13 nėštumo savaitė

13 nėštumo savaitė

Vaikelis 13 nėštumo savaitę

Nektarinas. Tai – paskutinioji pirmojo nėštumo trimestro savaitė, o tai reiškia, kad dauguma svarbiausių vaisiaus vystymosi etapų netrukus baigsis.

Mažylio ūgis nuo viršugalvio iki sėdmenų – apie 6.5-7.5 cm, jis sveria apie 25 gramus ir yra dydžio sulig nektarinu.

Nors ir mažytis, įsčiose jau visiškai susiformavęs kūdikis. Jo kūno dalys gerokai proporcingesnės nei prieš keletą savaičių. Anksčiau vaikelio galva buvo didesnė nei likusi kūno dalis, tačiau dabar ji sudaro tik trečdalį kūnelio.

Ant mažučių jo pirštukų pagalvėlių jau susidarė unikalūs pirštų atspaudų raštai. 

Jau susiformavę ir mažylio išoriniai lytiniai organai, tačiau parastai vaikelio lytį daugiau ar mažiau patikimai pavyksta nustatyti tik 16-tą nėštumo savaitę ar vėliau. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 13 nėštumo savaitę

Faktas

Apklausos rodo, kad dalis būsimųjų tėvelių taip pat patiria nėštumo simptomus: priauga svorio, juos pykina, jie tampa jautresni.

Metas nedidelei šventei! Prasideda paskutinė pirmojo trimestro savaitė! Kitą savaitę jau prasidės antrąsis!

Tai gera žinia dėl dviejų priežasčių: pirma, persileidimorizika smarkiai sumažėja. Antra, dauguma nemalonių nėštumo simptomų aprimsta – pavyzdžiui, rytinis pykinimas.

Iki gimdymo dar toli, bet krūtys jau gali pradėti gaminti krekenas (priešpienį) – itin maistingą skystį, kuriuo maitinsite kūdikį pirmąsias dienas po gimdymo, iki pradės gamintis tikrasis pienas.

Dauguma porų pastebi, kad antrojo trimestro metu, kai nuslūgsta rytinis pykinimas ir nėštukė turi daugiau energijos, sustiprėja lytinis potraukis. Jei prižiūrintis gydytojas nenurodė kitaip, seksas nėštumo metu yra visiškai saugus. Partneris niekaip negali pakenkti vaikeliui, tad drąsiai pirmyn!

Taip pat skaitykite

Darbelis 13 nėštumo savaitei

Persvarstykite šeimos biudžetą ir su vyru aptarkite su kūdikiu susijusias išlaidas – vežimėliui, lovytei, drabužėliams, sauskelnėms, žaislams.

Įvertinkite, kad kūdikiui gimus jūsų šeimos pajamos gali sumažėti, ypač jei jūsų atlyginimas viršija SODROS nustatytas motinystės (tėvystės) išmokų ribas.

Jei jūsų biudžetas ribotas ir sunkiai sekasi sutaupyti, aptarkite, kokias dabartines išlaidas galite apkarpyti, kad pakaktų būtiniausiems vaikelio poreikiams. Net jei giminės ir draugai parūpins išaugtų drabužėlių, žaislų, išlaidų vis tiek bus.

Kraitelį pirkti dar ne laikas, tačiau jau dabar galite bent apytiksliai įsivertinti poreikius ir kas mėnesį atidėti tam tikrą sumą stambesniems pirkiniams (vežimėliui, lovytei, automobilinei kėdutei).

Tuo pačiu pasitreniruosite gyventi su kuklesniu biudžetu, ir vėliau bus lengviau prisitaikyti.

Taip pat skaitykite

2021 metų sausinukai ❤️🌸

 1. Krisias
  Krisias prieš 18 val.

  Spalva parašė:
  Sveikos! Norėjau paklausti, ar pas jus jau matosi pilvas? Mano, kai nesu pavalgiusi, tai, atrodo, vos vos padidejes, bet kai pavalgau, tai tikrai tampa matomas..

  Pas mane lygiai tas pats 😏 ryte lyg vos vos, bet tik pavalgau tai išsipučia 😀

 2. Krisias
  Krisias prieš 18 val.

  Spalva parašė:
  Man tai vakar ir šiandien labai skauda galvą... Smilkinius.. gal ir dar kam nors taip buvo, kaip malsinate skausma? Bandžiau isgerti puodelį kavos ( siaip kavos neg…

  Man kokias tris dienas iš eilės nuo pietų isiskaudedavo galva.. Gryzus po darbo išsimdavau akių lęšius ir praeidavo.. Kitas dienas lyg viskas gerai.. Nzn kodėl taip sureaguoja į tuos lęšius.. Jau galvojau reiks akinius traukti.. Bet apsiramino 😏

 3. User has not uploaded an avatar
  zibute1111 prieš 4 val.

  Man pilvo apačioje lyg maudimas atsirado🤔 ir buvo lyg pilvo šone kaip kokį raumenį sutraukia ar raikščiai koki🤔
  Ar niekas nieko panašaus nejaučiat?

 4. User has not uploaded an avatar
  Spalva prieš 4 val.

  zibute1111 parašė:
  Man pilvo apačioje lyg maudimas atsirado🤔 ir buvo lyg pilvo šone kaip kokį raumenį sutraukia ar raikščiai koki🤔

  Man irgi buna: tai vienoje vietoje pamaudzia, tai kitoje. Jei tai nera stprus maudimas, manau, nieko tokio. gimda plečiasi, normalu, kad kartais gali pamausti. Jei nerimaujate, ir jei labai maudžia - krepkites pas gydytoja.

 5. User has not uploaded an avatar
  zibute1111 prieš 3 val.

  Spalva parašė:
  Man irgi buna: tai vienoje vietoje pamaudzia, tai kitoje. Jei tai nera stprus maudimas, manau, nieko tokio. gimda plečiasi, normalu, kad kartais gali pamausti. Jei …

  Tik lengvas maudimas, o tas kaip patraukimas😄tai staigus stipresnis bet trumpai😄