35 nėštumo savaitė

35 nėštumo savaitė

Vaikelis 35 nėštumo savaitę

Melionas. Nuo šios nėštumo savaitės mažylį galėtume prilyginti vis didesniam ir didesniaum melionui. Jo svoris jau turėtų viršyti 2 kg 400 g, o ūgis nuo viršugalvio iki kulnų turėtų būti daugiau nei 46 cm.

Pagrindiniai fizinio vystymosi procesai jau baigėsi, likusios savaitės skirtos svoriui priaugti – nuo šiol kiekvieną savaitę jis priaugs po porą šimtų gramų ar kiek daugiau. 

Vaikelio inkstai jau visiškai susiformavę, o kepenys jau gali susidoroti su nedideliais šalintinų medžiagų kiekiais. 

Jis jaukiai susirangęs įsčiose, tačiau čia jam darosi ankštoka, jis nebegali laisvai vartytis, tad ir įprastų salto greičiausiai jau nebebus. Tačiau galite sulaukti "skundų", jei įsitaisysite jam nepatogiai.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 35 nėštumo savaitę

Faktas

Lietuvoje kiek mažiau nei 5% naujagimių gimsta mažo svorio (iki 2500 g).

Iki pat šonkaulių pakilusi gimda dabar yra maždaug 15 kartų didesnė nei prieš nėštumą. Todėl jums gali atrodyti, jog kūne nebeliko laisvos erdvės.

Jei turėtumėte galimybę žvilgtelėti į gimdos vidų, pamatytumėte, kad vaisiaus vandenų 35 nėštumo savaitę gerokai mažiau, o kūdikis užima daugiau vietos.

Didėjanti gimda spaudžia vidaus organus – štai kodėl dažniau norisi šlapintis, sukyla rūgštys ar atsiranda kitų virškinimo problemų. Jei šios bėdos nevargina – esate viena iš nedaugelio laimingųjų.

Nėštumą prižiūrintis gydytojas, greičiausiai, paprašys skaičiuoti vaisiaus judesius, – to reikia vaikelio aktyvumo lygiui įvertinti.

35–37 nėštumo savaitę jums gali pasiūlyti atlikti B grupės streptokoko tyrimą. Patikrinimas neatliekamas ankstesnėse nėštumo stadijose, nes bakterijos atsiranda ir dingsta.

Šis tyrimas nėra privalomas ir yra priskiriamas nėščiosioms rekomenduojamų tyrimų sąrašui. B grupės streptokokai paprastai nekelia jokio pavojaus suaugusiam žmogui – pačios to nežinodamos, apie 10-30% nėščiųjų yra šių bakterijų nešiotojos.

Tačiau jei per gimdymą juo užsikrėstų kūdikis, jam gali kilti komplikacijų, pavyzdžiui plaučių uždegimas, meningitas ar kraujo infekcija.

Jei bus nustatyta, kad esi B grupės streptokoko nešiotoja, gimdymo metu jums suleis intraveninius antibiotikus – tai sumažina kūdikio infekcijų tikimybę net 70 procentų.

Taip pat skaitykite

Darbelis 35 nėštumo savaitei

Apsilankykite kirpykloje. Paprašykite kirpėjos, kad parinktų lengvai prižiūrimą kirpimą, kuris išlaikytų formą ir plaukams augant, – gali būti, kad iki kito apsilankymo praeis daugiau laiko nei įprastai.

Pasidomėkite gimdymo nuskausminimo būdais. Žinoma, artėjant gimdymui nuostatos gali pasikeisti.

Be to, gimdymo eiga gali nulemti, kad jūsų norimo gimdymo nuskausminimo būdo taikyti nebus galimybių (arba atvirkščiai – aplinkybės privers rinktis tokį, kurio kitomis aplinkybėmis net nebūtumėte svarsčiusi).

Tačiau vienaip ar kitaip, žinodama apie alternatyvas, turėsite galimybę priimti pasvertą sprendimą.

Taip pat skaitykite

Reklama

2018 m. gegužės mėn. stebuklai

 1. Stela1 prieš 8 val.

  Pelė drąsuolė parašė:
  Esu girdėjusi,kad leidžia gimdyti ir sėdintį kai kur, ypač susitarus. Taip pat laiko dar yra pakankamai apsiversti. Taip pat dulos yra minėjusios,kad yra kažkokių p…

  Aha, yra pratimų. Bet su dideliais pilvais bus nelengva juos daryti mano mažylė labai vartosi. Matyt ir sėdi ir įstrižai guli. Bet iki 36 sav nėra ko nerimauti.

 2. Stela1 prieš 7 val.

  rimramana parašė:
  Aš turiu pakelį huggies, pakelį pampers (draugių atiduotus nebesunaudotus) ir dar bleerų planuoju nusipirkti porą. O po to žiūrėsiu. Visada gali užsisakyti ar nusip…

  Mums 1 dydžio labai trumpai reikėjo, tad neprisipirkit per daug

 3. sapniukee
  sapniukee prieš 7 val.

  Stela1 parašė:
  Mums 1 dydžio labai trumpai reikėjo, tad neprisipirkit per daug

  O mums dar pirmo buvo dideli nes gime anksciau 3020g. Nukrito iki 2700g tai skendo ir pirmam dydi. Bet as ir uz kad neprisipirkti nes jei didesnis bus tada kur jas det

 4. Stela1 prieš 7 val.

  sapniukee parašė:
  O mums dar pirmo buvo dideli nes gime anksciau 3020g. Nukrito iki 2700g tai skendo ir pirmam dydi. Bet as ir uz kad neprisipirkti nes jei didesnis bus tada k…

  Geras, panašiai ir su mano mažyle. Gimė 3060gr, nukrito iki 2700gr, o tada prasidejo stipri gelta, teko nusitraukinet pieną ir primaitint po kiekvieno žindymo.
  Labai greit atsistatė ir išaugo ta 1 dydį

 5. sapniukee
  sapniukee prieš 7 val.

  Stela1 parašė:
  Geras, panašiai ir su mano mažyle. Gimė 3060gr, nukrito iki 2700gr, o tada prasidejo stipri gelta, teko nusitraukinet pieną ir primaitint po kiekvieno žindymo.

  Ir musu buvo stipri gelta gaila tokiu maziuku. Mes ir per pora savaiciu issisveikom augo gerai pasivijom bendraamzius bet tuo metu buvo toks mazas skruzdeliukas