8 nėštumo savaitė

Vaikelis 8 nėštumo savaitę

Pupelė. Vaikelis dabar yra pupelės dydžio – apie 1,6 cm ilgio, matuojant nuo viršugalvio iki sėdmenų (taip ūgis bus matuojamas iki dvidešimtos savaitės). Jis nuolat juda ir vartosi, tačiau dar keletą savaičių šių lengvų kumštelėjimų jausti negalėsite.

Mažylio embrioninė uodegėlė pamažu nyksta. Stuburui pamažu išsitiesiant kartu šiek tiek pakyla ir galva, kurioje dar labiau ryškėja veido bruožai: akys, viršutinė lūpa ir vis išraiškingesnis nosies galiukas. Kiek giliau, kvėpavimo takai šakojasi į du besivystančius plaučius. Smegenyse sparčiai vystosi nervinių ląstelių, formuojasi primityvios nervinės jungtys.

Šią savaitę ryškiausias pokytis – mažylio galūnės. Rankutės pailgėjo, jau susiformavo riešo, alkūnės bei kelio sąnariai: juos mažylis jau gali lankstyti. Kojytės taip pat gali būti jau pakankamai ilgos, kad mažylis galėtų susiglausti pėdutes priešais kūnelį. Rankų ir kojų pirštukai ilgėja ir yra geriau matomi, tačiau jie vis dar yra sujungti plėve.

Kol kas būsimoji mažylio lytis tėra tik spėlionės: mažylio išoriniai lytiniai organai dar nėra pakankamai išsivystę, kad būtų galima nustatyti, ko laukiatės: berniuko ar mergaitės. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 8 nėštumo savaitę

Faktas

Natūrali tikimybė susilaukti dvynukų yra mažesnė nei 2 procentai. Tačiau jei moteris gydėsi nuo nevaisingumo, tikimybė padidėja net iki 20 procentų.

Nors kažin kiek svorio per pirmas 8 nėštumo savaites nepriaugama, kai kurios kūno dalys, pavyzdžiui krūtys, padidėja gana akivaizdžiai: nėštumo metu daugumos moterų krūtinė padidėja vienu kaušelio dydžiu (kartais ir daugiau).

Padidėjimą lemia suintensyvėjusi kraujotaka, pieno liaukų pabrinkimas – taip organizmas ruošiasi maitinti būsimą naujagimį. Kad būtų patogiau, įsigykite didesnę, gerai prilaikančią ir patogią liemenėlę.

Gimda taip pat didėja: dabar ji maždaug greipfruto dydžio. Dėl gimdos augimo, gali mausti pilvą ar sudiegti pilvo šonuose – jei skausmai nėra itin stiprūs ir lydimi kraujavimo, pagrindo nerimauti greičiausiai nėra, tačiau žinoma, būtų geriau apie tai informuoti nėštumą prižiūrintį gydytoją.

Mažai tikėtina, kad šią savaitę jau pradėtų ryškėti pilvukas, ypač jei tai pirmas nėštumas. Tačiau jei laukiatės dvynukų, jei laukiatės nebe pirmą kartą, mažas kauburėlis gali pradėti ryškėti jau visai netrukus.

Darbelis 8 nėštumo savaitei

Dauguma atvejų, pirmasis vizitas pas gydytoją paskiriamas 8-12-tą nėštumo savaitę (daugiau apie kitas privalomas patikras ir tyrimus skaitykite atmintinėje Nėščiosios sveikatos patikra).

Tai bus turbūt ilgiausias iš visų nėščiosios patikros vizitų, kurio metu bus atlikti tyrimai, įvertinti galimi nėštumo rizikos faktoriai.

Taip pat reikėtų apsilankyti ir pas gydytoją-odontologą, ypač jei nesilankėte ir nesitikrinote dantų būklės ilgesnį laiką.

Priešingai nei daugelis mano, dantų taisymas nėštumo metu yra ne tik saugus, bet ir būtinas: dantų ir dantenų ligos gali tapti priešlaikinio gimdymo priežastimi, jau nekalbant apie tai, kad dėl hormonų poveikio odontologinės problemos gali paūmėti ir komplikuotis.

Taip pat skaitykite:

Pasiruoškite pirmajam vizitui pas nėštumą prižiūrintį gydytoją: susirašykite rūpimus klausimus, surašykite vaistus, kuriuos naudojote ar naudojate pastaruoju metu, pasidomėkite, ar giminių rate nėra buvę genetiškai paveldimų ligų.

2018 m. Balandinukų grupė ❤️

 1. redita78
  redita78 prieš 7 val.

  Greta. parašė:
  Daug kas sako kad tai normalu.. Bet pas mane buna ir daugiau tokio dviesesnio grynai kraujo. Pergyvenu nes turejau pries pusmeti persileidima.. Na labai laukiu trec…

  Tai reikėjo skubos tvarka vykti pas gydytoją ar į ginekologinį skyrių. Aš nelaukčiau, jei daugokai kraujo būna.

 2. Greta.
  Greta. prieš 6 val.

  redita78 parašė:
  Tai reikėjo skubos tvarka vykti pas gydytoją ar į ginekologinį skyrių. Aš nelaukčiau, jei daugokai kraujo būna.

  Buvau penktad priemime. Sake viskas tvarkoj, laukt vizito pas gine. Dar per mazas nestumas kad ji kazkaip gydyt.

 3. User has not uploaded an avatar
  saule098 prieš 6 val.

  Dona1122 parašė:
  Aš tai vargstu su pykinimu, jau eina 11 sav, bet būkle negerėja , ir galvos skausmai prasidėjo , gal kas sudidūrėte su tokia būkle?

  Vargstu ir as, man 7 sav. Sleikstu, pykina, galva sukasi. Buna kad is lovos net nesinori keltis. O dar dvimetukas po namus laksto, niekur nesidesi, reikia keltis.

 4. Linestraa
  Linestraa prieš 6 val.

  Greta. parašė:
  O kraujas jum sviesus? Po vis po sysiuko buna rudu isskyru, ir kas kokia antra diena vis nusivalius sviesesnio kraujo... Labai bijau.. Treciad pas gydytoja

  Šviesus, šviežius kraujas

 5. redita78
  redita78 prieš 6 val.

  Greta. parašė:
  Buvau penktad priemime. Sake viskas tvarkoj, laukt vizito pas gine. Dar per mazas nestumas kad ji kazkaip gydyt.

  Reikia tikėtis geriausio. To jums ir linkiu. 😘