Skiepų kalendorius

Šis vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorius (skiepų kalendorius) yra paruoštas atsižvelgiant į Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas, kitų Europos Sąjungos šalių patirtį, vaikų profilaktinių skiepijimų tęstinumą ir užkrečiamųjų ligų epidemiologinę situaciją Lietuvoje.

Vakcina iki 24 val. 2-3 paros 1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5 mėn. 6 mėn. 12-15 mėn. 15-16 mėn. 18 mėn. 6-7 m. 11 m. 15-16 m.
Tuberkuliozės vakcina (BCG)                          
Hepatito B vakcina (HB)*                      
Kokliušo, difterijos, stabligės vakcina (DTaP)**                  
Kokliušo, difterijos, stabligės (suaugusiųjų) vakcina (Tdap)                        
B tipo Haemophilus influenzae infekcijos vakcina (Hib)                    
Poliomielito vakcina (IPV)                  
Pneumokokinės infekcijos vakcina (PCV)**                      
Tymų, epideminio parotito, raudonukės vakcina (MMR)**                        
Žmogaus papilomos viruso infekcijos vakcina (HPV1, HPV2)***                          
Rotavirusinės infekcijos vakcina (RV)****                      
B tipo meningokokinės infekcijos vakcina (MenB)**                      
 • * HB – pirma dozė turi būti įskiepijama naujagimiui per 24 val. po gimimo.
 • ** 12-15 mėn. PCV ir MenB vakcinos gali būti skiepijamos kartu (vieno vizito metu) su MMR 15-16 mėn. vakcina.
 • *** HPV vakcina skiepijamos tik mergaitės, skiepijimo schemą sudaro dvi HPV dozės (tarp pirmos ir antros HPV dozių turi būti ne trumpesnis kaip 6 mėn. laikotarpis.
 • **** RV vakcinos trečioji dozė skiepijama, jei skiepijama penkiavalente RV ir trijų dozių schema, nurodyta vaistinio preparato charakteristikų santraukoje.
 • MenB į kalendorių įtraukta nuo 2018-07-01.
 • RV į kalendorių įtraukiama nuo 2018-09-01.
 • Skiepijimai atliekami pagal vaistinio preparato charakteristikų santrauką.
 • Prieš kiekvieną vaiko skiepijimą tėvus ar teisėtus globėjus būtina informuoti apie vakcinų skyrimą, galimas nepageidaujamas reakcijas į skiepą. Dėl informacijos gavimo bei sutikimo skiepyti jie turi pasirašyti Sutikimo dėl sveikatos priežiūros paslaugų teikimo formoje.
 • Jei vaikas laiku nepaskiepijamas, jam sudaromas individualus skiepijimų kalendorius pagal indikacijas nurodytas vaistinių preparatų charakteristikų santraukose.

Šaltinis: 2018 m. rugpjūčio 29 d. Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro įsakymas Nr.V-955.

Naujausi komentarai

 1. Sunny Day
  Sunny Day prieš 4 mėn.

  HoneyPuffs parašė:
  Man pasakykit, kodėl šeimos daktarai verčia skiepyti vaikučius BŪTINAI,.. Arba nieko nesako ir būna jau surūgę jei paklausi ar reikia skiepyti... atšauna piktai: to…

  Man pasisekė, kad turiu nuostabią gydytoją. Atėjus laikui pagal amžių skiepyti, gydytoja tik paklausia ar skiepysiu, atsakius ne, linkteli ir kalbame toliau rūpimais klausimais

 2. User has not uploaded an avatar
  Mammy prieš 4 mėn.

  HoneyPuffs parašė:<

  HoneyPuffs parašė:
  Man pasakykit, kodėl šeimos daktarai verčia skiepyti vaikučius BŪTINAI,.. Arba nieko nesako ir būna jau surūgę jei paklausi ar reikia skiepyti... atšauna piktai: to…

  Aš puse metu skiepijau mažyle, bet veliau persigalvojau, kad daugiau nenoriu kad skiepytu, tai vaiko gydytoja, buvo agresyvi, kaip čia taip atsysakau skiepyti, o jai susirgs, tai baisios ligos. Atsysakiau skiepyti, nes nežynau koki šlamsta mano vaikui leidzia.

  Mano teta pagimde jau 45 metu vaika, ir kol skiepyjo vaika jis pastoviai sergantys buvo, ksi atsysake skiepyti vaikas išsygide ir neserga, tai kad tie skiepai nors kaip gydytojai sako, kad jie privalomy, bet nezinia koki šlamsta leidzia kudikiams, jai pasaulyje tokios nesamones vyksta.

 3. IndreEn
  IndreEn prieš 3 mėn.

  Sveikos, naujagimiui ligoninėje kaip suprantu būtų du skiepai? Ar prieš skiepijant sesutės būtinai atsiklausia, reikia kažką užpildyti? Mes nenorim skiepyti jei tik yra galimybė ir noriu sužinoti kokia tvarka, gal kas pasidalinsite, dėkoju.

 4. Sunny Day
  Sunny Day prieš 3 mėn.

  IndreEn parašė:
  Sveikos, naujagimiui ligoninėje kaip suprantu būtų du skiepai? Ar prieš skiepijant sesutės būtinai atsiklausia, reikia kažką užpildyti? Mes nenorim skiepyti jei tik…

  Duoda pasirašyti popierius, bet būna, kad paskiepija, o tik po to atneša pasirašyti, taigi geriau tik atvykus įspėti ir dar vos gimus kūdikiui pakartoti, nes neanantologe iš kart prieš rengiant ir paskiepija.
  Šiaip protu nesuvokiama, kad naujagimis vos išvydęs pasaulį jau farširuojamas medikamentais Taip pat Vit K akcentuojamas kaip vitaminas, tačiau tai yra kaip vakcina - vaistinis preparatas..

 5. ciobrelis
  ciobrelis prieš 1 sav.

  HoneyPuffs parašė:
  Man pasakykit, kodėl šeimos daktarai verčia skiepyti vaikučius BŪTINAI,.. Arba nieko nesako ir būna jau surūgę jei paklausi ar reikia skiepyti... atšauna piktai: to…

  Priversti skiepyti negali, nes nėra privalomų skiepų vaikams. Privalomi, kaip pavyzdys, yra tam tikri skiepai vykstant į tam tikras egzotines šalis. Ir taip pat buvo privalomi covid skiepai tam tikru metu.
  Yra svarbu skiepyti laiku pagal rekomendacijas, bet sergančių niekas neskiepija, nes gali nesusidaryti imunitetas ir nebus jokios naudos iš to skiepo. Todėl ir siūlo vėliau tą padaryti,