9 mėnesių kūdikis

Kūdikis vis tvirčiau stovi ant kojyčių ir nuolat spurda, domisi aplinka, daiktais, tad negalite nuo jo nė akimirkai nuleisti akių ir turite nuolat lakstyti paskui jį... Šis etapas nėra lengvas, bet labai įdomus - juk kūdikis kasdien sparčiai tobulėja!

Augimo šuolis

Maždaug 9-ąjį mėnesį reikėtų tikėtis paskutinio ryškesnio augimo šuolio. Žinoma, vaikas visuomet sparčiai auga, tačiau augimo šuolių metu vaiko ūgis, svoris, galvos apimtis padidėja itin ženkliai ir greitai.

Augimo šuolis paprastai trunka 2-3 dienas, tačiau kartais gali tęstis iki savaitės. Augimo šuolio metu padidėja vaiko apetitas, pakinta jo miego ritmas, vaikas gali būti irzlesnis.

Daugiau apie augimo šuolius skaitykite čia:

Kūdikis nesidalina

Šio amžiaus kūdikis jau ne tik rodo didelį susidomėjimą daiktais, bet ir pradeda elgtis savininkiškai, nenori atiduoti patinkančio daikto arba jo siekia visomis išgalėmis (dažniausiai tos išgalės yra labai garsios ir kupinos ašarų).

Bandyti susikalbėti su nė metukų neturinčiu kūdikiu tikrai neverta, tad pasinaudokite gudrumu. Jeigu vaikas įsitvėrė ir neatiduoda kažkokio daikto, nukreipkite kūdikio dėmesį dainomis, mimikomis, šokiais, o tuomet paimkite daiktą ir jį paslėpkite.

Vaikas jau po truputį pradeda suprasti pavienius žodžius, todėl galite pabandyti pasakyti „ne, negalima“, o vaikui atidavus daiktą - jį pagirkite „geras, šaunus“.

Vaikas kopijuoja suaugusiuosius

9 mėnesių kūdikiai labai įdėmiai stebi suaugusiuosius ir bando juos kopijuoti. Pavyzdžiui, pamatęs, kaip mama nuo palangės šluosto dulkes, vaikas taip pat pasiima audinio skiautę ir brauko.

Įdomu tai, kad kartais kūdikiai judesius atkartoja truputį pavėluotai, tik kitą dieną ar net po kelių dienų. Manoma, kad kūdikio smegenims reikia truputį laiko informacijos „apdorojimui“. Kūdikis turi įvertinti ir suvokti pamatytą vaizdą, norėdamas jį po to atkartoti.

Pasinaudokite šiuo kūdikių gebėjimu ir leiskite jam stebėti, ką daro tėveliai. Dirbdami taip pat paprastais, pavieniais žodžiais pasakykite, ką darote (pavyzdžiui, „valau“, „verdu“, „kalu“).

Kūdikis bijo žmonių

Dažnai net ir patys draugiškiausi kūdikiai pradeda bijoti svetimų žmonių. Anksčiausiai ši baimė pasireiškia 6 mėnesių kūdikiams ir kartais tęsiasi iki pusantrų metukų.

Skausmingiausiai šią baimę išgyvena visai ne svetimi, bet rečiau matomi žmonės - seneliai, giminės, krikšto tėvai, artimi šeimos draugai...

Paaiškinkite jiems, kad tai natūrali kūdikio raidos dalis ir paprašykite elgtis ramiai, tyliai būti šalia ir leisti kūdikiui priprasti bei po truputį iš naujo susipažinti.

Daugiau apie svetimų žmonių baimę skaitykite čia:

Faktas

Rudųjų (kūdikio) riebalų, kurie padeda reguliuoti kūdikio kūno temperatūrą, daugiausia susikaupia kūdikiui sulaukus maždaug devynių mėnesių. Paprastai jie išnyksta per antruosius gyvenimo metus.

2021 Rugsėjo mažiukai

 1. Majaap
  Majaap prieš 7 val.

  Tukeee parašė:
  As irgi duodu kukurūzų, vaisių. O apie tuos vaikiškus sausainukus raidos centre ir logopedė sakė, kad yra rizika užspringimui, jie taip netirpsta kaip kukurūzai, ta…

  Tie vaikiški sausainukai hipp tai nei nesuprantu kuo skiriasi nuo paprastų, kad ir selgos, gaidelio, sausainių, cukraus kiekis panašus, o pastarieji dar ir geriau tirpsta nei tie kūdikiški 😂

 2. UgLa
  UgLa prieš 6 val.

  Saule987 parašė:
  Kiaušinio trynį buvau davus per velykas, tai labai skaniai valgė, jogurto irgi ragavom, bet nepatiko, nei be nieko nei su vaisiais. Žuvį jau reiktų ragaut, bet kai …

  mes žuvies irgi nelabai dideli valgytojai, vakar tik pirkau ešerį ir kepiau orkaitėje. tai mažam at pjoviau gabalą, o mums uzprieskoniavau. Puikiai visi valgėm, dar esu davus tiesiog garinta lašiša ir dar dariau menkės kukulius, sumaliau filė, pridejau žolelių, morka gal dar tarkavau. Pri darau tokiu įvairių žuvies mėsos kukuliu, kotletukų ir į šaldymo maišelius, kameroj visada turiu keliu rūsiu pasiruošusi, labai patogu ☺️

  charlee23 parašė:
  Nu va mes kazkaip neskubejom su visais tokiais produktais nesenai tik zuvi ragavom, db kiausinio eile ir tada bandysim turbut tuos jogurtus ir varskes..

  mano jogurtą (be priedu žinoma) jau seniai valgo ir gan dažnai, nes jam labai patinka, varške valgo, šaltibarščius. Bet karves pieno tai neduodu gerti. Užtenka mano pieno ir vandens 😁

  1984 parašė:
  Sveikutes, ką duodate y tarpus pauzkandziauti savo maziukams😊

  Uogų, jogurtą, varškės, kukurūza kokį, siaip vaisiu.

 3. User has not uploaded an avatar
  raikal prieš 6 val.

  1984 parašė:
  Sveikutes, ką duodate y tarpus pauzkandziauti savo maziukams😊

  Kukuruzu, traputį, vaisiu, uogų ( pastaruosius duodu arba šviežius arba liofelizuotus).

 4. charlee23
  charlee23 prieš 2 val.

  Ed

  UgLa parašė:
  mes žuvies irgi nelabai dideli valgytojai, vakar tik pirkau ešerį ir kepiau orkaitėje. tai mažam at pjoviau gabalą, o mums uzprieskoniavau. Puikiai visi valgėm, dar…

  Kaip jis tuos saltibarscius valgo? ar viska per blenderi pramalat pries tai:)?

 5. User has not uploaded an avatar
  justinaa25 prieš 11 min.

  1984 parašė:
  Sveikutes, ką duodate y tarpus pauzkandziauti savo maziukams😊

  Kukurūzų,vaisių(su šviežio maisto maitintuvu) ,jogurtuko arba tiesiog lengvesnio kažko-vaisinės tyrelės