Paskutinė pirmųjų metų savaitė!

Netrukus švęsite pirmąjį gimtadienį! Sveikiname!
Tikriausiai dar sunku suprasti, kaip vos per metus ta bejėgė, niurnanti ir pienu kvepianti kruopelė tapo vietoje nenustygstančiu, savo sumanumu kasdien stebinančiu ir ne dienomis, bet valandomis toliau augančiu ponaičiu ar panele... 

Ką turi mokėti 1-erių metų vaikas?

Kiekvieno vaiko raida, žinoma, unikali, tačiau bendros gairės padeda lengviau ir greičiau pastebėti galimus nuokrypius ir kreiptis pagalbos į specialistus.

1-erių metų sulaukęs vaikas turėtų:

 • Sėdėti stabiliai, tiesia nugara, sėdėdamas gebėti paimti ir padėti įvairius daiktus;
 • Sparčiai ropoti;
 • Įsikibdamas atsistoti;
 • Bent truputį paeiti įsikibus (kai kurie vaikai jau šiek tiek paeina ir be pagalbos);
 • Paimti ir paduoti daiktus arba įdėti juos vieną į kitą (pavyzdžiui, kaladėles į kibiriuką);
 • Naudoti pincetinį griebimą - imti daiktus dviem pirštukais - nykščiu ir rodomuoju;
 • Kartoti dvigarsius „žodžius“ - au-au, ti-ti, da-da. Kai kurie vaikai jau sąmoningai kreipiasi į mamą ir tėtį;
 • Būti prisirišęs prie tėvų, kitų šeimos narių, siekti kontakto.

Kaip atšvęsti 1-erių metų gimtadienį?

1-erių metų gimtadienis yra svarbi proga, kurią tikrai norisi paminėti. Šventės stilius priklausys nuo tėvelių pomėgių, norų ir biudžeto, tačiau vertėtų laikytis kelių bendrų taisyklių:

 • Švęskite nedideliame rate;
 • Pasirūpinkite vaikui jaukia aplinka;
 • Švęskite vaiko būdravimo metu;
 • Įrenkite žaidimų kampelį;
 • Nepersistenkite dekoruodami;
 • Įvertinkite, kiek maisto ir gėrimų iš tiesų reikia;
 • Skirkite laiko nuotraukoms.

Ką padovanoti 1-erių metų gimtadienio proga?

1-ąjį gimtadienį švenčiantis vaikas jau tikrai gudrus ir sumanus, tačiau dovanų koncepcijos jis dar nesupranta, tad perdėm koncentruotis į dovanas tikriausiai neverta. Žinoma, tai taip pat kiekvienos šeimos pasirinkimas. 

Jeigu svečiai neduoda ramybės ir klausinėja, ką padovanoti vaikui, tėveliai galėtų sudaryti sąrašą arba pasiūlyti svečiams „susimesti“ po kelis eurus vienai brangesnei, bet tikrai praktiškai dovanai, pavyzdžiui, žieminiam kombinezonui ar stumdomam triratukui. Mūsuose prašyti dovanų nėra įprasta, tačiau tikslus dovanų įvardinimas tikrai sumažina galvos skausmą svečiams bei apsaugo nuo menkai reikalingų daiktų sankaupų namuose.

1-ajam gimtadieniui taip pat labai tiktų simbolinę prasmę turinčios arba malonius prisiminimus suteikiančios dovanos, pavyzdžiui:

 • Kūdikystės fotoknyga ar viena įrėminta šeimos nuotrauka;
 • Visos šeimos ar vaiko fotosesija;
 • Papuošalas, barškutis, šaukštelis ar pan. su išgraviruotu vardu, gimimo data;
 • Linksmi marškinėliai su užrašu visai šeimai;
 • Visos šeimos savaitgalio poilsis SPA centre;
 • Tėvelių ir kitų artimųjų vaikui parašyti laiškai su palinkėjimais, kuriuos jis galės perskaityti paaugęs ir pan.

