaitas, pavyzdžiui, naujagimio priežiūros ar žindymo temomis, kurios gali trukti nuo vienos dienos iki kelių savaičių paskaitų ciklo.

2020 m. sausio mėnesio mažyliai :)

 1. Laimingi prieš 7 val.

  Tos kurios zinot jau ka turesit?Ar pasake per pirma skana?😊 Bliamba su pirmu pasake tik 7men,o dabar kaip idomu kas bus😁🙈

 2. vincenta
  vincenta prieš 7 val.

  Almik_e parašė:
  Ejau kai pagal mm buvo 11 +6, o pagal skana kai paziurejo buvo 12 +3, tai viska pamatavo, tos kelios dienos +- nieko tokio sake, apsunkinti tik gali pacio vaisiaus …

  Nuraminot, ačiū! Gal nesiskirs labai

  Ameliya parašė:
  Atejau 11+6 (pagal mm), isejau 12+4 (pagal echo). Viska kuo puikiausiai pamatavo ir dar "pabare", ko mes visos taip skubame, kai galima eiti iki 13+6, nes per savai…

  Būtent! Norisi sužinoti ar viskas gerai, nes kai dar nėra judesių pojūčių ir nėštumo požymiai ne tokie stiprūs, tai visokių dalykų prisigalvoji

 3. vukasvb
  vukasvb prieš 6 val.

  Laimingi parašė:
  Tos kurios zinot jau ka turesit?Ar pasake per pirma skana?😊 Bliamba su pirmu pasake tik 7men,o dabar kaip idomu kas bus😁🙈

  man tiek su dukra,tiel dabar 99 proc dave 11 sav +4 d. Bet ,kadangi dar dariausi nipt tai savaites gale turesiu ir 100 proc atsakyma

 4. Rasiux
  Rasiux prieš 5 val.

  indree100 parašė:
  O kada pradesit po truputi dairytis daiktu savo leliukams?

  As galvoju nuo 6 men kazkur anksciau ne.

 5. Rasiux
  Rasiux prieš 5 val.

  Kodeliukas parašė:
  Blemba kai laukiu pamatyt šita vaizdą kaip varliukas juda 🤗😊 nes dabar kai buvau buvo 8+4, tai tik kaip akrobatas aukštyn galva gulėjo juokiausi kad į tėti panasus…

  Nu pas mano gine nelabai ten gerai kas mates ejau ir 8.4 kai buvo, man tepliojo tai del to neramu nors sake viskas ok, nu zinai kaip yra jau kai Visa leliuka pamatai tai kitaip ir jauties 12 sav jau visas zmogutis matos lb laukiu savo skano 7.9 pas gine 7.11 issamiam ekoskopui pas Genetika.