25 nėštumo savaitė

25 nėštumo savaitė

Vaikelis 25 nėštumo savaitę

Ropė. Matuojant nuo viršugalvio iki pėdučių, vaikelio ūgis – apie 34 cm. Sveria jis beveik 700 g – maždaug tiek, kiek nemaža ropė. Tačiau tuo panašumai ir baigiasi: nors ir apvalėjantis, vaikelio kūnelis vis dar yra liesas ir ilgas.

Paprastai šiuo metu mažylio plaukai įgauna spalvą, aiškėja jų struktūra. Tiesa, mažyliui augant, tiek plaukų spalva, tiek struktūra greičiausiai keisis. 

Gimę raudonplaukiais dažnai vėliau tampa šviesiaplaukiais, šviesiaplaukių naujagimių plaukai dažnai patamsėja ir paaugę jie tampa šatenais ar brunetais.

Tačiau jei kūdikis gimė tamsiais plaukais, greičiausiai jie tokie ir liks – ypač jei abu tėvai yra tamsaus gymio.

Mažylis jau turbūt turi ir savo dienotvarkę: miego ir aktyvumo ritmą. Tačiau jis nebūtinai sutampa su jūsiškiu. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 25 nėštumo savaitę

Faktas

Pastaruoju metu Lietuvoje apie 29% kūdikių gimsta santuokos neįregistravusiems tėvams. Dauguma jų buvo įregistruoti pagal abiejų tėvų pareiškimą.

Daugiau plaukų atsiranda ne tik ant vaikelio galvos. Būsima mama taip pat gali pastebėti, kad plaukai tapo storesni nei anksčiau ir labiau žvilga.

Tai, žinoma, džiugina, tačiau plaukeliai gali patamsėti ir pastorėti ir kitose kūno vietose. Ne toks retas atvejis, kad jie ima želti ir ant smakro, virš viršutinės lūpos, skruostų, žandikaulių, krūtinės ir net pilvo.

Už tai reikia „padėkoti“ padidėjusiam lytinių hormonų (androgenų) kiekiui. Praėjus kelioms savaitėms po gimdymo hormonų kiekis grįš į įprastą lygį ir plaukuotumas bus toks pat kaip anksčiau.

Dabar, tikriausiai, jau nebegalite judėti taip grakščiai kaip anksčiau, bet sportuoti ir dabar yra saugu.

Tiesiog turėkite saiką ir vadovaukitės sveiku protu: nesportuokite, jei jaučiatės parvargusi (nuovargis didina traumų tikimybę), nutraukite pratimus pajutusi skausmą, svaigulį ar sutrikus kvėpavimui.

Būtinai gerkite daug vandens ir skirkite pakankamai laiko tiek kūno apšilimui, tiek atsipalaidavimui po mankštos.

Kai 24–28 savaitę tirs cukraus kiekį kraujyje, kartu gali paimti dar vieną kraujo mėginį tyrimui dėl mažakraujystės.

Kraujo tūris nėštumo metu labai padidėja, ir raudonieji kraujo kūneliai kartais nespėja gamintis pakankamai sparčiai – ši antrąjį ir trečiąjį trimestrą dažnai pasitaikanti problema kartais vadinama fiziologine mažakraujyste.

Jeigu paaiškės, kad kraujyje trūksta raudonųjų kraujo kūnelių, gydytojas greičiausiai paskirs geležies papildų.

Darbelis 25 nėštumo savaitei

Išsirinkite lovytę. Kaip ir vežimėlis, lovytė bus vienas ilgiausiai ir daugiausiai naudojamų kūdikio daiktų. Prisiminkite, kad renkantis lovytę svarbiausia yra vaiko saugumas: būtent lovytėje nutinka daugiausiai nelaimingų atsitikimų pirmaisiais kūdikio metais.

Taip pat skaitykite:

2019 m. Liepinukai :)

 1. Ginta_P prieš 9 val.

  delany parašė:
  Parašykite😊

  https://www.pasaulisdelne.lt/equazen-mumomega-zuvu-taukai-30-kapsuliu.html

  Atsiuncia labai greit

 2. User has not uploaded an avatar
  No_name prieš 3 val.

  Saaule parašė:
  Sveikos mamytės,o nekietėja nei vienai pulvukas?labiau apačia, toks vaizdas net pusle užgula, guzas pasidaro,jau keletas dienų išeilės po kelis kart.

  Man lygiai taip pat buvo. Baisus, kaip sakot, guzas pasidarydavo. Kažkas komentavo, kad poilsio trūksta, bet mano atveju tikrai tai atkrito. Nes ko jau ko, o poilsio tikrai netrūksta. Kreipiausi pas savo daktarę - ji is karto pasakė, kad magnio trūksta. Nors kraujo tyrimai visi geri. Viskas labai greitai susitvarkė. Geriau (ir dabar geriu) Mg b6. Pradžioj išrašė 3 kartus per dieną po 2 tabletės 🙄. Dabar profilaktiskai po 1/dieną geriu.

 3. User has not uploaded an avatar
  MarEdit prieš 2 val.

  Ar yra cia nestukiu pedagogiu? Kaip , kada jus planuojate iseiti atostogu? Man liepos 20 terminas , o atostogu eisiu isnaudot birzelio pirma sav... stengsiuos uzbaigt mokslo metus namuose... na pusmecius issivest.

 4. Laukiu
  Laukiu prieš 2 val.

  Saisai parašė:
  Skambinau i Mazyli, manksta baseine kainuoja 8,31 Eur

  Nuo kada planuojat pradeti lankyti?

 5. User has not uploaded an avatar
  Nestuke 2019 prieš 1 val.

  Labas rytas. Ar dar kamnors buna,kad uzgula ausis?🤔 nu jau uzkniso vis dazniau. Nezinau ka daryt,nemalonus jausmas..aisku praein veliau..bet..