21 nėštumo savaitė

21 nėštumo savaitė

Vaikelis 21 nėštumo savaitę

Didelė morka. Vaikelis dabar sveria apie 360 g ir yra maždaug 25 cm ūgio (nepamirškite: nuo praėjusios savaitės matuojamas pilnas ūgis nuo pėdučių iki viršugalvio!).

Nors dabar svarbiausia vyksta viduje (vystosi mažylio vidaus organai), ryškėja ir svarbios veido bruožo detalės: blakstienos ir antakiai.

Vaikelis dabar labai aktyviai juda. Tyrinėtojai sako, kad šiuo metu jis padaro apie 50 judesių per valandą, net ir miego metu. Visi šie judesiai skatina vaikelio fizinį ir protinį vystymąsi.

Dienos metu visų tų penkiasdešimties spyrių, kumštelėjimų ir apsisukimų greičiausiai nepajusite, bet vakare, ramiai gulint, gali apimti jausmas, kad mažylis rimtai įsišėlo. Ir lyg tyčia tuomet, kai jūs susiruošėte pailsėti!

Ne, jis nesumaišė dienos ir nakties, ir greičiausiai dar nebando jūsų, kaip tėvų, kantrybės: vakarais jis juda ne daugiau nei dienos metu, tik vakare ar naktį, kai ramiai gulite, yra žymiai lengviau visus tuos judesius pastebėti.

Mergaitės jau turi makštį (ji formuosis toliau iki pat gimimo), o berniukų sėklidės jau turėtų būti nusileidusios į kapšelius.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 21 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo metu kraujo kiekis tavo kūne padidėja 40–50%, o gimda padidėja 6 kartus!

Šiomis dienomis turėtumėte jaustis gana gerai ir patogiai. Kol kas pilvukas dar nėra labai didelis, o pirmojo trimestro nepatogumai yra beveik užmiršti. Mėgaukitės šiuo nėštumo periodu, nes trečiąjį trimestrą neišvengiamai patirsite vienokį ar kitokį diskomfortą – juk nešiosite gerokai paaugusį vaikelį.

Vis dėlto šiokių tokių nemalonių nėštumo šalutinių poveikių gali pasireikšti. Suaktyvėjus riebalinių liaukų veiklai gali atsirasti spuogų. Kad išvengtumėte šios problemos, kruopščiai prauskite veidą švelniu prausikliu bent 2 kartus per dieną arba naudokite riebiai odai skirtus valiklius. Nevartokite jokių geriamų vaistų ar išoriškai naudojamų preparatų nuo spuogų, prieš tai nepasitarusi su gydytoju.

Šiuo metu gali atsirasti išsiplėtusių venų, ypač jei šią bėdą turi ir jūsų mama. Taip nutinka dėl nėštumo metu padidėjusio spaudimo kojų venose (dėl didesnio kraujo kiekio ir dėl to, kad didėjanti gimda spaudžia apatinę tuščiąją veną, kuria veninis kraujas grįžta iš apatinės kūno dalies į širdį), dėl išaugusio hormono progesterono lygio atsipalaiduoja kraujagyslių sienelės. Jei pastebite venų varikozės simptomus (kojų tinimą, skausmą ir kitus), būtinai pasitarkite su gydytoju dėl prevencinių priemonių.

Taip pat skaitykite:

Darbelis 21 nėštumo savaitei

Sudarykite kūdikio kraitelio daiktų sąrašą. 

Tačiau neskubėkite visko pirkti: greičiausiai netrukus sulauksite senelių ir kitų artimųjų klausimų, ką padovanoti vaikeliui.

Kartais geriau nesikuklinti ir pasakyti, ko tiksliai norite, nei gauti tai, ko nereikia, ypač jei daiktas brangus ir užima daug vietos.

Nors laukiantis pirmo vaiko gali norėtis visko tik naujo, daiktai iš "antrų rankų" dažnai būna beveik kaip nauji.

Dažnas atvejis, kad mažylis rūbelius išauga greičiau, nei spėja jais pasipuošti daugiau nei kartą ar du. Tad jei kas siūlys jums perleisti vaiko išaugtus drabužėlius ir kitus daiktus, drąsiai pasinaudokite galimybe.

Net jei tokių pasiūlymų nesulaukiate, neskubėkite pirkti ir žaisliukų, drabužėlių ar sauskelnių: greičiausiai jų atneš dovanų atėję aplankyti mažylio.

Tad iki mažylio gimimo įsigykite tik pirmo būtinumo daiktus, visa kita galėsite įsigyti pagal poreikius jau po gimdymo.

2022 m. Vasarinukai 🥰

 1. User has not uploaded an avatar
  Pumpurelis99 prieš 1 val.

  Naujokele3 parašė:
  Sveikos, ar dar yra moteru, kuriu vyrai važineja i užsieni? Ilgam išvaziuoja? Kaip kovojat su liūdeseliu? As siandien vel saviški isleidau, tai sedziu visa diena na…

  Yra. Maniškis dirba užsienyje, grįžta pakankamai retai. Bet svarbu kad kaledoms ir gimdymui pavyktų grizt 😁

 2. User has not uploaded an avatar
  Pienes pukas prieš 57 min.

  orintuse parašė:
  Sveiki,ar jums nemaudzia gaktos srityje?man tiek prie gaktos maudžia ,kad pereina į kirkšnyse ,kojas skausmas..

  Porą dienų jautėsi toks maudimas. O šiaip jau gal savaitę irgi kirkšninius raumenis skauda kaip po sporto... įdomu kas čia galėtų būti

 3. User has not uploaded an avatar
  Naujokele3 prieš 40 min.

  Pumpurelis99 parašė:
  Yra. Maniškis dirba užsienyje, grįžta pakankamai retai. Bet svarbu kad kaledoms ir gimdymui pavyktų grizt 😁

  Kiek pas jus daug pozityvo 😄😬

 4. Kornel
  Kornel prieš 14 min.

  Vectra parašė:
  Kur pirkote merino vilnos sliauztukus ir smelinukus? Ziuriu green rose nu blemba brangus ir tik porai kartu uzsidet. Pirmagimei tokiu nepirkau, nes gime vasara, o z…

  Dar Jaunylije buna merino vilnos drabuzeliu.

 5. User has not uploaded an avatar
  Vaivužeeeeee prieš 14 min.

  Naujokele3 parašė:
  Kiek pas jus daug pozityvo 😄😬

  O as jau braukauu ant kalendoriaus dienas kada gi cia ta gruodzio antra savaite ateis ir jau grys🤣 kai buna namie tai atrodo tos dienos lekia kai nezinau kas o kai tik isvaziuoja taip viskas laikas sustoja🤭

Forumas gyvai