Paskutinė pirmųjų metų savaitė!

Kūdikiai paprastai pradeda vaikščioti maždaug tarp 9 ir 18 mėnesių. Tu tikriausiai nė nenumanai, kokių emocijų tau gali sukelti šis svarbus įvykis judviejų mažylio gyvenime.

Emocijos gali būti ne tik džiugios: pavyzdžiui, jei pradėjusį vaikščioti mažylį norėsi paimti ant rankų ir jis protestuos, neimk per daug į širdį – jis tavęs neatstumia. Greičiausiai jam tiesiog labai knieti toliau mokytis vaikščioti.

Stenkis pernelyg jautriai nereaguoti, kai mažylis pargriūna, – šito neišvengsi. Jis tikriausiai greitai atsitokės ir vėl atsistos. Kai kurie mažyliai moka vaikščioti, bet nemoka sustoti, todėl galiausiai į ką nors atsitrenkia arba susipynus kojytėms pargriūna. Jeigu nerimastingai aiktelėsi ir pulsi prie jo, dėl tokios tavo reakcijos jis gali pamanyti, kad padarė kažką baisaus, ir imti rėkti visa gerkle. Tad geriausia yra keletą akimirkų visai nereaguoti ir, kai mažylis bandys vėl atsistoti, linksmu balsu jį padrąsinti. Toks judviejų elgesys greičiausiais pripratins jį nekreipti dėmesio į nedideles nesėkmes.

Kad mažylis nesusižalotų, nenuleiskite nuo jo akių, kai jis pradeda vaikščioti, užtverkite laiptus ir patikimai uždarykite nesaugius kambarius.

Faktas

Jeigu tavo mažylis dar nekalba, nenuogąstauk: pasak specialistų, vėlai pradėjo kalbėti daugelis žymių žmonių, tarp jų ir Albertas Einšteinas.

2017 m. BALANDŽIO mėn. mamytės

 1. Jolantyte1984
  Jolantyte1984 prieš 2 d.

  maniske mergyte labai mazute ir smulkute.ugis tik 71cm ir sveriam tim 7.400kg. bet svarbu kad sveikos. tik dabar suslogavom ir pakimusios esame bet rimtai nesergam aciu dievui.

 2. linutethefirst
  linutethefirst prieš 2 d.

  Taiga32 parašė:
  Sveikinam ir mes Veja su gimtadieniu

  Ačiū

 3. linutethefirst
  linutethefirst prieš 2 d.

  dldaival parašė:
  Linute,sveikinam Vejuka su gimtadieniu aukit sveiki ir dideli

  Ačiū

 4. Du-Gaideliai
  Du-Gaideliai prieš 2 d.

  LaReine parašė:
  as domejausi apie sita ugdymo sistema ir kaika taikome namie, taciau ne viska. pas mus tokio darzelio aplink nera tai ir pasirinkimo neturiu vesti ar ne i toki darz…

  Tai va kad pas mus butu ta pradinė mokyklėlė po darželio, bet va kaip tada pereiti! Tikrai šokas butu perėjus po pradiniu klasių... po darželio dar dar į pirmą klasę... bet kai visas pradines klases pagal Montessori ir staigiai visiškai kitokia tvarka, tai vaikas pražūtų dabartinėj švietimo sistemoj ir tame triukšme koks buna mokykloj 😓

 5. LaReine
  LaReine prieš 2 d.

  Du-Gaideliai parašė:
  Tai va kad pas mus butu ta pradinė mokyklėlė po darželio, bet va kaip tada pereiti! Tikrai šokas butu perėjus po pradiniu klasių... po darželio dar dar į pirmą klas…

  tad jums lieka apsispresti kaip manote kad vaikui butu geriau.
  sekmes, nes zinau kad sprendimas nera lengvas