13 nėštumo savaitė

13 nėštumo savaitė

Vaikelis 13 nėštumo savaitę

Nektarinas. Tai – paskutinioji pirmojo nėštumo trimestro savaitė, o tai reiškia, kad dauguma svarbiausių vaisiaus vystymosi etapų netrukus baigsis.

Mažylio ūgis nuo viršugalvio iki sėdmenų – apie 6.5-7.5 cm, jis sveria apie 25 gramus ir yra dydžio sulig nektarinu.

Nors ir mažytis, įsčiose jau visiškai susiformavęs kūdikis. Jo kūno dalys gerokai proporcingesnės nei prieš keletą savaičių. Anksčiau vaikelio galva buvo didesnė nei likusi kūno dalis, tačiau dabar ji sudaro tik trečdalį kūnelio.

Ant mažučių jo pirštukų pagalvėlių jau susidarė unikalūs pirštų atspaudų raštai. 

Jau susiformavę ir mažylio išoriniai lytiniai organai, tačiau parastai vaikelio lytį daugiau ar mažiau patikimai pavyksta nustatyti tik 16-tą nėštumo savaitę ar vėliau. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 13 nėštumo savaitę

Faktas

Apklausos rodo, kad dalis būsimųjų tėvelių taip pat patiria nėštumo simptomus: priauga svorio, juos pykina, jie tampa jautresni.

Metas nedidelei šventei! Prasideda paskutinė pirmojo trimestro savaitė! Kitą savaitę jau prasidės antrąsis!

Tai gera žinia dėl dviejų priežasčių: pirma, persileidimorizika smarkiai sumažėja. Antra, dauguma nemalonių nėštumo simptomų aprimsta – pavyzdžiui, rytinis pykinimas.

Iki gimdymo dar toli, bet krūtys jau gali pradėti gaminti krekenas (priešpienį) – itin maistingą skystį, kuriuo maitinsite kūdikį pirmąsias dienas po gimdymo, iki pradės gamintis tikrasis pienas.

Dauguma porų pastebi, kad antrojo trimestro metu, kai nuslūgsta rytinis pykinimas ir nėštukė turi daugiau energijos, sustiprėja lytinis potraukis. Jei prižiūrintis gydytojas nenurodė kitaip, seksas nėštumo metu yra visiškai saugus. Partneris niekaip negali pakenkti vaikeliui, tad drąsiai pirmyn!

Taip pat skaitykite

Darbelis 13 nėštumo savaitei

Persvarstykite šeimos biudžetą ir su vyru aptarkite su kūdikiu susijusias išlaidas – vežimėliui, lovytei, drabužėliams, sauskelnėms, žaislams.

Įvertinkite, kad kūdikiui gimus jūsų šeimos pajamos gali sumažėti, ypač jei jūsų atlyginimas viršija SODROS nustatytas motinystės (tėvystės) išmokų ribas.

Jei jūsų biudžetas ribotas ir sunkiai sekasi sutaupyti, aptarkite, kokias dabartines išlaidas galite apkarpyti, kad pakaktų būtiniausiems vaikelio poreikiams. Net jei giminės ir draugai parūpins išaugtų drabužėlių, žaislų, išlaidų vis tiek bus.

Kraitelį pirkti dar ne laikas, tačiau jau dabar galite bent apytiksliai įsivertinti poreikius ir kas mėnesį atidėti tam tikrą sumą stambesniems pirkiniams (vežimėliui, lovytei, automobilinei kėdutei).

Tuo pačiu pasitreniruosite gyventi su kuklesniu biudžetu, ir vėliau bus lengviau prisitaikyti.

Taip pat skaitykite

❤❤❤ Planuojame 2022 metų žirniukus ❤❤❤

 1. neila444
  neila444 prieš 3 val.

