35 nėštumo savaitė

35 nėštumo savaitė

Vaikelis 35 nėštumo savaitę

Melionas. Nuo šios nėštumo savaitės mažylį galėtume prilyginti vis didesniam ir didesniaum melionui. Jo svoris jau turėtų viršyti 2 kg 400 g, o ūgis nuo viršugalvio iki kulnų turėtų būti daugiau nei 46 cm.

Pagrindiniai fizinio vystymosi procesai jau baigėsi, likusios savaitės skirtos svoriui priaugti – nuo šiol kiekvieną savaitę jis priaugs po porą šimtų gramų ar kiek daugiau. 

Vaikelio inkstai jau visiškai susiformavę, o kepenys jau gali susidoroti su nedideliais šalintinų medžiagų kiekiais. 

Jis jaukiai susirangęs įsčiose, tačiau čia jam darosi ankštoka, jis nebegali laisvai vartytis, tad ir įprastų salto greičiausiai jau nebebus. Tačiau galite sulaukti "skundų", jei įsitaisysite jam nepatogiai.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 35 nėštumo savaitę

Faktas

Lietuvoje kiek mažiau nei 5% naujagimių gimsta mažo svorio (iki 2500 g).

Iki pat šonkaulių pakilusi gimda dabar yra maždaug 15 kartų didesnė nei prieš nėštumą. Todėl jums gali atrodyti, jog kūne nebeliko laisvos erdvės.

Jei turėtumėte galimybę žvilgtelėti į gimdos vidų, pamatytumėte, kad vaisiaus vandenų 35 nėštumo savaitę gerokai mažiau, o kūdikis užima daugiau vietos.

Didėjanti gimda spaudžia vidaus organus – štai kodėl dažniau norisi šlapintis, sukyla rūgštys ar atsiranda kitų virškinimo problemų. Jei šios bėdos nevargina – esate viena iš nedaugelio laimingųjų.

Nėštumą prižiūrintis gydytojas, greičiausiai, paprašys skaičiuoti vaisiaus judesius, – to reikia vaikelio aktyvumo lygiui įvertinti.

35–37 nėštumo savaitę jums gali pasiūlyti atlikti B grupės streptokoko tyrimą. Patikrinimas neatliekamas ankstesnėse nėštumo stadijose, nes bakterijos atsiranda ir dingsta.

Šis tyrimas nėra privalomas ir yra priskiriamas nėščiosioms rekomenduojamų tyrimų sąrašui. B grupės streptokokai paprastai nekelia jokio pavojaus suaugusiam žmogui – pačios to nežinodamos, apie 10-30% nėščiųjų yra šių bakterijų nešiotojos.

Tačiau jei per gimdymą juo užsikrėstų kūdikis, jam gali kilti komplikacijų, pavyzdžiui plaučių uždegimas, meningitas ar kraujo infekcija.

Jei bus nustatyta, kad esi B grupės streptokoko nešiotoja, gimdymo metu jums suleis intraveninius antibiotikus – tai sumažina kūdikio infekcijų tikimybę net 70 procentų.

Taip pat skaitykite

Darbelis 35 nėštumo savaitei

Apsilankykite kirpykloje. Paprašykite kirpėjos, kad parinktų lengvai prižiūrimą kirpimą, kuris išlaikytų formą ir plaukams augant, – gali būti, kad iki kito apsilankymo praeis daugiau laiko nei įprastai.

Pasidomėkite gimdymo nuskausminimo būdais. Žinoma, artėjant gimdymui nuostatos gali pasikeisti.

Be to, gimdymo eiga gali nulemti, kad jūsų norimo gimdymo nuskausminimo būdo taikyti nebus galimybių (arba atvirkščiai – aplinkybės privers rinktis tokį, kurio kitomis aplinkybėmis net nebūtumėte svarsčiusi).

Tačiau vienaip ar kitaip, žinodama apie alternatyvas, turėsite galimybę priimti pasvertą sprendimą.

