5 nėštumo savaitė

5 nėštumo savaitė

Vaikelis 5 nėštumo savaitę

Sezamo sėkla. Būsimasis vaikelis dabar yra maždaug sezamo sėklos dydžio ir yra labiau panašus į mažytį buožgalvį nei į žmogų.

Svarbiausias šios savaitės įvykis yra tas, kad pradeda vystytis mažylio smegenys. Jos vystosi iš nervinio vamzdelio, iš kurio taip pat išsivystys stuburo smegenys ir nervai.

Kad šie organai vystytųsi tinkamai, kad nesusiformuotų nervinio vamzdelio defektų, būtinas pakankamas folio rūgšties kiekis – štai kodėl nėščiosioms rekomenduojami specialūs vitaminai nėščiosioms.

Vaikelis dabar yra sudarytas iš trijų sluoksnių: ektodermos, mezodermos ir entodermos, iš kurių vėliau susiformuos vidaus organai ir audiniai.

Mažylio nervinis vamzdelis vystosi viršutiniame sluoksnyje ektodermoje. Iš šio sluoksnio rasis kūdikio oda, plaukai, nagai, dantų emalis ir pieno bei prakaito liaukos.

Jo širdis ir visa apykaitos sistema pradeda formuotis iš vidurinio sluoksnio – mezodermos. Iš mezodermos taip pat formuosis raumenys, kaulai, kremzlės ir kiti poodiniai audiniai.

Trečiasis, entodermos sluoksnis duos pradžią plaučiams, žarnynui, šlapimo takų sistemai, skydliaukei, kepenims ir kasai.

Šiuo metu jau yra susiformavusios ir dirba savo darbą primityvi placenta ir virkštelė: jos užtikrina deguonies ir maisto medžiagų tiekimą.

Tavo kūnas 5 nėštumo savaitę

Faktas

Ląstelė, susidariusi susijungus kiaušinėliui ir spermatozoidui, dalysis daugybę kartų. Gimusio mažylio kūne yra daugiau nei trilijonas ląstelių.

Pagrindinis penktosios savaitės klausimas – pasirodys ar ne vėluojančios mėnesinės. Spėlionių bus daug, nes kūnas gali siųsti dviprasmiškus signalus: pabrinkusios krūtys, pilvo apačios maudimas gali būti tiek nėštumo, tiek artėjančių mėnesinių požymiai.

Buitinių nėštumo testų rezultatai taip pat gali būti dviprasmiški - antoji juostelė gali pasirodyti, tačiau šiuo periodu ji greičiausiai bus neryški. Žodžiu, aiškumo gali būti mažiau, nei norėtųsi.

Tačiau nėštumas nėštumui nelygus. Požymiai gali būti daugiau nei akivaizdūs: "rytinis" pykinimas (kuris vargins ne tik rytais), dažnas šlapinimasis (kone kas valandą, taip pat ir nakties metu), ypatingai jautrūs speneliai, nuovargis, mieguistumas, padidėjęs jautrumas kvapams. Tokiu atveju nėštumo testo prireiks tik taškams ant "i" sudėti.

Kita vertus, gali būti ir taip, kad jokie "klasikiniai" nėštumo požymiai nepasireikš. Nerimauti dėl to tikrai neverta - tai taip pat yra visiškai normalu.

Taip pat skaitykite

Darbelis 5 nėštumo savaitei

Apsvarstykite, kada norėsite apie nėštumą pranešti darbe. Dauguma laukia antrojo trimestro pradžios, bet kartais aplinkybės priverčia tai padaryti anksčiau. Taip pat pravartu pasidomėti nėštumo ir gimdymo atostogų (dekretinių) bei vaiko priežiūros atostogų tvarka.

Taip pat skaitykite

Paskambinkite į savo sveikatos priežiūros centrą ir susitarkite dėl pirmojo nėštumo vizito laiko – ypač jei nusprendėte lankytis pas gydytoją, sulaukiantį gerų atsiliepimų. Jei nėštumas neturi rizikos faktorių, pirmoji patikra greičiausiai bus paskirta ne anksčiau kaip septintą - aštuntą nėštumo savaitę.

Jei priklausote rizikos grupėms ar nėštumas turi rizikos faktorių, jei sergate (taip pat ir lėtinėmis ligomis), geriate vaistus ar turite kitų klausimų dėl savijautos ar nėštumo eigos, šeimos gydytojui apie nėštumą praneškite kuo anksčiau.

❤❤❤ Planuojame 2018 metų žirniukus ❤❤❤

 1. Kristinele86
  Kristinele86 prieš 7 val.

  Salvuks parašė:
  As tai isvis sumisus, kraujuoju dabar, o mm tik 20 tur but, vejai kazkokie, nieko neskauda,o lasnoja. Kai dabar perziurejau ciklas tiptop laiku ejo visus menesius😭 …

  Nu visai kaip man, siandien prasidejo, o prasidet treciadieni turejo, visada laiku ateidavo

 2. Auksesofia
  Auksesofia prieš 6 val.

  esly parašė:
  Sveikos panos nz ka daryti, tik vakar ikeliau testa kad pagaliau 2 juosteles,gyvenu svedijoje pas gydytoja tik sausio 4 diena,o siand pasirode toks rusvas teoliojom…

  Neatsimenu tavo testo, bet svedijoje jei nestumas yra is kraujuoji gali paskambint i 1177 ir sakyk kad akauda pilva, tai rytojui duotu vizita pas gynekologa. As kraujvau bet mano nestumas kolkas vystosi gerai, sirdute plaka. Kiek laiko tau panasiai?

 3. Auksesofia
  Auksesofia prieš 6 val.

  saulelyte parašė:
  vaziuok i artimiausia Akuta, sakyk, kad kraujuoji (geriau perdeti, sakyti, kad daug kraujuoji, kitaip gali nepriimti), tegul ultragarsa padaro. Kas ten zino, gal ni…

  Arba jo, i akuta, bet ten laukti visa nakti, o gynekologo laiku buna ryte netgi, tikrai nieko nepraras..

 4. Stellita
  Stellita prieš 27 min.

  Stebuk1elis parašė:
  Reik pradet, o po to savaime patiks!!! As tai nebegaliu be sporto :))) grupines treniruotes dievinu !

  Aš irgi lankau kalanetiką. Tikėjaus, kad ir pastojus lankysiu, bet neleido man:/ į salę negalėčiau, neužtektų disciplinos

 5. tuktuk@ prieš 1 min.

  Laba ryta
  Nuo 4h nebeužmigau, kaip skaitosi su bkt?
  Kažkas keičiasi?