Nėštumo požymiai pagal savaites (367)

Nėštumo požymiai pagal savaites: nėštumo testas

Nėštumo požymiai 1-2 nėštumo savaitę 

Pirmą ir antrą nėštumo savaitę jokių nėštumo požymių nėra, nes... jūs dar ne nėščia. Jei tai jums skamba keistai, greičiausiai nežinote, kaip skaičiuojamos nėštumo savaitės: jos pradedamos skaičiuoti nuo pirmos paskutinių mėnesinių dienos, o ne nuo galimos pastojimo dienos. Iš tiesų, jei pastosite, tai nutiks antros savaitės pabaigoje, arba trečios savaitės pradžioje - žinoma, jei tuo metu mylėsitės ir nesisaugosite.

Nėštumo požymiai 3 nėštumo savaitę

Trečią nėštumo savaitę (t.y. po ovuliacijos), tuo atveju jei pastojote, ir prasideda mažylio vystymasis bei su tuo susiję hormonų pokyčiai. Būtent dėl hormonų lygio pokyčių ir pradeda ryškėti nėštumo požymiai. Tačiau pirmosiomis dienomis po apvaisinimo jokių nėštumo požymių dar nejausite (jautri krūtinė gali būti ir PMS simptomas).

Nėštumo požymiai 4 nėštumo savaitę

Ketvirtą nėštumo savaitę įvyksta kiaušinėlio implantacija gimdoje. Būtent šią savaitę gali pasireikšti pirmasis nėštumo požymis - implantacinis kraujavimas. Jei, likus kelioms dienoms iki laukiamų dienų pastebėjote nežymų tepimą (tai gali būti vos pora kraujingų dėmelių), jei kiek maudė pilvą, didelė tikimybė, kad pastojote. Be to, šią savaitę atliktas kraujo tyrimas jau gali parodyti, kad kraujyje yra "nėštumo hormono" hCG (chorioninio gonadotropino). Jautresni buitiniai testai į savaitės pabaigą taip pat gali pradėti rodyti teigiamą rezultatą (ar bent jau "vaiduoklį" - neryškią antrą juostelę). Gausesnės nei įprastai balkšvos bespalvės makšties išskyros taip pat gali būti nėštumo možymis. 

Nėštumo požymiai 5 nėštumo savaitę

Penktą nėštumo dauguma moterų, kurių ciklas yra "standartinis", turėtų sulaukti mėnesinių. Vėluojančios mėnesinės - vienas rimčiausių nėštumo požymių. Šią savaitę po truputį turėtų pradėti ryškėti ir kiti pirmieji nėštumo požymiai: dar jautresnės krūtys (ir ypač speneliai), nuotaikų kaita, dažnas šlapinimasis, silpnumas, nuovargis, rytinis pykinimas, jautrumas kvapams ir kiti. Šią savaitę nėštumą gali patvirtinti ir echoskopijos tyrimas.

Nėštumo požymiai 6 nėštumo savaitę ir vėliau

Nuo šeštos savaitės nėštumo požymiai tik ryškėja ir intensyvėja.

Nėštumo požymių nėra, reiškia, nesilaukiu?

Nėštumo požymiai patvirtina nėštumą, tačiau jų nebuvimas (ypač pirmosiomis savaitėmis) nėštumo nepaneigia. Dalis moterų nepatiria jokių nėštumo simptomų. Ar moteris pastojo, patikimai patvirtina tik nėštumo testai, kraujo tyrimas ar echoskopija.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  .-.-.-.1 prieš 1 mėn.

  Sveikos. Pasidariau testukus ir visose matosi antra mažiau ryški juostelė. Po kiek laiko reikėtų apsilankyti pas gydytoją? Rezervavau vizitą po kelių dienų, tik galvoju ar ne per anksti? Kur iš tiesų reikėtų pirmiau kreiptis, pas ginekologę ar akušerę?

 2. Frėjytė
  Frėjytė prieš 1 mėn.

  .-.-.-.1 parašė:
  Sveikos. Pasidariau testukus ir visose matosi antra mažiau ryški juostelė. Po kiek laiko reikėtų apsilankyti pas gydytoją? Rezervavau vizitą po kelių dienų, tik gal…

  Ginekologe-akusere viską mato iškarto kai kraujo tyrimus padaro vizito dieną arba per skana. Jeigu testai jau rodo nėštumą, ginekologė patvirtins.

 3. Linetukė
  Linetukė prieš 1 mėn.

  Sveikutes, na va mano istorija...
  Menrsines nelegulerios,tarp ju budavo tepliojimu... liepa turejo but mm lyg patepliojo,budavo ir pries mm teplioja visaip budavo ir 4d mm ir 7 su tepliojimaus. Rugpjucio 3 pasirode tamsaus kraujo kaip ant arbatinio saukstelio galo +-5lasai galvojau mm ateina. Rugpjucio 5susvaigo galva vakare, 8 d pasidariau nt

  nuejau pas gine
  rado puslyte ir trynio maisiuka pagal echo skaicevimus 6+1 o taip atitinka 5+1

 4. jjolitajj25
  jjolitajj25 prieš 1 mėn.

  Sveikos esamos ir būsimos mamytės klausimas labai tempia pilvo apačia , pilvo apačia išsipūtusi... aisku Mm dar už savaitės. Klausimas: Kokie buvo jūsų pirmieji simptomai , prieš pasidarius NT? žinau kad visom skirtingai, dėl to labai domina patirtys❤️ ačiū

 5. Linetukė
  Linetukė prieš 2 sav.

  Braskute23 parašė:
  Man jau 11 savaiciu ir 5 dienos bet pilvuko isvis nesimato matosi nuo apacios iskilimas norejau paklaust kam nor yra taip?

  Man taip 7sav. O kaip jims speneliai jautrus visa nestuma nuo pradzios