Kūdikių ir vaikų ūgio ir svorio lentelė ir grafikasKūdikių ir vaikų ūgio ir svorio diagramos

Ūgio ir svorio grafikai parengti pagal Medicinos mokslų daktarės J. Tutkuvienės metodinių rekomendacijų leidinį „Vaikų augimo ir brendimo vertinimas“ (Vilnius, 1995 m.), kurį Lietuvos vaikų augimo vertinimui rekomenduoja naudoti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija.

Daugiau informacijos apie procentilinį ūgio/ svorio vertinimo metodą ir diagramas straipsnyje: Kūdikio augimo diagramos

Kaip naudotis?

Duomenis suvesti reikėtų taip: ūgį — centimetrais (pvz. 88 cm), svorį — kilogramais (pvz. 5,750 kg).

Jei paskyroje yra įvesta informacija apie vaikus, sistema pagal lytį automatiškai parinks reikiamus ūgio/svorio procentilinius duomenis. Jei paskyroje vaikų nėra arba įrankiu naudojatės neprisijungę, norimą lytį galite pasirinkti.

Prisijunk arba Registruokis Duomenys įvesti prisijungus bus išsaugoti, todėl jų nereikės vesti iš naujo;
Taip pat galėsime reguliariai priminti, kad papildytum lentelę.
Amžius Ūgis (cm) Svoris (kg)
Vidurkis Tavo vaikas Vidurkis Tavo vaikas
Gimė 51.1 cm 3.5 kg
1 mėn. 55.5 cm 4.4 kg
2 mėn. 58.9 cm 5.1 kg
3 mėn. 61.8 cm 5.9 kg
4 mėn. 64.3 cm 6.7 kg
5 mėn. 66.3 cm 7.4 kg
6 mėn. 68.0 cm 8.1 kg
7 mėn. 69.8 cm 8.7 kg
8 mėn. 71.1 cm 9.2 kg
9 mėn. 72.5 cm 9.6 kg
10 mėn. 73.4 cm 9.9 kg
11 mėn. 74.2 cm 10.2 kg
12 mėn. 75.1 cm 10.5 kg
13 mėn. 76.4 cm 10.7 kg
14 mėn. 77.7 cm 10.9 kg
15 mėn. 78.9 cm 11.0 kg
16 mėn. 79.9 cm 11.2 kg
17 mėn. 80.9 cm 11.4 kg
18 mėn. 81.8 cm 11.5 kg
19 mėn. 82.9 cm 11.7 kg
20 mėn. 83.8 cm 11.9 kg
21 mėn. 84.8 cm 12.0 kg
22 mėn. 85.8 cm 12.2 kg
23 mėn. 86.6 cm 12.4 kg
24 mėn. 87.5 cm 12.6 kg

Naujausi komentarai

 1. Heyho
  Heyho prieš 1 mėn.

  Eligutis10 parašė:
  Noreciau paklausti ka daryti kad vaikuiciui pucia pilvuka maitinu savo pienu bet vaikutis daznai neramus verkia raitosi pirscioja duodu lasiuku bet ir tie trumpam t…

  Visada mažyliui pabudus po miegelio darykite mankštą sulenkite abi kojytes ir prie pilvuko keliukus, kartokite 5-6 kart, po to po vieną kojytę taip pat, įsivaizduokite kad su kojytėmis dviratuką minat... ir taip kelis kartus dienoje ;) pratimai ant gimnastikos kamuolio turėtų padėt, tiesiog paridinėti mažylį prilaikant ant pilvuko ir ant nugarytės. Fizinis aktyvumas dažnai padeda išspręsti pilvelio bėdas na ir aišku jūsų asmeninė mityba ;)

 2. LaMona
  LaMona prieš 1 mėn.

  Eligutis10 parašė:
  Noreciau paklausti ka daryti kad vaikuiciui pucia pilvuka maitinu savo pienu bet vaikutis daznai neramus verkia raitosi pirscioja duodu lasiuku bet ir tie trumpam t…

  Kiek laiko mažyliui? Kokius lašiukus duodate? Jei iki 3 mėn, tai būtinai gerųjų bakterijų duokite. Galite šiltu skudurėliu pilvuką šildyti. Bet teks iškentėti tuos tris mėnesius, nes tai natūralūs procesai vaiko pilvuke vyksta - nyksta senieji skrandžio audiniai ir atsiranda naujieji. Juk kai gyveno pilvelyje, tai ne per skranduką maitinosi. Na o aš jokių daržovių ir vaisiu nevalgiau tuos mėnesius, išskyrus žalią agurką, nuo kurio pastebėjau, kad nieko blogo vaikui nebuvo.

  Heyho parašė:
  Visada mažyliui pabudus po miegelio darykite mankštą sulenkite abi kojytes ir prie pilvuko keliukus, kartokite 5-6 kart, po to po vieną kojytę taip pat, įsivaizd…

  Kiek žinau, tai iki sueis vaikui pilni 3 mėn, abiejų kojyčių vienu metu negalima kelti prie pilvuko, nes stuburiukas traumuojamas ir gali būti sukeluami pilvo skausmai. Kineziterapiautės tai man išaiškino, po to, kai privačiai buvome nuėję masažo pas masažistę darytis, kai vaikui 2 mėn buvo, ir ta masažistė ėmė abi kojas prie pilvuko kelti ir vaikas, kuris niekada neverkia, ėmė isteriškai klykti.

 3. Heyho
  Heyho prieš 1 mėn.

  LaMona parašė:
  Kiek laiko mažyliui? Kokius lašiukus duodate? Jei iki 3 mėn, tai būtinai gerųjų bakterijų duokite. Galite šiltu skudurėliu pilvuką šildyti. Bet teks iškentėti tuos …

  Mes niekada neturėjome pilvelio bėdų ir manau todėl jog aktyviai plaukiame ir sportuojame nuo gimimo, tiesiog pasidalinau savo asmenine praktika kojytes lenkti galima tiek kiek mažylis leidžia o ne per prievartą... niekas nedaroma su kūdikiu per jėgą ir kinezeterapeutė turėjo tai žinoti

 4. LaMona
  LaMona prieš 1 mėn.

  Heyho parašė:
  Mes niekada neturėjome pilvelio bėdų ir manau todėl jog aktyviai plaukiame ir sportuojame nuo gimimo, tiesiog pasidalinau savo asmenine praktika kojytes lenkti g…

  Man atrodo, kad mes dėl tų mankštų, kai verkė, pas neturinčia kineziterapinių žinių moterį patekome, nes reginomės masažui pas masažistę, o ji vaiką lankstyti pradėjo. Masažas yra kitas dalykas, kas kineziterapija. Kineziterapiautai aukštuosius išsilavinimus turi, o masažistai kelių sav kursus tik būna baigę.
  O pilvelio ir mums neskaudėdavo. Nors mes plaukiojame, bet nemanau, kad tai susiję, nes dar prieš plaukiojimą neskaudėjo. Tik vieną kartą ligoninėje mums abiems su vaiku pilvai skaudėjo, nes man buvo įsiūlę šaltibarščių, vynuogių ir mandarinų suvalgyti . Gerai dar, kad raugintų agurkų nevalgiau, nes ir jų siūlė lankytojai mano

 5. User has not uploaded an avatar
  monika1991 prieš 2 sav.

  Sveikos mamytes kreipiuosi i tas kuriu mazyliams buvo klubo displazija ir reikejo gibsuoti kojytes. Gal galetumete papasakoti kaip tai atlieka ar daro pilna narkoze ir ar reikia guleti poto ligonineje. Aciu uz info.