26 nėštumo savaitė

26 nėštumo savaitė

Vaikelis 26 nėštumo savaitę

Ilgavaisis agurkas. Vaikelis sveria apie 760 g, jo ilgis nuo viršugalvio iki kulniukų yra beveik 36 cm (kaip ilgavaisio agurko).

Nuo šiol mažylis labiau augs į svorį nei į ilgį: per iki gimdymo likusį laiką jo ūgis padidės apie 40-50%, o štai svoris mažiausiai patrigubės – dabar jis intensyviai kaupia riebalus.

Šis poodinis riebalinis sluoksnis bus gyvybiškai svarbus, nes gimęs mažylis turės prisitaikyti prie šaltesnės aplinkos temperatūros nei buvo gimdoje.

Be to, tai bus energijos ir kalorijų šaltinis pirmosiomis „savarankiško“ gyvenimo dienomis. Visiškai normalu, kad naujagimių svoris pirmąją gyvenimo savaitę sumažėja, ypač jei kūdikis yra žindomas. Kartais pirmosiomis dienomis nukrenta net dešimtadalis gimus turėto svorio.

Šiuo metu vaikelio ausyse vystosi nervinės jungtys, taigi nuo šiol jis dažniau ir nuosekliau reaguos į aplinkos garsus. Vaisius taip pat reaguoja į prisilietimus: stipriau pabaksnoję pilvuką galite sulaukti mažylio atsako: tai puikus būdas tėčiui pradėti kurti ryšį su mažyliu.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 26 nėštumo savaitę

Faktas

Absoliučioje daugumoje pasaulio kalbų žodis, reiškiantis „mama“, prasideda raide m.

Maždaug 26 nėštumo savaitę besilaukiančios kraujospūdis šiek tiek pakils ir grįš į iki nėštumo buvusį lygį (nuo 22 iki 24 savaitės jis buvo kiek sumažėjęs).

Nors preeklampsija būdinga trečiajam trimestrui, dabar pats laikas daugiau sužinoti apie šią pavojingą būklę, pasitaikančią 3–7% nėščiųjų.

Štai požymiai, kurie įspėja apie preeklampsijos pavojų: tinstančios rankos ir veidas, staigus svorio padidėjimas (dėl skysčių kaupimosi), sutrikusi rega (neryškus vaizdas), dėmės priešais akis, ūmus ir stiprus arba nepaliaujamas galvos skausmas, viršutinės pilvo dalies skausmas.

Reguliarių apžiūrų metu gydytojas stebės, ar nėra preeklampsijos požymių: tam jis tikrins kraujospūdį ir baltymų kiekį šlapime. Vis dėlto kreipkitės į medikus nelaukdama kito vizito, jei pastebėsite nors vieną iš anksčiau išvardytų šios pavojingos būklės simptomų.

Būtina anksti diagnozuoti preeklampsiją, kad būtų spėta pasirūpinti mamos ir kūdikio sveikata.

Vidurių užkietėjimas yra labai dažnas nėščiųjų nusiskundimas. Pusę visų besilaukiančiųjų kamuoja ši problema, kurios priežastis – sulėtėjęs virškinimas ir tai, kad padidėjusi gimda spaudžia tiesiąją žarną. Geležies papildai taip pat gali prisidėti prie šios problemos.

Taip pat skaitykite

Darbelis 26 nėštumo savaitei

Kai kurios mamos sako, kad mažylis būna toks reiklus, kad kartais sunku būna rasti laiko net dušui ar tualetui, ką jau bekalbėti apie maisto ruošimą. Apsvarstykite būdus, kurie leistų sutaupyti valandą-kitą, kurią galėsite skirti miegui. Štai kelios galimybės:

 • Pasiruoškite lengvai paruošiamų patiekalų receptus (dėl miego trūkumo net ir paprasti receptai gali išgaruoti iš galvos);
 • Jau dabar gamindama didinkite porcijas ir dalį maisto dėkite į šaldiklį. Šaldyti galite sriubas, maltinukus, troškinius (šaldymui nelabai tinka bulvės);
 • Jei šalia gyvena tėvai ar kiti artimieji, galbūt maisto pirmomis savaitėmis po gimdymo galėtų atnešti jie?
 • Jei gyvenate didesniame mieste, gali pasidairyti, ar būtų galima parsinešti maisto iš netoliese esančių kavinių. Nepakenks po ranka turėti ir „maisto į namus“ meniu.
 • Paruošto maisto ar pusgaminių galima nusipirkti ir prekybos centrų kulinarijos skyriuose, tačiau jis paprastai būna ne toks skanus ir kartais gaminami ne iš šviežiausių produktų.

