20 nėštumo savaitė

20 nėštumo savaitė

Vaikelis 20 nėštumo savaitę

Bananas. Prasideda 20 nėštumo savaitė, kurios pabaiga žymės nėštumo pusiaukelę.

Nuo šios savaitės vaisiaus ūgis bus matuojamas taip, kaip esame įpratę: nuo pėdučių iki viršugalvio. Matuojant tokiu būdu, vaisiaus ūgis jau siekia 25 cm.

Palyginimui, matuojant nuo viršugalvio iki sėdmenų, šią savaitę vaisiaus ilgis būtų apie 16,5 cm – maždaug tokio ilgio yra nedidelis bananas. Jei kalbėsime apie svorį, vaikelis dabar sveria apie 300 g (kaip du bananai).

Visą vaikelio kūną dengia riebi balta medžiaga, vadinama vernix caseosa (lot. varškinis dangalas) . Ši medžiaga reikalinga tam, kad apsaugotų mažylio odą nuo mirkimo vaisiaus vandenyse. Be to, ši slidi danga padės mažyliui slinkti gimdymo takais, kai tam ateis laikas.

Vaikelis ryja vis daugiau vaisiaus vandenų – tai yra gera treniruotė jo virškinimo sistemai. Kartu mažylio organizmas pradėjo „gaminti“ mekonijų – tamsią žalsvo atspalvio lipnią medžiagą, susidedančią iš negyvų ląstelių, virškinimo sistemos išskiriamų medžiagų ir nurytų vaisiaus vandenų.

Mekonijus bus pirmosios naujagimio išmatos ir pasišalins per 48 valandas po gimimo. Kartais mekonijus pasišalina dar vaikeliui būnant įsčiose ar gimdymo metu ir nudažo vaisiaus vandenis žalsvai.

Taip pat skaitykite:

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 20 nėštumo savaitę

Faktas

60% būsimųjų mamyčių teigia, kad antrasis nėštumo trimestras joms buvo lengvas ir džiaugsmingas. Apie pirmąjį trimestrą taip kalbėjo tik 28 procentai nėštukių.

Gimdos dugnas (t.y. viršuje esanti gimdos dalis) yra maždaug ties bamba. Greičiausiai priaugote apie 4,5-5,5 kg svorio. Nuo šiol turėtum priaugti vidutiniškai po vieną kilogramą kas mėnesį.

Jei prieš nėštumą jūsų svoris ir KMI buvo per mažas, tikėkistės priaugti daugiau, jei turėjote antsvorio – mažiau.

Pasirūpinkite, kad kraujyje pakaktų geležies – mineralo, būtino hemoglobino gamybai. Hemoglobinas yra raudonųjų kraujo kūnelių dalis, pernešanti deguonį.

Nėštumo metu deguonies reikia daugiau, nes turi aprūpinti ne tik mamos organizmą, bet ir besivystantį vaikelį ir placentą. Geležies galite gauti valgydama liesą raudoną mėsą, paukštieną, žuvį, įvairius ankštinius augalus, špinatus ar geležimi praturtintus javų dribsnius.

Galbūt pastebėjote, kad dantenos tapo jautresnės ar net kraujuoja? Dėl hormonų poveikio ir kraujagyslių pokyčių dantenos patinsta, tampa jautresnės ir lengvai pažeidžiamos.

Nėštumo metu dantenos yra imlesnės infenkcijoms, kurias sukelia dantų apnašose esančios bakterijos. Vadinamasis „nėščiųjų gingivitas“ dantenų uždegimas) vargina maždaug pusę visų nėščiųjų. Jei šis negalavimas vargina  ir jus, būtinai apsilankykite pas odontologą.

