15 nėštumo savaitė

15 nėštumo savaitė

Vaikelis 15 nėštumo savaitę

Obuolys. Jūsų mažojo obuoliuko ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų jau siekia 10 cm, jis sveria apie 50-60 gramų.

Ultragarso metu galėtumėte pamatyti, kaip kilnojasi mažylio krūtinė: jis įkvepia ir iškvepia vaisiaus vandenis. Toks "pratimas" padeda vystytis plaučių oro maišeliams.

Vaisiaus vandenis vaikelis taip pat ir nuryja: taip jis treniruojasi gerti mamos pieną. Šie nuryti vaisiaus vandenys patenka į šalinimo sistemą, iš kur ir vėl patenka į gimdą.

Taigi, vaisiaus vandenys ne tik saugo mažylį nuo išorės poveikio, bet ir leidžia jam po truputį adaptuotis prie naujų gyvenimo sąlygų.

Dabar pradeda formuotis kūdikio skonio receptoriai. Atlikti tyrimai rodo, kad vaikelis jau gali jausti mamos suvalgyto maisto skonį, kurio patenka į vaisių supančius vaisiaus vandenis.

Todėl, valgydama sveiką maistą būsimoji mama gali padėti suformuoti vaiko polinkį į tokią mitybą. Įrodyta, kad ilgiau valgant tam tikrą maistą skonio receptoriai prie jo pripranta ir smegenys vertina jį kaip skanų – net ir tuo atveju, jei pirmas kąsnis anaiptol nepasirodė gardus.

Nors vaikelis vis dar negali pramerkti akių, jis gali justi dienos šviesą. Jei į pilvą nukreiptumėte intensyvios šviesos spindulį, greičiausiai jis bandytų paslėpti akis nuo šviesos šaltinio.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 15 nėštumo savaitę

Faktas

Berniukų Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, gimsta šiek tiek daugiau nei mergaičių. 1000 gimusių mergaičių tenka apie 1053 naujagimių berniukų.

Iki šios dienos greičiausiai priaugote 2–2,5 kg svorio. Jei priaugai šiek tiek daugiau ar mažiau – nesijaudinkite. Kiekviena moteris priauga svorio skirtingu tempu.

Gali būti, kad jums pasireikš dar vienas kiek netikėtas nėštumo simptomas: užgulusi nosis ir sloga. Nors pirma mintis bus, jog tai - peršalimo ženklas, greičiausiai tai bus dar vienas nėštumo hormonų sukeltas šalutinis poveikis.

Padidėjęs estrogenų kiekis skatina gleivinės paburkimą ir gleivių išsiskyrimą. Tai toks dažnas nėštumo simptomas, kad medikai jam turi specialų terminą: nėštumo sloga.

Taip pat skaitykite:

Kai kurioms moterims iš nosies gali ir kraujuoti – dėl to taip pat kalti hormonai, padidėjęs kraujo tūris organizme, paburkusi nosies gleivinė bei išsiplėtusios nosies kraujagyslės.

Darbelis 15 nėštumo savaitei

Pasidomėkite, kur yra artimiausios ligoninės, priimančios gimdymus. Pasikalbėkite su draugais, pažįstamais, nėštumą prižiūrinčiu gydytoju – galbūt jie ką parekomenduos.

Naujausius atsiliepimus ir įspūdžius iš gimdymo įstaigų bei juose dirbančius gydytojus taip pat rasite TD forumo rubrikoje KUR GIMDYTI?

Dauguma ligoninių rengia ir parengiamuosius nėščiųjų kursus, kuriose taip pat papasakoja apie atvykimo tvarką, lankymo valandas bei patikslina, kokius daiktus reikėtų atsivežti iš namų.

Taip pat yra ir nepriklausomų mokyklėlių, rengiančių specializuotas psakaitas, pavyzdžiui, naujagimio priežiūros ar žindymo temomis, kurios gali trukti nuo vienos dienos iki kelių savaičių paskaitų ciklo.

❤❤❤ Planuojame 2022 metų žirniukus ❤❤❤

 1. neila444
  neila444 prieš 3 val.

