Kaip įregistruoti vaiko gimimą? (16)

Vaiko gimimo registravimas internetu

Per kiek laiko reikia įregistruoti naujagimį?

Vaiko gimimą turite įregistruoti per 3 mėnesius nuo vaiko gimimo. Kuo greičiau įregistruosite, tuo greičiau galėsite gauti su vaiko gimimu susijusias paslaugas ir išmokas (pavyzdžiui, vaikui skirtas išmokas).

Kaip įregistruoti vaiko gimimą?

Vaiko gimimo įregistravimo prašymą galite pateikti dviem būdais:

 • Internetu per metrikacijos paslaugų informacinę sistemą MEPIS.
 • Civilinės metrikacijos skyriuje. Dokumentus užpildysite ir pateiksite nuvykę į vietinį civilinės metrikacijos skyrių (taip vadinamą zaksą).

Registruoti vaiką internetu yra greičiau ir patogiau.

Kokių dokumentų reikia norint įregistruoti vaiko gimimą?

Vaiko gimimui įregistruoti jums prireiks:

*eVGP (elektroninis vaiko gimimo pažymėjimas), kurį jau išduoda kai kurios gimdymo įstaigos. eVGP numeris nurodomas popierinio vaiko gimimo pažymėjimo antraštėje.

Registruojant vaiką Civilinės metrikacijos skyriuje, šiuos dokumenus privalėsite turėti su savimi ir pateikti skyriaus darbuotojai.

Kaip įregistruoti vaiko gimimą internetu?

Registruodami vaiką internetu, sugaišite ne daugiau, kaip 10-15 minučių. Nuo 2017 m. popieriniai gimimo liudijimai nebebus išduodami (apie tai – skaitykite žemiau).

 • Eikite į mepis.registrucentras.lt metrikacijos paslaugų informacinės sistemos puslapį ir spauskite dešinėje esantį mygtuką Metrikacijos paslaugų informacinė sistema.
 • Atsidariusiame lange spauskite nuorodą Norėdami prisijungti spauskite čia.
 • Pateksite į Elektroninių valdžios vartus, kur trėsite prisijungti prie sistemos jums patogiu būdu (pavyzdžiui, su mobiliuoju el. parašu ar per banką).
 • Prisijungę, viršutiniame meniu spauskite Paslaugos.
 • Tuomet spauskite Įregistruoti vaiko gimimą.

Atsidariusioje formoje turėsite užpildyti trūkstamus duomenis duomenis (dalis duomenų bus supildyta automatiškai).

 • Pareiškėjo (jūsų) duomenys turėtų būti supildyti automatiškai. Jei pastebėjote netikslumų, juos galite pakoreguoti paspaudę meniu punktą Nustatymai.
 • Vaiko duomenys: vaiko vardas, pavardė, gimimo data, tautybė, gimimo vieta, kelintas vaikas motinai.
 • Tėvų duomenys: jei vaikas gimė santuokoje, tėvų duomenys bus įrašyti, reikės užpildyti tik asmens tapatybės dokumento (pavyzdžiui, asmens tapatybės kortelės) duomenis;
 • Pateikiami dokumentai. Iš sąrašo "pateikiami dokumentai" pasirinkite reikiamą dokumento tipą, tai padarę spauskite Pasirinkti ir įkelkite sveikatos priežiūros įstaigos išduotą vaiko gimimo pažymėjimo kopiją (skenuotą ar nufotografuotą dokumentą) arba spauskite Naudoti elektroninį dokumentą, jei turite eVGP numerį ir sekite nurodymus. Jei registruojamas ne santuokoje gimęs vaikas, taip pat turėsite įkelti skenuotą (fotografuotą) notaro patvirtintą tėvystės pripažinimo pareiškimą.

Užsienyje gimusio vaiko gimimo įtraukimas į apskaitą Lietuvoje

Jeigu užsienyje gimusio vaiko bent vienas iš tėvų yra Lietuvos Respublikos pilietis, toks vaikas turi būti įtrauktas į apskaitą Lietuvoje. Tai galima padaryti tiek LR ambasadoje vaiko gimimo šalyje, tiek internetu per mepis.registrucentras.lt (reikia turėti galimybę prisijungti prie sistemos per el. bankininkystę ar su el. parašu).

Išsamią informaciją, kokius dokumentus pateikti ir kas reikiamus dokumentus išduoda atitinkamose šalyse, rasite LR ambasadų puslapiuose:

Vaiko gimimo liudijimas

Nuo 2017 metų popieriniai gimimo liudijimai neišduodami, juos pakeitė elektroniniai įrašai Gyventojų registre. Visos institucijos, kurioms reikėdavo pateikti gimimo liudijimą, reikiamus duomenis gaus iš šio gyventojų registro. Iki 2017 m. gimusių vaikų gimimo liudijimus turėsite atsiimti savo Civilinės metrikacijos skyriuje.

