Kūdikiui 10 mėnesių ir 3 savaitės

Auginti vietoje nenustygstantį kūdikį - nelengvas darbas, tačiau bus paprasčiau, jeigu laikysitės dienos režimo. Miegas, valgis, ėjimas į lauką tuo pačiu metu leidžia kūdikiui jaustis saugiau, jis rečiau susierzina, jo poreikiai būna patenkinti, tad ir diena praeina sklandžiau.

Kūdikio automobilinės kėdutės kryptis

Kadangi kūdikis ūgtelėjo, noriai bendrauja ir aktyviai domisi aplinka, tikriausiai kilo pagunda persukti jo automobilio kėdutę, kad vaikas pagaliau sėdėtų veiduką atsukęs važiavimo kryptimi.

Tačiau ekspertai pataria neskubėti – kūdikio kaklas ir nugara dar nėra pakankamai tvirti, kad nelaimės atveju jiems būtų garantuota apsauga. Taigi jei jūsų kūdikis dar nesveria 10-13 kg ir nesulaukė 12-15 mėnesių, geriau kol kas jį vis dar sodinti kaip naujagimį – veidu prieš važiavimo kryptį.

Reikėtų žinoti, kad montuojant kėdutę ant priekinės automobilio sėdynės, privalu išjungti oro pagalvę.

Kūdikio socialinis tobulėjimas

Šio amžiaus kūdikiai yra labiausiai prisirišę prie mamos, o žaidimas su kitais vaikais juos sudominti sunkiau. Dažnai kūdikiai tiesiog žaidžia šalia vienas kito, kiekvienas įnikęs į savo užsiėmimą ir tai normalu.

Poreikis socializuotis atsiranda ir stiprėja po truputį. Kūdikis iš pradžių ima atsargiai domėtis kitais vaikais, nori juos tiesiog stebėti išlaikydamas „saugų“ atstumą. Vėliau kūdikis įsidrąsina ir prieina prie bendraamžių, nori paimti jų žaisliuku ar bando mėgdžioti kitų mažylių gugavimus ir garsus (o kartais ir verksmą!).

Taip prasideda vaiko socialinis tobulėjimas. Nereikia šios raidos kaip nors specialiai skatinti. Ji vyksta natūraliai ir laipsniškai. Žinoma, pažaidimų popietės ar susitikimai su kitais vaikais, mamomis ir tėčiais yra naudingi tiek mažyliams, tiek ir suaugusiems.

Mamai skauda nugarą

Didelis ir sunkus vaikelis jau pradeda (arba netrukus pradės) vaikščioti, tačiau pirmieji žingsniai nerangūs, vaikas greitai pavarsgta, tad jį tenka dažnai nešioti, nuolat pakelti.

Saugokite savo nugarą ir keldama vaiką (ar bet kokį kitą daiktą) mažiau lenkitės per liemenį, o sulenkite kelius ir pritūpkite. Sėdėkite tiesiai, nekryžiuokite kojos ant kojos. Miegokite ant kietesnio čiužinio. Jeigu dažnai nešiojate vaiką ant rankų, būtinai įsigykite tikrai patogią ir kokybišką nešioklę.

Jeigu nuolat jaučiate nugaros skausmą, apsilankykite pas kineziterapeutą ir paprašykite išmokyti nugaros nugaros raumenis stiprinančių pratimų. Skausmą gali sąlygoti ir raumenų arba raiščių įtampą, kurią padeda sumažinti tinkamai parinkti tempimo pratimai, masažas ar pagulėjimas šiltoje vonioje.

Faktas

Centrinėje Afrikoje gyvenančios akų genties tėvai paima savo mažylius ant rankų ir pamyluoja juos mažiausiai penkis kartus dažniau nei bet kuriai kitai iš pasaulio kultūrų priklausantys tėvai.

2020 m. gruodinukai ❤️

 1. Emmma prieš 1 d.

  Sveikos mamytes ar 10mėn būna augimo šuolis? 🙂Neberandu tos lentelės 🤔

 2. Ginger
  Ginger prieš 7 val.

  special parašė:
  Dekui, tai cia ne naujiena gi LRT rode filmuka vaikams apie princa ir princa 🤦‍♀️😉 Darzeliuose irgi nezinosi ka jie ten ziuri/aiskina. Dirba pagal programa, bet …

  Ar gruodinukai ar ne,mamoms,kurioms rupi nesuzalota vaiku psichika,turetu buti aktualu ☝️

 3. Ginger
  Ginger prieš 7 val.

  dovais parašė:
  Bet jus paziurekit kiek veliaveliu gavom,baisu pagalvojus kokioje bendruomeneje gyvenam kazkoks iskreiptas pasaulis pasidare,viskas yra priimtina kas amoralu i…

  Baisu,ka cia daugiau ir bepridursi. Kuo tolyn,tuo labiau zmonija ritasi zemyn i praraja,su savo "tolerancija". Gal atsitokes,kai visai ant galvos uzlips 😳

 4. Julijana98
  Julijana98 prieš 6 val.

  Sveikos mamytes , mums rytoj 10men bet niekaip neeina pamaitynti kazkuo kietesniu iškarto sprinksa verkia , jau bandem ir mazais gabaliukais duoti bet vis niekaip...Gal zinot kaip padeti vaikui ?

 5. spinsa
  spinsa prieš 3 val.

  Julijana98 parašė:
  Sveikos mamytes , mums rytoj 10men bet niekaip neeina pamaitynti kazkuo kietesniu iškarto sprinksa verkia , jau bandem ir mazais gabaliukais duoti bet vis niekaip..…

  Ir mums dar sunkiai sekasi, bet aš vis bandau, neprarandu vilties. Didžiausias mums bandymas buvo- kukurūzai paprasti, bet valgo kuo puikiausiai.
  Bandykit ir jūs!!! Kažkur skaičiau, kad vaikas turi "mokintis kramtyti", t.y. daryti veiksmą, nebūtinai iškart gausis, tiesiog apsišarvokit kantrybe

3,00 €
1,00 €
2,00 €