25 nėštumo savaitė
Vaikelis 25 nėštumo savaitę
Ropė. Matuojant nuo viršugalvio iki pėdučių, vaikelio ūgis – apie 34 cm. Sveria jis beveik 700 g – maždaug tiek, kiek nemaža ropė. Tačiau tuo šie panašumai ir baigiasi: vaikelio kūnelis, nors ir apvalėja, vis dar yra liesas ir ilgas.
Apytiksliai šiuo metu mažylio plaukai įgauna spalvą, aiškėja jų struktūra. Tiesa, jam augant, tiek plaukų spalva, tiek struktūra gali keistis.
Vaikai, gimę raudonplaukiais, vėliau dažnai tampa šviesiaplaukiais, o šviesiaplaukių naujagimių plaukai dažnai patamsėja – paaugę, jie tampa šatenais ar brunetais.
Bet, jei kūdikis gimė tamsiais plaukais, greičiausiai, jie tokie ir liks – ypač, jei abu tėvai yra tamsaus gymio.
Tikriausiai, mažylis jau turi ir savo dienotvarkę: miego ir aktyvumo ritmą. Bet jis nebūtinai turi sutapti su jūsų dienos režimu.
Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.
Tavo kūnas 25 nėštumo savaitę
Faktas
Pastaruoju metu Lietuvoje apie 29 % kūdikių gimsta santuokos neįregistravusiems tėvams. Dauguma jų buvo įregistruoti pagal abiejų tėvų pareiškimą.
Būsimoji mama dabar gali pastebėti, kad plaukai tapo storesni nei anksčiau ir labiau žvilga.
Tai, žinoma, džiugina. Bet ir kitų kūno vietų plaukeliai gali patamsėti ir pastorėti. Neretai jie ima želti: ant smakro, virš viršutinės lūpos, skruostų, žandikaulių, krūtinės ir net pilvo.
Tai įvyksta dėl padidėjusio lytinių hormonų (androgenų) kiekio. Bet nenusiminkite: praėjus kelioms savaitėms po gimdymo, hormonų kiekis grįš į įprastą lygį. O tai reiškia, kad ir plaukuotumas vėl sumažės.
Tikriausiai, jau nebegalite judėti taip grakščiai, kaip anksčiau. Bet sportuoti vis dar yra saugu.
Svarbiausia: nepamirškite saiko ir vadovaukitės sveiku protu. Nesportuokite, jei jaučiatės parvargusi (nuovargis didina traumų tikimybę). Nutraukite pratimus, jei jaučiate skausmą, svaigulį ar sutrikus kvėpavimui.
Būtinai gerkite daug vandens ir skirkite pakankamai laiko tiek kūno apšilimui, tiek atsipalaidavimui po mankštos.
Kai 24–28 nėštumo savaitę jums atliks cukraus kiekio kraujyje tyrimą, galite tuo pačiu atlikti ir tyrimą dėl mažakraujystės.
Kraujo tūris nėštumo metu labai padidėja, ir organizmas gali nespėti gaminti raudonųjų kraujo kūnelių. Ši problema, dažnai pasitaikanti antrąjį ir trečiąjį nėštumo trimestrą, vadinama fiziologine mažakraujyste.
Jeigu paaiškės, kad jūsų kraujyje trūksta raudonųjų kraujo kūnelių, gydytojas paskirs jums geležies papildų.
Darbelis 25 nėštumo savaitei
Išsirinkite lovytę. Ji, kaip ir vėžimėlis, bus vienas ilgiausiai ir dažniausiai naudojamų kūdikio daiktų. Renkantis lovytę, svarbiausia yra vaiko saugumas. Juk būtent ten pirmaisiais kudikio gyvenimo metais nutinka daugiausia nelaimingų atsitikimų.
Sveiki, turiu aš universalų diržą nėščiosioms 5 in 1, bet man asmeniškai labai nepatogus, karšta, tie lipdukai atrodo trina, nebent dėtis maikute, ir ant viršaus jį, gal geriau, bet kolkas nenešioju, nepatiko man su tuo diržu. 🥺