35 nėštumo savaitė

Vaikelis 35 nėštumo savaitę

Melionas. Nuo šios nėštumo savaitės mažylį galėtume prilyginti vis didesniam ir didesniaum melionui. Jo svoris jau turėtų viršyti 2 kg 400 g, o ūgis nuo viršugalvio iki kulnų turėtų būti daugiau nei 46 cm.

Pagrindiniai fizinio vystymosi procesai jau baigėsi, likusios savaitės skirtos svoriui priaugti – nuo šiol kiekvieną savaitę jis priaugs po porą šimtų gramų ar kiek daugiau.

Vaikelio inkstai jau visiškai susiformavę, o kepenys jau gali susidoroti su nedideliais šalintinų medžiagų kiekiais.

Jis jaukiai susirangęs įsčiose, tačiau čia jam darosi ankštoka, jis nebegali laisvai vartytis, tad ir įprastų salto greičiausiai jau nebebus. Tačiau galite sulaukti "skundų", jei įsitaisysite jam nepatogiai.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 35 nėštumo savaitę

Faktas

Lietuvoje kiek mažiau nei 5 % naujagimių gimsta mažo svorio (iki 2 500 g).

Iki pat šonkaulių pakilusi gimda dabar yra maždaug 15 kartų didesnė nei prieš nėštumą. Todėl jums gali atrodyti, jog kūne nebeliko laisvos erdvės.

Jei turėtumėte galimybę žvilgtelėti į gimdos vidų, pamatytumėte, kad vaisiaus vandenų 35 nėštumo savaitę gerokai mažiau, o kūdikis užima daugiau vietos.

Didėjanti gimda spaudžia vidaus organus – štai kodėl dažniau norisi šlapintis, sukyla rūgštys ar atsiranda kitų virškinimo problemų. Jei šios bėdos nevargina – esate viena iš nedaugelio laimingųjų.

Nėštumą prižiūrintis gydytojas, greičiausiai, paprašys skaičiuoti vaisiaus judesius, – to reikia vaikelio aktyvumo lygiui įvertinti.

35–37 nėštumo savaitę jums gali pasiūlyti atlikti B grupės streptokoko tyrimą. Patikrinimas neatliekamas ankstesnėse nėštumo stadijose, nes bakterijos atsiranda ir dingsta.

Šis tyrimas nėra privalomas ir yra priskiriamas nėščiosioms rekomenduojamų tyrimų sąrašui. B grupės streptokokai paprastai nekelia jokio pavojaus suaugusiam žmogui – pačios to nežinodamos, apie 10-30% nėščiųjų yra šių bakterijų nešiotojos.

Tačiau jei per gimdymą juo užsikrėstų kūdikis, jam gali kilti komplikacijų, pavyzdžiui plaučių uždegimas, meningitas ar kraujo infekcija.

Jei bus nustatyta, kad esi B grupės streptokoko nešiotoja, gimdymo metu jums suleis intraveninius antibiotikus – tai sumažina kūdikio infekcijų tikimybę net 70 procentų.

Taip pat skaitykite

Darbelis 35 nėštumo savaitei

Apsilankykite kirpykloje. Paprašykite kirpėjos, kad parinktų lengvai prižiūrimą kirpimą, kuris išlaikytų formą ir plaukams augant, – gali būti, kad iki kito apsilankymo praeis daugiau laiko nei įprastai.

Pasidomėkite gimdymo nuskausminimo būdais. Žinoma, artėjant gimdymui nuostatos gali pasikeisti.

Be to, gimdymo eiga gali nulemti, kad jūsų norimo gimdymo nuskausminimo būdo taikyti nebus galimybių (arba atvirkščiai – aplinkybės privers rinktis tokį, kurio kitomis aplinkybėmis net nebūtumėte svarsčiusi).

Tačiau vienaip ar kitaip, žinodama apie alternatyvas, turėsite galimybę priimti pasvertą sprendimą.

Taip pat skaitykite

2022 m. Liepinukai ❤️

1. levand
    levand prieš 13 val.

FFroska parašė:
    Aš ir pirmam vaikui naudojau vatos diskelius ir virintą vandenuką kasdieniniams ritualams.O drabužėlius lyginau gal pirmas dvi savaites,vėliau tiesiog mečiau šį rei…

Minėjo per mokymus, kad svarbiausia tas apatinis bodis ar siaustinukas kuris turės sąlyti su dar neužgijusia bambute turėtų būti išlygintas, ir kasdien keičiamas, o jau viršutinis nebūtinai, ir ji keisti pagal poreikį. 🙂 Bambutė per 14 dienų turi sugyti, tai tiek to ir lyginimo. 🙂

2. Bimbambu
    Bimbambu prieš 12 val.

Sveikos, jau kelias dienas turiu problema- atsitupus ar ne taip pastacius kaire koja uzeina astrus skausmas einantis nuo kelienio I apacia. Skausmas toks lyg per kaula. Ar verta labai sunerimti? Gal kazkam taip buvo? Galvoju gal koks nervas uzsispaudes ar kas. Googlinu, bet nieko panasaus nerandu. Jei nepraeis eisiu pas gydytojus, taciau gyvenu ne Lietuvoje, nelabai jei cia puola kazka tirti. Aciu ❤️

3. Sara_ prieš 2 val.

Jeigu skausmas atsirado staiga ir labai skauda, butinai pasirodykite gydytojai. Gal kazkur nukritote, uzsigavote koja?
    Man pvz kiekvieno nestumo gale pradeda skaudeti slaunies priekine dali ir apacios nugara... jauciu toki kaip aptirpima ir deginima, kuris atsiranda vaikstant.. klausiau kazkada gydytojos, tai sake, kad tikriausiai leliukas uzspaudes nerva. Kadangi skausmas visada praeidavo po gimdymo, tai ir dabar tikiuosi to paties😏

4. Sara_ prieš 2 val.

Nezinau kaip jums, bet man taip letai slenka laikas.. taip laukiu susitikimo kuo greiciau 😏
    Jauciuosi visa nerangi, istinus, skauda koja, remuo kankina, svoris pradejo augti greitai ... dar plius pas mUs Ispanijoje labai karsta, apie 35 laipsnius, tai irgi tas neprisideda prie geros savijautos😳
    Kaip jus jauciates?

5. Aistuze
    Aistuze prieš 1 val.

Sara_ parašė:

Pas mus irgi karšta. Dieną net šunio nevedu į lauką. Gerai, kad dar naktys gaivesnės. Liepos tikrai nelaukiu 🥵

Kol kas laikausi 💪 Stegiuosi sportuoti, kokybiškai leisti laiką su vaikais ir vyru. Bet jau esu numačiusi ankščiausią datą, kada galiu pabirti saugiai 😅 Tikiuosi pavyks.