21 nėštumo savaitė

21 nėštumo savaitė

Vaikelis 21 nėštumo savaitę

Didelė morka. Vaikelis dabar sveria apie 360 g ir yra maždaug 25 cm ūgio (nepamirškite: nuo praėjusios savaitės matuojamas pilnas ūgis nuo pėdučių iki viršugalvio!).

Nors dabar svarbiausia vyksta viduje (vystosi mažylio vidaus organai), ryškėja ir svarbios veido bruožo detalės: blakstienos ir antakiai.

Vaikelis dabar labai aktyviai juda. Tyrinėtojai sako, kad šiuo metu jis padaro apie 50 judesių per valandą, net ir miego metu. Visi šie judesiai skatina vaikelio fizinį ir protinį vystymąsi.

Dienos metu visų tų penkiasdešimties spyrių, kumštelėjimų ir apsisukimų greičiausiai nepajusite, bet vakare, ramiai gulint, gali apimti jausmas, kad mažylis rimtai įsišėlo. Ir lyg tyčia tuomet, kai jūs susiruošėte pailsėti!

Ne, jis nesumaišė dienos ir nakties, ir greičiausiai dar nebando jūsų, kaip tėvų, kantrybės: vakarais jis juda ne daugiau nei dienos metu, tik vakare ar naktį, kai ramiai gulite, yra žymiai lengviau visus tuos judesius pastebėti.

Mergaitės jau turi makštį (ji formuosis toliau iki pat gimimo), o berniukų sėklidės jau turėtų būti nusileidusios į kapšelius.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 21 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo metu kraujo kiekis tavo kūne padidėja 40–50%, o gimda padidėja 6 kartus!

Šiomis dienomis turėtumėte jaustis gana gerai ir patogiai. Kol kas pilvukas dar nėra labai didelis, o pirmojo trimestro nepatogumai yra beveik užmiršti. Mėgaukitės šiuo nėštumo periodu, nes trečiąjį trimestrą neišvengiamai patirsite vienokį ar kitokį diskomfortą – juk nešiosite gerokai paaugusį vaikelį.

Vis dėlto šiokių tokių nemalonių nėštumo šalutinių poveikių gali pasireikšti. Suaktyvėjus riebalinių liaukų veiklai gali atsirasti spuogų. Kad išvengtumėte šios problemos, kruopščiai prauskite veidą švelniu prausikliu bent 2 kartus per dieną arba naudokite riebiai odai skirtus valiklius. Nevartokite jokių geriamų vaistų ar išoriškai naudojamų preparatų nuo spuogų, prieš tai nepasitarusi su gydytoju.

Šiuo metu gali atsirasti išsiplėtusių venų, ypač jei šią bėdą turi ir jūsų mama. Taip nutinka dėl nėštumo metu padidėjusio spaudimo kojų venose (dėl didesnio kraujo kiekio ir dėl to, kad didėjanti gimda spaudžia apatinę tuščiąją veną, kuria veninis kraujas grįžta iš apatinės kūno dalies į širdį), dėl išaugusio hormono progesterono lygio atsipalaiduoja kraujagyslių sienelės. Jei pastebite venų varikozės simptomus (kojų tinimą, skausmą ir kitus), būtinai pasitarkite su gydytoju dėl prevencinių priemonių.

Taip pat skaitykite:

Darbelis 21 nėštumo savaitei

Sudarykite kūdikio kraitelio daiktų sąrašą. 

Tačiau neskubėkite visko pirkti: greičiausiai netrukus sulauksite senelių ir kitų artimųjų klausimų, ką padovanoti vaikeliui.

Kartais geriau nesikuklinti ir pasakyti, ko tiksliai norite, nei gauti tai, ko nereikia, ypač jei daiktas brangus ir užima daug vietos.

Nors laukiantis pirmo vaiko gali norėtis visko tik naujo, daiktai iš "antrų rankų" dažnai būna beveik kaip nauji.

