25 nėštumo savaitė

25 nėštumo savaitė

Vaikelis 25 nėštumo savaitę

Ropė. Matuojant nuo viršugalvio iki pėdučių, vaikelio ūgis – apie 34 cm. Sveria jis beveik 700 g – maždaug tiek, kiek nemaža ropė. Tačiau tuo panašumai ir baigiasi: nors ir apvalėjantis, vaikelio kūnelis vis dar yra liesas ir ilgas.

Paprastai šiuo metu mažylio plaukai įgauna spalvą, aiškėja jų struktūra. Tiesa, mažyliui augant, tiek plaukų spalva, tiek struktūra greičiausiai keisis. 

Gimę raudonplaukiais dažnai vėliau tampa šviesiaplaukiais, šviesiaplaukių naujagimių plaukai dažnai patamsėja ir paaugę jie tampa šatenais ar brunetais.

Tačiau jei kūdikis gimė tamsiais plaukais, greičiausiai jie tokie ir liks – ypač jei abu tėvai yra tamsaus gymio.

Mažylis jau turbūt turi ir savo dienotvarkę: miego ir aktyvumo ritmą. Tačiau jis nebūtinai sutampa su jūsiškiu. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 25 nėštumo savaitę

Faktas

Pastaruoju metu Lietuvoje apie 29% kūdikių gimsta santuokos neįregistravusiems tėvams. Dauguma jų buvo įregistruoti pagal abiejų tėvų pareiškimą.

Daugiau plaukų atsiranda ne tik ant vaikelio galvos. Būsima mama taip pat gali pastebėti, kad plaukai tapo storesni nei anksčiau ir labiau žvilga.

Tai, žinoma, džiugina, tačiau plaukeliai gali patamsėti ir pastorėti ir kitose kūno vietose. Ne toks retas atvejis, kad jie ima želti ir ant smakro, virš viršutinės lūpos, skruostų, žandikaulių, krūtinės ir net pilvo.

Už tai reikia „padėkoti“ padidėjusiam lytinių hormonų (androgenų) kiekiui. Praėjus kelioms savaitėms po gimdymo hormonų kiekis grįš į įprastą lygį ir plaukuotumas bus toks pat kaip anksčiau.

Dabar, tikriausiai, jau nebegalite judėti taip grakščiai kaip anksčiau, bet sportuoti ir dabar yra saugu.

Tiesiog turėkite saiką ir vadovaukitės sveiku protu: nesportuokite, jei jaučiatės parvargusi (nuovargis didina traumų tikimybę), nutraukite pratimus pajutusi skausmą, svaigulį ar sutrikus kvėpavimui.

Būtinai gerkite daug vandens ir skirkite pakankamai laiko tiek kūno apšilimui, tiek atsipalaidavimui po mankštos.

Kai 24–28 savaitę tirs cukraus kiekį kraujyje, kartu gali paimti dar vieną kraujo mėginį tyrimui dėl mažakraujystės.

Kraujo tūris nėštumo metu labai padidėja, ir raudonieji kraujo kūneliai kartais nespėja gamintis pakankamai sparčiai – ši antrąjį ir trečiąjį trimestrą dažnai pasitaikanti problema kartais vadinama fiziologine mažakraujyste.

Jeigu paaiškės, kad kraujyje trūksta raudonųjų kraujo kūnelių, gydytojas greičiausiai paskirs geležies papildų.

Darbelis 25 nėštumo savaitei

Išsirinkite lovytę. Kaip ir vežimėlis, lovytė bus vienas ilgiausiai ir daugiausiai naudojamų kūdikio daiktų. Prisiminkite, kad renkantis lovytę svarbiausia yra vaiko saugumas: būtent lovytėje nutinka daugiausiai nelaimingų atsitikimų pirmaisiais kūdikio metais.

Taip pat skaitykite:

2020 m. Kovo zuikiai :)

 1. aistespi
  aistespi prieš 10 val.

  Rainiukea parašė:
  Kaip jūsų vaikas laukia leliuko?

  Labai sneka ir sneka apie ji, parodziau nuotraukyte dar 3d gavau sia savaite kai gulejau ligoninej tai isvis pabludo vaikis mano😍

 2. aistespi
  aistespi prieš 10 val.

  Rainiukea parašė:
  Ne dar kol kas niekas nežino 🙈🙊
  Vyras tai laimingas tik jam smalsu kas gyvena pas mane jau🙂 vyro gerumas kai pas k…

  Tai pilvuko pas jus dar nesimato? As jau nebeapgauciau nieko... Isduoda jau pilvelis

 3. Rainiukea
  Rainiukea prieš 10 val.

  aistespi parašė:
  Tai pilvuko pas jus dar nesimato? As jau nebeapgauciau nieko... Isduoda jau pilvelis

  Nu yra pilvukas bet jis nedidukas pas mane. Su pirmu nėštumų daug didesnį turėjau jau ir dzinsus spec. Pirkau o dabar visi tie patys rūbai. Ir mastau kiek čia labai padidės ar cia pirkt ką jau 🙄🤔 tai kad net drauge geriausia penktadienį net nepastebėjo kad aš laukiuosi kur jau ta viską pastebi 😁😁

 4. Rainiukea
  Rainiukea prieš 10 val.

  aistespi parašė:
  Labai sneka ir sneka apie ji, parodziau nuotraukyte dar 3d gavau sia savaite kai gulejau ligoninej tai isvis pabludo vaikis mano😍

  O mano šaukia kad leliuku nenori 🥺 tai mastau kad pasmus ateis laiškas iš gandrų tarnybos kad ruošiamas siuntinys kuri buvo prašes senai tad tikiuosi tai pades

 5. aistespi
  aistespi prieš 10 val.

  Rainiukea parašė:
  Nu yra pilvukas bet jis nedidukas pas mane. Su pirmu nėštumų daug didesnį turėjau jau ir dzinsus spec. Pirkau o dabar visi tie patys rūbai. Ir mastau kiek čia labai…

  Nu geras😎