26 nėštumo savaitė

26 nėštumo savaitė

Vaikelis 26 nėštumo savaitę

Ilgavaisis agurkas. Vaikelis sveria apie 760 g, jo ilgis nuo viršugalvio iki kulniukų yra beveik 36 cm (kaip ilgavaisio agurko).

Nuo šiol mažylis labiau augs į svorį nei į ilgį: per iki gimdymo likusį laiką jo ūgis padidės apie 40-50%, o štai svoris mažiausiai patrigubės – dabar jis intensyviai kaupia riebalus.

Šis poodinis riebalinis sluoksnis bus gyvybiškai svarbus, nes gimęs mažylis turės prisitaikyti prie šaltesnės aplinkos temperatūros nei buvo gimdoje.

Be to, tai bus energijos ir kalorijų šaltinis pirmosiomis „savarankiško“ gyvenimo dienomis. Visiškai normalu, kad naujagimių svoris pirmąją gyvenimo savaitę sumažėja, ypač jei kūdikis yra žindomas. Kartais pirmosiomis dienomis nukrenta net dešimtadalis gimus turėto svorio.

Šiuo metu vaikelio ausyse vystosi nervinės jungtys, taigi nuo šiol jis dažniau ir nuosekliau reaguos į aplinkos garsus. Vaisius taip pat reaguoja į prisilietimus: stipriau pabaksnoję pilvuką galite sulaukti mažylio atsako: tai puikus būdas tėčiui pradėti kurti ryšį su mažyliu.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 26 nėštumo savaitę

Faktas

Absoliučioje daugumoje pasaulio kalbų žodis, reiškiantis „mama“, prasideda raide m.

Maždaug 26 nėštumo savaitę besilaukiančios kraujospūdis šiek tiek pakils ir grįš į iki nėštumo buvusį lygį (nuo 22 iki 24 savaitės jis buvo kiek sumažėjęs).

Nors preeklampsija būdinga trečiajam trimestrui, dabar pats laikas daugiau sužinoti apie šią pavojingą būklę, pasitaikančią 3–7% nėščiųjų.

Štai požymiai, kurie įspėja apie preeklampsijos pavojų: tinstančios rankos ir veidas, staigus svorio padidėjimas (dėl skysčių kaupimosi), sutrikusi rega (neryškus vaizdas), dėmės priešais akis, ūmus ir stiprus arba nepaliaujamas galvos skausmas, viršutinės pilvo dalies skausmas.

Reguliarių apžiūrų metu gydytojas stebės, ar nėra preeklampsijos požymių: tam jis tikrins kraujospūdį ir baltymų kiekį šlapime. Vis dėlto kreipkitės į medikus nelaukdama kito vizito, jei pastebėsite nors vieną iš anksčiau išvardytų šios pavojingos būklės simptomų.

Būtina anksti diagnozuoti preeklampsiją, kad būtų spėta pasirūpinti mamos ir kūdikio sveikata.

Vidurių užkietėjimas yra labai dažnas nėščiųjų nusiskundimas. Pusę visų besilaukiančiųjų kamuoja ši problema, kurios priežastis – sulėtėjęs virškinimas ir tai, kad padidėjusi gimda spaudžia tiesiąją žarną. Geležies papildai taip pat gali prisidėti prie šios problemos.

Taip pat skaitykite

Darbelis 26 nėštumo savaitei

Kai kurios mamos sako, kad mažylis būna toks reiklus, kad kartais sunku būna rasti laiko net dušui ar tualetui, ką jau bekalbėti apie maisto ruošimą. Apsvarstykite būdus, kurie leistų sutaupyti valandą-kitą, kurią galėsite skirti miegui. Štai kelios galimybės:

