Kūdikių ir vaikų ūgio ir svorio lentelė ir grafikasKūdikių ir vaikų ūgio ir svorio diagramos

Ūgio ir svorio grafikai parengti pagal Medicinos mokslų daktarės J. Tutkuvienės metodinių rekomendacijų leidinį „Vaikų augimo ir brendimo vertinimas“ (Vilnius, 1995 m.), kurį Lietuvos vaikų augimo vertinimui rekomenduoja naudoti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija.

Daugiau informacijos apie procentilinį ūgio/ svorio vertinimo metodą ir diagramas straipsnyje: Kūdikio augimo diagramos

Kaip naudotis?

Duomenis suvesti reikėtų taip: ūgį — centimetrais (pvz. 88 cm), svorį — kilogramais (pvz. 5,750 kg).

Jei paskyroje yra įvesta informacija apie vaikus, sistema pagal lytį automatiškai parinks reikiamus ūgio/svorio procentilinius duomenis. Jei paskyroje vaikų nėra arba įrankiu naudojatės neprisijungę, norimą lytį galite pasirinkti.

Prisijunk arba Registruokis Duomenys įvesti prisijungus bus išsaugoti, todėl jų nereikės vesti iš naujo;
Taip pat galėsime reguliariai priminti, kad papildytum lentelę.
Amžius Ūgis (cm) Svoris (kg)
Vidurkis Tavo vaikas Vidurkis Tavo vaikas
Gimė 51.1 cm 3.5 kg
1 mėn. 55.5 cm 4.4 kg
2 mėn. 58.9 cm 5.1 kg
3 mėn. 61.8 cm 5.9 kg
4 mėn. 64.3 cm 6.7 kg
5 mėn. 66.3 cm 7.4 kg
6 mėn. 68.0 cm 8.1 kg
7 mėn. 69.8 cm 8.7 kg
8 mėn. 71.1 cm 9.2 kg
9 mėn. 72.5 cm 9.6 kg
10 mėn. 73.4 cm 9.9 kg
11 mėn. 74.2 cm 10.2 kg
12 mėn. 75.1 cm 10.5 kg
13 mėn. 76.4 cm 10.7 kg
14 mėn. 77.7 cm 10.9 kg
15 mėn. 78.9 cm 11.0 kg
16 mėn. 79.9 cm 11.2 kg
17 mėn. 80.9 cm 11.4 kg
18 mėn. 81.8 cm 11.5 kg
19 mėn. 82.9 cm 11.7 kg
20 mėn. 83.8 cm 11.9 kg
21 mėn. 84.8 cm 12.0 kg
22 mėn. 85.8 cm 12.2 kg
23 mėn. 86.6 cm 12.4 kg
24 mėn. 87.5 cm 12.6 kg

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Mia001 prieš 1 mėn.

  LaiG parašė:
  Sveikos,
  Šiandien buvom profilaktiškai pas gydytoją dėl pažymų.

  Suaugus vaiko ūgis turėtų atitikti tėvų ūgio vidurkį (tik ne aritmetinį, bet santykinį, pvz. mama pagal savo lyties lenteles žema, o tėvas aukštas, tai vaikas turėtų užaugti vidutinio ūgio pagal savo lytį). Nuo šios taisyklės nukrypstama, jei vaikas turi sveikatos problemų ar tėvų ūgis buvo nulemtas sveikatos problemų, kurių vaikas nepaveldėjo. Tuo tarpu pagal augimo greitį vaikai būna gana skirtingi: dalis auga su labai ryškiais augimo šuoliais ir žymiai greičiau nei dauguma; dalis auga be ryškių augimo šuolių žymiai ir lėčiau, tačiau pastarieji auga ilgiau nei dauguma, todėl rezultate išauga tiek kiek turėtų pagal tėvų ūgį. Itin greitai augantys turi sunkesnius, tvirtesnius kaulus, prieš reikšmingą augimo šuolį gali akivaizdžiai priaugti svorio. Labai lėtai augantys, būna itin smulkūs, yra lengvesni (jei ortopedas padarytų riešo nuotrauką, jų kaulėjimas būtų "jaunesnis", kas rodo, kad jie augs ilgiau). Sunerimti dėl lėto augimo turėtumėt, jei 4 metų ir vyresnis vaikas nepaauga bent 4 cm per metus, neatitinka jo amžiaus vaikų kūno proporcijų (ypač galūnių proporcijų) - kas gali rodyti endokrininius sutrikimus ar genetinę specifiką, kuri gali lemti ūgį.
  Čia yra labai nebloga skaičiuoklė, kuri gana tiksliai prognozuoja vaikų (4 metų ir vyresnių) ūgį (pagal tėvų ūgį, vaiko ūgį ir svorį). Ją sudarė mokslininkai, rinkę ir analizavę vaikų augimo kreives. https://www.tevu-darzelis.lt/ugio-skaiciuokle/
  Pagal tas skaičiuokles Jūsų dukra suaugusi bus 160, o sūnus 170 - kas maždaug atitinka Jūsų ir Jūsų vyro ūgius
  O jei nerimaujate, pasikonsultuokite su endokrinologu, jis pamatuos hormonomų lygius (skydliaukės ir augimo), padarys riešo nuotrauką. Jei problema yra hormonai, juos atsargiai koreguoti reikia dabar, kol vaikas auga, paauglystės laukti tikrai nereikia. Kai įvyksta augimo zonų sukaulėjimas, augimas nebevyksta.

