Vaikų dantų dygimas

Labas!

Pirmieji dantukai

Paprastai pirmieji pieniniai dantukai vaikams išdygsta apie 5-7 gyvenimo mėnesį, tačiau gali atsitikti ir taip, kad pirmieji dantukai išdygs gerokai anksčiau (pvz. 3 mėn.) arba atvirkščiai ‐ pirmi dantys išdygs sulig pirmuoju gimtadieniu.

Pasitaiko ir naujagimių su pradygusiais dantukais, tačiau tai retas atvejis ‐ taip nutinka tik vienam iš 2000 gimusiųjų.

Prasikala
(mėnuo)
Iškrenta
(metai)
1Centriniai kandžiai 6 - 7
2Centriniai kandžiai 6 - 7
3Šoniniai kandžiai 7 - 8
4Šoniniai kandžiai 7 - 8
5Krūminiai dantys 9 - 11
6Krūminiai dantys 9 - 11
7Iltiniai dantys 10 - 12
8Iltiniai dantys 9 - 12
9Krūminiai dantys 10 - 12
10Krūminiai dantys 10- 12
Parsisiųsk schemą, kurioje galėsi žymėti savo mažylio dantukų dygimą. Atsisiųsti schemą

Ankstyvo arba vėlyvo dantų dygimo priežastys

Dantų dygimui įtakos gali turėti sunkios ligos, vaiko medžiagų apytakos sutrikimai ir kitos priežastys, tačiau tai yra labai reti atvejai. Jeigu jūsų vaikas yra sveikas ir vystosi normaliai, nerimauti dėl to, kad dantukai išdygo anksčiau ar vėliau, nereikėtų.

Ankstyvo dantų dygimo galimos priežastys:

• gimdyvė yra labai jauna;
  • per didelis naujagimio svoris;
  • tymai;
  • paveldimumas;
  • hormonų veiklos sutrikimai.

Vėlyvo dantų dygimo galimos priežastys:

• sunkios ligos, pvz. rachitas, įvairios ūminės infekcinės ligos;
  • medžiagų apytakos sutrikimai;
  • per mažas naujagimio svoris;
  • sutrikimai embrioninio vystymosi stadijoje.

Dantų dygimo požymiai

• Paraudusios ir patinusios dantenos dantukų dygimo vietoje;
  • Pagausėjęs seilėtekis;
  • Didelis kūdikio noras kandžiotis ir kišti pirštus į burnytę. Kandžiojama viskas kas yra pasiekiama - savo paties ir mamos pirštai, žaisliukai ir visa kita, ką galima paimti ranka ir pridėti prie burnytės;
  • Padidėjęs irzlumas;
  • Dažnesni prabudimai naktį bei miego sutrikimai;
  • Gali būti neaukšta temperatūra.

Kai kurie vaikai pirmųjų dantų dygimą išgyvena lengvai, kiti - sunkiau. Štai patarimas kaip pagelbėti savo vaikui tokiu metu: išbandyk priemones, kurios šalčio pagalba slopina skausmą bei uždegimo simptomus. Tai gali būti įvairūs kramtukai pripildomi šaltu vandeniu arba šaldymo kameroje kelias minutes vėsintas merliukas.

Taip pat skaitykite

1. svajonese
    svajonese prieš 1 mėn.

Sveikos mum 4 men ir 2 sv,mum lenda virsutinis dantys vienas,pagal dantu skema turetu pirma apacioj aukt,ar nieko baisaus cia ?

Sendy-y prieš 1 mėn.

Eyee parašė:
    Mielos mamytės, mano mažiukas labai jau irzlus ir viską kiša į burną. Užeina verksmo priepuoliai ir taip jau visą savaitę, tiesiog nebeatpažįstu savo vaiko. Kai man…

Mažylis pažindinasi su pasauliu dar. Jam viskas įdomų. Įdomus skoniai. Dėl dantenu nepanašu kad digtu. Bet gali but dar vis diegliukai.

Eyee prieš 1 mėn.

Sendy-y parašė:

Jeigu mano vaikui dar pasitaiko diegliukai tai as juos tikrai atskiriu.

nilnyhug prieš 1 mėn.

Sveikos mamytės. Mano mažiukei dar tik pustrečio mėnesio bet jau lyg ir rodosi kai kurie dantukų dygimo požymiai. Vis puola staigiai ir labai baisiai verkt, seiles vos spėjam valyt ir rankytė vis burnoj, šiandien ir mano pirštą sugalvojo įsikišt. Tačiau dantenos neatrodo pasikeitę, tik vienoj pusej ant apatinės šone kažkoks taškutis baltuoja ir nesuprasi ar ten kokia puslele ar dantukas kalasi. Kažkaip anksti dar atrodo ir šiaip paprastai tai pradeda nuo priekinių tai nežinau

Egliukasss prieš 3 sav.

Mano sūneliui liepa bus 1m6men ir kolkas turi tik 6dantukus