13 nėštumo savaitė

Vaikelis 13 nėštumo savaitę

Nektarinas. Tai – paskutinioji pirmojo nėštumo trimestro savaitė, o tai reiškia, kad dauguma svarbiausių vaisiaus vystymosi etapų netrukus baigsis.

Mažylio ūgis nuo viršugalvio iki sėdmenų – apie 6.5-7.5 cm, jis sveria apie 25 gramus ir yra dydžio sulig nektarinu.

Nors ir mažytis, įsčiose jau visiškai susiformavęs kūdikis. Jo kūno dalys gerokai proporcingesnės nei prieš keletą savaičių. Anksčiau vaikelio galva buvo didesnė nei likusi kūno dalis, tačiau dabar ji sudaro tik trečdalį kūnelio.

Ant mažučių jo pirštukų pagalvėlių jau susidarė unikalūs pirštų atspaudų raštai.

Jau susiformavę ir mažylio išoriniai lytiniai organai, tačiau parastai vaikelio lytį daugiau ar mažiau patikimai pavyksta nustatyti tik 16-tą nėštumo savaitę ar vėliau.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 13 nėštumo savaitę

Faktas

Apklausos rodo, kad dalis būsimųjų tėvelių taip pat patiria nėštumo simptomus: priauga svorio, juos pykina, jie tampa jautresni.

Metas nedidelei šventei! Prasideda paskutinė pirmojo trimestro savaitė! Kitą savaitę jau prasidės antrąsis!

Tai gera žinia dėl dviejų priežasčių: pirma, persileidimorizika smarkiai sumažėja. Antra, dauguma nemalonių nėštumo simptomų aprimsta – pavyzdžiui, rytinis pykinimas.

Iki gimdymo dar toli, bet krūtys jau gali pradėti gaminti krekenas (priešpienį) – itin maistingą skystį, kuriuo maitinsite kūdikį pirmąsias dienas po gimdymo, iki pradės gamintis tikrasis pienas.

Dauguma porų pastebi, kad antrojo trimestro metu, kai nuslūgsta rytinis pykinimas ir nėštukė turi daugiau energijos, sustiprėja lytinis potraukis. Jei prižiūrintis gydytojas nenurodė kitaip, seksas nėštumo metu yra visiškai saugus. Partneris niekaip negali pakenkti vaikeliui, tad drąsiai pirmyn!

Taip pat skaitykite

Darbelis 13 nėštumo savaitei

Persvarstykite šeimos biudžetą ir su vyru aptarkite su kūdikiu susijusias išlaidas – vežimėliui, lovytei, drabužėliams, sauskelnėms, žaislams.

Įvertinkite, kad kūdikiui gimus jūsų šeimos pajamos gali sumažėti, ypač jei jūsų atlyginimas viršija SODROS nustatytas motinystės (tėvystės) išmokų ribas.

Jei jūsų biudžetas ribotas ir sunkiai sekasi sutaupyti, aptarkite, kokias dabartines išlaidas galite apkarpyti, kad pakaktų būtiniausiems vaikelio poreikiams. Net jei giminės ir draugai parūpins išaugtų drabužėlių, žaislų, išlaidų vis tiek bus.

Kraitelį pirkti dar ne laikas, tačiau jau dabar galite bent apytiksliai įsivertinti poreikius ir kas mėnesį atidėti tam tikrą sumą stambesniems pirkiniams (vežimėliui, lovytei, automobilinei kėdutei).

Tuo pačiu pasitreniruosite gyventi su kuklesniu biudžetu, ir vėliau bus lengviau prisitaikyti.

Taip pat skaitykite

2019 m. Vasario mėn. mažyliai

1. Simas10
    Simas10 prieš 43 min.

Hermiona parašė:
    Mergaitės, noriu pasiteirauti tų, kurios lankosi privačiai. Jei einate privačiai ar nėščiosios knygelę užveda ir pildo privati ginė?

Nuo įdomi situacija, skundą parasyciau poliklinikai. Jeigu nemoka normaliai bendrauti.
    Bet aš ir pradžioj lankiau privačiai dar reikia kad knygutė užvesti, tai pati ginekologė sakė turi eiti ten kur prisirasius, bet privačiai aišku man labiau patinka, kitas bendravimas, daugiau apšviečia, kada ir kokius tyrimus darytis. O valstybinės tai tik greičiau tave prastumti, dar jai koks paklausi tai įsižeidžia vos ne jai čia tu daktarė ar aš.

2. Simas10
    Simas10 prieš 37 min.

hailiee parašė:
    man 8 sav. ir irgi jau pasakiau. o jūs gavot iš gydytojų pažymas į darbovietes, kad laukiatės?

3. ali123
    ali123 prieš 33 min.

Labai jau jūs anksti sakot, nors pilvelis normaliai išryškėtų.
    Su pirmu kai laukiasi tai šeštą tik pasakiau.</blockquoteA>

As ir anksti pasakiau nes darbas ne ofisinis.o saugot pilvinuka reikia.ne visoms aplinkybes leidzia pasakyt triju ar veliau men.

4. agneta000
    agneta000 prieš 20 min.

Su pirmu kai laukiasi tai šeštą tik pasakiau.

Sesta menesi?? Jus juokaujat? nuo 7 men i dekreta iseinama, ir darbdavi kiek anksciau reiktu ispeti kad darbuotojas iseina...jam reikia susirasti kita darbuotoja i nesciosios vieta.

hailiee prieš 5 min.

Su pirmu kai laukiasi tai šeštą tik pasakiau.

visai darbovietei neskelbiau, bet imones vadovei pasakiau. kadangi as dirbu pagrinde su ja, tai net nezadejau slept ir kai tuo labiau mane pykina ir buvau ant biliutenio, tai sunku ir nuslept. o pasakyt menesi pries iseinant, nemanau, kad sazininga darbdavio atvzilgiu. jam ir zmogu reik susirast ir apmokint.