Nuskausminamieji gimdymo metu (4015)

Nuskausminamieji gimdymo metu

Nerimauti dėl gimdymo skausmų yra visai normalu. Gali būti, kad jiems palengvinti tau pakaks kvėpavimo pratimų ir išmoktų atsipalaidavimo technikų, tačiau gali atsitikti ir taip, kad prireiks nuskausminamųjų. Štai keletas dalykų, kuriuos verta apsvarstyti prieš nusprendžiant:

 • Dauguma moterų gimdydamos nori nuskausminamųjų – apklausų duomenimis, tokių moterų yra daugiau nei 60%, o kai kurie gydytojai, remdamiesi savo praktika, teigia, kad nuskausminamųjų prašo 80–90% gimdyvių. Kiekviena moteris yra skirtingai jautri skausmui, o ir kiekvienas gimdymas vis kitoks. Tikrai nebūsi blogesnė mama, jei norėsi gimdydama gauti nuskausminamųjų.
 • Jei negali apsispręsti, kartu su sutuoktiniu lankykite nėščiųjų kursus. Juose gausite išsamią informaciją apie gimdymo eigą ir visus galimus nemedikamentinius nuskausminimo būdus, tokius kaip kvėpavimo pratimai, atsipalaidavimo technikos, taškinis masažas, speciali mankšta ir kt.
 • Kad ir ką dabar nuspręstum – vartoti nuskausminamuosius ar gimdyti natūraliai, – žinok, kad gimdydama turi teisę persigalvoti. Žinoma, tai gali padaryti iki tam tikro momento: prasidėjus stūmimo stadijai jau bus per vėlu, nes vaistai tiesiog nebespės paveikti.
 • Populiariausias yra epiduralinis nuskausminimas. Vaistai per kateterį suleidžiami į apatinę stuburo dalį. Šio būdo privalumas yra tas, kad dauguma moterų jaučia sąrėmius ir sąmoningai dalyvauja gimdyme, bet išvengia didžiausių sąrėmių skausmų. Tačiau tai nėra vienintelis nuskausminimo būdas. Kiekvienoje gimdymo stadijoje galimi skirtingi nuskausminimo variantai. Taigi, jei tau labai skauda ir nori medikamentinio nuskausminimo, pasakyk tai savo anesteziologui.
 • Epiduralinio nuskausminimo atveju reikės papildomos medicininės intervencijos, įskaitant lašelinę ir elektroninį vaisiaus stebėjimą. Anksčiau kai kurie gydytojai manė, kad epiduralinis nuskausminimas sulėtina gimdymo eigą ir padidina cezario pjūvio tikimybę. Bet neseniai leidinyje New England Journal of Medicine paskelbta studija, įrodanti, kad, anksti atlikus epiduralinį nuskausminimą, gimdymo trukmė sutrumpėja apytiksliai 90 minučių ir kad šis nuskausminimas nesukelia būtinybės atlikti cezario pjūvio operaciją.
 • Vis dėlto apibendrintų ir įtikinamų duomenų apie nuskausminamųjų vaistų poveikį kūdikiui nėra. Tačiau tyrimai rodo, kad dalis vaistų pasiekia vaikelį ir jų poveikis gali būti įvairus. Kai kurios studijos rodo, kad moterų, kurioms buvo taikomas epiduralinis nuskausminimas, kūdikiams būna sunkiau teisingai paimti krūtį, kyla kitų žindymo problemų. Kai kurių stiprių nuskausminamųjų šalutinis poveikis kūdikiui gali pasireikšti tokiais simptomais, kaip silpnas kvėpavimas ir prislopinta nervų sistemos veikla. Jei nerimauji dėl galimo šalutinio vaistų poveikio kūdikiui, aptark šį klausimą su savo gydytoju ar anesteziologu.

Naujausi komentarai

 1. Julgyte
  Julgyte prieš 2 mėn.

  Gimdziau 15 val be epidiuro,iki 6 cm skausmai nebuvo dideli todėl ir neimiau o po 6 jau man neleido nes sake per vėlu🤦‍♀️🤔 bet ta mėnesį buvo akcija gimdykim natūraliai 🤣 Tai turbut ir neleido man 😩😂 bet pagimdžiau viska ištvėriau, db laukiuosi antro nz ar imsiu ar ne 🤔

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 2 mėn.

  As uz. Kartais tai yra tiesiog butina.

 3. Renatajok
  Renatajok prieš 2 mėn.

  RokulioMama parašė:
  ir tas skausmas skirtingas buna, gimdymas gimdymui nelygu, kada 18valandu saremiai nugara ir uzpakali plesia, o kada 3valandos pilvo maudimo ir yra vaikelis.... is …

  tai va.Lengva kalbet tom,kur gimdo pora valandu.O jeigu reikia beveik para laiko draskytis skausmuose?As uz epidura.

 4. simona mama
  simona mama prieš 2 mėn.

  As irgu uz!! mano saremiai gan ilgai buvo 15 valandu ,tai jau dariausi epidura ir dabar darysiuos. Nesidaryciau nebent jokio skausmo nejausciau.

 5. Anemun
  Anemun prieš 2 mėn.

  Renatajok parašė:
  tai va.Lengva kalbet tom,kur gimdo pora valandu.O jeigu reikia beveik para laiko draskytis skausmuose?As uz epidura.

  As ir uz epidura. Mergaite gimdziau 20 val skaudejo nezmoniskai ir jai ne epiduras tai butu buve sunku is kesti. O kaip antra vaika gimdziau tai nespejo jo man suleisti gimdymas greitas ir lengvas buvo.