Vaiko mityba ir saugumas (80)

Svarbu (ir smagu) pratinti ūgtelėjusį mažylį prie naujų maisto produktų ir skatinti jį mokytis valgyti savarankiškai. Tačiau tai daryti reikia nepamirštant saugumo.

Neskubėk duoti maisto produktų, kurie gali sukelti alergiją. Tokie produktai yra citrusiniai vaisiai ir jų sultys, kiaušinio baltymas, žemės riešutai ir žemės riešutų sviestas, kviečiai ir jų gaminiai, jūros gėrybės, karvės pienas, riešutai (pavyzdžiui graikiniai ir anakardžio). Dauguma gydytojų rekomenduoja vengti šių produktų iki pirmojo gimtadienio, o kartais ir ilgiau – pavyzdžiui, jeigu tavo mažyliui anksčiau kam nors jau buvo kilusi alerginė reakcija. Medaus taip pat reikia vengti iki pirmojo gimtadienio ar net ilgiau, nes kūdikiams jis gali sukelti  botulizmą. Nereikėtų duoti mažyliui ir tokių produktų, kuriems esate alergiški tu ar tavo vyras. O jeigu maitini krūtimi, kad išvengtum problemų, bus geriau jei riešutų, kiaušinių ir pieno atsisakysi ir tu pati.

Naujų maisto produktų duok palaipsniui. Iš karto duok mažyliui tik vieno naujo produkto ir palauk mažiausiai tris dienas prieš duodama kito, kad galėtum nustatyti neigiamos reakcijos, jei tokia kiltų, priežastį. Neigiama reakcija gali būti bėrimas, užgulusi nosytė, paraudusios akys ar oda, pilvuko pūtimas ar kitos virškinimo problemos.

Sumažink riziką užspringti. Vaisius, daržoves ir mėsą reikia susmulkinti žirnio didumo kąsneliais. Sūrį (net sūrio lazdeles) supjaustyk arba suplėšyk nedideliais gabalėliais. Neduok mažyliui smulkių kietų produktų arba tokių, kurie galėtų įstrigti jam gerklėje.

Pasirink saugią aplinką ir neskubėk. Pasirink maitinimui tokį laiką ir vietą, kad galėtum rūpestingai prižiūrėti mažylį. Neskubėk maitindama, neduok jam valgyti pačiam automobilyje, kai tu vairuoji. Mažylis turi sėdėti tiesiai ir saugiai, kad galėtų maistą gerai sukramtyti ir nuryti.

Naujausi komentarai

 1. vilmap
  vilmap prieš 3 m.

  labiausiai man uzstrigo zodis ''palepinu'' sokoladu ir kitu vaikui netinkamu produktu, koks cia palepinimas, cia vaiko sveikatos zalojimas!!!!

 2. vilmap
  vilmap prieš 3 m.

  o dziovintus vaisius tikrai galima duoti anksciau nei nuo 1,5 metuku, tiesiog juos reikia isbrinkinti

 3. User has not uploaded an avatar
  bitedrite prieš 2 m.

  Mes gyvenam Svedijoj, lankom iv. kursus del vaiku maitinimo. Tai naujausi tyrimai rodo, kad reikia duoti kuo anksciau, kol zinda kruti, paragauti produktu, galinciu kelti alergija, tokiu kaip zemes riesutu sviestas, gliuteno turinciu produktu. Yra labai mazai produktu, kuriu rekomenduojama neduoti iki metu. Tai rukola, spinatai, burokeliai, nors situ as duodu dik tiek i kose del viduriu laisvumo, cieli riesutai, medus.

 4. User has not uploaded an avatar
  ribela prieš 9 mėn.

  O kodel spinatu negalima?

 5. Niuni
  Niuni prieš 9 mėn.

  Straipsnyje sioks toks neatitikimas. Is pradziu raso kad neduoti karves pieno. Po to jau raso kad pries duodant suri ar surio lazdeles reikia jas supjaustyt. Tai suris ar ne is pieno ir daromas?