Nėštumo požymiai pagal savaites (384)

Nėštumo požymiai pagal savaites: nėštumo testas

Nėštumo požymiai 1-2 nėštumo savaitę 

Pirmą ir antrą nėštumo savaitę jokių nėštumo požymių nėra, nes... jūs dar ne nėščia. Jei tai jums skamba keistai, greičiausiai nežinote, kaip skaičiuojamos nėštumo savaitės: jos pradedamos skaičiuoti nuo pirmos paskutinių mėnesinių dienos, o ne nuo galimos pastojimo dienos. Iš tiesų, jei pastosite, tai nutiks antros savaitės pabaigoje, arba trečios savaitės pradžioje - žinoma, jei tuo metu mylėsitės ir nesisaugosite.

Nėštumo požymiai 3 nėštumo savaitę

Trečią nėštumo savaitę (t.y. po ovuliacijos), tuo atveju jei pastojote, ir prasideda mažylio vystymasis bei su tuo susiję hormonų pokyčiai. Būtent dėl hormonų lygio pokyčių ir pradeda ryškėti nėštumo požymiai. Tačiau pirmosiomis dienomis po apvaisinimo jokių nėštumo požymių dar nejausite (jautri krūtinė gali būti ir PMS simptomas).

Nėštumo požymiai 4 nėštumo savaitę

Ketvirtą nėštumo savaitę įvyksta kiaušinėlio implantacija gimdoje. Būtent šią savaitę gali pasireikšti pirmasis nėštumo požymis - implantacinis kraujavimas. Jei, likus kelioms dienoms iki laukiamų dienų pastebėjote nežymų tepimą (tai gali būti vos pora kraujingų dėmelių), jei kiek maudė pilvą, didelė tikimybė, kad pastojote. Be to, šią savaitę atliktas kraujo tyrimas jau gali parodyti, kad kraujyje yra "nėštumo hormono" hCG (chorioninio gonadotropino). Jautresni buitiniai testai į savaitės pabaigą taip pat gali pradėti rodyti teigiamą rezultatą (ar bent jau "vaiduoklį" - neryškią antrą juostelę). Gausesnės nei įprastai balkšvos bespalvės makšties išskyros taip pat gali būti nėštumo možymis. 

Nėštumo požymiai 5 nėštumo savaitę

Penktą nėštumo dauguma moterų, kurių ciklas yra "standartinis", turėtų sulaukti mėnesinių. Vėluojančios mėnesinės - vienas rimčiausių nėštumo požymių. Šią savaitę po truputį turėtų pradėti ryškėti ir kiti pirmieji nėštumo požymiai: dar jautresnės krūtys (ir ypač speneliai), nuotaikų kaita, dažnas šlapinimasis, silpnumas, nuovargis, rytinis pykinimas, jautrumas kvapams ir kiti. Šią savaitę nėštumą gali patvirtinti ir echoskopijos tyrimas.

Nėštumo požymiai 6 nėštumo savaitę ir vėliau

Nuo šeštos savaitės nėštumo požymiai tik ryškėja ir intensyvėja.

Nėštumo požymių nėra, reiškia, nesilaukiu?

Nėštumo požymiai patvirtina nėštumą, tačiau jų nebuvimas (ypač pirmosiomis savaitėmis) nėštumo nepaneigia. Dalis moterų nepatiria jokių nėštumo simptomų. Ar moteris pastojo, patikimai patvirtina tik nėštumo testai, kraujo tyrimas ar echoskopija.

Susiję straipsniai

Kada pradeda matytis nėščiosios pilvukas?

Vienų nėščiųjų pilvukas pradeda pūpsoti gana anksti, kitoms pasirodo ganėtinai vėlai. Kada tai nutinka ir kas tą lemia?

Nėštumas be jokių požymių (besimptomis nėštumas)

Iš tikrųjų nėštumas be jokių simptomų, išskyrus dingusias mėnesines, yra visiškai įmanomas.

Nėštumo testo „vaiduokliai“: ar galima pasikliauti buitinių testų tikslumu?

Ar kada pagalvojote, kiek patikimi nėštumo testai? Rinkoje yra daug prekių ženklų ir tipų testų: nuo pačių pigiausių iki itin tikslių skaitmeninių.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  chocoladka841 prieš 2 mėn.

  Laba diena mano paskutinės mėnesinės buvo balandžio 11 dieną ciklas nėra reguliarūs.Šiandien gegužės 8 diena ir turėjo prasidėti mėnesinės,o man svaigsta galva ir labai miego norisi jaučiasi pilvo tempimas apačioje

 2. LauraFrejyte
  LauraFrejyte prieš 2 mėn.

  chocoladka841 parašė:
  Laba diena mano paskutinės mėnesinės buvo balandžio 11 dieną ciklas nėra reguliarūs.Šiandien gegužės 8 diena ir turėjo prasidėti mėnesinės,o man svaigsta galva ir l…

  Pasidarykite testą ir žinosite atsakyma

 3. ZauRe prieš 2 mėn.

  Kas kaip jauciates 3-4 sav? Man uzeina pilvo apacios tempimas, atrodo kaista ten visa apacia, buna nugara pamaudzia

 4. LauraFrejyte
  LauraFrejyte prieš 2 mėn.

  Zaure parašė:
  Kas kaip jauciates 3-4 sav? Man uzeina pilvo apacios tempimas, atrodo kaista ten visa apacia, buna nugara pamaudzia

  Jeigu testas teigiamas, kreipkitės skubiai pas savo gine. Nugaros ir pilvo skausmai nėštumo metu rizikingi. Jeigu tai susiję su darbu, imkite nedarbinguma ir būkite namie.

 5. kristute1
  kristute1 prieš 2 mėn.

  Zaure parašė:
  Kas kaip jauciates 3-4 sav? Man uzeina pilvo apacios tempimas, atrodo kaista ten visa apacia, buna nugara pamaudzia

  Jeigu jums 3-4 sav., vadinasi +-ką tik pamatėte teigiamą nėštumo testą. Kraujo tyrimo nesidarėt? Įviairūs pamaudenimai normalu, bet stebėkit bendrą savijautą. Labai mažas nėštumas, tai ginekologė gali nieko nematyt, bet jeigu skausmai tokie, kad neramina, būtinai apsilankykit.