25 nėštumo savaitė

25 nėštumo savaitė

Vaikelis 25 nėštumo savaitę

Ropė. Matuojant nuo viršugalvio iki pėdučių, vaikelio ūgis – apie 34 cm. Sveria jis beveik 700 g – maždaug tiek, kiek nemaža ropė. Tačiau tuo panašumai ir baigiasi: nors ir apvalėjantis, vaikelio kūnelis vis dar yra liesas ir ilgas.

Paprastai šiuo metu mažylio plaukai įgauna spalvą, aiškėja jų struktūra. Tiesa, mažyliui augant, tiek plaukų spalva, tiek struktūra greičiausiai keisis. 

Gimę raudonplaukiais dažnai vėliau tampa šviesiaplaukiais, šviesiaplaukių naujagimių plaukai dažnai patamsėja ir paaugę jie tampa šatenais ar brunetais.

Tačiau jei kūdikis gimė tamsiais plaukais, greičiausiai jie tokie ir liks – ypač jei abu tėvai yra tamsaus gymio.

Mažylis jau turbūt turi ir savo dienotvarkę: miego ir aktyvumo ritmą. Tačiau jis nebūtinai sutampa su jūsiškiu. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 25 nėštumo savaitę

Faktas

Pastaruoju metu Lietuvoje apie 29% kūdikių gimsta santuokos neįregistravusiems tėvams. Dauguma jų buvo įregistruoti pagal abiejų tėvų pareiškimą.

Daugiau plaukų atsiranda ne tik ant vaikelio galvos. Būsima mama taip pat gali pastebėti, kad plaukai tapo storesni nei anksčiau ir labiau žvilga.

Tai, žinoma, džiugina, tačiau plaukeliai gali patamsėti ir pastorėti ir kitose kūno vietose. Ne toks retas atvejis, kad jie ima želti ir ant smakro, virš viršutinės lūpos, skruostų, žandikaulių, krūtinės ir net pilvo.

Už tai reikia „padėkoti“ padidėjusiam lytinių hormonų (androgenų) kiekiui. Praėjus kelioms savaitėms po gimdymo hormonų kiekis grįš į įprastą lygį ir plaukuotumas bus toks pat kaip anksčiau.

Dabar, tikriausiai, jau nebegalite judėti taip grakščiai kaip anksčiau, bet sportuoti ir dabar yra saugu.

Tiesiog turėkite saiką ir vadovaukitės sveiku protu: nesportuokite, jei jaučiatės parvargusi (nuovargis didina traumų tikimybę), nutraukite pratimus pajutusi skausmą, svaigulį ar sutrikus kvėpavimui.

Būtinai gerkite daug vandens ir skirkite pakankamai laiko tiek kūno apšilimui, tiek atsipalaidavimui po mankštos.

Kai 24–28 savaitę tirs cukraus kiekį kraujyje, kartu gali paimti dar vieną kraujo mėginį tyrimui dėl mažakraujystės.

Kraujo tūris nėštumo metu labai padidėja, ir raudonieji kraujo kūneliai kartais nespėja gamintis pakankamai sparčiai – ši antrąjį ir trečiąjį trimestrą dažnai pasitaikanti problema kartais vadinama fiziologine mažakraujyste.

Jeigu paaiškės, kad kraujyje trūksta raudonųjų kraujo kūnelių, gydytojas greičiausiai paskirs geležies papildų.

Darbelis 25 nėštumo savaitei

Išsirinkite lovytę. Kaip ir vežimėlis, lovytė bus vienas ilgiausiai ir daugiausiai naudojamų kūdikio daiktų. Prisiminkite, kad renkantis lovytę svarbiausia yra vaiko saugumas: būtent lovytėje nutinka daugiausiai nelaimingų atsitikimų pirmaisiais kūdikio metais.

Taip pat skaitykite:

2019 m. gegužinukai

 1. Du-Gaideliai
  Du-Gaideliai prieš 16 val.

  SupSup parašė:
  Kaip jūsų pilvukai,ar jaučiate sukietėjimus,susitraukimus? Šiandien radau kažkokį terminą Hiksono sąrėmiai,kurie ale nėra pavojingi,tai tie vadinamieji paruošiameij…

  Dar galite jausti tiesiog kaip vaikas verčiasi

 2. Du-Gaideliai
  Du-Gaideliai prieš 16 val.

  Energetikas parašė:
  Sveikos, mamos. Pakirto mane peršalimas turbūt, nesu sirgale, retas atvejis. Bet labiausiai neramina nėštumas. Aišku, ramiau kad nebe pirmi trys mėn. Bet vistiek ka…

  Pries savaite išsigydžiau bronchitą. Gydytoja nenorėjo duoti antibiotikų, bandėm su vaikišku gelomirtol ir tikrai padėjo + jūros vandens inhaliacijos.
  Į nosį lašinti saugu jūros vanduo, pinasol.
  Gerkle skalauti arba druskos tirpalu arba purkšti faringospray.

 3. SupSup
  SupSup prieš 16 val.

  Du-Gaideliai parašė:
  Galite jausti tiesiog kaip vaikas verčiasi

  Tokią mintį irgi turėjau,gal ten gyventojo kažkokie judesiai,nes paskui greitai praeina,o skausmo nejaučiu😊

 4. Energetikas
  Energetikas prieš 16 val.

  Zivilekkk parašė:
  Sveika, as sakyciau turiu daug praktikos persalimo reikaluose, sugaudziau visus virusus ir bakterijas sia ziema cia, ka zinau as (konsultuotasi ne…

  Labai ačiū

 5. User has not uploaded an avatar
  MilkyWay1 prieš 3 val.

  Diana_18 parašė:
  Na, siuo metu as dvi savaites jau biuleteny, tai vaikstau palyginus nedaug nes paskyre lovos rezima. Stoviu per diena tik tada kai bunu duse, darausi arbata arba da…

  Sveika 🙂. Man kartą buvo ištinusios iki skausmo kojos, bet turbūt dėl to, kad ilgai sedėjau, nes keliavome autobusu. Kelios draugės, kurios jau mamytės, patarė vakarais pagulėti kokias 10 minučių aukštyn pakėlus kojas, atrėmus į sieną ir miegant po kojom pasidėti volelį. Padeda kraujo cirkuliacijai ir išvengti išsiplėtusių venų. Bet pasitarkit su gydytoja dėl šio patarimo, aš savosios dar neklausiau, nes tik kitą savaitę vizitas.