Vaiko gyvenamosios vietos deklaravimas (156)

Anna Grigorjeva| Shutterstock.com

Kas turi deklaruoti vaiko gyvenamąją vietą?

Nepilnamečių (taip pat ir naujagimio) gyvenamąją vietą deklaruoja jų tėvai, įtėviai, globėjai (rūpintojai) arba kiti vaiko atstovai.

Naujagimio gyvenamosios vietos deklaravimo paslauga yra supaprastinta, iš esmės jai tereikia vaiko asmens kodo ir gimimo liudijimo.

Kaip deklaruoti vaiko gyvenamąją vietą?

Vaiko gyvenamąją vietą patogiausia deklaruoti internetu per Elektroninius valdžios vartus epaslaugos.lt. Tam reikia turėti mobilų parašą, el. bankininkystę ar galimybę patvirtinti tapatybę kitais portale „Elektroniniai valdžios vartai“ nurodytais būdais.

Jei vaiko gyvenamosios vietos deklaruoti internetu neturite galimybės, tai galite padaryti nuvykę į savo savivaldybę (seniūniją).

Kodėl reikia deklaruoti gyvenamąją vietą?

Gyvenamosios vietos deklaravimas suteikia teisę į viešas paslaugas, socialinę paramą, išmokas (pavyzdžiui, išmoką gimus vaikui).

Ar reikia patalpų savininko sutikimo deklaruojant vaiko gyvenamąją vietą?

Deklaruojant vaiko (taip pat ir naujagimio) gyvenamąją vietą, atskiras savininko sutikimas nereikalingas, nes vaikas deklaruojamas tuo pačiu adresu, kaip ir vaiko mama (tėvas, įtėvis ar kitas įstatymų numatytas globėjas, kuris deklaruoja vaiko gyvenąmąją vietą).

Naujausi komentarai

 1. Guesss_
  Guesss_ prieš 2 mėn.

  karolinna parašė:
  Labas, as čia tokį klausimeli turiu gal kas zinos. Kas keiciasi norint prideklaruoti du zmones prie gyvenamosios vietos pvz bute jau gyvenantiems asmenims? Mokesč…

  Ir man įdomu

 2. User has not uploaded an avatar
  Laura86S prieš 2 mėn.

  karolinna parašė:
  Labas, as čia tokį klausimeli turiu gal kas zinos. Kas keiciasi norint prideklaruoti du zmones prie gyvenamosios vietos pvz bute jau gyvenantiems asmenims? Mokesč…

  Taip, padidėja tie mokesčiai, kurie priklauso nuo deklaruotų asmenų skaičiaus

 3. User has not uploaded an avatar
  Vamp prieš 1 mėn.

  Sveikos. O, kaip daryti, jei esu deklaruota kitam rajone, o Gyvenam kitam, ir nuomuojam būstą, kuriame nedeklaruoti esam, tai vaikas taip išeina negali būt deklaruotas kur dabar gyvenam, tai ir darželio negaus kaip suprantu...?

 4. User has not uploaded an avatar
  Laura86S prieš 1 mėn.

  Vamp parašė:
  Sveikos. O, kaip daryti, jei esu deklaruota kitam rajone, o Gyvenam kitam, ir nuomuojam būstą, kuriame nedeklaruoti esam, tai vaikas taip išeina negali būt deklaruo…

  Vaikas deklaruojamas prie vieno iš tėvų

 5. User has not uploaded an avatar
  Laukine2007 prieš 1 mėn.

  Noriu issideklaruoti is busto kuriame gyvenu. Vaikas deklaruotas su manimi. Nuosavybes teises i busta neturiu. Tai yra tevu nuosavybe. Vaiko tevas deklaruotas visai kitur. Su juo kartu negyvenam. Jei as issideklaruosiu ar vaikas irgi bus isdeklaruotas? Niekur nerandu informacijos