25 nėštumo savaitė

25 nėštumo savaitė

Vaikelis 25 nėštumo savaitę

Ropė. Matuojant nuo viršugalvio iki pėdučių, vaikelio ūgis – apie 34 cm. Sveria jis beveik 700 g – maždaug tiek, kiek nemaža ropė. Tačiau tuo panašumai ir baigiasi: nors ir apvalėjantis, vaikelio kūnelis vis dar yra liesas ir ilgas.

Paprastai šiuo metu mažylio plaukai įgauna spalvą, aiškėja jų struktūra. Tiesa, mažyliui augant, tiek plaukų spalva, tiek struktūra greičiausiai keisis. 

Gimę raudonplaukiais dažnai vėliau tampa šviesiaplaukiais, šviesiaplaukių naujagimių plaukai dažnai patamsėja ir paaugę jie tampa šatenais ar brunetais.

Tačiau jei kūdikis gimė tamsiais plaukais, greičiausiai jie tokie ir liks – ypač jei abu tėvai yra tamsaus gymio.

Mažylis jau turbūt turi ir savo dienotvarkę: miego ir aktyvumo ritmą. Tačiau jis nebūtinai sutampa su jūsiškiu. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 25 nėštumo savaitę

Faktas

Pastaruoju metu Lietuvoje apie 29% kūdikių gimsta santuokos neįregistravusiems tėvams. Dauguma jų buvo įregistruoti pagal abiejų tėvų pareiškimą.

Daugiau plaukų atsiranda ne tik ant vaikelio galvos. Būsima mama taip pat gali pastebėti, kad plaukai tapo storesni nei anksčiau ir labiau žvilga.

Tai, žinoma, džiugina, tačiau plaukeliai gali patamsėti ir pastorėti ir kitose kūno vietose. Ne toks retas atvejis, kad jie ima želti ir ant smakro, virš viršutinės lūpos, skruostų, žandikaulių, krūtinės ir net pilvo.

Už tai reikia „padėkoti“ padidėjusiam lytinių hormonų (androgenų) kiekiui. Praėjus kelioms savaitėms po gimdymo hormonų kiekis grįš į įprastą lygį ir plaukuotumas bus toks pat kaip anksčiau.

Dabar, tikriausiai, jau nebegalite judėti taip grakščiai kaip anksčiau, bet sportuoti ir dabar yra saugu.

Tiesiog turėkite saiką ir vadovaukitės sveiku protu: nesportuokite, jei jaučiatės parvargusi (nuovargis didina traumų tikimybę), nutraukite pratimus pajutusi skausmą, svaigulį ar sutrikus kvėpavimui.

Būtinai gerkite daug vandens ir skirkite pakankamai laiko tiek kūno apšilimui, tiek atsipalaidavimui po mankštos.

Kai 24–28 savaitę tirs cukraus kiekį kraujyje, kartu gali paimti dar vieną kraujo mėginį tyrimui dėl mažakraujystės.

Kraujo tūris nėštumo metu labai padidėja, ir raudonieji kraujo kūneliai kartais nespėja gamintis pakankamai sparčiai – ši antrąjį ir trečiąjį trimestrą dažnai pasitaikanti problema kartais vadinama fiziologine mažakraujyste.

Jeigu paaiškės, kad kraujyje trūksta raudonųjų kraujo kūnelių, gydytojas greičiausiai paskirs geležies papildų.

Darbelis 25 nėštumo savaitei

Išsirinkite lovytę. Kaip ir vežimėlis, lovytė bus vienas ilgiausiai ir daugiausiai naudojamų kūdikio daiktų. Prisiminkite, kad renkantis lovytę svarbiausia yra vaiko saugumas: būtent lovytėje nutinka daugiausiai nelaimingų atsitikimų pirmaisiais kūdikio metais.

Taip pat skaitykite:

2020 m. liepos mėnesio mažyliai

 1. Rain_Bow
  Rain_Bow prieš 7 val.

  Auriame parašė:
  Mums labai pasiteisinę avies vilnos antklodės pagalvės ir paklotai ,tai jaučiu ir dabar tą patį pirksiu

  O jie neturi specifinio kvapo? Nesunkios?

 2. User has not uploaded an avatar
  driuska prieš 1 val.

  Slava83 parašė:
  Sveikos.as su klausimu.labai nerimauju del savo simptomu.su pirmu taip nebuvo o dabar labai nosies gleivine jautri.pastoviai su krauju ispuciu noai.skaiciau,kad kra…

  Man nuo pat kokio trečio mėnesio pastoviai kraujas iš nosies, kiek pūti tiek taip ypač ryte. Vaistininkė ir daktarė patarė čiulpti "ASKORUTINO" tabletytes. Padeda kai nepamirštu

 3. AVVA
  AVVA prieš 1 val.

  linsii parašė:
  O gal kuriai yra kad ausį užgula? Jau kokia 4 diena.. toks jausmas lyg po skrydžio.. labai nesmagu.. būna trumpam praeina ir vėl užgula..

  Man taip yra ir pastoviai kartojasi, sako nėštumo metu būna taip

 4. Equ.
  Equ. prieš 1 val.

  driuska parašė:
  Man nuo pat kokio trečio mėnesio pastoviai kraujas iš nosies, kiek pūti tiek taip ypač ryte. Vaistininkė ir daktarė patarė čiulpti "ASKORUTINO" tabletytes. Padeda k…

  Askorutinas kiek atsimenu skirtas kraujagyslių stiprinimui, varikozės profilaktikai, tai kaip ir logiška, kad turėtų padėti.

 5. Aurora_G
  Aurora_G prieš 1 val.

  Kokius dirzus pilvukui nesiojate, kam zinoma jau poreikis yra? As jauciu, kad jau reikia, dar tik 25 savaite prasidejo, bet pilvas pupso, kamuoja gaktikaulio skausmai judant, ir svoris jau +7,5 kg, akusere primygtinai siulo nesioti dirza, aisku, jau 4-sav. toliau kiemo vartu nenueinu, bet kazkada gi baigsis tas karantinas.