9 mėnesių kūdikis

Kūdikis vis tvirčiau stovi ant kojyčių ir nuolat spurda, domisi aplinka, daiktais, tad negalite nuo jo nė akimirkai nuleisti akių ir turite nuolat lakstyti paskui jį... Šis etapas nėra lengvas, bet labai įdomus - juk kūdikis kasdien sparčiai tobulėja!

Augimo šuolis

Maždaug 9-ąjį mėnesį reikėtų tikėtis paskutinio ryškesnio augimo šuolio. Žinoma, vaikas visuomet sparčiai auga, tačiau augimo šuolių metu vaiko ūgis, svoris, galvos apimtis padidėja itin ženkliai ir greitai.

Augimo šuolis paprastai trunka 2-3 dienas, tačiau kartais gali tęstis iki savaitės. Augimo šuolio metu padidėja vaiko apetitas, pakinta jo miego ritmas, vaikas gali būti irzlesnis.

Daugiau apie augimo šuolius skaitykite čia:

Kūdikis nesidalina

Šio amžiaus kūdikis jau ne tik rodo didelį susidomėjimą daiktais, bet ir pradeda elgtis savininkiškai, nenori atiduoti patinkančio daikto arba jo siekia visomis išgalėmis (dažniausiai tos išgalės yra labai garsios ir kupinos ašarų).

Bandyti susikalbėti su nė metukų neturinčiu kūdikiu tikrai neverta, tad pasinaudokite gudrumu. Jeigu vaikas įsitvėrė ir neatiduoda kažkokio daikto, nukreipkite kūdikio dėmesį dainomis, mimikomis, šokiais, o tuomet paimkite daiktą ir jį paslėpkite.

Vaikas jau po truputį pradeda suprasti pavienius žodžius, todėl galite pabandyti pasakyti „ne, negalima“, o vaikui atidavus daiktą - jį pagirkite „geras, šaunus“.

Vaikas kopijuoja suaugusiuosius

9 mėnesių kūdikiai labai įdėmiai stebi suaugusiuosius ir bando juos kopijuoti. Pavyzdžiui, pamatęs, kaip mama nuo palangės šluosto dulkes, vaikas taip pat pasiima audinio skiautę ir brauko.

Įdomu tai, kad kartais kūdikiai judesius atkartoja truputį pavėluotai, tik kitą dieną ar net po kelių dienų. Manoma, kad kūdikio smegenims reikia truputį laiko informacijos „apdorojimui“. Kūdikis turi įvertinti ir suvokti pamatytą vaizdą, norėdamas jį po to atkartoti.

Pasinaudokite šiuo kūdikių gebėjimu ir leiskite jam stebėti, ką daro tėveliai. Dirbdami taip pat paprastais, pavieniais žodžiais pasakykite, ką darote (pavyzdžiui, „valau“, „verdu“, „kalu“).

Kūdikis bijo žmonių

Dažnai net ir patys draugiškiausi kūdikiai pradeda bijoti svetimų žmonių. Anksčiausiai ši baimė pasireiškia 6 mėnesių kūdikiams ir kartais tęsiasi iki pusantrų metukų.

Skausmingiausiai šią baimę išgyvena visai ne svetimi, bet rečiau matomi žmonės - seneliai, giminės, krikšto tėvai, artimi šeimos draugai...

Paaiškinkite jiems, kad tai natūrali kūdikio raidos dalis ir paprašykite elgtis ramiai, tyliai būti šalia ir leisti kūdikiui priprasti bei po truputį iš naujo susipažinti.

Daugiau apie svetimų žmonių baimę skaitykite čia:

Faktas

Rudųjų (kūdikio) riebalų, kurie padeda reguliuoti kūdikio kūno temperatūrą, daugiausia susikaupia kūdikiui sulaukus maždaug devynių mėnesių. Paprastai jie išnyksta per antruosius gyvenimo metus.

2022 m. Birželinukai

 1. User has not uploaded an avatar
  Dia123 prieš 1 d.

  Sveikos mamytės. Perbraukiau per dantenas ir apačioje duria lyg adatėlė. Ar čia jau lenda dantukas? Per kiek laiko išlenda+-? Ir ar ties šiuo dalyku ir baigsis irzlumas ar dar turi plyšt dantenos? Kaip visas procesas vyksta? Ačiū

 2. Tigri
  Tigri prieš 1 d.

  Dia123 parašė:
  Sveikos mamytės. Perbraukiau per dantenas ir apačioje duria lyg adatėlė. Ar čia jau lenda dantukas? Per kiek laiko išlenda+-? Ir ar ties šiuo dalyku ir baigsis irzl…

  Tikrai labai aštru ten atrodė 🙂 Aš jau nepamenu, bet gal apie savaitę truko irzlumas, skundai ir norėjimas ant rankų. Tik pas mus vienu metu gal susidubliavo, nes antras greitai paskui pradėjo augti.

 3. vili
  vili prieš 1 d.

  Dia123 parašė:
  Sveikos mamytės. Perbraukiau per dantenas ir apačioje duria lyg adatėlė. Ar čia jau lenda dantukas? Per kiek laiko išlenda+-? Ir ar ties šiuo dalyku ir baigsis irzl…

  Taip, pradžioje jie būna labai aštrūs. Skaidžiausia kol išlenda viršūnėlė, o toliau jau auga neskaudžiai. Irzlumas dar gėlytės, mano parą laiko rėkia, spardosi, nemiega, kandžiojasi ir t.t. išlindo dantuko viršūnėlė ir kaip ranka nuėmė. Porą dienų pabuvo ramu, tada antras taip pat. Jei matot, kad vaikui labai skauda, nekankinkit nei jo nei saves, duodat ibuprofeno ir abiem bus ramiau. Nors kai antras augo it ibuprofenas mažai padėjo. Pusę nakties nemiegotos buvo, o kai užmigo, po pusvalandžio jau keltis reikėjo, vyresniuosius suruošti ir išvežioti. Žodžiu tai laikina, bet noriu, kad kuo greičiau praeitų šitas etapas 🙈 vyresniesiesiems žymiai lengviau dygo dantukai, nors sūnus auginosi ir po tris vienu metu. O mažiausia išvis sakiau dramos karalienė bus 🤣

 4. User has not uploaded an avatar
  Dia123 prieš 1 d.

  vili parašė:
  Taip, pradžioje jie būna labai aštrūs. Skaidžiausia kol išlenda viršūnėlė, o toliau jau auga neskaudžiai. Irzlumas dar gėlytės, mano parą laiko rėkia, spardosi, nem…

  O ar ta viršūnėlė greitai pasirodo? 🙉
  Ale ir bjaurus reikalas tie dantukai🤣 Va va ir pas mus jau įdomesnės naktį darosi.. 🤣 į rytą nenori miegot pyksta🙉

 5. vili
  vili prieš 1 d.

  Dia123 parašė:
  O ar ta viršūnėlė greitai pasirodo? 🙉
  Ale ir bjaurus reikalas tie dantukai🤣 Va va ir pas mus jau įdomesnės naktį darosi.…

  Net nežinau kaip pasakyti. Dantukai mus kankina jau kokius du tris mėnesius. Na matėsi, kad vis patinsta, praeina ir pan. Kada pats piktumų pikas buvo tai tą pačią dieną ir pasirodė dantukas. Va o šiandien jau nebežinau kas vyksta, viršuje lyg ir nesimato dantukų, apačioje irgi, o pikta kaip velnias. Valandą rėkė kol užmigo pagaliau.