Nuskausminamieji gimdymo metu (3993)

Nerimauti dėl gimdymo skausmų yra visai normalu. Gali būti, kad jiems palengvinti tau pakaks kvėpavimo pratimų ir išmoktų atsipalaidavimo technikų, tačiau gali atsitikti ir taip, kad prireiks nuskausminamųjų. Štai keletas dalykų, kuriuos verta apsvarstyti prieš nusprendžiant:

 • Dauguma moterų gimdydamos nori nuskausminamųjų – apklausų duomenimis, tokių moterų yra daugiau nei 60%, o kai kurie gydytojai, remdamiesi savo praktika, teigia, kad nuskausminamųjų prašo 80–90% gimdyvių. Kiekviena moteris yra skirtingai jautri skausmui, o ir kiekvienas gimdymas vis kitoks. Tikrai nebūsi blogesnė mama, jei norėsi gimdydama gauti nuskausminamųjų.
 • Jei negali apsispręsti, kartu su sutuoktiniu lankykite nėščiųjų kursus. Juose gausite išsamią informaciją apie gimdymo eigą ir visus galimus nemedikamentinius nuskausminimo būdus, tokius kaip kvėpavimo pratimai, atsipalaidavimo technikos, taškinis masažas, speciali mankšta ir kt.
 • Kad ir ką dabar nuspręstum – vartoti nuskausminamuosius ar gimdyti natūraliai, – žinok, kad gimdydama turi teisę persigalvoti. Žinoma, tai gali padaryti iki tam tikro momento: prasidėjus stūmimo stadijai jau bus per vėlu, nes vaistai tiesiog nebespės paveikti.
 • Populiariausias yra epiduralinis nuskausminimas. Vaistai per kateterį suleidžiami į apatinę stuburo dalį. Šio būdo privalumas yra tas, kad dauguma moterų jaučia sąrėmius ir sąmoningai dalyvauja gimdyme, bet išvengia didžiausių sąrėmių skausmų. Tačiau tai nėra vienintelis nuskausminimo būdas. Kiekvienoje gimdymo stadijoje galimi skirtingi nuskausminimo variantai. Taigi, jei tau labai skauda ir nori medikamentinio nuskausminimo, pasakyk tai savo anesteziologui.
 • Epiduralinio nuskausminimo atveju reikės papildomos medicininės intervencijos, įskaitant lašelinę ir elektroninį vaisiaus stebėjimą. Anksčiau kai kurie gydytojai manė, kad epiduralinis nuskausminimas sulėtina gimdymo eigą ir padidina cezario pjūvio tikimybę. Bet neseniai leidinyje New England Journal of Medicine paskelbta studija, įrodanti, kad, anksti atlikus epiduralinį nuskausminimą, gimdymo trukmė sutrumpėja apytiksliai 90 minučių ir kad šis nuskausminimas nesukelia būtinybės atlikti cezario pjūvio operaciją.
 • Vis dėlto apibendrintų ir įtikinamų duomenų apie nuskausminamųjų vaistų poveikį kūdikiui nėra. Tačiau tyrimai rodo, kad dalis vaistų pasiekia vaikelį ir jų poveikis gali būti įvairus. Kai kurios studijos rodo, kad moterų, kurioms buvo taikomas epiduralinis nuskausminimas, kūdikiams būna sunkiau teisingai paimti krūtį, kyla kitų žindymo problemų. Kai kurių stiprių nuskausminamųjų šalutinis poveikis kūdikiui gali pasireikšti tokiais simptomais, kaip silpnas kvėpavimas ir prislopinta nervų sistemos veikla. Jei nerimauji dėl galimo šalutinio vaistų poveikio kūdikiui, aptark šį klausimą su savo gydytoju ar anesteziologu.

Naujausi komentarai

 1. Anzelikangell
  Anzelikangell prieš 4 mėn.

  Mamos, del nugaros skausmu, man irgi buna skauda, bet skauda del netaisiklingos laikysenos nesiojant vaika nugaros apacia, del nusidevejusio ciuzinio...bet epidura tai leidzia ne i ta vieta. Tad nugaros apacios skausmas su epiduru neturi jokio rysio. Nebent jums tikrai skauda butent durio taska.

 2. agneta000
  agneta000 prieš 4 mėn.

  Gavau nuskausminima, praejo jau kelios savaites po gimdymo bet jokiu padariniu nejauciu

 3. idomii
  idomii prieš 4 mėn.

  Pati meilė parašė:
  Na tikiuos

  kaip sekes?

  Kajuki parašė:
  Dėl nugaros skausmo tai aš bijojau, nes dažnokai ją skaudėdavo iki nėštumo, tai maniau po epidūro visai blogai bus, bet va - 4 metai praėjo nuo gimdymo ir man nei k…

  pritarsiu, siandien kaip tik buvau pas neurologa, jis patvirtino, jokio rysio tarp epiduro ir nugaros skausmu nera. Skausmas atsiranda nes nesiojat vaikeli (pastebekit dazniausa nori nenori dubeni smarkiai atkisi i prieki ir taip labai didini apkrova stuburui), gal maitinat nepatogiai plius per nestuma jokio fizinio kruvio nebuvo, juk reta kuri sportuoja ir palaiko raumenu tonusa, tad raumenys nusilpe, silpniau laiko stubura, spaudziasi diskai, dubuo po gimdymo neatsisates i vieta ir cia bac apkrova pastovi. Darykite mankstas, stiprinkite raumenis ir pamirsite skausmus

 4. kasia4ka
  kasia4ka prieš 4 mėn.

  idomii parašė:
  kaip sekes?

  Man skaudejo nugara dvi savaites, jau maniau nuo epiduro,bet poto kai pradejau normaliai sedeti viskas praejo

 5. NeGi
  NeGi prieš 4 mėn.

  Man po visų gimdymų skaudėjo nugarą, nors epidūrą gavau tik ketvirtą vaiką gimdydama.