Kūdikiui 10 mėnesių ir 3 savaitės

Auginti vietoje nenustygstantį kūdikį - nelengvas darbas, tačiau bus paprasčiau, jeigu laikysitės dienos režimo. Miegas, valgis, ėjimas į lauką tuo pačiu metu leidžia kūdikiui jaustis saugiau, jis rečiau susierzina, jo poreikiai būna patenkinti, tad ir diena praeina sklandžiau.

Kūdikio automobilinės kėdutės kryptis

Kadangi kūdikis ūgtelėjo, noriai bendrauja ir aktyviai domisi aplinka, tikriausiai kilo pagunda persukti jo automobilio kėdutę, kad vaikas pagaliau sėdėtų veiduką atsukęs važiavimo kryptimi.

Tačiau ekspertai pataria neskubėti – kūdikio kaklas ir nugara dar nėra pakankamai tvirti, kad nelaimės atveju jiems būtų garantuota apsauga. Taigi jei jūsų kūdikis dar nesveria 10-13 kg ir nesulaukė 12-15 mėnesių, geriau kol kas jį vis dar sodinti kaip naujagimį – veidu prieš važiavimo kryptį.

Reikėtų žinoti, kad montuojant kėdutę ant priekinės automobilio sėdynės, privalu išjungti oro pagalvę.

Kūdikio socialinis tobulėjimas

Šio amžiaus kūdikiai yra labiausiai prisirišę prie mamos, o žaidimas su kitais vaikais juos sudominti sunkiau. Dažnai kūdikiai tiesiog žaidžia šalia vienas kito, kiekvienas įnikęs į savo užsiėmimą ir tai normalu.

Poreikis socializuotis atsiranda ir stiprėja po truputį. Kūdikis iš pradžių ima atsargiai domėtis kitais vaikais, nori juos tiesiog stebėti išlaikydamas „saugų“ atstumą. Vėliau kūdikis įsidrąsina ir prieina prie bendraamžių, nori paimti jų žaisliuku ar bando mėgdžioti kitų mažylių gugavimus ir garsus (o kartais ir verksmą!).

Taip prasideda vaiko socialinis tobulėjimas. Nereikia šios raidos kaip nors specialiai skatinti. Ji vyksta natūraliai ir laipsniškai. Žinoma, pažaidimų popietės ar susitikimai su kitais vaikais, mamomis ir tėčiais yra naudingi tiek mažyliams, tiek ir suaugusiems.

Mamai skauda nugarą

Didelis ir sunkus vaikelis jau pradeda (arba netrukus pradės) vaikščioti, tačiau pirmieji žingsniai nerangūs, vaikas greitai pavarsgta, tad jį tenka dažnai nešioti, nuolat pakelti.

Saugokite savo nugarą ir keldama vaiką (ar bet kokį kitą daiktą) mažiau lenkitės per liemenį, o sulenkite kelius ir pritūpkite. Sėdėkite tiesiai, nekryžiuokite kojos ant kojos. Miegokite ant kietesnio čiužinio. Jeigu dažnai nešiojate vaiką ant rankų, būtinai įsigykite tikrai patogią ir kokybišką nešioklę.

Jeigu nuolat jaučiate nugaros skausmą, apsilankykite pas kineziterapeutą ir paprašykite išmokyti nugaros nugaros raumenis stiprinančių pratimų. Skausmą gali sąlygoti ir raumenų arba raiščių įtampą, kurią padeda sumažinti tinkamai parinkti tempimo pratimai, masažas ar pagulėjimas šiltoje vonioje.

Faktas

Centrinėje Afrikoje gyvenančios akų genties tėvai paima savo mažylius ant rankų ir pamyluoja juos mažiausiai penkis kartus dažniau nei bet kuriai kitai pasaulio kultūrai priklausantys tėvai.

2022 m. Gruodinukai!❄️

 1. Chipita
  Chipita prieš 1 d.

  Frappe parašė:
  Sveikos mamytės, kiek kartų per dieną jūsų vaikeliai geria mp ar pm? Taip pat ar valgo gabaliukais? T.y. Patys? Maniškis rankytėmis visai nevalgo, tik žaidžia su ma…

  Mp valgo daug kartų tiek dieną, tiek naktį, maistą rupiai sumalu, na košių, smulkių makaronų ne, valgo ir taip Duodu iš nemaltų duonos, batono, lavašo, baronkų, trapučių, kukurūzų, juostelėm pjaustytų morkų, agurkų, paprikos, skiltelėm obuolį, pomidorą, bananą iš viso Bet čia tik užkandukai, daugiau nužaidžia, nei suvalgo. Pagrinde maitinu tuom, ką sutrinu

 2. Chipita
  Chipita prieš 1 d.

  Edita.R parašė:
  Klausimas tons, kurios jau skrido su kudikiu. Antradieni skrydis, siandien vaikui prasidejo sloga, bega tik speju valyti, vandeninga, akys asaroja, kakasi du virsut…

  O kas baisaus skristi su sloga? Į lėktuvą įleis, išsigydysit kelionėje. Juk ne temperatūra...Salone turėkit nosies atsiurbėją

 3. Chipita
  Chipita prieš 1 d.

  Chipita parašė:
  O kas baisaus skristi su sloga? Į lėktuvą įleis, išsigydysit kelionėje. Juk ne temperatūra...Salone turėkit nosies atsiurbėją

 4. User has not uploaded an avatar
  igu2015 prieš 22 val.

  Chipita parašė:
  O kas baisaus skristi su sloga? Į lėktuvą įleis, išsigydysit kelionėje. Juk ne temperatūra...Salone turėkit nosies atsiurbėją

  Ji gali labai komplikuotis dėl slėgių pasikeitimų kylant / leidžiantis.

 5. Edita.R
  Edita.R prieš 20 val.

  Chipita parašė:

  Didelis slegis, sloga gali baigtis ausies uzdegimu...
  Siandien buvom pas gydytoja, pasake virusas, pasiule susilaikyti nuo keliones. Per beveik 10 men nei karto nesirgo, a dabar se tau.
  Sunku dabar apsispresti ka daryti, vyresni vaikai labai laukia keliones, vyras siulo mociutems palikti, bet net dienai nesu palikusi nei karto, o via visa savaite...