9 mėnesių kūdikis

Kūdikis vis tvirčiau stovi ant kojyčių ir nuolat spurda, domisi aplinka, daiktais, tad negalite nuo jo nė akimirkai nuleisti akių ir turite nuolat lakstyti paskui jį... Šis etapas nėra lengvas, bet labai įdomus - juk kūdikis kasdien sparčiai tobulėja!

Augimo šuolis

Maždaug 9-ąjį mėnesį reikėtų tikėtis paskutinio ryškesnio augimo šuolio. Žinoma, vaikas visuomet sparčiai auga, tačiau augimo šuolių metu vaiko ūgis, svoris, galvos apimtis padidėja itin ženkliai ir greitai.

Augimo šuolis paprastai trunka 2-3 dienas, tačiau kartais gali tęstis iki savaitės. Augimo šuolio metu padidėja vaiko apetitas, pakinta jo miego ritmas, vaikas gali būti irzlesnis.

Daugiau apie augimo šuolius skaitykite čia:

Kūdikis nesidalina

Šio amžiaus kūdikis jau ne tik rodo didelį susidomėjimą daiktais, bet ir pradeda elgtis savininkiškai, nenori atiduoti patinkančio daikto arba jo siekia visomis išgalėmis (dažniausiai tos išgalės yra labai garsios ir kupinos ašarų).

Bandyti susikalbėti su nė metukų neturinčiu kūdikiu tikrai neverta, tad pasinaudokite gudrumu. Jeigu vaikas įsitvėrė ir neatiduoda kažkokio daikto, nukreipkite kūdikio dėmesį dainomis, mimikomis, šokiais, o tuomet paimkite daiktą ir jį paslėpkite.

Vaikas jau po truputį pradeda suprasti pavienius žodžius, todėl galite pabandyti pasakyti „ne, negalima“, o vaikui atidavus daiktą - jį pagirkite „geras, šaunus“.

Vaikas kopijuoja suaugusiuosius

9 mėnesių kūdikiai labai įdėmiai stebi suaugusiuosius ir bando juos kopijuoti. Pavyzdžiui, pamatęs, kaip mama nuo palangės šluosto dulkes, vaikas taip pat pasiima audinio skiautę ir brauko.

Įdomu tai, kad kartais kūdikiai judesius atkartoja truputį pavėluotai, tik kitą dieną ar net po kelių dienų. Manoma, kad kūdikio smegenims reikia truputį laiko informacijos „apdorojimui“. Kūdikis turi įvertinti ir suvokti pamatytą vaizdą, norėdamas jį po to atkartoti.

Pasinaudokite šiuo kūdikių gebėjimu ir leiskite jam stebėti, ką daro tėveliai. Dirbdami taip pat paprastais, pavieniais žodžiais pasakykite, ką darote (pavyzdžiui, „valau“, „verdu“, „kalu“).

Kūdikis bijo žmonių

Dažnai net ir patys draugiškiausi kūdikiai pradeda bijoti svetimų žmonių. Anksčiausiai ši baimė pasireiškia 6 mėnesių kūdikiams ir kartais tęsiasi iki pusantrų metukų.

Skausmingiausiai šią baimę išgyvena visai ne svetimi, bet rečiau matomi žmonės - seneliai, giminės, krikšto tėvai, artimi šeimos draugai...

Paaiškinkite jiems, kad tai natūrali kūdikio raidos dalis ir paprašykite elgtis ramiai, tyliai būti šalia ir leisti kūdikiui priprasti bei po truputį iš naujo susipažinti.

Daugiau apie svetimų žmonių baimę skaitykite čia:

Faktas

Rudųjų (kūdikio) riebalų, kurie padeda reguliuoti kūdikio kūno temperatūrą, daugiausiai susikaupia kūdikiui sulaukus maždaug devynių mėnesių. Paprastai jie išnyksta per antruosius gyvenimo metus.

2020 m. Rugpjūtinukai 🤰💓

 1. User has not uploaded an avatar
  Brukste prieš 2 d.

  babariute parašė:
  Gera dienele. Šiek tiek matau buvo kalbėta apie migdymus, bet konkrečiai neužgaudžiau klausimo, kaip visgi dažniau migdot mažius? Skaičiau, kad kaip užmiega, tokiu …

