Tėvų santykiai

MAMOS ISTORIJA. Mano gyvenimo tikslai, arba kaip neprarasti savęs tapus mama

Dirbame, mokomės, linksmai leidžiame laiką su draugais, kuriame milijonus planų, o galvose – milijardai idėjų. Kol vieną dieną tampame mama.

Vienišos mamos ar tėčio statusas: kaip susidraugauti?

Šiandien vienišų tėvų yra beveik tiek pat, kiek ir tradicinių šeimų, kurias istoriškai sudaro mama, tėtis ir vaikai.

Visą save atidaviau vaikams ir pamiršau sutuoktinį: ar toks požiūris teisingas?

Dažnai su draugais susitikę vyrai juokauja ir nupiešia tokią žmonos sukurtą hierarchiją: pirmiausia vaikai, po to šuo, o paskutinėje pozicijoje – jie,

Vaikus auginu tik aš viena, o vyras neskiria laiko šeimai: ką daryti?

Kai kurioms mamoms vienoms tenka vaikus maitinti, maudyti, vesti į lauką, migdyti ar paguldyti miegoti ir t. t., ir pan. Tuo metu vyras gyvena sau.

Vieniša ir tuo patenkinta mama: kaip įveikti didžiausius iššūkius?

Nerimas ir nepasitikėjimas savimi vienai auginant vaikus gali nemenkai aptemdyti mintis. Dažniausiai vienišos mamos nerimauja dėl vaiko ateities.

Mane išdavė vyras: kaip gyventi toliau?

Neištikimybė – jautri tema, kuria žmonės dažniausiai turi arba kardinalią, kraštutinę nuomonę, arba žvelgia tolerantiškai.

Toksiški tėvų santykiai: kas tai ir kokią įtaką jie daro šeimoje augantiems vaikams?

Santykius, kai vienas partneris yra sistemingai kito engiamas, įprasta vadinti toksiškais. Tai nuodingi santykiai, atimantys savigarbą, orumą.

Skyrybos: skirtis ar likti kartu dėl vaikų?

Skyrybų statistika Lietuvoje – negailestinga: kasmet skirtingais keliais pasuka maždaug 1 iš 2 susituokusių porų.

Kebli situacija: kaip užsiimti seksu, kai namuose yra vaikų?

Kai kuriems tėvams didžiausias aistros žudikas – mintis, kad namuose, esant vaikų, nebegalima užsiimti seksu.

Meilė gali trukti tiek metų, kiek noriu? Kalbamės su santykių ekspertu Dariumi Ražausku (tęsinys)

Kas traukia žmogų prie žmogaus: panašumai ar skirtumai? Kaip pastebėti, kad santykiuose įsijungė SOS signalas? Pakalbėkime atvirai apie viską.

Meilė trunka tiek metų, kiek noriu: kaip išlaikyti tvirtą ryšį? Atsako santykių ekspertas Darius Ražauskas

Mylėti ir įsimylėti. Kaip manote, kuo skiriasi šios sąvokos? Kiek laiko trunka meilė, kiek – įsimylėjimas? Kas galėtų atsakyti į šį klausimą?

Vyro prioritetai: mama ar šeima?

Daugelyje kultūrų paprastai suprantama, kad santuoka – tarsi kertinis taškas, kai atsiskiriama nuo šeimos, kurioje kiekvienas iš sutuoktinių užaugo.

Tėvai gyvena kartu: kaip visiems sutarti?

Nemaža dalis porų po santuokos gyvena su tėvais. Toks pasirinkimas – visiškai normalus, juk bendras gyvenimas gali turėti nemažai privalumų.

Tėvai nepripažįsta antros pusės: ką daryti?

Radote idealų partnerį, kurį labai mylite? Santykiai – puikūs, grįsti pasitikėjimu ir pagarba. Bet yra problema: jūsų tėvai jo arba jos nepripažįsta.

Kada geriausia išeitis – skyrybos?

Akivaizdu, kad apsispręsti, ar jūsų santuoka (ryšys) baigėsi, ar eilinį kartą dar sutelksite jėgas ir kovosite, nėra paprasta.