35 nėštumo savaitė

35 nėštumo savaitė

Vaikelis 35 nėštumo savaitę

Melionas. Nuo šios nėštumo savaitės mažylį galėtume prilyginti vis didesniam ir didesniaum melionui. Jo svoris jau turėtų viršyti 2 kg 400 g, o ūgis nuo viršugalvio iki kulnų turėtų būti daugiau nei 46 cm.

Pagrindiniai fizinio vystymosi procesai jau baigėsi, likusios savaitės skirtos svoriui priaugti – nuo šiol kiekvieną savaitę jis priaugs po porą šimtų gramų ar kiek daugiau. 

Vaikelio inkstai jau visiškai susiformavę, o kepenys jau gali susidoroti su nedideliais šalintinų medžiagų kiekiais. 

Jis jaukiai susirangęs įsčiose, tačiau čia jam darosi ankštoka, jis nebegali laisvai vartytis, tad ir įprastų salto greičiausiai jau nebebus. Tačiau galite sulaukti "skundų", jei įsitaisysite jam nepatogiai.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 35 nėštumo savaitę

Faktas

Lietuvoje kiek mažiau nei 5% naujagimių gimsta mažo svorio (iki 2500 g).

Iki pat šonkaulių pakilusi gimda dabar yra maždaug 15 kartų didesnė nei prieš nėštumą. Todėl jums gali atrodyti, jog kūne nebeliko laisvos erdvės.

Jei turėtumėte galimybę žvilgtelėti į gimdos vidų, pamatytumėte, kad vaisiaus vandenų 35 nėštumo savaitę gerokai mažiau, o kūdikis užima daugiau vietos.

Didėjanti gimda spaudžia vidaus organus – štai kodėl dažniau norisi šlapintis, sukyla rūgštys ar atsiranda kitų virškinimo problemų. Jei šios bėdos nevargina – esate viena iš nedaugelio laimingųjų.

Nėštumą prižiūrintis gydytojas, greičiausiai, paprašys skaičiuoti vaisiaus judesius, – to reikia vaikelio aktyvumo lygiui įvertinti.

35–37 nėštumo savaitę jums gali pasiūlyti atlikti B grupės streptokoko tyrimą. Patikrinimas neatliekamas ankstesnėse nėštumo stadijose, nes bakterijos atsiranda ir dingsta.

Šis tyrimas nėra privalomas ir yra priskiriamas nėščiosioms rekomenduojamų tyrimų sąrašui. B grupės streptokokai paprastai nekelia jokio pavojaus suaugusiam žmogui – pačios to nežinodamos, apie 10-30% nėščiųjų yra šių bakterijų nešiotojos.

Tačiau jei per gimdymą juo užsikrėstų kūdikis, jam gali kilti komplikacijų, pavyzdžiui plaučių uždegimas, meningitas ar kraujo infekcija.

Jei bus nustatyta, kad esi B grupės streptokoko nešiotoja, gimdymo metu jums suleis intraveninius antibiotikus – tai sumažina kūdikio infekcijų tikimybę net 70 procentų.

Taip pat skaitykite

Darbelis 35 nėštumo savaitei

Apsilankykite kirpykloje. Paprašykite kirpėjos, kad parinktų lengvai prižiūrimą kirpimą, kuris išlaikytų formą ir plaukams augant, – gali būti, kad iki kito apsilankymo praeis daugiau laiko nei įprastai.

Pasidomėkite gimdymo nuskausminimo būdais. Žinoma, artėjant gimdymui nuostatos gali pasikeisti.

Be to, gimdymo eiga gali nulemti, kad jūsų norimo gimdymo nuskausminimo būdo taikyti nebus galimybių (arba atvirkščiai – aplinkybės privers rinktis tokį, kurio kitomis aplinkybėmis net nebūtumėte svarsčiusi).

Tačiau vienaip ar kitaip, žinodama apie alternatyvas, turėsite galimybę priimti pasvertą sprendimą.

Taip pat skaitykite

2021 Rugsėjo mažiukai

 1. Pineapple
  Pineapple prieš 1 val.

  Paslaptukas21 parašė:
  Sveikutes kas kokius patarimus naudoja kad greiciau atsirastų pienas po gimdymo?

  Kuo dažniau glausite kūdikį prie krūties, tuo sėkmingiau viskas vyks. Svarbu nusiteikimas ir žinios, pvz., kaip taisyklingai įduoti krūtį, koks naujagimio elgesys normalus, kaip sužinoti, kad pieno kūdikiui pakanka ir pan. Pirmą mėnesį svarbu dienos metu nedaryti ilgesnių nei 2-3 val. pertraukų tarp žindymų dieną ir 3-4 val. naktį., žindyti pagal poreikį.
  Be to jokios arbatos, papildai nepadės pienui atsirasti (nebent dėl placebo efekto).

 2. gelmius
  gelmius prieš 1 val.

  Lėja12 parašė:
  Žinokit turiu drage kuri irgi ale pieno neturėjo pirmom dviem dukrom, o vat trečiam sūnui iš dangaus pienas atsirado, viskas nuo noro ir nusiteikimo priklauso. 🙂 Ly…

  Sutinku.

  Aš pilnai suprantu, kad pati buvau kalta, jog taip trumpai maitinau 😓
  Buvau jauna, mažai turėjau supratimo, mažai domėjausi ir nutiko kaip nutiko 😒🙄

 3. Damut
  Damut prieš 38 min.

  Aušrytėlė parašė:
  Aš pati nebandžiau,bet mama sakė lb padeda balinta kmynų arbata🤷‍♀️su pirmu vaiku gal tik savaitę laiko pieno turėjau,poto kaip dingo taip ir dingo,tiesa pasakius n…

  Mano krutinė irgi labai labai maža. Visi sakė, kad pieno tikrai neturėsiu. Nes praktiškai, kaip lenta buvau. Ir dar įdube speneliai buvo. Bet nusiteikusi visada buvau, kad zindysiu. Pirmą zindziau 1 metus iki 8 nėštumo mėnesio, kai laukiausi antros. O antra 1 metus ir 8 mėn. Ir dabar nusiteikusi esu žindyti.

 4. Vilma.vilma
  Vilma.vilma prieš 17 min.

  gelmius parašė:
  HM... Man rodos krūtinės dydis mažai lemia.

  Dydis tikrai neturi įtakos. Pas mane net A dydžio nėra, maitinau beveik 2 metus pienas ne papuose, o smegenyse gaminasi 🙈

 5. User has not uploaded an avatar
  Diemante prieš 1 min.

  Sveikos mamytes gal pas ka yra zemas hemoglobinas? Ka vartojat? Pas mane 95..