8 nėštumo savaitė

8 nėštumo savaitė

Vaikelis 8 nėštumo savaitę

Pupelė. Vaikelis dabar yra pupelės dydžio – apie 1,6 cm ilgio, matuojant nuo viršugalvio iki sėdmenų (taip ūgis bus matuojamas iki dvidešimtos savaitės). Jis nuolat juda ir vartosi, tačiau dar keletą savaičių šių lengvų kumštelėjimų jausti negalėsite.

Mažylio embrioninė uodegėlė pamažu nyksta. Stuburui pamažu išsitiesiant kartu šiek tiek pakyla ir galva, kurioje dar labiau ryškėja veido bruožai: akys, viršutinė lūpa ir vis išraiškingesnis nosies galiukas. Kiek giliau, kvėpavimo takai šakojasi į du besivystančius plaučius. Smegenyse sparčiai vystosi nervinių ląstelių, formuojasi primityvios nervinės jungtys.

Šią savaitę ryškiausias pokytis – mažylio galūnės. Rankutės pailgėjo, jau susiformavo riešo, alkūnės bei kelio sąnariai: juos mažylis jau gali lankstyti. Kojytės taip pat gali būti jau pakankamai ilgos, kad mažylis galėtų susiglausti pėdutes priešais kūnelį. Rankų ir kojų pirštukai ilgėja ir yra geriau matomi, tačiau jie vis dar yra sujungti plėve.

Kol kas būsimoji mažylio lytis tėra tik spėlionės: mažylio išoriniai lytiniai organai dar nėra pakankamai išsivystę, kad būtų galima nustatyti, ko laukiatės: berniuko ar mergaitės. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 8 nėštumo savaitę

Faktas

Natūrali tikimybė susilaukti dvynukų yra mažesnė nei 2 procentai. Tačiau jei moteris gydėsi nuo nevaisingumo, tikimybė padidėja net iki 20 procentų.

Nors kažin kiek svorio per pirmas 8 nėštumo savaites nepriaugama, kai kurios kūno dalys, pavyzdžiui krūtys, padidėja gana akivaizdžiai: nėštumo metu daugumos moterų krūtinė padidėja vienu kaušelio dydžiu (kartais ir daugiau).

Padidėjimą lemia suintensyvėjusi kraujotaka, pieno liaukų pabrinkimas – taip organizmas ruošiasi maitinti būsimą naujagimį. Kad būtų patogiau, įsigykite didesnę, gerai prilaikančią ir patogią liemenėlę.

Gimda taip pat didėja: dabar ji maždaug greipfruto dydžio. Dėl gimdos augimo, gali mausti pilvą ar sudiegti pilvo šonuose – jei skausmai nėra itin stiprūs ir lydimi kraujavimo, pagrindo nerimauti greičiausiai nėra, tačiau žinoma, būtų geriau apie tai informuoti nėštumą prižiūrintį gydytoją.

Mažai tikėtina, kad šią savaitę jau pradėtų ryškėti pilvukas, ypač jei tai pirmas nėštumas. Tačiau jei laukiatės dvynukų, jei laukiatės nebe pirmą kartą, mažas kauburėlis gali pradėti ryškėti jau visai netrukus.

Darbelis 8 nėštumo savaitei

Dauguma atvejų, pirmasis vizitas pas gydytoją paskiriamas 8-12-tą nėštumo savaitę (daugiau apie kitas privalomas patikras ir tyrimus skaitykite atmintinėje Nėščiosios sveikatos patikra).

Tai bus turbūt ilgiausias iš visų nėščiosios patikros vizitų, kurio metu bus atlikti tyrimai, įvertinti galimi nėštumo rizikos faktoriai.

Taip pat reikėtų apsilankyti ir pas gydytoją-odontologą, ypač jei nesilankėte ir nesitikrinote dantų būklės ilgesnį laiką.

Priešingai nei daugelis mano, dantų taisymas nėštumo metu yra ne tik saugus, bet ir būtinas: dantų ir dantenų ligos gali tapti priešlaikinio gimdymo priežastimi, jau nekalbant apie tai, kad dėl hormonų poveikio odontologinės problemos gali paūmėti ir komplikuotis.

Taip pat skaitykite:

Pasiruoškite pirmajam vizitui pas nėštumą prižiūrintį gydytoją: susirašykite rūpimus klausimus, surašykite vaistus, kuriuos naudojote ar naudojate pastaruoju metu, pasidomėkite, ar giminių rate nėra buvę genetiškai paveldimų ligų.

2020 m. liepos mėnesio mažyliai

 1. User has not uploaded an avatar
  moana0106 prieš 1 val.

  Berta123 parašė:
  Merginos, o kaip del svorio? ar jau jauciasi prieaugis ir koks mazdaug nestumo laikas? nes siuo metu man 9 sav ir 5d. Vakar sveriausiu ir is 53.700 jau padidejo…

  Prieš šita vaikiuka svėriau 45kg dabar svoris kaip ant mielių auga aną savaitę svėriau 48 kg 😁 nors au pirmu vaikeliu taip greit neaugo 🤦‍♀️🙄

 2. Auriame
  Auriame prieš 24 min.

  Grepuz parašė:
  Sveikos, aš irgi su klausimu.. Ar kam nors neužeina toks pojūtis kojų ir rankų sąnariuose (keliuose, čiurnose, riešuose ir alkūnėse), kaip kad dilgčiojimas, maudima…

  Man tas pats😭

 3. lore1mice2
  lore1mice2 prieš 15 min.

  rimante111 parašė:
  Gal kazka patarsit. Jauciu kad prasidejo ciut jauciamas maksties niezejimas. Isskyros normalios bet jauciu sioki toki diskonforta sel niezejimo. Gal kam taip buvo i…

  Reiktų kreiptis pas gydytoją, greičiausia bus grybelis, tai normalus dalykas nėštumo metu. Išrašys žvakučių ir papasakos kaip prisižiūrėti, kad pasveiktumėt

 4. Auriame
  Auriame prieš 10 min.

  Na pasidalinkit, kaip jums ?man diegia tai kairį pilvo apačios šoną,tai dešninį,paskausta pilvo apačią,gydytoja sakė normalu auga....,bet to nejaučiau su ankstesniais nėštumais

 5. delicatessen
  delicatessen prieš 7 min.

  Juste25 parašė:
  Buvo. Ginei pasakiau,israse zvakuciu pienlige kabinasi,nestumo metu sake labai daznai buna.

  Kokių žvakučių išrašė?