 2. User has not uploaded an avatar
  Mia001 prieš 1 mėn.

  ambraziute parašė:
  Mano berniukui už kelių sav.bus 6 metukai, tačiau neramina jo augimo greitis. Ūgis 113 cm,o svoris 19kg. Aplink visi didesni vaikai, net jaunesni ir žemesnių tėvų..…

  Pagal ūgio skaičiuoklę, https://www.tevu-darzelis.lt/ugio-skaiciuokle/ Jūsų vaikas užaugęs bus 182 cm. Jei neramu - pasikonsultuokite su endokrinologu.
  Dar galit prisiminti ar greitai Jūs augote (ar vaikystėje buvote visada prie aukštesnių, ar ūgtelėjote, kai kiti jau buvo išaugę) - gal tai pateisins vaiko lėtesnį augimą.
  Mano abu vaikai auga/o labai greitai ir lygiai taip pat. Jų augimo šuoliai buvo anksti ir tam tikrais laikotarpiais jie "išlipdavo" virš visų kreivių (t.y. patekdavo į 3 proc, aukščiausių). Vyrenysis jau saugęs (dabar aukštesnis nei vidutinis), augti nustojo anksti. Mažoji dabar kaip tik priartėjo prie viršutinės raudonos kreivės.
  Mes su vyru abu esame aukštesni nei vidutiniai (170/188). Aš pati irgi augau greičiau nei bendraamžiai, bet po 12 gimtadienio teišaugau 2 cm. Per fizinio lavinimo pamokas stovėdavau mergaičių rikiuotės pradžioje, bet vėliau, po kiekvienos vasaros tekdavo vis pasislinkti ir paskutinėse klasėse stovėjau beveik per vidurį

 3. Loreta lore1
  Loreta lore1 prieš 1 mėn.

  Mia001 parašė:
  Pagal ūgio skaičiuoklę, https://www.tevu-darzelis.lt/ugio-skaiciuokle/ Jūsų vaikas užaugęs bus 182 cm. Jei neramu - pasikonsultuokite su endokrinologu.

  Ši skaičiuoklė tiksliai apskaičiavo dukros ūgį, jai 19,5 metų ir yra ji 171 cm ūgio, skaičiuoklė skaičiavo 170 cm,o sūnui apsiriko net 10 cm. Jis yra 18 metų, neauga daugiau nuo 16 metų, skaičiuoklė paskaičiavo 195cm o jis yra 183cm.

 4. Loreta lore1
  Loreta lore1 prieš 1 mėn.

  Rytato parašė:
  Sveiki, gal atsilieptų kas, kieno vaikas lėtai augino ūgį iki metukų? Įdomu, kaip vėliau ėjosi reikalai?

  Mano mergaitės nėra lėtai augančios, bet galiu pasidalinti turima statistika ir ūgio rezultatu dabar. Mano panos iš eilės pagal amžių 6 mėn buvo 71- 71,5 -73 - 73,5 cm ūgio, užaugo atitinkamai 171 cm (19,5metų) - 165 cm (12,5 metų) - 118cm (6,5 metų) - 108cm (4m) taigi visiškai normalios pagal tėvų ir amžiaus ūgio santykį,nepriklausomai kokio ūgio buvo iki metukų laiko. Taigi jeigu patys esate ne patys aukščiausi, tai ir dukros ūgis normalus,be to gali ištįsti kurį mėnesį daugiau cm bei iki šiol augo. Mano patietis sako kad tie cm iki metų ne daugką nulemia ateičiai paskui,vaikas vistiek augs tiek kiek genetiškai užprogromuota

 5. User has not uploaded an avatar
  mystic.3 prieš 2 d.

  Rytato parašė:
  Sveiki, gal atsilieptų kas, kieno vaikas lėtai augino ūgį iki metukų? Įdomu, kaip vėliau ėjosi reikalai?

  Ar nėštumo metu darant echoskopiją nestebėjo kažkokių pakitimų? Jeigu ne, tai nėra ko pergyventi.
  Mes daėjom iki genetikų, ko pasekoje dabar tyrimai man ir vyrui, nes rado vaikui pakitusį geną dėl ūgio. Mums 7men, ūgis 66,5cm, ir 7,2kg.