35 nėštumo savaitė

Vaikelis 35 nėštumo savaitę

Melionas. Nuo šios nėštumo savaitės mažylį galėtume prilyginti vis didesniam ir didesniaum melionui. Jo svoris jau turėtų viršyti 2 kg 400 g, o ūgis nuo viršugalvio iki kulnų turėtų būti daugiau nei 46 cm.

Pagrindiniai fizinio vystymosi procesai jau baigėsi, likusios savaitės skirtos svoriui priaugti – nuo šiol kiekvieną savaitę jis priaugs po porą šimtų gramų ar kiek daugiau. 

Vaikelio inkstai jau visiškai susiformavę, o kepenys jau gali susidoroti su nedideliais šalintinų medžiagų kiekiais. 

Jis jaukiai susirangęs įsčiose, tačiau čia jam darosi ankštoka, jis nebegali laisvai vartytis, tad ir įprastų salto greičiausiai jau nebebus. Tačiau galite sulaukti "skundų", jei įsitaisysite jam nepatogiai.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 35 nėštumo savaitę

Faktas

Lietuvoje kiek mažiau nei 5% naujagimių gimsta mažo svorio (iki 2500 g).

Iki pat šonkaulių pakilusi gimda dabar yra maždaug 15 kartų didesnė nei prieš nėštumą. Todėl jums gali atrodyti, jog kūne nebeliko laisvos erdvės.

Jei turėtumėte galimybę žvilgtelėti į gimdos vidų, pamatytumėte, kad vaisiaus vandenų 35 nėštumo savaitę gerokai mažiau, o kūdikis užima daugiau vietos.

Didėjanti gimda spaudžia vidaus organus – štai kodėl dažniau norisi šlapintis, sukyla rūgštys ar atsiranda kitų virškinimo problemų. Jei šios bėdos nevargina – esate viena iš nedaugelio laimingųjų.

Nėštumą prižiūrintis gydytojas, greičiausiai, paprašys skaičiuoti vaisiaus judesius, – to reikia vaikelio aktyvumo lygiui įvertinti.

35–37 nėštumo savaitę jums gali pasiūlyti atlikti B grupės streptokoko tyrimą. Patikrinimas neatliekamas ankstesnėse nėštumo stadijose, nes bakterijos atsiranda ir dingsta. Šis tyrimas nėra privalomas ir yra priskiriamas nėščiosioms rekomenduojamų tyrimų sąrašui. B grupės streptokokai paprastai nekelia jokio pavojaus suaugusiam žmogui – pačios to nežinodamos, apie 10-30% nėščiųjų yra šių bakterijų nešiotojos. Tačiau jei per gimdymą juo užsikrėstų kūdikis, jam gali kilti komplikacijų, pavyzdžiui plaučių uždegimas, meningitas ar kraujo infekcija.

Jei bus nustatyta, kad esi B grupės streptokoko nešiotoja, gimdymo metu jums suleis intraveninius antibiotikus – tai sumažina kūdikio infekcijų tikimybę net 70 procentų.

Taip pat skaitykite

Darbelis 35 nėštumo savaitei

Apsilankykite kirpykloje. Paprašykite kirpėjos, kad parinktų lengvai prižiūrimą kirpimą, kuris išlaikytų formą ir plaukams augant, – gali būti, kad iki kito apsilankymo praeis daugiau laiko nei įprastai.

Pasidomėkite gimdymo nuskausminimo būdais. Žinoma, artėjant gimdymui nuostatos gali pasikeisti. Be to, gimdymo eiga gali nulemti, kad jūsų norimo gimdymo nuskausminimo būdo taikyti nebus galimybių (arba atvirkščiai - aplinkybės privers rinktis tokį, kurio kitomis aplinkybėmis net nebūtumėte svarsčiusi. Tačiau vienaip ar kitaip, žinodama apie alternatyvas, turėsite galimybę priimti pasvertą sprendimą.

Taip pat skaitykite

Reklama

2017 m. Rugpjūtinukai ❤️

 1. simona mama
  simona mama prieš 46 min.

  SaulesSpindulys parašė:
  Kad neina miegoti visai , o tai dar palaukti truputi teks tau iki atostogeliu

  Tai tau gal nakti nesimeguos bet uztat rytais mannau galesi pamiegoti. Nes man kartais buna nakti negaliu miegoti bet uztat ryte kaip norisi pamiegoti . kpkios vakaare mietu ar valerijonu lengvos lengvos arbateles isgerk gal suveiks.

 2. Belluchia
  Belluchia prieš 37 min.

  Pratesiant tema del liemenuku maitinimui, gal kur matete dideliu dydziu bet su maza apimtimi? Deja nei h&m nei kur kitur kur beismanau ieskoti visur jei kauselis didesnis apimtis ir didele arba isvis nera tokiu dydziu... 😯 Man minimum reikia 75H.... Radau tik viena vieninteli toki liemenuka 9menesiai parduotuvei...negi teks su vienu ir gyventi... 😣

 3. Zirniukasss
  Zirniukasss prieš 31 min.

  orxideja9891 parašė:
  Kurios esat nusipirkusios jau tutis vezimuka, ar sunki ta vaziuokle?

  Kiek ziurejau internetinese parduotuvese aprasymus vezimuku tai tutis patys lengviausi 🤔

 4. SaulesSpindulys
  SaulesSpindulys prieš 22 min.

  simona mama parašė:
  Tai tau gal nakti nesimeguos bet uztat rytais mannau galesi pamiegoti. Nes man kartais buna nakti negaliu miegoti bet uztat ryte kaip norisi pamiegoti …

  Isgeriu vakare jau ir valeradix, bet nelabai veikia man jie, i wc lakstau tik vis ir neina pamiegoti nei nakti nei ryte... o dabar dar kojas skauda, ties klubais ir blauzdas, oi

 5. User has not uploaded an avatar
  Gimil prieš 3 min.

  zalia pieva parašė:
  Kažkaip Lietuvoj niekad neteko matyti, kad HM parduotuvėj apatiniam mamyčių trikotažui taikytų nuolaidas Nebent užtaikyt akciją jų internetinėj parduotuvėj…

  Aš prieš pora metų h&m buvau pirkusi su akcija maitinimo liemenėlę bet ta krūtinė šimtą kartų keičiasi maitinant, sunkoka dydį nutaikyti