Taip pat skaitykite

Reklama

2018 m. VASARIO mėnesio mažyliai

 1. User has not uploaded an avatar
  Simzu prieš 6 val.

  Aneliuke parašė:
  bet aš kažkaip nemanau, kad čia tik vyrai kalti, nebūna vienas žmogus kaltas, bet visad moterys kaltę nurašo vyrams, čia jau įprasta pas mus... giliau pakapščius ta…

  Gyvenau studijų metais su drauge.. susirado mamos vaikelį.. irgi mano pažįstama.. jam tai buvo pirmi santykiai išėjus iš tėvų namų.. mačiau kaip ji pati stengiasi būti ideali.. viską jam daryti.. viską spėti.. ir net neleisdavo jam klįsti ir bandyti (pvz.pykstasi kad aš vakarienės negaminsiu nes neturiu kada.. sako gerai,aš pats pasidarysiu.. ir ką..matau,kad gamina, nes ale vyras nemoka.) man jau vienodai būtų, kad ir bato aulą griaušk visisškas nevykėlis paliko.. jie išsiskyrė.. susirado jis kitą ir visisškai kitas vyras.. su iniaciatyva, dirba namuose, aktyvesnis ir kitose veiklose.. o mano draugė.. susirado kitą.. ir panašios bėdos.. būti idealia.. viską daryti ir popinti.. na šitas vyresnis.. stipresnis ir jau daugiau patirties turintis tai neleidžia iš savęs mamiuniuko daryti... bet štat draugė baigia silokonine pavirsti nes jei reikia būti tobulai.. tad mes moterys pačios kaltos tikrai būnam.. aš manau,kad vyrai kaip vaikai.. reikia leisti jiems kartais patiems bandyti.. ir klysti.. ir kartais leisti apsiimti daugiau :)) nesam super herojes.. man sakytų šiandien nieko neveikei.. kitą dieną tikrai nieko neveikčiau.. ir sakyčiau va šiandien tu teisus.. tikrai nieko neveikiau aišku kai yra daugiau vaikų tai ju neapleisi.. bet indai ir dulkės ir pakentėt gali

 2. User has not uploaded an avatar
  Aiškutė prieš 6 val.

  Aneliuke parašė:
  bet čia tokio sunkaus charakterio patapo? ar visad buvo toks? gal tiesiog pavargo vienas tempti visą finansinę naštą?

  Iš tikro buvo ir pradžioje ne per lengviausio charakterio, bet vis blogiau darosi. Na, finansinė našta tai ant jo daugiausia, bet
  man namie irgi ne atistogos Ir mano tėvai labai daug finansiškai prisidėję

 3. DominykaGG
  DominykaGG prieš 5 val.

  As galvoju- buciau vyras, kaip man sunku butu man atrodo jei protingas, tai labai daug atsakomybes jaucia, vidiniu isgyvenimu patiria ir tt. Nesakau, kad moterys ne, bet mums lengviau ieskoti pagalbos, lengviau buti nuskriaustom, visai kitas poziuris i paluzusia, uzgauta moteri, nei i vyra, kuris pvz. nesugebejo pasirupinti savo seima. Galvoju jiems sunkiau psichologiskai tiesiog, ypac tiems balansuojantiems ant padoraus pragyvenimo ribos, tik kaikurie patys to nesupranta, kodel jie pikti pvz ir issilieja ant zmonu ar vaiku, kas aisku irgi nera pateisinama, bet bendrom jegom manau galima bandyti taisyti situacija

 4. Aneliuke
  Aneliuke prieš 5 val.

  Aiškutė parašė:
  Iš tikro buvo ir pradžioje ne per lengviausio charakterio, bet vis blogiau darosi. Na, finansinė našta tai ant jo daugiausia, bet

  Neturejau omeny, kad nieko neveikiat gal tiesiog pamirstat buti zmona, mylimoji, o ne tik mama, tikiu, kad su tiek vaiku nelabai yra ir jegu buti mylimaja savo vyrui, bet gal jam to truksta, juo labiau, tikriausiai vyras is viso jusu demesio gal net negauna?

 5. User has not uploaded an avatar
  Alelija prieš 3 val.

  Skaitau jūsų komentarus ir mintis gvildenasi, o tai kodėl nėra gerai nieko neveikt? Nereikia verstis per galvą o poilsis tai yra mūsų teisė auginant vaiką savo pilveliuose. Mano vyras irgi kartais juoko forma pasako kad bent vienam iš mūsų reikia pinigus uždirbt, tai sakau, šaunuolis, labai gerai kad rūpinies, o aš va pinigus į priekį gavau, plius tuo tarpu patį svarbiausią darbą darau - auginu tavo vaiką, o vaiko vystymuisi reikia energijos, o jei jo mama jos neturės tai ir vaikui gali būti blogai. Todėl šiuo metu mes turime didžiausią teisę į kuo didesnį poilsį. Ir toks pagrindimas visą laiką suveikia, juk tikrai vyras nenori kad vystymasis būtų blogas, o kazka lepteldami dažnai net nesusimąsto. Todėl nepykime ant jų o ramiai paaiškinkime kad suprastų.