Kūdikiui 10 mėnesių ir 3 savaitės

Auginti vietoje nenustygstantį kūdikį - nelengvas darbas, tačiau bus paprasčiau, jeigu laikysitės dienos režimo. Miegas, valgis, ėjimas į lauką tuo pačiu metu leidžia kūdikiui jaustis saugiau, jis rečiau susierzina, jo poreikiai būna patenkinti, tad ir diena praeina sklandžiau.

Kūdikio automobilinės kėdutės kryptis

Kadangi kūdikis ūgtelėjo, noriai bendrauja ir aktyviai domisi aplinka, tikriausiai kilo pagunda persukti jo automobilio kėdutę, kad vaikas pagaliau sėdėtų veiduką atsukęs važiavimo kryptimi.

Tačiau ekspertai pataria neskubėti – kūdikio kaklas ir nugara dar nėra pakankamai tvirti, kad nelaimės atveju jiems būtų garantuota apsauga. Taigi jei jūsų kūdikis dar nesveria 10-13 kg ir nesulaukė 12-15 mėnesių, geriau kol kas jį vis dar sodinti kaip naujagimį – veidu prieš važiavimo kryptį.

Reikėtų žinoti, kad montuojant kėdutę ant priekinės automobilio sėdynės, privalu išjungti oro pagalvę.

Kūdikio socialinis tobulėjimas

Šio amžiaus kūdikiai yra labiausiai prisirišę prie mamos, o žaidimas su kitais vaikais juos sudominti sunkiau. Dažnai kūdikiai tiesiog žaidžia šalia vienas kito, kiekvienas įnikęs į savo užsiėmimą ir tai normalu.

Poreikis socializuotis atsiranda ir stiprėja po truputį. Kūdikis iš pradžių ima atsargiai domėtis kitais vaikais, nori juos tiesiog stebėti išlaikydamas „saugų“ atstumą. Vėliau kūdikis įsidrąsina ir prieina prie bendraamžių, nori paimti jų žaisliuku ar bando mėgdžioti kitų mažylių gugavimus ir garsus (o kartais ir verksmą!).

Taip prasideda vaiko socialinis tobulėjimas. Nereikia šios raidos kaip nors specialiai skatinti. Ji vyksta natūraliai ir laipsniškai. Žinoma, pažaidimų popietės ar susitikimai su kitais vaikais, mamomis ir tėčiais yra naudingi tiek mažyliams, tiek ir suaugusiems.

Mamai skauda nugarą

Didelis ir sunkus vaikelis jau pradeda (arba netrukus pradės) vaikščioti, tačiau pirmieji žingsniai nerangūs, vaikas greitai pavarsgta, tad jį tenka dažnai nešioti, nuolat pakelti.

Saugokite savo nugarą ir keldama vaiką (ar bet kokį kitą daiktą) mažiau lenkitės per liemenį, o sulenkite kelius ir pritūpkite. Sėdėkite tiesiai, nekryžiuokite kojos ant kojos. Miegokite ant kietesnio čiužinio. Jeigu dažnai nešiojate vaiką ant rankų, būtinai įsigykite tikrai patogią ir kokybišką nešioklę.

Jeigu nuolat jaučiate nugaros skausmą, apsilankykite pas kineziterapeutą ir paprašykite išmokyti nugaros nugaros raumenis stiprinančių pratimų. Skausmą gali sąlygoti ir raumenų arba raiščių įtampą, kurią padeda sumažinti tinkamai parinkti tempimo pratimai, masažas ar pagulėjimas šiltoje vonioje.

Faktas

Centrinėje Afrikoje gyvenančios akų genties tėvai paima savo mažylius ant rankų ir pamyluoja juos mažiausiai penkis kartus dažniau nei bet kuriai kitai iš pasaulio kultūrų priklausantys tėvai.

2019 m. Rugpjūčio mėnesio mažyliai

1. Siru
    Siru prieš 2 val.

Vigeri parašė:
    Bet čia irgi praeis. Mes su sese 3 metų skirtumas. Mušdavomės net. Dabar draugės. Reikia išgyvent tą paauglystę😁😁😁

Su dvyniai toks dalykas, kad kiekvienas labai nori turėti savo identitetą. O dažnai būna taip, kad netyčiom pradedi kviest abu kartu, kreiptis į abu, nupirkt tokius pat daiktus ir t. t. Paauglystėje jie žiauriai jautriai reaguoja į kiekvieną tokią mažiausią smulkmeną. Mūsiškiai šiais metais net į skirtingas klases pradėjo eit, nes tipo nori visiškai skirtingus gyvenimus, draugus turėt 😊

opalas prieš 46 min.

Vigeri parašė:

Pas mane brolis jaunesnis 3m, sesuo beveik 2m jaunesne uz mane, tai oho kaip musdavomes 🤣🤣🤣😅😅 ir apkandziota iki melyniu, ir plaukai kuokstais ispesti 😁😁 bet tikrai linksma, smagu tureti broli ar sese ar abu 😊 zaisdavom kartu, paskui su sese i pasimatymus kartu 😁😁 dabar smagu kai atvaziuoja "dede" ir "teta" , vyresnis lb myli, duksta 😁

opalas prieš 45 min.

Siaip skaiciau kad po gimdymo/nestumo moters organizmai pilnai atsigauna po triju metu ☺

4. adiria
    adiria prieš 33 min.

opalas parašė:

Matyt todel ir yra toks populiarus tas mazdaug 2,5 metu skirtumas tarp vaiku mes su sese tiek skiriames, beveik visi draugiu, pusbroliu ir pan tokie pat skirtumai tarp vaiku (tarp musu bendraamziu, o ne ju vaiku). Dabar kazkaip kaip tik labai ivairiai daro poros pastebiu, vieni pametinukus sauna, bet vis daugiau aplinkoj atsiranda su dideliais tarpais tarp vaiki gimimo as, jei viskas ok, bandysiu gal irgi i ta iki 3 metu amziaus skirtuma spet.

opalas prieš 11 min.

O primelavau 😁 brolis 5m jaunesnis uz mane. Na esme as lb dziaugiuosi, kad ne viena ☺ Tikiuosi kad suauge ir mano mazuliai sutars ir draugaus ☺ ir mama lankys 😅😂😂😂😂 jau kaip pensininke sneku