Dažnas šlapinimasis nėštumo metu (79)

Nėščioji eina į tualetą aslysun | Shutterstock.com

Nėštumo metu kartais gali atrodyti, jog šlapintis norisi nuolat. Ir iš tiesų nėščiosios intensyviau šlapintis pradeda nuo 6 nėštumo savaitės ir tai tęsiasi iki pat gimdymo dienos. Kai kurios nėščiosios į tualetą pradeda bėgioti kone kas pusvalandį.

Kodėl nėštumo metu nuolat norisi šlapintis?

Padidėjęs poreikis šlapintis nėštumo metu yra susijęs su natūraliais organizmo pokyčiais:

 • Horomonų poveikis. Nėštumo metu hormonai „priverčia“ inkstus ir visą organizmo šalinimo sistemą dirbti intensyviau, todėl susidaro daugiau šlapimo. Dažnam šlapinimuisi daugiausia įtakos daro hormonas progesteronas.
 • Kraujo kiekis smarkiai padidėja ir organizme cirkuliuoja žymiai daugiau skysčių – tai taip pat yra dažnesnio šlapinimosi priežastis.
 • Didėjanti gimda ir augantis vaisius spaudžia šlapimo pūslę. Būtent toje vietoje, kurioje yra šlapimo pūslė, formuojasi ir vaisiaus galvytė, todėl šlapimo pūslė trečiąjį nėštumo trimestrą pradedama spausti dar stipriau.
 • Didesnis suvartojamų skysčių kiekis. Nėštumo metu valgyti „už du“ tikrai nereikia, tačiau skysčių poreikis ženkliai padidėja. Todėl nuolat gurkšnojant vandenį reikia ir dažniau bėgioti į tualetą. Idealiausias gėrimas – negazuotas silpnai mineralizuotas arba šaltinio vanduo: jo per dieną reikėtų išgerti ne mažiau nei 2,7–3 l.

Ką daryti dėl dažno šlapinimosi nėštumo metu?

Venkite šlapimą varančių gėrimų: kavos, arbatos, kitų gėrimų su kofeinu. Idealus gėrimas nėštumo metu – paprastas vanduo.

Pasistenkite visiškai ištuštinti šlapimo pūslę: tai padaryti pavyks šlapinimosi metu šiek tiek pasilenkus į priekį. Tai svarbu dar ir dėl šlapimo pūslės uždegimo (cistito) prevencijos.

Daugiau skysčių vartokite dienos metu, o po vakarienės nebegerkite jokių gėrimų: taip sumažinsite naktinių pasivaikščiojimų į tualetą skaičių.

Naudokite dieninius įklotus. Kartais tiesiog prireikia atidėti apsilankymą tualete arba pajutus didelį norą šlapintis tualeto arti gali nebūti. Jei nepavyktų nulaikyti vieno kito nevalingai nubėgusio šlapimo lašelio, įklotas padėtų jaustis saugiau ir užtikrinčiau.

Dėvėkite specialius korsetus: specialūs nėštumo korsetai šiek tiek pakelia vaisių, todėl šlapimo pūslė suspaudžiama truputį mažiau ir tuo pačiu sumažėja noras šlapintis.

Kada padažnėjęs šlapinimasis nėštumo metu turėtų neraminti?

Reikėtų sunerimti, jeigu poreikį dažnai šlapintis lydi ir kiti simptomai, pavyzdžiui, skausmas ar troškulys, nes tuomet galima įtarti įvairias ligas ir reikėtų apsilankyti pas gydytoją:

 • Šlapimo pūslės uždegimas. Esant šlapimo pūslės uždegimui skauda pilvo apačią, pakyla temperatūra, šlapimas tampa aitraus, nemalonaus kvapo. Gerkite daugiau vandens: „senas“ šlapimas pašalinamas efektyviau, todėl sumažėja rizika susirgti šlapimo pūslės uždegimu.
 • Nėščiųjų diabetas. Su šlapimu organizmas bando atsikratyti gliukozės pertekliaus, todėl jei kamuoja ne tik dažnesnis šlapinimasis, bet ir padidėjo troškulys, galima įtarti nėščiųjų diabetą.
 • Nervų ligos, nerimas. Dažnas šlapinimasis dar gali būti susijęs ir su stresu, jaudinimusi ir kitomis neigiamomis emocinėmis būsenomis, todėl pasistenkite stabilizuoti emocinę būklę.
 • Dirgliosios šlapimo pūslės sindromas. Jis sukelia nesulaikomą ir stiprų norą šlapintis.
 • Šlapimo pūslės išvarža. Jos simptomai – šlapimo nelaikymas, nedidelis šlapimo išsiskyrimas lytinių santykių metu, skausmas šlapinantis.

Susiję straipsniai

Nemiga nėštumo metu: ar ji kelia pavojų ir ką daryti?

Nemigą nėštumo metu lemia hormonų ir fiziniai kūno pokyčiai, nėštumo nulemti negalavimai ir kt.

Plaukų slinkimas po gimdymo

Plaukai slinkti pradeda po vaikelio gimimo praėjus vidutiniškai apie 3 mėn. ir tai gali tęstis dar maždaug iki 6 mėn. Tai visiškai normalu ir laikina.

Kaip nėštumas negrįžtamai pakeičia moters kūną?

Ko gero, esame girdėjusios, kad po nėštumo moteris niekada nebebūna tokia pat, kaip anksčiau. Dažniausiai taip kalbama apie psichologinius pokyčius.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  hahaha88 prieš 2 m.

  Sveikutes. Nu man tu simptomu sove staigiai kaip prisikta, bet didziausia beda, slapimo nelaikimas. Kai kur ismauni, ar i turgu nueini, ir vis nuvarva. Susirupinau, darau kegelio pratimus, o jus mergytes gal kokius vitaminus nescioms galit patart? Gal ir slapimuj padetu? Ar tie Elevit geri?

 2. Elanta48 prieš 2 m.

  Sveikos. Menesines veluoja 2 d. Testas neigiamas. Labai maudzia pilvo apacia ir nugara. Ryte buvo uzejes sleikstulys toks. Nurasyciau PMS, bet vakar puse nakties laksciau siusiot, vos ne kas 15 min.. Labai keista man tai. Ar galetu buti visgi nestumas? Ar kokia cista? Penktad varysiu pas gine..

 3. Elanta48 prieš 2 m.

  Sveikos. Menesines veluoja 2 d. Testas neigiamas. Labai maudzia pilvo apacia ir nugara. Ryte buvo uzejes sleikstulys toks. Nurasyciau PMS, bet vakar puse nakties laksciau siusiot, vos ne kas 15 min.. Labai keista man tai. Ar galetu buti visgi nestumas? Ar kokia cista? Penktad varysiu pas gine..

 4. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 2 m.

  Sveiki, dažnai šlapinuosi rytais mažais kiekiais, diena ir nakti kaip ir normaliai, nelakstau i tualeta, gali buti nestumo priežastis? Jokiu kitu simptomų nejaučiu.

 5. User has not uploaded an avatar
  Liepa1234 prieš 2 m.

  samanciuks parašė:
  Sveiki, dažnai šlapinuosi rytais mažais kiekiais, diena ir nakti kaip ir normaliai, nelakstau i tualeta, gali buti nestumo priežastis? Jokiu kitu simptomų nejaučiu.…

  Kas cia per klausimas, mes su zvake nebuvom po anklode nestumo testas vaistinėje nei euro nekainuoja.
  Oj tie vaikai...