Skiepų kalendorius

Šis vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorius (skiepų kalendorius) yra paruoštas atsižvelgiant į Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas, kitų Europos Sąjungos šalių patirtį, vaikų profilaktinių skiepijimų tęstinumą ir užkrečiamųjų ligų epidemiologinę situaciją Lietuvoje.

Vakcina iki 24 val. 2-3 paros 1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5 mėn. 6 mėn. 12-15 mėn. 15-16 mėn. 18 mėn. 6-7 m. 11 m. 15-16 m.
Tuberkuliozės vakcina (BCG)                          
Hepatito B vakcina (HB)*                      
Kokliušo, difterijos, stabligės vakcina (DTaP)**                  
Kokliušo, difterijos, stabligės (suaugusiųjų) vakcina (Tdap)                        
B tipo Haemophilus influenzae infekcijos vakcina (Hib)                    
Poliomielito vakcina (IPV)                  
Pneumokokinės infekcijos vakcina (PCV)**                      
Tymų, epideminio parotito, raudonukės vakcina (MMR)**                        
Žmogaus papilomos viruso infekcijos vakcina (HPV1, HPV2)***                          
Rotavirusinės infekcijos vakcina (RV)****                      
B tipo meningokokinės infekcijos vakcina (MenB)**                      
 • * HB – pirma dozė turi būti įskiepijama naujagimiui per 24 val. po gimimo.
 • ** 12-15 mėn. PCV ir MenB vakcinos gali būti skiepijamos kartu (vieno vizito metu) su MMR 15-16 mėn. vakcina.
 • *** HPV vakcina skiepijamos tik mergaitės, skiepijimo schemą sudaro dvi HPV dozės (tarp pirmos ir antros HPV dozių turi būti ne trumpesnis kaip 6 mėn. laikotarpis.
 • **** RV vakcinos trečioji dozė skiepijama, jei skiepijama penkiavalente RV ir trijų dozių schema, nurodyta vaistinio preparato charakteristikų santraukoje.
 • MenB į kalendorių įtraukta nuo 2018-07-01.
 • RV į kalendorių įtraukiama nuo 2018-09-01.
 • Skiepijimai atliekami pagal vaistinio preparato charakteristikų santrauką.
 • Prieš kiekvieną vaiko skiepijimą tėvus ar teisėtus globėjus būtina informuoti apie vakcinų skyrimą, galimas nepageidaujamas reakcijas į skiepą. Dėl informacijos gavimo bei sutikimo skiepyti jie turi pasirašyti Sutikimo dėl sveikatos priežiūros paslaugų teikimo formoje.
 • Jei vaikas laiku nepaskiepijamas, jam sudaromas individualus skiepijimų kalendorius pagal indikacijas nurodytas vaistinių preparatų charakteristikų santraukose.

Šaltinis: 2018 m. rugpjūčio 29 d. Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro įsakymas Nr.V-955.

Naujausi komentarai

 1. Sunny Day
  Sunny Day prieš 6 mėn.

  SaraRa parašė:
  Jus norit pasakyti, kad laboratorijose specialiai kuria virusus, kuriuos potencialiai paleistu visuomenen, jog sie ja uzkrestu, taip? Labai idomi jusu nuomone - kod…

  Ne kuria(nors neatmesčiau ir to), o saugo senų virusų štamus, kurie kartais "netyčia" ima ir ištrūksta

 2. User has not uploaded an avatar
  monas prieš 5 mėn.

  Sunny Day parašė:
  Ne kuria(nors neatmesčiau ir to), o saugo senų virusų štamus, kurie kartais "netyčia" ima ir ištrūksta

  Būkit maloni, pastudijuokit biologiją mikrobiologiją

 3. boružėlė27
  boružėlė27 prieš 3 mėn.

  Neskiepijau savo vaiko, ir tai buvo bei yra pats geriausias mano sprendimas. Nuo pat gimimo nėra turėjęs slogos,nesirgom nei kovidais, nei dar kažkokiais išgalvotais virusais. Raida lenkia 2 mėnesiais į priekį. O tos kurios rėkia, kad reikia skiepyti, jūs, mamos, prieš tai pasiskaitykite apie visas vaikų vakcinas, pasidomėkite. Lt kalba išvis nieko nerasi, pas mus tik rašo, koks gėris tai yra, ir kaip yra būtina skiepyti. Kitas dalykas, Lietuva vakcinas gauna kaip trečioji šalis, tai yra vos ne pamazgos arba atliekos, kas lieka laboratorijose. Sunkieji metalai užsilike po vakcinų? Ar bent viena tikrinote, darėte tyrimą, kiek jų organizme yra sunkiųjų metalų? Garantuoju, kad ne. Pilna įvairios info anglų, vokiečių, rusų kalba, pasieškokite ir tikrai rasite nerealios info.

 4. Meshka
  Meshka prieš 3 mėn.

  boružėlė27 parašė:
  Neskiepijau savo vaiko, ir tai buvo bei yra pats geriausias mano sprendimas. Nuo pat gimimo nėra turėjęs slogos,nesirgom nei kovidais, nei dar kažkokiais išgalvotai…

  Maniskis irgi nera praktiskai sirges iki ~2m, kol pradejo darzeli lankyti. Va tada prasidejo visi smagumai 😊🙈 Kol vaikas turi mazai socialiniu kontaktu, tai ir ligu tikimybe maza.
  Kiek sunkiuju metalu gauname su maistu ir is aplinkos (kuri nera juk sterili), tai palyginus sunkiuju metalu kiekis esantis skiepuose, yra katino asaros 😊

 5. Amadra
  Amadra prieš 3 mėn.

  boružėlė27 parašė:
  Neskiepijau savo vaiko, ir tai buvo bei yra pats geriausias mano sprendimas. Nuo pat gimimo nėra turėjęs slogos,nesirgom nei kovidais, nei dar kažkokiais išgalvotai…

  O jus tik skiepu zala domejotes toje literaturoje ar ir paciomis ligomis, ju klinika, pavojumi vaiko ne tik sveikatai, bet ir gyvybei?

  Nepuolu tikrai, man tiesiog idomu, del ko jums sunkieji metalai, kad ir kiek ju ten butu vakcinos sudety, yra baisiau uz, pvz., meningokokine infekcija ar poliomielita. Kuo matuojate galimos zalos dydi abiem atvejais?