Vaiko ugdymas

Ką daryti, kad rytinė rutina grįžus į mokyklą būtų sklandi?

Rytai neturi būti sudėtingi. Keletas patarimų ir gudrybių, kad visa šeima išeitų pro duris be ašarų, susierzinimo ir užmirštų pietų šaldytuve.

Visapusis vaiko lavinimas: kaip pasiekti apčiuopiamą rezultatą?

Kaip lavinti vaiką visapusiškai, kad formuotųsi „sveika“, savimi pasitikinti, gyvenimo iššūkius nebijanti priimti asmenybė?

Vaiko ugdymas per judesį ir muziką: kuo tai svarbu ugdant asmenybę?

Ar kada susimąstėme, kad vaiką ugdyti svarbu ne tik teoriškai, bet ir praktiškai – per įvairias fizines veiklas.

Mokykla „Delta“: vieta, kurioje vaikai mokomi pasitelkiant kūrybiškumą

Mokykla „Delta“ – tai mokykla, kurioje, ugdant tvirtą ir protingą asmenybę, puikių pasiekimų siekiama pasitelkiant kūrybiškumą ir atkaklumą.

Mažieji keliauja į mokyklą: patarimai, kad mokiniai būtų saugūs kelyje

Naujieji mokslo metai – įtemptas, bet kartu ir labai įdomus laikas. Jo su jauduliu laukia ne tik pirmokai, bet ir tėvai.

Vaikas pereina iš darželio į mokyklą: kaip tai padaryti sklandžiai?

Vieni vaikai su malonumu pereina iš darželio į mokyklą, kiti adaptuojasi sunkiau, ir jiems prireikia šiek tiek daugiau laiko.

Keletas būrelių vienu metu: kaip padėti vaikui?

Koks būrelių skaičius yra normalus, o koks – pernelyg didelis, ir jau peržengia vaiko fizines galimybes?

Priešmokyklinė klasė: rinktis mokyklą ar likti darželyje?

Nuo 2016–2017 mokslo metų priešmokyklinis ugdymas Lietuvoje privalomas. Tėvai gali rinktis, ar į parengiamąją klasę leisti 5, ar – 6 metų vaiką.

Nauja mokykla: kaip padėti vaikui greičiau adaptuotis?

Rugsėjis – iššūkių metas tiek pirmokams, tiek ir pradedantiems lankyti naują mokyklą mokiniams: jiems neramu, ar pavyks pritapti naujame kolektyve.

Kaip sukurti tinkamą mokymosi erdvę vaikui namuose?

Spalvinga, vaikui patraukli mokymosi aplinka klasėje ir mokykloje – labai svarbu. Tinkama mokymosi vieta gali padėti mokiniui susikaupti.

Kaip psichologiškai paruošti pirmoką mokyklai?

Vis labiau artėjant rugsėjui jaudulį ir nerimą jaučia ne tik būsimieji pirmokai, bet ir jų tėvai. Vaikai nerimauja, kaip seksis mokytis.

Ugdome savarankišką žmogų: kuo unikali Montessori pedagogika?

Daugelis tėvų yra girdėję apie Montessori pedagogiką. Šios ugdymo metodikos tikslas – nuo pat vaiko gyvenimo pradžios ugdyti savarankišką žmogų.

2021-ųjų mokslo metai: vaikai nuo Rugsėjo 1-osios grįžta į klases?

Atsižvelgiama į Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) ugdymo įstaigoms teiktas rekomendacijas, kaip mokymas bus organizuojamas 2021-aisiais.

Kada geriau leisti vaiką į mokyklą – nuo 6 ar 7 metų?

Vieniems tėvams, atrodo, vaikas jau skaito, rašo, viskuo domisi, taigi pats laikas leisti į mokyklą.

Pirmoko krepšelis ir mokykliniai reikmenys vyresniems: kaip apsipirkti racionaliai ir sutaupyti?

Vaikus auginantys tėvai dažnai domisi, ką būtina turėti pirmokui, kiek ir kokių kanceliarinių priemonių jam prireiks, kokią sumą reikės skirti.

Būreliai vaikams: kaip pasirinkti?

Būrelius vaikams rekomenduojama pradėti lankyti nuo antros klasės. Į kokį būrelį leisti vaiką? Apsvarstykite šiuos klausimus!