20 nėštumo savaitė

Vaikelis 20 nėštumo savaitę

Bananas. Prasideda 20 nėštumo savaitė, kurios pabaiga žymės nėštumo pusiaukelę.

Nuo šios savaitės vaisiaus ūgis bus matuojamas taip, kaip esame įpratę: nuo pėdučių iki viršugalvio. Matuojant tokiu būdu, vaisiaus ūgis jau siekia 25 cm.

Palyginimui, matuojant nuo viršugalvio iki sėdmenų, šią savaitę vaisiaus ilgis būtų apie 16,5 cm – maždaug tokio ilgio yra nedidelis bananas. Jei kalbėsime apie svorį, vaikelis dabar sveria apie 300 g (kaip du bananai).

Visą vaikelio kūną dengia riebi balta medžiaga, vadinama vernix caseosa (lot. varškinis dangalas) . Ši medžiaga reikalinga tam, kad apsaugotų mažylio odą nuo mirkimo vaisiaus vandenyse. Be to, ši slidi danga padės mažyliui slinkti gimdymo takais, kai tam ateis laikas.

Vaikelis ryja vis daugiau vaisiaus vandenų – tai yra gera treniruotė jo virškinimo sistemai. Kartu mažylio organizmas pradėjo „gaminti“ mekonijų – tamsią žalsvo atspalvio lipnią medžiagą, susidedančią iš negyvų ląstelių, virškinimo sistemos išskiriamų medžiagų ir nurytų vaisiaus vandenų.

Mekonijus bus pirmosios naujagimio išmatos ir pasišalins per 48 valandas po gimimo. Kartais mekonijus pasišalina dar vaikeliui būnant įsčiose ar gimdymo metu ir nudažo vaisiaus vandenis žalsvai.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Apie kūdikio kakutį (su nuotraukomis)

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 20 nėštumo savaitę

Faktas

60% būsimųjų mamyčių teigia, kad antrasis nėštumo trimestras joms buvo lengvas ir džiaugsmingas. Apie pirmąjį trimestrą taip kalbėjo tik 28 procentai nėštukių.

Gimdos dugnas (t.y. viršuje esanti gimdos dalis) yra maždaug ties bamba. Greičiausiai priaugote apie 4,5-5,5 kg svorio. Nuo šiol turėtum priaugti vidutiniškai po vieną kilogramą kas mėnesį. Jei prieš nėštumą jūsų svoris ir KMI buvo per mažas, tikėkistės priaugti daugiau, jei turėjote antsvorio – mažiau.

Pasirūpinkite, kad kraujyje pakaktų geležies – mineralo, būtino hemoglobino gamybai. Hemoglobinas yra raudonųjų kraujo kūnelių dalis, pernešanti deguonį. Nėštumo metu deguonies reikia daugiau, nes turi aprūpinti ne tik mamos organizmą, bet ir besivystantį vaikelį ir placentą. Geležies galite gauti valgydama liesą raudoną mėsą, paukštieną, žuvį, įvairius ankštinius augalus, špinatus ar geležimi praturtintus javų dribsnius.

Galbūt pastebėjote, kad dantenos tapo jautresnės ar net kraujuoja? Dėl hormonų poveikio ir kraujagyslių pokyčių dantenos patinsta, tampa jautresnės ir lengvai pažeidžiamos. Nėštumo metu dantenos yra imlesnės infenkcijoms, kurias sukelia dantų apnašose esančios bakterijos. Vadinamasis „nėščiųjų gingivitas“ dantenų uždegimas) vargina maždaug pusę visų nėščiųjų. Jei šis negalavimas vargina  ir jus, būtinai apsilankykite pas odontologą.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kraujuojančios dantenos nėštumo metu

Darbelis 20 nėštumo savaitei

Jau nuėjote pusę nėštumo kelio – dvidešimt iš keturiasdešimties savaičių! Pažymėkite šią progą nedidele dovanėle, pavyzdžiui:

 • Malonių pojūčių – jų gali suteikti kvapnūs muilai ar žvakės, nauja pižama, nėščiųjų masažas.
 • Atminimui galite įsigyti kokį papuošalą ar profesionalią nėščios fotosesiją, įrėmintą mažylio ultragarso nuotrauką.
 • Nėštumo pusiaukelės dovana mažyliui – mėgstamiausią savo vaikystės knygą, ką nors ypatingo vaiko kambariui.
 • Grožio dieną– naują drabužį antrajai nėštumo pusei, apsilankymą grožio salone, profesionalų makiažą – irgi šauni mintis.

2017 m. Lapkritinukai

 1. iddile
  iddile prieš 9 val.

  myliuuu parašė:
  Nuosirdziai Jus sveikinu!

  Gandriene parašė:
  Sveikinu jus kad po tokio ilgo laukimo apdovanojo jus likimas nauja gyvybe mano drauge septynerius metud lauke, o dabar supuoja leliuka! Kaip dziugu ka…

  paryziete parašė:
  Esat nuostabus zmones! Pavyzdys daugeliui siandiena..Didziausios laimes jusu seimai! Ir tikrai dar ne vieno leliuko jums linkiu!

  Ačiū už gražias mintis ir linkėjimus 🤗
  O dėl baimių, tai natūralu bijot. Manau jau esamos mamos patvirtins, kad visą likusį bijosim dėl kiekvieno vaiko atodūsio, kostelėjimo ar nubrozdinimo. Bijosim, dėl mokslų ir pergyvensim dėl pirmų meilių.

 2. KarinaKo
  KarinaKo prieš 1 val.

  Dar nepraejo 3 metu nuo pirmo vaiko gimimo, o as jau neatsimenu kaip laikyti reikia, prausti ir taip toliau 😂 Vakar net vyro paklausiau, ar jis atsimena 😂 Sako su pirmu susitavarkem, tai ir su antru susitvarkysim, rankas kojas ir proto turim, tai ir nereikia pergyventi, bus dar tu nervu 😁

 3. indre.d
  indre.d prieš 40 min.

  As tokiu klausimu, ar visoms kurios jaucia judesius jie matosi ir isoriskai? Ta prasme skaitau kad kitoms jau guziukai issoksta kai juda, arba kad vyras pridejes ranka gali pajust, o as tai jauciu judesius jau seniai, nuo 16sav, bet jie labai svelnus ir isoriskai kad matytusi dar tikrai nemaciau

 4. KristinaPa
  KristinaPa prieš 4 min.

  indre.d parašė:
  As tokiu klausimu, ar visoms kurios jaucia judesius jie matosi ir isoriskai? Ta prasme skaitau kad kitoms jau guziukai issoksta kai juda, arba kad vyras pridejes ra…

  Pas mane irgi švelnūs ir iššoriškai nesimato

 5. Bėganti Ugnis prieš 19 sek.

  indre.d parašė:
  As tokiu klausimu, ar visoms kurios jaucia judesius jie matosi ir isoriskai? Ta prasme skaitau kad kitoms jau guziukai issoksta kai juda, arba kad vyras pridejes ra…

  as turiu sioki toki lasinuka, tai be sansu , kad matytusi. ir sedint labai silpnai jauciasi. jauciu tik kai ranka atsigulus uzdedu ir truputi prispaudziu prie gimdos.