Nėštumo požymiai pagal savaites (316)

Nėštumo požymiai pagal savaites: nėštumo testas

Nėštumo požymiai 1-2 nėštumo savaitę 

Pirmą ir antrą nėštumo savaitę jokių nėštumo požymių nėra, nes... jūs dar ne nėščia. Jei tai jums skamba keistai, greičiausiai nežinote, kaip skaičiuojamos nėštumo savaitės: jos pradedamos skaičiuoti nuo pirmos paskutinių mėnesinių dienos, o ne nuo galimos pastojimo dienos. Iš tiesų, jei pastosite, tai nutiks antros savaitės pabaigoje, arba trečios savaitės pradžioje - žinoma, jei tuo metu mylėsitės ir nesisaugosite.

Nėštumo požymiai 3 nėštumo savaitę

Trečią nėštumo savaitę (t.y. po ovuliacijos), tuo atveju jei pastojote, ir prasideda mažylio vystymasis bei su tuo susiję hormonų pokyčiai. Būtent dėl hormonų lygio pokyčių ir pradeda ryškėti nėštumo požymiai. Tačiau pirmosiomis dienomis po apvaisinimo jokių nėštumo požymių dar nejausite (jautri krūtinė gali būti ir PMS simptomas).

Nėštumo požymiai 4 nėštumo savaitę

Ketvirtą nėštumo savaitę įvyksta kiaušinėlio implantacija gimdoje. Būtent šią savaitę gali pasireikšti pirmasis nėštumo požymis - implantacinis kraujavimas. Jei, likus kelioms dienoms iki laukiamų dienų pastebėjote nežymų tepimą (tai gali būti vos pora kraujingų dėmelių), jei kiek maudė pilvą, didelė tikimybė, kad pastojote. Be to, šią savaitę atliktas kraujo tyrimas jau gali parodyti, kad kraujyje yra "nėštumo hormono" hCG (chorioninio gonadotropino). Jautresni buitiniai testai į savaitės pabaigą taip pat gali pradėti rodyti teigiamą rezultatą (ar bent jau "vaiduoklį" - neryškią antrą juostelę). Gausesnės nei įprastai balkšvos bespalvės makšties išskyros taip pat gali būti nėštumo možymis. 

Nėštumo požymiai 5 nėštumo savaitę

Penktą nėštumo dauguma moterų, kurių ciklas yra "standartinis", turėtų sulaukti mėnesinių. Vėluojančios mėnesinės - vienas rimčiausių nėštumo požymių. Šią savaitę po truputį turėtų pradėti ryškėti ir kiti pirmieji nėštumo požymiai: dar jautresnės krūtys (ir ypač speneliai), nuotaikų kaita, dažnas šlapinimasis, silpnumas, nuovargis, rytinis pykinimas, jautrumas kvapams ir kiti. Šią savaitę nėštumą gali patvirtinti ir echoskopijos tyrimas.

Nėštumo požymiai 6 nėštumo savaitę ir vėliau

Nuo šeštos savaitės nėštumo požymiai tik ryškėja ir intensyvėja.

Nėštumo požymių nėra, reiškia, nesilaukiu?

Nėštumo požymiai patvirtina nėštumą, tačiau jų nebuvimas (ypač pirmosiomis savaitėmis) nėštumo nepaneigia. Dalis moterų nepatiria jokių nėštumo simptomų. Ar moteris pastojo, patikimai patvirtina tik nėštumo testai, kraujo tyrimas ar echoskopija.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Usne123 prieš 1 mėn.

  Jurgitaaaa parašė:
  Sveikos norejau paklausti dariausi prieš pora dienu nėštumo testa buvo teigiamas bet jau kuri laika skauda pilvo apačia lyg butu menesines pas gyd eisiu tik ketvirt…

  Siaip pasitikrinti reikia nes klausimas kurioje vietoje pas jus įsitvirtino. Siaip skausmas nestumo pradžioje gali būti nes organizmas dar tai mato kaip svetimkuni. Galit pagerti magnio kad sumažinti spazmus. Jei jaučiate stipru labai skausmą durianti maudzianri tai aš jų keliaučiau pasitikrinti. 🤗

 2. aiste_va
  aiste_va prieš 1 mėn.

  Sveikos, Merginos, mm buvo Rugpjūčio 14d., pradėjome planuoti nuo rugpjūčio 19d., ov buvo 26-17d. Dabar pradėjau jausti pilvo skausmą lyg tuoj mm ateitų, nors jos tik 14 dieną turi būti, atrodo lyg ir kiaušidę paskausta, pilvas išsipūtęs. Pasidariau šiandien NT - Neigiamas. Esu žalia apie nėštumus, patarkit ar verta gadinti nėštumo testus iki ateinančių mm ar neverta, nes nieko nematysiu dar?

 3. User has not uploaded an avatar
  Emilija2017 prieš 2 sav.

  Sveiki kas reikštų jei visa mėn ši rugsėjy nesirgau menesinem bet tepliojimas o pirmas nėštumo testas parodė neigiamą ar reiktų pakartoti n testa

 4. User has not uploaded an avatar
  Gelyte25 prieš 2 sav.

  Sveikos, nebežinau ką ir galvoti. Atsirado pilvo skausmai, pilvas padidėjęs, įtariau nėštumą, bet jau būtų kelių mėnesių. Testai neigiami, hcg dariausi atsakymas <2. Buvau pas ginekologę ir nieko neranda, kreipiausi pas daktarus nieko neranda sako. O man vis užeina tie patys, pilvo skausmai, ką rado tik tiek, kad trūksta vitaminų b12 liepė nusipirkt pagerti ir atseit labai daug dujų kaupiasi žarnyne, gal kam panašiai buvę? Nežinau kur dar pas ką eit

 5. User has not uploaded an avatar
  Saule27 prieš 2 sav.

  .