9 mėnesių kūdikis

Kūdikis vis tvirčiau stovi ant kojyčių ir nuolat spurda, domisi aplinka, daiktais, tad negalite nuo jo nė akimirkai nuleisti akių ir turite nuolat lakstyti paskui jį... Šis etapas nėra lengvas, bet labai įdomus - juk kūdikis kasdien sparčiai tobulėja!

Augimo šuolis

Maždaug 9-ąjį mėnesį reikėtų tikėtis paskutinio ryškesnio augimo šuolio. Žinoma, vaikas visuomet sparčiai auga, tačiau augimo šuolių metu vaiko ūgis, svoris, galvos apimtis padidėja itin ženkliai ir greitai.

Augimo šuolis paprastai trunka 2-3 dienas, tačiau kartais gali tęstis iki savaitės. Augimo šuolio metu padidėja vaiko apetitas, pakinta jo miego ritmas, vaikas gali būti irzlesnis.

Daugiau apie augimo šuolius skaitykite čia:

Kūdikis nesidalina

Šio amžiaus kūdikis jau ne tik rodo didelį susidomėjimą daiktais, bet ir pradeda elgtis savininkiškai, nenori atiduoti patinkančio daikto arba jo siekia visomis išgalėmis (dažniausiai tos išgalės yra labai garsios ir kupinos ašarų).

Bandyti susikalbėti su nė metukų neturinčiu kūdikiu tikrai neverta, tad pasinaudokite gudrumu. Jeigu vaikas įsitvėrė ir neatiduoda kažkokio daikto, nukreipkite kūdikio dėmesį dainomis, mimikomis, šokiais, o tuomet paimkite daiktą ir jį paslėpkite.

Vaikas jau po truputį pradeda suprasti pavienius žodžius, todėl galite pabandyti pasakyti „ne, negalima“, o vaikui atidavus daiktą - jį pagirkite „geras, šaunus“.

Vaikas kopijuoja suaugusiuosius

9 mėnesių kūdikiai labai įdėmiai stebi suaugusiuosius ir bando juos kopijuoti. Pavyzdžiui, pamatęs, kaip mama nuo palangės šluosto dulkes, vaikas taip pat pasiima audinio skiautę ir brauko.

Įdomu tai, kad kartais kūdikiai judesius atkartoja truputį pavėluotai, tik kitą dieną ar net po kelių dienų. Manoma, kad kūdikio smegenims reikia truputį laiko informacijos „apdorojimui“. Kūdikis turi įvertinti ir suvokti pamatytą vaizdą, norėdamas jį po to atkartoti.

Pasinaudokite šiuo kūdikių gebėjimu ir leiskite jam stebėti, ką daro tėveliai. Dirbdami taip pat paprastais, pavieniais žodžiais pasakykite, ką darote (pavyzdžiui, „valau“, „verdu“, „kalu“).

Kūdikis bijo žmonių

Dažnai net ir patys draugiškiausi kūdikiai pradeda bijoti svetimų žmonių. Anksčiausiai ši baimė pasireiškia 6 mėnesių kūdikiams ir kartais tęsiasi iki pusantrų metukų.

Skausmingiausiai šią baimę išgyvena visai ne svetimi, bet rečiau matomi žmonės - seneliai, giminės, krikšto tėvai, artimi šeimos draugai...

Paaiškinkite jiems, kad tai natūrali kūdikio raidos dalis ir paprašykite elgtis ramiai, tyliai būti šalia ir leisti kūdikiui priprasti bei po truputį iš naujo susipažinti.

Daugiau apie svetimų žmonių baimę skaitykite čia:

Faktas

Rudųjų (kūdikio) riebalų, kurie padeda reguliuoti kūdikio kūno temperatūrą, daugiausiai susikaupia kūdikiui sulaukus maždaug devynių mėnesių. Paprastai jie išnyksta per antruosius gyvenimo metus.

2019 m. Vasario mėn. mažyliai

 1. Nerise prieš 5 val.

  Ozkute-Vikute parašė:
  O mano zirzalas neleido kiemo aptvarkyti kaškoks piktas nuo savaitgalio.Renktis nenori iškart ožiukai,naktį pabunda kas dažnai Negi tas pilnati…

  As jau nuo ryto tyliai meldziuos kad tik nebutu piktas, nes paskutines siltos dienos o kieme darbu iki kaklo ir pasiseke tai ismiegojo 3.5 val, o po to dar manieza issinesiau, prikroviau zaislu, kankoreziu ir dar padirbau

 2. User has not uploaded an avatar
  sauliagele prieš 5 val.

  My.name.is.Gerda parašė:
  Plaukai? Kokie plaukai? aš jau plika jaučiu greit būsiu...
  Manau viskas dėl hormonų,ir kitaip nebus...

  Pas mane tas pats.visad paslinkdavo rudeni pavasari.pavasari po gimdymo neslinko bet db mano plaukai visur! Baisu.issisukuoju ir einu sluotos.
  Odek riebalavimosi mano visad buvo riwbesni kas antra diena plaut butina. O po gimdymo galedavau ir 4 dienas fraziai atrodyt! Ir db dar nelabai kas ppaaikeite bet plaunu jau kas dvi tris vistiek. Seniau antroj diwnoj jei po darbo kur eit tai jau galva grizdavau issiplaut 😂

 3. Zyle
  Zyle prieš 5 val.

  Ugneleee parašė:
  Isivaizduoju kaip patogu kai miega diena 4 val. Bet nakti turbut kencia miego kokybe del to.

  Naktį nuo gimimo miegame be priekaištų

 4. My.name.is.Gerda
  My.name.is.Gerda prieš 3 val.

  sauliagele parašė:
  Pas mane tas pats.visad paslinkdavo rudeni pavasari.pavasari po gimdymo neslinko bet db mano plaukai visur! Baisu.issisukuoju ir einu sluotos.

  Man ir po gimdymo tai nieko, bet va praėjo kiek laiko ir prašom staigmenų
  O ir riebaluojasi, plaunu arba kasdieną, arba kas antrą. Bet visada taip būdavo, tai čia nieko

 5. Paivi
  Paivi prieš 1 val.

  Neprisimenu, kuri mamytė pirko tą šviečiantį ir grojantį inhaliatorių 😊 kaip jums jis? Verta įsigyti?