Vaikų dantų dygimas

Labas!

Pirmieji dantukai

Paprastai pirmieji pieniniai dantukai vaikams išdygsta apie 5-7 gyvenimo mėnesį, tačiau gali atsitikti ir taip, kad pirmieji dantukai išdygs gerokai anksčiau (pvz. 3 mėn.) arba atvirkščiai ‐ pirmi dantys išdygs sulig pirmuoju gimtadieniu.

Pasitaiko ir naujagimių su pradygusiais dantukais, tačiau tai retas atvejis ‐ taip nutinka tik vienam iš 2000 gimusiųjų.

 
Prasikala
(mėnuo)
Iškrenta
(metai)
1Centriniai kandžiai 6 - 7
2Centriniai kandžiai 6 - 7
3Šoniniai kandžiai 7 - 8
4Šoniniai kandžiai 7 - 8
5Krūminiai dantys 9 - 11
6Krūminiai dantys 9 - 11
7Iltiniai dantys 10 - 12
8Iltiniai dantys 9 - 12
9Krūminiai dantys 10 - 12
10Krūminiai dantys 10- 12
Parsisiųsk schemą, kurioje galėsi žymėti savo mažylio dantukų dygimą. Atsisiųsti schemą

Ankstyvo arba vėlyvo dantų dygimo priežastys

Dantų dygimui įtakos gali turėti sunkios ligos, vaiko medžiagų apytakos sutrikimai ir kitos priežastys, tačiau tai yra labai reti atvejai. Jeigu jūsų vaikas yra sveikas ir vystosi normaliai, nerimauti dėl to, kad dantukai išdygo anksčiau ar vėliau, nereikėtų.

Ankstyvo dantų dygimo galimos priežastys:

 • gimdyvė yra labai jauna;
 • per didelis naujagimio svoris;
 • tymai;
 • paveldimumas;
 • hormonų veiklos sutrikimai.

Vėlyvo dantų dygimo galimos priežastys:

 • sunkios ligos, pvz. rachitas, įvairios ūminės infekcinės ligos;
 • medžiagų apytakos sutrikimai;
 • per mažas naujagimio svoris;
 • sutrikimai embrioninio vystymosi stadijoje.

Dantų dygimo požymiai

 • Paraudusios ir patinusios dantenos dantukų dygimo vietoje;
 • Pagausėjęs seilėtekis;
 • Didelis kūdikio noras kandžiotis ir kišti pirštus į burnytę. Kandžiojama viskas kas yra pasiekiama - savo paties ir mamos pirštai, žaisliukai ir visa kita, ką galima paimti ranka ir pridėti prie burnytės;
 • Padidėjęs irzlumas;
 • Dažnesni prabudimai naktį bei miego sutrikimai;
 • Gali būti neaukšta temperatūra.

Kai kurie vaikai pirmųjų dantų dygimą išgyvena lengvai, kiti - sunkiau. Štai patarimas kaip pagelbėti savo vaikui tokiu metu: išbandyk priemones, kurios šalčio pagalba slopina skausmą bei uždegimo simptomus. Tai gali būti įvairūs kramtukai pripildomi šaltu vandeniu arba šaldymo kameroje kelias minutes vėsintas merliukas.

Taip pat skaitykite

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Meila98 prieš 2 sav.

  Sveikos mamytės... Mums sekmadienį 4 mėnesiai.. Pilvukas jau kaip ir nurimo, vaikas buvo ramus, bet jau kokia 3 diena vaikas labai irzlus... Selėtekis pas mus jau mėnuo laiko, bet dabar dar daugiau pagausėjo, kiša į burnytę viską iš eilės ir ne čiunkia, o grynai kanda ir pyksta... Praktiškai visada kažkas turi būti burnytėje.. Tik pas mus kiek atvirkščiai su miegu, pradėjo miegoti dažnai, tiesiog "užlūšti" ant rankų, (beja jai nemiega tai būna tik ant rankų)... Miega kaip ir neblogai, tik per miegeli būna verkt pradeda, tik soske ikisus miega toliau, bet labai daug čiunkuoja.. O ir valgymas kiek keistokas pasidarė, valgydama pyksta, daugiau žaidžia nei valgo, o ir atpila truputį... Per kelis kartus tik suvalgo normą...
  Sakykit, ar tai gali būti dantukų dygimas?
  Mažylė mums pirma, tad viskas nauja.

 2. User has not uploaded an avatar
  DonataVa prieš 2 sav.

  O per kiek laiko išdygsta dantis, pasireiškus simptomams? Mums galva karšta, irzlus, pradeda verkti ne iš šio nei iš to.

 3. User has not uploaded an avatar
  essterra prieš 2 sav.

  Gal kam dantuku dygimo metu buvo padideje leukocitai? Pvz kruminiu dantu

 4. doviiileee
  doviiileee prieš 1 sav.

  Meila98 parašė:
  Sveikos mamytės... Mums sekmadienį 4 mėnesiai.. Pilvukas jau kaip ir nurimo, vaikas buvo ramus, bet jau kokia 3 diena vaikas labai irzlus... Selėtekis pas mus jau m…

  Pas mus lygiai ta pati situacija, tik tiek kad mano mergytei tuoj trys mėnesiai, galvoju gal dar anksti bet aš irgi nurasau dantų dygimui šiuos pokyčius 🤔 visada buvo labai valgus vaikas, dabar tik ikisi buteliuką ir rėkia ir būna tokių maitinimu per dieną kad nesikiši niekaip... Kartais suvalgo pusę normos tik, o kartais normaliai visą ... 🤦🤔☺️ O kartais ne kad valgytų o zinduka buteliuko tarp dantenų trina 😁

 5. kriste.zdan
  kriste.zdan prieš 1 sav.

  Gilė9 parašė:
  Gavau iš vienos mamos pasiūlymą duoti kalcio vaikui ir išdygs dantukai kurių užuomazgos yra.... labai nerimauju dėl tu dantuku bendraamžiai jau turi po7dantukus o m…

  Pas mus pirmas dantukas 9men prasikale ir dabar sunui 1.9men turim 12 dantuku is kuriu 4 kruminiai ir jau tuoj tuoj bus pirmas iltinis 😊😊😊