Vaiko gyvenamosios vietos deklaravimas (180)

Anna Grigorjeva| Shutterstock.com

Kas turi deklaruoti vaiko gyvenamąją vietą?

Nepilnamečių (taip pat ir naujagimio) gyvenamąją vietą deklaruoja jų tėvai, įtėviai, globėjai (rūpintojai) arba kiti vaiko atstovai.

Naujagimio gyvenamosios vietos deklaravimo paslauga yra supaprastinta, iš esmės jai tereikia vaiko asmens kodo ir gimimo liudijimo.

Kaip deklaruoti vaiko gyvenamąją vietą?

Vaiko gyvenamąją vietą patogiausia deklaruoti internetu per Elektroninius valdžios vartus epaslaugos.lt. Tam reikia turėti mobilų parašą, el. bankininkystę ar galimybę patvirtinti tapatybę kitais portale „Elektroniniai valdžios vartai“ nurodytais būdais.

Jei vaiko gyvenamosios vietos deklaruoti internetu neturite galimybės, tai galite padaryti nuvykę į savo savivaldybę (seniūniją).

Kodėl reikia deklaruoti gyvenamąją vietą?

Gyvenamosios vietos deklaravimas suteikia teisę į viešas paslaugas, socialinę paramą, išmokas (pavyzdžiui, išmoką gimus vaikui).

Ar reikia patalpų savininko sutikimo deklaruojant vaiko gyvenamąją vietą?

Deklaruojant vaiko (taip pat ir naujagimio) gyvenamąją vietą, atskiras savininko sutikimas nereikalingas, nes vaikas deklaruojamas tuo pačiu adresu, kaip ir vaiko mama (tėvas, įtėvis ar kitas įstatymų numatytas globėjas, kuris deklaruoja vaiko gyvenąmąją vietą).

Naujausi komentarai

 1. Jolanta-K@J mama
  [email protected] mama prieš 1 mėn.

  IndreD parašė:
  Sveikos, esu deklaruota Kauno r., vyras su pirmagymiu registruoti Kauno m. Ir vaikas lanko Kauno darželį, ten kur deklaruotas vyras ir vaikas Kauno m. mes neesam sa…

  Nereikia.
  Taip.

 2. IndreD
  IndreD prieš 1 mėn.

  [email protected] mama parašė:
  Nereikia.
  Taip.

  Ačiū už eiline pagalba, jūs kaip visad nuostabi⚘️⚘️⚘️❤️

 3. son3
  son3 prieš 1 mėn.

  Sveiki, bandau pildyti paraišką už vaiko pinigus ir išmeta Atmetimo priežastis: Gyventojų registras neteikia duomenų apie vieną iš šeimos sudėties formoje (SP-1) nurodytų asmenų arba joje nurodyti asmenys nėra Jūsų šeimos nariai? Nesuprantu ką ne taip padariau pildydama..🤦‍♀️

 4. Jolanta-K@J mama
  [email protected] mama prieš 1 mėn.

  son3 parašė:
  Sveiki, bandau pildyti paraišką už vaiko pinigus ir išmeta Atmetimo priežastis: Gyventojų registras neteikia duomenų apie vieną iš šeimos sudėties formoje (SP-1) nu…

  Sutriko sistema, tad bandykit rytoi.

 5. son3
  son3 prieš 1 mėn.

  [email protected] mama parašė:
  Sutriko sistema, tad bandykit rytoi.

  [email protected] mama parašė:
  Sutriko sistema, tad bandykit rytoi.

  Ačiū🥰