25 nėštumo savaitė

25 nėštumo savaitė

Vaikelis 25 nėštumo savaitę

Ropė. Matuojant nuo viršugalvio iki pėdučių, vaikelio ūgis – apie 34 cm. Sveria jis beveik 700 g – maždaug tiek, kiek nemaža ropė. Tačiau tuo panašumai ir baigiasi: nors ir apvalėjantis, vaikelio kūnelis vis dar yra liesas ir ilgas.

Paprastai šiuo metu mažylio plaukai įgauna spalvą, aiškėja jų struktūra. Tiesa, mažyliui augant, tiek plaukų spalva, tiek struktūra greičiausiai keisis. 

Gimę raudonplaukiais dažnai vėliau tampa šviesiaplaukiais, šviesiaplaukių naujagimių plaukai dažnai patamsėja ir paaugę jie tampa šatenais ar brunetais.

Tačiau jei kūdikis gimė tamsiais plaukais, greičiausiai jie tokie ir liks – ypač jei abu tėvai yra tamsaus gymio.

Mažylis jau turbūt turi ir savo dienotvarkę: miego ir aktyvumo ritmą. Tačiau jis nebūtinai sutampa su jūsiškiu. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 25 nėštumo savaitę

Faktas

Pastaruoju metu Lietuvoje apie 29% kūdikių gimsta santuokos neįregistravusiems tėvams. Dauguma jų buvo įregistruoti pagal abiejų tėvų pareiškimą.

Daugiau plaukų atsiranda ne tik ant vaikelio galvos. Būsima mama taip pat gali pastebėti, kad plaukai tapo storesni nei anksčiau ir labiau žvilga.

Tai, žinoma, džiugina, tačiau plaukeliai gali patamsėti ir pastorėti ir kitose kūno vietose. Ne toks retas atvejis, kad jie ima želti ir ant smakro, virš viršutinės lūpos, skruostų, žandikaulių, krūtinės ir net pilvo.

Už tai reikia „padėkoti“ padidėjusiam lytinių hormonų (androgenų) kiekiui. Praėjus kelioms savaitėms po gimdymo hormonų kiekis grįš į įprastą lygį ir plaukuotumas bus toks pat kaip anksčiau.

Dabar, tikriausiai, jau nebegalite judėti taip grakščiai kaip anksčiau, bet sportuoti ir dabar yra saugu.

Tiesiog turėkite saiką ir vadovaukitės sveiku protu: nesportuokite, jei jaučiatės parvargusi (nuovargis didina traumų tikimybę), nutraukite pratimus pajutusi skausmą, svaigulį ar sutrikus kvėpavimui.

Būtinai gerkite daug vandens ir skirkite pakankamai laiko tiek kūno apšilimui, tiek atsipalaidavimui po mankštos.

Kai 24–28 savaitę tirs cukraus kiekį kraujyje, kartu gali paimti dar vieną kraujo mėginį tyrimui dėl mažakraujystės.

Kraujo tūris nėštumo metu labai padidėja, ir raudonieji kraujo kūneliai kartais nespėja gamintis pakankamai sparčiai – ši antrąjį ir trečiąjį trimestrą dažnai pasitaikanti problema kartais vadinama fiziologine mažakraujyste.

Jeigu paaiškės, kad kraujyje trūksta raudonųjų kraujo kūnelių, gydytojas greičiausiai paskirs geležies papildų.

Darbelis 25 nėštumo savaitei

Išsirinkite lovytę. Kaip ir vežimėlis, lovytė bus vienas ilgiausiai ir daugiausiai naudojamų kūdikio daiktų. Prisiminkite, kad renkantis lovytę svarbiausia yra vaiko saugumas: būtent lovytėje nutinka daugiausiai nelaimingų atsitikimų pirmaisiais kūdikio metais.

Taip pat skaitykite:

2021 metų sausinukai ❤️🌸

 1. Snowdrop
  Snowdrop prieš 14 val.

  Vartoju kasdien kompleksinius (elevit), o žuvų taukus, gerąsias bakterijas ir kalcį kas 3 dienas

 2. User has not uploaded an avatar
  Pelė drąsuolė prieš 14 val.

  Mergyyytee parašė:
  Labas merginos. Mastau apie daugkartines sauskelnes. Ar kur domejotes? O gal naudojot vyresnelians? Kokia nuomone?😉

  Aš naudojau su pirmu. Dabar dar irgi dedu, bet jau vienkartines. Bet čia dėl visokių pertvarkų namuose tiesiog patogiau kol kas o ir sauskelnių nesinori plauti po kelis vnt, o dabar tektų.
  Aš naudojau Grovia man labai patiko, kad su tinkleliu. Tiesa nusipirkus iš ali buvau vienas tai irgi neblogos. O tų kur all in one tai nepirkčiau, nes kartais užtenka vidų pakeisti ir išorę galima toliau naudoti. Taip pat išorės negalima virint, ką kartais darau su įklotėliais.
  Iki 3mėn nenaudojau, tačiau dabar bandyčiau nusipirkti vilnones kelnytes, bambini mažus įklotus (po to naudoti kaip įdėklus ir snappi.

  LauraRum parašė:
  Sveikos☺️ Kokius vitaminus vartojat? Tos, kurių kraujo tyrimai geri ir nieko netrūksta Aš geriu žuvų taukus ir turėjau nusipirkusi pregnacare, bet pasiskaičiau, …

  Aš geriu seleną, bet todėl, kad mano skydliaukės veikla lėtėja. Ir dar kartais kai prisimenu b12, d, nes jų natūraliai mažiau gaunu.

 3. Krisias
  Krisias prieš 4 val.

  LauraRum parašė:
  Sveikos☺️ Kokius vitaminus vartojat? Tos, kurių kraujo tyrimai geri ir nieko netrūksta Aš geriu žuvų taukus ir turėjau nusipirkusi pregnacare, bet pasiskaičiau, …

  Geriau elevit, dabar Ladee Pregna Pro kapsules. Visad rudenį ir pavasarį geriu vitaminus, o per nėštumą gydytoja sakė pakanka to ką išsirinkau ir papildomai nieko nereikia. Nekeičiu per daug savo organizmo rutinos, vartoju tai ką anksčiau tik vitaminai labiau neščiai pritaikyti, valgau tą patį ką prieš tai, gal dabar daugiau bulvių ir bandelių 🙈😁

 4. Giedita357
  Giedita357 prieš 4 val.

  Sveikos, gal kažkuriai iš jūsų yra pasireiškia berimas ant riešų ar kojų? Smulkus berimas labai perštintis.

 5. User has not uploaded an avatar
  Aurala prieš 3 val.

  LauraRum parašė:
  Sveikos☺️ Kokius vitaminus vartojat? Tos, kurių kraujo tyrimai geri ir nieko netrūksta Aš geriu žuvų taukus ir turėjau nusipirkusi pregnacare, bet pasiskaičiau, …

  Sveiki, aš naudoju žuvų taukus, magnį ir pregnacare. Mano tyrimai irgi geri, papildomai tyriausi ir įvairius vitaminus, rezultatai buvo normos ribos (t.y. nieko netrūko). Bet kadangi pastoviai svaikdavo galva ir kamavo mėšlungis, pradėjau gerti pregnacare ir magnį 🙂 svaigimas praėjo, o mešlungis nevisai 🙃 o kodėl sakot, kad šie vitaminai negeri? 🤔