13 nėštumo savaitė

13 nėštumo savaitė

Vaikelis 13 nėštumo savaitę

Nektarinas. Tai – paskutinioji pirmojo nėštumo trimestro savaitė, o tai reiškia, kad dauguma svarbiausių vaisiaus vystymosi etapų netrukus baigsis.

Mažylio ūgis nuo viršugalvio iki sėdmenų – apie 6.5-7.5 cm, jis sveria apie 25 gramus ir yra dydžio sulig nektarinu.

Nors ir mažytis, įsčiose jau visiškai susiformavęs kūdikis. Jo kūno dalys gerokai proporcingesnės nei prieš keletą savaičių. Anksčiau vaikelio galva buvo didesnė nei likusi kūno dalis, tačiau dabar ji sudaro tik trečdalį kūnelio.

Ant mažučių jo pirštukų pagalvėlių jau susidarė unikalūs pirštų atspaudų raštai. 

Jau susiformavę ir mažylio išoriniai lytiniai organai, tačiau parastai vaikelio lytį daugiau ar mažiau patikimai pavyksta nustatyti tik 16-tą nėštumo savaitę ar vėliau. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 13 nėštumo savaitę

Faktas

Apklausos rodo, kad dalis būsimųjų tėvelių taip pat patiria nėštumo simptomus: priauga svorio, juos pykina, jie tampa jautresni.

Metas nedidelei šventei! Prasideda paskutinė pirmojo trimestro savaitė! Kitą savaitę jau prasidės antrąsis!

Tai gera žinia dėl dviejų priežasčių: pirma, persileidimorizika smarkiai sumažėja. Antra, dauguma nemalonių nėštumo simptomų aprimsta – pavyzdžiui, rytinis pykinimas.

Iki gimdymo dar toli, bet krūtys jau gali pradėti gaminti krekenas (priešpienį) – itin maistingą skystį, kuriuo maitinsite kūdikį pirmąsias dienas po gimdymo, iki pradės gamintis tikrasis pienas.

Dauguma porų pastebi, kad antrojo trimestro metu, kai nuslūgsta rytinis pykinimas ir nėštukė turi daugiau energijos, sustiprėja lytinis potraukis. Jei prižiūrintis gydytojas nenurodė kitaip, seksas nėštumo metu yra visiškai saugus. Partneris niekaip negali pakenkti vaikeliui, tad drąsiai pirmyn!

Taip pat skaitykite

Darbelis 13 nėštumo savaitei

Persvarstykite šeimos biudžetą ir su vyru aptarkite su kūdikiu susijusias išlaidas – vežimėliui, lovytei, drabužėliams, sauskelnėms, žaislams.

Įvertinkite, kad kūdikiui gimus jūsų šeimos pajamos gali sumažėti, ypač jei jūsų atlyginimas viršija SODROS nustatytas motinystės (tėvystės) išmokų ribas.

Jei jūsų biudžetas ribotas ir sunkiai sekasi sutaupyti, aptarkite, kokias dabartines išlaidas galite apkarpyti, kad pakaktų būtiniausiems vaikelio poreikiams. Net jei giminės ir draugai parūpins išaugtų drabužėlių, žaislų, išlaidų vis tiek bus.

Kraitelį pirkti dar ne laikas, tačiau jau dabar galite bent apytiksliai įsivertinti poreikius ir kas mėnesį atidėti tam tikrą sumą stambesniems pirkiniams (vežimėliui, lovytei, automobilinei kėdutei).

Tuo pačiu pasitreniruosite gyventi su kuklesniu biudžetu, ir vėliau bus lengviau prisitaikyti.

Taip pat skaitykite

2021 Rugsėjo mažiukai

 1. Santa Arija prieš 6 val.

  Majaap parašė:
  Nėra normalu kraujas nėštumo metu 🙄 iš karto tikrinčiaus jei taip būtų.

  Pritariu, aš kraujavau, tepliojau, po nedaug bet Per tà laikà 3 kart į priėmimà nulėkiau ir daryčiau taip pat jeigu bent lašiukas pasirodytú, sureguliavo vaistus, pasidariau tyrimus ... įvardijo kaip gręsiantį persileidimà, nors priežasties ir nerado

 2. User has not uploaded an avatar
  Reda93 prieš 2 val.

  Sveikos merginos, tiksliai nepamenu, bet ar ne šioje grupėje buvo mergina nėštukė iš Klaipėdos, kuri minėjo, kad lankysis Vetrungės klinikoje. Jei taip parašykite man privačią žinutę norėčiau šiek tiek kai ko paklausti, ačiū

 3. User has not uploaded an avatar
  Deimukazz prieš 1 val.

  Re nė parašė:
  Sveikos, prasidėjo 11sav ir labai skauda pilvuką, tempe, kartais net suduria, jokių tepliojimu nematyti, ar tai yra normalu? pas daktarę tik po 2sav

  Kai tempimo jausmas viskas normalu, tempiasi ir dideja gimda 😊🌺

 4. Eske
  Eske prieš 32 min.

  Reda93 parašė:
  Sveikos merginos, tiksliai nepamenu, bet ar ne šioje grupėje buvo mergina nėštukė iš Klaipėdos, kuri minėjo, kad lankysis Vetrungės klinikoje. Jei taip parašykite m…

  Merginos, lankiausi vetrunges klinikoje kuncu g. Ir labai nepatiko, nors as ejau del gimdos kaklelio, bet daktars neklausus padare daug daugiau tyrimu, kuriuos jau buvau pasidariusi užsienį, už viska paklojau apie 300e. Ir tai nebuvo baigtas reikalas, uzsirasiau pas klaipediske kuri dirba Šilalėje. Gal Esat girdėjusios apie Olga? Nuostabi gydytoja, tepineliai po 12e tyrimai 30e... is kur man tuos 300 vetrungei paskaičiavo nesuprantu..

 5. Eske
  Eske prieš 31 min.

  Eske parašė:
  Merginos, lankiausi vetrunges klinikoje kuncu g. Ir labai nepatiko, nors as ejau del gimdos kaklelio, bet daktars neklausus padare daug daugiau tyrimu, kuriuos jau …

  O vizitas nėščiosioms 40e bet ir tai man parašė kaip pakartotinis ir tik 20e sumokejau