Pagrindiniai mitybos nėštumo metu principai (127)

Baltymai, geležis ir kalcis yra trys pagrindiniai elementai.

Ar pastojus reikia valgyti už du?

Ne. Jei esate vidutinio svorio ir jums per dieną reikia apie 2000 kcal, nėštumo metu dienos kalorijų normą turite padidinti vos 300 kcal. Padidinę per daug, rizikuojate priaugti per daug svorio, o tai gali gėsti nėštumo komplikacijomis.

Be to, priaugus per daug svorio, jausitės apsunkusi, pagimdžius bus sunkiau grįši į ankstesnes formas, o svorio priaugant greitai ir per trumpą laiką, strijų išvengti praktiškai neįmanoma. Iš kitos pusės, valgydant per mažai, gali pritrūkti maistinių medžiagų sėkmingam vaikelio augimui ir vystymuisi.

300 kcal – yra apytikslis skaičius, neužsikabinkite už jo: jei daug judate ir valgote sveiką, neriebų maistą, o nėštumą prižiūrintis gydytojas sako, kad priaugtas svoris yra normalus, nėra reikalo graužtis dėl didesnio kalorijų kiekio.

Kokios maistinės medžiagos dabar yra svarbiausios?

Baltymai, geležis ir kalcis yra trys pagrindiniai elementai, būtini gerai nėščiosios savijautai ir vaikelio vystymuisi. Tačiau vaikelio vystymuisi svarbios visos medžiagos, mikroelementai ir vitaminai, pavyzdžiui, folio rūgštis (vitaminas B9) užkertą kelią kai kuriems vystymosi sutrikimams.

Kad aprūpintumėte organizmą visomis reikiamomis medžiagomis, laukdamasi turite paisyti pagrindinių sveikos mitybos principų nėštumo metu.

Taip pat skaitykite:

Sveika mityba nėštumo metu

Svorio augimas nėštumo metu

Kokius maisto produktus galima ir draudžiama valgyti nėštumo metu?

Apskritai kalbant, draudžiamų maisto produktų ir gėrimų nėra. Yra produktai, kurie gali kelti didesnį ar mažesnį pavojų, todėl kai kurių jų nėštumo metu reikėtų visiškai atsisakyti, kai kurių vengti arba riboti jų kiekius, dar kitus rinktis atidžiau.

Pavyzdžiui, jei esi didelė tuno mėgėja, turėsite jo valgyti rečiau, kavos mėgėjos turėtų apsiriboti 1-3 kavos ar juodos arbatos puodeliais per dieną.

Ar būtina gerti vitaminus nėščiosioms?

Kai kurių specialistų manymu, sveikai moteriai, valgančiai įvairų ir sveiką maistą, vitaminų ir mineralinių medžiagų papildai nėra būtini, išskyrus keletą išimčių: prieš pastojant ir per pirmąjį trimestrą reikėtų gerti folio rūgšties papildus, o daugumai nuo antrojo trimestro gali reikėti gerti geležies preparatus.

Vienaip ar kitaip, maisto papildai yra skirti užkaišioti mitybos spragoms ar patenkinti išaugusį vitaminų ar medžiagų poreikį, bet jie nėra sveikos mitybos pakaitalas.

Pavyzdžiui, nėštumo metu svarbu valgyti daug šviežių vaisių ir daržovių ne tik dėl jose esančių vitaminų, bet ir dėl ląstelienos, kuri padeda virškinimo procesams ir apsaugo nuo vidurių užkietėjimo – dažnai pasitaikančios bėdos nėštumo metu.

Susiję straipsniai

Nemokamas šulinių vandens ištyrimas nėščiosioms

Nėščioms moterims, taip pat šeimoms, kuriose auga kūdikiai iki 6 mėn. amžiaus, šulinių vandens tyrimai atliekami nemokamai.

Tai – svarbu: mityba iki nėštumo ir po jo pagal Vaidą Kurpienę

Turbūt ne kartą teko girdėti posakį, kad „nėštumas nėra liga“? O ar bandėte tai pasakyti pačiai nėštukei?

Nėščiosios priešpiečiai ir pietūs dėžutėje: ką neštis į darbą?

Nėštumui įpusėjus apetitas gali tapti tiesiog žvėriškas. Ir net jei darbe keliaujate pietauti, vargu ar iki pat vakaro išliksite sočios.

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 10 m.

  Indluke parašė:
  Man visas augimas prasidejo nuo 28sav.iki tada valgiau gan daznai ir visko ir tik mesos nesinorejo... iki 28sav buvo +6kg , dabar kad ir skaciuoju kiek suvalgau nuo…

  nuo mazu dienu mesos nevalgau , o gelezi susirenku is dziovintu vaisiu , spinatu , brokoliu , zuvies , kreveciu , kiausiniu , avizu , riesutu , rupios duonos

 2. User has not uploaded an avatar
  Indluke prieš 10 m.

  fitness parašė:
  nuo mazu dienu mesos nevalgau , o gelezi susirenku is dziovintu vaisiu , spinatu , brokoliu , zuvies , kreveciu , kiausiniu , avizu , riesutu , rupios duonos

  fitness parašė:
  nuo mazu dienu mesos nevalgau , o gelezi susirenku is dziovintu vaisiu , spinatu , brokoliu , zuvies , kreveciu , kiausiniu , avizu , riesutu , rupios duonos

  Gyditoja man aplamai patare riesutu atsisakyti. Žuvyje gelezies labai mazai... spinatuose,brokoliuose ir saldytuose vaisiuose gelezies daug (y) bet daugiausia jautienoje..... tenka valgyti,nes gelezies kuria man israse gerti netoleruoja skarndukas nei skystos,nei tabletem.

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 5 m.

  Geriu geležies kapsules ferderon folgama tikrai padeda

 4. User has not uploaded an avatar
  Kebabas83 prieš 2 m.

  man nedaug dar savaičiu 4/5 ir sudomino ka galima valgyt, o ko prilaikyti ar nerekomenduojama🙂 lauksiu jusu patarimo

 5. spangute
  spangute prieš 2 m.

  aš privengiau nedakeptos mėsos (visokių steikų ir pan), termiškai neapdorotos žuvies, nedavirtų/nedakeptų kiaušinių, nepasterizuoto pieno ir jo produktų