Skiepų kalendorius

Šis vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorius (skiepų kalendorius) yra paruoštas atsižvelgiant į Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas, kitų Europos Sąjungos šalių patirtį, vaikų profilaktinių skiepijimų tęstinumą ir užkrečiamųjų ligų epidemiologinę situaciją Lietuvoje.

Vakcina iki 24 val. 2-3 paros 1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5 mėn. 6 mėn. 12-15 mėn. 15-16 mėn. 18 mėn. 6-7 m. 11 m. 15-16 m.
Tuberkuliozės vakcina (BCG)                          
Hepatito B vakcina (HB)*                      
Kokliušo, difterijos, stabligės vakcina (DTaP)**                  
Kokliušo, difterijos, stabligės (suaugusiųjų) vakcina (Tdap)                        
B tipo Haemophilus influenzae infekcijos vakcina (Hib)                    
Poliomielito vakcina (IPV)                  
Pneumokokinės infekcijos vakcina (PCV)**                      
Tymų, epideminio parotito, raudonukės vakcina (MMR)**                        
Žmogaus papilomos viruso infekcijos vakcina (HPV1, HPV2)***                          
Rotavirusinės infekcijos vakcina (RV)****                      
B tipo meningokokinės infekcijos vakcina (MenB)**                      
 • * HB – pirma dozė turi būti įskiepijama naujagimiui per 24 val. po gimimo.
 • ** 12-15 mėn. PCV ir MenB vakcinos gali būti skiepijamos kartu (vieno vizito metu) su MMR 15-16 mėn. vakcina.
 • *** HPV vakcina skiepijamos tik mergaitės, skiepijimo schemą sudaro dvi HPV dozės (tarp pirmos ir antros HPV dozių turi būti ne trumpesnis kaip 6 mėn. laikotarpis.
 • **** RV vakcinos trečioji dozė skiepijama, jei skiepijama penkiavalente RV ir trijų dozių schema, nurodyta vaistinio preparato charakteristikų santraukoje.
 • MenB į kalendorių įtraukta nuo 2018-07-01.
 • RV į kalendorių įtraukiama nuo 2018-09-01.
 • Skiepijimai atliekami pagal vaistinio preparato charakteristikų santrauką.
 • Prieš kiekvieną vaiko skiepijimą tėvus ar teisėtus globėjus būtina informuoti apie vakcinų skyrimą, galimas nepageidaujamas reakcijas į skiepą. Dėl informacijos gavimo bei sutikimo skiepyti jie turi pasirašyti Sutikimo dėl sveikatos priežiūros paslaugų teikimo formoje.
 • Jei vaikas laiku nepaskiepijamas, jam sudaromas individualus skiepijimų kalendorius pagal indikacijas nurodytas vaistinių preparatų charakteristikų santraukose.

Šaltinis: 2018 m. rugpjūčio 29 d. Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro įsakymas Nr.V-955.

Naujausi komentarai

 1. aquabona
  aquabona prieš 4 mėn.

  Gal kuri esate susidūrusi ir galite pakomentuoti kaip daroma su skiepais, jei su kelių mėnesių kūdikiu yra ilgam išvykstama iš LT? Ar grafikas derinamas? Dalis skiepų pirmais mėnesiais, dalis trumpam grįžus po kelių mėn? Ar skiepus, su gydytojo nurodymais, galima tęsti šalyje, į kurią išvykstama (Europos Sąjungoj)?

 2. User has not uploaded an avatar
  gita18 prieš 4 mėn.

  Maniskui visus skiepus atlaike be guziuku ir net nebuvo kad labai matytusi. Gerai suleido sesele. Bet po paskutiniu skiepu MMR (skiepinau 13 men ) nevaiksciojo visa para( vargsiukiui kojyte labai skaudejo) Bisky buvau issigandus, kad nejudina kojytes ( sesele neperspejo, kad taip gali nutikt. Bet praejo viskas sekmingai.

 3. User has not uploaded an avatar
  Eglūnė prieš 2 mėn.

  Sveikos! Mūsų gydytoja primygtinai siūlo duoti vaistukų nuo temperatūros prieš skiepą nuo meningokoko, ar davėte saviškiams? Ar pakilo temperatūra? Be reikalo nenorėčiau duoti, nes kiek žinau mažina skiepo veiksmingumą.

 4. karina999
  karina999 prieš 2 mėn.

  Eglūnė parašė:
  Sveikos! Mūsų gydytoja primygtinai siūlo duoti vaistukų nuo temperatūros prieš skiepą nuo meningokoko, ar davėte saviškiams? Ar pakilo temperatūra? Be reikalo nenor…

  Sveika žvakutė neslopina poveikio, tiesiog jeigu labai kils temp, įkiškite po skiepo, kad vaikutis nepatirtų nemalonių pojūčių ir nebūtų irzlus. Galite ir visai nedėti, bet jeigu traukuliukai bus ir kils(ir nenusimuš) virš 38,5 - tada verta sunerimti. o prieš mes asmeniškai nedėjom.

 5. @[email protected] prieš 2 mėn.

  TD skiepu kalendoriuje yra klaida... men b skiepas daromas 3,5 ir 12 men.