13 nėštumo savaitė

13 nėštumo savaitė

Vaikelis 13 nėštumo savaitę

Nektarinas. Tai – paskutinioji pirmojo nėštumo trimestro savaitė, o tai reiškia, kad dauguma svarbiausių vaisiaus vystymosi etapų netrukus baigsis.

Mažylio ūgis nuo viršugalvio iki sėdmenų – apie 6.5-7.5 cm, jis sveria apie 25 gramus ir yra dydžio sulig nektarinu.

Nors ir mažytis, įsčiose jau visiškai susiformavęs kūdikis. Jo kūno dalys gerokai proporcingesnės nei prieš keletą savaičių. Anksčiau vaikelio galva buvo didesnė nei likusi kūno dalis, tačiau dabar ji sudaro tik trečdalį kūnelio.

Ant mažučių jo pirštukų pagalvėlių jau susidarė unikalūs pirštų atspaudų raštai. 

Jau susiformavę ir mažylio išoriniai lytiniai organai, tačiau parastai vaikelio lytį daugiau ar mažiau patikimai pavyksta nustatyti tik 16-tą nėštumo savaitę ar vėliau. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 13 nėštumo savaitę

Faktas

Apklausos rodo, kad dalis būsimųjų tėvelių taip pat patiria nėštumo simptomus: priauga svorio, juos pykina, jie tampa jautresni.

Metas nedidelei šventei! Prasideda paskutinė pirmojo trimestro savaitė! Kitą savaitę jau prasidės antrąsis!

Tai gera žinia dėl dviejų priežasčių: pirma, persileidimorizika smarkiai sumažėja. Antra, dauguma nemalonių nėštumo simptomų aprimsta – pavyzdžiui, rytinis pykinimas.

Iki gimdymo dar toli, bet krūtys jau gali pradėti gaminti krekenas (priešpienį) – itin maistingą skystį, kuriuo maitinsite kūdikį pirmąsias dienas po gimdymo, iki pradės gamintis tikrasis pienas.

Dauguma porų pastebi, kad antrojo trimestro metu, kai nuslūgsta rytinis pykinimas ir nėštukė turi daugiau energijos, sustiprėja lytinis potraukis. Jei prižiūrintis gydytojas nenurodė kitaip, seksas nėštumo metu yra visiškai saugus. Partneris niekaip negali pakenkti vaikeliui, tad drąsiai pirmyn!

Taip pat skaitykite

Darbelis 13 nėštumo savaitei

Persvarstykite šeimos biudžetą ir su vyru aptarkite su kūdikiu susijusias išlaidas – vežimėliui, lovytei, drabužėliams, sauskelnėms, žaislams.

Įvertinkite, kad kūdikiui gimus jūsų šeimos pajamos gali sumažėti, ypač jei jūsų atlyginimas viršija SODROS nustatytas motinystės (tėvystės) išmokų ribas.

Jei jūsų biudžetas ribotas ir sunkiai sekasi sutaupyti, aptarkite, kokias dabartines išlaidas galite apkarpyti, kad pakaktų būtiniausiems vaikelio poreikiams. Net jei giminės ir draugai parūpins išaugtų drabužėlių, žaislų, išlaidų vis tiek bus.

Kraitelį pirkti dar ne laikas, tačiau jau dabar galite bent apytiksliai įsivertinti poreikius ir kas mėnesį atidėti tam tikrą sumą stambesniems pirkiniams (vežimėliui, lovytei, automobilinei kėdutei).

Tuo pačiu pasitreniruosite gyventi su kuklesniu biudžetu, ir vėliau bus lengviau prisitaikyti.

Taip pat skaitykite

2018 m. Liepos stebuklai

 1. User has not uploaded an avatar
  aiste.ser prieš 7 val.

  Sveikos, noriu prisijungt i jusu pokalbius. Del savo nereguliariu mmm ir neplanavimo vaikucio apie nestuma suzinojau kai jau buvo apie 6ta savaite. Dar skrydzius turejau tai pykino baisiausiai. Vakar buvau pas gin. Is pradziu sako 7sav ir 4dienos paskui sako ai ne jau yra 8 pilnos savaites. Termino ir nesako 🙄 pas akusere sake eit kita sav. Dar jokiu tyrymu neturejus. Bet darbe taip prastai kad turbut reiks imt biuleteni... vakar sake kad lelius zemai pas mane. Gali grest ir israse spascupreel. Kaip jus jauciates moteriskytes?

 2. airida333
  airida333 prieš 7 val.

  aiste.ser parašė:
  Sveikos, noriu prisijungt i jusu pokalbius. Del savo nereguliariu mmm ir neplanavimo vaikucio apie nestuma suzinojau kai jau buvo apie 6ta savaite. Dar skrydzius tu…

  Sveikinam As jauciuosi neblogai. Silpna, pavargus, bet stengiuosi nesureiksminti 😊

 3. User has not uploaded an avatar
  aiste.ser prieš 7 val.

  O sveikatele pries nestuma buvo gera? nes man net pries nestuma hemoglobinas buvo 109 tai dabar silpna ir kaltinu gelezies trukuma. Bijau net suzinot ka dabar rodys. Plius juosmeny yra liaudiskai tariant "ataugos" na osteochondroze tai skausmas nugarytes man praktiskai kasdienis. Nezinau kas bus toliau

 4. airida333
  airida333 prieš 7 val.

  aiste.ser parašė:
  O sveikatele pries nestuma buvo gera? nes man net pries nestuma hemoglobinas buvo 109 tai dabar silpna ir kaltinu gelezies trukuma. Bijau net suzinot ka dabar ro…

  Siaip per daug skustis negalejau. Nugara ir man skauda ir net labai, bet beda jau isisebejusi.
  Del hemoglobino tai uzjauciu. Stenkites daugiau burokeliu, spinatu, spanguolou valgyti. As dabar susitryniau spanguoles su medumi. Valgau kasdien po 2 arb saukstelius.

 5. giedrulisimo
  giedrulisimo prieš 2 val.

  Menas parašė:
  Priimamasis yra bendras visiems ir eilės žmonėms bendros. Aš nekalbu apie nieko nedarymą. Aš kalbu apie protingą ir apgalvotą darymą. Aisku, kad reikia ieškoti pers…

  O jums gaila, kad jos ten važiuoja? Gi, jų asmeninis reikalas. Kartais mamos nervai daug labiau pakenks kūdikiui negu kažkam pakenks tas nuvažiavimas.

  O priimamajame tenka susimokėti ir su tepliojimais, ir su skausmais. Susimokėjimas daug priklauso ir nuo gydytojo.