13 nėštumo savaitė

Vaikelis 13 nėštumo savaitę

Nektarinas. Tai – paskutinioji pirmojo nėštumo trimestro savaitė, o tai reiškia, kad dauguma svarbiausių vaisiaus vystymosi etapų netrukus baigsis.

Mažylio ūgis nuo viršugalvio iki sėdmenų – apie 6.5-7.5 cm, jis sveria apie 25 gramus ir yra dydžio sulig nektarinu.

Nors ir mažytis, įsčiose jau visiškai susiformavęs kūdikis. Jo kūno dalys gerokai proporcingesnės nei prieš keletą savaičių. Anksčiau vaikelio galva buvo didesnė nei likusi kūno dalis, tačiau dabar ji sudaro tik trečdalį kūnelio.

Ant mažučių jo pirštukų pagalvėlių jau susidarė unikalūs pirštų atspaudų raštai. 

Jau susiformavę ir mažylio išoriniai lytiniai organai, tačiau parastai vaikelio lytį daugiau ar mažiau patikimai pavyksta nustatyti tik 16-tą nėštumo savaitę ar vėliau. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 13 nėštumo savaitę

Faktas

Apklausos rodo, kad dalis būsimųjų tėvelių taip pat patiria nėštumo simptomus: priauga svorio, juos pykina, jie tampa jautresni.

Metas nedidelei šventei! Prasideda paskutinė pirmojo trimestro savaitė! Kitą savaitę jau prasidės antrąsis!

Tai gera žinia dėl dviejų priežasčių: pirma, persileidimorizika smarkiai sumažėja. Antra, dauguma nemalonių nėštumo simptomų aprimsta – pavyzdžiui, rytinis pykinimas.

Iki gimdymo dar toli, bet krūtys jau gali pradėti gaminti krekenas (priešpienį) – itin maistingą skystį, kuriuo maitinsite kūdikį pirmąsias dienas po gimdymo, iki pradės gamintis tikrasis pienas.

Dauguma porų pastebi, kad antrojo trimestro metu, kai nuslūgsta rytinis pykinimas ir nėštukė turi daugiau energijos, sustiprėja lytinis potraukis. Jei prižiūrintis gydytojas nenurodė kitaip, seksas nėštumo metu yra visiškai saugus. Partneris niekaip negali pakenkti vaikeliui, tad drąsiai pirmyn!

Taip pat skaitykite

Darbelis 13 nėštumo savaitei

Persvarstykite šeimos biudžetą ir su vyru aptarkite su kūdikiu susijusias išlaidas – vežimėliui, lovytei, drabužėliams, sauskelnėms, žaislams.

Įvertinkite, kad kūdikiui gimus jūsų šeimos pajamos gali sumažėti, ypač jei jūsų atlyginimas viršija SODROS nustatytas motinystės (tėvystės) išmokų ribas.

Jei jūsų biudžetas ribotas ir sunkiai sekasi sutaupyti, aptarkite, kokias dabartines išlaidas galite apkarpyti, kad pakaktų būtiniausiems vaikelio poreikiams. Net jei giminės ir draugai parūpins išaugtų drabužėlių, žaislų, išlaidų vis tiek bus.

Kraitelį pirkti dar ne laikas, tačiau jau dabar galite bent apytiksliai įsivertinti poreikius ir kas mėnesį atidėti tam tikrą sumą stambesniems pirkiniams (vežimėliui, lovytei, automobilinei kėdutei).

Tuo pačiu pasitreniruosite gyventi su kuklesniu biudžetu, ir vėliau bus lengviau prisitaikyti.

Taip pat skaitykite

2018 m. gegužės mėn. stebuklai

 1. Tecer prieš 9 val.

  Fb grupė slapta, jos šiaip nerasi, ir niekas tavęs ten nepriims is oro. Labai draugiškos merginos, labai lengva sekti atsakymus rūpimais klausimais,ir niekas ten nieko nereklamuoja

 2. Asta1986
  Asta1986 prieš 8 val.

  Tecer parašė:
  Fb grupė slapta, jos šiaip nerasi, ir niekas tavęs ten nepriims is oro. Labai draugiškos merginos, labai lengva sekti atsakymus rūpimais klausimais,ir niekas ten ni…

  Kaip nerasi jeigu per td kiekvienam puslapi prasom prisijunk, jeigu i td prisijungia visai ne mamytes tai ir ten gali...na bet as nesigincysiu kiekvienas bendrauja ten kur jam patogiau jeigu jums ten gerai valio taip ir toliau

 3. Noriu tikėti... prieš 8 val.

  Asta1986 parašė:
  Kaip nerasi jeigu per td kiekvienam puslapi prasom prisijunk, jeigu i td prisijungia visai ne mamytes tai ir ten gali...na bet as nesigincysiu kiekvienas bendrauja …

  Norint papulti i ta grupe, reikia pirmiau pakviesti draugauti ta moterį.
  O čia kurios kalbėjo apie el pasta, kad jos vyrisku vardu prisijungus.
  Tai pasakysiu kad pas mane gmail tai taip mano vyro vardas naudojamas jame,o mano tik dvi raides jame.
  Tai gal aš ir vyras esu,uzsislapstinus😂

 4. audriki
  audriki prieš 8 val.

  Aš tai esu ir čia ir fb. Labiau bendrauju fb, ten man "saugiau", bent veidus mamų matau o čia kai šitiek stebėtojų, tai kol kas stebiu ir as

 5. AisteK_ prieš 8 val.

  audriki parašė:
  Aš tai esu ir čia ir fb. Labiau bendrauju fb, ten man "saugiau", bent veidus mamų matau o čia kai šitiek stebėtojų, tai kol kas stebiu ir as

  Pilnai su jumis sutinku! ;) puiki mamų bendruomenė susirinkusi! ;)