Vaiko gyvenamosios vietos deklaravimas (139)

Anna Grigorjeva| Shutterstock.com

Kas turi deklaruoti vaiko gyvenamąją vietą?

Nepilnamečių (taip pat ir naujagimio) gyvenamąją vietą deklaruoja jų tėvai, įtėviai, globėjai (rūpintojai) arba kiti vaiko atstovai.

Naujagimio gyvenamosios vietos deklaravimo paslauga yra supaprastinta, iš esmės jai tereikia vaiko asmens kodo ir gimimo liudijimo.

Kaip deklaruoti vaiko gyvenamąją vietą?

Vaiko gyvenamąją vietą patogiausia deklaruoti internetu per Elektroninius valdžios vartus epaslaugos.lt. Tam reikia turėti mobilų parašą, el. bankininkystę ar galimybę patvirtinti tapatybę kitais portale „Elektroniniai valdžios vartai“ nurodytais būdais.

Jei vaiko gyvenamosios vietos deklaruoti internetu neturite galimybės, tai galite padaryti nuvykę į savo savivaldybę (seniūniją).

Kodėl reikia deklaruoti gyvenamąją vietą?

Gyvenamosios vietos deklaravimas suteikia teisę į viešas paslaugas, socialinę paramą, išmokas (pavyzdžiui, išmoką gimus vaikui).

Ar reikia patalpų savininko sutikimo deklaruojant vaiko gyvenamąją vietą?

Deklaruojant vaiko (taip pat ir naujagimio) gyvenamąją vietą, atskiras savininko sutikimas nereikalingas, nes vaikas deklaruojamas tuo pačiu adresu, kaip ir vaiko mama (tėvas, įtėvis ar kitas įstatymų numatytas globėjas, kuris deklaruoja vaiko gyvenąmąją vietą).

1. VyTau
    VyTau prieš 9 mėn.

avietuke parašė:
    Bus. nes norėdami parduoti turėsite kreiptis į teismą. O jei jis nesutiks buto neparduosite nes gaunasi kad parduodate vienintelį šeimos būstą

Oi kaip negerai tada... :/

2. avietuke
    avietuke prieš 9 mėn.

VyTau parašė:
    Oi kaip negerai tada... :/

Per deklaruoti vaikus galute tikrai. Bet leidimą buto pardavimui vis tiek turės duoti teismas.

3. VyTau
    VyTau prieš 9 mėn.

Aciu

4. AtaneR6
    AtaneR6 prieš 7 mėn.

As su tokiu klausimu panasiu kaip mamyte rase anksciau, situacija tokia kad noriu gauti dukrai mokykla butent "ta" butas yra mociutes vardu, ten deklaruotas vyras, jeigu as prideklaruoju save ir vaikus i ta buta, uzpildau prasyma kad gauti vieta i mokykla, gaunu ir tada vaikus ir save perdeklaruoju kitur iskarto, ir tada parduoda buta, ar man iseitu taip, ar nereiketu kreiptis i teismus del pardavimo? ar nebutu problemu poto del mokyklos?

Minde.val prieš 2 d.

Bandant registruoti naujagimi, nors viskas uzpildyta gerai "Vaiko tautybė nesutampa su nei vieno iš tėvų tautybe"