8 nėštumo savaitė

Vaikelis 8 nėštumo savaitę

Pupelė. Vaikelis dabar yra pupelės dydžio – apie 1,6 cm ilgio, matuojant nuo viršugalvio iki sėdmenų (taip ūgis bus matuojamas iki dvidešimtos savaitės). Jis nuolat juda ir vartosi, tačiau dar keletą savaičių šių lengvų kumštelėjimų jausti negalėsite.

Mažylio embrioninė uodegėlė pamažu nyksta. Stuburui pamažu išsitiesiant kartu šiek tiek pakyla ir galva, kurioje dar labiau ryškėja veido bruožai: akys, viršutinė lūpa ir vis išraiškingesnis nosies galiukas. Kiek giliau, kvėpavimo takai šakojasi į du besivystančius plaučius. Smegenyse sparčiai vystosi nervinių ląstelių, formuojasi primityvios nervinės jungtys.

Šią savaitę ryškiausias pokytis – mažylio galūnės. Rankutės pailgėjo, jau susiformavo riešo, alkūnės bei kelio sąnariai: juos mažylis jau gali lankstyti. Kojytės taip pat gali būti jau pakankamai ilgos, kad mažylis galėtų susiglausti pėdutes priešais kūnelį. Rankų ir kojų pirštukai ilgėja ir yra geriau matomi, tačiau jie vis dar yra sujungti plėve.

Kol kas būsimoji mažylio lytis tėra tik spėlionės: mažylio išoriniai lytiniai organai dar nėra pakankamai išsivystę, kad būtų galima nustatyti, ko laukiatės: berniuko ar mergaitės. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 8 nėštumo savaitę

Faktas

Natūrali tikimybė susilaukti dvynukų yra mažesnė nei 2 procentai. Tačiau jei moteris gydėsi nuo nevaisingumo, tikimybė padidėja net iki 20 procentų.

Nors kažin kiek svorio per pirmas 8 nėštumo savaites nepriaugama, kai kurios kūno dalys, pavyzdžiui krūtys, padidėja gana akivaizdžiai: nėštumo metu daugumos moterų krūtinė padidėja vienu kaušelio dydžiu (kartais ir daugiau).

Padidėjimą lemia suintensyvėjusi kraujotaka, pieno liaukų pabrinkimas – taip organizmas ruošiasi maitinti būsimą naujagimį. Kad būtų patogiau, įsigykite didesnę, gerai prilaikančią ir patogią liemenėlę.

Gimda taip pat didėja: dabar ji maždaug greipfruto dydžio. Dėl gimdos augimo, gali mausti pilvą ar sudiegti pilvo šonuose – jei skausmai nėra itin stiprūs ir lydimi kraujavimo, pagrindo nerimauti greičiausiai nėra, tačiau žinoma, būtų geriau apie tai informuoti nėštumą prižiūrintį gydytoją.

Mažai tikėtina, kad šią savaitę jau pradėtų ryškėti pilvukas, ypač jei tai pirmas nėštumas. Tačiau jei laukiatės dvynukų, jei laukiatės nebe pirmą kartą, mažas kauburėlis gali pradėti ryškėti jau visai netrukus.

Darbelis 8 nėštumo savaitei

Dauguma atvejų, pirmasis vizitas pas gydytoją paskiriamas 8-12-tą nėštumo savaitę (daugiau apie kitas privalomas patikras ir tyrimus skaitykite atmintinėje Nėščiosios sveikatos patikra).

Tai bus turbūt ilgiausias iš visų nėščiosios patikros vizitų, kurio metu bus atlikti tyrimai, įvertinti galimi nėštumo rizikos faktoriai.

Taip pat reikėtų apsilankyti ir pas gydytoją-odontologą, ypač jei nesilankėte ir nesitikrinote dantų būklės ilgesnį laiką.

Priešingai nei daugelis mano, dantų taisymas nėštumo metu yra ne tik saugus, bet ir būtinas: dantų ir dantenų ligos gali tapti priešlaikinio gimdymo priežastimi, jau nekalbant apie tai, kad dėl hormonų poveikio odontologinės problemos gali paūmėti ir komplikuotis.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Nėščiųjų sveikatos ir nėštumo eigos priežiūra.
Dantų gydymas nėštumo metu.

Pasiruoškite pirmajam vizitui pas nėštumą prižiūrintį gydytoją: susirašykite rūpimus klausimus, surašykite vaistus, kuriuos naudojote ar naudojate pastaruoju metu, pasidomėkite, ar giminių rate nėra buvę genetiškai paveldimų ligų.

2018 m. VASARIO mėnesio mažyliai

 1. User has not uploaded an avatar
  Ausra.M. prieš 1 val.

  Bosh parašė:
  Aš vakare būnu nusikalusi, kad man užmigti vieni juokai Ir miegu puikiai O krūtinė irgi rami.

  Ir aš atrodo galėčiau miegot ir miegot greičiau praeitų šis laikotarpis, nes jau norėtųsi kažką vakarais ir paveikti ne tik miegot nuo 20h :))

 2. User has not uploaded an avatar
  MonikaOz prieš 48 min.

  Ech, pradzioje gyriausi, kad nieko nevyksta, nepykina, sleikstulys neiima, svytejau kaip saulute. Nuuu bet nuo siandien atsiimu savo zodzius... is pacio ryto viena aki praplesus jau stovejau prie saldytuvo ir kramciau sumustini, nes taip uzpykino..vyras juokesi is manes, rajūne vadino... ir viisa diena kazkoks sleikstuliukas lydi mane... itariu, kad prasideda ir man visi linksmumai :)))

 3. Mintukas
  Mintukas prieš 46 min.

  MonikaOz parašė:
  Ech, pradzioje gyriausi, kad nieko nevyksta, nepykina, sleikstulys neiima, svytejau kaip saulute. Nuuu bet nuo siandien atsiimu savo zodzius... is pacio ryto viena …

  Pagal nėštumo laiką pats tas "kažkam" jau prasidėti... Sveika prisijungus prie "besišlykštėjančiųjų" gretų.

 4. Aurelelyte
  Aurelelyte prieš 40 min.

  O yra kuriai, kad pykinimas ar sleikstulys uzplustu tik vakarais?

 5. GiedreMac
  GiedreMac prieš 27 min.

  Aurelelyte parašė:
  O yra kuriai, kad pykinimas ar sleikstulys uzplustu tik vakarais?

  Man su pirmu nestumu taip buvo. Viskas budavo gerai iki vakaro. O tada prasidedavo. Ir tesdavosi iki paryciu... eisavau i darba kaip zombis