25 nėštumo savaitė

25 nėštumo savaitė

Vaikelis 25 nėštumo savaitę

Ropė. Matuojant nuo viršugalvio iki pėdučių, vaikelio ūgis – apie 34 cm. Sveria jis beveik 700 g – maždaug tiek, kiek nemaža ropė. Tačiau tuo panašumai ir baigiasi: nors ir apvalėjantis, vaikelio kūnelis vis dar yra liesas ir ilgas.

Paprastai šiuo metu mažylio plaukai įgauna spalvą, aiškėja jų struktūra. Tiesa, mažyliui augant, tiek plaukų spalva, tiek struktūra greičiausiai keisis. 

Gimę raudonplaukiais dažnai vėliau tampa šviesiaplaukiais, šviesiaplaukių naujagimių plaukai dažnai patamsėja ir paaugę jie tampa šatenais ar brunetais.

Tačiau jei kūdikis gimė tamsiais plaukais, greičiausiai jie tokie ir liks – ypač jei abu tėvai yra tamsaus gymio.

Mažylis jau turbūt turi ir savo dienotvarkę: miego ir aktyvumo ritmą. Tačiau jis nebūtinai sutampa su jūsiškiu. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 25 nėštumo savaitę

Faktas

Pastaruoju metu Lietuvoje apie 29% kūdikių gimsta santuokos neįregistravusiems tėvams. Dauguma jų buvo įregistruoti pagal abiejų tėvų pareiškimą.

Daugiau plaukų atsiranda ne tik ant vaikelio galvos. Būsima mama taip pat gali pastebėti, kad plaukai tapo storesni nei anksčiau ir labiau žvilga.

Tai, žinoma, džiugina, tačiau plaukeliai gali patamsėti ir pastorėti ir kitose kūno vietose. Ne toks retas atvejis, kad jie ima želti ir ant smakro, virš viršutinės lūpos, skruostų, žandikaulių, krūtinės ir net pilvo.

Už tai reikia „padėkoti“ padidėjusiam lytinių hormonų (androgenų) kiekiui. Praėjus kelioms savaitėms po gimdymo hormonų kiekis grįš į įprastą lygį ir plaukuotumas bus toks pat kaip anksčiau.

Dabar, tikriausiai, jau nebegalite judėti taip grakščiai kaip anksčiau, bet sportuoti ir dabar yra saugu.

Tiesiog turėkite saiką ir vadovaukitės sveiku protu: nesportuokite, jei jaučiatės parvargusi (nuovargis didina traumų tikimybę), nutraukite pratimus pajutusi skausmą, svaigulį ar sutrikus kvėpavimui.

Būtinai gerkite daug vandens ir skirkite pakankamai laiko tiek kūno apšilimui, tiek atsipalaidavimui po mankštos.

Kai 24–28 savaitę tirs cukraus kiekį kraujyje, kartu gali paimti dar vieną kraujo mėginį tyrimui dėl mažakraujystės.

Kraujo tūris nėštumo metu labai padidėja, ir raudonieji kraujo kūneliai kartais nespėja gamintis pakankamai sparčiai – ši antrąjį ir trečiąjį trimestrą dažnai pasitaikanti problema kartais vadinama fiziologine mažakraujyste.

Jeigu paaiškės, kad kraujyje trūksta raudonųjų kraujo kūnelių, gydytojas greičiausiai paskirs geležies papildų.

Darbelis 25 nėštumo savaitei

Išsirinkite lovytę. Kaip ir vežimėlis, lovytė bus vienas ilgiausiai ir daugiausiai naudojamų kūdikio daiktų. Prisiminkite, kad renkantis lovytę svarbiausia yra vaiko saugumas: būtent lovytėje nutinka daugiausiai nelaimingų atsitikimų pirmaisiais kūdikio metais.

Taip pat skaitykite:

2018 m. Liepos stebuklai

 1. Adriana88
  Adriana88 prieš 59 min.

  mattina all alba parašė:
  Na zvakutes nebutinai utrogestan, nes labai daznai diclofenack skiria tokiais atvejais... del to ir sakau, kad labai svarbu issiaiskint viska, kas skiriama, kokia s…

  Istikruju beveik viskas priklauso nuo priziurincio gydytojo, jeigu papuls pas kysininka tai jeigu neides i kisene nieko nesuzinos ,ir tos priesziuros labai minimaliai bus...yra keletas tikrai atsidavusiu darbui,cia jau sekmes reikalas .

 2. Raganaa
  Raganaa prieš 50 min.

  Adriana88 parašė:
  Tai zinokit pas mus Siauliuose keletas tokiu gydytoju yra,kad tikrai ne vieta jiems tokio darbo dirbti. Tikriausiai nei vienoje ligonineje nesu maciusi tiiek verken…

  Cia kuris?

 3. Raganaa
  Raganaa prieš 48 min.

  Ingrida1990 parašė:
  Mano atveju, bet cia jau pries 7 metus beveik, kai gimdziau Siauliuose 34 sav., atveze mazyli 26 sav. Gime jis tikrai Siauliuose, bet poto ji isgabeno i Kauna :)…

  Gerai jei vaikas pavadinkime "sveikas" gime. Bet kitam vaikui gali buti svarbi kiekviena minute..

 4. Adriana88
  Adriana88 prieš 4 min.

  Raganaa parašė:
  Cia kuris?

  Domarkas, girdejau,kad kai moki ,tai buna ir normalus. Taip pat,apie Anuzi labai jau nekokie atsiliepimai, nors su manimi asmeniskai normaliai jis bendravo,tik sesute sake neduok Dieve,pas ji gimdyti 😳

 5. User has not uploaded an avatar
  fresa1322 prieš 27 sek.

  Ramitita parašė:
  Buvau nuvaziavus paziureti kainu. Kai kainos dideles, geriau internetu didesniais kiekiais uzsisakyti romperiuku ir bodziuku. Lidle bodziukai buvo po 1.5 eur/ vnt. …

  Mane ne kainos domina :)domina ar visomis dienomis ten vienodai daug pardaveju, ar geriau darbo dienom net nevaziuot