Vaikų dantų dygimas

Labas!

Pirmieji dantukai

Paprastai pirmieji pieniniai dantukai vaikams išdygsta apie 5-7 gyvenimo mėnesį, tačiau gali atsitikti ir taip, kad pirmieji dantukai išdygs gerokai anksčiau (pvz. 3 mėn.) arba atvirkščiai ‐ pirmi dantys išdygs sulig pirmuoju gimtadieniu.

Pasitaiko ir naujagimių su pradygusiais dantukais, tačiau tai retas atvejis ‐ taip nutinka tik vienam iš 2000 gimusiųjų.

 
Prasikala
(mėnuo)
Iškrenta
(metai)
1Centriniai kandžiai 6 - 7
2Centriniai kandžiai 6 - 7
3Šoniniai kandžiai 7 - 8
4Šoniniai kandžiai 7 - 8
5Krūminiai dantys 9 - 11
6Krūminiai dantys 9 - 11
7Iltiniai dantys 10 - 12
8Iltiniai dantys 9 - 12
9Krūminiai dantys 10 - 12
10Krūminiai dantys 10- 12
Parsisiųsk schemą, kurioje galėsi žymėti savo mažylio dantukų dygimą. Atsisiųsti schemą

Ankstyvo arba vėlyvo dantų dygimo priežastys

Dantų dygimui įtakos gali turėti sunkios ligos, vaiko medžiagų apytakos sutrikimai ir kitos priežastys, tačiau tai yra labai reti atvejai. Jeigu jūsų vaikas yra sveikas ir vystosi normaliai, nerimauti dėl to, kad dantukai išdygo anksčiau ar vėliau, nereikėtų.

Ankstyvo dantų dygimo galimos priežastys:

 • gimdyvė yra labai jauna;
 • per didelis naujagimio svoris;
 • tymai;
 • paveldimumas;
 • hormonų veiklos sutrikimai.

Vėlyvo dantų dygimo galimos priežastys:

 • sunkios ligos, pvz. rachitas, įvairios ūminės infekcinės ligos;
 • medžiagų apytakos sutrikimai;
 • per mažas naujagimio svoris;
 • sutrikimai embrioninio vystymosi stadijoje.

Dantų dygimo požymiai

 • Paraudusios ir patinusios dantenos dantukų dygimo vietoje;
 • Pagausėjęs seilėtekis;
 • Didelis kūdikio noras kandžiotis ir kišti pirštus į burnytę. Kandžiojama viskas kas yra pasiekiama - savo paties ir mamos pirštai, žaisliukai ir visa kita, ką galima paimti ranka ir pridėti prie burnytės;
 • Padidėjęs irzlumas;
 • Dažnesni prabudimai naktį bei miego sutrikimai;
 • Gali būti neaukšta temperatūra.

Kai kurie vaikai pirmųjų dantų dygimą išgyvena lengvai, kiti - sunkiau. Štai patarimas kaip pagelbėti savo vaikui tokiu metu: išbandyk priemones, kurios šalčio pagalba slopina skausmą bei uždegimo simptomus. Tai gali būti įvairūs kramtukai pripildomi šaltu vandeniu arba šaldymo kameroje kelias minutes vėsintas merliukas.

Taip pat skaitykite

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  GiedrePu prieš 2 sav.

  Braskevi parašė:
  Aišku temp gali būti ir nuo dantu, beeet mums niekad nuo dantu nebuvo temp, jei temp tai virusas, as nelaukiu visada kraujo tyrimus darau vaikui... Nes kazkada vidu…

  Rezultate esam ligoninėje panašu į noro virusą nes vemti pradejo bet para laiko ir va jau atsigavus.

 2. User has not uploaded an avatar
  Ivona96 prieš 2 sav.

  Sveiki! Mums jau greitai bus 6 menesiai. Savaite atgal maziukas pradejo buti irzlesnis... priejom iki to kad pradejo rekt ne savo balsu, dejau zvakute, nusiramino. galvoju kad dygsta dantukai, pamasazavau dantenas su anaftin baby geliu, bet man rodos jam nepadeda (tik porai minuciu..) zodziu gal kad gali is foto pasakyt ar patinusios dantenos? Nes jau baigiu isproto iseit . :(((

 3. viktorijar20
  viktorijar20 prieš 2 sav.

  Ivona96 parašė:
  Sveiki! Mums jau greitai bus 6 menesiai. Savaite atgal maziukas pradejo buti irzlesnis... priejom iki to kad pradejo rekt ne savo balsu, dejau zvakute, nusiramino. …

  Sveiki, gal kažkiek ir patine 🤔 bet tas patinimas gali būti labai labai ilgai. Mums beveik 9 mėnesiai, ir viršutinės diesnos labai labai sutine, atrodo net šviečia dantukai, bet kaip nepramuša visa mėnesį taip. Buna geresniu dienų, buna blogesniu, o tie geliai tik trumpam malšina skausmeli. Aš pamenu kaip dygo pirmi dantukai tai dėjau vibrukolio žvakutę, padėjo kažkiek.

 4. User has not uploaded an avatar
  Nežinomaa prieš 2 sav.

  Ivona96 parašė:
  Sveiki! Mums jau greitai bus 6 menesiai. Savaite atgal maziukas pradejo buti irzlesnis... priejom iki to kad pradejo rekt ne savo balsu, dejau zvakute, nusiramino. …

  Mums pirmas dantukas pasirodė kai suėjo šeši mėnesiai ir vieną dieną.

 5. User has not uploaded an avatar
  Laurike26 prieš 1 sav.

  Ar gali būti kad laukiuosi. Mėnesinės vėlavo dvi dienas.vakar pasidariusi testą padode teigiama.antra juostelė labai neryški. O šiąnakt labai gausiai kraujavau kas tai galėtų buti