5 nėštumo savaitė

5 nėštumo savaitė

Vaikelis 5 nėštumo savaitę

Sezamo sėkla. Būsimasis vaikelis dabar yra maždaug sezamo sėklos dydžio ir yra labiau panašus į mažytį buožgalvį nei į žmogų.

Svarbiausias šios savaitės įvykis yra tas, kad pradeda vystytis mažylio smegenys. Jos vystosi iš nervinio vamzdelio, iš kurio taip pat išsivystys stuburo smegenys ir nervai.

Kad šie organai vystytųsi tinkamai, kad nesusiformuotų nervinio vamzdelio defektų, būtinas pakankamas folio rūgšties kiekis – štai kodėl nėščiosioms rekomenduojami specialūs vitaminai nėščiosioms.

Vaikelis dabar yra sudarytas iš trijų sluoksnių: ektodermos, mezodermos ir entodermos, iš kurių vėliau susiformuos vidaus organai ir audiniai.

Mažylio nervinis vamzdelis vystosi viršutiniame sluoksnyje ektodermoje. Iš šio sluoksnio rasis kūdikio oda, plaukai, nagai, dantų emalis ir pieno bei prakaito liaukos.

Jo širdis ir visa apykaitos sistema pradeda formuotis iš vidurinio sluoksnio – mezodermos. Iš mezodermos taip pat formuosis raumenys, kaulai, kremzlės ir kiti poodiniai audiniai.

Trečiasis, entodermos sluoksnis duos pradžią plaučiams, žarnynui, šlapimo takų sistemai, skydliaukei, kepenims ir kasai.

Šiuo metu jau yra susiformavusios ir dirba savo darbą primityvi placenta ir virkštelė: jos užtikrina deguonies ir maisto medžiagų tiekimą.

Reklama:

Tavo kūnas 5 nėštumo savaitę

Faktas

Ląstelė, susidariusi susijungus kiaušinėliui ir spermatozoidui, dalysis daugybę kartų. Gimusio mažylio kūne yra daugiau nei trilijonas ląstelių.

Pagrindinis penktosios savaitės klausimas – pasirodys ar ne vėluojančios mėnesinės. Spėlionių bus daug, nes kūnas gali siųsti dviprasmiškus signalus: pabrinkusios krūtys, pilvo apačios maudimas gali būti tiek nėštumo, tiek artėjančių mėnesinių požymiai.

Buitinių nėštumo testų rezultatai taip pat gali būti dviprasmiški - antoji juostelė gali pasirodyti, tačiau šiuo periodu ji greičiausiai bus neryški. Žodžiu, aiškumo gali būti mažiau, nei norėtųsi.

Tačiau nėštumas nėštumui nelygus. Požymiai gali būti daugiau nei akivaizdūs: "rytinis" pykinimas (kuris vargins ne tik rytais), dažnas šlapinimasis (kone kas valandą, taip pat ir nakties metu), ypatingai jautrūs speneliai, nuovargis, mieguistumas, padidėjęs jautrumas kvapams. Tokiu atveju nėštumo testo prireiks tik taškams ant "i" sudėti.

Kita vertus, gali būti ir taip, kad jokie "klasikiniai" nėštumo požymiai nepasireikš. Nerimauti dėl to tikrai neverta - tai taip pat yra visiškai normalu.

Taip pat skaitykite

Darbelis 5 nėštumo savaitei

Apsvarstykite, kada norėsite apie nėštumą pranešti darbe. Dauguma laukia antrojo trimestro pradžios, bet kartais aplinkybės priverčia tai padaryti anksčiau. Taip pat pravartu pasidomėti nėštumo ir gimdymo atostogų (dekretinių) bei vaiko priežiūros atostogų tvarka.

Taip pat skaitykite

Paskambinkite į savo sveikatos priežiūros centrą ir susitarkite dėl pirmojo nėštumo vizito laiko – ypač jei nusprendėte lankytis pas gydytoją, sulaukiantį gerų atsiliepimų. Jei nėštumas neturi rizikos faktorių, pirmoji patikra greičiausiai bus paskirta ne anksčiau kaip septintą - aštuntą nėštumo savaitę.

Jei priklausote rizikos grupėms ar nėštumas turi rizikos faktorių, jei sergate (taip pat ir lėtinėmis ligomis), geriate vaistus ar turite kitų klausimų dėl savijautos ar nėštumo eigos, šeimos gydytojui apie nėštumą praneškite kuo anksčiau.

2019 m. Birželinukai :)

 1. elijushka
  elijushka prieš 9 val.

  kaktusyte99 parašė:
  mane tai nuotaiku kaita baigia pribaigti tai linksma ir pilna jegu esu tai mieguista ir pikta ant viso pasaulio. Pilvuko apacia irgi karts nuo karto pamaude…

  Pas mane simptomų irgi dar jokių... labai bijau ir nelaukiu pykinimo, nes metinukas laksto namuose, nepagulėsi.. bet gal ir nepykins, tikiuosi

 2. elijushka
  elijushka prieš 9 val.

  Noriukė.94 parašė:
  Man dar tik stresas ir minčių painiava, kad pastojau, nes pradėjau studijuoti magistrą šiais metais. Nežinau kaip susitvarkysiu su šituo reikalu studijos …

  Na, gerai, kad nebe bakalauras, o jau magistras, ne taip baisu studijas ir pristabdyt ;) bet gal bus viskas puiku! Susidėlios viskas..

 3. elijushka
  elijushka prieš 9 val.

  Nsoo parašė:
  Oi geras mano vienas sunus gimes birzelio 1, kitas birzelio 2. Dabar irgi planavom kad gimtu birzeli, jau rodo || tik dar nebuvau pas gydytoja, bet labai tikiuos ka…

  Sveikinu! Turbut daugiau pliusu, kai gimtadieniai arti vienas kito, ar ne?

 4. Noriukė.94
  Noriukė.94 prieš 9 val.

  elijushka parašė:
  Na, gerai, kad nebe bakalauras, o jau magistras, ne taip baisu studijas ir pristabdyt ;) bet gal bus viskas puiku! Susidėlios viskas..

  Labai tikiuosi kad viską susitvarkysiu

 5. Nsoo
  Nsoo prieš 7 val.

  elijushka parašė:
  Sveikinu! Turbut daugiau pliusu, kai gimtadieniai arti vienas kito, ar ne?

  Na nezinau, dar tik vienas buvo kartu, bet is didziojo supeatau, kad apie sventimus karu, galim net nesvajot 😀. Tiesiog man paciai lb faina kad vaikai padieniui gime to pacio menesio ir dar pirmom dienom