  Sveiki, mano vaikas nuo 6 mėn nebeima ciulptuko. Iš pradžių buvo sunku su dienos miegais, nes uzsimigdydavo būtent su ciulptuku. Tai teko ieškot kitų būdu, ko pasekoje, nuo 6.5 mėn iš tėvų lovos perkelem vaiką į atskirą kambarį. Zinokit geriausias sprendimas. Dabar jau puikiai užmiega pats, be jokiu migduku ir pan.
  Patarimai tokie butu savarankiškam uzmigimui:
  1. Atskirkit miego erdvę nuo žaidimų erdvės. Nes mes pradžioje vaiko lovyte naudojom zaidimam. Vaikas ten vartydavosi, žaisdavo su žaislais, dėl to dienos miegui neįmanoma buvo uzmigdyt lovytej.
  2. Susikurkit kažkokį mini ritualą prieš miegą. Pas mus jis super paprastas, bet vaikas jau žino, kad laikas bus miegot. Taip pat vyksta ir dieną, ir prieš nakti. Nusinesu vaiką į jo kambarį, sakau, kad jau eisim miegot ir uztraukiu užuolaidas (ne iki visiškos tamsos, bet kad nespigintu saulė). Tada apsikabinu jį ir glostydama galvyte pradedu dainuot jo lopsine. Lopšinės pabaigoje idedu į lovyte, apkloju ir pasakau labanakt. Viskas, išeinu iš kambario ir palieku viena. Nes bent jau mano vaikas labai nemėgsta kai aš ji gulinti lovytej bandau nuramint, glostyt ir t.t.
  3. Nemaitinkit pries pat nakties miegą. Mūsų vakarai atrodo taip: 19:30 pamaitinu vaiką mp, tada tetis ji nešasi į vonią, isprausia, aprengia pižama. Tuomet gauna vitaminų ir aš su juo keliauju į jo kambarį. Visa eiga migdymo ta pati kaip diena.
  Bent jau mum labai veikia viskas, uzmiega per pora minučių be rekimo ar asaru. Jei nenorit palikt migdytis vieno - galit sedet šalia. Bet bent jau pas mus būdavo, kad jei aš sėdžiu salia - jis visiškai negalvodavo apie miega. Vartydavosi ir dukdavo lovytej apie valandą laiko. Tai pakeiciau taktiką ir dabar labai dziaugiames. Net ir ne namuose puikiai užmiega pats lovytej 🙂 svarbiausia neabejokit savo sprendimu ir nesimetykit, nes vaikai labai jaučia visas mūsų dvejones 😁

 2. User has not uploaded an avatar
  Martyna M. prieš 2 d.

  Brukste parašė:
  Sveiki, mano vaikas nuo 6 mėn nebeima ciulptuko. Iš pradžių buvo sunku su dienos miegais, nes uzsimigdydavo būtent su ciulptuku. Tai teko ieškot kitų būdu, ko pasek…

  O ar dažnai jūsu vaikas keldavosi naktį? Nes pvz man išnešt į kita kambarį būtu žiauriai sudėtinga kai keliasi 4-5 kartus per naktį, nors visada galvojau, kad vaikui kai bus puse metu nešiu į kita kambarį😀😀o apie žaislus, maniškis lovytėje niekada neturėjo žaislu, bet iki 8 mėnesiu, kai ten padėdavau iškart prasidedavo zyzimai/verkimai, db jau šiek tiek kitaip. Tiek diena, tiek weenaktį nuo pirmos dienos mėginau lovytėje migdyt ir kuo mažiau pas save.

 3. Auks
  Auks prieš 2 d.

  Brukste parašė:
  Sveiki, mano vaikas nuo 6 mėn nebeima ciulptuko. Iš pradžių buvo sunku su dienos miegais, nes uzsimigdydavo būtent su ciulptuku. Tai teko ieškot kitų būdu, ko pasek…

  Galiu tik 👏 ir pritarti jusu kiekvienam zodziui. Musu dukrytei irgi sios taisykles padejo susitvarkyti su miegu ir ramiai ismiegoti visa nakti.
  Gal tik pasiulyciau dar vietoj uzklojimo deti i miegmaisi - saugiau ir sumazina nora stotis, dukti, lipti 🙂

 4. User has not uploaded an avatar
  Brukste prieš 2 d.

  Martyna M. parašė:
  O ar dažnai jūsu vaikas keldavosi naktį? Nes pvz man išnešt į kita kambarį būtu žiauriai sudėtinga kai keliasi 4-5 kartus per naktį, nors visada galvojau, kad vaiku…

  Su kelimusi naktį pas mus amerikietiški kalneliai, kitaip nepavadinsi 😂 pirma gyvenimo mėnesį kėlėsi belenkiek, normalu, bet kadangi buvau kaip zombis, vaikas atsikrauste į tėvų lova. Tada gera mėnesi buvo kosmosas, nes keldavosi tik 2 kartus. Beet nuo 3cio mėnesio tas miegas tapo tragedija. Keldavosi ir kas valandą, ir kas 1.5 val. Būdavo naktų, kai ismiegodavo 2.5 - 3 val, tai sakydavau wow. Dabar kai miega savo kambary, tas miegas tikrai nepasidare tobulas ir nebuvo nei karto, kad ismiegotu vaikas visą naktį. Ilgiausiai ismiegojo 7 val, buvo ir 6 val nepertraukiamo miego. Bet įprastai keliasi 2-3 kartus. Manau įtakos turi ir tai, kad nėra super valgus ir tas primaitinimo etapas pakankamai sudėtingas. Su laiku susitvarkys. Bet aš vis tiek džiaugiuosi ir man nesunku 2-3 kartus naktį atsikelti, nueit pamaitint ir grizt į lova. Tikrai lengviau nei keltis 7-12 kartu 😁

 5. User has not uploaded an avatar
  Martyna M. prieš 2 d.

  Brukste parašė:
  Su kelimusi naktį pas mus amerikietiški kalneliai, kitaip nepavadinsi 😂 pirma gyvenimo mėnesį kėlėsi belenkiek, normalu, bet kadangi buvau kaip zombis, vaikas atsik…

  Mūsiškis taip pat nėra labai valgus. Valgo po nedaug, bet dažnai. Aš maitinu atsigulusi, sėdimoi pazicijoj man lb nepatogu, o jau kai tenka taip maitint tai mažasis juokiasi labiau nei valgo😀😀tai žodźiu visus tuos kartus man tektu jį parsinešt į savo kambarį, pamaitint ir vėl nunešt. Man ir taip gan sudėtinga tiek dažnai keltis kai lovytė šalia lovos😀