Vaikų dantų dygimas

Labas!

Pirmieji dantukai

Paprastai pirmieji pieniniai dantukai vaikams išdygsta apie 5-7 gyvenimo mėnesį, tačiau gali atsitikti ir taip, kad pirmieji dantukai išdygs gerokai anksčiau (pvz. 3 mėn.) arba atvirkščiai ‐ pirmi dantys išdygs sulig pirmuoju gimtadieniu.

Pasitaiko ir naujagimių su pradygusiais dantukais, tačiau tai retas atvejis ‐ taip nutinka tik vienam iš 2000 gimusiųjų.

 
Prasikala
(mėnuo)
Iškrenta
(metai)
1Centriniai kandžiai 6 - 7
2Centriniai kandžiai 6 - 7
3Šoniniai kandžiai 7 - 8
4Šoniniai kandžiai 7 - 8
5Krūminiai dantys 9 - 11
6Krūminiai dantys 9 - 11
7Iltiniai dantys 10 - 12
8Iltiniai dantys 9 - 12
9Krūminiai dantys 10 - 12
10Krūminiai dantys 10- 12
Parsisiųsk schemą, kurioje galėsi žymėti savo mažylio dantukų dygimą. Atsisiųsti schemą

Ankstyvo arba vėlyvo dantų dygimo priežastys

Dantų dygimui įtakos gali turėti sunkios ligos, vaiko medžiagų apytakos sutrikimai ir kitos priežastys, tačiau tai yra labai reti atvejai. Jeigu jūsų vaikas yra sveikas ir vystosi normaliai, nerimauti dėl to, kad dantukai išdygo anksčiau ar vėliau, nereikėtų.

Ankstyvo dantų dygimo galimos priežastys:

 • gimdyvė yra labai jauna;
 • per didelis naujagimio svoris;
 • tymai;
 • paveldimumas;
 • hormonų veiklos sutrikimai.

Vėlyvo dantų dygimo galimos priežastys:

 • sunkios ligos, pvz. rachitas, įvairios ūminės infekcinės ligos;
 • medžiagų apytakos sutrikimai;
 • per mažas naujagimio svoris;
 • sutrikimai embrioninio vystymosi stadijoje.

Dantų dygimo požymiai

 • Paraudusios ir patinusios dantenos dantukų dygimo vietoje;
 • Pagausėjęs seilėtekis;
 • Didelis kūdikio noras kandžiotis ir kišti pirštus į burnytę. Kandžiojama viskas kas yra pasiekiama - savo paties ir mamos pirštai, žaisliukai ir visa kita, ką galima paimti ranka ir pridėti prie burnytės;
 • Padidėjęs irzlumas;
 • Dažnesni prabudimai naktį bei miego sutrikimai;
 • Gali būti neaukšta temperatūra.

Kai kurie vaikai pirmųjų dantų dygimą išgyvena lengvai, kiti - sunkiau. Štai patarimas kaip pagelbėti savo vaikui tokiu metu: išbandyk priemones, kurios šalčio pagalba slopina skausmą bei uždegimo simptomus. Tai gali būti įvairūs kramtukai pripildomi šaltu vandeniu arba šaldymo kameroje kelias minutes vėsintas merliukas.

Taip pat skaitykite

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Agne27 prieš 1 mėn.

  Mano maziukui 2men. Jau triputi seilejasi, kisa kumsti i burna, irzlus labai paskutines kelias dienas ir miega dieną tik po 30min porą kartų. Vakare verkia niekaip kitaip neina užmigdyti tik ant rankų. Soskės pries tai nelabai ėmė o dabar jau pradėjo patikti. Kakoja vieną kartą per parą kolkas... klausiau pas gyditoja ar gali būti dantukų dygimas tai ji patvirtino kad tikrai gali ir galimas variantas kad ant 3menesių sulauksim dantuko.

 2. User has not uploaded an avatar
  Lacote prieš 1 mėn.

  Sveiki. Ar yra kam buvę,kad pirmieji dantukai prasikalė šoniniai kandžiai??? 🙉Tie kur šalia vidurinių dantukų

 3. avietee
  avietee prieš 1 mėn.

  Sveikos☺️ paskutiniu metu mūsų mergaitė vis neramesne darosi. O vakar ir šiandien labai irzli, verkia,ne visada ant rankų nurimsta. Seilių daug, viskas į burną keliauja. Galvojau, kad normalu, toks raidos etapas. Bet kažkaip įtariu ir dantukus. Tačiau,mano supratimu, dantenos nepatinusios apačioje.. ar taip gali būti?

 4. User has not uploaded an avatar
  Vilma.v prieš 1 mėn.

  avietee parašė:
  Sveikos☺️ paskutiniu metu mūsų mergaitė vis neramesne darosi. O vakar ir šiandien labai irzli, verkia,ne visada ant rankų nurimsta. Seilių daug, viskas į burną keli…

  Labas gali buti. As nuo 3 men vis sakiau, kad jau dantys.. Vis gi prasikale ti 7men😁 manau ruosiasi vis dantuku uzuomazgos.

 5. User has not uploaded an avatar
  Raminta.P prieš 3 sav.

  Lacote parašė:
  Sveiki. Ar yra kam buvę,kad pirmieji dantukai prasikalė šoniniai kandžiai??? 🙉Tie kur šalia vidurinių dantukų

  Sveiki,maniškiui pirma prasikalė šoniniai o tada ir prasikalė vienas priekinis kandis,dar laukiam kito o smegenytės ištynusios ir pajuodusios. Maniau kažkas blogai,bet dakterė ir kitos mamytės sakė čia normalu ir viskas praeis kai dantukas išsikals.