25 nėštumo savaitė

Vaikelis 25 nėštumo savaitę

Ropė. Matuojant nuo viršugalvio iki pėdučių, vaikelio ūgis – apie 34 cm. Sveria jis beveik 700 g – maždaug tiek, kiek nemaža ropė. Tačiau tuo panašumai ir baigiasi: nors ir apvalėjantis, vaikelio kūnelis vis dar yra liesas ir ilgas.

Paprastai šiuo metu mažylio plaukai įgauna spalvą, aiškėja jų struktūra. Tiesa, mažyliui augant, tiek plaukų spalva, tiek struktūra greičiausiai keisis. 

Gimę raudonplaukiais dažnai vėliau tampa šviesiaplaukiais, šviesiaplaukių naujagimių plaukai dažnai patamsėja ir paaugę jie tampa šatenais ar brunetais.

Tačiau jei kūdikis gimė tamsiais plaukais, greičiausiai jie tokie ir liks – ypač jei abu tėvai yra tamsaus gymio.

Mažylis jau turbūt turi ir savo dienotvarkę: miego ir aktyvumo ritmą. Tačiau jis nebūtinai sutampa su jūsiškiu. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 25 nėštumo savaitę

Faktas

Pastaruoju metu Lietuvoje apie 29% kūdikių gimsta santuokos neįregistravusiems tėvams. Dauguma jų buvo įregistruoti pagal abiejų tėvų pareiškimą.

Daugiau plaukų atsiranda ne tik ant vaikelio galvos. Būsima mama taip pat gali pastebėti, kad plaukai tapo storesni nei anksčiau ir labiau žvilga.

Tai, žinoma, džiugina, tačiau plaukeliai gali patamsėti ir pastorėti ir kitose kūno vietose. Ne toks retas atvejis, kad jie ima želti ir ant smakro, virš viršutinės lūpos, skruostų, žandikaulių, krūtinės ir net pilvo. Už tai reikia „padėkoti“ padidėjusiam lytinių hormonų (androgenų) kiekiui. Praėjus kelioms savaitėms po gimdymo hormonų kiekis grįš į įprastą lygį ir plaukuotumas bus toks pat kaip anksčiau.

Dabar, tikriausiai, jau nebegalite judėti taip grakščiai kaip anksčiau, bet sportuoti ir dabar yra saugu. Tiesiog turėkite saiką ir vadovaukitės sveiku protu: nesportuokite, jei jaučiatės parvargusi (nuovargis didina traumų tikimybę), nutraukite pratimus pajutusi skausmą, svaigulį ar sutrikus kvėpavimui. Būtinai gerkite daug vandens ir skirkite pakankamai laiko tiek kūno apšilimui, tiek atsipalaidavimui po mankštos.

Kai 24–28 savaitę tirs cukraus kiekį kraujyje, kartu gali paimti dar vieną kraujo mėginį tyrimui dėl mažakraujystės. Kraujo tūris nėštumo metu labai padidėja, ir raudonieji kraujo kūneliai kartais nespėja gamintis pakankamai sparčiai – ši antrąjį ir trečiąjį trimestrą dažnai pasitaikanti problema kartais vadinama fiziologine mažakraujyste. Jeigu paaiškės, kad kraujyje trūksta raudonųjų kraujo kūnelių, gydytojas greičiausiai paskirs geležies papildų.

Darbelis 25 nėštumo savaitei

Išsirinkite lovytę. Kaip ir vežimėlis, lovytė bus vienas ilgiausiai ir daugiausiai naudojamų kūdikio daiktų. Prisiminkite, kad renkantis lovytę svarbiausia yra vaiko saugumas: būtent lovytėje nutinka daugiausiai nelaimingų atsitikimų pirmaisiais kūdikio metais.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Lovytės kūdikiams - kaip išsirinkti?

2017 m. Rugsėjinukai❤

 1. User has not uploaded an avatar
  Laura_89 prieš 12 val.

  Na va - gerai, kai yra su kuo pasikonsultuot

 2. User has not uploaded an avatar
  zigri prieš 12 val.

  Su pirmaja judesiai buvo tarsi pasirazymai. O vaikinas spardosi tiesiogine to zodzio prasme. Daugiausia nakti ir paryciais. Bet buna ir diena. Labai smagu

 3. User has not uploaded an avatar
  Vikuliukas11 prieš 10 val.

  vileva parašė:
  Kraujo tyrimas daromas. As jau kokie 4 metai lankausi Viamedikoj Kaune, pas Kazanaviciu. Man jis tobulas, nes tikrai viska issamiai ziuri. Taip, man vienas jo vizit…

  Aš taip pat lankausi VIAMEDICA klinikoje, tik Vilniuje, pas endokrinologą Šidlauską, kuris taip pat beja atvažiuoja iš Kauno. Pirma kartą pas jį papuoliau, dar paaglystėje. Vėliau lankiausi Santariškių klinikose ir gydytoja vis sakydavo kad reikia tik stebėti mano skydliaukės veiklą, bet nieko nedarė nei vaistų rašė, nei biopsijų darė... Ir štai pritrukūs kantrybei beveik po 10 metų nusprendžiau vėl kreiptis pas gydytoją Šidlauską, tai jis į mano nusiskundimus pažiūrėjo labai rimtai. Aš vis skundžiausi nuotaikų kaita, pastoviu nuovargiu, galvos skausmais, atrodydavo, kad išsinersiu iš savo kailio, o šis gydytojas tik patvirtino, kad visa tai skydliaukės įtaka, o atlikęs echoskopiją, pranešė, kad skubiai reikalinga biopsija, nes mazgai auga kosminiu greičiu, tai jei iki apsilankymo pas jį negeriau vaistų visai jokių, po apsilankymo pas jį teko gerti vaistus dideliais kiekiais.. ir savijauta iškart pradėjo gerėti nustojo pykinti ir vemti, pradėjau miegoti naktimis... Pridursiu, kad kol lankiausi kitose klinikose man buvo prognozuojama, kad vaikučių nebus ir nors jie nieko nedarė vis sakė, kad teks pjauti ateityje ... o štai po šio gydytojo, sureguliavimų, šiuo metu laukiuosi 24 savaitę, žinoma esu stebima endokrinologo, tačiau šiuo metu negeriu jokių vaistų

 4. User has not uploaded an avatar
  vileva prieš 10 val.

  Vikuliukas11 parašė:
  Aš taip pat lankausi VIAMEDICA klinikoje, tik Vilniuje, pas endokrinologą Šidlauską, kuris taip pat beja atvažiuoja iš Kauno. Pirma kartą pas jį papuoliau, dar paag…

  Tai vat, ka reiskia, kai papuoli pas specialista, o ne siaip daktareli, kuris atsedi savo valandas ir tiek

 5. dsquared
  dsquared prieš 2 val.

  Sveikos, gal zino kuri, kur klaipedoj yra parduotuve kokia, kad viska vienu kartu leliukui susipirkt ir kad kainos nebutu kosmosas?