26 nėštumo savaitė

26 nėštumo savaitė

Vaikelis 26 nėštumo savaitę

Ilgavaisis agurkas. Vaikelis sveria apie 760 g, jo ilgis nuo viršugalvio iki kulniukų yra beveik 36 cm (kaip ilgavaisio agurko).

Nuo šiol mažylio svoris augs greičiau, nei ūgis. Jis iki gimdymo padidės mažiausiai tris kartus, o ūgis − apie 40-50%. 

Šiuo metu vaikelis aktyviai kaupia riebaliukus. Šis poodinis riebalinis sluoksnis jam bus gyvybiškai svarbus. Naujagimis turės prisitaikyti prie šaltesnės aplinkos temperatūros, nei buvo gimdoje.

Be to, tai bus energijos ir kalorijų šaltinis pirmosiomis „savarankiško“ gyvenimo dienomis. Todėl nenustebkite, jei pirmąją gyvenimo savaitę jo svoris ženkliai sumažės − tai yra visiškai normalu (ypač, jei kūdikis yra žindomas). 

Šiuo metu vaikelio ausyse vystosi nervinės jungtys, todėl nuo šiol jis dažniau ir nuosekliau reaguos į aplinkos garsus. Vaisius taip pat reaguoja į prisilietimus: stipriau pabaksnoję pilvuką galite sulaukti mažylio atsako. Tai puikus būdas tėčiui pradėti kurti ryšį su mažyliu.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 26 nėštumo savaitę

Faktas

Absoliučioje daugumoje pasaulio kalbų žodis, reiškiantis „mama“, prasideda raide m.

Maždaug 26 nėštumo savaitę besilaukiančios kraujospūdis šiek tiek pakils ir grįš į iki nėštumo buvusį lygį (nuo 22 iki 24 nėštumo savaitės jis buvo kiek sumažėjęs).

Nors preeklampsija būdinga trečiajam trimestrui, dabar pats laikas daugiau sužinoti apie šią pavojingą būklę, pasitaikančią 3–7% nėščiųjų.

Štai požymiai, kurie įspėja apie preeklampsijos pavojų: tinstančios rankos ir veidas, staigus svorio padidėjimas (dėl skysčių kaupimosi), sutrikusi rega (neryškus vaizdas), dėmės priešais akis, ūmus ir stiprus arba nepaliaujamas galvos skausmas, viršutinės pilvo dalies skausmas. 

Reguliarių apžiūrų metu gydytojas stebės, ar nėra preeklampsijos požymių: tikrins kraujospūdį ir baltymų kiekį šlapime. Pastebėjusi nors vieną iš anksčiau išvardytų šios pavojingos būklės simptomų, kuo greičiau kreipkitės į gydytoją, nelaukdama sekačio vizito. 

Norint spėti pasirūpinti mamos ir kūdikio sveikata, būtina diagnozuoti preeklampsiją ankstyviausiose jos stadijose. 

Vidurių užkietėjimas yra labai dažnas nėščiųjų nusiskundimas. Ši problema kamuoja apie pusę visų besilaukiančių moterų. Jos priežastis – sulėtėjęs virškinimas ir tai, kad padidėjusi gimda spaudžia tiesiąją žarną. Geležies papildai taip pat gali prisidėti prie šios problemos.

Taip pat skaitykite

Darbelis 26 nėštumo savaitei

Kai kurios mamos sako, kad mažylis būna toks reiklus, kad kartais sunku būna rasti laiko net dušui ar tualetui (ką jau kalbėti apie maisto ruošimą). Apsvarstykite būdus, kurie leistų sutaupyti valandą-kitą (ir rasti laiko miegui). Štai kelios galimybės:

 • Pasiruoškite lengvai paruošiamų patiekalų receptus (dėl miego trūkumo net ir paprasti receptai gali išgaruoti iš galvos);
 • Jau dabar gamindama didinkite porcijas ir dalį maisto dėkite į šaldiklį. Šaldyti galite sriubas, maltinukus, troškinius (šaldymui nelabai tinka bulvės);
 • Jei šalia gyvena tėvai ar kiti artimieji, galbūt kelias savaites po gimdymo maisto galėtų atnešti jie?
 • Jei gyvenate didesniame mieste, galite pasidairyti, ar būtų galima parsinešti maisto iš netoliese esančių kavinių. Nepakenks po ranka turėti ir „maisto į namus“ meniu.
 • Paruošto maisto ar pusgaminių galima nusipirkti ir prekybos centrų kulinarijos skyriuose, tačiau jis paprastai būna ne toks skanus ir kartais gaminamas ne iš šviežiausių produktų.

Atminkite, kad žindančios mamos turi atidžiau rinktis tai, ką valgo, nes žindyvės valgomas maistas gali būti kūdikio pilvuko dieglių, pilvuko pūtimo ar vaiko alergijos priežastimi.

Taip pat skaitykite

2024 m. Spalio mėnesio mažyliai ❤️

 1. sincera.
  sincera. prieš 23 val.

  man konsultantė sakė, kad net ir pilnai gulimoje padėtyje sportinuke svorio centrai yra kitokie nei lopšyje, todėl nereikėtų jame guldyti/vežioti mažesnio nei 5-6 mėnesių vaiko.

 2. karina.ber
  karina.ber prieš 23 val.

  Tikiuosi būsima mama pabandys ir nusipirks iš karto lopšį🤗

 3. User has not uploaded an avatar
  Registre prieš 23 val.

  Tai neapsikraukit daiktais, nusipirkit dabar tik lopšį, kai artės pavasaris, parduosit, nusipirksit sportinuką.
  O iki 5-6 mėn. nebus kaip guldyt tą kūdikį į sportinuką, taigi jis ten skęs, saugiai net prisisegt kažin ar išeis.
  Mes kad ir turėjom sportinuką su gulima padėtim, bet ten viskas atvira.

 4. Beezy
  Beezy prieš 22 val.

  Higuaina parašė:
  Nežinau 🤷🏼‍♀️ Sprendžiam..ta gimimo pradžia spalis, lapkritis, gruodis..tokie nei šiokie nei tokie pagal orą..gyvenam nuosave name, nežinau, is viso kiek daug mums …

  O leiskit paklausti, jūs kaip tą mažą vaikiuką apsaugosit nuo netyčinio iškritimo iš sportinuko? Diržais?

 5. User has not uploaded an avatar
  Oksana prieš 13 val.

  Oj as tai ir net nesvarstyčiau be lopšio , be sportines dalies ir atskirai veliau pirkt tai taip, nes daznai ji buna nepatogi universali, bet lipšys plius ziemos metu, nuo vejo nuo visko apsaugo, plius kaip sako sportinikas gi išsilanksto vaiko stuburiukui kad ir tie mini iškilimai tikrai negalimi ir nerekomenduojami, plius saugumas , tiesa pasakius net nemacius kudikio sportinuke, ir jei sakot nuosavam name gyvenat tai tik lopsys