Kūdikiui 10 mėnesių ir 3 savaitės

Šiuo metu kūdikis labiausiai yra prisirišęs prie mamos. Tačiau netrukus jis pradės vis labiau domėtis kitais mažyliais. Paprastai tokio amžiaus kūdikiai patenkinti žaidžia vienas šalia kito, kiekvienas įnikęs į savo užsiėmimą, ir iš tiesų nebendrauja tarpusavyje. Tai visiškai normalu, nes kūdikiai yra egocentriški. Visas jų dėmesys sutelktas į savo pačių gebėjimus ir poreikius – taip jie vystosi ir tobulėja.

Tačiau ilgainiui pastebėsi, kad mažylis žvilgčioja į savo bendraamžius arba žiūri, kaip jie žaidžia. Galbūt jis nuropos arba stačias nukeliaus prie kito mažylio, patraukusio jo dėmesį, ir pamėgins paimti žaislą, kuriuo šis žaidžia. Gali būti, kad judviejų mažylis netgi bandys mėgdžioti kitų mažylių gugavimus ir garsus (o kartais ir verksmą!).

Taip prasideda mažylio socialinis tobulėjimas. Iš tiesų nereikia šios raidos kaip nors specialiai skatinti. Ji vyksta natūraliai ir laipsniškai. Kol kas dar gerokai per anksti mokyti mažylį dalytis žaisliukais ar panašiai. Dar keletą mėnesių susiėjimai su kitomis mamomis ir jų mažyliais (na, arba tėvelių su vežimėliais sueigos) bus ne tiek galimybė pabendrauti kūdikiams, bet veikiau proga susitikti ir prasiblaškyti suaugusiems.

Faktas

Centrinėje Afrikoje gyvenančios akų genties tėvai paima savo mažylius ant rankų ir pamyluoja juos mažiausiai penkis kartus dažniau nei bet kuriai kitai iš pasaulio kultūrų priklausantys tėvai.

2017 m. Rugpjūtinukai ❤️

 1. User has not uploaded an avatar
  Evi2 prieš 1 d.

  siaud parašė:
  Tikras siu laiku vaikas, kam tas laukas? mama, duok tik plancetke greiciau 😂 juokauju as, idomu kaip jam tas laukas sviecias,kad taip nepatinka 🤔

  Tai va as irgi nezinau galvojau gal zmones nepatinka ar triuksmas bet prekybos centruose jam labai patinka zvalgosi tyli tai dabar galvoju gal jam kaip tik nuobodu lauke nes gyvenam individualiu namu kvartale tai nei parko nei panasiu dalyku nera tai mazai vaiksciodami ir sutinkam zmoniu ar masinu😧

 2. MamulėMūūū
  MamulėMūūū prieš 1 d.

  maniskis issikrauste i savo lovyte tai jau dvi naktys kaip issimiegojau ryte tiek energijos buna kad nezinau kur detis. prireike beveik 10 menesiu kad ta zmogaus jausma pajaust.. tik pieno lb daug prisikaupia tai net skauda kai nakti nemaitinu bet tikiuos sumazejimo.

 3. balandele17
  balandele17 prieš 11 val.

  MamulėMūūū parašė:
  zaidziam, tyrinejam pasauli, tada kol vaikas miega as skaitau knygas, tada susitinkam su vyru po darbo ir vaikstinejam mieste, daznai susitinkam su draugem ir ju va…

  O kada skalbiat, tvarkot namus, keičiant patalynę, lyginat, apsiperkat maisto? 😳

 4. MamulėMūūū
  MamulėMūūū prieš 10 val.

  balandele17 parašė:
  O kada skalbiat, tvarkot namus, keičiant patalynę, lyginat, apsiperkat maisto? 😳

  generaliniai darbai savaitgaliais, o visa kita ryte ir vakare ;) valgyt speju dar ir vyrui pietum pagamint ;) dabar kai pagalvoju nezinau kada speju. ryte maistai, vakare namai. taip ir bega dienos.

 5. Measka
  Measka prieš 9 val.

  Mamos, gal kur zinot Vilniuje vaiku kambari, kad musu leliams pagal amziu veiklos butu? Lyja, o namie isbut neimanoma, stogelis pavaziuos ..