13 nėštumo savaitė

13 nėštumo savaitė

Vaikelis 13 nėštumo savaitę

Nektarinas. Tai – paskutinioji pirmojo nėštumo trimestro savaitė, o tai reiškia, kad dauguma svarbiausių vaisiaus vystymosi etapų netrukus baigsis.

Mažylio ūgis nuo viršugalvio iki sėdmenų – apie 6.5-7.5 cm, jis sveria apie 25 gramus ir yra dydžio sulig nektarinu.

Nors ir mažytis, įsčiose jau visiškai susiformavęs kūdikis. Jo kūno dalys gerokai proporcingesnės nei prieš keletą savaičių. Anksčiau vaikelio galva buvo didesnė nei likusi kūno dalis, tačiau dabar ji sudaro tik trečdalį kūnelio.

Ant mažučių jo pirštukų pagalvėlių jau susidarė unikalūs pirštų atspaudų raštai. 

Jau susiformavę ir mažylio išoriniai lytiniai organai, tačiau parastai vaikelio lytį daugiau ar mažiau patikimai pavyksta nustatyti tik 16-tą nėštumo savaitę ar vėliau. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 13 nėštumo savaitę

Faktas

Apklausos rodo, kad dalis būsimųjų tėvelių taip pat patiria nėštumo simptomus: priauga svorio, juos pykina, jie tampa jautresni.

Metas nedidelei šventei! Prasideda paskutinė pirmojo trimestro savaitė! Kitą savaitę jau prasidės antrąsis!

Tai gera žinia dėl dviejų priežasčių: pirma, persileidimorizika smarkiai sumažėja. Antra, dauguma nemalonių nėštumo simptomų aprimsta – pavyzdžiui, rytinis pykinimas.

Iki gimdymo dar toli, bet krūtys jau gali pradėti gaminti krekenas (priešpienį) – itin maistingą skystį, kuriuo maitinsite kūdikį pirmąsias dienas po gimdymo, iki pradės gamintis tikrasis pienas.

Dauguma porų pastebi, kad antrojo trimestro metu, kai nuslūgsta rytinis pykinimas ir nėštukė turi daugiau energijos, sustiprėja lytinis potraukis. Jei prižiūrintis gydytojas nenurodė kitaip, seksas nėštumo metu yra visiškai saugus. Partneris niekaip negali pakenkti vaikeliui, tad drąsiai pirmyn!

Taip pat skaitykite

Darbelis 13 nėštumo savaitei

Persvarstykite šeimos biudžetą ir su vyru aptarkite su kūdikiu susijusias išlaidas – vežimėliui, lovytei, drabužėliams, sauskelnėms, žaislams.

Įvertinkite, kad kūdikiui gimus jūsų šeimos pajamos gali sumažėti, ypač jei jūsų atlyginimas viršija SODROS nustatytas motinystės (tėvystės) išmokų ribas.

Jei jūsų biudžetas ribotas ir sunkiai sekasi sutaupyti, aptarkite, kokias dabartines išlaidas galite apkarpyti, kad pakaktų būtiniausiems vaikelio poreikiams. Net jei giminės ir draugai parūpins išaugtų drabužėlių, žaislų, išlaidų vis tiek bus.

Kraitelį pirkti dar ne laikas, tačiau jau dabar galite bent apytiksliai įsivertinti poreikius ir kas mėnesį atidėti tam tikrą sumą stambesniems pirkiniams (vežimėliui, lovytei, automobilinei kėdutei).

Tuo pačiu pasitreniruosite gyventi su kuklesniu biudžetu, ir vėliau bus lengviau prisitaikyti.

Taip pat skaitykite

2020 m. Rugpjūtinukai 🤰💓

 1. tarkuotassuris
  tarkuotassuris prieš 10 val.

  Pacahontas parašė:
  Bakterine vaginoze arba pienlige gali buti.
  Apziures paims tepineli ir paskirs zvakuciu.

  Pienligė tai biški kitokios būna išskyros

 2. User has not uploaded an avatar
  editulia93 prieš 10 val.

  Pacahontas parašė:
  Bakterine vaginoze arba pienlige gali buti.
  Apziures paims tepineli ir paskirs zvakuciu.

  Abejoju ar sitos bus, nes esu turejus jas..jos kitokios spalvos ir turi kvapa. O cia zalsvai gelsvos ir be kvapo.. laukiu nesulaukiu pirmadienio.. atrodo turetum dziaugtis nestumu, o va vis kazkas negerai :/

 3. miss_luckystar
  miss_luckystar prieš 1 val.

  Špylkutė parašė:
  Sveikos būsimos Mamytės! Gal jau pagalvojote apie vardus jūsų angeliukams? 😇

  As buvau sugalvojus vardus dar iki pastojimo😁 bet kazkaip man jie dabar nebepatinka😁😁

 4. Žirniukass prieš 1 val.

  Špylkutė parašė:
  Sveikos būsimos Mamytės! Gal jau pagalvojote apie vardus jūsų angeliukams? 😇

  Jei berniukas vardas, jau nusprestas, tikriausiai. Jei mergaits turim kelis variantus, abu labai patinka, tai ziuresim kuris labiau tiks

 5. User has not uploaded an avatar
  Uogiukee prieš 38 min.

  Žirniukass parašė:
  Jei berniukas vardas, jau nusprestas, tikriausiai. Jei mergaits turim kelis variantus, abu labai patinka, tai ziuresim kuris labiau tiks

  Mes taip pat berniukui turim varda, o jei mergaite- reikes galvoti