Nėštumo požymiai pagal savaites (173)

Nėštumo požymiai pagal savaites: nėštumo testas

Nėštumo požymiai 1-2 nėštumo savaitę 

Pirmą ir antrą nėštumo savaitę jokių nėštumo požymių nėra, nes... jūs dar ne nėščia. Jei tai jums skamba keistai, greičiausiai nežinote, kaip skaičiuojamos nėštumo savaitės: jos pradedamos skaičiuoti nuo pirmos paskutinių mėnesinių dienos, o ne nuo galimos pastojimo dienos. Iš tiesų, jei pastosite, tai nutiks antros savaitės pabaigoje, arba trečios savaitės pradžioje - žinoma, jei tuo metu mylėsitės ir nesisaugosite.

Nėštumo požymiai 3 nėštumo savaitę

Trečią nėštumo savaitę (t.y. po ovuliacijos), tuo atveju jei pastojote, ir prasideda mažylio vystymasis bei su tuo susiję hormonų pokyčiai. Būtent dėl hormonų lygio pokyčių ir pradeda ryškėti nėštumo požymiai. Tačiau pirmosiomis dienomis po apvaisinimo jokių nėštumo požymių dar nejausite (jautri krūtinė gali būti ir PMS simptomas).

Nėštumo požymiai 4 nėštumo savaitę

Ketvirtą nėštumo savaitę įvyksta kiaušinėlio implantacija gimdoje. Būtent šią savaitę gali pasireikšti pirmasis nėštumo požymis - implantacinis kraujavimas. Jei, likus kelioms dienoms iki laukiamų dienų pastebėjote nežymų tepimą (tai gali būti vos pora kraujingų dėmelių), jei kiek maudė pilvą, didelė tikimybė, kad pastojote. Be to, šią savaitę atliktas kraujo tyrimas jau gali parodyti, kad kraujyje yra "nėštumo hormono" hCG (chorioninio gonadotropino). Jautresni buitiniai testai į savaitės pabaigą taip pat gali pradėti rodyti teigiamą rezultatą (ar bent jau "vaiduoklį" - neryškią antrą juostelę). Gausesnės nei įprastai balkšvos bespalvės makšties išskyros taip pat gali būti nėštumo možymis. 

Nėštumo požymiai 5 nėštumo savaitę

Penktą nėštumo dauguma moterų, kurių ciklas yra "standartinis", turėtų sulaukti mėnesinių. Vėluojančios mėnesinės - vienas rimčiausių nėštumo požymių. Šią savaitę po truputį turėtų pradėti ryškėti ir kiti pirmieji nėštumo požymiai: dar jautresnės krūtys (ir ypač speneliai), nuotaikų kaita, dažnas šlapinimasis, silpnumas, nuovargis, rytinis pykinimas, jautrumas kvapams ir kiti. Šią savaitę nėštumą gali patvirtinti ir echoskopijos tyrimas.

Nėštumo požymiai 6 nėštumo savaitę ir vėliau

Nuo šeštos savaitės nėštumo požymiai tik ryškėja ir intensyvėja.

Nėštumo požymių nėra, reiškia, nesilaukiu?

Nėštumo požymiai patvirtina nėštumą, tačiau jų nebuvimas (ypač pirmosiomis savaitėmis) nėštumo nepaneigia. Dalis moterų nepatiria jokių nėštumo simptomų. Ar moteris pastojo, patikimai patvirtina tik nėštumo testai, kraujo tyrimas ar echoskopija.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Jovitatk9 prieš 2 sav.

  Jovitatk9 parašė:
  Bet nelabai suprantu man visus testus kur dariausi rodo teigiamus o kai nueinu pas daktarę jai rodo neigiamus. Tai palikau ne supratusi nieko. 🙂

  Labas rytas, vakar kaip sakiau buvau pradėjus kraujuoti tamsiai kaip juoda spalva, jokių skausmu nebuvo, bet šiandien ryte atsikėlusi kraujavimo nebuvo tai manau, kad viskas gerai čia su mumis. 🙂

 2. Sarutina
  Sarutina prieš 2 sav.

  Jovitatk9 parašė:
  Labas rytas, vakar kaip sakiau buvau pradėjus kraujuoti tamsiai kaip juoda spalva, jokių skausmu nebuvo, bet šiandien ryte atsikėlusi kraujavimo nebuvo tai manau, k…

  Linkiu kad taip ir butu galit po keliu dienu dar pasitikrinti ir uzsiregistruoti pas ginekologe

 3. User has not uploaded an avatar
  Jovitatk9 prieš 2 sav.

  Sarutina parašė:
  Linkiu kad taip ir butu galit po keliu dienu dar pasitikrinti ir uzsiregistruoti pas ginekologe

  Džiugu, kad padedat galvoti teigiamai. Palaikymas labai svarbus. 🙂

 4. Džilonuke
  Džilonuke prieš 1 sav.

  Jovitatk9 parašė:
  Sveikos panos, žinokit susirgau, bet tas kraujas ne raudonas o kaip juodas. Bet prieš tai 5h nieko nevalgiau negeriau ir nesenai pasidariau testą rodo antra juostel…

  As ir kai nuejau su trim teigiamais testais, man po ekoskopo pasake kad nesilaukiu dar, nors ir as ekrane nk nemačiau, bet savijauta buvo tokia kad tikejau kad laukiuosi. Ir pasirodo kad nk nemate nes per ankstus nestumas dar buvo. Po poros men pakartojo ekoskopa ir pamate kad lelius jau rankytem mojuoja😊

 5. User has not uploaded an avatar
  Jovitatk9 prieš 1 sav.

  Džilonuke parašė:
  As ir kai nuejau su trim teigiamais testais, man po ekoskopo pasake kad nesilaukiu dar, nors ir as ekrane nk nemačiau, bet savijauta buvo tokia kad tikejau kad lauk…

  Kaip smagu. Tai tikiu kad ir man taip gali būti. Nors aš abu nėštumu kai turėjau visą laiką dar bent 2 ar 3 men sirgau nors jau buvau nescia. Su dukra kai pasidariau testą parodė teigiamas o kai nuėjau pas daktarę sako sveikinu jus jau 5 mėnesį nescia. Tai žinokit buvo vos ne šokas. 🙂