Kaip įregistruoti vaiko gimimą? (247)

Vaiko gimimo registravimas internetu

Per kiek laiko reikia įregistruoti naujagimį?

Vaiko gimimą turite įregistruoti per 3 mėnesius nuo vaiko gimimo. Kuo greičiau įregistruosite, tuo greičiau galėsite gauti su vaiko gimimu susijusias paslaugas ir išmokas (pavyzdžiui, vaikui skirtas išmokas).

Kaip įregistruoti vaiko gimimą?

Vaiko gimimo įregistravimo prašymą galite pateikti dviem būdais:

 • Internetu per metrikacijos paslaugų informacinę sistemą MEPIS.
 • Civilinės metrikacijos skyriuje. Dokumentus užpildysite ir pateiksite nuvykę į vietinį civilinės metrikacijos skyrių (taip vadinamą zaksą).

Registruoti vaiką internetu yra greičiau ir patogiau.

Kokių dokumentų reikia norint įregistruoti vaiko gimimą?

Vaiko gimimui įregistruoti jums prireiks:

*eVGP (elektroninis vaiko gimimo pažymėjimas), kurį jau išduoda kai kurios gimdymo įstaigos. eVGP numeris nurodomas popierinio vaiko gimimo pažymėjimo antraštėje.

Registruojant vaiką Civilinės metrikacijos skyriuje, šiuos dokumenus privalėsite turėti su savimi ir pateikti skyriaus darbuotojai.

Kaip įregistruoti vaiko gimimą internetu?

Registruodami vaiką internetu, sugaišite ne daugiau, kaip 10-15 minučių. Nuo 2017 m. popieriniai gimimo liudijimai nebebus išduodami (apie tai – skaitykite žemiau).

 • Eikite į mepis.registrucentras.lt metrikacijos paslaugų informacinės sistemos puslapį ir spauskite dešinėje esantį mygtuką Metrikacijos paslaugų informacinė sistema.
 • Atsidariusiame lange spauskite nuorodą Norėdami prisijungti spauskite čia.
 • Pateksite į Elektroninių valdžios vartus, kur trėsite prisijungti prie sistemos jums patogiu būdu (pavyzdžiui, su mobiliuoju el. parašu ar per banką).
 • Prisijungę, viršutiniame meniu spauskite Paslaugos.
 • Tuomet spauskite Įregistruoti vaiko gimimą.

Atsidariusioje formoje turėsite užpildyti trūkstamus duomenis duomenis (dalis duomenų bus supildyta automatiškai).

 • Pareiškėjo (jūsų) duomenys turėtų būti supildyti automatiškai. Jei pastebėjote netikslumų, juos galite pakoreguoti paspaudę meniu punktą Nustatymai.
 • Vaiko duomenys: vaiko vardas, pavardė, gimimo data, tautybė, gimimo vieta, kelintas vaikas motinai.
 • Tėvų duomenys: jei vaikas gimė santuokoje, tėvų duomenys bus įrašyti, reikės užpildyti tik asmens tapatybės dokumento (pavyzdžiui, asmens tapatybės kortelės) duomenis;
 • Pateikiami dokumentai. Iš sąrašo "pateikiami dokumentai" pasirinkite reikiamą dokumento tipą, tai padarę spauskite Pasirinkti ir įkelkite sveikatos priežiūros įstaigos išduotą vaiko gimimo pažymėjimo kopiją (skenuotą ar nufotografuotą dokumentą) arba spauskite Naudoti elektroninį dokumentą, jei turite eVGP numerį ir sekite nurodymus. Jei registruojamas ne santuokoje gimęs vaikas, taip pat turėsite įkelti skenuotą (fotografuotą) notaro patvirtintą tėvystės pripažinimo pareiškimą.

Užsienyje gimusio vaiko gimimo įtraukimas į apskaitą Lietuvoje

Jeigu užsienyje gimusio vaiko bent vienas iš tėvų yra Lietuvos Respublikos pilietis, toks vaikas turi būti įtrauktas į apskaitą Lietuvoje. Tai galima padaryti tiek LR ambasadoje vaiko gimimo šalyje, tiek internetu per mepis.registrucentras.lt (reikia turėti galimybę prisijungti prie sistemos per el. bankininkystę ar su el. parašu).

