21 nėštumo savaitė

21 nėštumo savaitė

Vaikelis 21 nėštumo savaitę

Didelė morka. Vaikelis dabar sveria apie 360 g ir yra maždaug 25 cm ūgio (nepamirškite: nuo praėjusios savaitės matuojamas pilnas ūgis nuo pėdučių iki viršugalvio!).

Nors dabar svarbiausia vyksta viduje (vystosi mažylio vidaus organai), ryškėja ir svarbios veido bruožo detalės: blakstienos ir antakiai.

Vaikelis dabar labai aktyviai juda. Tyrinėtojai sako, kad šiuo metu jis padaro apie 50 judesių per valandą, net ir miego metu. Visi šie judesiai skatina vaikelio fizinį ir protinį vystymąsi.

Dienos metu visų tų penkiasdešimties spyrių, kumštelėjimų ir apsisukimų greičiausiai nepajusite, bet vakare, ramiai gulint, gali apimti jausmas, kad mažylis rimtai įsišėlo. Ir lyg tyčia tuomet, kai jūs susiruošėte pailsėti!

Ne, jis nesumaišė dienos ir nakties, ir greičiausiai dar nebando jūsų, kaip tėvų, kantrybės: vakarais jis juda ne daugiau nei dienos metu, tik vakare ar naktį, kai ramiai gulite, yra žymiai lengviau visus tuos judesius pastebėti.

Mergaitės jau turi makštį (ji formuosis toliau iki pat gimimo), o berniukų sėklidės jau turėtų būti nusileidusios į kapšelius.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 21 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo metu kraujo kiekis tavo kūne padidėja 40–50%, o gimda padidėja 6 kartus!

Šiomis dienomis turėtumėte jaustis gana gerai ir patogiai. Kol kas pilvukas dar nėra labai didelis, o pirmojo trimestro nepatogumai yra beveik užmiršti. Mėgaukitės šiuo nėštumo periodu, nes trečiąjį trimestrą neišvengiamai patirsite vienokį ar kitokį diskomfortą – juk nešiosite gerokai paaugusį vaikelį.

Vis dėlto šiokių tokių nemalonių nėštumo šalutinių poveikių gali pasireikšti. Suaktyvėjus riebalinių liaukų veiklai gali atsirasti spuogų. Kad išvengtumėte šios problemos, kruopščiai prauskite veidą švelniu prausikliu bent 2 kartus per dieną arba naudokite riebiai odai skirtus valiklius. Nevartokite jokių geriamų vaistų ar išoriškai naudojamų preparatų nuo spuogų, prieš tai nepasitarusi su gydytoju.

Šiuo metu gali atsirasti išsiplėtusių venų, ypač jei šią bėdą turi ir jūsų mama. Taip nutinka dėl nėštumo metu padidėjusio spaudimo kojų venose (dėl didesnio kraujo kiekio ir dėl to, kad didėjanti gimda spaudžia apatinę tuščiąją veną, kuria veninis kraujas grįžta iš apatinės kūno dalies į širdį), dėl išaugusio hormono progesterono lygio atsipalaiduoja kraujagyslių sienelės. Jei pastebite venų varikozės simptomus (kojų tinimą, skausmą ir kitus), būtinai pasitarkite su gydytoju dėl prevencinių priemonių.

Taip pat skaitykite:

Darbelis 21 nėštumo savaitei

Sudarykite kūdikio kraitelio daiktų sąrašą. 

Tačiau neskubėkite visko pirkti: greičiausiai netrukus sulauksite senelių ir kitų artimųjų klausimų, ką padovanoti vaikeliui.

Kartais geriau nesikuklinti ir pasakyti, ko tiksliai norite, nei gauti tai, ko nereikia, ypač jei daiktas brangus ir užima daug vietos.

Nors laukiantis pirmo vaiko gali norėtis visko tik naujo, daiktai iš "antrų rankų" dažnai būna beveik kaip nauji.

Dažnas atvejis, kad mažylis rūbelius išauga greičiau, nei spėja jais pasipuošti daugiau nei kartą ar du. Tad jei kas siūlys jums perleisti vaiko išaugtus drabužėlius ir kitus daiktus, drąsiai pasinaudokite galimybe.

Net jei tokių pasiūlymų nesulaukiate, neskubėkite pirkti ir žaisliukų, drabužėlių ar sauskelnių: greičiausiai jų atneš dovanų atėję aplankyti mažylio.

Tad iki mažylio gimimo įsigykite tik pirmo būtinumo daiktus, visa kita galėsite įsigyti pagal poreikius jau po gimdymo.

2018 m. Spalio mažiukai!

 1. Nykute
  Nykute prieš 2 val.

  Rasuolle parašė:
  Man 21sav., susitikau su drauge, kurią mačiau sausio pabaigoje, sakė, net nesimato, kad laukiuosi.

  Ašh tai visai stambi esu gan ir nemazai ant manes visai nesimatys 😅

 2. Princesytos
  Princesytos prieš 2 val.

  Nykute parašė:
  Ašh tai visai stambi esu gan ir nemazai ant manes visai nesimatys 😅

  o as ne stambi bet zema. ir daktarai jau pasake kad nelabai bus didelis tas pilvas nes sportuodavau o ir vaikas gerai isitaises. 🤔

 3. Princesytos
  Princesytos prieš 2 val.

  Yvette parašė:
  Manęs dar niekas neaplenkė nuo 58 kg iki 67 kg

  beveik jau 10 kg priaugot? niekaip nesuprantu kaip.. man stovi vietoi. jus saldumynus valgot ? ar siaip stengetes sveikiau maitintis?
  idomu pasidare man 🤔⚘🎈

 4. KristinaV.
  KristinaV. prieš 2 val.

  Žinokit ne visada tas nėštumo metu svoris sparčiai auga dėl to, kad daug valgai. Galiu iš patirties su pirmuoju nėštumu pasakyt, kad labai kaupėsi skysčiai, visai apetito nebuvo, ir vėmiau ir pykino iki pat paskutinio mėnesio. O priaugau apie 18kg, daug.
  Su šiuo nėštumu viskas kitaip, netinstu, apetitas mažesnis nei prieš nėštumą, ir dbr pliuse turiu 2.5kg. Kiekvienos organizmas lb skirtingas.

 5. Yvette
  Yvette prieš 1 val.

  Princesytos parašė:
  beveik jau 10 kg priaugot? niekaip nesuprantu kaip.. man stovi vietoi. jus saldumynus valgot ? ar siaip stengetes sveikiau maitintis?

  Taip! Beveik 10 kg! Valgau viska kaip anksciau tik sakyciau siek tiek daugiau ir dazniau (anksciau iveikdavau puse mazos picos 32 cm, dabar be 2 gabaliuku - visa) ir tikrai ne sveikuoliskai, bet aisku su protu. Jei noriu sokolado, tai ir valgau sokolada, bet ne 10 batoneliu as nezinau kodel, bet man per pirmus 3 menesius jau svoris gerai sove i virsu - kai tuo tarpu kitom krito... bet manes ne karto nepykino ir nevemiau. Gal todel
  Pradzioj nervavausi, nes niekas is senuju rubu nebetiko, jauciausi stora kaip karve, o dbr dziaugiuosi pilveliu ir nebeimu i galva kiek priaugau numesiu