21 nėštumo savaitė

21 nėštumo savaitė

Vaikelis 21 nėštumo savaitę

Didelė morka. Vaikelis dabar sveria apie 360 g ir yra maždaug 25 cm ūgio (nepamirškite: nuo praėjusios savaitės yra matuojamas pilnas ūgis nuo pėdučių iki viršugalvio!).

Nors dabar svarbiausi procesai yra vidiniai (vystosi mažylio vidaus organai), ryškėja ir svarbios veido bruožo detalės: blakstienos ir antakiai.

Vaikelis dabar labai aktyviai juda. Tyrinėtojai sako, kad šiuo metu jis padaro apie 50 judesių per valandą (net ir miego metu). Toks aktyvumas skatina vaikelio fizinį ir protinį vystymąsi.

Dienos metu visų penkiasdešimties spyrių, kumštelėjimų ir apsisukimų greičiausiai nepajusite, bet vakare, ramiai gulint, gali apimti jausmas, kad mažylis rimtai įsišėlo. Tai gali nutikti būtent tada, kai susiruošite pailsėti. Lyg tyčia!

Ne, jis nesupainiojo dienos su naktimi. Ir, greičiausiai, dar nebando jūsų, kaip tėvų, kantrybės. Iš tikrųjų, vakarais jis juda ne daugiau nei dienos metu. Tiesiog vakare ar naktį, kai ramiai gulite, daug lengviau pastebite jo judesius.

Mergaitės šiuo metu jau turi makštį (ji formuosis toliau iki pat gimimo), o berniukų sėklidės jau turėtų būti nusileidusios į kapšelius.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 21 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo metu kraujo kiekis jūsų kūne padidėja 40–50 %, o gimda – net 6 kartus!

Šiomis dienomis turėtumėte jaustis gana gerai ir patogiai. Kol kas pilvukas dar nėra labai didelis, o pirmojo trimestro nepatogumai yra beveik užmiršti. Mėgaukitės šiuo nėštumo periodu, nes trečiąjį trimestrą neišvengiamai patirsite vienokį ar kitokį diskomfortą – juk nešiosite gerokai paaugusį vaikelį.

Vis dėlto šiokių tokių nemalonių nėštumo šalutinių poveikių gali pasireikšti. Suaktyvėjus riebalinių liaukų veiklai gali atsirasti spuogų. Kad išvengtumėte šios problemos, kruopščiai prauskite veidą švelniu prausikliu bent 2 kartus per dieną arba naudokite riebiai odai skirtus valiklius. Nevartokite jokių geriamų vaistų ar išoriškai naudojamų preparatų nuo spuogų, prieš tai nepasitarusi su gydytoju.

Šiuo metu gali atsirasti išsiplėtusių venų, ypač jei šią bėdą turi ir jūsų mama. Taip nutinka dėl nėštumo metu padidėjusio spaudimo kojų venose (dėl didesnio kraujo kiekio ir dėl to, kad didėjanti gimda spaudžia apatinę tuščiąją veną, kuria veninis kraujas grįžta iš apatinės kūno dalies į širdį), dėl išaugusio hormono progesterono lygio atsipalaiduoja kraujagyslių sienelės. Jei pastebite venų varikozės simptomus (kojų tinimą, skausmą ir kitus), būtinai pasitarkite su gydytoju dėl prevencinių priemonių.

Taip pat skaitykite:

Darbelis 21 nėštumo savaitei

Sudarykite kūdikio kraitelio daiktų sąrašą. 

Bet neskubėkite visko pirkti: didelė tikimybė, kad netrukus sulauksite senelių ir kitų artimųjų klausimų, ką padovanoti vaikeliui.

Kartais geriau nesikuklinti ir pasakyti, ko tiksliai norite, nei gauti tai, ko nereikia (ypač jei daiktas brangus ir užima daug vietos).

Besilaukiant pirmo vaikelio, gali būti, kad norėsite tik naujų daiktų ar drabužių. Bet atminkite: daiktai iš antrų rankų dažnai būna beveik kaip nauji.

Dažnai būna, kad mažylis išauga greičiau, nei spėja pasipuošti naujais rūbeliais daugiau nei kartą arba du. Tad, jei kas nors pasiūlys jums perleisti savo vaiko išaugtus drabužėlius ir kitus daiktus, drąsiai tuo pasinaudokite.

Net jei tokių pasiūlymų nesulaukiate, neskubėkite pirkti daug žaisliukų, drabužėlių ar sauskelnių: greičiausiai, juos dovanos artimieji, atėję aplankyti mažylio artimieji.

Iki vaiko gimimo įsigykite tik pirmo būtinumo daiktus, visa kita galėsite įsigyti jau po gimdymo, pagal poreikius.

2023 metų gegužinukai

 1. User has not uploaded an avatar
  n_p_ prieš 6 val.

  Izabele31 parašė:
  Su pirmu nėštumu iš pradžių ėjau pas šeimos gydytoją. Beprasmiška. Lankiau pas privačią ginekologę. Dabar su antru nėštumu irgi lankau pas privarčią ginekologę.…

  Gal galit plačiau pasidalinti kodėl pakeitėt priežiūrą?

 2. User has not uploaded an avatar
  armaandzela prieš 5 val.

  Sveikos, ar yra kam, kad bėgtų kraujas iš nosies, daktare sake, kad būna, na, bet jau baisu net į parduotuvę nueiti, tuoj reiks tamponus nosį laikyt🤦‍♀️

 3. User has not uploaded an avatar
  Izabele31 prieš 4 val.

  Ką šeimos gydytoja gali prižiūrėti nėščiąją moterį? Kai su pirmu nėštumu man buvo sunku ir skaudu pilvo apačią, šeimos gydytoja nedavė man biuletenio ir liepė eiti pas ginekologę. Ieškojau ir ėjau pas privarčią ginekologę, ji is karto dave man biuletenį ir pratesė kiek norejau. Svarbu kaip jauciausi.😊 gal mano šeimos gydytoja kitokia. Neseniai perkėliau pas kitą šeimos gydytoją. Vistiek su nėštumu einu tik pas privarčią ginekologę.

 4. Lintex_76
  Lintex_76 prieš 4 val.

  Izabele31 parašė:
  Ką šeimos gydytoja gali prižiūrėti nėščiąją moterį? Kai su pirmu nėštumu man buvo sunku ir skaudu pilvo apačią, šeimos gydytoja nedavė man biuletenio ir liepė eiti…

  Vat lygiai tą patį norėjau pasakyt ir apie poliklinikų gines ( nors keista, kad jos taip, kai kitur dirba privačiai tos pačios). Diena turėjau išeit net iš darbo, tiek spazmavo gimda, kad riestis iš skausmo teko ir pilvas kaip akmuo buvo, kai pasakiau ginekologei sako normalu čia sako jeigu apsitraukinės gimda toliau, tai į ligoninę važiuok, tai sakau kada man žinot kada normalu, o kada jau reik į ligoninę? - PAJUSIU 🙂
  Tai va pakanti skausmui esu, 3 savaitė gyvenu su normaliais nėštumo metu skausmais😊
  Aišku, būna visom visokiu dienu, gal ne nuotaikoj, gal dar kas.
  Bet tikiu, kad jeigu iš ginekologės galima tokiu konkrečiu atsakymu sulaukti, tai ka kalbėt apie šeimos. (Nesakau, kad visos tokios)

 5. Lintex_76
  Lintex_76 prieš 4 val.

  Ir šeimos gydytojos lyg su nėštumu ir kitom ginekologinėm problemom susijusiais klausimais vis tiek siunčia pas ginekologes 😁