9 mėnesių kūdikis

Kūdikis vis tvirčiau stovi ant kojyčių ir nuolat spurda, domisi aplinka, daiktais, tad negalite nuo jo nė akimirkai nuleisti akių ir turite nuolat lakstyti paskui jį... Šis etapas nėra lengvas, bet labai įdomus - juk kūdikis kasdien sparčiai tobulėja!

Augimo šuolis

Maždaug 9-ąjį mėnesį reikėtų tikėtis paskutinio ryškesnio augimo šuolio. Žinoma, vaikas visuomet sparčiai auga, tačiau augimo šuolių metu vaiko ūgis, svoris, galvos apimtis padidėja itin ženkliai ir greitai.

Augimo šuolis paprastai trunka 2-3 dienas, tačiau kartais gali tęstis iki savaitės. Augimo šuolio metu padidėja vaiko apetitas, pakinta jo miego ritmas, vaikas gali būti irzlesnis.

Daugiau apie augimo šuolius skaitykite čia:

Kūdikis nesidalina

Šio amžiaus kūdikis jau ne tik rodo didelį susidomėjimą daiktais, bet ir pradeda elgtis savininkiškai, nenori atiduoti patinkančio daikto arba jo siekia visomis išgalėmis (dažniausiai tos išgalės yra labai garsios ir kupinos ašarų).

Bandyti susikalbėti su nė metukų neturinčiu kūdikiu tikrai neverta, tad pasinaudokite gudrumu. Jeigu vaikas įsitvėrė ir neatiduoda kažkokio daikto, nukreipkite kūdikio dėmesį dainomis, mimikomis, šokiais, o tuomet paimkite daiktą ir jį paslėpkite.

Vaikas jau po truputį pradeda suprasti pavienius žodžius, todėl galite pabandyti pasakyti „ne, negalima“, o vaikui atidavus daiktą - jį pagirkite „geras, šaunus“.

Vaikas kopijuoja suaugusiuosius

9 mėnesių kūdikiai labai įdėmiai stebi suaugusiuosius ir bando juos kopijuoti. Pavyzdžiui, pamatęs, kaip mama nuo palangės šluosto dulkes, vaikas taip pat pasiima audinio skiautę ir brauko.

Įdomu tai, kad kartais kūdikiai judesius atkartoja truputį pavėluotai, tik kitą dieną ar net po kelių dienų. Manoma, kad kūdikio smegenims reikia truputį laiko informacijos „apdorojimui“. Kūdikis turi įvertinti ir suvokti pamatytą vaizdą, norėdamas jį po to atkartoti.

Pasinaudokite šiuo kūdikių gebėjimu ir leiskite jam stebėti, ką daro tėveliai. Dirbdami taip pat paprastais, pavieniais žodžiais pasakykite, ką darote (pavyzdžiui, „valau“, „verdu“, „kalu“).

Kūdikis bijo žmonių

Dažnai net ir patys draugiškiausi kūdikiai pradeda bijoti svetimų žmonių. Anksčiausiai ši baimė pasireiškia 6 mėnesių kūdikiams ir kartais tęsiasi iki pusantrų metukų.

Skausmingiausiai šią baimę išgyvena visai ne svetimi, bet rečiau matomi žmonės - seneliai, giminės, krikšto tėvai, artimi šeimos draugai...

Paaiškinkite jiems, kad tai natūrali kūdikio raidos dalis ir paprašykite elgtis ramiai, tyliai būti šalia ir leisti kūdikiui priprasti bei po truputį iš naujo susipažinti.

Daugiau apie svetimų žmonių baimę skaitykite čia:

Faktas

Rudųjų (kūdikio) riebalų, kurie padeda reguliuoti kūdikio kūno temperatūrą, daugiausiai susikaupia kūdikiui sulaukus maždaug devynių mėnesių. Paprastai jie išnyksta per antruosius gyvenimo metus.

2020 m. Gegužiukai 🙂

 1. User has not uploaded an avatar
  pupa19 prieš 10 val.

  juratukeK parašė:
  Manoji įsigudrino pas mus lovoje miegoti, tik paguldau į lovytę ir max pusvalandis jau sėdi, lipa iš jos... o man taip sunku kartu miegoti, nes ji tiek malasi po tą…

  Vakar paguldziau miegui į lovyte 22:40h pamiegojo iki beveik 1h užmigdziau vežimeli nu da pries tai vel daviau pavalgyt nes prabudusi buvo tada prabudo berot 6h pasiguldziau pas mus su vyru į lova 5min ir smigo bet jau taip nepatogu skersai išilgai miegojo ji 😩🤦🏻 Bet uz tai atsikelem 9h ir vis da gulim sau😁🤪 manau damai dantys vel išdykauja lenda kaip grybai rudeni😆

 2. juratukeK
  juratukeK prieš 10 val.

  pupa19 parašė:
  Vakar paguldziau miegui į lovyte 22:40h pamiegojo iki beveik 1h užmigdziau vežimeli nu da pries tai vel daviau pavalgyt nes prabudusi buvo tada prabudo berot 6h pas…

  Pas mus ir dantys atrodo lenda, o tas miegojimas skersai tai jooo...ir dqr spardymasis visas ...

 3. User has not uploaded an avatar
  Liuki prieš 9 val.

  O aš pasidžiaugsiu, kad jau 2 naktis jaunuolis leido pamiegoti dantys gal tam kartui pauzę daro

 4. User has not uploaded an avatar
  Saulės zuikis prieš 8 val.

  Mamytės ar naudojat silikoninius indus, ar pasiteisino? Kur pigiausiai perkate prilimpančias lėkštutes? ☺️

 5. User has not uploaded an avatar
  Liuki prieš 7 val.

  Saulės zuikis parašė:
  Mamytės ar naudojat silikoninius indus, ar pasiteisino? Kur pigiausiai perkate prilimpančias lėkštutes? ☺️

  Turiu beaba lėkštę ir dubenėlį. Women parekomendavo, o aš nieko kokybiško pigiau irgi neradau.
  Lėkštė gera, nors kai pasistengia vaikas, tai atlipina, dubenėlis atšoka per kelias minutes ir be pastangų.
  Dar turim ne silikoninę, o kieto plastiko oxo lėkštę atiduotą, jos tik dugnas silikoninis, tai jos neatplėšia kol nenustumia iki krašto. Jos prilimpantis dugnas paslėptas, tai vaikas neprieina