Nėštumo požymiai pagal savaites (86)

Nėštumo požymiai pagal savaites: nėštumo testas

Nėštumo požymiai 1-2 nėštumo savaitę 

Pirmą ir antrą nėštumo savaitę jokių nėštumo požymių nėra, nes... jūs dar ne nėščia. Jei tai jums skamba keistai, greičiausiai nežinote, kaip skaičiuojamos nėštumo savaitės: jos pradedamos skaičiuoti nuo pirmos paskutinių mėnesinių dienos, o ne nuo galimos pastojimo dienos. Iš tiesų, jei pastosite, tai nutiks antros savaitės pabaigoje, arba trečios savaitės pradžioje - žinoma, jei tuo metu mylėsitės ir nesisaugosite.

Nėštumo požymiai 3 nėštumo savaitę

Trečią nėštumo savaitę (t.y. po ovuliacijos), tuo atveju jei pastojote, ir prasideda mažylio vystymasis bei su tuo susiję hormonų pokyčiai. Būtent dėl hormonų lygio pokyčių ir pradeda ryškėti nėštumo požymiai. Tačiau pirmosiomis dienomis po apvaisinimo jokių nėštumo požymių dar nejausite (jautri krūtinė gali būti ir PMS simptomas).

Nėštumo požymiai 4 nėštumo savaitę

Ketvirtą nėštumo savaitę įvyksta kiaušinėlio implantacija gimdoje. Būtent šią savaitę gali pasireikšti pirmasis nėštumo požymis - implantacinis kraujavimas. Jei, likus kelioms dienoms iki laukiamų dienų pastebėjote nežymų tepimą (tai gali būti vos pora kraujingų dėmelių), jei kiek maudė pilvą, didelė tikimybė, kad pastojote. Be to, šią savaitę atliktas kraujo tyrimas jau gali parodyti, kad kraujyje yra "nėštumo hormono" hCG (chorioninio gonadotropino). Jautresni buitiniai testai į savaitės pabaigą taip pat gali pradėti rodyti teigiamą rezultatą (ar bent jau "vaiduoklį" - neryškią antrą juostelę). Gausesnės nei įprastai balkšvos bespalvės makšties išskyros taip pat gali būti nėštumo možymis. 

Nėštumo požymiai 5 nėštumo savaitę

Penktą nėštumo dauguma moterų, kurių ciklas yra "standartinis", turėtų sulaukti mėnesinių. Vėluojančios mėnesinės - vienas rimčiausių nėštumo požymių. Šią savaitę po truputį turėtų pradėti ryškėti ir kiti pirmieji nėštumo požymiai: dar jautresnės krūtys (ir ypač speneliai), nuotaikų kaita, dažnas šlapinimasis, silpnumas, nuovargis, rytinis pykinimas, jautrumas kvapams ir kiti. Šią savaitę nėštumą gali patvirtinti ir echoskopijos tyrimas.

Nėštumo požymiai 6 nėštumo savaitę ir vėliau

Nuo šeštos savaitės nėštumo požymiai tik ryškėja ir intensyvėja.

Nėštumo požymių nėra, reiškia, nesilaukiu?

Nėštumo požymiai patvirtina nėštumą, tačiau jų nebuvimas (ypač pirmosiomis savaitėmis) nėštumo nepaneigia. Dalis moterų nepatiria jokių nėštumo simptomų. Ar moteris pastojo, patikimai patvirtina tik nėštumo testai, kraujo tyrimas ar echoskopija.

Naujausi komentarai

 1. Svajose
  Svajose prieš 3 mėn.

  Dianecija parašė:
  Sveiki, norėjau paklausti...iki mėnesinių liko pora savaičių, turėjau nesaugių lytinių santykių. Jau pora savaičių, jei ne daugiau jaučiuosi nekaip. Nuo daug ko pyk…

  Jei jums menesines tik uz poros sav ,tai dar gal tik jums prasides vaisingos dienos ...
  Koks jusu ciklas ? Kiek dienu?jei jau 6-7 sav butu jus jau antru menesiniu mazdaug turetumet nesulaukt..

 2. User has not uploaded an avatar
  Dianecija prieš 3 mėn.

  Svajose parašė:
  Jei jums menesines tik uz poros sav ,tai dar gal tik jums prasides vaisingos dienos ...

  Kadangi praeitą mėnesį nustojau gerti kontraceptikus (lapkričio 21d), susirgau lapkričio 26d. Tai mėnesinės turėtų būti po geros savaitės. Bet turėjau nesaugių lytinių santykių jau kai nustojau gerti tabletes. Požymiai visi grynai kaip nėštumo,.pykinimas, šleikštukys kvapams, dusina net parduotuvėse kepinių kvapas, kvėpavimas sunkesnis, net sakė knarkt pradėjau. Vieną vakarą suvalgiau karštą sumuštinį su saliamiu, tai po kiek laiko bėgau į tualetą išsivemt...o nėščioms kaip tik reikia vengt rūkyto, kepto maisto...nežinau, net draugas pastebėjo, kad as papilnėjau per pilvą, šonus. O testai abu neigiami buvo, kai dariausi praeitą savaitę...

 3. Svajose
  Svajose prieš 3 mėn.

  Dianecija parašė:
  Kadangi praeitą mėnesį nustojau gerti kontraceptikus (lapkričio 21d), susirgau lapkričio 26d. Tai mėnesinės turėtų būti po geros savaitės. Bet turėjau nesaugių lyti…

  Daugiau paskaitykinekit apie cikla ,jo trukme .. vaisingas dienas .. ir suprasit ,kad 2 sav iki menesiniu buna dar tik vaisingos dienos ,o ne nestumas.
  O visas kitas jusu aprasyma tai nebutinai atitinka nestumo pozymiams 😊

 4. User has not uploaded an avatar
  Dianecija prieš 3 mėn.

  Svajose parašė:
  Daugiau paskaitykinekit apie cikla ,jo trukme .. vaisingas dienas .. ir suprasit ,kad 2 sav iki menesiniu buna dar tik vaisingos dienos ,o ne nestumas.

  Mano ciklo trukmė būdavo 28 dienos kažkur, kol gėriau kontraceptikus, 21 menesio diena isgerdavau paskut.tablete ir i menesio pabaiga uz keliu dienu susirgdavau. Bet čia tie visi požymiai tai nežinau, niekada dar taip žiauriai nebuvo, kad prasirgus mėnesinėm(tiesa, jos keistokos buvo), skaudėtų tragiškai strėnas, surakintų nugarą...ir simptomai visi tokie panašūs,atrodau papilnėjus, jei net draugas pastebėjo, geriau mato is sono..gal bandyt vel testa pasidaryt.

 5. Svajose
  Svajose prieš 3 mėn.

  Dianecija parašė:
  Mano ciklo trukmė būdavo 28 dienos kažkur, kol gėriau kontraceptikus, 21 menesio diena isgerdavau paskut.tablete ir i menesio pabaiga uz keliu dienu susirgdavau. Be…

  Ne testa ,o krauja .Ir bus aisku