15 nėštumo savaitė

15 nėštumo savaitė

Vaikelis 15 nėštumo savaitę

Obuolys. Jūsų mažojo obuoliuko ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų jau siekia 10 cm, jis sveria apie 50-60 gramų.

Ultragarso metu galėtumėte pamatyti, kaip kilnojasi mažylio krūtinė: jis įkvepia ir iškvepia vaisiaus vandenis. Toks "pratimas" padeda vystytis plaučių oro maišeliams.

Vaisiaus vandenis vaikelis taip pat ir nuryja: taip jis treniruojasi gerti mamos pieną. Šie nuryti vaisiaus vandenys patenka į šalinimo sistemą, iš kur ir vėl patenka į gimdą.

Taigi, vaisiaus vandenys ne tik saugo mažylį nuo išorės poveikio, bet ir leidžia jam po truputį adaptuotis prie naujų gyvenimo sąlygų.

Dabar pradeda formuotis kūdikio skonio receptoriai. Atlikti tyrimai rodo, kad vaikelis jau gali jausti mamos suvalgyto maisto skonį, kurio patenka į vaisių supančius vaisiaus vandenis.

Todėl, valgydama sveiką maistą būsimoji mama gali padėti suformuoti vaiko polinkį į tokią mitybą. Įrodyta, kad ilgiau valgant tam tikrą maistą skonio receptoriai prie jo pripranta ir smegenys vertina jį kaip skanų – net ir tuo atveju, jei pirmas kąsnis anaiptol nepasirodė gardus.

Nors vaikelis vis dar negali pramerkti akių, jis gali justi dienos šviesą. Jei į pilvą nukreiptumėte intensyvios šviesos spindulį, greičiausiai jis bandytų paslėpti akis nuo šviesos šaltinio.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 15 nėštumo savaitę

Faktas

Berniukų Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, gimsta šiek tiek daugiau nei mergaičių. 1000 gimusių mergaičių tenka apie 1053 naujagimių berniukų.

Iki šios dienos greičiausiai priaugote 2–2,5 kg svorio. Jei priaugai šiek tiek daugiau ar mažiau – nesijaudinkite. Kiekviena moteris priauga svorio skirtingu tempu.

Gali būti, kad jums pasireikš dar vienas kiek netikėtas nėštumo simptomas: užgulusi nosis ir sloga. Nors pirma mintis bus, jog tai - peršalimo ženklas, greičiausiai tai bus dar vienas nėštumo hormonų sukeltas šalutinis poveikis.

Padidėjęs estrogenų kiekis skatina gleivinės paburkimą ir gleivių išsiskyrimą. Tai toks dažnas nėštumo simptomas, kad medikai jam turi specialų terminą: nėštumo sloga.

Taip pat skaitykite:

Kai kurioms moterims iš nosies gali ir kraujuoti – dėl to taip pat kalti hormonai, padidėjęs kraujo tūris organizme, paburkusi nosies gleivinė bei išsiplėtusios nosies kraujagyslės.

Darbelis 15 nėštumo savaitei

Pasidomėkite, kur yra artimiausios ligoninės, priimančios gimdymus. Pasikalbėkite su draugais, pažįstamais, nėštumą prižiūrinčiu gydytoju – galbūt jie ką parekomenduos.

Naujausius atsiliepimus ir įspūdžius iš gimdymo įstaigų bei juose dirbančius gydytojus taip pat rasite TD forumo rubrikoje KUR GIMDYTI?

Dauguma ligoninių rengia ir parengiamuosius nėščiųjų kursus, kuriose taip pat papasakoja apie atvykimo tvarką, lankymo valandas bei patikslina, kokius daiktus reikėtų atsivežti iš namų.

Taip pat yra ir nepriklausomų mokyklėlių, rengiančių specializuotas psakaitas, pavyzdžiui, naujagimio priežiūros ar žindymo temomis, kurios gali trukti nuo vienos dienos iki kelių savaičių paskaitų ciklo.

2020 m. gruodinukai ❤️

 1. Pumpurė2
  Pumpurė2 prieš 5 val.

  munton parašė:
  Bet ar galima? Aš net vyrui neleidziu jo teptis. Man labai padėdavo traumaheel. Vienintelis, kuri leido gydytoja ir sakė jis saugus nėštumo metu. Man jo ir pakakdav…

  Na nežinau kaip neštumo metu. Bet kai tik pradejau dirbti man lb padedavo rankoms kadangi buvo visas darbas rankomis, tai labai tindavo. Nuimdavo ir tinimą šiek tiek ir patį skausmą.

  Ką tik paieškojau pas mus irgi yra šio tepaliuko reikės važiuoti įsigyti. Tik šiandien nepavyks, nes pas mus šventinė dien O gal bandėte klausti gyd. del kokios priežasties skaudėjo?

 2. munton
  munton prieš 5 val.

  Pumpurė2 parašė:
  Na nežinau kaip neštumo metu. Bet kai tik pradejau dirbti man lb padedavo rankoms kadangi buvo visas darbas rankomis, tai labai tindavo. Nuimdavo ir tinimą šiek tie…

  Nėštumo metu nugaros skausmai normalu, kad ir kaip žiauriai skambėtų - didėja svoris, keičiasi svorio centras, daug mūsų organizmams naujų iššūkių. Man gydytoja labai patarė daug vaikščioti ir sportuoti, jei leidžIa padėtis. Sportuoti jau galima nuo 11 savaitės, jei nėštumas be komplikacijų ir leidžia gydytoja. Raumenų stiprinimas ir savijautai ir gimdymui tik į naudą.

 3. Pumpurė2
  Pumpurė2 prieš 5 val.

  munton parašė:
  Nėštumo metu nugaros skausmai normalu, kad ir kaip žiauriai skambėtų - didėja svoris, keičiasi svorio centras, daug mūsų organizmams naujų iššūkių. Man gydytoja lab…

  Supratau,ačiū, reiks pasiieškoti kokių mankštelių☺️

 4. Coliuke147
  Coliuke147 prieš 5 val.

  munton parašė:
  Nėštumo metu nugaros skausmai normalu, kad ir kaip žiauriai skambėtų - didėja svoris, keičiasi svorio centras, daug mūsų organizmams naujų iššūkių. Man gydytoja lab…

  As irgi jau pradesiu ziuret manksteliu nestumo metu 😊

 5. Pumpurė2
  Pumpurė2 prieš 4 val.

  Coliuke147 parašė:
  As irgi jau pradesiu ziuret manksteliu nestumo metu 😊

  Aš prie to pačio galvoju ir diržą kokį nusipirkt paprastą kolkas, nes vakarais tai jau pilvuzelis ohoho😀 Tokį turėjau gal tik 6 men 😀