5 nėštumo savaitė

5 nėštumo savaitė

Vaikelis 5 nėštumo savaitę

Sezamo sėkla. Būsimasis vaikelis dabar yra maždaug sezamo sėklos dydžio ir yra labiau panašus į mažytį buožgalvį nei į žmogų.

Svarbiausias šios savaitės įvykis yra tas, kad pradeda vystytis mažylio smegenys. Jos vystosi iš nervinio vamzdelio, iš kurio taip pat išsivystys stuburo smegenys ir nervai.

Kad šie organai vystytųsi tinkamai, kad nesusiformuotų nervinio vamzdelio defektų, būtinas pakankamas folio rūgšties kiekis – štai kodėl nėščiosioms rekomenduojami specialūs vitaminai nėščiosioms.

Vaikelis dabar yra sudarytas iš trijų sluoksnių: ektodermos, mezodermos ir entodermos, iš kurių vėliau susiformuos vidaus organai ir audiniai.

Mažylio nervinis vamzdelis vystosi viršutiniame sluoksnyje ektodermoje. Iš šio sluoksnio rasis kūdikio oda, plaukai, nagai, dantų emalis ir pieno bei prakaito liaukos.

Jo širdis ir visa apykaitos sistema pradeda formuotis iš vidurinio sluoksnio – mezodermos. Iš mezodermos taip pat formuosis raumenys, kaulai, kremzlės ir kiti poodiniai audiniai.

Trečiasis, entodermos sluoksnis duos pradžią plaučiams, žarnynui, šlapimo takų sistemai, skydliaukei, kepenims ir kasai.

Šiuo metu jau yra susiformavusios ir dirba savo darbą primityvi placenta ir virkštelė: jos užtikrina deguonies ir maisto medžiagų tiekimą.

Tavo kūnas 5 nėštumo savaitę

Faktas

Ląstelė, susidariusi susijungus kiaušinėliui ir spermatozoidui, dalysis daugybę kartų. Gimusio mažylio kūne yra daugiau nei trilijonas ląstelių.

Pagrindinis penktosios savaitės klausimas – pasirodys ar ne vėluojančios mėnesinės. Spėlionių bus daug, nes kūnas gali siųsti dviprasmiškus signalus: pabrinkusios krūtys, pilvo apačios maudimas gali būti tiek nėštumo, tiek artėjančių mėnesinių požymiai.

Buitinių nėštumo testų rezultatai taip pat gali būti dviprasmiški - antoji juostelė gali pasirodyti, tačiau šiuo periodu ji greičiausiai bus neryški. Žodžiu, aiškumo gali būti mažiau, nei norėtųsi.

Tačiau nėštumas nėštumui nelygus. Požymiai gali būti daugiau nei akivaizdūs: "rytinis" pykinimas (kuris vargins ne tik rytais), dažnas šlapinimasis (kone kas valandą, taip pat ir nakties metu), ypatingai jautrūs speneliai, nuovargis, mieguistumas, padidėjęs jautrumas kvapams. Tokiu atveju nėštumo testo prireiks tik taškams ant "i" sudėti.

Kita vertus, gali būti ir taip, kad jokie "klasikiniai" nėštumo požymiai nepasireikš. Nerimauti dėl to tikrai neverta - tai taip pat yra visiškai normalu.

Taip pat skaitykite

Darbelis 5 nėštumo savaitei

Apsvarstykite, kada norėsite apie nėštumą pranešti darbe. Dauguma laukia antrojo trimestro pradžios, bet kartais aplinkybės priverčia tai padaryti anksčiau. Taip pat pravartu pasidomėti nėštumo ir gimdymo atostogų (dekretinių) bei vaiko priežiūros atostogų tvarka.

Taip pat skaitykite

Paskambinkite į savo sveikatos priežiūros centrą ir susitarkite dėl pirmojo nėštumo vizito laiko – ypač jei nusprendėte lankytis pas gydytoją, sulaukiantį gerų atsiliepimų. Jei nėštumas neturi rizikos faktorių, pirmoji patikra greičiausiai bus paskirta ne anksčiau kaip septintą - aštuntą nėštumo savaitę.

Jei priklausote rizikos grupėms ar nėštumas turi rizikos faktorių, jei sergate (taip pat ir lėtinėmis ligomis), geriate vaistus ar turite kitų klausimų dėl savijautos ar nėštumo eigos, šeimos gydytojui apie nėštumą praneškite kuo anksčiau.

❤❤❤ Planuojame 2019 metų žirniukus ❤❤❤

 1. mirame
  mirame prieš 49 min.

  B3auty parašė:
  Nežinau, bent man tai labai padeda ramus gulėjimas su ledukų maišeliu, įvyniotų į ploną audinį ir uždėjus ant skaudamosnvietos, kartais pašaldant smilkinius Arba…

  Ačiū, pabandysiu 🙂 esu pora kartu ir aš taip dariusi 🙂

 2. mirame
  mirame prieš 47 min.

  Sofija89 parašė:
  Bandysiu ryt ir poryt jei nesulauksiu tada. Pamenu kad man pirmakart pastojant ir buvo neryškus pirmą dieną kai mm vėlavo. Tai gal taip ir bus dėl to, kad dar nėštu…

  Taip, bet man net praėjus savaitei po numatomų mm neryškėjo.. Tai dar jums anksti tikrai 🙂

 3. User has not uploaded an avatar
  TaipNe prieš 46 min.

  Olimpiada parašė:
  Sveikos, man mm nusimato 04.03 bet dabar tik 1dpo tai jokiu pozymiu 🙂 OV testukai melagiai nieko nerode, bet gine patvirtino kad viskas gerai tai tikiuosi pavyko si…

  Man ov 20 diena ivyko pagal programele, o vakar baiges vaisingos dienos, tai nieko ir nebedarem jau vakar, ziuresim kaip cia kas bus

 4. Mūsų_laukimas prieš 43 min.

  leila123 parašė:
  ilsėkitės, pabūkite ramiau, gerkit folio vitaminus

  Ačiū už palaikymą ir nuraminimą 🤗❤

 5. User has not uploaded an avatar
  Sofija89 prieš 30 min.

  mirame parašė:
  Taip, bet man net praėjus savaitei po numatomų mm neryškėjo.. Tai dar jums anksti tikrai 🙂

  Supratau tada. Nu va o aš frazę įsimenu ir jau į abejones puolu🙈 Ačiū Jums