13 nėštumo savaitė

13 nėštumo savaitė

Vaikelis 13 nėštumo savaitę

Nektarinas. Tai – paskutinioji pirmojo nėštumo trimestro savaitė, o tai reiškia, kad dauguma svarbiausių vaisiaus vystymosi etapų netrukus baigsis.

Mažylio ūgis nuo viršugalvio iki sėdmenų – apie 6.5-7.5 cm, jis sveria apie 25 gramus ir yra dydžio sulig nektarinu.

Nors ir mažytis, įsčiose jau visiškai susiformavęs kūdikis. Jo kūno dalys gerokai proporcingesnės nei prieš keletą savaičių. Anksčiau vaikelio galva buvo didesnė nei likusi kūno dalis, tačiau dabar ji sudaro tik trečdalį kūnelio.

Ant mažučių jo pirštukų pagalvėlių jau susidarė unikalūs pirštų atspaudų raštai. 

Jau susiformavę ir mažylio išoriniai lytiniai organai, tačiau parastai vaikelio lytį daugiau ar mažiau patikimai pavyksta nustatyti tik 16-tą nėštumo savaitę ar vėliau. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 13 nėštumo savaitę

Faktas

Apklausos rodo, kad dalis būsimųjų tėvelių taip pat patiria nėštumo simptomus: priauga svorio, juos pykina, jie tampa jautresni.

Metas nedidelei šventei! Prasideda paskutinė pirmojo trimestro savaitė! Kitą savaitę jau prasidės antrąsis!

Tai gera žinia dėl dviejų priežasčių: pirma, persileidimorizika smarkiai sumažėja. Antra, dauguma nemalonių nėštumo simptomų aprimsta – pavyzdžiui, rytinis pykinimas.

Iki gimdymo dar toli, bet krūtys jau gali pradėti gaminti krekenas (priešpienį) – itin maistingą skystį, kuriuo maitinsite kūdikį pirmąsias dienas po gimdymo, iki pradės gamintis tikrasis pienas.

Dauguma porų pastebi, kad antrojo trimestro metu, kai nuslūgsta rytinis pykinimas ir nėštukė turi daugiau energijos, sustiprėja lytinis potraukis. Jei prižiūrintis gydytojas nenurodė kitaip, seksas nėštumo metu yra visiškai saugus. Partneris niekaip negali pakenkti vaikeliui, tad drąsiai pirmyn!

Taip pat skaitykite

Darbelis 13 nėštumo savaitei

Persvarstykite šeimos biudžetą ir su vyru aptarkite su kūdikiu susijusias išlaidas – vežimėliui, lovytei, drabužėliams, sauskelnėms, žaislams.

Įvertinkite, kad kūdikiui gimus jūsų šeimos pajamos gali sumažėti, ypač jei jūsų atlyginimas viršija SODROS nustatytas motinystės (tėvystės) išmokų ribas.

Jei jūsų biudžetas ribotas ir sunkiai sekasi sutaupyti, aptarkite, kokias dabartines išlaidas galite apkarpyti, kad pakaktų būtiniausiems vaikelio poreikiams. Net jei giminės ir draugai parūpins išaugtų drabužėlių, žaislų, išlaidų vis tiek bus.

Kraitelį pirkti dar ne laikas, tačiau jau dabar galite bent apytiksliai įsivertinti poreikius ir kas mėnesį atidėti tam tikrą sumą stambesniems pirkiniams (vežimėliui, lovytei, automobilinei kėdutei).

Tuo pačiu pasitreniruosite gyventi su kuklesniu biudžetu, ir vėliau bus lengviau prisitaikyti.

Taip pat skaitykite

2022 m. Gegužiukai

 1. Vasaros mergaitė
  Vasaros mergaitė prieš 11 val.

  RasaMoc parašė:
  Su maitinimusi man irgi bėda, artodo pavalgius, bet nedavalgius, lyg pykina, lyg persivalgius, lyg dar kažko noriu. Ir ištisinis jausmas, lyg būčiau po baliaus 🙈…

  Mes likimo draugės, po pietų kokia valandą gerai jaučiuosi ir tada prasideda lyg alkana lyg pykina, lyg vimdo ir nesuprasi kas darosi... Tai aš pvz jau kai pradeda tokie dalykai darytis ties kokia 21h tai nevalgau geriau einu išsivemti ir tada miegoti...

 2. User has not uploaded an avatar
  Incikas prieš 9 val.

  [email protected] parašė:
  Sveiki dėl galvos skausmo, gal per mažai skysčių išgeriat? Jei negalit gert vandens, bandykit ieškot kitų būdų, aš atradau, kad man su 100% granatų sultimis maišyta…

  as zinokit Borjomi geriu 2-3 litrai, tai skysciu tikrai pakanka. As gyvenu anglijoj tai cia zinokit pas juos taip turi tipo but, man net bilieteni reikejo issireikalaut per pykcius 🙈 sako cia neliga 🤦‍♀️ as labai tai suprantu... tikiuosi greitu metu bent biski apmazes .... aciu labai uz patarimus visoms. Siaip ir saldainiu su imbieru turiu ir dziuveseliu ...zodziu daug ka isbandziau jau 😁😊 nelabai kas man padeda...😭 na teks kenteti ir tiketis, kad greitu metu palengves 😊

 3. Ožiaragė09
  Ožiaragė09 prieš 9 val.

  Sveikos, kaip kovojat su rūgštimi? Jau pavargau... mėnuo laiko, kaip iškritus iš gyvenimo, daug kas bandyta 🙈 Paskutiniom dienom išvis nieko nepavyksta suvalgyt - išvemiu, geriausiu atveju puse banano.🤦🏼‍♀️ išanksto AČIŪ už pasidalinimus- bandysiu viską, nes jau nevilty.. 😐

 4. User has not uploaded an avatar
  Monicute1 prieš 8 val.

  [email protected] parašė:
  Sveiki dėl galvos skausmo, gal per mažai skysčių išgeriat? Jei negalit gert vandens, bandykit ieškot kitų būdų, aš atradau, kad man su 100% granatų sultimis maišyta…

  Man tai rūgštelė tikrai mažina pykinimą, jei negera, suvalgau obuolį ar šilauogių, kažkiek tikrai padeda👌

 5. User has not uploaded an avatar
  Ssss02 prieš 8 val.

  RasaMoc parašė:
  Su maitinimusi man irgi bėda, artodo pavalgius, bet nedavalgius, lyg pykina, lyg persivalgius, lyg dar kažko noriu. Ir ištisinis jausmas, lyg būčiau po baliaus 🙈…

  Man lygiai taip pat. Jau pavargau guostis vyrui, kad persivalgiau negaliu pajudėti, o po 5min prašau, kad atneštu kažką saldaus. man pirmas nėstumas tai nebūčiau pagalvojus, kad būna tokie blogumai.
  Ir tikrai panašus jausmas kaip pagirios 😅