Nėštumo požymiai pagal savaites (379)

Nėštumo požymiai pagal savaites: nėštumo testas

Nėštumo požymiai 1-2 nėštumo savaitę 

Pirmą ir antrą nėštumo savaitę jokių nėštumo požymių nėra, nes... jūs dar ne nėščia. Jei tai jums skamba keistai, greičiausiai nežinote, kaip skaičiuojamos nėštumo savaitės: jos pradedamos skaičiuoti nuo pirmos paskutinių mėnesinių dienos, o ne nuo galimos pastojimo dienos. Iš tiesų, jei pastosite, tai nutiks antros savaitės pabaigoje, arba trečios savaitės pradžioje - žinoma, jei tuo metu mylėsitės ir nesisaugosite.

Nėštumo požymiai 3 nėštumo savaitę

Trečią nėštumo savaitę (t.y. po ovuliacijos), tuo atveju jei pastojote, ir prasideda mažylio vystymasis bei su tuo susiję hormonų pokyčiai. Būtent dėl hormonų lygio pokyčių ir pradeda ryškėti nėštumo požymiai. Tačiau pirmosiomis dienomis po apvaisinimo jokių nėštumo požymių dar nejausite (jautri krūtinė gali būti ir PMS simptomas).

Nėštumo požymiai 4 nėštumo savaitę

Ketvirtą nėštumo savaitę įvyksta kiaušinėlio implantacija gimdoje. Būtent šią savaitę gali pasireikšti pirmasis nėštumo požymis - implantacinis kraujavimas. Jei, likus kelioms dienoms iki laukiamų dienų pastebėjote nežymų tepimą (tai gali būti vos pora kraujingų dėmelių), jei kiek maudė pilvą, didelė tikimybė, kad pastojote. Be to, šią savaitę atliktas kraujo tyrimas jau gali parodyti, kad kraujyje yra "nėštumo hormono" hCG (chorioninio gonadotropino). Jautresni buitiniai testai į savaitės pabaigą taip pat gali pradėti rodyti teigiamą rezultatą (ar bent jau "vaiduoklį" - neryškią antrą juostelę). Gausesnės nei įprastai balkšvos bespalvės makšties išskyros taip pat gali būti nėštumo možymis. 

Nėštumo požymiai 5 nėštumo savaitę

Penktą nėštumo dauguma moterų, kurių ciklas yra "standartinis", turėtų sulaukti mėnesinių. Vėluojančios mėnesinės - vienas rimčiausių nėštumo požymių. Šią savaitę po truputį turėtų pradėti ryškėti ir kiti pirmieji nėštumo požymiai: dar jautresnės krūtys (ir ypač speneliai), nuotaikų kaita, dažnas šlapinimasis, silpnumas, nuovargis, rytinis pykinimas, jautrumas kvapams ir kiti. Šią savaitę nėštumą gali patvirtinti ir echoskopijos tyrimas.

Nėštumo požymiai 6 nėštumo savaitę ir vėliau

Nuo šeštos savaitės nėštumo požymiai tik ryškėja ir intensyvėja.

Nėštumo požymių nėra, reiškia, nesilaukiu?

Nėštumo požymiai patvirtina nėštumą, tačiau jų nebuvimas (ypač pirmosiomis savaitėmis) nėštumo nepaneigia. Dalis moterų nepatiria jokių nėštumo simptomų. Ar moteris pastojo, patikimai patvirtina tik nėštumo testai, kraujo tyrimas ar echoskopija.

Susiję straipsniai

Kada pradeda matytis nėščiosios pilvukas?

Vienų nėščiųjų pilvukas pradeda pūpsoti gana anksti, kitoms pasirodo ganėtinai vėlai. Kada tai nutinka ir kas tą lemia?

Nėštumas be jokių požymių (besimptomis nėštumas)

Iš tikrųjų nėštumas be jokių simptomų, išskyrus dingusias mėnesines, yra visiškai įmanomas.

Nėštumo testo „vaiduokliai“: ar galima pasikliauti buitinių testų tikslumu?

Ar kada pagalvojote, kiek patikimi nėštumo testai? Rinkoje yra daug prekių ženklų ir tipų testų: nuo pačių pigiausių iki itin tikslių skaitmeninių.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Akvile223 prieš 4 mėn.

  Sveiki, lapkričio 15buvo menesines 3-4dienas sirgau ir iškart nesisaugojom. Jaučiu pykinima parduotuve visuose galva svaigsta . Krutys skauda ar gali būti kad laukiuosi

 2. kristute1
  kristute1 prieš 4 mėn.

  Akvile223 parašė:
  Sveiki, lapkričio 15buvo menesines 3-4dienas sirgau ir iškart nesisaugojom. Jaučiu pykinima parduotuve visuose galva svaigsta . Krutys skauda ar gali būti kad lauki…

  Ne, nebent jūsų ciklas ypač trumpas.

 3. Dayneris30
  Dayneris30 prieš 3 mėn.

  Merginos, kurios jau buvot nescios, kai turejo pareiti mm ar jautet tuos visus pms simptomus lygiai taip pat : krutu skausmas, maudimas, pilvo putimas (nors mm neparejo)? O nebuvo taip kad pykino rytais lengvai taip? Sorry , dar nedristu nt darytis

 4. kristute1
  kristute1 prieš 3 mėn.

  Dayneris30 parašė:
  Merginos, kurios jau buvot nescios, kai turejo pareiti mm ar jautet tuos visus pms simptomus lygiai taip pat : krutu skausmas, maudimas, pilvo putimas (nors mm nepa…

  Visus nėštumus pačioj pradžioj nebuvo kažkokių išskirtinių požymių, jei kas būdavo, tai prasidėdavo kiek vėliau, 7-8 sav.

 5. User has not uploaded an avatar
  kamile8698 prieš 3 mėn.

  Ar gali buti kad pastojau ? ar tiesiog pasikeite organizmas, mm susirgau gruodzio 12 o baigesi 18 dabar sausio 5 susirgau vel pradejo tepetis lengvai taip ar gali buti kas pastojau? ar tik taip keičiasi balansas?😳, (19 metu man )