8 nėštumo savaitė

8 nėštumo savaitė

Vaikelis 8 nėštumo savaitę

Pupelė. Vaikelis dabar yra pupelės dydžio – apie 1,6 cm ilgio, matuojant nuo viršugalvio iki sėdmenų (taip ūgis bus matuojamas iki dvidešimtos savaitės). Jis nuolat juda ir vartosi, bet dar keletą savaičių to nejausite.

Mažylio embrioninė uodegėlė pamažu nyksta. Stuburui pamažu išsitiesiant, kartu šiek tiek pakyla ir galva, kurioje dar labiau ryškėja veido bruožai: akys, viršutinė lūpa ir vis išraiškingesnis nosies galiukas. Kiek giliau, kvėpavimo takai šakojasi į du besivystančius plaučius. Smegenyse sparčiai vystosi nervinės ląstelės, formuojasi primityvios nervinės jungtys.

Ryškiausias šios savaitės pokytis – mažylio galūnės. Rankutės pailgėjo, jau susiformavo riešo, alkūnės, kelio sąnariai: juos mažylis jau gali lankstyti. Kojytės taip pat gali būti jau pakankamai ilgos, tad mažylis gali susiglausti pėdutes. Rankų ir kojų pirštukai ilgėja ir yra geriau matomi, bet vis dar yra sujungti plėve.

Kol kas galime tik spėlioti apie būsimojo mažylio lytį: jo išoriniai lytiniai organai dar nėra pakankamai išsivystę, kad būtų galima ją nustatyti.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 8 nėštumo savaitę

Faktas

Natūrali tikimybė susilaukti dvynukų yra mažesnė nei 2 procentai. Tačiau jei moteris gydėsi nuo nevaisingumo, tikimybė padidėja net iki 20 procentų.

Nors daug svorio per pirmas 8-ias nėštumo savaites nepriaugama, kai kurios kūno dalys, pavyzdžiui, krūtys, gali padidėti gana akivaizdžiai. Daugumos moterų krūtinė padidėja vienu kaušelio dydžiu (o kartais ir daugiau).

Padidėjimą lemia suintensyvėjusi kraujotaka, pieno liaukų pabrinkimas – taip organizmas ruošiasi maitinti būsimą naujagimį. Kad būtų patogiau, įsigykite didesnę, gerai prilaikančią ir patogią liemenėlę.

Gimda padidėja iki greipfruto dydžio. Dėl to gali mausti pilvą ar sudiegti pilvo šonuose. Jei skausmai nėra itin stiprūs ir lydimi kraujavimo - pagrindo nerimauti nėra. Bet bus geriau, jei informuosite apie tai nėštumą prižiūrintį gydytoją.

Mažai tikėtina, kad šią savaitę pradės ryškėti pilvukas (ypač jei tai pirmas nėštumas). Bet, jei laukiatės dvynukų (arba jei tai ne pirmas jūsų nėštumas), mažas kauburėlis gali pradėti ryškėti jau visai netrukus.

Darbelis 8 nėštumo savaitei

Dažniausiai pirmasis vizitas pas gydytoją paskiriamas 8-12-tą nėštumo savaitę (daugiau apie kitas privalomas patikras ir tyrimus skaitykite atmintinėje Nėščiosios sveikatos patikra).

Tai bus kone ilgiausias iš visų nėščiosios patikros vizitų, nes jo metu bus atlikti tyrimai, įvertinti galimi nėštumo rizikos faktoriai.

Taip pat reikėtų apsilankyti ir pas gydytoją-odontologą, ypač jei seniai nesitikrinote dantų.

Paradoksalu, bet dantų taisymas nėštumo metu yra ne tik saugus, bet ir būtinas: dantų ir dantenų ligos gali tapti priešlaikinio gimdymo priežastimi, jau nekalbant apie tai, kad dėl hormonų poveikio odontologinės problemos gali paūmėti ir komplikuotis.

