20 nėštumo savaitė

20 nėštumo savaitė

Vaikelis 20 nėštumo savaitę

Bananas. Prasideda 20 nėštumo savaitė, kurios pabaiga žymės nėštumo pusiaukelę.

Nuo šios savaitės vaisiaus ūgis bus matuojamas taip, kaip esame įpratę: nuo pėdučių iki viršugalvio. Matuojant tokiu būdu, vaisiaus ūgis jau siekia 25 cm.

Palyginimui, matuojant nuo viršugalvio iki sėdmenų, šią savaitę vaisiaus ilgis būtų apie 16,5 cm – maždaug tokio ilgio yra nedidelis bananas. Jei kalbėsime apie svorį, vaikelis dabar sveria apie 300 g (kaip du bananai).

Visą vaikelio kūną dengia riebi balta medžiaga, vadinama vernix caseosa (lot. varškinis dangalas) . Ši medžiaga reikalinga tam, kad apsaugotų mažylio odą nuo mirkimo vaisiaus vandenyse. Be to, ši slidi danga padės mažyliui slinkti gimdymo takais, kai tam ateis laikas.

Vaikelis ryja vis daugiau vaisiaus vandenų – tai yra gera treniruotė jo virškinimo sistemai. Kartu mažylio organizmas pradėjo „gaminti“ mekonijų – tamsią žalsvo atspalvio lipnią medžiagą, susidedančią iš negyvų ląstelių, virškinimo sistemos išskiriamų medžiagų ir nurytų vaisiaus vandenų.

Mekonijus bus pirmosios naujagimio išmatos ir pasišalins per 48 valandas po gimimo. Kartais mekonijus pasišalina dar vaikeliui būnant įsčiose ar gimdymo metu ir nudažo vaisiaus vandenis žalsvai.

Taip pat skaitykite:

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 20 nėštumo savaitę

Faktas

60 % būsimų mamyčių teigia, kad antrasis nėštumo trimestras joms buvo lengvas ir džiaugsmingas. Apie pirmąjį trimestrą taip kalbėjo tik 28 procentai nėštukių.

Gimdos dugnas (t.y. viršuje esanti gimdos dalis) yra maždaug ties bamba. Tikriausiai, iki šiol jau esate priaugusi apie 4,5-5,5 kg svorio. Dar turėtumėte priaugti vidutiniškai po vieną kilogramą kas mėnesį.

Jei prieš nėštumą jūsų svoris ir KMI buvo per maži, tikėkitės priaugti daugiau, jei turėjote antsvorio – mažiau.

Pasirūpinkite, kad kraujyje pakaktų geležies – mineralo, būtino hemoglobino gamybai. Hemoglobinas yra raudonųjų kraujo kūnelių dalis, pernešanti deguonį.

Nėštumo metu deguonies reikia daugiau: ji reikalinga ne tik mamos organizmui, bet ir besivystančiam vaikeliui bei placentai. Geležies gausu raudonoje mėsoje, paukštienoje, žuvyje, įvairiuose ankštiniuose augaluose, špinatuose ar geležimi praturtintuose javų dribsniuose.

Galbūt pastebėjote, kad dantenos tapo jautresnės, o gal net kraujuoja? Dėl hormonų poveikio ir kraujagyslių pokyčių jos patinsta, tampa jautresnės ir lengvai pažeidžiamos.

Nėštumo metu dantenos yra imlesnės infekcijoms, kurias sukelia dantų apnašose esančios bakterijos. Vadinamasis „nėščiųjų gingivitas“ (dantenų uždegimas) vargina maždaug pusę visų nėščiųjų. Jei šis negalavimas neramina ir jus, būtinai apsilankykite pas odontologą.

