21 nėštumo savaitė

Vaikelis 21 nėštumo savaitę

Didelė morka. Vaikelis dabar sveria apie 360 g ir yra maždaug 25 cm ūgio (nepamirškite: nuo praėjusios savaitės matuojamas pilnas ūgis nuo pėdučių iki viršugalvio!).

Nors dabar svarbiausia vyksta viduje (vystosi mažylio vidaus organai), ryškėja ir svarbios veido bruožo detalės: blakstienos ir antakiai.

Vaikelis dabar labai aktyviai juda. Tyrinėtojai sako, kad šiuo metu jis padaro apie 50 judesių per valandą, net ir miego metu. Visi šie judesiai skatina vaikelio fizinį ir protinį vystymąsi.

Dienos metu visų tų penkiasdešimties spyrių, kumštelėjimų ir apsisukimų greičiausiai nepajusite, bet vakare, ramiai gulint, gali apimti jausmas, kad mažylis rimtai įsišėlo. Ir lyg tyčia tuomet, kai jūs susiruošėte pailsėti!

Ne, jis nesumaišė dienos ir nakties, ir greičiausiai dar nebando jūsų, kaip tėvų, kantrybės: vakarais jis juda ne daugiau nei dienos metu, tik vakare ar naktį, kai ramiai gulite, yra žymiai lengviau visus tuos judesius pastebėti.

Mergaitės jau turi makštį (ji formuosis toliau iki pat gimimo), o berniukų sėklidės jau turėtų būti nusileidusios į kapšelius.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 21 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo metu kraujo kiekis tavo kūne padidėja 40–50%, o gimda padidėja 6 kartus!

Šiomis dienomis turėtumėte jaustis gana gerai ir patogiai. Kol kas pilvukas dar nėra labai didelis, o pirmojo trimestro nepatogumai yra beveik užmiršti. Mėgaukitės šiuo nėštumo periodu, nes trečiąjį trimestrą neišvengiamai patirsite vienokį ar kitokį diskomfortą – juk nešiosite gerokai paaugusį vaikelį.

Vis dėlto šiokių tokių nemalonių nėštumo šalutinių poveikių gali pasireikšti. Suaktyvėjus riebalinių liaukų veiklai gali atsirasti spuogų. Kad išvengtumėte šios problemos, kruopščiai prauskite veidą švelniu prausikliu bent 2 kartus per dieną arba naudokite riebiai odai skirtus valiklius. Nevartokite jokių geriamų vaistų ar išoriškai naudojamų preparatų nuo spuogų, prieš tai nepasitarusi su gydytoju.

Šiuo metu gali atsirasti išsiplėtusių venų, ypač jei šią bėdą turi ir jūsų mama. Taip nutinka dėl nėštumo metu padidėjusio spaudimo kojų venose (dėl didesnio kraujo kiekio ir dėl to, kad didėjanti gimda spaudžia apatinę tuščiąją veną, kuria veninis kraujas grįžta iš apatinės kūno dalies į širdį), dėl išaugusio hormono progesterono lygio atsipalaiduoja kraujagyslių sienelės. Jei pastebite venų varikozės simptomus (kojų tinimą, skausmą ir kitus), būtinai pasitarkite su gydytoju dėl prevencinių priemonių.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Venų varikozė ir nėštumas

Darbelis 21 nėštumo savaitei

Sudarykite kūdikio kraitelio daiktų sąrašą. Tačiau neskubėkite visko pirkti: greičiausiai netrukus sulauksite senelių ir kitų artimųjų klausimų, ką padovanoti vaikeliui. Kartais geriau nesikuklinti ir pasakyti, ko tiksliai norite, nei gauti tai, ko nereikia, ypač jei daiktas brangus ir užima daug vietos.

Nors laukiantis pirmo vaiko gali norėtis visko tik naujo, daiktai iš "antrų rankų" dažnai būna beveik kaip nauji. Dažnas atvejis, kad mažylis rūbelius išauga greičiau, nei spėja jais pasipuošti daugiau nei kartą ar du. Tad jei kas siūlys jums perleisti vaiko išaugtus drabužėlius ir kitus daiktus, drąsiai pasinaudokite galimybe.

Net jei tokių pasiūlymų nesulaukiate, neskubėkite pirkti ir žaisliukų, drabužėlių ar sauskelnių: greičiausiai jų atneš dovanų atėję aplankyti mažylio. Tad iki mažylio gimimo įsigykite tik pirmo būtinumo daiktus, visa kita galėsite įsigyti pagal poreikius jau po gimdymo.

2017 m. Lapkritinukai

 1. tizide
  tizide prieš 2 val.

  Wow kokios emocingos busimos mamytes! O as galvojau cia tik man blogai... per multikus net apsiverkiu 🤣

  Teisingai viena mamyte parase - neplanuokit taip toli i ateiti!! Laikas parodys kaip jums ka daryti, patikekit, pacios pajusit ir susideliosit kaip jum patogiau. Ir tikrai turiu omeny, kad JUMS patogiau, nes leliukui pvz.nesvarbu ar jis miegos lopsiuke ar lovytej, o jei labai noresit pasiimt i lova tai atrasit ir joje vietos. O jei neimsit, tai nereiskia kad busit blogesne mama, nes cia tu teoriju visokiausiu.
  Nieko nera tokio, ko negaletumet nusprest kai jau bus leliukas. Jei dvejojat del pirkinio- ji galit isigyt jau kai bus leliukas, tik nusiziurekit pries tai - vyras nuvaziuos nupirks, ar deveta rasit.

  As kai pirmojo laukiausiu, tai ir buvau prisigalvojus tai puikiai suprantu...
  Pvz buvau sugalvojus kad man patogiausia bus vaikui sauskelnes keisti jo kambary, ten ant komodos vystymo lenta padejus. Po dienos paprasiau kad vyras padarytu lenta ant vonios, nes atsibodo vaiksciot su tuo vaiku ;)) o buvau prisiziurejus pintereste baby room ideju... pffff 😀😀

 2. User has not uploaded an avatar
  OtiOti prieš 1 val.

  Berniukas 😅😅😅😅🎉🎇🎆🎊😍 didelis ir sveikas

 3. User has not uploaded an avatar
  OtiOti prieš 1 val.

 4. MaNav@
  MaNav@ prieš 36 min.

  tizide parašė:
  Wow kokios emocingos busimos mamytes! O as galvojau cia tik man blogai... per multikus net apsiverkiu 🤣

  su vystymo lenta tas geras 😊😀😀😀
  mano sesuo sako keisi ant lovos. bet kartais pabijau kad nugara gali skaudet.. kaip sako kiekvienas mokosi is savu klaidu. ne is svetimu 😀🎈🎈
  sveikinimai berniuko mamytei 😊 statistika berniuku islieka 🙄

 5. User has not uploaded an avatar
  OtiOti prieš 5 min.

  Aha statistika berniuku yra nemaza. Mano mamai 5 anukas bus