5 nėštumo savaitė

5 nėštumo savaitė

Vaikelis 5 nėštumo savaitę

Sezamo sėkla. Būsimasis vaikelis dabar yra maždaug sezamo sėklos dydžio ir yra labiau panašus į mažytį buožgalvį nei į žmogų.

Svarbiausias šios savaitės įvykis yra tas, kad pradeda vystytis mažylio smegenys. Jos vystosi iš nervinio vamzdelio, iš kurio taip pat išsivystys stuburo smegenys ir nervai.

Kad šie organai vystytųsi tinkamai, kad nesusiformuotų nervinio vamzdelio defektų, būtinas pakankamas folio rūgšties kiekis – štai kodėl nėščiosioms rekomenduojami specialūs vitaminai nėščiosioms.

Vaikelis dabar yra sudarytas iš trijų sluoksnių: ektodermos, mezodermos ir entodermos, iš kurių vėliau susiformuos vidaus organai ir audiniai.

Mažylio nervinis vamzdelis vystosi viršutiniame sluoksnyje ektodermoje. Iš šio sluoksnio rasis kūdikio oda, plaukai, nagai, dantų emalis ir pieno bei prakaito liaukos.

Jo širdis ir visa apykaitos sistema pradeda formuotis iš vidurinio sluoksnio – mezodermos. Iš mezodermos taip pat formuosis raumenys, kaulai, kremzlės ir kiti poodiniai audiniai.

Trečiasis, entodermos sluoksnis duos pradžią plaučiams, žarnynui, šlapimo takų sistemai, skydliaukei, kepenims ir kasai.

Šiuo metu jau yra susiformavusios ir dirba savo darbą primityvi placenta ir virkštelė: jos užtikrina deguonies ir maisto medžiagų tiekimą.

Tavo kūnas 5 nėštumo savaitę

Faktas

Ląstelė, susidariusi susijungus kiaušinėliui ir spermatozoidui, dalysis daugybę kartų. Gimusio mažylio kūne yra daugiau nei trilijonas ląstelių.

Pagrindinis penktosios savaitės klausimas – pasirodys ar ne vėluojančios mėnesinės. Spėlionių bus daug, nes kūnas gali siųsti dviprasmiškus signalus: pabrinkusios krūtys, pilvo apačios maudimas gali būti tiek nėštumo, tiek artėjančių mėnesinių požymiai.

Buitinių nėštumo testų rezultatai taip pat gali būti dviprasmiški - antoji juostelė gali pasirodyti, tačiau šiuo periodu ji greičiausiai bus neryški. Žodžiu, aiškumo gali būti mažiau, nei norėtųsi.

Tačiau nėštumas nėštumui nelygus. Požymiai gali būti daugiau nei akivaizdūs: "rytinis" pykinimas (kuris vargins ne tik rytais), dažnas šlapinimasis (kone kas valandą, taip pat ir nakties metu), ypatingai jautrūs speneliai, nuovargis, mieguistumas, padidėjęs jautrumas kvapams. Tokiu atveju nėštumo testo prireiks tik taškams ant "i" sudėti.

Kita vertus, gali būti ir taip, kad jokie "klasikiniai" nėštumo požymiai nepasireikš. Nerimauti dėl to tikrai neverta - tai taip pat yra visiškai normalu.

Taip pat skaitykite

Darbelis 5 nėštumo savaitei

Apsvarstykite, kada norėsite apie nėštumą pranešti darbe. Dauguma laukia antrojo trimestro pradžios, bet kartais aplinkybės priverčia tai padaryti anksčiau. Taip pat pravartu pasidomėti nėštumo ir gimdymo atostogų (dekretinių) bei vaiko priežiūros atostogų tvarka.

Taip pat skaitykite

Paskambinkite į savo sveikatos priežiūros centrą ir susitarkite dėl pirmojo nėštumo vizito laiko – ypač jei nusprendėte lankytis pas gydytoją, sulaukiantį gerų atsiliepimų. Jei nėštumas neturi rizikos faktorių, pirmoji patikra greičiausiai bus paskirta ne anksčiau kaip septintą - aštuntą nėštumo savaitę.

Jei priklausote rizikos grupėms ar nėštumas turi rizikos faktorių, jei sergate (taip pat ir lėtinėmis ligomis), geriate vaistus ar turite kitų klausimų dėl savijautos ar nėštumo eigos, šeimos gydytojui apie nėštumą praneškite kuo anksčiau.

❤❤❤ Planuojame 2021 metų žirniukus ❤❤❤

 1. Sweet
  Sweet prieš 2 val.

  zvirblelis7 parašė:
  Gerai, mano įsivaizduojami nėštumo požymiai jau pribaigs Kažin, galvojant apie koją nuolat, irgi pradeda skaudėt? Reik galvot apie kojas...

  Mintys materealizuojasi ,zmogus jaucia ar mato tik tai ka jis pats nori matyt ,jausti ar girdeti 😃

 2. ..Serena..
  ..Serena.. prieš 1 val.

  As si menesi tik su OT gaudysiu ovuliacija, nebematuosiu BKT, pailsesiu nuo to

 3. Liepa Liepaitė
  Liepa Liepaitė prieš 1 val.

  Nikuu parašė:
  Pasikartojau ryte, 4 iš karto. Mergytės ar tikrai leliukas?🤭🤤

  Didžiausi sveikinimai!🌸

 4. Liepa Liepaitė
  Liepa Liepaitė prieš 1 val.

  Labas visoms, gavau AFS tyrimo atsakymus. Krešėjimas per didelis, tikėtina, kad abu persileidimai įvyko dėl to. Sakė, kad planuojant reikės gerti aspiriną, o pastojus dar prisidės kasdien į pilvą leidžiami vaistai. Ryt važiuoju platesniam aptarimui, nes nelabai dar suprantu kas kaip. Gal kuri nors turi patirties draugaujant su AFS? Ryt dar darysiuos progesteroną ir kitus tyrimus, echo,sužinosiu ar viskas išsivalė po persileidimo Laikiausi pakankamai optimistiškai, bet šiandien labai liūdna.. Vienas vaikutis galėjo gimti vasarį, kitas būtų gimęs ateinantį sausį, o mano organizmas juos tiesiog pribaigė...

 5. Eg.Le
  Eg.Le prieš 1 val.

  ..Serena.. parašė:
  As si menesi tik su OT gaudysiu ovuliacija, nebematuosiu BKT, pailsesiu nuo to

  BKT gali stipriai meluoti del tam tikru fiziniu veiksiu gyvenime. Geriausia sekti gimdos kaklelio padeti. 🤭👌