Kūdikiui 3 mėnesiai ir 1 savaitė

Mažylis tikriausiai jau guguoja daug raiškiau, tačiau dabar jis bando tarti ir priebalsius – p ir b, m ir l. Taip atsiranda pirmieji „ma-ma“ ir „tė-tė“. Iš pradžių jis nepriskiria šiems garsams jokios konkrečios prasmės (tačiau judu, žinoma, priskirsite) – tiesiog jam lengviausia ištarti šiuos skiemenis. Džiaugsminga jūsų reakcija į šiuos „žodžius“ skatina kūdikį juos kartoti.

Akių - rankų koordinacija

Kūdikio raumenys jau akivaizdžiai sustiprėję, o judesiai vis plastiškesni. Vaikelis gali spirti, trinktelėti rankute, sugriebęs žaislą ar mamos pirštą, mažylis stipriai įsikimba ir jį laiko, tačiau jis tik pradeda pats pasiekti daiktus.

Pastebėsite, kad kūdikio akių - rankų koordinacija ima sparčiai tobulėti. Susidomėjęs kūdikis labai susikaupia, sukoncentruoja žvilgsnį, įtempia ranką ir pirštukus, o tuomet stengiasi sugriebti daiktą. Lavinkite kūdikio akių - rankų koordinaciją parodydami jam daiktą, tačiau jo nepaduodami, laikydami atitraukę, kad kūdikis turėtų galimybę pats jo siekti ir sugriebti.

Sausa kūdikio oda

Kūdikių oda yra maždaug trečdaliu arba net dvigubai plonesnė nei suaugusiojo, tad ji greičiau praranda drėgmę, yra lengviau pažeidžiama ir reikalauja ypatingo rūpesčio. Svarbu neleisti odelei išsausėti bei išlaikyti jos natūralų apsauginį barjerą.

Rūpindamiesi kūdikio oda, mažylio perdėm dažnai ir ilgai nemaudykite, ypač sausinantį muilą pakeiskite kūdikiams skirtomis prausimosi priemonėmis. Po maudynių kūdikio odos nesausinkite trindami, o tik švelniai patapšnokite arba apgobkite šiltu rankšluosčiu ir švelniai jį priglauskite. Prieš miegą pamasažuokite kūdikį naudodami aliejuką ar kūno losjoną. Šaltuoju metu laiku, kuomet įjungtas centrinis šildymas arba ypač karštomis, sausomis dienomis kūdikio kambaryje įjunkite oro drėkintuvą.

Kūdikių pienligė

Kūdikių imuninė sistema, burnos ir žarnyno mikroflora dar nėra brandi, tad mažyliai „imlūs“ įvairioms grybelinėms infekcijoms. Kūdikiai dažnai užsikrečia pienlige (kandidoze), kurią sukelia balkšvagrybių genties grybeliai, dažniausiai - baltasis balkšvagrybis (lot. Candida albicans).

Pienlige sergančio kūdikio burnytėje, ant liežuvio, dantenų, skruostų, lūpų atsiranda baltų apnašų, jas nuvalius matomas paraudimas, patinimas, gali kraujuoti. Ligai progresuojant apnašos primena varškę, jų neįmanoma nuvalyti, atsiranda pažeidimų ant kirkšnių, sėdmenų, gali prasidėti sauskelnių dermatitas. Sergantis kūdikis irzlus, atsisako krūties ar buteliuko, žįsti jam skausminga.

Pastebėjus pienligės simptomus būtina kreiptis į medikus ir gydyti kūdikį, kol liga neišplito ir neįsisenėjo. Pienligė gydoma valant pažeistą gleivinę sodos tirpalu, žolelių nuovirais arba tepant antibakterinį poveikį turinčiais tepalais, geliais.

Žindančios mamos mityba

Kūdikiui augant dažna žindyvė ima jaudintis dėl pieno kiekio ir kokybės - ar pavyks sėkmingai žindyti vis didesnį ir aktyvesnį kūdikį? Nesibaiminkite. Žindant pagal kūdikio poreikius motinos organizmas „susitelkia“ ir užtikrina kūdikiui reikalingą kiekį puikios kokybės pieno.

