Kodėl kūdikis seilėjasi? (76)

Kūdikis seiljasi Kūdikis seilėjasi - dygsta dantukai. iStock.com/bbtomas

Jei mažylis pradėjo gausiai seilėtis, tikriausiai jam dygsta ar tuoj pradės dygti dantukai. Kartais pirmieji dantukai prasikala labai anksti – trijų mėnesių, o kartais pasirodo vėlai – net dvylikos mėnesių, tačiau dažniausiai pirmieji balti kaip perlai dantukai išdygsta keturių–septynių mėnesių kūdikiams. Mėnesį ar netgi du prieš pasirodant pirmiesiems dantukams mažylis gali pradėti smarkiai seilėtis. Tikriausiai pastebėsite, kad jis gargaliuoja seiles, kramto daiktus, kiša rankytes į burną, žįsdamas kandžioja krūtį.

Tačiau kartais gausesnis seilėjimasis gali būti ir rimtesnės problemos požymis. Jeigu kūdikio burnytėje atsiranda paraudimų, pūslelių ar baltų dėmelių, gali būti, kad jis pasigavo virusinę infekciją – plaštakų, pėdų ir burnos ligą, kurią sukelia pikorna virusai arba pienligę, todėl reikėtų pasitarti su gydytoju.

Naujausi komentarai

 1. Juditel3
  Juditel3 prieš 3 m.

  Orxideja9891 parašė:
  Faina. Ir neturejot vargo didelio 🙂

  Tikrai lengvai dygo, tik tas laukimas labai ilgas buvo bendraamziai seniai su dantim, o mum tik dygo

 2. User has not uploaded an avatar
  Indre_st prieš 2 m.

  Helppp mamos! Kas susidurete( iate) su "kosminiu" dantu dygimu?
  P.S nepakelias skausmas,stiprus irzlumas,nevalgymas, nemiga, letas dygimas, temperatura,seiletekis.

  Musu dukrai 15men ,turi 4dantis. Apie 7menesius be pertrauku mes kankinames su dantu dygimo pozymiais (isvardinti auksciau). Gal turite kokiu nors stebuklingu patarimu. Pasidalinkite savo patirtimi.

 3. Mantile
  Mantile prieš 1 m.


  mum 3.5 men, mergaite lb seilejas rankas kisas gal auga dantukai? tas pastorejimas is vidines puses

 4. Sieloja
  Sieloja prieš 1 m.

  Mantile parašė:
  mum 3.5 men, mergaite lb seilejas rankas kisas gal auga dantukai? tas pastorejimas is vidines puses

  Panašu, kad gali būti. Pas mus vaizdas dabar panašus. Tik dar vienoje pusėje šviečia pats dantis. Tik vis neišsikala. 🤷🙈

 5. User has not uploaded an avatar
  linspi prieš 1 m.

  Seilejasi stipriai nuo 4 mėn, tuoj bus 7 mėn. O dantų nesimato ir nepanašu kad bus.