1 mėnesio (4 savaičių) kūdikis

Judviejų mažylis „atranda“, kad turi rankytes ir kojytes, pirštukus. Iki šiol jis nesuvokė, kad galūnės yra jo kūno dalis ir kad jis gali kada panorėjęs sugriebti jas.

Žaidimai, kuriose „dalyvauja“ jo kojytės ir rankytės – tokie kaip „Virė virė košę“, „Kinku linku“ – padės mažyliui sutelkti dėmesį į jas. Be to, jie jam yra smagūs.

Dabar mažylis pradeda daugiau kalbėti. Žinoma, ne žodžiais, bet jo gugavimas ir narnėjimas rodo, kad pradeda vystytis kalbos įgūdžiai. Labiausiai jam patinkantis garsas yra žmogaus balsas, ypač mamos.

Kalbink mažylį kiekviena pasitaikiusia proga. Ypač įdėmiai jis klausosi aukštų balsų, todėl tikrai jį sudominsi, jei kalbėsi tai aukštesniu, tai žemesniu balsu. Tokia dainuojama intonacija tėvai paprastai kalbina kūdikį visose kultūrose.

Faktas

Statistikos departamento duomenimis, 2010 m. pradžioje kas penktas Lietuvos gyventojas buvo vaikas (iki 18 m.)

2017 m. gruodinukai ❤❤❤

 1. User has not uploaded an avatar
  Laurute2 prieš 1 val.

  Gruodukas parašė:
  Ne temperatūros neturiu. Na taip yra ten kazkoks kaip guziukas lyg ir pieno jisai nes ir pradzioje buvo tie pieno guzai. Duodu vaikui zyst ta kruti dazniau po to st…

  Nusitrauinedama dar skatini pieno gamyba. Tokiu atveju jau geriau salta kompresiuka uzdek. Bet ne is saldymo kameros 😊

 2. Gruodukas
  Gruodukas prieš 1 val.

  Laurute2 parašė:
  Pabandykit pamasazuot kruti ir duot kuo daugiau zysti. Gal susistovejo pienukas. Pries maitinima pasildykite ar siltis arbatos isgerkite. Nealdykite. Saldykite tik …

  Tai reikejo draugui vaika palikt pora kartu tai buvau nutraukusi ir palikusi

 3. Gruodukas
  Gruodukas prieš 1 val.

  Dekui uz patarimus reiks suktis kazkaip

 4. lianidavna
  lianidavna prieš 1 val.

  Jus nerimaujate jei vaikas nekakoja dvi dienaas, bet steni, na matosi, kad nori kaku. Masaziukai jokie nepadeda. Ar naudojate klizmutes?

 5. User has not uploaded an avatar
  sonkeki prieš 20 min.

  -Mamute- parašė:
  As taip pogomi nuo ryto iki vakaro savo piena duodu o per nakti misinuka iseina I pars misinuka duodu 2-3 kartus. Nes buna kad nebera pieno.

  Mums 3sav beveik, kiek jus laiko jau taip damaitinat misinuku?