15 nėštumo savaitė

15 nėštumo savaitė

Vaikelis 15 nėštumo savaitę

Obuolys. Jūsų mažojo obuoliuko ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų jau siekia 10 cm, jis sveria apie 50-60 gramų.

Ultragarso metu galėtumėte pamatyti, kaip kilnojasi mažylio krūtinė: jis įkvepia ir iškvepia vaisiaus vandenis. Toks "pratimas" padeda vystytis plaučių oro maišeliams.

Vaisiaus vandenis vaikelis taip pat ir nuryja: taip jis treniruojasi gerti mamos pieną. Šie nuryti vaisiaus vandenys patenka į šalinimo sistemą, iš kur ir vėl patenka į gimdą.

Taigi, vaisiaus vandenys ne tik saugo mažylį nuo išorės poveikio, bet ir leidžia jam po truputį adaptuotis prie naujų gyvenimo sąlygų.

Dabar pradeda formuotis kūdikio skonio receptoriai. Atlikti tyrimai rodo, kad vaikelis jau gali jausti mamos suvalgyto maisto skonį, kurio patenka į vaisių supančius vaisiaus vandenis.

Todėl, valgydama sveiką maistą būsimoji mama gali padėti suformuoti vaiko polinkį į tokią mitybą. Įrodyta, kad ilgiau valgant tam tikrą maistą skonio receptoriai prie jo pripranta ir smegenys vertina jį kaip skanų – net ir tuo atveju, jei pirmas kąsnis anaiptol nepasirodė gardus.

Nors vaikelis vis dar negali pramerkti akių, jis gali justi dienos šviesą. Jei į pilvą nukreiptumėte intensyvios šviesos spindulį, greičiausiai jis bandytų paslėpti akis nuo šviesos šaltinio.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 15 nėštumo savaitę

Faktas

Berniukų Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, gimsta šiek tiek daugiau nei mergaičių. 1000 gimusių mergaičių tenka apie 1053 naujagimių berniukų.

Iki šios dienos greičiausiai priaugote 2–2,5 kg svorio. Jei priaugai šiek tiek daugiau ar mažiau – nesijaudinkite. Kiekviena moteris priauga svorio skirtingu tempu.

Gali būti, kad jums pasireikš dar vienas kiek netikėtas nėštumo simptomas: užgulusi nosis ir sloga. Nors pirma mintis bus, jog tai - peršalimo ženklas, greičiausiai tai bus dar vienas nėštumo hormonų sukeltas šalutinis poveikis.

Padidėjęs estrogenų kiekis skatina gleivinės paburkimą ir gleivių išsiskyrimą. Tai toks dažnas nėštumo simptomas, kad medikai jam turi specialų terminą: nėštumo sloga.

Taip pat skaitykite:

Kai kurioms moterims iš nosies gali ir kraujuoti – dėl to taip pat kalti hormonai, padidėjęs kraujo tūris organizme, paburkusi nosies gleivinė bei išsiplėtusios nosies kraujagyslės.

Darbelis 15 nėštumo savaitei

Pasidomėkite, kur yra artimiausios ligoninės, priimančios gimdymus. Pasikalbėkite su draugais, pažįstamais, nėštumą prižiūrinčiu gydytoju – galbūt jie ką parekomenduos.

Naujausius atsiliepimus ir įspūdžius iš gimdymo įstaigų bei juose dirbančius gydytojus taip pat rasite TD forumo rubrikoje KUR GIMDYTI?

Dauguma ligoninių rengia ir parengiamuosius nėščiųjų kursus, kuriose taip pat papasakoja apie atvykimo tvarką, lankymo valandas bei patikslina, kokius daiktus reikėtų atsivežti iš namų.

Taip pat yra ir nepriklausomų mokyklėlių, rengiančių specializuotas psakaitas, pavyzdžiui, naujagimio priežiūros ar žindymo temomis, kurios gali trukti nuo vienos dienos iki kelių savaičių paskaitų ciklo.

2021 Rugsėjo mažiukai

 1. Eske
  Eske prieš 46 min.

  Reda93 parašė:
  Sveikos merginos, tiksliai nepamenu, bet ar ne šioje grupėje buvo mergina nėštukė iš Klaipėdos, kuri minėjo, kad lankysis Vetrungės klinikoje. Jei taip parašykite m…

  Merginos, lankiausi vetrunges klinikoje kuncu g. Ir labai nepatiko, nors as ejau del gimdos kaklelio, bet daktars neklausus padare daug daugiau tyrimu, kuriuos jau buvau pasidariusi užsienį, už viska paklojau apie 300e. Ir tai nebuvo baigtas reikalas, uzsirasiau pas klaipediske kuri dirba Šilalėje. Gal Esat girdėjusios apie Olga? Nuostabi gydytoja, tepineliai po 12e tyrimai 30e... is kur man tuos 300 vetrungei paskaičiavo nesuprantu..

 2. Eske
  Eske prieš 45 min.

  Eske parašė:
  Merginos, lankiausi vetrunges klinikoje kuncu g. Ir labai nepatiko, nors as ejau del gimdos kaklelio, bet daktars neklausus padare daug daugiau tyrimu, kuriuos jau …

  O vizitas nėščiosioms 40e bet ir tai man parašė kaip pakartotinis ir tik 20e sumokejau

 3. User has not uploaded an avatar
  FirstBaby prieš 8 min.

  Sveikos,turiu trumpa klausimuka,ar 13/4 dar gali ismatuoti sprando rauksle?ačiū!!!

 4. Majaap
  Majaap prieš 4 min.

  FirstBaby parašė:
  Sveikos,turiu trumpa klausimuka,ar 13/4 dar gali ismatuoti sprando rauksle?ačiū!!!

  Gali iki 13+6

 5. SauleDanguje
  SauleDanguje prieš 3 min.

  FirstBaby parašė:
  Sveikos,turiu trumpa klausimuka,ar 13/4 dar gali ismatuoti sprando rauksle?ačiū!!!

  Bijau, kad gali būti jau vėlu. Lyg skaičiau, kad kažkam 13+6 jau nematavo - neinformatyvu. Bet tikrai bijau pameluoti, gal kitos merginos tiksliau žino. Man ir pačiai aktualu.
  12+7 einu pas genetikę. Jei nepatiks vizitas, galvoju, gal privačiai nueiti pas Beniušienę ar Krasovskają, bet ar nebus jau per vėlu...