15 nėštumo savaitė

Vaikelis 15 nėštumo savaitę

Obuolys. Jūsų mažojo obuoliuko ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų jau siekia 10 cm, jis sveria apie 50-60 gramų.

Ultragarso metu galėtumėte pamatyti, kaip kilnojasi mažylio krūtinė: jis įkvepia ir iškvepia vaisiaus vandenis. Toks "pratimas" padeda vystytis plaučių oro maišeliams.

Vaisiaus vandenis vaikelis taip pat ir nuryja: taip jis treniruojasi gerti mamos pieną. Šie nuryti vaisiaus vandenys patenka į šalinimo sistemą, iš kur ir vėl patenka į gimdą. Taigi, vaisiaus vandenys ne tik saugo mažylį nuo išorės poveikio, bet ir leidžia jam po truputį adaptuotis prie naujų gyvenimo sąlygų.

Dabar pradeda formuotis kūdikio skonio receptoriai. Atlikti tyrimai rodo, kad vaikelis jau gali jausti mamos suvalgyto maisto skonį, kurio patenka į vaisių supančius vaisiaus vandenis. Todėl, valgydama sveiką maistą būsimoji mama gali padėti suformuoti vaiko polinkį į tokią mitybą. Įrodyta, kad ilgiau valgant tam tikrą maistą skonio receptoriai prie jo pripranta ir smegenys vertina jį kaip skanų – net ir tuo atveju, jei pirmas kąsnis anaiptol nepasirodė gardus.

Nors vaikelis vis dar negali pramerkti akių, jis gali justi dienos šviesą. Jei į pilvą nukreiptumėte intensyvios šviesos spindulį, greičiausiai jis bandytų paslėpti akis nuo šviesos šaltinio.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 15 nėštumo savaitę

Faktas

Berniukų Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, gimsta šiek tiek daugiau nei mergaičių. 1000 gimusių mergaičių tenka apie 1053 naujagimių berniukų.

Iki šios dienos greičiausiai priaugote 2–2,5 kg svorio. Jei priaugai šiek tiek daugiau ar mažiau – nesijaudinkite. Kiekviena moteris priauga svorio skirtingu tempu.

Gali būti, kad jums pasireikš dar vienas kiek netikėtas nėštumo simptomas: užgulusi nosis ir sloga. Nors pirma mintis bus, jog tai - peršalimo ženklas, greičiausiai tai bus dar vienas nėštumo hormonų sukeltas šalutinis poveikis.

Padidėjęs estrogenų kiekis skatina gleivinės paburkimą ir gleivių išsiskyrimą. Tai toks dažnas nėštumo simptomas, kad medikai jam turi specialų terminą: nėštumo sloga.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Sloga ir nosies užgulimas nėštumo metu

Kai kurioms moterims iš nosies gali ir kraujuoti – dėl to taip pat kalti hormonai, padidėjęs kraujo tūris organizme, paburkusi nosies gleivinė bei išsiplėtusios nosies kraujagyslės.

Darbelis 15 nėštumo savaitei

Pasidomėkite, kur yra artimiausios ligoninės, priimančios gimdymus. Pasikalbėkite su draugais, pažįstamais, nėštumą prižiūrinčiu gydytoju – galbūt jie ką parekomenduos.

Naujausius atsiliepimus ir įspūdžius iš gimdymo įstaigų bei juose dirbančius gydytojus taip pat rasite TD forumo rubrikoje KUR GIMDYTI?

Dauguma ligoninių rengia ir parengiamuosius nėščiųjų kursus, kuriose taip pat papasakoja apie atvykimo tvarką, lankymo valandas bei patikslina, kokius daiktus reikėtų atsivežti iš namų.

Taip pat yra ir nepriklausomų mokyklėlių, rengiančių specializuotas psakaitas, pavyzdžiui, naujagimio priežiūros ar žindymo temomis, kurios gali trukti nuo vienos dienos iki kelių savaičių paskaitų ciklo.

2017 m. Liepos m. Mamukai :)

 1. Nej@
  Nej@ prieš 1 val.

  dundukee parašė:
  Ogo merginos, tik nebuvau kelias d ilindus i foruma o kiek daug priraset...
  kazkaip neramiai jauciuosi, sunkiai jauciu maziuko judesiukus, gal pati per daug j…

  Manau normalu. As dar beveik nejauciu ir gydytoja sake kad galiu pajausti tik arciau 20 sav. Seip iki 20 jau turetume visos +/- pajausti pastovius judesiukus

 2. Nej@
  Nej@ prieš 1 val.

  Aukse32 parašė:
  Sveikos mamytes😊. Priimkit ir mane i jusu buriį😀

  Sveika prisijungus

 3. March
  March prieš 1 val.

  Lairaa parašė:
  Kai placenta atsidalinus, vienintelis vaistas yra yra poilsis ir miegas. Man taip pat duoda magni , dėl kraujavimo davė c vitamina ir foli.

  As is Klaipedos, o jus?
  Manes vakar vakare viena sesele paklause kaip as jauciuos, papasakojau, kad vis maudzia pilva, tai ta man sako: nu jau bus kaip bus. As tik ispuciau akis, sakau kaip saket?? Vel ta pati pakartojo. Blyn galvoju, nei as jos klausiau kaip cia viskas bus, nei ka. Juolabiau, kad pati gydytoja tikrai optimistiskai paziurejo, dar atspausdino man pora foto mazylio ir pan.

 4. Aleksandra29
  Aleksandra29 prieš 33 min.

  March parašė:
  As is Klaipedos, o jus?
  Manes vakar vakare viena sesele paklause kaip as jauciuos, papasakojau, kad vis ma…

  Galėjo ir susilaikyti nuo tokių komentarų. Nekreipkite dėmesio. Viskas bus gerai

 5. Giedre111
  Giedre111 prieš 32 min.

  Turetu siuolaikinje medicinoje elgtis maloniau su pacientais, daugiau padrasinimo, butu optimizmo, o ne tai kad bus kaip bus, turetu kitaip nuteikti zmogu atsidurisiam pas juos, ir taip stesiuko nerimo buna, o dar kai gauni is sesuciu tokias replikas tai tikrai neprideda optimizmo.