Išsamią informaciją, kokius dokumentus pateikti ir kas reikiamus dokumentus išduoda atitinkamose šalyse, rasite LR ambasadų puslapiuose:

Vaiko gimimo liudijimas

Nuo 2017 metų popieriniai gimimo liudijimai neišduodami, juos pakeitė elektroniniai įrašai Gyventojų registre. Visos institucijos, kurioms reikėdavo pateikti gimimo liudijimą, reikiamus duomenis gaus iš šio gyventojų registro. Iki 2017 m. gimusių vaikų gimimo liudijimus turėsite atsiimti savo Civilinės metrikacijos skyriuje.

Jei prireiktų vaiko gimimo faktą ar amžių patvirtinančio dokumento, tačiau vaikas neturi asmens tapatybės dokumento (AT kortelės ar paso), civilinės metrikacijos skyriuje bus galima gauti gimimo įrašą patvirtinantį išrašą. Jį taip pat bus galima užsisakyti internetu per mepis.registrucentras.lt sistemą, taigi į civilinės metrikacijos skyrių reikės nuvykti tik jo atsiimti.

Vaiko gyvenamosios vietos deklaravimas

Gimus vaikui, taip pat turėsite deklaruoti vaiko gyvenamąją vietą. Tai taip pat patogiausia padaryti internetu per E-VALDŽIOS VARTUS.

Pranešimas poliklinikai apie naujagimį

Parvykę iš gimdymo namų paskambinkite į savo poliklinikos registratūrą ir praneškite apie naujagimį. Registratūros darbuotojai informuos jus, ką reikia daryti toliau.

Pagal galiojančią tvarką, naujagimis poliklinikos gydytojo ar slaugytojo turi būti apžiūrėtas per tris darbo dienas nuo kūdikio išrašymo iš gimdymo namų.

Taip pat skaitykite:

Naujausi komentarai

 1. Mavaina
  Mavaina prieš 3 mėn.

  Aš truputi nesuprantu, o būtinai vaiką turi apžiūrėti mano poliklinikos gyditojai? Jei aš noriu vaiką registruoti kitoje poliklinikoje, o pati likti kitur ar tai įmanoma?

 2. justemur
  justemur prieš 3 mėn.

  Mavaina parašė:
  Aš truputi nesuprantu, o būtinai vaiką turi apžiūrėti mano poliklinikos gyditojai? Jei aš noriu vaiką registruoti kitoje poliklinikoje, o pati likti kitur ar tai įm…

  Taip. Kur norit ten registruojatės. Aišku dabar ten kažkas planuoja keisti tvarką, bet lyg dar nepakeitė

 3. kristute1
  kristute1 prieš 3 mėn.

  Mavaina parašė:
  Aš truputi nesuprantu, o būtinai vaiką turi apžiūrėti mano poliklinikos gyditojai? Jei aš noriu vaiką registruoti kitoje poliklinikoje, o pati likti kitur ar tai įm…

  Su vaikais esam skirtingose įstaigose, vaikai pas pediatrę, o ne šeimos gydyoją. Išsirenkat gydytoją, šiandien paskambinat į įstaigą ir gydytoja(-)s arba slaugytoja(-s) atvyks per porą dienų

 4. Mavaina
  Mavaina prieš 3 mėn.

  kristute1 parašė:
  Su vaikais esam skirtingose įstaigose, vaikai pas pediatrę, o ne šeimos gydyoją. Išsirenkat gydytoją, šiandien paskambinat į įstaigą ir gydytoja(-)s arba slaugytoja…

  Nu įdomiai, mums registratūroj pasakė, kad palikti savo kontaktus ir gyditoja sususieks. Dabar jau 4-ta diena eina, kaip mes namuose ir niekas mūsų nelanko :/. Skambinau teirautis, sako "dar tik pora dienų praėjo, gyditoja tikrai susisieks", nu o savaitgalį, tai jau tikrai niekas pas mus neis :/ .

 5. justemur
  justemur prieš 3 mėn.

  Mavaina parašė:
  Nu įdomiai, mums registratūroj pasakė, kad palikti savo kontaktus ir gyditoja sususieks. Dabar jau 4-ta diena eina, kaip mes namuose ir niekas mūsų nelanko :/. Skam…

  Šiaip tai reta kuri dabar ir eina. Paskambina ir viskas