9 mėnesių kūdikis

Kūdikis vis tvirčiau stovi ant kojyčių ir nuolat spurda, domisi aplinka, daiktais, tad negalite nuo jo nė akimirkai nuleisti akių ir turite nuolat lakstyti paskui jį... Šis etapas nėra lengvas, bet labai įdomus - juk kūdikis kasdien sparčiai tobulėja!

Augimo šuolis

Maždaug 9-ąjį mėnesį reikėtų tikėtis paskutinio ryškesnio augimo šuolio. Žinoma, vaikas visuomet sparčiai auga, tačiau augimo šuolių metu vaiko ūgis, svoris, galvos apimtis padidėja itin ženkliai ir greitai.

Augimo šuolis paprastai trunka 2-3 dienas, tačiau kartais gali tęstis iki savaitės. Augimo šuolio metu padidėja vaiko apetitas, pakinta jo miego ritmas, vaikas gali būti irzlesnis.

Daugiau apie augimo šuolius skaitykite čia:

Kūdikis nesidalina

Šio amžiaus kūdikis jau ne tik rodo didelį susidomėjimą daiktais, bet ir pradeda elgtis savininkiškai, nenori atiduoti patinkančio daikto arba jo siekia visomis išgalėmis (dažniausiai tos išgalės yra labai garsios ir kupinos ašarų).

Bandyti susikalbėti su nė metukų neturinčiu kūdikiu tikrai neverta, tad pasinaudokite gudrumu. Jeigu vaikas įsitvėrė ir neatiduoda kažkokio daikto, nukreipkite kūdikio dėmesį dainomis, mimikomis, šokiais, o tuomet paimkite daiktą ir jį paslėpkite.

Vaikas jau po truputį pradeda suprasti pavienius žodžius, todėl galite pabandyti pasakyti „ne, negalima“, o vaikui atidavus daiktą - jį pagirkite „geras, šaunus“.

Vaikas kopijuoja suaugusiuosius

9 mėnesių kūdikiai labai įdėmiai stebi suaugusiuosius ir bando juos kopijuoti. Pavyzdžiui, pamatęs, kaip mama nuo palangės šluosto dulkes, vaikas taip pat pasiima audinio skiautę ir brauko.

Įdomu tai, kad kartais kūdikiai judesius atkartoja truputį pavėluotai, tik kitą dieną ar net po kelių dienų. Manoma, kad kūdikio smegenims reikia truputį laiko informacijos „apdorojimui“. Kūdikis turi įvertinti ir suvokti pamatytą vaizdą, norėdamas jį po to atkartoti.

Pasinaudokite šiuo kūdikių gebėjimu ir leiskite jam stebėti, ką daro tėveliai. Dirbdami taip pat paprastais, pavieniais žodžiais pasakykite, ką darote (pavyzdžiui, „valau“, „verdu“, „kalu“).

Kūdikis bijo žmonių

Dažnai net ir patys draugiškiausi kūdikiai pradeda bijoti svetimų žmonių. Anksčiausiai ši baimė pasireiškia 6 mėnesių kūdikiams ir kartais tęsiasi iki pusantrų metukų.

Skausmingiausiai šią baimę išgyvena visai ne svetimi, bet rečiau matomi žmonės - seneliai, giminės, krikšto tėvai, artimi šeimos draugai...

Paaiškinkite jiems, kad tai natūrali kūdikio raidos dalis ir paprašykite elgtis ramiai, tyliai būti šalia ir leisti kūdikiui priprasti bei po truputį iš naujo susipažinti.

Daugiau apie svetimų žmonių baimę skaitykite čia:

Faktas

Rudųjų (kūdikio) riebalų, kurie padeda reguliuoti kūdikio kūno temperatūrą, daugiausiai susikaupia kūdikiui sulaukus maždaug devynių mėnesių. Paprastai jie išnyksta per antruosius gyvenimo metus.

2020 m. Vasario mėnesio mažyliai :)

 1. User has not uploaded an avatar
  Emill prieš 4 d.

  Nauja mama 2020 parašė:
  sveikos aš su tokiu klausimu , esam beveik 8mėn. ir kartais ji susipurto, taip lyg sisiotų bet tikrinau kelis sykius bet nieko. dazniausiai susipurto kada nieko ned…

  O gal tiesiog atranda, kad gali purtytis maniske nusipurto, kai pamato, kad kose saukste atkeliauja ar labai jau kelia kazkoki itarima tas purtymasis jums?

 2. User has not uploaded an avatar
  Nauja mama 2020 prieš 4 d.

  nu taip nezinau ar normalu kad taip purtosi. gal reikia sunerimti?

 3. User has not uploaded an avatar
  Sakalelis prieš 4 d.

  Nauja mama 2020 parašė:
  nu taip nezinau ar normalu kad taip purtosi. gal reikia sunerimti?

  Jei neramu, tai nufilmuokit tą purtymąsi ir parodykite pediatrei. Jei ką, gausit siuntimą pas neurologą.

 4. User has not uploaded an avatar
  Renata_27 prieš 3 d.

  Nauja mama 2020 parašė:
  nu taip nezinau ar normalu kad taip purtosi. gal reikia sunerimti?

  Mums lygiai taip pat. Aš jau pradėjau skaityti ir žiūrėtis gal tai gali būti epilepsija. 🤭 išsigandau labai. Praeita savaite kai vėl nusipurtė iš karto važ. pas gydytoja nes jau pati save įtikinau kad tai tikrai gali būti epilepsija ar kažkas negerai. Papasakojau kad nusipurto. Paklausė kaip? Kaip rankos ir kojos buna ir akis? Ar išsitempe visas kūnas? Tai pasakiau kad tik galvyte papurto. Bet jis sako kad tai tikrai nepavojinga. Irgi patarė nufilmuoti jei atrodo įtartina. Tai nufilmavau. Nusiunčiau sakė nk įtartino nemato. Esu ramesnė db. Bet vis tiek man irgi keistas tas nusipurtimas. 🙈😒

 5. ZdDovile
  ZdDovile prieš 14 val.

  Nauja mama 2020 parašė:
  nu taip nezinau ar normalu kad taip purtosi. gal reikia sunerimti?

  Maniske buna petuka pakilnoja nevalingai arba pasipurto, kartais matau, kaip sekundei atrodo su tuo pasipurtymu lyg sustingsta sekundei, viso kuno itampos nera. Nufilmuot ziauriai sunku, kai tik telefona issitraukiu, ji nebedaro taip. Labai laukiu vizito pas daktare, kad bent kiek nuramintu, nes tie tokie judesiai, kaip tikai, kiek neramina ir buna tik tada, kai sedi.