20 nėštumo savaitė

Vaikelis 20 nėštumo savaitę

Bananas. Prasideda 20 nėštumo savaitė, kurios pabaiga žymės nėštumo pusiaukelę.

Nuo šios savaitės vaisiaus ūgis bus matuojamas taip, kaip esame įpratę: nuo pėdučių iki viršugalvio. Matuojant tokiu būdu, vaisiaus ūgis jau siekia 25 cm.

Palyginimui, matuojant nuo viršugalvio iki sėdmenų, šią savaitę vaisiaus ilgis būtų apie 16,5 cm – maždaug tokio ilgio yra nedidelis bananas. Jei kalbėsime apie svorį, vaikelis dabar sveria apie 300 g (kaip du bananai).

Visą vaikelio kūną dengia riebi balta medžiaga, vadinama vernix caseosa (lot. varškinis dangalas) . Ši medžiaga reikalinga tam, kad apsaugotų mažylio odą nuo mirkimo vaisiaus vandenyse. Be to, ši slidi danga padės mažyliui slinkti gimdymo takais, kai tam ateis laikas.

Vaikelis ryja vis daugiau vaisiaus vandenų – tai yra gera treniruotė jo virškinimo sistemai. Kartu mažylio organizmas pradėjo „gaminti“ mekonijų – tamsią žalsvo atspalvio lipnią medžiagą, susidedančią iš negyvų ląstelių, virškinimo sistemos išskiriamų medžiagų ir nurytų vaisiaus vandenų.

Mekonijus bus pirmosios naujagimio išmatos ir pasišalins per 48 valandas po gimimo. Kartais mekonijus pasišalina dar vaikeliui būnant įsčiose ar gimdymo metu ir nudažo vaisiaus vandenis žalsvai.

Taip pat skaitykite:

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 20 nėštumo savaitę

Faktas

60% būsimųjų mamyčių teigia, kad antrasis nėštumo trimestras joms buvo lengvas ir džiaugsmingas. Apie pirmąjį trimestrą taip kalbėjo tik 28 procentai nėštukių.

Gimdos dugnas (t.y. viršuje esanti gimdos dalis) yra maždaug ties bamba. Greičiausiai priaugote apie 4,5-5,5 kg svorio. Nuo šiol turėtum priaugti vidutiniškai po vieną kilogramą kas mėnesį.

Jei prieš nėštumą jūsų svoris ir KMI buvo per mažas, tikėkistės priaugti daugiau, jei turėjote antsvorio – mažiau.

Pasirūpinkite, kad kraujyje pakaktų geležies – mineralo, būtino hemoglobino gamybai. Hemoglobinas yra raudonųjų kraujo kūnelių dalis, pernešanti deguonį.

Nėštumo metu deguonies reikia daugiau, nes turi aprūpinti ne tik mamos organizmą, bet ir besivystantį vaikelį ir placentą. Geležies galite gauti valgydama liesą raudoną mėsą, paukštieną, žuvį, įvairius ankštinius augalus, špinatus ar geležimi praturtintus javų dribsnius.

Galbūt pastebėjote, kad dantenos tapo jautresnės ar net kraujuoja? Dėl hormonų poveikio ir kraujagyslių pokyčių dantenos patinsta, tampa jautresnės ir lengvai pažeidžiamos.

Nėštumo metu dantenos yra imlesnės infenkcijoms, kurias sukelia dantų apnašose esančios bakterijos. Vadinamasis „nėščiųjų gingivitas“ dantenų uždegimas) vargina maždaug pusę visų nėščiųjų. Jei šis negalavimas vargina  ir jus, būtinai apsilankykite pas odontologą.

Taip pat skaitykite:

Darbelis 20 nėštumo savaitei

Jau nuėjote pusę nėštumo kelio – dvidešimt iš keturiasdešimties savaičių! Pažymėkite šią progą nedidele dovanėle, pavyzdžiui:

• Malonių pojūčių – jų gali suteikti kvapnūs muilai ar žvakės, nauja pižama, nėščiųjų masažas.
  • Atminimui galite įsigyti kokį papuošalą ar profesionalią nėščios fotosesiją, įrėmintą mažylio ultragarso nuotrauką.
  • Nėštumo pusiaukelės dovana mažyliui – mėgstamiausią savo vaikystės knygą, ką nors ypatingo vaiko kambariui.
  • Grožio dieną– naują drabužį antrajai nėštumo pusei, apsilankymą grožio salone, profesionalų makiažą – irgi šauni mintis.

2018 m. sausio mėn. mamukai

VSimona prieš 1 val.

Sveikos, mamytės! Taip susimąsčiau, ar yra kas iš Vilniaus Naujamiesčio? gal žinot kokių užsiėmimų, mankštų nėščiosioms Naujamiestyje? gal kas šeip kur vaikšto ar ką galėtų rekomenduoti. Aišku po darbo, nes kiek ieškojau, vieną tokį užsiėmimą radau, bet jis 10h ryte... tai koks požiūris, nėštukės visai neturi dirbti?

2. Debesėlis_ prieš 1 val.

lavile parašė:
    Eilinis vyras, tikrai ne budulis iš išvaizdos, tačiau protu tai visiškas degradas

Dar požiūrio klausimas, kas yra normalus ir tipinis vyras kiekvienai skirtingai gali būti

3. Mamyte2018
    Mamyte2018 prieš 38 min.

Merginos, ar kam yra buve? Nuo savaitgalio labai skauda pilvo pacia pacia apacia, ten kur gaktikaulis, sonus, negaliu paeiti, staigiai stotis, nesuprantu kasce pasidare? Gal ce tik raisciai kokie, bet skauda eiti? Pas gydytoja tik 4ni, galvoju ar laukt ar sunerimti labai?

4. aqvilyte
    aqvilyte prieš 23 min.

Sveikos merginos, prisijungiu prie jusu nes tiksliai nzn kada ateis mano kudikelis ar gruodi ar sausi
    Dabar atsirado kazkokiu gleivingu isskyru..tai gelsvos tai net kaip zalsvos..jokiu nemaloniu pojuciu nejauciu..gal kuriai taip buvo? Slapimo tyrimas ir paselis neseniai daryti, viskas buvo tvarkoj, o gine db atostogauja.nzn ar verta del to sunerimt?

5. Mamukynas
    Mamukynas prieš 6 min.

Mamyte2018 parašė:

Gali būti simfizitas jei gaktos kaulą skauda.