Vaikų dantų dygimas

Labas!

Pirmieji dantukai

Paprastai pirmieji pieniniai dantukai vaikams išdygsta apie 5-7 gyvenimo mėnesį, tačiau gali atsitikti ir taip, kad pirmieji dantukai išdygs gerokai anksčiau (pvz. 3 mėn.) arba atvirkščiai ‐ pirmi dantys išdygs sulig pirmuoju gimtadieniu.

Pasitaiko ir naujagimių su pradygusiais dantukais, tačiau tai retas atvejis ‐ taip nutinka tik vienam iš 2000 gimusiųjų.

 
Prasikala
(mėnuo)
Iškrenta
(metai)
1Centriniai kandžiai 6 - 7
2Centriniai kandžiai 6 - 7
3Šoniniai kandžiai 7 - 8
4Šoniniai kandžiai 7 - 8
5Krūminiai dantys 9 - 11
6Krūminiai dantys 9 - 11
7Iltiniai dantys 10 - 12
8Iltiniai dantys 9 - 12
9Krūminiai dantys 10 - 12
10Krūminiai dantys 10- 12
Parsisiųsk schemą, kurioje galėsi žymėti savo mažylio dantukų dygimą. Atsisiųsti schemą

Ankstyvo arba vėlyvo dantų dygimo priežastys

Dantų dygimui įtakos gali turėti sunkios ligos, vaiko medžiagų apytakos sutrikimai ir kitos priežastys, tačiau tai yra labai reti atvejai. Jeigu jūsų vaikas yra sveikas ir vystosi normaliai, nerimauti dėl to, kad dantukai išdygo anksčiau ar vėliau, nereikėtų.

Ankstyvo dantų dygimo galimos priežastys:

 • gimdyvė yra labai jauna;
 • per didelis naujagimio svoris;
 • tymai;
 • paveldimumas;
 • hormonų veiklos sutrikimai.

Vėlyvo dantų dygimo galimos priežastys:

 • sunkios ligos, pvz. rachitas, įvairios ūminės infekcinės ligos;
 • medžiagų apytakos sutrikimai;
 • per mažas naujagimio svoris;
 • sutrikimai embrioninio vystymosi stadijoje.

Dantų dygimo požymiai

 • Paraudusios ir patinusios dantenos dantukų dygimo vietoje;
 • Pagausėjęs seilėtekis;
 • Didelis kūdikio noras kandžiotis ir kišti pirštus į burnytę. Kandžiojama viskas kas yra pasiekiama - savo paties ir mamos pirštai, žaisliukai ir visa kita, ką galima paimti ranka ir pridėti prie burnytės;
 • Padidėjęs irzlumas;
 • Dažnesni prabudimai naktį bei miego sutrikimai;
 • Gali būti neaukšta temperatūra.

Kai kurie vaikai pirmųjų dantų dygimą išgyvena lengvai, kiti - sunkiau. Štai patarimas kaip pagelbėti savo vaikui tokiu metu: išbandyk priemones, kurios šalčio pagalba slopina skausmą bei uždegimo simptomus. Tai gali būti įvairūs kramtukai pripildomi šaltu vandeniu arba šaldymo kameroje kelias minutes vėsintas merliukas.

Taip pat skaitykite

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Egliukasss prieš 1 sav.

  Sveiki mano sūneliui 1m1mėn kolkas neturim nei vieno dantuko darosi neramu, nežinau net ką daryt, gal reikia nuvešt pas odontologą kad apžiūrėtų? o gal vitaminų kokių nors trūksta.? Ar buvo panaši situacija kuriai nors mamytei?

 2. erdnija
  erdnija prieš 1 sav.

  Maniškis 13 mėnesių turi 12 dantų. Krūminiai beliko

 3. Lelijos
  Lelijos prieš 1 sav.

  Egliukasss parašė:
  Sveiki mano sūneliui 1m1mėn kolkas neturim nei vieno dantuko darosi neramu, nežinau net ką daryt, gal reikia nuvešt pas odontologą kad apžiūrėtų? o gal vitaminų kok…

  Nezinau ar tai normalu, bet as jusu vietoj del paciu ramybes nuvezciau pas odontologa. Nes geriau nelaukti ir anksciau apsiziureti,o tai paskui maza kas, sakyd pavelavot, dabar sunku bud ir pan. O jus nuvaziuokit,pasirodykit ir bus jums patiems ramiau. Gal pasakys,kad viskas gerai. O gal tik kokiu vitaminu, kaip pati saket,ir tetruksta, tai zinosit. Geriau pasirodykite, jei tai ir normalu. Bet cia mano pasiulymas ir nuomone ;)

 4. Lelijos
  Lelijos prieš 1 sav.

  idomii parašė:
  Sveikos. Gal pagelbesit. Antra diena vaikas lb neramus vakar beveik visalaika verke tik uzmigdavo pailset ir vel. Sian ramiau bet irzlus. Valgo geria kakoja gerai o…

  Tikrai dantukai. Idekit ir zvakute viburcolio. Vaikas kankinasi,nepailsi. Isivaizduokit kokie jam skausmai, bent trys dantukai lenda is karto. Patepkit dentinox. Paskaitykite ant pakuociu kiek per para galima viburcolio zvakuciu ir dentinox gelio. Mums dar dormikind tabletytes padeda. As jusu vietoj neleisciau taip vaikui kankintis. Neaisku kokio stiorumo tas skausmas,o vaikui jo reikia iskentet

 5. Bosh prieš 9 val.

  Kiek dantukų turit, 8-10 mėn. leliukai ?