Motinystės išmokos (pašalpos)

Nuo rugpjūčio – mamadieniai (tėvadieniai) auginantiems vieną vaiką ir kitos naujovės   (2)

2022 m. rugpjūčio 1 d. įsigalios pokyčiai, kurie, kaip tikimasi, padės derinti šeimos ar asmeninius poreikius su darbo įsipareigojimais.

Nuo 2022 m. birželio didėja parama šeimoms: suvestinė

Nuo 2022 m. birželio mėn. didėja išmokos vaikui (vaiko pinigai), socialinė parama mokiniams, vienkartinės išmokos vaikui ir nėščiai moteriai bei kt.

Daugiausia diskusijų keliantys naujosios vaiko priežiūros atostogų trukmės ir išmokų pakeitimai 2022 metais

2020 m. viduryje Socialinės apsaugos ir darbo ministerija visuomenei pristatė pasiūlymų, skatinančių abu tėvus labiau įsitraukti į vaiko priežiūrą.

Vaiko išlaikymo priteisimas (alimentai) 2022 metais: visa aktualiausia informacija

Vaiko išlaikymo išmoka, arba alimentai – pinigai, kuriuos sutuoktinis po skyrybų privalo mokėti nepilnamečio biologinio vaiko išlaikymui.

Motinystės išmokos: ką apie jas būtina žinoti 2022 metais?

Lietuvoje vaiko priežiūros atostogos vienos ilgiausių. Tiesa, valstybės išmokos, prižiūrint vaiką ir nedirbant siūlomus dvejus metus, nedidelės.

Tėvystės atostogos ir išmokos 2022 metais   (493)

Tėvystės atostogos yra 30 kalendorinių dienų atostogos, kuriomis galima pasinaudoti nuo vaiko gimimo iki pirmojo gimtadienio.

Populiariausios išmokos Lietuvoje kūdikio susilaukusiems tėvams ir vaikams iki 18 m.

Kartu su tėvystės statusu „ateina“ ir finansinė pagalba tėvams. Kokia ji, kada skiriama ir kokių dokumentų reikia?

Aktualu tėvams: nuo 2022 metų keisis vaiko priežiūros išmokų skaičiavimo tvarka   (537)

Šeimos finansinė padėtis gimus kūdikiui pasikeičia. Šeimai tenka priimti sprendimą: grįžti į darbą ir palikti dar visai mažą vaiką.

Vaiko priežiūros atostogos ir išmokos 2022 metais   (4895)

Vaiko priežiūros atostogos yra tikslinės atostogos, suteikiamos nuo nėštumo ir gimdymo atostogų pabaigos iki vaikui sukaks 3 metai.

Išmokos nėštumo metu, gimus arba įvaikinus vaiką 2022 metais (suvestinė)   (510)

Išmokų, mokamų gimus vaikui, nėštumo ir gimdymo periodu, vaiko priežiūros atostogų metu, įsivaikinus arba globojant vaiką nuo 2022 metų, sąrašas.

Nėštumo ir gimdymo, vaiko priežiūros ir tėvystės išmokos savarankiškai dirbantiems tėvams 2022 m.   (11)

Nuo 2021 01 01 individualią veiklą vykdantiems asmenims išmokos mokamos neatsižvelgiant į jų pajamas, gautas iš savarankiškos veiklos.

Nėštumo ir gimdymo atostogos (dekretinės) ir motinystės išmokos 2022 metais   (2558)

Nėštumo ir gimdymo atostogos (NGA) arba dekretinės prasideda, kai nėštumui sueina 30 savaičių.

Vienkartinė išmoka gimus vaikui 2022 metais   (392)

2022 m. vienkartinės išmokos gimus vaikui dydis yra 462 Eur.

Išmokos vaikui (vaiko pinigai) 2022 metais   (2541)

Nuo 2022 m. visiems vaikams mokami „vaiko pinigai“ didėja iki 73,5 Eur.

Vaiko pinigai: kada ir kaip pateikti prašymą 2022 metais?   (154)

Informacija, kaip pateikti prašymą savivaldybei, norint gauti vaiko pinigus ir kitas savivaldybių mokamas socialines išmokas.

Išmokos įvaikintiems ar globojamiems vaikams 2022 metais   (2)

Išmoka įvaikinus vaiką skiriama vienam iš vaiko įtėvių 24 mėnesius nuo teismo sprendimo įvaikinti vaiką įsiteisėjimo.

Vienkartinė išmoka nėščiai moteriai 2022 metais   (292)

Vienkartinė išmoka nėščiai moteriai skiriama tuo atveju, jei nėščioji neturi teisės gauti motinystės išmokos.

Nuo šiol kiekvienas Lietuvos naujagimis gaus ir knygų lauknešėlį   (14)

Nuo 2021 m. pab. kiekviena gimdyvė ir jos naujagimis gaus ne tik įvairių dovanų, naujagimio kraitelį, bet ir „Knygų starto“ lauknešėlį.

Kokios lengvatos taikomos neįgaliems vaikams ir jų šeimoms?

Neįgaliems vaikams Lietuvoje skiriamos įvairios lengvatos. Dažnu atveju didžiausios lengvatos suteikiamos sunkią negalią turintiems vaikams.

Vaikų priežiūra namuose dėl karantino: nedarbingumas ir ligos išmokos   (6)

Karantino metu vaikų į ugdymo įstaigas nevedantys tėvai gali gauti ligos išmoką už sveiko vaiko priežiūrą.

Nemokamas maitinimas: visiems priešmokyklinukams, pirmokams, antrokams

Mokiniams, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo arba pradinio ugdymo programą pirmoje ir antroje klasėje, skiriami nemokami pietūs.

Kaip įregistruoti vaiko gimimą?   (227)

Vaiko gimimą turite įregistruoti per 3 mėnesius nuo vaiko gimimo. Patogiausia naujagimį įregistruoti internetu.

Kaip pateikti prašymą SODRAI gauti išmoką?   (123)

Tam, kad gautumėte SODROS mokamas motinystės, tėvystės ir vaiko priežiūros išmokas (pašalpas), turite pateikti prašymą SODRAI.

Tėvystės pripažinimas pas notarą   (342)

Notaro patvirtintas vaiko tėvystės pripažinimo pareiškimas reikalingas norint vyrą įrašyti kaip vaiko tėvą gimimo liudijime.

Nėščiųjų ir auginančių vaikus teisės darbe pagal Darbo kodeksą   (134)

Svarbiausi dalykai apie nėščiųjų ir turinčių vaikų teises darbe, atleidimo iš darbo nėštumo metu sąlygas, papildomus laisvadienius auginant vaikus.