Kūdikiui 10 mėnesių ir 3 savaitės

Šiuo metu kūdikis labiausiai yra prisirišęs prie mamos. Tačiau netrukus jis pradės vis labiau domėtis kitais mažyliais. Paprastai tokio amžiaus kūdikiai patenkinti žaidžia vienas šalia kito, kiekvienas įnikęs į savo užsiėmimą, ir iš tiesų nebendrauja tarpusavyje. Tai visiškai normalu, nes kūdikiai yra egocentriški. Visas jų dėmesys sutelktas į savo pačių gebėjimus ir poreikius – taip jie vystosi ir tobulėja.

Tačiau ilgainiui pastebėsi, kad mažylis žvilgčioja į savo bendraamžius arba žiūri, kaip jie žaidžia. Galbūt jis nuropos arba stačias nukeliaus prie kito mažylio, patraukusio jo dėmesį, ir pamėgins paimti žaislą, kuriuo šis žaidžia. Gali būti, kad judviejų mažylis netgi bandys mėgdžioti kitų mažylių gugavimus ir garsus (o kartais ir verksmą!).

Taip prasideda mažylio socialinis tobulėjimas. Iš tiesų nereikia šios raidos kaip nors specialiai skatinti. Ji vyksta natūraliai ir laipsniškai. Kol kas dar gerokai per anksti mokyti mažylį dalytis žaisliukais ar panašiai. Dar keletą mėnesių susiėjimai su kitomis mamomis ir jų mažyliais (na, arba tėvelių su vežimėliais sueigos) bus ne tiek galimybė pabendrauti kūdikiams, bet veikiau proga susitikti ir prasiblaškyti suaugusiems.

Faktas

Centrinėje Afrikoje gyvenančios akų genties tėvai paima savo mažylius ant rankų ir pamyluoja juos mažiausiai penkis kartus dažniau nei bet kuriai kitai iš pasaulio kultūrų priklausantys tėvai.

2017 m. Lapkritinukai

 1. brestanti
  brestanti prieš 7 val.

  Kot. parašė:
  Kaip fainiai parašėte. Pirmiausia ir svarbiausia patikti pati sau

  Jis stovejo salia kedutes. Ir kazkokiu budu ja uzsiverte ant saves, atbulas krisdamas. Labai issigando maziukas. As taip pat.
  Pirmagime ta kedute vos ne kaip stumduka po kambari stumdydavo, ne karto neapsiverte.

 2. erdves
  erdves prieš 4 val.

  ririki parašė:
  Aciu, kad pasidalinot ir savo bumtelejimais ir nutikimais. Kazkiek lengviau, nors ir ziauriai gaila, kad taip nutinka. Linkiu, kad kuo maziau ju butu!

  O kaip raminat tokius oziukus? As susimasciau, kazin ar gerai yra tenkinti visus vaiko norus, paduoti ko nori, nunesti kur nori ir pan. Ar nebus dar blogiau, kai pamatys, kad tokiu budu gali gauti trokstama rezultata. As dabar tenkinu jos norus, nes kitai nemoku nuramint..

 3. Kot. prieš 2 val.

  brestanti parašė:
  Jis stovejo salia kedutes. Ir kazkokiu budu ja uzsiverte ant saves, atbulas krisdamas. Labai issigando maziukas. As taip pat.

  Aaa. O aš supratau kitaip. Galvojau sėdėdamas kėdutėje. Vaje tikiuosi nebepasikartos jums taip niekad..

 4. Kot. prieš 2 val.

  erdves parašė:
  O kaip raminat tokius oziukus? As susimasciau, kazin ar gerai yra tenkinti visus vaiko norus, paduoti ko nori, nunesti kur nori ir pan. Ar nebus dar blogiau, kai pa…

  O aš jau auklėju :D. Manęs klauso, o vyro ne ... pvz būna taip : mes neleidžiame jam stotis ir ištaškyti tokių nuo sofos paminkštinimų, kurie padėti prieš tv stalelį, kad prie tv neprišliaužtų. Tai kuomet jis jau sugalvoja prie to tv lysti aš atsitupiu šalia jo ir rimtu tonu sakau NU NU NU NEGALIMA BUS POPA, arba BUS BUM NUGRIŪSI ir žinoma jo vardą aiškIai tariu. Taip tvirtu tonu pora sykių pasakau, jis jau supranta, kad negalima ar blogai kažka daro tada nuleidžia galvą ir lūpą tempia arba burba piktai, o aš tuo metu kada nustoja daryti neleistiną elgesį nusišypsau ir pagyriu, kad paklausę, kviečiu pas save, sudominu kitu kokiu nors leidžiamu dalyku ir jis iškart linksmas vėl , tai va taip pasimoko,kad pvz negalima prie rozečių (nors jos ir su kištukais spec , bet vistiek neleidžiam, kad žinotų). Tikrai pasiteisino vat ir retai lenda kur negalima.

 5. ririki
  ririki prieš 1 val.

  erdves parašė:
  O kaip raminat tokius oziukus? As susimasciau, kazin ar gerai yra tenkinti visus vaiko norus, paduoti ko nori, nunesti kur nori ir pan. Ar nebus dar blogiau, kai pa…

  Nuo situacijos priklauso, bet tikrai ne viskam pataikauju. Dazniausiai tvirtai pasakau, kad ne, sito negalima ir aiskinu kodel. Buna pasiulau kazkokia alternatyva. Pirma tas pasakymas isvis nulis buvo, bet dabar kai ka supranta. Pvz prasosi, kad paimciau, kai tuo metu gaminu, rankos nesvarios. Tai ir pasakau, kad dabar ne, nepaimsiu, kai tik pabaigsiu ka darau, iskart priglausiu. Anksciau sirenas paleisdavo, o dabar ramiai atsiseda ir kazkur kitur demesi nukreipia. Jeigu pamato koki tusinuka ir jam mirtinai jo prireikia, neduodu - supyksta. Velgi sakau, tusinuko maziukui nereikia, uztai gali paimti sita zaisliuka ir kazka kito duodu. Bet tarkim snekejimas keiciant pampersa neveikia visiskai, koncertai visad, kaip isdrisau ji paguldyt