Kūdikiui 10 mėnesių ir 3 savaitės

Auginti vietoje nenustygstantį kūdikį - nelengvas darbas, tačiau bus paprasčiau, jeigu laikysitės dienos režimo. Miegas, valgis, ėjimas į lauką tuo pačiu metu leidžia kūdikiui jaustis saugiau, jis rečiau susierzina, jo poreikiai būna patenkinti, tad ir diena praeina sklandžiau.

Kūdikio automobilinės kėdutės kryptis

Kadangi kūdikis ūgtelėjo, noriai bendrauja ir aktyviai domisi aplinka, tikriausiai kilo pagunda persukti jo automobilio kėdutę, kad vaikas pagaliau sėdėtų veiduką atsukęs važiavimo kryptimi.

Tačiau ekspertai pataria neskubėti – kūdikio kaklas ir nugara dar nėra pakankamai tvirti, kad nelaimės atveju jiems būtų garantuota apsauga. Taigi jei jūsų kūdikis dar nesveria 10-13 kg ir nesulaukė 12-15 mėnesių, geriau kol kas jį vis dar sodinti kaip naujagimį – veidu prieš važiavimo kryptį.

Reikėtų žinoti, kad montuojant kėdutę ant priekinės automobilio sėdynės, privalu išjungti oro pagalvę.

Kūdikio socialinis tobulėjimas

Šio amžiaus kūdikiai yra labiausiai prisirišę prie mamos, o žaidimas su kitais vaikais juos sudominti sunkiau. Dažnai kūdikiai tiesiog žaidžia šalia vienas kito, kiekvienas įnikęs į savo užsiėmimą ir tai normalu.

Poreikis socializuotis atsiranda ir stiprėja po truputį. Kūdikis iš pradžių ima atsargiai domėtis kitais vaikais, nori juos tiesiog stebėti išlaikydamas „saugų“ atstumą. Vėliau kūdikis įsidrąsina ir prieina prie bendraamžių, nori paimti jų žaisliuku ar bando mėgdžioti kitų mažylių gugavimus ir garsus (o kartais ir verksmą!).

Taip prasideda vaiko socialinis tobulėjimas. Nereikia šios raidos kaip nors specialiai skatinti. Ji vyksta natūraliai ir laipsniškai. Žinoma, pažaidimų popietės ar susitikimai su kitais vaikais, mamomis ir tėčiais yra naudingi tiek mažyliams, tiek ir suaugusiems.

Mamai skauda nugarą

Didelis ir sunkus vaikelis jau pradeda (arba netrukus pradės) vaikščioti, tačiau pirmieji žingsniai nerangūs, vaikas greitai pavarsgta, tad jį tenka dažnai nešioti, nuolat pakelti.

Saugokite savo nugarą ir keldama vaiką (ar bet kokį kitą daiktą) mažiau lenkitės per liemenį, o sulenkite kelius ir pritūpkite. Sėdėkite tiesiai, nekryžiuokite kojos ant kojos. Miegokite ant kietesnio čiužinio. Jeigu dažnai nešiojate vaiką ant rankų, būtinai įsigykite tikrai patogią ir kokybišką nešioklę.

Jeigu nuolat jaučiate nugaros skausmą, apsilankykite pas kineziterapeutą ir paprašykite išmokyti nugaros nugaros raumenis stiprinančių pratimų. Skausmą gali sąlygoti ir raumenų arba raiščių įtampą, kurią padeda sumažinti tinkamai parinkti tempimo pratimai, masažas ar pagulėjimas šiltoje vonioje.

Faktas

Centrinėje Afrikoje gyvenančios akų genties tėvai paima savo mažylius ant rankų ir pamyluoja juos mažiausiai penkis kartus dažniau nei bet kuriai kitai iš pasaulio kultūrų priklausantys tėvai.

2018 m. rugsėjo mažiausieji

 1. User has not uploaded an avatar
  Zivile34 prieš 18 val.

  Ange89 parašė:
  Sveikos!
  Pahelbekit prasau! Visada pirkau japoniskaa sauskelnes mioki.lt kokybe buvo liuks …

  Perkam iš abiejų ir jokio skirtumo niekada nematau tai briliante sau be vargo taškus renkam

 2. User has not uploaded an avatar
  Zivile34 prieš 18 val.

  Mandra parašė:
  Gal kas nors perėjot prie vieno miego? Svarstau šį variantą, gal bus lengviau su uzmigimu vakare

  Mūsų jau senokai nuo kokių 6 mėn miega tik kartą pietukų, bet kokias 2-3 val
  Jei būna pažadinta netyčia brolio už kokio pusvalandžio tai tada dar sminga ir antrąkart

 3. User has not uploaded an avatar
  Zivile34 prieš 18 val.

  basteee parašė:
  Sveika, esu skraidžius nemažai, tačiau su vaiku dar neteko, todėl žinau ne viską, bet papasakosiu kiek žinau:

  Labutis, na mes po visų skrydžių, lengva nebuvo, nes mažoji neužmigo nei į priekį skrendant nei atgal, tai visas tas 3 val reikėjo su ja bendraut intensyviai, verkė per abu privalomus prisegimus ir rami bv tik kai vyresnėlį pasiėmiau ant kelių o ponia sėdėjo viena grįžom naktiniu reisu, sūnus užmigo įsėdęs Lutone į lėktuvą o Kaune pažadinom, bet madam nei glosto nesudėjo ir tas tris val tėvelis jau bv visas po prakaitu :))) sėdėjo ir pas jį ir ant kėdžių, ir abu vaikai ant kėdžių tada mama ant žemės 😂😂
  img]photo:screenshot_20190714-144832-5t7kb.png[
  Mažoji smigo iškart išlipus iš lėktuvo paguldyta į vežimėlį :)))


  Labai patiko kelionė, būtinai pakartosim, ir ilgesnės norėjos, bet dukra baigė 12 klasių ir grįžti privalėjau bei labai norėjau būti šale jos per atestatų įteikimą
  Atsiprašau už ilgą laiškiuką norėjau pasidalinti su visomis maloniomis akimirkomis ;)😍😍😍

 4. Oka3
  Oka3 prieš 17 val.

  Zivile34 parašė:
  Labutis, na mes po visų skrydžių, lengva nebuvo, nes mažoji neužmigo nei į priekį skrendant nei atgal, tai visas tas 3 val reikėjo su ja bendraut intensyviai, verkė…

  varles keliauninkai jus sveikinu su dukrytes mokyklos baigimu, ir saunu kad paraset, kaip sekesi. Smagu pakeliauti.

 5. User has not uploaded an avatar
  Zivile34 prieš 10 val.

  Oka3 parašė:
  varles keliauninkai jus sveikinu su dukrytes mokyklos baigimu, ir saunu kad paraset, kaip sekesi. Smagu pakeliauti.

  Labai labai ačiū!!!