5 nėštumo savaitė

5 nėštumo savaitė

Vaikelis 5 nėštumo savaitę

Sezamo sėkla. Būsimasis vaikelis dabar yra maždaug sezamo sėklos dydžio ir yra labiau panašus į mažytį buožgalvį, nei į žmogų.

Svarbiausias šios savaitės įvykis yra tas, kad pradeda vystytis mažylio smegenys. Jos vystosi iš nervinio vamzdelio, iš kurio taip pat išsivystys stuburo smegenys ir nervai.

Kad šie organai vystytųsi tinkamai, kad nesusiformuotų nervinio vamzdelio defektų, būtinas pakankamas folio rūgšties kiekis – štai kodėl nėščiosioms rekomenduojami specialūs vitaminai nėščiosioms.

Vaikelis dabar yra sudarytas iš trijų sluoksnių: ektodermos, mezodermos ir entodermos, iš kurių vėliau susiformuos vidaus organai ir audiniai.

Mažylio nervinis vamzdelis vystosi viršutiniame sluoksnyje ektodermoje. Iš šio sluoksnio rasis kūdikio oda, plaukai, nagai, dantų emalis ir pieno bei prakaito liaukos.

Jo širdis ir visa apykaitos sistema pradeda formuotis iš vidurinio sluoksnio – mezodermos. Iš mezodermos taip pat formuosis raumenys, kaulai, kremzlės ir kiti poodiniai audiniai.

Trečiasis, entodermos sluoksnis duos pradžią plaučiams, žarnynui, šlapimo takų sistemai, skydliaukei, kepenims ir kasai.

Šiuo metu jau yra susiformavusios ir dirba savo darbą primityvi placenta ir virkštelė: jos užtikrina deguonies ir maisto medžiagų tiekimą.

Tavo kūnas 5 nėštumo savaitę

Faktas

Ląstelė, susidariusi susijungus kiaušinėliui ir spermatozoidui, dalysis daugybę kartų. Gimusio mažylio kūne yra daugiau nei trilijonas ląstelių.

Pagrindinis penktosios savaitės klausimas – ar pasirodys vėluojančios mėnesinės. Spėlionių bus daug, nes kūnas gali siųsti dviprasmiškus signalus: juk pabrinkusios krūtys ir pilvo apačios maudimas gali būti tiek nėštumo, tiek artėjančių mėnesinių požymiai.

Nėštumo testų rezultatai taip pat gali būti dviprasmiški - antoji juostelė gali būti neryški. 

Verta atkreipti dėmesį, kad nėštumas nėštumui nelygus. Todėl jo požymiai gali būti tiek labai neryškūs, tiek daugiau nei akivaizdūs: "rytinis" pykinimas (kuris vargins ne tik rytais), dažnas šlapinimasis ( kas valandą, taip pat ir nakties metu), jautrūs speneliai, nuovargis, mieguistumas, padidėjęs jautrumas kvapams. Tokiu atveju nėštumo testo prireiks tik taškams ant "i" sudėti.

Gali būti ir taip, kad klasikiniai nėštumo požymiai nepasireikš. Nerimauti dėl to neverta - tai yra visiškai normalu.

Taip pat skaitykite

Darbelis 5 nėštumo savaitei

Apsvarstykite, kada norėsite apie nėštumą pranešti darbe. Dauguma laukia antrojo trimestro pradžios, bet kartais aplinkybės priverčia tai padaryti anksčiau. Taip pat pravartu pasidomėti nėštumo ir gimdymo atostogų (dekretinių) bei vaiko priežiūros atostogų tvarka.

Taip pat skaitykite

Paskambinkite į savo sveikatos priežiūros centrą ir susitarkite dėl pirmojo nėštumo vizito laiko – ypač jei nusprendėte lankytis pas gydytoją, sulaukiantį gerų atsiliepimų. Jei nėštumas neturi rizikos faktorių, pirmoji patikra greičiausiai bus paskirta ne anksčiau kaip septintą - aštuntą nėštumo savaitę.

Jei priklausote rizikos grupėms ar nėštumas turi rizikos faktorių, jei sergate (taip pat ir lėtinėmis ligomis), geriate vaistus ar turite kitų klausimų dėl savijautos ar nėštumo eigos, šeimos gydytojui apie nėštumą praneškite kuo anksčiau.

2023 m. kovo mėnesio stebuklėliai 💕

 1. User has not uploaded an avatar
  Esmadija prieš 3 val.

  egle.masiule parašė:
  Sveikinu

  Ačiū

 2. User has not uploaded an avatar
  egle.masiule prieš 3 val.

  Esmadija parašė:
  Ačiū

  Ačiū nenustygstu vietoje..pagal mano skaičiavimą jau 5 sav...🤭eisiu pas daktare tikiuosi priims...nes mano mieste tėra 1ginekologe tai nzn kaip ten bus su ja

 3. User has not uploaded an avatar
  AuWa prieš 3 val.

  Nu aš nesiruošiu savo baidarių atšaukti,plauksiu kaip suplanuota. Nėštumas ne liga ir nesiruošiu nieko keisti😉

 4. Aurielka
  Aurielka prieš 1 val.

  AuWa parašė:
  Nu aš nesiruošiu savo baidarių atšaukti,plauksiu kaip suplanuota. Nėštumas ne liga ir nesiruošiu nieko keisti😉

  Aš lygiai taip pat, baidarių neatšaukiau 😂😂😂 nu jau ne sakau, ne riedulius stumdyt reikės, i tik plūduriuot ir irkluot 😂

 5. User has not uploaded an avatar
  NOSKE prieš 59 min.

  Sveikos! Jungiuosi ir as dar nedrasiai 🙈😊