13 nėštumo savaitė

13 nėštumo savaitė

Vaikelis 13 nėštumo savaitę

Nektarinas. Tai – paskutinioji pirmojo nėštumo trimestro savaitė, o tai reiškia, kad dauguma svarbiausių vaisiaus vystymosi etapų netrukus baigsis.

Mažylio ūgis nuo viršugalvio iki sėdmenų – apie 6.5-7.5 cm, jis sveria apie 25 gramus ir yra dydžio sulig nektarinu.

Nors ir mažytis, įsčiose jau visiškai susiformavęs kūdikis. Jo kūno dalys gerokai proporcingesnės nei prieš keletą savaičių. Anksčiau vaikelio galva buvo didesnė nei likusi kūno dalis, tačiau dabar ji sudaro tik trečdalį kūnelio.

Ant mažučių jo pirštukų pagalvėlių jau susidarė unikalūs pirštų atspaudų raštai. 

Jau susiformavę ir mažylio išoriniai lytiniai organai, tačiau parastai vaikelio lytį daugiau ar mažiau patikimai pavyksta nustatyti tik 16-tą nėštumo savaitę ar vėliau. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 13 nėštumo savaitę

Faktas

Apklausos rodo, kad dalis būsimųjų tėvelių taip pat patiria nėštumo simptomus: priauga svorio, juos pykina, jie tampa jautresni.

Metas nedidelei šventei! Prasideda paskutinė pirmojo trimestro savaitė! Kitą savaitę jau prasidės antrąsis!

Tai gera žinia dėl dviejų priežasčių: pirma, persileidimorizika smarkiai sumažėja. Antra, dauguma nemalonių nėštumo simptomų aprimsta – pavyzdžiui, rytinis pykinimas.

Iki gimdymo dar toli, bet krūtys jau gali pradėti gaminti krekenas (priešpienį) – itin maistingą skystį, kuriuo maitinsite kūdikį pirmąsias dienas po gimdymo, iki pradės gamintis tikrasis pienas.

Dauguma porų pastebi, kad antrojo trimestro metu, kai nuslūgsta rytinis pykinimas ir nėštukė turi daugiau energijos, sustiprėja lytinis potraukis. Jei prižiūrintis gydytojas nenurodė kitaip, seksas nėštumo metu yra visiškai saugus. Partneris niekaip negali pakenkti vaikeliui, tad drąsiai pirmyn!

Taip pat skaitykite

Darbelis 13 nėštumo savaitei

Persvarstykite šeimos biudžetą ir su vyru aptarkite su kūdikiu susijusias išlaidas – vežimėliui, lovytei, drabužėliams, sauskelnėms, žaislams.

Įvertinkite, kad kūdikiui gimus jūsų šeimos pajamos gali sumažėti, ypač jei jūsų atlyginimas viršija SODROS nustatytas motinystės (tėvystės) išmokų ribas.

Jei jūsų biudžetas ribotas ir sunkiai sekasi sutaupyti, aptarkite, kokias dabartines išlaidas galite apkarpyti, kad pakaktų būtiniausiems vaikelio poreikiams. Net jei giminės ir draugai parūpins išaugtų drabužėlių, žaislų, išlaidų vis tiek bus.

Kraitelį pirkti dar ne laikas, tačiau jau dabar galite bent apytiksliai įsivertinti poreikius ir kas mėnesį atidėti tam tikrą sumą stambesniems pirkiniams (vežimėliui, lovytei, automobilinei kėdutei).

Tuo pačiu pasitreniruosite gyventi su kuklesniu biudžetu, ir vėliau bus lengviau prisitaikyti.

Taip pat skaitykite

2020 m. Spalinukai ❤

 1. User has not uploaded an avatar
  [email protected] prieš 9 val.

  Lenauriene parašė:
  Man liepe tik foli gerti iki 13 savaites, o po to jau pradeti papildus.

  Na as manau jokiu papildu sy nestuma nepirksiu ir negersiu. Sunaus kai laukiausi nusipirkau gerus vitaminus ir ka uzteko viena isgert ir tai ziauriai veida isbere raudonom demem galvojau isprotesiu nuo skausmo. Tai kadangi esu daug kam alergiska tai sy nestuma atsisakysiu.

 2. Kisulita
  Kisulita prieš 9 val.

  [email protected] parašė:
  O iki kelintos savaites zadat folio rugsti gerti? Man viena gine sake iki 12 kita sake dabar butina iki 16 savaites gert.

  Kiek man sakė, tai svarbiausia vartoti folio rūgštį prieš nėštumą ir pirmuosius kelis nėštumo mėnesius. Tai manau, iki kokių 12 sav. reiktų pavartoti 😊

 3. Kisulita
  Kisulita prieš 9 val.

  [email protected] parašė:
  Na as manau jokiu papildu sy nestuma nepirksiu ir negersiu. Sunaus kai laukiausi nusipirkau gerus vitaminus ir ka uzteko viena isgert ir tai ziauriai veida isbere r…

  Aš irgi jokių papildų negersiu, nes kaip man sakė, tai chemija, o naudos nedaug, nes organizmas nepasisavina daug ko iš tų kompleksinių vitaminų. Geriau kažką atskirai vartoti, jei tikrai trūksta. Tai stebėsiu geležį, magnį, jeigu reikės, tada kelsiu 🙂

 4. User has not uploaded an avatar
  Maja11 prieš 7 val.

  Ar jums jau matos pilvas? Man 12 sav. ir visiškai plokščias pilvas dar

 5. Oryt
  Oryt prieš 6 val.

  Maja11 parašė:
  Ar jums jau matos pilvas? Man 12 sav. ir visiškai plokščias pilvas dar

  Man 13 savaiciu ir 2 dienos . neesu labai kuda bet po truputuka jau matau kad lyg lenda jau ❤️❤️