15 nėštumo savaitė

Vaikelis 15 nėštumo savaitę

Obuolys. Jūsų mažojo obuoliuko ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų jau siekia 10 cm, jis sveria apie 50-60 gramų.

Ultragarso metu galėtumėte pamatyti, kaip kilnojasi mažylio krūtinė: jis įkvepia ir iškvepia vaisiaus vandenis. Toks "pratimas" padeda vystytis plaučių oro maišeliams.

Vaisiaus vandenis vaikelis taip pat ir nuryja: taip jis treniruojasi gerti mamos pieną. Šie nuryti vaisiaus vandenys patenka į šalinimo sistemą, iš kur ir vėl patenka į gimdą.

Taigi, vaisiaus vandenys ne tik saugo mažylį nuo išorės poveikio, bet ir leidžia jam po truputį adaptuotis prie naujų gyvenimo sąlygų.

Dabar pradeda formuotis kūdikio skonio receptoriai. Atlikti tyrimai rodo, kad vaikelis jau gali jausti mamos suvalgyto maisto skonį, kurio patenka į vaisių supančius vaisiaus vandenis.

Todėl, valgydama sveiką maistą būsimoji mama gali padėti suformuoti vaiko polinkį į tokią mitybą. Įrodyta, kad ilgiau valgant tam tikrą maistą skonio receptoriai prie jo pripranta ir smegenys vertina jį kaip skanų – net ir tuo atveju, jei pirmas kąsnis anaiptol nepasirodė gardus.

Nors vaikelis vis dar negali pramerkti akių, jis gali justi dienos šviesą. Jei į pilvą nukreiptumėte intensyvios šviesos spindulį, greičiausiai jis bandytų paslėpti akis nuo šviesos šaltinio.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 15 nėštumo savaitę

Faktas

Berniukų Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, gimsta šiek tiek daugiau nei mergaičių. 1000 gimusių mergaičių tenka apie 1053 naujagimių berniukų.

Iki šios dienos greičiausiai priaugote 2–2,5 kg svorio. Jei priaugai šiek tiek daugiau ar mažiau – nesijaudinkite. Kiekviena moteris priauga svorio skirtingu tempu.

Gali būti, kad jums pasireikš dar vienas kiek netikėtas nėštumo simptomas: užgulusi nosis ir sloga. Nors pirma mintis bus, jog tai - peršalimo ženklas, greičiausiai tai bus dar vienas nėštumo hormonų sukeltas šalutinis poveikis.

Padidėjęs estrogenų kiekis skatina gleivinės paburkimą ir gleivių išsiskyrimą. Tai toks dažnas nėštumo simptomas, kad medikai jam turi specialų terminą: nėštumo sloga.

Taip pat skaitykite:

Kai kurioms moterims iš nosies gali ir kraujuoti – dėl to taip pat kalti hormonai, padidėjęs kraujo tūris organizme, paburkusi nosies gleivinė bei išsiplėtusios nosies kraujagyslės.

Darbelis 15 nėštumo savaitei

Pasidomėkite, kur yra artimiausios ligoninės, priimančios gimdymus. Pasikalbėkite su draugais, pažįstamais, nėštumą prižiūrinčiu gydytoju – galbūt jie ką parekomenduos.

Naujausius atsiliepimus ir įspūdžius iš gimdymo įstaigų bei juose dirbančius gydytojus taip pat rasite TD forumo rubrikoje KUR GIMDYTI?

Dauguma ligoninių rengia ir parengiamuosius nėščiųjų kursus, kuriose taip pat papasakoja apie atvykimo tvarką, lankymo valandas bei patikslina, kokius daiktus reikėtų atsivežti iš namų.

Taip pat yra ir nepriklausomų mokyklėlių, rengiančių specializuotas psakaitas, pavyzdžiui, naujagimio priežiūros ar žindymo temomis, kurios gali trukti nuo vienos dienos iki kelių savaičių paskaitų ciklo.

2021 m. birželinukai 💓

1. Justtyttee
    Justtyttee prieš 3 d.

Labukas neštukės, prisijungsiu prie Jūsų pabendrauti 😊 Laukiuosi antro vaikučio.Pagal mėnesines 11sav+4d., pagal echo 12sav+4d. Jau pasidariau visus kraujo ir šlapimo tyrimus bei I trimestro echo, viskas gerai 😊 Jaučiuosi gerai, tik kartais toks negerumas skrandžiui būna, tik gerai, kad nepykina, norisi daugiau miego (taip buvo ir pirmo neštumo metu) 😊

Deimukas prieš 3 d.

laces parašė:
    Kaikurios jau zinot kudikio lyti? Kada anksciausiai mato?

Man 12savaiciu pamate ginekologe

Rulin prieš 1 d.

Laba visoms, aš kaip tik šiandien po pirmos echoskopijos pas genetika. Tai po informacijos nesimiega, leliukui 12 savaičių kaip ir viskas gerai, bet va pacientą sugalvojo apačioj prisivirtinti. Tai gydytojas jau dabar “pradžiugino“, kad gresia placentos pirmeiga ir cp. Nors dvi paneles turiu, viskas buvo gerai ir pati gimdžiau, o va trečias nėštumas ir suneramino. Gavau rekomendacijų, sunkiai nekelt, jokių fiti miti su vyru, bet namie mažoji 2 metukai vis ant rankų reikia, vyras kas du mėnesius namie tai su pagalba sunkiai, tai liūdesiukas ima.

4. Monika. ga
    Monika. ga prieš 1 d.

Sveikos mums jau 13+1 savaitėlių. Antras nėštumas, pagaliau jau baigėsi baisūs pykinimai, kurie lydėjo nuo kokios 6 savaitės, tik po darbo dienos kabai skauda nugaros apačią ir makšties raumenis 🙈 Esu rizikos grupėje, nes pirmagimę gimdžiau 33 savaitėlių ir giminėje yra apsigimimų nemažai. 11savaičių buvau klinikose rizikingų nėštumų kabinete, padarė ir genetinius tyrimus pirmadienį atsakymai 🙄 tikiuosi bus viskas gerai. Žiūrint ekoskopu ir tikrinant kraujotaką kūdikio nustatė patalogiją teka per veninį lataką - reversinė kraujotakos patalogija. Labai išsigandau, bet ramino, kad reikės tiesiog stebėti, bet vistiek labai neramu ☹️☹️ vaikelis planuotas labai, pavyko iš pirmo karto, sesutei jau 6 metukai, svajoja apie sesutę arba broliuką💓💓💓💓

Grytė prieš 20 val.

Karalienė21 parašė:
    Na sveikos merginos, NIPT tyrimas geras , o lytis berniukas🥳.Labai norėjau mergaitės, nes jau du berniukus turiu, bet svarbu, kad sveikas ir mylimas bus🥰. Taigi Sod…

Pas mane trečia mergaitė. Pagal ramzį ar kaip jį berniukas turėjo būti😄
    Beje kuri klausėt kada pamato, tai man genetikė 12+1 savaitę pamatė ( pagal mm 11+5 ). Netikėjau, kad gali matytis ypač kai ne peliukas😄 bet genetikės manau mato ten viską labai gerai.