Vaikų dantų dygimas

Labas!

Pirmieji dantukai

Paprastai pirmieji pieniniai dantukai vaikams išdygsta apie 5-7 gyvenimo mėnesį, tačiau gali atsitikti ir taip, kad pirmieji dantukai išdygs gerokai anksčiau (pvz. 3 mėn.) arba atvirkščiai ‐ pirmi dantys išdygs sulig pirmuoju gimtadieniu.

Pasitaiko ir naujagimių su pradygusiais dantukais, tačiau tai retas atvejis ‐ taip nutinka tik vienam iš 2000 gimusiųjų.

 
Prasikala
(mėnuo)
Iškrenta
(metai)
1Centriniai kandžiai 6 - 7
2Centriniai kandžiai 6 - 7
3Šoniniai kandžiai 7 - 8
4Šoniniai kandžiai 7 - 8
5Krūminiai dantys 9 - 11
6Krūminiai dantys 9 - 11
7Iltiniai dantys 10 - 12
8Iltiniai dantys 9 - 12
9Krūminiai dantys 10 - 12
10Krūminiai dantys 10- 12
Parsisiųsk schemą, kurioje galėsi žymėti savo mažylio dantukų dygimą. Atsisiųsti schemą

Ankstyvo arba vėlyvo dantų dygimo priežastys

Dantų dygimui įtakos gali turėti sunkios ligos, vaiko medžiagų apytakos sutrikimai ir kitos priežastys, tačiau tai yra labai reti atvejai. Jeigu jūsų vaikas yra sveikas ir vystosi normaliai, nerimauti dėl to, kad dantukai išdygo anksčiau ar vėliau, nereikėtų.

Ankstyvo dantų dygimo galimos priežastys:

 • gimdyvė yra labai jauna;
 • per didelis naujagimio svoris;
 • tymai;
 • paveldimumas;
 • hormonų veiklos sutrikimai.

Vėlyvo dantų dygimo galimos priežastys:

 • sunkios ligos, pvz. rachitas, įvairios ūminės infekcinės ligos;
 • medžiagų apytakos sutrikimai;
 • per mažas naujagimio svoris;
 • sutrikimai embrioninio vystymosi stadijoje.

Dantų dygimo požymiai

 • Paraudusios ir patinusios dantenos dantukų dygimo vietoje;
 • Pagausėjęs seilėtekis;
 • Didelis kūdikio noras kandžiotis ir kišti pirštus į burnytę. Kandžiojama viskas kas yra pasiekiama - savo paties ir mamos pirštai, žaisliukai ir visa kita, ką galima paimti ranka ir pridėti prie burnytės;
 • Padidėjęs irzlumas;
 • Dažnesni prabudimai naktį bei miego sutrikimai;
 • Gali būti neaukšta temperatūra.

Kai kurie vaikai pirmųjų dantų dygimą išgyvena lengvai, kiti - sunkiau. Štai patarimas kaip pagelbėti savo vaikui tokiu metu: išbandyk priemones, kurios šalčio pagalba slopina skausmą bei uždegimo simptomus. Tai gali būti įvairūs kramtukai pripildomi šaltu vandeniu arba šaldymo kameroje kelias minutes vėsintas merliukas.

Taip pat skaitykite

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Laura86S prieš 1 sav.

  _BurBė_ parašė:
  Nelyginkit vaiku. Kai prades augti tie dantys tai ir bendraamzius pralenks. Kantrybes.

  Butent. Pas mano dukryte tik 8 dantys, pas kita vaika tokio pat amziaus jau 16

 2. _BurBė_
  _BurBė_ prieš 1 sav.

  Laura86S parašė:
  Butent. Pas mano dukryte tik 8 dantys, pas kita vaika tokio pat amziaus jau 16

  Nu va, o pas manaja tik 6 pakeliuj🤷‍♀️😁

 3. Gilė9
  Gilė9 prieš 1 sav.

  Tai taip reikia nelygint vaikų ir negalvot išdygs kai bus laikas , nes paskui prisigalvoti ligų nebutu dėl vėlyvo dantų dygimo 😕

 4. gabijaxxx
  gabijaxxx prieš 1 sav.

  Sveikos mamytes.mums dygsta dantukai mums 6men.ir pradejo vis maistuka atpilinet ar kazkurei buvo taip su vaikuciais

 5. User has not uploaded an avatar
  Meila98 prieš 6 val.

  Sveikos mamytės... Mums sekmadienį 4 mėnesiai.. Pilvukas jau kaip ir nurimo, vaikas buvo ramus, bet jau kokia 3 diena vaikas labai irzlus... Selėtekis pas mus jau mėnuo laiko, bet dabar dar daugiau pagausėjo, kiša į burnytę viską iš eilės ir ne čiunkia, o grynai kanda ir pyksta... Praktiškai visada kažkas turi būti burnytėje.. Tik pas mus kiek atvirkščiai su miegu, pradėjo miegoti dažnai, tiesiog "užlūšti" ant rankų, (beja jai nemiega tai būna tik ant rankų)... Miega kaip ir neblogai, tik per miegeli būna verkt pradeda, tik soske ikisus miega toliau, bet labai daug čiunkuoja.. O ir valgymas kiek keistokas pasidarė, valgydama pyksta, daugiau žaidžia nei valgo, o ir atpila truputį... Per kelis kartus tik suvalgo normą...
  Sakykit, ar tai gali būti dantukų dygimas?
  Mažylė mums pirma, tad viskas nauja.