26 nėštumo savaitė

Vaikelis 26 nėštumo savaitę

Ilgavaisis agurkas. Vaikelis sveria apie 760 g, jo ilgis nuo viršugalvio iki kulniukų yra beveik 36 cm (kaip ilgavaisio agurko).

Nuo šiol mažylis labiau augs į svorį nei į ilgį: per iki gimdymo likusį laiką jo ūgis padidės apie 40-50%, o štai svoris mažiausiai patrigubės – dabar jis intensyviai kaupia riebalus.

Šis poodinis riebalinis sluoksnis bus gyvybiškai svarbus, nes gimęs mažylis turės prisitaikyti prie šaltesnės aplinkos temperatūros nei buvo gimdoje.

Be to, tai bus energijos ir kalorijų šaltinis pirmosiomis „savarankiško“ gyvenimo dienomis. Visiškai normalu, kad naujagimių svoris pirmąją gyvenimo savaitę sumažėja, ypač jei kūdikis yra žindomas. Kartais pirmosiomis dienomis nukrenta net dešimtadalis gimus turėto svorio.

Šiuo metu vaikelio ausyse vystosi nervinės jungtys, taigi nuo šiol jis dažniau ir nuosekliau reaguos į aplinkos garsus. Vaisius taip pat reaguoja į prisilietimus: stipriau pabaksnoję pilvuką galite sulaukti mažylio atsako: tai puikus būdas tėčiui pradėti kurti ryšį su mažyliu.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 26 nėštumo savaitę

Faktas

Absoliučioje daugumoje pasaulio kalbų žodis, reiškiantis „mama“, prasideda raide m.

Maždaug 26 nėštumo savaitę besilaukiančios kraujospūdis šiek tiek pakils ir grįš į iki nėštumo buvusį lygį (nuo 22 iki 24 savaitės jis buvo kiek sumažėjęs).

Nors preeklampsija būdinga trečiajam trimestrui, dabar pats laikas daugiau sužinoti apie šią pavojingą būklę, pasitaikančią 3–7% nėščiųjų.

Štai požymiai, kurie įspėja apie preeklampsijos pavojų: tinstančios rankos ir veidas, staigus svorio padidėjimas (dėl skysčių kaupimosi), sutrikusi rega (neryškus vaizdas), dėmės priešais akis, ūmus ir stiprus arba nepaliaujamas galvos skausmas, viršutinės pilvo dalies skausmas.

Reguliarių apžiūrų metu gydytojas stebės, ar nėra preeklampsijos požymių: tam jis tikrins kraujospūdį ir baltymų kiekį šlapime. Vis dėlto kreipkitės į medikus nelaukdama kito vizito, jei pastebėsite nors vieną iš anksčiau išvardytų šios pavojingos būklės simptomų.

Būtina anksti diagnozuoti preeklampsiją, kad būtų spėta pasirūpinti mamos ir kūdikio sveikata.

Vidurių užkietėjimas yra labai dažnas nėščiųjų nusiskundimas. Pusę visų besilaukiančiųjų kamuoja ši problema, kurios priežastis – sulėtėjęs virškinimas ir tai, kad padidėjusi gimda spaudžia tiesiąją žarną. Geležies papildai taip pat gali prisidėti prie šios problemos.

Taip pat skaitykite

Darbelis 26 nėštumo savaitei

Kai kurios mamos sako, kad mažylis būna toks reiklus, kad kartais sunku būna rasti laiko net dušui ar tualetui, ką jau bekalbėti apie maisto ruošimą. Apsvarstykite būdus, kurie leistų sutaupyti valandą-kitą, kurią galėsite skirti miegui. Štai kelios galimybės:

• Pasiruoškite lengvai paruošiamų patiekalų receptus (dėl miego trūkumo net ir paprasti receptai gali išgaruoti iš galvos);
  • Jau dabar gamindama didinkite porcijas ir dalį maisto dėkite į šaldiklį. Šaldyti galite sriubas, maltinukus, troškinius (šaldymui nelabai tinka bulvės);
  • Jei šalia gyvena tėvai ar kiti artimieji, galbūt maisto pirmomis savaitėmis po gimdymo galėtų atnešti jie?
  • Jei gyvenate didesniame mieste, gali pasidairyti, ar būtų galima parsinešti maisto iš netoliese esančių kavinių. Nepakenks po ranka turėti ir „maisto į namus“ meniu.
  • Paruošto maisto ar pusgaminių galima nusipirkti ir prekybos centrų kulinarijos skyriuose, tačiau jis paprastai būna ne toks skanus ir kartais gaminami ne iš šviežiausių produktų.

Atminkite, kad žindančios mamos turi atidžiau rinktis tai, ką valgo, nes žindyvės valgomas maistas gali būti kūdikio pilvuko dieglių, pilvuko pūtimo ar vaiko alergijos priežastimi.

Taip pat skaitykite

2022 m. Vasarinukai 🥰

Vaivužeeeeee prieš 9 val.

Simonly parašė:
    Nezinau kas blogiau ar kai megina speti ar kai isvis nemato na bet svarbu sveikas vaikas, kad butu

Man sako gal berniukas bet nezinau tiksliai nenoriu suklaidint,o gal ten virkstele buvo.. sako ateisi 33sav tada jau matysiu tikrai🤭

2. Vectra
    Vectra prieš 9 val.

linaeve parašė:
    Oj man iš vaistinės irgi neigiamą rodė, o pgr gavau pasidaryt irgi tik po kelių dienų. Mano sesė dabar buvo labai pradėjus sloguotis, temp minimaliai pakilus buvo, …

Pries savaite vaikui rode is vaistines "vaiduokli". Pasidarem pgr-neigiamas. Na aisku bus matyt po mano pgr. Nagu laka dbe uzuodziau, bet tik ji. Acetono pvz nejauciu🤦🏻‍♀️

Simonly prieš 9 val.

Vaivužeeeeee parašė:

Na nebeilgai liko kol suzinosit mano nuojauta sako, kad dar vienas vaikinukas bus, bet galiu klysti buciau pagerbta vyru namie, dar plius du sunys ir tie patys patinai

4. Ausra Adele
    Ausra Adele prieš 6 val.

As persirgau covidu pries savaite, auksta temperatura nekrito ilgai, 9toj dienoj pagulde i ligonine, tai lasaline ir antibiotikai pagelbejo 👍 o kiek paracetamolio isgerta, net baisu... Labai neramina, kad vaikiukui nebutu pakenkta.... Ir israse 4 sav injekcijas leistis del kraujo kresejimo (+venu varikoze) 😖 ar kuri susiduret su tuo?

Atytė prieš 4 val.

Gal yra merginu, kurios iki metu galo dar keliaus kažkur? Į užsieni?