20 nėštumo savaitė

Vaikelis 20 nėštumo savaitę

Bananas. Prasideda 20 nėštumo savaitė, kurios pabaiga žymės nėštumo pusiaukelę.

Nuo šios savaitės vaisiaus ūgis bus matuojamas taip, kaip esame įpratę: nuo pėdučių iki viršugalvio. Matuojant tokiu būdu, vaisiaus ūgis jau siekia 25 cm.

Palyginimui, matuojant nuo viršugalvio iki sėdmenų, šią savaitę vaisiaus ilgis būtų apie 16,5 cm – maždaug tokio ilgio yra nedidelis bananas. Jei kalbėsime apie svorį, vaikelis dabar sveria apie 300 g (kaip du bananai).

Visą vaikelio kūną dengia riebi balta medžiaga, vadinama vernix caseosa (lot. varškinis dangalas) . Ši medžiaga reikalinga tam, kad apsaugotų mažylio odą nuo mirkimo vaisiaus vandenyse. Be to, ši slidi danga padės mažyliui slinkti gimdymo takais, kai tam ateis laikas.

Vaikelis ryja vis daugiau vaisiaus vandenų – tai yra gera treniruotė jo virškinimo sistemai. Kartu mažylio organizmas pradėjo „gaminti“ mekonijų – tamsią žalsvo atspalvio lipnią medžiagą, susidedančią iš negyvų ląstelių, virškinimo sistemos išskiriamų medžiagų ir nurytų vaisiaus vandenų.

Mekonijus bus pirmosios naujagimio išmatos ir pasišalins per 48 valandas po gimimo. Kartais mekonijus pasišalina dar vaikeliui būnant įsčiose ar gimdymo metu ir nudažo vaisiaus vandenis žalsvai.

Taip pat skaitykite:

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 20 nėštumo savaitę

Faktas

60% būsimųjų mamyčių teigia, kad antrasis nėštumo trimestras joms buvo lengvas ir džiaugsmingas. Apie pirmąjį trimestrą taip kalbėjo tik 28 procentai nėštukių.

Gimdos dugnas (t.y. viršuje esanti gimdos dalis) yra maždaug ties bamba. Greičiausiai priaugote apie 4,5-5,5 kg svorio. Nuo šiol turėtum priaugti vidutiniškai po vieną kilogramą kas mėnesį.

Jei prieš nėštumą jūsų svoris ir KMI buvo per mažas, tikėkistės priaugti daugiau, jei turėjote antsvorio – mažiau.

Pasirūpinkite, kad kraujyje pakaktų geležies – mineralo, būtino hemoglobino gamybai. Hemoglobinas yra raudonųjų kraujo kūnelių dalis, pernešanti deguonį.

Nėštumo metu deguonies reikia daugiau, nes turi aprūpinti ne tik mamos organizmą, bet ir besivystantį vaikelį ir placentą. Geležies galite gauti valgydama liesą raudoną mėsą, paukštieną, žuvį, įvairius ankštinius augalus, špinatus ar geležimi praturtintus javų dribsnius.

Galbūt pastebėjote, kad dantenos tapo jautresnės ar net kraujuoja? Dėl hormonų poveikio ir kraujagyslių pokyčių dantenos patinsta, tampa jautresnės ir lengvai pažeidžiamos.

Nėštumo metu dantenos yra imlesnės infenkcijoms, kurias sukelia dantų apnašose esančios bakterijos. Vadinamasis „nėščiųjų gingivitas“ dantenų uždegimas) vargina maždaug pusę visų nėščiųjų. Jei šis negalavimas vargina  ir jus, būtinai apsilankykite pas odontologą.

Taip pat skaitykite:

Darbelis 20 nėštumo savaitei

Jau nuėjote pusę nėštumo kelio – dvidešimt iš keturiasdešimties savaičių! Pažymėkite šią progą nedidele dovanėle, pavyzdžiui:

• Malonių pojūčių – jų gali suteikti kvapnūs muilai ar žvakės, nauja pižama, nėščiųjų masažas.
  • Atminimui galite įsigyti kokį papuošalą ar profesionalią nėščios fotosesiją, įrėmintą mažylio ultragarso nuotrauką.
  • Nėštumo pusiaukelės dovana mažyliui – mėgstamiausią savo vaikystės knygą, ką nors ypatingo vaiko kambariui.
  • Grožio dieną– naują drabužį antrajai nėštumo pusei, apsilankymą grožio salone, profesionalų makiažą – irgi šauni mintis.

2020 m. Vasario mėnesio mažyliai :)

Slepke prieš 49 min.

Ai aš jau pripratau rytais keltis apie 5 i wc , tada tik atsigulu ir jau bandau įsipatogint (turiu jau draugę pagalvytę kur kišu po pilvu ) ir jau beveik sudedant bluostą 5.30 vyro žadintuvas labas rytas na tada vėl pakol užmiegu 6.45 mano žadintuvas O vakarais dažnai blūdinu vėlai atsigulu tai išsimiegu šiaip sau .Savaitgaliais geriau.

deize27 prieš 34 min.

Gal man reiktų dėl to siusiojimo su gydytoja pašnekėt, man kažkaip nenormaliai. Einu tikrai virš 10 kartų per naktį. Einu ir einu.
    Aišku ir prieš nėštumą eidavau apie 2-3 kart į naktį, bet dabar kartais net nebespėju užmigt tarp tų ėjimų.

Slepke prieš 31 min.

deize27 parašė:

Ohooooo tai kaip tu dirbi kitą dieną?
    Aš iki nėštumo nesikeldavau nei kart+vengiu skysčių prieš miegą.Bet gal čia nuo pūslės stiprumo priklauso? O gal čia ir psichologija priedo? Nes nervinais dėl NIP, dabar dėl kraujo grupių kas mano galva tu nė neimk į širdį.Ir užtai miegas prastas.Bet su gyd.pakalbėt ne prośal.

4. Agnile
    Agnile prieš 28 min.

deize27 parašė:

Jūsų gal gimda žemai? Ar placenta žemai ir spaudžia pūslę? Nes 10 kart keltis tai jau too much.

Maamyy prieš 15 min.

Sveikos mamytes ar naudojote kuri kapsuled nuo uzdegimo, nestumo metu? Arilin rapid. Info lapelyje raso, kad nepatartina vartoti iki 3 nestumo periodo. O pas mane yra nedidelis uzdegimas, ginekologas israse sias zvakutes, nezinau, kaip elgtis, kad nepakenktu leliui. 😔🤔 Gal kas turite patirties?