Nuskausminamieji gimdymo metu (4023)

Nuskausminamieji gimdymo metu

Nerimauti dėl gimdymo skausmų yra visai normalu. Gali būti, kad jiems palengvinti tau pakaks kvėpavimo pratimų ir išmoktų atsipalaidavimo technikų, tačiau gali atsitikti ir taip, kad prireiks nuskausminamųjų. Štai keletas dalykų, kuriuos verta apsvarstyti prieš nusprendžiant:

 • Dauguma moterų gimdydamos nori nuskausminamųjų – apklausų duomenimis, tokių moterų yra daugiau nei 60%, o kai kurie gydytojai, remdamiesi savo praktika, teigia, kad nuskausminamųjų prašo 80–90% gimdyvių. Kiekviena moteris yra skirtingai jautri skausmui, o ir kiekvienas gimdymas vis kitoks. Tikrai nebūsi blogesnė mama, jei norėsi gimdydama gauti nuskausminamųjų.
 • Jei negali apsispręsti, kartu su sutuoktiniu lankykite nėščiųjų kursus. Juose gausite išsamią informaciją apie gimdymo eigą ir visus galimus nemedikamentinius nuskausminimo būdus, tokius kaip kvėpavimo pratimai, atsipalaidavimo technikos, taškinis masažas, speciali mankšta ir kt.
 • Kad ir ką dabar nuspręstum – vartoti nuskausminamuosius ar gimdyti natūraliai, – žinok, kad gimdydama turi teisę persigalvoti. Žinoma, tai gali padaryti iki tam tikro momento: prasidėjus stūmimo stadijai jau bus per vėlu, nes vaistai tiesiog nebespės paveikti.
 • Populiariausias yra epiduralinis nuskausminimas. Vaistai per kateterį suleidžiami į apatinę stuburo dalį. Šio būdo privalumas yra tas, kad dauguma moterų jaučia sąrėmius ir sąmoningai dalyvauja gimdyme, bet išvengia didžiausių sąrėmių skausmų. Tačiau tai nėra vienintelis nuskausminimo būdas. Kiekvienoje gimdymo stadijoje galimi skirtingi nuskausminimo variantai. Taigi, jei tau labai skauda ir nori medikamentinio nuskausminimo, pasakyk tai savo anesteziologui.
 • Epiduralinio nuskausminimo atveju reikės papildomos medicininės intervencijos, įskaitant lašelinę ir elektroninį vaisiaus stebėjimą. Anksčiau kai kurie gydytojai manė, kad epiduralinis nuskausminimas sulėtina gimdymo eigą ir padidina cezario pjūvio tikimybę. Bet neseniai leidinyje New England Journal of Medicine paskelbta studija, įrodanti, kad, anksti atlikus epiduralinį nuskausminimą, gimdymo trukmė sutrumpėja apytiksliai 90 minučių ir kad šis nuskausminimas nesukelia būtinybės atlikti cezario pjūvio operaciją.
 • Vis dėlto apibendrintų ir įtikinamų duomenų apie nuskausminamųjų vaistų poveikį kūdikiui nėra. Tačiau tyrimai rodo, kad dalis vaistų pasiekia vaikelį ir jų poveikis gali būti įvairus. Kai kurios studijos rodo, kad moterų, kurioms buvo taikomas epiduralinis nuskausminimas, kūdikiams būna sunkiau teisingai paimti krūtį, kyla kitų žindymo problemų. Kai kurių stiprių nuskausminamųjų šalutinis poveikis kūdikiui gali pasireikšti tokiais simptomais, kaip silpnas kvėpavimas ir prislopinta nervų sistemos veikla. Jei nerimauji dėl galimo šalutinio vaistų poveikio kūdikiui, aptark šį klausimą su savo gydytoju ar anesteziologu.

Naujausi komentarai

 1. kirute
  kirute prieš 2 mėn.

  Mano gimdymas buvo labai ilgas, realiai ji man issaukinejo, nes gydytojai pasirode, jog mazai vandenu.. tai mane para laiko "draske".. vis krapste gimdos kakleli, tada uzsivede visi reikalai, bet! Gydytoja sugalvojo man suleist vaistu, kurie leis pailset ir taip but nepavargusiai per gimdyma... aisku as neblogai pamiegojau, bet veikla mano sustojo.. tada vel atidarinejo man kakleli, kol po truputi sugrizo saremiai... viskas vyko nuo 11val ryto, o 12val nakties mane issiunte i gimdykla ten praplese vandenis, taciau mano saremiai vis tiek iki 4val ryto nedidejo ir gimdos kaklelis lb sunkiai veresi.. tada 5val pradejo leist skatinamuosius, saremiAi greit sukilo, skausmas buvo nemazas, dantimis pradejau kalent... 6val ryto atejo gydytoja vel paziuret kaklelio, man jau bloga buvo nuo to lindimo prie jo, tai nusprende, kad as dar greit negimdysiu ir man jau reikia leist epidura, nes mate, jog man sunku labai.. suleido ji (neskaudejo, nes tuo metu saremiai man kilo, o man grieztai liepe nejudeti, kad nepataikytu i kita nerva, kas pasunkintu visa padeti..) tai realiai susikoncentravus buvau i kitus dalykus, kad tik viskas sklandziai butu. Tada pailsejau, pamiegojau, akusere vis rupinosi labai manimi, slapima nuleidinejo, liepe ilsetis.. deja, skatinamieji kad ir buvo leidziama ju didziausia doze, neissauke man vis tiek gimdymo, kaklelis ir toliau vos vos atsidarinejo, pasikeite gydytoju pamaina, vis mate, kad niekas nevyksta ir galiausiai 12val isveze cezari daryti jei ne epiduras, buciau is proto isejusi.. todel su antru gimdymu jo nebijosiu, jei vel viskas ilgai vyktu, pati jo prasyciau. Vaikelis gime sveikas ir dabar jokiu blogybiu po gimdymo neturejo, nors visko prileista man buvo: penicilinas, skatinamieji, epiduras...

 2. User has not uploaded an avatar
  Meilyte19 prieš 2 mėn.

  Merginos ar uz epidiura reikia moketi kazkiek ? Girdejau kad reikia nusipirkti ale paciai .. Cia tiesa ar nesamone?

 3. marakuja
  marakuja prieš 2 mėn.

  Nemokamas turi būti.

 4. User has not uploaded an avatar
  Ritule22 prieš 2 mėn.

  Taip nemokamas

 5. Ramunka05 prieš 2 mėn.

  Nemokamas taciau klaipedoje reikia tureti savo epiduro rinkinuka