  Mergaitės sakykite iš kur perkate OV testus? Būtent kurie geresni? Ačiū ☺️ bandysiu ateinančiam ciklui nusipirkti ir pasibandyti esu šitam reikale visiškai žalia☺️

 2. leila123
  leila123 prieš 3 val.

  kuku777 parašė:
  sveikos. o pastojus butinai turi skaudeti krutine? po sunelio gimimo buvau iskarto vel pastojusi tik nesekmingai tai pamenu visiskai nejautri krutine buvo. dabar ve…

  Tikrai nebūtinai

 3. Believer
  Believer prieš 2 val.

  Lukre parašė:
  Pasipasakokit kokiam kely dabar esat link pastojimo. Kokius tyrimus darotės, kokių tyrimų laukiat? Gal kažkas nieko nesitiriat, tiesiog laukiat?

  Oj kaip nenoriu kartotis, nes bijau atsibosti visoms 🙈 tai sorry iškart 🌷bet norisi skaudžia patirtimi pasidalinti..

  Mes labai ansksti pradėjome tyrimus, aš po pirmo nesėkmingo ciklo pradėjau naudoti ov testus(ov vyksta puikiai iki dabar), po 2-to mėn issityre vyras- viskas ok (pakartojus kovą irgi ok), po kokio 5-to mėn atlikau hormonu tyrimus, viskas ok (skydliaukė irgi), lpl tyrimus, teigiamos chlamidijos ir parvum, tas zarazas isgydem, bet parvum tik vėliau, nes gydytojai sakė nereikia. Po 7-to mėn atlikau pratekamumo tyrimą - išvada pratekami, tada jau 8-tas mėnesis pradėjom kelionę su naprotechnologijos metodais, tada isgydem ir parvum bakterija ir helicobacter pylori bakterija, kelem progesteroną, gerinom vaisingų gleivių kokybe, vartojom vitaminus, leidausi vaistus į pilvą vis laukėm ir laukėm, nes organizmas puikiai reagavo.. tada vasario mėn pasiėmiau siuntimą į Kauno RMC (vaisingumo klinika) bet taip pat buvau su napro, kol galiausiai ten atlikome pratekamuma ir paaiškėjo kad galimai kiausintakiu patalogija ir birželį turėjau laparaskopija, po jos paaiškėjo kad mano kiaušintakiai pažeisti ir kaip reikia nefunkcionuoja, kas akivaizdu nes pastojimo taip ir nebuvo.. dabar jau beliko tik pagalbinis apvaisinimas... Visa tai užtruko kažkur metai ir beveik aštuoni mėnesiai.. o prieš metus pratekamumo tyrimas nuteikė kitaip... kas pasirodo buvo klaida nes tos zarazos man pakenkė.. nepamiršiu kaip prieš tris metus su pilvo skausmais per priėmimus laksčiau ir niekas nieko nerado, o nurašė ant šlapimo takų infekcijos.. kas nebuvo man panašu.. aišku čia galėčiau plėstis bet yra kaip yra 🙂 taigi mano patarimas gal verta atlikti laparaskopija, kad neprarasti dar daugiau laiko...
  Kai pagalvoji kiek tu tyrimų visokių yra, tikrai anksčiau neplanuojant nėštumo nesugalvojau kažkokių tyrimų atlikti kai savijauta gera, gaila, kad jie neįtraukti į profilaktiką kai pasekmės būna skaudžios... tai tik mano skaudi patirtis

 4. OhSophie prieš 2 val.

  Tiesiog Olga parašė:
  Nenusiminkit viskas bus gerai, svarbu kad vaikas pasveiktu, numtomos mm 10 diena ☺️ daug vilciu irgi nededu i su cikla

  Nu smagumėlis, o kodėl daug vilčių nededate? Manau šansai puikūs. Abi mm lauksime panašiu metu, pažiūrėsim, gal 2 nurašyti ciklai bus sėkmingi 😅

 5. OhSophie prieš 1 val.

  Pamenu kažkas minėjo jaučianti metalo skonį burnoje, labai įdomu būtų sužinoti ar pasitvirtino 🥰