Vaikų dantų dygimas

Labas!

Pirmieji dantukai

Paprastai pirmieji pieniniai dantukai vaikams išdygsta apie 5-7 gyvenimo mėnesį, tačiau gali atsitikti ir taip, kad pirmieji dantukai išdygs gerokai anksčiau (pvz. 3 mėn.) arba atvirkščiai ‐ pirmi dantys išdygs sulig pirmuoju gimtadieniu.

Pasitaiko ir naujagimių su pradygusiais dantukais, tačiau tai retas atvejis ‐ taip nutinka tik vienam iš 2000 gimusiųjų.

 
Prasikala
(mėnuo)
Iškrenta
(metai)
1Centriniai kandžiai 6 - 7
2Centriniai kandžiai 6 - 7
3Šoniniai kandžiai 7 - 8
4Šoniniai kandžiai 7 - 8
5Krūminiai dantys 9 - 11
6Krūminiai dantys 9 - 11
7Iltiniai dantys 10 - 12
8Iltiniai dantys 9 - 12
9Krūminiai dantys 10 - 12
10Krūminiai dantys 10- 12
Parsisiųsk schemą, kurioje galėsi žymėti savo mažylio dantukų dygimą. Atsisiųsti schemą

Ankstyvo arba vėlyvo dantų dygimo priežastys

Dantų dygimui įtakos gali turėti sunkios ligos, vaiko medžiagų apytakos sutrikimai ir kitos priežastys, tačiau tai yra labai reti atvejai. Jeigu jūsų vaikas yra sveikas ir vystosi normaliai, nerimauti dėl to, kad dantukai išdygo anksčiau ar vėliau, nereikėtų.

Ankstyvo dantų dygimo galimos priežastys:

 • gimdyvė yra labai jauna;
 • per didelis naujagimio svoris;
 • tymai;
 • paveldimumas;
 • hormonų veiklos sutrikimai.

Vėlyvo dantų dygimo galimos priežastys:

 • sunkios ligos, pvz. rachitas, įvairios ūminės infekcinės ligos;
 • medžiagų apytakos sutrikimai;
 • per mažas naujagimio svoris;
 • sutrikimai embrioninio vystymosi stadijoje.

Dantų dygimo požymiai

 • Paraudusios ir patinusios dantenos dantukų dygimo vietoje;
 • Pagausėjęs seilėtekis;
 • Didelis kūdikio noras kandžiotis ir kišti pirštus į burnytę. Kandžiojama viskas kas yra pasiekiama - savo paties ir mamos pirštai, žaisliukai ir visa kita, ką galima paimti ranka ir pridėti prie burnytės;
 • Padidėjęs irzlumas;
 • Dažnesni prabudimai naktį bei miego sutrikimai;
 • Gali būti neaukšta temperatūra.

Kai kurie vaikai pirmųjų dantų dygimą išgyvena lengvai, kiti - sunkiau. Štai patarimas kaip pagelbėti savo vaikui tokiu metu: išbandyk priemones, kurios šalčio pagalba slopina skausmą bei uždegimo simptomus. Tai gali būti įvairūs kramtukai pripildomi šaltu vandeniu arba šaldymo kameroje kelias minutes vėsintas merliukas.

Taip pat skaitykite

Naujausi komentarai

 1. vili
  vili prieš 2 mėn.

  ramunyte1999 parašė:
  Labas vakaras mamytės, norėčiau jūsų patarimo, vaikui pakilusi tempr. Dantenos patinusios gerokai. Vaikas judrus, apetitas ne dingęs. Temperatūra 38,5 ar vertėtų s…

  Jei daugiau nieko nėra, tai pabandykit paracetamolio žvakutę. Jei lengvai nusimuša ir greit nekyla tai taip ir praeis. Bet būtina stebėti vaiko bendrą būklę skysčius vartoti

 2. Baby19
  Baby19 prieš 1 mėn.

  Gal kam taip buvo pastebėjau kad išlindo krūminis dantukas ir ten yra kraujo lyg žaizdele ar čia normalu?

 3. User has not uploaded an avatar
  Rebeka19 prieš 1 sav.

  Sveikos mamytes norėjau pasiteirauti ar esat susidūrusios su tokia situacija mano dukrytei apatinė kandžiai išdygo 6-7menesiu o dabar esam 1m ir mėnesio ir kitų dantukų dar neturim ir net nematyt kad greit išdygs. Ar tai normalu ar jau reiktų susirūpinti? 🤔

 4. Viak
  Viak prieš 1 sav.

  Laba, vaikas lb lb neramus, neina nuo ranku paleust, nenori imt visai kruties..pirstukai ir viskas kas po ranka sukūsta i burna tai ar gali cia mum but dantys (vienam ir kitam sone) ? Ir jei cia dantuku uzuomazgos tai po kiek laiko tiketis galima, kad jie pagaliau prasikals?


 5. User has not uploaded an avatar
  gratyz prieš 1 sav.

  Negali gi cia dantis but? Visa burna apziurejau nieko nera, kai lieciu sneka, juokiasi. Lygus tas taskelis su dantena ir neina suprast ar kietas ar ne. Zirzia labai ir sian labai prastai valgo, net koses 30ml vos ne vos kalbindama isiuliau kai iprastai labai pasigardziuodamas apie 100ml suvalgo