Dažnas šlapinimasis nėštumo metu (68)

Nėščioji eina į tualetą aslysun | Shutterstock.com

Nėštumo metu kartais gali atrodyti, jog šlapintis norisi nuolat. Ir iš tiesų nėščiosios intensyviau šlapintis pradeda nuo 6 nėštumo savaitės ir tai tęsiasi iki pat gimdymo dienos. Kai kurios nėščiosios į tualetą pradeda bėgioti kone kas pusvalandį.

Kodėl nėštumo metu nuolat norisi šlapintis?

Padidėjęs poreikis šlapintis nėštumo metu yra susijęs su natūraliais organizmo pokyčiais:

• Horomonų poveikis. Nėštumo metu hormonai „priverčia“ inkstus ir visą organizmo šalinimo sistemą dirbti intensyviau, todėl susidaro daugiau šlapimo. Dažnam šlapinimuisi daugiausia įtakos daro hormonas progesteronas.
  • Kraujo kiekis smarkiai padidėja ir organizme cirkuliuoja žymiai daugiau skysčių – tai taip pat yra dažnesnio šlapinimosi priežastis.
  • Didėjanti gimda ir augantis vaisius spaudžia šlapimo pūslę. Būtent toje vietoje, kurioje yra šlapimo pūslė, formuojasi ir vaisiaus galvytė, todėl šlapimo pūslė trečiąjį nėštumo trimestrą pradedama spausti dar stipriau.
  • Didesnis suvartojamų skysčių kiekis. Nėštumo metu valgyti „už du“ tikrai nereikia, tačiau skysčių poreikis ženkliai padidėja. Todėl nuolat gurkšnojant vandenį reikia ir dažniau bėgioti į tualetą. Idealiausias gėrimas – negazuotas silpnai mineralizuotas arba šaltinio vanduo: jo per dieną reikėtų išgerti ne mažiau nei 2,7–3 l.

Ką daryti dėl dažno šlapinimosi nėštumo metu?

Venkite šlapimą varančių gėrimų: kavos, arbatos, kitų gėrimų su kofeinu. Idealus gėrimas nėštumo metu – paprastas vanduo.

Pasistenkite visiškai ištuštinti šlapimo pūslę: tai padaryti pavyks šlapinimosi metu šiek tiek pasilenkus į priekį. Tai svarbu dar ir dėl šlapimo pūslės uždegimo (cistito) prevencijos.

Daugiau skysčių vartokite dienos metu, o po vakarienės nebegerkite jokių gėrimų: taip sumažinsite naktinių pasivaikščiojimų į tualetą skaičių.

Naudokite dieninius įklotus. Kartais tiesiog prireikia atidėti apsilankymą tualete arba pajutus didelį norą šlapintis tualeto arti gali nebūti. Jei nepavyktų nulaikyti vieno kito nevalingai nubėgusio šlapimo lašelio, įklotas padėtų jaustis saugiau ir užtikrinčiau.

Dėvėkite specialius korsetus: specialūs nėštumo korsetai šiek tiek pakelia vaisių, todėl šlapimo pūslė suspaudžiama truputį mažiau ir tuo pačiu sumažėja noras šlapintis.

Kada padažnėjęs šlapinimasis nėštumo metu turėtų neraminti?

Reikėtų sunerimti, jeigu poreikį dažnai šlapintis lydi ir kiti simptomai, pavyzdžiui, skausmas ar troškulys, nes tuomet galima įtarti įvairias ligas ir reikėtų apsilankyti pas gydytoją:

• Šlapimo pūslės uždegimas. Esant šlapimo pūslės uždegimui skauda pilvo apačią, pakyla temperatūra, šlapimas tampa aitraus, nemalonaus kvapo. Gerkite daugiau vandens: „senas“ šlapimas pašalinamas efektyviau, todėl sumažėja rizika susirgti šlapimo pūslės uždegimu.
  • Nėščiųjų diabetas. Su šlapimu organizmas bando atsikratyti gliukozės pertekliaus, todėl jei kamuoja ne tik dažnesnis šlapinimasis, bet ir padidėjo troškulys, galima įtarti nėščiųjų diabetą.
  • Nervų ligos, nerimas. Dažnas šlapinimasis dar gali būti susijęs ir su stresu, jaudinimusi ir kitomis neigiamomis emocinėmis būsenomis, todėl pasistenkite stabilizuoti emocinę būklę.
  • Dirgliosios šlapimo pūslės sindromas. Jis sukelia nesulaikomą ir stiprų norą šlapintis.
  • Šlapimo pūslės išvarža. Jos simptomai – šlapimo nelaikymas, nedidelis šlapimo išsiskyrimas lytinių santykių metu, skausmas šlapinantis.

1. godukas25
    godukas25 prieš 4 mėn.

..sakykit tos kurios laukiasi 7-8sav.kaip daznai einat i toleta? (Sysiot)As tik nuejus uz 5 min vel atrodo noriu ..nakti ir daug kartu einu...kazi normalu cia ar kokia infekcija🤔pas daktarus laukiu laisko tada eisiu...

Dovekuli prieš 4 mėn.

Ir tai geru ne juoda arbata dar vandeni ir kode taip ira galzinote

5. Neegzistuojantis vartotojas
    prieš 4 mėn.

Va kokia odele, o gal net ne nuo aliejuko nelabai suvokiu. Nes lyg ir su spuogeliais ji, gal irgi kam taip buvo? galbūt nuo kokių rūbelių alergizuoja, nežinau.