Vaiko gyvenamosios vietos deklaravimas (137)

Anna Grigorjeva| Shutterstock.com

Kas turi deklaruoti vaiko gyvenamąją vietą?

Nepilnamečių (taip pat ir naujagimio) gyvenamąją vietą deklaruoja jų tėvai, įtėviai, globėjai (rūpintojai) arba kiti vaiko atstovai.

Naujagimio gyvenamosios vietos deklaravimo paslauga yra supaprastinta, iš esmės jai tereikia vaiko asmens kodo ir gimimo liudijimo.

Kaip deklaruoti vaiko gyvenamąją vietą?

Vaiko gyvenamąją vietą patogiausia deklaruoti internetu per Elektroninius valdžios vartus epaslaugos.lt. Tam reikia turėti mobilų parašą, el. bankininkystę ar galimybę patvirtinti tapatybę kitais portale „Elektroniniai valdžios vartai“ nurodytais būdais.

Jei vaiko gyvenamosios vietos deklaruoti internetu neturite galimybės, tai galite padaryti nuvykę į savo savivaldybę (seniūniją).

Kodėl reikia deklaruoti gyvenamąją vietą?

Gyvenamosios vietos deklaravimas suteikia teisę į viešas paslaugas, socialinę paramą, išmokas (pavyzdžiui, išmoką gimus vaikui).

Ar reikia patalpų savininko sutikimo deklaruojant vaiko gyvenamąją vietą?

Deklaruojant vaiko (taip pat ir naujagimio) gyvenamąją vietą, atskiras savininko sutikimas nereikalingas, nes vaikas deklaruojamas tuo pačiu adresu, kaip ir vaiko mama (tėvas, įtėvis ar kitas įstatymų numatytas globėjas, kuris deklaruoja vaiko gyvenąmąją vietą).

Naujausi komentarai

 1. VyTau
  VyTau prieš 2 mėn.

  Sveikos, mamos. Yra tokia situacija. Parduodame buta kuriame yra deklaruoti nepilnameciai vaikai ir vyras. Gyvename Kaune, kadangi kolkas neperkame kito buto ar galiu vaikus perdeklaruoti ten, kur deklaruota as, ne Kaune? Ar bus kazkokiu problemu pardavinejat buta? Dabar gyvename giminaiciu bute iki tol, kol musu pirkti norimas butas atsilaisvins.

 2. avietuke
  avietuke prieš 2 mėn.

  VyTau parašė:
  Sveikos, mamos. Yra tokia situacija. Parduodame buta kuriame yra deklaruoti nepilnameciai vaikai ir vyras. Gyvename Kaune, kadangi kolkas neperkame kito buto ar gal…

  Bus. nes norėdami parduoti turėsite kreiptis į teismą. O jei jis nesutiks buto neparduosite nes gaunasi kad parduodate vienintelį šeimos būstą

 3. VyTau
  VyTau prieš 2 mėn.

  avietuke parašė:
  Bus. nes norėdami parduoti turėsite kreiptis į teismą. O jei jis nesutiks buto neparduosite nes gaunasi kad parduodate vienintelį šeimos būstą

  Oi kaip negerai tada... :/

 4. avietuke
  avietuke prieš 2 mėn.

  VyTau parašė:
  Oi kaip negerai tada... :/

  Per deklaruoti vaikus galute tikrai. Bet leidimą buto pardavimui vis tiek turės duoti teismas.

 5. VyTau
  VyTau prieš 2 mėn.

  Aciu