Vaikų dantų dygimas

Labas!

Pirmieji dantukai

Paprastai pirmieji pieniniai dantukai vaikams išdygsta apie 5-7 gyvenimo mėnesį, tačiau gali atsitikti ir taip, kad pirmieji dantukai išdygs gerokai anksčiau (pvz. 3 mėn.) arba atvirkščiai ‐ pirmi dantys išdygs sulig pirmuoju gimtadieniu.

Pasitaiko ir naujagimių su pradygusiais dantukais, tačiau tai retas atvejis ‐ taip nutinka tik vienam iš 2000 gimusiųjų.

 
Prasikala
(mėnuo)
Iškrenta
(metai)
1Centriniai kandžiai 6 - 7
2Centriniai kandžiai 6 - 7
3Šoniniai kandžiai 7 - 8
4Šoniniai kandžiai 7 - 8
5Krūminiai dantys 9 - 11
6Krūminiai dantys 9 - 11
7Iltiniai dantys 10 - 12
8Iltiniai dantys 9 - 12
9Krūminiai dantys 10 - 12
10Krūminiai dantys 10- 12
Parsisiųsk schemą, kurioje galėsi žymėti savo mažylio dantukų dygimą. Atsisiųsti schemą

Ankstyvo arba vėlyvo dantų dygimo priežastys

Dantų dygimui įtakos gali turėti sunkios ligos, vaiko medžiagų apytakos sutrikimai ir kitos priežastys, tačiau tai yra labai reti atvejai. Jeigu jūsų vaikas yra sveikas ir vystosi normaliai, nerimauti dėl to, kad dantukai išdygo anksčiau ar vėliau, nereikėtų.

Ankstyvo dantų dygimo galimos priežastys:

 • gimdyvė yra labai jauna;
 • per didelis naujagimio svoris;
 • tymai;
 • paveldimumas;
 • hormonų veiklos sutrikimai.

Vėlyvo dantų dygimo galimos priežastys:

 • sunkios ligos, pvz. rachitas, įvairios ūminės infekcinės ligos;
 • medžiagų apytakos sutrikimai;
 • per mažas naujagimio svoris;
 • sutrikimai embrioninio vystymosi stadijoje.

Dantų dygimo požymiai

 • Paraudusios ir patinusios dantenos dantukų dygimo vietoje;
 • Pagausėjęs seilėtekis;
 • Didelis kūdikio noras kandžiotis ir kišti pirštus į burnytę. Kandžiojama viskas kas yra pasiekiama - savo paties ir mamos pirštai, žaisliukai ir visa kita, ką galima paimti ranka ir pridėti prie burnytės;
 • Padidėjęs irzlumas;
 • Dažnesni prabudimai naktį bei miego sutrikimai;
 • Gali būti neaukšta temperatūra.

Kai kurie vaikai pirmųjų dantų dygimą išgyvena lengvai, kiti - sunkiau. Štai patarimas kaip pagelbėti savo vaikui tokiu metu: išbandyk priemones, kurios šalčio pagalba slopina skausmą bei uždegimo simptomus. Tai gali būti įvairūs kramtukai pripildomi šaltu vandeniu arba šaldymo kameroje kelias minutes vėsintas merliukas.

Taip pat skaitykite

Naujausi komentarai

 1. Lelijos
  Lelijos prieš 1 mėn.

  idomii parašė:
  Sveikos. Gal pagelbesit. Antra diena vaikas lb neramus vakar beveik visalaika verke tik uzmigdavo pailset ir vel. Sian ramiau bet irzlus. Valgo geria kakoja gerai o…

  Tikrai dantukai. Idekit ir zvakute viburcolio. Vaikas kankinasi,nepailsi. Isivaizduokit kokie jam skausmai, bent trys dantukai lenda is karto. Patepkit dentinox. Paskaitykite ant pakuociu kiek per para galima viburcolio zvakuciu ir dentinox gelio. Mums dar dormikind tabletytes padeda. As jusu vietoj neleisciau taip vaikui kankintis. Neaisku kokio stiorumo tas skausmas,o vaikui jo reikia iskentet

 2. Bosh prieš 1 mėn.

  Kiek dantukų turit, 8-10 mėn. leliukai ?

 3. redutu
  redutu prieš 1 mėn.

  Bosh parašė:
  Kiek dantukų turit, 8-10 mėn. leliukai ?

  tuoj 9men. apacioj 2. isdygo 7men abu. dabar laukiam virsutiniu, jau baltuoja pro dantenas

 4. User has not uploaded an avatar
  Austejastrazdaite prieš 3 sav.

  Mamos... Sako, kad dantukų augimas yra genų lemiamas.. Mano vyrui dantukai pasirodė 4 mėn. Dabar mano dukrytei liko savaitę iki 4 mėn... Bet antra diena tokia zyzla, pakilus temperatūra buvo net iki 38,6... Žvakutę dėjau.. Apačioje matau dantukų kontūrus ant smegeneliu, bet negalėčiau teikti, kad t vieta kur dantukai kažkuo pasikeitus. Gal raudona kažkiek. Seiletekis padidėjo prieš porą savaičių, rankinių valgymas irgi. Ar tai dantys ar vis dėl to ji apsirgo... Valgo, kakoja.. Girdžiu slogyte. Bet ne kostim. Gal dantukai, o prie temperatūros prisidėjo peršalimas. Nes šiaip dėl peršalimo ji nebūtų tokia zyzla. Sako kūdikiai lengvai perneša karščiavimą, o verkimas ir neramumas dėl kitų priežasčių..

 5. User has not uploaded an avatar
  toozia prieš 1 sav.

  Mums 10 menesiu tai pas maziuka jau 7 dantys Du apacioje ir 5 virsuje