15 nėštumo savaitė

15 nėštumo savaitė

Vaikelis 15 nėštumo savaitę

Obuolys. Jūsų mažojo obuoliuko ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų jau siekia 10 cm, jis sveria apie 50-60 gramų.

Ultragarso metu galėtumėte pamatyti, kaip kilnojasi mažylio krūtinė: jis įkvepia ir iškvepia vaisiaus vandenis. Toks "pratimas" padeda vystytis plaučių oro maišeliams.

Vaisiaus vandenis vaikelis taip pat ir nuryja: taip jis treniruojasi gerti mamos pieną. Šie nuryti vaisiaus vandenys patenka į šalinimo sistemą, iš kur ir vėl patenka į gimdą.

Taigi, vaisiaus vandenys ne tik saugo mažylį nuo išorės poveikio, bet ir leidžia jam po truputį adaptuotis prie naujų gyvenimo sąlygų.

Dabar pradeda formuotis kūdikio skonio receptoriai. Atlikti tyrimai rodo, kad vaikelis jau gali jausti mamos suvalgyto maisto skonį, kurio patenka į vaisių supančius vaisiaus vandenis.

Todėl, valgydama sveiką maistą būsimoji mama gali padėti suformuoti vaiko polinkį į tokią mitybą. Įrodyta, kad ilgiau valgant tam tikrą maistą skonio receptoriai prie jo pripranta ir smegenys vertina jį kaip skanų – net ir tuo atveju, jei pirmas kąsnis anaiptol nepasirodė gardus.

Nors vaikelis vis dar negali pramerkti akių, jis gali justi dienos šviesą. Jei į pilvą nukreiptumėte intensyvios šviesos spindulį, greičiausiai jis bandytų paslėpti akis nuo šviesos šaltinio.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 15 nėštumo savaitę

Faktas

Berniukų Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, gimsta šiek tiek daugiau nei mergaičių. 1000 gimusių mergaičių tenka apie 1053 naujagimių berniukų.

Iki šios dienos greičiausiai priaugote 2–2,5 kg svorio. Jei priaugai šiek tiek daugiau ar mažiau – nesijaudinkite. Kiekviena moteris priauga svorio skirtingu tempu.

Gali būti, kad jums pasireikš dar vienas kiek netikėtas nėštumo simptomas: užgulusi nosis ir sloga. Nors pirma mintis bus, jog tai - peršalimo ženklas, greičiausiai tai bus dar vienas nėštumo hormonų sukeltas šalutinis poveikis.

Padidėjęs estrogenų kiekis skatina gleivinės paburkimą ir gleivių išsiskyrimą. Tai toks dažnas nėštumo simptomas, kad medikai jam turi specialų terminą: nėštumo sloga.

Taip pat skaitykite:

Kai kurioms moterims iš nosies gali ir kraujuoti – dėl to taip pat kalti hormonai, padidėjęs kraujo tūris organizme, paburkusi nosies gleivinė bei išsiplėtusios nosies kraujagyslės.

Darbelis 15 nėštumo savaitei

Pasidomėkite, kur yra artimiausios ligoninės, priimančios gimdymus. Pasikalbėkite su draugais, pažįstamais, nėštumą prižiūrinčiu gydytoju – galbūt jie ką parekomenduos.

Naujausius atsiliepimus ir įspūdžius iš gimdymo įstaigų bei juose dirbančius gydytojus taip pat rasite TD forumo rubrikoje KUR GIMDYTI?

Dauguma ligoninių rengia ir parengiamuosius nėščiųjų kursus, kuriose taip pat papasakoja apie atvykimo tvarką, lankymo valandas bei patikslina, kokius daiktus reikėtų atsivežti iš namų.

Taip pat yra ir nepriklausomų mokyklėlių, rengiančių specializuotas psakaitas, pavyzdžiui, naujagimio priežiūros ar žindymo temomis, kurios gali trukti nuo vienos dienos iki kelių savaičių paskaitų ciklo.

2018 m. Liepos stebuklai

 1. Leliukas2018 prieš 9 min.

  kalbat apie pilvukus ir ju dydzius. Na as visada buvau sportiska. Nors sveriau nedaug. Zema. Ugis 1.62. Svoris visada 48,5. Pries nestuma.. 12metu pramoginiai sokiai/sportiniai ir 2m. fitnesas (kuno rengyba) pati stugijuoju taip pat LSU. Tai pas mane toks pilvukas 16 sav +++ ir sveriu dabar 53. .tad manau tiesiog visoms skirtingai jis pasimato

 2. Liusina
  Liusina prieš 6 min.

  fresa1322 parašė:
  As dardar patarimo. Atsiraso pusleline, silpna labai, tik paraudusi demele prie lupos ir tiek, be jokiu pusleliu. Sita 'geri' jau esu turejusi ne karta, dazniausiai…

  Galima aciklovitu ir net nesukit galvos ypač jeigu ne pirmas kartas reiškia esat herpio nešiotoja ir organizmas turi jam apsauga vaikelis taip pat. Beto esat beveik antram trimestre ir tikrai nėra pavojinga. Pavojinga jeigu būtų pirmos nėštumo savaitės ir herpis būtų pirma kartą gyvenime.

 3. giedrulisimo
  giedrulisimo prieš 3 min.

  OlgaL83 parašė:
  Del vaiko ateities taip, nes tarkim man nera grazu kai i mokykla i ta pacia pirma klase veda vaikus jaunos mamos ir mama, kuriai pvz apie 50 metu. O kiek veliau ir …

  Nereikia tik perdėti... Šiek tiek pamąstykit, ką rašot... Bobutės, pensininkės ir pan. Žiauroka. Tolerancijos ir pagarbos kitiems.
  Man 35. Pirmas vaikas. Ir visai nesuku galvos, kad man bus 42, kai vesiu vaiką į pirmą klasę... Ir net apie antrą vaiką dar mąstau.

 4. OlgaL83
  OlgaL83 prieš 2 min.

  Leliukas2018 parašė:
  kalbat apie pilvukus ir ju dydzius. Na as visada buvau sportiska. Nors sveriau nedaug. Zema. Ugis 1.62. Svoris visada 48,5. Pries nestuma.. 12metu pramoginiai sokia…

  👍
  Yra daug kur parasyta, kad smulkioms moterims pilvukas pradeda matytis anksciau, nei toms, pas kurias yra riebalinis sluoksnis. Taip pat anksciau pasimato kai nestumas nebe pirmas.

 5. User has not uploaded an avatar
  murmau prieš 12 sek.

  giedrulisimo parašė:
  Nereikia tik perdėti... Šiek tiek pamąstykit, ką rašot... Bobutės, pensininkės ir pan. Žiauroka. Tolerancijos ir pagarbos kitiems.

  va va, tikrai nesmagu skaityti...Tuo labiau, kad kai mūsų vaikai eis į mokyklą, manau, tikrai bus daugiau vyresnių tėvų, nei kad buvo, kai mes tarkim, į mokyklą ėjom, kai visos jaunos gimdė.