9 mėnesių kūdikis

Kūdikis vis tvirčiau stovi ant kojyčių ir nuolat spurda, domisi aplinka, daiktais, tad negalite nuo jo nė akimirkai nuleisti akių ir turite nuolat lakstyti paskui jį... Šis etapas nėra lengvas, bet labai įdomus - juk kūdikis kasdien sparčiai tobulėja!

Augimo šuolis

Maždaug 9-ąjį mėnesį reikėtų tikėtis paskutinio ryškesnio augimo šuolio. Žinoma, vaikas visuomet sparčiai auga, tačiau augimo šuolių metu vaiko ūgis, svoris, galvos apimtis padidėja itin ženkliai ir greitai.

Augimo šuolis paprastai trunka 2-3 dienas, tačiau kartais gali tęstis iki savaitės. Augimo šuolio metu padidėja vaiko apetitas, pakinta jo miego ritmas, vaikas gali būti irzlesnis.

Daugiau apie augimo šuolius skaitykite čia:

Kūdikis nesidalina

Šio amžiaus kūdikis jau ne tik rodo didelį susidomėjimą daiktais, bet ir pradeda elgtis savininkiškai, nenori atiduoti patinkančio daikto arba jo siekia visomis išgalėmis (dažniausiai tos išgalės yra labai garsios ir kupinos ašarų).

Bandyti susikalbėti su nė metukų neturinčiu kūdikiu tikrai neverta, tad pasinaudokite gudrumu. Jeigu vaikas įsitvėrė ir neatiduoda kažkokio daikto, nukreipkite kūdikio dėmesį dainomis, mimikomis, šokiais, o tuomet paimkite daiktą ir jį paslėpkite.

Vaikas jau po truputį pradeda suprasti pavienius žodžius, todėl galite pabandyti pasakyti „ne, negalima“, o vaikui atidavus daiktą - jį pagirkite „geras, šaunus“.

Vaikas kopijuoja suaugusiuosius

9 mėnesių kūdikiai labai įdėmiai stebi suaugusiuosius ir bando juos kopijuoti. Pavyzdžiui, pamatęs, kaip mama nuo palangės šluosto dulkes, vaikas taip pat pasiima audinio skiautę ir brauko.

Įdomu tai, kad kartais kūdikiai judesius atkartoja truputį pavėluotai, tik kitą dieną ar net po kelių dienų. Manoma, kad kūdikio smegenims reikia truputį laiko informacijos „apdorojimui“. Kūdikis turi įvertinti ir suvokti pamatytą vaizdą, norėdamas jį po to atkartoti.

Pasinaudokite šiuo kūdikių gebėjimu ir leiskite jam stebėti, ką daro tėveliai. Dirbdami taip pat paprastais, pavieniais žodžiais pasakykite, ką darote (pavyzdžiui, „valau“, „verdu“, „kalu“).

Kūdikis bijo žmonių

Dažnai net ir patys draugiškiausi kūdikiai pradeda bijoti svetimų žmonių. Anksčiausiai ši baimė pasireiškia 6 mėnesių kūdikiams ir kartais tęsiasi iki pusantrų metukų.

Skausmingiausiai šią baimę išgyvena visai ne svetimi, bet rečiau matomi žmonės - seneliai, giminės, krikšto tėvai, artimi šeimos draugai...

Paaiškinkite jiems, kad tai natūrali kūdikio raidos dalis ir paprašykite elgtis ramiai, tyliai būti šalia ir leisti kūdikiui priprasti bei po truputį iš naujo susipažinti.

Daugiau apie svetimų žmonių baimę skaitykite čia:

Faktas

Rudųjų (kūdikio) riebalų, kurie padeda reguliuoti kūdikio kūno temperatūrą, daugiausia susikaupia kūdikiui sulaukus maždaug devynių mėnesių. Paprastai jie išnyksta per antruosius gyvenimo metus.

