15 nėštumo savaitė

Vaikelis 15 nėštumo savaitę

Obuolys. Jūsų mažojo obuoliuko ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų jau siekia 10 cm, jis sveria apie 50-60 gramų.

Ultragarso metu galėtumėte pamatyti, kaip kilnojasi mažylio krūtinė: jis įkvepia ir iškvepia vaisiaus vandenis. Toks "pratimas" padeda vystytis plaučių oro maišeliams.

Vaisiaus vandenis vaikelis taip pat ir nuryja: taip jis treniruojasi gerti mamos pieną. Šie nuryti vaisiaus vandenys patenka į šalinimo sistemą, iš kur ir vėl patenka į gimdą. Taigi, vaisiaus vandenys ne tik saugo mažylį nuo išorės poveikio, bet ir leidžia jam po truputį adaptuotis prie naujų gyvenimo sąlygų.

Dabar pradeda formuotis kūdikio skonio receptoriai. Atlikti tyrimai rodo, kad vaikelis jau gali jausti mamos suvalgyto maisto skonį, kurio patenka į vaisių supančius vaisiaus vandenis. Todėl, valgydama sveiką maistą būsimoji mama gali padėti suformuoti vaiko polinkį į tokią mitybą. Įrodyta, kad ilgiau valgant tam tikrą maistą skonio receptoriai prie jo pripranta ir smegenys vertina jį kaip skanų – net ir tuo atveju, jei pirmas kąsnis anaiptol nepasirodė gardus.

Nors vaikelis vis dar negali pramerkti akių, jis gali justi dienos šviesą. Jei į pilvą nukreiptumėte intensyvios šviesos spindulį, greičiausiai jis bandytų paslėpti akis nuo šviesos šaltinio.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 15 nėštumo savaitę

Faktas

Berniukų Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, gimsta šiek tiek daugiau nei mergaičių. 1000 gimusių mergaičių tenka apie 1053 naujagimių berniukų.

Iki šios dienos greičiausiai priaugote 2–2,5 kg svorio. Jei priaugai šiek tiek daugiau ar mažiau – nesijaudinkite. Kiekviena moteris priauga svorio skirtingu tempu.

Gali būti, kad jums pasireikš dar vienas kiek netikėtas nėštumo simptomas: užgulusi nosis ir sloga. Nors pirma mintis bus, jog tai - peršalimo ženklas, greičiausiai tai bus dar vienas nėštumo hormonų sukeltas šalutinis poveikis.

Padidėjęs estrogenų kiekis skatina gleivinės paburkimą ir gleivių išsiskyrimą. Tai toks dažnas nėštumo simptomas, kad medikai jam turi specialų terminą: nėštumo sloga.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Sloga ir nosies užgulimas nėštumo metu

Kai kurioms moterims iš nosies gali ir kraujuoti – dėl to taip pat kalti hormonai, padidėjęs kraujo tūris organizme, paburkusi nosies gleivinė bei išsiplėtusios nosies kraujagyslės.

Darbelis 15 nėštumo savaitei

Pasidomėkite, kur yra artimiausios ligoninės, priimančios gimdymus. Pasikalbėkite su draugais, pažįstamais, nėštumą prižiūrinčiu gydytoju – galbūt jie ką parekomenduos.

Naujausius atsiliepimus ir įspūdžius iš gimdymo įstaigų bei juose dirbančius gydytojus taip pat rasite TD forumo rubrikoje KUR GIMDYTI?

Dauguma ligoninių rengia ir parengiamuosius nėščiųjų kursus, kuriose taip pat papasakoja apie atvykimo tvarką, lankymo valandas bei patikslina, kokius daiktus reikėtų atsivežti iš namų.

Taip pat yra ir nepriklausomų mokyklėlių, rengiančių specializuotas psakaitas, pavyzdžiui, naujagimio priežiūros ar žindymo temomis, kurios gali trukti nuo vienos dienos iki kelių savaičių paskaitų ciklo.

2017 m. Rugsėjinukai❤

 1. User has not uploaded an avatar
  TatjanaO prieš 2 val.

  bijune14 parašė:
  Sveiki
  Gal kas nors iš jūsų girdėjote apie Zuokienės organizuojamą "neštukių" renginį Vil…

  Labas ☺ renginys vyks geguzes 9 d. El.pastu projektas.nedelsk@gmail.com parasyk, kad nori dalyvauti 🤗

 2. Paula.L
  Paula.L prieš 2 val.

  Domi-celė parašė:
  reikes pirmadieni pasiskambinti savo gydytojai, kaip 12+6 ziurejo echo sake ilgas kaklelis. as irgi esu labai liekna, dar gal kad siandien esu isviso nepailsejusi. …

  Nieko ramesnis rezimas, magnis, duoda zoleliu gerimelio

 3. Domi-celė
  Domi-celė prieš 17 min.

  Paula.L parašė:
  Man labai kietejo su pirmais nestumais ir dabar pasidejo, as liekna ir gimda jautresne.

  Paula.L parašė:
  Nieko ramesnis rezimas, magnis, duoda zoleliu gerimelio

  o kiek jums kartu i diena kietejo? irgi neskaudejo?

 4. User has not uploaded an avatar
  pukyto prieš 1 min.

  Gal zinot ka galetu reiksti toks kaip tvinkciojimas pilvo vienoj pusej, truputi zemiau bambos, tik truputi desiniau. Skausmo jokio nera, tik toks tvinkciojimas uzejes, kazin reiktu sunerimt...?

 5. samemiau
  samemiau prieš 46 sek.

  st.greta parašė:
  As dariausi uzsakyma is ali. Tai praktiskai viskas atitinka 3-6men ir i virsu. Bet.ne naujagimiams. Sakiausi keleta daigtu tik bet kokybe puiki

  Ta prasme sakėtės 0-3 mėn, o viskas 3-6 mėn ir didesniem atitinka?😊