35 nėštumo savaitė

35 nėštumo savaitė

Vaikelis 35 nėštumo savaitę

Melionas. Nuo šios nėštumo savaitės mažylį galėtume prilyginti vis didesniam ir didesniaum melionui. Jo svoris jau turėtų viršyti 2 kg 400 g, o ūgis nuo viršugalvio iki kulnų turėtų būti daugiau nei 46 cm.

Pagrindiniai fizinio vystymosi procesai jau baigėsi, likusios savaitės skirtos svoriui priaugti – nuo šiol kiekvieną savaitę jis priaugs po porą šimtų gramų ar kiek daugiau. 

Vaikelio inkstai jau visiškai susiformavę, o kepenys jau gali susidoroti su nedideliais šalintinų medžiagų kiekiais. 

Jis jaukiai susirangęs įsčiose, tačiau čia jam darosi ankštoka, jis nebegali laisvai vartytis, tad ir įprastų salto greičiausiai jau nebebus. Tačiau galite sulaukti "skundų", jei įsitaisysite jam nepatogiai.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 35 nėštumo savaitę

Faktas

Lietuvoje kiek mažiau nei 5% naujagimių gimsta mažo svorio (iki 2500 g).

Iki pat šonkaulių pakilusi gimda dabar yra maždaug 15 kartų didesnė nei prieš nėštumą. Todėl jums gali atrodyti, jog kūne nebeliko laisvos erdvės.

Jei turėtumėte galimybę žvilgtelėti į gimdos vidų, pamatytumėte, kad vaisiaus vandenų 35 nėštumo savaitę gerokai mažiau, o kūdikis užima daugiau vietos.

Didėjanti gimda spaudžia vidaus organus – štai kodėl dažniau norisi šlapintis, sukyla rūgštys ar atsiranda kitų virškinimo problemų. Jei šios bėdos nevargina – esate viena iš nedaugelio laimingųjų.

Nėštumą prižiūrintis gydytojas, greičiausiai, paprašys skaičiuoti vaisiaus judesius, – to reikia vaikelio aktyvumo lygiui įvertinti.

35–37 nėštumo savaitę jums gali pasiūlyti atlikti B grupės streptokoko tyrimą. Patikrinimas neatliekamas ankstesnėse nėštumo stadijose, nes bakterijos atsiranda ir dingsta.

Šis tyrimas nėra privalomas ir yra priskiriamas nėščiosioms rekomenduojamų tyrimų sąrašui. B grupės streptokokai paprastai nekelia jokio pavojaus suaugusiam žmogui – pačios to nežinodamos, apie 10-30% nėščiųjų yra šių bakterijų nešiotojos.

Tačiau jei per gimdymą juo užsikrėstų kūdikis, jam gali kilti komplikacijų, pavyzdžiui plaučių uždegimas, meningitas ar kraujo infekcija.

Jei bus nustatyta, kad esi B grupės streptokoko nešiotoja, gimdymo metu jums suleis intraveninius antibiotikus – tai sumažina kūdikio infekcijų tikimybę net 70 procentų.

Taip pat skaitykite

Darbelis 35 nėštumo savaitei

Apsilankykite kirpykloje. Paprašykite kirpėjos, kad parinktų lengvai prižiūrimą kirpimą, kuris išlaikytų formą ir plaukams augant, – gali būti, kad iki kito apsilankymo praeis daugiau laiko nei įprastai.

Pasidomėkite gimdymo nuskausminimo būdais. Žinoma, artėjant gimdymui nuostatos gali pasikeisti.

Be to, gimdymo eiga gali nulemti, kad jūsų norimo gimdymo nuskausminimo būdo taikyti nebus galimybių (arba atvirkščiai – aplinkybės privers rinktis tokį, kurio kitomis aplinkybėmis net nebūtumėte svarsčiusi).

Tačiau vienaip ar kitaip, žinodama apie alternatyvas, turėsite galimybę priimti pasvertą sprendimą.

Taip pat skaitykite

2020 m. gruodinukai ❤️

 1. inga.ka
  inga.ka prieš 10 val.

  TylusLaukimas parašė:
  Na aš irgi gimdžius antakalnyje ir su maistu tikrai labai ne ok porcijos nėra didelės, jau net nekalbant apie meniu pritaikymą ką tik pagimdžiusiai moteriai.…

  Na aš buvau pries 5 m. Man tada tikrai nepasirode prastai🤷‍♀️ Net nustebino, kad maistas kaip ligonineje buvo normalus. Šiai dienai gal ir pasikeite, jūsų apsilankymas buvo šviežesnis nei mano 🙈
  Vyrai tikrai gales perduot siuntinukus, maista ir trukstamus daiktus, todel jei ir negales dalyvauti, tikrai nematau tikslo prisikraut🤷‍♀️

 2. Eelli
  Eelli prieš 9 val.

  Prieš 4metus gimdžiau Santariškese, tikrai normalus maistas ir užtekdavo. Ir ką reiškia maistas pritaikytas pagimdžiusiai? Tipo kad žindai ir negalima kokių kopūstų valgyti ar obuolio 🙈😁

 3. TylusLaukimas
  TylusLaukimas prieš 9 val.

  Eelli parašė:
  Prieš 4metus gimdžiau Santariškese, tikrai normalus maistas ir užtekdavo. Ir ką reiškia maistas pritaikytas pagimdžiusiai? Tipo kad žindai ir negalima kokių kopūstų…

  Visi troškiniai buvo su kopūstais, pupelėm ir padažu, nuo ko man pačiai pilvą pūtė. Porcijos buvo - 2 šaukštai troškinio (tai realiai 3 maži gabaliukai mėsos plaukiantys kokiam pomidorų padaže ir kokia morka) - garnyras 2 šaukštai bulvių ir pusė lėkštės morkų ar kopūstų salotų, berods tradiciškai - su majonezu ir česnaku. Pusryčiai - 3 šaukštai košės, gabalas sviesto ir batonas. Vakarienė - mažas gabaliukas varškės apkepo. Žinoma su visais patiekalais - kmynų arbata. "Naktipiečiai" - pieno stiklinė ir meduolis.
  Ar čia atrodo geras racionas pagimdžiusiai ir žindančiai motinai, kuriai reikalingas didesnis kalorijų kiekis ir lengvesnis maistas, kad neužkišti žarnyno po gimdymo?
  žinot, už panašią kainą galima patroškinti vištienos ir patiekti su ryžiais, tai būtų daug labiau pritaikyta, nei tai kas ten tiekiama

 4. Anastasita
  Anastasita prieš 8 val.

  Svajonės besiekiant parašė:
  Bet cia ne karantininis sąrašas. Nepamirškit, kad galim likti vienos, be jokių lankytojų ir perduodamų siuntinių..... Maistas ligoninėje nepritaikytas maitinančiai…

  Turiu taip pat karantinini kraigeli tai daug kuom nesiskyria... aisku kam aktualu galiu pasidalinti... beto perduot kazka visada tures galimybe,nors jei ir neileidines nieko net gimdymui... na del maisto tai nz kaip kitur o Klaipedoje tragedija...

 5. Ginger
  Ginger prieš 6 val.

  maria.nina parašė:
  Sveikos mamos, kaip jūsų mažiukai, groja jums šonkauliais? 🤣⚡️

  Man ne sonkauliais,o vis krapsto kirksni kairi. Daktarai sake pozicija galva zemyn,taisyklinga,nu bet tas krapstymas tai man keistas.kartais taip pakrapsto ten,kad net aikteliu. Toks jausmas kad ji skersa guletu 🤨🤔