26 nėštumo savaitė

26 nėštumo savaitė

Vaikelis 26 nėštumo savaitę

Ilgavaisis agurkas. Vaikelis sveria apie 760 g, jo ilgis nuo viršugalvio iki kulniukų yra beveik 36 cm (kaip ilgavaisio agurko).

Nuo šiol mažylis labiau augs į svorį nei į ilgį: per iki gimdymo likusį laiką jo ūgis padidės apie 40-50%, o štai svoris mažiausiai patrigubės – dabar jis intensyviai kaupia riebalus.

Šis poodinis riebalinis sluoksnis bus gyvybiškai svarbus, nes gimęs mažylis turės prisitaikyti prie šaltesnės aplinkos temperatūros nei buvo gimdoje.

Be to, tai bus energijos ir kalorijų šaltinis pirmosiomis „savarankiško“ gyvenimo dienomis. Visiškai normalu, kad naujagimių svoris pirmąją gyvenimo savaitę sumažėja, ypač jei kūdikis yra žindomas. Kartais pirmosiomis dienomis nukrenta net dešimtadalis gimus turėto svorio.

Šiuo metu vaikelio ausyse vystosi nervinės jungtys, taigi nuo šiol jis dažniau ir nuosekliau reaguos į aplinkos garsus. Vaisius taip pat reaguoja į prisilietimus: stipriau pabaksnoję pilvuką galite sulaukti mažylio atsako: tai puikus būdas tėčiui pradėti kurti ryšį su mažyliu.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 26 nėštumo savaitę

Faktas

Absoliučioje daugumoje pasaulio kalbų žodis, reiškiantis „mama“, prasideda raide m.

Maždaug 26 nėštumo savaitę besilaukiančios kraujospūdis šiek tiek pakils ir grįš į iki nėštumo buvusį lygį (nuo 22 iki 24 savaitės jis buvo kiek sumažėjęs).

Nors preeklampsija būdinga trečiajam trimestrui, dabar pats laikas daugiau sužinoti apie šią pavojingą būklę, pasitaikančią 3–7% nėščiųjų.

Štai požymiai, kurie įspėja apie preeklampsijos pavojų: tinstančios rankos ir veidas, staigus svorio padidėjimas (dėl skysčių kaupimosi), sutrikusi rega (neryškus vaizdas), dėmės priešais akis, ūmus ir stiprus arba nepaliaujamas galvos skausmas, viršutinės pilvo dalies skausmas.

Reguliarių apžiūrų metu gydytojas stebės, ar nėra preeklampsijos požymių: tam jis tikrins kraujospūdį ir baltymų kiekį šlapime. Vis dėlto kreipkitės į medikus nelaukdama kito vizito, jei pastebėsite nors vieną iš anksčiau išvardytų šios pavojingos būklės simptomų.

Būtina anksti diagnozuoti preeklampsiją, kad būtų spėta pasirūpinti mamos ir kūdikio sveikata.

Vidurių užkietėjimas yra labai dažnas nėščiųjų nusiskundimas. Pusę visų besilaukiančiųjų kamuoja ši problema, kurios priežastis – sulėtėjęs virškinimas ir tai, kad padidėjusi gimda spaudžia tiesiąją žarną. Geležies papildai taip pat gali prisidėti prie šios problemos.

Taip pat skaitykite

Darbelis 26 nėštumo savaitei

Kai kurios mamos sako, kad mažylis būna toks reiklus, kad kartais sunku būna rasti laiko net dušui ar tualetui, ką jau bekalbėti apie maisto ruošimą. Apsvarstykite būdus, kurie leistų sutaupyti valandą-kitą, kurią galėsite skirti miegui. Štai kelios galimybės:

 • Pasiruoškite lengvai paruošiamų patiekalų receptus (dėl miego trūkumo net ir paprasti receptai gali išgaruoti iš galvos);
 • Jau dabar gamindama didinkite porcijas ir dalį maisto dėkite į šaldiklį. Šaldyti galite sriubas, maltinukus, troškinius (šaldymui nelabai tinka bulvės);
 • Jei šalia gyvena tėvai ar kiti artimieji, galbūt maisto pirmomis savaitėmis po gimdymo galėtų atnešti jie?
 • Jei gyvenate didesniame mieste, gali pasidairyti, ar būtų galima parsinešti maisto iš netoliese esančių kavinių. Nepakenks po ranka turėti ir „maisto į namus“ meniu.
 • Paruošto maisto ar pusgaminių galima nusipirkti ir prekybos centrų kulinarijos skyriuose, tačiau jis paprastai būna ne toks skanus ir kartais gaminami ne iš šviežiausių produktų.

Atminkite, kad žindančios mamos turi atidžiau rinktis tai, ką valgo, nes žindyvės valgomas maistas gali būti kūdikio pilvuko dieglių, pilvuko pūtimo ar vaiko alergijos priežastimi.

Taip pat skaitykite

2019 m. gegužinukai

 1. User has not uploaded an avatar
  GLaucė prieš 1 val.

  Viktorija.Kniu parašė:
  Aš šiuo metu lankau nėščiųjų mankštas Antakalnio poliklinikos baseine. Man patinka už 5 kartus reikėjo mokėti 45eur. Kiek domėjausi ir kitur, tai čia tikrai nėra…

  O kada lankote? Aš einu irgi ten pat tik antradieniais bei ketvirtadieniais nuo 9 val

 2. Akvilee
  Akvilee prieš 41 min.

  Sveikos, gal kažkas susidurė su tuo, mano pirmasis nėštumas nežinau turėčiau sunerimti ar ne. Laukiuosi 22savaites ir iš krūtinės kaip spėju jau bega priešpienis kuo toliau tuo daugiau 😕

 3. Viktorija.Kniu
  Viktorija.Kniu prieš 40 min.

  GLaucė parašė:
  O kada lankote? Aš einu irgi ten pat tik antradieniais bei ketvirtadieniais nuo 9 val

  Aš antradienį ketvirtadienį, bet 14:15. Ryt irgi eisiu tuo metu, kitą savaitę irgi taip pat jūs visada rytais?

 4. Merini
  Merini prieš 14 min.

  Akvilee parašė:
  Sveikos, gal kažkas susidurė su tuo, mano pirmasis nėštumas nežinau turėčiau sunerimti ar ne. Laukiuosi 22savaites ir iš krūtinės kaip spėju jau bega priešpienis ku…

  Man irgi bega, bet lyg normalu, tik ne visom taip anksti pradeda, ar klystu?

 5. salta-arbata
  salta-arbata prieš 5 min.

  madem parašė:
  Kai kalbejo apie tokiu atostogu ivedima Lietuvoje man iskart iskilo klausimas - o kaip maitinti tada? Ar vyras priveza? Ar jai nebemaitinaf? Ar nusitraukiat? 🤔

  Tokio amžiaus maitinimas krūtimi daug retesnis, viena porcija gali palikti, o daugiau ryte/vakare užtenka. Na blogiausiu atveju diena misinukas. Svarbu jau kosyciu valgymas būtų išvažiavęs