Nėštumo požymiai pagal savaites (331)

Nėštumo požymiai pagal savaites: nėštumo testas

Nėštumo požymiai 1-2 nėštumo savaitę 

Pirmą ir antrą nėštumo savaitę jokių nėštumo požymių nėra, nes... jūs dar ne nėščia. Jei tai jums skamba keistai, greičiausiai nežinote, kaip skaičiuojamos nėštumo savaitės: jos pradedamos skaičiuoti nuo pirmos paskutinių mėnesinių dienos, o ne nuo galimos pastojimo dienos. Iš tiesų, jei pastosite, tai nutiks antros savaitės pabaigoje, arba trečios savaitės pradžioje - žinoma, jei tuo metu mylėsitės ir nesisaugosite.

Nėštumo požymiai 3 nėštumo savaitę

Trečią nėštumo savaitę (t.y. po ovuliacijos), tuo atveju jei pastojote, ir prasideda mažylio vystymasis bei su tuo susiję hormonų pokyčiai. Būtent dėl hormonų lygio pokyčių ir pradeda ryškėti nėštumo požymiai. Tačiau pirmosiomis dienomis po apvaisinimo jokių nėštumo požymių dar nejausite (jautri krūtinė gali būti ir PMS simptomas).

Nėštumo požymiai 4 nėštumo savaitę

Ketvirtą nėštumo savaitę įvyksta kiaušinėlio implantacija gimdoje. Būtent šią savaitę gali pasireikšti pirmasis nėštumo požymis - implantacinis kraujavimas. Jei, likus kelioms dienoms iki laukiamų dienų pastebėjote nežymų tepimą (tai gali būti vos pora kraujingų dėmelių), jei kiek maudė pilvą, didelė tikimybė, kad pastojote. Be to, šią savaitę atliktas kraujo tyrimas jau gali parodyti, kad kraujyje yra "nėštumo hormono" hCG (chorioninio gonadotropino). Jautresni buitiniai testai į savaitės pabaigą taip pat gali pradėti rodyti teigiamą rezultatą (ar bent jau "vaiduoklį" - neryškią antrą juostelę). Gausesnės nei įprastai balkšvos bespalvės makšties išskyros taip pat gali būti nėštumo možymis. 

Nėštumo požymiai 5 nėštumo savaitę

Penktą nėštumo dauguma moterų, kurių ciklas yra "standartinis", turėtų sulaukti mėnesinių. Vėluojančios mėnesinės - vienas rimčiausių nėštumo požymių. Šią savaitę po truputį turėtų pradėti ryškėti ir kiti pirmieji nėštumo požymiai: dar jautresnės krūtys (ir ypač speneliai), nuotaikų kaita, dažnas šlapinimasis, silpnumas, nuovargis, rytinis pykinimas, jautrumas kvapams ir kiti. Šią savaitę nėštumą gali patvirtinti ir echoskopijos tyrimas.

Nėštumo požymiai 6 nėštumo savaitę ir vėliau

Nuo šeštos savaitės nėštumo požymiai tik ryškėja ir intensyvėja.

Nėštumo požymių nėra, reiškia, nesilaukiu?

Nėštumo požymiai patvirtina nėštumą, tačiau jų nebuvimas (ypač pirmosiomis savaitėmis) nėštumo nepaneigia. Dalis moterų nepatiria jokių nėštumo simptomų. Ar moteris pastojo, patikimai patvirtina tik nėštumo testai, kraujo tyrimas ar echoskopija.

Naujausi komentarai

 1. Ingka
  Ingka prieš 5 mėn.

  Kamikam parašė:
  Sveikos teigiami nestumo testai, ir labai ryskus, pagal menesines 6sav pas ginekeloge dar tik pirmadieni, pirmas nestumas bet jokiu simptomu nejauciu ar tai no…

  Normalu. Kiekvienos moters kūnas skirtingai reaguoja į nėštumą. Pvz. Man pasisekė ir nevėmiau su abiem nėštumais, tik kai kurių produktų valgyt negalėjau nes kėlė šleikštulį. O drauge pirmus mėnesius gan stiprią toksikoze turėjo.

 2. User has not uploaded an avatar
  Simoni prieš 5 mėn.

  Sveikos, ar pavadintumėte tai vaidokliuku? 🤔🙈 Žiūrėta po 5 minučių

 3. User has not uploaded an avatar
  Kamileramanauskaite192948 prieš 4 mėn.

  Sveiki norėjau paklausti turėjau lytinius santykius ir mes nesisaugojom ir vakar pasidariau nėštuma testa rodo neigiamas,, bet labai prastai jaučiuosi pykina, pilvo apačia skauda,, visas kūnas skauda,,, mėnesinės vėluoja viena diena

 4. User has not uploaded an avatar
  Mergiot prieš 4 mėn.

  Sveikos merginos.
  Dariaus nėštumo testą viena rodė taip (neryškia juostelė),o kitą dieną dariausi buvo neigiamas.
  Buvau darytis kraujo tyrimą dėl nėštumo buvo <2. Mėnesinės vėluoja jau 4dienas. Tai kaip suprasti laukiuosi ar ne? :/ Nes nebežinau ką galvoti

 5. User has not uploaded an avatar
  Mergiot prieš 4 mėn.

  Mergiot parašė:
  Sveikos merginos.
  Dariaus nėštumo testą viena rodė taip (neryškia juostelė),o kitą dieną dariausi bu…