5 nėštumo savaitė

5 nėštumo savaitė

Vaikelis 5 nėštumo savaitę

Sezamo sėkla. Būsimasis vaikelis dabar yra maždaug sezamo sėklos dydžio ir yra labiau panašus į mažytį buožgalvį nei į žmogų.

Svarbiausias šios savaitės įvykis yra tas, kad pradeda vystytis mažylio smegenys. Jos vystosi iš nervinio vamzdelio, iš kurio taip pat išsivystys stuburo smegenys ir nervai.

Kad šie organai vystytųsi tinkamai, kad nesusiformuotų nervinio vamzdelio defektų, būtinas pakankamas folio rūgšties kiekis – štai kodėl nėščiosioms rekomenduojami specialūs vitaminai nėščiosioms.

Vaikelis dabar yra sudarytas iš trijų sluoksnių: ektodermos, mezodermos ir entodermos, iš kurių vėliau susiformuos vidaus organai ir audiniai.

Mažylio nervinis vamzdelis vystosi viršutiniame sluoksnyje ektodermoje. Iš šio sluoksnio rasis kūdikio oda, plaukai, nagai, dantų emalis ir pieno bei prakaito liaukos.

Jo širdis ir visa apykaitos sistema pradeda formuotis iš vidurinio sluoksnio – mezodermos. Iš mezodermos taip pat formuosis raumenys, kaulai, kremzlės ir kiti poodiniai audiniai.

Trečiasis, entodermos sluoksnis duos pradžią plaučiams, žarnynui, šlapimo takų sistemai, skydliaukei, kepenims ir kasai.

Šiuo metu jau yra susiformavusios ir dirba savo darbą primityvi placenta ir virkštelė: jos užtikrina deguonies ir maisto medžiagų tiekimą.

Tavo kūnas 5 nėštumo savaitę

Faktas

Ląstelė, susidariusi susijungus kiaušinėliui ir spermatozoidui, dalysis daugybę kartų. Gimusio mažylio kūne yra daugiau nei trilijonas ląstelių.

Pagrindinis penktosios savaitės klausimas – pasirodys ar ne vėluojančios mėnesinės. Spėlionių bus daug, nes kūnas gali siųsti dviprasmiškus signalus: pabrinkusios krūtys, pilvo apačios maudimas gali būti tiek nėštumo, tiek artėjančių mėnesinių požymiai.

Buitinių nėštumo testų rezultatai taip pat gali būti dviprasmiški - antoji juostelė gali pasirodyti, tačiau šiuo periodu ji greičiausiai bus neryški. Žodžiu, aiškumo gali būti mažiau, nei norėtųsi.

Tačiau nėštumas nėštumui nelygus. Požymiai gali būti daugiau nei akivaizdūs: "rytinis" pykinimas (kuris vargins ne tik rytais), dažnas šlapinimasis (kone kas valandą, taip pat ir nakties metu), ypatingai jautrūs speneliai, nuovargis, mieguistumas, padidėjęs jautrumas kvapams. Tokiu atveju nėštumo testo prireiks tik taškams ant "i" sudėti.

Kita vertus, gali būti ir taip, kad jokie "klasikiniai" nėštumo požymiai nepasireikš. Nerimauti dėl to tikrai neverta - tai taip pat yra visiškai normalu.

Taip pat skaitykite

Darbelis 5 nėštumo savaitei

Apsvarstykite, kada norėsite apie nėštumą pranešti darbe. Dauguma laukia antrojo trimestro pradžios, bet kartais aplinkybės priverčia tai padaryti anksčiau. Taip pat pravartu pasidomėti nėštumo ir gimdymo atostogų (dekretinių) bei vaiko priežiūros atostogų tvarka.

Taip pat skaitykite

Paskambinkite į savo sveikatos priežiūros centrą ir susitarkite dėl pirmojo nėštumo vizito laiko – ypač jei nusprendėte lankytis pas gydytoją, sulaukiantį gerų atsiliepimų. Jei nėštumas neturi rizikos faktorių, pirmoji patikra greičiausiai bus paskirta ne anksčiau kaip septintą - aštuntą nėštumo savaitę.

Jei priklausote rizikos grupėms ar nėštumas turi rizikos faktorių, jei sergate (taip pat ir lėtinėmis ligomis), geriate vaistus ar turite kitų klausimų dėl savijautos ar nėštumo eigos, šeimos gydytojui apie nėštumą praneškite kuo anksčiau.

❤❤❤ Planuojame 2019 metų žirniukus ❤❤❤

 1. LunaLuna
  LunaLuna prieš 2 val.

  L.A.P.Ė. parašė:
  normalios menesines🤷‍♀️tikrai ne implantacinis

  Tiesiog labai idomu nes mm visada turedavau 5-6dienas ir reguliarias o čia prasidėjo bet 4dienom anksčiau.. ir tokios. Prisigalvoju čia bėdų visokių😫

 2. Nida123 prieš 2 val.

  LunaLuna parašė:
  Sveikos mielosios🤗 gal kuri panelyte susidūrė su panašia situacija. Jau trečią mėnesį planuojame vaikutį na sikarta tikejausi kad uzkibs. 01.14 prasidėjo kaip ir…

  As kazkada kreipiausi i gine del pasikeitusiu mmm, tai sake, kad begant laikui yra visiskai normalu, kad pasikeicia mmm gausumas ar ilgumas, juk naturalu, kad nebus mmm visa laika identiskos nuo pat paauglystes iki menopauzes.Plius planuojant i kiekviena toki pasikeitima ziurim kaip pro padidinamaji stikla, ko galbut iprastai net nepastebetume ir nesureiksmintume.
  Na, o jei visgi turit abejoniu, kad pasikeitimai del galimo nestumo- tai NT atsakys i jusu klausima

 3. LunaLuna
  LunaLuna prieš 2 val.

  Nida123 parašė:
  As kazkada kreipiausi i gine del pasikeitusiu mmm, tai sake, kad begant laikui yra visiskai normalu, kad pasikeicia mmm gausumas ar ilgumas, juk naturalu, kad nebus…

  Na taip bet visviena jei kažkas vyksta atkreipiame dėmesį🤗 ir nerimaujame galvojau gal kas susidūrė ir tiek. Laikas parodys kaip čia yra

 4. Nida123 prieš 2 val.

  LunaLuna parašė:
  Na taip bet visviena jei kažkas vyksta atkreipiame dėmesį🤗 ir nerimaujame galvojau gal kas susidūrė ir tiek. Laikas parodys kaip čia yra

  Kaip ir rasiau man panasiai buvo( is 5 gausiu dienu liko tik 2-3 ir labai negausios), ejau net pas gine del to, bet nei nestumo, nei kazkokiu ligu nebuvo, pasake, kad normalu ir tiek

 5. Aistulia614
  Aistulia614 prieš 19 min.

  Sveikos merginos. Man neramu, testai vaiduokliauti pradėjo 4dienos iki mm viskas kaip ir atrodė gerai, testai ryškėjo ir mm diena jau toks visai ryški antrą juostele na ne tokio pat ryškumo bet aiški. Na o šiandien 2dienos po mm galvoju pasidarysiu dar viena kad jau matyti ryškią juostelė o ji tokio pat ryškumo kaip ir mm diena buvo. Aišku mm diena dariau ryte o šitą diena dabar pati save kaltinu kam nelaukiau ryto prisigalvoja kad gal nesivystantis ar pabėgo žirniukas nors krūtinę dar skauda o pykint nepykino ir anksčiau tai dabar labai pasimetusi. Labai laukiam leliuko tai taip sunku būtų vėl netekti o daktarai dar nieko nematys