Skiepų kalendorius

Šis vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorius (skiepų kalendorius) yra paruoštas atsižvelgiant į Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas, kitų Europos Sąjungos šalių patirtį, vaikų profilaktinių skiepijimų tęstinumą ir užkrečiamųjų ligų epidemiologinę situaciją Lietuvoje.

Vakcina iki 24 val. 2-3 paros 1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5 mėn. 6 mėn. 12-15 mėn. 15-16 mėn. 18 mėn. 6-7 m. 11 m. 15-16 m.
Tuberkuliozės vakcina (BCG)                          
Hepatito B vakcina (HB)*                      
Kokliušo, difterijos, stabligės vakcina (DTaP)**                  
Kokliušo, difterijos, stabligės (suaugusiųjų) vakcina (Tdap)                        
B tipo Haemophilus influenzae infekcijos vakcina (Hib)                    
Poliomielito vakcina (IPV)                  
Pneumokokinės infekcijos vakcina (PCV)**                      
Tymų, epideminio parotito, raudonukės vakcina (MMR)**                        
Žmogaus papilomos viruso infekcijos vakcina (HPV1, HPV2)***                          
Rotavirusinės infekcijos vakcina (RV)****                      
B tipo meningokokinės infekcijos vakcina (MenB)**                      
 • * HB – pirma dozė turi būti įskiepijama naujagimiui per 24 val. po gimimo.
 • ** 12-15 mėn. PCV ir MenB vakcinos gali būti skiepijamos kartu (vieno vizito metu) su MMR 15-16 mėn. vakcina.
 • *** HPV vakcina skiepijamos tik mergaitės, skiepijimo schemą sudaro dvi HPV dozės (tarp pirmos ir antros HPV dozių turi būti ne trumpesnis kaip 6 mėn. laikotarpis.
 • **** RV vakcinos trečioji dozė skiepijama, jei skiepijama penkiavalente RV ir trijų dozių schema, nurodyta vaistinio preparato charakteristikų santraukoje.
 • MenB į kalendorių įtraukta nuo 2018-07-01.
 • RV į kalendorių įtraukiama nuo 2018-09-01.
 • Skiepijimai atliekami pagal vaistinio preparato charakteristikų santrauką.
 • Prieš kiekvieną vaiko skiepijimą tėvus ar teisėtus globėjus būtina informuoti apie vakcinų skyrimą, galimas nepageidaujamas reakcijas į skiepą. Dėl informacijos gavimo bei sutikimo skiepyti jie turi pasirašyti Sutikimo dėl sveikatos priežiūros paslaugų teikimo formoje.
 • Jei vaikas laiku nepaskiepijamas, jam sudaromas individualus skiepijimų kalendorius pagal indikacijas nurodytas vaistinių preparatų charakteristikų santraukose.

Šaltinis: 2018 m. rugpjūčio 29 d. Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro įsakymas Nr.V-955.

Naujausi komentarai

 1. Chinchinke
  Chinchinke prieš 2 mėn.

  Sakykit, prasau, jei pagal kalendoriu paskutiniai skiepai kudikiui turejo buti 6 men, bet musu nusivelino iki 7 men, ar turime laukti ir skiepyti ne 12 men sekanciais skiepais o nuo 13 men?

  Barbyte: man sake gydytoja, kad ji MMR nedarytu kartu, o Pneumo ir meningokokus galima vienu metu. Bet cia apie skiepus nuo 12 men.

 2. Meshka
  Meshka prieš 2 mėn.

  Chinchinke parašė:
  Sakykit, prasau, jei pagal kalendoriu paskutiniai skiepai kudikiui turejo buti 6 men, bet musu nusivelino iki 7 men, ar turime laukti ir skiepyti ne 12 men sekancia…

  Rekomenduojama kad tarp skiepu turetu buti 1 men tarpas, tai 11-12 men tarpe neturejot jokiu skiepu, tai 12 men skiepo nereiketu atideti.
  Nebent jeigu 6 ir 12 men yra skiepas nuo tu paciu ligu, t.y. skiepo 1 ir 2 doze, tuomet jeigu pirmas skiepas buvo 7 men, tuomet antras atitinkamai turi buti 13 men.

 3. karina999
  karina999 prieš 1 mėn.

  Sveiki, nuo kada rekomenduojama skiepytis nuo erkinio encefalito? T.y. nuo žiemos, ar pavasario? Kiek dabar dozių? Ir gal žinote kainą?

 4. Dilena
  Dilena prieš 1 mėn.

  karina999 parašė:
  Sveiki, nuo kada rekomenduojama skiepytis nuo erkinio encefalito? T.y. nuo žiemos, ar pavasario? Kiek dabar dozių? Ir gal žinote kainą?

  Sveiki. Skiepijau vaika sausio gale, kitas skiepas vasario gale. Susidarys imunitetas po 2 sav po paskutinio skiepo. Bus kovo pradžia-pats tas! Kaina dozes 33 eur. Skiepija nuo 1 m. amziaus

 5. karina999
  karina999 prieš 1 mėn.

  Dilena parašė:
  Sveiki. Skiepijau vaika sausio gale, kitas skiepas vasario gale. Susidarys imunitetas po 2 sav po paskutinio skiepo. Bus kovo pradžia-pats tas! Kaina dozes 33 eur. …

  Aciu