Nuskausminamieji gimdymo metu (4080)

Nuskausminamieji gimdymo metu

Nerimauti dėl gimdymo skausmų yra visai normalu. Gali būti, kad jiems palengvinti tau pakaks kvėpavimo pratimų ir išmoktų atsipalaidavimo technikų, tačiau gali atsitikti ir taip, kad prireiks nuskausminamųjų. Štai keletas dalykų, kuriuos verta apsvarstyti prieš nusprendžiant:

 • Dauguma moterų gimdydamos nori nuskausminamųjų – apklausų duomenimis, tokių moterų yra daugiau nei 60%, o kai kurie gydytojai, remdamiesi savo praktika, teigia, kad nuskausminamųjų prašo 80–90% gimdyvių. Kiekviena moteris yra skirtingai jautri skausmui, o ir kiekvienas gimdymas vis kitoks. Tikrai nebūsi blogesnė mama, jei norėsi gimdydama gauti nuskausminamųjų.
 • Jei negali apsispręsti, kartu su sutuoktiniu lankykite nėščiųjų kursus. Juose gausite išsamią informaciją apie gimdymo eigą ir visus galimus nemedikamentinius nuskausminimo būdus, tokius kaip kvėpavimo pratimai, atsipalaidavimo technikos, taškinis masažas, speciali mankšta ir kt.
 • Kad ir ką dabar nuspręstum – vartoti nuskausminamuosius ar gimdyti natūraliai, – žinok, kad gimdydama turi teisę persigalvoti. Žinoma, tai gali padaryti iki tam tikro momento: prasidėjus stūmimo stadijai jau bus per vėlu, nes vaistai tiesiog nebespės paveikti.
 • Populiariausias yra epiduralinis nuskausminimas. Vaistai per kateterį suleidžiami į apatinę stuburo dalį. Šio būdo privalumas yra tas, kad dauguma moterų jaučia sąrėmius ir sąmoningai dalyvauja gimdyme, bet išvengia didžiausių sąrėmių skausmų. Tačiau tai nėra vienintelis nuskausminimo būdas. Kiekvienoje gimdymo stadijoje galimi skirtingi nuskausminimo variantai. Taigi, jei tau labai skauda ir nori medikamentinio nuskausminimo, pasakyk tai savo anesteziologui.
 • Epiduralinio nuskausminimo atveju reikės papildomos medicininės intervencijos, įskaitant lašelinę ir elektroninį vaisiaus stebėjimą. Anksčiau kai kurie gydytojai manė, kad epiduralinis nuskausminimas sulėtina gimdymo eigą ir padidina cezario pjūvio tikimybę. Bet neseniai leidinyje New England Journal of Medicine paskelbta studija, įrodanti, kad, anksti atlikus epiduralinį nuskausminimą, gimdymo trukmė sutrumpėja apytiksliai 90 minučių ir kad šis nuskausminimas nesukelia būtinybės atlikti cezario pjūvio operaciją.
 • Vis dėlto apibendrintų ir įtikinamų duomenų apie nuskausminamųjų vaistų poveikį kūdikiui nėra. Tačiau tyrimai rodo, kad dalis vaistų pasiekia vaikelį ir jų poveikis gali būti įvairus. Kai kurios studijos rodo, kad moterų, kurioms buvo taikomas epiduralinis nuskausminimas, kūdikiams būna sunkiau teisingai paimti krūtį, kyla kitų žindymo problemų. Kai kurių stiprių nuskausminamųjų šalutinis poveikis kūdikiui gali pasireikšti tokiais simptomais, kaip silpnas kvėpavimas ir prislopinta nervų sistemos veikla. Jei nerimauji dėl galimo šalutinio vaistų poveikio kūdikiui, aptark šį klausimą su savo gydytoju ar anesteziologu.

Naujausi komentarai

 1. taškas.
  taškas. prieš 2 sav.

  Sunflower_sky parašė:
  Sveikinimai
  Perskaičiau Jūsų komentarą, ir aš net nepagalvojau apie nuskausminamus. Nors mano …

  Nu ne visoms vienodai skauda visų pirma, gerbiu kad tiek valios turite ;). Aš 13valandų su saremiais prabuvau skatinama ir neisivaizduoju kaip dar būtų man reikėje 24val su puse dar prabūti be epiduro.. Tikrai nelinkėčiau niekam 37val gimdyti ir vistiek nepagimdyti. O šiaip naturaliai gimdant be skatinimo tikrai mažiau skauda, todėl bent jau klinikose jei skatina be atsidarimo ar iki 2cm atsidarymo iškart pasako kad kvies anisteziologa jei matys kad ilgas gimdymas šviečiasi... Nes po tokio laiko nebėra net jėgu stumt tai kerpa belekiek arba veža extra cp jei žmogus be nuskausminimo.

 2. Sunflower_sky
  Sunflower_sky prieš 2 sav.

  taškas. parašė:
  Nu ne visoms vienodai skauda visų pirma, gerbiu kad tiek valios turite ;). Aš 13valandų su saremiais prabuvau skatinama ir neisivaizduoju kaip dar būtų man reikėje …

  Nepagalvokit, nesigiriu tikrai
  Apibendrinus viską, ką šioj temoj esu rašiusi, manau, kad jei galima pakentėti be vaistų, tai geriau apsieiti be jų. Bet didelis ir sekinantis skausmas yra blogai. Tokiu atveju geriau nuskausminti, kad paskui būtų jėgų vaikelį pagimdyti ir juo rūpintis, o ne šnekėtis su anuo pasauliu

 3. Julgyte
  Julgyte prieš 2 sav.

  Pirma gimdžiau be vaistų ir viskas praėjo tobulai,su antru neatsiverinejo kaklelis o sąrėmiai nezmoniski būčiau neištvėrus be. Taip kad viskas priklauso nuo situacijos.

 4. User has not uploaded an avatar
  Oxaoxa prieš 1 sav.

  Rusaitė parašė:
  Kol vaikščiojau su pilvu,tai irgi kategoriškai buvau prieš jį nusistačiusi...bet kai prasidėjo sąrėmiai..nežinau su kuo aš ten šnekėjau, rėkiau...mano vyras tiesiog…

  Jei ne paslaptis, kur gimdete? Jusu istorija ikvepia, nes gimdyma prisimenu su siaubu, maniau mirsiu is skausmo, nebenoriu to pakartot..

 5. Rusaitė
  Rusaitė prieš 4 d.

  Oxaoxa parašė:
  Jei ne paslaptis, kur gimdete? Jusu istorija ikvepia, nes gimdyma prisimenu su siaubu, maniau mirsiu is skausmo, nebenoriu to pakartot..

  VGN- Vilniaus Gimdymo Namuose aš irgi jau buvau pasiruošusi mirti,kol mano vyras nepaprašė nuskausminamųjų...ir supratau, koks tai gėėėris