Vaikų dantų dygimas

Labas!

Pirmieji dantukai

Paprastai pirmieji pieniniai dantukai vaikams išdygsta apie 5-7 gyvenimo mėnesį, tačiau gali atsitikti ir taip, kad pirmieji dantukai išdygs gerokai anksčiau (pvz. 3 mėn.) arba atvirkščiai ‐ pirmi dantys išdygs sulig pirmuoju gimtadieniu.

Pasitaiko ir naujagimių su pradygusiais dantukais, tačiau tai retas atvejis ‐ taip nutinka tik vienam iš 2000 gimusiųjų.

 
Prasikala
(mėnuo)
Iškrenta
(metai)
1Centriniai kandžiai 6 - 7
2Centriniai kandžiai 6 - 7
3Šoniniai kandžiai 7 - 8
4Šoniniai kandžiai 7 - 8
5Krūminiai dantys 9 - 11
6Krūminiai dantys 9 - 11
7Iltiniai dantys 10 - 12
8Iltiniai dantys 9 - 12
9Krūminiai dantys 10 - 12
10Krūminiai dantys 10- 12
Parsisiųsk schemą, kurioje galėsi žymėti savo mažylio dantukų dygimą. Atsisiųsti schemą

Ankstyvo arba vėlyvo dantų dygimo priežastys

Dantų dygimui įtakos gali turėti sunkios ligos, vaiko medžiagų apytakos sutrikimai ir kitos priežastys, tačiau tai yra labai reti atvejai. Jeigu jūsų vaikas yra sveikas ir vystosi normaliai, nerimauti dėl to, kad dantukai išdygo anksčiau ar vėliau, nereikėtų.

Ankstyvo dantų dygimo galimos priežastys:

 • gimdyvė yra labai jauna;
 • per didelis naujagimio svoris;
 • tymai;
 • paveldimumas;
 • hormonų veiklos sutrikimai.

Vėlyvo dantų dygimo galimos priežastys:

 • sunkios ligos, pvz. rachitas, įvairios ūminės infekcinės ligos;
 • medžiagų apytakos sutrikimai;
 • per mažas naujagimio svoris;
 • sutrikimai embrioninio vystymosi stadijoje.

Dantų dygimo požymiai

 • Paraudusios ir patinusios dantenos dantukų dygimo vietoje;
 • Pagausėjęs seilėtekis;
 • Didelis kūdikio noras kandžiotis ir kišti pirštus į burnytę. Kandžiojama viskas kas yra pasiekiama - savo paties ir mamos pirštai, žaisliukai ir visa kita, ką galima paimti ranka ir pridėti prie burnytės;
 • Padidėjęs irzlumas;
 • Dažnesni prabudimai naktį bei miego sutrikimai;
 • Gali būti neaukšta temperatūra.

Kai kurie vaikai pirmųjų dantų dygimą išgyvena lengvai, kiti - sunkiau. Štai patarimas kaip pagelbėti savo vaikui tokiu metu: išbandyk priemones, kurios šalčio pagalba slopina skausmą bei uždegimo simptomus. Tai gali būti įvairūs kramtukai pripildomi šaltu vandeniu arba šaldymo kameroje kelias minutes vėsintas merliukas.

Taip pat skaitykite

Naujausi komentarai

 1. Vasariška
  Vasariška prieš 2 mėn.

  iza_bella parašė:
  Ar panasu i dygstancius dantukus? Kelios dienos neatpazystu savo dukrytes irzli, naktim prabudineja nuo menkiausio krepst ir siandien nezymiai pakilo temp

  Na nelabai, bet nebutinai jai apacioj pirmi isdygs, paziurekit kaip virsuj

 2. User has not uploaded an avatar
  Gandriene prieš 3 d.

  Help mamos,
  Ar gali vaikui temperatura laikytis ilgiau nei tris dienas del dantuku? Laikosi 37,6-37,8 kudikiui 7men, nera nei vieno dantuko. Ligos pozymiu nera, guvus, valgo gerai, tik miega ilgiau ir greiciau pavargsta, bet ne zymiai
  Pries savaite buvo apacioje atsiradus ryski balta demele, ten kur laukiam dantuko, jau dziaugemes kad prasikale, o pries pora dienu ziuriu neber kaip suprast? Ir ar jau vaziuoti pas gydytojus? Esam atostogose, o taip jau senai buciau pasiskambinus savo gydytojai

 3. User has not uploaded an avatar
  Gandriene prieš 3 d.

  Ps, nei vieno dantuko dar nera, tai net nesuprantu ar tos dantenos pabrinke ar ne

 4. paica
  paica prieš 3 d.

  Gandriene parašė:
  Help mamos,
  Ar gali vaikui temperatura laikytis ilgiau nei tris dienas del dantuku? Laikosi 37…

  Manau kad gali ,o jei vaikas zvalus, valgus nera reikalo skubiai vaziuoti mums 3 dantukas jau kalasi temp nebuvo,bet buvo ir slogos uzpuolusios ir viduriukai paskysteje, lekiau taip pat pas daktare ir ka ?pasake kad nuo dantuku, o viduriukam israse geruju bakteriju

 5. User has not uploaded an avatar
  nenia prieš 3 d.

  Gandriene parašė:
  Help mamos,
  Ar gali vaikui temperatura laikytis ilgiau nei tris dienas del dantuku? Laikosi 37…

  Tikrai gali, nepergyvenkit, maniškiui su visais dantukais buvo temperatūra ir laikydavosi iki savaitės