Vaikų dantų dygimas

Labas!

Pirmieji dantukai

Paprastai pirmieji pieniniai dantukai vaikams išdygsta apie 5-7 gyvenimo mėnesį, tačiau gali atsitikti ir taip, kad pirmieji dantukai išdygs gerokai anksčiau (pvz. 3 mėn.) arba atvirkščiai ‐ pirmi dantys išdygs sulig pirmuoju gimtadieniu.

Pasitaiko ir naujagimių su pradygusiais dantukais, tačiau tai retas atvejis ‐ taip nutinka tik vienam iš 2000 gimusiųjų.

Prasikala
(mėnuo)
Iškrenta
(metai)
1Centriniai kandžiai 6 - 7
2Centriniai kandžiai 6 - 7
3Šoniniai kandžiai 7 - 8
4Šoniniai kandžiai 7 - 8
5Krūminiai dantys 9 - 11
6Krūminiai dantys 9 - 11
7Iltiniai dantys 10 - 12
8Iltiniai dantys 9 - 12
9Krūminiai dantys 10 - 12
10Krūminiai dantys 10- 12
Parsisiųsk schemą, kurioje galėsi žymėti savo mažylio dantukų dygimą. Atsisiųsti schemą

Ankstyvo arba vėlyvo dantų dygimo priežastys

Dantų dygimui įtakos gali turėti sunkios ligos, vaiko medžiagų apytakos sutrikimai ir kitos priežastys, tačiau tai yra labai reti atvejai. Jeigu jūsų vaikas yra sveikas ir vystosi normaliai, nerimauti dėl to, kad dantukai išdygo anksčiau ar vėliau, nereikėtų.

Ankstyvo dantų dygimo galimos priežastys:

• gimdyvė yra labai jauna;
  • per didelis naujagimio svoris;
  • tymai;
  • paveldimumas;
  • hormonų veiklos sutrikimai.

Vėlyvo dantų dygimo galimos priežastys:

• sunkios ligos, pvz. rachitas, įvairios ūminės infekcinės ligos;
  • medžiagų apytakos sutrikimai;
  • per mažas naujagimio svoris;
  • sutrikimai embrioninio vystymosi stadijoje.

Dantų dygimo požymiai

• Paraudusios ir patinusios dantenos dantukų dygimo vietoje;
  • Pagausėjęs seilėtekis;
  • Didelis kūdikio noras kandžiotis ir kišti pirštus į burnytę. Kandžiojama viskas kas yra pasiekiama - savo paties ir mamos pirštai, žaisliukai ir visa kita, ką galima paimti ranka ir pridėti prie burnytės;
  • Padidėjęs irzlumas;
  • Dažnesni prabudimai naktį bei miego sutrikimai;
  • Gali būti neaukšta temperatūra.

Kai kurie vaikai pirmųjų dantų dygimą išgyvena lengvai, kiti - sunkiau. Štai patarimas kaip pagelbėti savo vaikui tokiu metu: išbandyk priemones, kurios šalčio pagalba slopina skausmą bei uždegimo simptomus. Tai gali būti įvairūs kramtukai pripildomi šaltu vandeniu arba šaldymo kameroje kelias minutes vėsintas merliukas.

Taip pat skaitykite

gratyz prieš 1 sav.

alionushka1992 parašė:
    Supratau. Nes labai nerami, temperatura pakilo

Mums irgi toks vaizdas apie menesi... buna dienu piktesnis, prasciau valgo, tustinasi skysciau, paskui vel kelias dienas kaip niekur nieko.. stumiasi dantukai, vieniem greit prasikala, kiti ilgai laukia

Vilma.v prieš 1 sav.

Sveikos mamytes, jungiuosi ir as prie jusu😊 manau jau kalasi dantukai, mano mazajam... Ar kuri susidure, kad dygimo laikotarpiu dazniau kaki darytu? 🤔 Pradejo 2-3 kartus per diena daryti, nakti daznai verkia, diena buna visai neblogai.

3. Daliaaa prieš 1 sav.

Vilma.v parašė:

Mūsų atveju tai su kiekvienu dantuko dygimu būdavo labai prastas naktinis miegas, verkdavo ir prabudinėdavo kas pusvalandį ar valandą visą naktį.

Vilma.v prieš 1 sav.

Daliaaa parašė:

Per kiek laiko pasirodydavo dantukai?

5. Daliaaa prieš 1 sav.

Vilma.v parašė:
    Per kiek laiko pasirodydavo dantukai?

Dažniausiai po savaitės tokio prasto miegojimo.