13 nėštumo savaitė

13 nėštumo savaitė

Vaikelis 13 nėštumo savaitę

Nektarinas. Tai – paskutinioji pirmojo nėštumo trimestro savaitė, o tai reiškia, kad dauguma svarbiausių vaisiaus vystymosi etapų netrukus baigsis.

Mažylio ūgis nuo viršugalvio iki sėdmenų – apie 6.5-7.5 cm, jis sveria apie 25 gramus ir yra dydžio sulig nektarinu.

Nors ir mažytis, įsčiose jau visiškai susiformavęs kūdikis. Jo kūno dalys gerokai proporcingesnės nei prieš keletą savaičių. Anksčiau vaikelio galva buvo didesnė nei likusi kūno dalis, tačiau dabar ji sudaro tik trečdalį kūnelio.

Ant mažučių jo pirštukų pagalvėlių jau susidarė unikalūs pirštų atspaudų raštai. 

Jau susiformavę ir mažylio išoriniai lytiniai organai, tačiau parastai vaikelio lytį daugiau ar mažiau patikimai pavyksta nustatyti tik 16-tą nėštumo savaitę ar vėliau. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 13 nėštumo savaitę

Faktas

Apklausos rodo, kad dalis būsimųjų tėvelių taip pat patiria nėštumo simptomus: priauga svorio, juos pykina, jie tampa jautresni.

Metas nedidelei šventei! Prasideda paskutinė pirmojo trimestro savaitė! Kitą savaitę jau prasidės antrąsis!

Tai gera žinia dėl dviejų priežasčių: pirma, persileidimorizika smarkiai sumažėja. Antra, dauguma nemalonių nėštumo simptomų aprimsta – pavyzdžiui, rytinis pykinimas.

Iki gimdymo dar toli, bet krūtys jau gali pradėti gaminti krekenas (priešpienį) – itin maistingą skystį, kuriuo maitinsite kūdikį pirmąsias dienas po gimdymo, iki pradės gamintis tikrasis pienas.

Dauguma porų pastebi, kad antrojo trimestro metu, kai nuslūgsta rytinis pykinimas ir nėštukė turi daugiau energijos, sustiprėja lytinis potraukis. Jei prižiūrintis gydytojas nenurodė kitaip, seksas nėštumo metu yra visiškai saugus. Partneris niekaip negali pakenkti vaikeliui, tad drąsiai pirmyn!

Taip pat skaitykite

Darbelis 13 nėštumo savaitei

Persvarstykite šeimos biudžetą ir su vyru aptarkite su kūdikiu susijusias išlaidas – vežimėliui, lovytei, drabužėliams, sauskelnėms, žaislams.

Įvertinkite, kad kūdikiui gimus jūsų šeimos pajamos gali sumažėti, ypač jei jūsų atlyginimas viršija SODROS nustatytas motinystės (tėvystės) išmokų ribas.

Jei jūsų biudžetas ribotas ir sunkiai sekasi sutaupyti, aptarkite, kokias dabartines išlaidas galite apkarpyti, kad pakaktų būtiniausiems vaikelio poreikiams. Net jei giminės ir draugai parūpins išaugtų drabužėlių, žaislų, išlaidų vis tiek bus.

Kraitelį pirkti dar ne laikas, tačiau jau dabar galite bent apytiksliai įsivertinti poreikius ir kas mėnesį atidėti tam tikrą sumą stambesniems pirkiniams (vežimėliui, lovytei, automobilinei kėdutei).

Tuo pačiu pasitreniruosite gyventi su kuklesniu biudžetu, ir vėliau bus lengviau prisitaikyti.

Taip pat skaitykite

2018 m. Gruodinukai

 1. Kramtoshka
  Kramtoshka prieš 17 val.

  Jolle_3 parašė:
  Nezinau ar tai tiesa, bet skaiciau, kad tas sirdutes stebejimas su garsu gali kazkiek pakenkti... Tik ar tikrai tame yra tiesos. Man tai visus kartus be garso klaus…

  Aš irgi kažką esu tą girdėjus, gal dėl to dar neklausė nieko (buvau 3 kartus, kai jau širdutė plakė), parodydavo echo metu pulsuojančią širdutę ir ramu. Vistiek vaizdas nepakartojamas

 2. User has not uploaded an avatar
  Rajaxxx1 prieš 14 val.

  Jolle_3 parašė:
  Nezinau ar tai tiesa, bet skaiciau, kad tas sirdutes stebejimas su garsu gali kazkiek pakenkti... Tik ar tikrai tame yra tiesos. Man tai visus kartus be garso klaus…

  na va man mano ginius tik parodė ja pulsuojančia . bet dėl klausimo pasake neklausysi. nes jai priartinsiu prie širdutės ultragarsas ja stiprei kaitina ir tai kenke mažam neštume. jau kai lelius bus didesnis galima bus pajlausyt. bet va kai pirma kart laukiausi prieš 5m tai tada klausėsi širdutes ir ne viena karta.

 3. ineta.koz
  ineta.koz prieš 13 val.

  mildamii parašė:
  Sveikos, ir as tureciau gruodi sulaukti leliuko. Dabar 11sav. Pasak gydytojos-viskas normalu. Taciau kadangi pirmasyk laukiuosi, man del visko neramu. Paskutine ech…

  Nuo gydytoju priklauso, as pirmo laukiausi Norvegijoj, tai ten kiekvienos apziuros metu ir daug tyrimu paklausimu visokiu matavimu buvo ir sirdutes visad klausydavo.
  O antro laukiuos lietuvoj, tai po paskutines apziuros, echo padare sako labai puikiai sirdute viskas vystosi labai judrus, bet sirdutes neklause🙄

 4. vike_
  vike_ prieš 13 val.

  mildamii parašė:
  Sveikos, ir as tureciau gruodi sulaukti leliuko. Dabar 11sav. Pasak gydytojos-viskas normalu. Taciau kadangi pirmasyk laukiuosi, man del visko neramu. Paskutine ech…

  Sirdutes klausymas nera gerai, man sake, kad jis gauna kazkokia silumos spinduliuote, ir kai klause ,ar noriu paklausyti, sakiau, kad tikrai nenoriu.. uztenka kad matau, kad plaka ir juda paprastu echo.. tai jei tik smalsumui patenkinti, siulyciau nesiklaysti ir jums, nes tokiam maziukui, ir gydytojo rekomendaciju, supratau, kad tai nera tikrai taip gerai..

 5. Milesa
  Milesa prieš 12 val.

  As kai buvau pries 5d pasimatyme su maziuku ir paklausiau del sirdeles paklausymo, tai sake, kad dar per anksti. Tai nezinau ka tai galetu reiksti