5 nėštumo savaitė

5 nėštumo savaitė

Vaikelis 5 nėštumo savaitę

Sezamo sėkla. Būsimasis vaikelis dabar yra maždaug sezamo sėklos dydžio ir yra labiau panašus į mažytį buožgalvį nei į žmogų.

Svarbiausias šios savaitės įvykis yra tas, kad pradeda vystytis mažylio smegenys. Jos vystosi iš nervinio vamzdelio, iš kurio taip pat išsivystys stuburo smegenys ir nervai.

Kad šie organai vystytųsi tinkamai, kad nesusiformuotų nervinio vamzdelio defektų, būtinas pakankamas folio rūgšties kiekis – štai kodėl nėščiosioms rekomenduojami specialūs vitaminai nėščiosioms.

Vaikelis dabar yra sudarytas iš trijų sluoksnių: ektodermos, mezodermos ir entodermos, iš kurių vėliau susiformuos vidaus organai ir audiniai.

Mažylio nervinis vamzdelis vystosi viršutiniame sluoksnyje ektodermoje. Iš šio sluoksnio rasis kūdikio oda, plaukai, nagai, dantų emalis ir pieno bei prakaito liaukos.

Jo širdis ir visa apykaitos sistema pradeda formuotis iš vidurinio sluoksnio – mezodermos. Iš mezodermos taip pat formuosis raumenys, kaulai, kremzlės ir kiti poodiniai audiniai.

Trečiasis, entodermos sluoksnis duos pradžią plaučiams, žarnynui, šlapimo takų sistemai, skydliaukei, kepenims ir kasai.

Šiuo metu jau yra susiformavusios ir dirba savo darbą primityvi placenta ir virkštelė: jos užtikrina deguonies ir maisto medžiagų tiekimą.

Tavo kūnas 5 nėštumo savaitę

Faktas

Ląstelė, susidariusi susijungus kiaušinėliui ir spermatozoidui, dalysis daugybę kartų. Gimusio mažylio kūne yra daugiau nei trilijonas ląstelių.

Pagrindinis penktosios savaitės klausimas – pasirodys ar ne vėluojančios mėnesinės. Spėlionių bus daug, nes kūnas gali siųsti dviprasmiškus signalus: pabrinkusios krūtys, pilvo apačios maudimas gali būti tiek nėštumo, tiek artėjančių mėnesinių požymiai.

Buitinių nėštumo testų rezultatai taip pat gali būti dviprasmiški - antoji juostelė gali pasirodyti, tačiau šiuo periodu ji greičiausiai bus neryški. Žodžiu, aiškumo gali būti mažiau, nei norėtųsi.

Tačiau nėštumas nėštumui nelygus. Požymiai gali būti daugiau nei akivaizdūs: "rytinis" pykinimas (kuris vargins ne tik rytais), dažnas šlapinimasis (kone kas valandą, taip pat ir nakties metu), ypatingai jautrūs speneliai, nuovargis, mieguistumas, padidėjęs jautrumas kvapams. Tokiu atveju nėštumo testo prireiks tik taškams ant "i" sudėti.

Kita vertus, gali būti ir taip, kad jokie "klasikiniai" nėštumo požymiai nepasireikš. Nerimauti dėl to tikrai neverta - tai taip pat yra visiškai normalu.

Taip pat skaitykite

Darbelis 5 nėštumo savaitei

Apsvarstykite, kada norėsite apie nėštumą pranešti darbe. Dauguma laukia antrojo trimestro pradžios, bet kartais aplinkybės priverčia tai padaryti anksčiau. Taip pat pravartu pasidomėti nėštumo ir gimdymo atostogų (dekretinių) bei vaiko priežiūros atostogų tvarka.

Taip pat skaitykite

Paskambinkite į savo sveikatos priežiūros centrą ir susitarkite dėl pirmojo nėštumo vizito laiko – ypač jei nusprendėte lankytis pas gydytoją, sulaukiantį gerų atsiliepimų. Jei nėštumas neturi rizikos faktorių, pirmoji patikra greičiausiai bus paskirta ne anksčiau kaip septintą - aštuntą nėštumo savaitę.

Jei priklausote rizikos grupėms ar nėštumas turi rizikos faktorių, jei sergate (taip pat ir lėtinėmis ligomis), geriate vaistus ar turite kitų klausimų dėl savijautos ar nėštumo eigos, šeimos gydytojui apie nėštumą praneškite kuo anksčiau.

2022 m. Spalinukai 🥰🥰🥰🥰

 1. Sensacija
  Sensacija prieš 2 val.

  Roberrrrrta parašė:
  Labas rytas , sveikinu! As dabar laukiu vizito pas gine , nes buvau treciadieni tai dar nieko nemate .. israse progesterona, tikiuo viskas nus gerai 😇

  Pirmadieni skambinsiu ir as registruosiuosi🥰

 2. User has not uploaded an avatar
  GandruBelaukiant prieš 2 val.

  Sensacija parašė:
  Pirmadieni skambinsiu ir as registruosiuosi🥰

  Kiek čia daug mūsų bekeliaujančių pas gine nebe su nusiskundimais o gerom žiniom😅 aš dar gruodžio 30 ėjau pas gine sakiau kad nepavyksta pastot, sakė turėtų pavykt bandyt, o čia ateisiu net nepraėjus mėnesiui jau su nėštumu😀

 3. User has not uploaded an avatar
  GandruBelaukiant prieš 2 val.

  mano nedidelė kolekcija😅 labai norėjau pamatyt ryškuolį😅 uždarau savo testavimus, kai prisimeni žiūrėdavai žiūrėdavai ankščiau vis kažką ižvelgt bandydavai,jau vaidentis pradėdavo, tai net nesitiki kad dabar tokį ryškų matau,o ne ieškau kažko ko nėra😀

 4. Ilju_
  Ilju_ prieš 51 min.

  GandruBelaukiant parašė:
  mano nedidelė kolekcija😅 labai norėjau pamatyt ryškuolį😅 uždarau savo testavimus, kai prisimeni žiūrėdavai žiūrėdavai ankščiau vis kažką ižvelgt bandydavai,jau vaid…

  Kada parodė ryškiausia juostelę? Aš dariau vakar bet ir bandžiau įžiūrėti bet kaip ir nieko, kažką ižvelgiau po kokių 10min, bet jau čia nebetikslu po tiek laiko, ryt kartosiu testuką, nors iki mm ryt bus dar dvi dienos

 5. User has not uploaded an avatar
  Gogirl prieš 31 min.

  Šiandien pasidariau kitos firmos NT, ir nei jokio vaiduokliuko nei nieko.. Negi vakarykstis vaoduokliukas tik apgavo..