26 nėštumo savaitė

26 nėštumo savaitė

Vaikelis 26 nėštumo savaitę

Ilgavaisis agurkas. Vaikelis sveria apie 760 g, jo ilgis nuo viršugalvio iki kulniukų yra beveik 36 cm (kaip ilgavaisio agurko).

Nuo šiol mažylis labiau augs į svorį nei į ilgį: per iki gimdymo likusį laiką jo ūgis padidės apie 40-50%, o štai svoris mažiausiai patrigubės – dabar jis intensyviai kaupia riebalus.

Šis poodinis riebalinis sluoksnis bus gyvybiškai svarbus, nes gimęs mažylis turės prisitaikyti prie šaltesnės aplinkos temperatūros nei buvo gimdoje.

Be to, tai bus energijos ir kalorijų šaltinis pirmosiomis „savarankiško“ gyvenimo dienomis. Visiškai normalu, kad naujagimių svoris pirmąją gyvenimo savaitę sumažėja, ypač jei kūdikis yra žindomas. Kartais pirmosiomis dienomis nukrenta net dešimtadalis gimus turėto svorio.

Šiuo metu vaikelio ausyse vystosi nervinės jungtys, taigi nuo šiol jis dažniau ir nuosekliau reaguos į aplinkos garsus. Vaisius taip pat reaguoja į prisilietimus: stipriau pabaksnoję pilvuką galite sulaukti mažylio atsako: tai puikus būdas tėčiui pradėti kurti ryšį su mažyliu.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 26 nėštumo savaitę

Faktas

Absoliučioje daugumoje pasaulio kalbų žodis, reiškiantis „mama“, prasideda raide m.

Maždaug 26 nėštumo savaitę besilaukiančios kraujospūdis šiek tiek pakils ir grįš į iki nėštumo buvusį lygį (nuo 22 iki 24 savaitės jis buvo kiek sumažėjęs).

Nors preeklampsija būdinga trečiajam trimestrui, dabar pats laikas daugiau sužinoti apie šią pavojingą būklę, pasitaikančią 3–7% nėščiųjų.

Štai požymiai, kurie įspėja apie preeklampsijos pavojų: tinstančios rankos ir veidas, staigus svorio padidėjimas (dėl skysčių kaupimosi), sutrikusi rega (neryškus vaizdas), dėmės priešais akis, ūmus ir stiprus arba nepaliaujamas galvos skausmas, viršutinės pilvo dalies skausmas.

Reguliarių apžiūrų metu gydytojas stebės, ar nėra preeklampsijos požymių: tam jis tikrins kraujospūdį ir baltymų kiekį šlapime. Vis dėlto kreipkitės į medikus nelaukdama kito vizito, jei pastebėsite nors vieną iš anksčiau išvardytų šios pavojingos būklės simptomų.

Būtina anksti diagnozuoti preeklampsiją, kad būtų spėta pasirūpinti mamos ir kūdikio sveikata.

Vidurių užkietėjimas yra labai dažnas nėščiųjų nusiskundimas. Pusę visų besilaukiančiųjų kamuoja ši problema, kurios priežastis – sulėtėjęs virškinimas ir tai, kad padidėjusi gimda spaudžia tiesiąją žarną. Geležies papildai taip pat gali prisidėti prie šios problemos.

Taip pat skaitykite

Darbelis 26 nėštumo savaitei

Kai kurios mamos sako, kad mažylis būna toks reiklus, kad kartais sunku būna rasti laiko net dušui ar tualetui, ką jau bekalbėti apie maisto ruošimą. Apsvarstykite būdus, kurie leistų sutaupyti valandą-kitą, kurią galėsite skirti miegui. Štai kelios galimybės:

 • Pasiruoškite lengvai paruošiamų patiekalų receptus (dėl miego trūkumo net ir paprasti receptai gali išgaruoti iš galvos);
 • Jau dabar gamindama didinkite porcijas ir dalį maisto dėkite į šaldiklį. Šaldyti galite sriubas, maltinukus, troškinius (šaldymui nelabai tinka bulvės);
 • Jei šalia gyvena tėvai ar kiti artimieji, galbūt maisto pirmomis savaitėmis po gimdymo galėtų atnešti jie?
 • Jei gyvenate didesniame mieste, gali pasidairyti, ar būtų galima parsinešti maisto iš netoliese esančių kavinių. Nepakenks po ranka turėti ir „maisto į namus“ meniu.
 • Paruošto maisto ar pusgaminių galima nusipirkti ir prekybos centrų kulinarijos skyriuose, tačiau jis paprastai būna ne toks skanus ir kartais gaminami ne iš šviežiausių produktų.

Atminkite, kad žindančios mamos turi atidžiau rinktis tai, ką valgo, nes žindyvės valgomas maistas gali būti kūdikio pilvuko dieglių, pilvuko pūtimo ar vaiko alergijos priežastimi.

Taip pat skaitykite

2019 m. spalio mėnesio mažyliai

 1. gretan0
  gretan0 prieš 6 val.

  Gintarė Ferevičienė parašė:
  Vat jum gerai. O mano kiek dariau kraują, šlapimą, nedidelis tas cukrus, 4,1. Aš vis kai šiaip kraują darau tai prašau ir tą cukrų kad pažymėtų. Ateinu pas ginę , s…

  Rodys kaip dirba jūsų kasa. Nes paprasti gliukozės tyrimai kai negeriam gliukozės rodo tiesiog skaičius kurie būna arba normpj arba ne, bet neparodo yra nėščiųjų cukrinis diabetas ar nėra. Bent jau aš taip suprantu

 2. User has not uploaded an avatar
  Besišypsantix3 prieš 4 val.

  Sidabrėlis parašė:
  As darysiuos si tyrima po 2 savaiciu, tai man akusere iskart sake isispausti i buteliuka visa citrina ir nusipirkti gliukozes milteliu. Proceduriniam jos ten viska …

  Aš turėjau citrinos pasiėmusi, tai išgėrusi gliukozę užvalgiau, bet pačiai nieko neštis nereikėjo ;)

 3. katinko93
  katinko93 prieš 3 val.

  Besišypsantix3 parašė:
  Aš turėjau citrinos pasiėmusi, tai išgėrusi gliukozę užvalgiau, bet pačiai nieko neštis nereikėjo ;)

  Man siandien dave gliukozes maisiuka dabar nemokamai dalina ir liepe puse citrinos nuplautos tureti ja ispausti i gliukoze ir gerti ,kol lauksiu leido vandeni gerti ir liepe isideti kazka pavalgyti po viso tyrimo. Nors su pirmu nestumu tai nieko nespaudziau ir taip normaliai suejo😂

 4. mazas23
  mazas23 prieš 3 val.

  myga parašė:
  Sveikos, kaip jauciates? As tai jau nebezinau kas darosi. Viskas taip gerai ejosi, puikiai jauciausi, bet vakar pradejo nugara kairej pusej skaudet, sian nezmoniska…

  Labi, nugara kankina nuo 15savaitės, kojoms darau masažą ir geriu mg bei kalį. Manau, teks į nesočiųjų jogą eiti..prasitampyti

 5. Just..
  Just.. prieš 2 val.

  Besišypsantix3 parašė:
  Man asmeniškai tai pats bjauriausias geryas dalykas, ypač, kad dar šiltą duoda🥺 čia juk kiekvienai skirtingai, dalinamės savo patirtimi ir tiek ;) su dukryte pirmą …

  Man liepe pasidaryti namuose gerima. Tai issitirpinau gliukoze namie ir issispaudziau puse citrinos kAip liepe. KOdel silta duoda gerti nesuprantu..