21 nėštumo savaitė
Vaikelis 21 nėštumo savaitę
Didelė morka. Vaikelis dabar sveria apie 360 g ir yra maždaug 25 cm ūgio (nepamirškite: nuo praėjusios savaitės yra matuojamas pilnas ūgis nuo pėdučių iki viršugalvio!).
Nors dabar svarbiausi procesai yra vidiniai (vystosi mažylio vidaus organai), ryškėja ir svarbios veido bruožo detalės: blakstienos ir antakiai.
Vaikelis dabar labai aktyviai juda. Tyrinėtojai sako, kad šiuo metu jis padaro apie 50 judesių per valandą (net ir miego metu). Toks aktyvumas skatina vaikelio fizinį ir protinį vystymąsi.
Dienos metu visų penkiasdešimties spyrių, kumštelėjimų ir apsisukimų greičiausiai nepajusite, bet vakare, ramiai gulint, gali apimti jausmas, kad mažylis rimtai įsišėlo. Tai gali nutikti būtent tada, kai susiruošite pailsėti. Lyg tyčia!
Ne, jis nesupainiojo dienos su naktimi. Ir, greičiausiai, dar nebando jūsų, kaip tėvų, kantrybės. Iš tikrųjų, vakarais jis juda ne daugiau nei dienos metu. Tiesiog vakare ar naktį, kai ramiai gulite, daug lengviau pastebite jo judesius.
Mergaitės šiuo metu jau turi makštį (ji formuosis toliau iki pat gimimo), o berniukų sėklidės jau turėtų būti nusileidusios į kapšelius.
Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.
Tavo kūnas 21 nėštumo savaitę
Faktas
Nėštumo metu kraujo kiekis jūsų kūne padidėja 40–50 %, o gimda – net 6 kartus!
Šiomis dienomis turėtumėte jaustis gana gerai ir patogiai. Kol kas pilvukas dar nėra labai didelis, o pirmojo trimestro nepatogumai yra beveik užmiršti. Mėgaukitės šiuo nėštumo periodu, nes trečiąjį trimestrą neišvengiamai patirsite vienokį ar kitokį diskomfortą – juk nešiosite gerokai paaugusį vaikelį.
Vis dėlto šiokių tokių nemalonių nėštumo šalutinių poveikių gali pasireikšti. Suaktyvėjus riebalinių liaukų veiklai gali atsirasti spuogų. Kad išvengtumėte šios problemos, kruopščiai prauskite veidą švelniu prausikliu bent 2 kartus per dieną arba naudokite riebiai odai skirtus valiklius. Nevartokite jokių geriamų vaistų ar išoriškai naudojamų preparatų nuo spuogų, prieš tai nepasitarusi su gydytoju.
Šiuo metu gali atsirasti išsiplėtusių venų, ypač jei šią bėdą turi ir jūsų mama. Taip nutinka dėl nėštumo metu padidėjusio spaudimo kojų venose (dėl didesnio kraujo kiekio ir dėl to, kad didėjanti gimda spaudžia apatinę tuščiąją veną, kuria veninis kraujas grįžta iš apatinės kūno dalies į širdį), dėl išaugusio hormono progesterono lygio atsipalaiduoja kraujagyslių sienelės. Jei pastebite venų varikozės simptomus (kojų tinimą, skausmą ir kitus), būtinai pasitarkite su gydytoju dėl prevencinių priemonių.
Darbelis 21 nėštumo savaitei
Sudarykite kūdikio kraitelio daiktų sąrašą.
Bet neskubėkite visko pirkti: didelė tikimybė, kad netrukus sulauksite senelių ir kitų artimųjų klausimų, ką padovanoti vaikeliui.
Kartais geriau nesikuklinti ir pasakyti, ko tiksliai norite, nei gauti tai, ko nereikia (ypač jei daiktas brangus ir užima daug vietos).
Besilaukiant pirmo vaikelio, gali būti, kad norėsite tik naujų daiktų ar drabužių. Bet atminkite: daiktai iš antrų rankų dažnai būna beveik kaip nauji.
Dažnai būna, kad mažylis išauga greičiau, nei spėja pasipuošti naujais rūbeliais daugiau nei kartą arba du. Tad, jei kas nors pasiūlys jums perleisti savo vaiko išaugtus drabužėlius ir kitus daiktus, drąsiai tuo pasinaudokite.
Net jei tokių pasiūlymų nesulaukiate, neskubėkite pirkti daug žaisliukų, drabužėlių ar sauskelnių: greičiausiai, juos dovanos artimieji, atėję aplankyti mažylio artimieji.
Iki vaiko gimimo įsigykite tik pirmo būtinumo daiktus, visa kita galėsite įsigyti jau po gimdymo, pagal poreikius.
Merginos, ačiū labai ♥️ tikiuosi iš paskutiniųjų, kad pavyks 🥹♥️