Taip pat skaitykite:

Darbelis 20 nėštumo savaitei

Sveikiname! Jau nuėjote pusę nėštumo kelio – dvidešimt iš keturiasdešimties savaičių! Padovanokite sau šią progą nedidelę dovanėlę, pavyzdžiui:

 • Malonius pojūčius – jų gali suteikti kvapnūs muilai ar žvakės, nauja pižama, nėščiųjų masažas.
 • Atminimą. Galite įsigyti kokį nors papuošalą arba sudalyvauti profesionalioje nėščiosios fotosesijoje. Tai taip pat gali būti įrėminta mažylio ultragarso nuotrauka.
 • Nėštumo pusiaukelės dovana mažyliui – mėgstamiausią Jūsų vaikystės knyga arba graži detalė vaiko kambariui.
 • Grožio diena – naujas drabužis, apsilankymas grožio salone, profesionalus makiažas.

2023 metų gegužinukai

 1. User has not uploaded an avatar
  Izabele31 prieš 18 val.

  Ką šeimos gydytoja gali prižiūrėti nėščiąją moterį? Kai su pirmu nėštumu man buvo sunku ir skaudu pilvo apačią, šeimos gydytoja nedavė man biuletenio ir liepė eiti pas ginekologę. Ieškojau ir ėjau pas privarčią ginekologę, ji is karto dave man biuletenį ir pratesė kiek norejau. Svarbu kaip jauciausi.😊 gal mano šeimos gydytoja kitokia. Neseniai perkėliau pas kitą šeimos gydytoją. Vistiek su nėštumu einu tik pas privarčią ginekologę.

 2. Lintex_76
  Lintex_76 prieš 17 val.

  Izabele31 parašė:
  Ką šeimos gydytoja gali prižiūrėti nėščiąją moterį? Kai su pirmu nėštumu man buvo sunku ir skaudu pilvo apačią, šeimos gydytoja nedavė man biuletenio ir liepė eiti…

  Vat lygiai tą patį norėjau pasakyt ir apie poliklinikų gines ( nors keista, kad jos taip, kai kitur dirba privačiai tos pačios). Diena turėjau išeit net iš darbo, tiek spazmavo gimda, kad riestis iš skausmo teko ir pilvas kaip akmuo buvo, kai pasakiau ginekologei sako normalu čia sako jeigu apsitraukinės gimda toliau, tai į ligoninę važiuok, tai sakau kada man žinot kada normalu, o kada jau reik į ligoninę? - PAJUSIU 🙂
  Tai va pakanti skausmui esu, 3 savaitė gyvenu su normaliais nėštumo metu skausmais😊
  Aišku, būna visom visokiu dienu, gal ne nuotaikoj, gal dar kas.
  Bet tikiu, kad jeigu iš ginekologės galima tokiu konkrečiu atsakymu sulaukti, tai ka kalbėt apie šeimos. (Nesakau, kad visos tokios)

 3. Lintex_76
  Lintex_76 prieš 17 val.

  Ir šeimos gydytojos lyg su nėštumu ir kitom ginekologinėm problemom susijusiais klausimais vis tiek siunčia pas ginekologes 😁

 4. User has not uploaded an avatar
  atela prieš 10 val.

  Sveikos. Šiandien buvau pas savo ginekologe. Apziuros metu pasakė, kad kaklelis trumpėja. Nepasakė nieko tiksliai, tik israse progesterono žvakučių ir liepė daugiau ilsėtis. Į apžiūra vėl eisiu po 2 sav. Gal kuriai taip buvo? Kaip toliau klostėsi nėštumas? Labai sunerimau 😭

 5. User has not uploaded an avatar
  Raimonda27 prieš 9 val.

  Lintex_76 parašė:
  Vat lygiai tą patį norėjau pasakyt ir apie poliklinikų gines ( nors keista, kad jos taip, kai kitur dirba privačiai tos pačios). Diena turėjau išeit net iš darbo, t…

  Man su pirmu nėštumu taip pat dažnai spazmavo pilvą ir skaudėdavo,kad niemo daryt negalėdavau. Gibė zakė juk normalu,viskas plečias ir panašiai. Nuvykus į antakalnio ligoninę apžiūros metu pasakė jei dabar nepabėgo tai jau vaikas nepagės 👍🙄 tai taip ir atidirbau iki 30 sav.