 • Pasiruoškite lengvai paruošiamų patiekalų receptus (dėl miego trūkumo net ir paprasti receptai gali išgaruoti iš galvos);
 • Jau dabar gamindama didinkite porcijas ir dalį maisto dėkite į šaldiklį. Šaldyti galite sriubas, maltinukus, troškinius (šaldymui nelabai tinka bulvės);
 • Jei šalia gyvena tėvai ar kiti artimieji, galbūt maisto pirmomis savaitėmis po gimdymo galėtų atnešti jie?
 • Jei gyvenate didesniame mieste, gali pasidairyti, ar būtų galima parsinešti maisto iš netoliese esančių kavinių. Nepakenks po ranka turėti ir „maisto į namus“ meniu.
 • Paruošto maisto ar pusgaminių galima nusipirkti ir prekybos centrų kulinarijos skyriuose, tačiau jis paprastai būna ne toks skanus ir kartais gaminami ne iš šviežiausių produktų.

Atminkite, kad žindančios mamos turi atidžiau rinktis tai, ką valgo, nes žindyvės valgomas maistas gali būti kūdikio pilvuko dieglių, pilvuko pūtimo ar vaiko alergijos priežastimi.

Taip pat skaitykite

2021 m. birželinukai 💓

 1. ReSa
  ReSa prieš 14 val.

  Zauza parašė:
  Sveikos merginos, ar jus uzsiimat kokia mankšta su svoriais ar siaip kokiu pritupimu ar pratimų darot? Man kazkaip tik pasivaikščiojimas priimtinas, o nieko kito da…

  Vaikščiodavau su pirmais dviem nėštumais pas kineziterapiautę, tai savijauta būdavo super, o jėgų kiek atsirasdavo. Tikrai labai rekomenduoju toms, kurios gali. 🙂 Na, o dabar tik pasvajoju apie sportą, nes gulimas rėžimas, bet dar neprarandu vilties, juk laiko dar nemažai 🙂

 2. User has not uploaded an avatar
  Vikutte21 prieš 3 val.

  Nuo nėštumo pradžios iki 20 sav buvau priaugus 6 kg. Pačioj pradžioj beveik visai neaugo svoris, bet po visų švenčių tik BAAAM 4 kg. Šiandien 25 sav, o svarstyklės rodo -2 kg. Pas gydytoją rodė tą patį. Kažkaip nusistebėjo, bet nieko nesakė, išsimatavo pilvą, užsirašė. O aš taip pasimečiau ir nebepaklausiau plačiau.. nes realiai specialiai svorio nemečiau, tiesiog labai prisižiūrėjau ką valgau, ko iki to nedariau, tai kažkaip baisu buvo, kad nėštumo gale būsiu švelniai tariant kiaulaite nes ir šiaip esu nedidelio ūgio ir turėjau šiek tiek antsvorio.
  KLAUSIMAS: mergaitės, ar dar kam taip buvo, kad nėštumui įpusėjus ne kilo, o krito svoris?

 3. User has not uploaded an avatar
  Zauza prieš 2 val.

  Vikutte21 parašė:
  Nuo nėštumo pradžios iki 20 sav buvau priaugus 6 kg. Pačioj pradžioj beveik visai neaugo svoris, bet po visų švenčių tik BAAAM 4 kg. Šiandien 25 sav, o svarstyklės …

  Man asmeniskai auga, bet vienoj is temu maciau, kad kazkuri 12kg numete per nestuma, bet pas ja atsargu buvo😊Pas mane atsargu yra, bet svoris auga nors ir maista 90% sveika valgau

 4. User has not uploaded an avatar
  Rasarasyte prieš 2 val.

  Vikutte21 parašė:
  Nuo nėštumo pradžios iki 20 sav buvau priaugus 6 kg. Pačioj pradžioj beveik visai neaugo svoris, bet po visų švenčių tik BAAAM 4 kg. Šiandien 25 sav, o svarstyklės …

  Per mėnesį, priaugau 4.300

 5. User has not uploaded an avatar
  Gabija šir prieš 33 min.

  Sveikos mamytes, klausimelis kuriai gal buvo kad visos pudros geltona padarydavo? 😅