25 nėštumo savaitė

25 nėštumo savaitė

Vaikelis 25 nėštumo savaitę

Ropė. Matuojant nuo viršugalvio iki pėdučių, vaikelio ūgis – apie 34 cm. Sveria jis beveik 700 g – maždaug tiek, kiek nemaža ropė. Tačiau tuo panašumai ir baigiasi: nors ir apvalėjantis, vaikelio kūnelis vis dar yra liesas ir ilgas.

Paprastai šiuo metu mažylio plaukai įgauna spalvą, aiškėja jų struktūra. Tiesa, mažyliui augant, tiek plaukų spalva, tiek struktūra greičiausiai keisis. 

Gimę raudonplaukiais dažnai vėliau tampa šviesiaplaukiais, šviesiaplaukių naujagimių plaukai dažnai patamsėja ir paaugę jie tampa šatenais ar brunetais.

Tačiau jei kūdikis gimė tamsiais plaukais, greičiausiai jie tokie ir liks – ypač jei abu tėvai yra tamsaus gymio.

Mažylis jau turbūt turi ir savo dienotvarkę: miego ir aktyvumo ritmą. Tačiau jis nebūtinai sutampa su jūsiškiu. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 25 nėštumo savaitę

Faktas

Pastaruoju metu Lietuvoje apie 29% kūdikių gimsta santuokos neįregistravusiems tėvams. Dauguma jų buvo įregistruoti pagal abiejų tėvų pareiškimą.

Daugiau plaukų atsiranda ne tik ant vaikelio galvos. Būsima mama taip pat gali pastebėti, kad plaukai tapo storesni nei anksčiau ir labiau žvilga.

Tai, žinoma, džiugina, tačiau plaukeliai gali patamsėti ir pastorėti ir kitose kūno vietose. Ne toks retas atvejis, kad jie ima želti ir ant smakro, virš viršutinės lūpos, skruostų, žandikaulių, krūtinės ir net pilvo.

Už tai reikia „padėkoti“ padidėjusiam lytinių hormonų (androgenų) kiekiui. Praėjus kelioms savaitėms po gimdymo hormonų kiekis grįš į įprastą lygį ir plaukuotumas bus toks pat kaip anksčiau.

Dabar, tikriausiai, jau nebegalite judėti taip grakščiai kaip anksčiau, bet sportuoti ir dabar yra saugu.

Tiesiog turėkite saiką ir vadovaukitės sveiku protu: nesportuokite, jei jaučiatės parvargusi (nuovargis didina traumų tikimybę), nutraukite pratimus pajutusi skausmą, svaigulį ar sutrikus kvėpavimui.

Būtinai gerkite daug vandens ir skirkite pakankamai laiko tiek kūno apšilimui, tiek atsipalaidavimui po mankštos.

Kai 24–28 savaitę tirs cukraus kiekį kraujyje, kartu gali paimti dar vieną kraujo mėginį tyrimui dėl mažakraujystės.

Kraujo tūris nėštumo metu labai padidėja, ir raudonieji kraujo kūneliai kartais nespėja gamintis pakankamai sparčiai – ši antrąjį ir trečiąjį trimestrą dažnai pasitaikanti problema kartais vadinama fiziologine mažakraujyste.

Jeigu paaiškės, kad kraujyje trūksta raudonųjų kraujo kūnelių, gydytojas greičiausiai paskirs geležies papildų.

Darbelis 25 nėštumo savaitei

Išsirinkite lovytę. Kaip ir vežimėlis, lovytė bus vienas ilgiausiai ir daugiausiai naudojamų kūdikio daiktų. Prisiminkite, kad renkantis lovytę svarbiausia yra vaiko saugumas: būtent lovytėje nutinka daugiausiai nelaimingų atsitikimų pirmaisiais kūdikio metais.

Taip pat skaitykite:

2019 m. Sausio mėnesio mažyliai ❤️

 1. lututee
  lututee prieš 1 val.

  Ingrida VB parašė:
  Labas,
  Ar čia yra būsimų mamyčių iš Vilniaus Žirmūnų? Būtų smagu pabendrauti ;)

  Yra ar vaikštot sportuoti?

 2. User has not uploaded an avatar
  Ingrida VB prieš 1 val.

 3. JustinaAr
  JustinaAr prieš 1 val.

  Riko parašė:
  Oi, kaip nenorėjau palikti disertacijos užbaigimo jau turint vaikelį! Tai džiaugiuosi, kad nors ir nebus atokvėpio beveik iki pat gimdymo, bet apsiginsiu bent pabai…

  Man irgi akis pradeda trūkčiot, ypač kai visa medikų bendruomenė turi aiškią evidence based poziciją (tiek apie skiepus, tiek apie homeopatiją), tai neverta pradėt niekur nevedančios diskusijos mes turim su kolegom tokį bajerį, kaip susipykt su visa visuomene kol laukies - parašyk kad neskiepysi vaiko (visi medikai kolegos laikys beprote), ir tada kad šemetos kursai bullshit ir grįši į darbą po pusmečio (mamų natūralisčių pyktis) :]]]

 4. User has not uploaded an avatar
  Ingrida VB prieš 1 val.

  lututee parašė:
  Yra ar vaikštot sportuoti?

  lututee parašė:
  Yra ar vaikštot sportuoti?

  Ne, kol kas nevaikštau, nes daug dirbu, o per išeigines ilsiuosi namie o jus sportuojate? kur?

 5. Riko
  Riko prieš 39 min.

  JustinaAr parašė:
  Man irgi akis pradeda trūkčiot, ypač kai visa medikų bendruomenė turi aiškią evidence based poziciją (tiek apie skiepus, tiek apie homeopatiją), tai neverta pradėt …

  O beje! Dėl Šemetos kursų, visiškai nesidomėjau, bet girdėjus kad ten po tų kursų eina pagimdyt be skausmo!?!? 😄😄😄 O jei rimtai, kokia tarp protingų žmonių nuomonė apie Šemetos kursus?