13 nėštumo savaitė

Vaikelis 13 nėštumo savaitę

Nektarinas. Tai – paskutinioji pirmojo nėštumo trimestro savaitė, o tai reiškia, kad dauguma svarbiausių vaisiaus vystymosi etapų netrukus baigsis. Mažylio ūgis nuo viršugalvio iki sėdmenų – apie 6.5-7.5 cm, jis sveria apie 25 gramus ir yra dydžio sulig nektarinu.

Nors ir mažytis, įsčiose jau visiškai susiformavęs kūdikis. Jo kūno dalys gerokai proporcingesnės nei prieš keletą savaičių. Anksčiau vaikelio galva buvo didesnė nei likusi kūno dalis, tačiau dabar ji sudaro tik trečdalį kūnelio.

Ant mažučių jo pirštukų pagalvėlių jau susidarė unikalūs pirštų atspaudų raštai. 

Jau susiformavę ir mažylio išoriniai lytiniai organai, tačiau parastai vaikelio lytį daugiau ar mažiau patikimai pavyksta nustatyti tik 16-tą nėštumo savaitę ar vėliau. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 13 nėštumo savaitę

Faktas

Apklausos rodo, kad dalis būsimųjų tėvelių taip pat patiria nėštumo simptomus: priauga svorio, juos pykina, jie tampa jautresni.

Metas nedidelei šventei! Prasideda paskutinė pirmojo trimestro savaitė! Kitą savaitę jau prasidės antrąsis!

Tai gera žinia dėl dviejų priežasčių: pirma, persileidimo rizika smarkiai sumažėja. Antra, dauguma nemalonių nėštumo simptomų aprimsta – pavyzdžiui, rytinis pykinimas.

Iki gimdymo dar toli, bet krūtys jau gali pradėti gaminti krekenas (priešpienį) – itin maistingą skystį, kuriuo maitinsite kūdikį pirmąsias dienas po gimdymo, iki pradės gamintis tikrasis pienas.

Dauguma porų pastebi, kad antrojo trimestro metu, kai nuslūgsta rytinis pykinimas ir nėštukė turi daugiau energijos, sustiprėja lytinis potraukis. Jei prižiūrintis gydytojas nenurodė kitaip, seksas nėštumo metu yra visiškai saugus. Partneris niekaip negali pakenkti vaikeliui, tad drąsiai pirmyn!

TAIP PAT SKAITYKITE:
Seksas antrą nėštumo trimestrą

Darbelis 13 nėštumo savaitei

Persvarstykite šeimos biudžetą ir su vyru aptarkite su kūdikiu susijusias išlaidas – vežimėliui, lovytei, drabužėliams, sauskelnėms, žaislams. Įvertinkite, kad kūdikiui gimus jūsų šeimos pajamos gali sumažėti, ypač jei jūsų atlyginimas viršija SODROS nustatytas motinystės (tėvystės) išmokų ribas.

Jei jūsų biudžetas ribotas ir sunkiai sekasi sutaupyti, aptarkite, kokias dabartines išlaidas galite apkarpyti, kad pakaktų būtiniausiems vaikelio poreikiams. Net jei giminės ir draugai parūpins išaugtų drabužėlių, žaislų, išlaidų vis tiek bus.

Kraitelį pirkti dar ne laikas, tačiau jau dabar galite bent apytiksliai įsivertinti poreikius ir kas mėnesį atidėti tam tikrą sumą stambesniems pirkiniams (vežimėliui, lovytei, automobilinei kėdutei). Tuo pačiu pasitreniruosite gyventi su kuklesniu biudžetu, ir vėliau bus lengviau prisitaikyti.

Taip pat skaitykite

2017 m. Spalio mėnesio mažyliai :)

 1. Karole2
  Karole2 prieš 4 val.

  tokeirtoke parašė:
  Pas mane jau ankščiau buvo cista dar kai tikrinausi Kaune, gėriau vaistus, poto išvažiavau, Anglijoje sakė kad jos nebėra, kad nieko nebemato, bet tais daktarais ne…

  Priklauso nuo miesto ir kur darysies toj pacioj poliklinikoj gali pasidaryti tik i ligoniu kasas sumoket teks arba is vis geriau sumoketi i ligoniu kasas ta mokesti ir busit jau kaip drausta ir jums med.paslaugos nekainuos

 2. User has not uploaded an avatar
  jolitel prieš 4 val.

  2mam parašė:
  Manau gerai, kad nenutuokėt. Blogiau būtų jei būtumėt jau žinojusi ir nesakiusi ☺

  Tas tai taip. Bet va šiandien gavau pažyma apie nėštuma, galvoju reikia apsidrausti, kad nelikčiau be darbo

 3. User has not uploaded an avatar
  ankata prieš 3 val.

  tautvydukas2 parašė:
  Situacija tikrai ne kokia, bet kad ir kaip jie reaguotų vistiek nesvarbu. Nes dabar svarbu tik tavo gera būsena. Nesuk galvos. Atleisti negali, o po 2_3 metų matysi…

  kuo puikiausiai gali atleisti, kol oficialiai nepristatyta pazyma apie nestuma

 4. cili
  cili prieš 3 val.

  2mam parašė:
  Dar ir taip būna Jūsų vietoj ateity galvočiau apie darbo keitimą...juk ir sirgs vaikai, ateity visokios šventės...jei jau į nėščią toks požiūris, tai koks b…

  Na tai su šiuo nėštumu imsiu vėl 3 metus vaiko priežiūros atostogų, kad darbo stažas eitų 😉. Apie grįžimą net negalvoju, juolab kad šiuo metu net ne LT gyvenu.

 5. 3diamonds
  3diamonds prieš 1 val.

  tokeirtoke parašė:
  Labas vakaras mamytės . Turiu tokį klausimėlį . Aš gyvenu Anglijoje, bet dabar esu grįžus į Lietuvą, man pas daktarus pirmas vizitas tik 16 savaitę, o šiandien bbe …

  Man ir dažnai skauda dešinėn pusėj šoną. Daktarai net tikrino ar nėra apendicito. Bet ne. Išvada, kad man skauda jį dėl to, kad aš daug vemiu. O tu jei turėjusi persileidimas tai kreipkis lietuvoj pas daktarus.