Vaiko gyvenamosios vietos deklaravimas (190)

Anna Grigorjeva| Shutterstock.com

Kas turi deklaruoti vaiko gyvenamąją vietą?

Nepilnamečių (taip pat ir naujagimio) gyvenamąją vietą deklaruoja jų tėvai, įtėviai, globėjai (rūpintojai) arba kiti vaiko atstovai.

Naujagimio gyvenamosios vietos deklaravimo paslauga yra supaprastinta, iš esmės jai tereikia vaiko asmens kodo ir gimimo liudijimo.

Kaip deklaruoti vaiko gyvenamąją vietą?

Vaiko gyvenamąją vietą patogiausia deklaruoti internetu per Elektroninius valdžios vartus epaslaugos.lt. Tam reikia turėti mobilų parašą, el. bankininkystę ar galimybę patvirtinti tapatybę kitais portale „Elektroniniai valdžios vartai“ nurodytais būdais.

Jei vaiko gyvenamosios vietos deklaruoti internetu neturite galimybės, tai galite padaryti nuvykę į savo savivaldybę (seniūniją).

Kodėl reikia deklaruoti gyvenamąją vietą?

Gyvenamosios vietos deklaravimas suteikia teisę į viešas paslaugas, socialinę paramą, išmokas (pavyzdžiui, išmoką gimus vaikui).

Ar reikia patalpų savininko sutikimo deklaruojant vaiko gyvenamąją vietą?

Deklaruojant vaiko (taip pat ir naujagimio) gyvenamąją vietą, atskiras savininko sutikimas nereikalingas, nes vaikas deklaruojamas tuo pačiu adresu, kaip ir vaiko mama (tėvas, įtėvis ar kitas įstatymų numatytas globėjas, kuris deklaruoja vaiko gyvenąmąją vietą).

Susiję straipsniai

Trumpasis numeris 111: kam jis skirtas?

2023 m. spalio mėnesį Lietuvoje pradėjo veikti trumpasis humanitarinei pagalbai skirtas numeris 111.

Ar batutai iš tikrųjų yra saugūs vaikams?

Batutai – labai populiarūs ir mėgstami tiek vaikų, tiek suaugusiųjų. Jei tik namuose bėgioja mažyliai, daugelyje kiemų tikrai pastebėsime batutą.

Tėvai išgyvena sudėtingą laikotarpį: kaip galima jiems padėti? Nauja socialinė programa „Savanoriai tėvams“

Socialinė programa „Savanoriai tėvams“ kviečia atsigręžti į emocinės paramos svarbą ir mažinti išgyvenamą vienišumą bei suteikti palaikymą tėvams.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Laura86S prieš 1 m.

  Greta 82 parašė:
  Sveiki. O man iškilo klausimas. Jei būsto savininkai terminuotai prideklaruoja mamą su vaiku ,tai kas būna su vaiko registracija kai baigiasi terminas?

  Tai baigiasi ir registracija taip pat kaip ir mamai

 2. User has not uploaded an avatar
  lape_snape0 prieš 1 m.

  Sveikos. Gal žinote kas, jeigu vaikas su mama buvo registruoti bute iki tol, kol gaus daržely vietos ir dabar kai jau gavo, noriu išregistruoti ar nepraras darželio jau eidama?
  Noriu rudeniop susitvarkyti kompensaciją už šildymą, bet dėl kitų asmenų jos galiu negauti... 🫣

 3. User has not uploaded an avatar
  e.glyte prieš 11 mėn.

  Mes su vyru esame priregistruoti viename adrese kaime, tačiau svarstome pirkti namą prie Vilniaus. Tarkim namas yra sodo namas prie kurio negalima prisiregistruoti. Tai kaip vyksta su vaiko darželiu ir mokykla? Ar priims vaiką į bet kokį darželį ar jis turi būti priregistruotas būtent tame rajone? Ačiū iš anksto.

 4. User has not uploaded an avatar
  4deimantai prieš 7 mėn.

  Susidūrėme su problema. Aš su vaikais esame deklaravę gyvenamąją vietą Prienų rajone. Ten ir gyvename. Bet dukrai dėl sveikatos problemų reikia lankytis vienoje asociacijoje kurios nėra Prienų rajone. Bet ji yra Alytuje. Toje asociacijoje gali lankytis tik Alytaus mieste arba rajone prisiregistravę žmonės. Kadangi močiutė ten gyvena tai norėtumėm pri deklaruoti dukros gyvenamąją vietą pas močiutę, bet mums pasakė, kad būtinai vienas iš tėvų turi būti ten deklaravęs savo gyvenamąją vietą. Gal žinot ar esat susidūrę su panašia problema ir turit kokių patarimų kur kreiptis, kad man pačiai nereikėtų pakeisti savo deklaracijos, o tik dukros? Gal yra kažkoks įstatymas kuriuo galima visa tai apeiti? Dukrai 16 metų.

 5. User has not uploaded an avatar
  Nameliai prieš 6 mėn.

  Įrašas perkeltas iš kitos temos

  Sveiki , norėčiau paklausti jei mama su nepilnamečiais vaikais prisiregistruoju kitoj savivaldybei ar vaikams turi įtakos dėl mokyklos istaigu ? Ar gali mokintis toje pačioje mokykloje tik deklaruota vieta pasikeistu?