Vaikų dantų dygimas

Labas!

Pirmieji dantukai

Paprastai pirmieji pieniniai dantukai vaikams išdygsta apie 5-7 gyvenimo mėnesį, tačiau gali atsitikti ir taip, kad pirmieji dantukai išdygs gerokai anksčiau (pvz. 3 mėn.) arba atvirkščiai ‐ pirmi dantys išdygs sulig pirmuoju gimtadieniu.

Pasitaiko ir naujagimių su pradygusiais dantukais, tačiau tai retas atvejis ‐ taip nutinka tik vienam iš 2000 gimusiųjų.

 
Prasikala
(mėnuo)
Iškrenta
(metai)
1Centriniai kandžiai 6 - 7
2Centriniai kandžiai 6 - 7
3Šoniniai kandžiai 7 - 8
4Šoniniai kandžiai 7 - 8
5Krūminiai dantys 9 - 11
6Krūminiai dantys 9 - 11
7Iltiniai dantys 10 - 12
8Iltiniai dantys 9 - 12
9Krūminiai dantys 10 - 12
10Krūminiai dantys 10- 12
Parsisiųsk schemą, kurioje galėsi žymėti savo mažylio dantukų dygimą. Atsisiųsti schemą

Ankstyvo arba vėlyvo dantų dygimo priežastys

Dantų dygimui įtakos gali turėti sunkios ligos, vaiko medžiagų apytakos sutrikimai ir kitos priežastys, tačiau tai yra labai reti atvejai. Jeigu jūsų vaikas yra sveikas ir vystosi normaliai, nerimauti dėl to, kad dantukai išdygo anksčiau ar vėliau, nereikėtų.

Ankstyvo dantų dygimo galimos priežastys:

 • gimdyvė yra labai jauna;
 • per didelis naujagimio svoris;
 • tymai;
 • paveldimumas;
 • hormonų veiklos sutrikimai.

Vėlyvo dantų dygimo galimos priežastys:

 • sunkios ligos, pvz. rachitas, įvairios ūminės infekcinės ligos;
 • medžiagų apytakos sutrikimai;
 • per mažas naujagimio svoris;
 • sutrikimai embrioninio vystymosi stadijoje.

Dantų dygimo požymiai

 • Paraudusios ir patinusios dantenos dantukų dygimo vietoje;
 • Pagausėjęs seilėtekis;
 • Didelis kūdikio noras kandžiotis ir kišti pirštus į burnytę. Kandžiojama viskas kas yra pasiekiama - savo paties ir mamos pirštai, žaisliukai ir visa kita, ką galima paimti ranka ir pridėti prie burnytės;
 • Padidėjęs irzlumas;
 • Dažnesni prabudimai naktį bei miego sutrikimai;
 • Gali būti neaukšta temperatūra.

Kai kurie vaikai pirmųjų dantų dygimą išgyvena lengvai, kiti - sunkiau. Štai patarimas kaip pagelbėti savo vaikui tokiu metu: išbandyk priemones, kurios šalčio pagalba slopina skausmą bei uždegimo simptomus. Tai gali būti įvairūs kramtukai pripildomi šaltu vandeniu arba šaldymo kameroje kelias minutes vėsintas merliukas.

Taip pat skaitykite

Naujausi komentarai

 1. Lapkričiomama
  Lapkričiomama prieš 1 mėn.

  O kaip lengvinate dantukų dygima naktį? Diena tai kramtukai, šaltas agurkas, tepaliukas. Bet naktį verkia, nemiega, visa naktis vargas pačiam vaikui, nes ne pailsi... Ar duodate vaistų? Žvakutę? Nesinori tuo piktnaudžiauti, bet įdėjus paracetamolio žvakutę naktis visai kitokia...

 2. iMan159
  iMan159 prieš 1 mėn.

  mum tai pakanka patepti dantenukes tepaliuku ir uzmiega .

 3. irasirt
  irasirt prieš 1 mėn.

  Lapkričiomama parašė:
  O kaip lengvinate dantukų dygima naktį? Diena tai kramtukai, šaltas agurkas, tepaliukas. Bet naktį verkia, nemiega, visa naktis vargas pačiam vaikui, nes ne pailsi.…

  Paracetamoli esu viena karta dejus, kai tikrai buvo blogai ir isvien verke. Siaip tokiais etapais naudoju viburcol, bet pastebejau, kad jos geriau suveikia reguliariai naudojamos t.y. jei du kartus naudoji pries nakti,tai trecia karta jau tikrai suveiks... o siaip dazniaudiai nakti irgi tiesiog patepu tepaliuku, tai padeda - pacepsi, nusiramina ir uzmiega.

 4. Ledinuke1993
  Ledinuke1993 prieš 4 sav.

  Sveikos mamytės, turim problemytę, vakar naktį prabudom su 38.6 C temp. Manoji tokia kaip išvirus, išsikvietėm gyytoją, sako tipo kažkas prie plaučių, bet aš esu 100% įsitikinus, kad nuo iltinių dantų, apačioje kiek leido pažiūrėt yra sutinusios dantenos, nerami, nevalgo... Geria tik vandenį ir mišinuką, esam 19 mėn... Metai 7 men bus šeštadienį, gal esat susidūrusios? Patarkit ką bedaryt? nes išbandžiau viską, dėjau paracetamolio žvakutes, daviau Ibuprofen sirupėlio... Nieko....Temp nukrenta, po kiek valandų vėl kyla... ir laikosi iki 37,4 - 37,8, o naktį sukyla 2:30 kažkur iki 39

 5. Emilija.
  Emilija. prieš 4 sav.

  Ledinuke1993 parašė:
  Sveikos mamytės, turim problemytę, vakar naktį prabudom su 38.6 C temp. Manoji tokia kaip išvirus, išsikvietėm gyytoją, sako tipo kažkas prie plaučių, bet aš esu 1…

  Nuo dantu tokios temp nebuna. Dygstant dantims imunitetas silpnesnis ir lengviau kimba ligos. Klausykit gydytojos, darykit kraujo tyrima...