Dažnas atvejis, kad mažylis rūbelius išauga greičiau, nei spėja jais pasipuošti daugiau nei kartą ar du. Tad jei kas siūlys jums perleisti vaiko išaugtus drabužėlius ir kitus daiktus, drąsiai pasinaudokite galimybe.

Net jei tokių pasiūlymų nesulaukiate, neskubėkite pirkti ir žaisliukų, drabužėlių ar sauskelnių: greičiausiai jų atneš dovanų atėję aplankyti mažylio.

Tad iki mažylio gimimo įsigykite tik pirmo būtinumo daiktus, visa kita galėsite įsigyti pagal poreikius jau po gimdymo.

2019 m. Rugpjūčio mėnesio mažyliai

 1. User has not uploaded an avatar
  oksana-s prieš 21 min.

  dragyte1 parašė:
  Sveikos, ar yra čia jaunų būsimų mamyčių? Man 19 🙊😅😂

  Mes visos jaunos😍

 2. Aigust prieš 21 min.

  vs_b91 parašė:
  Nu zinokit, man pirmas nestumas, bet as visiskai nestresuoju man irgi juokinga skaityt, kad vis del ko nors nerimauja, del visokiu nelabai reiksmingu dalyku. Nu …

  Nepamirskit, kad yra cia ir busimu mamu, kuriu nestumas jau ne pirmas, o vaikas bus pirmas. Todel visiskai nematau nieko blogo ar keisto, kad merginos pergyvena del visu pirst, kaip jus sakot. Kai turi visiskai kitokios patirties, visai kitaip ziuri i nestuma ir viska, kas vyksta. Man paciai tai trecias nestumas, o vaiku dar neturiu. Labai dziugu, kad galite atsipalaidavusi laukti leliuko ir del nieko nesukti galvos. Bet nereikia pamirsti, kad toli grazu ne visos cia tokios laimingos, ne visoms pastoti buvo lengva, ne visoms isnesioti lengva. Noreciau ir as buti atsipalaidavusi, bet tuo paciu zinau, kaip visa sita laime ir dziaugsmas viena diena gali imti ir staigiai pasibaigti.

 3. Majaap
  Majaap prieš 21 min.

  vs_b91 parašė:
  Nu zinokit, man pirmas nestumas, bet as visiskai nestresuoju man irgi juokinga skaityt, kad vis del ko nors nerimauja, del visokiu nelabai reiksmingu dalyku. Nu …

  Aš tai nestresuoju kol viskas gerai 😁😁 bet būna tų pamaudenimų, sudūrimų kokių, tai nurašau viską raiščiams, įkalu magnio ir stebiu toliau. Svarbiausia žiūrėt ar tie "negalavimai" dingsta pailsėjus, prigulus, po magnio, ar ne 😊 kol kas iki šiol (tfu tfu tfu tris kartus per petį) viskas ok 😁

 4. Medeina1984
  Medeina1984 prieš 11 min.

  Aigust parašė:
  Nepamirskit, kad yra cia ir busimu mamu, kuriu nestumas jau ne pirmas, o vaikas bus pirmas. Todel visiskai nematau nieko blogo ar keisto, kad merginos pergyvena del…

  Va va. Puikiai Jus auprantu. Džiugu, kad kitos nepatyrė įvairių nesėkmių. Mes po daugiau nei 14 metų laukiam. Tai to jaudulio tiek visko patyrus žyyymiai pas mane daugiau nei kad laukiausi pirmojo ir nebuvau patyrusi įvairių negerovių. ⚘✋🍨🍰

 5. User has not uploaded an avatar
  vs_b91 prieš 8 min.

  Aigust parašė:
  Nepamirskit, kad yra cia ir busimu mamu, kuriu nestumas jau ne pirmas, o vaikas bus pirmas. Todel visiskai nematau nieko blogo ar keisto, kad merginos pergyvena del…

  Na taip, as tikrai suprantu tokius atvejus ir palaikau tas moteris, kurios susidure su tokiais nestumais. Cia nieko asmenisko. Visada laikau spygas, kad viskas butu gerai, kuriu nestumai yra sunkesni

Tema uždaryta

Naujoms žinutėms ši tema yra uždaryta.