Vaiko gyvenamosios vietos deklaravimas (149)

Anna Grigorjeva| Shutterstock.com

Kas turi deklaruoti vaiko gyvenamąją vietą?

Nepilnamečių (taip pat ir naujagimio) gyvenamąją vietą deklaruoja jų tėvai, įtėviai, globėjai (rūpintojai) arba kiti vaiko atstovai.

Naujagimio gyvenamosios vietos deklaravimo paslauga yra supaprastinta, iš esmės jai tereikia vaiko asmens kodo ir gimimo liudijimo.

Kaip deklaruoti vaiko gyvenamąją vietą?

Vaiko gyvenamąją vietą patogiausia deklaruoti internetu per Elektroninius valdžios vartus epaslaugos.lt. Tam reikia turėti mobilų parašą, el. bankininkystę ar galimybę patvirtinti tapatybę kitais portale „Elektroniniai valdžios vartai“ nurodytais būdais.

Jei vaiko gyvenamosios vietos deklaruoti internetu neturite galimybės, tai galite padaryti nuvykę į savo savivaldybę (seniūniją).

Kodėl reikia deklaruoti gyvenamąją vietą?

Gyvenamosios vietos deklaravimas suteikia teisę į viešas paslaugas, socialinę paramą, išmokas (pavyzdžiui, išmoką gimus vaikui).

Ar reikia patalpų savininko sutikimo deklaruojant vaiko gyvenamąją vietą?

Deklaruojant vaiko (taip pat ir naujagimio) gyvenamąją vietą, atskiras savininko sutikimas nereikalingas, nes vaikas deklaruojamas tuo pačiu adresu, kaip ir vaiko mama (tėvas, įtėvis ar kitas įstatymų numatytas globėjas, kuris deklaruoja vaiko gyvenąmąją vietą).

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  devyni3 prieš 1 mėn.

  O gal kas žinote, ar persideklaravus į naują gyvenamąją vietą reikia apie tai pranešti atitinkamoms įstaigoms? Nes tarkim pakeitus pavarde tai ten bankui, darbo biržai, asmens dokumentus pasikeisti ir tt. O pakeitus vietą ar reikia kam? Nes kiek suprantu registrų centre pasikeis tai turėtų pasikeisti ir visur kitur (sodra, ligoniu kasos, vmi ir tt.)🙄

 2. User has not uploaded an avatar
  Laura86S prieš 1 mėn.

  devyni3 parašė:
  O gal kas žinote, ar persideklaravus į naują gyvenamąją vietą reikia apie tai pranešti atitinkamoms įstaigoms? Nes tarkim pakeitus pavarde tai ten bankui, darbo bir…

  Jeigu deklaruota vieta keičiasi iš miesto į rajoną arba atvirkščiai, reikia pildyti prašymą dėl vaiko pinigų

 3. User has not uploaded an avatar
  lialik21 prieš 1 mėn.

  Sveiki, nepilnamecio deklaruota vieta turi buti ten kur gyvena mama ar tetis?
  Jeigu nepilnametis yra pradeklaruotas ar galima laisvai parduoti nekilnuojamaji turta ir pan?
  Aciu

 4. Jolanta-K@J mama
  [email protected] mama prieš 1 mėn.

  lialik21 parašė:
  Sveiki, nepilnamecio deklaruota vieta turi buti ten kur gyvena mama ar tetis?
  Jeigu nepilnametis yra pradeklaruotas ar galima laisvai parduoti nekilnuojamaji tu…

  Taip.
  Reikia teismo leidimo.

 5. User has not uploaded an avatar
  Banga2021 prieš 1 mėn.

  Sveiki, gal kas susidure su problema kai namas dar nera priregistruotas ir negalima priregistruoti vaiko? Tuo adresu as esu registruota jau 34 metai, pasikeite istatymas ir dabar prie sklypo nedeklaruoja. Vaika prideklaravom pagal tetes gyvenama vieta, taciau noretume deklaruoti pas mane.

Forumas gyvai
Krista05 Krista05 prieš 6 min.