13 nėštumo savaitė

13 nėštumo savaitė

Vaikelis 13 nėštumo savaitę

Nektarinas. Tai – paskutinioji pirmojo nėštumo trimestro savaitė, o tai reiškia, kad dauguma svarbiausių vaisiaus vystymosi etapų netrukus baigsis.

Mažylio ūgis nuo viršugalvio iki sėdmenų – apie 6.5-7.5 cm, jis sveria apie 25 gramus ir yra dydžio sulig nektarinu.

Nors ir mažytis, įsčiose jau visiškai susiformavęs kūdikis. Jo kūno dalys gerokai proporcingesnės nei prieš keletą savaičių. Anksčiau vaikelio galva buvo didesnė nei likusi kūno dalis, tačiau dabar ji sudaro tik trečdalį kūnelio.

Ant mažučių jo pirštukų pagalvėlių jau susidarė unikalūs pirštų atspaudų raštai. 

Jau susiformavę ir mažylio išoriniai lytiniai organai, tačiau parastai vaikelio lytį daugiau ar mažiau patikimai pavyksta nustatyti tik 16-tą nėštumo savaitę ar vėliau. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 13 nėštumo savaitę

Faktas

Apklausos rodo, kad dalis būsimųjų tėvelių taip pat patiria nėštumo simptomus: priauga svorio, juos pykina, jie tampa jautresni.

Metas nedidelei šventei! Prasideda paskutinė pirmojo trimestro savaitė! Kitą savaitę jau prasidės antrąsis!

Tai gera žinia dėl dviejų priežasčių: pirma, persileidimorizika smarkiai sumažėja. Antra, dauguma nemalonių nėštumo simptomų aprimsta – pavyzdžiui, rytinis pykinimas.

Iki gimdymo dar toli, bet krūtys jau gali pradėti gaminti krekenas (priešpienį) – itin maistingą skystį, kuriuo maitinsite kūdikį pirmąsias dienas po gimdymo, iki pradės gamintis tikrasis pienas.

Dauguma porų pastebi, kad antrojo trimestro metu, kai nuslūgsta rytinis pykinimas ir nėštukė turi daugiau energijos, sustiprėja lytinis potraukis. Jei prižiūrintis gydytojas nenurodė kitaip, seksas nėštumo metu yra visiškai saugus. Partneris niekaip negali pakenkti vaikeliui, tad drąsiai pirmyn!

Taip pat skaitykite

Darbelis 13 nėštumo savaitei

Persvarstykite šeimos biudžetą ir su vyru aptarkite su kūdikiu susijusias išlaidas – vežimėliui, lovytei, drabužėliams, sauskelnėms, žaislams.

Įvertinkite, kad kūdikiui gimus jūsų šeimos pajamos gali sumažėti, ypač jei jūsų atlyginimas viršija SODROS nustatytas motinystės (tėvystės) išmokų ribas.

Jei jūsų biudžetas ribotas ir sunkiai sekasi sutaupyti, aptarkite, kokias dabartines išlaidas galite apkarpyti, kad pakaktų būtiniausiems vaikelio poreikiams. Net jei giminės ir draugai parūpins išaugtų drabužėlių, žaislų, išlaidų vis tiek bus.

Kraitelį pirkti dar ne laikas, tačiau jau dabar galite bent apytiksliai įsivertinti poreikius ir kas mėnesį atidėti tam tikrą sumą stambesniems pirkiniams (vežimėliui, lovytei, automobilinei kėdutei).

Tuo pačiu pasitreniruosite gyventi su kuklesniu biudžetu, ir vėliau bus lengviau prisitaikyti.

Taip pat skaitykite

2020 m. sausio mėnesio mažyliai :)

 1. Gardi
  Gardi prieš 8 val.

  Baby parašė:
  Ar kam nors yra dingę krūtinės jautrumas?

  Baby, nesigasdink labai. Aš isvis nejauciu jokiu pokyciu su ja. O pries tai, kai laukiaus, skaudejo nuo pirmos pastojimo dienos iki gimdymo. Ne taisykle cia tas krutines jautrumas

 2. Baby
  Baby prieš 8 val.

  Gabrielg parašė:
  Nepergyvenkite taip man taip pat labai šokinėja paros metu tas jautrumas. Netgi sakyčiau tokio kaip jautrumo nėra,o tiesiog sukietėja krūtinė. Bet būna ir suminkš…

  Krūtinės speneliai būdavo jautrus, o dabar nebe 🙄 na tikiuos, kad viskas gerai.

  Gardi parašė:
  Baby, nesigasdink labai. Aš isvis nejauciu jokiu pokyciu su ja. O pries tai, kai laukiaus, skaudejo nuo pirmos pastojimo dienos iki gimdymo. Ne taisykle cia tas kru…

  Aš labai tikiuosi. Kai pirmą kartą dingo, kai buvo 5 savaites, buvo nesivystantis..

 3. User has not uploaded an avatar
  Anelee prieš 7 val.

  Ditutea parašė:
  Man priespienis atsirado dar pries nestuma gydytoja sake,kad matyt hormonai siaucia,nieko baisaus del visa ko progesterono tyrima dariausi ar ne per …

  Ačiū !!! 💐O jei per didelis, ką daro?

 4. Juste115115
  Juste115115 prieš 27 min.

  Baby parašė:
  Ar kam nors yra dingę krūtinės jautrumas?

  Man jau geros dvi savaites. Aišku jeigu pačiupinėti spienelius, tai jaučiasi, bet neštumo pradžioje visa krūtinė skaudėjo

 5. Rasiux
  Rasiux prieš 24 min.

  Baby parašė:
  Krūtinės speneliai būdavo jautrus, o dabar nebe 🙄 na tikiuos, kad viskas gerai.

  O man kai buvo nesivystantis ir abrazija padare 8 sav, bet buvo tuscia puslyte tai krutine dege sunki kaip svinas ir dar pora sav po, merginos nesigasdinkin tikekit kad viskas bus gerai 😉