Kūdikiui 10 mėnesių ir 3 savaitės

Auginti vietoje nenustygstantį kūdikį - nelengvas darbas, tačiau bus paprasčiau, jeigu laikysitės dienos režimo. Miegas, valgis, ėjimas į lauką tuo pačiu metu leidžia kūdikiui jaustis saugiau, jis rečiau susierzina, jo poreikiai būna patenkinti, tad ir diena praeina sklandžiau.

Kūdikio automobilinės kėdutės kryptis

Kadangi kūdikis ūgtelėjo, noriai bendrauja ir aktyviai domisi aplinka, tikriausiai kilo pagunda persukti jo automobilio kėdutę, kad vaikas pagaliau sėdėtų veiduką atsukęs važiavimo kryptimi.

Tačiau ekspertai pataria neskubėti – kūdikio kaklas ir nugara dar nėra pakankamai tvirti, kad nelaimės atveju jiems būtų garantuota apsauga. Taigi jei jūsų kūdikis dar nesveria 10-13 kg ir nesulaukė 12-15 mėnesių, geriau kol kas jį vis dar sodinti kaip naujagimį – veidu prieš važiavimo kryptį.

Reikėtų žinoti, kad montuojant kėdutę ant priekinės automobilio sėdynės, privalu išjungti oro pagalvę.

Kūdikio socialinis tobulėjimas

Šio amžiaus kūdikiai yra labiausiai prisirišę prie mamos, o žaidimas su kitais vaikais juos sudominti sunkiau. Dažnai kūdikiai tiesiog žaidžia šalia vienas kito, kiekvienas įnikęs į savo užsiėmimą ir tai normalu.

Poreikis socializuotis atsiranda ir stiprėja po truputį. Kūdikis iš pradžių ima atsargiai domėtis kitais vaikais, nori juos tiesiog stebėti išlaikydamas „saugų“ atstumą. Vėliau kūdikis įsidrąsina ir prieina prie bendraamžių, nori paimti jų žaisliuku ar bando mėgdžioti kitų mažylių gugavimus ir garsus (o kartais ir verksmą!).

Taip prasideda vaiko socialinis tobulėjimas. Nereikia šios raidos kaip nors specialiai skatinti. Ji vyksta natūraliai ir laipsniškai. Žinoma, pažaidimų popietės ar susitikimai su kitais vaikais, mamomis ir tėčiais yra naudingi tiek mažyliams, tiek ir suaugusiems.

Mamai skauda nugarą

Didelis ir sunkus vaikelis jau pradeda (arba netrukus pradės) vaikščioti, tačiau pirmieji žingsniai nerangūs, vaikas greitai pavarsgta, tad jį tenka dažnai nešioti, nuolat pakelti.

Saugokite savo nugarą ir keldama vaiką (ar bet kokį kitą daiktą) mažiau lenkitės per liemenį, o sulenkite kelius ir pritūpkite. Sėdėkite tiesiai, nekryžiuokite kojos ant kojos. Miegokite ant kietesnio čiužinio. Jeigu dažnai nešiojate vaiką ant rankų, būtinai įsigykite tikrai patogią ir kokybišką nešioklę.

Jeigu nuolat jaučiate nugaros skausmą, apsilankykite pas kineziterapeutą ir paprašykite išmokyti nugaros nugaros raumenis stiprinančių pratimų. Skausmą gali sąlygoti ir raumenų arba raiščių įtampą, kurią padeda sumažinti tinkamai parinkti tempimo pratimai, masažas ar pagulėjimas šiltoje vonioje.

Faktas

Centrinėje Afrikoje gyvenančios akų genties tėvai paima savo mažylius ant rankų ir pamyluoja juos mažiausiai penkis kartus dažniau nei bet kuriai kitai iš pasaulio kultūrų priklausantys tėvai.

2020 m. Spalinukai ❤

 1. User has not uploaded an avatar
  amberiukas prieš 1 val.

  Kanele parašė:
  Daugeliu aspektų sutinku, mano aplinka taip pat gan aktyviai skiepyjasi, tačiau tie patys vakcinų metodų išradėjai, bei dažnai cituojami žinomi mokslininkai dalinas…

  Kaip yra mediku tarpe visokiu, taip ir mokslininku. Kiekvieno asmeninis reikalas ka jam daryti, lygiai taip pat ir tevai renkasi skiepyti vaikus ar ne, tik kazkodel antivakseriai labai garsiai rekia ir puola esancius uz skiepus, pasakoja ivairias baisybes, izeidineja ir t.t, tai cia tie kliedesiai, kad mirsim po 2 metu tiesiog juokingi 😃 Jo, uzsidarysim, bet kaip suprantu pasiskiepijusiems uzsidarymas nebus toks skausmingas, o cia gerai ar blogai, velgi kiekvienam pagal supratima. Beje, i skiepu tema, man po erkinio encefalito kiekvieno skiepo buvo zymiai didesni salutiniai poveikiai ir trunka iki savaites ta "lieva" savijauta.

  lince_ parašė:
  Mamos, ar kasdien duodate mažiesiems mėsos/žuvies? 🤔 aš kasdien ir dabar galvoju ar ne perdaug..?

  Pietums kiekviena diena valgo mesa, niekada net nekilo mintis, kad per daug

 2. Agnė_LTU
  Agnė_LTU prieš 1 val.

  lince_ parašė:
  Mamos, ar kasdien duodate mažiesiems mėsos/žuvies? 🤔 aš kasdien ir dabar galvoju ar ne perdaug..?

  Kiekvieną dieną valgo mesa viena karta dienoj

 3. Mamyciuke123
  Mamyciuke123 prieš 46 min.

  O aš kolkas nežadu skiepytis, dar laukiu ir žiūrėsiu kaip kas toliau bus.

 4. User has not uploaded an avatar
  Lofficiel prieš 17 min.

  Agnė_LTU parašė:
  Numuse iki 38.5,laukiu dar biski, gal kartais dar pakris. Nes jaucias siaip neblogai. Apetitas nedingo, vandenuka geria, zaidzia kazkiek as vat ir galvoju, ar ne…

  Maniškei buvo, kad prabudo su 38,5 per pietus jau 39,5, o prieš miega krito iki 37,4. Po trijų dienų prasidėjo sloga ir kosulys 🤷🏽‍♀️

 5. saundstorm5
  saundstorm5 prieš 3 min.

  lince_ parašė:
  Mamos, ar kasdien duodate mažiesiems mėsos/žuvies? 🤔 aš kasdien ir dabar galvoju ar ne perdaug..?

  Kiekviena diena valgo mesa 😉