20 nėštumo savaitė

Vaikelis 20 nėštumo savaitę

Bananas. Prasideda 20 nėštumo savaitė, kurios pabaiga žymės nėštumo pusiaukelę.

Nuo šios savaitės vaisiaus ūgis bus matuojamas taip, kaip esame įpratę: nuo pėdučių iki viršugalvio. Matuojant tokiu būdu, vaisiaus ūgis jau siekia 25 cm.

Palyginimui, matuojant nuo viršugalvio iki sėdmenų, šią savaitę vaisiaus ilgis būtų apie 16,5 cm – maždaug tokio ilgio yra nedidelis bananas. Jei kalbėsime apie svorį, vaikelis dabar sveria apie 300 g (kaip du bananai).

Visą vaikelio kūną dengia riebi balta medžiaga, vadinama vernix caseosa (lot. varškinis dangalas) . Ši medžiaga reikalinga tam, kad apsaugotų mažylio odą nuo mirkimo vaisiaus vandenyse. Be to, ši slidi danga padės mažyliui slinkti gimdymo takais, kai tam ateis laikas.

Vaikelis ryja vis daugiau vaisiaus vandenų – tai yra gera treniruotė jo virškinimo sistemai. Kartu mažylio organizmas pradėjo „gaminti“ mekonijų – tamsią žalsvo atspalvio lipnią medžiagą, susidedančią iš negyvų ląstelių, virškinimo sistemos išskiriamų medžiagų ir nurytų vaisiaus vandenų.

Mekonijus bus pirmosios naujagimio išmatos ir pasišalins per 48 valandas po gimimo. Kartais mekonijus pasišalina dar vaikeliui būnant įsčiose ar gimdymo metu ir nudažo vaisiaus vandenis žalsvai.

Taip pat skaitykite:

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 20 nėštumo savaitę

Faktas

60% būsimųjų mamyčių teigia, kad antrasis nėštumo trimestras joms buvo lengvas ir džiaugsmingas. Apie pirmąjį trimestrą taip kalbėjo tik 28 procentai nėštukių.

Gimdos dugnas (t.y. viršuje esanti gimdos dalis) yra maždaug ties bamba. Greičiausiai priaugote apie 4,5-5,5 kg svorio. Nuo šiol turėtum priaugti vidutiniškai po vieną kilogramą kas mėnesį.

Jei prieš nėštumą jūsų svoris ir KMI buvo per mažas, tikėkistės priaugti daugiau, jei turėjote antsvorio – mažiau.

Pasirūpinkite, kad kraujyje pakaktų geležies – mineralo, būtino hemoglobino gamybai. Hemoglobinas yra raudonųjų kraujo kūnelių dalis, pernešanti deguonį.

Nėštumo metu deguonies reikia daugiau, nes turi aprūpinti ne tik mamos organizmą, bet ir besivystantį vaikelį ir placentą. Geležies galite gauti valgydama liesą raudoną mėsą, paukštieną, žuvį, įvairius ankštinius augalus, špinatus ar geležimi praturtintus javų dribsnius.

Galbūt pastebėjote, kad dantenos tapo jautresnės ar net kraujuoja? Dėl hormonų poveikio ir kraujagyslių pokyčių dantenos patinsta, tampa jautresnės ir lengvai pažeidžiamos.

Nėštumo metu dantenos yra imlesnės infenkcijoms, kurias sukelia dantų apnašose esančios bakterijos. Vadinamasis „nėščiųjų gingivitas“ dantenų uždegimas) vargina maždaug pusę visų nėščiųjų. Jei šis negalavimas vargina  ir jus, būtinai apsilankykite pas odontologą.

Taip pat skaitykite:

Darbelis 20 nėštumo savaitei

Jau nuėjote pusę nėštumo kelio – dvidešimt iš keturiasdešimties savaičių! Pažymėkite šią progą nedidele dovanėle, pavyzdžiui:

• Malonių pojūčių – jų gali suteikti kvapnūs muilai ar žvakės, nauja pižama, nėščiųjų masažas.
  • Atminimui galite įsigyti kokį papuošalą ar profesionalią nėščios fotosesiją, įrėmintą mažylio ultragarso nuotrauką.
  • Nėštumo pusiaukelės dovana mažyliui – mėgstamiausią savo vaikystės knygą, ką nors ypatingo vaiko kambariui.
  • Grožio dieną– naują drabužį antrajai nėštumo pusei, apsilankymą grožio salone, profesionalų makiažą – irgi šauni mintis.

2020 m. Rugsėjinukai

1. Wiku
    Wiku prieš 58 min.

veardo parašė:
    Del skausmo, tris vaikus pagimdžiau be nuskausminamuju, trecias is vis, atvaziavau su 8cm

O kodel dbr bijote?

Snobe prieš 55 min.

JJurga parašė:
    Man bus 40 kai gimdysiu...

40 tai būtinai tirkitės, aš ir panašiai! Gal net privaloma!

Gersavu prieš 52 min.

veardo parašė:

Įdomus noras, ypač tris natūraliai pagimdžius.
    Aš du gimdžiau natūraliai. Pirmąjį nubėgus vandenims leido skatinančius. Pagimdžiau po 12 val. Antras kelyje namai/ligoninė/namai/ligoninė vos spėjau ant stalo atsigulti. Po paskutinio praėjo 15 metų, tik už natūralų gimdymą 😀
    Manau nusiteikimas priklauso nuo to kas kuriai baisiau. Aš tikrai nenoriu epudūros, net nenoriu galvoti apie cezarį. Bet jeigu Jums taip norisi, kodėl gi ne 😊

4. myeva
    myeva prieš 48 min.

Kai prieš maždaug 5 metus dėjausi mini spiralę, man jau po visko ginekologė pasakė: "Tik nesugalvok gimdyti be epidūrio" Turiu tokią bėdą, jog kai jaučiu lb didelį skausmą, tai mane pradeda mušti prakaitas - ir jau žinau, kad taip viską paliekant po kokių 20 sekundžių atsijungsiu. Paauglystėje esu kelis kart alpusi per mėnesis nuo stipraus staigaus skausmo. Po to porą kart gyvenime esu nualpusi įvairiom aplinkybėmis. Tas skausmas net nėra nepakeliamas kažkoks, tiesiog vieną akimirką pagalvoji kad "O, nu čia labai suskaudo"'. Ir kitą akimirką jau guliu apsupta susirūpinusių žmonių.
    Tai nžn nžn kaip seksis man su gimdymu

5. Spurgaaa
    Spurgaaa prieš 42 min.

Su pirma neleido jau kai paprasiau buvo 7cm. O dabar nebekentesiu tokiu skausmu NE