9 mėnesių kūdikis

Kūdikis vis tvirčiau stovi ant kojyčių ir nuolat spurda, domisi aplinka, daiktais, tad negalite nuo jo nė akimirkai nuleisti akių ir turite nuolat lakstyti paskui jį... Šis etapas nėra lengvas, bet labai įdomus - juk kūdikis kasdien sparčiai tobulėja!

Augimo šuolis

Maždaug 9-ąjį mėnesį reikėtų tikėtis paskutinio ryškesnio augimo šuolio. Žinoma, vaikas visuomet sparčiai auga, tačiau augimo šuolių metu vaiko ūgis, svoris, galvos apimtis padidėja itin ženkliai ir greitai.

Augimo šuolis paprastai trunka 2-3 dienas, tačiau kartais gali tęstis iki savaitės. Augimo šuolio metu padidėja vaiko apetitas, pakinta jo miego ritmas, vaikas gali būti irzlesnis.

Daugiau apie augimo šuolius skaitykite čia:

Kūdikis nesidalina

Šio amžiaus kūdikis jau ne tik rodo didelį susidomėjimą daiktais, bet ir pradeda elgtis savininkiškai, nenori atiduoti patinkančio daikto arba jo siekia visomis išgalėmis (dažniausiai tos išgalės yra labai garsios ir kupinos ašarų).

Bandyti susikalbėti su nė metukų neturinčiu kūdikiu tikrai neverta, tad pasinaudokite gudrumu. Jeigu vaikas įsitvėrė ir neatiduoda kažkokio daikto, nukreipkite kūdikio dėmesį dainomis, mimikomis, šokiais, o tuomet paimkite daiktą ir jį paslėpkite.

Vaikas jau po truputį pradeda suprasti pavienius žodžius, todėl galite pabandyti pasakyti „ne, negalima“, o vaikui atidavus daiktą - jį pagirkite „geras, šaunus“.

Vaikas kopijuoja suaugusiuosius

9 mėnesių kūdikiai labai įdėmiai stebi suaugusiuosius ir bando juos kopijuoti. Pavyzdžiui, pamatęs, kaip mama nuo palangės šluosto dulkes, vaikas taip pat pasiima audinio skiautę ir brauko.

Įdomu tai, kad kartais kūdikiai judesius atkartoja truputį pavėluotai, tik kitą dieną ar net po kelių dienų. Manoma, kad kūdikio smegenims reikia truputį laiko informacijos „apdorojimui“. Kūdikis turi įvertinti ir suvokti pamatytą vaizdą, norėdamas jį po to atkartoti.

Pasinaudokite šiuo kūdikių gebėjimu ir leiskite jam stebėti, ką daro tėveliai. Dirbdami taip pat paprastais, pavieniais žodžiais pasakykite, ką darote (pavyzdžiui, „valau“, „verdu“, „kalu“).

Kūdikis bijo žmonių

Dažnai net ir patys draugiškiausi kūdikiai pradeda bijoti svetimų žmonių. Anksčiausiai ši baimė pasireiškia 6 mėnesių kūdikiams ir kartais tęsiasi iki pusantrų metukų.

Skausmingiausiai šią baimę išgyvena visai ne svetimi, bet rečiau matomi žmonės - seneliai, giminės, krikšto tėvai, artimi šeimos draugai...

Paaiškinkite jiems, kad tai natūrali kūdikio raidos dalis ir paprašykite elgtis ramiai, tyliai būti šalia ir leisti kūdikiui priprasti bei po truputį iš naujo susipažinti.

Daugiau apie svetimų žmonių baimę skaitykite čia:

Faktas

Rudųjų (kūdikio) riebalų, kurie padeda reguliuoti kūdikio kūno temperatūrą, daugiausia susikaupia kūdikiui sulaukus maždaug devynių mėnesių. Paprastai jie išnyksta per antruosius gyvenimo metus.

2022 m. sausinukai 💖

 1. ashjuke
  ashjuke prieš 4 val.

  Pumax parašė:
  Mums irgi sunkiai pasiduoda paprastai valant, jau sloga nuo sestadienio ir nieko negereja, siandien pas lor buvom, ausis paraudus jau. Nu zodziu, pavydziu toms kam …

  Neklausei pas lor dėl otosan?

 2. Pumax
  Pumax prieš 3 val.

  ashjuke parašė:
  Neklausei pas lor dėl otosan?

  Pagulde mus i ligonine, nes auksta temperatura prie slogos dasidejo, tai sake ryt ar poryt vel pas lor eisim, reikia kazkaip nepamirsti pasiklausti. Visai idomu ka sakys 🧐

 3. ashjuke
  ashjuke prieš 3 val.

  Pumax parašė:
  Pagulde mus i ligonine, nes auksta temperatura prie slogos dasidejo, tai sake ryt ar poryt vel pas lor eisim, reikia kazkaip nepamirsti pasiklausti. Visai idomu ka …

  Vaje...laikykites. joo, jei nepamiršit paklauskit. Ar per vizitaciją paklausk 🤗

 4. Chinchinke
  Chinchinke prieš 2 val.

  Gal galetumet su foto ar nuorodom, kur perkat, ikelti aliejus, kuriuos naudojat i koses maziukams?

  Mes kol kas tik ant vandens koses ragaujam, nes skrandukas jautrus. O ir svorio uztenka. Bet sveiki riebalai reikalingi, manau, vis tiek... norisi kazkuo papildyt kosytes.

 5. Pumax
  Pumax prieš 28 min.

  ashjuke parašė:
  Vaje...laikykites. joo, jei nepamiršit paklauskit. Ar per vizitaciją paklausk 🤗

  Bandysiu uzklaust kazkurios gydytojos, bet galva jau man skamba nuo visko, reikia susiimt ir nepamirst 🤦‍♀️

1,00 €
Dovanoju!