8 nėštumo savaitė
Vaikelis 8 nėštumo savaitę
Pupelė. Vaikelis dabar yra pupelės dydžio – apie 1,6 cm ilgio, matuojant nuo viršugalvio iki sėdmenų (taip ūgis bus matuojamas iki dvidešimtos savaitės). Jis nuolat juda ir vartosi, bet dar keletą savaičių to nejausite.
Mažylio embrioninė uodegėlė pamažu nyksta. Stuburui pamažu išsitiesiant, kartu šiek tiek pakyla ir galva, kurioje dar labiau ryškėja veido bruožai: akys, viršutinė lūpa ir vis išraiškingesnis nosies galiukas. Kiek giliau, kvėpavimo takai šakojasi į du besivystančius plaučius. Smegenyse sparčiai vystosi nervinės ląstelės, formuojasi primityvios nervinės jungtys.
Ryškiausias šios savaitės pokytis – mažylio galūnės. Rankutės pailgėjo, jau susiformavo riešo, alkūnės, kelio sąnariai: juos mažylis jau gali lankstyti. Kojytės taip pat gali būti jau pakankamai ilgos, tad mažylis gali susiglausti pėdutes. Rankų ir kojų pirštukai ilgėja ir yra geriau matomi, bet vis dar yra sujungti plėve.
Kol kas galime tik spėlioti apie būsimojo mažylio lytį: jo išoriniai lytiniai organai dar nėra pakankamai išsivystę, kad būtų galima ją nustatyti.
Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.
Tavo kūnas 8 nėštumo savaitę
Faktas
Natūrali tikimybė susilaukti dvynukų yra mažesnė nei 2 procentai. Tačiau jei moteris gydėsi nuo nevaisingumo, tikimybė padidėja net iki 20 procentų.
Nors daug svorio per pirmas 8-ias nėštumo savaites nepriaugama, kai kurios kūno dalys, pavyzdžiui, krūtys, gali padidėti gana akivaizdžiai. Daugumos moterų krūtinė padidėja vienu kaušelio dydžiu (o kartais ir daugiau).
Padidėjimą lemia suintensyvėjusi kraujotaka, pieno liaukų pabrinkimas – taip organizmas ruošiasi maitinti būsimą naujagimį. Kad būtų patogiau, įsigykite didesnę, gerai prilaikančią ir patogią liemenėlę.
Gimda padidėja iki greipfruto dydžio. Dėl to gali mausti pilvą ar sudiegti pilvo šonuose. Jei skausmai nėra itin stiprūs ir lydimi kraujavimo - pagrindo nerimauti nėra. Bet bus geriau, jei informuosite apie tai nėštumą prižiūrintį gydytoją.
Mažai tikėtina, kad šią savaitę pradės ryškėti pilvukas (ypač jei tai pirmas nėštumas). Bet, jei laukiatės dvynukų (arba jei tai ne pirmas jūsų nėštumas), mažas kauburėlis gali pradėti ryškėti jau visai netrukus.
Darbelis 8 nėštumo savaitei
Dažniausiai pirmasis vizitas pas gydytoją paskiriamas 8-12-tą nėštumo savaitę (daugiau apie kitas privalomas patikras ir tyrimus skaitykite atmintinėje Nėščiosios sveikatos patikra).
Tai bus kone ilgiausias iš visų nėščiosios patikros vizitų, nes jo metu bus atlikti tyrimai, įvertinti galimi nėštumo rizikos faktoriai.
Taip pat reikėtų apsilankyti ir pas gydytoją-odontologą, ypač jei seniai nesitikrinote dantų.
Paradoksalu, bet dantų taisymas nėštumo metu yra ne tik saugus, bet ir būtinas: dantų ir dantenų ligos gali tapti priešlaikinio gimdymo priežastimi, jau nekalbant apie tai, kad dėl hormonų poveikio odontologinės problemos gali paūmėti ir komplikuotis.
Pasiruoškite pirmajam vizitui pas nėštumą prižiūrintį gydytoją: susirašykite rūpimus klausimus, surašykite vaistus, kuriuos naudojote ar naudojate pastaruoju metu, pasidomėkite, ar giminių rate nėra buvę genetiškai paveldimų ligų.
Magnio pagerkit