13 nėštumo savaitė

13 nėštumo savaitė

Vaikelis 13 nėštumo savaitę

Nektarinas. Tai – paskutinioji pirmojo nėštumo trimestro savaitė, o tai reiškia, kad dauguma svarbiausių vaisiaus vystymosi etapų netrukus baigsis.

Mažylio ūgis nuo viršugalvio iki sėdmenų – apie 6.5-7.5 cm, jis sveria apie 25 gramus ir yra dydžio sulig nektarinu.

Nors ir mažytis, įsčiose jau visiškai susiformavęs kūdikis. Jo kūno dalys gerokai proporcingesnės nei prieš keletą savaičių. Anksčiau vaikelio galva buvo didesnė nei likusi kūno dalis, tačiau dabar ji sudaro tik trečdalį kūnelio.

Ant mažučių jo pirštukų pagalvėlių jau susidarė unikalūs pirštų atspaudų raštai. 

Jau susiformavę ir mažylio išoriniai lytiniai organai, tačiau parastai vaikelio lytį daugiau ar mažiau patikimai pavyksta nustatyti tik 16-tą nėštumo savaitę ar vėliau. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 13 nėštumo savaitę

Faktas

Apklausos rodo, kad dalis būsimųjų tėvelių taip pat patiria nėštumo simptomus: priauga svorio, juos pykina, jie tampa jautresni.

Metas nedidelei šventei! Prasideda paskutinė pirmojo trimestro savaitė! Kitą savaitę jau prasidės antrąsis!

Tai gera žinia dėl dviejų priežasčių: pirma, persileidimorizika smarkiai sumažėja. Antra, dauguma nemalonių nėštumo simptomų aprimsta – pavyzdžiui, rytinis pykinimas.

Iki gimdymo dar toli, bet krūtys jau gali pradėti gaminti krekenas (priešpienį) – itin maistingą skystį, kuriuo maitinsite kūdikį pirmąsias dienas po gimdymo, iki pradės gamintis tikrasis pienas.

Dauguma porų pastebi, kad antrojo trimestro metu, kai nuslūgsta rytinis pykinimas ir nėštukė turi daugiau energijos, sustiprėja lytinis potraukis. Jei prižiūrintis gydytojas nenurodė kitaip, seksas nėštumo metu yra visiškai saugus. Partneris niekaip negali pakenkti vaikeliui, tad drąsiai pirmyn!

Taip pat skaitykite

Darbelis 13 nėštumo savaitei

Persvarstykite šeimos biudžetą ir su vyru aptarkite su kūdikiu susijusias išlaidas – vežimėliui, lovytei, drabužėliams, sauskelnėms, žaislams.

Įvertinkite, kad kūdikiui gimus jūsų šeimos pajamos gali sumažėti, ypač jei jūsų atlyginimas viršija SODROS nustatytas motinystės (tėvystės) išmokų ribas.

Jei jūsų biudžetas ribotas ir sunkiai sekasi sutaupyti, aptarkite, kokias dabartines išlaidas galite apkarpyti, kad pakaktų būtiniausiems vaikelio poreikiams. Net jei giminės ir draugai parūpins išaugtų drabužėlių, žaislų, išlaidų vis tiek bus.

Kraitelį pirkti dar ne laikas, tačiau jau dabar galite bent apytiksliai įsivertinti poreikius ir kas mėnesį atidėti tam tikrą sumą stambesniems pirkiniams (vežimėliui, lovytei, automobilinei kėdutei).

Tuo pačiu pasitreniruosite gyventi su kuklesniu biudžetu, ir vėliau bus lengviau prisitaikyti.

Taip pat skaitykite

2019 m. spalio mėnesio mažyliai

 1. Kitute
  Kitute prieš 2 val.

  As manau cia yra kiekvienos nestukes pasirinkimas kaip elgtis.. Ir jei kazkas turi blogos patirties ir nusprende daugiau nestumo metu neskraidyti nereikia zmogaus pulti ir irodineti kad skrydziai nekenkia ir mes visos toliau skraidom ir nieko mums nenutinka...
  Jei man keliones metu kas nutiktu, kito nestumo metu as ju neplanuociau ir man tikrai nebutu aktualu, kad kitos tai daro kiekvienas zmogus turi savo nuomone ir turetume mes ja gerbti...

 2. User has not uploaded an avatar
  Odes prieš 1 val.

  arame parašė:
  Mano gydytojas toks prie bajerio, reik suprast netiesiogiai 😁 europa, juk ne afrika 😁

  Nu va, o as iskart rimtai priemiau 😁

 3. pokky
  pokky prieš 1 val.

  Taip, skrydžiu metu gaunam dozę kosminės radiacijos, galit paieškot info internete, nustebsite net kokie apšvitos kiekiai. Bet aišku, tiesiogiai sako, kad nesukelia jokių neigiamų reikšmių.
  Aš manau, kad jei galiu išvengti bet ko kas gali įtakoti, tai aš ir vengiu. Juolabiau, kad jei šalis egzotiška, tai ir skiepų visokių reikalauja, tai jei neturi, tai aš prieš skiepus neštumo metu, tai viskas ir stabdo, o kur dar visokie Zyka virusai, japoninis encefalitas ir t.t.

 4. User has not uploaded an avatar
  lijana.v prieš 1 val.

  Happy 6 parašė:
  uztenka folio rugsties pradzioj. Konsultuotis su daktare geriausiai pagal savo sveikatos busena. Kiekvienai kitaip

  Sveiki aš irgi laukiuosi 4 ir man 38 paskutinis gimė 2014 taigi ir tai jau pasimiršę viskas.

 5. Juzte prieš 22 min.

  Pati esu skraidziusi per visus ilgesnius nestumus...budama mazdaug 8-10sav i Egipta ir i Italija. O pries 2 metus atostogaudami Maljorkoj suzinojom kad laukiuos- tai isvis buvo pati pati pradzia. Deja, visi baigesi nesekmingai, taciau net minties nebuvo, kad skrydziai galejo pakenkt, tuo labiau visiems gydytojams buvo mineta apie skrydzius ir ne vienas nesake, kad tai gali buti priezastis persileidimu. Taigi, cia panasiai kaip ir su echo, nes visi turi savo "kenkia-nekenkia" skale, nuomone ir isitikinimus.