8 nėštumo savaitė

8 nėštumo savaitė

Vaikelis 8 nėštumo savaitę

Pupelė. Vaikelis dabar yra pupelės dydžio – apie 1,6 cm ilgio, matuojant nuo viršugalvio iki sėdmenų (taip ūgis bus matuojamas iki dvidešimtos savaitės). Jis nuolat juda ir vartosi, tačiau dar keletą savaičių šių lengvų kumštelėjimų jausti negalėsite.

Mažylio embrioninė uodegėlė pamažu nyksta. Stuburui pamažu išsitiesiant kartu šiek tiek pakyla ir galva, kurioje dar labiau ryškėja veido bruožai: akys, viršutinė lūpa ir vis išraiškingesnis nosies galiukas. Kiek giliau, kvėpavimo takai šakojasi į du besivystančius plaučius. Smegenyse sparčiai vystosi nervinių ląstelių, formuojasi primityvios nervinės jungtys.

Šią savaitę ryškiausias pokytis – mažylio galūnės. Rankutės pailgėjo, jau susiformavo riešo, alkūnės bei kelio sąnariai: juos mažylis jau gali lankstyti. Kojytės taip pat gali būti jau pakankamai ilgos, kad mažylis galėtų susiglausti pėdutes priešais kūnelį. Rankų ir kojų pirštukai ilgėja ir yra geriau matomi, tačiau jie vis dar yra sujungti plėve.

Kol kas būsimoji mažylio lytis tėra tik spėlionės: mažylio išoriniai lytiniai organai dar nėra pakankamai išsivystę, kad būtų galima nustatyti, ko laukiatės: berniuko ar mergaitės. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 8 nėštumo savaitę

Faktas

Natūrali tikimybė susilaukti dvynukų yra mažesnė nei 2 procentai. Tačiau jei moteris gydėsi nuo nevaisingumo, tikimybė padidėja net iki 20 procentų.

Nors kažin kiek svorio per pirmas 8 nėštumo savaites nepriaugama, kai kurios kūno dalys, pavyzdžiui krūtys, padidėja gana akivaizdžiai: nėštumo metu daugumos moterų krūtinė padidėja vienu kaušelio dydžiu (kartais ir daugiau).

Padidėjimą lemia suintensyvėjusi kraujotaka, pieno liaukų pabrinkimas – taip organizmas ruošiasi maitinti būsimą naujagimį. Kad būtų patogiau, įsigykite didesnę, gerai prilaikančią ir patogią liemenėlę.

Gimda taip pat didėja: dabar ji maždaug greipfruto dydžio. Dėl gimdos augimo, gali mausti pilvą ar sudiegti pilvo šonuose – jei skausmai nėra itin stiprūs ir lydimi kraujavimo, pagrindo nerimauti greičiausiai nėra, tačiau žinoma, būtų geriau apie tai informuoti nėštumą prižiūrintį gydytoją.

Mažai tikėtina, kad šią savaitę jau pradėtų ryškėti pilvukas, ypač jei tai pirmas nėštumas. Tačiau jei laukiatės dvynukų, jei laukiatės nebe pirmą kartą, mažas kauburėlis gali pradėti ryškėti jau visai netrukus.

Darbelis 8 nėštumo savaitei

Dauguma atvejų, pirmasis vizitas pas gydytoją paskiriamas 8-12-tą nėštumo savaitę (daugiau apie kitas privalomas patikras ir tyrimus skaitykite atmintinėje Nėščiosios sveikatos patikra).

Tai bus turbūt ilgiausias iš visų nėščiosios patikros vizitų, kurio metu bus atlikti tyrimai, įvertinti galimi nėštumo rizikos faktoriai.

Taip pat reikėtų apsilankyti ir pas gydytoją-odontologą, ypač jei nesilankėte ir nesitikrinote dantų būklės ilgesnį laiką.

Priešingai nei daugelis mano, dantų taisymas nėštumo metu yra ne tik saugus, bet ir būtinas: dantų ir dantenų ligos gali tapti priešlaikinio gimdymo priežastimi, jau nekalbant apie tai, kad dėl hormonų poveikio odontologinės problemos gali paūmėti ir komplikuotis.

Taip pat skaitykite:

Pasiruoškite pirmajam vizitui pas nėštumą prižiūrintį gydytoją: susirašykite rūpimus klausimus, surašykite vaistus, kuriuos naudojote ar naudojate pastaruoju metu, pasidomėkite, ar giminių rate nėra buvę genetiškai paveldimų ligų.

2018 m. Gruodinukai

 1. GitaP.
  GitaP. prieš 16 val.

  linukea parašė:
  Vakar su matematika man prastai 29+21=50 bus

  Labas nuva,kad vakar pasijauninot as jau dabar turiu sunu kuriam eina šešiolikti

 2. User has not uploaded an avatar
  klicka prieš 15 val.

  linukea parašė:
  Bet as manau super. Toki dalykai manau tiesiog automatiskai spiria but jauna mamyte,o ne kokia mociute pradet but

  Na žinokite temperamentas leidžia dar jaustis jaunai o šeip tai jau penkių metų svajonę , kurią pasigavau per menesį šalavijų pagalba

 3. User has not uploaded an avatar
  Gin_T prieš 7 val.

  Sveikos merginos, situacija tokia vakar pradejau teplioti sviesiai rozinia spalva, bet viena karta buvo tik tepliojimas. Siandien vel tas pats, bet tepimas tamsesnis nei vakar ir plius daugiau , ir dar truputi maudzia desine puse pilvo apacioj... Vakar buvau pas daktara ( priemime, gyveni Norvegijoje) tai apziurejo paklause sake viskas gerai, vaikucio sirdele plaka. Bet paciai labai neramu, visokios mintys sukasi galvoje. Kam yra taip buve? Man siuo metu 8 savaites.

 4. Simona@D
  [email protected] prieš 6 val.

  Sveikos ! As ir jungiuosi i jusu gretas !🤰🏻🤰🏻
  Man apytiksliai penkios savaites (visos programeles rodo skirtingai)🙄Sakykit kada geriausia butu apsilankyti pas ginikologe (privaciai) ,kadangi gyvenu uzsienyje ir cia priima tik nuo 12 savaites ;) O taip norisi suzinot , ar viskas gerai 😩

 5. Moan
  Moan prieš 6 val.

  Gin_T parašė:
  Sveikos merginos, situacija tokia vakar pradejau teplioti sviesiai rozinia spalva, bet viena karta buvo tik tepliojimas. Siandien vel tas pats, bet tepimas tamsesni…

  Gin_T parašė:
  Sveikos merginos, situacija tokia vakar pradejau teplioti sviesiai rozinia spalva, bet viena karta buvo tik tepliojimas. Siandien vel tas pats, bet tepimas tamsesni…

  Cia labai individualu, vienoms tepimas gerai, kitoms - ne. Pvz man buvo prasidejes tepimas nezymus, paskui jo padaugejo, atsirado skausmai. Po kurio laiko atsirado kraujas ir jau prasidejo persileidimas.
  Svarbiausia daktaras patikrino ir patikino, kad viskas gerai. Galit nebent hcg ir prg tyrimus pasidaryt, o del tempimo tai padeda magnio papildai. Stenkites daugiau gulet/ilsetis