Nuskausminamieji gimdymo metu (4086)

Nuskausminamieji gimdymo metu

Nerimauti dėl gimdymo skausmų yra visai normalu. Gali būti, kad jiems palengvinti tau pakaks kvėpavimo pratimų ir išmoktų atsipalaidavimo technikų, tačiau gali atsitikti ir taip, kad prireiks nuskausminamųjų. Štai keletas dalykų, kuriuos verta apsvarstyti prieš nusprendžiant:

 • Dauguma moterų gimdydamos nori nuskausminamųjų – apklausų duomenimis, tokių moterų yra daugiau nei 60%, o kai kurie gydytojai, remdamiesi savo praktika, teigia, kad nuskausminamųjų prašo 80–90% gimdyvių. Kiekviena moteris yra skirtingai jautri skausmui, o ir kiekvienas gimdymas vis kitoks. Tikrai nebūsi blogesnė mama, jei norėsi gimdydama gauti nuskausminamųjų.
 • Jei negali apsispręsti, kartu su sutuoktiniu lankykite nėščiųjų kursus. Juose gausite išsamią informaciją apie gimdymo eigą ir visus galimus nemedikamentinius nuskausminimo būdus, tokius kaip kvėpavimo pratimai, atsipalaidavimo technikos, taškinis masažas, speciali mankšta ir kt.
 • Kad ir ką dabar nuspręstum – vartoti nuskausminamuosius ar gimdyti natūraliai, – žinok, kad gimdydama turi teisę persigalvoti. Žinoma, tai gali padaryti iki tam tikro momento: prasidėjus stūmimo stadijai jau bus per vėlu, nes vaistai tiesiog nebespės paveikti.
 • Populiariausias yra epiduralinis nuskausminimas. Vaistai per kateterį suleidžiami į apatinę stuburo dalį. Šio būdo privalumas yra tas, kad dauguma moterų jaučia sąrėmius ir sąmoningai dalyvauja gimdyme, bet išvengia didžiausių sąrėmių skausmų. Tačiau tai nėra vienintelis nuskausminimo būdas. Kiekvienoje gimdymo stadijoje galimi skirtingi nuskausminimo variantai. Taigi, jei tau labai skauda ir nori medikamentinio nuskausminimo, pasakyk tai savo anesteziologui.
 • Epiduralinio nuskausminimo atveju reikės papildomos medicininės intervencijos, įskaitant lašelinę ir elektroninį vaisiaus stebėjimą. Anksčiau kai kurie gydytojai manė, kad epiduralinis nuskausminimas sulėtina gimdymo eigą ir padidina cezario pjūvio tikimybę. Bet neseniai leidinyje New England Journal of Medicine paskelbta studija, įrodanti, kad, anksti atlikus epiduralinį nuskausminimą, gimdymo trukmė sutrumpėja apytiksliai 90 minučių ir kad šis nuskausminimas nesukelia būtinybės atlikti cezario pjūvio operaciją.
 • Vis dėlto apibendrintų ir įtikinamų duomenų apie nuskausminamųjų vaistų poveikį kūdikiui nėra. Tačiau tyrimai rodo, kad dalis vaistų pasiekia vaikelį ir jų poveikis gali būti įvairus. Kai kurios studijos rodo, kad moterų, kurioms buvo taikomas epiduralinis nuskausminimas, kūdikiams būna sunkiau teisingai paimti krūtį, kyla kitų žindymo problemų. Kai kurių stiprių nuskausminamųjų šalutinis poveikis kūdikiui gali pasireikšti tokiais simptomais, kaip silpnas kvėpavimas ir prislopinta nervų sistemos veikla. Jei nerimauji dėl galimo šalutinio vaistų poveikio kūdikiui, aptark šį klausimą su savo gydytoju ar anesteziologu.
Reklama:
Reklama

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Zylė27 prieš 2 mėn.

  Greta. parašė:
  As nepritariu kd nuturaliai be skatynimu gimdant maziau skauda. Pirmaji gimdziau naturaliai, prasidejo saremiai tai jie tesesi apie 6h ir buvo nezmonisko skausmo, b…

  Esmė ta, kad nejutot sąrėmių nuo pradžių su skatinimu. Pajutot tik kai vandenis nuleido, turbūt greitai po to ir gimė

 2. Greta. prieš 2 mėn.

  Kur miau parašė:
  Esmė ta, kad nejutot sąrėmių nuo pradžių su skatinimu. Pajutot tik kai vandenis nuleido, turbūt greitai po to ir gimė

  Saremiai buvo, juos fiksavo gan nemazus o as vos jutau ir tai jei tik gulejau. Buvo lyg paprastas maudimas. O vandenys nuleido ir iskart pagimdziau nes staigiai kaklelis atsivere

 3. User has not uploaded an avatar
  Zylė27 prieš 2 mėn.

  Greta. parašė:
  Saremiai buvo, juos fiksavo gan nemazus o as vos jutau ir tai jei tik gulejau. Buvo lyg paprastas maudimas. O vandenys nuleido ir iskart pagimdziau nes staigiai kak…

  Pasisekė čia jum Žodžiu, antras gimdymas daug lengvesnis

 4. MūsųLaimė
  MūsųLaimė prieš 2 mėn.

  Kur miau parašė:
  Pasisekė čia jum Žodžiu, antras gimdymas daug lengvesnis

  Man antras taip pat lengvesnis buvo vos kelios valandos,keli pavirsutiniai plysimai ir pusvalandis nepakeliamo skausmo pries uzgimstant dukrytei. Si karta epiduro net neprireike skaudus saremiai bet pakenciami

 5. Pari..
  Pari.. prieš 3 sav.

  Jergauuuuu. . Taip viskas greit ivyko nesuspejo nei nuskausminamuju nei ko kito suduot buvo per velu 😂 buvo akimirka kai mirt norejau bet poto gimdymo valgyt norejau 😂😂😂