Paskutinė pirmųjų metų savaitė!

Kūdikiai paprastai pradeda vaikščioti maždaug tarp 9 ir 18 mėnesių. Tu tikriausiai nė nenumanai, kokių emocijų tau gali sukelti šis svarbus įvykis judviejų mažylio gyvenime.

Emocijos gali būti ne tik džiugios: pavyzdžiui, jei pradėjusį vaikščioti mažylį norėsi paimti ant rankų ir jis protestuos, neimk per daug į širdį – jis tavęs neatstumia. Greičiausiai jam tiesiog labai knieti toliau mokytis vaikščioti.

Stenkis pernelyg jautriai nereaguoti, kai mažylis pargriūna, – šito neišvengsi. Jis tikriausiai greitai atsitokės ir vėl atsistos. Kai kurie mažyliai moka vaikščioti, bet nemoka sustoti, todėl galiausiai į ką nors atsitrenkia arba susipynus kojytėms pargriūna. Jeigu nerimastingai aiktelėsi ir pulsi prie jo, dėl tokios tavo reakcijos jis gali pamanyti, kad padarė kažką baisaus, ir imti rėkti visa gerkle. Tad geriausia yra keletą akimirkų visai nereaguoti ir, kai mažylis bandys vėl atsistoti, linksmu balsu jį padrąsinti. Toks judviejų elgesys greičiausiais pripratins jį nekreipti dėmesio į nedideles nesėkmes.

Kad mažylis nesusižalotų, nenuleiskite nuo jo akių, kai jis pradeda vaikščioti, užtverkite laiptus ir patikimai uždarykite nesaugius kambarius.

Faktas

Jeigu tavo mažylis dar nekalba, nenuogąstauk: pasak specialistų, vėlai pradėjo kalbėti daugelis žymių žmonių, tarp jų ir Albertas Einšteinas.

2017 m. Vasario mėnesio mamytės

 1. User has not uploaded an avatar
  arexa prieš 19 val.

  bertalucio parašė:
  Dar tokius

  Musu cia mylimiausi ;) 👍

 2. juuka
  juuka prieš 11 val.

  Maniške tai pakvaisusi dėl lęšių kukurūzų

 3. jurgitamor
  jurgitamor prieš 11 val.

  Sveikos mamytes. gal kurios vaikiukam kurie buvo metuku laiko yra atlike operacija su narkoze? Taip pat kad butumet pacios dar maitinusios? Kadangi musu laukia operacija tai kazin ar visa laika leis buti reanimacijoje po operacijos ir dar plius maitinu mp savo maziuka. Dekuj is anksto mamytems. 🌹

 4. User has not uploaded an avatar
  arexa prieš 4 val.

  jurgitamor parašė:
  Sveikos mamytes. gal kurios vaikiukam kurie buvo metuku laiko yra atlike operacija su narkoze? Taip pat kad butumet pacios dar maitinusios? Kadangi musu laukia o…

  Мums dare operacija, kai vaikui buvo 2 savaites laiko. Maitinau tada pati. Tai reanimacijoj galejau buti ten leistinom valandom, ne visa laika. O del maitinimo, turedavau nusitraukineti ir maitinti is buteliuko pagal valandas. Gulejome Kauno klinikose.

 5. Niagara..
  Niagara.. prieš 4 val.

  jurgitamor parašė:
  Sveikos mamytes. gal kurios vaikiukam kurie buvo metuku laiko yra atlike operacija su narkoze? Taip pat kad butumet pacios dar maitinusios? Kadangi musu laukia o…

  O kas atsitiko?