9 mėnesių kūdikis

Kūdikis vis tvirčiau stovi ant kojyčių ir nuolat spurda, domisi aplinka, daiktais, tad negalite nuo jo nė akimirkai nuleisti akių ir turite nuolat lakstyti paskui jį... Šis etapas nėra lengvas, bet labai įdomus - juk kūdikis kasdien sparčiai tobulėja!

Augimo šuolis

Maždaug 9-ąjį mėnesį reikėtų tikėtis paskutinio ryškesnio augimo šuolio. Žinoma, vaikas visuomet sparčiai auga, tačiau augimo šuolių metu vaiko ūgis, svoris, galvos apimtis padidėja itin ženkliai ir greitai.

Augimo šuolis paprastai trunka 2-3 dienas, tačiau kartais gali tęstis iki savaitės. Augimo šuolio metu padidėja vaiko apetitas, pakinta jo miego ritmas, vaikas gali būti irzlesnis.

Daugiau apie augimo šuolius skaitykite čia:

Kūdikis nesidalina

Šio amžiaus kūdikis jau ne tik rodo didelį susidomėjimą daiktais, bet ir pradeda elgtis savininkiškai, nenori atiduoti patinkančio daikto arba jo siekia visomis išgalėmis (dažniausiai tos išgalės yra labai garsios ir kupinos ašarų).

Bandyti susikalbėti su nė metukų neturinčiu kūdikiu tikrai neverta, tad pasinaudokite gudrumu. Jeigu vaikas įsitvėrė ir neatiduoda kažkokio daikto, nukreipkite kūdikio dėmesį dainomis, mimikomis, šokiais, o tuomet paimkite daiktą ir jį paslėpkite.

Vaikas jau po truputį pradeda suprasti pavienius žodžius, todėl galite pabandyti pasakyti „ne, negalima“, o vaikui atidavus daiktą - jį pagirkite „geras, šaunus“.

Vaikas kopijuoja suaugusiuosius

9 mėnesių kūdikiai labai įdėmiai stebi suaugusiuosius ir bando juos kopijuoti. Pavyzdžiui, pamatęs, kaip mama nuo palangės šluosto dulkes, vaikas taip pat pasiima audinio skiautę ir brauko.

Įdomu tai, kad kartais kūdikiai judesius atkartoja truputį pavėluotai, tik kitą dieną ar net po kelių dienų. Manoma, kad kūdikio smegenims reikia truputį laiko informacijos „apdorojimui“. Kūdikis turi įvertinti ir suvokti pamatytą vaizdą, norėdamas jį po to atkartoti.

Pasinaudokite šiuo kūdikių gebėjimu ir leiskite jam stebėti, ką daro tėveliai. Dirbdami taip pat paprastais, pavieniais žodžiais pasakykite, ką darote (pavyzdžiui, „valau“, „verdu“, „kalu“).

Kūdikis bijo žmonių

Dažnai net ir patys draugiškiausi kūdikiai pradeda bijoti svetimų žmonių. Anksčiausiai ši baimė pasireiškia 6 mėnesių kūdikiams ir kartais tęsiasi iki pusantrų metukų.

Skausmingiausiai šią baimę išgyvena visai ne svetimi, bet rečiau matomi žmonės - seneliai, giminės, krikšto tėvai, artimi šeimos draugai...

Paaiškinkite jiems, kad tai natūrali kūdikio raidos dalis ir paprašykite elgtis ramiai, tyliai būti šalia ir leisti kūdikiui priprasti bei po truputį iš naujo susipažinti.

Daugiau apie svetimų žmonių baimę skaitykite čia:

Faktas

Rudųjų (kūdikio) riebalų, kurie padeda reguliuoti kūdikio kūno temperatūrą, daugiausia susikaupia kūdikiui sulaukus maždaug devynių mėnesių. Paprastai jie išnyksta per antruosius gyvenimo metus.

2023 m. kovo mėnesio stebuklėliai 💕

 1. pievaieva
  pievaieva prieš 2 d.

  Gbrlin parašė:
  Kazkas gal susiduret su miego regresu? Antra diena reikia migdyt pietu, o ji verkia, kaip ir uzmiega ir vel prabunda, matosi, kad miego nori, o uzmigt sunku, anksci…

  dar gali keistis miegu skaicius ir tarpas tarp ju. pvz is 3 miegu nori pereiti i du, tuomet ilgeja tarpas tarp miegu. Gal pabandykit pailginti budravimo laika po 15-20 min.Mums suveike

 2. User has not uploaded an avatar
  Gbrlin prieš 2 d.

  pievaieva parašė:
  dar gali keistis miegu skaicius ir tarpas tarp ju. pvz is 3 miegu nori pereiti i du, tuomet ilgeja tarpas tarp miegu. Gal pabandykit pailginti budravimo laika po 15…

  Miega dabar du kartus per diena? Nu va dabar isvis ilgas tarpas gavos,buvom isvaziave truputi, tai gavos 4,5 val tarpas, uzmigo iskart be jokiu verksmu, tai ziuresim ar regresas ar tiesiog pereisim is triju miegu prie dvieju.

 3. pievaieva
  pievaieva prieš 2 d.

  Gbrlin parašė:
  Miega dabar du kartus per diena? Nu va dabar isvis ilgas tarpas gavos,buvom isvaziave truputi, tai gavos 4,5 val tarpas, uzmigo iskart be jokiu verksmu, tai ziuresi…

  dar pereinamas laikotarpis. buna tai 2, tai 3. bet 3 visad trumpas ir sunkiau jam migdos. pas mus max budravimas pries naktini miega -3,5 val, kartais truputi daugiau ar maziau. bet kiekvienas individualus

 4. User has not uploaded an avatar
  Stirna prieš 2 d.

  Mums miego regresas paciu stiprumu, o dar ir pilnatis Vaikas, kuris miegodavo nuo 20 val. iki 8 val., dabar kelinta naktis iš eilės atsikelia 4 arba 5 ryto ir turi keltis ir eiti žaisti

 5. Jaukumas
  Jaukumas prieš 1 d.

  Taip tikrai jaučiasi ritmo išsiderinimas. Vieną dieną 2 miegučiai, kitą trys. Vieną dieną keliasi 6 val. Kitą jau 7:30. Tai ir vakare visaip būna. Beto jaučiasi ir augimo šuolis. Visai kitokie žaidimai pradėjo darytis įdomūs. Bet kadangi mūsų dukra nėra itin valgi, dabar išvis nėra kada valgyti, nes blaškosi, reikia eit pasaulį pažinti! Ryte taip pat, tik nubunda, iškart reikia keltis žaisti, eiti kažkur