8 nėštumo savaitė

Vaikelis 8 nėštumo savaitę

Pupelė. Vaikelis dabar yra pupelės dydžio – apie 1,6 cm ilgio, matuojant nuo viršugalvio iki sėdmenų (taip ūgis bus matuojamas iki dvidešimtos savaitės). Jis nuolat juda ir vartosi, tačiau dar keletą savaičių šių lengvų kumštelėjimų jausti negalėsite.

Mažylio embrioninė uodegėlė pamažu nyksta. Stuburui pamažu išsitiesiant kartu šiek tiek pakyla ir galva, kurioje dar labiau ryškėja veido bruožai: akys, viršutinė lūpa ir vis išraiškingesnis nosies galiukas. Kiek giliau, kvėpavimo takai šakojasi į du besivystančius plaučius. Smegenyse sparčiai vystosi nervinių ląstelių, formuojasi primityvios nervinės jungtys.

Šią savaitę ryškiausias pokytis – mažylio galūnės. Rankutės pailgėjo, jau susiformavo riešo, alkūnės bei kelio sąnariai: juos mažylis jau gali lankstyti. Kojytės taip pat gali būti jau pakankamai ilgos, kad mažylis galėtų susiglausti pėdutes priešais kūnelį. Rankų ir kojų pirštukai ilgėja ir yra geriau matomi, tačiau jie vis dar yra sujungti plėve.

Kol kas būsimoji mažylio lytis tėra tik spėlionės: mažylio išoriniai lytiniai organai dar nėra pakankamai išsivystę, kad būtų galima nustatyti, ko laukiatės: berniuko ar mergaitės. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 8 nėštumo savaitę

Faktas

Natūrali tikimybė susilaukti dvynukų yra mažesnė nei 2 procentai. Tačiau jei moteris gydėsi nuo nevaisingumo, tikimybė padidėja net iki 20 procentų.

Nors kažin kiek svorio per pirmas 8 nėštumo savaites nepriaugama, kai kurios kūno dalys, pavyzdžiui krūtys, padidėja gana akivaizdžiai: nėštumo metu daugumos moterų krūtinė padidėja vienu kaušelio dydžiu (kartais ir daugiau).

Padidėjimą lemia suintensyvėjusi kraujotaka, pieno liaukų pabrinkimas – taip organizmas ruošiasi maitinti būsimą naujagimį. Kad būtų patogiau, įsigykite didesnę, gerai prilaikančią ir patogią liemenėlę.

Gimda taip pat didėja: dabar ji maždaug greipfruto dydžio. Dėl gimdos augimo, gali mausti pilvą ar sudiegti pilvo šonuose – jei skausmai nėra itin stiprūs ir lydimi kraujavimo, pagrindo nerimauti greičiausiai nėra, tačiau žinoma, būtų geriau apie tai informuoti nėštumą prižiūrintį gydytoją.

Mažai tikėtina, kad šią savaitę jau pradėtų ryškėti pilvukas, ypač jei tai pirmas nėštumas. Tačiau jei laukiatės dvynukų, jei laukiatės nebe pirmą kartą, mažas kauburėlis gali pradėti ryškėti jau visai netrukus.

Darbelis 8 nėštumo savaitei

Dauguma atvejų, pirmasis vizitas pas gydytoją paskiriamas 8-12-tą nėštumo savaitę (daugiau apie kitas privalomas patikras ir tyrimus skaitykite atmintinėje Nėščiosios sveikatos patikra).

Tai bus turbūt ilgiausias iš visų nėščiosios patikros vizitų, kurio metu bus atlikti tyrimai, įvertinti galimi nėštumo rizikos faktoriai.

Taip pat reikėtų apsilankyti ir pas gydytoją-odontologą, ypač jei nesilankėte ir nesitikrinote dantų būklės ilgesnį laiką.

Priešingai nei daugelis mano, dantų taisymas nėštumo metu yra ne tik saugus, bet ir būtinas: dantų ir dantenų ligos gali tapti priešlaikinio gimdymo priežastimi, jau nekalbant apie tai, kad dėl hormonų poveikio odontologinės problemos gali paūmėti ir komplikuotis.

Taip pat skaitykite:

Pasiruoškite pirmajam vizitui pas nėštumą prižiūrintį gydytoją: susirašykite rūpimus klausimus, surašykite vaistus, kuriuos naudojote ar naudojate pastaruoju metu, pasidomėkite, ar giminių rate nėra buvę genetiškai paveldimų ligų.

❤️❤️ 2018 metų birželinukai❤️❤️

 1. Geniali
  Geniali prieš 1 val.

  Laba diena, šiandien pamačiau ir aš || brūkšnelius. Gimdyti turėčiau birželio 29, tai jungiuosi prie jūsų

 2. User has not uploaded an avatar
  perlas85 prieš 1 val.

  Geniali parašė:
  Laba diena, šiandien pamačiau ir aš || brūkšnelius. Gimdyti turėčiau birželio 29, tai jungiuosi prie jūsų

  Sveikinimai 🙂

 3. VaidaKB
  VaidaKB prieš 1 val.

  Geniali parašė:
  Laba diena, šiandien pamačiau ir aš || brūkšnelius. Gimdyti turėčiau birželio 29, tai jungiuosi prie jūsų

  Sveikinimai

 4. slick
  slick prieš 41 min.

  Braskee24 parašė:
  Labas rytas merginos☀️, turiu mazakraujyste jau pora metu, pries pusantro menesio tikrinaus gelezi, feritina. Feritinas pas mane 6,65 (norma nuo 13-150) Gelezis pas…

  Šiaip geležies net moterim, kurių nekankina mažakraujystė, nėštumo metu prireikia gert, nes vaikiukai daug sau susiurbia, o mamai mažai lieka, tai jūsų atveju manau, tikrai reikia ir toliau vartoti geležies preparatus. Žinoma, visada reikia tartis su prižiūrinčia ginekologe.

 5. sanba
  sanba prieš 21 min.

  slick parašė:
  Šiaip geležies net moterim, kurių nekankina mažakraujystė, nėštumo metu prireikia gert, nes vaikiukai daug sau susiurbia, o mamai mažai lieka, tai jūsų atveju manau…

  Tikrai taip. Vaikutis dar labiau pamažins atsargas. Todėl geležies vartoti tikrai reikia. Tik dėl dozės būtinai pasitarkit su gydytoja. Aš kai vaistinėje pirkau nėštumo testą + geležies, vaistininkė įspėjo, kad jei geležį perku sau ir esu nėščia, dėl geležies dozės būtinai pasitarčiau su gydytoja.