Nėštumo požymiai pagal savaites (266)

Nėštumo požymiai pagal savaites: nėštumo testas

Nėštumo požymiai 1-2 nėštumo savaitę 

Pirmą ir antrą nėštumo savaitę jokių nėštumo požymių nėra, nes... jūs dar ne nėščia. Jei tai jums skamba keistai, greičiausiai nežinote, kaip skaičiuojamos nėštumo savaitės: jos pradedamos skaičiuoti nuo pirmos paskutinių mėnesinių dienos, o ne nuo galimos pastojimo dienos. Iš tiesų, jei pastosite, tai nutiks antros savaitės pabaigoje, arba trečios savaitės pradžioje - žinoma, jei tuo metu mylėsitės ir nesisaugosite.

Nėštumo požymiai 3 nėštumo savaitę

Trečią nėštumo savaitę (t.y. po ovuliacijos), tuo atveju jei pastojote, ir prasideda mažylio vystymasis bei su tuo susiję hormonų pokyčiai. Būtent dėl hormonų lygio pokyčių ir pradeda ryškėti nėštumo požymiai. Tačiau pirmosiomis dienomis po apvaisinimo jokių nėštumo požymių dar nejausite (jautri krūtinė gali būti ir PMS simptomas).

Nėštumo požymiai 4 nėštumo savaitę

Reklama:

Ketvirtą nėštumo savaitę įvyksta kiaušinėlio implantacija gimdoje. Būtent šią savaitę gali pasireikšti pirmasis nėštumo požymis - implantacinis kraujavimas. Jei, likus kelioms dienoms iki laukiamų dienų pastebėjote nežymų tepimą (tai gali būti vos pora kraujingų dėmelių), jei kiek maudė pilvą, didelė tikimybė, kad pastojote. Be to, šią savaitę atliktas kraujo tyrimas jau gali parodyti, kad kraujyje yra "nėštumo hormono" hCG (chorioninio gonadotropino). Jautresni buitiniai testai į savaitės pabaigą taip pat gali pradėti rodyti teigiamą rezultatą (ar bent jau "vaiduoklį" - neryškią antrą juostelę). Gausesnės nei įprastai balkšvos bespalvės makšties išskyros taip pat gali būti nėštumo možymis. 

Nėštumo požymiai 5 nėštumo savaitę

Penktą nėštumo dauguma moterų, kurių ciklas yra "standartinis", turėtų sulaukti mėnesinių. Vėluojančios mėnesinės - vienas rimčiausių nėštumo požymių. Šią savaitę po truputį turėtų pradėti ryškėti ir kiti pirmieji nėštumo požymiai: dar jautresnės krūtys (ir ypač speneliai), nuotaikų kaita, dažnas šlapinimasis, silpnumas, nuovargis, rytinis pykinimas, jautrumas kvapams ir kiti. Šią savaitę nėštumą gali patvirtinti ir echoskopijos tyrimas.

Nėštumo požymiai 6 nėštumo savaitę ir vėliau

Nuo šeštos savaitės nėštumo požymiai tik ryškėja ir intensyvėja.

Nėštumo požymių nėra, reiškia, nesilaukiu?

Nėštumo požymiai patvirtina nėštumą, tačiau jų nebuvimas (ypač pirmosiomis savaitėmis) nėštumo nepaneigia. Dalis moterų nepatiria jokių nėštumo simptomų. Ar moteris pastojo, patikimai patvirtina tik nėštumo testai, kraujo tyrimas ar echoskopija.

Reklama:
Reklama

Naujausi komentarai

 1. Kinderiuk4s
  Kinderiuk4s prieš 3 mėn.

  Sveikos! Pas mane tokia ne tipinė situacija. 😅 Vakar užsirašiau konizacijai po mėnesio, nes gimdos kaklelio displazija diagnozuota jau seniai. Minėjo gydytojos, kad jauname amžiuje po gimdymo neretai gimdos kaklelio pakitimai patys pradingsta. Labai norim su vyru leliuko, bet kadangi pas mane dar ir policistinės kiaušidės, tai tik pradėdavom bandyt (nutraukt KT), tai iškart ciklas sutrikdavo nenormaliai ir tekdavo iššaukt mėnesines vaistais po kelių mėn. Nusprendėm dabar per daug nepergyvent, išsitirt TTH ir Prolaktiną kol sugysiu po konizacijos ir tada iš naujo bandyti. 😊 Vakar per konsultaciją ginekologė dar apžiūrėjo, sakė gausios mėnesinės neužilgo nusimato, nes labai stora gimdos gleivinė, dar pajuokavo, kad ankstyvam nėštume taip būna, sakė po mėnesinių saugotis pradėt, kad nepastot, nes negalės konizacijos tada daryt. O aš šiandien ryte dėl šventos ramybės, galvoju, pasidarysiu NT. Ir... negaliu savo akim patikėt! 😁 Blanki antra juostelė pasirodė, tai pasidariau dar vieną - lygiai tas pats! Dabar laukiu labai pirmadienio, nueisiu kraujo tyrimą pasidaryt, tikiuosi nemeluoja testai. 😇 Jau buvau labai nusiminus, nes visos ginekologės leido suprast, kad laukia ilgas procesas norint pastoti turint PKS.
  Dar kol kas net vyrui nesakiau, nenoriu nuvilt, jei neišsilaikys žirniukas. O kada jūs pasakėt saviškiams? Iškart, ar palaukėt?

 2. User has not uploaded an avatar
  Metute12345 prieš 3 mėn.

  Kinderiuk4s parašė:
  Sveikos! Pas mane tokia ne tipinė situacija. 😅 Vakar užsirašiau konizacijai po mėnesio, nes gimdos kaklelio displazija diagnozuota jau seniai. Minėjo gydytojos, kad…

  per pietus parode dvi juosteles vakare iteikiau dovanele 🙂

 3. Tamya prieš 3 mėn.

  Mes planavome, tai kai pirma menesi dariausi testa viena net supyko, sake dviese daromes, dviese ir testuojames! Tai kartu kelemes ryte paskui ir testavomes juk ir dziaugsmas ir nusivylimas abiems, pasidalinkite

 4. User has not uploaded an avatar
  Ingriduxxxx prieš 2 mėn.

  nagleebe parašė:
  labas moterys...
  itarima turiu kad laukiuosi... bukit geros padekit susivokt man...

  Dariausi ir aš nėštumo testą rodė neigiamą bet viskas tas pats kaip pas jūsų ir nežinau ką galvoti?

 5. User has not uploaded an avatar
  Keliautojalaiku prieš 2 mėn.

  Tamya parašė:
  Mes planavome, tai kai pirma menesi dariausi testa viena net supyko, sake dviese daromes, dviese ir testuojames! Tai kartu kelemes ryte paskui ir testavomes juk …

  Kaip graziai pasake