20 nėštumo savaitė
Vaikelis 20 nėštumo savaitę
Bananas. Prasideda 20 nėštumo savaitė, kurios pabaiga žymės nėštumo pusiaukelę.
Nuo šios savaitės vaisiaus ūgis bus matuojamas taip, kaip esame įpratę: nuo pėdučių iki viršugalvio. Matuojant tokiu būdu, vaisiaus ūgis jau siekia 25 cm.
Palyginimui, matuojant nuo viršugalvio iki sėdmenų, šią savaitę vaisiaus ilgis būtų apie 16,5 cm – maždaug tokio ilgio yra nedidelis bananas. Jei kalbėsime apie svorį, vaikelis dabar sveria apie 300 g (kaip du bananai).
Visą vaikelio kūną dengia riebi balta medžiaga, vadinama vernix caseosa (lot. varškinis dangalas) . Ši medžiaga reikalinga tam, kad apsaugotų mažylio odą nuo mirkimo vaisiaus vandenyse. Be to, ši slidi danga padės mažyliui slinkti gimdymo takais, kai tam ateis laikas.
Vaikelis ryja vis daugiau vaisiaus vandenų – tai yra gera treniruotė jo virškinimo sistemai. Kartu mažylio organizmas pradėjo „gaminti“ mekonijų – tamsią žalsvo atspalvio lipnią medžiagą, susidedančią iš negyvų ląstelių, virškinimo sistemos išskiriamų medžiagų ir nurytų vaisiaus vandenų.
Mekonijus bus pirmosios naujagimio išmatos ir pasišalins per 48 valandas po gimimo. Kartais mekonijus pasišalina dar vaikeliui būnant įsčiose ar gimdymo metu ir nudažo vaisiaus vandenis žalsvai.
Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.
Tavo kūnas 20 nėštumo savaitę
Faktas
60 % būsimų mamyčių teigia, kad antrasis nėštumo trimestras joms buvo lengvas ir džiaugsmingas. Apie pirmąjį trimestrą taip kalbėjo tik 28 procentai nėštukių.
Gimdos dugnas (t.y. viršuje esanti gimdos dalis) yra maždaug ties bamba. Tikriausiai, iki šiol jau esate priaugusi apie 4,5-5,5 kg svorio. Dar turėtumėte priaugti vidutiniškai po vieną kilogramą kas mėnesį.
Jei prieš nėštumą jūsų svoris ir KMI buvo per maži, tikėkitės priaugti daugiau, jei turėjote antsvorio – mažiau.
Pasirūpinkite, kad kraujyje pakaktų geležies – mineralo, būtino hemoglobino gamybai. Hemoglobinas yra raudonųjų kraujo kūnelių dalis, pernešanti deguonį.
Nėštumo metu deguonies reikia daugiau: ji reikalinga ne tik mamos organizmui, bet ir besivystančiam vaikeliui bei placentai. Geležies gausu raudonoje mėsoje, paukštienoje, žuvyje, įvairiuose ankštiniuose augaluose, špinatuose ar geležimi praturtintuose javų dribsniuose.
Galbūt pastebėjote, kad dantenos tapo jautresnės, o gal net kraujuoja? Dėl hormonų poveikio ir kraujagyslių pokyčių jos patinsta, tampa jautresnės ir lengvai pažeidžiamos.
Nėštumo metu dantenos yra imlesnės infekcijoms, kurias sukelia dantų apnašose esančios bakterijos. Vadinamasis „nėščiųjų gingivitas“ (dantenų uždegimas) vargina maždaug pusę visų nėščiųjų. Jei šis negalavimas neramina ir jus, būtinai apsilankykite pas odontologą.
Darbelis 20 nėštumo savaitei
Sveikiname! Jau nuėjote pusę nėštumo kelio – dvidešimt iš keturiasdešimties savaičių! Padovanokite sau šią progą nedidelę dovanėlę, pavyzdžiui:
-
Malonius pojūčius – jų gali suteikti kvapnūs muilai ar žvakės, nauja pižama, nėščiųjų masažas.
-
Atminimą. Galite įsigyti kokį nors papuošalą arba sudalyvauti profesionalioje nėščiosios fotosesijoje. Tai taip pat gali būti įrėminta mažylio ultragarso nuotrauka.
-
Nėštumo pusiaukelės dovana mažyliui – mėgstamiausią Jūsų vaikystės knyga arba graži detalė vaiko kambariui.
-
Grožio diena – naujas drabužis, apsilankymas grožio salone, profesionalus makiažas.
Pas mus butent liepa tokia nusimato vyrui už keliu dienu atostogos tai lėksim visur 🤣🤣bus gan aktyvus menesiukas ❤