35 nėštumo savaitė

35 nėštumo savaitė

Vaikelis 35 nėštumo savaitę

Melionas. Nuo šios nėštumo savaitės mažylį galėtume prilyginti vis didesniam ir didesniaum melionui. Jo svoris jau turėtų viršyti 2 kg 400 g, o ūgis nuo viršugalvio iki kulnų turėtų būti daugiau nei 46 cm.

Pagrindiniai fizinio vystymosi procesai jau baigėsi, likusios savaitės skirtos svoriui priaugti – nuo šiol kiekvieną savaitę jis priaugs po porą šimtų gramų ar kiek daugiau. 

Vaikelio inkstai jau visiškai susiformavę, o kepenys jau gali susidoroti su nedideliais šalintinų medžiagų kiekiais. 

Jis jaukiai susirangęs įsčiose, tačiau čia jam darosi ankštoka, jis nebegali laisvai vartytis, tad ir įprastų salto greičiausiai jau nebebus. Tačiau galite sulaukti "skundų", jei įsitaisysite jam nepatogiai.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 35 nėštumo savaitę

Faktas

Lietuvoje kiek mažiau nei 5 % naujagimių gimsta mažo svorio (iki 2 500 g).

Iki pat šonkaulių pakilusi gimda dabar yra maždaug 15 kartų didesnė nei prieš nėštumą. Todėl jums gali atrodyti, jog kūne nebeliko laisvos erdvės.

Jei turėtumėte galimybę žvilgtelėti į gimdos vidų, pamatytumėte, kad vaisiaus vandenų 35 nėštumo savaitę gerokai mažiau, o kūdikis užima daugiau vietos.

Didėjanti gimda spaudžia vidaus organus – štai kodėl dažniau norisi šlapintis, sukyla rūgštys ar atsiranda kitų virškinimo problemų. Jei šios bėdos nevargina – esate viena iš nedaugelio laimingųjų.

Nėštumą prižiūrintis gydytojas, greičiausiai, paprašys skaičiuoti vaisiaus judesius, – to reikia vaikelio aktyvumo lygiui įvertinti.

35–37 nėštumo savaitę jums gali pasiūlyti atlikti B grupės streptokoko tyrimą. Patikrinimas neatliekamas ankstesnėse nėštumo stadijose, nes bakterijos atsiranda ir dingsta.

Šis tyrimas nėra privalomas ir yra priskiriamas nėščiosioms rekomenduojamų tyrimų sąrašui. B grupės streptokokai paprastai nekelia jokio pavojaus suaugusiam žmogui – pačios to nežinodamos, apie 10-30% nėščiųjų yra šių bakterijų nešiotojos.

Tačiau jei per gimdymą juo užsikrėstų kūdikis, jam gali kilti komplikacijų, pavyzdžiui plaučių uždegimas, meningitas ar kraujo infekcija.

Jei bus nustatyta, kad esi B grupės streptokoko nešiotoja, gimdymo metu jums suleis intraveninius antibiotikus – tai sumažina kūdikio infekcijų tikimybę net 70 procentų.

Taip pat skaitykite

Darbelis 35 nėštumo savaitei

Apsilankykite kirpykloje. Paprašykite kirpėjos, kad parinktų lengvai prižiūrimą kirpimą, kuris išlaikytų formą ir plaukams augant, – gali būti, kad iki kito apsilankymo praeis daugiau laiko nei įprastai.

Pasidomėkite gimdymo nuskausminimo būdais. Žinoma, artėjant gimdymui nuostatos gali pasikeisti.

Be to, gimdymo eiga gali nulemti, kad jūsų norimo gimdymo nuskausminimo būdo taikyti nebus galimybių (arba atvirkščiai – aplinkybės privers rinktis tokį, kurio kitomis aplinkybėmis net nebūtumėte svarsčiusi).

Tačiau vienaip ar kitaip, žinodama apie alternatyvas, turėsite galimybę priimti pasvertą sprendimą.

Taip pat skaitykite

2022 m. Lapkritinukai 🍂

 1. kristuulka
  kristuulka prieš 10 val.

  Skierkė parašė:
  Va toki,merino vilnos, nupirkau 🙂labai minkstas,radau per fcb,kur siuva. 14 eu.

  Va šitą ir aš pirksiu.patogus atrodo.

 2. User has not uploaded an avatar
  Olaola prieš 6 val.

  Pieva13 parašė:
  Va mano situacija😃 lygiai taip pat... pabundu kažkur puse 3,praguliu iki 4h ryto,papusryciauju,pageriu kavytes ir tada smingu🤣🤣🤣🤣 Buna aisku,kad kaip sianidien pabu…

  Tas pats ir man, bet dažniausiai neužmiegu nes nepatogu o tada paskrolinu telefone ir viskas, galima keltis, bet va kelias dienas pradejau miegot su nesciuju pagalve, tai atsikeliu tik iki tualeto ir dar užmiegu ☺️

 3. kristuulka
  kristuulka prieš 6 val.

  O dėl vandenų su pirmu neštumu irgi buvo paranoja( gulėjau su gresiančių ir palatos kaimynei nubėgo labai jų daug plaukė ten ta palata, tai man toks išgąstis buvo. ) kad nubėgs kur gatvei ar lovoj, tai pamenu miegodavau pasitiesus palute. O vandenys taip ir ne nubėgo, prakirpo prieš gimdyma. 🙂

 4. kristuulka
  kristuulka prieš 6 val.

  kristuulka parašė:
  O dėl vandenų su pirmu neštumu irgi buvo paranoja( gulėjau su gresiančių ir palatos kaimynei nubėgo labai jų daug plaukė ten ta palata, tai man toks išgąstis buvo. …

  Ne į tą grupę pataikiau 😂😂😂

 5. User has not uploaded an avatar
  Mi.Mi prieš 54 min.

  AstaGri parašė:
  Aš kas rytą pusryčiauju 4, išgeriu kavos, įsijungiu tv ir dar nuo kokių 6 iki 8 pamiegu 😁. Akušerė kaip tik šiandien klausė, kaip man su miegu 🙂, tai tikrai viskas …

  Oho, na, bent ne vienai man taip