Vaikų dantų dygimas

Labas!

Pirmieji dantukai

Paprastai pirmieji pieniniai dantukai vaikams išdygsta apie 5-7 gyvenimo mėnesį, tačiau gali atsitikti ir taip, kad pirmieji dantukai išdygs gerokai anksčiau (pvz. 3 mėn.) arba atvirkščiai ‐ pirmi dantys išdygs sulig pirmuoju gimtadieniu.

Pasitaiko ir naujagimių su pradygusiais dantukais, tačiau tai retas atvejis ‐ taip nutinka tik vienam iš 2000 gimusiųjų.

 
Prasikala
(mėnuo)
Iškrenta
(metai)
1Centriniai kandžiai 6 - 7
2Centriniai kandžiai 6 - 7
3Šoniniai kandžiai 7 - 8
4Šoniniai kandžiai 7 - 8
5Krūminiai dantys 9 - 11
6Krūminiai dantys 9 - 11
7Iltiniai dantys 10 - 12
8Iltiniai dantys 9 - 12
9Krūminiai dantys 10 - 12
10Krūminiai dantys 10- 12
Parsisiųsk schemą, kurioje galėsi žymėti savo mažylio dantukų dygimą. Atsisiųsti schemą

Ankstyvo arba vėlyvo dantų dygimo priežastys

Dantų dygimui įtakos gali turėti sunkios ligos, vaiko medžiagų apytakos sutrikimai ir kitos priežastys, tačiau tai yra labai reti atvejai. Jeigu jūsų vaikas yra sveikas ir vystosi normaliai, nerimauti dėl to, kad dantukai išdygo anksčiau ar vėliau, nereikėtų.

Ankstyvo dantų dygimo galimos priežastys:

 • gimdyvė yra labai jauna;
 • per didelis naujagimio svoris;
 • tymai;
 • paveldimumas;
 • hormonų veiklos sutrikimai.

Vėlyvo dantų dygimo galimos priežastys:

 • sunkios ligos, pvz. rachitas, įvairios ūminės infekcinės ligos;
 • medžiagų apytakos sutrikimai;
 • per mažas naujagimio svoris;
 • sutrikimai embrioninio vystymosi stadijoje.

Dantų dygimo požymiai

 • Paraudusios ir patinusios dantenos dantukų dygimo vietoje;
 • Pagausėjęs seilėtekis;
 • Didelis kūdikio noras kandžiotis ir kišti pirštus į burnytę. Kandžiojama viskas kas yra pasiekiama - savo paties ir mamos pirštai, žaisliukai ir visa kita, ką galima paimti ranka ir pridėti prie burnytės;
 • Padidėjęs irzlumas;
 • Dažnesni prabudimai naktį bei miego sutrikimai;
 • Gali būti neaukšta temperatūra.

Kai kurie vaikai pirmųjų dantų dygimą išgyvena lengvai, kiti - sunkiau. Štai patarimas kaip pagelbėti savo vaikui tokiu metu: išbandyk priemones, kurios šalčio pagalba slopina skausmą bei uždegimo simptomus. Tai gali būti įvairūs kramtukai pripildomi šaltu vandeniu arba šaldymo kameroje kelias minutes vėsintas merliukas.

Taip pat skaitykite

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  ievnak prieš 1 sav.


  Mamytės čia panašu jau į dantukus? Mums 7mėn ir dar nei vieno dantuko neturim🤦🏻‍♀️😅

 2. Prettyy prieš 6 d.

  Sveikos, ar panašu, kad pagaliau kalasi dantukai ? Mums jau 15 mėn, dar neturime nei vieno dantuko.

 3. User has not uploaded an avatar
  amandy prieš 5 d.

  Prettyy parašė:
  Sveikos, ar panašu, kad pagaliau kalasi dantukai ? Mums jau 15 mėn, dar neturime nei vieno dantuko.

  Panašu kad greitu metu turesite

 4. D3IMANT3
  D3IMANT3 prieš 3 d.

  Sveikos mamytės, pasidalinkite kokie simptomai aplankė jūsų mažylius, kai prasidėjo dantukų dygimas?
  Mums 5mėn ir 2sav. Į diena po 2-4 kartus tuštinamės tokiom kaip gleivėm, viena karta pasitaikė ir išmatos su putomis. Vizito metu pas gydytoją, sakė, kad dantenos jau sutinusios ir greitu metu turėsim dantuką.

 5. Joli22
  Joli22 prieš 19 val.

  Labas, ar kieno nors vaikučiams buvo, kad viršuj pirmiau išdygo šoniniai kandžiai, o ne centriniai? Agotai prasikalė šoniniai, nors pagal lenteles matau, kad turėtų pirma centriniai, ir nežinau ar čia nerimauti ar ne 🙈🫣