Jei prireiktų vaiko gimimo faktą ar amžių patvirtinančio dokumento, tačiau vaikas neturi asmens tapatybės dokumento (AT kortelės ar paso), civilinės metrikacijos skyriuje bus galima gauti gimimo įrašą patvirtinantį išrašą. Jį taip pat bus galima užsisakyti internetu per mepis.registrucentras.lt sistemą, taigi į civilinės metrikacijos skyrių reikės nuvykti tik jo atsiimti.

Vaiko gyvenamosios vietos deklaravimas

Gimus vaikui, taip pat turėsite deklaruoti vaiko gyvenamąją vietą. Tai taip pat patogiausia padaryti internetu per E-VALDŽIOS VARTUS.

Pranešimas poliklinikai apie naujagimį

Parvykę iš gimdymo namų paskambinkite į savo poliklinikos registratūrą ir praneškite apie naujagimį. Registratūros darbuotojai informuos jus, ką reikia daryti toliau.

Pagal galiojančią tvarką, naujagimis poliklinikos gydytojo ar slaugytojo turi būti apžiūrėtas per tris darbo dienas nuo kūdikio išrašymo iš gimdymo namų.

Taip pat skaitykite:

Naujausi komentarai

 1. Salvija
  Salvija prieš 3 mėn.

  zenkliuke parašė:
  MEPIS savaime neregistruoja.. Ten įrašas atsiranda, kai jis įregistruotas Civilinės metrikacijos biure. Temos pradžioje nurodyta, pagal kokį teisės aktą privaloma r…

  Žodžiu geriau ir lengviau nieko ne daryti

 2. User has not uploaded an avatar
  Alelija prieš 3 sav.

  Sveiki, siunčiu šiek tiek patikslinta straipsnio info, ką galite pasidaryti internetu pagimdžius, gali atlikti tiek tėvelis tiek mamytė. Tėveliui siūloma daugiau paslaugų.
  1. Pirma turite įregistruoti vaiko gimimą, tai gali atlikti per MEPIS sistemą: https://mepis.registrucentras.lt/internal-web/pages/common/login.xhtml
  Paslauga vadinsis Naujagimio gimimo registravimas
  Kai vaikas bus įregistruotas, gausite pranešimą, įprastai įregistruoja per 1 d. d. Tada turėtumėte gauti vaiko AK (nuo 2017 metų vaiko gimimo liudijimo nebeišduoda, tad nežinau ar tą AK dabar persiunčia)
  Jei nepersiųs kartu su prašymo įvykdymo patvirtinimu, tiesiog užeikite į www.epaslaugos.lt puslapį, prisijunkite, nueikite į Atstovaujamas asmuo (tiesioginė nuoroda: https://www.epaslaugos.lt/portal/auth/changePerson), ir ten matysite savo vaiko(-ų) vardą, pavardę ir asmens kodą.
  2. Tuomet galite užsakyti kompleksinę paslaugą:
  https://www.epaslaugos.lt/portal/service/38820/7660?searchId=91d66d83-780e-41dd-b07e-d9190baf91c2
  Ten įvesite vaiko asmens kodą, ir galėsi užsakyti tokias paslaugas:
  *deklaruoti vaiko gyvenamąją vietą vieno iš tėvų (paslaugą užsakiusiojo) adresu;
  *pateikti prašymą darbdaviui dėl tėvystės atostogų suteikimo (jei paslaugą užsakinėja vaiko tėvas); - čia prašymas pasirašomas el. parašu, gali šios paslaugos neužsakinėti ir tiesiog atskirai darbdaviui sava tvarka pateikti prašymą.
  *pateikti prašymą vienkartinei išmokai gimus vaikui gauti;
  *pateikti prašymą skirti tėvystės pašalpą (jei paslaugą užsakinėja vaiko tėvas)

 3. JovitaV
  JovitaV prieš 2 sav.

  Salvija parašė:
  Žodžiu geriau ir lengviau nieko ne daryti

  Tikrai taip😂😂😂😂 mano mažajam jau 5, turi kitos šalies pilietybę ir nusispjaut jog turiu informuoti Lt, kol nepadarys paprastai ir greitai 😂😂😂

 4. User has not uploaded an avatar
  Alelija prieš 2 sav.

  JovitaV parašė:
  Tikrai taip😂😂😂😂 mano mažajam jau 5, turi kitos šalies pilietybę ir nusispjaut jog turiu informuoti Lt, kol nepadarys paprastai ir greitai 😂😂😂…

  Tai kad tai internetu galima per 1 dieną padaryti. Per MEPIS. Pati užsienyje sudarytą santuoką užregistravau internetu. Pridejau visus skenuotus dokumentus ir po dienos gavau atsakymą kad viskas tvarkoje. Tai tas pats matyt ir su vaiko gimimo užsienyje užregistravimu. Tam yra atskira paslauga kuri taip ir vadinasi

 5. Inga92
  Inga92 prieš 13 val.

  Priregistravau vaika sumokejau 6 eurus kaip priklauso ir uzregistravo. Gal galit kas paaiskinti placiau kaip rast vaiko asmens Koda internete? Nes cia kaip pasiskinta prisijungiu prie epaslaugos Bet niekur nerandu nueiti i atstovaujamas asmuo kad rasti asmens Koda niekaip nerandu :/