5 nėštumo savaitė

5 nėštumo savaitė

Vaikelis 5 nėštumo savaitę

Sezamo sėkla. Būsimasis vaikelis dabar yra maždaug sezamo sėklos dydžio ir yra labiau panašus į mažytį buožgalvį nei į žmogų.

Svarbiausias šios savaitės įvykis yra tas, kad pradeda vystytis mažylio smegenys. Jos vystosi iš nervinio vamzdelio, iš kurio taip pat išsivystys stuburo smegenys ir nervai.

Kad šie organai vystytųsi tinkamai, kad nesusiformuotų nervinio vamzdelio defektų, būtinas pakankamas folio rūgšties kiekis – štai kodėl nėščiosioms rekomenduojami specialūs vitaminai nėščiosioms.

Vaikelis dabar yra sudarytas iš trijų sluoksnių: ektodermos, mezodermos ir entodermos, iš kurių vėliau susiformuos vidaus organai ir audiniai.

Mažylio nervinis vamzdelis vystosi viršutiniame sluoksnyje ektodermoje. Iš šio sluoksnio rasis kūdikio oda, plaukai, nagai, dantų emalis ir pieno bei prakaito liaukos.

Jo širdis ir visa apykaitos sistema pradeda formuotis iš vidurinio sluoksnio – mezodermos. Iš mezodermos taip pat formuosis raumenys, kaulai, kremzlės ir kiti poodiniai audiniai.

Trečiasis, entodermos sluoksnis duos pradžią plaučiams, žarnynui, šlapimo takų sistemai, skydliaukei, kepenims ir kasai.

Šiuo metu jau yra susiformavusios ir dirba savo darbą primityvi placenta ir virkštelė: jos užtikrina deguonies ir maisto medžiagų tiekimą.

Tavo kūnas 5 nėštumo savaitę

Faktas

Ląstelė, susidariusi susijungus kiaušinėliui ir spermatozoidui, dalysis daugybę kartų. Gimusio mažylio kūne yra daugiau nei trilijonas ląstelių.

Pagrindinis penktosios savaitės klausimas – pasirodys ar ne vėluojančios mėnesinės. Spėlionių bus daug, nes kūnas gali siųsti dviprasmiškus signalus: pabrinkusios krūtys, pilvo apačios maudimas gali būti tiek nėštumo, tiek artėjančių mėnesinių požymiai.

Buitinių nėštumo testų rezultatai taip pat gali būti dviprasmiški - antoji juostelė gali pasirodyti, tačiau šiuo periodu ji greičiausiai bus neryški. Žodžiu, aiškumo gali būti mažiau, nei norėtųsi.

Tačiau nėštumas nėštumui nelygus. Požymiai gali būti daugiau nei akivaizdūs: "rytinis" pykinimas (kuris vargins ne tik rytais), dažnas šlapinimasis (kone kas valandą, taip pat ir nakties metu), ypatingai jautrūs speneliai, nuovargis, mieguistumas, padidėjęs jautrumas kvapams. Tokiu atveju nėštumo testo prireiks tik taškams ant "i" sudėti.

Kita vertus, gali būti ir taip, kad jokie "klasikiniai" nėštumo požymiai nepasireikš. Nerimauti dėl to tikrai neverta - tai taip pat yra visiškai normalu.

Taip pat skaitykite

Darbelis 5 nėštumo savaitei

Apsvarstykite, kada norėsite apie nėštumą pranešti darbe. Dauguma laukia antrojo trimestro pradžios, bet kartais aplinkybės priverčia tai padaryti anksčiau. Taip pat pravartu pasidomėti nėštumo ir gimdymo atostogų (dekretinių) bei vaiko priežiūros atostogų tvarka.

Taip pat skaitykite

Paskambinkite į savo sveikatos priežiūros centrą ir susitarkite dėl pirmojo nėštumo vizito laiko – ypač jei nusprendėte lankytis pas gydytoją, sulaukiantį gerų atsiliepimų. Jei nėštumas neturi rizikos faktorių, pirmoji patikra greičiausiai bus paskirta ne anksčiau kaip septintą - aštuntą nėštumo savaitę.

Jei priklausote rizikos grupėms ar nėštumas turi rizikos faktorių, jei sergate (taip pat ir lėtinėmis ligomis), geriate vaistus ar turite kitų klausimų dėl savijautos ar nėštumo eigos, šeimos gydytojui apie nėštumą praneškite kuo anksčiau.

❤❤❤ Planuojame 2019 metų žirniukus ❤❤❤

 1. Lauryciukas prieš 1 val.

  Eveliuuukas parašė:
  Va patikimesni pasidariau kaip LAPE sake sitie patikimi ir va

  Tikrai yra

 2. lika78
  lika78 prieš 1 val.

  July225 parašė:
  Nepykit, bet man atrodo cia siek tiek perspausta, siaip jei tik tiek tereiktu atsisakyt, kad pastot tai manau neliktu nevaisingu poru.. Yra laaaabai daug faktoriu, …

  Tai zinoma,bet as jums tiesiog cituoju vaisingumo centro gyd.zodzius

 3. Eveliuuukas
  Eveliuuukas prieš 1 val.

  emcina parašė:
  Sveikinu 😘

  Aciu

  Spurgaaa parašė:
  Sveikinu va kaip greitai jum pavyko

  Is pirmo ciklo vel 😍 negaliu patiket!!! 😍

  Not Angel parašė:
  Sveikinu,bet tarp mažylio ir pilvinuko mažas amžiaus skirtumas 🙈,nebaisu?

  Sia minute atrodo baisu kaip pagalvoju, bet siaip ne nei biskio nes norejom mazo skirtumo, norejom 3 vaiku ir sakem viskas gana

 4. lika78
  lika78 prieš 1 val.

  Price parašė:
  Yra tokių, kurios negėrė jokių receptinių vaistų ir pastojo.
  Yra tokių, kurios nesimatavo temperatūros, nedarė OV testų, bet sėkmingai ir greit…

  Sutinku 100%!!! Yra ir tokiu kur pastoja po pirmo menesio, negi dabar teigsim kad issigalvotos problemos pas mus,nes pastoja gi kitos..as, ir pati du kart pastojau is pirmo karto,o dabar laukiam beveik 3 metus..cia negali but jokiu as geriu po 5 puodukus,gerkit ir jus, nemanau kad Santaros daktarai juokauja del kavos

 5. Vabaliukas09 prieš 2 min.

  Eveliuuukas parašė:
  Va patikimesni pasidariau kaip LAPE sake sitie patikimi ir va

  lika78 parašė:
  Sutinku 100%!!! Yra ir tokiu kur pastoja po pirmo menesio, negi dabar teigsim kad issigalvotos problemos pas mus,nes pastoja gi kitos..as, ir pati du kart pastojau …

  Tiem kam yra problemos pastoti tai manau jog ir kava gali itakoti pastojimą,mum buvo,bet kavos neatsisakiau,nes mažai tikiu jog kava gali itakoti pastojimą ,o Santariškių gydytojai tai dar ne visas pasaulis,man daugiau streso be kavos butų ir kažin ar tai padėtų pastoti negu keli puodeliai kavos per diena,kai net ir dabar bent 2 puodelius kavos išgeriu