25 nėštumo savaitė

25 nėštumo savaitė

Vaikelis 25 nėštumo savaitę

Ropė. Matuojant nuo viršugalvio iki pėdučių, vaikelio ūgis – apie 34 cm. Sveria jis beveik 700 g – maždaug tiek, kiek nemaža ropė. Tačiau tuo šie panašumai ir baigiasi: vaikelio kūnelis, nors ir apvalėja, vis dar yra liesas ir ilgas.

Apytiksliai šiuo metu mažylio plaukai įgauna spalvą, aiškėja jų struktūra. Tiesa, jam augant, tiek plaukų spalva, tiek struktūra gali keistis.

Vaikai, gimę raudonplaukiais, vėliau dažnai tampa šviesiaplaukiais, o šviesiaplaukių naujagimių plaukai dažnai patamsėja – paaugę, jie tampa šatenais ar brunetais.

Bet, jei kūdikis gimė tamsiais plaukais, greičiausiai, jie tokie ir liks – ypač, jei abu tėvai yra tamsaus gymio.

Tikriausiai, mažylis jau turi ir savo dienotvarkę: miego ir aktyvumo ritmą. Bet jis nebūtinai turi sutapti su jūsų dienos režimu.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 25 nėštumo savaitę

Faktas

Pastaruoju metu Lietuvoje apie 29 % kūdikių gimsta santuokos neįregistravusiems tėvams. Dauguma jų buvo įregistruoti pagal abiejų tėvų pareiškimą.

Būsimoji mama dabar gali pastebėti, kad plaukai tapo storesni nei anksčiau ir labiau žvilga.

Tai, žinoma, džiugina. Bet ir kitų kūno vietų plaukeliai gali patamsėti ir pastorėti. Neretai jie ima želti: ant smakro, virš viršutinės lūpos, skruostų, žandikaulių, krūtinės ir net pilvo.

Tai įvyksta dėl padidėjusio lytinių hormonų (androgenų) kiekio. Bet nenusiminkite: praėjus kelioms savaitėms po gimdymo, hormonų kiekis grįš į įprastą lygį. O tai reiškia, kad ir plaukuotumas vėl sumažės. 

Tikriausiai, jau nebegalite judėti taip grakščiai, kaip anksčiau. Bet sportuoti vis dar yra saugu.

Svarbiausia: nepamirškite saiko ir vadovaukitės sveiku protu. Nesportuokite, jei jaučiatės parvargusi (nuovargis didina traumų tikimybę). Nutraukite pratimus, jei jaučiate skausmą, svaigulį ar sutrikus kvėpavimui.

Būtinai gerkite daug vandens ir skirkite pakankamai laiko tiek kūno apšilimui, tiek atsipalaidavimui po mankštos.

Kai 24–28 nėštumo savaitę jums atliks cukraus kiekio kraujyje tyrimą, galite tuo pačiu atlikti ir tyrimą dėl mažakraujystės.

Kraujo tūris nėštumo metu labai padidėja, ir organizmas gali nespėti gaminti raudonųjų kraujo kūnelių. Ši problema, dažnai pasitaikanti antrąjį ir trečiąjį nėštumo trimestrą, vadinama fiziologine mažakraujyste.

Jeigu paaiškės, kad jūsų kraujyje trūksta raudonųjų kraujo kūnelių, gydytojas paskirs jums geležies papildų.

Darbelis 25 nėštumo savaitei

Išsirinkite lovytę. Ji, kaip ir vėžimėlis, bus vienas ilgiausiai ir dažniausiai naudojamų kūdikio daiktų. Renkantis lovytę, svarbiausia yra vaiko saugumas. Juk būtent ten pirmaisiais kudikio gyvenimo metais nutinka daugiausia nelaimingų atsitikimų.

2024 m. rugpjūtinukai

 1. viskasbusgerai7
  viskasbusgerai7 prieš 6 val.

  Twinkle parašė:
  man penkt buvo kraujo slapime, antr pakartojau nebebuvo, kaip tik penktadieni dar tepineli paeme, gine sako nu nematau as to kraujo, bus klaida, sako buna nepravalo…

  na tikiuosi, kad ir man bus panašiai ir neberas

 2. User has not uploaded an avatar
  Leena prieš 4 val.

  viskasbusgerai7 parašė:
  Gal kažkam yra buvę, kad rado kraujo šlapime? Dariausi tą paprastą šlapimo tyrimą ir rašo, kad rasta kraujo 10 cell/ul šlapime. Baltymo ir leukocitų nėra. Dabar lau…

  Man buvo taip pat rasta slapime eritrocitų, ir kiekvienu slapimo tyrimu jo buvo, priespaskutini kart jau sumazejo, o uzvakar kai dariau jo isvis nebebuvo, bet as ir pas nefrologe ejau ir pas urologa, ir paselius dare kur niekas neisaugo, ir nerado niekas jokios priezasties. Taciau paskutini kart darant slapima rasta baltymo, pro +1 ir beroc 0.3 rodiklis, tai ryt arba poryt is naujo bandysiu nesti slapima

 3. Twinkle
  Twinkle prieš 4 val.

  viskasbusgerai7 parašė:
  na tikiuosi, kad ir man bus panašiai ir neberas

  Sake užtenka apsišluostant su rankšluoščiu po prausimosi prirš tyrimą grubiau patrint ar ką ir jau gali atsirast to kraujo, arba koks odos gabalelis, arba pluoštelis😇

 4. User has not uploaded an avatar
  Vasarasilta prieš 4 val.

  Sveikos, prieš tai mačiau buvo užsikūrusi tema apie gliukozės toleravimo testą, norėčiau šiek tiek grįžti prie jo. Ar kas konsultavosi su gydytoja dėl alternatyvos - matuoti cukraus kiekį, pvz savaitę namuose su gliukomačiu? Jei taip kokia gydytojos nuomonė buvo? Radau porą tyrimų, kurių metu nustatė, kad tai priimtina alternatyva, tačiau įdomu sužinoti ar kas čia praktikoje konsultavosi/bandė

 5. viskasbusgerai7
  viskasbusgerai7 prieš 3 val.

  Leena parašė:
  Man buvo taip pat rasta slapime eritrocitų, ir kiekvienu slapimo tyrimu jo buvo, priespaskutini kart jau sumazejo, o uzvakar kai dariau jo isvis nebebuvo, bet as ir…

  o kažkokius simptomus jaučiat? nes man tai būna ir nugarą skauda grynai ties inkstais, tai bijau, kad nebūtų kažkas su jais. Iki šlapimo tyrimo nekreipiau dėmesio labai, nes nugaros skausmas normalu nėštumo metu.