25 nėštumo savaitė

25 nėštumo savaitė

Vaikelis 25 nėštumo savaitę

Ropė. Matuojant nuo viršugalvio iki pėdučių, vaikelio ūgis – apie 34 cm. Sveria jis beveik 700 g – maždaug tiek, kiek nemaža ropė. Tačiau tuo panašumai ir baigiasi: nors ir apvalėjantis, vaikelio kūnelis vis dar yra liesas ir ilgas.

Paprastai šiuo metu mažylio plaukai įgauna spalvą, aiškėja jų struktūra. Tiesa, mažyliui augant, tiek plaukų spalva, tiek struktūra greičiausiai keisis. 

Gimę raudonplaukiais dažnai vėliau tampa šviesiaplaukiais, šviesiaplaukių naujagimių plaukai dažnai patamsėja ir paaugę jie tampa šatenais ar brunetais.

Tačiau jei kūdikis gimė tamsiais plaukais, greičiausiai jie tokie ir liks – ypač jei abu tėvai yra tamsaus gymio.

Mažylis jau turbūt turi ir savo dienotvarkę: miego ir aktyvumo ritmą. Tačiau jis nebūtinai sutampa su jūsiškiu. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 25 nėštumo savaitę

Faktas

Pastaruoju metu Lietuvoje apie 29% kūdikių gimsta santuokos neįregistravusiems tėvams. Dauguma jų buvo įregistruoti pagal abiejų tėvų pareiškimą.

Daugiau plaukų atsiranda ne tik ant vaikelio galvos. Būsima mama taip pat gali pastebėti, kad plaukai tapo storesni nei anksčiau ir labiau žvilga.

Tai, žinoma, džiugina, tačiau plaukeliai gali patamsėti ir pastorėti ir kitose kūno vietose. Ne toks retas atvejis, kad jie ima želti ir ant smakro, virš viršutinės lūpos, skruostų, žandikaulių, krūtinės ir net pilvo.

Už tai reikia „padėkoti“ padidėjusiam lytinių hormonų (androgenų) kiekiui. Praėjus kelioms savaitėms po gimdymo hormonų kiekis grįš į įprastą lygį ir plaukuotumas bus toks pat kaip anksčiau.

Dabar, tikriausiai, jau nebegalite judėti taip grakščiai kaip anksčiau, bet sportuoti ir dabar yra saugu.

Tiesiog turėkite saiką ir vadovaukitės sveiku protu: nesportuokite, jei jaučiatės parvargusi (nuovargis didina traumų tikimybę), nutraukite pratimus pajutusi skausmą, svaigulį ar sutrikus kvėpavimui.

Būtinai gerkite daug vandens ir skirkite pakankamai laiko tiek kūno apšilimui, tiek atsipalaidavimui po mankštos.

Kai 24–28 savaitę tirs cukraus kiekį kraujyje, kartu gali paimti dar vieną kraujo mėginį tyrimui dėl mažakraujystės.

Kraujo tūris nėštumo metu labai padidėja, ir raudonieji kraujo kūneliai kartais nespėja gamintis pakankamai sparčiai – ši antrąjį ir trečiąjį trimestrą dažnai pasitaikanti problema kartais vadinama fiziologine mažakraujyste.

Jeigu paaiškės, kad kraujyje trūksta raudonųjų kraujo kūnelių, gydytojas greičiausiai paskirs geležies papildų.

Darbelis 25 nėštumo savaitei

Išsirinkite lovytę. Kaip ir vežimėlis, lovytė bus vienas ilgiausiai ir daugiausiai naudojamų kūdikio daiktų. Prisiminkite, kad renkantis lovytę svarbiausia yra vaiko saugumas: būtent lovytėje nutinka daugiausiai nelaimingų atsitikimų pirmaisiais kūdikio metais.

Taip pat skaitykite:

2022 m. Vasarinukai 🥰

 1. laurolapas
  laurolapas prieš 34 min.

  Sveikos, kaip jau rašiau jaučiau pačioje apačioje maudimus, ginekologe patarė važiuoti i priimamąjį, nuvažiavau, sako guldom- Ok , pasidarysim tyrimus, bus ramiau. Patikrino viskas gerai leliukui, paėmė kraują, sulasino lašinę su nošpa. Žemas hemoglobinas. Paguldė viena kol ateis kovid atsakymas. Snd ryte ateina atsakymas - nei teigiamas nei neigiamas 😂 girdeją taip? Pati nieko nejaučiu, dirbu iš namų , kontaktų jokių neturėjau.. snd darys antra testą , rytoj atsakymas. Bet kokiu atveju paleis rytoj , nes gerai jauciuosi. Net pilvo maudimas sumažėjo po tokių žinių. Prigrasė niekur nevaikščioti , elgiasi kaip su kovid paciente. Keista situacija, jauciuosi sutrikusi.. bet turbūt geriau jau bučiau nevažiavusi į ligoninę ..

 2. User has not uploaded an avatar
  Zaruliss prieš 28 min.

  Pienes pukas parašė:
  Su tom mokyklom šią savaitę iš kolegų ir giminių vaikų keli susirgo parsinešę iš mokyklos...

  Tikrai baisu. Ir kas svarbiausia jei mokytoja skiepyta ,kontaktams izoliuotis nereikia. Kur logika? Jei pati nebučiau darius ,tai trys vaikai tiek būtų isnesioję kad ojjj. 🤭

 3. User has not uploaded an avatar
  Zaruliss prieš 27 min.

  Ilona33 parašė:
  Persirgau😊 sunkiai sirgau, bet leliukui sakė viskas gerai 😊 dirbu mokykloje mokytoja tai va rugsėjo mėn ir susirgau 😔

  Vargšiukė 🙄 na svarbiausia viskas gerai. O jūs nebuvot skiepyta.

 4. User has not uploaded an avatar
  Zaruliss prieš 24 min.

  Vaivužeeeeee parašė:
  As irgi tokia nezinioj,vakar vaikus testavo mano dukra trecioke ir rado pas viena vaika teigiama o pas kitus viskas gerai,kazkaip neramu dabar tikiuosi maniske neuz…

  Labai tikiuosi, kad viskas bus gerai. Nors namie tu niekur nepabėgsi, kontaktai laaaabai artimi. Naktį karščiavo stipriai, bet be stiprių kosulių. Tikiuosi taip ir praeis. O tas inkubacinis laikas koks??? 7d. Ar 14d.? Ačiū už gražius žodžius ❤️

 5. User has not uploaded an avatar
  Zaruliss prieš 22 min.

  laurolapas parašė:
  Sveikos, kaip jau rašiau jaučiau pačioje apačioje maudimus, ginekologe patarė važiuoti i priimamąjį, nuvažiavau, sako guldom- Ok , pasidarysim tyrimus, bus ramiau. …

  Nu šakės, gaila tokių situacijų... Kokia gali pagalba būti jei bijo net prieiti 🤭 stiprybės jums 🌷