5 nėštumo savaitė

5 nėštumo savaitė

Vaikelis 5 nėštumo savaitę

Sezamo sėkla. Būsimasis vaikelis dabar yra maždaug sezamo sėklos dydžio ir yra labiau panašus į mažytį buožgalvį nei į žmogų.

Svarbiausias šios savaitės įvykis yra tas, kad pradeda vystytis mažylio smegenys. Jos vystosi iš nervinio vamzdelio, iš kurio taip pat išsivystys stuburo smegenys ir nervai.

Kad šie organai vystytųsi tinkamai, kad nesusiformuotų nervinio vamzdelio defektų, būtinas pakankamas folio rūgšties kiekis – štai kodėl nėščiosioms rekomenduojami specialūs vitaminai nėščiosioms.

Vaikelis dabar yra sudarytas iš trijų sluoksnių: ektodermos, mezodermos ir entodermos, iš kurių vėliau susiformuos vidaus organai ir audiniai.

Mažylio nervinis vamzdelis vystosi viršutiniame sluoksnyje ektodermoje. Iš šio sluoksnio rasis kūdikio oda, plaukai, nagai, dantų emalis ir pieno bei prakaito liaukos.

Jo širdis ir visa apykaitos sistema pradeda formuotis iš vidurinio sluoksnio – mezodermos. Iš mezodermos taip pat formuosis raumenys, kaulai, kremzlės ir kiti poodiniai audiniai.

Trečiasis, entodermos sluoksnis duos pradžią plaučiams, žarnynui, šlapimo takų sistemai, skydliaukei, kepenims ir kasai.

Šiuo metu jau yra susiformavusios ir dirba savo darbą primityvi placenta ir virkštelė: jos užtikrina deguonies ir maisto medžiagų tiekimą.

Tavo kūnas 5 nėštumo savaitę

Faktas

Ląstelė, susidariusi susijungus kiaušinėliui ir spermatozoidui, dalysis daugybę kartų. Gimusio mažylio kūne yra daugiau nei trilijonas ląstelių.

Pagrindinis penktosios savaitės klausimas – pasirodys ar ne vėluojančios mėnesinės. Spėlionių bus daug, nes kūnas gali siųsti dviprasmiškus signalus: pabrinkusios krūtys, pilvo apačios maudimas gali būti tiek nėštumo, tiek artėjančių mėnesinių požymiai.

Buitinių nėštumo testų rezultatai taip pat gali būti dviprasmiški - antoji juostelė gali pasirodyti, tačiau šiuo periodu ji greičiausiai bus neryški. Žodžiu, aiškumo gali būti mažiau, nei norėtųsi.

Tačiau nėštumas nėštumui nelygus. Požymiai gali būti daugiau nei akivaizdūs: "rytinis" pykinimas (kuris vargins ne tik rytais), dažnas šlapinimasis (kone kas valandą, taip pat ir nakties metu), ypatingai jautrūs speneliai, nuovargis, mieguistumas, padidėjęs jautrumas kvapams. Tokiu atveju nėštumo testo prireiks tik taškams ant "i" sudėti.

Kita vertus, gali būti ir taip, kad jokie "klasikiniai" nėštumo požymiai nepasireikš. Nerimauti dėl to tikrai neverta - tai taip pat yra visiškai normalu.

Taip pat skaitykite

Darbelis 5 nėštumo savaitei

Apsvarstykite, kada norėsite apie nėštumą pranešti darbe. Dauguma laukia antrojo trimestro pradžios, bet kartais aplinkybės priverčia tai padaryti anksčiau. Taip pat pravartu pasidomėti nėštumo ir gimdymo atostogų (dekretinių) bei vaiko priežiūros atostogų tvarka.

Taip pat skaitykite

Paskambinkite į savo sveikatos priežiūros centrą ir susitarkite dėl pirmojo nėštumo vizito laiko – ypač jei nusprendėte lankytis pas gydytoją, sulaukiantį gerų atsiliepimų. Jei nėštumas neturi rizikos faktorių, pirmoji patikra greičiausiai bus paskirta ne anksčiau kaip septintą - aštuntą nėštumo savaitę.

Jei priklausote rizikos grupėms ar nėštumas turi rizikos faktorių, jei sergate (taip pat ir lėtinėmis ligomis), geriate vaistus ar turite kitų klausimų dėl savijautos ar nėštumo eigos, šeimos gydytojui apie nėštumą praneškite kuo anksčiau.

❤❤❤ Planuojame 2020 metų žirniukus ❤❤❤

 1. User has not uploaded an avatar
  Coliuke147 prieš 9 val.

  Man zinokit 18 cd ir taip uzejo pamausti pilva tai turbut ovuliacija vyksta, nes ciklas nelabai reguliarus 🤔labai tikiuos pagaut zirniuka si menesi ❤️ o pries tai gal buvo gleivine dar neatsistacius pilnai po abrazijos, nes jokiu pojuciu nejausdavau

 2. Liudmila prieš 7 val.

  Pakalnuteee parašė:
  Labas visoms mane vakar priverte gadibti testa maniskis, nes negalejo sulaukt sesatdienio 😁 dar kaip tik turejau uzsilikusi testuka kur rodo 6 dienas pries mm, t…

  Ookaip faina turime dar viena😍😍🍓🍓🍓

 3. Liudmila prieš 6 val.

  ViGin parašė:
  Su gepretix ir pasikelsit Kaip nurodė ginekologe taip ir gerkite, ir po keliu dienu gerimo, pakartociau tyrimus

  O man visai jie ne pakėlė net po 3 geriau.. Buvo 18tik..pogerkite ir po porą dienų pakartokite vėl prg.. Ar padeda.. Aš nežinojau ne stebėjau va ir gavau nesivystantis nėštumas

 4. ViGin
  ViGin prieš 2 val.

  Liudmila parašė:
  O man visai jie ne pakėlė net po 3 geriau.. Buvo 18tik..pogerkite ir po porą dienų pakartokite vėl prg.. Ar padeda.. Aš nežinojau ne stebėjau va ir gavau nesivystan…

  Na, visiems skirtingai suveikia vaistai, man jis labai pakėlė.
  O nesivysto ne nuo prg trūkumo, yra n kitu priežasčiu. Nuo prg trūkumo tik atsisluoksniuoja žirnis ir įvyksta persileidimas, prg ne prie ko.

 5. User has not uploaded an avatar
  Pakalnuteee prieš 37 min.

  coliuke124 parašė:
  o panasiai kaip man dziaugiuosi uz jus

  Aciu :* Daabr reik laukt kada pas gydytoja, kad patvirtintu jog gimdoja, o tada laukti ramiai 😇