35 nėštumo savaitė

Vaikelis 35 nėštumo savaitę

Melionas. Nuo šios nėštumo savaitės mažylį galėtume prilyginti vis didesniam ir didesniaum melionui. Jo svoris jau turėtų viršyti 2 kg 400 g, o ūgis nuo viršugalvio iki kulnų turėtų būti daugiau nei 46 cm.

Pagrindiniai fizinio vystymosi procesai jau baigėsi, likusios savaitės skirtos svoriui priaugti – nuo šiol kiekvieną savaitę jis priaugs po porą šimtų gramų ar kiek daugiau.

Vaikelio inkstai jau visiškai susiformavę, o kepenys jau gali susidoroti su nedideliais šalintinų medžiagų kiekiais.

Jis jaukiai susirangęs įsčiose, tačiau čia jam darosi ankštoka, jis nebegali laisvai vartytis, tad ir įprastų salto greičiausiai jau nebebus. Tačiau galite sulaukti "skundų", jei įsitaisysite jam nepatogiai.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 35 nėštumo savaitę

Faktas

Lietuvoje kiek mažiau nei 5% naujagimių gimsta mažo svorio (iki 2500 g).

Iki pat šonkaulių pakilusi gimda dabar yra maždaug 15 kartų didesnė nei prieš nėštumą. Todėl jums gali atrodyti, jog kūne nebeliko laisvos erdvės.

Jei turėtumėte galimybę žvilgtelėti į gimdos vidų, pamatytumėte, kad vaisiaus vandenų 35 nėštumo savaitę gerokai mažiau, o kūdikis užima daugiau vietos.

Didėjanti gimda spaudžia vidaus organus – štai kodėl dažniau norisi šlapintis, sukyla rūgštys ar atsiranda kitų virškinimo problemų. Jei šios bėdos nevargina – esate viena iš nedaugelio laimingųjų.

Nėštumą prižiūrintis gydytojas, greičiausiai, paprašys skaičiuoti vaisiaus judesius, – to reikia vaikelio aktyvumo lygiui įvertinti.

35–37 nėštumo savaitę jums gali pasiūlyti atlikti B grupės streptokoko tyrimą. Patikrinimas neatliekamas ankstesnėse nėštumo stadijose, nes bakterijos atsiranda ir dingsta. Šis tyrimas nėra privalomas ir yra priskiriamas nėščiosioms rekomenduojamų tyrimų sąrašui. B grupės streptokokai paprastai nekelia jokio pavojaus suaugusiam žmogui – pačios to nežinodamos, apie 10-30% nėščiųjų yra šių bakterijų nešiotojos. Tačiau jei per gimdymą juo užsikrėstų kūdikis, jam gali kilti komplikacijų, pavyzdžiui plaučių uždegimas, meningitas ar kraujo infekcija.

Jei bus nustatyta, kad esi B grupės streptokoko nešiotoja, gimdymo metu jums suleis intraveninius antibiotikus – tai sumažina kūdikio infekcijų tikimybę net 70 procentų.

Taip pat skaitykite

Darbelis 35 nėštumo savaitei

Apsilankykite kirpykloje. Paprašykite kirpėjos, kad parinktų lengvai prižiūrimą kirpimą, kuris išlaikytų formą ir plaukams augant, – gali būti, kad iki kito apsilankymo praeis daugiau laiko nei įprastai.

Pasidomėkite gimdymo nuskausminimo būdais. Žinoma, artėjant gimdymui nuostatos gali pasikeisti. Be to, gimdymo eiga gali nulemti, kad jūsų norimo gimdymo nuskausminimo būdo taikyti nebus galimybių (arba atvirkščiai - aplinkybės privers rinktis tokį, kurio kitomis aplinkybėmis net nebūtumėte svarsčiusi. Tačiau vienaip ar kitaip, žinodama apie alternatyvas, turėsite galimybę priimti pasvertą sprendimą.

Taip pat skaitykite

2017 m. birželio mėnesio mamukai :)

1. turtelis
    turtelis prieš 25 min.

Martynėlis parašė:
    Kaip mūsų ankstukė laikosi? Kaip tėvai? Jau atsigavę po šoko?

Mane irgi smalsumas pražudys ;D

2. bitutute prieš 23 min.

turtelis parašė:
    Aha, net keista, kad vyras planuoja ankstesnį nes maniškis neįsivaizduoja nė vienos dienos anksčiau termino

Maniskis irgi. Ne nepergyvena, jam dar marios laiko iki gimdymo. O man atrodo, kad jau kita savaite

3. ninon
    ninon prieš 5 min.

bitutute parašė:
    As pries du metus kai gimdziau, tai kaip tik langus keite
    Kazi o tualetu ar padaugejo?

Mes irgi lygiai pries 2 metus remontus apturejom ten:)) Galėsim palyginti

turtelis parašė:
    :)) kaip miela šaunuoliai tie mūsų vyrai aš taip didžiavaus juo, kai jis vienintelis vyras buvo toje paskaitėlėje kitos sakė "norėjau vestis, bet sakė ko j…

Tikrai kaip tai ko

4. Agrastėlis
    Agrastėlis prieš 2 min.

bitutute parašė:
    O ko taip vyras prognozuoja ankstesni gimdyma?

Nes mano pilvas jau dabar tokio didumo, koks buvo kai jau gimdžiau pirmąjį, tai vyrui atrodo, kad dar du mėnesius tikrai negaliu pūstis. Ot naivuolis.

turtelis parašė:

Maniškis atvirkščiai - niekaip netiki, kad terminą pasieksiu arba pernešiosiu. Aš pati galvoju, kad tikriausiai ir vėl kelias dienas užtempsiu, maždaug per Jonines veiksmas prasidės. Žiūrėsim kuris geresnis spėliotojas.

5. Birutesm
    Birutesm prieš 2 min.

as praeita rugseji gimdziau Kretingoj. tiksliau cp padare, nes kaklelis nesivere. tai man dare pilna narkoze, vyrui neleido but per cp. kai kudikis buvo kudikiu skyriui tai tik tada leido paziuret. o kol atsogausiu as buvau nuvezta i kazkokia sena patalpa, kur buvo pilna makulaturos. kazkur 4val ten pralaike. salia sesutes ten ant sofkos gere kava, skaitinejo zurnalus. o kai parveze jau i palata, tai iskart ir leliuka atidave.