Kokias 5 klaidas dažniausiai daro kūdikio susilaukę tėvai?

Tėtis prie mamos iškėlęs aukštai kūdikį Ground Picture | Shutterstock.com

Gimus kūdikiui poros santykiai pasikeičia jei ne 360, tai mažiausiai 180 laipsnių kampu. Atsiradus naujajam šeimos nariui vargiai randame laiko antrajai pusei, nebelieka tos santykių ugnelės, galiausiai, lėtais žingsniais, po truputį pradedame susvetimėti.

Deja, nemažai porų nesiima veiksmų, neinicijuoja pokyčių ir neieško būdų, kaip pasiekti, kad santykiuose viskas vėl būtų gerai. Visoms poroms, manančioms, kad tai tėvystė keičia jų santykių statusą, reikėtų priminti, kad tą atstumą sukuriate jūs patys, jūsų daromos klaidos ir tai, kad partnerį laikote kažkuo, kas yra visiškai suprantama ir dėl ko nereikia dėti didelių pastangų.

Taigi, kokias santykių klaidas daro ką tik kūdikio susilaukę tėvai?

1. Visiškai pamirštamas partneris

Įprastai kai šeimoje gimsta kūdikis, mama visą dėmesį sutelkia į jį, pamiršdama viską aplink. Visą dieną ji prižiūri mažylį, o vakare džiaugiasi pasiekusi lovą ir galėdama šiek tiek pailsėti. Žinoma, į naujagimio priežiūrą įsitraukti privalo abu tėvai: tuomet nė vienam iš jų nėra tokios didelės nuoskaudos, tačiau net ir tokiu atveju dėmesio stygių anksčiau ar vėliau abudu partneriai gali pajusti.

Kartais ką tik kūdikio susilaukusias mamas patarimas daugiau dėmesio skirti vyrui, organizuoti romantiškus pasimatymus ar vakarienes žvakių šviesoje gali tiesiog varyti iš proto, tačiau jo visiškai ignoruoti taip pat nederėtų. Mažiausia, ką galite padaryti – tai skirti laiko nuoširdžiam pokalbiui be pašalinių trikdžių, išmaniojo telefono rankose, pasidomėti, kaip jūsų vyras jaučiasi, kas jį šiuo metu neramina ir t. t.

Taip pat kai sėdite ant sofos, o kūdikis miega jums ant rankų, galite prisiglausti prie savo vyro, padėti galvą jam ant peties. Nepamirškite prisilietimų, apkabinimų ir fizinio kontakto galios.

2. Nevaldomos emocijos

Vienas didžiausių ir dažniausių veiksnių, sukeliančių įtampą ir problemas santykiuose po vaikelio gimimo – nuovargis. Didžiulį poveikį kasdieniam gyvenimui gali turėti miego trūkumas: būdami pavargę susierziname dėl menkiausių smulkmenų (pavyzdžiui, svetainėje ant sofos paliktos lėkštės), užsipuolame partnerį „lygioje vietoje“, kai anksčiau į viską gebėdavome žvelgti su humoru ir būti kur kas atlaidesni.

Susilaukus kūdikio laikas, anksčiau skirtas bendrauti, ilsėtis ir namų ruošai, nuo šiol priklauso tik naujam šios planetos gyventojui, tad tėvams laikinai reikia susitaikyti, kad tai paveiks ir jų santykių dinamiką.

Todėl pravers pagalvoti, kaip suvaldyti nuovargį ir miego stygių: paprašykite pagalbos artimųjų, pasisamdykite namų tvarkytoją, užsisakykite jau paruošto maisto į namus ir t. t.

Daugiau patarimų rasite straipsnyje:

3. Vyras iškraustomas iš miegamojo

Susilaukus vaikelio bent jau kuriam laikui neišvengiamai pakis šeimos hierarchija: kurį laiką šeimos galva tikrai bus kūdikis. Tačiau labai svarbu atminti, kad vaikas gimė iš jūsų sąjungos, pirmiausia buvote jūs – tvirta, mylinti pora.

