25 nėštumo savaitė

25 nėštumo savaitė

Vaikelis 25 nėštumo savaitę

Ropė. Matuojant nuo viršugalvio iki pėdučių, vaikelio ūgis – apie 34 cm. Sveria jis beveik 700 g – maždaug tiek, kiek nemaža ropė. Tačiau tuo panašumai ir baigiasi: nors ir apvalėjantis, vaikelio kūnelis vis dar yra liesas ir ilgas.

Paprastai šiuo metu mažylio plaukai įgauna spalvą, aiškėja jų struktūra. Tiesa, mažyliui augant, tiek plaukų spalva, tiek struktūra greičiausiai keisis. 

Gimę raudonplaukiais dažnai vėliau tampa šviesiaplaukiais, šviesiaplaukių naujagimių plaukai dažnai patamsėja ir paaugę jie tampa šatenais ar brunetais.

Tačiau jei kūdikis gimė tamsiais plaukais, greičiausiai jie tokie ir liks – ypač jei abu tėvai yra tamsaus gymio.

Mažylis jau turbūt turi ir savo dienotvarkę: miego ir aktyvumo ritmą. Tačiau jis nebūtinai sutampa su jūsiškiu. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 25 nėštumo savaitę

Faktas

Pastaruoju metu Lietuvoje apie 29% kūdikių gimsta santuokos neįregistravusiems tėvams. Dauguma jų buvo įregistruoti pagal abiejų tėvų pareiškimą.

Daugiau plaukų atsiranda ne tik ant vaikelio galvos. Būsima mama taip pat gali pastebėti, kad plaukai tapo storesni nei anksčiau ir labiau žvilga.

Tai, žinoma, džiugina, tačiau plaukeliai gali patamsėti ir pastorėti ir kitose kūno vietose. Ne toks retas atvejis, kad jie ima želti ir ant smakro, virš viršutinės lūpos, skruostų, žandikaulių, krūtinės ir net pilvo.

Už tai reikia „padėkoti“ padidėjusiam lytinių hormonų (androgenų) kiekiui. Praėjus kelioms savaitėms po gimdymo hormonų kiekis grįš į įprastą lygį ir plaukuotumas bus toks pat kaip anksčiau.

Dabar, tikriausiai, jau nebegalite judėti taip grakščiai kaip anksčiau, bet sportuoti ir dabar yra saugu.

Tiesiog turėkite saiką ir vadovaukitės sveiku protu: nesportuokite, jei jaučiatės parvargusi (nuovargis didina traumų tikimybę), nutraukite pratimus pajutusi skausmą, svaigulį ar sutrikus kvėpavimui.

Būtinai gerkite daug vandens ir skirkite pakankamai laiko tiek kūno apšilimui, tiek atsipalaidavimui po mankštos.

Kai 24–28 savaitę tirs cukraus kiekį kraujyje, kartu gali paimti dar vieną kraujo mėginį tyrimui dėl mažakraujystės.

Kraujo tūris nėštumo metu labai padidėja, ir raudonieji kraujo kūneliai kartais nespėja gamintis pakankamai sparčiai – ši antrąjį ir trečiąjį trimestrą dažnai pasitaikanti problema kartais vadinama fiziologine mažakraujyste.

Jeigu paaiškės, kad kraujyje trūksta raudonųjų kraujo kūnelių, gydytojas greičiausiai paskirs geležies papildų.

Darbelis 25 nėštumo savaitei

Išsirinkite lovytę. Kaip ir vežimėlis, lovytė bus vienas ilgiausiai ir daugiausiai naudojamų kūdikio daiktų. Prisiminkite, kad renkantis lovytę svarbiausia yra vaiko saugumas: būtent lovytėje nutinka daugiausiai nelaimingų atsitikimų pirmaisiais kūdikio metais.

Taip pat skaitykite:

2019 m. gegužinukai

 1. Energetikas
  Energetikas prieš 23 val.

  Zivilekkk parašė:
  Sveika, as sakyciau turiu daug praktikos persalimo reikaluose, sugaudziau visus virusus ir bakterijas sia ziema cia, ka zinau as (konsultuotasi ne…

  Labai ačiū

 2. User has not uploaded an avatar
  MilkyWay1 prieš 10 val.

  Diana_18 parašė:
  Na, siuo metu as dvi savaites jau biuleteny, tai vaikstau palyginus nedaug nes paskyre lovos rezima. Stoviu per diena tik tada kai bunu duse, darausi arbata arba da…

  Sveika 🙂. Man kartą buvo ištinusios iki skausmo kojos, bet turbūt dėl to, kad ilgai sedėjau, nes keliavome autobusu. Kelios draugės, kurios jau mamytės, patarė vakarais pagulėti kokias 10 minučių aukštyn pakėlus kojas, atrėmus į sieną ir miegant po kojom pasidėti volelį. Padeda kraujo cirkuliacijai ir išvengti išsiplėtusių venų. Bet pasitarkit su gydytoja dėl šio patarimo, aš savosios dar neklausiau, nes tik kitą savaitę vizitas.

 3. kris.pata
  kris.pata prieš 5 val.

  Oi kokie pilvukai jusu grazus
  man 24 savaites, bet pilvukas kolkas labai nedidelis, atrodau tiesiog gerai pavalgiusi ir tiek priaugau +5 kg.

 4. JPUMA
  JPUMA prieš 1 val.

  kris.pata parašė:
  Oi kokie pilvukai jusu grazus
  man 24 savaites, bet pilvukas kolkas labai nedidelis, atrodau tiesiog gerai pavalg…

  jūs gal sportuojanti esat? mano irgi nėra dar toks didelis, kaip suprantu dėl turimo pilvo presiuko

 5. kris.pata
  kris.pata prieš 1 val.

  JPUMA parašė:
  jūs gal sportuojanti esat? mano irgi nėra dar toks didelis, kaip suprantu dėl turimo pilvo presiuko

  Na dabar kokius metus nesportuoju is vis, buvo laikai, kai stipriai sportavau, bet gan seniai daktare sake, kad pilvo presa turiu gera, + klubai mano gana platus.
  kiek jus priaugote jau?