Kūdikiui 10 mėnesių ir 3 savaitės

Auginti vietoje nenustygstantį kūdikį - nelengvas darbas, tačiau bus paprasčiau, jeigu laikysitės dienos režimo. Miegas, valgis, ėjimas į lauką tuo pačiu metu leidžia kūdikiui jaustis saugiau, jis rečiau susierzina, jo poreikiai būna patenkinti, tad ir diena praeina sklandžiau.

Kūdikio automobilinės kėdutės kryptis

Kadangi kūdikis ūgtelėjo, noriai bendrauja ir aktyviai domisi aplinka, tikriausiai kilo pagunda persukti jo automobilio kėdutę, kad vaikas pagaliau sėdėtų veiduką atsukęs važiavimo kryptimi.

Tačiau ekspertai pataria neskubėti – kūdikio kaklas ir nugara dar nėra pakankamai tvirti, kad nelaimės atveju jiems būtų garantuota apsauga. Taigi jei jūsų kūdikis dar nesveria 10-13 kg ir nesulaukė 12-15 mėnesių, geriau kol kas jį vis dar sodinti kaip naujagimį – veidu prieš važiavimo kryptį.

Reikėtų žinoti, kad montuojant kėdutę ant priekinės automobilio sėdynės, privalu išjungti oro pagalvę.

Kūdikio socialinis tobulėjimas

Šio amžiaus kūdikiai yra labiausiai prisirišę prie mamos, o žaidimas su kitais vaikais juos sudominti sunkiau. Dažnai kūdikiai tiesiog žaidžia šalia vienas kito, kiekvienas įnikęs į savo užsiėmimą ir tai normalu.

Poreikis socializuotis atsiranda ir stiprėja po truputį. Kūdikis iš pradžių ima atsargiai domėtis kitais vaikais, nori juos tiesiog stebėti išlaikydamas „saugų“ atstumą. Vėliau kūdikis įsidrąsina ir prieina prie bendraamžių, nori paimti jų žaisliuku ar bando mėgdžioti kitų mažylių gugavimus ir garsus (o kartais ir verksmą!).

Taip prasideda vaiko socialinis tobulėjimas. Nereikia šios raidos kaip nors specialiai skatinti. Ji vyksta natūraliai ir laipsniškai. Žinoma, pažaidimų popietės ar susitikimai su kitais vaikais, mamomis ir tėčiais yra naudingi tiek mažyliams, tiek ir suaugusiems.

Mamai skauda nugarą

Didelis ir sunkus vaikelis jau pradeda (arba netrukus pradės) vaikščioti, tačiau pirmieji žingsniai nerangūs, vaikas greitai pavarsgta, tad jį tenka dažnai nešioti, nuolat pakelti.

Saugokite savo nugarą ir keldama vaiką (ar bet kokį kitą daiktą) mažiau lenkitės per liemenį, o sulenkite kelius ir pritūpkite. Sėdėkite tiesiai, nekryžiuokite kojos ant kojos. Miegokite ant kietesnio čiužinio. Jeigu dažnai nešiojate vaiką ant rankų, būtinai įsigykite tikrai patogią ir kokybišką nešioklę.

Jeigu nuolat jaučiate nugaros skausmą, apsilankykite pas kineziterapeutą ir paprašykite išmokyti nugaros nugaros raumenis stiprinančių pratimų. Skausmą gali sąlygoti ir raumenų arba raiščių įtampą, kurią padeda sumažinti tinkamai parinkti tempimo pratimai, masažas ar pagulėjimas šiltoje vonioje.

Faktas

Centrinėje Afrikoje gyvenančios akų genties tėvai paima savo mažylius ant rankų ir pamyluoja juos mažiausiai penkis kartus dažniau nei bet kuriai kitai pasaulio kultūrai priklausantys tėvai.

2023 m. rugpjūčio mėnesio mažyliai 🌸

 1. EDITAMAK
  EDITAMAK prieš 11 val.

  Meškutė2 parašė:
  Viskas gerai nėr ko pykti. Aš tiesiog norėjau užsakyt torta ir artimųjų rate paminėt gimtadieni. Kas dėl mano tėvu atvažiuotu tik mano mama. Nenoriu as ten didžiaus…

  Aš skaitau ir nesuprantu..tai keturi žmonės netilps bute?kdl namie nedarysit,jei tik patys artimiausi..ar čia vyras pasakė ir taip turi būti?🤷 aš pati dar nzn kaip svesim, bet aišku didelio baliaus tikrai nebus..per patį gimtadieni bus visuotinis rugpjutinuku gimtadienis,tai planuojam ten su dalyvauti,o toliau žiūrėsim 😁

 2. Barbarah prieš 11 val.

  Baisu kai mamos nesugeba nutrauktį bambagyslės nuo savo vaikų... nes joms atrodo kad moteris būdama su jos sūnum atima jį iš jos... taip dažniausiai būna kai vyras neatlieka savo pareigos kaip tėvas, tada mama popina sūnų iki negaliu. Mūsų gimt dar tik rugsėjį, bet jau galvoju ir visai man dzin kaip kas įsivaizduoja mano vaiko gimtadienį, aš darysiu pagal save, o jei nepatinka, na tada tai jau yra jų problema ir tegul jie su tuo tvarkosi kaip išmano. Manau mes išvis pradžioj tik mes tryse būsim aš vyras ir leliukė, pasidarysim kažkokią šventę, permesim visų metų atsiminimus, susikursim kažką paprasto ir gražaus, tai yra tėvų ir kūdikio šventė. Pirmasis gimtadienis. Ne giminių, ne močiučių ir ne senelių. Jei norės atvažiuot pasveikinti valio, prašom bet bus tam skirtas laikas. Man tas nosies kišimas ir vadovavimas 🤢🤮

 3. Meškutė2
  Meškutė2 prieš 10 val.

  EDITAMAK parašė:
  Aš skaitau ir nesuprantu..tai keturi žmonės netilps bute?kdl namie nedarysit,jei tik patys artimiausi..ar čia vyras pasakė ir taip turi būti?🤷 aš pati dar nzn kaip …

  Ne keturi biski daugiau. Dar vyro broliai su antrom pusėm....
  Gana čia apie mane kalbėt.

 4. Meškutė2
  Meškutė2 prieš 10 val.

  Aš galvoju padaryt foto knyga i ja sudeti visas foto nuo gimimo iki pirmojo gimtadienio.

 5. User has not uploaded an avatar
  edernesta prieš 3 val.

  Meškutė2 parašė:
  Aš galvoju padaryt foto knyga i ja sudeti visas foto nuo gimimo iki pirmojo gimtadienio.

  Graži mintis, aš asmeniškai darau vaikams ju foto albumus, kiekveną gruodį peržiūrim ką esam sukaupę per metus, asirenkam ką norim pasidaryti ir sudedam į albumus, aišku mes dar kaip dovanas seneliam ir kūmai padarom keles atminčiai🙂 o pradėjau nuo echoskopo foto, tada juostelė nuo rankos, gimimo lapelis iš kalendoriaus ir nuotraukos nuo pat pirmos ligoninėje dar🙂