Taip pat skaitykite:

Pasiruoškite pirmajam vizitui pas nėštumą prižiūrintį gydytoją: susirašykite rūpimus klausimus, surašykite vaistus, kuriuos naudojote ar naudojate pastaruoju metu, pasidomėkite, ar giminių rate nėra buvę genetiškai paveldimų ligų.

2023 m. rugsėjinukai 🌾

 1. Amarila
  Amarila prieš 1 d.

  Giedre1994 parašė:
  Sveikos! 🙂 siuo metu mum 8+4. Gimdymas rugsejo pradzioje. Pas ginekologe buvau jau du kartus, sirdele plaka, nestumas vietoje. Kaip ir viskas gerai, taciau neramina…

  Magnio pagerkit

 2. User has not uploaded an avatar
  Emilija28 prieš 20 val.

  Nuo vakar ir pas mane taspats ira bet dabar juntamas toks lyg sudurimas pilvo apacioje mums 9 sav

 3. visdarnustebus
  visdarnustebus prieš 17 val.

  Sveikos, 6 savaite, pykina pagrinde vakare (kaip keista, visada galvojau kad tik is ryto), kvapai tokie astrus, kad atrodo isprotesiu kartais Vis paskaitau, kad pas visas būna įvairiausių emocijų, kažkaip man irgi nelengvas tas sausis ir net kai sužinojau, kad laukiuosi, laaabai buvo niūrių minčių, nors stebuklo laukėm ir planavom... Manau, kad tai tiesiog kažkoks laikotarpis, bet kartu ir pergyvenu, ar čia ne kokia depresija. Nes viena diena lyg ir gerai, o kitą tokia slogi nuotaika kad šakės... Tai šios 6 savaitės, kaip amerikietiški kalneliai, ketvirtadieni pas gydytoją, tai ir laukiu ir bijau to susitikimo. Tiesiog norejau pasidalinti ir galbūt kažkam irgi surezonuos tai

 4. User has not uploaded an avatar
  Emilija28 prieš 15 val.

  Kaip sau padėti ar ir jus valdo emociju audros man taip grazu ziureti video su mazyliais bet ziurint visada apsiverkiu man jie tokie nuostabūs,sio maziuko noriu taciau vyras daznai pamirsta gal apsimeta jis iskart puola i panika dieve kaip man istverti kur rasti ta ramybe kitas dalykas jauciuos labai vienisa namie haosas vyras kaip visada laika leidzia su jaunimu nors paciams virs 30 3 vaikai namie laksto kaip viska susoeti tvarka skalbimas maisto ruosimas darbas 12 h. ZodIu 2 dienas jau lovoje guliu taupau jegas esu tokia nesuprantu išsekusi visada pavargus be jegu, ar mane supranta mano vyras ne.....
  Neturiu cia draugiu giminaiciai nebendrauju kekvienas sau gyvena is ju sulaukciau tik kritikos o ne palaikymo 😭

 5. Raganele83
  Raganele83 prieš 6 val.

  Emilija28 parašė:
  Kaip sau padėti ar ir jus valdo emociju audros man taip grazu ziureti video su mazyliais bet ziurint visada apsiverkiu man jie tokie nuostabūs,sio maziuko noriu tac…

  Labukas, visos dabar norim ypatingo demesio ir jaustis labai lepinamos, o vyrai kaip vyrai, nevisi supranta, ne visi sureiksmina, bet nuo to jie netampa blogesni, musų hormonai dabar valdo, aš ir skystalas, ir paverkiu ir pasikapriziju, nosyte aukstyn! Man padeda nusipraust,pasigrazint, pati tokia pakylesne ir grazesne jaučiuos atrodo fainiau viduj. Ir bandyk eit su vaikiukqis i lauka, neužsidaryt. Viskas bus gerai, mes tikrai nevienos dabar ir nevienišos. 😘