Motinystės išmokos (pašalpos)

Kokios lengvatos taikomos neįgaliems vaikams ir jų šeimoms?

Neįgaliems vaikams Lietuvoje skiriamos įvairios lengvatos. Dažnu atveju didžiausios lengvatos suteikiamos sunkią negalią turintiems vaikams.

Aktualu tėvams: nuo 2022 metų keisis vaiko priežiūros išmokų skaičiavimo tvarka   (95)

Šeimos finansinė padėtis gimus kūdikiui pasikeičia. Šeimai tenka priimti sprendimą: grįžti į darbą ir palikti dar visai mažą vaiką.

Populiariausios išmokos Lietuvoje kūdikio susilaukusiems tėvams ir vaikams iki 18 m.

Kartu su tėvystės statusu „ateina“ ir finansinė pagalba tėvams. Kokia ji, kada skiriama ir kokių dokumentų reikia?

Nėštumo ir gimdymo, vaiko priežiūros ir tėvystės išmokos savarankiškai dirbantiems tėvams 2021 m.   (7)

Nuo 2021-01-01 individualią veiklą vykdantiems asmenims išmokos mokamos neatsižvelgiant į jų pajamas, gautas iš savarankiškos veiklos.

Vaikų priežiūra namuose dėl karantino: nedarbingumas ir ligos išmokos   (6)

Karantino metu vaikų į ugdymo įstaigas nevedantys tėvai gali gauti ligos išmoką už sveiko vaiko priežiūrą.

Nemokamas maitinimas: visiems priešmokyklinukams, pirmokams, antrokams

Mokiniams, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo arba pradinio ugdymo programą pirmoje ir antroje klasėje, skiriami nemokami pietūs.

Išmokos nėštumo metu, gimus arba įsivaikinus vaiką 2021 metais (suvestinė)   (469)

Išmokų, mokamų gimus vaikui, nėštumo ir gimdymo periodu, vaiko priežiūros atostogų metu, įsivaikinus arba globojant vaiką nuo 2021 metų, sąrašas.

Vienkartinė išmoka nėščiai moteriai   (232)

Vienkartinė išmoka nėščiai moteriai skiriama tuo atveju, jei nėščioji neturi teisės gauti motinystės išmokos.

Išmokos vaikui (vaiko pinigai) 2021 metais   (2040)

Nuo 2021 m. visiems vaikams mokami „vaiko pinigai“ didėja iki 70 Eur.

Vienkartinė išmoka gimus vaikui 2021 metais   (254)

2021 m. vienkartinės išmokos gimus vaikui dydis yra 440 Eur.

Nėštumo ir gimdymo atostogos (dekretinės) ir motinystės išmokos 2021 metais   (689)

Nėštumo ir gimdymo atostogos (NGA) arba dekretinės prasideda, kuomet nėštumui sueina pilnos 30 savaičių.

Vaiko priežiūros atostogos ir išmokos 2021 metais   (4105)

Vaiko priežiūros atostogos yra tikslinės atostogos, suteikiamos nuo nėštumo ir gimdymo atostogų pabaigos iki vaikui sukaks 3 metai.

Tėvystės atostogos ir išmokos 2021 metais   (397)

Tėvystės atostogos yra 30 kalendorinių dienų atostogos, kuriomis galima pasinaudoti nuo vaiko gimimo iki pirmojo gimtadienio.

Kaip įregistruoti vaiko gimimą?   (188)

Vaiko gimimą turite įregistruoti per 3 mėnesius nuo vaiko gimimo. Patogiausia naujagimį įregistruoti internetu.

Kaip pateikti prašymą SODRAI gauti išmoką?   (97)

Tam, kad gautumėte SODROS mokamas motinystės, tėvystės ir vaiko priežiūros išmokas (pašalpas), turite pateikti prašymą SODRAI.

Tėvystės pripažinimas pas notarą   (278)

Notaro patvirtintas vaiko tėvystės pripažinimo pareiškimas reikalingas norint vyrą įrašyti kaip vaiko tėvą gimimo liudijime.

Vaiko pinigai: kur kreiptis?   (117)

Informacija, kaip pateikti prašymą savivaldybei norint gauti vaiko pinigus ir kitas savivaldybių mokamas socialines išmokas.

Išmokos įvaikintiems ar globojamiems vaikams

Išmoka įvaikinus vaiką skiriama vienam iš vaiko įtėvių 24 mėnesius nuo teismo sprendimo įvaikinti vaiką įsiteisėjimo.

Nėščiųjų ir auginančių vaikus teisės darbe pagal Darbo kodeksą   (80)

Svarbiausi dalykai apie nėščiųjų ir turinčių vaikų teises darbe, atleidimo iš darbo nėštumo metu sąlygas, papildomus laisvadienius auginant vaikus.