Gana dažnokai pasitaiko, kad mama dėl patogumo su kūdikiu lieka miegoti miegamajame, vienoje lovoje, tėtis išsikrausto į kitą kambarį. Tačiau turėkite omenyje, kad tokiu atveju vėliau kažką pakeisti bus sudėtinga. Taigi geriausia – kad tėtis būtų šalia.

Dėl patogumo ir dažnų naktinių maitinimų bent pirmuosius kelis mėnesius kūdikis tikrai gali miegoti kartu su tėvais, vėliau jam vieta – savo lovytėje, dar paaugus – atskirame kambaryje. Jei nenorite nuo partnerio emociškai ir fiziškai pernelyg atitolti, dar prieš kūdikiui gimstant įsigykite didesnę miegamojo lovą.

4. Priimami neapgalvoti finansiniai sprendimai

Prieš susilaukdami kūdikio galbūt gyvenote gana prabangiai ir savęs nevaržėte, gausiai išlaidavote dalykams, kurie vargiai buvo būtini. Puiku, jei ir kūdikiui gimus vis dar galite sau leisti tą prabangą. Tačiau tapę tėvais vis tik turėtumėte atidžiau kontroliuoti savo finansus: prieš įsigydami kažkokį nebūtiną daiktą ar investuodami pirmiausia pasitarkite su partneriu.

Jokiu būdu negalima vieniems, nepasitarus su antrąja puse nuspręsti ir pradėti kaupti vaiko ateičiai ar nupirkti mažylio kambario baldus: tokie sprendimai gali nemenkai įsiutinti partnerį. Pirkdami bet kokį daiktą, viršijantį triženklę sumą, paklauskite savęs, ar jis tikrai būtinas, pasiteiraukite partnerio, ką jis mano.

Plačiau skaitykite:

5. Prasideda nesutarimai dėl auklėjimo stiliaus

Nors ir skamba keistai ar net absurdiškai, tačiau tam tikrus auklėjimo stilius tėvai pradeda taikyti vos naujagimiui išvydus šį pasaulį. Pavyzdžiui, vieni renkasi mažylį migdyti kartu lovoje, kiti iškart perkelia jį į atskirą kambarį, vieni kūdikius daug nešioja ir glaudžia, kiti iškart moko užmigti savarankiškai, ir t. t.

Naujagimio tėvai augo skirtingose socialinėse ir kultūrinėse aplinkose, skirtingos ir jų patirtys. Tad jūsų tėvų taikyti ir jums atrodantys tinkamiausi auklėjimo metodai nebūtinai tiks jūsų šeimai. Iš pradžių gali būti sunku atsikratyti savo įsitikinimų ir susitaikyti su kažkieno ideologija, tačiau labiau pasitikėkite partneriu.

Ieškokite kompromisų, atsikratykite išankstinių nuostatų, kurkite savo unikalų auklėjimo stilių.

Susiję straipsniai

Ko tikėtis pirmaisiais kūdikio auginimo mėnesiais? 5 didžiausi iššūkiai

Pirmieji mėnesiai auginant kūdikį kupini didesnių ar mažesnių iššūkių. Jų išvengti nepavyksta nė vienai šeimai.

Laima ir Gediminas Stončiai apie dukrą: „Baimė buvo didžiulė“

Tėtis, Gediminas Stončius, prisimena visus dukters, kuriai dabar – treji, augimo etapus. Pirmasis etapas buvo košmarinis – nenorėjimas rengtis.

Laimos Tamulytės-Stončės baimės, tapus mama

Laima Tamulytė-Stončė prisipažįsta, kad baimė būti vyresne mama – didelė, mat nejauti to polėkio ir lengvumo, kuris būdingas ankstyvesnei tėvystei.