Kūdikiui 10 mėnesių ir 3 savaitės

Šiuo metu kūdikis labiausiai yra prisirišęs prie mamos. Tačiau netrukus jis pradės vis labiau domėtis kitais mažyliais. Paprastai tokio amžiaus kūdikiai patenkinti žaidžia vienas šalia kito, kiekvienas įnikęs į savo užsiėmimą, ir iš tiesų nebendrauja tarpusavyje. Tai visiškai normalu, nes kūdikiai yra egocentriški. Visas jų dėmesys sutelktas į savo pačių gebėjimus ir poreikius – taip jie vystosi ir tobulėja.

Tačiau ilgainiui pastebėsi, kad mažylis žvilgčioja į savo bendraamžius arba žiūri, kaip jie žaidžia. Galbūt jis nuropos arba stačias nukeliaus prie kito mažylio, patraukusio jo dėmesį, ir pamėgins paimti žaislą, kuriuo šis žaidžia. Gali būti, kad judviejų mažylis netgi bandys mėgdžioti kitų mažylių gugavimus ir garsus (o kartais ir verksmą!).

Taip prasideda mažylio socialinis tobulėjimas. Iš tiesų nereikia šios raidos kaip nors specialiai skatinti. Ji vyksta natūraliai ir laipsniškai. Kol kas dar gerokai per anksti mokyti mažylį dalytis žaisliukais ar panašiai. Dar keletą mėnesių susiėjimai su kitomis mamomis ir jų mažyliais (na, arba tėvelių su vežimėliais sueigos) bus ne tiek galimybė pabendrauti kūdikiams, bet veikiau proga susitikti ir prasiblaškyti suaugusiems.

Faktas

Centrinėje Afrikoje gyvenančios akų genties tėvai paima savo mažylius ant rankų ir pamyluoja juos mažiausiai penkis kartus dažniau nei bet kuriai kitai iš pasaulio kultūrų priklausantys tėvai.

2017 m. Sausio mėn. mamytės

 1. User has not uploaded an avatar
  babaryte prieš 8 val.

  Kaip pas visus skirtingai dantukai dygsta.. 😊 neramina gydytojų vizitas.. Ką mažyliams dar tikrino 9-10 mėn vizito metu. Apart svorio ir ūgį kad pažiūri. Kažkaip man vis vaidenasi kad vaiko nepatikrina nuodugniai..

 2. User has not uploaded an avatar
  pliusas prieš 6 val.

  babaryte parašė:
  Kaip pas visus skirtingai dantukai dygsta.. 😊 neramina gydytojų vizitas.. Ką mažyliams dar tikrino 9-10 mėn vizito metu. Apart svorio ir ūgį kad pažiūri. Kažkaip ma…

  Mes turim 6 dantukus. O 10 men vizite matavo standartiškai galvytę, ūgį, svori. Žiūrėjo kaip stovi(ar pilna pedutę deda), klausė ką "šneka", paklausė plaučius, pažiūrėjo gerklę, apspaudė galvytę.

 3. User has not uploaded an avatar
  Ieva.Z prieš 6 val.

  pliusas parašė:
  Mes turim 6 dantukus. O 10 men vizite matavo standartiškai galvytę, ūgį, svori. Žiūrėjo kaip stovi(ar pilna pedutę deda), klausė ką "šneka", paklausė plaučius, paži…

  Pas mus taip pat. Klausinejo kaip miega ir pan. Israse siuntima pas neurologe ir siuntima pas ortopeda pasitikrinti. Aptarem tolimesne mityba

 4. User has not uploaded an avatar
  babaryte prieš 5 val.

  Ieva.Z parašė:
  Pas mus taip pat. Klausinejo kaip miega ir pan. Israse siuntima pas neurologe ir siuntima pas ortopeda pasitikrinti. Aptarem tolimesne mityba

  O siuntimus davė profilaktiškai pasitikrinti? Reikia prašyti? Na mūsų kojyčių ir pėdučių niekada dar nežiūrėjo, net neprašė pastatyti vaikučio ant žemės. Sakiau kad naktį labai neramiai miega, krupčioja ir blaškosi. Neklausė nei ką nei kiek valgom. Na suprantu kad mano vaikas ne vienintelis pacientas, bet kažkaip norisi patarimų daugeliu klausimų..

 5. Džozikas
  Džozikas prieš 4 val.

  Mum tai irgi svori, ugi pamatavo, paprase pastatyti, del kalbejimo paklause. Del mitybos gydytoja nesikisa, nebent as ko uzklausiu. Israse siuntima pasitikrinti inkstam, nes vasara d vitaminas buvo kelis kartus virs normos.

  Babaryte, klausinekit, kas jums neaisku, kokie rupesciai kankina. Gydytoja gal galvoja, kad viskas jums aisku, tai per daug nieko ir neaiskina.