21 nėštumo savaitė

21 nėštumo savaitė

Vaikelis 21 nėštumo savaitę

Didelė morka. Vaikelis dabar sveria apie 360 g ir yra maždaug 25 cm ūgio (nepamirškite: nuo praėjusios savaitės yra matuojamas pilnas ūgis nuo pėdučių iki viršugalvio!).

Nors dabar svarbiausi procesai yra vidiniai (vystosi mažylio vidaus organai), ryškėja ir svarbios veido bruožo detalės: blakstienos ir antakiai.

Vaikelis dabar labai aktyviai juda. Tyrinėtojai sako, kad šiuo metu jis padaro apie 50 judesių per valandą (net ir miego metu). Toks aktyvumas skatina vaikelio fizinį ir protinį vystymąsi.

Dienos metu visų penkiasdešimties spyrių, kumštelėjimų ir apsisukimų greičiausiai nepajusite, bet vakare, ramiai gulint, gali apimti jausmas, kad mažylis rimtai įsišėlo. Tai gali nutikti būtent tada, kai susiruošite pailsėti. Lyg tyčia!

Ne, jis nesupainiojo dienos su naktimi. Ir, greičiausiai, dar nebando jūsų, kaip tėvų, kantrybės. Iš tikrųjų, vakarais jis juda ne daugiau nei dienos metu. Tiesiog vakare ar naktį, kai ramiai gulite, daug lengviau pastebite jo judesius.

Mergaitės šiuo metu jau turi makštį (ji formuosis toliau iki pat gimimo), o berniukų sėklidės jau turėtų būti nusileidusios į kapšelius.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 21 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo metu kraujo kiekis jūsų kūne padidėja 40–50 %, o gimda – net 6 kartus!

Šiomis dienomis turėtumėte jaustis gana gerai ir patogiai. Kol kas pilvukas dar nėra labai didelis, o pirmojo trimestro nepatogumai yra beveik užmiršti. Mėgaukitės šiuo nėštumo periodu, nes trečiąjį trimestrą neišvengiamai patirsite vienokį ar kitokį diskomfortą – juk nešiosite gerokai paaugusį vaikelį.

Vis dėlto šiokių tokių nemalonių nėštumo šalutinių poveikių gali pasireikšti. Suaktyvėjus riebalinių liaukų veiklai gali atsirasti spuogų. Kad išvengtumėte šios problemos, kruopščiai prauskite veidą švelniu prausikliu bent 2 kartus per dieną arba naudokite riebiai odai skirtus valiklius. Nevartokite jokių geriamų vaistų ar išoriškai naudojamų preparatų nuo spuogų, prieš tai nepasitarusi su gydytoju.

Šiuo metu gali atsirasti išsiplėtusių venų, ypač jei šią bėdą turi ir jūsų mama. Taip nutinka dėl nėštumo metu padidėjusio spaudimo kojų venose (dėl didesnio kraujo kiekio ir dėl to, kad didėjanti gimda spaudžia apatinę tuščiąją veną, kuria veninis kraujas grįžta iš apatinės kūno dalies į širdį), dėl išaugusio hormono progesterono lygio atsipalaiduoja kraujagyslių sienelės. Jei pastebite venų varikozės simptomus (kojų tinimą, skausmą ir kitus), būtinai pasitarkite su gydytoju dėl prevencinių priemonių.

Taip pat skaitykite:

Darbelis 21 nėštumo savaitei

Sudarykite kūdikio kraitelio daiktų sąrašą. 

Bet neskubėkite visko pirkti: didelė tikimybė, kad netrukus sulauksite senelių ir kitų artimųjų klausimų, ką padovanoti vaikeliui.

Kartais geriau nesikuklinti ir pasakyti, ko tiksliai norite, nei gauti tai, ko nereikia (ypač jei daiktas brangus ir užima daug vietos).

Besilaukiant pirmo vaikelio, gali būti, kad norėsite tik naujų daiktų ar drabužių. Bet atminkite: daiktai iš antrų rankų dažnai būna beveik kaip nauji.

Dažnai būna, kad mažylis išauga greičiau, nei spėja pasipuošti naujais rūbeliais daugiau nei kartą arba du. Tad, jei kas nors pasiūlys jums perleisti savo vaiko išaugtus drabužėlius ir kitus daiktus, drąsiai tuo pasinaudokite.

Net jei tokių pasiūlymų nesulaukiate, neskubėkite pirkti daug žaisliukų, drabužėlių ar sauskelnių: greičiausiai, juos dovanos artimieji, atėję aplankyti mažylio artimieji.

Iki vaiko gimimo įsigykite tik pirmo būtinumo daiktus, visa kita galėsite įsigyti jau po gimdymo, pagal poreikius.

2024 m. balandžiukai

 1. Milenna
  Milenna prieš 1 sav.

  Elsmi-na parašė:
  Mano placenta gale, bet irgi sąlyginai ilgai nejaučiau. Dabar 21 sav. ir kelios dienos - nebeįmanoma nejausti, nes pilvas net žiūrint juda

  Aš manau su laiku ir pajusiu judesiukus.

 2. galadriel
  galadriel prieš 1 sav.

  moksliukeee parašė:
  Tai va aš irgi laukiu skano pažiūrėsiu ką sakys, labiausiai neramina kad placenta žemai. Tai pergyvenu ar bus pakilusi, nes judesius jaučiu žemiau bambos

  Na kol kas visos judesius jaučiam žemiau bambos. Aukščiau ir būtų dar neimanoma, dar ne toka didelis kūdikis pilvike

 3. moksliukeee
  moksliukeee prieš 1 sav.

  galadriel parašė:
  Na kol kas visos judesius jaučiam žemiau bambos. Aukščiau ir būtų dar neimanoma, dar ne toka didelis kūdikis pilvike

  Nu tada reiskia viskas normalu, nes su praeitais nėštumais viskas gerai buvo tai tokia situacija išgązdino.

 4. moksliukeee
  moksliukeee prieš 1 sav.

  Aš jau pagalvoju apie parsivežima iš ligoninės, gimdymo data balandžio 28d su kombiuku bus per šilta? Nes dukra gimė vasarį salta buvo, sūnus gegužė tai dabar gims balandį ir galvoju kaip reikės aprengti?

 5. User has not uploaded an avatar
  achmeja prieš 3 d.

  Man irgi placenta žemai. Jau 21 savaitė. Po pusantros eisiu vėl tikrintis 🥲