Vaikų dantų dygimas

Labas!

Pirmieji dantukai

Paprastai pirmieji pieniniai dantukai vaikams išdygsta apie 5-7 gyvenimo mėnesį, tačiau gali atsitikti ir taip, kad pirmieji dantukai išdygs gerokai anksčiau (pvz. 3 mėn.) arba atvirkščiai ‐ pirmi dantys išdygs sulig pirmuoju gimtadieniu.

Pasitaiko ir naujagimių su pradygusiais dantukais, tačiau tai retas atvejis ‐ taip nutinka tik vienam iš 2000 gimusiųjų.

 
Prasikala
(mėnuo)
Iškrenta
(metai)
1Centriniai kandžiai 6 - 7
2Centriniai kandžiai 6 - 7
3Šoniniai kandžiai 7 - 8
4Šoniniai kandžiai 7 - 8
5Krūminiai dantys 9 - 11
6Krūminiai dantys 9 - 11
7Iltiniai dantys 10 - 12
8Iltiniai dantys 9 - 12
9Krūminiai dantys 10 - 12
10Krūminiai dantys 10- 12
Parsisiųsk schemą, kurioje galėsi žymėti savo mažylio dantukų dygimą. Atsisiųsti schemą

Ankstyvo arba vėlyvo dantų dygimo priežastys

Dantų dygimui įtakos gali turėti sunkios ligos, vaiko medžiagų apytakos sutrikimai ir kitos priežastys, tačiau tai yra labai reti atvejai. Jeigu jūsų vaikas yra sveikas ir vystosi normaliai, nerimauti dėl to, kad dantukai išdygo anksčiau ar vėliau, nereikėtų.

Ankstyvo dantų dygimo galimos priežastys:

 • gimdyvė yra labai jauna;
 • per didelis naujagimio svoris;
 • tymai;
 • paveldimumas;
 • hormonų veiklos sutrikimai.

Vėlyvo dantų dygimo galimos priežastys:

 • sunkios ligos, pvz. rachitas, įvairios ūminės infekcinės ligos;
 • medžiagų apytakos sutrikimai;
 • per mažas naujagimio svoris;
 • sutrikimai embrioninio vystymosi stadijoje.

Dantų dygimo požymiai

 • Paraudusios ir patinusios dantenos dantukų dygimo vietoje;
 • Pagausėjęs seilėtekis;
 • Didelis kūdikio noras kandžiotis ir kišti pirštus į burnytę. Kandžiojama viskas kas yra pasiekiama - savo paties ir mamos pirštai, žaisliukai ir visa kita, ką galima paimti ranka ir pridėti prie burnytės;
 • Padidėjęs irzlumas;
 • Dažnesni prabudimai naktį bei miego sutrikimai;
 • Gali būti neaukšta temperatūra.

Kai kurie vaikai pirmųjų dantų dygimą išgyvena lengvai, kiti - sunkiau. Štai patarimas kaip pagelbėti savo vaikui tokiu metu: išbandyk priemones, kurios šalčio pagalba slopina skausmą bei uždegimo simptomus. Tai gali būti įvairūs kramtukai pripildomi šaltu vandeniu arba šaldymo kameroje kelias minutes vėsintas merliukas.

Taip pat skaitykite

Naujausi komentarai

 1. ingullle prieš 3 mėn.

  Sau lee parašė:
  Labas mamos. Tokia situacija kad mano berniukiui 2men pamačiusi jo burnyte pastebejau kad kur dantys kalsis ten balta😯 Atrodo kad dantys formuojasi.. ziauriai daug …

  Mums 3 men. pirmieji isdygo apatiniai, kiti du virsutiniai 6 men. 😁

 2. genet
  genet prieš 1 mėn.

  Sveikos. Maziui jau tuoj 7men, kolkas dar bedantis tik koks negerumas - puolu tikrint burnyte ar nelenda koks dantukas. Sian truputi pakilo temp. 37,5, tikrinu burnyte ir pamatau tokius baltus lopinelius, vis ieskodavau pasirodanciu bruksniuku siek tiek auksciau, ar cia gali buti bepasirodantys dantukai ar cia iprastas vaizdas?.. labai sunku atidziau apziuret, o dar nufotkint, isvis misija

 3. User has not uploaded an avatar
  Mamman prieš 1 mėn.

  genet parašė:
  Sveikos. Maziui jau tuoj 7men, kolkas dar bedantis tik koks negerumas - puolu tikrint burnyte ar nelenda koks dantukas. Sian truputi pakilo temp. 37,5, tikrinu b…

  Nuotraukoje nelabai baltuoja, bet vaizdas tai kaip ir minėjote buna balti bruksniukai lendant dantukams. Galite paliesti dantenas pirštu, jei toje vietoje kur sakote baltuoja, dantenos yra kietesnės, tai tada tikrai dantys dygsta. Su eiliškumu viskas gerai, ne visi dantys išdygsta pagal vadovėli, tai dėl to pergyventi nereikia

 4. genet
  genet prieš 1 mėn.

  Mamman parašė:
  Nuotraukoje nelabai baltuoja, bet vaizdas tai kaip ir minėjote buna balti bruksniukai lendant dantukams. Galite paliesti dantenas pirštu, jei toje vietoje kur sakot…

  Aciu as labai ir nepergyvenu, vyresneliui turbut visus metus nurasinejau viska ant dantu dygimo, o pirmasis pasirode tik bunant 1m 1sav 🤦‍♀️😄 tai su siuo kazkaip nesinori taip pat tiketis anksti, bet vis patikrinu 🙈😄 visgi norisi sulaukti TO pirmojo dantuko ☺️ Nu laukiam

 5. User has not uploaded an avatar
  wioleta2018 prieš 4 d.

  Mes sulakiem dveju dantukų 4 mėn dabar mums 7 ir dysta vėl du viršuje 🙂