Vaiko mityba ir saugumas (85)

Medaus taip pat reikia vengti iki pirmojo gimtadienio ar net ilgiau. Vaiko mityba ir saugumas. iStock.com/PIKSEL

Svarbu (ir smagu) pratinti ūgtelėjusį mažylį prie naujų maisto produktų ir skatinti jį mokytis valgyti savarankiškai. Tačiau tai daryti reikia nepamirštant saugumo.

Neskubėk duoti maisto produktų, kurie gali sukelti alergiją. Tokie produktai yra citrusiniai vaisiai ir jų sultys, kiaušinio baltymas, žemės riešutai ir žemės riešutų sviestas, kviečiai ir jų gaminiai, jūros gėrybės, karvės pienas, riešutai (pavyzdžiui graikiniai ir anakardžio). Dauguma gydytojų rekomenduoja vengti šių produktų iki pirmojo gimtadienio, o kartais ir ilgiau – pavyzdžiui, jeigu tavo mažyliui anksčiau kam nors jau buvo kilusi alerginė reakcija. Medaus taip pat reikia vengti iki pirmojo gimtadienio ar net ilgiau, nes kūdikiams jis gali sukelti  botulizmą. Nereikėtų duoti mažyliui ir tokių produktų, kuriems esate alergiški tu ar tavo vyras. O jeigu maitini krūtimi, kad išvengtum problemų, bus geriau jei riešutų, kiaušinių ir pieno atsisakysi ir tu pati.

Naujų maisto produktų duok palaipsniui. Iš karto duok mažyliui tik vieno naujo produkto ir palauk mažiausiai tris dienas prieš duodama kito, kad galėtum nustatyti neigiamos reakcijos, jei tokia kiltų, priežastį. Neigiama reakcija gali būti bėrimas, užgulusi nosytė, paraudusios akys ar oda, pilvuko pūtimas ar kitos virškinimo problemos.

Sumažink riziką užspringti. Vaisius, daržoves ir mėsą reikia susmulkinti žirnio didumo kąsneliais. Sūrį (net sūrio lazdeles) supjaustyk arba suplėšyk nedideliais gabalėliais. Neduok mažyliui smulkių kietų produktų arba tokių, kurie galėtų įstrigti jam gerklėje.

Pasirink saugią aplinką ir neskubėk. Pasirink maitinimui tokį laiką ir vietą, kad galėtum rūpestingai prižiūrėti mažylį. Neskubėk maitindama, neduok jam valgyti pačiam automobilyje, kai tu vairuoji. Mažylis turi sėdėti tiesiai ir saugiai, kad galėtų maistą gerai sukramtyti ir nuryti.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Žydi prieš 1 m.

  Ir aš skaičiau ir net per žinias girdėjau, kad remiantis naujausiais tyrimais rekomenduojama net nuo 3 mėn. duoti nuolat po truputį alergizuojančių produktų, tokių kaip morkos, nes būtent taip pripratimas organizmas prie šių produktų. Aišku, reikia stebėti savo vaiką ir kiekiai turi būti apie 2 gramus.
  Aš savo mažąjį būtent nuo morkų pradėjau primaitinti. Tai buvo prieš 5 mėnesius, kol kas viskas puikiai! Tikiuosi taip ir liks

 2. Boružėlytė
  Boružėlytė prieš 1 m.

  Žydi parašė:
  Ir aš skaičiau ir net per žinias girdėjau, kad remiantis naujausiais tyrimais rekomenduojama net nuo 3 mėn. duoti nuolat po truputį alergizuojančių produktų, tokių …

  Kur čia rašo nuo 3 mėn?

  Yra tyrimų apie pradžią nuo keturių mėnesių, bet kažkodėl per žinias niekas nekalba, kad tai mažos imties tyrimai su specifines alergijos rizikas turinčiais kūdikiais. O šiaip jau primaitinimas anksčiau 6 mėnesių ar apskritai kol vaikas dar nepasiruošęs, gali atnešti tik žalą. Naudos ankstyvas primaitinimas neturi.

  Geriausias organizmo pripratinimas ir supažindinimas su alergenais yra per MP.

 3. User has not uploaded an avatar
  Žydi prieš 1 m.

  Boružėlytė parašė:
  Kur čia rašo nuo 3 mėn?

  Aš skaičiau straipsnį medicininiame žurnale, buvo pristatytas tyrimas. Tikrai dabar nepasakysiu kuriame. Čia užsienio.
  Mane irgi nustebino, kad nuo trijų mėnesių. Tačiau imu tuo tikėti. Auginu trečią kūdikį. Pirmuosius du ilgai neprimaitinau papildomo maisto. Net šiek tiek vėliau nei po 6 mėn. O alergijų neišvengėm. Aišku, galima sakyti, kad tai nesusiję, bet...

 4. .irisiukas.
  .irisiukas. prieš 1 m.

  Žydi parašė:
  Aš skaičiau straipsnį medicininiame žurnale, buvo pristatytas tyrimas. Tikrai dabar nepasakysiu kuriame. Čia užsienio.

  O kaip su treciu-ar pradejot nuo 3men ir kaip su alergijom?

 5. ...Tiesiog...
  ...Tiesiog... prieš 1 mėn.

  Sveikis gal kas zino kaune specialista kuris padetu su vaiko maitinimu? nevalgiukas(jei galima taip psakyt tiesiog atsisako ragauti ir valgyti kitus produktus apart tai ka jis megsta )