Kūdikiui 10 mėnesių ir 3 savaitės

Auginti vietoje nenustygstantį kūdikį - nelengvas darbas, tačiau bus paprasčiau, jeigu laikysitės dienos režimo. Miegas, valgis, ėjimas į lauką tuo pačiu metu leidžia kūdikiui jaustis saugiau, jis rečiau susierzina, jo poreikiai būna patenkinti, tad ir diena praeina sklandžiau.

Kūdikio automobilinės kėdutės kryptis

Kadangi kūdikis ūgtelėjo, noriai bendrauja ir aktyviai domisi aplinka, tikriausiai kilo pagunda persukti jo automobilio kėdutę, kad vaikas pagaliau sėdėtų veiduką atsukęs važiavimo kryptimi.

Tačiau ekspertai pataria neskubėti – kūdikio kaklas ir nugara dar nėra pakankamai tvirti, kad nelaimės atveju jiems būtų garantuota apsauga. Taigi jei jūsų kūdikis dar nesveria 10-13 kg ir nesulaukė 12-15 mėnesių, geriau kol kas jį vis dar sodinti kaip naujagimį – veidu prieš važiavimo kryptį.

Reikėtų žinoti, kad montuojant kėdutę ant priekinės automobilio sėdynės, privalu išjungti oro pagalvę.

Kūdikio socialinis tobulėjimas

Šio amžiaus kūdikiai yra labiausiai prisirišę prie mamos, o žaidimas su kitais vaikais juos sudominti sunkiau. Dažnai kūdikiai tiesiog žaidžia šalia vienas kito, kiekvienas įnikęs į savo užsiėmimą ir tai normalu.

Poreikis socializuotis atsiranda ir stiprėja po truputį. Kūdikis iš pradžių ima atsargiai domėtis kitais vaikais, nori juos tiesiog stebėti išlaikydamas „saugų“ atstumą. Vėliau kūdikis įsidrąsina ir prieina prie bendraamžių, nori paimti jų žaisliuku ar bando mėgdžioti kitų mažylių gugavimus ir garsus (o kartais ir verksmą!).

Taip prasideda vaiko socialinis tobulėjimas. Nereikia šios raidos kaip nors specialiai skatinti. Ji vyksta natūraliai ir laipsniškai. Žinoma, pažaidimų popietės ar susitikimai su kitais vaikais, mamomis ir tėčiais yra naudingi tiek mažyliams, tiek ir suaugusiems.

Mamai skauda nugarą

Didelis ir sunkus vaikelis jau pradeda (arba netrukus pradės) vaikščioti, tačiau pirmieji žingsniai nerangūs, vaikas greitai pavarsgta, tad jį tenka dažnai nešioti, nuolat pakelti.

Saugokite savo nugarą ir keldama vaiką (ar bet kokį kitą daiktą) mažiau lenkitės per liemenį, o sulenkite kelius ir pritūpkite. Sėdėkite tiesiai, nekryžiuokite kojos ant kojos. Miegokite ant kietesnio čiužinio. Jeigu dažnai nešiojate vaiką ant rankų, būtinai įsigykite tikrai patogią ir kokybišką nešioklę.

Jeigu nuolat jaučiate nugaros skausmą, apsilankykite pas kineziterapeutą ir paprašykite išmokyti nugaros nugaros raumenis stiprinančių pratimų. Skausmą gali sąlygoti ir raumenų arba raiščių įtampą, kurią padeda sumažinti tinkamai parinkti tempimo pratimai, masažas ar pagulėjimas šiltoje vonioje.

Faktas

Centrinėje Afrikoje gyvenančios akų genties tėvai paima savo mažylius ant rankų ir pamyluoja juos mažiausiai penkis kartus dažniau nei bet kuriai kitai pasaulio kultūrai priklausantys tėvai.

2021 liepinukai❤️

 1. Ugneelė
  Ugneelė prieš 10 val.

  GeraButiMama parašė:
  Aš tai su tokia mintim mokinau iš gertuvės,kad būnant lauke atsigertų. Labai daug būnam lauke,ir taip su krūva daiktų einam,jei dar ir puoduką reiktų neštis🙈 bent j…

  Kai lauke būnam tiesiog nusuku dangtelį savo gertuvės ir duodu lyg iš puodelio

 2. Tomute93
  Tomute93 prieš 9 val.

  Ugneelė parašė:
  Kai lauke būnam tiesiog nusuku dangtelį savo gertuvės ir duodu lyg iš puodelio

  Jeigu gražiai geria iš puodelio tada tai taip patogiau be jokių gertuvių. Bet pvz kaip mums tada bėga kiaurai ir lauke ar svečiuose nesinori kad butų šlapias, norisi jog tvarkingai atsigertu

 3. LovBo
  LovBo prieš 6 val.

  Gal kam bus aktualu. Seminare buvo pasidalinta informacija apie ortopedinius batukus. Juos galima įsigyti nemokamai. Kreiptis į šeimos gydytoją siuntimo pas ortopeda, o ortopedas paskiria siuntimą nemokamai įsigyti ortopedinius batus, kiekvienais metais. Nepriklausomai ar turi problemų ar ne su pėdutėmis. šio proceso mes dar nepraėjome, manau liepos mėnesį bandysime susitvarkyti ir gauti

 4. Raaasele
  Raaasele prieš 5 val.

  Tomute93 parašė:
  Jeigu gražiai geria iš puodelio tada tai taip patogiau be jokių gertuvių. Bet pvz kaip mums tada bėga kiaurai ir lauke ar svečiuose nesinori kad butų šlapias, noris…

  Lygiai taip pat. Apsilaisto ir pro šiaudelį, bet geria džiaugsmingai iš puodelio tikrai išmoks - visam savas laikas. Mes daug malamės lauke, dabar atostogaujame ir man bent - gertuvė būtinas daiktas. O vyresnėlis puikiai atsigeria iš bet kur nuo turbūt 1.5 metukų.

 5. Saint
  Saint prieš 4 val.

  Tomute93 parašė:
  Jeigu gražiai geria iš puodelio tada tai taip patogiau be jokių gertuvių. Bet pvz kaip mums tada bėga kiaurai ir lauke ar svečiuose nesinori kad butų šlapias, noris…

  Maniškė tai tvarkingai geria tik tada kai kontroliuoju, laikau puodelį, kitaip bekekas būtų. O gertuvė patogu lauke, lovoj, žaidžiant randa pati atsigeria. Naudojam ,360