Nuskausminamieji gimdymo metu (4025)

Nuskausminamieji gimdymo metu

Nerimauti dėl gimdymo skausmų yra visai normalu. Gali būti, kad jiems palengvinti tau pakaks kvėpavimo pratimų ir išmoktų atsipalaidavimo technikų, tačiau gali atsitikti ir taip, kad prireiks nuskausminamųjų. Štai keletas dalykų, kuriuos verta apsvarstyti prieš nusprendžiant:

 • Dauguma moterų gimdydamos nori nuskausminamųjų – apklausų duomenimis, tokių moterų yra daugiau nei 60%, o kai kurie gydytojai, remdamiesi savo praktika, teigia, kad nuskausminamųjų prašo 80–90% gimdyvių. Kiekviena moteris yra skirtingai jautri skausmui, o ir kiekvienas gimdymas vis kitoks. Tikrai nebūsi blogesnė mama, jei norėsi gimdydama gauti nuskausminamųjų.
 • Jei negali apsispręsti, kartu su sutuoktiniu lankykite nėščiųjų kursus. Juose gausite išsamią informaciją apie gimdymo eigą ir visus galimus nemedikamentinius nuskausminimo būdus, tokius kaip kvėpavimo pratimai, atsipalaidavimo technikos, taškinis masažas, speciali mankšta ir kt.
 • Kad ir ką dabar nuspręstum – vartoti nuskausminamuosius ar gimdyti natūraliai, – žinok, kad gimdydama turi teisę persigalvoti. Žinoma, tai gali padaryti iki tam tikro momento: prasidėjus stūmimo stadijai jau bus per vėlu, nes vaistai tiesiog nebespės paveikti.
 • Populiariausias yra epiduralinis nuskausminimas. Vaistai per kateterį suleidžiami į apatinę stuburo dalį. Šio būdo privalumas yra tas, kad dauguma moterų jaučia sąrėmius ir sąmoningai dalyvauja gimdyme, bet išvengia didžiausių sąrėmių skausmų. Tačiau tai nėra vienintelis nuskausminimo būdas. Kiekvienoje gimdymo stadijoje galimi skirtingi nuskausminimo variantai. Taigi, jei tau labai skauda ir nori medikamentinio nuskausminimo, pasakyk tai savo anesteziologui.
 • Epiduralinio nuskausminimo atveju reikės papildomos medicininės intervencijos, įskaitant lašelinę ir elektroninį vaisiaus stebėjimą. Anksčiau kai kurie gydytojai manė, kad epiduralinis nuskausminimas sulėtina gimdymo eigą ir padidina cezario pjūvio tikimybę. Bet neseniai leidinyje New England Journal of Medicine paskelbta studija, įrodanti, kad, anksti atlikus epiduralinį nuskausminimą, gimdymo trukmė sutrumpėja apytiksliai 90 minučių ir kad šis nuskausminimas nesukelia būtinybės atlikti cezario pjūvio operaciją.
 • Vis dėlto apibendrintų ir įtikinamų duomenų apie nuskausminamųjų vaistų poveikį kūdikiui nėra. Tačiau tyrimai rodo, kad dalis vaistų pasiekia vaikelį ir jų poveikis gali būti įvairus. Kai kurios studijos rodo, kad moterų, kurioms buvo taikomas epiduralinis nuskausminimas, kūdikiams būna sunkiau teisingai paimti krūtį, kyla kitų žindymo problemų. Kai kurių stiprių nuskausminamųjų šalutinis poveikis kūdikiui gali pasireikšti tokiais simptomais, kaip silpnas kvėpavimas ir prislopinta nervų sistemos veikla. Jei nerimauji dėl galimo šalutinio vaistų poveikio kūdikiui, aptark šį klausimą su savo gydytoju ar anesteziologu.

Naujausi komentarai

 1. marakuja
  marakuja prieš 6 mėn.

  Nemokamas turi būti.

 2. User has not uploaded an avatar
  Ritule22 prieš 6 mėn.

  Taip nemokamas

 3. Ramunka05 prieš 6 mėn.

  Nemokamas taciau klaipedoje reikia tureti savo epiduro rinkinuka

 4. sleepy_burito
  sleepy_burito prieš 4 mėn.

  Viskas priklauso nuo žmogaus skausmo slenksčio. Mano gimdymas truko 28 valandas su skatinamaisiais ir baigėsi extra cezariu. 20 valandų prabuvau be epidiuro ir nuskausminamųjų, paskui jau visiškai atsijunginėti pradėjau ir prašiau epidiūro, kad pamiegočiau bent valandą. Jei pas moterį kaklelis veriasi normaliu greičiu, o ne taip vėžliškai, kaip pas mane, tai skausmas yra stiprus, bet mano nuomone ištveriamas. Visai kita kalba eina apie ilgus gimdymus, kai fiziškai visiškai išsenki ir velniai žino, kiek po 28 valandų man būtų likę jėgų dar pačiai išstumti vaiką be nuskausminimo.

  Manau antrą kartą imčiau epidiurą iš karto. Nors skausmas pakeliamas, bet dabar atsukus laiką atgal nematau prasmės tiek daug kankintis.

 5. rusned
  rusned prieš 4 mėn.

  as tik uz .tikrai zadu ir nusipirkti jai neduos .nes pries 16 metu gimdziau
  tai dave nemokama .bet dabar tikrai imsiu