Atminkite, kad žindančios mamos turi atidžiau rinktis tai, ką valgo, nes žindyvės valgomas maistas gali būti kūdikio pilvuko dieglių, pilvuko pūtimo ar vaiko alergijos priežastimi.

Taip pat skaitykite

2018 m. Liepos stebuklai

 1. mattina all alba prieš 2 val.

  Eglučiuku parašė:
  Matina all'alba smagu girdėti džiugiasi naujienas! Lai laikosi dar 10+savaičių

  Ech, kad linkejimas issipildytu
  Oho, bet ten Siauliuos, tai ir reikalu yra su daktarais. Nera blogiau, kai dar turi bijot ar nepasitiket personalu...
  Pumpure, na gydyma gaunat gera, manau ir jums sustos viskas, svsrbiausia dabar tausojantis rezimas ir ramybe. P.s kas liecia vaikeli, neiskris jis taip, kaklelis dar pas jus uzdaras, emus atsidarinet, pasirodo isskyru, be to vaikeli dar saugo vandenu maisas, nevyksta viskas taip greitai. Jau vaikutis gana didelis, viskas gerai, laikykites. Dviese jau ilsesimes. Nera jau taip baisu, kai zinai, kad viskas del musu pilvinuku. Skaitau, po interneta narsau, su visais bendrauju, dar megzt pradejau, tai net pritruksta dienos paskutiniu metu
  Bet tikrai kiek cia kaklelio problemu na svarbu visos kolkas dar su mazyliais pilveliuose, laikykimes taip ir toliau, geguzes/borzelio bent turim sulaukt

 2. Liepa321
  Liepa321 prieš 1 val.

  Man siomis dienomis kazkaip tempia maksties lyg raumenis - jeigu didesni zingsni padarau ar einant kazkaip jauciasi, bet toks grynai lyg po kokios mankstos buciau - gal kam yra buve?

 3. Pumpurė
  Pumpurė prieš 1 val.

  mattina all alba parašė:
  Ech, kad linkejimas issipildytu
  Oho, bet ten Siauliuos, tai ir reikalu yra su daktarais. Nera blogiau, kai dar tur…

  Tu nuostabus žmogus! 🤗
  Tikimes visi geriausio... ir Jūs laikykites! Man 30 sav balandžio 11d. pagal echo gaunasi, nes šiandien lygiai 27sav. o norint jau taip gerai išnešiot jau labai dideli norai iki 36+6sav tai .. dar oj kiek nekviepuoti reikės... o va i vakaro puse vaikas tiek žemai įsitaises.. ir spardosi todėl abai nemalonus jausmas ištikrųjų...
  Kaip aš sakau dar tik geltona šviesa užsidegusi,ji dar turi pradet mirkseti ir kol raudona pasieks... jau galesim atsikvėpti nes bus jau galima. ;)

 4. Pumpurė
  Pumpurė prieš 1 val.

  Liepa321 parašė:
  Man siomis dienomis kazkaip tempia maksties lyg raumenis - jeigu didesni zingsni padarau ar einant kazkaip jauciasi, bet toks grynai lyg po kokios mankstos buciau -…

  Kaip tas tempimas pasireiškia.. jus makšties tikrai negalit jaust tempimo.. cia nebent papilvės temoimas pilvo tempimas zemyn.. zodziu gal persivaikstot.. irgi tikrintia echo eikit ar viskas ok su kakleliu ;)))) cia visas is grupes užkrėsim pasitikrinti kad ramiau gyventusi ;)

 5. b.vaida
  b.vaida prieš 1 val.

  Liepa321 parašė:
  Man siomis dienomis kazkaip tempia maksties lyg raumenis - jeigu didesni zingsni padarau ar einant kazkaip jauciasi, bet toks grynai lyg po kokios mankstos buciau -…

  Aš ginei skundžiausi, kad lyg tempimas kažkoks jaučiasi makšties srityje, tai ji sakė gali būt dėl to, kad venos plečiasi. Apie kaklelį nieko neužsiminė.. tai gal ir jums kažkas panašaus.