15 nėštumo savaitė

15 nėštumo savaitė
Reklama

Vaikelis 15 nėštumo savaitę

Obuolys. Jūsų mažojo obuoliuko ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų jau siekia 10 cm, jis sveria apie 50-60 gramų.

Ultragarso metu galėtumėte pamatyti, kaip kilnojasi mažylio krūtinė: jis įkvepia ir iškvepia vaisiaus vandenis. Toks "pratimas" padeda vystytis plaučių oro maišeliams.

Vaisiaus vandenis vaikelis taip pat ir nuryja: taip jis treniruojasi gerti mamos pieną. Šie nuryti vaisiaus vandenys patenka į šalinimo sistemą, iš kur ir vėl patenka į gimdą.

Taigi, vaisiaus vandenys ne tik saugo mažylį nuo išorės poveikio, bet ir leidžia jam po truputį adaptuotis prie naujų gyvenimo sąlygų.

Dabar pradeda formuotis kūdikio skonio receptoriai. Atlikti tyrimai rodo, kad vaikelis jau gali jausti mamos suvalgyto maisto skonį, kurio patenka į vaisių supančius vaisiaus vandenis.

Todėl, valgydama sveiką maistą būsimoji mama gali padėti suformuoti vaiko polinkį į tokią mitybą. Įrodyta, kad ilgiau valgant tam tikrą maistą skonio receptoriai prie jo pripranta ir smegenys vertina jį kaip skanų – net ir tuo atveju, jei pirmas kąsnis anaiptol nepasirodė gardus.

Nors vaikelis vis dar negali pramerkti akių, jis gali justi dienos šviesą. Jei į pilvą nukreiptumėte intensyvios šviesos spindulį, greičiausiai jis bandytų paslėpti akis nuo šviesos šaltinio.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Reklama

Tavo kūnas 15 nėštumo savaitę

Faktas

Berniukų Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, gimsta šiek tiek daugiau nei mergaičių. 1000 gimusių mergaičių tenka apie 1053 naujagimių berniukų.

Iki šios dienos greičiausiai priaugote 2–2,5 kg svorio. Jei priaugai šiek tiek daugiau ar mažiau – nesijaudinkite. Kiekviena moteris priauga svorio skirtingu tempu.

Gali būti, kad jums pasireikš dar vienas kiek netikėtas nėštumo simptomas: užgulusi nosis ir sloga. Nors pirma mintis bus, jog tai - peršalimo ženklas, greičiausiai tai bus dar vienas nėštumo hormonų sukeltas šalutinis poveikis.

Padidėjęs estrogenų kiekis skatina gleivinės paburkimą ir gleivių išsiskyrimą. Tai toks dažnas nėštumo simptomas, kad medikai jam turi specialų terminą: nėštumo sloga.

Taip pat skaitykite:

Kai kurioms moterims iš nosies gali ir kraujuoti – dėl to taip pat kalti hormonai, padidėjęs kraujo tūris organizme, paburkusi nosies gleivinė bei išsiplėtusios nosies kraujagyslės.

Darbelis 15 nėštumo savaitei

Pasidomėkite, kur yra artimiausios ligoninės, priimančios gimdymus. Pasikalbėkite su draugais, pažįstamais, nėštumą prižiūrinčiu gydytoju – galbūt jie ką parekomenduos.

Naujausius atsiliepimus ir įspūdžius iš gimdymo įstaigų bei juose dirbančius gydytojus taip pat rasite TD forumo rubrikoje KUR GIMDYTI?

Dauguma ligoninių rengia ir parengiamuosius nėščiųjų kursus, kuriose taip pat papasakoja apie atvykimo tvarką, lankymo valandas bei patikslina, kokius daiktus reikėtų atsivežti iš namų.

Taip pat yra ir nepriklausomų mokyklėlių, rengiančių specializuotas psakaitas, pavyzdžiui, naujagimio priežiūros ar žindymo temomis, kurios gali trukti nuo vienos dienos iki kelių savaičių paskaitų ciklo.

2020 m. Balandinukai ❤️

 1. User has not uploaded an avatar
  Rroberta prieš 7 val.

  Sveikos, mane užpuolė cistitas ir be antibiotikų niekaip neišėjo. Atrodo niekur nesušalau, o va prisistatė tokia liga. A 31Tik noriu palinkėti, kad saugotumėte save dabar toks laikas bjaurus visokie orai, būkit šiltai 😊

 2. User has not uploaded an avatar
  Golden girl prieš 3 val.

  emma12 parašė:
  Aš pernešiojau , turėjo gimti 9 o gimė 23 ir tai skatino , būčiau nešiojus ir toliau spėju. Tad kai nustato gimdymo data , tai neimu į galva jau. Nes tiksliai jokie…

  Mes irgi uk varda sugalvot bus labai sunku si kart

 3. User has not uploaded an avatar
  juodulyte1 prieš 3 val.

  Alina J parašė:
  Kaip jusu savijauta mamytes? Man vis dar kyla sleikstulys pastoviai, rytinis vemimas vis dar nesiliauja :/ ir iki siol dar kolkas visiskai nepriaugau svorio, o net …

  O manes visai nepykina. Net nezinau koks tai jausmas matyt vaikutis mane labai myli, kad nekankina. Laukiuosi jau beveik 14 sav. Su pykinimu ir sleikstuliu visai problemu nera. Valgau viska ka noriu 🙈

 4. emma12
  emma12 prieš 2 val.

  Golden girl parašė:
  Mes irgi uk varda sugalvot bus labai sunku si kart

  O ko laukiatės ? Mergaitei vardu aš pilna turiu kurie man patinka , o va berniukui niekas nepatinka , tai per daug jau toks angliškas, tai negražus lietuviškas , norisi tokio kurį būtų galima sulietuvint , bet ir anglai normaliai tartu .

 5. Baltija
  Baltija prieš 2 val.

  Lijanada parašė:
  Merginos, gal kas labiau nusimanot, nes mano pirmas nestumas gruodzio men man bus apie 22 sav., kaip manot, ar jau matytųsi pilvukas fotosesijai?

  Labukas, mano irgi pirmasis, aš surizikavau, jau esu užsirašius gruodžio pabaigoj kalėdinei fotosesijai, tikiuosi pilvukas jau matysis daugiau, tuo metu bus apie 23 savaitė man 🙄😊