Žindyvei, žinoma, svarbu pasirūpinti tinkama mityba. Reikėtų laikytis sveikos mitybos principų, gerti daugiau vandens ir stebėti kūdikio savijautą. Pavyzdžiui, kryžmažiedės daržovės (kopūstai, brokoliai ir kt.), šokoladas, pieno produktai padidina kūdikio pilvuko dieglių tikimybę, o daug eterinių aliejų turinčios prieskoninės daržovės (svogūnai, česnakai ir kt.) pakeičia pieno skonį, kūdikis gali atsisakyti krūties.

Pastebėjus kūdikio negalavimus (pilvuko pūtimas, dujų susikaupimas, diegliai, skystos, žalsvos, putotos išmatos, labai dažni ir gausūs atpylimai) žindyvei reikėtų atsisakyti „potencialiai pavojingų“ produktų, įvertinti ar kūdikio savijauta gerėja. Vėliau juos palaipsniui galima grąžinti į meniu ir vėl stebėti kūdikį, mažylio virškinimo sistemai bręstant jis ima toleruoti vis daugiau mamos vartojamų maisto produktų.

Daugiau apie žindančios mamos mitybą skaitykite čia:

Faktas

Jeigu kūdikį maitini mišiniais, per metus tam turėsi skirti nemažai pinigų.

2018 m. Balandinukų grupė ❤️

 1. User has not uploaded an avatar
  Silvijaal prieš 2 val.

  Gal yra mamyciu kuriu caikuciams dygsta dantukai?😊

 2. User has not uploaded an avatar
  Dziaugsmelis000 prieš 2 val.

  Vitalija.E parašė:
  Mes naudojam su dviem skylutėm. Maniškė labai anksti pradėjo nervintis traukdama iš vienos tai iki šiol naudojam su dviem ir labai greit pavalgom. Būna per 10 mi…

  Maniske kartais valgo normaliai, graziai traukia, be problemu. O buna muistosi, malasi, zirzia, buteliuko turinys i visas puses... tai galvoju gal per mazai bega jai, bet pakeitus ciulptuka tiesiog geriau viskas bega pro salis tai juokiuosi, kad turbit liksim prie naujagimio ciulptuko... kai muistosi tai pradejau jai duot valgyt gultuke tai kazkaip visai pasiteisina - nors kazkiek pavalgo ir man ranku neissukioja bejudindama rankas, kojas ir sukinedama galva ir dujos neblogai gultuke iseina tai du zuikiai vienu suviu

  Silvijaal parašė:
  Gal yra mamyciu kuriu caikuciams dygsta dantukai?😊

  As jau gera menesi itarineju del seiliu kiekio, ranku burnoj ir irzlumo... siandien pastebejau kaip kramto ciulptuka, bandziau duot pirsta - kanda su dantenom, grazu paziuret uzsciuopt nieko neuzciuopiau, matytis irgi nesimato, nes nelabai ir rodosi

 3. Ievlampija
  Ievlampija prieš 1 val.

  VytėNemunėlis parašė:
  Vaistas, pasiskaitymui linka imetu. Daugiau info yra angliskai arba rusiskai.
  lt.medicine-worlds.com/bakteriofag-stafilokokkovyj.htm

  Ačiū. Reiks su gydytoja pakalbet del šio vaisto.

 4. Kristina112
  Kristina112 prieš 24 min.

  Silvijaal parašė:
  Gal yra mamyciu kuriu caikuciams dygsta dantukai?😊

  Priekyje dantenos baltos. Kumstukas is burnos neislenda. Ar tai zenklas kad dantukai dygt pradejo?

 5. VytėNemunėlis
  VytėNemunėlis prieš 22 min.

  Ievlampija parašė:
  Ačiū. Reiks su gydytoja pakalbet del šio vaisto.

  Lietuvoje jie nera registruoti. Mum gastro pasake taip jog rekomenduoti ji neturi teises tokiu vaistu nes buten kad lt neregistruoti, bet savo praktikoje turejo daug seimu kurios naudojo ir jiems pagelbejo.