9 mėnesių kūdikis

Kūdikis vis tvirčiau stovi ant kojyčių ir nuolat spurda, domisi aplinka, daiktais, tad negalite nuo jo nė akimirkai nuleisti akių ir turite nuolat lakstyti paskui jį... Šis etapas nėra lengvas, bet labai įdomus - juk kūdikis kasdien sparčiai tobulėja!

Augimo šuolis

Maždaug 9-ąjį mėnesį reikėtų tikėtis paskutinio ryškesnio augimo šuolio. Žinoma, vaikas visuomet sparčiai auga, tačiau augimo šuolių metu vaiko ūgis, svoris, galvos apimtis padidėja itin ženkliai ir greitai.

Augimo šuolis paprastai trunka 2-3 dienas, tačiau kartais gali tęstis iki savaitės. Augimo šuolio metu padidėja vaiko apetitas, pakinta jo miego ritmas, vaikas gali būti irzlesnis.

Daugiau apie augimo šuolius skaitykite čia:

Kūdikis nesidalina

Šio amžiaus kūdikis jau ne tik rodo didelį susidomėjimą daiktais, bet ir pradeda elgtis savininkiškai, nenori atiduoti patinkančio daikto arba jo siekia visomis išgalėmis (dažniausiai tos išgalės yra labai garsios ir kupinos ašarų).

Bandyti susikalbėti su nė metukų neturinčiu kūdikiu tikrai neverta, tad pasinaudokite gudrumu. Jeigu vaikas įsitvėrė ir neatiduoda kažkokio daikto, nukreipkite kūdikio dėmesį dainomis, mimikomis, šokiais, o tuomet paimkite daiktą ir jį paslėpkite.

Vaikas jau po truputį pradeda suprasti pavienius žodžius, todėl galite pabandyti pasakyti „ne, negalima“, o vaikui atidavus daiktą - jį pagirkite „geras, šaunus“.

Vaikas kopijuoja suaugusiuosius

9 mėnesių kūdikiai labai įdėmiai stebi suaugusiuosius ir bando juos kopijuoti. Pavyzdžiui, pamatęs, kaip mama nuo palangės šluosto dulkes, vaikas taip pat pasiima audinio skiautę ir brauko.

Įdomu tai, kad kartais kūdikiai judesius atkartoja truputį pavėluotai, tik kitą dieną ar net po kelių dienų. Manoma, kad kūdikio smegenims reikia truputį laiko informacijos „apdorojimui“. Kūdikis turi įvertinti ir suvokti pamatytą vaizdą, norėdamas jį po to atkartoti.

Pasinaudokite šiuo kūdikių gebėjimu ir leiskite jam stebėti, ką daro tėveliai. Dirbdami taip pat paprastais, pavieniais žodžiais pasakykite, ką darote (pavyzdžiui, „valau“, „verdu“, „kalu“).

Kūdikis bijo žmonių

Dažnai net ir patys draugiškiausi kūdikiai pradeda bijoti svetimų žmonių. Anksčiausiai ši baimė pasireiškia 6 mėnesių kūdikiams ir kartais tęsiasi iki pusantrų metukų.

Skausmingiausiai šią baimę išgyvena visai ne svetimi, bet rečiau matomi žmonės - seneliai, giminės, krikšto tėvai, artimi šeimos draugai...

Paaiškinkite jiems, kad tai natūrali kūdikio raidos dalis ir paprašykite elgtis ramiai, tyliai būti šalia ir leisti kūdikiui priprasti bei po truputį iš naujo susipažinti.

Daugiau apie svetimų žmonių baimę skaitykite čia:

Faktas

Rudųjų (kūdikio) riebalų, kurie padeda reguliuoti kūdikio kūno temperatūrą, daugiausiai susikaupia kūdikiui sulaukus maždaug devynių mėnesių. Paprastai jie išnyksta per antruosius gyvenimo metus.

❤️❤️ 2018 metų birželinukai❤️❤️

 1. User has not uploaded an avatar
  fionna prieš 10 val.

  Zuzuna parašė:
  Ačiū bet dozes cia neraso. Pas mane 5 ml 100mg tai po 20mg kiekvienam mililitrui raso nuo metu laiko 1 sauksteli, saukstelis 5 ml ir raso ne daugiau 3 per diena tai…

  Va pas mane ibuprom 20mg/ml. Ir dozavimas toks.

 2. railiene
  railiene prieš 10 val.

  Nateli parašė:
  Mano giminės gyvena Londone, tai ten tikrai viskas kitaip. Pasakojo, kad vaikai žiemą kūno kultūrą daro lauke, rankovės trumpos, daug sporto. Ir šiaip, savo akimis …

  Nateli parašė:
  Mano giminės gyvena Londone, tai ten tikrai viskas kitaip. Pasakojo, kad vaikai žiemą kūno kultūrą daro lauke, rankovės trumpos, daug sporto. Ir šiaip, savo akimis …

  Tai va ir idomu kaip cia yra..bet kokiu oru jie eina i lauka ir patys kiek apsirengia tiek, kita karta ateina mano berniukas kepure uzsidejas, taip kad ausys vistiek plikos 😀 ir sakau niekada nesam sirge rimčiau kaip sloga ar kosulys..

 3. Zuzuna
  Zuzuna prieš 10 val.

  fionna parašė:
  Va pas mane ibuprom 20mg/ml. Ir dozavimas toks.

  Super ačiū issiaugojau zinosiu jei prireiks 🤗 butu labai saunu jei nereiktu nei viemam maziukui vaistuku 🤗

 4. Braskinuke
  Braskinuke prieš 9 val.

  Zuzuna parašė:
  Ačiū bet dozes cia neraso. Pas mane 5 ml 100mg tai po 20mg kiekvienam mililitrui raso nuo metu laiko 1 sauksteli, saukstelis 5 ml ir raso ne daugiau 3 per diena tai…

  Oj... Galva visai neveikia. Ne ta nuotrauka ikeliau

 5. User has not uploaded an avatar
  Colte prieš 3 val.

  Merginos, kas tai galetu buti, turejome tridiene karstine, jau pasveikome, o ji atsisake imt kruti. Kelias dienas pavykdavo isiulyti mieganciai, dabar ir taip nebepavyksta, tik issibudina vaikas ir pradeda verkt. Apetitu negalime pasigyrti, kosytes valgom irgi nenoriai, vandenuko irgi nenori. Ka patartumet? Kas tai galetu buti? Bandziau jau net misinuka duot, neima net is tolo. Nebezinau kaip jai isiulyti...