35 nėštumo savaitė
Vaikelis 35 nėštumo savaitę
Melionas. Nuo šios nėštumo savaitės mažylį galėtume prilyginti vis didesniam ir didesniaum melionui. Jo svoris jau turėtų viršyti 2 kg 400 g, o ūgis nuo viršugalvio iki kulnų turėtų būti daugiau nei 46 cm.
Pagrindiniai fizinio vystymosi procesai jau baigėsi, likusios savaitės skirtos svoriui priaugti – nuo šiol kiekvieną savaitę jis priaugs po porą šimtų gramų ar kiek daugiau.
Vaikelio inkstai jau visiškai susiformavę, o kepenys jau gali susidoroti su nedideliais šalintinų medžiagų kiekiais.
Jis jaukiai susirangęs įsčiose, tačiau čia jam darosi ankštoka, jis nebegali laisvai vartytis, tad ir įprastų salto greičiausiai jau nebebus. Tačiau galite sulaukti "skundų", jei įsitaisysite jam nepatogiai.
Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.
Tavo kūnas 35 nėštumo savaitę
Faktas
Lietuvoje kiek mažiau nei 5 % naujagimių gimsta mažo svorio (iki 2 500 g).
Iki pat šonkaulių pakilusi gimda dabar yra maždaug 15 kartų didesnė nei prieš nėštumą. Todėl jums gali atrodyti, jog kūne nebeliko laisvos erdvės.
Jei turėtumėte galimybę žvilgtelėti į gimdos vidų, pamatytumėte, kad vaisiaus vandenų 35 nėštumo savaitę gerokai mažiau, o kūdikis užima daugiau vietos.
Didėjanti gimda spaudžia vidaus organus – štai kodėl dažniau norisi šlapintis, sukyla rūgštys ar atsiranda kitų virškinimo problemų. Jei šios bėdos nevargina – esate viena iš nedaugelio laimingųjų.
Nėštumą prižiūrintis gydytojas, greičiausiai, paprašys skaičiuoti vaisiaus judesius, – to reikia vaikelio aktyvumo lygiui įvertinti.
35–37 nėštumo savaitę jums gali pasiūlyti atlikti B grupės streptokoko tyrimą. Patikrinimas neatliekamas ankstesnėse nėštumo stadijose, nes bakterijos atsiranda ir dingsta.
Šis tyrimas nėra privalomas ir yra priskiriamas nėščiosioms rekomenduojamų tyrimų sąrašui. B grupės streptokokai paprastai nekelia jokio pavojaus suaugusiam žmogui – pačios to nežinodamos, apie 10-30% nėščiųjų yra šių bakterijų nešiotojos.
Tačiau jei per gimdymą juo užsikrėstų kūdikis, jam gali kilti komplikacijų, pavyzdžiui plaučių uždegimas, meningitas ar kraujo infekcija.
Jei bus nustatyta, kad esi B grupės streptokoko nešiotoja, gimdymo metu jums suleis intraveninius antibiotikus – tai sumažina kūdikio infekcijų tikimybę net 70 procentų.
Darbelis 35 nėštumo savaitei
Apsilankykite kirpykloje. Paprašykite kirpėjos, kad parinktų lengvai prižiūrimą kirpimą, kuris išlaikytų formą ir plaukams augant, – gali būti, kad iki kito apsilankymo praeis daugiau laiko nei įprastai.
Pasidomėkite gimdymo nuskausminimo būdais. Žinoma, artėjant gimdymui nuostatos gali pasikeisti.
Be to, gimdymo eiga gali nulemti, kad jūsų norimo gimdymo nuskausminimo būdo taikyti nebus galimybių (arba atvirkščiai – aplinkybės privers rinktis tokį, kurio kitomis aplinkybėmis net nebūtumėte svarsčiusi).
Tačiau vienaip ar kitaip, žinodama apie alternatyvas, turėsite galimybę priimti pasvertą sprendimą.
Man paskutini kart echo nedare, tai svorio nezinau, o del tempimo irgi visokie pojuciai buna