35 nėštumo savaitė

35 nėštumo savaitė

Vaikelis 35 nėštumo savaitę

Melionas. Nuo šios nėštumo savaitės mažylį galėtume prilyginti vis didesniam ir didesniaum melionui. Jo svoris jau turėtų viršyti 2 kg 400 g, o ūgis nuo viršugalvio iki kulnų turėtų būti daugiau nei 46 cm.

Pagrindiniai fizinio vystymosi procesai jau baigėsi, likusios savaitės skirtos svoriui priaugti – nuo šiol kiekvieną savaitę jis priaugs po porą šimtų gramų ar kiek daugiau. 

Vaikelio inkstai jau visiškai susiformavę, o kepenys jau gali susidoroti su nedideliais šalintinų medžiagų kiekiais. 

Jis jaukiai susirangęs įsčiose, tačiau čia jam darosi ankštoka, jis nebegali laisvai vartytis, tad ir įprastų salto greičiausiai jau nebebus. Tačiau galite sulaukti "skundų", jei įsitaisysite jam nepatogiai.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 35 nėštumo savaitę

Faktas

Lietuvoje kiek mažiau nei 5% naujagimių gimsta mažo svorio (iki 2500 g).

Iki pat šonkaulių pakilusi gimda dabar yra maždaug 15 kartų didesnė nei prieš nėštumą. Todėl jums gali atrodyti, jog kūne nebeliko laisvos erdvės.

Jei turėtumėte galimybę žvilgtelėti į gimdos vidų, pamatytumėte, kad vaisiaus vandenų 35 nėštumo savaitę gerokai mažiau, o kūdikis užima daugiau vietos.

Didėjanti gimda spaudžia vidaus organus – štai kodėl dažniau norisi šlapintis, sukyla rūgštys ar atsiranda kitų virškinimo problemų. Jei šios bėdos nevargina – esate viena iš nedaugelio laimingųjų.

Nėštumą prižiūrintis gydytojas, greičiausiai, paprašys skaičiuoti vaisiaus judesius, – to reikia vaikelio aktyvumo lygiui įvertinti.

35–37 nėštumo savaitę jums gali pasiūlyti atlikti B grupės streptokoko tyrimą. Patikrinimas neatliekamas ankstesnėse nėštumo stadijose, nes bakterijos atsiranda ir dingsta.

Šis tyrimas nėra privalomas ir yra priskiriamas nėščiosioms rekomenduojamų tyrimų sąrašui. B grupės streptokokai paprastai nekelia jokio pavojaus suaugusiam žmogui – pačios to nežinodamos, apie 10-30% nėščiųjų yra šių bakterijų nešiotojos.

Tačiau jei per gimdymą juo užsikrėstų kūdikis, jam gali kilti komplikacijų, pavyzdžiui plaučių uždegimas, meningitas ar kraujo infekcija.

Jei bus nustatyta, kad esi B grupės streptokoko nešiotoja, gimdymo metu jums suleis intraveninius antibiotikus – tai sumažina kūdikio infekcijų tikimybę net 70 procentų.

Taip pat skaitykite

Darbelis 35 nėštumo savaitei

Apsilankykite kirpykloje. Paprašykite kirpėjos, kad parinktų lengvai prižiūrimą kirpimą, kuris išlaikytų formą ir plaukams augant, – gali būti, kad iki kito apsilankymo praeis daugiau laiko nei įprastai.

Pasidomėkite gimdymo nuskausminimo būdais. Žinoma, artėjant gimdymui nuostatos gali pasikeisti.

Be to, gimdymo eiga gali nulemti, kad jūsų norimo gimdymo nuskausminimo būdo taikyti nebus galimybių (arba atvirkščiai – aplinkybės privers rinktis tokį, kurio kitomis aplinkybėmis net nebūtumėte svarsčiusi).

Tačiau vienaip ar kitaip, žinodama apie alternatyvas, turėsite galimybę priimti pasvertą sprendimą.

Taip pat skaitykite

Reklama

2018 m. rugsėjo mažiausieji

 1. Ramuneellee
  Ramuneellee prieš 2 val.

  Sveikos. As netaikiau npd. Susigrazinsiu su deklaracijom skirtuma. Su abiem pirmais ir netaikiau.
  Kas del vystymo lentos, su abiem pirmais neturejau ir dabar nepirksiu..ant lovos tiesdavau vienkartinius patiesaliukus ir keisdavau pampius. Po kiekvieno sisiojimo ar kakojimo neprausdavau, valydavau vandeniu sudrekintu skudureliu, o maudydavom ir dabar maudom be jokiu priemoniu kas vakara su grynu vandeniu ia krano. Gultuku jokiu i vonele taip pat neturejau.
  As dekrete nuo praeito pirmadienio. Sikart taip nera jegu, o taip norisi iki gimdymo kapitaliai viska susitvarkyt ;-)

 2. atigil
  atigil prieš 2 val.

  Aliona89 parašė:
  Gera diena mamytes! Gal as cia be reikalo panikuoju, bet esme tokia, kad siandien nuo ankstyvo ryto jauciu tik silpnus judesius, bet pastovu zagsejima (kas valanda)…

  oj mano 4d buvo pasyvi. nejudėjo. tik pazagsedavo. ir toli toli pasikrapstydavo.. o snd jau pilnai sugrizo

 3. Grazinukas7 prieš 2 val.

  zmonike parašė:
  Tai kokia +-turi būti alga, kad būtų naudingiau netaikyti?

  Policija parašė:
  Klausimas. Jei mano darbe vasara yra atostogu metas, tai greiciausiai ir buhaltere atostogauja, tai kol ji negris ir neparasys sodrai, tai as galiu ir visa menesi n…

  ten visa formule, reik ziuret, bet kuo didesne,alga tuo geriau netaikyt, berods nuo 1150eur ant popieriaus isvis nera reikalo taikyt nes nepriklauso.
  buhalteres jei nepateiks tikrai negausit

 4. Daiva30
  Daiva30 prieš 1 val.

  Merginos,kurios jau pildete internete prasymus,pakonsultuokit ir mane :)pildome prasyma del motinystes ismokos? Prasyma galima uzpildyti,kai gydytojas jau pateikia duomenis,taip?

 5. merdzina
  merdzina prieš 14 min.

  Daiva30 parašė:
  Merginos,kurios jau pildete internete prasymus,pakonsultuokit ir mane :)pildome prasyma del motinystes ismokos? Prasyma galima uzpildyti,kai gydytojas jau pateikia …

  Į visus klausimus atsakymas taip