Kodėl kūdikis seilėjasi? (62)

Kūdikis seiljasi Kūdikis seilėjasi - dygsta dantukai. iStock.com/bbtomas

Jei mažylis pradėjo gausiai seilėtis, tikriausiai jam dygsta ar tuoj pradės dygti dantukai. Kartais pirmieji dantukai prasikala labai anksti – trijų mėnesių, o kartais pasirodo vėlai – net dvylikos mėnesių, tačiau dažniausiai pirmieji balti kaip perlai dantukai išdygsta keturių–septynių mėnesių kūdikiams. Mėnesį ar netgi du prieš pasirodant pirmiesiems dantukams mažylis gali pradėti smarkiai seilėtis. Tikriausiai pastebėsi, kad jis gargaliuoja seiles, kramto daiktus, kiša rankytes į burną, žįsdamas kandžioja krūtį.

Tačiau kartais gausesnis seilėjimasis gali būti ir rimtesnės problemos požymis. Jeigu kūdikio burnytėje atsiranda paraudimų, pūslelių ar baltų dėmelių, gali būti, kad jis pasigavo virusinę infekciją – plaštakų, pėdų ir burnos ligą, kurią sukelia pikorna virusai arba pienligę, todėl reikėtų pasitarti su gydytoju.

Naujausi komentarai

 1. Fyja
  Fyja prieš 3 m.

  laima132 parašė:
  Sveikos mamytės! Susidūrėme su keista situacija. Turiu 2mėn ir 2 sav mažiuką ir pastarosiomis dienomis pastebėjau, kad jis pradėjo daug seilėtis, vis kiša kumšteliu…

  maniskei ir nuo 2 men seiles bego ueliais buvo zyzla bet dantuko nebuvo matyt mum db 9,5men ir lyg tai kalasi pirmasis nenaudelis

 2. User has not uploaded an avatar
  laima132 prieš 3 m.

  Kada jau išdygs, tada, čia jau nepareguliuosi ;) tik su maitinimu sunku, valgo pradeda zirzti, kartais net verkti, tampyti, spjauna krūtį, kumštelius kiša, jei taip ilgai tęsis, bijau, kad maitinimas nukentės, nes nekažką jis taip ir pavalgo, nuolat alkanas...

 3. Juditel3
  Juditel3 prieš 3 m.

  Mes irgi seiliojames upeliais nuo poros menesiu. Dabar 7men visdar upeliais seiles bega, dantu net nesimato dar

 4. sunline
  sunline prieš 3 m.

  PaS mus seiles nuo triju men. O pirmo dantuko sulauke tik suejus 9 men. Beja, nebuvo jokiu dantenyciu pakitimu:paraudimo, paburkimo ir pan. Tik piktumas begalinis kokias tris paras is eiles.

 5. User has not uploaded an avatar
  šariuka prieš 10 mėn.

  o maniskei tik 5savaites dar o jau seilejasi labai daug, ir kumstukus kisa i burnyte, rankogalius bando ciunkti, tikrai netikiu kad del dantuku, bet kazkokiu paraudimu burnytei nematyti:/