Tėvų santykiai

Kaip atgaivinti pašlijusius poros santykius?

Kartais porų santykiai, ypač auginant vaikus, tampa pernelyg sudėtingi, dramatiški, todėl romantiški jausmai nugrimzta į praeitį.

Kokia patogiausia jūsų poros miego poza? Ji šį tą reiškia!

Kaip tik nemiega poros. Vienos mėgsta miegoti apsikabinusios, kitos − nusisukusios vienas nuo kito, bet glaustis pėdomis.

Kokias 5 klaidas dažniausiai daro kūdikio susilaukę tėvai?

Gimus kūdikiui poros santykiai pasikeičia jei ne 360, tai 180 laipsnių kampu – tikrai. Atsiradus naujajam šeimos nariui nerandame laiko antraj

Vaikai – dabar, santuoka – kada nors. Ką svarbu žinoti ir apgalvoti?

Prieš kelis dešimtmečius poros, kurioms užkibo netyčiukas, be jokių diskusijų ir alternatyvų skubėdavo susituokti ir įteisinti santykius.

Kaip atpažinti, kad partneris jums neištikimas?

Dauguma santykiuose esančių moterų bent kartą gyvenime yra susidūrusi su jausmu, kad tarp jos ir partnerio kažkas negerai.

Tėvų skyrybos: nebandykite pakeisti vaiko jausmų (video)   (85)

Kasmet po skyrybų apie 7 000 vaikų lieka gyventi be vieno iš tėvų. Skyrybos palieka žaizdas visų šeimos narių širdyse. Sunkiausias – vaikų vaidmuo.

Dažniausios neištikimybės priežastys

Neištikimybė – neretas reiškinys santykiuose. Vieni su juo susidūrę jaučia kaltę ir skausmą, kiti – priešingai – elgiasi lyg nieko nebūtų atsitikę.

Dviejų vaikų mama dėl vyro smurto buvo priversta bėgti iš namų

Asta (vardas pakeistas) prieš metus jautėsi įbauginta sutuoktinio, patyrė fizinį ir psichologinį jo smurtą ir su dviem vaikais buvo priversta pabėgti.

Pavargote nuo santykių ir galvojate apie pertrauką? Galimi sprendimai

Santykiai – toli gražu nėra lengva užduotis, greičiau abiejų žmonių sunkus darbas. Juk tenka ir pasipykti, ir nusileisti, ir ieškoti kompromisų.

MAMOS ISTORIJA: padėkite atgauti vyro pasitikėjimą

Nepasitikėjimas santykiuose plinta kaip gaisras. Pasitikėti vienas kitu santykiuose – būtinas aspektas, kad jie tęstųsi be didesnių bangų.

Partneris prarado pasitikėjimą: ar įmanoma jį sugrąžinti?

Pasitikėjimas santykiuose – aktuali, nors ir sudėtinga psichologinė tema. Juk, kartą jį pažeidus, grįžti į pradinį santykių etapą gali būti sunku.

TĖČIO ISTORIJA. Kodėl mano žmona nenori mylėtis?   (4)

Moters nenoras mylėtis – viena dažniausiai santykiuose sutinkamų problemų, kurios nuvertinti nereikėtų. Ir priežastys gali būti labai įvairios.

Vedybų sutartis – normali praktika ar iš anksto užprogramuotos skyrybos?   (2)

Vedybų sutartį Lietuvoje poros gali sudaryti tiek iki vestuvių, tiek ir bet kada po santuokos įregistravimo. Į Lietuvą ši tradicija atėjo iš užsienio.

Po skyrybų vyras nenori bendrauti su vaiku: kokios priežastys ir kaip elgtis?   (79)

Šeimų statistika Lietuvoje nedžiugina: maždaug 1 iš 2 susituokusių porų išsiskiria, penktadalis vyrų po skyrybų beveik nebendrauja su vaikais.

Mama namuose: kodėl jai svarbi dienotvarkė? (2 dienotvarkės pavyzdžiai)   (4)

Nuolat būti namuose su kūdikiu ar jau paaugusiu vaiku – ir palaima, ir privilegija, tačiau tai jokiu būdu nereiškia, kad bus lengva.

MAMOS ISTORIJA. Ar sukurti šeimą reiškia atsisakyti savęs?

Prieš penkerius metus įsimylėjau vyrą, kuris važinėja motociklu, groja gitara, klausosi vinilinių plokštelių ir dievina amerikietiško kino klasiką.

MAMOS ISTORIJA: esame susituokę ir nuolat pykstamės dėl sekso   (30)

Yra keletas veiksnių, kurie prisideda prie seksualinio pasitenkinimo partnerystėje. Jausti pilnatvę seksualiniame gyvenime – tik vienas iš jų.

