13 nėštumo savaitė

13 nėštumo savaitė
Reklama

Vaikelis 13 nėštumo savaitę

Nektarinas. Tai – paskutinioji pirmojo nėštumo trimestro savaitė, o tai reiškia, kad dauguma svarbiausių vaisiaus vystymosi etapų netrukus baigsis.

Mažylio ūgis nuo viršugalvio iki sėdmenų – apie 6.5-7.5 cm, jis sveria apie 25 gramus ir yra dydžio sulig nektarinu.

Nors ir mažytis, įsčiose jau visiškai susiformavęs kūdikis. Jo kūno dalys gerokai proporcingesnės nei prieš keletą savaičių. Anksčiau vaikelio galva buvo didesnė nei likusi kūno dalis, tačiau dabar ji sudaro tik trečdalį kūnelio.

Ant mažučių jo pirštukų pagalvėlių jau susidarė unikalūs pirštų atspaudų raštai. 

Jau susiformavę ir mažylio išoriniai lytiniai organai, tačiau parastai vaikelio lytį daugiau ar mažiau patikimai pavyksta nustatyti tik 16-tą nėštumo savaitę ar vėliau. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Reklama

Tavo kūnas 13 nėštumo savaitę

Faktas

Apklausos rodo, kad dalis būsimųjų tėvelių taip pat patiria nėštumo simptomus: priauga svorio, juos pykina, jie tampa jautresni.

Metas nedidelei šventei! Prasideda paskutinė pirmojo trimestro savaitė! Kitą savaitę jau prasidės antrąsis!

Tai gera žinia dėl dviejų priežasčių: pirma, persileidimorizika smarkiai sumažėja. Antra, dauguma nemalonių nėštumo simptomų aprimsta – pavyzdžiui, rytinis pykinimas.

Iki gimdymo dar toli, bet krūtys jau gali pradėti gaminti krekenas (priešpienį) – itin maistingą skystį, kuriuo maitinsite kūdikį pirmąsias dienas po gimdymo, iki pradės gamintis tikrasis pienas.

Dauguma porų pastebi, kad antrojo trimestro metu, kai nuslūgsta rytinis pykinimas ir nėštukė turi daugiau energijos, sustiprėja lytinis potraukis. Jei prižiūrintis gydytojas nenurodė kitaip, seksas nėštumo metu yra visiškai saugus. Partneris niekaip negali pakenkti vaikeliui, tad drąsiai pirmyn!

Taip pat skaitykite

Darbelis 13 nėštumo savaitei

Persvarstykite šeimos biudžetą ir su vyru aptarkite su kūdikiu susijusias išlaidas – vežimėliui, lovytei, drabužėliams, sauskelnėms, žaislams.

Įvertinkite, kad kūdikiui gimus jūsų šeimos pajamos gali sumažėti, ypač jei jūsų atlyginimas viršija SODROS nustatytas motinystės (tėvystės) išmokų ribas.

Jei jūsų biudžetas ribotas ir sunkiai sekasi sutaupyti, aptarkite, kokias dabartines išlaidas galite apkarpyti, kad pakaktų būtiniausiems vaikelio poreikiams. Net jei giminės ir draugai parūpins išaugtų drabužėlių, žaislų, išlaidų vis tiek bus.

Kraitelį pirkti dar ne laikas, tačiau jau dabar galite bent apytiksliai įsivertinti poreikius ir kas mėnesį atidėti tam tikrą sumą stambesniems pirkiniams (vežimėliui, lovytei, automobilinei kėdutei).

Tuo pačiu pasitreniruosite gyventi su kuklesniu biudžetu, ir vėliau bus lengviau prisitaikyti.

Taip pat skaitykite

2020 m. Balandinukai ❤️

 1. User has not uploaded an avatar
  Zhiuli prieš 4 val.

  DovMat parašė:
  As jau imu mastyti apie ta nesciuju pagalve,nes nevisada patogu miegoti darosi jau o kas bus veliau tai itariu miegosim nuolatos dienos metu😁

  Jo, reiks pirkti. Su antru nėštumu pasigailėjau, kad nenusipirkau. Su pirmu dar jų nebuvo. Bet man kol kas patogu dar miegoti

 2. Chaelin
  Chaelin prieš 3 val.

  O merginos ar kas nors girdejo toki bajari, kad neva nuo kitu metu, tevas gaus ne menesi, o tris menesius atostogu po vaiko gimimo? Jau ne vienas zmogus man sake, bet as pati nieko negirdejau. Bandziau ieskot straipsnio, bet ir nieko neradau 🤔

 3. User has not uploaded an avatar
  melitaa prieš 3 val.

  Chaelin parašė:
  O merginos ar kas nors girdejo toki bajari, kad neva nuo kitu metu, tevas gaus ne menesi, o tris menesius atostogu po vaiko gimimo? Jau ne vienas zmogus man sake, b…

  Nieko negirdėjau. Tai labai puiku butu👏🙂

 4. Juoda orchidėja
  Juoda orchidėja prieš 3 val.

  Chaelin parašė:
  O merginos ar kas nors girdejo toki bajari, kad neva nuo kitu metu, tevas gaus ne menesi, o tris menesius atostogu po vaiko gimimo? Jau ne vienas zmogus man sake, b…

  Labas rytas, buvo per zinias sake, kad jei priims tai gaus ne tai kad menesi ta tevystes atostogu, bet kai mama pasiims vpa tarkim dviems metams, tai tetis gaus pasiimti irgi 3 menesiams, kitu atveju negausi tiesiog pinigu uz ta laika. Jei tetis atsisakytu imti tuos tris menesius,tai mama gautu tik uz 21 menesi ismokas. Nezinau ar tiksliai ir suprantamai isejo parasyt, bet tikrai taip kalbejo😊

 5. User has not uploaded an avatar
  GretaTZ prieš 53 min.

  Augustė7 parašė:
  Klausimas toms,kurioms buvo padidėjusi gliukozė, ar nevargino nuolatinis troškulys ir padažnėjęs šlapinimas? Ypač naktį ☹ baigiu nudurnėt nuo vandens gėrimo ir laks…

  Labas,
  Manęs tai nevargina troškulys. Kartais po nakties išdžiuvus burna būna. į tualetą tai lakstau
  Beje vakar tai cirkas buvo dėl maisto. Bandelės į trasą ėjo. Vakare dar kiek sveikiau natūralų jogurtą suvalgiau pasipjausčius su dž slyvom. Nu nesinorėjo normalaus maisto ir viskas