35 nėštumo savaitė

Vaikelis 35 nėštumo savaitę

Melionas. Nuo šios nėštumo savaitės mažylį galėtume prilyginti vis didesniam ir didesniaum melionui. Jo svoris jau turėtų viršyti 2 kg 400 g, o ūgis nuo viršugalvio iki kulnų turėtų būti daugiau nei 46 cm.

Pagrindiniai fizinio vystymosi procesai jau baigėsi, likusios savaitės skirtos svoriui priaugti – nuo šiol kiekvieną savaitę jis priaugs po porą šimtų gramų ar kiek daugiau. 

Vaikelio inkstai jau visiškai susiformavę, o kepenys jau gali susidoroti su nedideliais šalintinų medžiagų kiekiais. 

Jis jaukiai susirangęs įsčiose, tačiau čia jam darosi ankštoka, jis nebegali laisvai vartytis, tad ir įprastų salto greičiausiai jau nebebus. Tačiau galite sulaukti "skundų", jei įsitaisysite jam nepatogiai.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 35 nėštumo savaitę

Faktas

Lietuvoje kiek mažiau nei 5% naujagimių gimsta mažo svorio (iki 2500 g).

Iki pat šonkaulių pakilusi gimda dabar yra maždaug 15 kartų didesnė nei prieš nėštumą. Todėl jums gali atrodyti, jog kūne nebeliko laisvos erdvės.

Jei turėtumėte galimybę žvilgtelėti į gimdos vidų, pamatytumėte, kad vaisiaus vandenų 35 nėštumo savaitę gerokai mažiau, o kūdikis užima daugiau vietos.

Didėjanti gimda spaudžia vidaus organus – štai kodėl dažniau norisi šlapintis, sukyla rūgštys ar atsiranda kitų virškinimo problemų. Jei šios bėdos nevargina – esate viena iš nedaugelio laimingųjų.

Nėštumą prižiūrintis gydytojas, greičiausiai, paprašys skaičiuoti vaisiaus judesius, – to reikia vaikelio aktyvumo lygiui įvertinti.

35–37 nėštumo savaitę jums gali pasiūlyti atlikti B grupės streptokoko tyrimą. Patikrinimas neatliekamas ankstesnėse nėštumo stadijose, nes bakterijos atsiranda ir dingsta.

Šis tyrimas nėra privalomas ir yra priskiriamas nėščiosioms rekomenduojamų tyrimų sąrašui. B grupės streptokokai paprastai nekelia jokio pavojaus suaugusiam žmogui – pačios to nežinodamos, apie 10-30% nėščiųjų yra šių bakterijų nešiotojos.

Tačiau jei per gimdymą juo užsikrėstų kūdikis, jam gali kilti komplikacijų, pavyzdžiui plaučių uždegimas, meningitas ar kraujo infekcija.

Jei bus nustatyta, kad esi B grupės streptokoko nešiotoja, gimdymo metu jums suleis intraveninius antibiotikus – tai sumažina kūdikio infekcijų tikimybę net 70 procentų.

Taip pat skaitykite

Darbelis 35 nėštumo savaitei

Apsilankykite kirpykloje. Paprašykite kirpėjos, kad parinktų lengvai prižiūrimą kirpimą, kuris išlaikytų formą ir plaukams augant, – gali būti, kad iki kito apsilankymo praeis daugiau laiko nei įprastai.

Pasidomėkite gimdymo nuskausminimo būdais. Žinoma, artėjant gimdymui nuostatos gali pasikeisti.

Be to, gimdymo eiga gali nulemti, kad jūsų norimo gimdymo nuskausminimo būdo taikyti nebus galimybių (arba atvirkščiai – aplinkybės privers rinktis tokį, kurio kitomis aplinkybėmis net nebūtumėte svarsčiusi).

Tačiau vienaip ar kitaip, žinodama apie alternatyvas, turėsite galimybę priimti pasvertą sprendimą.

Taip pat skaitykite

Reklama

2017 m. Spalio mėnesio mažyliai :)

 1. User has not uploaded an avatar
  Gintare.gile prieš 1 val.

  SimonaFr parašė:
  Aš jaučiu, ypač vakarais, bet man neskaida, tik nesmagu. Kartais i WC kai atsikeliu atrodo visas pilvas kietas kietas ir nenori atleisti... bet pabūna ir praeina. N…

  O kad man tik taip butu😓 galvoju gal nakti nemiegot o tik diena 😔😑 nor nelabai ymanoma 😉

 2. Atgrubnage12
  Atgrubnage12 prieš 1 val.

  erikaa27 parašė:
  mamytes sos mum 34 savaites po myliuko su vyru pasorode kraujas manot kad jau tureciau panikuoti? skausmu nieko nera...😢😢😢

  Visose knygose, visur rašo, kad kraujagyslės trūkinėti gali, ir gali pasirodyti kraujo po meilės ir nuvažiavus pirmas klausimas bus, ar buvo myliukas bet jei neramu visada pasitikrinkite, visko juk būna, ypač jei kraujo daug

 3. User has not uploaded an avatar
  Besišypsantix3 prieš 1 val.

  Sidabro parašė:
  Mamytės, kurios jau pildė prašymą sodros tinklalapy - ar jums iškart užpildyti davė viską? Man niekaip neduoda pažymėti ties prašymu skirti motinystės išmoką, o be …

  Man taip pat buvo. Jūs gal tik šian buvot pas gydytoją, kad į dekretą išleistų? Nes man viskas susitvarkė kitą dieną pildant, tai kaip supratau dar duomenys tiesiog iš poliklinikos nebuvo suvaikščioję ar gydytojas vėliau užpildė viską ;)

 4. User has not uploaded an avatar
  rasa n prieš 50 min.

  astike86 parašė:
  Maniškis 33 savaičių buvo 2.700 kg, pagal scana , drucki auginu

  Mes irgi siandien buvom echoskope tai 33 sav.+1 svoris 2355 tai sake 5 dienom didesnis nei norma, bet sake berniukui normalu

 5. User has not uploaded an avatar
  Bancikkk prieš 22 min.

  Gintare.gile parašė:
  Sveikutes😉 ar kuri jaucia laikinus saremius🤔? Man naktim neimanoma miegot pilva skauda atrodo geriau nemiegoti nakti o tik diena 😕😑

  O jums tik skauda, ar ir spazmuoja gimda? Man jau 5 diena spazmuoja, pagulde i ligonine..gimdos kaklelis sutrumpejes, bet pasake kol tie susitraukimai nevienodais tarpais ir neritmiski, tai nieko baisaus..