  Mergaitės sakykite iš kur perkate OV testus? Būtent kurie geresni? Ačiū ☺️ bandysiu ateinančiam ciklui nusipirkti ir pasibandyti esu šitam reikale visiškai žalia☺️

 2. leila123
  leila123 prieš 3 val.

  kuku777 parašė:
  sveikos. o pastojus butinai turi skaudeti krutine? po sunelio gimimo buvau iskarto vel pastojusi tik nesekmingai tai pamenu visiskai nejautri krutine buvo. dabar ve…

  Tikrai nebūtinai

 3. Believer
  Believer prieš 2 val.

  Lukre parašė:
  Pasipasakokit kokiam kely dabar esat link pastojimo. Kokius tyrimus darotės, kokių tyrimų laukiat? Gal kažkas nieko nesitiriat, tiesiog laukiat?

  Oj kaip nenoriu kartotis, nes bijau atsibosti visoms 🙈 tai sorry iškart 🌷bet norisi skaudžia patirtimi pasidalinti..

  Mes labai ansksti pradėjome tyrimus, aš po pirmo nesėkmingo ciklo pradėjau naudoti ov testus(ov vyksta puikiai iki dabar), po 2-to mėn issityre vyras- viskas ok (pakartojus kovą irgi ok), po kokio 5-to mėn atlikau hormonu tyrimus, viskas ok (skydliaukė irgi), lpl tyrimus, teigiamos chlamidijos ir parvum, tas zarazas isgydem, bet parvum tik vėliau, nes gydytojai sakė nereikia. Po 7-to mėn atlikau pratekamumo tyrimą - išvada pratekami, tada jau 8-tas mėnesis pradėjom kelionę su naprotechnologijos metodais, tada isgydem ir parvum bakterija ir helicobacter pylori bakterija, kelem progesteroną, gerinom vaisingų gleivių kokybe, vartojom vitaminus, leidausi vaistus į pilvą vis laukėm ir laukėm, nes organizmas puikiai reagavo.. tada vasario mėn pasiėmiau siuntimą į Kauno RMC (vaisingumo klinika) bet taip pat buvau su napro, kol galiausiai ten atlikome pratekamuma ir paaiškėjo kad galimai kiausintakiu patalogija ir birželį turėjau laparaskopija, po jos paaiškėjo kad mano kiaušintakiai pažeisti ir kaip reikia nefunkcionuoja, kas akivaizdu nes pastojimo taip ir nebuvo.. dabar jau beliko tik pagalbinis apvaisinimas... Visa tai užtruko kažkur metai ir beveik aštuoni mėnesiai.. o prieš metus pratekamumo tyrimas nuteikė kitaip... kas pasirodo buvo klaida nes tos zarazos man pakenkė.. nepamiršiu kaip prieš tris metus su pilvo skausmais per priėmimus laksčiau ir niekas nieko nerado, o nurašė ant šlapimo takų infekcijos.. kas nebuvo man panašu.. aišku čia galėčiau plėstis bet yra kaip yra 🙂 taigi mano patarimas gal verta atlikti laparaskopija, kad neprarasti dar daugiau laiko...
  Kai pagalvoji kiek tu tyrimų visokių yra, tikrai anksčiau neplanuojant nėštumo nesugalvojau kažkokių tyrimų atlikti kai savijauta gera, gaila, kad jie neįtraukti į profilaktiką kai pasekmės būna skaudžios... tai tik mano skaudi patirtis

 4. OhSophie prieš 2 val.

  Tiesiog Olga parašė:
  Nenusiminkit viskas bus gerai, svarbu kad vaikas pasveiktu, numtomos mm 10 diena ☺️ daug vilciu irgi nededu i su cikla

  Nu smagumėlis, o kodėl daug vilčių nededate? Manau šansai puikūs. Abi mm lauksime panašiu metu, pažiūrėsim, gal 2 nurašyti ciklai bus sėkmingi 😅

 5. OhSophie prieš 1 val.

  Pamenu kažkas minėjo jaučianti metalo skonį burnoje, labai įdomu būtų sužinoti ar pasitvirtino 🥰