5 nėštumo savaitė

5 nėštumo savaitė

Vaikelis 5 nėštumo savaitę

Sezamo sėkla. Būsimasis vaikelis dabar yra maždaug sezamo sėklos dydžio ir yra labiau panašus į mažytį buožgalvį nei į žmogų.

Svarbiausias šios savaitės įvykis yra tas, kad pradeda vystytis mažylio smegenys. Jos vystosi iš nervinio vamzdelio, iš kurio taip pat išsivystys stuburo smegenys ir nervai.

Kad šie organai vystytųsi tinkamai, kad nesusiformuotų nervinio vamzdelio defektų, būtinas pakankamas folio rūgšties kiekis – štai kodėl nėščiosioms rekomenduojami specialūs vitaminai nėščiosioms.

Vaikelis dabar yra sudarytas iš trijų sluoksnių: ektodermos, mezodermos ir entodermos, iš kurių vėliau susiformuos vidaus organai ir audiniai.

Mažylio nervinis vamzdelis vystosi viršutiniame sluoksnyje ektodermoje. Iš šio sluoksnio rasis kūdikio oda, plaukai, nagai, dantų emalis ir pieno bei prakaito liaukos.

Jo širdis ir visa apykaitos sistema pradeda formuotis iš vidurinio sluoksnio – mezodermos. Iš mezodermos taip pat formuosis raumenys, kaulai, kremzlės ir kiti poodiniai audiniai.

Trečiasis, entodermos sluoksnis duos pradžią plaučiams, žarnynui, šlapimo takų sistemai, skydliaukei, kepenims ir kasai.

Šiuo metu jau yra susiformavusios ir dirba savo darbą primityvi placenta ir virkštelė: jos užtikrina deguonies ir maisto medžiagų tiekimą.

Tavo kūnas 5 nėštumo savaitę

Faktas

Ląstelė, susidariusi susijungus kiaušinėliui ir spermatozoidui, dalysis daugybę kartų. Gimusio mažylio kūne yra daugiau nei trilijonas ląstelių.

Pagrindinis penktosios savaitės klausimas – pasirodys ar ne vėluojančios mėnesinės. Spėlionių bus daug, nes kūnas gali siųsti dviprasmiškus signalus: pabrinkusios krūtys, pilvo apačios maudimas gali būti tiek nėštumo, tiek artėjančių mėnesinių požymiai.

Buitinių nėštumo testų rezultatai taip pat gali būti dviprasmiški - antoji juostelė gali pasirodyti, tačiau šiuo periodu ji greičiausiai bus neryški. Žodžiu, aiškumo gali būti mažiau, nei norėtųsi.

Tačiau nėštumas nėštumui nelygus. Požymiai gali būti daugiau nei akivaizdūs: "rytinis" pykinimas (kuris vargins ne tik rytais), dažnas šlapinimasis (kone kas valandą, taip pat ir nakties metu), ypatingai jautrūs speneliai, nuovargis, mieguistumas, padidėjęs jautrumas kvapams. Tokiu atveju nėštumo testo prireiks tik taškams ant "i" sudėti.

Kita vertus, gali būti ir taip, kad jokie "klasikiniai" nėštumo požymiai nepasireikš. Nerimauti dėl to tikrai neverta - tai taip pat yra visiškai normalu.

Taip pat skaitykite

Darbelis 5 nėštumo savaitei

Apsvarstykite, kada norėsite apie nėštumą pranešti darbe. Dauguma laukia antrojo trimestro pradžios, bet kartais aplinkybės priverčia tai padaryti anksčiau. Taip pat pravartu pasidomėti nėštumo ir gimdymo atostogų (dekretinių) bei vaiko priežiūros atostogų tvarka.

Taip pat skaitykite

Paskambinkite į savo sveikatos priežiūros centrą ir susitarkite dėl pirmojo nėštumo vizito laiko – ypač jei nusprendėte lankytis pas gydytoją, sulaukiantį gerų atsiliepimų. Jei nėštumas neturi rizikos faktorių, pirmoji patikra greičiausiai bus paskirta ne anksčiau kaip septintą - aštuntą nėštumo savaitę.

Jei priklausote rizikos grupėms ar nėštumas turi rizikos faktorių, jei sergate (taip pat ir lėtinėmis ligomis), geriate vaistus ar turite kitų klausimų dėl savijautos ar nėštumo eigos, šeimos gydytojui apie nėštumą praneškite kuo anksčiau.

❤❤❤ Planuojame 2022 metų žirniukus ❤❤❤

 1. saulė_vandeny
  saulė_vandeny prieš 1 val.

  Monciutė parašė:
  Kad man nebeaišku, nes visada vykdavo 2-3 dienom anksčiau, o praeitą ciklą mm atsibeldė 11dpo, kai prieš nėštuma būdavo gražiai 14 dpo. Tai dabar bandau aiškintis, …

  Normalūs svyravimai po nėštumo. Per laiką ciklai turėtų susinormalizuoti. Tik jų ilgumas, ov data toli gražu gali nebebūti kaip buvę.
  Mane neramina tai, kad šiandien ant kelnaičių pamačiau porą tepliojimo dėmelių. Iš kur jos, kas tai 3 dpo?😞

 2. User has not uploaded an avatar
  Clever prieš 43 min.

  O man vėl atėjo mm, keliom dienom anksčiau vėl naujas ciklas... labai liūdna, kad vis nepasiseka.

 3. Monciutė
  Monciutė prieš 40 min.

  saulė_vandeny parašė:
  Normalūs svyravimai po nėštumo. Per laiką ciklai turėtų susinormalizuoti. Tik jų ilgumas, ov data toli gražu gali nebebūti kaip buvę.

  Tai kad per tiek laiko jau turėjo susinormalizuoti.
  Gal tiesiog ov buvo labai stipri?

 4. _BurBė_
  _BurBė_ prieš 23 min.

  Monciutė parašė:
  Aj, kol kas nesuprantu nieko, gal ryt paaiškės tevu-darzelis.lt/[email protected]

  Nu va, isridenai sioki toki kiausa🤭

  Pukis_ parašė:
  Buvau prisiskaičius, kad vienoms visai neskauda, kitoms skauda iki alpimo 🙈 labai bijojau, tai prieš eidama išgėriau tabletę ibuprom. Man asmeniškai nieko neskaudėj…

  Aš alpau kai pratekamuma dare🤣

 5. rossie
  rossie prieš 16 min.

  Clever parašė:
  O man vėl atėjo mm, keliom dienom anksčiau vėl naujas ciklas... labai liūdna, kad vis nepasiseka.

  Ateis šventė kita cikla 🤞 as tai testu nedarau, laukiu mm ketvirtadieni. Jokiu mm pozymiu, tik krutine akauamingesne ko siaip nebuna nes jie po zindymo yra negyvi 😂

Forumas gyvai
Ugniki Ugniki prieš 1 min.