Vaikų dantų dygimas

Labas!

Pirmieji dantukai

Paprastai pirmieji pieniniai dantukai vaikams išdygsta apie 5-7 gyvenimo mėnesį, tačiau gali atsitikti ir taip, kad pirmieji dantukai išdygs gerokai anksčiau (pvz. 3 mėn.) arba atvirkščiai ‐ pirmi dantys išdygs sulig pirmuoju gimtadieniu.

Pasitaiko ir naujagimių su pradygusiais dantukais, tačiau tai retas atvejis ‐ taip nutinka tik vienam iš 2000 gimusiųjų.

 
Prasikala
(mėnuo)
Iškrenta
(metai)
1Centriniai kandžiai 6 - 7
2Centriniai kandžiai 6 - 7
3Šoniniai kandžiai 7 - 8
4Šoniniai kandžiai 7 - 8
5Krūminiai dantys 9 - 11
6Krūminiai dantys 9 - 11
7Iltiniai dantys 10 - 12
8Iltiniai dantys 9 - 12
9Krūminiai dantys 10 - 12
10Krūminiai dantys 10- 12
Parsisiųsk schemą, kurioje galėsi žymėti savo mažylio dantukų dygimą. Atsisiųsti schemą

Ankstyvo arba vėlyvo dantų dygimo priežastys

Dantų dygimui įtakos gali turėti sunkios ligos, vaiko medžiagų apytakos sutrikimai ir kitos priežastys, tačiau tai yra labai reti atvejai. Jeigu jūsų vaikas yra sveikas ir vystosi normaliai, nerimauti dėl to, kad dantukai išdygo anksčiau ar vėliau, nereikėtų.

Ankstyvo dantų dygimo galimos priežastys:

 • gimdyvė yra labai jauna;
 • per didelis naujagimio svoris;
 • tymai;
 • paveldimumas;
 • hormonų veiklos sutrikimai.

Vėlyvo dantų dygimo galimos priežastys:

 • sunkios ligos, pvz. rachitas, įvairios ūminės infekcinės ligos;
 • medžiagų apytakos sutrikimai;
 • per mažas naujagimio svoris;
 • sutrikimai embrioninio vystymosi stadijoje.

Dantų dygimo požymiai

 • Paraudusios ir patinusios dantenos dantukų dygimo vietoje;
 • Pagausėjęs seilėtekis;
 • Didelis kūdikio noras kandžiotis ir kišti pirštus į burnytę. Kandžiojama viskas kas yra pasiekiama - savo paties ir mamos pirštai, žaisliukai ir visa kita, ką galima paimti ranka ir pridėti prie burnytės;
 • Padidėjęs irzlumas;
 • Dažnesni prabudimai naktį bei miego sutrikimai;
 • Gali būti neaukšta temperatūra.

Kai kurie vaikai pirmųjų dantų dygimą išgyvena lengvai, kiti - sunkiau. Štai patarimas kaip pagelbėti savo vaikui tokiu metu: išbandyk priemones, kurios šalčio pagalba slopina skausmą bei uždegimo simptomus. Tai gali būti įvairūs kramtukai pripildomi šaltu vandeniu arba šaldymo kameroje kelias minutes vėsintas merliukas.

Taip pat skaitykite

Naujausi komentarai

 1. ingullle prieš 1 mėn.

  editulllee parašė:
  Sveikos mamytės,įdomu kiek dienų gali laikytis temperatūra,kai dygsta dantukai? Mums jau 3dienos 37.6 -38 tai pakyla,tai nukrenta.Duodu Panadol sirupo 2kartus per d…

  Mano pirmajai dukrytei, kai dygo dantukai temperatūra pakildavo iki 39 ir laikydavosi 3- 4 dienas, gydytoja vis rasydavo antibiotikus, nes atseit prie dantu dygimo negali buti tokia auksta temperatura ir laikytis 3 dienas. Kol galiausiai pati įsitikino. Ir taip buvo kol išsikalė beveik visi dantukai.

 2. Mamuliukas11
  Mamuliukas11 prieš 3 sav.

  Ar panašu i artejančius dantukus? Foto tik taip gavosi🤭

 3. Baby
  Baby prieš 2 sav.

  Mamuliukas11 parašė:
  Ar panašu i artejančius dantukus? Foto tik taip gavosi🤭

  Taip, greitai pasirodys dantukai ☺️

 4. User has not uploaded an avatar
  Agnute1996 prieš 2 sav.

  Pas mus ir kažkas vyksta nerami nuo šeštadienio nelabai ima krūtį naktį dar ir valgo normaliau (ilgiau nei diena) miega diena mažai pyksta ir ant rankų seilės bėga kumštukai burnytej kartais gulėdama atrodo kad lyg kažkas burnoj būtų mala liežuviu pyksta nežinau kas mum pasidarė 🙄

 5. Baby19
  Baby19 prieš 4 d.

  Kiek laiko jusu vaikai prastai valge kol isdygo dantys, pas mus lenda iltinis vienas jau islindes istisai zyzia visai prastai valgo