2023 m. Spalio mažyliai 🍼💚

 1. Wikoozie
  Wikoozie prieš 1 d.

  O aš šiandien su rūpesčiu. Karščiuoja panelė. Ryte buvo 38.1 . Tai mušu su žvakutėm. Daugiau nieko nepastebiu,apart kosminio seilėtekio, irzlumo,inkštimo ir šiek tiek mieguistumo didesnio. Na bus matyt kaip naktis ir ką rytojus atneš:(. Bet apetitas geras,kad skaudėtų kokią ausytę ar gerklytę nepanašu.

 2. gabytenevins
  gabytenevins prieš 12 val.

  Wikoozie parašė:
  O aš šiandien su rūpesčiu. Karščiuoja panelė. Ryte buvo 38.1 . Tai mušu su žvakutėm. Daugiau nieko nepastebiu,apart kosminio seilėtekio, irzlumo,inkštimo ir šiek ti…

  Gal tridienė? Aukšta temperatūra nuo dantukų nebūna 🤔

  Aija parašė:
  O mūsų Nėja šiandien pasileido ropot ! Buvo prieš kurį laiką lyg vieną žingsniuką, du padarydavo, o šiandien jau didesnį atstumą įveikė ir gana dažnokai kartojo, to…

  Maniškė pagaliau irgi progresą parodė, jau pereina į "undinėlės" kojų sudėjimą sėdint ir bando ant keturių pasiūbuoti, ant pilvo gulėdama jau sugeba atsisėsti per šoną, bet vis dar nemėgsta gulėti ant pilvuko, tai na guldau specialiai, bet irgi kaip Jūs sakot, atsikėlė vieną dieną kaip kitas vaikas ir pradėjo judėt 🤭 beeeet vis dar nieko nevalgo 🥲 panašu, kad į diplomų teikimą eis dar į papulį įsikabinus 🙃

 3. User has not uploaded an avatar
  aagnee3 prieš 9 val.

  Ankščiau klausiau kaip gražint vaika i lovytę... Prisiskaičiau daug ir išsigandau kad paskui bus tik sudėtingiau iškraustyti ir užsidegiau bandyt. Ir pavyko!!! 😁 buvo ašarų, pykčio, bet nusiramino ir užmigo. Tai va naudojau balta triukšmą -lietų, tamsios užuolaidos, čiulptukas ir kelias min pasupt rankose ramiai (jau sunkus labai kudikis), padedant i lova laikau ranka ant krutines kuri laika ir galva glostau ir po kelių bandymų, klyksmų, miega. Atrodo taip paprasta, o ko aš laukiau.. Viliuosi su laiku šitas ritualas sutrumpės, vis mažiau pasipriešinimo liks..gal. 😊

 4. User has not uploaded an avatar
  aagnee3 prieš 9 val.

  aagnee3 parašė:
  Ankščiau klausiau kaip gražint vaika i lovytę... Prisiskaičiau daug ir išsigandau kad paskui bus tik sudėtingiau iškraustyti ir užsidegiau bandyt. Ir pavyko!!! 😁 bu…

  Šitas straipsnis kažkaip sujudino imtis vaiksmų -
  www.zindymas.lt/node/39

  Butent del to, kad nakti ji keliasi dažnai, neduoda išsimiegoti, ir tik prasibudus ieško manęs.

 5. gabytenevins
  gabytenevins prieš 4 val.

  Aš irgi praėjusią naktį užmigdžiau prie savęs ir perkėliau į lovytę, toliau sėkmingai miegojo, prabudo apie 2h valgyt, pavalgė ir kaip visuomet toliau miegojo, ar galėjau perkelti vėl į lovytę? Tikrai galėjau, bet ar norėjau? Tikrai ne.. Gal todėl kad čia antras vaikas tai atrodo viskas taip laikina, jie taip greit užauga 🥹 Tai sėkmingai miegam kartu, o vyras su sūnum kartu 🥰