20 nėštumo savaitė

Vaikelis 20 nėštumo savaitę

Bananas. Prasideda 20 nėštumo savaitė, kurios pabaiga žymės nėštumo pusiaukelę.

Nuo šios savaitės vaisiaus ūgis bus matuojamas taip, kaip esame įpratę: nuo pėdučių iki viršugalvio. Matuojant tokiu būdu, vaisiaus ūgis jau siekia 25 cm.

Palyginimui, matuojant nuo viršugalvio iki sėdmenų, šią savaitę vaisiaus ilgis būtų apie 16,5 cm – maždaug tokio ilgio yra nedidelis bananas. Jei kalbėsime apie svorį, vaikelis dabar sveria apie 300 g (kaip du bananai).

Visą vaikelio kūną dengia riebi balta medžiaga, vadinama vernix caseosa (lot. varškinis dangalas) . Ši medžiaga reikalinga tam, kad apsaugotų mažylio odą nuo mirkimo vaisiaus vandenyse. Be to, ši slidi danga padės mažyliui slinkti gimdymo takais, kai tam ateis laikas.

Vaikelis ryja vis daugiau vaisiaus vandenų – tai yra gera treniruotė jo virškinimo sistemai. Kartu mažylio organizmas pradėjo „gaminti“ mekonijų – tamsią žalsvo atspalvio lipnią medžiagą, susidedančią iš negyvų ląstelių, virškinimo sistemos išskiriamų medžiagų ir nurytų vaisiaus vandenų.

Mekonijus bus pirmosios naujagimio išmatos ir pasišalins per 48 valandas po gimimo. Kartais mekonijus pasišalina dar vaikeliui būnant įsčiose ar gimdymo metu ir nudažo vaisiaus vandenis žalsvai.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Apie kūdikio kakutį (su nuotraukomis)

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 20 nėštumo savaitę

Faktas

60% būsimųjų mamyčių teigia, kad antrasis nėštumo trimestras joms buvo lengvas ir džiaugsmingas. Apie pirmąjį trimestrą taip kalbėjo tik 28 procentai nėštukių.

Gimdos dugnas (t.y. viršuje esanti gimdos dalis) yra maždaug ties bamba. Greičiausiai priaugote apie 4,5-5,5 kg svorio. Nuo šiol turėtum priaugti vidutiniškai po vieną kilogramą kas mėnesį. Jei prieš nėštumą jūsų svoris ir KMI buvo per mažas, tikėkistės priaugti daugiau, jei turėjote antsvorio – mažiau.

Pasirūpinkite, kad kraujyje pakaktų geležies – mineralo, būtino hemoglobino gamybai. Hemoglobinas yra raudonųjų kraujo kūnelių dalis, pernešanti deguonį. Nėštumo metu deguonies reikia daugiau, nes turi aprūpinti ne tik mamos organizmą, bet ir besivystantį vaikelį ir placentą. Geležies galite gauti valgydama liesą raudoną mėsą, paukštieną, žuvį, įvairius ankštinius augalus, špinatus ar geležimi praturtintus javų dribsnius.

Galbūt pastebėjote, kad dantenos tapo jautresnės ar net kraujuoja? Dėl hormonų poveikio ir kraujagyslių pokyčių dantenos patinsta, tampa jautresnės ir lengvai pažeidžiamos. Nėštumo metu dantenos yra imlesnės infenkcijoms, kurias sukelia dantų apnašose esančios bakterijos. Vadinamasis „nėščiųjų gingivitas“ dantenų uždegimas) vargina maždaug pusę visų nėščiųjų. Jei šis negalavimas vargina  ir jus, būtinai apsilankykite pas odontologą.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kraujuojančios dantenos nėštumo metu

Darbelis 20 nėštumo savaitei

Jau nuėjote pusę nėštumo kelio – dvidešimt iš keturiasdešimties savaičių! Pažymėkite šią progą nedidele dovanėle, pavyzdžiui:

• Malonių pojūčių – jų gali suteikti kvapnūs muilai ar žvakės, nauja pižama, nėščiųjų masažas.
  • Atminimui galite įsigyti kokį papuošalą ar profesionalią nėščios fotosesiją, įrėmintą mažylio ultragarso nuotrauką.
  • Nėštumo pusiaukelės dovana mažyliui – mėgstamiausią savo vaikystės knygą, ką nors ypatingo vaiko kambariui.
  • Grožio dieną– naują drabužį antrajai nėštumo pusei, apsilankymą grožio salone, profesionalų makiažą – irgi šauni mintis.

2017 m. Rugpjūtinukai ❤️

1. ieva918
    ieva918 prieš 2 val.

Na ir as pasirodysiu tai va dar tik 19+6 o jau parselis darausi...pilvukas didziulis ir pati +7kg jau nu bet ka padarysi ..tik sunkoka darosi batus apsiaut ant kito sono apsiverst ir t.t.

2. deimantuoskius
    deimantuoskius prieš 2 val.

O mano 04.05 irgi toli... laukiu nesulaukiu,turbut bus paskutinis echo

Na taip turetu buti paskutinis Na bet neuzilgo kovas pasibaigs IR pagaliau balandis bus laukiu balandzio netik del scano,bet bus sunaus pirmasis gimtadienis kartu IR Mano,Dar gausim nuotraukas is foto sesijos. Oi kaip laukiu

3. deimantuoskius
    deimantuoskius prieš 2 val.

Man jau irgi sunkoka

4. Bonit prieš 1 val.

O mano 04.05 irgi toli... laukiu nesulaukiu,turbut bus paskutinis echo

Man tai sekantis sake 30sav o poto dar jei reiks ir 34. O tai jei paskutinis echo dabar tai kaip poto suzino kokioj padety leliukas pasiruoses gimt?

5. deimantuoskius
    deimantuoskius prieš 1 val.

Bonit parašė:

Apciupineja pilva IR taip suzino AR galvyte zemyn vaikelis AR ne.