Paskutinė pirmųjų metų savaitė!

Kūdikiai paprastai pradeda vaikščioti maždaug tarp 9 ir 18 mėnesių. Tu tikriausiai nė nenumanai, kokių emocijų tau gali sukelti šis svarbus įvykis judviejų mažylio gyvenime.

Emocijos gali būti ne tik džiugios: pavyzdžiui, jei pradėjusį vaikščioti mažylį norėsi paimti ant rankų ir jis protestuos, neimk per daug į širdį – jis tavęs neatstumia. Greičiausiai jam tiesiog labai knieti toliau mokytis vaikščioti.

Stenkis pernelyg jautriai nereaguoti, kai mažylis pargriūna, – šito neišvengsi. Jis tikriausiai greitai atsitokės ir vėl atsistos. Kai kurie mažyliai moka vaikščioti, bet nemoka sustoti, todėl galiausiai į ką nors atsitrenkia arba susipynus kojytėms pargriūna. Jeigu nerimastingai aiktelėsi ir pulsi prie jo, dėl tokios tavo reakcijos jis gali pamanyti, kad padarė kažką baisaus, ir imti rėkti visa gerkle. Tad geriausia yra keletą akimirkų visai nereaguoti ir, kai mažylis bandys vėl atsistoti, linksmu balsu jį padrąsinti. Toks judviejų elgesys greičiausiais pripratins jį nekreipti dėmesio į nedideles nesėkmes.

Kad mažylis nesusižalotų, nenuleiskite nuo jo akių, kai jis pradeda vaikščioti, užtverkite laiptus ir patikimai uždarykite nesaugius kambarius.

Faktas

Jeigu tavo mažylis dar nekalba, nenuogąstauk: pasak specialistų, vėlai pradėjo kalbėti daugelis žymių žmonių, tarp jų ir Albertas Einšteinas.

2017 m. Rugsėjinukai❤

 1. Ghostflower
  Ghostflower prieš 4 d.

  Jolanta S parašė:
  Aga

  reiks turet omeny:))))

 2. User has not uploaded an avatar
  Sidnee prieš 2 d.

  Gryztant prie pasistiebimo bedu.. Kol laukem vizito pas kineziterapeute, dukra pradejo maziau stiebtis. Atvykus i mankstas, pasake, kad ortopediniu batu tikrai nereikia, nes peda iki 2metu formuojas, krypsta i visas puses ir tai normalu. Reik kuo daugiau basom begiot po ivairius pavirsius. Ivertino esama situacija ir pasake, jog tikrai nebutina lankyt mankstu, masazu, nebent norim, blogiau nebus, atpalaiduos kojas. Visgi nusprendem palankyt. Masazu metu gydytoja nejaute jokio pėdos pasipriesinimo. Po dviejų apsilankymu vaikas pradėjo zengti pirmuosius žingsnius ir pilna peda. Reziume, jei siulo mankstas,drąsiai eikit. Vieno gydytojo nuomone nepasitikekit, jei tai nera pagrista echoskopu,kad nepadaryti vaikui meskos paslaugos nupirkus ortopedinius batus, kai to nereikia.

  Gimtadienio tema.. Mes dukrai visu svenciu proga perkame ivairius papuosalus (kaupiam kraiteli:D). Apie tai informuoti ir artimieji, kas nori, palaiko sia ideja ir prisideda.

  Okulistas.. Mes lankemes 10men.nustatyta toliaregyste normos ribose, sake, kad tai budinga beveik visiems kudikiams ir isaugama. Jei gydytoja neduoda siuntimo, siulau priminti/reikalauti, nes tik jus esat atsakingos uz savo vaiku sveikata.

 3. vaikaite
  vaikaite prieš 2 d.

  Sveikos. As cia ne i tema, bet man labai svarbiu dalyku. Gal kas planuojat vaziuot i Baltarusija/Rusija ar turit ten pazistamu? Reikia rusisko vaisto 😯

 4. User has not uploaded an avatar
  Sidnee prieš 1 d.

  vaikaite parašė:
  Sveikos. As cia ne i tema, bet man labai svarbiu dalyku. Gal kas planuojat vaziuot i Baltarusija/Rusija ar turit ten pazistamu? Reikia rusisko vaisto 😯

  Jei neatsirastu zmogus, galima bandyt prasyti tu, kas pardavineja bellakt koses per skelbimus

 5. vaikaite
  vaikaite prieš 1 d.

  Sidnee parašė:
  Jei neatsirastu zmogus, galima bandyt prasyti tu, kas pardavineja bellakt koses per skelbimus

  Aciu uz ideja. Jau rasiau ir jom. Bet lygtais pavyks rasti kontaktus.