9 mėnesių kūdikis

Kūdikis vis tvirčiau stovi ant kojyčių ir nuolat spurda, domisi aplinka, daiktais, tad negalite nuo jo nė akimirkai nuleisti akių ir turite nuolat lakstyti paskui jį... Šis etapas nėra lengvas, bet labai įdomus - juk kūdikis kasdien sparčiai tobulėja!

Augimo šuolis

Maždaug 9-ąjį mėnesį reikėtų tikėtis paskutinio ryškesnio augimo šuolio. Žinoma, vaikas visuomet sparčiai auga, tačiau augimo šuolių metu vaiko ūgis, svoris, galvos apimtis padidėja itin ženkliai ir greitai.

Augimo šuolis paprastai trunka 2-3 dienas, tačiau kartais gali tęstis iki savaitės. Augimo šuolio metu padidėja vaiko apetitas, pakinta jo miego ritmas, vaikas gali būti irzlesnis.

Daugiau apie augimo šuolius skaitykite čia:

Kūdikis nesidalina

Šio amžiaus kūdikis jau ne tik rodo didelį susidomėjimą daiktais, bet ir pradeda elgtis savininkiškai, nenori atiduoti patinkančio daikto arba jo siekia visomis išgalėmis (dažniausiai tos išgalės yra labai garsios ir kupinos ašarų).

Bandyti susikalbėti su nė metukų neturinčiu kūdikiu tikrai neverta, tad pasinaudokite gudrumu. Jeigu vaikas įsitvėrė ir neatiduoda kažkokio daikto, nukreipkite kūdikio dėmesį dainomis, mimikomis, šokiais, o tuomet paimkite daiktą ir jį paslėpkite.

Vaikas jau po truputį pradeda suprasti pavienius žodžius, todėl galite pabandyti pasakyti „ne, negalima“, o vaikui atidavus daiktą - jį pagirkite „geras, šaunus“.

Vaikas kopijuoja suaugusiuosius

9 mėnesių kūdikiai labai įdėmiai stebi suaugusiuosius ir bando juos kopijuoti. Pavyzdžiui, pamatęs, kaip mama nuo palangės šluosto dulkes, vaikas taip pat pasiima audinio skiautę ir brauko.

Įdomu tai, kad kartais kūdikiai judesius atkartoja truputį pavėluotai, tik kitą dieną ar net po kelių dienų. Manoma, kad kūdikio smegenims reikia truputį laiko informacijos „apdorojimui“. Kūdikis turi įvertinti ir suvokti pamatytą vaizdą, norėdamas jį po to atkartoti.

Pasinaudokite šiuo kūdikių gebėjimu ir leiskite jam stebėti, ką daro tėveliai. Dirbdami taip pat paprastais, pavieniais žodžiais pasakykite, ką darote (pavyzdžiui, „valau“, „verdu“, „kalu“).

Kūdikis bijo žmonių

Dažnai net ir patys draugiškiausi kūdikiai pradeda bijoti svetimų žmonių. Anksčiausiai ši baimė pasireiškia 6 mėnesių kūdikiams ir kartais tęsiasi iki pusantrų metukų.

Skausmingiausiai šią baimę išgyvena visai ne svetimi, bet rečiau matomi žmonės - seneliai, giminės, krikšto tėvai, artimi šeimos draugai...

Paaiškinkite jiems, kad tai natūrali kūdikio raidos dalis ir paprašykite elgtis ramiai, tyliai būti šalia ir leisti kūdikiui priprasti bei po truputį iš naujo susipažinti.

Daugiau apie svetimų žmonių baimę skaitykite čia:

Faktas

Rudųjų (kūdikio) riebalų, kurie padeda reguliuoti kūdikio kūno temperatūrą, daugiausiai susikaupia kūdikiui sulaukus maždaug devynių mėnesių. Paprastai jie išnyksta per antruosius gyvenimo metus.

2019 m. Rugsėjo mėn. Mažyliai

 1. User has not uploaded an avatar
  Aleada84 prieš 9 val.

  Aaag parašė:
  Ar tai irgi laukiates? Gal ta pati men?

  Taip,😶🙂.9diena pas gine eisiu,antradieni pridaviau kraujo tir. Sausinukas turetu but.

 2. Nastux
  Nastux prieš 9 val.

  Aleada84 parašė:
  Taip,😶🙂.9diena pas gine eisiu,antradieni pridaviau kraujo tir. Sausinukas turetu but.

  Sveikatos jum!

 3. Aaag prieš 8 val.

  Aleada84 parašė:
  Taip,😶🙂.9diena pas gine eisiu,antradieni pridaviau kraujo tir. Sausinukas turetu but.

  O geras man sausio galas arba vasario pradzia

 4. Karolynchik
  Karolynchik prieš 7 val.

  Aleada84 parašė:
  Taip,jau apie 7-8 sav.😶🙂

  Geras,nu cia tikrai saunus pasiryzimas🎊👍🖤
  Ar galit patenkint smalsuma,jus irgi planavot ar netycia gavosi taip? 😻
  As antro vaiko noriu "netycia" po poros metu😂👍

 5. Mamulė_Mamulė
  Mamulė_Mamulė prieš 1 val.

  Tik padejavau kad dantu ner ir ner - pyst snd kyso virsutinis baltas 👏👏😁 ne kart net neparode kad skauda.. kiek su pirmu atvargom (o jis zviege kiaura para su visais dantim) tiek su antru ramybe 😁😁😅 gal ka uzmotyvuosiu antram leliukui 🙈🙈❤