Skiepų kalendorius

Šis vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorius (skiepų kalendorius) yra paruoštas atsižvelgiant į Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas, kitų Europos Sąjungos šalių patirtį, vaikų profilaktinių skiepijimų tęstinumą ir užkrečiamųjų ligų epidemiologinę situaciją Lietuvoje.

Vakcina iki 24 val. 2-3 paros 1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5 mėn. 6 mėn. 12-15 mėn. 15-16 mėn. 18 mėn. 6-7 m. 11 m. 15-16 m.
Tuberkuliozės vakcina (BCG)                          
Hepatito B vakcina (HB)*                      
Kokliušo, difterijos, stabligės vakcina (DTaP)**                  
Kokliušo, difterijos, stabligės (suaugusiųjų) vakcina (Tdap)                        
B tipo Haemophilus influenzae infekcijos vakcina (Hib)                    
Poliomielito vakcina (IPV)                  
Pneumokokinės infekcijos vakcina (PCV)**                      
Tymų, epideminio parotito, raudonukės vakcina (MMR)**                        
Žmogaus papilomos viruso infekcijos vakcina (HPV1, HPV2)***                          
Rotavirusinės infekcijos vakcina (RV)****                      
B tipo meningokokinės infekcijos vakcina (MenB)**                      
  • * HB – pirma dozė turi būti įskiepijama naujagimiui per 24 val. po gimimo.
  • ** 12-15 mėn. PCV ir MenB vakcinos gali būti skiepijamos kartu (vieno vizito metu) su MMR 15-16 mėn. vakcina.
  • *** HPV vakcina skiepijamos tik mergaitės, skiepijimo schemą sudaro dvi HPV dozės (tarp pirmos ir antros HPV dozių turi būti ne trumpesnis kaip 6 mėn. laikotarpis.
  • **** RV vakcinos trečioji dozė skiepijama, jei skiepijama penkiavalente RV ir trijų dozių schema, nurodyta vaistinio preparato charakteristikų santraukoje.
  • MenB į kalendorių įtraukta nuo 2018-07-01.
  • RV į kalendorių įtraukiama nuo 2018-09-01.
  • Skiepijimai atliekami pagal vaistinio preparato charakteristikų santrauką.
  • Prieš kiekvieną vaiko skiepijimą tėvus ar teisėtus globėjus būtina informuoti apie vakcinų skyrimą, galimas nepageidaujamas reakcijas į skiepą. Dėl informacijos gavimo bei sutikimo skiepyti jie turi pasirašyti Sutikimo dėl sveikatos priežiūros paslaugų teikimo formoje.
  • Jei vaikas laiku nepaskiepijamas, jam sudaromas individualus skiepijimų kalendorius pagal indikacijas nurodytas vaistinių preparatų charakteristikų santraukose.

Šaltinis: 2018 m. rugpjūčio 29 d. Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro įsakymas Nr.V-955.

Naujausi komentarai

  1. User has not uploaded an avatar
    Tadas7172 prieš 3 mėn.

    Nežalokite savo vaiku, tais marmalais !!!

  2. User has not uploaded an avatar
    Aukselyte prieš 3 mėn.

    Rutaxe parašė:
    Jūsų teise rinktis ir domėtis. Mano abi dukros visiškai ne skiepytis vienai 12 kitai 1,5m. Nei sekundes nebuvau sudvejoju, kad neskiepyjau. Su metais visi gydytoju …

    O tarkime kaip del raudonukes skiepo? Man gydytoja pareiske, kad uzaugusi dukryte, kai lauksis bus tik blogiau jei mes juo nepaskiepysime dabar, vos ne mes busim kalti... Kazkaip man toks teiginys pykti kelia ir tada privercia sudvejoti

  3. User has not uploaded an avatar
    Aurumaa prieš 3 mėn.

    Aukselyte parašė:
    O tarkime kaip del raudonukes skiepo? Man gydytoja pareiske, kad uzaugusi dukryte, kai lauksis bus tik blogiau jei mes juo nepaskiepysime dabar, vos ne mes busim ka…

    Kol didžioji dalis žmonių aplinkui paskiepyti, aišku ir neskiepytam vaikui ganėtinai saugu, nes maža tikimybė, kad užsikrės. Todėl neskiepijančių mamų pasakymai, kad va mano vaikas nesusirgo, tai iš esmės yra dėka skiepytų žmonių ir nereiškia, kad nesusirgs.
    Jums reikia pasverti ir nuspręsti, kurią riziką prisiimat.
    O kad gydytojai gąsdina, tai manau iš esmės dėl to, kad lengviau pagąsdinti, nei išaiškinti ir gydytojai turbūt mato tuos blogiausius atvejus, kokie galimi įvairių ligų, ir nori tam užkirsti kelią, ypač kai yra prevencijos priemonės.

  4. Rutaxe
    Rutaxe prieš 3 mėn.

    Aukselyte parašė:
    O tarkime kaip del raudonukes skiepo? Man gydytoja pareiske, kad uzaugusi dukryte, kai lauksis bus tik blogiau jei mes juo nepaskiepysime dabar, vos ne mes busim ka…

    Mes visos skiepytos, bet skiepas neužtikrina kad turim imunitetą raudoniukei, priklauso kaip organizmas sureaguos. Be to, aš nesu revakcinuota, dauguma skiepų galiojimas apie 10 metu. Tai vadinasi pastodamos mes taip pat rizikavome, kaip ir neskiepytos. Skiepas nesuteikia amžino imuniteto ligai. Kitaip nei persirgus ta liga.

  5. User has not uploaded an avatar
    monas prieš 2 mėn.

    Rutaxe parašė:
    Mes visos skiepytos, bet skiepas neužtikrina kad turim imunitetą raudoniukei, priklauso kaip organizmas sureaguos. Be to, aš nesu revakcinuota, dauguma skiepų galio…

    nera taip kad praejus 10 metu sast ir isnyksta, buna kad zmogus lieka apsaugotas visa gyvenima, buna kad suserga, bet lengviau praserga