35 nėštumo savaitė

35 nėštumo savaitė

Vaikelis 35 nėštumo savaitę

Melionas. Nuo šios nėštumo savaitės mažylį galėtume prilyginti vis didesniam ir didesniaum melionui. Jo svoris jau turėtų viršyti 2 kg 400 g, o ūgis nuo viršugalvio iki kulnų turėtų būti daugiau nei 46 cm.

Pagrindiniai fizinio vystymosi procesai jau baigėsi, likusios savaitės skirtos svoriui priaugti – nuo šiol kiekvieną savaitę jis priaugs po porą šimtų gramų ar kiek daugiau. 

Vaikelio inkstai jau visiškai susiformavę, o kepenys jau gali susidoroti su nedideliais šalintinų medžiagų kiekiais. 

Jis jaukiai susirangęs įsčiose, tačiau čia jam darosi ankštoka, jis nebegali laisvai vartytis, tad ir įprastų salto greičiausiai jau nebebus. Tačiau galite sulaukti "skundų", jei įsitaisysite jam nepatogiai.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 35 nėštumo savaitę

Faktas

Lietuvoje kiek mažiau nei 5% naujagimių gimsta mažo svorio (iki 2500 g).

Iki pat šonkaulių pakilusi gimda dabar yra maždaug 15 kartų didesnė nei prieš nėštumą. Todėl jums gali atrodyti, jog kūne nebeliko laisvos erdvės.

Jei turėtumėte galimybę žvilgtelėti į gimdos vidų, pamatytumėte, kad vaisiaus vandenų 35 nėštumo savaitę gerokai mažiau, o kūdikis užima daugiau vietos.

Didėjanti gimda spaudžia vidaus organus – štai kodėl dažniau norisi šlapintis, sukyla rūgštys ar atsiranda kitų virškinimo problemų. Jei šios bėdos nevargina – esate viena iš nedaugelio laimingųjų.

Nėštumą prižiūrintis gydytojas, greičiausiai, paprašys skaičiuoti vaisiaus judesius, – to reikia vaikelio aktyvumo lygiui įvertinti.

35–37 nėštumo savaitę jums gali pasiūlyti atlikti B grupės streptokoko tyrimą. Patikrinimas neatliekamas ankstesnėse nėštumo stadijose, nes bakterijos atsiranda ir dingsta.

Šis tyrimas nėra privalomas ir yra priskiriamas nėščiosioms rekomenduojamų tyrimų sąrašui. B grupės streptokokai paprastai nekelia jokio pavojaus suaugusiam žmogui – pačios to nežinodamos, apie 10-30% nėščiųjų yra šių bakterijų nešiotojos.

Tačiau jei per gimdymą juo užsikrėstų kūdikis, jam gali kilti komplikacijų, pavyzdžiui plaučių uždegimas, meningitas ar kraujo infekcija.

Jei bus nustatyta, kad esi B grupės streptokoko nešiotoja, gimdymo metu jums suleis intraveninius antibiotikus – tai sumažina kūdikio infekcijų tikimybę net 70 procentų.

Taip pat skaitykite

Darbelis 35 nėštumo savaitei

Apsilankykite kirpykloje. Paprašykite kirpėjos, kad parinktų lengvai prižiūrimą kirpimą, kuris išlaikytų formą ir plaukams augant, – gali būti, kad iki kito apsilankymo praeis daugiau laiko nei įprastai.

Pasidomėkite gimdymo nuskausminimo būdais. Žinoma, artėjant gimdymui nuostatos gali pasikeisti.

Be to, gimdymo eiga gali nulemti, kad jūsų norimo gimdymo nuskausminimo būdo taikyti nebus galimybių (arba atvirkščiai – aplinkybės privers rinktis tokį, kurio kitomis aplinkybėmis net nebūtumėte svarsčiusi).

Tačiau vienaip ar kitaip, žinodama apie alternatyvas, turėsite galimybę priimti pasvertą sprendimą.

Taip pat skaitykite

2020 m. liepos mėnesio mažyliai

 1. naminukas32
  naminukas32 prieš 4 val.

  Lina.Slekiene parašė:
  Man irgi visada be echo nustato, gal jus ne LT, nes kiek supratau LT labai echo megsta, apsivertimui tai manau tikrai nebūtinas jis 🙄

  As ne Lt, Norvegijoje 🙂

 2. Auriame
  Auriame prieš 2 val.

  Lina.Slekiene parašė:
  Merginos,
  kam iki ligoninės 100 ir daugiau km. Kada žadat važiuoti? Ar lauksit iki paskutinė…

  Ir man galvos skausmas. Man gyditoja pasakė yra trys gimdymo datos -dvi iš jų galimas skatinimas o paskutinė ,kada sueis tikrasis terminas.Visa esmė tame,kad iki ligoninės 200km ir nežinau ką daryti. Yra ir ligoninė už 15km.bet jai man ar vaikučiui kas ,tai mus atskirs ir kažkuris liks mūsų mieste,o kažkuris vyks į tą už 200km. Nėštumas rizimingas,tai net nežinau kai čia bus😔😳

 3. vaida244
  vaida244 prieš 1 val.

  Lina.Slekiene parašė:
  Na manau kai prasidės reguliarūs sarėmiai tai galima bandyti važiuoti turbūt, neįsivaizduoju kokie varginantys/nevarginantys jie bus, nes jei norėsi pastoviai susto…

  Man su pirmu pradėjo tepliot vakare septintą po poros val prasidėjo saremiai bet ne skaudus ir kas 30 min. Tada nuėjau miegot atsikeliau ryte tik nemiegojus nes neįmanoma kai kas pusvalandį suima skausmas, tada pas akušerė nuvariau tada ji man liepė važiuoti į ligoninę nes jau gimdysiu. Žodžiu nuvažiavau į ligoninę ten iki 20 val pralaukem aišku saremiai padažnėjo tada orakirpi vandenis nes man jie ne nubėgo ir galų gale naktį puse dviejų cezari dare Nes niekaip neatėjo noras stumti nors sąrėmių nuo 20 val iki pirmos nakties turėjau kas pusę minutės ir man gavosi kad nuo pradziu iki galo išėjo 30 valandu gimdymo veiklos

 4. Lina.Slekiene
  Lina.Slekiene prieš 1 val.

  vaida244 parašė:
  Man su pirmu pradėjo tepliot vakare septintą po poros val prasidėjo saremiai bet ne skaudus ir kas 30 min. Tada nuėjau miegot atsikeliau ryte tik nemiegojus nes neį…

  Oho nu nemažai laiko 🙄🤷‍♀️ Aš skaičiau, kad atseit nebūtina kirpti jei nenubėga, nes kai kurie gimsta net vandenmaišyje ir čia normalu, tik kad ne taip dažnai tikriausiai...

 5. Lina.Slekiene
  Lina.Slekiene prieš 1 val.

  Auriame parašė:
  Ir man galvos skausmas. Man gyditoja pasakė yra trys gimdymo datos -dvi iš jų galimas skatinimas o paskutinė ,kada sueis tikrasis terminas.Visa esmė tame,kad iki li…

  Na tikiuosi, kad viskas bus gerai ir nereikės skirtis, bet manau gydytojai juk supranta, kad geriausia mamai likti su vaiku, tai gal sugalvos kokią išeitį 🙄🤷‍♀️ Pas mane esmė ta, kad gimdymo data liepos 3, o ligoninės gimdymo skyrius vasarai uzsidaro dviem savaitėms pradedant liepos 3-ia 🤦‍♀️ Tai būtų gerai jeigu mažiukė sugalvotų ankščiau pasirodyti 😋