Nuskausminamieji gimdymo metu (4006)

Nerimauti dėl gimdymo skausmų yra visai normalu. Gali būti, kad jiems palengvinti tau pakaks kvėpavimo pratimų ir išmoktų atsipalaidavimo technikų, tačiau gali atsitikti ir taip, kad prireiks nuskausminamųjų. Štai keletas dalykų, kuriuos verta apsvarstyti prieš nusprendžiant:

 • Dauguma moterų gimdydamos nori nuskausminamųjų – apklausų duomenimis, tokių moterų yra daugiau nei 60%, o kai kurie gydytojai, remdamiesi savo praktika, teigia, kad nuskausminamųjų prašo 80–90% gimdyvių. Kiekviena moteris yra skirtingai jautri skausmui, o ir kiekvienas gimdymas vis kitoks. Tikrai nebūsi blogesnė mama, jei norėsi gimdydama gauti nuskausminamųjų.
 • Jei negali apsispręsti, kartu su sutuoktiniu lankykite nėščiųjų kursus. Juose gausite išsamią informaciją apie gimdymo eigą ir visus galimus nemedikamentinius nuskausminimo būdus, tokius kaip kvėpavimo pratimai, atsipalaidavimo technikos, taškinis masažas, speciali mankšta ir kt.
 • Kad ir ką dabar nuspręstum – vartoti nuskausminamuosius ar gimdyti natūraliai, – žinok, kad gimdydama turi teisę persigalvoti. Žinoma, tai gali padaryti iki tam tikro momento: prasidėjus stūmimo stadijai jau bus per vėlu, nes vaistai tiesiog nebespės paveikti.
 • Populiariausias yra epiduralinis nuskausminimas. Vaistai per kateterį suleidžiami į apatinę stuburo dalį. Šio būdo privalumas yra tas, kad dauguma moterų jaučia sąrėmius ir sąmoningai dalyvauja gimdyme, bet išvengia didžiausių sąrėmių skausmų. Tačiau tai nėra vienintelis nuskausminimo būdas. Kiekvienoje gimdymo stadijoje galimi skirtingi nuskausminimo variantai. Taigi, jei tau labai skauda ir nori medikamentinio nuskausminimo, pasakyk tai savo anesteziologui.
 • Epiduralinio nuskausminimo atveju reikės papildomos medicininės intervencijos, įskaitant lašelinę ir elektroninį vaisiaus stebėjimą. Anksčiau kai kurie gydytojai manė, kad epiduralinis nuskausminimas sulėtina gimdymo eigą ir padidina cezario pjūvio tikimybę. Bet neseniai leidinyje New England Journal of Medicine paskelbta studija, įrodanti, kad, anksti atlikus epiduralinį nuskausminimą, gimdymo trukmė sutrumpėja apytiksliai 90 minučių ir kad šis nuskausminimas nesukelia būtinybės atlikti cezario pjūvio operaciją.
 • Vis dėlto apibendrintų ir įtikinamų duomenų apie nuskausminamųjų vaistų poveikį kūdikiui nėra. Tačiau tyrimai rodo, kad dalis vaistų pasiekia vaikelį ir jų poveikis gali būti įvairus. Kai kurios studijos rodo, kad moterų, kurioms buvo taikomas epiduralinis nuskausminimas, kūdikiams būna sunkiau teisingai paimti krūtį, kyla kitų žindymo problemų. Kai kurių stiprių nuskausminamųjų šalutinis poveikis kūdikiui gali pasireikšti tokiais simptomais, kaip silpnas kvėpavimas ir prislopinta nervų sistemos veikla. Jei nerimauji dėl galimo šalutinio vaistų poveikio kūdikiui, aptark šį klausimą su savo gydytoju ar anesteziologu.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  snaigė3 prieš 2 sav.

  aurelijona parašė:
  Man buvo atliktas extra cp,pirmus vaikus gimdziau naturaliai,o vat su treciu isejo kaip isejo...neturejau galimybes rinktis.po epiduro kankino zveriski galvos skaus…

  Ar cp atliekamas su paprastu epidūru, ne su spinaline nejautrą? (Gal ką ir maišau )

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 2 sav.

  snaigė3 parašė:
  Ar cp atliekamas su paprastu epidūru, ne su spinaline nejautrą? (Gal ką ir maišau )

  Sunku suprasti...vienas gydytojas sako vienaip,kitas kitaip... bet kai pasakiau jog skauda galva,ir kokie simptomai..tai sake cia tipine epiduro komplikacija...as irgi nezinau kaip tiksliai-bet pavadinkim nuo vaistu i stubura

 3. Anzelikangell
  Anzelikangell prieš 2 sav.

  Cezaris daromas su spinaline.

 4. User has not uploaded an avatar
  snaigė3 prieš 2 sav.

  aurelijona parašė:
  Sunku suprasti...vienas gydytojas sako vienaip,kitas kitaip... bet kai pasakiau jog skauda galva,ir kokie simptomai..tai sake cia tipine epiduro komplikacija...as…

  Šiaip čia skirtingi dalykai, tad tikrai pasekmės ne tokios pat, kaip ir vaistų veikimas labai skirtingas.

 5. User has not uploaded an avatar
  bu_bu prieš 2 sav.

  Man CP darė su spinaline