Dažnas šlapinimasis nėštumo metu (74)

Nėščioji eina į tualetą aslysun | Shutterstock.com

Nėštumo metu kartais gali atrodyti, jog šlapintis norisi nuolat. Ir iš tiesų nėščiosios intensyviau šlapintis pradeda nuo 6 nėštumo savaitės ir tai tęsiasi iki pat gimdymo dienos. Kai kurios nėščiosios į tualetą pradeda bėgioti kone kas pusvalandį.

Kodėl nėštumo metu nuolat norisi šlapintis?

Padidėjęs poreikis šlapintis nėštumo metu yra susijęs su natūraliais organizmo pokyčiais:

 • Horomonų poveikis. Nėštumo metu hormonai „priverčia“ inkstus ir visą organizmo šalinimo sistemą dirbti intensyviau, todėl susidaro daugiau šlapimo. Dažnam šlapinimuisi daugiausia įtakos daro hormonas progesteronas.
 • Kraujo kiekis smarkiai padidėja ir organizme cirkuliuoja žymiai daugiau skysčių – tai taip pat yra dažnesnio šlapinimosi priežastis.
 • Didėjanti gimda ir augantis vaisius spaudžia šlapimo pūslę. Būtent toje vietoje, kurioje yra šlapimo pūslė, formuojasi ir vaisiaus galvytė, todėl šlapimo pūslė trečiąjį nėštumo trimestrą pradedama spausti dar stipriau.
 • Didesnis suvartojamų skysčių kiekis. Nėštumo metu valgyti „už du“ tikrai nereikia, tačiau skysčių poreikis ženkliai padidėja. Todėl nuolat gurkšnojant vandenį reikia ir dažniau bėgioti į tualetą. Idealiausias gėrimas – negazuotas silpnai mineralizuotas arba šaltinio vanduo: jo per dieną reikėtų išgerti ne mažiau nei 2,7–3 l.

Ką daryti dėl dažno šlapinimosi nėštumo metu?

Venkite šlapimą varančių gėrimų: kavos, arbatos, kitų gėrimų su kofeinu. Idealus gėrimas nėštumo metu – paprastas vanduo.

Pasistenkite visiškai ištuštinti šlapimo pūslę: tai padaryti pavyks šlapinimosi metu šiek tiek pasilenkus į priekį. Tai svarbu dar ir dėl šlapimo pūslės uždegimo (cistito) prevencijos.

Daugiau skysčių vartokite dienos metu, o po vakarienės nebegerkite jokių gėrimų: taip sumažinsite naktinių pasivaikščiojimų į tualetą skaičių.

Naudokite dieninius įklotus. Kartais tiesiog prireikia atidėti apsilankymą tualete arba pajutus didelį norą šlapintis tualeto arti gali nebūti. Jei nepavyktų nulaikyti vieno kito nevalingai nubėgusio šlapimo lašelio, įklotas padėtų jaustis saugiau ir užtikrinčiau.

Dėvėkite specialius korsetus: specialūs nėštumo korsetai šiek tiek pakelia vaisių, todėl šlapimo pūslė suspaudžiama truputį mažiau ir tuo pačiu sumažėja noras šlapintis.

Kada padažnėjęs šlapinimasis nėštumo metu turėtų neraminti?

Reikėtų sunerimti, jeigu poreikį dažnai šlapintis lydi ir kiti simptomai, pavyzdžiui, skausmas ar troškulys, nes tuomet galima įtarti įvairias ligas ir reikėtų apsilankyti pas gydytoją:

 • Šlapimo pūslės uždegimas. Esant šlapimo pūslės uždegimui skauda pilvo apačią, pakyla temperatūra, šlapimas tampa aitraus, nemalonaus kvapo. Gerkite daugiau vandens: „senas“ šlapimas pašalinamas efektyviau, todėl sumažėja rizika susirgti šlapimo pūslės uždegimu.
 • Nėščiųjų diabetas. Su šlapimu organizmas bando atsikratyti gliukozės pertekliaus, todėl jei kamuoja ne tik dažnesnis šlapinimasis, bet ir padidėjo troškulys, galima įtarti nėščiųjų diabetą.
 • Nervų ligos, nerimas. Dažnas šlapinimasis dar gali būti susijęs ir su stresu, jaudinimusi ir kitomis neigiamomis emocinėmis būsenomis, todėl pasistenkite stabilizuoti emocinę būklę.
 • Dirgliosios šlapimo pūslės sindromas. Jis sukelia nesulaikomą ir stiprų norą šlapintis.
 • Šlapimo pūslės išvarža. Jos simptomai – šlapimo nelaikymas, nedidelis šlapimo išsiskyrimas lytinių santykių metu, skausmas šlapinantis.

Naujausi komentarai

 1. Leyla
  Leyla prieš 8 mėn.

  Dejma parašė:
  Help!

  Man gal taip ryškiai nebuvo, bet labai troškino, tai daug gėriau, pradžioje keldavausi naktį 3-4 kartus, o po to keletos savaičių bėgyje retėjo, nors gėriau tikrai ne mažiau galit bandyt kavos negerti, nes ji skysčius varo ir pan

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 8 mėn.

  Leyla parašė:
  Man gal taip ryškiai nebuvo, bet labai troškino, tai daug gėriau, pradžioje keldavausi naktį 3-4 kartus, o po to keletos savaičių bėgyje retėjo, nors gėriau tikrai …

  Ačiū. Labai norėčiau, kad apretėtų. Suteikėt vilties

  Nes labai labai varo iš proto tai..

  Mane irgi troškina, bet riboju, nes baisu ir gerti..

 3. Leyla
  Leyla prieš 8 mėn.

  Dejma parašė:
  Ačiū. Labai norėčiau, kad apretėtų. Suteikėt vilties

  Man vandens gėrimas pradžioje ramino galvos skausmą, pykinimą ir t.t. nestabdyčiau gėrimų, nes susikoncentravę hormonai gali vėliau kitų simptomų iššaukti. Tiesą sakant tas šlapinimas man buvo viena iš smulkmenų, ne esmė

 4. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 8 mėn.

  Leyla parašė:
  Man vandens gėrimas pradžioje ramino galvos skausmą, pykinimą ir t.t. nestabdyčiau gėrimų, nes susikoncentravę hormonai gali vėliau kitų simptomų iššaukti. Tiesą sa…

  Tikrai.. Maža bėda, kad tik mažučiui gerai būtų. Galima ištveri tiek.. Erzina, bet teks susigyventi

  Labiausiai neramu, kelionių, išvykų metu. Tenka nemažai išvykti. O kai užspaudžia, tai be gaileščio Ir per 30min ne po kartelį... Bet ištversiu 💪

 5. Graikija
  Graikija prieš 8 mėn.

  Net nežinau, ką daryt. Gydytojai 2 kart skambinau, neatsiliepia. Galiu per interneta perregistruot į 11 d, nes dabar uzregistruotas spalio 13. 🤔