15 nėštumo savaitė

Vaikelis 15 nėštumo savaitę

Obuolys. Jūsų mažojo obuoliuko ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų jau siekia 10 cm, jis sveria apie 50-60 gramų.

Ultragarso metu galėtumėte pamatyti, kaip kilnojasi mažylio krūtinė: jis įkvepia ir iškvepia vaisiaus vandenis. Toks "pratimas" padeda vystytis plaučių oro maišeliams.

Vaisiaus vandenis vaikelis taip pat ir nuryja: taip jis treniruojasi gerti mamos pieną. Šie nuryti vaisiaus vandenys patenka į šalinimo sistemą, iš kur ir vėl patenka į gimdą.

Taigi, vaisiaus vandenys ne tik saugo mažylį nuo išorės poveikio, bet ir leidžia jam po truputį adaptuotis prie naujų gyvenimo sąlygų.

Dabar pradeda formuotis kūdikio skonio receptoriai. Atlikti tyrimai rodo, kad vaikelis jau gali jausti mamos suvalgyto maisto skonį, kurio patenka į vaisių supančius vaisiaus vandenis.

Todėl, valgydama sveiką maistą būsimoji mama gali padėti suformuoti vaiko polinkį į tokią mitybą. Įrodyta, kad ilgiau valgant tam tikrą maistą skonio receptoriai prie jo pripranta ir smegenys vertina jį kaip skanų – net ir tuo atveju, jei pirmas kąsnis anaiptol nepasirodė gardus.

Nors vaikelis vis dar negali pramerkti akių, jis gali justi dienos šviesą. Jei į pilvą nukreiptumėte intensyvios šviesos spindulį, greičiausiai jis bandytų paslėpti akis nuo šviesos šaltinio.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 15 nėštumo savaitę

Faktas

Berniukų Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, gimsta šiek tiek daugiau nei mergaičių. 1000 gimusių mergaičių tenka apie 1053 naujagimių berniukų.

Iki šios dienos greičiausiai priaugote 2–2,5 kg svorio. Jei priaugai šiek tiek daugiau ar mažiau – nesijaudinkite. Kiekviena moteris priauga svorio skirtingu tempu.

Gali būti, kad jums pasireikš dar vienas kiek netikėtas nėštumo simptomas: užgulusi nosis ir sloga. Nors pirma mintis bus, jog tai - peršalimo ženklas, greičiausiai tai bus dar vienas nėštumo hormonų sukeltas šalutinis poveikis.

Padidėjęs estrogenų kiekis skatina gleivinės paburkimą ir gleivių išsiskyrimą. Tai toks dažnas nėštumo simptomas, kad medikai jam turi specialų terminą: nėštumo sloga.

Taip pat skaitykite:

Kai kurioms moterims iš nosies gali ir kraujuoti – dėl to taip pat kalti hormonai, padidėjęs kraujo tūris organizme, paburkusi nosies gleivinė bei išsiplėtusios nosies kraujagyslės.

Darbelis 15 nėštumo savaitei

Pasidomėkite, kur yra artimiausios ligoninės, priimančios gimdymus. Pasikalbėkite su draugais, pažįstamais, nėštumą prižiūrinčiu gydytoju – galbūt jie ką parekomenduos.

Naujausius atsiliepimus ir įspūdžius iš gimdymo įstaigų bei juose dirbančius gydytojus taip pat rasite TD forumo rubrikoje KUR GIMDYTI?

Dauguma ligoninių rengia ir parengiamuosius nėščiųjų kursus, kuriose taip pat papasakoja apie atvykimo tvarką, lankymo valandas bei patikslina, kokius daiktus reikėtų atsivežti iš namų.

Taip pat yra ir nepriklausomų mokyklėlių, rengiančių specializuotas psakaitas, pavyzdžiui, naujagimio priežiūros ar žindymo temomis, kurios gali trukti nuo vienos dienos iki kelių savaičių paskaitų ciklo.

2018 m. Balandinukų grupė ❤️

1. Du-buckiai prieš 21 val.

Araimonda parašė:
    Šeimos gydytojas daro 12 savaite ekoskopa. Manau čia priklauso nuo gydymo įstaigos ir nuo pacio daktaro

Šeimos gydytojas daro echo? Kokį supratimą jis gali turėti?
    Pirmą kartą girdžiu.
    Nei man su pirmu nėštumu, nei vienai kolegei, pažįstamai nedarė jokio echo, apart 18sav kai apžiūri viską.

Galbūt jūsų tam miestelyje ir daro.. bet oficialiai kas liečia nėštumą, yra nurodyta kokie tyrimai kada priklauso. www.helsenorge.no ;)

2. Panda_eve
    Panda_eve prieš 20 val.

Labas vakaras,

na ir as apsilankiau pas gydytoja siandien.Galvojau laiku, antras vaikas nors aisku skirtumas jau didelis, bet pasirodo mano 10 savaiciu dar anksti, tik patvirtino nestuma, o kai sueis 12 savaiciu eisiu visu tyrimu darytis, nuotraukyte dave, del savijautos pakalbejome, vitaminu ir tiek

linuska18 prieš 18 val.

Panda_eve parašė:
    Labas vakaras,

mano ir skirtumas nemazas. bus beveik 9 metai kai gims antras. bet su purmu viskas buvo kitaip. tyrimai ir pirmas echo buvo 7-9 sav. dabar rekomendavo tik apie 12 sav. tiek tyrimus tiek pirma echo.skirtingi gydytojai skirtingai elgias.

S olkina prieš 18 val.

saule098 parašė:
    Nesiskaito. Yra pirminio lygio ginekologu. Pas ginekologus ir odos gydytojus pirminio lygio siuntimu nereikia. Atsistojus i iskaita, reiks apsilankyti ir pas seimos…

Gali but, nesiginciju nes nezinojau, kad yra pirminio lygio ginekologai.
    Taip, o del dermatologo esate teisi- siuntimo pas ji nereikia;)

5. Lovelymamy
    Lovelymamy prieš 4 val.

Laba diena visoms esamoms ir busimoms mamytems 😀 Norėjau pasidomėti kaip patekti į uždarą grupelę ?