35 nėštumo savaitė

35 nėštumo savaitė

Vaikelis 35 nėštumo savaitę

Melionas. Nuo šios nėštumo savaitės mažylį galėtume prilyginti vis didesniam ir didesniaum melionui. Jo svoris jau turėtų viršyti 2 kg 400 g, o ūgis nuo viršugalvio iki kulnų turėtų būti daugiau nei 46 cm.

Pagrindiniai fizinio vystymosi procesai jau baigėsi, likusios savaitės skirtos svoriui priaugti – nuo šiol kiekvieną savaitę jis priaugs po porą šimtų gramų ar kiek daugiau. 

Vaikelio inkstai jau visiškai susiformavę, o kepenys jau gali susidoroti su nedideliais šalintinų medžiagų kiekiais. 

Jis jaukiai susirangęs įsčiose, tačiau čia jam darosi ankštoka, jis nebegali laisvai vartytis, tad ir įprastų salto greičiausiai jau nebebus. Tačiau galite sulaukti "skundų", jei įsitaisysite jam nepatogiai.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 35 nėštumo savaitę

Faktas

Lietuvoje kiek mažiau nei 5% naujagimių gimsta mažo svorio (iki 2500 g).

Iki pat šonkaulių pakilusi gimda dabar yra maždaug 15 kartų didesnė nei prieš nėštumą. Todėl jums gali atrodyti, jog kūne nebeliko laisvos erdvės.

Jei turėtumėte galimybę žvilgtelėti į gimdos vidų, pamatytumėte, kad vaisiaus vandenų 35 nėštumo savaitę gerokai mažiau, o kūdikis užima daugiau vietos.

Didėjanti gimda spaudžia vidaus organus – štai kodėl dažniau norisi šlapintis, sukyla rūgštys ar atsiranda kitų virškinimo problemų. Jei šios bėdos nevargina – esate viena iš nedaugelio laimingųjų.

Nėštumą prižiūrintis gydytojas, greičiausiai, paprašys skaičiuoti vaisiaus judesius, – to reikia vaikelio aktyvumo lygiui įvertinti.

35–37 nėštumo savaitę jums gali pasiūlyti atlikti B grupės streptokoko tyrimą. Patikrinimas neatliekamas ankstesnėse nėštumo stadijose, nes bakterijos atsiranda ir dingsta.

Šis tyrimas nėra privalomas ir yra priskiriamas nėščiosioms rekomenduojamų tyrimų sąrašui. B grupės streptokokai paprastai nekelia jokio pavojaus suaugusiam žmogui – pačios to nežinodamos, apie 10-30% nėščiųjų yra šių bakterijų nešiotojos.

Tačiau jei per gimdymą juo užsikrėstų kūdikis, jam gali kilti komplikacijų, pavyzdžiui plaučių uždegimas, meningitas ar kraujo infekcija.

Jei bus nustatyta, kad esi B grupės streptokoko nešiotoja, gimdymo metu jums suleis intraveninius antibiotikus – tai sumažina kūdikio infekcijų tikimybę net 70 procentų.

Taip pat skaitykite

Darbelis 35 nėštumo savaitei

Apsilankykite kirpykloje. Paprašykite kirpėjos, kad parinktų lengvai prižiūrimą kirpimą, kuris išlaikytų formą ir plaukams augant, – gali būti, kad iki kito apsilankymo praeis daugiau laiko nei įprastai.

Pasidomėkite gimdymo nuskausminimo būdais. Žinoma, artėjant gimdymui nuostatos gali pasikeisti.

Be to, gimdymo eiga gali nulemti, kad jūsų norimo gimdymo nuskausminimo būdo taikyti nebus galimybių (arba atvirkščiai – aplinkybės privers rinktis tokį, kurio kitomis aplinkybėmis net nebūtumėte svarsčiusi).

Tačiau vienaip ar kitaip, žinodama apie alternatyvas, turėsite galimybę priimti pasvertą sprendimą.

Taip pat skaitykite

2019 m. Gruodžio mamytės ❤️

 1. User has not uploaded an avatar
  I. J prieš 6 val.

  Dovilė Ker. parašė:
  manęs net neklausė ar noriu, pasakė kad lapkričio 5d darysim ir tiek ;) bet kokiu atveju daryčiaus ar būtų privalomas ar nea ;) kiek žinau jei randa tą bakteriją ta…

  Manes irgi niekas neklausė, sake ateisi pasidarysim. Net jei butu davus pasrinkti, buciau dariusi vistiek, jau geriau zinoti kaip kas, nes gimdymo namuose klausia apie sia bakterija ir leidžia antibiotikus

 2. User has not uploaded an avatar
  Ginte313 prieš 6 val.

  Manau privalomas tas tyrimas, nes man taip pat gydytoja tiesiog informavo, tada ir tada darom del streptokoko, jokios pasirinkimo laisves😁

 3. User has not uploaded an avatar
  tiputapu_ prieš 6 val.

  Asvija parašė:
  Ar kas nors domejotes apie Streptokoko B bakterijos tyrima? Skaiciau, kad iki 40% moteru yra jo nesiotojos, moteriai tai nekenksminga, bet labai pavojinga leliukui…

  Aš supratau, kad privalomas

 4. Savrina
  Savrina prieš 5 val.

  Sveikos,
  Su abiem vaikais streptokoko tyrimas buvo teigiamas, jau saremiu metu pajungia laseline su penicilinu, labai apriboja judesius, pirma gimdziau antakalnyje tai net keltis is lovos neleido, kadangi reikejo, kad nejudinciau rankos, nes vis ten nustodavo begt tie vaistai. Tyrimai ir 2013 ir 2015 buvo privalomi, dabar BE gydytoja net neuzsimine apie juos, bet klausiu sekanti karta butinai, lb pavojinga kudikiui, nes slinkdamas gimdymo takais jis gali uzsikresti.

 5. User has not uploaded an avatar
  AsBurbulas prieš 2 val.

  Asvija parašė:
  Ar kas nors domejotes apie Streptokoko B bakterijos tyrima? Skaiciau, kad iki 40% moteru yra jo nesiotojos, moteriai tai nekenksminga, bet labai pavojinga leliukui…

  Man su pirmu nestumu dare si tytima ir buvo streptokokas, todel gimdymo metu leidu vaistus.