9 mėnesių kūdikis

Kūdikis vis tvirčiau stovi ant kojyčių ir nuolat spurda, domisi aplinka, daiktais, tad negalite nuo jo nė akimirkai nuleisti akių ir turite nuolat lakstyti paskui jį... Šis etapas nėra lengvas, bet labai įdomus - juk kūdikis kasdien sparčiai tobulėja!

Augimo šuolis

Maždaug 9-ąjį mėnesį reikėtų tikėtis paskutinio ryškesnio augimo šuolio. Žinoma, vaikas visuomet sparčiai auga, tačiau augimo šuolių metu vaiko ūgis, svoris, galvos apimtis padidėja itin ženkliai ir greitai.

Augimo šuolis paprastai trunka 2-3 dienas, tačiau kartais gali tęstis iki savaitės. Augimo šuolio metu padidėja vaiko apetitas, pakinta jo miego ritmas, vaikas gali būti irzlesnis.

Daugiau apie augimo šuolius skaitykite čia:

Kūdikis nesidalina

Šio amžiaus kūdikis jau ne tik rodo didelį susidomėjimą daiktais, bet ir pradeda elgtis savininkiškai, nenori atiduoti patinkančio daikto arba jo siekia visomis išgalėmis (dažniausiai tos išgalės yra labai garsios ir kupinos ašarų).

Bandyti susikalbėti su nė metukų neturinčiu kūdikiu tikrai neverta, tad pasinaudokite gudrumu. Jeigu vaikas įsitvėrė ir neatiduoda kažkokio daikto, nukreipkite kūdikio dėmesį dainomis, mimikomis, šokiais, o tuomet paimkite daiktą ir jį paslėpkite.

Vaikas jau po truputį pradeda suprasti pavienius žodžius, todėl galite pabandyti pasakyti „ne, negalima“, o vaikui atidavus daiktą - jį pagirkite „geras, šaunus“.

Vaikas kopijuoja suaugusiuosius

9 mėnesių kūdikiai labai įdėmiai stebi suaugusiuosius ir bando juos kopijuoti. Pavyzdžiui, pamatęs, kaip mama nuo palangės šluosto dulkes, vaikas taip pat pasiima audinio skiautę ir brauko.

Įdomu tai, kad kartais kūdikiai judesius atkartoja truputį pavėluotai, tik kitą dieną ar net po kelių dienų. Manoma, kad kūdikio smegenims reikia truputį laiko informacijos „apdorojimui“. Kūdikis turi įvertinti ir suvokti pamatytą vaizdą, norėdamas jį po to atkartoti.

Pasinaudokite šiuo kūdikių gebėjimu ir leiskite jam stebėti, ką daro tėveliai. Dirbdami taip pat paprastais, pavieniais žodžiais pasakykite, ką darote (pavyzdžiui, „valau“, „verdu“, „kalu“).

Kūdikis bijo žmonių

Dažnai net ir patys draugiškiausi kūdikiai pradeda bijoti svetimų žmonių. Anksčiausiai ši baimė pasireiškia 6 mėnesių kūdikiams ir kartais tęsiasi iki pusantrų metukų.

Skausmingiausiai šią baimę išgyvena visai ne svetimi, bet rečiau matomi žmonės - seneliai, giminės, krikšto tėvai, artimi šeimos draugai...

Paaiškinkite jiems, kad tai natūrali kūdikio raidos dalis ir paprašykite elgtis ramiai, tyliai būti šalia ir leisti kūdikiui priprasti bei po truputį iš naujo susipažinti.

Daugiau apie svetimų žmonių baimę skaitykite čia:

Faktas

Rudųjų (kūdikio) riebalų, kurie padeda reguliuoti kūdikio kūno temperatūrą, daugiausiai susikaupia kūdikiui sulaukus maždaug devynių mėnesių. Paprastai jie išnyksta per antruosius gyvenimo metus.

2019 m. Birželinukai :)

 1. metulia
  metulia prieš 1 d.

  simute_j parašė:
  Jau turbut daug kas masto isigyti sekancia auto kedute nuo 9 kg, ar jau isigijo. Mes jau norim kitos nes pana jau vos telpa is ugio. Pasidalinkit savo patirtim ar p…

  Mes irgi labai rinkomės tai išsirinkom cybex sirona s-isize tai kol kas lb lb patinka ✌🙂

 2. solnike
  solnike prieš 1 d.

  Zydra parašė:
  Mes naudojam kedute 0-18kg, nes toj nuo vezimo, tai jau rieciasi sestis.. Pas mus ji pasiguldo, jei uzmiega, likus nuo broliu yra..

  As irgi labiau uz 0-18... nes atlosti mieguciui galima. Vyresnele turi 0-25kg O mazajai nupirkau 0-18kg kategorijos.

 3. solnike
  solnike prieš 1 d.

  indija-marija parašė:
  Mamos, jusu vaikuciai tebededa viska i burna? Musu kaip pradejo nuo pazinimo periodo (nebeatsimenu gal apie 3men.) taip viskas tebekeliauja i burna. Geriausi zaisla…

  Dar ir metinukai megsta intensyviai kist i burna ;) Tad nornalu.

 4. Tyta
  Tyta prieš 1 d.

  Ovidijaa parašė:
  Sveikos, gelbekit! Kaip kovojat su nugaros skausmais? Ar as tik viena cia mirstu.. pradejo baisiai skaudet nugaros virsuje(tarp menciu), atrodo jau buvau pripratus …

  Buvo man labai blogai gal prieš 3-4 mėnesius, kai vaiko kitaip neidavo uzmigdyt, išskyrus nešiojant , o vaikis mano ne iš mažųjų, tai nuėjau net pas gydytoją, rado osteochondrozę ( žodžiu senute pasijutau ) , nusiuntė į 3 mankštas, dar 2 masažus, ir sakė, kad vengti tokių krūvių, daryti mankštas, stiprinančias nugaros raumenis, kad blogiau nebūtų. Bet aš nuo to laiko taip nieko ir nedariau Tik nuo tada teko išmokti ir prisipratinti vaiką nuraminti kitais būdais, nešiojimą sumazinau iki minimumo, tik pernešti iš vietos į vietą ir pan., nes buvau rimtai išsigandusi, pamaniau jei aš dabar jau visai "sugriūsiu", kaip vėliau galėsiu vaiku pasirūpint, todėl nusprendžiau pasisaugoti kol ne vėlu. Dar vyras vakarais patepdavo su arklio balzamu. Dabar viskas gerai, tik pajuntu paūmėjimą kartais kai tenka kur nors ilgiau vaiką ant rankų palaikyt.

 5. DaivaJ
  DaivaJ prieš 1 d.

  Ovidijaa parašė:
  Sveikos, gelbekit! Kaip kovojat su nugaros skausmais? Ar as tik viena cia mirstu.. pradejo baisiai skaudet nugaros virsuje(tarp menciu), atrodo jau buvau pripratus …

  Kai vaikas pradėjo dienom miegot tik ant rankų, tas skausmas tarp menčių labai greit išlindo ir didėjo. Vyras nupirko ir išsiuntė į masažus, kurių tikrai nemėgau. Kol kas buvau tik 4, bet pagerėjimas akivaizdus, nors tikrai skausmingi tie masažai, kai prieina iki menčių. 🙄 O masažuotojas sakė būtinai daryt mankštas nugaros stiprinimui 😊