35 nėštumo savaitė

Vaikelis 35 nėštumo savaitę

Melionas. Nuo šios nėštumo savaitės mažylį galėtume prilyginti vis didesniam ir didesniaum melionui. Jo svoris jau turėtų viršyti 2 kg 400 g, o ūgis nuo viršugalvio iki kulnų turėtų būti daugiau nei 46 cm.

Pagrindiniai fizinio vystymosi procesai jau baigėsi, likusios savaitės skirtos svoriui priaugti – nuo šiol kiekvieną savaitę jis priaugs po porą šimtų gramų ar kiek daugiau. 

Vaikelio inkstai jau visiškai susiformavę, o kepenys jau gali susidoroti su nedideliais šalintinų medžiagų kiekiais. 

Jis jaukiai susirangęs įsčiose, tačiau čia jam darosi ankštoka, jis nebegali laisvai vartytis, tad ir įprastų salto greičiausiai jau nebebus. Tačiau galite sulaukti "skundų", jei įsitaisysite jam nepatogiai.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 35 nėštumo savaitę

Faktas

Lietuvoje kiek mažiau nei 5% naujagimių gimsta mažo svorio (iki 2500 g).

Iki pat šonkaulių pakilusi gimda dabar yra maždaug 15 kartų didesnė nei prieš nėštumą. Todėl jums gali atrodyti, jog kūne nebeliko laisvos erdvės.

Jei turėtumėte galimybę žvilgtelėti į gimdos vidų, pamatytumėte, kad vaisiaus vandenų 35 nėštumo savaitę gerokai mažiau, o kūdikis užima daugiau vietos.

Didėjanti gimda spaudžia vidaus organus – štai kodėl dažniau norisi šlapintis, sukyla rūgštys ar atsiranda kitų virškinimo problemų. Jei šios bėdos nevargina – esate viena iš nedaugelio laimingųjų.

Nėštumą prižiūrintis gydytojas, greičiausiai, paprašys skaičiuoti vaisiaus judesius, – to reikia vaikelio aktyvumo lygiui įvertinti.

35–37 nėštumo savaitę jums gali pasiūlyti atlikti B grupės streptokoko tyrimą. Patikrinimas neatliekamas ankstesnėse nėštumo stadijose, nes bakterijos atsiranda ir dingsta. Šis tyrimas nėra privalomas ir yra priskiriamas nėščiosioms rekomenduojamų tyrimų sąrašui. B grupės streptokokai paprastai nekelia jokio pavojaus suaugusiam žmogui – pačios to nežinodamos, apie 10-30% nėščiųjų yra šių bakterijų nešiotojos. Tačiau jei per gimdymą juo užsikrėstų kūdikis, jam gali kilti komplikacijų, pavyzdžiui plaučių uždegimas, meningitas ar kraujo infekcija.

Jei bus nustatyta, kad esi B grupės streptokoko nešiotoja, gimdymo metu jums suleis intraveninius antibiotikus – tai sumažina kūdikio infekcijų tikimybę net 70 procentų.

Taip pat skaitykite

Darbelis 35 nėštumo savaitei

Apsilankykite kirpykloje. Paprašykite kirpėjos, kad parinktų lengvai prižiūrimą kirpimą, kuris išlaikytų formą ir plaukams augant, – gali būti, kad iki kito apsilankymo praeis daugiau laiko nei įprastai.

Pasidomėkite gimdymo nuskausminimo būdais. Žinoma, artėjant gimdymui nuostatos gali pasikeisti. Be to, gimdymo eiga gali nulemti, kad jūsų norimo gimdymo nuskausminimo būdo taikyti nebus galimybių (arba atvirkščiai - aplinkybės privers rinktis tokį, kurio kitomis aplinkybėmis net nebūtumėte svarsčiusi. Tačiau vienaip ar kitaip, žinodama apie alternatyvas, turėsite galimybę priimti pasvertą sprendimą.

Taip pat skaitykite

Reklama

2017 m. BALANDŽIO mėn. būsimos mamytės

 1. User has not uploaded an avatar
  Jolantyte1984 prieš 5 val.

  Pas mus dabar buvo gaisrine atvaziavus, net trys masinos nors didelio gaisro nebuvo, nes pries gulant i lova as su dukra ir mano mama isgirdome traskesi.Mama pirma galvojo, kad ten krebzda pele, bet is tikro ne pele tai vyras pradejo klausytis kur tas garsas yra ir buvo prie sienos po plintusais apacioj, po grindim tas krebzdesys buvo ir uzuodem dumu kvapa tai jis isarde plintusus ir pamate kad kibirksciuoja tai issikvietem gaisrine.Atjungem elektra tai krebzdesys buvo ir kibirkstis.Atvaziavo jie, bet pavojaus nemate ir nebe buvo to krebzdesio ir kibirksties.Bet del saugumo eletra atjungem.

 2. LaReine
  LaReine prieš 4 val.

  rosasita parašė:
  tos kurioms saremiai pasireiske nugaros skausmu,sakykit ar taai atrodo kaip saremiai ,ta prasme spazmais skauda ar istisai. Labai pradejo pusiauji skaudet ,bet skau…

  Man saremiai su pirmu buvo tik nugaroj. Tai skausmas panasus i menesiniu bet spazmais , ne nuolatinis. Suima- praeina-suima- praeina. Pilve nicnieko nejauciau visa laika. Tai saremiu metu trindavau rankom nugara ir net oda nutrynus buvau... Jei skausmas nuolatinis manau tikrai ne saremiai, gal ka pasitempet ar pan...

 3. LaReine
  LaReine prieš 4 val.

  Vikirem parašė:
  Mamukai,ar cia dar daug tokiu,kurios nesusidejot tasiu ir net nenusipirkot tu reikalingu daiktu?

  Si ta turiu nusipirkus, nemazai liko is pirmo vaiko, bet sau gimdymui neturiu nicnieko mano galva ner dar kur skubet. Per kovo men nusipirksiu, o balandzio men ir tase susidesiu. Pamenu su pirmu lagaminas anksti sudetas lb buvo - tai tik dulkems rinkti..

 4. User has not uploaded an avatar
  piau prieš 1 val.

  Vikirem parašė:
  Mamukai,ar cia dar daug tokiu,kurios nesusidejot tasiu ir net nenusipirkot tu reikalingu daiktu?

  As irgi dar daug ko neturiu, tik ka sese atidave.. rubeliai,pientraukis,apklotukai tai dar yra del ko sukt galva

 5. sir2te
  sir2te prieš 52 min.

  O as zadejau kita savaite detis ir de tai guliu ligoninej vandenukas bega niekaip neuzmiegu neiseina