13 nėštumo savaitė

13 nėštumo savaitė

Vaikelis 13 nėštumo savaitę

Nektarinas. Tai – paskutinioji pirmojo nėštumo trimestro savaitė, o tai reiškia, kad dauguma svarbiausių vaisiaus vystymosi etapų netrukus baigsis.

Mažylio ūgis nuo viršugalvio iki sėdmenų – apie 6.5-7.5 cm, jis sveria apie 25 gramus ir yra dydžio sulig nektarinu.

Nors ir mažytis, įsčiose jau visiškai susiformavęs kūdikis. Jo kūno dalys gerokai proporcingesnės nei prieš keletą savaičių. Anksčiau vaikelio galva buvo didesnė nei likusi kūno dalis, tačiau dabar ji sudaro tik trečdalį kūnelio.

Ant mažučių jo pirštukų pagalvėlių jau susidarė unikalūs pirštų atspaudų raštai. 

Jau susiformavę ir mažylio išoriniai lytiniai organai, tačiau parastai vaikelio lytį daugiau ar mažiau patikimai pavyksta nustatyti tik 16-tą nėštumo savaitę ar vėliau. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 13 nėštumo savaitę

Faktas

Apklausos rodo, kad dalis būsimųjų tėvelių taip pat patiria nėštumo simptomus: priauga svorio, juos pykina, jie tampa jautresni.

Metas nedidelei šventei! Prasideda paskutinė pirmojo trimestro savaitė! Kitą savaitę jau prasidės antrąsis!

Tai gera žinia dėl dviejų priežasčių: pirma, persileidimorizika smarkiai sumažėja. Antra, dauguma nemalonių nėštumo simptomų aprimsta – pavyzdžiui, rytinis pykinimas.

Iki gimdymo dar toli, bet krūtys jau gali pradėti gaminti krekenas (priešpienį) – itin maistingą skystį, kuriuo maitinsite kūdikį pirmąsias dienas po gimdymo, iki pradės gamintis tikrasis pienas.

Dauguma porų pastebi, kad antrojo trimestro metu, kai nuslūgsta rytinis pykinimas ir nėštukė turi daugiau energijos, sustiprėja lytinis potraukis. Jei prižiūrintis gydytojas nenurodė kitaip, seksas nėštumo metu yra visiškai saugus. Partneris niekaip negali pakenkti vaikeliui, tad drąsiai pirmyn!

Taip pat skaitykite

Darbelis 13 nėštumo savaitei

Persvarstykite šeimos biudžetą ir su vyru aptarkite su kūdikiu susijusias išlaidas – vežimėliui, lovytei, drabužėliams, sauskelnėms, žaislams.

Įvertinkite, kad kūdikiui gimus jūsų šeimos pajamos gali sumažėti, ypač jei jūsų atlyginimas viršija SODROS nustatytas motinystės (tėvystės) išmokų ribas.

Jei jūsų biudžetas ribotas ir sunkiai sekasi sutaupyti, aptarkite, kokias dabartines išlaidas galite apkarpyti, kad pakaktų būtiniausiems vaikelio poreikiams. Net jei giminės ir draugai parūpins išaugtų drabužėlių, žaislų, išlaidų vis tiek bus.

Kraitelį pirkti dar ne laikas, tačiau jau dabar galite bent apytiksliai įsivertinti poreikius ir kas mėnesį atidėti tam tikrą sumą stambesniems pirkiniams (vežimėliui, lovytei, automobilinei kėdutei).

Tuo pačiu pasitreniruosite gyventi su kuklesniu biudžetu, ir vėliau bus lengviau prisitaikyti.

Taip pat skaitykite

2018 m. Spalio mažiukai!

 1. User has not uploaded an avatar
  ing87 prieš 2 val.

  Egluuteee parašė:
  Nu nemanau kad čia nesąmones. Juk kiekvienas vyras kitoks. Mano vyras vyriškas ir su juo viskas gerai bet nemėgsta jis tokiu bairiu ir aš žinau kad jam tikrai nepat…

  Mano vyras dalyvavo nuo pradziu iki pabaigos. Lb dziaugiuosi. Ne neisivaizduoju kitaip. Nu tik pas mus gimdymas purmas apie 7 val truko. O antras apie 4.5 val. Per pirmo saremius net uzmigdavau😂nes jau pavargusi buvau. O antras lb greit viskas. Tikiuosi sykart irgi nebus ilgai

 2. Nepriklausomybe
  Nepriklausomybe prieš 2 val.

  RasU parašė:
  Bandysiu pirkt tą duphalac, jei chia sėklos nepadės. Bandau dar pasuku puslitri isgert

  Kiviai gerai veikia😉

 3. User has not uploaded an avatar
  Raimuka prieš 1 val.

  As asmeniskai irgi esu uz vyro buvima,bet si karta tikrai zinau kad geriau man "nepadeda tuo metu" isskyrus vandens padavima 😃 uzteks kad zinosiu jog yra salia, nes praeita karta tik erzino jo padejimas😃

 4. LiucijaE
  LiucijaE prieš 48 min.

  RasU parašė:
  Sveikos,
  Gal pagelbėsit patarimais?

  Lapicol skaidulos, mantikras issigelbejimas

 5. Egluuteee
  Egluuteee prieš 45 min.

  ing87 parašė:
  Mano vyras dalyvavo nuo pradziu iki pabaigos. Lb dziaugiuosi. Ne neisivaizduoju kitaip. Nu tik pas mus gimdymas purmas apie 7 val truko. O antras apie 4.5 val. Per …

  Tai čia tavo labai greit... aš 24 val su saremiais kankinausi.. tada 2 val gimdžiau vyras visas valandas kartu buvo.. namie užsnūsdavo tik
  O jum turėtų trečias būti tikrai daug greiciau