8 nėštumo savaitė

8 nėštumo savaitė

Vaikelis 8 nėštumo savaitę

Pupelė. Vaikelis dabar yra pupelės dydžio – apie 1,6 cm ilgio, matuojant nuo viršugalvio iki sėdmenų (taip ūgis bus matuojamas iki dvidešimtos savaitės). Jis nuolat juda ir vartosi, tačiau dar keletą savaičių šių lengvų kumštelėjimų jausti negalėsite.

Mažylio embrioninė uodegėlė pamažu nyksta. Stuburui pamažu išsitiesiant kartu šiek tiek pakyla ir galva, kurioje dar labiau ryškėja veido bruožai: akys, viršutinė lūpa ir vis išraiškingesnis nosies galiukas. Kiek giliau, kvėpavimo takai šakojasi į du besivystančius plaučius. Smegenyse sparčiai vystosi nervinių ląstelių, formuojasi primityvios nervinės jungtys.

Šią savaitę ryškiausias pokytis – mažylio galūnės. Rankutės pailgėjo, jau susiformavo riešo, alkūnės bei kelio sąnariai: juos mažylis jau gali lankstyti. Kojytės taip pat gali būti jau pakankamai ilgos, kad mažylis galėtų susiglausti pėdutes priešais kūnelį. Rankų ir kojų pirštukai ilgėja ir yra geriau matomi, tačiau jie vis dar yra sujungti plėve.

Kol kas būsimoji mažylio lytis tėra tik spėlionės: mažylio išoriniai lytiniai organai dar nėra pakankamai išsivystę, kad būtų galima nustatyti, ko laukiatės: berniuko ar mergaitės. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 8 nėštumo savaitę

Faktas

Natūrali tikimybė susilaukti dvynukų yra mažesnė nei 2 procentai. Tačiau jei moteris gydėsi nuo nevaisingumo, tikimybė padidėja net iki 20 procentų.

Nors kažin kiek svorio per pirmas 8 nėštumo savaites nepriaugama, kai kurios kūno dalys, pavyzdžiui krūtys, padidėja gana akivaizdžiai: nėštumo metu daugumos moterų krūtinė padidėja vienu kaušelio dydžiu (kartais ir daugiau).

Padidėjimą lemia suintensyvėjusi kraujotaka, pieno liaukų pabrinkimas – taip organizmas ruošiasi maitinti būsimą naujagimį. Kad būtų patogiau, įsigykite didesnę, gerai prilaikančią ir patogią liemenėlę.

Gimda taip pat didėja: dabar ji maždaug greipfruto dydžio. Dėl gimdos augimo, gali mausti pilvą ar sudiegti pilvo šonuose – jei skausmai nėra itin stiprūs ir lydimi kraujavimo, pagrindo nerimauti greičiausiai nėra, tačiau žinoma, būtų geriau apie tai informuoti nėštumą prižiūrintį gydytoją.

Mažai tikėtina, kad šią savaitę jau pradėtų ryškėti pilvukas, ypač jei tai pirmas nėštumas. Tačiau jei laukiatės dvynukų, jei laukiatės nebe pirmą kartą, mažas kauburėlis gali pradėti ryškėti jau visai netrukus.

Darbelis 8 nėštumo savaitei

Dauguma atvejų, pirmasis vizitas pas gydytoją paskiriamas 8-12-tą nėštumo savaitę (daugiau apie kitas privalomas patikras ir tyrimus skaitykite atmintinėje Nėščiosios sveikatos patikra).

Tai bus turbūt ilgiausias iš visų nėščiosios patikros vizitų, kurio metu bus atlikti tyrimai, įvertinti galimi nėštumo rizikos faktoriai.

Taip pat reikėtų apsilankyti ir pas gydytoją-odontologą, ypač jei nesilankėte ir nesitikrinote dantų būklės ilgesnį laiką.

Priešingai nei daugelis mano, dantų taisymas nėštumo metu yra ne tik saugus, bet ir būtinas: dantų ir dantenų ligos gali tapti priešlaikinio gimdymo priežastimi, jau nekalbant apie tai, kad dėl hormonų poveikio odontologinės problemos gali paūmėti ir komplikuotis.

Taip pat skaitykite:

Pasiruoškite pirmajam vizitui pas nėštumą prižiūrintį gydytoją: susirašykite rūpimus klausimus, surašykite vaistus, kuriuos naudojote ar naudojate pastaruoju metu, pasidomėkite, ar giminių rate nėra buvę genetiškai paveldimų ligų.

2021 gegužinukai ❤

 1. Sejlia
  Sejlia prieš 12 val.

  Matot yra toks dalykas aš nuo jo šiaip kas metus nesiskiepiju tai irgi nznaw kaip gali suveikti, beto kokios ir šiaip esu - 1grupe tie antikūnai gali baby pulti o dar tie skiepai neaišku ką gali duoti, oj čia galvoje makalose, man rodos vyrui savo liepsiu skiepytis nes nuo jo visada susergu

 2. Jovita Sikder
  Jovita Sikder prieš 12 val.

  Del skiepu, skiepojuosi tik nestumo metu, su pirmais dviem skiepijausi, su siuo taip pat darysiu. Kraujo grupe-4, niekada jokiu komplikaciju neturejus, gripu nesergu nuo 2013m kai pirma skiepa turejau, nors pries tai mazdaug kas antrus metus sirgdavau, gal tik sutapimas, gal ir ne. Siaip, skiepu tema labai "pavojinga" forumuose, kiek zmoniu, tiek nuomoniu. Savosios niekam nepersu, esam suauge zmones, spreskim patys uz ar pries.

 3. Iris
  Iris prieš 3 val.

  Jovita Sikder parašė:
  Del skiepu, skiepojuosi tik nestumo metu, su pirmais dviem skiepijausi, su siuo taip pat darysiu. Kraujo grupe-4, niekada jokiu komplikaciju neturejus, gripu neserg…

  Pritariu.

  Svarbiausiai, kad pries priimant sprendima zmogus pasigilintu, paskaitytu anotacija, sudeti. Labiausiai nusivilima kelia "taip gydytoja sake, juk ji zino" Gyd sako ka jiem farmacija raso ir jie yra zmones ir irgi ir klysta ir buna saliski.

  Gal uzdarom sita tema ? 💌🙆

 4. Sejlia
  Sejlia prieš 2 val.

  wearmigle parašė:
  Atsiprašau už klausimą
  Ką manote apie lazerinę depiliaciją 6sav neštume?

  Aš namie dariausi su foto epiliatoriumi iki nestumo, tai griežtai draudžiama rašo info lapelyje nėštumo metu

 5. Sejlia
  Sejlia prieš 2 val.

  Jovita Sikder parašė:
  Del skiepu, skiepojuosi tik nestumo metu, su pirmais dviem skiepijausi, su siuo taip pat darysiu. Kraujo grupe-4, niekada jokiu komplikaciju neturejus, gripu neserg…

  Dėl to ieškau tik bendraminčių su panašia istorija, kad galėčiau nuspręsti ką daryti viskas tvarkoje kas ir skiepyjates kas ir ne, aš nesu už kažkurią puse, tiesiogiai g noriu pasirinkti tinkamiausiai savo atžvilgiu įvertinus jūsų visų patirtis, ačiū! beto kai skiepyjotes tai kelinta sav?