8 nėštumo savaitė

8 nėštumo savaitė

Vaikelis 8 nėštumo savaitę

Pupelė. Vaikelis dabar yra pupelės dydžio – apie 1,6 cm ilgio, matuojant nuo viršugalvio iki sėdmenų (taip ūgis bus matuojamas iki dvidešimtos savaitės). Jis nuolat juda ir vartosi, tačiau dar keletą savaičių šių lengvų kumštelėjimų jausti negalėsite.

Mažylio embrioninė uodegėlė pamažu nyksta. Stuburui pamažu išsitiesiant kartu šiek tiek pakyla ir galva, kurioje dar labiau ryškėja veido bruožai: akys, viršutinė lūpa ir vis išraiškingesnis nosies galiukas. Kiek giliau, kvėpavimo takai šakojasi į du besivystančius plaučius. Smegenyse sparčiai vystosi nervinių ląstelių, formuojasi primityvios nervinės jungtys.

Šią savaitę ryškiausias pokytis – mažylio galūnės. Rankutės pailgėjo, jau susiformavo riešo, alkūnės bei kelio sąnariai: juos mažylis jau gali lankstyti. Kojytės taip pat gali būti jau pakankamai ilgos, kad mažylis galėtų susiglausti pėdutes priešais kūnelį. Rankų ir kojų pirštukai ilgėja ir yra geriau matomi, tačiau jie vis dar yra sujungti plėve.

Kol kas būsimoji mažylio lytis tėra tik spėlionės: mažylio išoriniai lytiniai organai dar nėra pakankamai išsivystę, kad būtų galima nustatyti, ko laukiatės: berniuko ar mergaitės. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 8 nėštumo savaitę

Faktas

Natūrali tikimybė susilaukti dvynukų yra mažesnė nei 2 procentai. Tačiau jei moteris gydėsi nuo nevaisingumo, tikimybė padidėja net iki 20 procentų.

Nors kažin kiek svorio per pirmas 8 nėštumo savaites nepriaugama, kai kurios kūno dalys, pavyzdžiui krūtys, padidėja gana akivaizdžiai: nėštumo metu daugumos moterų krūtinė padidėja vienu kaušelio dydžiu (kartais ir daugiau).

Padidėjimą lemia suintensyvėjusi kraujotaka, pieno liaukų pabrinkimas – taip organizmas ruošiasi maitinti būsimą naujagimį. Kad būtų patogiau, įsigykite didesnę, gerai prilaikančią ir patogią liemenėlę.

Gimda taip pat didėja: dabar ji maždaug greipfruto dydžio. Dėl gimdos augimo, gali mausti pilvą ar sudiegti pilvo šonuose – jei skausmai nėra itin stiprūs ir lydimi kraujavimo, pagrindo nerimauti greičiausiai nėra, tačiau žinoma, būtų geriau apie tai informuoti nėštumą prižiūrintį gydytoją.

Mažai tikėtina, kad šią savaitę jau pradėtų ryškėti pilvukas, ypač jei tai pirmas nėštumas. Tačiau jei laukiatės dvynukų, jei laukiatės nebe pirmą kartą, mažas kauburėlis gali pradėti ryškėti jau visai netrukus.

Darbelis 8 nėštumo savaitei

Dauguma atvejų, pirmasis vizitas pas gydytoją paskiriamas 8-12-tą nėštumo savaitę (daugiau apie kitas privalomas patikras ir tyrimus skaitykite atmintinėje Nėščiosios sveikatos patikra).

Tai bus turbūt ilgiausias iš visų nėščiosios patikros vizitų, kurio metu bus atlikti tyrimai, įvertinti galimi nėštumo rizikos faktoriai.

Taip pat reikėtų apsilankyti ir pas gydytoją-odontologą, ypač jei nesilankėte ir nesitikrinote dantų būklės ilgesnį laiką.

Priešingai nei daugelis mano, dantų taisymas nėštumo metu yra ne tik saugus, bet ir būtinas: dantų ir dantenų ligos gali tapti priešlaikinio gimdymo priežastimi, jau nekalbant apie tai, kad dėl hormonų poveikio odontologinės problemos gali paūmėti ir komplikuotis.

Taip pat skaitykite:

Pasiruoškite pirmajam vizitui pas nėštumą prižiūrintį gydytoją: susirašykite rūpimus klausimus, surašykite vaistus, kuriuos naudojote ar naudojate pastaruoju metu, pasidomėkite, ar giminių rate nėra buvę genetiškai paveldimų ligų.

