21 nėštumo savaitė

21 nėštumo savaitė

Vaikelis 21 nėštumo savaitę

Didelė morka. Vaikelis dabar sveria apie 360 g ir yra maždaug 25 cm ūgio (nepamirškite: nuo praėjusios savaitės matuojamas pilnas ūgis nuo pėdučių iki viršugalvio!).

Nors dabar svarbiausia vyksta viduje (vystosi mažylio vidaus organai), ryškėja ir svarbios veido bruožo detalės: blakstienos ir antakiai.

Vaikelis dabar labai aktyviai juda. Tyrinėtojai sako, kad šiuo metu jis padaro apie 50 judesių per valandą, net ir miego metu. Visi šie judesiai skatina vaikelio fizinį ir protinį vystymąsi.

Dienos metu visų tų penkiasdešimties spyrių, kumštelėjimų ir apsisukimų greičiausiai nepajusite, bet vakare, ramiai gulint, gali apimti jausmas, kad mažylis rimtai įsišėlo. Ir lyg tyčia tuomet, kai jūs susiruošėte pailsėti!

Ne, jis nesumaišė dienos ir nakties, ir greičiausiai dar nebando jūsų, kaip tėvų, kantrybės: vakarais jis juda ne daugiau nei dienos metu, tik vakare ar naktį, kai ramiai gulite, yra žymiai lengviau visus tuos judesius pastebėti.

Mergaitės jau turi makštį (ji formuosis toliau iki pat gimimo), o berniukų sėklidės jau turėtų būti nusileidusios į kapšelius.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 21 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo metu kraujo kiekis tavo kūne padidėja 40–50%, o gimda padidėja 6 kartus!

Šiomis dienomis turėtumėte jaustis gana gerai ir patogiai. Kol kas pilvukas dar nėra labai didelis, o pirmojo trimestro nepatogumai yra beveik užmiršti. Mėgaukitės šiuo nėštumo periodu, nes trečiąjį trimestrą neišvengiamai patirsite vienokį ar kitokį diskomfortą – juk nešiosite gerokai paaugusį vaikelį.

Vis dėlto šiokių tokių nemalonių nėštumo šalutinių poveikių gali pasireikšti. Suaktyvėjus riebalinių liaukų veiklai gali atsirasti spuogų. Kad išvengtumėte šios problemos, kruopščiai prauskite veidą švelniu prausikliu bent 2 kartus per dieną arba naudokite riebiai odai skirtus valiklius. Nevartokite jokių geriamų vaistų ar išoriškai naudojamų preparatų nuo spuogų, prieš tai nepasitarusi su gydytoju.

Šiuo metu gali atsirasti išsiplėtusių venų, ypač jei šią bėdą turi ir jūsų mama. Taip nutinka dėl nėštumo metu padidėjusio spaudimo kojų venose (dėl didesnio kraujo kiekio ir dėl to, kad didėjanti gimda spaudžia apatinę tuščiąją veną, kuria veninis kraujas grįžta iš apatinės kūno dalies į širdį), dėl išaugusio hormono progesterono lygio atsipalaiduoja kraujagyslių sienelės. Jei pastebite venų varikozės simptomus (kojų tinimą, skausmą ir kitus), būtinai pasitarkite su gydytoju dėl prevencinių priemonių.

Taip pat skaitykite:

Darbelis 21 nėštumo savaitei

Sudarykite kūdikio kraitelio daiktų sąrašą. 

Tačiau neskubėkite visko pirkti: greičiausiai netrukus sulauksite senelių ir kitų artimųjų klausimų, ką padovanoti vaikeliui.

Kartais geriau nesikuklinti ir pasakyti, ko tiksliai norite, nei gauti tai, ko nereikia, ypač jei daiktas brangus ir užima daug vietos.

Nors laukiantis pirmo vaiko gali norėtis visko tik naujo, daiktai iš "antrų rankų" dažnai būna beveik kaip nauji.

Dažnas atvejis, kad mažylis rūbelius išauga greičiau, nei spėja jais pasipuošti daugiau nei kartą ar du. Tad jei kas siūlys jums perleisti vaiko išaugtus drabužėlius ir kitus daiktus, drąsiai pasinaudokite galimybe.

Net jei tokių pasiūlymų nesulaukiate, neskubėkite pirkti ir žaisliukų, drabužėlių ar sauskelnių: greičiausiai jų atneš dovanų atėję aplankyti mažylio.

Tad iki mažylio gimimo įsigykite tik pirmo būtinumo daiktus, visa kita galėsite įsigyti pagal poreikius jau po gimdymo.

2018 m. gegužės mėn. stebuklai

 1. Jelena89
  Jelena89 prieš 10 val.

  Kimmi parašė:
  2008 metais mamos irgi labai gudrios buvo, dabar turim lubas ismokoms.. gal uzteks jau piktnaudziaut

  O valdzia nepiktnaudziauja?

 2. Kimmi prieš 10 val.

  Jelena89 parašė:
  O valdzia nepiktnaudziauja?

  Pradekim nuo saves

 3. User has not uploaded an avatar
  Nidawx prieš 8 val.

  kriskriskris parašė:
  Kazkiek nurimau, dar pazistama mane irgi nuramino, kad cia prie to gimdos augimas prisideda. Nes jausmas toks ne is kasdieniu, o dar aisku prisiskaiciau, kad gali b…

  Man tai buvi viskas gerai.ir tie duriaibudavo kartais kelis katus i diena kartais kelias dienas nebudavo.as su sese ir juokavau nes sunus sparde skrandi o va su dukryte tie astrus duriai budavo.

 4. Melit
  Melit prieš 7 val.

  eamy parašė:
  mergaites paaiskinkit man toki dalyka. kai gulejau ligonineje teko kalbeti su viena mamyte ir ji man pasakojo, kad imanoma su gyditoju susitarti, kad jis anksciau i…

  tam turi buti pateisinama priezastis ir galima juk atostogas isnaudoti, jei labai reikia anskciau iseiti as pati net padirbsiu keliom savaitem ilgiau - turiu uzbaigti darbus. O atostogas dar spesiu isnaudoti

 5. Morfara
  Morfara prieš 5 val.

  kriskriskris parašė:
  Kazkiek nurimau, dar pazistama mane irgi nuramino, kad cia prie to gimdos augimas prisideda. Nes jausmas toks ne is kasdieniu, o dar aisku prisiskaiciau, kad gali b…

  Man irgi buna tie duriai, bet man labiau skauda pačia putka( ), ypač dešinėje pusėj, net nezinau kaip apibudinti , atrodo kaip tas kaulas ar gal raumuo ten skauda ramybes būsenoj ne, bet kai reikia atsikelti arba ilgiau pavaikščioti tai skauda neblogai