Ar galima priversti vyrą tvarkytis namuose?

Kaip manote, kiek, anot tyrimų, susituokusių porų pykstasi dėl buities darbų? Nepatikėsite: gerokai daugiau nei pusė.

Lytiniai santykiai su vyru po gimdymo: naujas planas miegamajame

Daugelis tėvų supranta, kad susilaukus vaikų intymių santykių gerokai sumažės. Kai vaikai paauga ir tikimės „atsigriebti“, niekas negrįžta, kaip buvę.

MAMOS ISTORIJA. Mano gyvenimo tikslai, arba kaip neprarasti savęs tapus mama

Dirbame, mokomės, linksmai leidžiame laiką su draugais, kuriame milijonus planų, o galvose – milijardai idėjų. Kol vieną dieną tampame mama.

Vienišos mamos ar tėčio statusas: kaip susidraugauti?

Šiandien vienišų tėvų yra beveik tiek pat, kiek ir tradicinių šeimų, kurias istoriškai sudaro mama, tėtis ir vaikai.

Visą save atidaviau vaikams ir pamiršau sutuoktinį: ar toks požiūris teisingas?

Dažnai su draugais susitikę vyrai juokauja ir nupiešia tokią žmonos sukurtą hierarchiją: pirmiausia vaikai, po to šuo, o paskutinėje pozicijoje – jie,

Vaikus auginu tik aš viena, o vyras neskiria laiko šeimai: ką daryti?

Kai kurioms mamoms vienoms tenka vaikus maitinti, maudyti, vesti į lauką, migdyti ar paguldyti miegoti ir t. t., ir pan. Tuo metu vyras gyvena sau.

Vieniša ir tuo patenkinta mama: kaip įveikti didžiausius iššūkius?

Nerimas ir nepasitikėjimas savimi vienai auginant vaikus gali nemenkai aptemdyti mintis. Dažniausiai vienišos mamos nerimauja dėl vaiko ateities.

Mane išdavė vyras: kaip gyventi toliau?

Neištikimybė – jautri tema, kuria žmonės dažniausiai turi arba kardinalią, kraštutinę nuomonę, arba žvelgia tolerantiškai.

Toksiški tėvų santykiai: kas tai ir kokią įtaką jie daro šeimoje augantiems vaikams?

Santykius, kai vienas partneris yra sistemingai kito engiamas, įprasta vadinti toksiškais. Tai nuodingi santykiai, atimantys savigarbą, orumą.

Skyrybos: skirtis ar likti kartu dėl vaikų?

Skyrybų statistika Lietuvoje – negailestinga: kasmet skirtingais keliais pasuka maždaug 1 iš 2 susituokusių porų.

Kebli situacija: kaip užsiimti seksu, kai namuose yra vaikų?   (3)

Kai kuriems tėvams didžiausias aistros žudikas – mintis, kad namuose, esant vaikų, nebegalima užsiimti seksu.

Meilė gali trukti tiek metų, kiek noriu? Kalbamės su santykių ekspertu Dariumi Ražausku (tęsinys)

Kas traukia žmogų prie žmogaus: panašumai ar skirtumai? Kaip pastebėti, kad santykiuose įsijungė SOS signalas? Pakalbėkime atvirai apie viską.

Meilė trunka tiek metų, kiek noriu: kaip išlaikyti tvirtą ryšį? Atsako santykių ekspertas Darius Ražauskas

Mylėti ir įsimylėti. Kaip manote, kuo skiriasi šios sąvokos? Kiek laiko trunka meilė, kiek – įsimylėjimas? Kas galėtų atsakyti į šį klausimą?

Vyro prioritetai: mama ar šeima?

Daugelyje kultūrų paprastai suprantama, kad santuoka – tarsi kertinis taškas, kai atsiskiriama nuo šeimos, kurioje kiekvienas iš sutuoktinių užaugo.

Tėvai gyvena kartu: kaip visiems sutarti?

Nemaža dalis porų po santuokos gyvena su tėvais. Toks pasirinkimas – visiškai normalus, juk bendras gyvenimas gali turėti nemažai privalumų.

Tėvai nepripažįsta antros pusės: ką daryti?

Radote idealų partnerį, kurį labai mylite? Santykiai – puikūs, grįsti pasitikėjimu ir pagarba. Bet yra problema: jūsų tėvai jo arba jos nepripažįsta.

Kada geriausia išeitis – skyrybos?

Akivaizdu, kad apsispręsti, ar jūsų santuoka (ryšys) baigėsi, ar eilinį kartą dar sutelksite jėgas ir kovosite, nėra paprasta.