 

Nepasiduokite organizaciniams rūpesčiams ir pasimėgaukite laiku su savo mažyliu. Nespėsite nė mirktelėti ir jau švęsite nebe 1-ąjį, o 18-ąjį gimtadienį!

Faktas

Jeigu tavo mažylis dar nekalba, nenuogąstauk: pasak specialistų, vėlai pradėjo kalbėti daugelis žymių žmonių, tarp jų ir Albertas Einšteinas.

2019 m. gegužinukai

 1. Aggie2
  Aggie2 prieš 2 d.

  Ar yra jau vaikiuku, mieganciu 1 miegeli diena? Maniske keistai pradejo miegot, velai eina ryte, tada po pietu nusitempia velokai irgi ir labai sunku pamigdyt.. Bet vienam mieguciui gal dar anksti..

 2. JPUMA
  JPUMA prieš 2 d.

  Aggie2 parašė:
  Ar yra jau vaikiuku, mieganciu 1 miegeli diena? Maniske keistai pradejo miegot, velai eina ryte, tada po pietu nusitempia velokai irgi ir labai sunku pamigdyt.. Bet…

  Taip, maniskis miega vienakart daznai jau kokios 3 savaitės, kekiasi 8-9, pietu miega 13-15, miegot eina 8-9. Bet jei pietu numinga tik kokia 1 val., tai antra kart dar pamiega spie 17:30 trumpam.
  Mes gan anksti nuo 3 miegu prie 2 perėjom irgi. Taip natūraliais gavosi, per orievartą nemigdau
  Nieko blogo tame nematau, gerai jauciasi ir vakarais irzlesnis nebūna

 3. Warle
  Warle prieš 2 d.

  Kaip jum mamos su sportu sekasi? As pries nestuma visa laika buvau gan fiziskai aktyvi, keletas skirtingu sporto saku lydejo nuo vaikystes, veliau atradau ir pamegau begima, begdavau ir miesto begimuose.. O dabar jau 10men po gimdymo, bet nieko, nekyla rankos susiimt.. Nzn as kazkokioj nevilty.. Buvau pradejus namie lanka sukt ta su gumbais, bet isgaravo noras po 2sav.. Retkarciais pasokineju ant kamuolio, bet tik del to, kad vaika taip uzmigdau, kai tingiu nesiodama supt😂 visas mano sportas... Ar yra dar kuriai taip, kad mego sportuot ir sportuodavo, o dabar panasiai kaip man? 🤦‍♀️ Nekalbu apie zmones, kurie nemegsta sportuot ir niekad nesportavo.. 😊

 4. User has not uploaded an avatar
  AisG prieš 1 d.

  Warle parašė:
  Kaip jum mamos su sportu sekasi? As pries nestuma visa laika buvau gan fiziskai aktyvi, keletas skirtingu sporto saku lydejo nuo vaikystes, veliau atradau ir pamega…

  Man labai panašiai... kažką lyg pradedu daryti, bet greit tas ir baigiasi. Tiesa, planavau nuo kovo vidurio eiti į aerobiką, įsigijau naują avalynę, sportinę liemenėlę, nes į seną netilpau..o bet tačiau, kaip tik nuo to pirmadienio uždarė visus sporto klubus 🤦🏻‍♀️ Juokėmės su vyru, kad visata nusiteitkus prieš mano sportą.😂 Bet irgi... kodėl nevažiuoju pabėgioti kažkur ar namie pratimų nedarau, pati sau negaliu atsakyti 🙄 pagalvoju, kad reikėtų ir svorio gerokai numesti iki grįžimo į darbą ir pan, bet rankos nekyla....

 5. Warle
  Warle prieš 1 d.

  AisG parašė:
  Man labai panašiai... kažką lyg pradedu daryti, bet greit tas ir baigiasi. Tiesa, planavau nuo kovo vidurio eiti į aerobiką, įsigijau naują avalynę, sportinę liemen…

  Gal tiesiog turi ateit laikas, kada darysim is noro, o ne versti save.. Net nzn. Atrodo tiek daug tos veiklos su vaiku ir tuo paciu greit dienos bega, ner kada sporto iterpt😂 bet turbut viskas laikina ir praeis..