❤❤❤ Planuojame 2022 metų žirniukus ❤❤❤

 1. neila444
  neila444 prieš 4 val.

  Mergaitės sakykite iš kur perkate OV testus? Būtent kurie geresni? Ačiū ☺️ bandysiu ateinančiam ciklui nusipirkti ir pasibandyti esu šitam reikale visiškai žalia☺️

 2. leila123
  leila123 prieš 4 val.

  kuku777 parašė:
  sveikos. o pastojus butinai turi skaudeti krutine? po sunelio gimimo buvau iskarto vel pastojusi tik nesekmingai tai pamenu visiskai nejautri krutine buvo. dabar ve…

  Tikrai nebūtinai

 3. Believer
  Believer prieš 3 val.

  Lukre parašė:
  Pasipasakokit kokiam kely dabar esat link pastojimo. Kokius tyrimus darotės, kokių tyrimų laukiat? Gal kažkas nieko nesitiriat, tiesiog laukiat?

  Oj kaip nenoriu kartotis, nes bijau atsibosti visoms 🙈 tai sorry iškart 🌷bet norisi skaudžia patirtimi pasidalinti..

  Mes labai ansksti pradėjome tyrimus, aš po pirmo nesėkmingo ciklo pradėjau naudoti ov testus(ov vyksta puikiai iki dabar), po 2-to mėn issityre vyras- viskas ok (pakartojus kovą irgi ok), po kokio 5-to mėn atlikau hormonu tyrimus, viskas ok (skydliaukė irgi), lpl tyrimus, teigiamos chlamidijos ir parvum, tas zarazas isgydem, bet parvum tik vėliau, nes gydytojai sakė nereikia. Po 7-to mėn atlikau pratekamumo tyrimą - išvada pratekami, tada jau 8-tas mėnesis pradėjom kelionę su naprotechnologijos metodais, tada isgydem ir parvum bakterija ir helicobacter pylori bakterija, kelem progesteroną, gerinom vaisingų gleivių kokybe, vartojom vitaminus, leidausi vaistus į pilvą vis laukėm ir laukėm, nes organizmas puikiai reagavo.. tada vasario mėn pasiėmiau siuntimą į Kauno RMC (vaisingumo klinika) bet taip pat buvau su napro, kol galiausiai ten atlikome pratekamuma ir paaiškėjo kad galimai kiausintakiu patalogija ir birželį turėjau laparaskopija, po jos paaiškėjo kad mano kiaušintakiai pažeisti ir kaip reikia nefunkcionuoja, kas akivaizdu nes pastojimo taip ir nebuvo.. dabar jau beliko tik pagalbinis apvaisinimas... Visa tai užtruko kažkur metai ir beveik aštuoni mėnesiai.. o prieš metus pratekamumo tyrimas nuteikė kitaip... kas pasirodo buvo klaida nes tos zarazos man pakenkė.. nepamiršiu kaip prieš tris metus su pilvo skausmais per priėmimus laksčiau ir niekas nieko nerado, o nurašė ant šlapimo takų infekcijos.. kas nebuvo man panašu.. aišku čia galėčiau plėstis bet yra kaip yra 🙂 taigi mano patarimas gal verta atlikti laparaskopija, kad neprarasti dar daugiau laiko...
  Kai pagalvoji kiek tu tyrimų visokių yra, tikrai anksčiau neplanuojant nėštumo nesugalvojau kažkokių tyrimų atlikti kai savijauta gera, gaila, kad jie neįtraukti į profilaktiką kai pasekmės būna skaudžios... tai tik mano skaudi patirtis

 4. OhSophie prieš 3 val.

  Tiesiog Olga parašė:
  Nenusiminkit viskas bus gerai, svarbu kad vaikas pasveiktu, numtomos mm 10 diena ☺️ daug vilciu irgi nededu i su cikla

  Nu smagumėlis, o kodėl daug vilčių nededate? Manau šansai puikūs. Abi mm lauksime panašiu metu, pažiūrėsim, gal 2 nurašyti ciklai bus sėkmingi 😅

 5. OhSophie prieš 2 val.

  Pamenu kažkas minėjo jaučianti metalo skonį burnoje, labai įdomu būtų sužinoti ar pasitvirtino 🥰