8 nėštumo savaitė

Vaikelis 8 nėštumo savaitę

Pupelė. Vaikelis dabar yra pupelės dydžio – apie 1,6 cm ilgio, matuojant nuo viršugalvio iki sėdmenų (taip ūgis bus matuojamas iki dvidešimtos savaitės). Jis nuolat juda ir vartosi, tačiau dar keletą savaičių šių lengvų kumštelėjimų jausti negalėsite.

Mažylio embrioninė uodegėlė pamažu nyksta. Stuburui pamažu išsitiesiant kartu šiek tiek pakyla ir galva, kurioje dar labiau ryškėja veido bruožai: akys, viršutinė lūpa ir vis išraiškingesnis nosies galiukas. Kiek giliau, kvėpavimo takai šakojasi į du besivystančius plaučius. Smegenyse sparčiai vystosi nervinių ląstelių, formuojasi primityvios nervinės jungtys.

Šią savaitę ryškiausias pokytis – mažylio galūnės. Rankutės pailgėjo, jau susiformavo riešo, alkūnės bei kelio sąnariai: juos mažylis jau gali lankstyti. Kojytės taip pat gali būti jau pakankamai ilgos, kad mažylis galėtų susiglausti pėdutes priešais kūnelį. Rankų ir kojų pirštukai ilgėja ir yra geriau matomi, tačiau jie vis dar yra sujungti plėve.

Kol kas būsimoji mažylio lytis tėra tik spėlionės: mažylio išoriniai lytiniai organai dar nėra pakankamai išsivystę, kad būtų galima nustatyti, ko laukiatės: berniuko ar mergaitės. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 8 nėštumo savaitę

Faktas

Natūrali tikimybė susilaukti dvynukų yra mažesnė nei 2 procentai. Tačiau jei moteris gydėsi nuo nevaisingumo, tikimybė padidėja net iki 20 procentų.

Nors kažin kiek svorio per pirmas 8 nėštumo savaites nepriaugama, kai kurios kūno dalys, pavyzdžiui krūtys, padidėja gana akivaizdžiai: nėštumo metu daugumos moterų krūtinė padidėja vienu kaušelio dydžiu (kartais ir daugiau).

Padidėjimą lemia suintensyvėjusi kraujotaka, pieno liaukų pabrinkimas – taip organizmas ruošiasi maitinti būsimą naujagimį. Kad būtų patogiau, įsigykite didesnę, gerai prilaikančią ir patogią liemenėlę.

Gimda taip pat didėja: dabar ji maždaug greipfruto dydžio. Dėl gimdos augimo, gali mausti pilvą ar sudiegti pilvo šonuose – jei skausmai nėra itin stiprūs ir lydimi kraujavimo, pagrindo nerimauti greičiausiai nėra, tačiau žinoma, būtų geriau apie tai informuoti nėštumą prižiūrintį gydytoją.

Mažai tikėtina, kad šią savaitę jau pradėtų ryškėti pilvukas, ypač jei tai pirmas nėštumas. Tačiau jei laukiatės dvynukų, jei laukiatės nebe pirmą kartą, mažas kauburėlis gali pradėti ryškėti jau visai netrukus.

Darbelis 8 nėštumo savaitei

Dauguma atvejų, pirmasis vizitas pas gydytoją paskiriamas 8-12-tą nėštumo savaitę (daugiau apie kitas privalomas patikras ir tyrimus skaitykite atmintinėje Nėščiosios sveikatos patikra).

Tai bus turbūt ilgiausias iš visų nėščiosios patikros vizitų, kurio metu bus atlikti tyrimai, įvertinti galimi nėštumo rizikos faktoriai.

Taip pat reikėtų apsilankyti ir pas gydytoją-odontologą, ypač jei nesilankėte ir nesitikrinote dantų būklės ilgesnį laiką.

Priešingai nei daugelis mano, dantų taisymas nėštumo metu yra ne tik saugus, bet ir būtinas: dantų ir dantenų ligos gali tapti priešlaikinio gimdymo priežastimi, jau nekalbant apie tai, kad dėl hormonų poveikio odontologinės problemos gali paūmėti ir komplikuotis.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Nėščiųjų sveikatos ir nėštumo eigos priežiūra.
Dantų gydymas nėštumo metu.

Pasiruoškite pirmajam vizitui pas nėštumą prižiūrintį gydytoją: susirašykite rūpimus klausimus, surašykite vaistus, kuriuos naudojote ar naudojate pastaruoju metu, pasidomėkite, ar giminių rate nėra buvę genetiškai paveldimų ligų.

2017 m. Lapkritinukai

 1. User has not uploaded an avatar
  waiwa Bar prieš 11 val.

  Sweikos. Ziuriu nekokios nuotaikos cia pas jus. O as va is po pirmo vizito su gerom naujienom ☺ pagal mm 6sav.+3d. Pagal echo 5sav.+5d. Viskas vietoj ir gerai tik va biski iskyru yra tai zvakuciu macmiror israse. Esat vartojusios? Ka jos daro? Einu neprivaciai, tai nelaibai gine ka aiskina... gal zinot kur siauliuose galina tuos prg tyrimus pasidaryt?

 2. Sigugu
  Sigugu prieš 11 val.

  kr1st1na parašė:
  Dar magnis visai neblogai...ipatingai kam traukia pilvo apacia

  aha as ir magni geriu, bet del meslungio :)))

 3. Gintare Daugaliene
  Gintare Daugaliene prieš 10 val.

  Sveikos mamytes. Jungiuos ir as prie jusu! Pagal skaiciuokle turetu buti 7sav. Bet nuejus pas gine pasake kad pagal mm 6 savaites .paziurejus echo dar nieko nemato.. todel sake 4 savaites tik yra. Padare net testa nestumo. Buvo teigiamas labai ryskus. Liepe ateit po 2 3 savaiciu. Bet eisiu anksciau ir pas kita gine. Nes labai neaiski buvo. Nieko neaiskino normalei. Hcg nedare.. jokiu tyrimu. Mate kaskokiu pakitimu bet daugiau nieko.. paziurejo ar vietoi . Tai kad ne vietoi nesimate. Tai tiek bent nuramino.

 4. kr1st1na
  kr1st1na prieš 2 val.

  waiwa Bar parašė:
  Sweikos. Ziuriu nekokios nuotaikos cia pas jus. O as va is po pirmo vizito su gerom naujienom ☺ pagal mm 6sav.+3d. Pagal echo 5sav.+5d. Viskas vietoj ir gerai :myli…

  Niu jo, kazkaip cia visos susirupinusios...gerai, kad atnesei siek tiek geros nuotaikos

 5. Ruzava
  Ruzava prieš 1 min.

  waiwa Bar parašė:
  Sweikos. Ziuriu nekokios nuotaikos cia pas jus. O as va is po pirmo vizito su gerom naujienom ☺ pagal mm 6sav.+3d. Pagal echo 5sav.+5d. Viskas vietoj ir gerai :myli…

  As esu naudojus pries pastojant tas zvakutes, nes daznai turedavau pienlige, tai karts nuo karto saugumui dedavausi, kad neatsinaujintu. Bet va kai suzinojau kal laukiuos, sake iki 12 sav nenaudoti, o paskui ziuresim, kaip uzkirsti kelia pienligei. labai gerai padeda virintas vanduo, palauki kol atvesta ideda sauksta sodos ir apsiplauni imtyvia vietele, vakarais ir rytais, tai taip pat padeda kovoti su pienlige.