Kodėl kūdikis seilėjasi? (72)

Kūdikis seiljasi Kūdikis seilėjasi - dygsta dantukai. iStock.com/bbtomas

Jei mažylis pradėjo gausiai seilėtis, tikriausiai jam dygsta ar tuoj pradės dygti dantukai. Kartais pirmieji dantukai prasikala labai anksti – trijų mėnesių, o kartais pasirodo vėlai – net dvylikos mėnesių, tačiau dažniausiai pirmieji balti kaip perlai dantukai išdygsta keturių–septynių mėnesių kūdikiams. Mėnesį ar netgi du prieš pasirodant pirmiesiems dantukams mažylis gali pradėti smarkiai seilėtis. Tikriausiai pastebėsi, kad jis gargaliuoja seiles, kramto daiktus, kiša rankytes į burną, žįsdamas kandžioja krūtį.

Tačiau kartais gausesnis seilėjimasis gali būti ir rimtesnės problemos požymis. Jeigu kūdikio burnytėje atsiranda paraudimų, pūslelių ar baltų dėmelių, gali būti, kad jis pasigavo virusinę infekciją – plaštakų, pėdų ir burnos ligą, kurią sukelia pikorna virusai arba pienligę, todėl reikėtų pasitarti su gydytoju.

Naujausi komentarai

 1. Orxideja9891
  Orxideja9891 prieš 1 m.

  Juditel3 parašė:
  Apie pirma. Antras dar be dantu

  Aaa, as pagalvojau vienas 8men, kitas 1m 🙂

  Igie parašė:
  Antram juk 10men. Tai logiska, kad apie pirma vaika. Ir atsekt nesunku kokiais metais rase pirma komentara :)))

 2. Orxideja9891
  Orxideja9891 prieš 1 m.

  Juditel3 parašė:
  Apie pirma. Antras dar be dantu

  O kaip augo tada? Pabiro ar po trupuciuka? 🙂

 3. Juditel3
  Juditel3 prieš 1 m.

  Orxideja9891 parašė:
  O kaip augo tada? Pabiro ar po trupuciuka? 🙂

  Labai lengvai augo. Vienas po kito ir sudygo visi. I darzeli isejo jau beveik su visais. Ant pacio prasikalimo prodantenas sukildavo temperatura iki 38,5 ir viskas. Be jokiu didesniu vargu ir skausmu. Ir dabar neturi nei vienos skylutes.

 4. Orxideja9891
  Orxideja9891 prieš 1 m.

  Juditel3 parašė:
  Labai lengvai augo. Vienas po kito ir sudygo visi. I darzeli isejo jau beveik su visais. Ant pacio prasikalimo prodantenas sukildavo temperatura iki 38,5 ir viskas.…

  Faina. Ir neturejot vargo didelio 🙂

  Ir pritariu tas seiletekis kuris atsiranda nera pagrindinis dantuku dygimo rodiklis.

 5. Juditel3
  Juditel3 prieš 1 m.

  Orxideja9891 parašė:
  Faina. Ir neturejot vargo didelio 🙂

  Tikrai lengvai dygo, tik tas laukimas labai ilgas buvo bendraamziai seniai su dantim, o mum tik dygo
Skelbimai

Dovanoju!
15,00 €
110 | 4 - 5 m.