25 nėštumo savaitė

Vaikelis 25 nėštumo savaitę

Ropė. Matuojant nuo viršugalvio iki pėdučių, vaikelio ūgis – apie 34 cm. Sveria jis beveik 700 g – maždaug tiek, kiek nemaža ropė. Tačiau tuo panašumai ir baigiasi: nors ir apvalėjantis, vaikelio kūnelis vis dar yra liesas ir ilgas.

Paprastai šiuo metu mažylio plaukai įgauna spalvą, aiškėja jų struktūra. Tiesa, mažyliui augant, tiek plaukų spalva, tiek struktūra greičiausiai keisis. 

Gimę raudonplaukiais dažnai vėliau tampa šviesiaplaukiais, šviesiaplaukių naujagimių plaukai dažnai patamsėja ir paaugę jie tampa šatenais ar brunetais.

Tačiau jei kūdikis gimė tamsiais plaukais, greičiausiai jie tokie ir liks – ypač jei abu tėvai yra tamsaus gymio.

Mažylis jau turbūt turi ir savo dienotvarkę: miego ir aktyvumo ritmą. Tačiau jis nebūtinai sutampa su jūsiškiu. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 25 nėštumo savaitę

Faktas

Pastaruoju metu Lietuvoje apie 29% kūdikių gimsta santuokos neįregistravusiems tėvams. Dauguma jų buvo įregistruoti pagal abiejų tėvų pareiškimą.

Daugiau plaukų atsiranda ne tik ant vaikelio galvos. Būsima mama taip pat gali pastebėti, kad plaukai tapo storesni nei anksčiau ir labiau žvilga.

Tai, žinoma, džiugina, tačiau plaukeliai gali patamsėti ir pastorėti ir kitose kūno vietose. Ne toks retas atvejis, kad jie ima želti ir ant smakro, virš viršutinės lūpos, skruostų, žandikaulių, krūtinės ir net pilvo. Už tai reikia „padėkoti“ padidėjusiam lytinių hormonų (androgenų) kiekiui. Praėjus kelioms savaitėms po gimdymo hormonų kiekis grįš į įprastą lygį ir plaukuotumas bus toks pat kaip anksčiau.

Dabar, tikriausiai, jau nebegalite judėti taip grakščiai kaip anksčiau, bet sportuoti ir dabar yra saugu. Tiesiog turėkite saiką ir vadovaukitės sveiku protu: nesportuokite, jei jaučiatės parvargusi (nuovargis didina traumų tikimybę), nutraukite pratimus pajutusi skausmą, svaigulį ar sutrikus kvėpavimui. Būtinai gerkite daug vandens ir skirkite pakankamai laiko tiek kūno apšilimui, tiek atsipalaidavimui po mankštos.

Kai 24–28 savaitę tirs cukraus kiekį kraujyje, kartu gali paimti dar vieną kraujo mėginį tyrimui dėl mažakraujystės. Kraujo tūris nėštumo metu labai padidėja, ir raudonieji kraujo kūneliai kartais nespėja gamintis pakankamai sparčiai – ši antrąjį ir trečiąjį trimestrą dažnai pasitaikanti problema kartais vadinama fiziologine mažakraujyste. Jeigu paaiškės, kad kraujyje trūksta raudonųjų kraujo kūnelių, gydytojas greičiausiai paskirs geležies papildų.

Darbelis 25 nėštumo savaitei

Išsirinkite lovytę. Kaip ir vežimėlis, lovytė bus vienas ilgiausiai ir daugiausiai naudojamų kūdikio daiktų. Prisiminkite, kad renkantis lovytę svarbiausia yra vaiko saugumas: būtent lovytėje nutinka daugiausiai nelaimingų atsitikimų pirmaisiais kūdikio metais.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Lovytės kūdikiams - kaip išsirinkti?

2017 m. birželio mėnesio mamukai :)

 1. Meyta
  Meyta prieš 42 min.

  Mes skiepijom pirma, skiepysim ir antra, tik kur gaunasi keli skiepai vienu metu, tai iskyrem kas menesi. Pvz nuo hepatito b ir pnemokoko sutampa tas pats menuo, tai viena perkelem veliau. Dar papildomai nuo meningokoko skiepijom, nes liga baisi ir kiekviena k pradejus karsciuoti man paranoja buvo, kad tik ne jis.

 2. User has not uploaded an avatar
  Gabij@ prieš 25 min.

  Sveikos, gal kuri turėjote tokia mobilia aukle? Kokie atsiliepimai? Ačiū

 3. gitaraback
  gitaraback prieš 11 min.

  Mašhaa parašė:
  Užvesiu tema. SKIEPAI. Už ar prieš? Skiepysit ar ne savo leliukus?

  Taip

 4. smll
  smll prieš 4 min.

  Burbuliukas35 parašė:
  Sakot, dziovykle tiek iskaitina, kad atlieka ta pacia funkcija kaip ir lyginimo? Net nepagalvojau...Mes kaip tik isigijom, tai super! 🤗

  Niekada nelyginu jokiu rubu,nes yra lyginimo funkcija dziovyklej dar yra spec.serveteles dedasi,kad puresni rubai butu,bet nezinau kaip vadinasi ir nenaudojau,nes neprireike

 5. Kiss me
  Kiss me prieš 15 sek.

  bitutute parašė:
  O as zinau, kad man administratore sake, kad jai reik pasakyt data, ir ji nusius sodrai duomenis. O kas jau ten kaip suvaiksto, tai nezinau. As kazkaip pasisakiau d…

  Gal, nu virsininkas zino, tai va ta pazyma i administracija ir nesa, tai turbut tik zodziu neuztenka.. o man kad gaut pazyma reik komisija pereidineti o ji visad nuo 12 iki 1 buna tik ir tik tam tikrom d reiks gaudyt