8 nėštumo savaitė

8 nėštumo savaitė

Vaikelis 8 nėštumo savaitę

Pupelė. Vaikelis dabar yra pupelės dydžio – apie 1,6 cm ilgio, matuojant nuo viršugalvio iki sėdmenų (taip ūgis bus matuojamas iki dvidešimtos savaitės). Jis nuolat juda ir vartosi, bet dar keletą savaičių to nejausite.

Mažylio embrioninė uodegėlė pamažu nyksta. Stuburui pamažu išsitiesiant, kartu šiek tiek pakyla ir galva, kurioje dar labiau ryškėja veido bruožai: akys, viršutinė lūpa ir vis išraiškingesnis nosies galiukas. Kiek giliau, kvėpavimo takai šakojasi į du besivystančius plaučius. Smegenyse sparčiai vystosi nervinės ląstelės, formuojasi primityvios nervinės jungtys.

Ryškiausias šios savaitės pokytis – mažylio galūnės. Rankutės pailgėjo, jau susiformavo riešo, alkūnės, kelio sąnariai: juos mažylis jau gali lankstyti. Kojytės taip pat gali būti jau pakankamai ilgos, tad mažylis gali susiglausti pėdutes. Rankų ir kojų pirštukai ilgėja ir yra geriau matomi, bet vis dar yra sujungti plėve.

Kol kas galime tik spėlioti apie būsimojo mažylio lytį: jo išoriniai lytiniai organai dar nėra pakankamai išsivystę, kad būtų galima ją nustatyti.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 8 nėštumo savaitę

Faktas

Natūrali tikimybė susilaukti dvynukų yra mažesnė nei 2 procentai. Tačiau jei moteris gydėsi nuo nevaisingumo, tikimybė padidėja net iki 20 procentų.

Nors daug svorio per pirmas 8-ias nėštumo savaites nepriaugama, kai kurios kūno dalys, pavyzdžiui, krūtys, gali padidėti gana akivaizdžiai. Daugumos moterų krūtinė padidėja vienu kaušelio dydžiu (o kartais ir daugiau).

Padidėjimą lemia suintensyvėjusi kraujotaka, pieno liaukų pabrinkimas – taip organizmas ruošiasi maitinti būsimą naujagimį. Kad būtų patogiau, įsigykite didesnę, gerai prilaikančią ir patogią liemenėlę.

Gimda padidėja iki greipfruto dydžio. Dėl to gali mausti pilvą ar sudiegti pilvo šonuose. Jei skausmai nėra itin stiprūs ir lydimi kraujavimo - pagrindo nerimauti nėra. Bet bus geriau, jei informuosite apie tai nėštumą prižiūrintį gydytoją.

Mažai tikėtina, kad šią savaitę pradės ryškėti pilvukas (ypač jei tai pirmas nėštumas). Bet, jei laukiatės dvynukų (arba jei tai ne pirmas jūsų nėštumas), mažas kauburėlis gali pradėti ryškėti jau visai netrukus.

Darbelis 8 nėštumo savaitei

Dažniausiai pirmasis vizitas pas gydytoją paskiriamas 8-12-tą nėštumo savaitę (daugiau apie kitas privalomas patikras ir tyrimus skaitykite atmintinėje Nėščiosios sveikatos patikra).

Tai bus kone ilgiausias iš visų nėščiosios patikros vizitų, nes jo metu bus atlikti tyrimai, įvertinti galimi nėštumo rizikos faktoriai.

Taip pat reikėtų apsilankyti ir pas gydytoją-odontologą, ypač jei seniai nesitikrinote dantų.

Paradoksalu, bet dantų taisymas nėštumo metu yra ne tik saugus, bet ir būtinas: dantų ir dantenų ligos gali tapti priešlaikinio gimdymo priežastimi, jau nekalbant apie tai, kad dėl hormonų poveikio odontologinės problemos gali paūmėti ir komplikuotis.

Taip pat skaitykite:

Pasiruoškite pirmajam vizitui pas nėštumą prižiūrintį gydytoją: susirašykite rūpimus klausimus, surašykite vaistus, kuriuos naudojote ar naudojate pastaruoju metu, pasidomėkite, ar giminių rate nėra buvę genetiškai paveldimų ligų.

❤❤❤ Planuojame 2023 metų žirniukus ❤❤❤

 1. laubur
  laubur prieš 4 val.

  vazi parašė:
  O mano vyras gavo dar blogesnius tyrimus, jokie gydymai nepadeda, vis blogėja ir blogėja, tai net neprisileidžia manęs...

  Eina sau 😔

  vazi parašė:
  Buvo 2mln, dabar 0.3. Sunki oligoastenospermija... mioxy tyrimas išvis tragiškas... bijom, kad ivf net nepavyks su tokia oksidacine pažaida... laukiam pasielio bero…

  Gal vaistai netinkami paskirti,kad dar labiau sumažėjo 🤔 na neprispeliosim mes.lauksim kartu su jumis žinių iš daktaru ❤️

 2. vazi prieš 3 val.

  Kristinaluna838 parašė:
  O bandė protefil vyryškus vitaminus? O be to gal aukštas testeronas kiša koja ?

  Jau metus geria, manau čia jau ne papildai padės, kažkur yra bėda....

 3. Sensacija
  Sensacija prieš 3 val.

  Merginos kurios atlikot LPL tyrima profilaktiskai del saves is slapimo per kiek laiko gavot rezultatus? Nes idomiai sake iki 7dd🤔

 4. User has not uploaded an avatar
  popins. prieš 3 val.

  Managa parašė:
  As tai atsidariau vyno.. siandien 53cd, tyrimus dariaus. Progesteronas lyg folikulinej fazej, o menesiniu nematyt... Sedziu, geriu ir galvoju ar susirgsiu gal netik…

  Sveika.
  Man du ciklai is eiles irgi sugrybavo, dabar trecias ir bus matyt, kaip. Pries tai visa laika buvo kaip laikrodukas 32cd, o issitempe viena karta iki 47dienu kita karta iki 40 dienu. 🙈 Tai gavosi, kad kova net nesirgau... Matyt, kartais taip buna.🤷

 5. Moska
  Moska prieš 3 val.

  Sensacija parašė:
  Merginos kurios atlikot LPL tyrima profilaktiskai del saves is slapimo per kiek laiko gavot rezultatus? Nes idomiai sake iki 7dd🤔

  Panašiai vat per savaitę ir buvo atsakymas 🤔