13 nėštumo savaitė

13 nėštumo savaitė

Vaikelis 13 nėštumo savaitę

Nektarinas. Tai – paskutinioji pirmojo nėštumo trimestro savaitė, o tai reiškia, kad dauguma svarbiausių vaisiaus vystymosi etapų netrukus baigsis.

Mažylio ūgis nuo viršugalvio iki sėdmenų – apie 6.5-7.5 cm, jis sveria apie 25 gramus ir yra dydžio sulig nektarinu.

Nors ir mažytis, įsčiose jau visiškai susiformavęs kūdikis. Jo kūno dalys gerokai proporcingesnės nei prieš keletą savaičių. Anksčiau vaikelio galva buvo didesnė nei likusi kūno dalis, tačiau dabar ji sudaro tik trečdalį kūnelio.

Ant mažučių jo pirštukų pagalvėlių jau susidarė unikalūs pirštų atspaudų raštai. 

Jau susiformavę ir mažylio išoriniai lytiniai organai, tačiau parastai vaikelio lytį daugiau ar mažiau patikimai pavyksta nustatyti tik 16-tą nėštumo savaitę ar vėliau. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 13 nėštumo savaitę

Faktas

Apklausos rodo, kad dalis būsimųjų tėvelių taip pat patiria nėštumo simptomus: priauga svorio, juos pykina, jie tampa jautresni.

Metas nedidelei šventei! Prasideda paskutinė pirmojo trimestro savaitė! Kitą savaitę jau prasidės antrąsis!

Tai gera žinia dėl dviejų priežasčių: pirma, persileidimorizika smarkiai sumažėja. Antra, dauguma nemalonių nėštumo simptomų aprimsta – pavyzdžiui, rytinis pykinimas.

Iki gimdymo dar toli, bet krūtys jau gali pradėti gaminti krekenas (priešpienį) – itin maistingą skystį, kuriuo maitinsite kūdikį pirmąsias dienas po gimdymo, iki pradės gamintis tikrasis pienas.

Dauguma porų pastebi, kad antrojo trimestro metu, kai nuslūgsta rytinis pykinimas ir nėštukė turi daugiau energijos, sustiprėja lytinis potraukis. Jei prižiūrintis gydytojas nenurodė kitaip, seksas nėštumo metu yra visiškai saugus. Partneris niekaip negali pakenkti vaikeliui, tad drąsiai pirmyn!

Taip pat skaitykite

Darbelis 13 nėštumo savaitei

Persvarstykite šeimos biudžetą ir su vyru aptarkite su kūdikiu susijusias išlaidas – vežimėliui, lovytei, drabužėliams, sauskelnėms, žaislams.

Įvertinkite, kad kūdikiui gimus jūsų šeimos pajamos gali sumažėti, ypač jei jūsų atlyginimas viršija SODROS nustatytas motinystės (tėvystės) išmokų ribas.

Jei jūsų biudžetas ribotas ir sunkiai sekasi sutaupyti, aptarkite, kokias dabartines išlaidas galite apkarpyti, kad pakaktų būtiniausiems vaikelio poreikiams. Net jei giminės ir draugai parūpins išaugtų drabužėlių, žaislų, išlaidų vis tiek bus.

Kraitelį pirkti dar ne laikas, tačiau jau dabar galite bent apytiksliai įsivertinti poreikius ir kas mėnesį atidėti tam tikrą sumą stambesniems pirkiniams (vežimėliui, lovytei, automobilinei kėdutei).

Tuo pačiu pasitreniruosite gyventi su kuklesniu biudžetu, ir vėliau bus lengviau prisitaikyti.

Taip pat skaitykite

2019 m. balandinukai

 1. Manuela
  Manuela prieš 2 val.

  Kepurine parašė:
  Visokiu nenormaliu yra, bet tikrai netikiu, kad kaip kazkas sake, PUSE darosi tik del lyties, ir, jei ka, abortas. Nebesvaikit.

  Tas PUSĖ šokiruojančiai skamba

 2. March
  March prieš 2 val.

  Manuela parašė:
  O sakykit, ko ten tada būti? Per dieną ten parašoma 200-300 žinučių. Tarkim, neužeinat savaitę. Paskaičiuokit. Skaitysit viską? Aš nepiktai visai, tik mano nuomone,…

  Pritariu,pati isejau is tos grupes, nes visiskai nespejau skaityti, tai daznai nepagaudavau net esmes apie ka kalba

 3. Greta Vilp
  Greta Vilp prieš 2 val.

  Kepurine parašė:
  Visokiu nenormaliu yra, bet tikrai netikiu, kad kaip kazkas sake, PUSE darosi tik del lyties, ir, jei ka, abortas. Nebesvaikit.

  As ir manau, kad PUSE yra smarkiai perdeta. Tik manau, kad pasitaiko. As genetiniu tyrimu nesidariau. Ir dabar nesidarysiu, nebent gyd rekomenduotu. As manau, kad daugelis darosi del ramybes. Dabar tikrai gana daznai sveikiems, jauniems zmonems nesiseka pastoti arba vaikuciai turi tam tikras negalias. Tai vaiko sveikata tikrai pats svarbiausias dalykas. Ir tas noras eit pas genetikus man atrodo normalus. Tik yra ir dalis (tikiuosi, kad labai labai maza), kuri tuos tyrimus daro labai nederamu tikslu.

 4. Ymka
  Ymka prieš 2 val.

  Viltis 2018 parašė:
  Nzn mum genetike pasakojo,kad puse asmenu atvaziuoja noredami anksti suzinoti lyti,jei lytis netinka,buna,kad pasidaro abortus....drįstu,nes paskambinus pasako atvy…

  Tai gal Jus Uk gyvenat,kad Jums sako, jog daro abortus del lyties. Abortus daros musulmonai, nes mergaiciu nenori.

 5. kytia
  kytia prieš 9 min.

  Jakolau parašė:
  Ar ketinat jei viskas gerai po tyrimu dar eit i echo pas genetika?
  Man genetike sake reikia, mano ginekologe viska ziurejo, sake tikrai nereik. Pasim…

  aha, aš KMUK užsiregistravusi echo darytis kur sprando raukšlę tikrina ir t.t. man 39, todėl pasidarysiu visus įmanomus tyrimus. NIPT tyrimuose rašo kad 99proc. tikslumas, bet... galimas mozaicizmas... kaip suprantu apsidraudžia