Nuskausminamieji gimdymo metu (4040)

Nuskausminamieji gimdymo metu

Nerimauti dėl gimdymo skausmų yra visai normalu. Gali būti, kad jiems palengvinti tau pakaks kvėpavimo pratimų ir išmoktų atsipalaidavimo technikų, tačiau gali atsitikti ir taip, kad prireiks nuskausminamųjų. Štai keletas dalykų, kuriuos verta apsvarstyti prieš nusprendžiant:

 • Dauguma moterų gimdydamos nori nuskausminamųjų – apklausų duomenimis, tokių moterų yra daugiau nei 60%, o kai kurie gydytojai, remdamiesi savo praktika, teigia, kad nuskausminamųjų prašo 80–90% gimdyvių. Kiekviena moteris yra skirtingai jautri skausmui, o ir kiekvienas gimdymas vis kitoks. Tikrai nebūsi blogesnė mama, jei norėsi gimdydama gauti nuskausminamųjų.
 • Jei negali apsispręsti, kartu su sutuoktiniu lankykite nėščiųjų kursus. Juose gausite išsamią informaciją apie gimdymo eigą ir visus galimus nemedikamentinius nuskausminimo būdus, tokius kaip kvėpavimo pratimai, atsipalaidavimo technikos, taškinis masažas, speciali mankšta ir kt.
 • Kad ir ką dabar nuspręstum – vartoti nuskausminamuosius ar gimdyti natūraliai, – žinok, kad gimdydama turi teisę persigalvoti. Žinoma, tai gali padaryti iki tam tikro momento: prasidėjus stūmimo stadijai jau bus per vėlu, nes vaistai tiesiog nebespės paveikti.
 • Populiariausias yra epiduralinis nuskausminimas. Vaistai per kateterį suleidžiami į apatinę stuburo dalį. Šio būdo privalumas yra tas, kad dauguma moterų jaučia sąrėmius ir sąmoningai dalyvauja gimdyme, bet išvengia didžiausių sąrėmių skausmų. Tačiau tai nėra vienintelis nuskausminimo būdas. Kiekvienoje gimdymo stadijoje galimi skirtingi nuskausminimo variantai. Taigi, jei tau labai skauda ir nori medikamentinio nuskausminimo, pasakyk tai savo anesteziologui.
 • Epiduralinio nuskausminimo atveju reikės papildomos medicininės intervencijos, įskaitant lašelinę ir elektroninį vaisiaus stebėjimą. Anksčiau kai kurie gydytojai manė, kad epiduralinis nuskausminimas sulėtina gimdymo eigą ir padidina cezario pjūvio tikimybę. Bet neseniai leidinyje New England Journal of Medicine paskelbta studija, įrodanti, kad, anksti atlikus epiduralinį nuskausminimą, gimdymo trukmė sutrumpėja apytiksliai 90 minučių ir kad šis nuskausminimas nesukelia būtinybės atlikti cezario pjūvio operaciją.
 • Vis dėlto apibendrintų ir įtikinamų duomenų apie nuskausminamųjų vaistų poveikį kūdikiui nėra. Tačiau tyrimai rodo, kad dalis vaistų pasiekia vaikelį ir jų poveikis gali būti įvairus. Kai kurios studijos rodo, kad moterų, kurioms buvo taikomas epiduralinis nuskausminimas, kūdikiams būna sunkiau teisingai paimti krūtį, kyla kitų žindymo problemų. Kai kurių stiprių nuskausminamųjų šalutinis poveikis kūdikiui gali pasireikšti tokiais simptomais, kaip silpnas kvėpavimas ir prislopinta nervų sistemos veikla. Jei nerimauji dėl galimo šalutinio vaistų poveikio kūdikiui, aptark šį klausimą su savo gydytoju ar anesteziologu.

Naujausi komentarai

 1. Ringailiux
  Ringailiux prieš 6 d.

  MūsųLaimė parašė:
  As uz epidura:)18valandu kentejau nezmoniskus skausmus, o 2 valandas rojuje buvau:)pamiegojau bent,na ir pati pabaiga buvo baaaisi..Dabar laukiu antro, tai tik epid…

  Jei vaikščiojot, vadinasi epidūro veikimas buvo pasibaigęs jau. Nes jis visada atima kojas kol veikia.

 2. Ringailiux
  Ringailiux prieš 6 d.

  Spooky parašė:
  Man padare epidura ir tada skatino, tai irgi atejo daktare ir nustebino kas jau laikas gimdyt o jums po epiduro suleidimo liepe kas 10-15 min paguleti tai ant vi…

  Man vis didino dozę, nes jis neveikė pagal planą. Šitą pamenu, nes anesteziologas vis ateidavo, o gimdant daktarė rėkė ant manęs, kad nustočiau vaidint, kad skauda, nes aš tikrai nieko nejaučiu po tokios arklinės dozės. Be to kai kojas atleido tik kitos dienos popietę, tai matyt buvo truputį didesnė dozė nei kitoms, kurios jau po poros val vaikščiojo Ar reikėjo vartytis nepamenu, nes jau su dievais šnekėjaus nuo skausmo ir vaistų kokteilio Gal mano organizmas unikalus - itin nesutaria su nuskausminamaisiais. Nes tarkim po pilnos narkozės aš paipalojausi visą dieną reanimacijoje, o po to dar tris paras visos ligoninėj gulinčios pensininkės pakeliui į valgyklą pro mane kaip pro stovinčią pralėkdavo - tiek lėtai tegalėjau paeit į sieną įsitvėrus

 3. MūsųLaimė
  MūsųLaimė prieš 5 d.

  Ringailiux parašė:
  Jei vaikščiojot, vadinasi epidūro veikimas buvo pasibaigęs jau. Nes jis visada atima kojas kol veikia.

  Tai ir pasibaige nes su tuo ir skausmai pasirode

 4. Anzelikangell
  Anzelikangell prieš 5 d.

  Gimdziau su epiduru + skatinamieji. I slapimo pusle nevede nieko, nuleisdavo paspaudus ranka. Antra gimdysiu tik su epiduru vel. Kam kentet, jei galima nekentet. Maziau streso mamai, maziau ir kudikiui. Mazylis gime sveikas nuostabus berniukas 😊😊😊

 5. perlas85
  perlas85 prieš 6 val.

  Ringailiux parašė:
  Jei vaikščiojot, vadinasi epidūro veikimas buvo pasibaigęs jau. Nes jis visada atima kojas kol veikia.

  Tikrai nebutinai " atima" kojas. Pirmo gimdymo metu buvo puiki parinkta doze ir labai sekmingai suleista. Galejau vaikscioti ir skausmo nebuvo. Paskui pasikeite pamaina, pakeite vaistus ir tik tada atjunge kojas. Pazistama taip pat vaiksciojo visa laika, o buvo nuskausminta.