Taip pat skaitykite:

Darbelis 20 nėštumo savaitei

Jau nuėjote pusę nėštumo kelio – dvidešimt iš keturiasdešimties savaičių! Pažymėkite šią progą nedidele dovanėle, pavyzdžiui:

 • Malonių pojūčių – jų gali suteikti kvapnūs muilai ar žvakės, nauja pižama, nėščiųjų masažas.
 • Atminimui galite įsigyti kokį papuošalą ar profesionalią nėščios fotosesiją, įrėmintą mažylio ultragarso nuotrauką.
 • Nėštumo pusiaukelės dovana mažyliui – mėgstamiausią savo vaikystės knygą, ką nors ypatingo vaiko kambariui.
 • Grožio dieną– naują drabužį antrajai nėštumo pusei, apsilankymą grožio salone, profesionalų makiažą – irgi šauni mintis.

2021 kovinukai 🥰

 1. GoodNews
  GoodNews prieš 7 val.

  Aš tai buvau Neodentoj praėjusią savaitę, tai toks jausmas, kad bijo jie nėščiųjų 😀 man reikėjo seną plombą pakeisti, tai pakeitė, bet labai nenorėjo leisti vaistų ir suleido tik pusę dozės (man tai gerai aišku). O paskui sakė ateit po nėštumo, nes, kaip suprantu, nieko jie nenori man dabar daryt 😀 tai nžn, danties rauti nėštumo metu nesiryžčiau, o jei prireiks antibiotikų?

 2. Astute 1987
  Astute 1987 prieš 4 val.

  Aš esu 1989 parašė:
  Man taip pat digo greivai buvau ne nėščia ta dantį isrove geriau antibiotikus 14 dienų visa istinus būvau nevalgiau. Siulau kentėti arba jau pas gera gera daktarą e…

  Db burnoj visa viena puse sutinus, valgyt negaliu, nes ryjant ziauriai skauda. Skausmas net per ausi eina. Temperatura vis pakyla.
  Kai ne nescia buvau issitraukiau du protinius dantis, viena is ju operaciniu budu. Tokio pat ir db reikia. Po istraukimo nieko. Gal tas kur po isrovimo uzsiuvo vakare paskaudejo, ledo palaikiau ir kita diena dirbau visa patenkinta atsikraciusi vargo 🙂 Del antibiotiku nepamenu, bet itariu kad negeriau, as ju kazkaip vengdavau 🙈

 3. Astute 1987
  Astute 1987 prieš 4 val.

  Gudobelė parašė:
  Man kažkada dygo, skausmingai. Nuėjau pas dantistą, prapjovė danteną, kad dantis jos neplėštų, ir skausmai baigėsi Tai gal ir Jums įmanoma padėti neraunant nieko…

  Ten jau itariu visa mesa nupjaut reikia nuo danties virsaus, nes dabar tokia atsokusi ir gaunasi mesos kisene, po kuria prilenda trupiniu. Penktadieni uzsirasiau pas burnos chirurga, tik jam patikiu traukima, du traukiau ir lb patenkinta esu. Tik va kad db tokiu nedekingu metu likes tas dantukas suskaudo. Nelabai gerai ir kankintis, jauciu ir vaikuciui blogai db, maisto gerai negaves 😭

 4. User has not uploaded an avatar
  Aš esu 1989 prieš 4 val.

  Astute 1987 parašė:
  Db burnoj visa viena puse sutinus, valgyt negaliu, nes ryjant ziauriai skauda. Skausmas net per ausi eina. Temperatura vis pakyla.

  Man ir operavo su narkoze oi pamenu buvo kasmaras

 5. Gudobelė
  Gudobelė prieš 4 val.

  Astute 1987 parašė:
  Ten jau itariu visa mesa nupjaut reikia nuo danties virsaus, nes dabar tokia atsokusi ir gaunasi mesos kisene, po kuria prilenda trupiniu. Penktadieni uzsirasiau pa…

  Užjaučiu... Dėl maisto mažiukui būkite rami, iš Jūsų asmeninių atsargų pasiims. O štai uždegimas negerai nėštumui, geriau kuo greičiau spręsti šią problemą. O kaip tai padaryti, geriausiai patars specialistai.