Susiję straipsniai

Vaikui nustatyti specialieji poreikiai

Vaikams, turintiems raidos sutrikimų, yra nustatomi specialieji poreikiai bei skiriama pagalba tam, kad jie kuo lengviau įsitrauktų į ugdymą.

Praleistų pamokų pateisinimo tvarka. Kiek praleistų pamokų gali pateisinti tėvai?

2023 m. rugsėjį įsigaliojo tvarka, kad tėvai gali pateisinti tik iki 5 dėl ligos vaiko praleistų mokymosi dienų per mėnesį.

Vidmantė Martikonytė: „Sulaukiau skambučio iš mokyklos – sūnus pagautas rūkant“

Vidmantė Martikonytė, būdama jauna mama, augino sūnų liberaliai – be griežtų ribų ir draudimų. Tačiau kai sūnus paaugo, iškilo klausimas.

Naujausi komentarai

  1. Marche
    Marche prieš 4 mėn.

    bambucza parašė:
    O kokią pagalbą gauna " normalių" vaikų tėvai, patys "normalūs" vaikai? Ar jiems vedami užsiėmimai, mokymai, kuriuose gautų bent minimalių žinių apie "kitokius" vai…

    Išmokykite save pirmiausia empatijos bei tolerancijos, tada to mokykite savo vaikus. Iš jūsų rašliavos puikiai matau, iš kur randasi patyčios. Jūs skleidžiat pyktį, rodot tą vaikams, nors vaikai tyros būtybės ir jie priima visus, gal jiems nei netrukdo kažkokie nesklandumai. Manau jums savo vaikams paaiškinti kas yra kas, padėti išgyventi jausmus, įvykius, analizuoti situacijas bei žmones turėtų būti daug lengviau. Realiai jūsų vaikams bus daug lengviau prisitaikyti gyvenime, bet kažkodėl pučiat burbulą, nes mat neleidžia jums įprastai gyventi ir yra kažkokie nepatogumai. Iš jūsų kažkiek atimtas komfortas ir jau viskas, nebežinom kas darosi, skleidžiam putas bei reikalaujam vaikus su sutrikimais izoliuoti. Hipergloba jokiam vaikui nepadeda žinokit, į kurią, matau jūs labai linkusi. Aš tokių kalbų tikrai netoleruosiu, nes čia tiesiog tamsuolių mintys. Jūsų nemokė plačiau atsimerkti, tai dar linkite bei skleidžiat savo vaikams tą patį, nejausdama jokio skausmo už kitą. Jūsų darbas aiškinti, kalbėti, rodyti filmus, skaityti knygas apie įvairiapusį pasaulį. Tik jau nepasakokit, kad čia labai sudėtinga padaryti. Aprašėt, kad čia didžiausia katastrofa vaikui skirti ekstra 10 minučių paaiškinimui apie jį supančią aplinką. O, kai važiuoja žmogus su neįgaliojo vėžimėliu arba vaikšto su lazdele irgi ima pyktis, kad jie vaikšto, nes dabar kils vaikui klausimų? Tikrai nesuprasiu tokių pamąstymų.

  2. Dangyra
    Dangyra prieš 4 mėn.

    Marche parašė:
    Išmokykite save pirmiausia empatijos bei tolerancijos, tada to mokykite savo vaikus. Iš jūsų rašliavos puikiai matau, iš kur randasi patyčios. Jūs skleidžiat pyktį,…

    Esu įsitikinusi, kad 99% tėvų, neigiamai vertinančių įtraukųjį ugdymą, pirmiausia įsivaizduoja ir galvoje turi agresyvų ir neprognozuojamą vaiką, kuris savo veiksmais sutrikdo visą mokymo procesą ir gali net sužaloti ką nors. Neįsivaizduoju, kad neprigirdintis, neprimatantis, ramus autistukas ar vaikas su ds, galėtų kelti emocijas ir tėvams būtų sudėtinga savo atžaloms paaiškinti apie įvairovę ar susitaikyti, kad mokytoja skirs aniems kelias minutes daugiau.

  3. User has not uploaded an avatar
    Aurumaa prieš 4 mėn.

    Amadra parašė:
    Arba kodel vienam kazkas galima, o kitam ne.

    Bet kur šioje vietoje integracija? t.y. abi pusės prisitaiko prie vienas kitų? Šiuo atveju tai vienos pusės nusileidimas kitai pusei.

    Bet juk mes kiekvienas irgi esame tu sistemu dalys. Ir kuo labiau padesime specialiuju poreikiu turintiems vaikams nuo mazu dienu integruotis i visuomene, tuo geriau paskui bus mums patiems.

    Čia man skamba kaip prieštara jūsų ankstesnei minčiai apie labiau lygesnius. Kaip bus padedama integruotis, jei nusileidžiama? Ar tikrai tai yra pagalba spec.poreikių vaikui?

  4. Marche
    Marche prieš 4 mėn.

    Mažiau pirštais badykite tėvelius, kurie pasirinkimo neturi! O atsisukite į vyriausybę, kuriems dzin, kad vaikams sunku. Tobulai aprašytas straipsnis apie valstybės požiūrį. Mes, specialiųjų poreikių turinčių vaikų, tėvai, net norėdami procesus pakeisti - negalim to padaryti, nes nėra leidžiama, net neklauso kas mūsų vaikams geriau. Jeigu visi tėveliai susivieniję kovotų už savo vaikų gerovę - pvz atsirastų galimas ugdymas namuose tokiems vaikams arba atidedamas pagal raidą, ar dar kažkokie pasirinkimai egzitstuotų, tai visiems lengviau būtų gyventi. Bet to nėra. Įmetė vargšus vaikus į sistemą ale gauna pagalbos, nors puikiai žinome kaip yra. Tai va, normalių vaikų tėvai, ne ten jūs pyktį liejate. Nėra kur mums dėti tų specialių vaikučių, jeigu jiems nenustatyta atsilikimas.

    https://lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/2371694/mama-nori-svietimo-istatymo-pataisu-mano-vaikui-i-priesmokykline-klase-per-anksti

  5. User has not uploaded an avatar
    bambucza prieš 4 mėn.

    Ir pasistengia ir ieško, skyria laiko ir paaiškina savo vaikams. Bet pabrėžiu, kad tėvai patys turi būti suinteresuoti socializuoti savo kitokį vaiką. Labiau kalbu ne apie fizinę negalią turinčius vaikus, o būtent psichinę, emocinę ir socialinę. Ne paslaptis būtent pastariesiems daugiausia dėmesio ir lėšų skyriama. Prisitaikyti turi abi šalys, bet mūsų atvejo taikosi tik viena pusė.