20 nėštumo savaitė

20 nėštumo savaitė

Vaikelis 20 nėštumo savaitę

Bananas. Prasideda 20 nėštumo savaitė, kurios pabaiga žymės nėštumo pusiaukelę.

Nuo šios savaitės vaisiaus ūgis bus matuojamas taip, kaip esame įpratę: nuo pėdučių iki viršugalvio. Matuojant tokiu būdu, vaisiaus ūgis jau siekia 25 cm.

Palyginimui, matuojant nuo viršugalvio iki sėdmenų, šią savaitę vaisiaus ilgis būtų apie 16,5 cm – maždaug tokio ilgio yra nedidelis bananas. Jei kalbėsime apie svorį, vaikelis dabar sveria apie 300 g (kaip du bananai).

Visą vaikelio kūną dengia riebi balta medžiaga, vadinama vernix caseosa (lot. varškinis dangalas) . Ši medžiaga reikalinga tam, kad apsaugotų mažylio odą nuo mirkimo vaisiaus vandenyse. Be to, ši slidi danga padės mažyliui slinkti gimdymo takais, kai tam ateis laikas.

Vaikelis ryja vis daugiau vaisiaus vandenų – tai yra gera treniruotė jo virškinimo sistemai. Kartu mažylio organizmas pradėjo „gaminti“ mekonijų – tamsią žalsvo atspalvio lipnią medžiagą, susidedančią iš negyvų ląstelių, virškinimo sistemos išskiriamų medžiagų ir nurytų vaisiaus vandenų.

Mekonijus bus pirmosios naujagimio išmatos ir pasišalins per 48 valandas po gimimo. Kartais mekonijus pasišalina dar vaikeliui būnant įsčiose ar gimdymo metu ir nudažo vaisiaus vandenis žalsvai.

Taip pat skaitykite:

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 20 nėštumo savaitę

Faktas

60% būsimųjų mamyčių teigia, kad antrasis nėštumo trimestras joms buvo lengvas ir džiaugsmingas. Apie pirmąjį trimestrą taip kalbėjo tik 28 procentai nėštukių.

Gimdos dugnas (t.y. viršuje esanti gimdos dalis) yra maždaug ties bamba. Greičiausiai priaugote apie 4,5-5,5 kg svorio. Nuo šiol turėtum priaugti vidutiniškai po vieną kilogramą kas mėnesį.

Jei prieš nėštumą jūsų svoris ir KMI buvo per mažas, tikėkistės priaugti daugiau, jei turėjote antsvorio – mažiau.

Pasirūpinkite, kad kraujyje pakaktų geležies – mineralo, būtino hemoglobino gamybai. Hemoglobinas yra raudonųjų kraujo kūnelių dalis, pernešanti deguonį.

Nėštumo metu deguonies reikia daugiau, nes turi aprūpinti ne tik mamos organizmą, bet ir besivystantį vaikelį ir placentą. Geležies galite gauti valgydama liesą raudoną mėsą, paukštieną, žuvį, įvairius ankštinius augalus, špinatus ar geležimi praturtintus javų dribsnius.

Galbūt pastebėjote, kad dantenos tapo jautresnės ar net kraujuoja? Dėl hormonų poveikio ir kraujagyslių pokyčių dantenos patinsta, tampa jautresnės ir lengvai pažeidžiamos.

Nėštumo metu dantenos yra imlesnės infenkcijoms, kurias sukelia dantų apnašose esančios bakterijos. Vadinamasis „nėščiųjų gingivitas“ dantenų uždegimas) vargina maždaug pusę visų nėščiųjų. Jei šis negalavimas vargina  ir jus, būtinai apsilankykite pas odontologą.

Taip pat skaitykite:

Darbelis 20 nėštumo savaitei

Jau nuėjote pusę nėštumo kelio – dvidešimt iš keturiasdešimties savaičių! Pažymėkite šią progą nedidele dovanėle, pavyzdžiui:

 • Malonių pojūčių – jų gali suteikti kvapnūs muilai ar žvakės, nauja pižama, nėščiųjų masažas.
 • Atminimui galite įsigyti kokį papuošalą ar profesionalią nėščios fotosesiją, įrėmintą mažylio ultragarso nuotrauką.
 • Nėštumo pusiaukelės dovana mažyliui – mėgstamiausią savo vaikystės knygą, ką nors ypatingo vaiko kambariui.
 • Grožio dieną– naują drabužį antrajai nėštumo pusei, apsilankymą grožio salone, profesionalų makiažą – irgi šauni mintis.

2020 m. Balandinukai ❤️

 1. User has not uploaded an avatar
  Zhiuli prieš 19 val.

  Toma. parašė:
  aš prieš išeinant pamaitindavau ir tik grįžus maitindavau, ir dar primaitinimas buvo prasidėjęs, tai kartais į tarpą kokios bulvės trintos gaudavo paragauti ar ryži…

  Nu Lt tokių darbų nėra, kad 3 4 dienas dirbtum. Arba dirbi, arba ne.
  Mano vaikai beimdavo jokių mišinių, kol maitindavau nė į burną, toks vaizdas, kad š pasiūlei. Ypač antrasis, tai iki metų ant papo kabėjo, visus mišinius išbandžiau. Žodžiu siaubas. Nenorėčiau daugiau taip

 2. Toma.
  Toma. prieš 14 val.

  Zhiuli parašė:
  Nu Lt tokių darbų nėra, kad 3 4 dienas dirbtum. Arba dirbi, arba ne.
  Mano vaikai beimdavo jokių mišinių, kol maitindavau nė į burną, toks vaizdas, kad …

  maniškis buteliuko pradžioj nenorėjo pripažinti, gal kokių 8mėn tik įsiūliau gertuvę nežinau kaip su pamaininiais darbais, gal ir sunku tokį rasti, bet srity, kur paslaugos teikiamos 24/7 manau kažkur gal ir galima atrasti kompromisinį variantą. Gal tada tik gautųsi ne pilnas etatas, o koks 0,75, nežinau

 3. User has not uploaded an avatar
  Zhiuli prieš 14 val.

  Toma. parašė:
  maniškis buteliuko pradžioj nenorėjo pripažinti, gal kokių 8mėn tik įsiūliau gertuvę nežinau kaip su pamaininiais darbais, gal ir sunku tokį rasti, bet srity, ku…

  Tai va niekas čia neprasideda su 0,75. Na man asmeniškai darbo nereikia, tiesiog sakau, kad pas mus pati sistema nepritaikyta nei pagal darbų krūvio pasirinkimo galimybę, bei pagal vaikų palikimo galimybę dirbti taip anksti išeiti.
  Bet aš ir nenorėčiau...

 4. Januare prieš 14 val.

  Zhiuli parašė:
  Tai va niekas čia neprasideda su 0,75. Na man asmeniškai darbo nereikia, tiesiog sakau, kad pas mus pati sistema nepritaikyta nei pagal darbų krūvio pasirinkimo gal…

  Galima rasti darbų už 0.5 etato. Bet iš esmės taip - sistema nelanksti, todėl ir atostogos ilgos.

 5. User has not uploaded an avatar
  Zhiuli prieš 13 val.

  Januare parašė:
  Galima rasti darbų už 0.5 etato. Bet iš esmės taip - sistema nelanksti, todėl ir atostogos ilgos.

  Nu katastrofiškai tokių mažai